Új privát üzeneted érkezett!

Vigantol: én pont újat irattam, akkor mondta a védőnő, hogy nehéz lesz beszerezni. Szerencsére volt új szállítmány a gyógyszertárban.
Azt gondolom, nem lehet gond belőle (remélem), mert ezek úgy vannak, hogy "ha 3 napig egyfolytában ezt fogyasztod, akkor...".

fogzás: én már úgy örülnék, ha kijönne a foga a kisfiúnak! Talán kicsit lenyugodnánk. Ő és én is aludhatnánk kicsit többet!

Szerintem Bogi normális hosszúságú, talán az átlagnál kicsit hosszabb. Nem baj: manöken lesz! :D

A mozgás öröme :? : én olyan jól ellennk, ha Máté még csak felülne! Igaz, akkor valszeg azért aggódnék, hogy mikor csinálja már ezt+azt. :? Most épp egy dobozt szerel szét, amiből előzőleg kipkolta az üdítőket...

Csak enne! Ma még semmit nem evett. Szopizott, de nem kellett se tápszer, se banán, se rizseshús...

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Nagyon édesek a babák egytől egyig!!!! Mindenki tündéri!

Bogi szerintem is teljesen normális méretekkel rendelkezik.
(Dorina 72cm és 8,5 kiló)

Ma hívtam a védőnőt, mondta, hogy ne adjam a Vigantolt, hanem írassak fel másik vitamint Dorinának.
Hétfőn első dolgom lesz hívni a dokinőnket.

kis.csillag
nem tudom, hogy Máté miért ilyen kis étvágyú.
Nincs valami olyasmi vitamin a babáknak, ami étvágygerjesztő?
Mert azért szüksége lenne a tápszeren kívül a különféle zöldség gyümi mennyiségre is, pláne, hogy megyünk a télnek.
De ez csak egy ötlet, lehet nincs is ilyesmi, de hátha...

Dorina foga ma nagyon belehúzott.
Tegnap még sehol semmi, ma meg már félig áttörte a felső metszőfog az ínyét. Egyre több foga van neki és olyan édes vele.
De ma csak erre koncentrál. Nem mutat hajlandóságot, hogy felüljön. Csak rág és rág és rág és rág. Mindent, ami a keze ügyébe kerül. Ha más nincs akkor a kezét rágja.
Kész vagyok tőle.
Remélem azért nem felejti el hogyan ült fel többször is tegnap és csinálja majd megint.
De...
lett fülbevalónk. Olyan igazi kis csajszis lett tőle. Nagyon jól áll neki:)
Majd hozok képet is róla később.

Kép

Kép
buba*
 
 


Tudod, buba, kipróbáljuk a béres-cseppet. De enélkül is éhes kellene legyen, mert kizárt, hogy a tejem elég lenne!
áááááááááááááááááá
Most 2 órája alszik... az ölemben... :shock:

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 

 
 

Hoztam képet Dorináról:
8 hónapos nagylány
Kép
megtanult tapsolni
Kép
fülbevalós (6 hét múlva már a sajátja lesz benne:
Kép
tükröm-tükröm
Kép
felülés közben
Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Vigantol: honnan szedték azt, hogy nem került forgalomba, a mienk is közte van.

lilijudit: nem rota volt, hanem campylobakterium, ami tejben és tejtermékben, vagy húsban és húskészítményben lehet.
Nem találkozott ilyenekkel a gyerek.
Az ANTSZ-t is fel kellett hívnom, ez ügyben (küldtek levelet), kifaggatott a nő, de így sem kerültem közelebb a megoldáshoz, hogy honnan szedte össze.
Csak egy dolog maradt, a chips-es zacskó, amit fogdosott, mert imádja, ahogy csörög.

Hát ennyi!

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Sziasztok!
Erika, most nem voltam a tornán, mert Zsolti elaludt itthon, nem akartam emiatt felébreszteni. Apa vitte Zsófit tornára. Állítólag egyszer sem jött ki, jól bírta. Csak Cili néni nem értette a nevét, amikor mondta. :P

Én azt olvastam, hogy az utóbb fél évben vásárolt Vigantolok 95%-a szerepel a listán, így nem lepődtem meg, hogy a miénk is. Azt is olvastam, hogy állítólag ez csak technikai probléma, a Merck-et akarják így rábírni, hogy másik fajta cseppentővel adják ki a terméket.
Na mindegy. Egyelőre abból nem adok a gyereknek.

Nagyon édeskék a gyerkőcök!
Erika, nem semmi a lányod! Milyen szövege van már! Te csak megszülted... :lol: :lol:

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Bölcsivel kapcsolatban lenne kérdésem azoktól, akiknek volt vagy épp bölcsis a kicsije.
A kiszemelt bölcsibe, ahová Dorina majd járna jövő májusban lesz beiratkozás a 2011/2012-es évre.
Dorinát én nem szeretném még 2011-ben szeptemberben bölcsibe adni, majd csak ha betöltötte a 2 évet, azaz 2012-ben.
Elvileg jövő májusba már be kell íratni, de ez most azt jelenti, hogy akkor neki már szeptembertől bölcsisnek kell lennie?
Vagy van lehetőség szerintetek arra, hogy csak köv. év januárjába kezdje meg a bölcsit?
Tapasztalat?

Kép

Kép
buba*
 
 


Nálunk is ugyanez a helyzet a bölcsivel. (Milyen meglepő, hisz egy napon születtek a gyerekeink :D ).
Én Zuglóban szeretném majd beíratni Kristófot, szeptemberben beszéltem a központi bölcsödésekkel, és azt mondták, hogy HA felveszik (idén 300 gyereket utasítottak el :? ), akkor vinni kell, mert ha nem, más kapja meg a helyet. Lehet viszont fél napra vinni. Nálunk, ha felveszik, ez lesz.

Kép
urbanmelinda
 
 


Gondoltam érdekes lehet számunkra akiknek vannak már gyerkőcei:
http://penzcentrum.hu/cikk/1025516/1/ki ... zol_jovore

Kép

Kép
buba*
 
 


Ácsorog. Egész nap. És átmászik mindenen. Vagy megkerüli, de olyan gyorsan, hogy csak azt veszem észre, hogy eltűnt. Mi lesz, ha már szalad?! :shock:
És eszik. Szigorúan azt, amit én is. Így eszem sütőtököt almaszósszal és pulykával, sütőtököt krumplival, banánt almával és barackkal, gyümölcsös tejpépet... Ő pedig kenyeret (oliva olajba mártogatva, tejszínhabot, rizset. És eszik kekszet. Na nem azt, amelyik a kezében van! Azt, amelyiket én eszem és adagolom neki. Az övét a kutya ette meg. Sajnos lemaradtam a pillanatról, így nem tudom, hogy adta-e a gyerek vagy elvette a kuty, de tény, hogy a gyerek vitte a kutyához a kekszet.
És iszik. Szigorúan pohárból. Mintha mindig ezt csinálta volna.
És alszik. De nem ám az ágyában! Mellettem, az ölemben, a kocsiban.
És hintázik. :D És kacag közben :D

A legédesebb viszont az, ahogy a porszívóra reagál: ragaszkodik hozzá, hogy jelen legyen (és ennek hangot is ad :? , jó nagy hangot :? ), majd amikor szólok, hogy "hangos lesz" (ez olyan, mint a babaúszáson a "merülünk"), nem megy arrébb, de amint bekapcsolom a porszívót, megijed, és mint a tojós galamb elkezd jobbra-balra-előre-hátra négykézláb (nem tudok jobb szót) rohangálni. Aztán rájön, hogy csak a porszívót kapcsoltam be, és jön vissza húzogatni a madzagját.

Tündér!!!!!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Megint nagyon régen volt már időm fórumozni (most, hogy elkezdődött a suli). Irígykedve olvasom azokat, akik csak 2 évesen akrják bölcsibe adni a picúrt. :cry: Én már most sem vagyok otthon a hét nagy részében, így Alexandra most a nagyinál tölti a napokat, ami majdnem olyan, mint egy bölcsi: Reggel viszem, este fél 6-6-ra épphogy visszaérek érte, hozom haza, aztán fürdetés, meg minden. Lassan kezd hozzászokni. Talán így nem lesz majd nehéz a bölcsibe szoktatás, amit mag kell ejtenünk, ha lehet, már februártól. Ha nem megy, akkor marad anyámnál, és szeptembertől lesz a bölcsi. (Pedig én egyáltalán nem is akartam bölcsibe járatni... :cry: )
Képzeljétek, a picibaba.hu-ra elküldtem a szüléstörténetemet, már fel is tették. :)
Alexandra ebben a hónapban mindössze 15 dekát hízott, ami nagyon kevés, de mivel elég sokáig volt beteg és utána is sokáig még keveset evett, nem lepődtem meg. Viszont még mindig nem értük el a 7 kilót, pedig itt már 5 hónapos, 8 kilós babákról olvasok. Pedig eszik rendesen... :?
Már kijött egy foga és folyamatban van a második is. Ehez képest elég nyugodt, csak pici nyügik vannak néha. Már kúszik és próbál négykézlábra húzóckodni, ami msikerül is, csak még arra nem jött rá, hogy innen hogy legyen tovább. :)
Ti minden nap szoktatok sétálni? Nekem csak nagyon ritkán jut rá időm, így az összaes idő, amit Szani a levegőn tölt az, ami alatt elviszem reggel és este haza hozom. Ez is gáz. :(

Viszont itt van róla egy vigyori kép. :D

Kép

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Kis.csillag: nagyon ügyes Máté! és lassan csak megjön az étvágya is :)
nem akarok okoskodni, de a bérest nem csak 10 kg felett lehet adni?

Buba: nagyon édes Dorina a képeken!
nekem nincs bölcsis tapasztalatom

Ági: jöttök tornázni? múlt szerdán jól megnéztem magamnak egy-két anyukát-kislányt :), lehet azt gondolták, hogy dilis vagyok :)
egyszer csak összefutunk, az igaz, hogy most is csak az öltözőben jutott hely

Orsi: nagyon édes Szani! elolvastam a szüléstörténetedet, tök jól megírtad
amúgy megértelek, én 2x fél órára hagyom itthon Bálintot, míg Lilit hozom-viszem sz oviba, de tök lelkiismeretfurdalásom van :(, tanulni, meg biztos nem egyszerű kisbaba mellett :?

szerintete ez a családi adózás a gyed alatt fog minket érinteni?nekem még elég homályos ez az egész :(
viszont tegnap lejárt a tgyás :roll: , tényleg a gyed az mennyi?

mi is váltottunk új vigantolt, hagyományos cseppentős, Lilinél is ilyen volt

Ti adattok be prevenárt? nekem javasolta a doktornő, de csak úgy van értelme, ha mindkét gyerek megkapja, de Liliére nincs támogatás, így 20000.- :twisted:

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Orsi, nagyon édes Szani. Tündéri ebben a sapkában és olyan édesen mosolyog. Kis huncut. Biztos nem lehet egyszerű távol lenni tőle. Én elképzelni sem tudom milyen lehet ilyen sokat távol lenni Dorinától.

Erika:
a Gyed a nettó béred 70%-a. Nekem jó volt, mert én amíg kaptam a tgyást az pont annyi volt mint mikor melóztam. Ugyan annyit kaptam, egy forinttal sem kevesebbet, így a gyed kicsit karcsú ezután, de hát nem tudunk mit tenni.
Az adózással kapcsolatosan nekem is vannak homályos részek.

Kép

Kép
buba*
 
 


Erika, a gyed a fizetésed 70%-a, de max a minimálbér kétszeresének 70%-a, idén 102900 Ft brutto. Ebből vonnak nyugdíjjárulékot és adót. Ha jogosult vagy, érvényesíthetsz adójóváírást.
Ha el tudod intézni, irasd még ki magad a háziorvossal pár hét betegszabira! Ehhez az kell, hogy még ne légy fizetésnélkülin a gyed-hez. Ha van kérdésed, írj privit!

Ma éjjel veszekedtem a gyerekemmel!
Nagyon kész vagyok, mert eladom a házat, lakást veszek, és nagyon bonyolult a hitelek miatt, de úgy szégyenlem magam, hisz a gyerek nem tehet semmiről! Én meg veszekszem vele, mert éjjel rugkapál, ha ébred, amíg nem kerül cici a szájába. :cry:

Ő meg olyan hamar megbocsájt! Csak valszeg éjjel rosszat álmodik... hogy nem engedem magamhoz... Mert nappal is mindig csak cicizni akar + az ölemen aludni. Amint lerakom, felébred és keservesen sír. És nem szabad mindig engednem neki, mert így sem eszik eleget, és rendszert kellene tanuljon.
Amint felveszem, bújik megint a pulcsim alá...

De estére már alig érzem a derekam, + meg is kellene tanulnia, hogy nem lehet mindig ölben lenni (sajnos). És esténként már nem is lehet letenni. Csak Apa tudja ágyba tenni.

Most is ölbe kérecckedik...

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Erika itt egy oldal, ahol ha kitöltöd az adatokat, kiszámolja neked, hogy mennyi lesz pontosan a gyed-ed.
http://adozona.hu/kalkulator_tgyas_gyed_gyes.aspx

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Buba: köszönöm! jó ez az oldal, de jól beparáztattam magam, mert hülye fejje nem töltöttem ki, hogy több biztosítási idő, és úgy jött ki, hogy nem kapom Bálint 2 éves koráig a gyedet :evil:
egyből kivert a víz, de szerencsére rájöttem, hogy rosszul csináltam, most már tudok mindent :D

sajnos az én közalkalmazottim után nem lesz olyan nayg különbség a gyed :( :roll:

kis.csillag: köszönöm Neked is, már mindegy, mert igényeltem a fizetés nélkülit, amúgy sem nagyon sok a különbség, de azért számít :(

publikus, hogy hová költöztök, 2-en, vagy 3-an?

tudom, hogy néha összecsapnak az ember feje felett a hullámok, de ne veszekedj szegény Mátéal, Ő igazán nem tehet semmiről
én kérni szoktam Bálintot, ha már vagy 3x fel kellett kelnem beadni a cumit, hogy mostmár aludjunk reggelig, eddig bevált :)

amúgy meg olyan édesek, hogy nem lehet rájuk haragudni

éjjel teljesen sötétben alszotok, nem lehet, hogy ,megijed a sötétben, ahogy megébred?

érdekes Máté, nálunk Bálint jobban szeret ölben lenni, mint Lili, de amióta fordul, meg kúszik, meg mászni próbál kevesebbet igényli, szerencsére :)
Máté biztos érzi, hogy egymásra vagytok utalva és sokat vagytok ketten, Te az övé vagy :D

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Fogalmam nincs, hova költözöm. Ez a legfrissebb. Legalább hárman: Máté, Liza és én. De lehet, hogy négyen. Az egészet akkor hiszem el, ha már ott alszunk.

Máté sajnos úúútálja a cumit. Olyan jó lenne, ha csak a cumit kellene visszaadni! De neki cici kell. Illetve, lehet, hogy az apja meg tudná nyugtatni,de ő - mint tudjuk - nem kel fel hozzá, tartja az ígéretét. Hm. Néha megpróbálja egy kis simivel magához vonni, de ölbe kellene vennie, és néhány lépést tenni vele. Velem ez azért nem működik, mert rögtön mászik a pólóm alá...

Napközben pedig... olyan édes, ahogy jön mosolyogva :D

Sajnálom, de a közalkalmazottihoz képest tényleg nem lenne nagy a különbség. Én hálás vagyok a dokimnak a lehetőségért, főleg úgy, hogy nem fogadta el, csak a csokit, pedig próbálkoztam erősen, és tudja, mennyit tett nekem ez a különbség!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Hát ez nem igaz!
A gyereknek van egy fa katicája, amit húzni lehet, akkor gurul és forognak a pöttyök az oldalán. Nos, Máté négykézláb húzza maga után, ahogy mutattam neki.
A zén fiam!!!!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!
sos hülye kérdés

gyed igénylést töltök ki, az igénybejelentő lapon kivül van egy ........gyed folytatólagos igénylésére vonatkozó igazolvány kérőlap...............ez mi? kell?

segitség:)
evaczak
 
 


Sziasztok!
Erika: nagyon cukik a gyerkőcök és Bálint megintcsak nagyon megnagyfiúsodott :), a szemei meg tisztára olyan szép kékek lettek, mint Lilié. :)
Tesóimádat abszolút töretlen, nálunk is. Reggelente már nem kell Mátét fél óráig ébresztgetni, hanem jön magától kistesó kora reggeli gügyögő hangocskájára (sajna hétvégén is :shock: ) és angyali mosollyal az arcán mászik be mellé az ágyba (nem a kiságyba :lol: , hanem hozzánk, reggelre ottragad G), édesanyjáról teljesen el is feledkezve, csak kistesó kap automatice puszit... :lol:
Nagyon ügyi Bálint h már ennyit jön-megy! :)
Mi még ugyanott tartunk, csak kúszáspróbálkozás.
Viszont sztem jönnek a köv. fogai, megint kínlódás van.
És sajna nem tudom mi van, de nálunk is rosszak az éjszakák már jó ideje, többet felkel, mint 1-2 hónaposan, és csak én kellek no meg a cici... reményem sincs, h mikor alszom át végre legalább nagyjából egy éjszakát...... :shock:

Andi: Dorina irtó helyes nagylány lett, szuperek a képek! :)

Orsi: Szani is tök cuki! :) Milyen suliba jársz? Mi igyekszünk levegőzni, de hát én egész nap itthon vagyok, így könnyebb. Persze nemsokára jönnek a rosszabb idők megint, sajnos, több itthonléttel.
Bölcsiügyben én is kíváncsi leszek, mit mondanak majd, mert ősszel még nem szívesen adnám be G-t, de januártól már nagy eséllyel. Csakhogy most vszleg nem lesz már olyan egyszerű ez, mint régen, a sok jelentkező miatt nem hiszem, h tartanak fent helyett a második félévben kezdőknek... mindenesetre ha van rá esély, akkor nekünk is be kell iratkozni tavasszal..
Máténak meg sulit keresni, izgi lesz..
Erika, ti már tudjátok h hova megy Lili?

Bea: Mátéd nem semmi kis pacák, lenyűgözve olvasom a sztorijait... :lol:

Jók legyetek, végre kisütött a napocska! :)

K.

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Erika, ma nem megyünk tornára, mert Zsófi még mindig taknyos. Pénteken kezdődött hányás-láz, most már csak dől az orrából... Ráadásul Zsolti is elkapta, megint taknyos. Még csak pár napja lábalt ki az előzőből, máris itt a következő. :?
Múlt héten apa vitte Zsófit tornára, őrá talán emlékezhetsz, mert talán ő volt az egyetlen apuka. Tök ideges lett, hogy mindenki odapakolt a székekre (és senkinek eszébe nem jutott volna odébb pakolni :roll:), nem talált helyet átöltöztetni a lányt, így levágta a földre a kabátját, azon öltöztette Zsófit. :P

kis.csillag, nem egyszerű egy adás-vétel, kitartást kívánok hozzá!

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


evaczak:
én nem emlékszem, hogy anno én ilyet kitöltettem volna, mint amit írtál. nekem csak az rémlik, hogy azt az igénylőlapot adtam be a melóhelyre, amin a gyed-et kell igényelni.
De lehet biztosabb lenne, ha mondjuk felhívnád a melóhelyeden a munkaügyis emberkét. Ő biztosan meg tudja mondani mi ilyenkor a teendő.

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, most vagyok majdnem 7 hetes terhes, igy lassan nőgyógyászt kellene találnom(az enyém sajnos már csak terhesgondozást vállalna, szülni nem lehet már nála :)
Uzsokiban szeretnék szülni....tudtok nekem orvost ajánlani és hogy hol van a rendelése és kb. mennyi a terhesgondozás???

Köszi, köszi előre is :):):)
ancsyka
 
 


evaczak írta:Sziasztok!
sos hülye kérdés

gyed igénylést töltök ki, az igénybejelentő lapon kivül van egy ........gyed folytatólagos igénylésére vonatkozó igazolvány kérőlap...............ez mi? kell?

segitség:)

Én sem emlékszem ilyen igazolvány izére... Ha betelefonálsz oda, ahová beadod az igénylést, ott is meg tudják mondani, hogy kell-e.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


ancsyka írta:Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni, most vagyok majdnem 7 hetes terhes, igy lassan nőgyógyászt kellene találnom(az enyém sajnos már csak terhesgondozást vállalna, szülni nem lehet már nála :)
Uzsokiban szeretnék szülni....tudtok nekem orvost ajánlani és hogy hol van a rendelése és kb. mennyi a terhesgondozás???

Köszi, köszi előre is :):):)

Szia ancsyka! Gratulálok, jó egészséget és zökkenőmentes terhességet kívánok neked!
Sok dokit ajánlhatunk neked, mindenki elégedett volt az orvosával. A magánrendelések (akinek van) általában 8-10 ezer Ft körül vannak alkalmanként. Van aki az Újpesti szakorvosi rendelőben is rendel, van aki az Örs vezér téren és van akihez a kórházba kell járni. Neked milyen igényeid vannak?

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Kriszta, átérzem az éjszakai megpróbáltatásaid! Én már kezdem megszokni, hogy a gyerek mellettem alszik. Arra gondoltam, hogy az új lakásban talán alszik majd saját szobában...

Olyan édesek a lányok! Majd megyünk udvarolni :wink:
Nekem most nincs új képem, pedig szívesen mutatnám, milyen gyönyörű! De videót nem tudok ide feltölteni, pedig az lenne az igazi, ahogy hintázik Máté :D

A bölcsi eredményt én is kíváncsian várom. Nekem azt mondták, januárban kell jelentkezni a munkahely szerint illetékes bölcsiben, ahol kérelmet írunk és reménykedünk, hogy bejut-e az 5-be (80 jelentkező közül), akik területen kívüliként járhatnak. Viszont azt mondták, elég 2 évesen, februártól járni. Majd meglátjuk.

Ancsyka, szerintem még ráérsz a dokit felfogadni. Ha minden rendben, akkor elég egyelőre a sima nőgyógy rendelésre járni, és csak a vége felé fizetni a nagy lét...
Én a saját dokimon kívül mindenkit ajánlok ott :?

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Jó reggelt!

ági_zsófi

Köszönöm szépen a jó kivánságokat :) Mivel Dunakeszin lakom, igy nekem Újpesti rendelés elég célszerű lenne, ha esetleg tudsz ilyen dokit ?! :) De a te konkrét orvosodat is megirhatnád, mikor, hol rendel stb... :) Köszönöm :)

kis.csillag

A sima nőgyógyász alatt az sztk-s orvosokat érted? Mert ha igen, akkor nem nagyon szeretném...az a baj, hogy nekem az idén már volt 3 korai vetélésem és ő a mi kis 4-eskénk aki úgy néz ki, hogy egy kis bombaerős baba és végre velünk marad, igy esélyt sem akarok adni, hogy esetleg az sztk figyelmetlenség miatt baja legyen...remélem megértesz. Nekem sem egy álom sok lovét kifizetni, főleg, hogy fél éve munkanélkül tengetem az életem, de őt már nagyon féltem....:)
ancsyka
 
 


ancsyka írta:ági_zsófi

Köszönöm szépen a jó kivánságokat :) Mivel Dunakeszin lakom, igy nekem Újpesti rendelés elég célszerű lenne, ha esetleg tudsz ilyen dokit ?! :) De a te konkrét orvosodat is megirhatnád, mikor, hol rendel stb... :) Köszönöm :)

Írtam privit.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Tyhűh, ancsyka, ez nagyon durva! És köszönjük a bizalmadat, hogy megosztottad velünk a gondjaidat is!

Nagyon szorítok Nektek, hogy most minden rendben legyen! Remélem, néha benézel majd, ha már megtaláltad is az orvosodat, és mesélsz a fejleményekről!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Képzeljétek Dorina ma reggelre megtanult mászni és felállni.
Mintha éjszaka megálmodta volna hogyan is kell.
Hoztam pár képet a folyamatról:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

buba: Nagyon ügyes Dorina, és már a számítógéphez is ért. Nem is te raktad fel a képeket, hanem ő.
Barbi még csak a forgásnál tart, és nagyon aranyosan ücsörög az ágyon, és nézi a Minimax-ot.
Mikor nappal a nagy ágyon elalszik, olyankor is megfordul, és hason alszik tovább.

ancsyka: Üdv a fórumon! Én is szorítok, hogy 4-eskével minden rendben legyen.
Az uzsokis orvosokról én is csak jókat tudok mondani. Én Lajis doktornőhöz kerültem, de nem volt fogadott orvosom, ő nagyon kedves, és lelkiismeretes, fiatal nő.

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Kriszta: ELTÉ-re járok, ha jól megy, ez lesz az utolsó félévem. Ha sikerül, márciustól el kell mennem dolgozni, mert nem állunk túl jól anyagilag. :(
Hétfőn vettünk új babakocsit. Én a régit is szerettem, de már írtam korábban, hogy a házunkban az elvileg babakocsitárolónak szánt helyiséget telepakolják (leginkább) biciklikkel és a kocsink csak összehajtva fér be. (Persze úgy is rápakolnak mindenféle kacatot. :evil: ) Így viszont egyedül képtelen vagyok kivenni-kinyitni, összecsukni-betenni a kezemben a gyerekkel, úgyhogy néztünk egy kissebbet-könnyebbet, ami már sportkocsi. Most azt is fel-le hurcoljuk, mert nem merem lent hagyni. :?
Viszont az tök érdekes, hogy míg a régi bazi nagy kerekű volt, de fix, az új meg kisebb, de bolygós kerekű, nem sokkal könnyebb tolni, mert nálunk borzasztó állapotban vannak az utak, járdák és a kis kerekek alig bírják a strapát... Ennyit arról, hogy a kis kerekűeket városi közlekedéshez ajánlják... 8)

Szaninak kijött a második foga. :D

Kép

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Kedves kismamák!Szeretettel várunk minden olyan babát, aki betöltötte a 8. hetet egy kis Baba-mama jógára!Ha még várandós vagy akkor neked a kismama jóga ajánlott! címünk :Szugló u. 83 Tel.:06203107928" Éld át a csodát ami benned rejlik "

nerif
nerif
Budapest XVIII. kerület
 
 


szerintetek miért van az hogy nagy örömmel megeszi az alma banán pürét, és már másodjára kb 2p után egy böffenettel vissza jön az összes cucc????
én nem értem, és csak ez a kaja jön vissza..........
evaczak
 
 


evaczak írta:szerintetek miért van az hogy nagy örömmel megeszi az alma banán pürét, és már másodjára kb 2p után egy böffenettel vissza jön az összes cucc????
én nem értem, és csak ez a kaja jön vissza..........

Nem lehet, hogy sokat eszik belőle és nyomja a gyomrát? Azért a banán oké, hogy finom, de eléggé "tömős" anyag. Próbálj kevesebbet adni neki, illetve evés közben böfiztetni.

Kaja ügy nálunk: elkezdtem a hozzátáplálást, úgy tűnik nagyon ízlik Zsoltinak az alma.
Viszont zöld a kakija (ami alig van), szóval nagytempóban kell haladnom a táplálással, mert úgy tűnik nem bírom anyatejjel. Holnap megyünk dokihoz, jól megkérdezem, mi legyen. :)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Orsi: nagyon édes Szani! :) Mit tanulsz az ELTÉ-n?
Hát, igen a magyar út-és járdaviszonyok közt sajnos semmin sem csodálkozik az ember...

Andi: csuda ügyes Dorina, hipp-hopp belejött a dologba! :)

Erika, veletek mizu?

Ági: majd írd meg h mit mondtak a dokinál. Ti most kezdtétek 7 hónaposan? Mi tegnap voltunk tanácsadáson, most már leálltunk a hízással, két hónap alatt hízott egy hónapnyi adagot, de én nem aggódom. Tejem amúgy bőven van, bár lehet, h már nem olyan tápláló. Kell adnom neki vasat és tempós hozzátáplálást javasoltak. Majdnem úgy csináltak, mintha nem 6 hós kezdést szoktak volna javasolni tisztán anyatejes babáknál - pedig sztem nincs miről lemaradni... Sinlac pépet is kaptunk h estefelé egyen, hátha nem ébred annyit éjjel, hát kíváncsi leszek. :roll: Jó múltkor, amikor sütőtököt kóstoltunk, nagyon tetszett, múlt héten meg nem kellett neki. Most az almát kóstoljuk, az is módjával ízlik...
Amúgy nálunk is van zöld kaki, de jönnek megint a fogai, úgyhogy sztem attól lehet.
A mozgására is azt mondták, h mozoghatna már többet, de hát mit csináljak... még mindig alkalomszerűen fordul csak vissza a hátára és a kúszásban se nagyon jutottunk előrébb.
Azért igyekszem nem aggódni! :wink:
Hihetetlen h már fél év eltelt és lassan két nagyfiam van. :lol:

Jók legyetek, rakok két frissebb képet. Kriszta
Kép
Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Jaj, annyira aranyos Gergő! Cuki ott a szekrény alatt! :D

Voltunk ma dokinál, megkapta az oltást. Zöld kaki ügyben arra jutottunk, hogy ne aggódjak, mindent feldolgoz, amit kap, de álljak rá most már a hozzátáplálásra, adjam neki a főzelékeket. Igazából két hete kezdtük almával, de valahogy elhúztam a dolgot, talán mert egyszerűbb szoptatni. :P De most már muszáj adni neki, mert 6 hónapos kor után az anyatej nem fedezi a vas-igényét, így muszáj mást is adni neki. Anyatejjel szerintem nem vagyok bőven ellátva (mondtam a dokinak is), így ezért is fontos lenne. Sajna éjjel 1,5-2 óránként cumman cicire. Lehet, hogy tényleg éhes, de lehet, hogy néha inkább csak komfortcicizik. Az én kontómra... már ki se látok a fejemből, olyan kialvatlan vagyok.
Szóval mostantól: krumpli, répa, sütőtök, cékla, brokkoli, fehértök, sóska, spenót, cukkini

Ja, ha Zsolti a hasára fordul, nagyon ritkán fordul vissza. Ráadásul még mindig csak a jobb oldalát ismeri, balra nem is forog. Viszont kúszik ezerrel, már bárhová elhúzza magát. :lol:

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

kis.csillag: hogy állsz a lakáskereséssel?

Ancsyka: nagyon drukkolok!minden rendben lesz :)

Buba: nagyon ügyes Dorina! látom a levelezést már rábízhatod :D

Ági: meggyógyultatok? voltatok tornán?
Bálint is csak jobbrafordul és vissza csak véletlenül sikerül, olyankor rendszerint koppan a fejecskéje, viszont egyre ügyesebben és többet mászik

Kriszta: köszönjük a dicséretet! nagyon jók a képek, Gergő is nagyfiú lett!
nálunk ugyanez: én nem is számítok, csak a Tesó :), mint már írtam: "te csak megszülted", mondja a kislányom

mi (én) is nézegetjük már a sulikat, én mindenképpen a közelbe szeretném és nem "versenyistállóba", alsóban tanuljon meg írni-olvasni-számolni
nekem még az is szempont, hogy du. bármikor el lehessen hozni, mert itt nálunk van olyan suli, ahol fél 5-ig ott kell lenni :(, de ha ugyis itthon vagyok, miért ne legyen otthon velünk?

valószínű a körzetes iskola lesz a befutó, de persze tudjuk, hogy elsősorban tanító nénit kell választani, nem iskolát

érdemes szétnézni, van , ahol már most tartanak nyílt napot

Nektek van már terv?

én is le vagyok döbbenve, hogy már fél éves a kisfiam, nagyon rohan az idő, Kép és azon is, hogy mászik

Kép

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


sziasztok

juj, de rég jártam erre. O.o

a képek nagyon édesek, úgy nőnek ezek a gyerkőcök, mint a dudva.
az Ábel is lassan 1 éves, el sem hiszem.
képzeljétek a héten már megtett 3 lépést teljesen magától egyedül, nagyon cuki. és másfél hónapon belül kijött 4 foga. nem semmi éjszakáink voltak. -.-

kajával mi úgy állunk, hogy akkora kunyeragép, hogy már simán azt eszi reggelire, mint mi, és vacsorára is, de ha épp az orra előtt ebédelek, akkor már a saját kajáját nem eszi meg, csak az kell neki, ami az enyém. jöhet minden. persze darabolva.
a banánt harapva eszi, mondjuk fogni kell a végét, mert néha nagyobbat akar harapni, mint amit elbírna.

az éjjelek nagyon változók sajna, vannak jobb és nem túl jó éjszakák, nagyjából hajnali fél 4 és 5 között szokott enni, majd visszaalszik jobb esetben 7-ig, vagy fél 7-ig.
már csak kétszer alszik egy nap, viszont 8-kor beviszem a szobába, leteszem a kiságyába, és egy percen belül szunyál.

itt van róla pár viszonylag friss kép.

Kép

Kép

Kép

szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Ági: hát igen, én is így vagyok ezzel, a szoptatás egyszerűbb, pedig vártam a hozzátáplálást, de most, hogy elérkezett... khm. :oops: Főleg h nem is oly egyszerű... Gergőkém mindent megcáfol, amit én gondolok, nem nagyon kell neki semmi sem. Az almát is és a sinlacot is csak először ette meg aztán nem kellett... Eddig egyedül a banán ízlett neki, ami nem a legjobb kezdés... ma répa lesz, kíváncsi leszek.
Ti hol vásároltok zöldség-gyümölcsöt? Biot vagy simán bármit adtok?

Erika: irtó édes Bálint és rendkívül ügyes. :) Valamikor összefuthatnánk majd, mit szólsz?
Suliügyben mi is mindenhol körülnézünk majd a környéken, amint nyílt napok lesznek. Egyelőre még nem tudunk konkrétumot.
Nálatok az oviban mennyire "szigorú" a nagycsoport? Mert képzeld, nálunk nemigen lehet hiányozni, csak betegség miatt v a szülő egy évben max 5 napot igazolhat!!! Tesóméknál a 17.ker-ben pl semmi ilyesmi nincsen. :roll:

Kriszta: jó h benéztél, Ábel nagyon szép nagyfiú lett és nagyon ügyes. Mindenki milyen mozgékony, csak nézek! :)

Többiek, mizújs veletek?

Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Plömi: nagyon aranyos, nagyfiú Ábel!

Kriszta: igen, jó lenne összefutni, esetleg a nagyokkal együtt is

én nem csak piacon veszek gyümölcsöt és a bioval meg úgy vagyok, hogy ki tudja, lehet, csak ráírják és a sokszorosa a másiknak :(

képzeld, most tudtam meg, hogy nem is oda tartozunk, ahová gondoltam, az utcánk páros oldala egy távolabbi, nem túl jó hírű sulihoz tartozik :(, tök ciki, de lehet hogy a végén be kell vetni az ismerősöket :oops:

nálunk is elmondták a szülőin, hogy lehetőleg ne sokat hiányozzanak, ill. szóljanak, ha nem jönnek, de nincs szigorúság, azt is kérték, hogy 8.20-ig érjenek be, bevallom ez nekünk sem mindig sikerül :oops:
Lili néha olyan fáradt, főleg hétvégefelé, hogy nincs szvem felkelteni, ha Bálinttól tud aludni tovább, mert ált. 7 körül kelnek

én most azon kínlódom, hogy Bálint nem nagyon eszi az eddigi tápját, lehet, hogy váltani kell, reggel-este azt kapja, nem nagyon tudom mivel kiváltani, meg a fehérje miatt is kellene

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!

Nagyon helyesek a kis manók! Hihetetlen mekkorák!
Mi is jól vagyunk, éjszakánként még 2x ébred Zsoca. Mostanság sokkal nyűgösebb, gondolom a foga miatt.
Ritkán ugyan de járunk baba-mama jógára és azt nagyon élvezi.

Kép

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Plömi, Ábel milyen helyen nagyfiú lett! Gyere gyakrabban!

Zsuzsi, nagyon aranyos a kisfiad! Vagány a nacija! :D

Kriszta, elég jól haladunk a hozzátáplálással, ma már 120g almát benyomott. Kb. 1 hét alatt jutottunk el ekkora mennyiségig. Eddig csak almát, körtét, répát, krumplit és sütőtököt evett. Holnap is sütőtök lesz a menü, meg gyümi.
Teljesen hagyományos gyümölcsöket veszünk, viszont alaposan megmosom felhasználás előtt, még annak ellenére is, hogy hámozva van.

Viszont az alvással gondok vannak. Már annyira fáradt vagyok éjjel, hogy muszáj magam mellé rakni őt. Együtt alszunk és ha nyűgös, csak rácsatlakoztatom a cicire. Tudom... így fogom "elrontani"... hát cicifüggő a fiam... :P
Na, megyek, megpróbálok aludni pár percet. Több úgyse jut már nekem... :? 8)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


lilijudit írta:Ági: meggyógyultatok? voltatok tornán?
Bálint is csak jobbrafordul és vissza csak véletlenül sikerül, olyankor rendszerint koppan a fejecskéje, viszont egyre ügyesebben és többet mászik

Igen, köszönjük szépen érdeklődésed. Zsófi újra jár oviba, most eléggé mélyponton van, már itthon is megy a harc, nem akar oviba menni... :?

Tornára a nagyszülők viszik, tegnap is volt Zsófi, apum vitte el. Nagy, magas mackó kinézetű férfi, elég feltűnő, lehet, hogy láttad is.
Sajna Zsolti miatt én nem igazán tudom vinni, nem tudom, mikor fogunk összetalálkozni.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy figyeljem, mikor kezd el balra is forogni (bár még nincs lemaradva semmiről) és ha nagyon nem megy akkor el kell majd vinni valami szakemberhez.
Azt is mondta, hogy a kúszás és mászás fázisok a legfontosabbak, mert az szerepet játszik a beszédfejlődésben is.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Ági, én nagyon megértelek! Máté már vagy 6 hete csak mellettem alszik. Van, hogy este még le tudom rakni az ágyába, de legkésőbb 1-kor felébred, és onnan már nincs visszaút. Ugyanúgy: csatlakoztatom a cicire, és alszik tovább. Nagyon gáz, mert erről nem tudom, hogyan fogom leszoktatni valaha. Ráadásul, állítólag a bélrendszerének sem tesz jót, hogy éjjel még szopizik, annak is pihennie kellene. De a víz nem jó, a cumi nem kell...
:?
Most azt próbálom, hogy legalább napközben egyedül aludjon: a földre rakom le egy takaróba, amivel be is tudom takarni. Nem lehet ágyra rakni, mert a sajátjától felébred :shock: , a többiről meg félő, hogy leesik: amint felébred, négykézlábra áll, és elindul magának előre. Egyszer így "lemászott" már az ágyról reggel, és jó nagyot koppant. Szerencsére ennyivel megúsztuk.

Más.
Az normális, hogy én még mindig nem menstruálok? Nem mondom, hogy hiányzik, de furcsa. Oké, szoptatok. De valahogy úgy képzeltem, hogy mostanra már visszajön. Hangsúlyozom, nem hiányzik :wink:

Ma először eddig is próbálkozott már egy-egy begurult darabért, de nem hajtotta le a fejét. Mutattuk neki, de csak mosolygott rajtunk :lol: . Vagy feldolgozta a kapott információt :D vagy kitalálta a módszert, de ma csak a popsija lógott ki, s kihozta a játékot.

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!
Jól eltűnt mindenki! Remélem csak a karácsonyi készülődés van a háttérben! :P
Nálunk az egész család beteg sajnos, takonykór... már jó ideje. Szegény Zsolti alig tud szopni, nem kap levegőt, nem tud rendesen aludni se.
Ez a havazás se hiányzott, a lányomért a picivel járok az oviba. Babakocsi elakad, kenguru veszélyes, ha netán elesnék... :?

Kiscsillag, tök normális, hogy még nem jött meg. Nekem se... és nekem se hiányzik. :P :D

Ma Zsófi kinyitotta az első dobozkát az adventi naptárból. Olyan kis boldog fejet vágott! :)

Írjatok! Ki hogy készül a karácsonyra? Ajándékok? Karácsonyi ételek? Karácsonyfa milyen lesz?

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

tényleg jól eltűntünk :)

Ági: ezek szerint sikerült az ovi, örülök neki! hova jártok? Zsófi kezdi már megszokni, az természetes, hogy nehezebben szoknak be azok a gyerekek, akiknek az Anyukája otthon van a tesóval :? , kicsit "lepasszolásnak" élik meg az ovit

Lili is náthás kicsit, így inkább itthon tartottam, hogy ne legyen még betegebb, nagyon sokan betegek a csoportban és persze van aki ott is van betegen :twisted:

nálunk két adventi naptárt kellett beszerezi, Lili elaldozza magát, hogy megegye Bálintét is :D

hááát, én nem állok valami fényesen a készülődéssel :oops: , még csak most gondolkodom, hogy mézeskalácsot kéne sütni, tavaly ilyenkor már kész volt

szép napot mindenkinek!

ja Ági, biztos tudod, hogy most 2 hétig nem lesz torna, legközelebbi és idei utsó 15-én lesz

Lányok, akinek cerazettet írtak fel, kérdésem lenne privátban!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Erika, igen Zsófi egész jól megszokta az ovit, ezen a héten már ott is alszik, eddig semmi gond nem volt az ott alvással! Megyünk érte délutánonként az öccsével, még nem nagyon volt olyan kirohanása, hogy nem foglalkozom vele. Igyekszem őrá is kellő figyelmet fordítani.
Az evéssel még gondok vannak, dehát itthon is finnyás, nem tudok mit csinálni...
A Virág oviba járunk Újpesten.

Én pár napja sütöttem mézeskalácsot, nagyon finom lett, ahhoz képest, hogy első próbálkozás volt. Nagyon szupi receptet fogtam ki. Mára puhult vissza, igazán jó lett! :D

Igen, tudom, hogy nem lesz torna, kaptunk a Cilitől levelet. Azért köszi. :)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

13 hetes kismama vagyok és az Uzsokiban szeretnék szülni.
Dr.Lukács Györgyöt ismeri valaki, tapasztalat vele kapcsolatban?

Melinda

sahli
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre....

Nagyon édesek a babák egytől egyig! :)

Kinga csütörtökön lesz fél éves.Olyan eleven mint egy kis ördögfióka.Mindig jár keze lába.Még mindig szopizik,de ugye ez nálunk csak a desszert vagy előétel.Hozzátáplálást meg kellett kezdenem már 4 és fél hónaposan mert nem fogadta el a tápszert.

Így már:
alma,répa,őszibarack,vilmoskörte,sütőtök,krumpli,banán,gesztenye,zöldborsó +HA-s rizspép+Sinlac (ha lenne) a menü.

Forgólódik minden fele,gurul is ha olyan a kedve.És ülni akar állandóan,de persze még nem tud.Ja és ritmusra hintáztatja magát a bébihordozóban.Olyan édes,így legalább megkímél a hintáztatástól.

Csatolok pár képet! Kép Kép Kép
hodo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: