Új privát üzeneted érkezett!

Alszik, Balunál ez is ritka volt.
Ma megint hívtak a bölcsiből..Torokgarat atka vagy mi... Azt sem tudom, mi az...Tuti nem itthon kapta el, már majdnem két hetet ment.
Kérek majd még fotót a többiekről is.
Maj teszek fel én is...
Balu most alszik.én meg tvzem.

Kép
fridus
 
 



Képzeld, nem múlt el egy hét betegség nélkül....
Balu valami torokatkát kapott el... Gondolom, hogy a bölcsiben, mert otthon mindent még most is kifőzök, meg a gumi cumit cserélem elég sűrűn...
Szóval csúnyán köhög, és folyik az orra... Így indultak el az apjával pénteken dokihoz, de ez nem megfázás...
Marad a gyógyszer...

Kép
fridus
 
 

 
 

Fridus
Remélem hamar meggyógyul a csemete, a köhögésre próbáltál már neki adni hagymateát?
Mert az a torokból a váladékot feloldja, én a 2 nagy fiamnak azt szoktam csinálni.

Kép Ő Joakim 1 1/2 órásan.


Kép Itt már 5 naposan.

manocskak
 
 


Persze, azt kapja. Cuki a kisfiad, de a nagyokról is rakhatsz fel fotót:-) Hajasbaba. Nem merném megfogni, olyan picike:-)
Holnap vagy kedden én is rakok fel, megígérem:-)

Kép
fridus
 
 


Kellemes Ünnepeket Kívánok !!! Manocska

Kép
fridus
 
 


Fridus

A jászolból és a keresztről sugárzó szeretet töltse el szívedet és áldjon meg minden jóért, amit rajtad keresztül hozott a világra. Áldott Karácsonyi Ünnepeket!

Örömöd sok legyen,
Bánatod semmi,
Segítsen az Isten boldognak lenni!
Legyél mindig vidám, örülj minden szépnek,
Én így kívánok Neked Boldog Új Évet!
Móni

manocskak
 
 


Szia Móni,

Nektek is Kellemes Ünnepeket Kívánunk!
Ma már bent dolgozom, 6-tól 8-ig túlórázom, aztán munka.

Kép
fridus
 
 



A Nagy T betűnél.
Jobb lett volna, de már nem volt annyi szabadnapom.
Meg hát, aki régóta dolgozik, annak kellettek a napok.
Én Karácsony előtt voltam itthon, a Szilveszter nem érdekel...
Szerencsére nincs rossz idő, könnyű a bejárás. Közel is lakom a munkahelyhez. Busszal 30 perc.

Kép
fridus
 
 


Szia Móni, hogy teltek az ünnepek ?
Kicsik nem betegek ?

Kép
fridus
 
 


Fridus
Az ünnepek szép csendben teltek el.
Sajnos elég kevés a hely nálunk ezért fát nem állítottunk.
Szilveszterkor sajnos nem jutottunk el oda ahová szerettünk volna, mert a Joel belázasodott.
Másnapra semmi baja nem volt (érdekes).
Ma egyfolytában szakad a hó, holnap megyünk a doki nénihez a Joel 1 éves státusz vizsgálatára a Joakimet lemérni.
És nálatok, hogyan teltek az ünnepek?

manocskak
 
 


Mi állítottunk egy fát, de már a Balázs félig leette róla a szaloncukrot.
Mivel mű, nem pereg, majd a hétvégén leszedem.
Karácsonykor mentünk csak a nagyikhoz, meg jöttek a bátyámék a gyerekekkel, de a Szilveszterünk csendben telt.
Mondhatni végig aludtuk a napot. :-)
Az éjszakát. :-)

Kép
fridus
 
 


Fridus.
Nekem most a Joakim 2X kel éjjel. Este 7 óra felé fürdés vacsi és 1/2 12-kor először utána 3-1/2 4 felé és reggel kb 6-7 óra között kel.
Remélem hamar el jön az idő amikor már ennyiszer sem kel föl éjjel.

manocskak
 
 


Ó, akkor elég kevés az az idő, amíg fent van, nekem a Balu annak idején 2 -3 óránként kért enni.
Milyen nagycsaládosnak lenni?
Nem furcsa ennyi gyereket összeterelni?
Tényleg, ha tudok segíteni valamiben, csak szólj...
Igaz messze lakunk egymástól:-)

Kép
fridus
 
 



Brigi vagyok :-)
Képzeld, már 2 napja megint bölcsizünk, nem is merem elhinni:-)

Kép
fridus
 
 


Brigi
És hogy tetszik a picurnak?
Ma voltam EKG és a laborba, pénteken megyek az aneszteziológushoz és jövőhéten csütörtökön műtenek.
Úgy volt, hogy a páromnak lesz az elkötési műtét, de nagyon sok szól az mellett, hogy ne, így marad az, hogy én csináltatom meg, mert nem akarok annyi hormonos gyógyszert szedni, és valahol a spirálban sem vagyok 100%-ra biztos.
De, ha mégis nagyon szeretnénk még egy babát beültetéssel lehet még így is vállalnom.

manocskak
 
 


Tetszik, van egy új gondozónő, állítólag ma reggel ő volt.
Férjem mesélte.
Elkötnek ? Majd elmeséled ?
Vigyázz magadra...

Kép
fridus
 
 



Ez mikor derül ki, hogy lesz-e baba, vagy sem ?

Kép
fridus
 
 



Hát, nem tudom, eléggé belehúztatok ebbe a gyerek projektbe:-)
Egyébként, hogy dicsekedjek, mi már a 2. héten vagyunk túl, ment a Balu bölcsibe. Igaz, hogy folyik kicsit az orra, de nem vészes.
Jövök megint túlórázni, tök szuper, nemhogy a családommal lennék.

Kép
fridus
 
 


Ez jó hír, hogy Balu megszokta már a bölcsit, látod mondtam neked, hogy csak az elején van az, hogy betegesek amíg meg nem szokják a közösséget.
Mert akkor találkoznak mindenféle nyavalyával.
De ez már csak jobb lesz, tényleg ott alszik a bölcsiben vagy haza hozzátok ebéd után?

manocskak
 
 


Alszik, igaz mondják, hogy első két nap nem szokott, de aztán már alszik.
Nem hozzuk haza. Csak 4- fél 5 felé.Addig dolgozom, vagy a férjem bevásárol, így csak 4 felé ér érte. Mondjuk jó lenne, ha megszokná, kicsit folxik az orra, befújom, meg szívom, mást nem tehetek.
Nem mehetek minden héten szabadságra.
Azt írtam nem, hogy Karácsony előtt jól összevesztem a gondozónővel, meg a főnöknővel, hogy hogy van az, hogy Balu nem lázas, csak folyik az orra, egyből hívnak minket, de az, hogy vannak anyukák és köhög a gyerekük, majd meg fullag az öltözőben, azt nem küldik haza....
Meg olyan érdekes, hogy torok üregi aftát kap el.... Persze védte a csajt, aztán mondtam neki, hogy majd meglátom, hogy beviszem-e még egyáltalán a bölcsibe a gyereket....
De hát hová vigyem ? Nem bízhatom egész évben anyukámra, vagy anyósomékra. Meg kell neki a társaság, ott legalább fejlesztik azért a képességüket.
Meg végülis szeret járni. Főleg, hogy busszal járunk a bölcsibe. Babakocsit elővettük a sztrájk idején, talán kicsit hamarabb odaértem vele, de hát néha kell a séta... Mindkettőnknek.

Kép
fridus
 
 


Örülök, hgy így alakul a bölcsi Balunak.
Azért néha nem értem a gondozónőket, nekem is annak idején amikor a Dávid volt ovis nekem is afférom az óvónővel, sőt a vezetővel is.
De egy kicsit mind a kettőjüket helyre raktam és elvittem a gyereket egy másik oviba.
Ott mindent elmeséltem az előző oviról és megértették, és amikor hasonló probléma merült fel a gyereknél akkor egészen másként álltak hozzám és a gyerekhez.

manocskak
 
 


Amúgy hogy vagy ?
Ha veszel tesztet szólj:-)
Együtt izguljunk:-)

Kép
fridus
 
 



És ha az leszel ? Megszülöd ?
Gondolom , igen:-)
Utólag is boldog születésnapot kívánok a Joelnek!! Most nézem, nagyfiú lett:-)
Mi meg bölcsizünk, ma volt az első nap, hogy nem nyafogott hogy menni kell bölcsibe.
Felöltözni nem akar, ez a pelus nem jó, ez a póló nem jó, ez a harisnya nem jó, ez nem jó, az nem jó. Kikészít:-)
Ma pedig szó nélkül ráadtam mindent. Mosolyogva és dalolva:-)
Hogy van időd egyébként gyerekek mellett netezni ?
Nekem csak akkor volt, amikor éppen aludt Balázs.

Kép
fridus
 
 


Hát az leszek akkor persze megtartjuk a párom nem is engedné, hogy elvettessem hiszen az bűn lenne a Biblia szerint.
Mi egyébként keresztény közösségbe járunk (Hit Gyülekezet), ha eddig nem írtam volna.
Ott az bűn, ha már babás vagy és elveteted (jó azért természetesen vannak kivételek), de a védekezés az nem. Anno amikor még Pesten laktam lakott fölöttünk egy család akinek olyan a vallása, hogy még védekezni sem védekezhetnek semmilyen módon.
Akkor netezek amikor a fiuk alszanak és a párom nincs itthon, mert akkor ő foglalja el a gépet.

manocskak
 
 


Én nem vagyok nagyon vallásos...
Tudom, nem jó hír, de a fiunkat azért megkereszteltettük, ennyi...
Ha majd nagyobb lesz, eldönti mit akar, addig meg még kicsi, nem visszük templomba, végig sem bír ülni egy misét...
Egyébként ez milyen vallás, amit ti csináltok ?
Mi római katolikusok vagyunk, mindketten a párommal meg vagyunk keresztelve, de nem volt még templomi esküvőnk sem.

Kép
fridus
 
 


Ez egy keresztény gyülekezet teljesen a Biblia alapján megy a tanítás.
Az interneten megtudsz nézni régi ill. ami most vasárnap volt istentisztelet.
Először zene és éneklés van és utána tanítás. Ami nagyon tanulságos szokott lenni.
Én is és a párom is római katolikus vallásosként vagyunk megkeresztelve.
Sőt nekem a 2 nagy fiam is meg lett keresztelve, de most mindannyian újjászületett keresztények vagyunk.
Befogadtuk Jézust egy egyszerű ima által a szívünkbe és megkeresztelkedtünk úgy mint Jézus a Jordánba, csak mi egy mobil medencét használunk erre a célra, de ugyan úgy történik a keresztség.
Nem akarlak erőltetni, ha nem akarod, nem kell ott ülni a monitor vagy a TV az ATV vasárnap 11-kor szokott lenni) előtt csinálhatsz közben bármit, nekem is szól az istentisztelet és közben csinálom a munkámat.

manocskak
 
 


Ez a vidám vasárnap ???
Néha szoktam nézni, ha nincs ott a férjem.. Gyerek riszálja rá a csípőjét. Tegnap Mága Zoltánt játszott, hegedűlt, olyan édes volt.:-)

Kép
fridus
 
 


Hello mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni tőletek!!
Létszíves írjatok ha segítettek!
kispicurom
 
 


Brigi
Igen az, örülök, hogy a csemetének tetszik a Joel is táncol sőt még tátog is, mi minden vasárnap nézzük neten a közvetítést.
Neked hogy tetszik? A tanítást is megszoktad hallgatni?
Nagyon jó dolgokat mond a Sándor, sokaktól hallottam már, hogy ő olyan dolgokat is mond amit más nem merne kimondani.

Kispicurom
Szia, üdvözlünk közöttünk.
Gyere nyugodtan, segítek/segítünk a legjobb tudásunk alapján.
Mesélnél magadról?

manocskak
 
 


Kispicur: Mint kezdő anyuka, amiben tudok, segítek, de hát nem mondtad eddig, hogy mi baj van ?:-)

Kép
fridus
 
 


Manocska, miujság??

Kép
fridus
 
 


Szia.
Fogjuk rá, hogy jól.
Most per pillanat a párommal össze vesztünk,
A Joel már elég ügyesen megy egyedül, bár néha még elveszti az egyensúlyát akkor fenékre huppan.
Még mindig csak 4 foggal rendelkezik.
a Joakim csak szopizik még és egyre többet mosolyog főleg rám. :lol: Most is szépen nézelődik a kiságyában a Joel meg szövegel a járókában. :lol: :lol:
Veletek mi újság?

manocskak
 
 


Megszületett tegnap a barátnőm kisfia, hozzá ugrom be a kórházba. Ma kicsit túlóráztam, aztán mindjárt megyek is..
Min kaptatok össze?

Kép
fridus
 
 



Szia, remélem azért már kibékültetek.
Szép hajas babája lett a barátnőmnek:-)

Kép
fridus
 
 



Fia Lett, Kelemen Márk, 3.500 gramm, 54 cm és szép kis baba.
Balázsnak nem volt nagy haja, olyan kis pelyhes csak.
Olyan cukik, amikor áll a hajuk az égnek:-)

Kép
fridus
 
 


Nagyon szép adatok a csemetéről, gratulálok még egyszer.
:wink:

Tegnap voltunk a doki néninél a Joakimnek a szuri miatt a Joelnek az 1 éves státusz vizsgálta.
Nagyon meg van elégedve velük, a Joelnek a kutacsa már benőtt teljesen. 9960g és 75cm hosszú, a Joakim 5390g és 56 cm.

manocskak
 
 


Láttad, változtattak ezen a vonalzón... Nagy szemétség:-)Még jó, hogy a macifej megmaradt.

Kép
fridus
 
 



Majd csinálunk másikat.
Hogy vagytok?
Én meg a gyerek betegek vagyunk, holnap azért mehet bölcsibe kicsit farsangolni.

Kép
fridus
 
 


Szia.
Bocsi,hogy csak most írok, de ki volt kapcsolva a netünk.
Holnap meg nem tudom mikor tudok majd jönni, mert elméletileg 8-16-ig áramszünet lesz, mert levágják vagy ki vágják azokat a fákat ami az elektromos vezetéknél vannak.
Amúgy jól vagyunk a Joel már egyedül megy nagyon ügyesen, még mindig csak 4 foga van és eszik mindent.
A Joakim csak szopizik, megkapta az első szurit amit nagyon jól viselt.
Az éjszakák is már elég tűrhetőek.

Jobbulást kívánok, remélem nem komoly a baj.

manocskak
 
 


Szia, Én is későn jelentkezem, 3 hétig beteg voltam, alig épültem fel, de már itt vagyok:-)
Képeket kérek a fiúkról:-)

Kép
fridus
 
 


Nem volt komoly remélem.
Mi jól vagyunk, bár most egy kicsit padlón, de ezt inkább nem részletezem, ha nem baj.
A Joakim még mindig csak szopizik szerencsére, a Joel már szépen megy egyedül.
Amikor voltunk oltáson akkor a Joel 9960g és 75cm volt, a Joakim 5390g és 56cm.
Jövőhéten megyünk megint szurira majd akkor jövök frissebb adatokkal.
Ja és 30.-án megint egész napos áramszünet lesz majd.

manocskak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: