Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még mindig nem tértem magamhoz, hogy kitúrtak minket a szép új kórházból. :evil:

Megnéztem mit írnak itt a babaneten a Szabolcs utcai kórházról HIETE-információk. Nem dobódtam fel, bár régi infok, de az ismerőseim is csupa rémtörténeteket mesélnek. Eddig nem tartottam a szüléstől, de most rendesen ráparáztam. Bízom benne, hogy addig valami csoda történik...

Ti mit tudtok az "új" helyről? Tényleg borzadály?

Gratula a szép babákhoz!!! Már alig várom, hogy mi is megláthassuk a mi kis Marcinkat. Csak azért nem mellékes milyen körülmények lesznek...

Üdv, Hajni
pusy
 
 


Sziasztok,

Beha, dehogy haragszom. Én egyenlőre 3 üveggel, 3+3 cumival és a mellszivónak az akármicsodájával főzőcskézek. Lehet, hogy én is megunom egy idő után? :lol:

Bár ha belegondolok, inkább játékot veszek lányomnak.

Vagy beteszem bankba.

8)

Üdv.,
elike

elike
 
 


pusy!
én is csak rosszat olvastam a Szabolcs utcairól. Szeptemberben fogok szülni, remélem addigra tovább költözik a Mávba, arról jókat olvastam, ha nem költözik, akkor is inkább oda megyek. Vagy a Margitba, amit pár hét múlva újra indítanak (hurrá!! áprilisban hagytam ott amikor bezárt, elsőt ott szültem.) most meg. már a második kórházból kell tovább mennem. szörnyű. nem tudok rá mit mondani, nagyon ideges voltam mikor megtudtam.

judis
 
 

 
 

Helló Lányok!

Először is köszönöm a reagálásotokat a sterilizálós cuccal kapcsolatban.

Pusy! Mi majdnem egy időben fogunk szülni (2 hét asszem a különbség csak). Szerintem a MÁV-ot kellene feltérképeznünk, mert úgy tudom, hogy a Szabolcsban is csak ideiglenesen lesz az elhelyezés pár hétre, onnan mennek a MÁV-ba. (Ennek mi értelme...???)

A Margit meg csak 5 (!!!!) ágyat fog állítólag kapni, gondolom nem sok az esély, ha spontán beesel oda szülni.

A Schöpf Méreis fórumot tegnap olvasgattam, asszem az is kiesett: 135eFt a szülés + 15eFt a csecsemőellátás + némely doki hálapénzt kér :!: ezen felül (70-től 100-ig olvastam) + komplikációtól függően plusz kiadások (pl. EDA: 25eFt). Azért ez szép!
A Telki 600eFt körül van, de komplikáció esetén állítólag bevisznek egy ügyeletes kórházba :!:

Ha tudsz valami bíztatót, jelentkezz!!! Kezdek én is beparázni.....
Esetleg elmehetnénk együtt a MÁV-ot megnézni!?
Egyébként ki volt a dokid a Honvédban? Tudod, hogy mi lesz Vele?

Szép napot!
dalo

Kép
dalo
 
 


Fejetlenség alakult ki a szülészeteken és nőgyógyászatokon, amit súlyosbít a Központi Honvéd Kórház ilyen osztályának áthelyezése a heteken belül bezárandó Szabolcs utcai kórházba.
2007.05.19 18:15 reggel.hu



"A szülészeti-nőgyógyászati osztály június elsején megszűnik" - közölték péntek reggel a Honvéd Kórház érintett dolgozói előtt, értesült a lap. A 25 ágyas osztályon már jövő hét szerdától nem fogadnak kismamákat, nőgyógyászati pácienseket. A szakorvosoknak, nővéreknek pedig felajánlották: átköltözhetnek a Szabolcs utcai kórház épületébe, annak 40 ágyas osztályán dolgozhatnak - amíg júliusban lakat nem kerül az ott működő Országos Gyógyintézeti Központra (OGYK) is.

A 21 milliárd forintból felújított, nemrég átadott új szárnyban alig két hónapja, egyágyas, komfortos szülőszobákkal és modern műszerekkel működő szülészetet-nőgyógyászatot ekkorra már szétverik, hogy az OGYK kardiológiai osztályának igényeire szabják.

A márciusban az egykori Tisztikórházból átköltözött mintegy ötven orvos, szakdolgozó újból szedheti a sátorfáját és egy olyan kórházban dolgozhatnak tovább, amely heteken belül szintén bezár. Ráadásul az ottani körülmények finoman szólva nemhogy az EU előírásoknak nem felelnek meg, de a múlt század követelményeinek sem: nincs orvosi szoba, az épület állaga erősen leromlott, egyes orvosoknak azt tanácsolták, hagyják otthon a pénztárcájukat, mert a bezárhatatlan szekrényekből kilophatják.

Nyár végére kialakul a négy állami kórház (Honvéd, MÁV, BM, OGYK) összevonásából születő Állami Egészségügyi Központ (ÁEK), amely az előbbi két intézmény telephelyén működne, utóbbi kettőre pedig hónapokon belül lakat kerül. A Központi Honvéd Kórház önmagában gyakorlatilag elveszti kórház rangját, hiszen ez a megnevezés a törvény szerint kizárólag azokat az intézményeket illeti meg, amelyekben a négy alapszakma (belgyógyászat, csecsemő- és gyermekgyógyászat, sebészet, szülészet-nőgyógyászat) mindegyike megtalálható.

.....

A MÁV-ban működne a 95 ágyas szülészet-nőgyógyászat, ami nagy kapacitásnak számít, azonban a térség egészét tekintve a Budapesten és az agglomerációban élő kismamáknak már nem sok szülőágy marad. A kórházátalakítás egyik legnagyobb vesztese ugyanis ez a terület: a Margit kórház szülészete csupán öt ággyal működik, a Nyírő Gyula, az Újpesti és a Rókus kórházakmár megszűnt a szülészet, a Schöpf-Merei sem kap állami támogatást, a BM, a Honvéd és a Szabolcs utcai kórház osztályainak bezárásával kritikus helyzet alakulhat ki. Ráadásul a bizonytalan helyzet miatt főként a fiatal és családos orvosok már elhagyták az országot, így ebben a szakmában is orvoshiány alakulhat ki.

A Magyar Honvédség Honvéd Egészségügyi Központjának megbízott parancsnoka, Németh András megerősítette a lapnak: a két telephelyes elhelyezés miatt át kell költöztetni a szülészet-nőgyógyászati osztályt, de a 95 ágyas részleg végleges helyet kap a jelenlegi MÁV-Kórház területén, a Podmaniczky utcában. Az épületben felújítás szükséges, amely csak nyár végére fejeződik be, ezért kell először az OGYK-ba költöztetni a részleget. A Honvéd Kórház sürgősségi betegellátó osztályán előfordulhat olyan eset, amikor azonnal nőgyógyászati beavatkozásra lehet szükség az operáció során.

A tábornok ennek kapcsán elmondta: mérlegelniük kellett, mely osztályok nélkülözhetetlenek a sürgősségi ellátáshoz, ezért döntöttek úgy, hogy kardiológiai osztályt alakítanak ki a Honvéd kórház új szülészete helyett, de ügyeleti rendszerben megoldható a nőgyógyászok foglalkoztatása a Róbert Károly körúti telephelyen is. "Az ÁEK-ban 2 telephelyen nyilvánvalóan kevesebb emberre lesz szükség, de törekszünk arra, hogy a lehető legtöbb orvost és szakdolgozót megtartsuk" - tette hozzá Németh András.

http://www.ma.hu/page/cikk/aa/0/169406/1
vavyen
 
 


sziasztok, teljesen kiakaszt ez az egész....

most váltottam orvost a kórházreform miatt, és most újra???
azzal váltunk el a dokival, hogy ha bármi gond van (vérzés) futás be a kórházba!
nincs és ne is legyen, de nem biztos hogy tudnám hirtelen hogy merre fussak... :(

Amit nem értek:
"A Központi Honvéd Kórház önmagában gyakorlatilag elveszti kórház rangját, hiszen ez a megnevezés a törvény szerint kizárólag azokat az intézményeket illeti meg, amelyekben a négy alapszakma (belgyógyászat, csecsemő- és gyermekgyógyászat, sebészet, szülészet-nőgyógyászat) mindegyike megtalálható."

felépítenek hihetetlen mennyiségű pénzért egy mondern kórházat, majd áttlelepítik egyik osztályát egy olyan helyre, amit szintén bezárnak 1 hónap múlva, de sebaj, mert onnan is megy tovább az egész egy harmadik helyre...... ez nem pénzfecsérlés ugye?

és persze nem hiszem el, hogy ne lenne hely a szülészetnek, avagy hogyhogy nem tervezték meg előre hogy mi mindennek kell hely ebben az új kórházban?????? most derült csak ki hogy a szülészet nem fér el???

lehet hogy nekem is el kellene mennem a MÁVba körülnézni........... azt talán nem költöztetik tovább....:shock:

Kép [/b]
vavyen
 
 


Sziasztok!

Hát nem térek magamhoz!!!!
Ez tényleg MAGYARORSZÁG! Drága pénzen felújítunk építünk egy pár hónapig dolgozunk ( látszatnak) aztán menjen mindenki amerre lát! Szegény dolgozókat is nagyon sajnálom, már megint pakolhatnak. és ez még nem az utolsó.

A Szabolcs utcairól én sem hallottam jókat, de a Mávban már szült ismerősöm és ő nagyon dicsérte! ( Máv: ahhoz képest, hogy arról is szó volt még az év elején hogy ezt is megszüntetik)
Még ezen kivül a Szent Imre kórházat ajánlották.( én is ott születtem, bár akkor még nem volt így felszerelve).

Mindenkinek kitartást és türelmet a kereséshez!

Üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok!

Dalo:A Hunka doki nagyon jó fej volt szülésnél (annak ellenére is hogy hajnali fél 4-kor riasztották, mert nemsokára baba lesz úgyhogy siessen). Segített, odafigyelt rám illetve a picire. Én csak jókat tudok mondani. Utánna is nagyon figyelmes volt. Többször bejött megnézett, hogy jól vagyok-e. Remélem, hogy neked is nála sikerül majd szülni, de ha nem akkor ugyanilyen jó orvost kívánok neked. Egyébként, hogy bírod? Olvasom, hogy nálatok is most van festés? Ezt mi egy kicsit kitoltuk; a pici születése előtt 3 héttel festettünk. Izgalmas volt nagy pocakkal, bár én inkább csak ültem és irányítottam a festő brigádot:)

Elike: azt kérdezném tőled, miután olvastam hogy ti is tápszereztek, hogy mikor készíted el a picinek a tápszert? Mindig etetés előtt vagy pedig több adagot és a hűtőben tárolod?
Ez még nem annyira világos, hogy mennyit is szabad előre elkészíteni? Köszi


Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok,


nem tudom mit akarnak elérni, de azért kíváncsi lennék, hogy aki ezt az egészet kitalálta, mivel magyarázza ezt az összevisszaságot, egyenlőre én csak a pénzszórást látom, és azt hogy hogyan játszanak emberek életével nemcsak a kismamákra gondolok, hanem a dolgozókra is, ilyen bizonytalanságban tartani Őket.

Kiváncsi lennék, hogy Horváth Ágnes hova menne szülni, látszik, hogy nem sűrűn jár nőgyógyászhoz, remélem ha egyszer majd babát vár, rá fog jönni ő is, hogy nem futószalagon készülnek a gyerekek.

Miért kell még egy nagyüzemet létrehozni, nem babagyárakat akarunk, tulajdonképpen az otthonszülést váltotta fel a kórházi szülés, kicsit azokat a körülményeket kellene nyújtani, nem az ellenkezőjét.

Pipp: nagyon együttérzek veletek, remélem nem lesz annyira rossz a helyzet mint amennyire ez most látszik.

Szerintem ez az összevonás abszolut nem jobb megoldás. B...ság az egész.

Húúúúúúúúúú, abba is hagyom mert csak még jobban felidegesítem magam.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Kati, attól függ, milyen tápszert esztek. Mi Mildibé-t, az elkészitési utasitás nem engedi a kész tápszer tárolását, csak frissen készitettet lehet adni, sőt ki van emelve, hogy a megmaradt kaját nem lehet elrakni. Na most én általában kb. 10-15 percel a várható etetés előtt készitem el (Sára meglehetősen pontosan szokta kérni). Viszont volt már olyan, hogy pl. reggel megcsináltam, láttam, hogy a baba jól alszik, mondtam magamnak egy fél óra még nekem is jól jön, betettem az üveget a párna alá, hogy ne hüljön ki, aztán lett 2 óra alvás. Odaadtam a kaját Sárának, nem volt az ég adta világon semmi baja. Szerintem, max a vitaminok addigra lebomlottak az adagban. Mivel nem rendszeres ez a késés, nem aggodom ilyenkor különösen.

Nálatok milyen tápszert irtak fel? Szerintem, mindenképp kövesd a gyártó utasitását, nehogy valami próbléma legyen.

Üdv.,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok. Én 20 hetes kismama vagyok és hát a Honvédba járok az Unk doktorhoz, akit én nagyon kedvelek és már hosszú évek óta járok hozzá. Én teljesen megbízok benne, és mindenképp nála szeretnék szülni, egyszerűen megnyugtat...

Hát én is teljesen megdöbbenve hallottam, hogy a szülészetet kitúrták az új kórházból. Azt hogy babát várunk a Tisztiben állapították meg, majd jött ez az átköltözés, amikor a rendelés is csak össze-vissza volt és most végre helyreállt a rend, erre újra szétvernek mindent. Nem elég az, hogy az ember aggódik a babája miatt, már azon is parázni lehet, hogy vajon hol fog szülni.

Meg az is elszomorít, hogy ez az új kórház elég jól felszerelt és a higéniás viszonyok is nagyon jók voltak, most meg megint mehetünk egy akármilyen kórházba...

A MÁV kórházról mondjuk én is jókat hallottam, de én csak akkor megyek oda, ha az Unk is ott lesz. Tényleg arról lehet tudni, hogy minden orvos átmegy-e a Szabolcsba, majd a MÁV-ba?

Olvastam, hogy valaki a Bárány doktorról érdeklődött, én egyszer az ügyeletre mentem be és ő volt ott, és nagyon szimpinek találtam.

Sziasztok, Csim
csim
 
 


sziasztok lányok!hát(tudom hát-tal nem kezdünk mondatot:-))nagyon el vagyok képedve azon amiket itt olvasok és borzasztóan sajnállak titeket!a mi próblémánk annó mikor a budai költözött semmi nem volt ehhez képest!ugyi elike?:-)Csim szerintem ha az Unktól rákérdezel hogy megy-e a Mávba biztos megmondja én is hozzá járok nála szültem 2 babut stb!Én amikor megkérdeztem szülés után az az igazság azt mondta hogy nagyon tele a hócipője(jogosan)és ha megunja akkor csak a magánrendelése lesz de ezt nem mondta biztosra szerintem konkrétan kérdezd meg!Egyébként én is úgy vagyok vele hogy szerintem többet nem szülök de ha bármi bajom lenne(remélem már nem lesz mert abból is jutott elég)én is csak hozzá mennék bárhol van!Na bocsi mennem kell!Ja Elike te viszed a Sárát ultrahangra mert én 30-án viszem a Szabados doktornőhöz!Ti nem mentek?puszi

szandra
szandra 01
 
 


Szevasztok,

Csim, üdvözlet a nevevesztett hajónk fedélzetén! Jó kezekben vagy az Unknál, én is nála szültem Szandrával ráadásul egy napon csak császárral sajn.


CSatlakozom Szandra szavaihoz, a mi költözéses ramazurink tényleg semmi volt a mostanihoz képest, még úgy sem, hogy miközben csaszároztak láttam, ahogy pakolják ki a műtőt.
Én megkérdeztem Unk dokit, amikor nála jártam még áprilisban, hogy mi lesz, azt mondta korházi háttér nélkül nem maradunk.

Nekünk a gyerek dokink azt mondta, nem lát semmi okot az UH-ra, ha ortopédia küldi, akkor majd ad egy teljes beutalót. Az ortopédia viszont nem küldte.


Szandra, szerinted a Gerincközpont UH-ra (ami remélem még a Budai épületében működik) el lehetne menni beutaló nélkül is, saját költségen? Minden esetre üdvözlöm Szabados doktornőt, mond a nagydarab lány, aki soha sem tudott felkapaszkodni az asztalról.

Mindenkinek puszi és ne csüggedjetek, a babavárás és szülés akkor is a világ legjobb dolga.

elike

elike
 
 


Sziasztok,

szandra: de kár, hogy 30-án mentek mert mi 29-én 17 órára. Így sajna nem tudunk találkozni, pedig szivesen találkoztam volna.

Ma megyek 6 hetes kontoll-ra, kíváncsi vagyok mit mond a költözésről a doki bácsi.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

szandra: de kár, hogy 30-án mentek mert mi 29-én 17 órára. Így sajna nem tudunk találkozni, pedig szivesen találkoztam volna.

Ma megyek 6 hetes kontoll-ra, kíváncsi vagyok mit mond a költözésről a doki bácsi.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Én csütörtökön megyek dokihoz, hátha már tudja is, hogy hova megy. De addig is köszönök minden új infót.

Kicsit beleolvastam a Szabolcs utcai topicba, háááát eléggé elkenődtem:-(. Ott a nemrég szült kismama legfőbb tanácsa az volt, hogy vinni kell domestos kendőt ( wc+fürdő tisztítására).
Többet már nem is olvasom, mert az idegeskedés eddig senkinek sem segített, főleg pocakosan.

Azért mindenkinek kellemes napot! ( Nálunk már esik
:( )

üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok,

sajnos nagyon el vannak keseredve, a héten vannak utoljára, de még azt sem tudják hogy csinálnak nekik helyet, az állapotokról is rosszakat tudnak, elvileg elbocsátásról nem szóltak.

Kb. annyit tudnak mint mi. Szerintem ha valaki holnap szülni akar az már eleve a Szabolcsba menjen, de a dokijára nem is számíthat. Szóval abszolút bizonytalanság.

Nagyon sajnálom azokat akik ezután fognak szülni, remélem azért előbb-utóbb változik a helyzet jó irányba.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Remélem az Unk doktornak mégsem lesz elege ebből a fejetlenségből és nála szülhetek. Őszintén szólva, már vagy 15 éve járok hozzá és nagyon megbízok benne. El sem tudom képzelni, hogy másvalakinél szüljek.

Lehe t tudni, hogy pontosan mikortól kell menni a Szabolcs utcaiba és onnan mikor megy át a MÁV-ba?

Üdv, Csim
csim
 
 


Sziasztok!

Látom senki nem tud semmi bíztatót kórház ügyben! :cry:

Dalo: Még nem tudom az én dokim hova megy(Dr. Vízhányó Tibor), de j7 csütörtökön megyek hozzá és remélem mond valami bíztatót! 2hete még a szülésről beszéltünk a Központiban, szó sem volt bezárásról. Remélem kitalál valamit, hacsak nem vezénylik honvédségileg. Ezt nem tudom hogy van,de nem szívesen váltanék dokit.

Tegnap az 1ik szülésznő azt mondta, hogy az osztályról 150-ből kb 20an maradnak és nem nagyon mennek át a Szabolcsba. Gondolon ők sem akarnak sokkal rosszabb körülmények között dolgozni. Szóval a régi csapat szétrobbantva...

A sárga szín jó választás, mert nem annyira kötött. Mi is zöldes-sárgára festettük a babaszobát és zöld kiegészítőket vettünk, bár nekünk 2 különböző UH-os is fiút jelzett. Ezek szerint Nektek még meglepetés lesz fiú vagy lány.

Mit rontottam el a vonalzómmal?? (Nem vagyok egy számítógépes guru, ez látszik! :lol: )

Babás Anyukák: Az OK, hogy minimális mosóport használjak, de tényleg nem szabad öblítőt használni még babásat sem????? A védőnő mondta és már úgy átmosnám a babarucikat, hogy eltereljem a gondolataim a kórház ügyről. Szóval mi a tapasztalat? Mit javasoltok?

Sok-sok boldog pillanatot a babákkal, nekünk várandósoknak meg kitartást!!!

Üdv, Pusy

Kép
pusy
 
 


Sziasztok Lányok!

Pusy: vonalzó ügyben a profilodban engedélyezve van, hogy "Mindig csatolja az aláírásomat?" Lehet, hogy ott kellene még valamit átállítanod!

Úgy tűnik, mára kész lesz a teljes festés, nagyon csini lett, most takaríthatok ezerrel :D
A múlt héten már megvettük a bababútort, lassan a többi cuccot is el kellene kezdeni beszerezni. Te nagyon előrehaladott állapotban vagy, ha már a mosásnál tartasz :lol: :lol:
Milyen babakocsit vettetek?

Én jún 10 körül megyek legközelebb a dokimhoz, addig reménykedem, hátha ő is kavar és tud valami konkrétat mondani, hol szülünk (persze, ha lesz munkahelye...). Ha nem tud, akkor SOS lépni kell, ezt persze nem szívesen tenném.

Kati24: Remélem jól vagytok, szépen növögettek. Örömmel olvastam amit írtál Hunkáról. Amikor egy hétig bent feküdtem, hozzám is bejött minden nap, nagyon rendes volt. Remélem nála szülhetek majd... cirka 2 hónap alatt csak történik már valami pozitív dolog is!

Szép napot és jó babázást Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Szia Dalo!

Köszi a tippet, valóban csak egy pötty volt a gond a profil beállításával. :lol: :lol:

A mosást azért gondoltam, hogy elfoglaljam magam babás dolgokkal, mert ebben a nagy melegben nincs kedvem kimozdulni. Aztán majd a finishben úgyis átmosom még1x, de most minden olyan új szagú még.

Még nem vettünk babakocsit, mert az unokabátyám kisfiáét megkapjuk a 7végén és talán akkor ezt a vásárlást kihagyjuk.

A bababútorok már megvannak és a függönyöket is megvarrattuk. Már olyan jó bemenni a szobába. Néha bekapcsolom a forgó zenélőt is és olyan jó érzés, hogy nemsokára Marci is az ágyban fekszik majd. Gondolom ez "hülyén" hangzik, de engem kikapcsol...

A festés utáni takarítást csak szépen beosztva csináld, nehogy a pihenésed rovására menjen. Mi tegnap lomtalanítottunk és fájtak is a lábaim estére, mert este 9-ig nem is ültem szinte semmit. Vagy pont beugrott valaki, vagy irányítgattam a pakolást. Szóval nem volt időm pihizni. Ezért ma lusti napot tartok ebben a hőségben.

Kitartást a kánikulában babáknak és (kis)mamáknak is!

Pusy

Kép
pusy
 
 


sziasztok,

Pusy, használhatsz ecetet öblítéshez, (nem lesz ecetszagú utána) és napon szárítva nagyon finom illata lesz.

Kép
vavyen
 
 


Sziasztok,

Kikészit ez a meleg, Sára is megmuttta igazi hisztis arcát - tegnapelőtt is meg tegnap is csapott nagy orditozást a semmire. Tegnap pl este, amikor zivatar volt elkezdett üvölteni, de szószerint. Ringattam, sétáltam vele, énekeltem neki - semmi sem vált be. Aztán az utolsó dörgéssel mint akit kikapcsoltak, felsóhajtott és azzal a lendülettel el is aludt, kis teste ellazult és szépen visszaraktam az ágyába. Reggel 5-ig nem is hallottam róla.

Én semmilyen öblitőt nem használok, hanem van a Gabi babamosópor, finom, puha lesz mosás után a ruha, alig érezhető, friss illattal.

Ma olvastam a neten, hogy a bakterológusok/infektológusok figyelmeztenek mindekit, hogy a folyamatos melegedés miatt egyre északabbra kerülnek olyan kórokozok, amik eddig csak a trópuson voltak jellemzőek (mint pl. a madárinfluenza). Na most az európai emberek immunrendszere egyszerűen nem képes ezek ellen védekezni. Úgy hogy nagyon vigyázzatok magatokra és a csemetékre ebben a nagymelegben.

Üdv.,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Elike: köszönöm a válaszodat a tápszerrel kapcsolatban. Én is arra jutottam a legjobb az ha frissen van elkészítve. Elég pikk-pakk megvan ha minden elő vank készítve. Olyan már nálunk is történt, hogy beijesztett, hogy akkor ő most felkel és kér enni, de mire visszaértem a szobájába a kész hamival akkora ő békésen aludt tovább.

Dalo: Igen köszönjük, szépen növögetünk. Éppen ma vagyunk 2 hónaposak. Megyünk is szurira:( Remélem nem lázasodik majd be a pici.
Majd megpróbálok képet feltölteni, csak még át kell méretezni a képet, mert túl nagy és így nem engedi. De azt még meg kell találnom a gépen vagy meg kell várnom, míg a párom hazaér, mert ő számítógép guru.

Elike, Szandra nálatok hogy viselte a baba a két hónapos oltást?

Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!A Fédrát is nagyon megviseli ez a meleg egész nap nem alszik hisztizik semmit nem tudok tőlle csinálni!:-(Hajni tényleg kár hogy nem tudunk találkozni bár szerintem ha majd ráértek akkor valahol találkozhatnánk ti is mi is Elike is valami köztes helyen ahol mindenkinek jó!Mi a harmadik kerületben lakunk nem tudom ti hol!?Elike:én úgy tudom hogy mehetsz saját költségre is csak szerintem elég húzós áron !Én ezért kértem beutalót!Az üdvözletedet átadom majd a doktornőnek!Kati:nekem jól viselte az oltást a Fédra alig sírt és nem lázasodott be nem fájt a lába semmi!Hála Istennek semmi gondunk nem volt vele nem úgy mint most a melegnek!:-(Na puszi megyek is mert elaludt de nem tart csak 20 percig és vasalnom kell mert a fiam ma ballag az oviból!:-)puszika nektek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Kati, boldog hófordulót nektek, minden jót és szépet kivánunk kislányommal.

Sára is nagyon jól viselte a szurit. Mostanra már kifejleszetettek egy olyan változatát az oltóanyagnak, ami nagyon-nagyon ritkán okoz lázat, úgy hogy nem kell tartanod semmitől.

Sára nagy dolgot "mutatott" nekem oltás után. Megkapta a szurit, felsirt, elkezdtem nyugtatgatni, simogatni, ahogy ott feküdt a vizsgáló asztalon. Mondja a dokinéni, hogy felvehetem nyugodtan, befejeztük. Felveszem a lányomat ő meg mint a kismajom belém csimpaszkodott azonnal, a fejét a mellembe fúrta, a kezeivel megpróbált belém kapaszkodni, az egész kis testével hozzám simult. Mondanom sem kell, hogy ott álltunk a rendelő közepén és sirtam...

Többet ért ez a kapaszkodás, mint az első mosolya, mert engedte átérezni, mennyire fontos, hogy ott vagyok a kislányom mellett, hogy nálam keres vigaszt, oltalmat.
Júújj...

Lányok, mit szoltok a Margit szigethez? Hajni, te hogy érzed, a kiscsemete mikortól vihető hosszabb sétára? Ha lemegy a nagymeleg én elvileg tudnék menni. De jó nekem az Infópark is (bár ott kevesebb az árnyék). Amúgy a Boráros tértől nem messze lakunk.

Lányok, kinekmit mondtak, mik a tapasztalatok, mennyi vizet kell adni egy nap egy tápszeres babának ebben a melegben?

Köszönöm és mindenkinek jó hétvégét.
elike

elike
 
 


Sziasztok,

lányok nekem bármi jó, én inkább az időpontban nem vagyok teljesen mobil. Az jó előre le kell beszélnem, mert akkor Armandot valakinek le kell adnom, na nem azért mert útban van de akkor csak vele tudok foglalkozni, a 2 gyerekkel egyedül nem merek útnak indulni, mert ha Ádám éhes akkor nem tudok a másik után szaladgálni. De nem gond mert Ő apával is nagyon jól érzi magát.

Én egyébként már sokkal lazábban csinálok mindent mint annak idején az Armandal.

Mi már bevállaltunk augusztusban egy Olaszországi nyaralást is.

Armandot nem vették fel az oviba, mert én otthon vagyok a kicsivel, úgyhogy most megy a nyali, hátha felveszik valamelyikbe mert januárban muszám államvizsgáznom, és ősszel még a szakdolgozatomat is le kell adnom, de a két gyerek mellett ez fizikai és szellemi képtelenség, csak úgy megy ha Armand oviban van, Ádámra a dédimama vigyáz én meg írom a diplomamunkámat. Ha az készen van akkor meg kezdhetek tanulni az államvizsgára.

Elike: látod ezek olyan élmények ami miatt anya az anya, csodálatos.
Szerintem attól hogy nem látja indokoltnak a gyerekorvos a vizsgálatot, azért nyugodtan kérjél tőle beutalót a saját magad megnyugtatása érdekében, neki ez semmibe nem kerül. Nem tudom milyen a viszonyod vele de én pl. annak idején amikor Armandot meg kellett műteni, 3 gyerekkórházba is irattam a gyerekorvossal beutalót, hogy biztos legyek abban, hogy indokolt a műtét.

Vasárnap gyereknap, jó pihenést:

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok megint,

Munka helyett inkább irogatok ide nektek mindenfélét... :roll:

Hajni, Armand hogy viseli a kistesót? És, Szandra, nálatok?



Hova tünt Erigal :?: :?: :?:

És hol van ikati :?: :?: :?:



Clivia, egy hónap múlva azért téged is szerveznénk közös sétára. Vagy már menne most is?


Kati24, benne lennél közös programban? Legalább ismerkedjünk meg személyesen.


Akik még pocakkal vagytok, ne irigykedjetek. Én szivesen lennék még terhes, mert akkor még senkivel sem kellett osztoznom Sárán. Mindig velem volt. És minden rólam szólt, hisz kislányom még - ugyan önnálló, de - a testem része volt.

Dalo, Vavyen, Pusy, Csim, Jessie, Judis meg mindenki, kitartás! Akárhol is jön világra a kis bogárkátok, az egy csoda lesz és nem fog számitani semmi, csak Ő!

Jóéjt mindenkinek,
eike

P.S. Na tessék, megint pityergek...

elike
 
 


Sziasztok!

Elike:nagyon szívesen megismerkednék én is veled és persze a többiekkel is személyesen. Naná hogy benne lennénk a közös programban :D
Mit dolgozol otthon?

Idáig csak olvastam, hogy a babáitok nagyon nehezen alszik a melegtől és áldottam a sorsot, hogy az én Andrisomat nem zavarja a hőség. Idáig. Vagy igazából nem tudom, hogy a melegtől van-e vagy sem, de mióta szurit kapott pénteken azóta elég nyűgös. Tehát lehet, hogy nem is a meleg. Ha el is alszik akkor nem sokat 20-30 perceket alszik. Remélem visszatér nemsokára a jó alvókája.

Hajni: olvasom, hogy iskolába jársz. Melyik főiskolán államvizsgázol? Jó neked! Bárcsak már én is ott tartanék, de nekem még van 2 évem az államigazgatási főiskolán :shock:

Remélem nemsokára személyesen is találkozhatunk.

Puszi mindenkinek!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól esik, hogy velünk, ott dolgozókkal is együtt éreztek!

Hajni:Köszi!

Most úgy néz ki, hogy júli 29-ig maradunk a Szabolcs u.-ban. Az ott dolgozók nagyon kedvesek, tul képp egy cipőben járunk, hisz nekik is ott kell hagyni a jó kis osztályukat. :( Sajnos a körülmények nem fényesek ott. Nekünk eddig szerencsénk volt mind a Tisztivel, mind a Honvéddal. Szép, tiszta, jól felszerelt osztályokon dolgoztunk eddig. A MÁV-ban nem kell majd annyi dolgozó, mint akik a 4 kórház szülészetén voltak. A felét szélnek eresztik. Az elbeszélgetések nem sokára elkezdődnek. Nagyon szomorúak vagyunk, a Szabolcs u.-ba csak 3 szülésznőnk megy át, a többiek várnak arra, hogy mit akarnak velük kezdeni, vagy várnak egy jobb lehetőségre. Az orvosok szétszélednek. Úgy tudom, hogy marad Kiss dr., Turcsányi dr., Unk főorvos úr, Hunka dr. A többiekről nem tudok, mindenki kérdezze meg a saját orvosát, az a tuti.

Mindenkinek nagyon nehéz ez az átmenet. A kismamáinkat is sajnálom, de hiszek benne, hogy lassan minden jó úton fog haladni. Beszéljetek a saját orvosaitokkal! Ha találkozunk Veletek az új helyeken, különösen vigyázunk majd rátok! :)

Mindenkinek szép szülést és egészséges kisbabát kívánok!

sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Szia Pipp köszönjük az infót!Nekem lenne hozzád egy kéresem!Az az igazság hogy borzasztóan kiváncsi lennék hogy ki is vagy te mert szinte mindenkit ismerek a budaiból hisz én is ott dolgoztam mint szakács plussz kétszer műtött az Unk plussz kétszer szültem szintén az Unknál!Gondolom nem akarod a neved felfedni különben már írtad volna ha így van akkor csak írsz nekem magadról egy pár ismertető jelet??Naaaa!:-):-)Egy kiváncsi csajszi!:-)Most ennyi mert a lányom katasztrófa :-)mióta ez a meleg bejött puszi mindenkinek

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!

Látom hétvégén elég nagy a pangás. Ígértem képeket. Sikerült rávenni a páromat, hogy méretezze át őket, így mostmár meg tudjuk mutatni magunkat.
Kép

Kép

További szép estét mindenkinek!

[/img]

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!


Szandra, lehet,hogy azért nem találkoztunk-én sem emlékszem Rád- mert én bár 11 éve vagyok honvédos, de kb. 4 és fél évet kihagytam. Ez idő alatt születtek a lányaim. :)

Sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Sziasztok!

Jaj legalább az Unk doktor marad.... Akárhol is van benne megbízok! Én október elejére várom a babát, és nagyon remélem, hogy már a MÁV-ba születik, a Szabolcs utcai körülményeiről csak rosszat hallottam. Pipp szerinted a július 29-et tartani fogják? A Tiszti a Honvédba történő átköltöztetése is hónapokat csúszott!!

A MÁV Kórház szülészetének van a neten oldala, érdemes megnézni, nem olyan rossz. Szerintem a szülészfelkészítőre oda fogok menni már...

Üdv, Csim
csim
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre kicsit lehűlt az idő...

Pipp: nagyon köszönünk minden infót Neked. Együtt érzünk Veled/Veletek, nem lehet könnyű ebben a helyzetben. Reménykedjünk benne, hogy a végére minden pozitívan alakul. Én pont aug elejére vagyok kiírva, tehát még tovább izgulhatok. De az is lehet, hogy találkozunk majd... :D

Kati24: gyönyörű ez a baba, tessék máskor is felrakni fotókat :!:

Elike: mi pocakosok köszönjük Neked a bíztatást, nagyon jól esett ebben a kórházas káoszban.

Szép napot!
dalo

Kép
dalo
 
 


Pipp: az előbb elfelejtettem megkérdezni, hogy szerinted hova érdemes mennem / mennünk szülésfelkészítőre? Szabolcs vagy MÁV...?
Ha tudsz valami bővebbet a lehetőségekről, kérlek mindenképpen írd majd meg!

Előre is köszönöm,
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok, lányok,

Kati24, nagyooon édes a kisfiad - olyan komoly a tekintete a fürdős képen, szeret fürödni?
Sára is nyugtalan volt az oltás után, ez nála annyit jelent, hogy rosszul alszik, forog, tekereg, dumcsizik, sirdogál álmában. A meleget, úgy tűnik, kezdi megszokni, viszon a zivatarokat nem, most is nyöszörög.

Ami a munkát illeti - terhességem alatt két hónapot úgy dolgoztam a végén, hogy alig jártam be, sőt a februárt már otthon töltöttem. Viszont a teljes béremet megkaptam. Igy most önkéntes alapon besegitek egy picit a kollegáimnak. Amúgy uncsi eredménykimutatásokat készitek :lol: , bár én szeretem.

Találkozó - mit szólnátok az e hétvégéhez a Margit szigeten? Mondjuk vasárnap 3-án kora du-n. Az időjáráselőrejelzés 24-29 fokot és változó felhőzetet mond.

Lányok, van valakinek jó gyógytornásza, aki jól ért a csecsmőkhöz és tapasztalt szakember? Sárának kellene. elena75@freemail.hu
Előre is köszönöm.

Hogy le ne maradjunk :lol: :lol:

Kép

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Most regisztráltam magam , kb. 3 hét van a szülésig.
Ha minden jól megy akkor én is a "kútvölgyis" anyukák között tudhatom majd magam. Tóth doktorhoz járok és eddig nem került szóba, hogy esetleg tényleg lehet szülésznőt is választani? Itt láttam a társalgóban... Nem tudom mi ennek a menete...
Csak bemegyek a szülészetre és megkérdezgetem a recepción?
Egyébként minden tanácsot szívesen fogadok, hisz első szülésem lesz. Epiduláril érzéstelenítés mellett vagy ellen, gátmasszás...? gátolaj segít-e előtte? Vagy ebben mind segíthet a szülésznő?

Köszi előre is!
lucacska
 
 


Sziasztok,

Pipp, nagyon köszi az infókat, igaz én most épp nem vagyok terhes, de remélem, hamarosan az leszek újra! Igazán sajnálom, hogy a Ti kiváló csapatotokat így szétzüllesztik. Tavaly szültem, még itt Budán, és csak jó élményeim voltak, azzal együtt, hogy végülis nem a saját dokimnál tudtam szülni.

Elike, mi jártunk gyógytornászhoz Andrissal a Budai gyerekkórházba, Katonáné Simon Krisztinának hívják, ha felhívod őket ( ha még vannak), biztos meg tudsz beszélni vele valamit. Nagyon aranyos volt, szívből tudom ajánlani őt.

Üdv mindenkinek: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!


Egyenlőre pakolunk még a honvédban ,ha bármi új infó van, írok.

Addig is, sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Sziasztok lányok!Megjöttünk az UH-ról minden rendben volt!Elike átadtam az üdvözleted a Szabados doktornőnek nagyon örült és ő is üdvözöl!Megkérdeztem neked lehet menni beutaló nélkül is csak akkor vizsgálatonként 5000ft vagyis csípő koponya és hasi volt a Fédrának az 15000ft,de azt mondta miért nem kérsz beutalót a gyerekorvostól és akkor ingyenes,csak legyen rajta a beutalón hogy országos gerincgyógyászati központ királyhágó vagy budai ger.közp!Ennyi!Na puszi nektek mert ma még egy falatot sem ettem sziasztok!

szandra
szandra 01
 
 


Pipp, még az lenne a kérdésem, hogy mi lesz azokkal, akik katonai állományban vannak?

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Az osztály hivatalos orvosai, akik nagy része katona, jön tovább, rájuk állítólag szükség van. A főorvos (Tamási dr.) nem, Ő asszem a Tétényibe megy. Az orvosaink nagy része már tudja, hogy hova megy,kérdezzétek meg nyugodtan őket! Azt hallottam,hogy a katona-lányoktól valahogy szabadulni akarnak, de tudod, kedves Macsek,hogy a katonaságnál semmi sem biztos...lásd a mi kis gyönyörű osztályunk sorsát. Lehet, hogy csak leszerelik őket, vagy missziókba küldik azokat a lányokat, akik mennének.

sziasztok:Pipp
pipp
 
 


Sziasztok!

Régen jártam felétek, de amióta bejött ez a meleg Mátéval képtelenség bent maradni a lakásban.
Döbbenten olvasom a híreket ezek szerint már én sem tudom hol fogok szülni de hétfőn megyünk a dokimhoz akkor majd megkérdezem. Nagyon kiváncsi vagyok 20 hetes uh lesz lehet hogy megmutatja magát?
Gratulálok a babákhoz nagyon édesek már alig várom hogy mi is itthon legyünk az a legbiztosabb.
Minden kismamának pedig kitartást!!!

Kép

Kép
gonzso
 
 


Sziasztok,

elike: nekem minden jó kivéve :oops: bocsánat de nekem inkább a hétköznapok a jók, mert hétvégén mindig apás programjaink vannak, ilyenkor nyáron nagyon sok a gyerekprogram, úgyhogy minden hétvégére jut bőven, Armand már nagyon élvezi ezeket, aztán, szülinapok, keresztelő, esküvő, stb. Szóval szinte az egész nyár (hétvégék) be van programozva.

Pipp: köszönjük az infókat, azért még jelentkezz mindenféleképpen szeretnénk tudni, hogy mi a helyzet veletek. A csecsemősökről mit tudsz? Velük mi lesz?

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Voltam a dokimnál és nem a Szabolcsba megy :) hurrá!!! Most intézi az új helyét és nekem is nagyon szimpi az a kórház, bár messze van, de valamit, valamiért... A kolléganőm április végén ott szült és csuda jókat mesélt. Na majd meglátjuk...

Vavyen, Elike: Köszi az öblítési tippeket! Kipróbálom nekem melyik jön be.

Dalo és a többi Pocakos: Úgy tűnik szétszóródunk, ha mindenki követi az orvosát. Én biztos megyek vele, mert nagy a bizalom iránta. Nem akarok itt a finishben már keresgélni, mert nem kórházhoz ragaszkodom.

Dalo: Azért majd jelentkezz merre mész szülni és amikor már meglesz KisHahó :) Egyeztethetjük majd a környék kisbabás lehetőségeit, bár nem dúskálunk benne...

Pipp: Nagyon-nagyon sajnálom, hogy szélnek eresztették a jó kis csapatotokat :( :( Kívánom, hogy mindenki találjon valami jó helyet magának.

Lassan majd ez a topik is kiürül, de azért addig még sokszor benézek.

Üdv mindenkinek!

Pusy

Kép
pusy
 
 


Szisztok lányok .

Tegnap voltam a szabolcs szülészetét megnézni.
Egyáltalán nem olyan rossz mint ahogyan felvan tüntetve.
Jó az igaz hogy régi épület de maga az ellátás a hozzá állás és a szakirányú ellátás az tökéletes.
Van minden ami szem szájnak ingere...
Ha kérsz fájdalom csillapítót adnak ha nem akarsz infúzion meg injekción keresztül kapni adnak homeopátiás bogyókat.
Ha minden rendben volt a szülésnél akkor végig veled lehet a picúr amíg varrnak és utána a 2 órás megfigyelés alatt is.
A szülésznők nagyon aranyosak és segítő készek ( akikkel én találkoztam) de a honvédból is jöttek át 3-an szülésznők.
Voltam lent a kórtermeknél is igaz nem 1 ágyas hanem 3 ágyas szobák vannak de tiszták lehet orral is érezni a tisztaságot nem úgy mint a honvédban volt...

Szóval nagyából ennyi én teljesen megnyugodtam, hogy jó helyre megyünk és nem valami kosz fészekbe sintérek közé :) :D :D :D

Ja egy kérdés: Hogy a füttyfürüttybe tudok vonalzót fel rakni?
Mindenkinek pusza: Zsuzsk@
zsuzsk@
 
 


sziasztok,
szerintem a honvéd igazán tiszta volt, és a legnagyobb gond szerintem a szabolccsal nem az épület állaga, hanem hogy nem lehet veled a kisbabád, ami eléggé rossz szerintem.
Ahogy én tudom még a babás szobából is elviszik éjszakára, és van olyan szoba, ahova meg csak 3 óránként hozzák ki őket.
Ha valaki tud erről többet, az jó lenne, örülnék, ha elavultak lennének az infoim.
Ti mit tudtok erről?
saraliza
 
 


Sziasztok!

Pusy: örülök, hogy rendeződtek a dolgaid, most már tényleg élvezd a hátralévő heteket. Persze, a randikat később megbeszéljük.

zsuzsk@: egy kicsit megnyugtattál, bár a Szabolcs hivatalos honlapján is ilyesmikről írnak, itt (saraliza!): http://www.ogyik.hu/gyogyitas/szuleszet ... php?lng=hu

Viszont azt nem tudod, hogy lehet-e szülésfelkészítőre menni?

vonalzó röviden: a www.babafalva.hu-n találsz vonalzókat (le van írva, mit kell csinálni). Ha kész, kapsz majd egy emailt, abban találsz majd kódokat. Ezt kell bemásolnod ide a profilodba (az oldal tetején találod, a "Segédletek"-nél kell legördíteni!). Figyelj rá, hogy IGEN legyen bejelölve a "Mindig csatolja az aláírásomat?"-nál! Sok sikert, ha elakadsz, segítünk!

Szép hétvégét Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Pusy: örülök, hogy rendeződtek a dolgaid, most már tényleg élvezd a hátralévő heteket. Persze, a randikat később megbeszéljük.

zsuzsk@: egy kicsit megnyugtattál, bár a Szabolcs hivatalos honlapján is ilyesmikről írnak, itt (saraliza!): http://www.ogyik.hu/gyogyitas/szuleszet ... php?lng=hu

Viszont azt nem tudod, hogy lehet-e szülésfelkészítőre menni?

vonalzó röviden: a www.babafalva.hu-n találsz vonalzókat (le van írva, mit kell csinálni). Ha kész, kapsz majd egy emailt, abban találsz majd kódokat. Ezt kell bemásolnod ide a profilodba (az oldal tetején találod, a "Segédletek"-nél kell legördíteni!). Figyelj rá, hogy IGEN legyen bejelölve a "Mindig csatolja az aláírásomat?"-nál! Sok sikert, ha elakadsz, segítünk!

Szép hétvégét Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: