Új privát üzeneted érkezett!

Szia Sanaya!
Most éppen alszik Bence,így van időm hamarabb válaszolni mint este.Tegnap is nézelődni akartam még a netten este,de úgy elaludtunk a párommal,hogy észre sem vettük, hogy a gyerek még mindig nem alszik.Főleg olyankor vagyok fáradt, ha nagyokat sétálunk.Tegnap is elindultunk délután, úgy terveztem, hogy rövid séta lesz, de végül is anyuékig jutottunk.Tőlünk kb. 1 km-re laknak,így oda-vissza megvolt a 2 is.Mostanában egyre kevesebb időm jut a tornára is,mivel csak akkor tudok,ha alszik a gyerek.Másképpen nem bírna ki 1 órát úgy, hogy nem vele foglalkozom.Ma is én készítettem el az ebédjét, krumpli főzeléket evett,de szereti a kelkáposztát,húslevest,borsólevest is.Mivel nem eszik nagyon darabos kajákat,így nagyon kevés menü közül tudok neki válogatni.Amikor a fogzás időszaka van, olyankor néha eltöltünk másfél órát is a konyhában, mert nem nagyon akar enni.
Régebben nagyon akaratos voltam vele szemben ebből a szempontból,mert a főzeléket nem nagyon akarta megenni,én viszont úgy voltam vele, hogy éhen mégsem tehetem le aludni.Egy kicsi erőszakkal,de kivártam, hogy pár kanállal egyen.Később már magától megette az egész tányérka ebédet.Ma már semit nem erőltetek,ha valami nem kell, adok mást helyette, de ritkán válogat Bence.
Tegnap az egyik közelben lakó anyukával sétáltunk.Annyira fura volt, hogy a pici sírt volna, ő pedig mindig a cumit dugta volna a szájába.A pici 5 hónapos,aranyos kisfiú.Nálunk nem voltak cumis gondok szerencsére, mert Bencének egyáltalán nem kellett,pedig van itthon 2 is belőle.Ha sírt inább megetettem és nem a cumival próbáltam volna kitolni, hogy belegyen tartva a 3 órás etetés.
Egyébként tudtad, hogy sok kismama már a szülés előtt elkezdi inni a tejtermelő teákat?Vannak homeopátiás bogyók is, amellyek megindítják hamarabb a tejtermelést.Velem volt olyan anyuka egy szobában, akinek szülés után, a 2. napon megindult a teje,és volt bőven.Még Bencének is tudott adni pohárban.Majd kérdezd meg erről a védőnőt!
Tényleg jó lenne néha még gyereknek lenni, hiszen nincsennek gondjaik,és elvannak a kis világukban.
Szoktál nézelődni a Brendonban és a Tégelben?
Voltatok már a hídi-vásárban?Vállfás turikban voltál már?Állítólag olyan helyeken vannak a legjobb babaholmik.A jövőhónapban már én is benézek egy párba,mert Bencének kellene pár tavaszi ruha.
Puszi!Vigyázzatok magatokra!
Bencének átadtam a puszit!!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi, hogy Bencét megpuszikáltad helyettem is:-D!
Hát, az etetés biztos elég "mozgalmas", ha a gyerek nem eszik rendesen. Engem is mindig tömni kellett, mert csak kakaót kakaóval ittam volna:-) Bencének még összeturmixolod az ételt? Vagy úgy kisdbosan adod? Előre félek az etetéstől és az altatástól.
Hm..ez a tea jó ötlet. Megkérdezem az orvosomat róla. (Mostanában egyre jobban bízom benne.) Meg akarok toxoplm. vizsgálatot is csináltatni, mert mostanában sokat főzőcskézek. Meg voltam cicás házakban is és még egy hamburgert is megettem a városban egy kevésbé igényes helyen.
Nem, nem voltam a hídi - vásárba, de 1 x szeretnék eljutni, mert ha ajánlod, biztosan jó. turikban mostanában néézelődök. Vettem 3 db. kis napozót. Meg Vaterázok újabban. Babakocsit kerestem és ruhákat rendeltem:-) Ma érkezik az első csomag, jövőhéten átveszem. Majd megmondom, hogy milyenek, s érdemes -e. Amúgy szétnézhetnél, mert kisfiúkra csomagokban aránylag elfogadható áron vannak rucik. A postaktg. meg 470, 640 max.770.(2kg felett) asszem. Amúgy a kilós turi olcsóbb. A hangárba akarok menni, de még nem jutottam el. A Tégelben és Brendonban is voltunk. Még van 3-4 hónap és emiatt egyre jobban rajtam van a vásárlási láz, de elsietni sem akarom. Várnék vmi bababörzét is, de Mc-on vmiért ez nem népszerű...s őszintén nem értem, hoy miért nem. Többen vesznek gyerekruhét, mint sícuccokat, mégsincs igazán börze erre.
A hét 2. felében nagyon fáradt voltam. Sokat mentem a héten, ma pedig nincs is kedvem kimozdulni igazán. Nálatok is így elszomorodtt az idő? Ma alig sütött a napocska.
Ti azonban jó nagyot sétáltatok! :-) El is hiszem, hogy elfáradtál! Minden kismamát csodálok, aki a napi programot végigcsinálja baba mellett és hullafáradtan is tud mosolyogni.

Vigyázzatok Ti is magatokra! Jó pihenést a hétvégére! :-)
Sok puszi!
S.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Itt is elég szomorkás az idő,bár az jó, hogy még nem esik az eső.A hétvégén sem volt az a nagy szeles idő.Szombaton itthon voltak a tesómék Szolnokról.Bence nagyon örült Zalánnak és Zétinek, bár inkább a kisebbikkel szokott játszani.Szombaton délután mentek haza, így nem voltak sokáig.Neked ugye van tesód?Milyen vele a kapcsolatod?Voltunk már mi is egypárszor Szolnokon, ott biztosan nem lehet unatkozni.A tesómék nem a központban laknak, hanem a várostól nem messze Szandaszőlősön.Ez kertvárosi rész, de vannak panelok is.Ők is panellban laknak.Volt már úgy, hogy náluk aludtunk, de én nem tudnám megszokni, hogy át lehet hallani a szomszédok zaját is.
Én Bencének nem szoktam turmixolni az ételt,csak villával összetöröm.A hétvégén már próbálkoztunk a rakot kelkáposztával is , és elég nagy adagot elfogyasztott belőle.Már ennek is nagyon örültem.A pufi viszont a mindene,de nem adok mindennap neki belőle.Mostanában szokott rágcsikálni kiflit is,de még csak nagyon keveset.
Nem értettem, hogy milyen ruhákat rendeltél?Milyen az első csomag?
Neked nem a védőnő mondja meg, hogy mikor kell menned vérvételre?Nekem is megcsinálták a toxoplazmásat,jó eredményem volt.A vércukor terhelésen még nem voltál?Nem olyan rossz mint ahogyan sokan mondják.Egyedül az a rossz, hogy sokáig nem lehet enni.Én egy hajtásra megittam a cukros vizet,olyan íze volt, mint a szőlőcukornak.Még citromlevet sem vittem magammal.
Hallottál arról a turkálóról ami Miskolcon nyillik 5.-én?Én Tiszaújvárosban voltam Szombaton, ott néztem szét 2- ben is.Voltak jó cuccok,csak nem Bencére valók,inkább kicsikre.
Szia!Vigyázzatok magatokra!Puszi!Zsóka.
zsoka26
 
 

 
 

Szia Zsóka!

Itt a hétvégén eléggé tépett a szél! (Pl. egy ház padlástér tetejét.) Elég hideg volt ma is. Az időváltozást pedig megérzem és ilyenkor nagyon nyomott vagyok. Ma és tegnap annyira besavasodtam, hogy kijött belőlem minden. Így nem tudom, hogy mit egyek. A hasam pedig feszül egész nap. Te mit ettél, amikor ennyire savas voltál? Ráadásul tök ingerült vagyok 3. napja. Harapok mindenért, de még magamat is "ugatom", olyan feszült vagyok. Ez normális? Utálom ezt.
Még nem mentem az első csomagért. Nem voltam 100-as és bevárom a másik értesítőjét inkább. Ha meglesz, megírom, hogy megéri-e. Turiba ha jobban vagyok, akkor holnap elsétálnék a páromal viszonyításképpen. Az 5-iről csak hirdetésben hallottam. Kíváncsi vagyok rá. Sztem érdemes elmenni. Bencére hanyas rucik kellenek? Mert szétnézek a turikban és jelentem, ha jó áron vannak ruhák.Ha sikerül, a héten v. jövőhéten elnézek és ezt is elmondom:-) De ha bejössz emiatt, szóljál és ha tudok, csatlakozok.:-)
A védőnő az, aki házhoz jön, vagy a terhesgondozós? Ezt sosem tudom ki mit ért alatta. A thg-ra 12-re van időpontom. A házhoz látogató kb. 2 hónapja hívott telefonon, hogy jól vagyok e és kell e látogatni. Modntam, hogy jól vagyok, menjenej nyugodtan a többi kmamához, mert nagyon elfoglaltak. Úgy is nyaggatom majd őket eleget, ha a baba megszületik.
Zsóka, szerinted egy nyári babának milyen ruhák kellenek? Miket vegyek?
Szeretem, ahogyan Bencéről írsz, hogy mit szeret és mit nem, mert előre látom, milyen fontos 1-1 apró dolog a piciknek. (pl. pufi)
A tesómmal jól vagyunk. Az utóbbi egy évben pedig jobban vagyunk, itt azelőtt. Ő rá számíthatok ha kell, s fordítva is igaz. Ez pár éve még nem volt így, de talán anya halála után 5 évvel ő is "magához tért" és keresni kezdte a korábbi családi kötelékeket, ahogyan én is. Talán a picibaba jövetele az igazi "kapocs" most kettőnk között, mert ez olyan különleges dolog. Nálatok a család mit szólt, amikor bejelentetted a pici érkezését? Biztos örültek :-)
Vigyázz Te is Magadra és a picire! Puszi! S.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Nálunk mindenki nagyon örült, amikor bejelentettük, hogy terhes vagyok, főleg anyu.De érthető is volt, hiszen már szerintem a családban mindenki ezt várta, mivel már akkor voltunk 7 éve házasok.Nem siettük el az biztos.Főleg amikor kiderült, hogy mfiú lesz, a férjem anyukája odáig volt, mert iddáig 2 lány unokája volt.Azt hozzá teszem, hogy nem mindig vagyunk jóban a férjem anyukájával, mindig van valami baja velünk, bár mi már nem nagyon foglalkozunk vele, megszoktuk.Multkorában is 2 hónapig a gyerek felé sem nézett, de hangoztatja mindig mindenkinek, hogy unokái közül Bencét szereti a legjobban.Néha nem értem, na de mindegy, ilyen is van.
Az öcsém is imádja Bencét főleg amióta már valamennyire lehet komunikálni vele, mert előtte míg kisebb volt nem nagyon tudott mit kezdeni vele.
A védőnőhöz kellett nekem például akkor mennem, amikor először voltam az orvosnál.Ő állította ki a kiskönyvet, hozzá jártam súlymérésre, vérnyomásmérésre.Ő adott tanácsokat.Később amikor Bence megszületett eljött hozzánk a választott doktornővel, és azóta is meglátogat néha, felírja a gyerek adatait, tanácsokat ad az étkezéssel kapcsolatban.Bár mondta is sokszor, hogy hozzám ritkábban jön, mert nálunk nincsennek problémák a gyerekkel, és jól fejlődik.
Kicsinek leginkább bodykra lesz szüksége, hosszú és rövid újjúra először 56-os méretben.De vehetsz még mellé 62-es méretűt is mert hamar nőnek a picik.Ezekből bőven kell, kb 5-5 db. A nagy melegben pedig elég az ujjatlan body és mást nem is kell ráadni, ha például kint sétáltok.Mindenből 100% pamutot válassz, mert a picik bőre nagyon érzékeny, ki is pattoghatnak.Nálunk az első kiscipő 17-es méretű volt, puha talpacskával.Kocsi cipőnek hívják,a Tégelben vettük 2000-ért, és pici szandit is lehet ott kapni.De kellenek persze hosszú nadrágok, pulcsik is a hűvös időkre.
Jó ötlet, hogy együtt is szétnézhetnénk a turikban.Majd eggyeztetünk időpontot természetesen a szülésed előtt.Ugye te is várod már, hogy meglegyen a pici?Bencének már én 86-os méretű ruhákat szoktam venni.A baba kocsi milyen színű lesz?Mikorra tervezed a vásárlást?Egyébként én is voltam ingerült, amit a férjem is észre vett rajtam, de ez szerintem természetes.
Sok puszi!Vigyázzatok magatokra!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia!

Sajnálom, hogy párod anyukája ilyen. Az a lényeg, hogy a családod örült.
A védőnő akkor nálatok más funkciót tölt be mint itt. Valósznűleg azért, mert itt a kórházban végzik a nagyüzemi részét. S a kinti védőnők meg csak a problémásokat látogatják inkább.

Hát, a szülést még egyáltalán nem várom. Egyenlőre élvezem, hogy bennem van a pici. Imádom, ahogyan mozog. Ilyenkor a páromat azzal üldözöm, hogy tegye a hasamra a kezét. Ez így még nagyobb boldogság, hogy ő is velem van. A szüléstől félek. Ha lehetne, inkább egy kisajtón kivenném magamból a babát amikor kell. (Nem szenvednék órákat egy ágyhoz kötve.) :-) De ez ma még nem működik. Ha belegondolok,hogy kb. 105 nap múlva szülök, teljesen lehervadok.
Köszi a tanácsot. Igen, most bodykra és rugikra, lábzsákra, zoknikra vadászok. Db-ja 150-450 -(rugi 250-750-ért) lehet venni turiban, a vaterán. Az első csomagért holnap megyek. Holnap referálok Neked róla. A hangárba ma benéztünk. Lehangoló volt. Hát oda csak hétfőn és 8-ra érdemes menni. De könyököt és idegeket is vinni kell, mert a kereskedők veresenyeznek a babaholmikért. Hát, nem tudom megéri e azt a boldonokházát... /Azért ha jól vagyok, 1x kipróbálom, már csak kíváncsiságból is./ Pénteken de. megyek a tp papíromért, majd az új turiba is tervezem, hogy benézek. Ha 1x úgy alakulna, hogy bejössz, szóljál. Még most 1-2 hétig prögök az intézni valókkal, de attól rámkérdezhetsz.
Addig is puszi!S.
sanaya
 
 


Szia!
Megígértem, hogy visszaszólok. A vaterás holmik jó állapotúak, vagy az árnak megfelelőek. Van 1-2 vaterás, aki később postáz kényelemből. Meg a postázás után látom, hogy mekkora valójában 1-2db. De az meg vmikor jó lesz rá:-) Szóval ha nagyon olcsó, érdemes kipróbálni, de sztem Te a turiban jobban találsz holmit, mint én tipegőt.
S.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Ma Bencének voltunk vásárolni Tiszaújban a DM-ben.Legtöbbször ott szoktam megvenni a pelust,törlőkendőt,teát...stb.Készülj fel, hogy a pelus és a törlőkendő minden hónapban egy tizesbe kerül.Én a Liberót szoktam venni, abból is 2 nagy csomagosat egy hónapban.Egy nap elmegy 6-7 db pelus.Törlőkendőből pedig a Niveásat vagy a Pampers-t.Ezeknek is 600-700 forint között vav az áruk.Nálunk 1 hétre elég 1 csomag.Az elején van kiadás rendesen.Bence 3 hónapos korától csak tápszert kapott, abból is kellett neki 1 hónapban 4-5 dobozzal.Egy dobozzal 2000 forint.Ezért is jó, ha valaki tudja szoptatni a picit.A kicsiknek tégelyes fürdetőt szoktak felírni az első hónapokra, amit a gyógyszertárban lehet kapni.Én nem szerettem , mert csak uszkált a víz tetején, nem tudtam megfürdetni vele Bencét,így én Johnson-os fürdetőt használtam, és nem volt érzékeny rá a bőre.Kell még testápoló és hajsampon a picinek.Kiskorukban szokott koszmos lenni a fejbőrük, amelyet babaolajjal szoktak kezelni.Bencének mis volt ilyen,vatta pamacsra tettem ilyen olajat és avval átmaszíroztam a fejbőrét fürdés elött 1 órával.Hamar el is tünt neki és tőbbször nem is alakult ki nála.Olyan mintha kis hal pikkejek lennének a fejbőrén a picinek.

Holnap kiváncsi leszek milyen idő lesz, mert szeretnék kimenni kertészkedni egy picit.Már említettem is a férjemnek, hogy neki kell a gyerekkel lennie.Mert ugyebár be kel osztanunk a férjemmel az időnket. Mindig megbeszéljük reggelente, hogy kinek milyen dolga van, ez a hétköznapokra ritkán vonatkozik, hiszen ő dolgozik.Ma délután például én voltam végig a gyerekkel, mert a párom kint festette a stablont és a szunyoghálókat tette fel az ablakokra.Délelőtt pedig a városban voltunk.Tegnap a párom ment ki Bencével sétálni délután, így lett időm egy kis tornára is, ami már nagyon hiányzott.
Én tipegőket nem nagyon vettem Bencének, mert mindig kivette a kislábát a lábrészéből.Inkább kétrészes kisruhákat vettem neki.Majd kitapasztalod te is, hogy melyik fajta kisruhákban érzi majd jól magát a pici.Mi megvettük Bencének a kókusz matracot a kiságyba, 2 csomag ágyneműt, amelyhez baldahin is van, de hát nem sokáig használta .A kókusz matracon megsem látni, hogy egy párszor feküdt egyáltalán rajta valaki.A párom már tervezi, hogy szétszedjük a kiságyat is, mert nem használjuk.Úgy voltunk vele, hogy Bencének mindenből a legjobbat akartuk megvenni, hiszen első gyerek.Szerintem ti is így vagytok vele,nem?
Köszi, hogy megattad a számodat, majd előtte levő nap felhívlak, ha betudok menni, ez még a páromtól is függ.Már nagyon szeretnék veled találkozni.Mikor mész az orvoshoz?
Puszi!Vigyázzatok magatokra!Jó hétvégét!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi, hogy leírod, hogy mit érdemes venni és mire kell felkészülni egy mamának. Nem semmi tételek! S gondolom ez már a "haladó" babások listája:-)
A babaruhák lassan gyűlnek. Ma vettünk kókuszmatraacot és 2 garn. ágyneműt és paplant. Amit higiéniai szempontból érdemes, azt megpróbáljuk újonnan, a többit meg használtan megvenni. Egy babakocsit (20e) és egy kiságyat (10e) jó állapotban használtan szeretnénk megvenni, amit mutatott egy ismerős. /A babakocsi jónak tünik, csak a kerekei használtak./
Sikerült kimenned kertészkedni,mert elég vacak idő van napok óta?
Én köszönöm amúgy, hogy iylen sokat segítesz, természetes, hogy megadom a számomat:-D!
Orvosnál ma voltam és holnap is megyek. Úgy döntöttem egy kis "szervízelést" végeztetek még magamon, amíg járni tudok:-)
Remélem Ti jól vagytok!
Sok puszi!
A.
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Mit mondott az orvos?Vizsgálaton voltál vagy ultrahangon?
A kertészkedéssel nem sokra jutottam, mert kb 10-15 percet lehettem kint amikor elkezdett hirtelen zuhogni az eső.Nem az én napom volt.Kitudja mikor kapok egy kis időt megint erre a férjemtől úgy, hogy jó időt fogjak ki.Március végén úgy is vissza vesszik az órát, így világos lesz még 7 órakkor is.Ha hazajön a párom a munkából, még utána lesz egy kis időm.
Ma kint voltunk a vásárban, mert Csáton a hónap második szerdáján van vásár.Bencének jó kis cuccokat tudtam megint venni.2 pulcsit és 2 melegítő alsót.Nagyon aranyosak.Közben eltelt az idő, mert találkoztam kint 2 babás ismerősömmel is.Jövőhéten megyek a barátnőmmel babalátogatóba vasárnap, hétfőn pedig keresztelünk.Remélem jó idő lesz.
A tegnapi napom nagyon kimerítő volt,főleg, hogy Bence mindig csak a rosszat csinálta.Rászokott a virágföldre,mindennap megkóstogatja.Nincs már annyi szekrény teteje, amennyi dolgot már elpakoltam előle.Kb 4-5 dísztárgyamat törte már össze, most pedig a parfümjeimre pályázik.Nagyon kerülgeti őket, pedig már ezeket nem adom.Tényleg, te szoktál rendelni Avon vagy Oriflem katalógusokból?Én az Avonból szoktam, mert a sógornőm foglalkozik vele.
Egyébként Bencére nem mindennap jellemző a rosszaság, de valahol megértem, hiszen megkell ismerni és vizsgálni a dolgokat.Csak én ezt néha másképpen látom.Tud ő jó gyerek is lenni, mert van olyan napunk is, hogy tényleg nem is kell rászólnom semmiért.A férjem szerint viszont túlságosan engedékeny vagyok,de ha éppen kapok egy "ölelést" nem lehet mit tenni.Még a rossz dolgokat is elfelejtem.
Lassan ébredezik, úgy hogy sietek!
Sok- sok puszi!Vigyázzatok magatokra!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Ne haragudj, hogy eltüntem, de nem voltam itthon sokat, mert a vizsgálatokra és babakelengyéért szaladgáltam, utána meg elutaztunk a hétvégére. Köszi az érdeklődést a vizsgálati eredények felől!:-)
Uh-on nem voltam. A thgondozáson voltam. Ott megvizsgálták a vérnyomásom és kg-ot. A vérnyomás magas lett: 140 hozzám képest. Szerintem ez az idegesítő várakozás miatt. Akg 76 kg. A dokim aranyos volt. Kérdezgettem, s ő sokat válaszolt. Voltam bőrgyógyásznál, szerencsére rendben van minden úgy tünik.
Hát, az idővel egyetértek. Sosem tudom, hogy öltözzek! Nem csodálkozom azon, hogy sokan a picit túlöltöztetik inkább ebben az időben. No, meg azon sem, hogy a kertészkedést el kellett halasztanod. A csáti vásárnak viszont örülök, hogy kijutottatok. Biztos jó. Én imádnám, már csak a zsibi hangulata miatt is. De hogy a kiscuccok milyen drágák, most látom. Főleg a cipő! Ezek normálisak? Többe kerül,mint egy felnőtté! Főleg ha Siestát v. ahhoz hasonlót akarsz a gyerkőcnek!
A barátnőm kisfia is mindent a szájába vesz. Mesélte, hogy az utcai cipő talpát nyalogatta, abban a 10 mp-ben, amíg felakasztotta a kabátkáját a fogasra:-) Nagyon gyorsak! Nem lehet könnyű, mindenre figyelned! Főleg a törékeny holmikra:-) De egész jó izlése lehet a kisfiadnak, ha parfümre pályázik. ;-)
Régen Avonoztam. Egész jól ment. Aztán mhelyet váltottam, s ott már minden 2. nő vmivel házalt. Így leálltam. Ha kell vmi megveszem, de sokszor a drogériákban érdemes szétnézni és viszonyítani. /Amúgy ha nem tetlített a piac jó dolog./
A gyerekek nagyon okosak és aranyosak. Tudnak tündérek és kiborítóak lenni, akár a felnőttek. :-) Biztos nem rossz a kisfiad, hanem igazi kisfiú. S ezzel nincs is baj. Minden érdekli őket, s meg akarják fogni, tapasztalni. Nagyon okosak. Okosabbak sokszor mint mi a megfigyelésekben, mert ők nem siklanak el részletek felett és ettől olyan csodálatos az ő pici világuk!...Egyébként kíváncsi vagyok, hogy az enyém milyen lesz:egész gyors, huncut kis lurkó, akire folyton figyelni kell v. egy csendes kis könyvmoly :-) Majd kiderül. Amúgy sztem a legtöbb anya elfelejti az édes kis karok ölelésében a csínyeket. S ez természetes. :-D Csütörtöktől nem leszünk itthon, így nem tudok válaszolni, de ha hazajöttünk írok mindenképpen.
Addig is Vigyázzatok Magatokra ebben az időben!
Sok sok puszi Nektek is! Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!

Rég nem jártam erre, gondoltam felnézek, hátha van valami új kérdésed. Így a hatodik hónap közeledtével már nekem is egyre könnyebbek a napjaim, az első két hónapban azért voltak kihívások. :)

Mi újság doki fronton? Ugye nem bántad meg hogy nem váltottál? Végül is segítőkész.
Gondolom már egyre nagyobb az izgalom és már az az időszak van, amikor élvezed a baba mocorgását, tudod mikor van fenn és mikor pihen ő is.

Szép napot!
piszénpisze
 
 


Szia Piszénpisze!

Nagyon aranyos vagy! Hát, egyre biztosabb vagyok benne, hogy jól választottam:-) Minél inkább közeledik a vége, annál segítőkészebb úgy veszem észre. S igen, nagyon parázok a terhesség végétől! Bevallom, kell még az a három hónap, hogy lelkileg felkészüljek rá, hogy szülök.
De a babamozgása az fenomenális érzés! Imádom! Még akkor is, amikor rossz helyre rúg, vagy fekszik. Tegnap este, olyan volt, mint vmi kis "vakondok" vagy mint vmi alagútfúró "földmunkás". Egy órán át csak viháncolt a pocimban. Ezt nagyon szeretem érezni:-)
Te jól vagy? És a pici? Mi minden volt az első két hónapban? /Amúgy, Zsóka nagyon tündér, ő vele szoktam beszélgetni itt. Ha kell ő vmivel előrébb van mint mi:-) Biztosan segít bármilyen kérdésben./

Zsóka, Piszénpisze

Ti amúgy honnan tudtátok, hogy most már biztosan szültök? Nektek az utolsó hónapban hetente hányszor kellett vizsgálatokra mennetek?

Puszi mindkettőtöknek!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Már nagyon vártam a válaszodat.Ma Bence elég nyügi,de szerintem a frontok is befolyásolják.Éjszaka is nyugtalanabbul alszik és most jönnek ráadásul a rágófogak is.Szegénynél most minden összejött.Tegnap volt 15 hós, ezen a héten pedig oltásra kellett volna mennünk, de hétfőn tudtam meg, hogy egész héten nincs a doktornő, így egy hetet még várnunk kell.Jó lett volna már túl lenni rajta.Olyan szépeket tudsz írni a gyerekekről, pedig még nincs meg a sajátod.Ebből is gondolom, hogy nagyon várod már, hogy kint legyen.
Én abból következtettem, hogy szülni fogok, hogy nyilalásokat éreztem a derekamnál, később pedig a hasam aljánál is.Volt amikor csak fél óránként, de nem voltak erősek.Nekem például jósló fájásaim nem is voltak.A magzatvizem sem folyt el, az orvosnak kellett burkot repeszteni.Amikor már meghatározott időnként jönnek a fájások és erősek, szerintem akkor kell bemenni a kórházba.Én már a "kisebb" fájásoknál bent voltam, amikor még nem volt rendszeres, dehát még akkor nem tudtam, hogy milyen is lesz később!Az orvos pedig már amikor az utolsó nap voltam NST-n, akkor már szerette volna, ha bent maradok, mert hogy innen kb 40 perces lett volna az út a kórházig.Én viszont inkább haza jöttem, hiszen így is ott voltam időben.Neked legalább a közelben lesz.Tőletek kb:hány perces az út a kórházig?
A múlt héten voltam a megyei kórház szülészeti részén, nekem valahogy a semmelweis-é jobban bejött.Sokkal jobb, hogy a fürdőszoba is a szobában van, és nem kell külön ki menni a folyosó végére.
Megvan már a kiságy és a babakocsi?A hétvégén szétszedtük a férjemmel a babakocsit, levettük a huzatot, mert kimostam.Olyan, mintha új lenne, bár az egyik kerék már kivan egy kicsit.Bence rászokott mostanában, hogyha megyünk babakocsival, oldalra kirakja a lábát, vagyis koptatja a cipője orrát.Ezt egyálltalá nem szeretem.Cipőt én is néztem neki T.városban kb:5000-be került.Jól nézett ki, de nem tudtam a lábát beledugni, mert dombos eléggé a lábfeje.Pedig kis vagány cipő volt.De még keresgélek.Bencének már 22-23-as a lába.Az első cipőcske pedig 17-es volt.Nő a gyerek.
Remélem majd jól érzitek magatokat!!!
Sok-sok puszi és vigyázzatok magatokra!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi a választ és a jókívánságot! :-)
Ma hazaértünk. Véget ért a "két és fél napos nászutunk" :-) /elneveztük nászútnak, úgy sem tudunk egy dbig így kimozdulni/. Nyíregyházán voltunk. Az első nap álltakertben, második nap a skanzenben és a városban voltunk. Harmadik nap reggeli után már jöttünk is haza. Az idő igen rossz volt. Hideg volt, esett a hó és kegyetlenül fújt a szél. Tudtuk, hogy ez lesz, de nem tudtunk máskor menni. Az első nap pedig 20.15-ig fúrtak a szállodában, hogy a húsvéti vendégeknek minden rendben legyen. Szóval nem egy álomút volt, de sok mindenen inkább röhögtünk bosszankodás helyett, így nem volt vészes. A pici miatt aggódtam egyedül, hogy nehogy megfázzon. Ma hajnalban nem mozgott és már ráztam a pocim, meg sírtam is, hogy megfázott és ártottam neki. Utána amikor picit megnyugodtam, akkor jól oldalba rúgott, hogy minden rendben van. (...Nem tudom mi lesz később velem, ha most így bepánikolok mindentől...)
Te jól vagy? A pici nyügi még a foga miatt? Várja már a húsvétot? Készültök sok locsolásra? :-) Ilyenkor nem akar élő nyuszit? Vagy ez még ugye korai lenne egy 15 hónapos babánál...
Miért voltál a szülészeten?
A babakocsit és a kiságyat úgy nézz ki, hogy megvesszük az ismerőstől. Ők már nem akarnak babát, így eladták nekünk. Rendeltünk egy kétajtós szekrényt 15e-ért a gyszobába. Még a mama és babakelengye hiányzik. Ezeket áprilisban kellene megvenni fizu után. Bevallom, mivel egyre nehezebben megyek - és van hogy jól vagyok, van hogy nem -, ezért inkább úgy vagyok, hogy legyen minden rendben és időben a helyén.
A babát valóban nagyon várom. Már szeretném a karomban tartani és agyon puszilgatni, beszippantani azt a babaillatot és kipróbálni, hogy milyen érzés szoptatni, meg öltöztetni a picit. De úgy vagyok, hogy remélem erre lesz bőven időm, ha megszületik s bevallom, hogy a fájós körülmények miatt még most nem szívesen szülnék. No meg ki akarom élvezni minden percét a 9 hónap és szerintem kell az a pár hónap még, hogy megérjek rá:-) Amúgy meg néha aggódok. Félek attól , hogy ne ártsak a babának semmivel, hogy egészséges legyen. Félek, hogy gyökerestül más lesz az életünk ( tudom, hogy ennek így kell lennie és valahol várom is ezt az egészet). Tartok attól, hogy hogyan tudom egyensúlyban tartani a párkapcsolatot és az anyai szerepet zördülések nélkül. Hogy tudok majd munkába állni később...stb. :-) ...szóval apró kétségek, de igazán nem őrlöm magamat ezek miatt, csak időnként. Te is voltál így ugye?
Mi amúgy busszal/villamossal (mivel nincs kocsink, így ált. a csatlakozástól is függ sokszor) kb. 30-40 percre , kocsival kb. 15-20 percre lakunk a kórháztól. Attól függ, hogy milyen a közlekedés és hétköznap van-e:-)
Hát, a cipőkön még mindig ki vagyok akadva milyen drágák. A ruhát még csak csak megveszed, a de a pici cipőt már nehezebb, mivel az manapság "tartós cikk" áron van. De hát, ez van. S még én nem is látok bele a "havi ellátásba", csak amiket te leírtál, azok által van fogalmam vmiről...:-) De szerintem mi is amit tudunk, megpróbálunk megvenni neki, ha megszületik. :-)
Megyek lepihenek, mert ma nem sokat aludtam:-) Sok puszi!

Neked és pici fiadnak, meg Piszénpiszének és a pici kisfiának, no meg azoknak is, akik most idetévedtek,
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Köszi a húsvéti jó kívánságokat!Örülök, hogy azért jól éreztétek magatokat.
Mi régóta nem tartjuk a húsvétot, mert ilyenkor a legtöbbször a tesómékhoz megyünk Szolnokra, vagy régebben" Bence előtt "ezen a napon is rendeztek Máriapócson versenyeket, és oda jártunk.Most sem készültem, mert ma kereszteltünk, meglett a 3. keresztlányunk.
Tegnap babalátogatóban voltunk a barátnőmmel az egyik ismerősünknél.Most 2 hónapos a kisfiú, de nagyon aranyos.Szegényke hasfájós és minden etetés után csak nyüglődik.Becét is elvittem magammal és egészen jól el volt.Mindenképpen beakart mászni a picihez a kiságyba.Szegényt még aludni is alig hagyta, mert próbált volna beszélgetni a picihez babanyelven, csak hát a kicsi nem válaszolt neki.Elég hamar eltelt a délutánunk, hiszen megbeszéltük a szülést és hogy mennyivel másabb a Megyei kórházban szülni, mert az ismerősöm ott szült császárral.Őt például függőlegesen vágták, és eléggé meglátszik a helye.Egy másik ismerősöm viszont a Semmelweis- ben szült császárral, őt vízszintesen vágták, és 3 hónap után már csak egy vékonyka rózsaszines csík látszódott a hasán.Igen nagy különbség volt a kettő között.
Ma pedig kereszteltünk a ref. templomban, de a pici végig ordította az egészet.Előtte tudtuk meg, hogy Bencét nem vihetjük be, ezért eljött a férjem anyukája, hogy adigg ő el lesz Bencével.Amikor viszont meglátta, hogy őt kint hadjuk, ő is ordított, még séta közben sem maradt el.Még jó, hogy csak kb:15 percig voltunk bent a templomban.Képzelheted milyen megkönnyebbülés volt Bencének, amikor meglátott minket.Hiába, nem tudjuk ráhagyni senkire, mert ha nem lát, már egyből keres.Én is elmondom sokszor a férjemnek, hogy néha azért jó volna pár óra nélküle, mégis viszem mindenhová magammal, mert ha nincs velem, akkor viszont hiányzik a drága nagyon.
Egyébként a 4 gyerekes barátnőm kisebbik gyerekét kereszteltük, Édának hívják.Délben ebédre voltunk hivatalosak, de már amikor hazajöttünk átöltözni, Bencét megetettem.Ott viszont természetesen elé is került tányér kanállal és villával.Ő végig játszotta az egészet, hiszen magától még nem tud enni, csak csörömpölt a kanállal a tányérban.Amikor megunta, felfedező útra indult, ekkor már a férjemmel már csak felváltva tudtunk enni, hiszen egyikönknek mindig úton kellett lennie Bence után, nehogy valami kárt csináljon.Egyébként volt gyerek bőven, Bencével együtt heten ami nagy ricsajjal járt.Délután még szundizott is a gyerek 1 órát a nagy zsivaj közepette.Kaja volt bőven, míg minden végig kóstolgattunk, volt 4 óra is, mire végeztünk.Végül is jó volt nagyon, Bence is jól érezte magát, hiszen már most este 9 óra után kidőlt.Ilyen hamar még sosem aludt el.
Nálatok hogyan telt a húsvét?
Puszi!Vigyázzatok magatokra!
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Örülök, hogy ilyen jól sikerült a keresztelő. A pici biztos nagyon élvezte a "társasági életet":-). S nem is csodálkozom, hogy elfáradt annyi élmény után. S biztos jó volt egy kicsit kimozdulni Nektek is otthonról együtt. Bence azóta kipihente magát? :-)

Mi a húsvétot itthon szűk családi körben ünnepeltük. Végig főztem az első napot, a másodikon végig ettük:-)

A kicsi fiú amúgy mitől hasfájós? Ezt lehet tudni? Az egyik ismerősöm sok szénsavas vizet ivott terhessége alatt, szerinte azért lett a kisfia hasfájós. A másik szerint meg azért , mert 8 hónapig végig dolgozott és erőltette a babát. Lehet ilyen okok miatt egyáltatlán?

Ma megyünk megvenni a kelengye nagy részét (ha összejön), mert érzem, hogy egyre kevésbé bírom magamat cipelni hosszú távon:-), s a wc-vásárló körút ötvözése nem mindenhol jön össze...

Vigyázzatok magatokra! Sok puszi! Sanaya
sanaya
 
 


Szia Piszénpisze!

Hogy vagytok? Pici fiad jól van?

Sanaya
sanaya
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy elmaradtam, de az ünnepeket otthon töltöttük a nagyszülőknél Szolnokon és ilyenkor az egész lakást bepakolom, na és vissza is kell valakinek. :)

Szóval a szüléssel kapcsoltban én is nagyon izgultam hogy hogyan fogom észrevenni, beérek -e, nem a taxiban folyik e el a magzatvizem, stb...
De ahogy a mondás mondja, nem eszik olyan forrón a kását! Én reggel nyolc körül azt vettem észre a wc-ről felállva, hogy mintha becsurrant volna. (Bocsánat a részletekért) Azt hittem hogy elfelejtettem pisilni, mivel az utolsó időben, volt hogy a wc-n elaludtam éjszaka, mert 20 perceként kellett mennem. Aztán ülve vasaltam és amikor felálltam, újra ezt érzetem. Persze az incontinenciára fogtam, mert olvastam hogy ez előfordul a hólyagfezülés miatt.
Később azonban a hasam alján nagyon pici fájást éreztem, egyre szabályosabban. kb. 10-15 percenként. Ilyneket fogsz érezni az utolső időben majd többször is, ezek enyhe összehúzódások, nem is fogsz már majd velük törődni, mivel össze vissza jelenteznek majd. De ezek egyre szabályosabbak lettek. Ekkor gyanakodtam arra, hogy talán ez a magzatvíz lesz, ami időnként kicsurran. Felhívtam a dokit és mondta talán akkor fáradjak be szép lassan. 13 órakor a szülőágyon voltam és másnap reggelre lett meg.
Úgyhogy volt időm. Ahogy a szülésznő mondta, nagyon ritka hogy valaki lemarad a szüléséről, ahhoz nagyon gyorsan kell tágulni.

De a félelmeid jogosak, nekem is nagyon sokat forogtak a gondalataim e körül. Aztán agyban nagyon koncentráltam, hogy meg akarom szülni és ez az élet rendje és menni fog! Ez sokat segített és szépen megnyugtattam saját magam, amikor már nagyon kezdtem izgulni. (A férjemet kérdezgettem mindig, hogy mi lesz ha... Szegény már néha nem is válaszolt, megvárta amíg én megválaszolom magamnak).
Úgyhogy valóban elég lesz a három hónap hogy ezeket szépen helyre tett magadban. És sokszor lesz még hol nyugalmasabb, hol izgalmasabb ez az időszak, amikor a szülésre gondolsz. Kitartást! :)
Küldök egy képet, hogy bebizonyítsam, mi az ami feledteti valóban az egész fájdalmas részt! Pedig én is azt hittem, hogy ez az egész csak legenda.:)

Zsóka! Szeretném megkérdezni, hogy az első kiscipőre van e valami fontos tudnivaló (milyen márka, vagy típus) mert kaptunk egyet, de szívem szerint becserélném etetőszékre . Nem tudom,hogy jó lesz e rá, és szabad e ilyet hordania... stb... de mivel nem illik ajándékot visszacserélni, megkéne tartani.

Sziasztok! Szép napot!

Kép A kis Piszénpisze
piszénpisze
 
 


Szia Sanaya!
Bence már biztosan kipihente magát, mostanában elég jól alszik, ma is nekem kellett reggel ébreszteni, mert kb:fél 9-ig alszik.Ma mentünk szurira, most kapta a 15 hós oltást.Reggel már fél 9-kor ott voltunk a védőben, de így is 11-re értünk haza.Előttünk 3-an voltak.Mind pici babák, akik 3 hós szurira vártak.Amikor sorra kerültünk Bence még el is volt amikor meghallgatta a doktornő, de utána már ordított, amikor megnézte a torkát.Ezt mondjuk régen én is nagyon utáltam!Utána következett az oltás, amelyeta vállaába kapott.Szegény drágámat 4-en fogtuk le, hogy betudja adni doktornő az oltást.Elég rendes volt, mert nem durván beledöfte a tűt, hanem óvatosan beadta neki.Amikor már kijöttünk nem volt semmi gond, haza felé pedig el is aludt Bence a kocsiban, szundizott 2 órát.A jövő hónapban is megyünk oltásra, mert megveszem neki a kullancs ellenit, amellyet áprilisban és májusban adnak be 2 részletben, júniusban pedig megint mehetünk 18 hós oltásra.Lesz most oltásokból bőven.
A kisfiú szerintem akiről a múltkor írtam szerintem azért is lehet hasfájós, mert mohón eszik, és 2 óránként 150 ml tápszert. Szerintem nagy adag.Én a 3 hós időszakból arra emlékszem, hogy kb:90-100 ml tápszert kapott Bence 3 óránként.Ez a mennyiség, hogy mennyi adható, rajta van a dobozon is, de már pontosan nem emlékszem rá.Most mi is átakarunk térni a vanília ízűre, biztosan jobb, mint a mostani, ennek még a szagát sem bírom.Tényleg, te bírod a kávénak az illatát?Én a terhességem előtt kávéztam, de utána az illatától is hányingerem volt.Most sem tértem vissza rá, csak néha iszom, egyébként capuccinózom.
Sikerült megvenni a babakelengyét?
Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Piszénpisze!
Nagyon aranyos a kisfiad!Hány hónapos és hogy hívják?Te szedtél a terhességed alatt magzatvédő vitamint?Azért kérdezem, mert elég nagy súllyal született.
Bencének legelőször Tiszaújvárosban vettem cipőt a scholl-ban, Prego Kids a neve és nem is volt drága, mert 4000 volt darabja.Minden betét benne van, ami kell a pici lábának.Most is néztem volna Bencének cipőt ugyanott, de amit kinéztem neki nem ment fel a lábára, mert dombos a lábfeje.Én nem vettem neki drágább cipőket, mert úgy sem hordják sokáig.Egyszer kaptunk 1-et a hangárból, de az olyan is volt, nem is adtam rá, hiszen még lúdtalp betét sem volt benne.Ti milyet kaptatok?Milyen etetőszéket akarsz venni?A miénk műanyag, tálcás és kerekei is vannak.Nekem nagyon tetszik és nem is volt drága.
Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!
Köszönöm, hogy válaszoltál.

A mi nagyfiunkat Vitéz Tamásnak hívják, és jövőhéten lesz 6 hónapos. Eleinte az Elevitet, később a Centrum-ot szedtem. Lehet hogy a Centrum Maternától lett ilyen nagy, bár a védőnők szerint ezek a vitaminok már nem okoznak olyan nagy súlyt, inkább több tényezős a dolog. Hát nem tudom, csak azt, hogy amikor megszületett s kimondták hogy mekkora, nem hittem a fülemnek. Gondoltam, még jó hogy 58 cm.
De azóta érdekesen alakult ak a dolgai,mert csak a minimumot hízza és így mindenki elhagyta már. :) Aggódtam is emiatt eleget az elején. De mára már kezdek belenyugodni. Elég rapszodikusan eszik.

Nike kiscipőt kaptunk, azt hiszem 21-es méretet. Ahogy olvastam a te pici fiad 17-essel kezdte, remélem akkor ez is jó lesz rá, mire cipőt kell hordania.
Etetőszéket a Brendonban néztem ki, a legolcsobbat, azt hiszem Brevi Junior. 9900 Ft-ba kerül, de kereke az nincs. Gondolom megleszünk nélküle, mert aminek van, az már 20 ezreken is felül van.

Nektek milyen van, ami nem is olyan drága? Ez is műanyag, kék, és tálcás.

Szia, üdv: Melinda (piszénpisze anyja :) )
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!
Nagyon aranyos lehet a kisfiad, és már igazi nagy fiú.Próbálkozik már az üléssel?Miért rapszodikus az etetés nálatok?Nem akar enni?Van már fogacskája a kisfiadnak?
Aranyos lehet a kiscipő, bár én nem vennék Bencének ilyen kiskorban márkásokat, hiszen hamar kinövi, de ha csak kaptátok, az nagyon jó.
Az etető széket Tiszaújvárosban vettük a Kenguru Gold üzletben és 16000-17000 körül volt.Azért is jó, hogy vannak kerekei, mert Bencét néha lekell foglalni valamivel, hogy egyen, ilyenkor pedig néha betoltam a szobába tv-t nézni.A mi etető székünk narancssárga és macikák is vannak rajta.Könnyű tisztítani is.Volt kékben is, de ez jobban megy a konyha szinéhez.Én sem akartam drágát venni, de ezt nem találtam soknak, és kényelmesen elfér benne a gyerek is.
Szia!Puszi:Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!
Vitéz még csak a nyakád próbálja emelgetni, de ha felültetem, már meg tudja magát támasztani. Egyenlőre a hasra és a visszafordulás az ami megy neki,.
Az etetés azért rapszódikus, mert nagyon keveset eszik (130-170 között) és elég sokszor megmakacsolja magát, amikor egyáltalán nem óhajt, vagy 70 körül csak.
Gondolom amikor Bencét a tv elé kell gurítani, hasonló evési nehézségek merülnek fel nálatok is. :) Nem?
Csak ő már nagyfiú és mindent ehet, Vitéz viszont még csak most próbálkozik az alma-krumpli - répa "csodáltos" ízvilágával.

Bence mnár "mindent" elfogad? Mi a kedvence?

Foga még nincs bár egy hétvégén , amikor egyáltalán nem volt hajlandó enni és a cumisüveget is elhajította, akkor azt gondoltuk, hogy az jön. De azóta sincs semmi, úgyhogy csak vaklárma volt. Pedig vettünk neki hűsítő gélt is. :)

Üdv: Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!
Az biztos, hogy nem egyszerű az etetés.Ma már ritkán kell cselhez folyamodnom, de nem mindig egyszerű a figyelem elterelés.Az esti tejpépnél is néha egy egész halom játék sorakozik az etetőszék tálcáján.Sokszor ha lefoglalom Bencét, gyorsabban megy az etetés.Van amikor olyan gyorsan bekanalazom nála a tejpépet/250 ml/, hogy a férjem csodálkozik rajta, hiszen ő még azzal egyidőben még csak 1 joghurt felét eszi meg.Tudom, hogy nem megoldás, de ennie kell a gyereknek.Most már inkább gyakoribb az, amikor a gyerek rám figyel és nem kellenek a játékok.Szerintem minden anyuka átmegy az ilyen helyzeteken.Nálunk Bencénél 5 hósan jött ki az első fogacska,olyankor alig akart enni, még a kanál is zavarta, ha hozzá ért az inecskéjéhez.Te még szoptatod a kisfiadat?
Bence már majdnem "mindenevő", de meg is látszik, jó kis pocija van, főleg vacsi után.
Este mikor alszik el a kisfiad?Reggel kb. mikor ébred?Miskolcon laktok?Van segítséged a pici körüli teendőkben?
Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Hát, nem lennék még most sem Bence helyében. Világ életemben utáltam a szurikat. Szegénykére pedig most vár egy pár, de legalább megóvja Őt sok betegségtől. Nem is tudtam, hogy a picinek már ilyen kicsi korban is lehet kullancs elleni oltást adni.
A kávét sajnos nem utáltam meg. Komoly kávé függő vagyok/voltam (napi 5-6 erős fekete kávé a meló és a vizsgák miatt.) Most már kb. 2-3 naponta iszok egy negyed bögre maláta kávét. Amúgy amióta "leszoktam" azóta látványosan fehérebbek a fogaim is és nincs belső idege és erős szívverésem. Szóval mindenképpen jobb így.
Te kóstoltad már a tápszert? Ennyire rossz a szaga? Nem is gondolnám. S hány hónapos kortól lehet ízesítettet adni? Vagy pl. tejbegrízt vagy kakaót??? S bébiételt mikortól lehet adni?? Mikor ehet egyáltalán vmit? Meg amikor eszik tényleg mérni kell minden etetés után? Meddig?
A kelengyének csak töredékét vettük meg. Ma viszont megérkezett a szekrény. Nem rég takarítottam meg és már alig várom, hogy beletegyem a kisruhákat.
Annyi van, hogy a vásárolt és tuizott ruhákat, ágynemúket, zoknikat...stb. normál mosóporral mostam ki, s két kismama is mondta, hogy kiütéseket előzhetek meg, ha újra kimosom baba/kímélő mosóporral és öblítővel. Hát, holnap megveszem ezeket és kezdem előről:-)
Amúgy élvezettel olvasom a hozzászólásotokat Melindával, mert sztem sokat lehet belőle tanulni:-)
Sétáltatok ma ebben a jóidőben? Jól vagytok?
Puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Melinda!

Gyönyörű a kisfiad!!! Őt elnézve elhiszem, hogy minden vajúdást kárpótolt már abban a percben, hogy a karodba foghattad!!:-)
Köszi, hogy leírtátok, a szülés előjeleit. Ez sokat jelent nekem. Egy picit megnyugodtam. Azt hiszem, valóban nem lehet lekésni a szülésről:-) S lassan kezdem magamban rendezni a dolgokat, így könnyebb elképzelni a jövőt.
Jó olvasni a hozzászólásotokat Zsókával, sokat lehet belőle tanulni.
Vigyázzatok Magatokra!
Puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Sziasztok! Szia Zsóka!

Vitéz Úr nappal nem túl jó alvó, 1/2- 1 órákat alszik egy-egy evés között. Este viszont általában 5-6 körül elalszik és nem is akar már felébredni fürdeni. Valószínű, hogy azért van, mert amikor megszületett, korán fürdettük, 17-19 között és utána szundi volt.
Így 21-22 között kell egy kicsit a szobájában pakolászni, hogy felébredjen, mert jön a nyár és sehová nem lehet majd tőle menni. De ha így felébred, megfürdik, eszik és könnyen vissza is tud aludni. Hajnal 3-ig alszik, akkor eszik még és fél 7-kor ébred.
Miskolcon lakunk, a szüleim pedig Szolnokon. Anyósom ugyan a közelben él, de sajnos nem vettem igénybe a segítségét kellően az elején és így nagyon nehéz volt. Azt hittem, hogy bírni fogom. De így utólag be kell látnom, ha mégeszer szülnék, hat hétig valóban csak pihennék és elfogadnám, hogy főzzenek, vasaljanak nekem. A nagytakarítás csak megvár.
Mostmár könnyebb, elboldogulok, a férjem rengeteget segít az elejétől, ő főzött nekem, fürdeti este a picit. Amikor hétvégén leviszi sétálni, akkor tudok takartíani, főzni is.
És te hogy boldogulsz? Családi házban laktok?
Gondolom Bence ügyesen eljátszik már egyedül is. Ezt Vitéznek is meg kell tanulnia, mert pár napja nem akar egyedül játszani. :)

Szia Sanaya!
Hát ha olvasod a soraimat egy tanácsot fogadj el! Mindenképpen fogadd el a segítséget az elején. Sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, és több időt tudsz magaddal is törődni. Én nehezen tudtam megfelelni annyi félének, amit saját magammal szemben állítottam. Így utólag nem érdekelne a babán kívül semmi sem. Bár van olyan ismerősöm, aki egyszerre szült velem és három hét után viszament dolgozni, csak szopiztatni jár haza. Nem tudom hogyan bírja, szerintem a babának sem jó. Azt hittem, hogy egyszerű az egész, szopi, büfi, pelenkázás, altatás, aztán enyém a közbe eső idő. Hát........
Nem tudom, Zsóka, neked ez hogy ment az elején?

Szisztok!

Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Sanaya!
A tegnapi sétáról lemaradtunk,ugyanis Bence reggel már 7 órakkor fel volt, utána még főztem, később pedig együtt "végeztük" a por törlést.Délben ebéd, utána 12 körül letettem aludni a gyereket.Rendesen csodálkoztam rajta, hogy majdnem negyed 4-kor ébredt fel, 3 óra hosszáig pedig a fejemen volt a törölköző mert nem akartam addig hajat szárítani, míg fel nem ébred.Én 1- 1 1/2 órára tippeltem , hogy ennyit alszik,de hát csak örültem neki, hiszen egész nap így nem volt nyügi.Utána már ki sem mentem vele, mert a sétájaink is legalább másfél órásak szoktak lenni.Ma viszont már elég felhős az idő, lehet, hogy ma sem lesz belőle semmi.
A tápszert nem kóstoltam még, csak a szagát érzem, amikor készítem Bencének.Ma néztem a DM-ben, hogy van rizses ízű is 1 éves kortól.Még van egy zacskóval a simából, utána kipróbálom az ízesítettet.Bébi ételeket 4 hós kortól lehet adni,ezek teljesen az alapok.Ide tartoznak az almások.Láz és -fájdalom csillapítót is csak 3 hós kortól lehet adni a babának.Tejbegrít már inkább 1 éves kor után ajánlott adni a picinek és kakaót is, mert ezek már rendes tejből készülnek.Almát és banánt ha jól tudom 3-4 hós kortól lehet adni, de csak egy kis adagot.
Én Bencét csak az első 2 hónapban mértem, de mindig meg volt a súllya, hiszen az első hónapban 1kg 20dkg-ot hízott.Etetés előtt felkell tenni a picit a mérlegre, és etetés után is meg kell mérni, így meg lehet tudni, hogy hány millit evett.
Nekem szerencsém volt, mert Bence nem volt allergiás a mosóporokra és az öblítőkre.Viszont a védőben már láttam olyan kislányt, akinek ki volt sebesedve az arcocskája ott, ahol hozzáért a textil pelenka.A kiságyba is szoktak tenni a pici feje alá textil pelust, ha büfizik, erre menjen, ne az ágyneműre.
Ugye nagyon telnek már a napok, hiszen valamivel több mint 2 hónapod van hátra a szülésig?Voltál mostanában az orvosnál?Mennyi képed van már a piciről?
Puszi!Vigyázzatok magatokra!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Melinda!
Igen mi családi házban lakunk, csak éppen sarok portán, mindenkinek szem előtt.Körülöttünk pedig a férjem családja és rokonai élnek, ami nem mindig jó.Velünk szemben laknak a férjem nagyszülei.Néha jó, néha nem.Ha jön hozzánk valaki, a férjem mamája hamarabb itt van a kapunk előtt, mint ahogyan én kiérek az ajtón.Az a rossz, hogy mindig látják és kérdezgetik, hogy hová megyünk, mit csinálunk.Volt már ebből vita, mert én utálom, hogy bekell számolnom arról hová is lesz esetleg a sétánk.Ritkán előfordult az is, hogy úgy tettem mintha nem hallottam volna meg a kérdést.A férjemet is idegesíti néha, de ő is követi néha a példámat, hogy "nem hall és nem lát" semmit.Egyébként nincs velük semmi bajom ezen kívül.
Nekem csak a férjem volt a segítségem, ő sokáig itthon volt velem a szülés után.Pedig jobb, ha máshoz is hozzá szokik a pici, mert utána nélküle nem tudsz elmenni sehova.Nálunk most éppen ez van, de aggódnék is rendesen, ha nem volna velem Bence.Szerintem a pici fiad majd később lesz úgy , hogy eljátszik majd egyedül is.Bence is mostanában van el az építő kockákkal, de nem mindig.A wc-re például mindig jön utánam.Engem jobban elkísér bárhová, mint az apját.Volt olyan, hogy elmentem szoliba és addig sírt, míg ki nem jöttem.Az apja sem tudta nagyon lefoglalni.Bele sem merek gondolni, mi lesz majd ha oviba megy?!

A tesómék Szolnokon laknak, Szandaszöllősön.A szüleid Szolnok melyik részén laknak?Voltatok már ott a kisfiaddal együtt?Azért is kérdezem, mert nem éppen itt van a közelben.Nekem tetszik nagyon, szívesen is laknék ott.
Terveztek testvérkét Tamásnak?A kiságyában szokott aludni?
Te rajta vagy az iwiw-en?
Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Mi a kertvárosban lakunk, ez Szandaszőllős előtt van. Szinte a kettő összeér, ugyanolyan családi házas városrész. Valóban nagyon szép ez a környék, főleg, mert a Holt-Tisza partján van. Voltunk már otthon, többször is, először 7 hetesen. De engem jobban megviselt az első út, mint őt, mert sokat aggódtam. Mostanában pedig havonta azért haza megyünk a nagyszülőkhöz. Ki sem bírnák, ha nem mennénk.
És úgy voltunk vele, hogy jó ha szokja az idegen környezetet is, ne csak az 50 nm-en legyen állandóan. És ott azért más a levegő, családi házban más nevelkedni. Nekem nagyon nehéz volt megszokni a harmadik emeletet. De hát örültünk a férjemmel, hogy ennyire is futotta. :)
Majd ha testvérke lesz, talán majd akkor, lesz családi ház is, de ez még azért nem most lesz azonnal.
Vitéz éjszaka a kiságyában alszik, nappal viszont a szobájában lévő kanaét birtokolja, mert szereti ha mellé kucorodok és úgy alszik el. Bence hol alszik?
Sajnos éjszaka még mindig vele alszom, nem tudok visszamenni a férjemhez. Félek, hogy kitakarózik, hogy nem hallom meg ha felébred, ha éhes. Pedig van babaőrző, ami nagyon szuper, mert minden neszt hallani lehet. Szülés előtt úgy voltam vele, hogy az első három hónapot leszek vele, most meg nemntudom a végét. Talán ha már nem kel fel enni. Mert még fél 4 körül eszik először.
Elalszom a férjemmel, aztán felriadok és átosonok hozzá. Te ott aludtál vele? Vagy ő aludt veletek? Találkoztam egy ikres szülővel, azt mondta ő egy percet sem aludt velük. Kérdeztem, mi van ha éjszaka felsírnak? At mondta, visszaalszanak. Hát én nem tudtam megtenni. :) Mondjuk nem is kettőt kell ciciztetni éjjnek évadján... :)

Szia, Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Sanaya!

A mosással kapcsolatban csak annyit, hogy én Tomi Kristályt használok az elejétől és Lenor (fehér) öblítőt, mert az jó a piciknek. (kis baba van rajta) A védőnő azt mondta hogy nem feltétlenül kell babamosószer, ha alaposan ki van öblítve a ruha és nem sok mosóserrel van mosva. Meg kell figyelni a kis bőrét, hogy érzékeny e rá. Ha nem, utána ne változtass rajta. Amit először elkezdesz, azt használd végig. És a kisruháit csak az övéivel mosd az elején. A Gabi mosószerben van baba is, később, ha belépsz a DM bababónusz programba, kapsz is majd ilyen kupont.
Egyébként a pelussal is így lesz, lehetőleg egyfélét használj a legelején. Még így is kipirosodhat, mert annyira érzékenyek és amíg nem adaptálódnak addig ez előfordulhat. A pelusok pedig eltérő illóanyagokat tartalmaznak, így jó ha egyfélét szokik meg.
Sokszor a leggondosabb kezekben is elkerülhetetlenek bizonyos dolgok.
Én például nem tudtam, hogy a popsikrémet hajszál vékonyan kell kenni és amikor kipirosodott a feneke, annál vastagabban kentem be, és persze egyre csak pirosodott. Szóval van egy- két dolog, amire jó odafigyelni. A legtriviálisabb dolog is ilyenkor nekem óriási nehézségnek bizonyult az elején. :)
Utólag sokat nevetek magamon, de akkor néha azért elkettyentem.
Majd szépen beletanulsz, ha megtapasztalod a dolgkat. De a védőnő minden kérdésedre fog tudni válaszolni, csak ne félj kérdezni! Én mindig felírtam a kérdéseimet napközben egy cetlire, volt úgy hogy oldalnyi kérdést írtam fel. Most is jár már hozzád nem? Ha megszületik a pici, hetente fog menni.
Már most beszélgethetsz ezekről vele, hidd el szívesen veszik, ha kérdeznek és megbíznak bennük.

Szia, Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!
Nálunk a legelején úgy volt, hogy én és Bence külön szobában aludtunk,Bence még akkor a saját kiságyában.Pár hét után már velem aludt a gyerek a nagy ágyban.Én viszont elég rosszul aludtam ebben a szobában, valahogy nem tudtam megszokni.Volt, hogy óránként fel voltam.Később átmentünk Bencével a férjemhez a hálószobába, de kényelmesen elférünk 3-an a franciaágyon, mert 2×2-es méretű.Itt aztán tudtam aludni rendesen, még a gyereket sem hallottam meg, ha fel volt.Pedig éjszaka még szokott kapni tápszert 1-szer 1 óra körül.Hiába, a régi helyemet szoktam meg.Végül is tudunk aludni rendesen mind a hárman, a férjemet sem zavarja, hogy közöttünk alszik Bence.Később persze tervezzük a külön szobát a gyereknek, de még nem tudom, hogy mikor kerül sorra, talán 1 év múlva.
Én sem tudtam soha sírni hagyni a gyereket, hiszen megkell nyugtatni a picit ilyenkor.
Van bébi kompja a kis Tamásnak?Nekünk volt, de nem igazán használtuk.
Jók nagyon a képek rólatok az iwiw-en.Nagyon aranyos a pici fiad!
Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi a választ! Hát, eléggé be vagyok rosálva az etetéstől, hogy hogy mit adjak,mikor neki. Majd legfeljebb kérdezgetlek titeket:-)
Amúgy köszi, meg vagyok. Szinte hisztisen fáradt vagyok, olyan sokat mentem a múlt héten. A hétvégén végig fáj a fejem és szédülök is egy kicsit. Meg minden percben aludnék /amit nem tudok nappal, este meg csak hajnal körül... / Ezért is csak most tudok írni. Jövőhéten szintén fárasztó hét vár rám, s csak reménykedni tudok, hogy utána végre pihenhetek.
A mosószerrel kapcsolatosan megfogadom Piszénpisze tanácsát és veszek Lenor öblítőt.
Képem nem sok van a piciről. Ami van, az pedig nem nagyon kivehető. Igazán a 4d uh régi felvételeit nézegetem időnként, mert ott mozogni is látom és könnyebb elképzelni a picit. Amőgy tényleg rohan az idő. Akarok varrni még takarót, fejvédőt, baldachint és egy lábzsákot a picinek. A múlt héten beszereztem mindent hozzá. A héten nekikezdek ha lesz időm. Később úgy sem lesz ilyenre időm...Meg már nem is bírok túl sokat ülni a gépnél.
Ti jól vagytok? Voltatok oltásokon? Hogy van a pici fiad, Bence? Voltatok azóta piacon, vásáron? Én azóta sem voltam turizni, valószinűleg majd ha megszületik, akkor megyek újra, mert nem tudom mekkora lesz a baba és a kelengyéje már nagyjából meg van. Azért ha Mc-on jársz, akkor szóljál rám, mert talizhatnánk amíg én is bírom magamat:-)
sanaya
 
 


Szia Melinda!

Köszi a tanácsot megfogadom. S ez a popsikrémes dolog is nagy segítség, mert biztos, hogy én is vastagon kentem volna fel a baba popsijára, hogy jó legyen neki...
A védőnőt még csak 1x láttam. Itt Miskolcon, annyira túlterheltek, hogy ha nem vagy problémás kismama, és nem igényled külön a látogatást, akkor nem mennek ki inkább. Eddig nem is volt fontos, hogy találkozzunk, azonban a 8.-9. hónapban jó lenne vele beszélgetni és tanácsot kérni dolgokról. Remélem, ha a baba megszületik eljön hozzám és segít tanácsokkal, mert nem sok "modern" segítségem van. :-)
Ti jól vagytok? Pici fiad hogy viseli ezt a bolond időt?
sanaya
 
 


Zsóka, Melinda!

Ti milyen újszülött pelenkát használatok? Milyet vegyek a kórházba? Egyáltalán a babát miben öltöztetve hoztátok haza? Kell vmi ruha a babának azokra a napokra amíg bent vagyunk? Be kell vinni mellszívót a kórházba? Ti ittatok tejserkentő teát előtte? Amúgy kell vmi speciális kence fice bentre a babának, amit nem tud a kórház biztosítani, s nekem kell bevinni? Vagy van vmi speciális tanácsotok, amit érdemes bevinni v. éppen felesleges bevinni a kórházba a szüléshez?
Ha tudtok ebben segíteni, ezt naygon megköszönöm.
Puszi mindkettőtöknek!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!

Az öblítőben nem muszály a Lenor, ha a család mást használ, van más márkában is sensitiv (a kép is mutatja mindegyiken). Csak ez nekem bevált.

Én kezdetben (mivel igen sok kellett) a Tescos lila csomagolású pelust hazsnáltam. A miniben viszonylag jó a minősége és olcsóbb is, hacsak nem fogsz ki valami jó akciót más márkában, a többi méretben nekem nem vált be!
Kórházban adnak napi adagokat, úgyhogy oda nem kell vinned. (Semmelweisben) Benn a kórházi ruhában van, és a babaápoláshoz is adnak mindent. Haza hozni viszont abba hozod, amit az apuka behoz neki, amikor jön értetek. Ezt előre megmondják, hogy mikor fognak haza engedni. Fenesi megmondja, hogy te mikor mehetsz, a gyerek doki meg hogy a baba. Úgyhogy ha sima szülés 4 nap, én császárral 5 napra jöttem. A ruha az időjárástól függ. Nekem a férjem bepakolt ezer holmit, (mivel nem várt súllyal született) de a csecsmős nővérek öltöztetik és ők meg tudják mondani, mikor elég! :)
A hordozó vagy mózes kosár kell és egy takaró arra.

A pelusban is azonban amit elkezdesz otthon, jó ha egy darabig azt használod majd, BÁR! ajándékba én is mindenkitől más-másfélét kaptam.

Mellszívót én harmadik napon behozattam a férjemmel, mert nehezen indult meg a tejem és kézzel nem tudtam, hogy hogyan kell. De később jobb volt kézzel. De azt is meg kell tanulni, rá kell érezni! Csecsemős nővérektől ne restellj segítséget kérni, nagyon aranyosak!!! Csak szólni kell. Nekem is megmutatták, mert az én nagy fiam aluszékony volt és lusti.
Mellvédő krémet vigyél, mert mivel még nem edzett könnyen kisebesedhet. Én Bephanetent vittem , jó volt. (Bár azt is adtak)
Én megvetettem a férjemmel a szilikon mellvédőt, azon keresztül nem tudom ki tud szoptatni! Én nem !
Soha egyszer sem használtam, iszonyatosan drága volt.

Laktoherb teát főzött a férjem, naponta 1,5 litert hozott be, annál több nem kell egyszerre. És nem is kell olyan erősre főzni, mint ahogyan a dobozon van. Én szedtem homeopátiás gyöngyöket is, az sem jó ha egyszerre többfélét használsz. Válassz egyet és az elég. SOK folyadék inkább segít!!!! :)
Én előtte nem ittam, mivel nem tudtam, hogy lehet / kell előtte inni. Ma már innám előtte azért 1-2 héttel.
És maszírozni óvatosan a cicit! Ennyi! Nem kell semmi különös egyébként! Csak nyugodt legyél és minden simán fog menni.

Na egyszerre ennyit a jó tanácsokból. Zsóka is még elmondja a saját tapasztalatait és akkor már mindent tudni fogsz! :)


Én Miskolcon lakom, és hozzám már a terhesség alatt is havonta jött pedig nem voltam problémás, sőt a tanácsadáson is ott volt, amikor a dokihoz mentem. Úgyhogy nem indok hogy sok a kismama, azért ennél többször kéne látogatnia, főleg így már a szülés előtt. Nekem még abban is segítetek, hogy mit készítsek ösze a kórházba! Ott általában mi a szokás, stb... Semmelweisben szülsz igaz?

Na tényleg elég már mára, megyek pihenni.
A nagyfiú jól van. Már üldögélni próbál egyedül. És két napja rájött , hogy tud hisztizni is. Tehát hat hónapig van nyugodalmad. :) Ma ő betöltötte. :)

És egy "specális" tanács: MOST ALUDJ SOKAT!!!!! (én is csak most értem, miért hajtogatták ezt , már ki voltam tőle, akkoriban. Nem mintha előre ki lehetne pihenni a dolgokat)

Puszi: Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!

Köszi a sok jótanácsot! Iszom a szavaidat, mert szerintem nagyon jó dolgokat mondasz. Ma kimosom újra a kisurhákat, amit tudok és kivasalgatom őket.
Amúgy a Semmelweiben szeretnék szülni. Azért írom, hogy szeretnék, mert nagyon úgy tünik, hogy átköltöztetik őket vmi megnyert pályázat miatt a vasgyáriba. S csak remélni tudom, hgy nem akkor, amikor nekem be kéne feküdni. :-(
Én amúgy a Vasgyárhoz tartoznék, csak Fenesit ajánlották és hozzákerültem. Utána pedig megkértem, hadd szüljek nála.
Amúgy én is vetettem szilikon mellvédőt, igaz egészségpénztárra. Remélem megéri a sok "befektetést" és lesz tejem, /mert párszor felvágták a melleim fibromák miatt/ és tudok majd szoptatni, mert szerintem ez a nagyon fontos dolog.
6 hónapos kortól van a hiszti:-D? Hogy hogy? Előtte nincsen? Szerintem nagyon okosak és már előtte is hisztiznek nem? Tamáska honnan tudod, hogy hisztizik? Te sokat vagy vele napközben? A házi munka alatt magad mellé vezsed, vagy a kiságyban hagyod, hogy lásson?
Hát bevallom fogalmam sincsen, hogyan fogom kezelni a helyzeteket, s jól tezsem-e, de sok baba felnőtt vhogy, akkor az enyém is fel fog...
Puszi Neked Melinda! Köszi még 1x! S ha van még ilyen apró, de mégis óriási tanácsod, akkor én szívesen veszem!!!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
Elolvastam Melinda tanácsait, kb hasonlóak az enyémek is.Én is Lenor öblítőt szoktam használni, nekem is ez vált be.A kórházba én sok mindent magammal vittem.Szerintem kell 2-3 db hállóing is, mert a 2. napon már fel lehet venni a sajátot is.Fehérneműt is készíthetsz be egy jó párat.Ja és persze jó ha veszel egészségügyi betétet is legalább 2 csomaggal, mert nálam például a szülés utáni tisztulás kb 2 hétig tartott.
A Bence csomagját is már jó előre összekészítettem otthon a hordozójába.Így a férjemnek már csak be kellett hozni.Benne volt egy hosszú ujjú body, kis zokni, sapka,2 részes tipegő és az overál.Neked már azért overállra úgy sem lesz szükséged, csak a többire.
Nálunk a Liberó pelus vált be, mert elég puha a kis bőréhez.Vettem már olcsóbb törlőkendőt is, amikor nem jutottam be a DM-be, de attól elég piros lett Bence kis popsija.Én mindig Niveásat szoktam venni, az illata is nagyon jó és rendkívül kíméletes a baba popsihoz.Én is Bepanthent használok.
Tegnap katasztrófális volt az etetés Bencénél.De csak a fogacskákra tudom fogni megint, hiszen éjszaka is felsír legalább 3×.A reggeli viszonylag simán ment, az ebédnél már majdnem báboznom kellett, mert egyszerűen nem akart enni.Még a telefonom sem volt most kéznél, mert a szervízben van.3/4 óra alatt sikerült valamennyit bele erőltetnem.A vacsora volt a csúcspont, amikor már tényleg nem tudtam mit csinálni.Úgy ki ütötte a kezemből a kanalat, hogy a csokis tejpép már volt a falon is, de a legtöbb rajta, tehát irány megint a fürdőszoba, pedig előtte volt fürdés.Néha már tényleg idegesítő, pedig én türelmesebb vagyok, mint a férjem.Holnap kimenőt kaptam délutánra, mert megyek a fodrászhoz.El sem tudom képzelni, hogyan lesznek el a fiúk egymással, pedig ennyi kikapcsolódás már nekem is jár.
Nekem tetszik nagyon az ötleted, hogy te varrod meg a pici takaróját...stb.Te tudsz varni?Szoktál mást is varrogatni?
Szeretnék már bejutni Miskolca nagyon, persze nem csak a turi miatt, hanem, hogy tudnánk találkozni is.Lehet, hogy a jövőhéten hétvégén, de úgy is felhívlak előtte.Már nagyon várom!
A Semmelweisből átköltözik a szülészet?Erről még nem is hallottam.
Puszi!Vigyázzatok magatokra!Zsóka
zsoka26
 
 


Ó, Zsóka!
Nem is tudod, mennyire megnyugtattál a Sanayának írt soraiddal. Két napja Vitéz Úr nem akar enni, már kezdtem összeomolni. De mivel látom másnál is van ez, részben megkönnyebbültem, részben azért elkeserítő, hogy ez idővel sem fog javulni?
Már olyan ügyesen evett és most gyakorlatilag semmit sem akar elfogadni. Nézegetem a fogát, de nem látok különösebbet. De én is erre fogom!!! :)

Bébi kompunk nincs, és mivel Vitéz hordott egy hónapig Pavlik kengyelt, így azt halottam nem is túl jó az a kisbabáknak. Ez amúgy igaz? Nem tudsz valamit erről?
Sanayának mondom, első perctől adja rá a terpeszpelenkát, mert én sem láttam semmi különösebbet és a csípőszűrésen mégis azt mondták 5 fokos eltérés volt. Megvettem, de meleg volt és sajnáltam ráadni. Hát egy hónapig a kenygelben még inkább sajnáltam!
Miskolcon , amúgy a gyerekdokik mindenkinek ajánlják a terpeszpelust. Felétek is?
Bencére ráadtad?

Most megyek kicsit pihenni, mert fárazstó nap volt, majd megpróbálok holnap írni Sanayának. Fenesi nem engedi az alsóneműt!! :) Mindenki más igen. :)



Üdv: Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!
Nekünk volt bébi kompunk, mert a férjem anyukája megvette a gyereknek.Én viszont nagyon ritkán tettem bele a gyereket, mert állítólag aki sokat van a komban, lábújhegyen kezd el járni, és persze egyensúlyi promlémái is lesznek.Ezeket a Kismama újságban olvastam.
Én sem látom még, hogy jönnének Bencének a fogai, de szerintem biztosan ezért eszik keveset.A többi fogacskáknál is pontosan így viselkedett.Ma sem volt egyszerű a reggeli és a vacsora sem.
Ma volt vásár Csáton, így a napot ott kezdtük, mert kiszoktunk menni lángosozni.Itthon Bence nem akart reggelizni, de a lángost szereti nagyon, így abból csipegetett.Vettem neki bodykat is.Az egyiket egy aranyos kiírással elől:" Én vagyok az anyukám szemefénye". Szerintem annyira aranyos.Délelőtt még bementünk T.újvárosba a DM-be bevásárolni pelust...stb.Délután pedig még a fodrászhoz is eljutottam.
Te szoktál vásárolni turikban a picinek?Te mikor végzed a házimunkát?Amikor a pici fiad alszik?A férjeddel mióta vagytok házasok?
Puszi!Zsóka
zsoka26
 
 


Majdnem elfelejtettem, hogy nekünk is ajánlották a terpesz pelust, bár ritkán adtam rá Bencére.Nála nem találtak a lábán a ráncocskák között nagy eltérést.Az egyik ismerösömnek a kislányán viszont 3 hónapig rajta kellett lennie a kengyelnek.Nagyon sajnáltam szegényt, mert biztosan nem volt ényelmes, de ha egyszer muszály volt.
zsoka26
 
 


Szia Zsóka, Melinda!

Köszi a tanácsokat. Remélem a pici fiaitok, már jobban esznek és nem harcolnak veletek a "napi betevővel" :-). Hihetetlen milyen akaratosak tudnak lenni pici létükre. Csak ámulok.
A terpeszpelus egyenméretű? Hamegszületett, akkor érdemes megvenni? Az nem kényelmetlen a piciknek nagyon? Mikor tudom meg, hogy kell e neki?
A hálóingnél végig gombos kell, hogy legyen, vagy elég ciciig?
Melinda, mit jelent az, hogy Fenesi nem engedi az alsóneműt??!!! Miért? Mire készüljek még fel nála? ;-) Ő neki van vmi megrögzött dolga (pl. gátvédelem, szülés megindító párti, vajúdás párti...stb.) ?
Nektek amúgy bent volt a férjetek végig vajúdás alatt? Lehetett járkálni ha akartatok? Vagy feküdni kellett végig?
A Bepanthen lemosós krém?

Zsóka, amúgy nem tudok varrni. Csak akarok vmi személyeset a picinek:-) Általában megnézem a boltban, hogy milyen amelyik tetszik és amikor van időm és kedvem, akkor hirtelen neki esek és varrok. A varrásról annyit, hogy a páromnak egy fellépőinget varrtam legelőször, mert kellett. Az egyik ujját jól, a másikat kifele varrtam. Ráadásul átmentem a hónaljnál géppel lezárva teljesen a kéz belebújtatását. úgyhogy bonthattam vissza 2x is az ujját! :-D De megcsináltam és több éve hordja. Szóval csak kontárkodom.
Milyen lett a hajad? Hogy bírta ki a két fiú a kiemenőd alatt:-) ?

Melinda, tudtál picit pihenni? Eszik már a kis Vitézed :-)? Te hol laksz Miskolcon belül?

Megyek, mert a kicsi kirúgja az oldalamat:-)

Puszi Nektek!
Vigyázzatok Magatokra és a Picikre!
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Sanaya!
A terpeszbetétes pelust szerintem csak egy méretben lehet kapni, de nem kell előre megvenni.Bencénél a doktornő hátul a combocskáján a ráncokat nézte.Volt egy pici eltérés, mert az egyik kislábán a feneke alatt lejebb volt , mint a másikon,de nem volt nagy az eltérés, így csak javasolták a terpeszbetétes pelust.
Szerintem elég ha a ciciig gombos a hálóinged, nem kell, hogy végig gombos legyen.Nekem is csak ilyenek voltak.El sem tudom képzelni, hogy Fenesi miért nem engedi az alsóneműt,pedig elég fura lehet nélküle.Lőkös megengedi.A Bepanthen lemosós kenőcs.
Az én férjem végig bent volt a vajúdás alatt is.Bár amikor beértünk a kórházba, akkor a szülésznő hazaküldte a férjemet, mert mondta, hogy csak később lesz baba.Reggel 6-kor jött vissza, de én már akkor a gázt szívtam, mert olyan fájdalmaim voltak.Jó, ha bent van a férjed, mert az enyém is végig vizeszte az arcomat és fogta a kezem, és persze bátorított.A végén már csak ő adott igazán erőt, hogy végig tudjam csinálni az egészet.
A hajam szerintem jó lett, bár bekell szereznem a jövőhéten egy hajvasalót, mert avval az igazi.Világosabb barnára lett befestve, és szőke tincsek vannak benne.Hátul teljesen fel van szedve a teteje, de megmaradt a hossza, ami a vállamtól lejjebb ér.Majd meglátod, ha találkozunk.A két férfi addig is jól el volt, hiszen Bence elaludt, amikor hazaértek,és előtte kellt fel, amikor telefonáltam a férjemnek, hogy lehet értem jönni.
Bence már alakul, már ami az étvágyát illeti.2 napja, hogy mindent megeszik, amit elé teszek, remélem, hogy így is marad.Most már eszik ropit is, elől megrágja a 8 kisfogával.
Ma Pesten voltunk kisbuszt nézni, mert leakarjuk cserélni az Opelt.Jól nézett ki nagyon, de belül lehetett érezni a cigi szagot, és valami pálca is elvolt törve a motor részen.Holnap Kazincbarcikára megyünk egy másikat is megnézünk, de abban nem reménykedem.
Hogy megy a varrás?Hanyadik hétben vagy már?A párod szokott segíteni?
Még 1 kérdésedre a válasz:nekem végig feküdnöm kellett a vajudás alatt, mert rajtam volt a ctg, ami a szívhanot mutatja.Nem volt kellemes, mert szívesebben járkáltam volna.Dehát ez van ebben a kórházban.Bár kíváncsi vagyok, hogy Melindának milyen volt.
Sok puszi!Vigyázz magadra!Zsóka
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Bocs, hogy eltüntem az éterben, de sok hülyeség történt és ráadásul "sorozat függő" lettem és a maradék időmben főztem. meg takarítottam. :-) A héten még intéztem a névátírás miatt a papírokat. Csőtörés volt a wc-ben kedden és egy napig takarítottam domestossal az egész lakást. Meg rákattantam egy koreai de.-i m1-es sorozatra (Palota ékköve) és a youtubeon megnéztem az összes részét a napokban.
Te jól vagy? Bencével mi újság? Örülök, hogy Bence már eszeget. Tök ari lehet, ahogy majszolja a ropit. Sikerült a kocsit kiválasztani?
Köszi a válaszokat. Örülök, hogy jó lett a hajad. Én jövőhéten vágatok, mert most majdnem a derekamig ér és már csak melegít, semmi formája. A varráshoz még nem kezdtem hozzá, mert a csapatnak kellett zászlókat és egyebeket varrni. De már egyre nehezbben ülök a gép előtt...A kicsi nem sokat mozog. Néha úgy du. 4 körül, meg este és reggel. Meg ha ráfekszem éjszaka az oldalammal...Hát, nem sokat alszom. Vmi jó taktikát ki kell találnom, mert nappal nem tudok aludni, este meg nem megy. Zsóka, Neked volt olyan érzésed, hogy kiszakad a köldököd? A kicsi 1x úgx mozgott, hogy azt hittem belegabaloydott a köldökzsinórba és mivel hajnal 3 volt, nem tudtam mit csinálni. Meg nem tudtam, hogy ez a köldökhúzás normális e vagy sem. Jaj, nagyon féltem. Elővettem egy kismama könyvet, hogy megnézzem, hogy a baba hogyan fekhet és mi van a köldökömnél, meg belegabalyodhat e egyáltalán....Utálom, hogy nem látok magamba, hogy már most tudjam úgy csinálni a dolgokat, ahogyan neki jó.
Amúgy most vagyok a 31 hetes. Egyre nehezebben mozgok, de ez várható is volt. Már a légszomj is elő elő jön. A párom segít amiben tud, de mivel ő dolgozik, nem várom el tőle a kiszolgálást. Mostanában imádok főzni. Mindig vmi új kaját csinálok. Ezzel ő is érzi, hogy fontos nekem. Hát, nem lesz könnyű fenntartani az egyensúlyt a gyerek után! Neked amúgy sokat segített a párod? Te pontosan szültél? Vagy korábban a kiírásnál? Bencét honnan tudtad, hogy kb. mekkora baba lesz és milyen ruhácskát vigyél be neki? Már nagyon várom én is, hogy kibújjon, de neki addig jó, amíg odabent még fejlődik. Neked Bence nagyon szép kisfiú és nő mint a gomba. Már várom én is, hogy a karomban tartsam egészségesen.
Vigyázzatok Magatokra! Sok sok puszi!
Sanaya
sanaya
 
 


Zsóka, Melinda, még azt akartam megkérdezni, hogy Nektek volt olyan érzésetek este/reggel, mintha izomlázatok lenne alul? Ez a nyúlás jele ugye? S az normális, hogy nappal nincsen, de este meg alig bírsz felkelni emiatt?
Sanaya
sanaya
 
 


Szia Anita!
Azt hittem elutaztatok valahová, már nagyon vártam a válaszod!A sorozat függőség nekem is ismerős.Nálam is volt olyan, hogy reggel bekapcsoltam a tv-t és néztem folyamatosan a sorozatokat.Az én nagy kedvencem a "Liliomlány" volt.Szerettem nagyon, még néha az ismétléseket is megnéztem.Mostanában már nincs kedvenc sorozatom, egyedül a" Barátok közt " nézem meg.
Nekem is szurt a köldökömnél elég gyakran.A hasad alsórészénél viszont az izom nyúlik ilyenkor a teher miatt.Nekem szerencsém volt, mert nem volt csíkos a hasam, és a szülés után is csak alul maradtakegy kicsit halványan,de nem nagyon látszik.
Én december 13-ra voltam kiírva, de Bence csak később, 18.-án érkezett meg.A legtöbb esetben az első gyerek mindig később születik meg, a második viszont hamarabb a kiírt időpontnál.
Bence méretét csak kikövetkeztettem, mivel a tesóm is mind a kettő kisfiút 54-56 cm-rel szülte meg, így gondoltam, hogy az enyém sem lesz kisebb.Én 172 cm vagyok, a férjem pedig 187cm.A legtöbb kisbody amitt vettem 62-ek voltak.Ha a pelust is beleszámoljuk, akkor ez megfelel egy 56 cm nagyságú babának.Bence most 83 cm, a vásárban pedig 86-os bodykat vettem neki, viszont alig tudom bekapcsolni rajta.A jövőhéten akarok megint venni, de már 92-es méretűeket.Remélem jók lesznek rá.
Nekem a férjem sokat segített.Persze nem vártam el tőle, hogy olyanokat is megcsináljon helyettem, amihez nem ért és előtte nem is csinált:pl:főzés.Helyettem elment bevásárolni vagy néha a vacsit ő készítette el, mert a nap végére már nagyon elfáradtam.Sajnos neked még ezután jön a neheze, hiszen egyre nagyobb lesz a súly.Az utolsó egy hónapban is rengeteget nő majd a pocid.
Kocsit már sikerült találnunk, egy Hyundai H200-ast.Minden megvan benne, még klíma is.Ez Nyíregyházán van,ezen a héten már voltunk ott megnézni.Még nem vettük meg, mert most viszik még műszakira.Sötétkék színe van és 6 személyes.Tetszik nagyon.
Bence jól van, bár egyre hisztisebb, ha valami nem úgy van, ahogyan ő szeretné.Szeretne már önállóbb lenni.Az ásványvizet is flakonból szeretné inni, persze még nem megy neki, dehát hiába mondom, csak erősködik, utána jól leönti magát.Nem mondom persze, hogy nagyon hisztis, mert azért nem engedek meg neki mindent, néha, ha rászólok, tudja, hogy nem szabad és ezt meg is érti.
Voltál mostanában az orvosnál?Reggel mikor szoktál kellni?Neked a terhességed alatt megnőtt a lábad mérete?Engem a 38-as cipőjeim szorítottak egy picit.Milyen cipőket hordasz szívesebben?
Puszi!Vigyázzatok magatokra!Zsóka



Melinda merre vagy?
zsoka26
 
 


Szia Zsóka!

Köszi a gyors választ!:-) Megnyugtattál a köldök dologgal, akkor nem parázom.
Örülök, hogy sikerült a kocsit megvenni. Biztos jól néz ki. Huuh, érdekekes amit a méretekről írtál. Én 170 a párom 182 magas, így szerintem nekünk is akkora kisfiunk lesz, mint Bence akkor... A párom már nagyon várja. :-)
Bencének nem tetszik az a "szipókás" Nestle mini ásvvíz? Én imádok abból inni, mert nem nyelek félre. Azt ő nem szereti? Akkor sem, ha Ti is hasonlóan isztok egy dbig olyan kupakkal? Mert szerintem titeket akar utánozni.
Hát, ez a lábméret dolog érdekes. Nem egy könyvben olvastam már. Nekem 36/37-es lábam van. Most már a 37-es kezd szorítani:-(. Sajnos lehet, hoyg megnőtt, vagy legalábbis dagad a lábam. Kell vennem vmi olcso 1500-2000 Ft-os kínait a nyárra, amit széttaposhatok. Meg a szülés után bajban lennék, ha nem jönne fel többet a 37-es cipők többsége, mert csak 37-esem van. Amúgy az elegáns, de mégis kényelmes cipőt szeretem. Kedvelem a csizmákat (sztem nagyon sexik és csinosak), magassarkú cipőket. A kedvencem az ún. "néptáncos cipő"/"spanyolos pántos cipő, mert az kényelmes, kedves, s elegáns is tud lenni. Párom nem nagyon szereti, mert szerinte "bölcsészes", s ő a magas, kimondottan csinos cipőt kedveli rajtam. Azonban ha azt akarja, hogy km-es sétákat tegyek meg vele, akkor marad a néptáncos cipő:-) Bár most már a pingvin járásommal leginkább sportcipőt hordok. Neked amúgy nem ment "vissza" lábad thség után?
De vacak idő van. Itt esik, meg villámlik. Pedig holnap jó lenne szalonnát sütni kint. Imádok szalonnát sütni. Azaz inkább összeégetni a szalonnát, mert nem sok türelmem van kivárni parázs felett. Bence szereti a szalonnasütést?
Amúgy az orvoshoz jövőhéten thgondra, utána köv. héten uh-ra kell mennem. Már várom az uh-ot, hogy újra lássam a picit. Lehet, hogy jövőhéten elmegyek magánrendelésre is Fenesihez, mert sztem picit felfáztam itthon és inkább nézzen meg, nehogy a babának baja legyen. Te voltál mostanában? Neked mikor kellett visszamenned szülés után?
Ha van pici időd, írjál. Addig is sok puszi és Vigáyzzatok Magatokra!
Sanaya
sanaya
 
 


Sziasztok!
Már többedszerre ülök neki, de mindig elfáradok már az elejen, plusz a férjem egy tanulmányán dolgozik, úgyhogy ő birtokolja a gépet elég sokszor.
Zsóka kérdzeted a turizást. Szeretnék én menni, de megvallom nem nagyon van türelmem hozzá. Terhesen egyszer megpróbáltam, aztán menekülőre fogtam, főleg mert mire elmentem, fordulhattam vissza a wc miatt. Most meg a gyerekkel nem igazán tudok ott benn lenni, talán majd nyáron, amikor nem kell gombolgatni a ruhácskát, ha bemegyünk valahová.
Mire a férjem meg haza jön, inkább vele vagyok, mint hogy elmenjek. Ép elég, amikor elszadok bevásárolni. Sokáig ez volt az egyetlen kikapcsolódás itthonról.
Egyébként 14 éve vagyunk együtt, másfél éve házasodtunk össze.
Sanaya ne aggódj, hogy hogyan fogod a férjeddel a kapcsolatodat "ápolni" a gyerek egy újabb kapocs lesz, ami még szorosabbra fűzi a szálakat. És ahogy írod, alig várja már, nem hiszem hogy ezen a téren bármi nehézségetek lesz.
Fenesire visszatérve, szerintem higiénini okok miatt nem engedi az alsóneműt... De más egyébről nem tudok róla különösebbet. Megnyugodhatsz. És nem ő vizitel minden nap. :)
A szüléssel kapcsolatban én vajúdtam labdán is, és 2 perces fájásokig járkáltam is. Utána már mondták, hogy egy kicsit nézzük meg a szívhangot . Na, aztán meg már nem akartam felkeli. :)
Úgyhogy nyugodtan járkálhatsz, megengedik. És van bordásfal is, minden ágy mellett. Sőt aki éjszaka szült lány , még rendelt pizzát is, mert már majd meghalt az éségtől. Jött a futár, becsöngetett, montda kinek hozta. :)
Amikor rmegszült, az ölében a pizzájával tolták be az osztályra. :)
A maradékot megette jóízűen éjszaka. :)
Olyan sokmindenre nem válaszoltam még, bocsi ha kihagyok valamit, vagy csapongok. Egyébként kérdzete Sanaya, hogy hol lakok. A belvárosban, a Centrumtól egy megállóra. Így aztán könnnyű mindenhová eljutni. Bár a sétáltatási lehetőségek elég behatároltak. Mindennek van hátránya.
Izomlázam nekem is volt, sőt ha sokat álltam, vagy mentem a végén már égett a hasam alja és 20 lépés után le kellett ülnöm a városban. Volt úgy hogy padtól padig haladtam a főutcán. :)
Én elég sokat mászkáltam az utolsó percig. A szülésznő is azt mondta, ha jönnek a fájások, de nem vagyok rosszul , lehet ugyanúgy tenni- venni amíg ritkák. Aztán pihenni kicsit, de nem kell azonnal lefeküdni, és parázni rajta. Igaza volt, én is még délelőtt elpakolgattam, lezuhanyoztam, írtam e-mailt a férjemnek, hogy talán most akkor jöjjön haza és kísérjen be. NA, nem is akarta komolyan venni először. :)
Vissza írta, hogy akkor most tényleg szülök? Persze pihenj sokat, pontosabban gyakran pihenj le, ha úgy érzed, most aztán elég. Nekem volt úgy az utolsó hetekben, hogy a reggeli beágyazás eltartott fél órát, mert ahogy pakoltam az ágyneműt, megálltam, leheveredtem közé, míg erőt gyűjtöttem.Sokszor nevetett is a férjem rajta, mert ő már felöltözött , ment dolgozni, még én mindig bírkóztam a párnával.
Ja, még egyet akartam írni!
A mozgással kapcsolatban , Irod, hogy kevesebbet mozog. Ez azért van, mert egyre kevésbé fér el. És ha megmozdul, bizony nagyot tud már rúgni. Én egyszer azt hittem tanácsadásra várva, hogy megszülök, mert csak úgy húzodott mindenem. Másnap mentem NSt-re és nem azon az oldalon volt, ahol addig. Szóval ha valami nagyon gyanusat, fájdalmasat, és szokatlant érzel, az az lesz, amikor megfordul, vagy legalábbis átmegy az egyik oldalról a másikra. Nekem a 32 hétig farfekvéses is volt, el tudod képzelni, mikor megfordult! :) Kicsi a lakás lassan odabenn! :)
NA, mostmár elbúcsúzom tőletek.
Zsókától szeretném megkérdezni, hogy mi a techniákja, a napi két főételnek. Mármint mi most vagyunk annál a pontnál, amikor a védőnő már ajánlotta, hogy az ebéd utáni evés is püré / főzelék legyen.
Te mást adtál neki délután, mint amit ebédre? Vagy akorra főztél valami újat?
Megmondom őszintén egy ebéd elkészítésével tele a mosogató! :)
Hátha még kétfélét készítek. :)
Biztos csak rutin kérédse.
Te melyiket részesítetted előnybe? Saját magad főztél vagy bébiételekket is bevetettél? Azt halottam, hogy ha a bébiételt szokja meg akkor nem fog ízleni neki a házi amit én készítek.

Sziazstok. Üdv.
Melinda
piszénpisze
 
 


Szia Melinda!

Nagyon köszönöm a válaszodat! Fogalmad sincs, mennyire megnyugtattál dolgokkal kapcsolatosan! Mostanában nagyon kezdek elszontyolodni, hogy nem bírom magamat. Ha csinálok vmit, nagyon elfáradok, és sokszor azon morfondírozom, nem ártok e vele a picinek, hogy erőletetem a dolgokat. Olyan a hasam, mintha kis kövek lennének benne és húznák lefele egész nap.
Fenesi mikor nem engedi a fehérneműt? Előtte? Amíg vajúdsz? Vagy szülés után? Akkor mivel fogod oda a betétet?
A férjed aranyos lehetett, amikor visszakérdezett:-) A lány meg nem lehetett semmi. Én azt hittem, hogy se enni, se inni nem lehet a szülés előtt.
Melinda, neked volt olyan, hogy feküdtél és néha ha csak úgy köhögtél , akkor feljött vele sav és néha a kaja, amit ettél előtte? Mert nekem mostanában ez van. Elég kellemetlen. Lehet, hogy a gyerek üldögél rossz helyen...vagy nem ízlik neki:-).
Vigyázzatok magatokra!
Puszi!
Sanaya
sanaya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: