Új privát üzeneted érkezett!

Kikati: van Bicskén egy nőgyógyász ahova vizsgálatokra járok, mert ez közel van,viszont nem nála szülök mert Tatabányán praktizál és az nekünk messze van.
A kislányomat a Jánosban szültem,Kosztics doktornál és nagyon jók voltak a tapasztalataim,viszont most a Szt. Imréhez tartozunk és mivel jó véleményeket hallottam róla ezért nem szeretnék másfelé menni. Remélem nem csalódok majd! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok lányok!

Merre jártok?
Rég nem jelentkezett senki, remélem jól vagytok!

Anikó, hogy tervezitek, mikor mentek fel Pestre a szülés előtt? Csak a szülésre mentek fel vagy előtte már felköltöztök valakihez?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Nem költözünk fel pestre,mi itt lakunk alig 30 km-re és durván 15 perc alatt fent vagyunk a kórháznál.
Szeretnék majd felmenni körülnézni,hogy tudjam mi hol van de ezt még pontosan nem tudom mikor.A nőgyógyászaton voltam már(anyósom feküdt ott nem rég).Ahhoz közel van a szülészet is?
A ctg-re már oda fogok járni,de az csak az utolsó egy hónapban van.

Kép


Kép
poszani
 
 

 
 

Szia Ani!

Mivel én a Flórban szülök így passz, hogy a Szent Imrében hol van szülészet :D , de szívesen segítenék..
Az nagyon jó, hogy ilyen közel vagytok. Herceghalmot Baja közelébe tettem volna, de ezek szerint hiányosak az infóim. :D
Mi felköltözünk a barátainkhoz, mert Kecskemétről 50 perc alatt érnénk be a kórházba, ha nincs dugó..

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Poszani. Te Herceghalomban laksz? Ott laknak sógornőmék.
Én voltam látogatóban a Szent Imre kórház szülészetén. Nagyon kulturált. Annyi a gond, hogy vajúdásnál nem lehet bent az apuka, csak ha már valamennyire kinyílt a kismama méhszája, és nemsokára szülni fog. De ha mi egyszerre szülünk, majd biztatjuk egymást:))
Én majd október 20-a körül megyek a kórházba a terheléses cukorvizsgálatra.

Kép
kikati
 
 


Poszani! Az interneten a kórház honlapján meg tudod nézni a szülészetet, ha jól tudom még kisfilm is van.

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

Igen én herceghalmon lakom (dávid-major) és köszi a biztatást.!
Őszintén szólva nekem nem tetszik ez a megoldás hogy az apuka nem lehet velem csak a végén.Nekem pont akkor segített a legtöbbet amikor még tágultam.Akkor csak ő volt velem és a szülésznő néha jött megvizsgálni!
Amikor már maga a szülés zajlik ott van mindenki,nem vagyok egyedül!
Megnézem a kórház honlapját,kiváncsi vagyok a kisfilmre!

Kikati benned lesz minden bizodalmam,hogy összetalálkozunk ! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Kikati köszi megtaláltam a kórház honlapját!
Sajnos a videót nem tudtam valamiért megnézni,hang volt de kép nem.
Viszont így is hasznos volt!!

Kép


Kép
poszani
 
 


Ani,

említettem, hogy a barátnőm a Szent Imrében szült. Le is írtam neked részletesen, hogy mi történt. De vele végig bent volt a férje, sőt az anyukája is. A vajúdásnál ők cserélgették a vizet a kádban, míg ő relaxált. Ő este került be és mindjárt ott lehettek vele..

Bár meglehet, hogy ez mindenkinél változó.. Passz, nekem csak ez az egy tapasztalatom van.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Hát tényleg akkor lenne a legnagyobb szükség a párunkra amikor vajúdunk. Nem is értem, de én ezt hallottam. Nem bánnám ha nem így lenne:) Nekem barátnőm szült ott februárban, akkor nem mehetett be az apuka.

Kép
kikati
 
 


Kicsit bízom abban amit te meséltél Timi ! :roll:
Amúgy is azt tervezem, hogy nem vagyok hajlandó csak az utolsó pillanatban elindulni,már ha ez összejön!?
Anikóval nem volt ilyen szerencsém de talán majd most!!!

Kép


Kép
poszani
 
 


És hozzá teszem, hogy a párom nem egy elveszett lélek ,ha be akar jönni nem lesz könnyű megállítani! :D
Az elsőnél is nagyon féltett,ott akart velem maradni a kórházban, mert hátha éjszaka megszületik a lánya és ő nem lesz ott segíteni.
De megígértem neki, hogy megvárjuk és szerencsére így is volt!

Kép


Kép
poszani
 
 


Remélem lányok, hogy a párotokkal együtt tudtok majd lenni! Én szurkolok :D :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én a Kistarcsa – Flór Ferenc Kórház topikba írogatok, van egy 18 hónapos kisfiam, Márk, és szeretném a segítségeteket kérni!
A szakdolgozatomat a kismamák magzatukhoz való kötődésének vizsgálatából írom, és ehhez szeretnék élményeket, tapasztalatok gyűjteni, ki hogyan éli meg várandósságát, milyen gondolatai vannak a bébijéről, hogyan kommunikál vele.

Összeállítottam egy kérdéscsomagot, és aki úgy gondolja, szívesen megosztaná velem várandósságának élményeit, kérem, töltse ki a kérdőívet. Nem muszáj minden kérdésre válaszolni, sőt el is lehet térni a konkrét kérdéstől, mert ez még csak egy előzetes felmérés lenne, hogy „élesben” milyen kérdéseket érdemes feltenni.

A kérdéscsomag innen letölthető: https://www.yousendit.com/download/bVlD ... S3FGa1E9PQ
(A linkre kattintva bejön egy oldal, ahol a Kedves Kismama.doc mellett a nagy narancssárga gombbal (DOWNLOAD NEW SECURELY) tudod letölteni a kérdéseket tartalmazó fájt.)

A válaszokat a szantre@index.hu email címre várom.

Aki kitölti a kérdőívet, és érdekli a téma, szívesen elküldöm a kutatásom eredményeit, amint elkészülök a szakdolgozattal. :lol:



Segítségeteket hálásan köszönöm!
Üdv: Szántai Réka

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Kösz Timi!

Pont ma beszélgettem a sógornőmmel és valószínüleg ő is a Szt. Imrét választja.

Kép


Kép
poszani
 
 


Azért majd megkérdezem az orvosom, ( Ő ott dolgozik)hogy akkor most végül is bejöhet-e az apuka vajúdásra.

Kép
kikati
 
 


Most olvastam a honlapon, hogy minden második csütörtökön van kismamaklub, ahol lehet találkozni a szülésznőkkel.
Lehet érdemes lenne elmenni:)

Kép
kikati
 
 


Valószínüleg érdemes lenne meghallgatni!

Kép


Kép
poszani
 
 


kikati ha esetleg eljutnál egy ilyen előadásra várjuk a beszámolódat! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Kicsit megint kihalt a topic de én azért be szoktam nézni minden nap hátha ír valaki!

Timi ismét lenne egy nagy kérésem!
Meg tudnád érdeklődni a barátnődtől hogy a babának mit kellett vinni a kórházba?
A Jánosban csak pelenka,popsitörlő,kissapka,textil pelus kellett!
Köszönöm!!!! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia! Én is be szoktam nézni mindennap:) Van egy másik fórum, ott is januárban szülő kismamák vannak.
Én meg jól megfáztam, vagy elkaptam valamit. Tiszta nátha vagyok. Remélem hamar elmúlik, mert nagyon rossz.
Nem tudom, hogy eljutok-e kismamaklubba a Szent Imrébe. Egyedül nem nagyon van kedvem elmenni.
Majd én is megkérdezem a barátnőmet, ő is ott szült, hogy mit kell vinni. Úgy tudom, hogy adnak a babáknak kórházi kis ruhát.

Kép
kikati
 
 


Köszi Kikati!

Jobbulást,nálunk már apa átesett egy kisebb megfázáson!
Szerencsére más nem lett beteg!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Anikó, küldtem egy levelet a barátnőmnek a kérdéseddel. Amint válaszol, megírom az infókat.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Köszi Timi!

Utána ebben a dologban is nagyon fel leszünk világosítva!!! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Anikó!

Ezt írta a barátnőm:

1.Újszülött pelenkák (nem kell sok, ott kapsz is, de azért legyen egy 10-15db) ,
2.textilpelenkák (feje alá,büfizni),
3.ruhácska hazajövetelre (ott a kórházban a helyi ruhákat adják rájuk fürdetések után, szóval felesleges bevinni többet)

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Köszi Timi és persze a barátnődnek is! :D
Most már ezen a téren is okosabb vagyok.
Tegnap átestem a terheléses cukor vizsgálaton,de ez kínzás amit a cukros vizzel művelnek.Olyan édes volt mintha egy jó adag porcukrot nyeltem volna le.Utána meg nem lehet se enni se inni és csak marta a gyomromat,a végén már nem bírtam és ittam ásványvizet.Pocsék volt nagyon!!!! :oops:

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani! Én is megkérdeztem a barátnőmet, ugyanezeket mondta.
A Szent Imrében voltál cukorterhelésen? Nekem oda kell majd mennem a 26. héten.
Vannak különböző Szent Imrés fórumok, ott is nagyon sok hasznosat leírnak.

Kép
kikati
 
 


Szia anikó sikerült végre regisztrálnom. :D
kata0207
 
 


kata0207
 
 


Szia Kata!

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Kikati!
Nem én Bicskén voltam, de 2 hét múlva megyek kicsit körülnézek, mert a sógornőm megy ctg-re!
Majd november közepén születik a kisfia!Remélem ő is sokat tud mondani ha túl van a kórházasdin!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok lányok!

Jól eltűnt mindenki. Azért remélem minden rendben veletek!

Ismételten voltunk fent a férjemmel a kórházban. Most ismerkedtünk meg a szülésznővel. Nagyon jó fej! Közvetlen, kedves, segítőkész.. Teljesen rendben van. Mindent megmutogatott, még a műtőbe is picit bekandikálhattunk. A három szülőszoba csúcs! Olyan biztonságérzetet ad, hogy épp mondtam bent, hogy én már úgy várom, hogy jöjjünk! Mivel ugye mi nem ott lakunk, így a vizsgálatokra sem oda járok. Viszont a 36. héttől majd el kell mennem pár NST-re oda is.

Voltunk 4D-n!!! Íme a fiam jellemzői: pici, pisze orrocska, csücsöri száj, nagy fütyi és izmos combok, vádlik! Édes nem?! :D :D
A vizsgálat alatt egyébként 180 fokot fordult a drága.

Képzeljétek, két hét múlva megyünk Olaszországba. Már nagyon várom! Megyünk babágyat meg baba cuccokat venni. Úgy izgulok már, mint egy gyerek!

Egyébként, hogy vagytok? Gömbölyödtök ? :D :D
Nekem szépen kerekedik a pocakom :shock: :D és Ábel már olyanokat művel bent, hogy néha a szám is tátva marad. Mint egy igazi kis Síva... minden felé lehet érezni. Főként a bordám alatt :D Hullámzik, rúg, forog... edzi a kis izmait!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!
gtimcsi:örülök,hogy minden rendben van!!!
Nagyon édes lehet a babád!!!! :D
Én is gömbölyödök rendesen.
Voltam cukros vérvételen,hála minden jó!
Csak a vérnyomásom magas ugy éz ki,hogy gyógyszert kel rá szednem,mert a magas vérnyomás koraszülést okozhat.Elégé beparáztam.
Ti,hogy vagytok kismamik,tényleg nagyon eltüntetek????

Kép
andi0716
 
 


Szia andi0716!

Örülök, hogy veled is minden ok. Én majd hétfőn megyek terheléses cukorra. De biztosan minden rendben van.

Képzeld, amikor bent voltunk a kórházban, akkor szült meg egy anyuka, aki egyébként nem is abban a kórházban kellett volna, hogy szüljön, csak nem ért oda a másikba.

Amikor felhívtam a szülésznőnket, mondta, hogy épp szülőszobán van (akkor vajúdott az említett hölgy) és két óra múlva tudunk bent találkozni a kórházban ill. beszélni.
Ez valóban így is lett. Mire megjöttünk egy újdonsült anyuci volt a szülőszobában. Akkor tolták épp be a szobájába. Pont abba a szobába, amit megmutattak nekünk. Ez egy családi szoba, ahol az apuka is ott tud aludni.
A frissen szült anyuka pedig mondta, hogy persze, menjünk csak be és nézzünk körül. :D
Vidám volt, majd ki csattant a boldogságtól és csöppet sem volt meggyötört az arca.

Egyébként nem tudom, hogy láttál-e már ilyen családi szobát, de igen kicsi. Elvileg kettő van, nem tudom, hogy a másik is ilyen picike-e, de az tény, hogy ezt a szobát, ami a méreteit illeti, nem lehet családi szobának nevezni.
Mindazonáltal szép, tiszta, a fürdőszobája is nagyon klassz.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki bejelentkezett! :D
Örülök, hogy mindenki jól van. Én már túl vagyok a terheléses cukor vizsgálaton és szerencsére nem volt semmi gond.
A baba szépen fejlődik csak még nem igazán tudott a doki megnyugtatni a nemét illetően.Pedig már én is szivesen vásárolnék néhány dolgot.


Timi: remélem sikerrel jártok majd olaszban a bevásárló körúton.
Mivel mentek? A kocsi remélem jó nagy, hogy minden beleférjen!! :D

Andi0716: nagyon vigyázz magadra,csak semmi idegeskedés!! :wink:

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Ti a vérvétel mellett elmentetek EKG-re is? Azt is a 26. hétre írja.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok! Én majdnem mindennap benézek, de tényleg nem nagyon van itt senki:)
Nekem is már jó nagy a pocim.
Timcsi, biztos már írtad, de Te melyik kórházban fogsz szülni? Ez nagyon jó, hogy veled alhat apuka.
Andi, mennyi a vérnyomásod, hogy gyógyszert kell szedned?
Én majd 26. héten megyek cukorterhelésre.[/b]

Kép
kikati
 
 


Poszani. Múlt héten szombaton voltunk Herceghalomban. A sógoromék zenéltek. Az iskola mögött van egy tornaterem és ott. Majd még novemberben is lesznek.

Kép
kikati
 
 


Szia Kikati!

Milyen buli volt ? Nem is tudtam róla,bár most nem is nagyon aktuális.
Milyen zenét játszanak a sógorodék?

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia!
Sun Records zenekar. Hát én sem táncikálok már, inkább a zenét hallgatom. Egyébként rock and roll zenét játszanak. Biztos emlékszel írtam, hogy ők ott is laknak.

Kép
kikati
 
 


Szia Kikati!

Igen emlékszem, hogy mondtad csak arra nem emlékeztem hogy zenélnek!
Szeretem az olyan zenét amire még táncolni is lehet! :wink:
Nehéz lenne megállni, hogy ne roppjak egyet,így inkább mostanában kihagyom a bulikat.Pedig azt terveztem, hogy idén nálunk legyen a szilveszteri buli,de azt hiszem ezt most kihagyjuk!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Kikati, a Flór Ferenc kórházban fogunk szülni és már nagyon várom! Szerintem jó buli lesz! Tényleg annyira kellemes a környezet, hogy bármikor szívesen bemennék. Persze csak a szülésre és a kötelezően benntöltött napokra. De nincs bennem semmi ellenérzés ezzel kapcsolatban.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Apropó, holnap megyek terheléses cukor vizsgálatra!

Eddig még nem válaszolt senki a kérdésemre: ti mentek a 26. héten EKG-re?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Timi!

Nekem az előzőt is a háziorvos csinálta meg,most még nem került szóba de a héten megyek hozzá!

Kép


Kép
poszani
 
 


Timi! Nekem még a terhességem legelején megcsinálták az EKG, a háziorvos a kötelező belgyógyászati vizsgálattal együtt. Én nem tudok róla, hogy kellene még egy EKG vizsgálat.

Kép
kikati
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Nekem eddig még nem csináltak EKG-t, de a papíromon, amit a védőnőtől kaptam a 26.hétre írja.
Bár úgy látom ez régiónként változhat. Azért még egyszer köszi!

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Timi szerintem szólj hogy még nem készült és akkor biztos csinálnak!

Remélem mindenki jól van !

Szombaton elkísérem a sógornőmet a ctg-re a kórházba,szerzek én is egy kis helyismeretet! :wink:

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!
kikati:137 és 145 között mozog a vérnyomásom,de most inkább a 137 .Ha eléri a 140-et akor kel a gyógyszer.
Timi:Még nem láttam a szobákat.Ha sikerül én a kétágyasba szeretnék kerülni.
Nekem is az elején csinálták az ekg-t.

Kép
andi0716
 
 


Poszani[b] Majd mesélj milyen a kórház.[/b]

Kép
kikati
 
 


Szia Mindenki!

Hogy vagytok? Ez a napsütés fantasztikus!! Imádom :D :D Mosolygós, boldog kismama vagyok!!! :D :D Most komolyan, lányok én olyan jól érzem magam a bőrömben, hogy soha jobban.

Holnap megyek egyébként EKG-re a háziorvoshoz, de kétszer is leellenőriztem, nálam 26. hétre írja.

Képzeljétek, viszont észre vettem, hogy kezdek hullámzásszerűen fáradni. Ugyan a harmadik trimeszter tüneteire írják ezt, de én a 26. hetesen tapasztalom, hogy hirtelen rám tör a fáradság és bárhol képes vagyok elaludni. ...ilyen volt az első három hónap. Emellett teljesen jól vagyok csak visszatért az álom kóma. :D :D

Poszani: mindenképpen mesélj, milyen volt a kórházban.

andi0716: te mjár választottál szülésznőt?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: