Új privát üzeneted érkezett!

vehehehe :lol: nagyon komoly!

a febr 8 megteszi továbbra is, úgy értettem, hogy hamar jöjjön el az a pár nap... :wink:
bááár, hét közepére kettős frontot ígérnek ,anno a kisboszi is akkor kukkolt ki végül (plusz telihold is volt épp)

(ja, majd ha itthon lesz a normális gépünk és nem erről a kis nyomi vacakról kell bohóckodnom, akkor majd rakok fel 1 képet, amivel panna erősen pályázhat a "kobold" címre. mint trónbitorló :wink: :roll: 8) :) )

Kép

Kép
redwings
 
 


Hű, kíváncsian várom a képet... de I. Panka trónt nem fog bitorolni I. Kristóftól, max. melléül :wink: :lol:

akkor előveszem az időlerövidítő masinámat (az időkibővítő után szabadon) :P

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Figyú! Az én szülinapom február 7! Milyen szép lenne, ha a kis pocaklakó is azon a napon bujna ki! És az már tényleg csak napok kérdése! Bár csak egy nappal van elöbb mint 8.-a!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 

 
 

apukám szülinapja meg febr 6 :lol:

Kép

Kép
redwings
 
 


Az én apukámé meg február 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ja és most lesz február 12.-én a 10. jegyességi évfordulonk!!!!
De remélem hamarosan el is vesz! Bár már nem reménykedem! :roll: 8)

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


no, hát akkor íme a kobold...
Kép
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Basszus Red!! Ezek a képek nagyon komolyakkkkkkkkkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red!
Holnap van a nagy nap :lol: :lol:
Pankakobold nagggggyon ott van! Bár nekem kicsit Joda Mesterre is hajaz, csak nem olyan ráncos és zöld :lol:

Nócika!

Kép

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány! Nagyon köszönöm a köszöntést!
Pusza :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika: fülhúzás, meg minden :)

gabi: van másztör yodás kép is ;)

Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Redwings! KÖszönöm!
Nagyon jó ez a kis másztör yodás képetek!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red!
Hű, másztör joda nagyon szigorú :lol:
ti még egyben?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Kb.2-3 hetem van hátra szülésig, és a napokban kiderült, hogy a doktornő akinl szülnék betegállományban van...Az az orvos akinél az első gyermekemet szültem, egészségügyi okok miatt nem vezet már szüléseket(mondjuk ezt tudtam)...
Megbeszéltük, hogy erre a rövid időre nem választok egy 3.orvost, viszont szeretnék szülésznőt.Tudtok olyat ajánlani, akinek pl.ha éjjel kell jönnie, akkor nem kell érte elmenni?!

Köszönöm előre is;)

málna2162
 
 


Gabi:
igen, mi még túúinván. sztem jövő ilyenkorig... :shock:

Málna:
nekem nem volt fogadott szülésznőm, de többektől hallottam dícsérni Szabolcsiné (Erzsike?)nevét.
Talán a lányok többet tudnak majd segíteni, sajnálom.
Sok sikert a vadászathoz és a a szüléshez is!

Kép

Kép
redwings
 
 


Red!
Ne legyél pesszimista, bár gondolom már baromi nehéz...
na, akkor kicsit jobban rákoncentrálok...

Málna!
Az én szülésznőm Sárközi Anikó volt, de sajna nem tudom, hogy el kell-e érte menni, mert mikor éjszaka mennünk kellett, épp ügyeletben volt... :roll:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Red! Sajna akkor az én szurkom sem volt elég! Pedig hidd el tényleg nagyon igyekszem! DE akkor a kismanó az jól be lett oda rakva!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Málna! Nekem is fogadott szülésznőm volt! Mondanám, hogy szívesen ajánlom, de ha gonbdolod megkérdezezm, hogy vállal e mert valamikor mostanában megy szabira x okok miatt és ezért nem tudom, hogy tudja e vállalni! Ha érdekel akkor írj privit!
Előljároban csak annyit róla, hogy mi azóta nagyon jó személyes barinők lettünk! Akkor gondolhatod mi a véleményem róla! És azt tudom, hogy ha lesz kisteó akkor is őt akarom majd!!!!

Gabi! Kiskobold hogy van?? Tetszik neki a hó??? Szánkozni szeret???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Hát, hogy stílusos legyek, Koboldot a hó hidegen hagyja :lol: , viszont szánkózni szeret, ha épp nem alszik el rajta... de én már a tavasz-nyarat várom, olyan jó lenne, ha ne tartana félóráig az öltözés és jó sokat lehetne kint lenni.
Regid hogy van? Miket "tud" már? (ez mondjuk kicsit hülye kérdés)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok! Két hét múlva, ha minden igaz szülni fogok (első gyerek). Már pakolgatok be a táskába, viszont elakadtam egy kicsit. Nem tudom, hogy a babának kell-e/érdemes-e bepakolni pelenkát, törlőkendőt, kenőcsöt.... ilyesmiket.
gytimea
 
 


Sziasztok!

gytímea!
Először is gratulálok a kis jövevényhez!
Nos babának csak haza menős rucit csomizz meg pelut popsi törlöt meg esetleg, de szerintem nem hátrány, ha nem adsz neki játszó cumit!

Gabilány! Ne is mond a tavaszt és a nyarat! Már én is nagyon várom és mondjuk ma olyan igazi tavaszi idő volt!
Regi hát kicsit el van maradva minden téren, de azért ami a kedvence az ha ovatosan ültetem meg sétál a kis lábaival nem mintha máson járnánk :lol: :lol: :lol: :lol: de amugy hátról hasra fordul meg elkezdett kuszogatni, de még light.osan!!
És a kis koboldka mondogat már valamit ami mindenki számára érthető?? Vagy ez még korai?? Bocsi, dee nem tom ennek a kornak mi a szépsée!! És a járással hogy álltok???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Gytimea!
Könnyű és gyors szülést kívánok neked. :)
Pelust, textilpelust, kissapit, törlőkendőt és tényleg esleg cumit mindenképpen vigyél. Popsikrémet adnak, olyan vazelines zsírosat, nme minden babapopó bírja, de nem feltétlenül kell másik (esetleg párod később vihet be, ha kell)

Red!
Minden nap benézek, hátha.... még mindig semmi?

Nócika!
Ne gondold, hogy nagyon el lennétek maradva. Kobold is jó későn kezdett forogni meg kúszni, mászni is csak valamikor 9 hónaposan. Köbö pont azzal a hónappal van "elmaradva", amivel korábban jött. Most meg 1 hete gondolt egyet és:

http://www.youtube.com/watch?v=yCSwM7ZXTsk

azóta teper ezerrel és egyre biztosabban.
Jaj, hát a szája folyamatosan jár és közben vágja hozzá a pofákat. Vannak saját szavai, amiknek közük sincs a dolog eredeti nevéhez, de leginkább a szavak első szótagját mondja, és így már csomó mindent ismer. Ráadásul most nagy sláger, hogy magára aggatja a ruháit (póló, body, csak úgy lazán a nyakába) és úgy sétafikál. Behalunk neki! Veszekszik, hisztizik, kezdi érezni, hogy neki is van már saját akarata és ezt akármikor bármikor érvényre akarja juttatni :twisted: :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány! Nagyon édes a kis kobolka a videon! Nagyon szereti látom, ha kamerázzák!!! Naggyon kis tutti! El is hiszem, hogy van min nevessetek!
És milyewn jó is, ha már lassan tudja mit is akar konkrétan! És akkor lassan beindul a cserfeskedés ezerrel!!!
Amugy örülök, ha annyira nincs lemaradva csak olyan rossz, hogy minden édesanya büszkélkedik, hogy az Ő csöppsége ezt meg azt már rég tudja nekem meg ezek még tök ujdonségok! De nem baj ez egy jó dolog, ha valaki azt mondja nem is vagyok vagyunk úgy lemaradva!!
Amugy, ha Rednél akció van akkor nekem dob egy sms-t! Remélem, ha éjjel történik az akcio akkor is dobja az sms-t!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Ne is mondd, nekem is tök rossz volt, hogy csomó mindenben a sor végén kullogtunk, pedig majdnem ő a legidősebb topikbaba a mi topikunkban, néha még most is így van, de aztán mindig eszembe jut, hogy leszarom, egészséges, ügyes, és hát nem tehet róla, hogy ilyen kis "lassú" :lol:

Várom az infót nagyon!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


sziasztok!
nócika, bocsi, de besz*rt a telóm -miért ne most, ugyebár... - így aztán a telószámodat se tudtam odabent

no, szal a lényeg röviden:
2010.02.12-én, pénteken reggel 8.45kor megszületett Boti (gyorsan és komplikációmentesen), 55 centivel és 3,4 kilóval. hétfőn du jöttünk haza.
ha érdekelnek vkit egyéb részletek, az visítson :wink: 8)

tejem nincs éppen dögivel, de serényen dolgozom rajta; Boti meg lusta szopni ami nem lendít az ügyünkön túlzottan, de igyekszünk... igyekszünk...

Kép
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Drága Red!
Tiszta szívemből kívánok sok örömöt egészséget tejcsit és kitartást az egész családnak!
Én akkor jelzem: VISITOK!! Minden érdekel! Írj, ha van egy csepp időd egy szülés történetet!
Tecsi majd csak beindul mint a kis Botika szopija! Szívből gratulálok nektek!! És sok sok puszit nektek!
Telo meg monnyon leeeeeee!!!!!

Gabilány! Igazad van egészséges meg minden ok, majd csak behozza! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red!
GRATULÁLOK!!!!!!!
Kép

Engem is minden érdekel! Kinél szültél? Sikerült az alapítványi szoba?
Tejcsi meg majd beindul, oszt kész!
A szája Botinak is pont olyan, mint a tied :))))))

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszönöm a segítségeteket. A mai napon még vásároltam egyet, remélhetőleg már minden meg van. Hu, de nehéz ez a várakozás. Minden este úgy fekszek le, hogy lehet éjszaka elindul valami... aztán reggel van és még semmi. :) Bár még van ideje március 01-ig.
gytimea
 
 


Sziasztok!

:D hát akkor a visítóknak:

12én hajnalban fél 3 felé arra ébredtem, hogy JUPIII, valami fájásaim vannak. nagyon megörültem nekik, mert tudjátok, hogy mennyire szerettem volna már túlleni a szülésen, meg a dátumokkal is sakkoztam és a 12-e nagyon közel állt a szívemhez...
De hamar lelohadt az örömöm, mert totál rendszertelenek voltak a fájások, bár elég erősnek tűntek.
Úgy voltam vele, hogy próbálok pihenni ami aztán nem sikerült mert közben rámjött a hasmars és kanosszát játram a rötyire 5 percenként. Ilyeneket méregettem: 12 perc, meg 5, 8, 10... össze vissza, viszont erősödni kezdtek.
ment az idő a fosindázással, végül 6kor keltettem a Zuramat (együtt aludt a másik szobában pannával mert annak meg jönnek a metszőfogai és kell neki a bujcsizás éjjel, de mivel én rohangálok pisini velem nem tud pihenni , így misi alszik vele... szal bemegyek, keltem erre iylet szól félálomban: jóóó, még lustozm kicsit és átfordult... - azt hitte azért keltem hogy lenyomja az ébresztőórát hogy panna ne ébredjen fel :D)
na fél óra múlva előkerült misi, én addig összecuccoltam panna rohampakkjába ami még kellett meg felhívtam anyámat hogy jöjjön át vigyázni a csajra. 10 perc múlva be is futott.
én még nekiálltam lefürödni, mert uygebár fosindáztam meg amúgy is, dehát egy merő bohóckodás volt a fájásokkal ott meredezni két mozdulat között...
na mind1. elindultunk a kh-ba, és az amúgy 15 perces utat sikerült cirka 40-45 perc alatt megetenni a reggeli csúcsforgalomban. na akkor már kezdtem aggódni, hogy be sem érünk...
végül reggel 8kor másztam fel a vizsgálósztalra és kiderült, hogy bő 4 ujjnyi, elsimult méhszáj, és látták hogy fekete hajacskája van.
na, azonnal át a szülőszobára, de nehezen ment mert már nagyon szenvedtem.
a szülésznő (egy tündér!!! Sárközi Anikó, vékony, szőkés középkorú) elrobogott dokkerért mert nagyon feszült a burok és Boti nem komálta a dolgot, úgyhogy mondta hogy repesztés lesz.
előkerült a dokkernő ( szabó andrea, mufurc volt és egyből gátat akart vágni. a szülésznő meg mondta, hogy andika menj ki igyál egy kávét, adj 5 percet mert meg akarom próbálni a gátvédelmet mert tutira menni fog, enm kell vágni mert néz miylen szép laza...)
na, dokinő burkot repesztett aztán elment.
szülsznő elkezdte a munkát odalent (azt hittem ott halok meg, csajok, nem hazudok, aznap reggel egyharmadrészt megőszültem), aztán szóltam hogy tolófájásom van, mondta hoyg nyugodtan toljak. két nyomás után kiderült ,hogy valamiért liftezik ki-be a kisfiam, pont jött a dokinő és jól megijesztett hogy lehet, hogy be fog szorulni, de már nem lehetett megállni.
a szülésznő utasítására ellhigetem a köv 2 fájást, és az 5.re már kinnt is volt a feje (szakaszosan kellett nyomni).
kicsusszanni nem tudott de ahogy megpróbálták kihúzni, le is szakadt a lepény, kiderült, hogy a bal vállára és felkarjára volt tekeredve a zsinór, emiatt jojózott.
végülis nagy szerencsével kezdte a kis életét.

csajok, így aztán nem vágtak ,és nem is repedtem egyáltalán!
(ezer köszönet a szülésznőnek!)
6ágyasba kerültem, 11kor toltak át, de én már délben egyedül megfürödtem és megebédeltem, 3kor hozták ki Botit, akkor törökülésben megszoptattam... 5körül jött misi látogatni és mikor kimentem hozzá, az egyik takarítónéni megkérdezte hogy mikor szültem hogy már megyek is haza mert nem látott egyik kórteremben sem
szóval meglepően jól regenerálódom, hiába no: a trollvér...

ő viszont kapott egy jó kis kórházfertőzést, szép kis gennyes hólyagjai vannak amire antibibit kap.
de javul :)

végülis nem bánom h nem alapítványiba kerültem, mert nagyon jó társaság volt a szobában. aludni kb 5 órát sikerült összesen péntektől hétfőig, dehát erre amúgy is számítottam.

háát, kb ennyi.
kérdés van még?

:wink:

ó, és: köszi a drukkokat még 1x mindannyiótoknak!!!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára redwings 2010.02.18 21:28-kor.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red4 nos akkor is minden oks és ez a lényeg csak az a fránya baci! De azt mitől meg hogy?? Bocsi, de ehez abszolute nem értek!
Én is Szabó Andreánál szültem és nálam tők rendes volt! Bár lehet hosszu volt az éjszakája!!! És amugy ki vett fel???

Csajok! Egy kérdés! Jön az első fogacska és nagyon szenved! Van erre valami tuti tipp??

Gabilány! Nálatok mikor lesz kistesó program???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red-troll! :lol:
Azta, add kölcsön szülésed tesóbabához!!!!!!
Sárközi Anikó a legjobb, az én szülésznőm is ő volt :)
Kórházfertőzés? Ááááá!!! Hogyhogy?

Nócika!
Nálunk a nurofen szirup vált be ( a másik vari a panadol, babája válogatja, hogy kinél melyik hat, nálunk az kalap kakit nem ért). És nem tudom, mennyire vagy homeopátia párti, de a bogyók közül jó a chamomilla és a pulsatilla pratensis (nálunk legalábbis beváltak)

http://homeopatia.info.hu/index.php?mod ... ory_id=227

Tesóbaba? Háttööö, majd ha Kobold ovis lesz. Sajnos 2 éves kora után vissza kell mennem dolgozni, mert a gyes semmire nem lesz elég, és kéne egy év munkaviszony, amiből majd a kövi gyedet meg ilyeneket számolják... hiába, rohadt anyagiak...
Addig Kristóf bölcsis lesz... bár azt még nem tudom, hogy, mert itt nincs bölcsi, és hiába lenne jó Gödöllőn, mert ott dolgozunk, oda nem nagyon akarják felvenni...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabilány! Van itthon éppenséggel nurofen kup! Az is jó nem??
Homeos cuccok is jók, ha tényleg jók!
Amúgy a kistesót mi is így tervezzük! Bár a bölcsit nem akarom, de majd ahogy hozza az élet!

Csajok! Lenne egy kérdésem! Én elkezdtem gyüjteni a delikátos vonalkodokat, mert játsazótér nincs a közelben azaz van, de elég otvarr! Nos ami viszont jó az a város másik végén van! Nos ha valaki használja a delicátot közületek és ha nem gyüjti a kodot és meg tenné, hogy elküldi nekem annak nagyon megköszönném és természetesen a posta költésget kifizetem!
Előre is köszi a segitségeteket!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


gabi, mi is most szándékozzuk megkörnyékezni a bölcsiket tájékozódás céljából... de amúgy azt hallottam ,hogy a nem helyi gyerekeket úgy szokák felvenni, hogy itteni lakcímre átjelentik őket.
melyik gödöllői bölcsit néztétek ki?

nóci:
fogfájásra mi is próbáltunk sokmindent, panna nagyon-nagyon megszenvedi a fogait.
a viburcol kúp nekünk semmit sem ért, ahogy a chamomilla sem, viszont van egy Sedatif PC nevű homeo-szer, ez nkább nyugitató mint fájdalomcsillapító, de ez viszont bevált.
kombinálni szoktuk a szirupos fájdalomcsillivel (nurofen/panadol felváltva ogy ne szokjon hozzá).

háát, mi nem használunk ilyet, így nem tok neked vonalkódot küldeni :( bocsi

Kép

Kép
redwings
 
 


Nócika!
Hát, kúpot mi nem használtunk, de sztem rá van írva, mikortól lehet. A szirupon rajta van, hogy fogzásra :?
Tényleg , most, hogy így Red írta, van a Viburcol kúp meg a Sedatif is... utóbbi tényleg nagyon hatásos, előbbit még nem próbáltuk...
És mi is kombinálva a homeót a sziruppal...
vonalkódot én se tudok küldeni, mert egy kisebb zacsi ilyen köbö fél évig kitart nálunk :roll:

Red!
Ja, ezt a tippet hallottuk már mástól is... és ilyenkor nincs gebasz, ha családlátogatás van? Vagy olyan itt nincs?
Egyébként nekem már majdnem kuki mindegy, csak ne kelljen 40-50ezer pénzt kiadnom havonta családi napközire, ha nem muszáj (mert sajna még így is jobban jönnénk ki, mint ha maradok otthon gyesen, bár nem sokkal), és azt sem tudom, melyik milyen, de ha választani lehetne, akkor talán a palotakerti (egyetemi esélytelen, a másikat meg nem ismerem - mondjuk a palotakertit se :roll: :oops: ). Bár majd csak januártól lesz esedékes, addig meg hátha történik valami....
Jaj, akartam kérdezni, hogy nem furi-e, hogy kiskukisod van?
Szopi alakul?
Jó az új vonalzód... Nokedli, höhö ez tetszik :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Ja-ja, Nokedli, legalábbis Panna-ropihoz képest, aki ugye kerek kilóval volt véznább nála és most furi hogy hurkák vannak a combikon meg :lol:
a kiskukac nem annyira fura, csak a zacsik redőivel szoktam birkózni hogy ne maradjon ott semmi cucc :roll:
amúgy meg nemtom, kicsit tényleg furi, de leginkább az, hogy még valaki hozzánk tartozik... nemtom leírni értelmesen.

a szopi eddig megyeget: ha sikerül hiszti nélkül rákapni a bimbire akkor 80-110eket kieszik és alszik köv kajáig...
legalábbis ma estig ez volt. most egyfoyltában enne, de 10 percek után bekómál...
nem tom ,lehet ho ez már az első ugrás vagy mi, elvileg lehetne az és ez megmagyarázná a fene nagy éhségét.
vagy csak szimplán elromlott valami , mert túl szép volt hogy igaz legyen, hogy lett egy nyugis kölköm is a szélvész-kisasszony mellé :wink:
mi csakis a palotakertivel számolunk.
az egyeteminek is jó híre van, de itt a p-kerten vannak a legtutibb gondozónénik.
amúgy ha már egyszer felveték ,akkor onnantól tehet egy szívességet az, aki morog a családlátogatás miatt.
de nem 1-2 gyerek van átjelentve, akik egyéb tartózkodási címen laknak tulképp.
inkább abból szoktak szájtépést csinálni ,hogyha van kistesó és úgy adnák be a nagyobbacskát.
mi csak fél napra szeretnénk majd pannát, hogy szokja a strapát, meg hogy a kicsivel is legyen már pár órám kettesben. meg aztán ha boti 2 éves lesz akkor mindenképp intézméynesíteni fogjuk a kölköket, szintén anyagi okokból, sajna
:(
pedig én úúúúgy nem vágyom vissza melózni

:cry:

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Ha az némiképp segít én sem vágyom eggyáltalán vissza dolgozni! Marha jó itthon! Pedig azért van még időm addig mig vissza megyek!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Red!
Kérdezhetek priviben 1-2 dolgot?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


egész nyugodtan... :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Én 3 hónap múlva szülök a Flórban.

Redwings!
Először is gratulálok a kisfiadhoz és a gyors szüléshez! Az lenne a kérdésem hozzád, hogy akkor amikor szültél "nagyüzem" volt? Nem volt már szabad se 2 ágyas se 1 ágyas szoba?

Érdekes, mert nekem is pont Sárközi Anikót ajánlották. :)
Bár én nem ragaszkodom a gátvégelemhez, mert nagy babának ígérkezik és sajnos elég sok rossz tapasztalat van a baráti körömben a gátvédelem miatti szakadásról és akkor inkább vágjanak.

Köszönöm a választ
Réka
hadreka
 
 


Szia Réka!

köszi a gratulát.
a szülészeten nem volt nagyüzem, illteve: egyedül én szültem akkor reggel, de utánam jöttek többen is. viszont a kórtermes részlegen sokan voltak, és bár elég gyorsan szórják kifelé a népeket, pont nem volt hely mikor én befeküdtem. aztán utolsó este lett volna de akkor meg már nem akartam átcuccolni hisz másnap már mentem haza.
meg végülisnem bántam meg a 6ágyast, mert jófej szobatársakat fogtam ki (előzőleg elég tré társaság volt), a kétszemélyes szoba meg oylan kis luk, hogy ez már sztem gázos.

Sárközi Anikóról tényleg csak jókat tudok mondani!!!! (bár műszak eleje volt és ugye mégiscsak számít hogy mennyire kipihent a személyzet)

én hörögtem ugyan hogy gátvédelmet ne (mert előzőleg annyira sz*r érzés volt, alegszarabb az egész szülésben), de aztán annyira fájdalmas volt maga a szülés, hoy észre se vettem hogy épp csinálja.
amit én ajánlani tudok, az a Caulophyllum nevű homeopata szer. én ezt szedtem és szerintem segített a tágulásban. végülis 35 cm volt a kisfiam fejkörmérete pluszk i-be jódlizott szegény és mégse szakadtam és vágni se kellett.

Kép

Kép
redwings
 
 


Őszintén szólva én a homeos szerekben nem hiszek és nem szeretném ha valami bogyó tágítana ott alul.

Sajnos ismerek olyan lányokat a közvetlen baráti körömben akinél nem vágtak gátmetszést és még a csikló résznél is szétszakadt, a másik 7.5 hónapja szült és még mindig olyan tág, hogy gugolásnál ki-be áramlik a levegő a hüvelyében, de olyan is van aki a pisit nem tudta visszatartani és becsöpög... :( :( :( :( :( :( :(
Ezek miatt akarok én mindenképpen gátmetszést.

1 ágyas szabad szoba se volt amikor szültél?
hadreka
 
 


Szia kedves Réka!
Sajnálom ezt a sok rossz körülötted lévő tapasztalatot! De ilyeneket még nem is hallottam amiket te írtál!! És ezek itt történtek ebben a korházban?? Vagy máshol?
Neked szívből gratulálok a pici jövevényhez! Első baba?? Fogadott dokit vagy szülésznőd van??
Mesélj magadról, ha van kedved!

Red! Hogy telnek a napok 4-esben???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


hehe, MÉG élek...majd összerázódunk idővel, addig meg armegeddon vanitthon 8)

réka:
nem volt 1 ágyas se, de oda meg nem is mentem volna ennyi pénzért...

a másik téma meg: akkor megmondod hogy vágjanak, oszt csókolom...

mindenkinek szíve joga eldönteni hogy mit szeretne, aztán meg majd meghozza az élet. kívánom, hogy olyan szülésed legyen, amilyet szeretnél... de azért ne lepődj meg, ha esetleg eltér majd az általad tervezettől, sajna meg kell tanulni elfogadni azt is, hogy a szülés olyan elementáris erejű, ami kívül esik a totális kontrollálhatóságon. szerintem legalábbis.

az meg megint más kérdés, hogy vajon ami x vagy y emberrel megesett, nálad is meg fog-e. én nem akarok senkit rá vagy lebeszélni semmire, de fordítsuk meg a dolgot és hadd kérdezzem meg, hogy problémás gátmetszésekről hallottál-e már... mert én sajna igen. olyan is van, meg jólsikerült-jólgyógyuló is, mint ahogy repedt-nemrepedt, védett-nemvédett gát is

én a magam részéről komálom a homeo cuccokat, és vallom hogy nem ártott a sokéves intimtorna sem.
de ez is egyéni felfogás. szerintem nekem segített, de persze erre semmi konkrét "bizonyíték" nincs, lévén hogy minden szülés egyszeri és megismételhetetlen. meg aztán az is lehet, hogy csak oltári mázlim volt, vagy hogy pusztán szerencsés génjeim vannak (anyai ágon mindenki gyorsan szült és nincsenek hasonló rémtörténetek a családi kalendáriumban).
nemtom.
ami biztos, hogy most a 2. után úgy tűnik, hamarabb visszanyerem a régi alfelemet, de pancsám után sem maradtam tágabb, nincsenek inkontinencia-problémáim sem.
nekem így dobta a gép.
de hiába ment "könnyen" és "szerencsésen", annyira-de-annyira fájt, hogy azt hittem ottpusztulok, elsirattam azt is hogy nem látom felnőni a lányomat (félig-meddig megőszültem aznap reggel) , így aztán ha valaha lesz 3. babó (amit kétlek ugyan...), akkor addig megyek míg progis császárra hajlandó dokkert nem találok.
volt már hasi műtétem így aztán van viszonyítási alapom.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red! Örülök, hogy bírod ezt az armageddont! Hisz kinek kéne birnia mint sem nekünk nőknek!

Amúgy a homeos cuccokról csak annyit, hogy szívem szerint én is hittem benne, de sajna nem lett belöle semmi hisz még el sem kezdtem szedni a bogyokat, mert azt ajánlatos a 36. héttől kezdve szedni én pedig a 33.héten megszültem! De talán majd a kövi tesónál lesz szerencsém kiprobálni!
Nálunk mindenki a család nőitagok közül mindenki minimum 10 órát kinlódott és akkor lehet nekem is ezért tartott 13 órát! De túléltem hisz csak az úccsó 1 óra gáz! Legalábbis nekem! De ez sem mérvadó!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


jó a vonalzód! :lol:

háát, még ne mütöttem agyon egyeiket se... de ami késik ugyebár ;) ...

az első szülés meg se kottyant nekem se, bár az is gyors volt és azt mondják ha gyors az azért gáz, mert intenzívebb - hát nemtom.
az is elég gyors volt , mert 8kor ment el a víz és 1 ujjyni voltam, aztán 10.40kor meg is volt Ancsa. kis rakéta-csajszi...

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi a dicsit!
De nem is fogod! És hadd késen csak! majd ráérsz ezzel az iskolás korban mikor majd jön, hogy mi van nincs még kész a házi??? :oops: :oops:

És arról hallottál, hogy akinek az első hosszú annak vajon milyen a második?
Csak, hogy mire számitsak 3 év múlva???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


hááát, nem akarlak elkeseríteni, de a környezetemben aki nagyon megszenvedett az elsővel az a másodikkal is. ami nyilván nem mérvadó, mert elég szűkös populációt érintő tapasztaltról van szó ;)
nálad bizti minden okés lesz! :D

amúgy lehet hogy ha időre jött volna Regi akkor nem szenvedtél volna ennyit... na majd kiderül 3 év múlva

Kép

Kép
redwings
 
 


Na igen! majd kiderül! Néha úgy érzem, hogy már szeretnék ott tartani néha meg úgy rohan az idő, hogy csak na!!! És van mikor meg már szívem szerint most neki állnék a kistesónak!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Pörögtök csajok! :lol:

Réka:
gratulálok, és könnyű szülést kívánok neked!
Én is Sárközi Anikóval szültem, nagyon-nagyon jó!
Homeós cuccokban én is hiszek, ezek főleg gyógynövény alapúak, nem igazi gyógyszerek, bár a szüléssel kapcsolatos homeóval én is úgy jártam, mint Nócika. Megvettem, de használni nem volt időm...
Viszont most bébinél ha bármi van (ami mondjuk nem láz), azt használom (sőt még a dokinénink is azt javasolta, mikor egyszer el kellett hozzá menni), és nagyon bevált. Takonyra, gyulladásra, oltásra, fogzásra...


Red!
Armageddon remélem, hamar elmúlik... már csak néhány év... :lol: (bocs :oops: )
Hú, rakétakölökről én is tudnék mesélni, hosszú és fájdalommentes "előjáték" után úgy belelendült, hogy majdnem az edára se maradt idő... Kellett is varrni rendesen és nálam muszáj volt metszeni... de nem bánom, mire hazamentünk már nem is éreztem és azóta is minden okés odalent :)


Nócika!
Én is éreztem így, de most már egyre biztosabban gondolom azt, hogy kivárjuk a 3 éve különbséget...
Annyira jó az új vonid! :) Milyen picinek tűnik Regi azzal a nagy cumival :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Red! Ott a manó még csak 2 hetes volt! És a súlya is csak 1700g volt! Azért olyan nagy a cumi hozzá!
Szerintem is kell a 3 év csak már úgy szeretnék megint babot a pociba! De neked már nem is kell olyan sokat várni! :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


ööö, sztem Gabinak akartad címezni az előző kommentet, nem? 8)

Kép

Kép
redwings
 
 


hihi, szerintem is, de azért értettem :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: