Új privát üzeneted érkezett!

Gabi, ne térj ki a kérdés elől: MIKOR MÉSZ DÉVAIHOZ???
momelcsi
 
 


Jövő hétre kérünk időpontot dr. Dévaihoz.

kisgaby

Kép
kisgaby
 
 


Gabi, na ezt a gyönyörű vonalzót hogy csináltad???
momelcsi
 
 

 
 

Köszönjük szépen! A dícséret a páromat, Garfield-ot illeti. :-D

kisgaby

Kép
kisgaby
 
 


légyszi, legalább a helyet add meg, hogy hol. én férjem is fejlesztő mérnök, biztos megbirkózna vele:)
momelcsi
 
 


Ez természetes! :-D
Nos: http://lilypie.com

kisgaby

Kép
kisgaby
 
 


Hanyatka és Rencsi! :D De jó, hogy írtatok! :D Én annak idején zugolvasóként végigizgultam Veletek a babavárásotokat, és olyan jó látni, hogy Patrika pár nap múlva már 8 hónapos lesz, Domika pedig 10! :D Esetleg kaphatunk róluk képet? :wink:

Kisgaby! Szerintem is nagyon szép a vonalzód! :D Én is csinálok majd mindenképp, de szerintem megvárom vele a 12. hetet... Egyelőre még ide is alig merek írni... :oops:

Momelcsike! Ugye, meggyógyultál már teljesen? Jövő héten melyik nap mentek a kombinált tesztre? Csak, hogy tudjuk, hogy mikor drukkoljunk igazán! :wink: Pénteken pedig lehet, hogy talizunk Apánknál! :D
loreena
 
 


szerda reggel 8,20-ra megyünk anyósommal. Férjem nem ér rá, úgyhogy muszáj volt egy kocsival rendelkező embert szereznem magam mellé. Csütörtök 18,20 generikai tanácsadás. és péntek du. Apánkhoz. Lor, hányra van időpontotok?
momelcsi
 
 


Momelcsike! Hatalmas drukkok holnapra a kombinált teszthez! :D Képzeld, én is bejelentkeztem a doktornőhöz október 27-re!
A genetikai tanácsadás miből áll, és hol lesz?
Várunk holnap a jó hírekkel! :D És hátha már az is kiderül, hogy milyen nemű babcikák laknak a pocidban! :wink:

Kisgaby! Hogy vagytok? Azt írtad, hogy erre a hétre kértél időpontot Apánkhoz, esetleg már voltál is nála? Ha még előtte vagy, akkor drukk, hogy minden rendben legyen! Utána mindenképpen várjuk a beszámolót!

Mi jól vagyunk, már nagyon várom a pénteki kukucskát! Semmi kismami-tüntetem nincs, (ami egyébként egy kicsit aggasztó, de már kezdek hozzászokni) kivéve az iszonyatos álmosságot. Na, megyek is aludni...
loreena
 
 


Voltunk ma a genetikai vizsgálaton. Szerencsére minden rendben, jól is fejlődnek, de a nemüket nem akarták egyértelműen elárulni, így a doktornő nem mondta, nehogy beleéljük bármibe is magunkat. (Barátnőm szerint akkor van köztük tuti lány:-)
Mi voltunk az elsők, 2 óra alatt végeztünk. vérvétel, kb. 15 perc UH. sajna csak szinte 2D-ben, mert nem lehetett 4D-ben látni semmit. Befordultak a méhlepénybe. Szívhang, HANGGAL!!! Anyósom elkezdett itt sírni.
Biológus végén elemezte az adatokat, és megnyugtatott, hogy minden rendben.
Holnap megyünk a Kútvölgyi magánrészébe tanácsadásra, nem számítok semmi újra, de legalább egy papírra, amit Dévainak mutathatok, hogy nincs szükség magzatvíz vételre.
Nagyon feldobta a napomat, ezek után is csak tök jó dolgok történtek (végre jött a takarítónő, szakdoga témát és konzulensemet elfogadták és süt a nap!!! sétáltam is egyet)
momelcsi
 
 


momelcsi

Hát ma tényleg jó napod van! :)
Örülök hogy a babókkal minden rendben. Anyóska aranyos hogy meghatódott.Biztos nagyon várja Ő is az ikreket :) :) Te még közben tanulgatsz is?
Le a kalappal előtted!
Egy jó takarítónő nagy kincs :)
Ebben a szép időben jól tetted hogy sétáltál egyet. Délután én meg letakarítottam a kertet.Olyan jól esett kinn lenni a tegnapi mocsok esős idő után. :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek Hatalmas Gratula! Azt hiszem ennél szebb élmény nincs is! :) Mindenkinek probléma mentes terhességet, és csodaszép szülést kívánok! :)
Puszi Mindenkinek! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Loor! Milyen volt a pénteki kukucska? :))
kislibus
 
 


Kislibuskám! Köszi az érdeklődést! :)
A pénteki UH előtt én teljesen beparáztattam magam, és már felkészítettem magam a legrosszabbra, mert a múlt héten egyfolytában mindjárt-megjön érzésem volt, közben semmi kismami-tünet (se cicifeszülés, se hasszurkálás, róka-komának meg végképp se híre se hamva…). Na, meg megnéztem egy mérettáblázatot, hogy amikor az UH lesz, már majdnem 3 centisnek kell lennie a babucinknak, ehhez képest kiderült, hogy csak 2,54... Később persze rájöttem, hogy az a mérettáblázat, amit néztem, az ausztrál populációra vonatkozik, és a magyar átlagok alapján a gép 9+4 napos terhességnek becsülte, pont amennyi pénteken voltam! Úgyhogy nagyon elszégyelltem magam, hogy ennyit aggodalmaskodtam meg egy kicsit elégedetlenkedtem :oops: , miközben ő gyönyörűen fejlődik! :D De aztán amikor Apánk felém fordította a képernyőt, azt hittem, hogy elolvadok! A babócánk folyamatosan ficánkolt, integetett a kis kezeivel, látszott, hogy nagyon jól érzi magát odabent! Hát, azóta mi is lubickolunk a boldogságban, nemcsak ő! :D

Kislibuskám, és Ti hogy vagytok? Gondolom, most ebben a szép időben még sokszor mentek sétálni Anna Katinkával! A kendőt szereti a kis Tündérke, azt használjátok a leggyakrabban?

Momelcsike! Örülök, hogy a méhlepény már jó helyen van, és a babócák is szépen fejlődnek! Ha ennyire titkolóznak, akkor biztos, hogy legalább az egyikük kislány! Drukkolok, hogy így legyen! :wink:
Apánk mit mondott a genetikai szakértő véleményére? Említette megint az amniot?

Kisgaby! A múlt héten Ti is voltatok Apánknál, ugye? Hogy vagytok? Sokat ficánkolnak a babák? Tényleg, választottatok már nekik nevet? És miket szereztetek be eddig? Sok mindent megvetettek már? Vagy kaptatok a rokonoktól, ismerősöktől? Egy ágyban fognak aludni a gyerkőcök az elején vagy rögtön külön? Milyen ikerbabakocsit néztetek ki? Minden apró részlet érdekel! :D
loreena
 
 


Sziasztok!

Hát azért 100%-osan nem volt elégedett még dr.Prof.Papp Zoltán genetikai papírjával sem, de megbeszéltük, hogy a 18. heti ultrahang függvényében még elgondolkodunk az amnion, de most a sárga kis kartonra kellett írnom egy hosszú szöveget, hogy az IVF-ICI ellenére is megtagadjuk. Már hangosan nevettem, ahogy ott diktált nekem, mint az iskolában. Mindketten aláírtuk és ennyi. Amúgy nagyon vidám volt az egész vizsgálat, szerintem a férjem határozottsága sokat számít.
Kisgaby, hogy álltok babakocsival? vettetek, néztetek ill. kitaláltátok, hogy egymásmellettit vagy mögöttit szeretnétek?
Mi a mögöttire szavazunk, azzal kiférek a kapun. Viszont az autóba (normál Ford Fusion) nagyjából nem fog beférni. De a másik típus sem. Terepjárót kéne venni a babakocsihoz. :lol:
Én már nézegetem a dolgokat, bár venni nem merek, max. könyveket. Mi vaterán keresünk egyenlőre kocsikat, volt már egy-két bíztató.
Ma bejelentkeztem a Rózsakert Medical Centerbe 18. heti (nov. közepe) genetikai és szívultrahangra, ezt priorizálja Dévai. Gabi, ti hol voltatok? ha jól emlékszem, ti az istenhegyin.
Remélem, ott már a nemek is kiderülnek.

Szurikáta, köszönöm a kedvességed. Egyenlőre még csak intézkedek suli ügyben, effektív tanulás még csak később lesz.
momelcsi
 
 


Sziasztok,

olvaslak ám titeket így éjjelente, csak már írni nincs erőm, de ha kérdés van lesz és tudok rá választ akkor rögtön írni fogok. Domi egy energiabomba nappal alig alszik (éjjel se túl sokat) és kúszik mászik egész nap és persze pakol :D már alig bírom tartani a tempót, de hamarosan ti is megtapasztaljátok ezt! :D
a tartozásom:
Kép
a legszebb legcsodálatosabb leglegleg...( működik rendesen az anyai elfogultság) kisfiú a világon itt még 7 foggal de azóta már van 8.-ik is.
puszi mindenkinek!
Rencsi

Kép
rencsi79
 
 


nagyon, nagyon édes a lukód. Köszi a képet, nagyon örültem neki, így kora reggel.
momelcsi
 
 


Végre eljutottam ide is...

Rencsi! Ilyen cukorfalat babát! És a fogsor!!! Szenzációs mosolya van!

Genetikai UH-n az Istenhegyin voltunk, és dr. Hajdú Krisztina is megnézte a babáinkat. Szerinte teljesen normálisan fejlődnek, véleménye szerint az egyik kicsit DAGI. Ezen olyan jót mosolyogtam. DAGI. :-)
Momelcsi! Jó esélyeid vannak arra, hogy a genetikai UH-n kiderüljön végre a nemük. Nagyon kiváncsi vagyok már! Érzed már a mozgásukat?

Egyébként a babák jól vannak, ficánkolnak. Tegnap hajnal 3 órától buliztak minden irányból, így az alvás abbamaradt részemről. De nem panaszképp írtam, mert minden egyes mozgásukat szeretem érezni. Boldoggá tesz. Tudom-tudom, amikor majd erőteljesebbet fognak rúgni, akkor nem leszek ilyen boldog. De most nagyon boldoggá tesz.

Ehéten megvettük az első babatermékünket: ikerbabakocsi.
Egymás mögötti verziót választottunk végül. Mi is a neten vásároltuk. Nagyon megszeppentem amikor megvettük, pedig örültem. Szerencsére befér a csomagtartóba a babakocsi váz, aminek külön örülök. Ma találkozom gyerekkori barátnőmmel, aki egy nagy zsák babaholmit szedett össze nekem. Van már gyerekkádunk is, azt ajándékba kaptuk.

Lor!
Kérdezted, a névválasztást. Hát, fiú nevet már talán tudjuk, de a lánynevekkel bajban vagyunk. Minden héten más a favorit. Így elég nehéz dönteni.
Eleinte azt terveztük, hogy egy ágyban fognak aludni az első pár hónapban. Most meg azt gondoljuk, hogy külön ágyban kezdeni talán könnyebb, mert akkor nem kell még az átszoktatással is bajlódni. De azt hiszem ebbe a babáknak is lesz egy-két álmatlan éjszakát okozó beleszólásuk. :-)
Veletek mi újság? Hogy haladtok?

kisgaby

Kép
kisgaby
 
 


Lor! Nagyon örülök a szép babócádnak! És drágám! Mérettáblázatoknak közelibe sem szabad menni! Semmilyennek sem! Minden babó egyedi és megismételhetetlen, és ez a fejlődésükben is láttszik! Szóval ne agyalj a méretein, csak feleslegesen aggódsz miatta. Miközben ő meg vigan ficánkol odabent! :)))
Teszel majd képet a babóról? Mi lesz a neve?
Anna jól van, kendőzünk is, babakocsizunk is, de ma először utaztunk két órát kenguruval! Mindnek megvan az előnye-hátránya. Most a kenguru jobban bejött neki, mint legutoljára kendő. Babakocsit meg itteni sétákra használjuk leginkább, mondjuk Annának az tetszik a legjobban, mert abban tud mozogni. Nagyon szeret rugdalni meg hadonászni!

Momelcsi! Nem tudom ikrekkel hogy csináltuk volna, de mi Annával eddig kb. 2x szállitottuk a babakocsit. Amúgy megoldjuk kendővel, vagy kenguruval. Ikrek esetében gondolom úgyis mindig elkisér valaki, akkor egyik baba rajtad, a másik meg a ksérőn. Igy nem gond, ha nem fér be a kocsiba. :)

Kisgaby! Én is 26 hetes voltam, mikor megvettük a kocsit. És rajtam is urrá lett egy kis félsz, ugyanakkor annyira örültem, hogy megvan!
kislibus
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt napokban többször gondoltam azt, hogy éreztem a B babát, aki felül elől van. A hátsó be van ágyazódva a medencémbe fejjel lefelé. Már indulna kifele? :lol: Másik harántban van.
Mi is már nézegetjük a babakocsikat, de nehezen szánom rá magam, hogy használtat vegyek, viszont újat biztos nem fogok venni. Ti melyik márkát választottátok végül?
Gabi, mikor mész/voltál Dévainál? Azt írtad, hogy ezen a héten.
Lenne egy kérdésem az anyukákhoz inkább:
Volt-e olyan nektek, hogy a sok fekvéstől nagyon fájt a csípőcsontotok és a combcsontotok? én már hetek óta ezzel küzdök, néha elindulni is alig tudok. Árnika krémmel kenegetem, de semmit nem ér. Mást meg nem merek használni.
Egyre kétségbeejtőbb a helyzet, már van, hogy éjjel is üldögélek az ágyban.
Én elég nagy vagyok, biztos a súly is számít, dehát eddig is aludtam valahogy. Persze a hasonalvás már kizárva, sőt én már a kezdetektől nem tudtam először a mellem miatt, most már a pocakom miatt.
Anyám szerint a combcsontomról lement a hús és ezért kezdett el fájni.
Lor, kép????? Mikor mentek szerdán? mi 17,30. Ő ajánlotta magától inkább a szerdát, nekünk meg úgyis az lett volna a jó a színház miatt. Fel is kapta rá a fejét, hogy ilyen helyre járok még? Vasárnap is voltam, én nagyon élveztem, mondjuk fészkelődtem a végén már.
Lor, vettél magzati szívhang hallgatót? én nagyon elégedett vagyok vele, mindig tök megnyugtat, hogy jól vannak.
Kislibus, hány hónaposan kötötted először magadra bármilyen módon Annácskát?

KépKép
momelcsi
 
 


rencsike
Domi nagyon gyönyörű!!!! És már milyen nagy. Hú de megtudnám gyömöszölni :) :) ha hagyná.... :) puszi Nektek!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Kislibuskám! Nem foglalkozom ám a mérettáblázatokkal, csak az UH-k között jó volt belegondolni, hogy most már biztosan 1,5 centis lehet, talán már két centis stb... De teljesen igazad van! :D Táblázatok :arrow: kukába!
Milyen fajta kengurutok van? Olyan, amiben kifele is lehet fordítani Annát? Mert mindenfélét írnak a neten, és nem tudom eldönteni, melyiket lenne majd a legjobb beszerezni… Persze a vásárlással még várunk egy jó ideig, de úgy élvezem, hogy már lehet nézelődni! :D

Momelcsike! Nekem is nagyon szokott fájni a csípőcsontom meg a keresztcsontom, de nekem általában akkor, amikor állok. Valahol egyébként azt olvastam, hogy ez normális, nem kell aggódni miatta. Bár elég fájdalmas tud lenni...
Apánk szerdán 12-re írt be minket, de mivel 10:20-ra megyünk az Istenhegyi Klinikára, ezért lehetetlen, hogy délre odaérjünk. Mondtam is neki, de azt mondta, nem baj, úgyse kerülnénk sorra 2 előtt! :lol:
Jaj, annyira rossz lesz majd elbúcsúzni tőle! :cry:

Rencsike! Domika tényleg leglegleg...! Annyira cuki, ennivaló, olyan kis huncut! :D

Kisgaby! Mi volt Dévainál? Elárulod a fiúcskátok nevét? És a lányneveknél milyen ötleteitek vannak?

Itt a kép, a mi (mindegy hány centis :wink:) édes kis csodánkról :D :
Kép
loreena
 
 


Sziasztok!

Momelcsi! Csipő és keresztcsontom nekem már csak a vége felé fájt, akkor sokat tornáztattam, sétáltam, meg én is ülve aludtam. De normális dolog, sokaknál jelentkezik. Az segitett még, hogy kipárnáztam magam.
Nekünk Bergon babakocsink van. Újonan vettük, azért ilyet, mert magyar márka, és mi magyart veszünk mindenből, amiből lehet. Nomeg de terepjáró kocsi kell és ez tökéletesen alkalmas a célra.
Viszont csak egymás melletti ikerkocsijuk van, és az nagyon széles.
Kb. 3 hetes lehetett, mikor először kendőbe kötöttem. Nem lehetett megnyugtatni, és a kendőben bölcsőtartásban szépen aludt rajtam.

Loreena! Nagyon szép babócátok van! Jó elkezdeni nézelődni babacuccok után ugye? :))
Igen, olyat vettünk, amibe kifele is ültethető. Bebe Comfort welcome excel a teljes neve. De én még nem hordtam benne kifele, azt nem is szabad csak 5-6 hónapos kortól. Akendő jobb volt mikor pici volt, mert bölcső és fekvőtartásban is bele lehetett rakni. Most neki a kendő kevésbé tetszik, bár a csipőjének jó lenne. A kengurunknknak annyi a hátránya, hogy kell egy fekhely, ahol ráadom a "kenguruzsebet", mert azt külön kell a babára tenni és utána lehet csatlakoztatni a hordrészhez. Ebből a szempontból jobb a baby björnös kenguru, abba könnyebb ki-be rakni a babát. A kendőt meg meg kell tanulni megkötni, én egy nagy plüssállattal gyakoroltam amig nem volt meg Anna.
Párod biztos a fellegekben van, hogy végre ott a baba a pocakban! Nem félt téged nagyon?
kislibus
 
 


Sziasztok!

Szerintetek "jelentsem" Dévainak, hogy 15.hetesen hasmenésem van tegnap este óta? semmi más jel nincs (láz, izomfájdalom, hányás), csak néha picit érzem az alhasam, szívhang saját megállapításom szerint rendben. Délután elmegyek a háziorvoshoz.

KépKép
momelcsi
 
 


Sziasztok!

Friss kismamaként csatlakoznék Hozzátok. Egyenlőre még nagyon frissek a hírek, események, de akár hogy is nézem, kismami vagyok :) Még van mit ledolgozni (közepes hiperstimu, esetleges méhen kívüli terhesség), de optimista vagyok.

Nyitásra lenne egy kellemetlen kérdésem. Ma délutánra nem megszokott módon, sárgás lett a folyásom. Ugye UTROzom rendesen, így mindig van folyás, de most ez más. Fel is hívtam Apánkat, aki azt mondta, szedjem az Utrot szájon át, lehet, összekaptam valamit.

Járt már valaki így? Nem hívott be, csak ennyit mondott. Persze ha rosszabb lenne, újra felhívom, de olyan rossz..... Mivel gyógyíthatom magam szerintetek?
nyuszika85
 
 


Melcsi!
Mesélj, mi volt a háziorvosnál? Mi az oka?
Izgulok ám érted!

kisgaby

Kép
kisgaby
 
 


Sziasztok,

köszi csajok! :D sajnos a legek között van a legcsibészebb legrosszcsontabb és legokosabb is persze annyira tudja már hogy mit nem szabad, konnektor, kutylábas stb és csak azt akarja amire azt mondom h nem, aztán persze dob egy puszit meg ezerrel rám mosolyog hátha bevállik..... :wink:

Lor,
mennyire kis cukika!!!!!

Melcsike,
szerintem ha honapra sem múlik el akkor igen, addig is sok sok folyadék. én majd 5 hónapig hánytam még a vizet is és folyamatosan fogytam pedig soha nem voltam kövér és erre sem mondott apánk semmit, ami fontos h ne legyen lázad.

Nyuszika,
én minden egyes alkalmommal úgy mentem Apánkhoz h tuti elkaptam valamit, mert folyásom van, vett kenetet ami mindig negatív lett, a terhesség alatt nagyon megváltozik a flóra, ha mész legközeleb hívd fel apánk figyelmét, h alaposan nézze meg vagy vegyen kenetet ha ő is úgy látja h valami nem stimmel...ja nekem a gynophillus ( nem biztos h pontosan így írják) ajánlották és szuper a protexin termék. Én már egy ideje használom olyan jó bacik vannak csak benne amik megvédik a hüvelyt a fertőzésektől.

na megyek mert hulla vagyok, csak igértem h jövök időnként és az igéret....

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi, köszi a tippet. Tegnap felhívtam Apánkat, azt mondta, az Utrot szedjem szájon át, és mivel pénteken vett kenetet, meglátjuk. De azt hiszem, ez csak holmi terhességi baj... Jött egyéb is... :? Mindegy, kibírok még 6 napot és hétfőn kérek valamit, amit lehet használni. Megnéztem a nálam meglévő kenőcsöket, de egyiket sem lehet állapotosan használni....
nyuszika85
 
 


Sziasztok!
Mennyi új név!!! Nagyon-nagyon gratulálva örülök!!! Majd megtanullak Titeket és jövök, lesem a híreket.
Loreena!!!!:D Nahát, már "macibabád" (Apánk nevezi így a már van keze-lába babákat) van és én nem is tudok róla?!
Rencsikém, de jó, h itt megtaláltalak! Hogy vagytok?
Domika csúcsszép nagylegény!
Puszik Mindenkinek!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsiga! Nekünk Apánk nem mondta ezt a "macibaba" kifejezést, de nagyon tetszik! :D Nimóci baba hogy van?

Csajok! Segítsetek, légyszi! Apánk a múltkori találkánkon mondta, hogy menjek el a védőnőhöz meg vérvételre, de nem mondta, hogy pontosan milyen vérvételekre, csak annyit, hogy mindent meg kell ismételni, még a rubeolát is. A védőnő mondja majd meg, hogy pontosan milyen vérvételek kellenek? Sajnos, én mostanáig halasztgattam a védőnőhöz való bejelentkezést, nem akartam, hogy hülyének nézzen, hogy túl korán keresem meg. Szóval addig halasztgattam a dolgot, hogy csak jövő hétfőre kaptam időpontot a védőnőhöz (épp aznap leszek 12 hetes, úgyhogy az utolsó pillanatban megyek :oops:), és szerdán meg már Apánkhoz megyünk, vagyis szerdára tuti, hogy nem lesz semmilyen leletem. Apánk nagyon le fog szúrni? Én a TSH-t és a toxoplazmát már az első UH után megnézettem, mert ezeket extra fontosnak tartottam, de gondolom, nem az én fontossági sorrendem a lényeg... :oops: Van valami nagyon fontos, amit mindenképp a 12. hét előtt kell megvizsgáltatni?
loreena
 
 


Lori,
nem fog leszúrni nekem sem lett meg akkora amikorra kérte, hasonló okok miatt és annyit mondtam hogy a védőnővel csak hétfőn tudtam találkozni és csak a következő alaklomra lesz meg a vérvétel. És ebből kiderült hogy a védőnő mindent elmond:) nekem egyes beutalókért el kellett mennem a sztkba a nőgyógyihoz hogy ingyn legyen, de ezt is meg tudod beszélni a védőnővel. minden vizsgálat jó a 12 hét után is.
hízással hogy állsz?
puszi

Kép
rencsi79
 
 


Ó, de jó! Rencsi, köszi a gyors választ, nagyon megnyugtattál! :)
Sajnos, nem tudom, hogy hogy állok a kilókkal, mert nincs itthon mérlegünk, de épp ma próbálgattam fel a ruháimat, és a legtöbb nadrágom és szoknyám már nem jön rám. Aminek én eszméletlenül örülök, bár tartok tőle, hogy jövő szerdán, Apánk előtt ez már nem lesz ennyire örömteli dolog... :oops:
De majd leveszem a cipőm és a pulcsim mielőtt a mérlegre állok, és a legvékonyabb nadrágomban megyek! :wink:
loreena
 
 


loreena

Csak arra figyelj hogy a 12 -ik hét előtt regisztráljon a védőnő.Utána ő majd folyamatosan kéri a vizsgálatokat.Mert csak akkor vagy jogosult a szülés után járó pénzre.És összesen 4 szer kell minimum megjelenned a védőnőnél a terhesség folyamán.
Egyébként hanyadik hétnél jársz? :)

szurikáta
szurikáta56
 
 


Lányok, szeretném megkérdezni, hogy nálatok a terhes tünetek hogyan alakultak? Nekem megmaradt a mell érzékenység (ami mára mintha teljesen elmúlt volna), és a rettenetes fáradtság. Más nincs. És persze a meglévő tünet intenzitása is változó. Ez szerintetek normális? Vagy például van ok az aggodalomra, ha a tünet abbamarad?

Lor, már a 12. hétbe lépsz lassan...Nem semmi, szalad az idő. :) Lassan világgá kürtölhetitek a jó hírt :)
nyuszika85
 
 


Sziasztok,
Bocsi, másik fórumról való vagyok, de a dokinál kell megjelenni 4x, a védőnői pecsét nem számít az anyagiakban!ne haragudjatok, nem okoskodni akartam, csak segíteni!
Nyuszika, Örülök Neked!Puszi

mary80
 
 


Lor, én a 11.betöltött hét után mentem először a védőnőhöz. Nem túl sokat segített, úgyhogy én felhívtam Dévait (pont azon a szörnyű délutánon, mikor egy punkcióst kórházba vittek) és próbáltam megérdeklődni, hogy mik kellenek.
Nekem a háziorvos levett mindent, beküldte a Jánosba, és az eredménnyel apánk teljesen elégedett volt. Megpróbálom megkeresni a papírt, és pontosan leírom, hogy mire van szükség.

ami biztos: Teljes vérkép, teljes vizelet,wassermann, hepa B,C, rubeola, toxoplazma,vércsoport és ellenanyag (újra, pedig nem változott)

Ha megtaláltam, és van még rajta valami, akkor írok. egyébként a kiskönyvben is benne lesz, különböző betűkombinációk, amiről halandónak fogalma sem lehet.

KépKép
momelcsi
 
 


Lor, jól értettem, hogy most utoljára jössz Dévaihoz? és akkor helyben keresel magadnak másik orvost, akinél szülni fogsz?
Sajnálom, ha többet nem talizunk Dévainál, de gondolom azért a topikot nem fogod elhagyni. :lol:

KépKép
momelcsi
 
 


Mary, aranyos vagy, köszönöm. :)

Momelcsi, látom, rohangálsz itt a fórumok között, legalább szánj meg Te és segíts a feltett kérdésemben.. :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Vonalzóval próbálkoztam...... Nem jött össze :) Ha megcsináltam, hogyan lehet bevarázsolni ide?
nyuszika85
 
 


mary

Köszi a kiegészítést,kedves vagy. Ez nem beleszólás,minden jó tanácsot és egyebet szívesen veszünk. :)
Én is szoktam más fórumokon zugolni :D :D

szurikáta
szurikáta56
 
 


Nyuszika, aláírásként kell betenned megfelelő formátumban. Sajnos nekem sem sikerült, a férjem segítsége kellett.
Elküldöm idézőjelbe téve (tehát az nem tartozik hozzá), hogy kb. milyennek kéne lenni a formátumnak.
"Kép "

Nekem is teljesen hektikusan alakultak a tünetek az elején. Én majdhogynem egész nap aludtam, és semmit nem éreztem ezáltal. Állítólag az ikreknél tovább tart az álomkór, de szerencsére 12. hét után valamelyest javult.
Nekem a mellem nem fájt nagyon sokáig, csak növögetett, aztán kb. 12. hétnél kezdett el szúrkálni.
Én nagyon óvatos voltam, nem eröltettem magam, így nagyon más tünet nem volt. A csípőm fájt a sok fekvéstől, de ez csak közvetett dolog.
De ha hétfőn mész, úgyis ki kell fizetned a terhesgondozást, biztos megnézitek őket. Addig légyszi ezekkel ne is foglalkozz, van aki észre se veszi hetekig, hogy terhes. Nem törvényszerű, hogy mert lombikosok vagyunk, nekünk minden bajunknak kell lennie.

KépKép
momelcsi
 
 


látod, nekem meg már ez nem sikerült :lol:
Pedig az előlnézetben még nem így látszódott.

KépKép
momelcsi
 
 


Szurikáta, köszi!:)

mary80
 
 


Momelcsi, nagyon köszi, végül sikerült :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok.

Kismamik:óriási gratula nektek!!!!

Rencsikém:nagyon nagy fiú már Domi,rá sem ismerek. :lol: Hogy vagytok??? Éjszakáztok még?

szurikáta:már megint itt tartunk,hogy eltelt egy szezon és kertészkedsz.Miújság,hogy vagy????

ercsikata:ti hogy vagytok???? Tessék jelentkezni!!!
moncsigám:édes kis nagy fiad van,láttam az új képeket az iwiwen.Hogy vagytok???

Többiek:vjulcsi,kislibus,chilike,bodza,cs.andi, és nem jutnak az eszembe a nevek....???????

Mi jól vagyunk,felújítjuk a lakást.Festés,ablakcsere stb.Milán is nől mint a gomba.Tegnap fordult meg elöszőr hasról hátra. :lol: 7,5kg.Éjszaka még 2-3ébreszt sajna,hogy éhes.Tejem már nincs.Eddig tartott a tejkészlet nálam.De már főzelékezünk+a húsit is elkeztük.

Kép
Kép
melánia
 
 


melánia

Köszi jól vagyunk. Mostmár a téliesítés van a kertbe,meg falevél,de az tonnaszám :shock: :twisted: ugyhogy van mit takarítani.Felszedem a virágtöveket,gumókat,had pihizzenek a télen lenn a pinyóba :) a fűszerkert fenyőágtakarást kap hideg ellen.
A kora tavaszi virághagymák már 2 hete a földben lapulnak :) remélem szépen kibújnak.És nagy örömömre kaptam hóvirághagymát is :)
És azt hiszem végeztem is,ma ezt megcsinálom.Szépen süt a napocska :lol:
Kicsi Milán hogy van? Biztos nagyon édi :)
Puszi Nektek!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Lor, Melike! Köszi, remekül vagyunk. Szépen növöget (kb 9,5kg,75cm), ügyesedik, okosodik a lelkem. Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melánia,de örülök,hogy irtál!!Rég hallottunk rólad,rólatok!
Moncsi,már látom,h Nimród is nagy kópé lesz.. :D gyönyörűséges!!
A többieket is puszilom,remélem mindenkivel minden rendben.. :D
Rólunk:Petinek sokat kiütéses a popsija,pedig igyekszem minnél hamarabb rendezni,ha dolog van,de úgylátszik ennyire érzékeny lett a popsija.(+lehet,ha nagy örlőfogak is bejátszanak :? ) Ezen kivűl szerencsére minden rendben,de nagyon oda kell rá figyelni,olyanokat produkál,hogy a hajam égnek áll.
De nem baj,csak egészséges legyen,az a lényeg.
Az új kismamiknak gratulálok,élvezzétek a pocakoslétet,annyira jó!!!És azért gyertek ide néha,hogy hallunk rólatok és a dolgok állásáról. :D
Puszi,vigyázzatok magatokra.
Andi
ui.igen,megint itt az ősz,lassana tél,mert Szurikátánk virágosít tavaszra..hogy telik az idő!! :lol:

Kép
cs.andi
 
 


moncsiga

Nimród egyszerűen gyönyörű!!!! :) :)
Jó hogy bekukkantottál. Gyere ha ráérsz.

andi

Köszi ez így van. Szerintem kislibus is biztos kapirgál már a kertecskéjében :lol: ha Annácska hagyja :wink:
Ha Peti popsija pöttyös,nem lehet hogy valami gomba? :shock: nézesd meg dokival.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Szurikáta,igen az,kapott rá kencét,kétfélét is.Nagyon erős már a "koncentráció",hogy már mindent eszik,és hiába van rendezve hamar,sajnos ez lett belőle.Most minden alkalommal megyünk a "csapacsa"(csap alá by Peti :D ),mert a doki nénink szerint a popsitörlő ellenség és nem elég már.
Próbálunk szabad fenékkel lenni,de ez ősszel nagyon nehéz,még itthon is.
Amúgy hogy vagy?Mi van a 3-as ikres kismamiddal? :D
KIslibus is biztos próbál kertészkedni,ha Anna hagyja,vagy magára köti szegénykém.Biztos nehéz így most..
Remélem mindenki jól van!
Puszi

Kép
cs.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: