Új privát üzeneted érkezett!

Katyca: Mi azt hiszem kihagyjuk a mai orvosi vizitet, úgyis csak megmérnék aztán kész. Majd nov. 8-án úgyis megyünk védőnőhöz, akkor majd megnézik.
Gratulálok a szép eredményekhez! Nagyon szépen fejlett, mozgékony kisfiú! :D
Az alvás gond nálunk is nagyon, de valami majd lesz... valamikor csak kialakul... Remélem!

Többieknél mi újság? Ugye nem betegeskedik senki?!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!

Szeretnek Csengenek nagyon sok boldog szulinapot kivanni!!!!
Symont! Orulok, hogy jelentkeztel es hogy tul vagy szerencsesen az elso vizsgakon! A tobbihez is sok szerencset kivanok!

Hat sajnos Vivi vasarnap ejjel ujra betaknyosodott... :cry: Szeptember ota mar harmadjara....Bar O meg nem jar bolcsibe, viszont naponta ketszer megyunk le jatszora, ahol hasonlo koru gyerekekkel szoktunk lenni es ahol allandoan a masok jatekat ragja...De szerencsere nincs laza, rossz kedve se, csak taknyos szegenykem.
Rozi! Azota mar ejjel sem alszik ujra jol, szerintem neki is jon a foga...Ket ejjel O is velem aludt a hetvegen, mivel ferjem elutazott, es nem volt szivem Ot attenni a kisagyaba :(

Mi november 11-en megyunk dokinenihez, illetve vedonohoz. Vivi olyan 8 es fel kilo korul jar, de hogy hany centi azt nem tudom... :roll:

Kepzeljetek, Vivi elindult egyedul! :lol: Bar meg ovatos es ha ott vagyok akkor keri az egyik kezemet, de ha nem lat, akkor mar keresztul megy az egesz szoban is, ami olyan tizenot lepesnyi( az o kis lepesevel szamolva. De ha erzi hogy nem biztonsagos ul le es inkabb negykezlabol...


Vigyazzatok magatokra es a babakra! Puszi

ole85
 
 


Sziasztok!
Gratula Vivikenek!Dani is elindult egyedul,bar amikor nem tud megalni a nagy lendulettol,negykezlabra esik.de az utcan mar megy egyedul foleg ha meglat egy kutyust vagy cicat.amikor meg akarom fogni a kezet neha elloki!mondvan:anya egyedul is megy mar.ugyhogy szaladgalok utana.
de sajan megint taknyosak vagyunk,szerencsere laz nelkul.en sokkal rosszabbul viselem mint Dani!folyik az orrom megallas nelkul.pusz mindenkinek megyek mert elaludt Dani es en is megyek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 

 
 

Sziasztok!

Hat akkor ugy latszik Katyca, ez egy ilyen taknyos idoszak. Vivinek is folyik az orra meg mindig es mostmar folyik az enyem is, raadasul pedig nekem a torkom is faj. Remelem hamar meggyogyultok ti is, meg mi is. Dani biztos nagyon aranyos cica es kutya vadaszat kozben :D :D :D
Vivi egyelore meg csak itthon probalgatja az uj tudomanyat, amit nem is banok, mert meg eleg ingatag es nem baj, ha nem az utcan nyalja fel a foldet! :D

Kellemes hetveget kivanok Mindenkinek!

ole85
 
 


Sziasztok!
Neha Dani sem hajlando setalni,mert lusta.es az utcan valo setalast nagyon szereti,foleg hogy a szomszedaim elkenyeztettek.mindig amikor meglatjak mar viszik is setalni..mivel kerteshazban lakunk ez nagyon jo.
Mi mar valamennyire jobban vagyunk bar Dani meg mindig taknyos egy kicsit.
epp ma itt van halloween es osztogatom a cukorkakat,de mar kifogyoban vagyok.minden percben nyomjak a csengot..es en nem igazan voltam felkeszulve ennyi gyerkocre... :roll:
Kepzeljetek mi tortent a baratnommel.emlekeztek hogy mondtam hogy terhes kb.10-12 hetes.hat ez nagy tevedes volt.kiderult hogy 23 hetes terhes!!!!!! csajszi teljesen megdobbent!!amit nem ertek...azt mondja hogy az utolso verzese agusztusban volt..ugyhogy az o szamitasa helyes.de multheten volt ultrahangon,es ott mondtak hogy nem.Ja es kisfia lesz,es minden rendben a babaval.nincs hasa,mondjuk o egy kicsit teltebb..es en teljesen ki vagyok akadva..hogy nem lehet eszre venni hogy vki terhes.?
megyek mert a fiacskam rosszalkodik.
Szep estet mindenkinek!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert Ágostonnal orvost jártunk... Komolyabbra fordult az asztmatikus tüneteggyütes. Kap asztma megelőző gyógyszert és van bébi inhalálónk is mostmár. A gyógyszernek köszönhetően kevesebbet köhög, nem hörög, nem sípol és nem dugult el az orra reggelre. Remélem ez így is marad, mert akkor nem kellenek neki komolyabb gyógyszerek! Az inhalálót csak egyszer kellett használni.
Most félek egy kicsit, mert ma ment bölcsibe - remélem nem szed össze semmit...

Ole: Vivi jobban van már? Gratulálok az elinduláshoz! Nagyon szuper kiscsaj! Egészen nagy az a távolság, amit meg tud tenni egyedül!
Ágotson még nem megy, de egyre tovább tud egyedül állni és már tett 1-2 lépést egyedül. Ez utóbbit nem gyakorloja. Ő 11 hónaposan volt 10,3 kg és 77 cm. Majd 8-án megyünk védőnőhöz, remélem akkor "hivatalosan" is lemérik. POnt aznap lesz egy éves.

Katyca: Daninak is gratulálok! Nagyon szuper, erős kisfiú! És persze nagyon önálló is! Csak téged tör ki a frász gondolom néha... Jobbulást kívánok nektek!
Az én anyám menstruált rendesen amikor az öcsém várta, kb még 4 hónapon át. Mondjuk így lehet, hogy barátnőd sem vette észre. Amiorra meg megmozdult, már tudhatta, hogy babát vár - 23-12 hét = 11 hetes volt már a kicsi, mire észre vette. Közben lehet, hogy kétszer is volt vérzése... Ha az első baba, akkor még rutinja sem, volt a dolgoban. A lényeg, hogy jól vannak!

Kép
Kép
rozinante
 
 


SZiasztok!

Rozi! Vivi meg mindig ugyanugy van, de azt mondta a doktorneni, hogy ne izguljak, csak szivjam az orrat es nincs mas teendo! Hat szivjuk is szegenynek egesz nap :cry:
Viszont hetvegen voltunk otthon nagyszuloknel!!! Nagyon jol ereztuk magunkat!
:D Vivi mindenkihez odament, mosolygott nekik, huncutkodott, mindenkinek tapsikolt, megmutatta mit tanult hat het alatt.... El is amultak am a nagyszulok, bar Ok meginkabb elfogultak, min mi, mert ritkan latjak a kis unokajukat.

Sajnalom, hogy szegeny Agostonnak megint van valami, eloszor a tejerzekenyseg, most meg ez, kivanok sok erot es kitartast Nektek. Nagyon remelem, hogy bolcsibe minden rendben lesz es nem szed ossze szegenykem semmit! Nagyon nehez idoszak ez most Nektek!

Symont! Sok sikert Csenge mutetjehez! Biztos minden rendben lesz :D

Udvozlok Mindenkit

ole85
 
 


Sziasztok!
VIVIKENEK NAGYON SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!!!!!Isten hozott az egyevesek kozott.Lesz szulinapi buli?
ROZI:Sajnalom Agoston hogy ezen kell vegig mennie!en is asztmas vagyok reg ota..de mar nagyabol a gyogyszerek es a spay segitsegevel mar jobban vagyok.tudom min mentek keresztul...



Kepzeljetek dani megtanult puszit dobni,megtorli az orromat a zsebkendovel,berakja a koszos ruhat a mosogepbe.es minden reggel ha mellettem ebred puszilgat.annyira hihetetlen hogy ezeket csinaljak.persze ezeket mindent tolem latta.amikor mosok vagy fujom az orrom..viszont nagyon eleven kisfiu.
Ha minden jol megy ebben a honapban 27-en megyunk haza danival...mar alig varom.egyenlore csak a szuleim tudjak,a tobbieknek meglepi lesz!!
mennem kell lanyok mert dani beindult es nem nyugszik,csak setalni akar.nem gyozok rohangalni utana.jo
hetveget mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Rozinante! Agostonnak kivanok nagyon-nagyon sok boldog szulinapot! Isten eltesse sokaig!!!!

KAtyca! Nagyon szepen koszonjuk a koszontest!
Dani fiad nagyon ugyes kisfiu! Gondolom mar alig varod, hogy 27-e legyen! Hosszu harom het var most Rad, foleg az utolso het fog vegtelennek tunni. De aztan itthon lesztek egy kicsit :D :D :D

Szep hetet Mindenkinek!

ole85
 
 


Sziasztok!!
AGOSTONNAK SOK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!!!
Isten eltesse sokaig!!
Ole ne is mond,mar most hosszunak tunnek a napok!!!es azon vagyok kinek mit vigyek...mennyire izgulok.Na meg persz felek is a repulo miatt,Dani hogy fogja viselni!!!
Megyek mert sok a hazi munka!pusz mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Vivinek,Daninak és Ágostonnak is nagyon boldog szülinapot kívánok.


sajna időm semmi,néha olvasgatlak titeket,de reagálni már nem hagy Berni,üvölt ha ide ülök a gép elé,szóval jelzés értékű hogy inkább vele játszak.....

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Köszönöm nagyon a jókívánságokat!

OLE, Vivinek utólag is nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok, nagy szeretettel! Egyébként Vivi hogy van? Ugye már régen meggyógyult?

Katyca, ez hihetetlen! Az én fiam még semmi hasonlót nem csinál, pedig együtt mosunk és összepuszilgatom, ha csak tehetem. Nagyon ügyes Dani fiad! Kitartást és szerencsés utat kívánok Nektek!

Suti, ne aggódj, az én fiam is ilyen, ha otthon próbálok a gép elé ülni. Melóhelyről könnyebb írogatni - persze csak ha időm engedi.
Sajnos elég nehezen bírom a hajnali 4:15ös keléseket. Irtóra meghíztam - mint Ágostonnal, plusz még őt is emelgetm, sokat van kézben. Nem akarok panaszkodni, de nem tudom, hoyg fogom kibírni január végéig, de minimum a közepéog, hogy meg legyen a 180 munkában eltöltött napom... Várom már nagyon Domonkost! Hogy utána milyen lesz az életünk - azt nem tudom, de majd kialakul.

Mindenkinek nagyon jó egészséget és örömteli napokat kívánok!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,meg hiszem azt hogy nehéz,de miért is mentél vissza dolgozni???ha nem mentél volna,akkor is ugyanannyi gyedet kaptál volna,mint eddig,mert ugyanabból számolták volna!Vagy most több pénzzel vagy bejelentve és így több lesz????????????


Katyca jöttök haza juhéééééééé!!!!!!!És párod miért nem??????

sutimano76
 
 


Suti, ha dolgozom 180 napot, akkor kapok megint TGYÁSt, ami nem GYED, nekem annak kb duplája volt. Az meg nagyon nem mindegy, mikor havi 140ezret fizetsz törlesztésre és van még 310ezer mínuszod a folyószámládon. A férjem fizuja meg elmegy kajára, rezsire, az egyebekről nem is beszélve.
Asszem így világos a helyzet....

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!
mostansag csak az olvasas ideeig jutok mert dani nem hagy egy percre sem.mindig jatszani akar setalni,es amikor leulok a leptop ele..o is akarja nyomogatni a gombokat.ugyhogy akkor van idom mikor alszik.mint pl most.
SUTI:egyenlore csk mi megyunk danival haza,mert a kicsit szukosen vagyunk penz ugyileg.ugyanis ha jonne a parom akkor hotelbe kene menni,mert a szuleimnel telt haz van.es a masik meg nem akarja itt hagyni a munkat.
megyek mert hulla vagyok.legkozelebb tobbet irok.pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Hat csajok....Vivi is beindult jarkalni es azota nem hajlando maszni, csak ketlabon menni, ami eleg faraszto, foleg este fele, amikor mar faradt es csetlik-botlik szegenykem jobbra-balra! :D Raadasul mar nem alszik nappal ketszer,csak egyszer fel 12-tol 1-2 oraig...
A hetvege meg katasztrofa volt....csutortokon kaptunk oltast,ami utan belazasodott,szerencsere masnap el is mult, de a nyuge maradt, vasarnapra kibujt egy fog, ma delutanra meg egy es a harmadik is keszuloben van :!: Fenn volt neki harom, ott vartam a negyediket, kenegettem is neki szorgosan, errefel kijott ketto alul....nem is latszott az inyen, hogy ott fog akar kibujni....na most jol kitoltam a kis dragammal....ha beszelni tudna szegeny, biztos elmondana, hogy bena vagyok...
De ennek ellenere jol vagyunk, vasarnap voltunk a Tropicariumba es nagyon tetszett Vivinek, utogette az akvarium falat es mondta, hogy hess-hess...mostanaban minden allatnak azt mondja, hogy hess-hess, sot meg a gyerekeknek is a jatszon, ha fogocskat szeretne jatszani, akkor megy utannuk es mondja nekik...

De mostmar elkoszonok, remelem mindenki jol van....Irjatok! :D

ole85
 
 


rozinante írta:Suti, ha dolgozom 180 napot, akkor kapok megint TGYÁSt, ami nem GYED, nekem annak kb duplája volt. Az meg nagyon nem mindegy, mikor havi 140ezret fizetsz törlesztésre és van még 310ezer mínuszod a folyószámládon. A férjem fizuja meg elmegy kajára, rezsire, az egyebekről nem is beszélve.
Asszem így világos a helyzet....


Szóval ha gyedről megyek szülni,akkor nem jár csak gyed megint és kimarad a tgyás???ezt nem tudtam,na nekem mindegy is,ugyse tudok ellene mit tenni!Sok van még hátra a 180 napból???

sutimano76
 
 


Katyca,értem,hát sajnálom,de sajna mindenhol a pénz beszél,én is megőrülök,hogy hó végén egy kisbútorra való sem marad,így most anyóséktól karira Berninek egy ruhásszekrényt kértünk,illetve hogy szálljanak be,mert egyedül nem megy kifizetni egy 20e-res szekréynt!Röhej!!!

Ole ne emészd magad,nem vagy béna!Berninek fent 4 alul kettő van én is alulra vártam még kettőt,erre a jobb felső örlő jön,ráadásul sztem a kisörlő,ami elvileg a 13. fog kéne hogy legyen,és nálunk a 7. jön!

sutimano76
 
 


Lanyok mi egyenlore maradunk a 4 foggal,semmi jele hogy akar vmi kibujni.Dani mar szepen megy..sot nagyon gyorsan es ez a veszte mert mindig huppszi lesz belole.de a jatszoteren mar szepen jatszik,nagyon szereti az ottani jatekokat.
Suti,en is megbolondulok,hogy neha nem tudom megvenni amit akarok mert nem jutunk a honap vegeig.en elkezdtem munkat keresni,de a helyzet itt valsagos.
de most az eltet hogy megyunk haza es vegre otthon leszunk,es kicsit felre rakhatom a problemaimat.meg hianyzik 1 het!!!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Rozi,egy másik topikon az egyik csajszi már többször ment gyesről szülni,és szte ha megvan a jogviszony(be vagy jelentve)akkor jár a tgyás!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Csak roviden, mert Vivi barmikor ebredhet!

Katyca! Kitartast, ez a het csak ugy el fog szallni, es vegre itthon leszel/lesztek! :D

Suti! A fogak mar csak ilyenek, azota persze kibujt a nyolcadik fogunk is, a fenti varva vart... :oops: Viszont most meg alul feheredett ki a ket harmas fog, nem iis tudom azoknak kellene e jonni, de ez a tempo tiszta orulet.... :roll:

Rozi! Nalatok minden rendben van-e? Reg irtal!!! :cry:

Szep napot! Sziasztok!

ole85
 
 


Sziasztok!

Lanyok, lanyok......Hova tuntetek el Mindannyian??? Legalabb egy- egy rovid helyzetjelentest irhatnatok!!! :cry:

Rozi! Remelem minden rendben van veletek!

Katyca! Ti, ha jol szamolom, mar ITTHON VAGYTOK!!! :D :D :D Biztos nagy a boldogsag a csaladban!... Talan csak apa nincs elragadtatva, bar lehet, hogy igy egy kicsit regeneralodik O is... :oops:

Suti! Nalatok mi a helyzet? Kijottek mar a kisorlok?

Rolunk! Nalunk most eleg jo napok vannak, Vivinek kinn van nyolc foga, ujak nem keszulnek, igy nyugi van, nappal ketszer alszik 1,5-2 orat es ejjel is egyszer ebred. Igy most nekem is kisimultak a rancaim es ot evet fiatalodtam... :lol: Persze ez csak vicc volt, de mindenesetre jobban erzem magam...
Kepzeljetek, tegnap vegre egyedul segitseg es utasitasok nelkul lemaszott egyedul a nagyagyrol es annyira orult neki, hogy meg is tapsolta magat, persze utanna mi is megtapsoltuk Ot... :D
Itt ez a franya hideg, ugyhogy most nem megyunk annyit setalni, viszont eljottek a csajos-dumcsis delutanok ideje( marcsak azert is csajos delutanok, mert szinte mindegyikonknek lanya van).Ti hogy veszelitek at ezt a valtozast, gyerkocok nem igenylik, hogy tobbet legyetek kinn veluk? Mi most ketszer megyunk ki 0,5-1 orara, egyet delelott es egyet delutan.Ennyi szerintem eleg is, mert kesztyu nelkul meg az en kezem is majd lefagy, bar Vivin van kesztyu, mig le nem huzza :oops:

Na mostmar megyek, remelem hamarosan jelentkeztek!

ole85
 
 


Sziasztok!

:oops: farmeramazok ,amikor csak tehetem....engem most ez pihentet! :oops:

Berni utálja ha itt ülök,ő is klmpirozni akar.

levegőzés ,bár állítólag a többször kevesebb a jó,de mi max át megyünk nővéremékhez vagy ki a boltba,és fél12-12 -től 2-3 órát alszik kint Berni,így egyenlőre ez elég,majd ha rendes hó lesz akkor megyünk szánkózni,de sajna a kesztyű neki se tetszik,így viszont hamar fáj a keze a hidegtől és nyügi lesz!

fog: felül elöl 4 ,alul csak 2,és egy kisörlő félig kint,3 meg nagyon be van dagadva,sokszor (3-4×)kel éjszaka,van hogy elég dentinox-al bekennni és alszik tovább,de van hogy teázik!Egy éjszaka fél liter teát benyakal,ssztem elég sok,de nappal is egyre többet iszik,pár óránként cserélem a pelust,més már akkor nagyon tele van!kétszer annyit iszik,mint :D


ügyes Vivi....én is nagyon vártam,most meg figyelem,pedig már nagyon ügyesen lejön Berni,de még féltem,hogy le ne essen!


Ha valakinek kell a lépcsőhöz ,ajtóhoz rács,akkor a praktikerben 4300.-ért kapható fa,ami elég szélesre is szerelhető!!!!!A piacon én ezt találtam a legolcsóbbnak!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok lanyok.
Na mar itthon vagyunk,de idom az semmi.Rohangalok ajandekok utan a lakast diszitem takaritok...
Nagyon szupi volt otthon a gyerekek annyira jol eljatszottak,de eleg volt 1 het.sajna beleestunk a sztrajkba igy egy kicsivek kesobb tudtunk visszarepulni.de mire leirnam miken mentunk keresztul...
Latom a baboknal jonnek a fogak,es jol vannak.Daninak meg csak 6 fogacskaja van,es nem latok masikat bujni.Viszont orommel adja nekem a puszikat,igaz csak csucsoriti a szajat es nekem kell adnom.de olyan kis bestia...ha vmi rosszat csinal es raszolok mar jon es adja a puszikat.mar tancol a kedves mesejere a mickey egerre..es meg sorolhatnam.Dani anyueknal teljesen ritmust valtott az alvassal kapcsolatban.este 8 korul max.fel 9 korul elalszik,1-szer kell hogy nem talal az agyban es akkor velem alszik,reggel 8 korul kel,11 korul fel oras alvas,utana du.2 fel 3 korul megint 1 oras alvas.ez a beosztas sokkal jobban tetszik nekem.tejet csak este akar inni.
haj lanyok nagy bajok vannak itt az egyutt alvassal.dani nem hajlando egyedul aludni miutan fel kell este.ha 20-szor teszem vissza a kisagyba akkor 20-szor kel fel sirva,hogy nem o velem akar aludni.mar nem tudom mit csinaljak.
Dani nem szereti a teat,pedig mar Magyarbol is hoztam neki barackosat meg minden izesitesut.csak a viz es a gyumolcsle.Amugy megvagyunk Dani mar novoget.puszi mindenkinek,orulok hogy jol van mindenki.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Katyca! Nalunk is sztrajkol Vivi, hogy velunk aludjon a nagyagyba, addig ebred, amig bele nem faradok es magunk mellett nem hagyom! Hogy lehetne errol leszoktatni oket???
Puszi mindenkinek!

ole85
 
 


Sziasztok!

Ole mi mar arra a szintre jutottunk,hogy Dani nem hajlando aludni a kisagyban,de ha hagyom egyedul aludni az o szobajaban elhelyezett matracon,ugy alszik mint a bunda.ugyhogy mi mar gyerek agyat keresunk.nem tudom jo otlet e de majd kiderul.puszika

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Kellemes Karacsonyi Unnepet es Bekes boldog Uj Evet kivanok mindenkinek!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!

Puszi Nektek!

Kép
symont
 
 


Sziasztok lanyok!
Hogy telik a karacsony?a csoppsegek orultek az ajandekoknak?na es ti?ha van idotok meseljetek!!Dani nagy oromeben nem tudta mivel jatszon,nem tudott valogatni a sok jatek kozott...de maj rakok fel kepeket.Puszi

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Békés Boldog Ünmnepeket kívánok!!!

Mi fosizunk már 4-5 napja,valahogy nem akar keményedni...... :((((


együttalvás,sztem már nem lehet leszoktatni,innen már csak akkor ha ő akarja!!!Új ággyal rá lehet venni sztem,de ahhoz meg kicsit idősebbnek kell lenniük sztem,amikor már érti,hogy ő ettől lesz nagyfiú/lány.Mi is együtt alszunk......

Fogak,fent 4,alul kettő ,illetve kint a jobb alsó kisörlő,a bal fenti meg csak félig,a többi jövőben.

sutimano76
 
 


Boldog Új Évet!

Asszem OFF a topik :((((((

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Boldog Új évet mindenkinek!

Én sokszor jártam itt, de csak olvasgatás erejéig, mert Csengém elég sok időmet elveszi mostanság. Eleven, mint a fene, állandóan pakol és olyan dacos, erőszakos, néha már hisztis is, hogy komolyan emésztem magam, én nem vagyok alkalmas a gyereknevelésre... A NEM, Nem szabad-ot sajnos nem érti, ha hívom sebesen rohan a másik irányba. Néha már Beckyvel is összekapunk miatta, mert mindketten idegesek vagyunk a gyerkőc miatt. Hogy lehet ezt idegekkel bírni? :x

Írtatok az együtt alvásról. Mi első perctől kezdve külön szobában, saját kiságyba szoktattuk és nem is kéretőzött hozzánk soha. Amikor eljön az alvásidő szó nélkül megy, nappal kétszer 11-12.30 között (+/- 30 perc) délután 4-től háromnegyed 5-ig, este 8-kor fürdés, negyed 9-től alvás reggelig. Azt hiszem nem bánom, hogy így szoktattuk, mert ő is nyugodtabban tud aludni és mi is. 1-2-szer aludt mellettem délután, de ennyi.

Amúgy nagyon szépen totyog, a boltba gyalogosan megyünk és nagyon élvezi az embereket, a buszt, a sok látnivalót. Jövő héten megpróbálunk elmenni egy edzőterembe, ahol 3 órás gyerekfelügyeletet vállalnak a bérlettel rendelkezőknek. Egyelőre nem tornázok, csak ott hagyom a gyerekek között fél órácskára, szoktatom és ha minden rendben lesz, akkor megyek majd kicsit megmozgatni a testem. Remélem sikerül majd, bár szerintem Csengének is jót tesz majd gyerkőcök között lenni.

Remélem Nálatok is minden rendben. Ki hogy bírja otthon? Van valakinél fejlemény? Rozi mi újság Veletek?

Ha van kedvetek írjatok pár sort magatokról, ne hagytuk elhalni a topicot.

Na, pussz-pussz mindenki!
Hát, így vagyunk

Kép
symont
 
 


Sziasztok!
Buek mindenkinek!
Hat nekem is csak az olvasasig jut,mert Dani nem all meg egy percre sem.es ha leulok a gep ele mer jon es o is akarja nyomkodni.
SYMONT:Dani is pakol,mindig azt csinalja amit nem kell,ha raszolok...el kezd hisztizni es durcas lesz,megsertodik.De amikor lehajok hozza es es megfogom a kicsi kezed es magyarazom hogy nem szabad,csucsoriti a szajat es adja a puszit,es nevet.ilyenkor hogy szidjam meg.Ugyhogy ne aggodj nem csak Csenge eleven,szerintem ez a kor.Neha en is a hajamat tepem.
Az alvassal kapcsolatban nagyon szerencsesek vagytok,barcsak Dani is ilyen lenne.Dani nem hajlando aludni a kisagyban ugy hogy eladom.es veszunk egy kis gyerek agyat.ugyanis ami a szobajaban van matrac/agybatet/azon vigan alszik,igaz mara mar elertuk hogy csak egyszer kell fel estenkent.de elaludni velem szokott.

Dni imad setalni foleg jatszani a jatszoteren.most ujjitottak fel es pont azo meretere van szabva..minden alacsony,a csuzda..stb.neha orakat eljatszik..
Danot szeptemberben adnam bolcsibe,nehany orara,hogy szokja a gyerekeket,bar ezzel nincs gond mert nagyon szereti oket.
Daninak mar 7 foga van es most jon egy hatul-hatul,azt hiszem az orlo fog lehet? holnap megyunk a 15 honapos ellenorzesre.meglatjuk mint mond a doki neni.
Jajj lanyok kepzeljetek az en kis huncut danim ma leesett a 3 fokot a lepcsorol..es csak 1masodpercre ne neztem oda.van egy jo nagy puklink.szegenykem,szerintem en megjobban megijedtem mint o.most alszik de mar ebredezik,ugy hogy megyek.irjatok kivel mi van.nalatok a babak mar esznek mindent?es hogy alltok a tejjel?sok puszi mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Eloszor is Boldog, bekes uj evet kivanok Mindenkinek!
Sajnos mostansag en sem gyakran neztem be hozzatok, mert Vivi megtanult szaladni es esze agaban sincs lassan kozlekedni, egy perc nyugi sincs. Tegnap meg gyakorolta a hatrafele menest, mindennap csinal valami meghokkentot. A masik pedig hogy februar kozepen allamvizsgam lesz, ugyhogy most gozerovel tanulok, amikor csak lehet. Symont te hogy allsz a sulival?

Az en lanykam is allandoan jon-megy, hozza a sapkajat, cipojet, hogy menjunk setalni, ha rajta mulna egesz nap uton lennenk. Meg nem mond semmit, de erteni mindent megert es szavak nelkul is tudomasunkra hozza az akaratat. Nalunk a nem szabaddal ugy van, hogy ha en szolok ra elkezdi a sirast, ha az apja akkor nincs semmi baj.....de amit megtiltunk ahhoz nem nyul hozza! Mostmar az alvas is nagyon rendben van: nappal delben 12-1 kozott alszik el es ket-harom orat alszik, este fel tiz fele van a lefekves es reggel kilenckor ebred fel, bar altalaban meg van egy ejszakai ebredes is, amikor szopizik a dragam. Hala Istennek Vivi meg tud szopizni este, reggel es egyszer ejjel is. Neki mar 9 foga van es igencsak keszul a tizedik is.

Remelem irtok meg, hogy kinel mi a helyzet!
Rozi! Talan csak nem babazol mar? Vagy lehet, hogy annyira lemerulsz, hogy nincs erod irni nekunk! Azert ha babazol akkor jo babazast, ha meg nem akkor konnyu szulest kivanok neked es varjuk a beszamolodat majd! Puszilok mindenkit!

ole85
 
 


Sziasztok lanyok!
nem sok idom volt benezegetni de latom senki sem irt!sajna nalunk rossz hirek van,mivel kulon megyunk a parommal,legalabbis egy idore.utana meglatjuk mi lesz.ha nem lesz jobb haza megyek Danival.
Amugy Dani szepen fejlodik mondja szepen mama es papi,vagyis inkabb igy;papiiiiiii egesz nap beszel maganak,es sajna tobbet figyel spanyolul mint magyarul.pedig amikor csak lehet csak magyarul magyarazok neki.de mivel eleg sokat vagyunk a jatszoteren...ott is csak spanyol beszelnek hozza.Fogakkal szenvedunk mert sok jon egyszerre,elol,hatul,kozepen mindenhol.mar onnaloan eszik persze amit fel tud szurkalni a kis villajara.
egesz nap meg nem all,szaladgal,es nem farad el..neha meg napkozben sem alszik.
idopontra varunk a korhazba ugyanis a 15 honapos ellenorzesen a doki nenei nem talalta csak az egyik herejet Daninak.en neha megtalalom neha nem. :roll:
nagyjabol nalunk ennyi a helyzet.ja es baba latogatoba jarok a korhazba mert nem tudom hogy emlekeztek ra amikor irtam hogy a baratnom kisbabat var 38 evesen?nos a baba 33 hetre szuletett,kisfiu egeszseges 1kg 800 gr.picuri micuri.ha lesz kepem majd rakok fel.jo ejszakat mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok,

Annyira nem írtataok hogy én nem is nagyon jöttem.....

Berni is egésznap a rosszalkodáson töri a fejét...perzse ha itt ülök,ő is szgépezni akar!

most a rajzolás kezd a kedvenc elfoglaltságá válni,mondanom se kell,hogy figyelni kell nehogy egy picassot rajzoljon a falra! :lol:

tejet mi már iszunk,bár most van egy tápszer ,amit végre megiszik,mi nov.17-én abbahagytuk a szopit,mert a nődokim szerint ideálisan akkor már nem kéne szoptatni ha jön a kövi baba,de sajnos nem jön :((((

Katyca,húúú tényleg nem jó hír ,ölelés,remélem azért mégse lesz úgy!Gratula a barátnőnek!!!!




ROZINANTE mizujs veled????????????

sutimano76
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hat lanyok tenyleg sajnalom, hogy ennyire kihalt ez a topik! :(

Rozi! Neztem a kepeiteket az iwiw-en es nagyon szep baba Domonkos! Es Agoston is persze! Jo nagy baba volt Domi amikor szuletett, nagyon nehez szules volt? Vagy gyorsabban lezajlott, mint Agostonnal? Ha lesz idod a gyerkocoktol kerem a beszamolot! Most hogy megszuletett Domonkos Agoston otthon van veletek, vagy meg mindig bolcsibe jar?

Na es veletek azota mi tortent Katyca?! Remelem sikerult kibekulni paroddal es boldogan eltek eggyutt, mint a mesekben! Irj nekunk, kerlek!

Suti! Szeretnetek kovetkezo babat? Vagy mar azota utban is van? Ismeroseim kozul itt ahol lakunk, es akiknek a gyerekeivel egyidos Vivi, mar harom kismama is van. Neha ugy elfog engem is a vagyakozas meg egy baba utan, aztan gyorsan letori Vivi egy kiados hisztivel! Bar szerencsere alapjaraton nem hisztis gyerek, de azert O is tud csunyan is viselkedni.Aminek tuti hiszti es vergodes a vege az a kulccsal valo jatszas. vagy az a baj, hogy nem tudja beilleszteni a lyukba a kulcsot, vagy az hogy beteszi, de nem birja kivenni belole es aztan jon a siras, vergodes es az ajto veres. :roll: Ugyhogy nalunk a kulcs sohasem az ajtoban van, hanem eldugva valami tutibiztos helyre.

Egyebkent nalunk semmi uj, vegre itt a tavasz es sokat lehetunk kint a jatszoteren....nagyon szereti am ott,mindent kiprobalunk, mindre felmaszik, mindent megnez.... :D 12 fogunk van, hianyoznak a szemfogak es a nagyorlok! :?

Nem megyek egyelore vissza dolgozni, mert a bolcsiben nem volt evkozben hely Vivinek, igy csak szeptembertol tudjak felvenni. Igazabol most nem is keseredtem el emiatt, ugyis olyan gyorsan telik az ido es nem is banom, hogy vegul egy kis idot meg csak vele lehetek! :D

Remelem mindenki jol van! Puszi!

ole85
 
 


Ole,köszi jól mi is.....Sajna kistesó még nem jön:(((((,de rajta vagyunk.)))Rozi nevét elküldöd priviben,úgy megnézném a gyerkőket iwiw-en,meg a Téged se találtalak!

sutimano76
 
 


Suti! Rozi gyerekei nagyon szepek,es mar milyen nagyfiuk! Agoston mar biztos megy iden locsolkodni! 8)

Szeretnek mindenkinek kellemes husveti unnepeket kivanni,a lanyoknak sok-sok locsolot, a fiuknak pedig rengeteg pirostojast, vagy legalabb is csokinyuszit! :roll: Remelem valaki majdcsak elolvassa...

ole85
 
 


Sziasztok lanyok!!!
ujra vagyok,de latom nem nagyon irogattok.sajna sok mindenen mentunk keresztul de mar helyrejottunk.elvaltam,de mar rendben vagyunk es mmegtalaltam vegre eletem parjat es mar nem buslakodunk.netem sem volt eleg sokaig.dani mar bolcsis sajna muszaj volt mert dolgozom.de nagyon szereti,mindig boldogan megy be es alig akar kijonni.nagyon kis eleven gyerkoc.
mar csak 2 fog hianyzik daninak.
mi is probalkozunk a masodik babaval de meg nem sikerult. :roll:
dani mar szepen mondja hogy ker vizet,vagy joghurtot,vagy kekszet.de sajna spanyolul.
egyenlore ennyit es irjatok.dani nem igazan hagy irni.puszi mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem nagyon jártam mostanság erre, de látom Ti sem nagyon írogattok. Nem mondom, hogy időm nincs, mert arra van idő, amire akarjuk, de tényleg nagyon kevés van belőle, azt meg a postaládám megnézése, válaszok, kicsi barangolásra fordítom. És persze annyi minden történik nap, mit nap, hogy le se tudnám írni (és sajna meg sem próbálom) Csenge mellett tényleg van idő bármire, annyira aktív csajszi, hogy egy percre nem lehet mellette lazítani. Este 8-ra már alig marad erőm... És persze nekünk sokszor akkor kezdődik még az élet:)
Persze, gondolom a Ti gyerkőceitek is ilyenek... Elkezdetem járni tornára, ahol a bérleteseknek 3 óra gyermekfelügyelet is jár játszóházban. Hááát, ezt nagyon szeretjük. Nekem is jó, mert mozgok, van társaságom, kimozdulok itthonról, Csenge meg szuper élvezi a gyerek társaságot, a rengeteg játékot. Sokat fejlődött mióta ide járunk, próbál beszélgetni, sokkal aktívabb, kreatívabb és persze hisztisebb is:) Viszont utána kellemesen elfáradtan akár 3 órát is alszik délután.
Az apa (neki PAPA- de azt a hangot hallani kellene, ahogy kimondja) a szerelme, én ki fogok szorulni a perifériára. Lehet, hogy kellene egy fiú tesó is?:)

Egyelőre én nem megyek dolgozni, ha Beckynek lenne sok melója (építészmérnök), akkor maradnék még 1 évet. Meglátjuk. Talán beindulnak valamikor a beruházások, építkezések.

A sulit halasztottam egy fél évvel, szeptemberben folytatom majd. Nem volt rá időm.

Hát, rólunk nagyon röviden ennyi.

Katyca, sajnálom, hogy így alakult az első házasság, de hátha jobb lesz a második. Kalappal Nektek.

Most megyek, pusszantok mindenkit!

Kép
symont
 
 


Katyca csak kapkodom a fejem,szétmenni,elválni,új szerelem,és már gyerek,mindez 3- 4 hónap alatt???Hűűűűha,és magyarországon vagytok most???Sztem nem baj ha továbbra is spanyolul is beszélsz hozzá,így lesz még egy nyelv amit esetleg anyanyelvi szinten beszél.Hol dolgozol???

Symont,tök jó hogy így találtál progit,mindketten jól jártok :) Csenge bizti nagyon cuki,esetleg képet rakhatnál,hadd nézzük.....

Én inkább facebookon vagyok fent,amúgy Berni is eléggé hisztis,feszegeti a határait,sajna kistesó nem akar jönni :(.....neki áltam tortákat készíteni...ha kiváncsiak vagytok nézzétek meg a blogomat: http://sutimanotortai.blogspot.com/ ,láttam egy tv műsorban és nekiálltam,imádom csinálni,csak sajna még kevés a megrendelő ,a családban meg nincs elég esemény,pedig reggeltől estig tortázgatnék....

sutimano76
 
 


Szia Süti!

Megnéztem a blogodat. Szuper!!! Gratulálok, nagyon ügyes vagy!

Kép
symont
 
 


Köszi Symont!!!!!Szólj ha különleges torta kell.....:))))))

sutimano76
 
 


Sziasztok!!
Mostansag nem igazan van idom irni a munka mellett...eleg keves szabad idom van es inkabb Danoval toltom.
Sutimano:igen eleg furanak tunik hogy a szetvalasom utan nem reg megismerkedtem egy ferfival...de annyit mondhatok hogy boldog vagyok,sokkal jobban erzem magam.(egyebb reszletekert priviben)igen tervezzuk a kis tesot de meg nem jon..jelenleg egy ettremben vagyok felszolgalo,de egyenlore jobb mint a semmi.nem itt vagyunk spanyolban hisza jelenlegi parom spanyol.
kepzeljetek dani kimondta az elso 2 magyar szot..:Anya-nyanya, es a NEM szot..!!!!Mar nagy kisfiu,es ugyes csak amulok hogy telik az ido... pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!!
Mostansag nem igazan van idom irni a munka mellett...eleg keves szabad idom van es inkabb Danoval toltom.
Sutimano:igen eleg furanak tunik hogy a szetvalasom utan nem reg megismerkedtem egy ferfival...de annyit mondhatok hogy boldog vagyok,sokkal jobban erzem magam.(egyebb reszletekert priviben)igen tervezzuk a kis tesot de meg nem jon..jelenleg egy ettremben vagyok felszolgalo,de egyenlore jobb mint a semmi.nem itt vagyunk spanyolban hisza jelenlegi parom spanyol.
kepzeljetek dani kimondta az elso 2 magyar szot..:Anya-nyanya, es a NEM szot..!!!!Mar nagy kisfiu,es ugyes csak amulok hogy telik az ido... pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Hu, de regen jartam erre, es latom jo sok minden tortent is azota!

Suti! Gratulalok a vallalkozasodhoz, nagyon ugyes vagy! Szerintem Szulinapunkra kerni is fogunk toled majd tortat! Kisteso ugyben van-e valami fejlemeny?
Katyca! Veled aztan porognek az esemenyek! De a lenyeg, hogy jol erezzetek magatokat! Remelem nagyon boldogok vagytok!
Symont! Iskolakezdeshez sok-sok erot!

Nalunk minden rendben, kicsi lanyom epp alussza az igazak almat, igy kicsit ide jutottam en is a gep ele. Szerencsere eleg gordulekeny napjaink vannak, kiveve aprosagokat, mint peldaul a fogmosas, pelenkazas, meg hasonlo maceras gyerekdolgok. De ezeket leszamitva eleg jol viselkedik a kis rosszcsontom. Beszelni meg nem nagyon beszel, csak ha rakenyszerul, mert mondjuk sajtot akar, de nincs az asztalon, na akkor mondja hogy sajt, egyebkent ha lathato helyen van, inkabb ramutat es kesz. Kedvenc szava az apa, de van anya is, na meg hinta-palinta egesz nap.
En szeretnek menni dolgozni, de nem a regi helyre, igy most munkat keresek ezerrel. Vannak is munkak, csak nem olyanok, amilyeneket szeretnek. De nem adom fel! Addig keresek mig egy megfelelot nem talalok! :lol:
Irjatok ti is egy rovid beszamolot, hadd lassam kinel hogy alakulnak a dolgok!
Addig is pusszantok mindenkit!

ole85
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort magunkról, amíg a csajom alszik.
Fejlemény, hogy megyek októbertől dolgozni. Visszahívtak más pozícióba és jobb pénzért, így nem tudtam nemet mondani, mert a hitelt ugye kell fizetni:(

Múlt héten Csenge elkezdett bölcsibe járni. Nagyon jól vette az akadályokat első naptól kezdve. Még tart ugyan a beszoktatás, de már múlt csütörtökön bent ebédelt és délben jött haza, ma meg már ott is aludt. Igaz, csak 1 órát, mert bedugult kicsit az orra és nem kapott rendesen levegőt, ezért megébredt. Holnap is fél 2 körül kell érte menni, de kicsit később fogok, hogy pihenje ki magát, mert a mai alvás nem volt elég neki, ezért fektettem le még kicsit. Úgy gondolom, jót fog neki is tenni, hogy kicsit anya nélkül van, bár az első alkalommal, amikor elküldtek a bölcsi előtt sírtam, nem tudtam mit kezdeni magammal... Szerintem az anyukákat 1000-szer jobban megviseli az "elválás", mint a gyerkőcöket.

Csenge, nagyon beszédes lány és nagyon fogékony mindenre, persze emiatt rendkívül oda kell figyelni, hogy mikor mit mond az ember előtte:)

Volt rossz időszakunk, amikor apával nem nagyon akart kommunikálni, puszit adni, pelust cserélni és fürdeni, pedig az előtt apa volt a szerelem, én meg csak "AA". Párom nehezen viselte, hogy "kikerült a körből" és az nekem is nagyon furcsa volt, hogy csak anya, anyuka, anyuka, anyám létezett, de kezd helyrebillenni a dolog.

Hát, így vagyunk mi röviden.

Írjatok Ti is magatokról. Bevallom én is ritkábban nézek a topikra, de igyekszem rendesebb lenni a jövőben:)

Süti! Október 25-re valószínű én is majd kérek Tőled tortát, ha nem száll meg az ihlet (bár én elég béna vagyok az ilyesmihez)

Sok puszi Nektek! Jó babázást, használjatok ki minden percet... Én most érzem, hogy így is kevés volt. Abba meg bele sem gondolok, hogy októbertől milyen kevés időm lesz a csajomra, a páromra és persze magamra...

Kép
symont
 
 


Amúgy, itt egy kép a csajszikámról. A szavazást ugyan nem nyerte meg, de nem is ez a lényeg...

http://picibaba.hu/palyazat/augusztusi- ... 73#content

Kép
symont
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: