Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Dalo, köszi, megnéztem, de ezek szerint sajnos tényleg nincs igazi baba-mama szoba, éjszakára sehogyan sem lehet velünk a baba. Azért ez szerintem fontos lenne, már csak a szoptatás miatt is.
Nem kérdőjelezem meg szakmailag a szabolcs utcát, és az orvosokat, de ez jó lenne, ha nem így lenne.Nekem a honvédban ezzel kapcsolatban nagyon pozitív élményeim voltak, tényleg segítettek a szoptatásnál, és nem tömték meg a éjjel a babát cumisüvegből.
Kedves Pipp, ha tudsz írsz nekünk erről pár szót?
Köszönöm előre is!
saraliza
 
 


Kép miklóska
ikati
 
 


Kép vera meg két miklós
ikati
 
 

 
 

sziasztok lányok!
tegnap írtam egy csomót meg próbáltam feltölteni képet, erre elszállt az egész....
Szóval csak bíztatni tudok mindenkit, hogy akárhol is szül, a baba minden rosszat elfeledtet majd és talán nem csak a körülményeken múlik a dolog. Én a szerencsés kevesek között a kp-iban szültem (kati előtt egy nappal, márc. 24-én), mindenki nagyon nagyon rendes volt mégis nehéz volt és hosszú, pedig második baba, szóval lehet, hogy nem vadiúj helyen de esetleg kevesebb kínlódás árán sikerül majd, azért az se rossz! Nekem is rányomta 1-2 napomra a bélyegét a sok fájdalom, aztán sitty-sutty, kit érdekel, olyan eszméletlen jó dolog egy ilyen kis ártatlant ölelgetni. Persze szülés előtt senkinek nem kell rémtörténeteket mesélni se fájdalomról, se rossz körülményekről, de azt úgyis mindenki tudja, hogy fáj majd, nembaj, csajok, ez az élet legeredményesebb küzdelme.
Még az öblítős téma: szerintem nem szükséges egyáltalán. Olcsó-környezetkímélő és antiallergén megoldás... A baba úgyis olyan finom, nem tudom mitől, de jóillatú. Én hipoallergén mosógélt használok és slussz. Mondjuk vigyáznom is kell, mert a nagyobbik hajlamos az ekcémára, inkább megkímélem a bőrét a fölösleges anyagoktól.
Amúgy nálunk nagy a szeretet, féltékenységnek nyoma sincs, sőt, ami érdekes, Vera azóta lett szobatiszta, hogy megvan a kistesó. Igaz, nagyon figyelek rá, sokszor a pici szorul háttérbe, inkább hagyom 5 perccel tovább sírni, attól nem lesz semmi baja és foglalkozom a Verával, nehogy úgy érezze, hogy Miklóci miatt nem törődök vele. Úgyis sokat alkalmazkodik, ha nem muszáj, ne tegye. Elég nehéz valószínűleg az ideális arányokat megtalálni, de egyelőre őt részesítem előnyben, mert neki új a helyzet. És szerencsém van, mert az öccse jó alvó-jó evő, nem sír órákat. Alkalmazkodik... (én 5. gyerek vagyok, biztos nem tudott minden nyikkanásra fölkapni a mamám).
na, megpróbálom újra a képeket.
ügyesek legyetek, puszi
ikati
ikati
 
 


Sziasztok!

iKati: örülök, hogy hallok felőled! Nagyon szép baba a kisfiad. Nagyon sajnálom, hogy a kórházban nem találkoztunk :cry:


Elike: lehet hogy a hétköznap tényleg jobb lenne. Csak egy dolog miatt mondom. Hétvégén nem járnak a körúton a villamosok. Csepelről pedig csak az egyetlen amivel a Margit-szigetet meg lehet közelíteni. És gyanítom, hogy babakocsival nem igazán férnénk fel a villamospótló buszra. :shock:

Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Hát szióka mindenkinek!

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem. Kész ŐRÜLET az életem. Semmire sincs időm! Ha napi 3-4 órát tudok aludni , akkor már kipihentnek érzem magam.....Remélem az idő múlásával kicsit könnyebb lesz. :(
A babik jól vannak, csak hasfájósak...bár amióta adom nekik az Infacol nevű gélt egy kicsit jobb a helyzet ( csak nagyon drága: 1 üveg max. 5 napra elég kettőjüknek és 1600 Ft-ba kerül...jó, hogy lehet kapni :? ). A babib igen jól esznek, rengeteg a tejem ( szerencsés vagyok). Napi 8-szor kajolnak alkalmanként 80-120 g/fő. Iszonyatosan sokat híztak a három hét alatt. Yasmin: 700 g-ot, Haroon 890 g-ot.( Y:3130 g, H:3690 g) Éjszaka is három óránként kell etetnem, mert óramű pontossággal felkelnek és követelik a "cicit" :D :D
A férjem még itthon van a héten...nem is tudom, hogy fogom bírni egyedül....majd csak lesz valahogy...

Tegnap szült meg Zsuzsk@.: Kislányt ( Zsuzsanna nevet kapta): 3210g, 53 cm. ennyit tudok (bent feküdtem vele a kórházba egy ideig). Minden rendben van velük.

Elvileg holnap szülnék: tiszta szerencse, hogy előbb jöttek a babókák. Most mehettem volna át én is a Szabolcsba....

Pipp: érdemes lenne egy új topikot nyitni "volt honvédosok" címmel, hogy ne szakadjunk el egymástól, ha esetleg ez megszűnik. Mindenki meg tudná írni, hogy hová ment át a dokija és hasznos infókat adhatna az aktuális kórházról. Meg különben is sok hasznos tanácsot tudnánk adni egymásnak.....Más: Veled mi lesz??????Hová tudsz majd elhelyezkedni?

Mindenkit puszilok. Vigyázzatok magatokra. Jövök ha tudok

Mona
UI: még mindig nem szedtem le a vonalzómat :shock:

Kép
clivia
 
 


Csak kipróbálom az új vonalzómat.

Kép
clivia
 
 


Sziasztok Lányok!

Mona: nagyon vártam már a jelentkezésedet, éppen tegnap gondoltam Rád, hogy ma felcsörgetlek, de megelőztél...
Örülök, hogy jól vagytok és szépen gyarapodtok, de Téged azért nem irigyellek! Remélem azért lesz aki segít a jövő héttől? Ha gondolod, szívesen elmondom telefonon a babamasszázs-tanfolyamon elsajátítottakat hasfájás ellen.

zsuzsk@: szívből grtaulálok Zsuzsanna babához, és nagyon sok örömet, egészséget kívánok Nektek. (Már a Szabolcsban szültél?)

pusy: mi újság Veled?

Szép hetet kívánva Mindenkinek, üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok lányok!

De repül az idő, egyre jönnek az új babák. Gratulálok zsuzsk@nak, jó egészséget és sok örömöt kivánunk Nektek!

Hajni, Szandra, Kati24, e hét péntekéhez mit szóltok? Nálunk Sára édesapja hétvégén is dolgozik (vendéglátóipar), ezért valahogy nekem ezek u.o. napok :cry:
Kati, én 2 villamossal mennék a szigetre (a Jászai térig, onnan meg gyalog): egyrészt mert nincs az a pénz, amiért én lemennék a Margit hid aluljárójába, másrészt meg a 2-en kényelmesebben lehet utazni, mint a kombin, harmadrészt a 2-en kellemesebb a környezet, barátságosabbak az emberek valahogy, negyedrészt, bár a körút is szép, de a rakparton szebb a kilátás. Egyébként, ha összejön a tali, a Borárosról mehetünk együtt is.

Hajni, milyen volt az UH?

Voltunk az első gyógytornásznál - persze Sára tökéletes formáját hozta, semmi problémát nem lehetett nála felfedezni, kicsit csodálkozott is a gytornász. De biztos, ami biztos, eljárunk majd egy 5-10 alkalomra, megelőzésként is.

Puszi mindenkinek,
elike

elike
 
 


Clivia, irigyellek is meg nem is. Talán könnyebb lesz egy picit ezzel - barátnőmnek 4 fia van: 15 - 6/6 - 4, a középsők ikrek és amikor jöttek, egyedül maradt. Mondogatja, nem egyszerű ikreket nevelni, de mindenből kettő van, az örömből is. És ez a legfontosabb!
Gyönörűek a gyerkőcök. Nőjjetek hamar, hogy mehessünk sétálni nagyokat.

Üdvözletel,
elike

elike
 
 


Clivia, nézd csak, mit találtam:




clivia
Új felhasználó


Csatlakozott: 2007.02.03.
Üzenetek: 26

Elküldve: 2007 Február 16 Péntek - 18:55

--------------------------------------------------------------------------------

Sziasztok Lányok!
Irigykedve olvasom az üziteket. Ti már olyan közel vagytok a szüléshez (Én is szeretnék már ott tartani ) Elég távolinak tűnik még......
Az ikrek miatt már november közepén kiírt a doki táppénzre. Elég nehéz volt megszoknom az itthon létet. (főleg mert korábban alig voltam itthon: állandóan dolgoztam)
Már most nagyon nagy a hasam...mi lesz később. ( időnként úgy érzem szét fogok durranni ) De legalább már érzem őket!! Imádom amikor mind a kettő egyszerre mozgolódik ( biztos egymással játszanak )
Alig várom már hogy itt legyenek velem.

Április elején kell befeküdnöm ( Kiss doki ragaszkodik hozzá, hogy a 32. héttől bent legyek ) Már most utálom!!!!!!

Kisera!
A személyzetet átviszik a pesti részbe is. Nemrég bent feküdtem és megkérdeztem! Régóta ismered a Hunka dokit? ( mert én még nem találkoztam még a nevével sem....pedig régóta járok a Honvéd Kórházba (11 éve))
A szülésznők nagyon rendesek ( már akikkel én eddig találkoztam).

Lányok!
Vigyázzatok magatokra! Nektek már nincs sok hátra!
Mona
--------------------------------------------------------------------------------


elike
 
 


Sziasztok!

Helló Mona! Nagyon örülök, hogy jól vagytok! Puszi gyönyörű gyerekeidnek! Iwiwen tudunk dumcsizni?
Nem tom, hogy mi lesz velünk, velem. Egyenlőre én is megyek a szabolcsba, ha rendbe jött a térdem. Lassan elbeszélgetnek velünk, és kiderül,hogy ők mit akarnak és megmondhatjuk,hogy mi mit szeretnénk. Nagyon sajnálnám,ha nem tudnék szülésznőként dolgozni többet, de vannak helyzetek, amikor az embernek fájdalmas döntést kell hozni, ha érzi, hogy nem tud többé hű lenni önmagához. :( Örülök, hogy Te még a Honvédban szültél!

A csecsemőseink is átmentek. Úgy tudom,hogy nem minden kórterem babás-mamás.

Ha van új infó, jövök.

Addig is, mindenkinek üdv:Pipp
pipp
 
 


Sziasztok Lányok,

már egy ideje olvasgatlak Titeket és így utólag is szeretném megköszönni azt a sok hasznos információt amit megosztottatok egymással a Honvéddal kapcsolatban, és így egyben velünk is, passzív fórumozókkal.

Én is a Honvédban szerettem volna szülni, mivel a dokim ott dolgozott, de mivel június 17-re várom a babát, ezért erről már lemaradtam.

Múlt héten megnéztem a Szabolcs utcai szülészetet és szeretném Veletek megosztani a tapasztalatimat, hátha tudok segíteni azoknak, akik szintén ebben az "átmeneti" időszakban szülnének. Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy amit olvasni fogtok az az én saját véleményem (bár próbálok nagyon objektív lenni), úgyhogy mindenkinek ajánlom, hogy menjen el és nézze meg mielőtt döntene, hogy akar-e ott szülni.

A szülészet egy külön épületben van, a főbejárattól kb. még 100 métert kell sétálni a Szabolcs utcán ahol lesz egy mentőbejáró, majd balra található a szülészet. A legfelső emeleten van a szülőszoba. Én bejelentés nélkül mentem, de úgy fogadtak, mintha vártak volna. Egy szülésznő odalépett hozzám és bemutatkozott, majd bevitt a szülőszobákhoz, aztán "átadott" egy kolleganőjének, mondta hogy a Honvédból jöttem és megkérte hogy vezessen körbe. Mindketten végtelenül kedvesek voltak, nem is találkoztam még nagyon ilyennel egészségügyi intézményekben (kivéve persze a Honvédban :) .

Az egész szülészet nem túl nagy alapterületen van, úgyhogy ha nagy a forgalom, elég szűkös a hely. Van egy kis előkészítő helyiség külön WC-vel, ott történik a borotválás, beöntés, aztán van egy ún. vajúdó, de csak egy ágyat láttam ott, úgyhoyg azt hiszem, hogy a vajúdás is a szülőágyakon zajlik.
Három "szülőszoba" van, azért az idézőjel, mert nem nevezhetőek éppen szobának, inkább kb. 3x3 méter alapterületű fülkéknek, fallal elválasztva egymástól és fügönnyel leválasztva a folyósótól. Csak egynek van ablaka a három közül. Van bennük egy szülőágy, meg mindenféle műszer.
Aztán van még egy helyiség a folyósó végén, oda viszik a babát fürdetni, illetve ott van hely az apukáknak is. Az apukák bent lehetnek a szülésnél is, bár annyira picike az a helyiség, hogy maximum megállhatnak a sarokban, mozgásterük nem nagyon lesz, ráadásul nagyon meleg van és sötét, úgyhogy az "ájulós" apukáknak nem egy leányálom.

A gyermekágyas részlegre nem tudtam bemenni, mert nem lehet látogatni, de a szülésznő elmesélte, hogy milyen. Ha jól értettem, 3 ágyas szobák vannak, és 3 ágyhoz tartozik egy vizesblokk.
Van baba-mama szoba (2x3 ágy, ha jól emlékszem), de nincs 24 órás rooming-in, éjszakára mindenképpen elviszik a babát, de kb. reggel 6-tól este 11-ig a mamákkal lehetnek. Viszont ha nincs hely a baba-mama szobában, akkor "normál" szobába kerül az anyuka addig, amíg nincs üresedés, és akkor csak 3 óránként hozzák szoptatni. Továbbá nem ajánlják a baba-mama szobát a császárosoknak sem.

Amíg nem indul meg a mama teje, addig a babák tápszert kapnak cumiból, azt sajnos nem tudom, hogy lehet-e kérni, hogy ne kapjon pótlást. Ha a mamának sok a teje, azt leadhatja, és éjszakánként azt kapja a baba, de azt is cumiból.

Hát ennyi amit tudok a Szabolcs utcáról, de tényleg ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg a saját szemével mielőtt döntene, nagyon kedvesek az ott dolgozók, úgyhogy érdemes bemenni.

Jó babázást és babára várakozást mindenkinek!

Üdv.: Zsófi
zso79
 
 


Kedves zso79, Te milyen döntést hoztál, ott fogsz szülni?

Köszi az infokat.

Nekem ezek a gyerekágyas dolgok szörnyen hangzanak, nem tudom, hogy hogyan tud megtanulni egy baba szopni, ha megtömik cumiból. Leginkább sehogy.
Hát az a baj, hogy én a dokimban nagyon bízom, de ilyen helyen, szerintem szülés után szörnyű lehet.
Mivel nálam csak augusztus vége felé aktuális a téma, remélem addig vagy bezár a szabolcs vagy a dokim megy máshová, ahol emberibb a helyzet.
saraliza
 
 


Sziasztok,

Nem fárasztok senkit most az irományaimmal, csak most néztem át a régebbi üziket és látom, milyen aranyos kisfia van ikatinak!

:D

Elismerésem a két gyönörű csemetéhez. Kislányod hogy viseli a tesó érkezését?

Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Helló Lányok!

Igazán nagyon rendes vagy zso79, köszönjük a részletes beszámolót. Azt hiszem, tényleg jobb lesz nekem is személyesen elmennem körülnézni...
Miután állítólag júli 29-ig marad meg a Szabolcs, én még mindig nagy gondban vagyok, mivel aug 8-ra vagyok kiírva. Majd a végén úgy járok, mint (ha jól emlékszem) elike: még műtötték, de mellette már csomagolták a műszereket :?

Engem is érdekelne azért, Te hogy döntöttél?

Lányok!
Volt már valaki a MÁV-ot feltérképezni?
Pár nap múlva megyek majd a dokimhoz, remélem mond valami bíztatót...

Jó éjt a babáknak és a mamáknak is!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok Honvédos, de a változások miatt mindig elolvasom ezt az oldalt is.
Én már kétszer szültem a Szabolcsban, július elején pedig a harmadik érkezik.
Az elmúlt héten éppen bennt feküdtem és láttam, ahogy a Honvédből hozzák át a dolgokat. Sajnálom, hogy így alakult.
Zso 79 korrekten leírt mindent. Annyit fűznék hozzá, hogy a szoptatáshoz én is és a szobatársaim is segítséget kértek és kaptak is. Persze mindig szólni kellett, hogy nem megy. Egyébként mérik a gyerkőcöt szopizás előtt és utána is, meg lehet várni az eredményt és lehet tanácsot kérni.
Éjszakára azért viszik el a gyerkőcöt, hogy pihenni lehessen. A pihenés is jól hat a tejtermelésre. A tejcit érdemes beadni éjszakára.
Baba-mama szobából van két és három ágyas is. Elég nagy az igény rá, ezért érdemes előre szólni, mert ha van üresedés bármikor át lehet költözni.

hoembeb

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Sziasztok,

Saraliza, Dalo: köszönöm az érdeklődéseteket, hát én úgy döntöttem az utolsó pillanatban, hogy kórházat váltok (Szt. Imre). Bár amikor kijöttem a Szabolcs utcából mút héten, úgy gondoltam, hogy azért nem olyan szörnyű, főleg azért, mert tényleg nagyon kedvesen fogadtak. De aztán ahogy múltak a napok, egyre biztosabb voltam benne, hogy nem akarok ott szülni, főleg amiért nincs 24 órás rooming-in, valamint nem tudtam volna elképzelni a férjemről, hogy ájulás nélkül kibírja velem abban a mini szülőszobában.
Persze lehet hogy csak én vagyok túl érzékeny, ezért ajánlottam mindenkinek, hogy nézze meg a saját szemével mielőtt döntene.

Nagyon fájt a szívem, hogy ott kellett hagynom a tündéri dokimat (Dr. Bárány), akit ezúton is bátran ajánlok mindenkinek, mert nagyon kedves és lelkiismeretes volt végig a terhességem alatt, és nagyon remélem hogy a következő babát már nála szülhetem, addig csak megoldják már ezt a lehetetlen helyzetet.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni a "sorstársaimnak", akik még augusztus előtt fognak szülni.
Ha jól tudom, augusztustól már az egész megy a MÁV-ba, ahova szívesen mentem volna én is, hisz az a két budapesti bababarát kórház küzül az egyik.

Jó babázást az anyukáknak és kitartást a meleghez a nagy pocakosoknak, gondolom nemcsak én viselem nehezen... :D

Üdv.: Zsófi
zso79
 
 


Sziasztok,

elike: nekem jó lenne a péntek, ha még aktuális, remélem az időjárás nem lesz ilyen kiszámíthatatlan.

lányok: az én barátnőm a Szabolcsban szült, de Ő teljesen elégedett volt mindennel.

Annyit azért elmondanék a szoptatásról, hogy a Honvédban is addig kaptak a babák pótlást amig az anyának be nem indult a teje, de ha jól tudom ők anyatejet kaptak, persze cumiból, olyan nagylyukuból, hogy két kortyra megitták. Szóval ez nálunk sem volt másként. Armandot ez nem zavarta meg, de Ádámot, bizony igen.

Na megyek mert már sír is.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


sziasztok,
zso79, nekem is Bárány a dokim, és én sem szeretném "lecserélni".
Én megkértem a honvédban, hogy csak vizet adjanak neki, és nem volt gond belőle. Szerintem meg az is jó, hogy éjszaka is szoptathatsz (később is ez lesz, nem akarnék pihenni), hamarabb lesz tej, és kevésbé "durran" be a cici.
Szóval megértelek, hogy nem akarsz a szabolcsba menni.
saraliza
 
 


Sziasztok!

elike: nekem is jó a péntek. Akkor a borárostól mehetünk együtt ha neked is jó.

Bocsánat most csak ennyi, mert tombol a kisfiam.

Puszi mindenkinek.

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok!

Saraliza: köszönöm a megerősítést, remélem hogy jól döntöttem, bár Bárány dokinál jobbat úgyse találok, de hát valamit valamiért...

Még csak annyit szeretnék hozzátenni a Szabolcs utcához, hogy szakmailag viszont nagyon profik és mindenre fel vannak készülve, szóval ha ne adj' Isten valami gond adódik szülés közben, akkor a baba ott van a legjobb kezekben. De erre jobb nem is gondolni...

Üdv.: Zsófi
zso79
 
 


Sziasztok,

Kati24, Hajni, küldtem privit. Remélem, látjátok hamar és bizom benne, hogy összejön a randi. 8)

Szandra!!! Neked is ment, hátha átcsúszik.

Üdv mindnekinek,
elike

elike
 
 


Sziaztok Lányok!

Most rövid leszek, de a lényeg:
voltunk ma Hunkánál, most már tuti fix, hogy fiúcskánk lesz :lol:

A másik infó kismamáknak: elméletileg július 27-én már a MÁV-ban kell kezdenie a Szabolcs utcaiaknak, tehát addigra lezajlik a költözés.

Állítólag ma volt döntés a személyzetről is?!
pipp: remélem minden jól alakult Veled/Veletek!

Lányok!
Jó babázást és szép időt kívánok Nektek holnapra!

Jó éjt!
dalo

Kép
dalo
 
 


DALO! Gratulálok a hirekhez.

Szoritok mindenkinek.

Ha minden összejön, akkor lesz holnap netes randi élőben.

Üdv.,
elike

elike
 
 


Sziasztok!

Dalo: gratulálok! Kívánom hogy minden úgy alakuljon, hogy neked/nektek minden nagyon jó. Szerintem a Hunkánál nagyon jó kezekben leszel/lesztek.
Csak nehogy téged is megvicceljen. Amikor Andris született akkor minket sikerült. Mikor kibukkant a Kismanó megszólalt: "Milyen szép kislány!"
Rögtön felnéztem én is a szülőágyon hogy mi van?? :shock: Ez csak azért lett volna érdekes mert október óta mindig mondogatták, hogy kisfiú. És persze mi kisfiúra is rendezkedtünk be. :D

Remélem a honvédos személyzetnek is jól alakul majd a helyzete.


Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok,

megvolt az első találkozó, lányok nagyon örülök, hogy személyesen is megismerkedtünk.
Remélem a következő egy kicsit jobban sikerül. Na nem kell nagyon rosszra gondolni.
Egy kicsit ideges formámat hoztam, de remélem megértik a csajok.
Szóval nagyon sajnáltam volna Armandot otthon hagyni ezért Őt is vittem magammal a szigetre, háááát mit mondjak. Lehet, hogy mind a ketten jobban jártunk volna ha otthon marad.

Az én tündéri imádott nagyobbik kisfiam, megmutatta azt a rosszabik oldalát, amelyiket talán még én sem ismertem.

De betudom annak, hogy nagyon meleg volt, nagyon fáradt volt, idegen volt a környezet, az emberek, és legfőképp nem Ő volt a középpontban.

Tehát a viselkedéséért a körülmények és nem Ő a felelős. (Jó nagy hisztit levágott igaz?!?! :twisted: )

Féltem, hogy egyedül vállalkozzak e a két gyerekkel egy ilyen nagyobb túrára, hát bátor elhatározás volt.

Tényleg ne haragudjatok lányok, nem így terveztem, de hát ezt az időszakot is túl kell valahogy élni.

Remélem ti nem láttátok ennyire borúsnak a helyzetet, nyugtassatok meg.

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Szerintem, a találkozó remekül sikerült és Hajni, komolyan mondom, hogy minden rendben volt, egy gyermek azért az, hogy a középpontban legyen és sokkal őszintébb, mint a felnőttek. Tudod, hányszor lenne kedvem ilyen hisztit csapni, mert nem úgy mennek a dolgok, ahogy elképzeltem? Armandot megviselik a dolgok egy picit, nincs a viselkedésével az égvilágon semmi gáz. Igaz, hogy én még nem éltem át élesben a helyzetet anyaként, igy könnyen beszélek 8)
Próbáljuk ki legközelebb a Sz. István parkot, ott van játszótér is meg hasonló korú gyerkőc is bőven.

Én nagyon feltöltődtem, olyan jókedvően érkeztem haza. Tényleg örülök, hogy találkoztunk és remélem, nem utoljára.

Kati24, rendben hazaértetek? Hétfő?


Lányok, lehet csatlakozni!

Kellemes hétvégét kivánok mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok !

Aranyosak vagytok,hogy aggódtok miattunk, ott dolgozók miatt is! A többiek nevében is köszönöm Nektek!

Csütörtökre behívott minden orvost és szülésznőt az új, az egész mammut kórház szülészetének osztályvezetője, Dr. Török Miklós. Velünk bábákkal rövidre fogta, csak annyit kérdezett, hogy szeretnénk-e ott dolgozni, és gondolom, hogy szerette volna látni a szülésznőket személyesen is. Állítólag hétvégén össze kell állítania a listát azokról, akikkel dolgozna a jövőben. Ezután lesz a hivatalos "elbeszélgetés", ahol jó pár utilaput is kiosztanak majd, hisz jóval többen vagyunk,mint azt az okosok kiszámolták,hogy mennyi kell erre a nagy osztályra. Jelentkezem,ha tudok valamit.

Jó babázást, jó babavárást Nektek! Pipp
pipp
 
 


Sziasztok lányok most sincs időm írni mert nagyon üvölt kérlek adjatok tanácsot normális dolog hogy egész nap nem alszik csak szinte 3-szor 20 percet?elalszik és bármilyen körülmény van akkor is 20 perc múlva fent van!ja és csak nagyon keveset van el utánna üvölt amíg ki nem veszem!lehet hogy elkényeztettem és már rafinált hogy mindíg kézben legyen??!:-(nagyon elvagyok kenődve írjatok valami okosat ha tudtok!hagyjam sírni vagy mit tegyek????:-(puszi nektek mert már úgy sír hogy fulldoklik

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,

Szandra, mennyit eszik? Nem lehet, hogy éhes? Mert Sára is szokott rendezni iszonyatos, éktelen orditozásokat még a szokásos adagú étkezés után is, ilyenkor adok neki még egy picit.

Most van náluk egy növekedési ugrás, kevesebbet alszanak, felborul a napirend, több kaja kell (van akinél sokkal több). Eltarthat egy-két napig, de egy-kát hét is lehet. Próbáld meg több szopival, mintha tegnap született volna, minden nyöszre - cici. És figyeld meg, fáraszd le kaja után játékkal. Sára volt, hogy két alvást is kihagyott, utána meg aludt délután egyhuzamban 4 órát és úgy keltettem, hogy egyen.

ÉS BESZÉLJ A VÉDŐNŐVEL!!! Esetleg mutasd meg orvosnak Fédrát.

És ne legyél ideges, mert oda a tejecske, pedig pont most van rá nagy szükség.

Küldtem neked privit.

Ne kenődj el, irj.

Pipp, drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön, mert nagy gonoszság, ami folyik ebben az országban, de csak vége lesz egyszer.


Üdv mindenkinek,
elike

elike
 
 


Sziasztok csajok!

Ma vagyok itthon először egyedül!!!! Egy kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen :roll:

Szandra: Három napja nekem sem akarnak aludni a gyerekek. Kész rémálom. Evés után leteszem őket, eltelik pár perc és mind a kettő üvölt. Pedig jó sokat esznek ( mindig mérem őket: szerintem neked is ezt kellene: szerezz be egy mérleget). A védőnőm azt mondta, hogy erre az őrült melegre és a frontokra nagyon érzékenyek a picik. Ki kell böjtölni. Én 2 és fél- három óránként etetek ( ha nagyon meleg van kapnak egy kis vizet: ezt a gyerekorvos mondta: semmiképpen ne etessek gyakrabban-főleg, hogy eleget esznek eg-egy alkalommal-mert a kicsik gyomra nem tud kiürülni és állandó hasfájásuk lesz). Nekem az a szerencsém, hogy legalább éjszaka alszanak a szopik között ( bár a tegnap szőrnyű volt). A nappalok rendkívül fárasztóak...Azt sem tudom melyiket vegyem fel. Éjszaka sikerült 4 órát aludnom ( hurrááááá).Kitartás...egyszer minden rossznak vége szakad.
Rendesen hízik???Lehet, hogy a tejedben nincs elég tápérték....az egyik barátnőmnél is ez volt. Állandóan szopiztatta a gyereket, rengeteget is evett, mégis alig hízott valamit a gyerkőc. Kiderült, hogy nem "jó" a teje. Kapott tápszert és ezzel minden rendbe is jött. Hátha...

Lányok: Olvastam, hogy taliztatok. Jó nektek.... Kár, hogy ezekre a talikra én (mi) alkalmatlanok vagyunk ( a dupla babakocsi nem fér fel a BKV-ra, meg fel sem tudnám emelni( gyerekestül 30 kg!!!). Talán egyszer, ha kocsival be tudok menni.......

A gyerkőceim sokat híztak( 1-1 kg-ot: Haroon: 4 kg, Yasmin:3,3kg). Ma vagyunk 1 hónaposak!!!

Pipp: ok az iwiw. Láttam, hogy bejelöltél. Izgulok értetek. Mindenképpen írj, ha vannak fejlemények.

Most megyek vasalni: Már 1 órája alstzanak a picik :D :D :D Kihasználom az időt...

Mona.

Kép
clivia
 
 


Szandra: nem tudod a ger. központ telefonszámát? (UH-ra be kell jelentkezni?)

Kép
clivia
 
 


Sziasztok lányok köszönöm mindenkinek hogy egyből írt!Szerintem eleget eszik mert igény szerint szoptatom és azt mondja mindenki hogy nagy baba sokkal nagyobbnak nézik mint 3 hónapos!Azt nem tudom hogy hány kiló most mert a mérleget visszavittük mert nem tudtuk mérni fél percet nem maradt nyugton ezért össze vissza mutatott a mérleg de a hurkáiból itélve nem hiszem hogy éhes maradna vagy kevesett enne!!Az az igazság hogy nekem az a sanda gyanum hogy elkapattuk mert ha kiveszem akkor 10-ből 8szor elhallgat és semmi baja ja és már azt is kihasználja ez az igény szerinti szoptatás miatt hogy üvölt rárakom cicire és nem is éhes nem is eszik csak cumikázik vele de mikor lecserélem cumira az nem kell és újból üvölt!!:-(Elike írtad hogy Sára kihagy alvásokat de utánna alszik 4órát!Az én drágám mindíg elalszik naponta 3szor is de bármilyen körülményt teremtek akkor is felkel 20 perc múlva és nem foglalja el magát csak két percig utánna kézben akar lenni mindíg!Persze kevés az alvás és hisztizik!Egy előnye van a dolognak hogy így estére kidől 8kor fürdés evés és 9-hajnal5ig alszik,csak hát a lakás szalad mert nem tudok tőlle semmit csinálni napközben!Most már eljutottam odáig hogy hagyom sírni addig míg a nagyon fontos dolgokat meg nem csinálom!Na hát velünk ez van!Sajnálom hogy kimaradtam a találkából de ezek a problémák miatt nem mindíg tudom megnézni a babanetet!Majd legközelebb!Clivia a szám:2-240-893 ezen tudsz bejelentkezni!puszi mindenkinek mert megint könnyhullatás van!:-) Kép apukám pulcsiba:-) Kép kukucs

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!

Szandra.. nekem pont ilyen volt picinek a nagyobbik lányom, hasfájós volt az anyatejtől, valamiért nem bírta. Ha felveszed, nem csak a te közleségedtől nyugszik meg, hanem talán attól is, hogy a kis belei másként kunkorodnak olyankor. Nekem bejött az,hogy néha a babahordozóban aludt el, olyankor is másként nyomódik a kis pocakja. Na, ott aludt hosszabban. Adtam neki mindenféle csodaszert, de akkor múlt el szinte egy pillanat alatt az egész, amikor nem volt több anyatej. Onnantól átaludta az éjszakákat.

Sziasztok!
pipp
 
 


Haligó,

Clivia, merre szoktál sétálni? Mehetnénk mi is oda... vagyis én megpróbálnám.

Pusz,
elike

elike
 
 


És, Clivia, boldog hófordulót :!: :!: :!:

elike
 
 


Sziasztok,

sajnos Armand tipikus tüneteket (pszichéseket is) produkál testvérféltékenység terén, úgyhogy doktornéni szigorúan rámparancsolt, hogy kistesót hanyagolni, és Armanddal rengeteget foglalkozni, hát most kistesó üvölt, anyának megszakad a szíve, de akkor is megszakad ha Armand babára gondol, ezért most Armand újra az első.

Doktornéni rám parancsolt azért is, ha Ádámnak pótolni kell akkor ne tápszerrel, hanem a lefejt tejjel tegyem ezt.

Jól feladta a leckét, mikor is fejjek, miközben Ádámot hanyagolom és Armanddal foglalkozom, vagy a játszótéren szopi után, mert ugye hát akkor ha minden szopi után fejnék akkor kb. összejönne a fele annak amit pótolni szoktam.

Na most mit csináljak :?:

Ja, mert hát Ádám baba egy 4 hónapos súlyát produkálja (6580 g).

Kép bohócparádé Kép Ez aztán vicces volt Kép Gyí te paci!

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


saraliza írta:sziasztok!

Dalo, köszi, megnéztem, de ezek szerint sajnos tényleg nincs igazi baba-mama szoba, éjszakára sehogyan sem lehet velünk a baba. Azért ez szerintem fontos lenne, már csak a szoptatás miatt is.
Nem kérdőjelezem meg szakmailag a szabolcs utcát, és az orvosokat, de ez jó lenne, ha nem így lenne.Nekem a honvédban ezzel kapcsolatban nagyon pozitív élményeim voltak, tényleg segítettek a szoptatásnál, és nem tömték meg a éjjel a babát cumisüvegből.
Kedves Pipp, ha tudsz írsz nekünk erről pár szót?
Köszönöm előre is!


Sziasztok,

erre jártam és szeretnék a fentiekhez hozzátenni valamit, lévén már a második babámat szültem a Szabolcsban, múlt csütörtökön jöttünk haza, tehát frissek az infóim. Én úgy tudom, hogy a babák éjszaka is a mamákkal lehetnek a baba-mama szobákban, ez esetben légzésfigyelőt kell kérni a csecsemős osztályon. Erről már a HIETE-s topikban is volt szó, továbbá ezt egy csecsemős nővértől is hallottam. Az is igaz, hogy ezt személyesen nem volt módomban megtapasztalni, mivel az én kicsim besárgult, így bizonyos időközönként szolizott. Egyébként tapasztalatom szerint a csecsemősökkel mindent meg lehetett beszélni. A sárgaság első napján, amikor az egész napot fény alatt kellett töltenie a babámnak, és csak akkor hozták, ha felébredt, kérésemre még az éjszakai ébredéskor is kihozták őt szopizni. Egyébként én tartottam attól, hogy ebben a teljesen kaotikus, létbizonytalansággal teli helyzetben majd milyen hozzáállással fogok találkozni, de abszolút normális és segítőkész volt mindenki.


kaktuszvirág
kaktuszvirag2
 
 


Sziasztok!

Kaktuszvirág: először is gratulálok a babókához, és minden jót kívánok Nektek.
Azt hiszem a Többiek nevében is megköszönhetem a szuperfriss infót, jó volt olvasni!
Te esetleg tudsz valamit arról, hogy van-e a Szabolcsban szülésfelkészítő-tanfolyam?

Üdv Mindenkinek!

dalo

Kép
dalo
 
 


sziasztok,
kaktuszvirág, én is gratulálok a babához, és köszi a tájékoztatást!
Mivel én még nem tudom, hogy a dokim melyik kórházban lesz, mikor szülni fogok, egyenlőre nem nézem meg a helyet (a szülőszobát), mert más részeit már láttam a kórháznak, majd csak ha augusztus vége felé is lesz még szabolcsutca+ a dokim is ott lesz.
saraliza
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem Mindenki jól van, bírjátok a hőséget...

Tegnap voltunk párommal a Szabolcsban feltérképezni a helyzetet.
Zso79 teljesen korrekten leírt valójában mindent: ugyan elég "spártaiak" a körülmények, főleg a Központi Honvédhoz képest... :roll: , de a szülésznők tényleg nagyon kedvesek.
(Találkoztank honvédos szülésznővel is: Monát üdvözlik, és minden jót kívánnak!)
Benéztünk egy 2 ágyas "rooming-in" szobába is: meg kell mindent beszélni előre a csecsemőssel, hogy mit, hogyan szeretnél, akkor nem lesz gond (az éjszakai szopizással sem :!: :!: :!: ).

Egyébként a szülőszoba 4 pici blokkból áll, profi állítható ágyakkal (itt van a vajúdás is), de lehet sétálni, labdára ülni is (a szülésznővel is mindent meg lehet beszélni).
Ruhát adnak (mamának hálóing + babaruha).

A költözésről viszont azt hallottam, hogy lehet, hogy csúszni fog (igaz, itt július1-ről tudnak...), mert a MÁV-ban még el sem kezdték az újszülött részleg építését. Addig, amíg ez nincs kész, addig a szülészet biztosan marad, vagy csak a nőgyógyászat fog egyelőre továbbköltözni. Tehát marad a költözéses izgalom továbbra is!

Szép hétvégét Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok Lányok

Ma van az első nap hogy gép elé tudtam kerűlni.. :D
Remélem mindenki jól van.( anyucik és babucik egyaránt:)

Ma két hetes a picúr :D
Egy kérdés : Adom neki én is az INFACOL nevű szirupot de egyáltalán nem segít éjszaka van hogy 2 alvást is kihagy.
Mit tegyek?

Pusszancs mindenkinek Zsuzsk@
zsuzsk@
 
 


Végre sikerült meg csinálnom a vonalzómat köszi a segítségeteket.
Pusszancs :D :D :D

babafalva.hu vonalzó
Kép
zsuzsk@
 
 


Zsuzsk@, nagy GRATULA a babóhoz :!:

Sajnos, szerencsére Sára nem volt hasfájos, igy nem tudok ebben tanáccsal lenni. Ha mégis volt pociprobléma, mi összebújtunk úgy, hogy magam felé forditottam a pocijával, hogy melegben legyen, járkáltam vele, surrogtam neki és tapsiztam a popsiját.

Hahó, többiek. Mizú?
Megint készülődnénk egy talira. Sz. István park lesz talán. Gyertek!!!!!

elike

elike
 
 


Sziasztok!Zsuzs@ nekünk a hőmérőzés jött még be hogy jó sok krémmel bedogod a popijába felhúzod a két lábát és finoman mozgatod a kúpot mert így jobban kijön a kaki meg a puki!Valószínű közhelynek tartod mert én is annak tarottam de ha hasfájós nem nagyon tudsz mindíg tenni valamit de 3hónapos korba mintha elvágnák!Hidd el mi most vagyunk 3és fél hónaposak és tényleg egyik napról a másikra elmúlt mintha elvágták volna csak addíg kell kibírni!J meg én adok neki kamilla teát de csak nagyon gyengét mert az ha erős akkor nagyon hajt!Elike:tőlled kérdezném hogy nekem úgy rémlik mintha azt mondtad volna hogy viszed a Sárát tornáztatni miért?Én most voltam Konduktornál mert még mindíg szorítja magához a kezét ökölbe !Azt mondta semmi baja a gyereknek de én szeretnék erről többet tudni!Ha bárkinek van hozzászólása a témához megköszönném!puszi nektek

szandra
szandra 01
 
 


Bocs nem a kúpot a hőmérőt! :oops:

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok,
Zsuzsk@: vegyetek szélcsövet, patikában, és gyógyászati segédeszköz boltokban is lehet kapni. Annak a végét bekrémezed, és feldugod a fenekébe a babának, kb. 3-4 cm-t. Ez segíti a szelek távozását, és sokszor kaki is jön vele. Legyél türelmes, pár percig eltarthat ez a procedúra. Ha látod rajta, hogy nyugtalan, vagy fáj a hasikája, akkor nyugodtan naponta többször is lehet használni. Ami még bejön, az a repülő póz, tudom, fárasztó egész nap tartani a babát, de leteheted a hasára, mert az is jó a pocaknak. Remélem tudtam ezekkel a tippekkel segíteni. Egyébként igaz az, hogy 3-4 hónaposan, mintha elvágták volna a hasfájósságot, de ezután nem sokkal kezdődik a fogzás. :(
Üdv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok csajszik!

Jól el van tűnve mindenki!!! Gondolom mindenkinek sok dolga van (magamat is beleértve). Kicsit több időm van, mert a gyerkőcök átálltak a 3 és fél órás szopira és már éjszaka is alszanak kétszer öt órát egybe ( néha csak négyet), úgyhogy egészen pihenten ébredek reggel. :D A poci is egyre ritkábban fáj a babókáimnak( kb. minden harmadik szopi után van balhé, de akkor nagyon!!!!). Remélem lassan meg is fog teljesen szűnni. Egészen belejöttem a dolgokba! Nagyon ügyi vagyok :D :D :D

Elike: A talira még nem nagyon merek elmenni. Nagyon meleg van! Mi ilyenkor ki se dugjuk az orrunkat.
Ma kora reggel vittem őket sétálni. ( azt hiszem erre fogok egy darabig beállni)

Dalo: Mi újság veled? Hogy bírod ezt az őrült meleget?

Beha: ha plusz tej kell: miért nem próbálod meg inni a Laktoherb teát. Nekem nagyon bevált....sőt...1 pohár tea ( 3dl viz egy filterhez) után kb. 2 órával kétszer akkora lesz a cicim .Szopi előtt és után is fejek le. Egy alkalommal kb. 120ml jön le a két ciciből és a gyerkőcök is jóllaknak-pedig 110-150-et esznek meg fejenként!!!!.
Bár nekem van elég tejem mind a kettőnek, de tartalékolnom is kell, hátha egy-egy alkalommal szükségem lesz rá (már egy jó pár zacsival van a fagyasztóba) Próbáld ki...hátha ( vagy már ki is próbáltad???)

Megpróbálok képeket feltenni.
Pusz mindenkinek
Mona
,

Kép
clivia
 
 


Helló Lányok!
Szia Mona!

Örömmel olvasom, hogy Nálatok minden rendben, s hogy belejöttél a dolgokba. Nagyon ügyi vagy, bár gondolom a párod segítsége nélkül sokkal strapásabb a dolog...
Mi is jól vagyunk, köszönjük. A meleget még bírjuk (kaptunk légkondit :lol: ), meg van egy kis pancsolónk is a kertben, ez nagyon bevált, ha már végképp felforrtunk.
Várom a képeket!!!

Lányok!
A babucink egyelőre nem akart még befordulni, úgy hogy ezen dolgozom ezerrel, hogy elkerüljem a császárt. Milyen praktikáitok vannak erre?

Mindenkinek jó éjt!
dalo

Kép
dalo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: