Új privát üzeneted érkezett!

:D
Vendég
 


Sziasztok!:D

Gondoltam nyitok egy topikot a Debreceni Kaálinak(ha még nincs), mert szerintem ez a hely megérdemli, hogy beszéljünk róla.
Az ott dolgozók kivétel nélkül a világ legkedvesebb emberei, nagyon barátságosak és közvetlenek.Amikor megyek, olyan mintha nem is "korházba" mennék...szinte "sajnos" szeretek odajárni.
szeretnék megismerkedni olyan párokkal akik szintén ennek az intézménynek a "tagjai".
:D
Vendég
 


Szia Viki!

Bár én a budapestibe járok,de gondoltam amíg a debreceniek nem találnak rád,ne legyél egyedül :wink:

Pocaklakó hogy van?
Mikor lesz UH?
Vendég
 

 
 

Szia Nyulaszka!!! :)

köszi hogy benéztél, ahogy látom be-be néznek ide mások is, de nem írnak.:(
köszi, hogy itt is itt vagy! :)
Nem tudom, hogy van a pocaklakó, remélem jól, holnap megyek 15 órára uh-ra.Kicsit, azaz nagyon félek.Kíváncsi vagyok, hogy látszik e a petezsák/ok, jó helyen van e van e egyáltalán.....!Még mindig furcsa, hogy nincs semmi különösebb tünetem, már nem bánnám, ha "hánytatna" a kismanó. :)
köszi hogy benéztél! :)
Vendég
 


Szia Viki!

Hétfő-kedd a babanet szarakodott,tegnap olvasgatok,és egyszercsak nincs net.Központi hiba volt.
Olvastam a másik topicban,hogy minden oké volt.Nagyon nagy gratula!
Remélem elindul ez a topic,bár lehet,hogy szerencsésebb lett volna,ha a Kaáli szóval kezted volna,mert akkor a többi Kaális topic alatt lett volna.De aki akarja,biztos itt is megtalálja.Most a beülti elötti és utániba nem írok,mert éppen parkolópályán vagyok,de mindig olvaslak titeket.
Boldog pocaknövesztgetést kívánok!!!! :wink:
Vendég
 


Kedves viki!

Én is debreceni kaáliba járok.Dr,Tándor zoltánhoz.
Nagyon jó fej és nagyon jó szakorvos!!!
te kihez járssz?

debreceni vagy?
lehet,hogy már találkoztunk!
Én sajnos elég rég oda járok!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok

Végre lelni itt debrecenieket is:) Én Józsán lakok és van egy 5 éves kislányom szivesen beszélgetek itt bárkivel. Ha segíthetek valamiben foreveres termékekkel foglalkozok ezek között a babaprojektet segítő dolgok is vannak.

Nyugodtan írj a moni0511@freemail.hu itt minden nap olvasgatok de netre nem mindig van időm feljönni olvasgatni bár igyekszem:)

puszi
nellibaba
 
 


m.reni!

Szia! Végre valaki aki,nem csak olvas, hanem ír is! Én B.B-hoz járok, szerintem fantasztikus orvos.Én 2 éve járok oda.
Nem debreceni vagyok hanem Hb.-i. Az is jó hely!:)
Valószínű hogy már elmentünk egyszer kétszer egymás mellett.
most ti hol jártok?
Vendég
 


Sziasztok!
látom sokan olvasgatják, vagy csak be-be néznek, de nem írtok!!!!miért? igaz szerencsére van itt sok olyan topik,ami ezzel, vagy hasonló témával foglakozik!
Kívánom hogy mindenki megtalálja az álmát!:)
Vendég
 


M.reni!
Én is Tándorhoz megyek csütörtökön.
Ott az első konzultáció lesz, már Miskolcon volt 2.
Szerintem a lombikhoz kapom a szurikat(receptet)
ebba
 
 


Ebba!

Mint már írtam a Tándor nagyon jó doki!
a lombik előtt,kivizsgálás / Uh,Vérvétel,/
Sajnos május 1től a lombik létszám korlátozva van.
1orvos max 40-lombik.
Kívánom neked,hogy sikerüljön!
A lombik előtt kötelező vizsgálatok!: ÁNTsz-két hét a VÁRAKOZÁSI IDŐ!
Hepatitis több típusát nézik,meg aids visgálat mind kettötöknek.
Ha a Aids-re visszel beútalót akkor csak 10,600ft lessz.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Benézek én is ha nem gond?

És lenne egy kérdésem, terminált ciklusom van és eddig uh-t nem fizettem,igaz nem is kérdezgettem,de ha kell fizetni mondják ők kérdés nélkül is nem?? Volt már így vki,hogy nem lombik vagy insemre járt és nem fizetett?

Sok sikert mindenkinek!!

Mreni jó a tickered????

Ebba csütörtökön én is dokizok,de a másik dokinál.

Vikimi ti mikor láthatjátok ismét a babócát??
Vendég
 


már túl vagyunk ezeken a dolgokon. ha minden igaz, akkor minden vizsgálat megvan...
majd jelentkezem
ebba
 
 


Ebba!:)
sok sikert nektek,ha minden megvan akkor már csak a stimu időpontja hiányzik, onnantól meg egyenesen előre a babóért! Tándor valóban jó doki, komoly megfontolt.

Kincs!:)
én nem fizettem uh-ért hiszen ha programban vagy akkor nem kell, és szerintem te is annak számítasz,meg ha kéne fizetni biztosan előre szólnak majd.
A kis Moszatkánkat hétfőn láthatjuk ismét addig olyan sok idő van még, csupa izgalom...12 hetes genetikai UH...nagyon izgulok.

Reni!:)
ti hogy álltok???

Mindenkinek sok sikert!!!
Vendég
 


Kellemes pénteki ébredést!

Viki Te ilyen hamar csicseregsz?? :) Bár 10hét fekvés gondolom sokk lenne.. Köszi!

Ebba mi volt tegnap???

Mreni??

Én kedden dokizok ismét. Jön vki akkor??
Vendég
 


Kincs!:)

óóóó én már 3.40 óta fentvagyok, igaz most aludtam egy jót... :)

kedden lesz UH? vagy megbeszélés? Hogy vagy?
Vendég
 


3.40 ? :shock: ajajjjj , én az elképzeléseim szerint pocakosan sokat sokat fogok aludni,oszt majd meglátjuk :lol:

Köszi már nem fájok,a fészkeim még nagyok. Kedden valószínű lesz uh és ha kell még infúzió. A doki azt mondta amíg nem normális a petefészkem csak nézeget..
Vendég
 


Tándor valóban jó doki!!Ám talált valamit, ami miatt felírt egy gyógyit, amitől meg kel, hogy jöjjön a mensim.
Nagyon reménykedek, mert ha nem,akkor nem tudom,mi lesz. Annyir magamba zuhantam, hogy nem rögtön stimmuval kezdünk, hogy jó, hogy ott volt a párom,mert mindent ő jegyzett meg. Tehát mindenképp megint Debrecen jövő héten...
ebba
 
 


Szia Ebba!

Mit talált a dokid?? Máskor is előfordul,hogy nincs időben mensid??
Hormonjaid milyenek?

Csak azért kérdem mert régen én alig mensiztem (kiderült mi a gond és kezeljük) és akkor tudtam bármi stimut elkezdeni a a mensit norcoluttal vagy proverával meghozattuk..
De ezektől bizti megjön,ha nem vagy babás!! Fel a fejjel!
Írnál kicsit magadról? Debibe tudod mikor kell menned?

Viki jól vagytok?
Vendég
 


Helló!
6 hónapig Gnrh kezelést kaptam, mert endóm van.Előtte rendesen volt PÉ-m, de január óta nincs, laparrral megnézték, hogy menvan-e még az endóm, sajna ott van a szervezetemben :(
ezért kell lombik,mert ugye ez egy éven belül visszanő...
Valami p...gyógyit szedek 3x2-t öt napig.
Debrecenbe akkor kell mennem,ha megjön, mert akkor megint néznek hormont, és kapom a stimu recepteket.
ebba
 
 


kincs!

Te kihez járssz,?
m. reni
 
 


Kincs!:)
köszönöm jól vagyunk, mindent rendben találtak, nagyon izgultam, és még ma sem tudom elhinni,hogy nő bennem egy kis drága élet...igaz 3 évi küzdelem után nem is csoda,ha az ember nehezen hiszi el... mindent rendben találtak, de mivel ICSI-s ,ezért nagyon figyelmet kíván, pihenést, több UH-os ellenőrzést.
És te hogy vagy?megjött már?levagyok maradva!

Reni!:)
olvastam egy másik topikban szép számú sejtjeid lettek gratulálok!holnap telefon???

Ebba!:)
ne izgulj Tándor doki tudja mit csinál, és hamarosan megjön és indul a stimu!
Vendég
 


Viki!
Nagyon kitartó vagy! Én már tök depis vagyok. Nem a baba hiányától, hanem ettől az egész kálváriától. Tudod, a miért pont én érzés:(
ebba
 
 


Viki gratulálok!!!
Ez az utolsó lombik volt csak icsis,vagy mind?

Mreni neked most lesz a beültid??? Nagyon szorítok!!! (B.B. a dokim) neked?? Mennyi petesejted lett? sok szurit kaptál?

Ebba sajnos a hétvégén én is így éreztem,mert pirike kopogtatott,de már összeszedtem magam,holnap kiderül meddig kell pihenniük a fészkeimnek..és aztán mindent bele a babóért.
Mennyi gyógyszert vettél már be? Provera?? nekem 5napig kellett szednem és 2-4nap után jött meg
Vendég
 


Ebba!
nagyon megértem amit érzel, de hidd el ezt másképpen nem lehet ép esszel kibírni,csak kitartással és na ez most nem sikerült, akkor majd a következő..na még egy szuri..holnap vérvétel...azután UH...punkció..leszívás(6alkalom)..beülti(4volt)...várakozás...eredmény.... !MIÉRT PONT ÉN?most ki fogja bejelenteni,hogy kismama???MIÉRT PONT MI ESTÜNK BELE ABBA A BIZONYOS 10%-ba???? hányszor feltettük magunknak ezt a kérdést???? mi is hányszor kiakadtunk a párommal, hányszor kérdeztem meg magamtól miért én?mikor a szuri csak 3.próbálkozásra ment be......nem siekrült....kész...na most 1 évig csak magunkra figyelünk,bulizunk, kirándulunk...na persze,amint ismét összegyűlt a pénz mentünk.... és persze ,ugye a munkám is emiatt lett oda...de úgy voltunk vele, hogy így legalább, csak erre kell figyelnem...közben lett munka is , meg szerencsére a baba is úton van,igaz mindig félek,pedig ma láttam....
kívánok neked nagyon sok erőt és kitartást! ha bármiben tudok szívesen segítek! de legjobb segítség ilyenkor a párod, na és a dokid.
Mindent jót és szépet!:)
Vendég
 


Kincs!:)
akkor pirultál hétvégén, pedig nem kellett volna..én szorítottam nagyon.A petefészkeid visszahúzódtak már? nekem mind ICSI volt,bár nem tudom pontosan, hogy mindegyik sejtet szúrták -e..de a zárójelentésen ez volt mindig.
Vendég
 


köszi lányok a biztatást, de most ez sem segített. Tegnap megjött, tökre örültem, erre a vérvételen kiderült, hogy nem jó az FSH, meg az LH. Erre felírtak diane-35-t, hogy szedjem. Olvasom, kiderül, hogy enyhe fogigátló. Még jó, hogy a dokim tudja, hogy babát akarunk...mi lenne , ha nem?? :)
na pussz
ebba
 
 


Sziasztok!

merre kószál mindenki,vagy egymásra várunk? :lol:

Ebba akkor csak félig használt a drukk :( .
Sokan szednek lombik előtt fogigátlót,leállítják a petefészkek működését,hogy aztán a szurik jobban dolgozzanak,a javadra válik,még ha most nehéz is.kitartást!!
Mennyi az LH/FSH-d??

Mreni???? már pocakban a babócák??? Mesélj!

Viki jól írtam az előzőeket? Ti hogy vagytok??
Látszik már az áldott álapot?? :P

Nekünk most egy hónap pihi van,aztán meglátjuk.

Szép estét!
Vendég
 


Ebba!:)
nem szabad elkeseredni az a legnagyobb ellensége a sikerességnek!tudom nehéz mondani, de gondolj arra, hogy minden stimuláció, minden gyogyesz egyre közelebb és közelebb hoz a babóhoz.Én 3 éven keresztül erre támaszkodtam....Én sosem kaptam fogigátló,így nem tudom hogyan működik, de ahogy Kincs írta,leállítja a petefészkek működését,így könnyebben lesz stimulálható.Nagyon szorítok neked!és próbálj pozitívan csak a célra gondolni!:)

Kincs!:)
én itt vagyok, mindig lesem ,hogy írt -e valaki, de ritka. Lehet jót fog tenni neked ,azaz a petefészkeidnek,ez a kis pihenő, még akár spontán babóka is kopogtathat hozátok!A természetet sosem lehet kiszámítani!:)
-Látszik már az áldott álapot??

Már kezd látszódni, igaz én a stimu óta felvagyok puffadva,vagyis nagyobb a hasam,meg nőtt a hájrétegem is :), így a baba csak ezt nyomja ki, ez ami látszik.... :) de olyan más a formája...

Reni!:)
nagyon szorítok itt is a pocakbérlőknek, csak kapaszkodjanak erősen!!!:)

Mindenkinek Kellemes szép napsütéses napot!
Kép
Vendég
 


helló!
nem tűntem ám el, csak épp amit írtam pár napja, azt nem adta ki, és nem volt energiám újraírni, nem akartam megint foglalkozni bánatommal. De már jobb a hangulatom, igyekszem másra terelni gondolataimat, csak így lehet túlélni. Közeleg az év vége a suliban, és elsőseim vannak, meg gyereknap is lesz neik...van dolog.
Jövő héten megyek UH-ra, és eldönti a doki, hogy mi legyen a köv. lépés, bár a hormonszintemet honnan fogja ellenőrizni, azt nem tudom.
hogy vagytok? Hogy bírjátok a meleget??
pussz
ebba
 
 


Ebba!:)
Fel a fejjel!azt szokták mondani, hogy tanároknak nyáron szokott összejönni! :)
Csak UH lesz,előtte nem lesz vérvétel?
Meleg.... a hűvös szobában elviselhető, szerencsére ma kicsit borult volt az idő, nem volt olyan nagyon kánikula...mi lesz még itt nyáron? Nehéz lesz az biztos!
Gyere ha tudsz sűrűbben! És csak pozitívan!!! :)
Vendég
 


neked legyen igazad a nyárral kapcsolatban :lol:
csak UH lesz, legalábbis azt mondták, 14.00-ra kell menni, a vért nem csak reggel veszik le?
ebba
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Sziasztok!
Januárban jelentkeztem át egy másik Kaáliból a debreceni Kaáliba.Szerettük volna már egyből indítani a második lombikot,de sajnos közbejött egy kis probléma,amivel még mai napig küszködök,de remélem most már véget ér.A petefészkemben van egy ciszta(bevérzett tüsző),de nem igazán akar eltünni.Kaptam rá Diane-35-öt,de az csak ideiglenesen volt jó,most ismét jelentkezett. :( Ha minden jól megy júliusban szeretnénk kezdeni,mivel én is tanítok a nyár az tényleg jó lenne,nem szeretnénk tovább csúszni,de sajnos nem rajtunk múlik!
Bodnár dokihoz kerültem.Van valaki aki hozzá jár? :roll: Hallottam,hogy sokat helyettesíti egymást a két doki.
ani0227
 
 


Szia Ani!:)

Sajnálom ezt a bevérzett tüszöt, de nagyon remélem hamarosan eltünik és elkezdhetitek a programot.Én B.B-hez jártam, nekem nagyon szimpatikus volt(még most is az) úgy érzetem maximálisan áll a páciensei mellett, nem beszél feledóslegesen, de a jellegzetes humorával oldja a feszültséget, amivel ilyenkor mindenki küszködik.
igen valóban vannak helyzetek,amikor egymást helyettesítik a dokik, de te abból szinte semmit nem érzékelsz ,hiszen T.Z.is nagyon jó,felkészült ,elhivatott orvos.Mindenki nagyon rendes az intézményben. :)
Majd jelentkezz hogy alakulnak a dolgaitok!
pá!:)
Vendég
 


Szia Viki!

Köszi a válaszod!Mindenképpen leírom a fejleményeket!jövőhéten kontroll!
Gratulálok a picinek!Jó egészséget nektek! :D

Ani
ani0227
 
 


Ani!:)
köszi a gratulációt,ő a 4.beülti legszebb eredménye. :)
Várom majd a híreket rólad!:)
Vendég
 


Szia vikimi!

Biztos nagyon jó érzés lehet!Remélem majd én is megtapasztalhatom! :D
Milyen problémád volt ami miatt a lombikoznotok kellett? :roll:
ani0227
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök ennek a topiknak...
Nekem debreceni Kaális babám van... aug-szept-ben megyünk kistesóért...
Szerintem T.Z. a világ legtündéribb orvosa... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nekem B.B. nem jött be...... :oops:
Vendég
 


Nekünk Peti az első próbálkozásra sikerült... :lol:
(büszke anya... :oops: )
Vendég
 


gigaboszi!:)
én is örülök ennek a topiknak, csak nagyon kevesen írogatnak, de annál többen olvasnak.
Valóban T.Z aranyos kis doki, de nekem B.B. a kedvencem,ő volt a dokim nekem nagyon tetszett a stílusa.
Mennyi idős a babókád? nagyon jó, és ritkaság,hogy elsőre sikerült, biztos a kistesó is egyből jön/jönnek.Megkérdezhetem nektek miért lombik?nekünk először kiskatonák száma,nálam minden oké, majd ismeretlen, de végül semmi gond nem volt sehol...mindig beindultak, de nem maradt meg.....
A recepciós Melinda állítólag a héten szűlt.Vannak új lányok is az intézményben,ők is aranyosak.
Nekünk 4.beülti sikerült,de a lényeg hogy itt van.:) olyan lassan telik az idő....
Legyen kellemes hétvégéd!:)
Vendég
 


Lányok!
Pozitív hozzáállás...
Nehéz, de nélküle még nehezebb...

Viki
Régen (2001-ben és 2002-ben) méhenkívüli terhességem volt... :cry:
Akkor a petevezetékeim tönkre mentek... :evil:
2005 őszén rá is szántam magam a lombikra... és sikerült...
2006. július 21-én született meg Peti baba...
Hol fogsz szülni? DOTE?

Ani
Mindkét doktor szakmailag nagyon jó... a stílusuk más...

Ebba
Mennyi volt az érték?
Vendég
 


vikimi!

Az első lombikom nekem is beindult,de sajnos a hetedik héten bevéreztem,és már ultrahangon nem láttak semmit.
:( 47,1 volt akkor az Lh értékem. Kémiai terhességnek mondta B.B..Te meddig jutottál el az első terhességekkel?
ani0227
 
 


Ani!:)
sajnálom az első terhességedet, meglásd a következő ugyis sikerül, mert az szokták mondani,hogy a szervezet megjegyzi mit is kell csinálnia..vagyis erősen fogni a manókákat!
Én még eddig sem jutottam el,azaz így hétre nem számoltam ki soha.Az elsőnél a hcg értékem 72 volt,majd ez nőt 99-ig de innen nem ment tovább ez volt az ET utáni 3.héten,a második esetnél szintén így volt,de ott elkezdett csökkeni az ET utáni 2 héten. Biokémiai terhességek voltak.Az utolsót is így indult ezért féltem nagyon,de amikor 56,6 után 262 volt majd 2734 a hcg-m kezdtem nagyon reménykedni,és immár 16,3 hetes vagyok.

Gigaboszi!:)
még az is lehet hogy találkoztunk,mert 2005 őszén voltunk mi is! igen a DOTE-n szeretnék szülni, eddig minden vizsgálatot ott csináltak meg,a dokim is ott van és nagyon megvagyok elégedve velük.Te kinél szültél?
Vendég
 


Én nem tudom pontosan a terhességgel meddig jutottam el,csak az tudom,hogy a hetediknél véreztem be,de akkor már nem láttak semmit.Valamikor előbb leállhatott a dolog,csak nem tudom miért nem jött meg. :roll: Neked hogy jelentkezett a menszid utána?A beágyazódásnak ezek szerint meg kell történnie,ha pár hétig eljutottunk a terhességekkel,akkor mi lehet a baj,hogy nem fejlődnek tovább?Utána érdeklődtél már?
Holnap megyek fél négyre kontrollra!:?
ani0227
 
 


Ani!
nekem miután abbahagytam az utrot rá 3 napra megjött,nagy darabos erős vérzéssel...bocsi,hogy ennyire részleteztem, de ez is arra utal hogy valami történt odabent.Nekem a doki azt mondta, hogy olyan mintha éhen halna odabent,mintha nem jutna tápanyaghoz,(ekkor csak 1-1 embrikét kaptam vissza) és mondta ha többen vannak,akkor egyik belöki a másikat.
holnap majd írd meg mi volt kontrollon!:)
Vendég
 


Köszi a választ!Csak azt nem értem,hogy egyik belöki a másikat(szőke vagyok)?! :roll: Képzeld el!Most telefonált a barátnőm,hogy két csíkos lett a tesztje!Nagyon örülök neki,de hogy tud ez ennyire fájni????Kegyetlen érzés,de nem az írigység érzése ez bennem.Eddig ilyet még nem éreztem,pedig nagyon sokan teherbe estek körülöttem amióta akarunk babát! :oops:
ani0227
 
 


egyik belöki a másikat=nekem úgy magyarázta el a doki,hogy segíti a másik megtapadását,tápanyagot nyújthat neki vagy valami ilyesmi ...
A barátnős esetet nagyon megértem,én is sokszor átéltem.Nem irígység ez amit érzünk ilyenkor, hanem nálam,ez azt jelentette,hogy szembesültem a problémánkkal,hogy nekünk miért nem?, miért pont mi?lesz e valaha babánk? hogyan tovább?? nagyon nehéz ez az egész főleg,hogy mások akarva vagy akaratlanul elkezdenek sajnálni, neked meg magyarázkodnod kell..... nem értik meg soha hogy min megy át az ember,hiába mondják,soha nem fogja megérti senki,főleg egy olyan ember nem akinek jött a baba amikor akarta.És a legrosszabb az egészben, amikor elkezdik titkolni,és csak később makogva mekegve mondják el neked az örömhírt, mondván enm tudtam hogy mondjam el,vagy nem tudtam örülsz e neki.Én egy jó barátnőmtől kaptam meg ezt,és amai napig nagyon fáj,hogy annyire nem bízott bennem,hogy nem ismert engem eléggé.Mindennek ősszel lesz 2 éve,azóta hiába levelezgetünk, valahogy bennem totál más lett minden.Pedig ő volt az első akinek elmondtam a problémánkat...
szóval nem aggódj ez nem irígység csak a fájdalmunk tör ránk,és ezt nagyon nehéz feldolgozni!
fel a fejjel! :) én 2,5 évig vártam a babóra,nem bánok egyetlen napot sem, egyetlen fájdalmat,sértést sem, mert az csak engem erősített,és kiderült kire lehet számítani,ki az igazi barát.
Vendég
 


bocsi az elírásokért ,néha egyik újjam gyorsabb mint a másik :)
Vendég
 


Megjöttem a dokitól!Kisírtam a lelkem is.Nem múlik el a ciszta a petefészkemben.Most kaptam erősebb gyógyszert.Nagyon meg vagyok ilyedve. :oops: Mi lesz ha mégsem múlik.Azt hittem hogy milyen erős vagyok,de most érzem hogy ez nekem most sok.Egy petefészkem van,nem szeretném a másikat is elveszíteni.4 éve akarunk babát,rengeteg mindenen kellett átessek és mindig hátrafele haladunk,és előre sosem.Tudom,hogy vannak nálam sokkal rosszabb helyzetbe nők,és lesznek is,de mindenkinek a sajátja a legfájóbb. :( :( :( Hogy lehet ezt épp ésszel kibírni?
ani0227
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: