Új privát üzeneted érkezett!

Ja a méreteket elfelejtettem írni.Szóval a kis vitaminbombánk még mindig csak 6kg és 60 cm.De szépen fejlődik és ez a lényeg.

Sahli:küldtem privit neked!
hodo
 
 


Hodo, annyira cuki kis kerekfejű ez a kiscsajszi! :D Hihetetlen, hogy nőnek! A zöldborsót szitán áttörve adod neki? Állítólag picinek még nem lehet adni a héját, mert puffadhat tőle a pocakja.

Remélem mindenki jól van, nagyon eltűnt a banda...

Elmentünk ma karácsonyra beszerezni néhány dolgot, erre bombariadó volt az áruházban... szuper... :? Végre elindulunk, intézkedünk (ami ugye nem kis szervezést vesz igénybe), erre elcseszik... :evil:

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


sziasztok!

én vagyok, csak sokszor mire eljutok ide, annyian írnak, hogy lehetetlen visszanézni. vagy egész éjjel itt kéne ülnöm :)
persze kivétel a mostani időszak.

Ábel a délutáni szunyáját nyomatja, de nem tudom meddig, úgyhogy nagyon sietek.

a babák nagyon édesek és ügyesek már, csak nézek, hogy nőnek. O.o

a karácsonnyal mi húzósan leszünk először is lesz egy szülinap ugye (az Ábelé) :), aztán 23-án egy éves tanácsadás+oltás (fogalmam sincs melyik fajta oltás lesz), aztán húzunk le vidékre anyuékhoz karácsonyozni.
előtte beiglisütés, meg szülinapi-torta sütés, meg ajándékcsomagolás is kéne, de a végén valszeg az lesz, hoyg az egészet beszórom egy zacskóba és majd kiosztom egyenként. :)

Ábel amúgy nagyon cuki, megy már mind a fene, kergeti a macskát, de néha közösen játszanak, és már rosszalkodik is. (és nagyon jól tudja, hogy rosszalkodik, mert akkor a rosszalkodós fejet vágja)
és könyvbuzi. van egy csomó játéka, de ő csak a könyvekkel akar játszani, vagyis velünk nézegetni. úgyhogy azt kértem karácsonyra neki, meg én is azt vettem neki + egy kisautót. azért nagyon odavolt a nővérem gyerkőceinél.
és rengeteg cukisága van, annyira aranyos, hogy nem igaz.
tolok pár viszonylag friss képet róla. (másfél-két hete készültek)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
plömi
 
 

 
 

Sziasztok!

Tényleg nagyon cukor Ábel.Az Örsön is most van bombariadó,pont a barátnőm hívott,hogy végre eljutott és erre tessék.Tuti balhé.Minden karácsony elött eljátszák.Gondolom majd végigmegy minden bevásárló központon.

Összeturmixoltam a zöldborsót nem lett semmi baja.Imádta. :lol:
hodo
 
 


Sziasztok!

Hodo nagyon helyes Kinga, a születési súlyához képest nagyot nőtt :)


Plömi: ti nem veszitek le fürdés közben a láncot? Nekem azt mondták olyankor ne legyen rajta, akkor ez most mindegy. Nagyon helyes Ábel!

Én sem paszírozom a zöldborsót, csak összefőzöm krumplival és turmixolom.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


zsukka: mi folyamatosan nyomatjuk a láncot. (annak ellenére, hogy én pl baromira nem hiszek benne) : ))
de, mint anno a kétkedőknek/rajtunk mosolygóknak mondtam is, öregem, akkor rötyögj a láncon, ha saját gyerkőcöd lesz és éjjel fél óránként kelsz hozzá, na ugyanis van az a szint, amikor az ember már mindent megtesz, hogy nyugis legyen az éjszaka, bármennyire is nem hisz ezekben.
amikor nyaraltunk tök poén volt, mert gyak. szinte minden kisgyerkőcön láttunk, és akikkel beszéltem, azok is hasonlóan vélekednek: nem nagyon használ a cucc, de rajta marad slussz.:)


én a borsós kaja után már nyomatom is neki az espumisant, a múltkor borsólevesből ette ki a répát, utána majdnem elszállt.

tegnap csináltam mézeskalácsot, persze kellett neki adni, azóta dugdosom előle, mert ha meglátja, azt akarja enni. O.o

Kép

Kép
plömi
 
 


Zsocát se lehet kivinni a konyhába, mert mindenbe bele akar enni :lol:
Hasonlóan vélekedek én is a láncról, de megéri az alvás miatt bár így is szokott még inni kérni éjszaka, de sokkal ritkábban, mint a lánc elött.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


sajna mi szarul alszunk éjszaka, vagyis ő alszik, de sokat tekereg, így én nem alszom tőle. :(

mostanában kínomban már kiveszem magam mellé, úgy picit nyugisabb, akkor tudok én is aludni.

ami nagyon durva most nála, hogy iszonyat anyás, de nagyon-nagyon, ha észreveszi, hogy nem vagyok az 1 méteres körzetében, már vonyít, ha egyedül vagyunk, csak úgy tudok tenni-venni, hogy ő közben fogja a gatyámat és jön velem. tök izgi volt így sütni pl. :) de néha bőg, hogy vegyem fel. (ezzel nagy csaták vannak, mert sokszor csak az ablakdíszeket akarja büngyürgetni).

tőlem, ha épp fogom, nem nagyon lehet elvenni, ha anyós itt van segíteni, úgy kell megszöknöm, olyan keservesen tud sírni, ha elveszik tőlem, hogy nem igaz.
ami pozitív, hogy az apjához is eléggé ragaszkodik.

ma voltunk pizzériában, nem maradt meg a seggén, sajna a kaját is elég sokára hozták ki, bár amilyen kedves a pincér, megbocsátottuk :]
letettem, na onnantól spuri mindenfelé, az emberektől zavarba jött egy ideig, szerencsére kevesen voltak, de a végén beleborult egy lány ölébe és simogatta a combját. a kis hamis. :D

és még most is zenemániás, mondjuk nálunk állandóan szól valami, jöhet bármi - bár azért szelektálunk rendesen -, de a múltkor otthon kapcsolgattam a tv-t, erre szembejött valami muzsika tv, elkezdte rá rázni a rongyot, najó, vártam egy picit, de utána sürgősen továbbnyomtam.
és bár a tv csak este megy, de olyan reklámőrült, hogy hihetetlen, már megismeri a szignált, és vannak félős reklámjai (az a szájvizes, amiben olyan hülye fejeket vág egy faszi), és persze kedvencek - az a hörcsögös, macskás, sose tudom mit reklámoznak, mert leragadok a hörcsögöknél :). de ami jó, hogy ekkor ki tudok menni pipilni, vagy nyavajgás nélkül egy pohár vízért, vagy minden olyan tevékenységet végezni, ami belefér a cirka 3-4 percbe.

Kép

Kép
plömi
 
 


Viccesek ezek a kis manók!
Szerencsére nálunk napközben nyugi van, és tudok melózni. amikor kicsit nyügi akkor elmondom neki, hogy még miket kell megcsinálnom és utána jövök. Ezek tök jól megérti :D
A hangok meg a reklámok nálunk is nyerők, amikor hallja a turmixot tudja, hogy mindjárt kaja, de ha véletlenül megy a tv kaja közben és reklám van, addig megáll a levegő.
Anyummal általában a muzsika tv-t nézik vagy hallgatják és már vannak kedvenc zenék, olyan helyes, hogy már most kialakult ez.
Mai rosszasága vagyis inkább új tudása nagyon lekötötte őt én meg paráztam. Ülésből szépen felhúzza magát vagy átvált térdelésre és persze nem mindig van meg az egyensúly így volt pár kocc. :roll:

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!

Nagyon el voltam tűnve, de pörög az élet ezerrel.
Próbáltam minden hozzászólást visszaolvasni, de főleg a képeket néztem meg. Nagyon édesek a babák. Mind olyan zabálni való.

Ragaszkodás:
Dorina is iszonyatosan anyás. Már megszoktam. Én sem tudok úgy kimenni a konyhába, hogy ne kotorjon azonnal utánam.
De javára legyen mondva, ha van valaki nálunk akkor el vagyok felejtve. Akkor hogy is van ez kérem szépen !?:):)

Elkaptunk valami nyavaját, szerencsére Dorinának csak pici láza volt, az is csak egyszer, gyorsan el is múlt és már jól van, én már kevésbé.
Gyógyulgatok, de nem az igazi még.
No meg a hátam és a derekam. Konkrétan leszakad annyira fáj az emelgetéstől.

No de vidámabb téma:
Dorina egész nap magyaráz. Folyamatosan beszél megállás nélkül.
Amiket már mond: nem, ap (apa), any(anya), deje-deje (gyere-gyere) agggyyááá(adjál) adide, dodo, cic (cica)
Bútorok mellett szépen lépeget, ha meg mi fogjuk a kezét akkor konkrétan rohan a lányom.
Néhány másodpercre már olykor-olykor egyedül megáll, de látszik rajta mennyire koncentrál és ráfeszül a dologra, ilyenkor nagyon édes:)

Tv:
Dorina is szokta néha-néha nézni és élvezi. Van mikor annyira el tud bambulni rajta, hogy megszűnik neki a külvilág. Ilyenkor olyan édes:)

Most készülünk ezerrel a karácsonyra, már nagyon várjuk.
Még a menüt kellene kitalálnom, de szerintem halat sütök meg valami köretet hozzá.

Hoztam én is pár képet a kicsi leánykámról:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


sziasztok

Ábel 1 éves lett tegnap. :)
sütöttem neki menő tortát, és szűk családi körben megünnepeltük a szülinapját. egész nap a születése járt az eszemben, nagyon furcsa, hogy már eltelt egy év.

ami kicsit rányomta a bélyegét az ünneplésre, hogy beteg, bár már lábadozik kifelé, valszeg a fogai rendesen betettek neki, 39fokos láz, éjjeli több órás megsemlehetnyugtatni visítozások, fúú, szegényt nagyon sajnáltam. a képeken is látszik, hogy nem az igazi.
bár már javulóban, mert ma már nagyon rosszalkodós volt. :)

ha addig nem jönnék, mindenkinek nagyon boldog karácsonyt (főleg az elsőkarácsonyos babáknak) és nagyon boldog új évet kívánok!

Kriszta

Kép

Kép

Kép

Kép
plömi
 
 


Nagyon boldog szülinapot Ábelnek, így utólag is!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek!

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem nagyszerű évet zárhatunk, megszülettek a babák, láthattuk, ahogy cseperednek szépen... :)
Kívánok mindenkinek eseménydús, sikeres, boldog új évet!
Ági

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Remélem, jól van mindenki! :)

Nagyon édesek a képek, hihetetlen, de tényleg, hogy a legtöbben már 1 vagy majdnem 1 éve szültek... repül az idő...

Ábelről nagyon jók a fekete-fehér képek! :)
Dorina meg igazi gyönyörű kislány! :)
Kinga is nagyon szépséges! :)

Mi is jól vagyunk, némi takonykórtól eltekintve, igencsak sokan betegek mostanság, ahogy hallom. Nekünk is sikerült karácsonykor összeszedni a családból sajnos.
Gergő nagyon aktív kislegény lett, mászik, ül, felfedez mindent, a sarkában kell lenni állandóan. Máté nyugisabb volt, mint ő. Nagyon vidám, nevetős, sokszor kész színházat ad elő nekünk. De az akarata is megvan rendesen, nem hagyja magát! :lol: Kajákkal az utóbbi időben jól haladtunk és szép étvágya is volt, most ez lecsökkent a megfázással, de jó húsban van, így elfogyni nem fog.

Teszek fel én is pár képet. Írjatok!
Puszi:Kriszta

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

nagyon édesek a babák! hihetetlen, hogy hogy nőnek :roll:

Plömi: Ábelnek boldog szülinapot, így utólag is

Ági: valóban élménydús év volt, szerintem az idei is az lesz :wink: , futhatunk a "tavaly születettek" után :D

Kriszta: nagyon édesek a fiúk, látszik, hogy Gergő milyen kis huncut :D
tesóimádat töretlen? sulikereséssél hogy álltok?

Bálint is elég aktív, körbejár a járókában és állandóan áll,de nekem nem furcsa, mert Lili is turbónyúl (még mindig)

Kép

Kép Kép

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Hahó!

Erika: nagyon szépek a gyerkőcök! :) Bálintnak mekkora haja van! :) Sokat változott, igazi nagyfiús már és nagyon ügyes! :) G kis kopaszka még mindig, bár már nőtt picit a haja! :lol: Ő is próbál felállni, van is ereje felhúzni magát, de én nem bánom, ha ezt még nem sietjük el. Máté még nem csinált ilyeneket ebben a korban, nem is ült még, csak kúszott. G-nél viszont az az igazi kúszás kimaradt eddig.
Amúgy szegénykém egyre betegebb, javulás helyett, ma elmegyünk dokihoz, bár gondolom, sok értelme nem lesz, azt fogja ajánlani, amit eddig is csinálunk, lázcsill.,orrszívás, stb.
Máté továbbra is imádja Gergőt és viszont. :) Bár már várom h mikor akad ki jobban, hogy G miatt nehezebb összehozni egy társasozást, meg ilyesmi...
Suliügyben még semmi, majd elmegyünk megnézni minden szóba jövőt nyílt napok alkalmával, febr.ill.márciusban.
Ha jobb idő lesz és senki se beteg, akkor remélem, össze tudunk majd hozni egy találkát felétek vagy felénk. :)

Puszi,Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Nem tud valaki egy magánrendelést ajánlani, ahol elvégzik a 6 hetes csípőszűrést és nincs túl messze Zuglótól?

Úgy hallottam, hogy az Örsön a hivatalos rendelésen kb. március végére adnak időpontot... :roll:

Kép

Kép
ursus
 
 


Sziasztok!

Kriszta: jaj, gyors gyógyulást Gergőnek!
köszönjük a dicsretete, igen Bálint hajasbaba, a trakóján olyan édesen göndörödik, pedig muszáj lesz nyírni
igazából nem tudom, hogy hova siet, mert Lili is mindent elég hamar csinált, de Bálint ráver kb. egy hónappal :shock:
szerintem a kúszás nem gond, ha kimarad, a mászás a fontos a későbbi olvasástanulás, írás miatt.
én már várom a jó időt, jó lenne találkozni!

ursus: gratulálok a pici lányhoz!
mi kombinált csecsemő uh-n voltunk a XV. kerben, Zugló határában a Gaba medical centerben.
10 e Ft, időpontra mész, hamar adnak, nem kell várni, nagyon kedvesek, készségesek, én tudom ajánlani

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Boldog új évet mindenkinek!

Hihetetlen, hogy nőnek a gyerkőcök!
Barbi is 9 hónapos már. Mászik és kapaszkodva feláll a járókában, sőt egy pár napja már az ágy mellett is. Folyton azért harcolok vele, hogy ne szedje szét a habtapi-szőnyeget.
Karácsonykor és is megkaptam a tesómtól a takonykórt, ajándékba, de szerencsére a gyereknek nem adtam tovább. Úgy unom már ezt a hideget, mikor lesz végre tavasz?!
Barbi fogacskái fölül, még mindig nem bújtak ki, pedig már 2 hónapja elindultak. Biztos attól is nyűgös annyira.
Majd teszek fel képeket.

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Szia Erika!

Köszönöm szépen a tippet, ki fogom próbálni ezt a Gaba medical centert, pont egy ilyet kerestem! :D

Kép

Kép
ursus
 
 


Szia Ursus!

nagyon szívesen, remélem sikerrel jártok! :)

szép napot!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!

Hát nagyon szépek a babák! És miket csinálnak? Másznak, felállnak?
:shock: Nem semmi!
Zsolti egy picit lemaradt, térdre felhúzza magát, felkapaszkodik és kúszik ezerrel, mindenhova eljut, de mászni nem mászik. Azért nem szeretném, ha ez kimaradna, így amikor négykéztérdre áll, próbálom tologatni a lábát, háton meg bicikliztetem. Próbálom rávezetni a dolgokra... :P :D

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Utólag is Boldog Új Évet minden topik babának és családjának!
Rég jártam erre, most sincs sok időm, most csak a képeket futottam át gyorsan.
Nagyon édesek a babák, egytől egyig. Majd este ha lesz kis idő, a hozzászólásokat is elolvasom és teszek én is fel képeket Dorináról.

Mi jól vagyunk, már lépeget a kis csajszim, járássegítőt is jól használja és már úgy is tud lépegetni, hogy csak az egyik kezemet fogja.
Bútorok mellett meg már rohan.
És nemsokára 1 éves lesz.
Rohan az idő.
De.... tervezzük a kistesót. Remélem minden rendben lesz.
Van valaki itt közületek aki szintén tervez hamarosan újból pocakos lenni?

Szép napot!
Andi

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Ezt most olvastam:

Mérgező és fulladást okozhat
Az EU piacáról kivonták a szőnyeg-puzzle-t: egészségre káros formamidot tartalmazhat


A piackutatások szerint a karácsonyi vásárláskor a leginkább keresett termékek a gyermekjátékok. A család kicsi kincse mindenben elsőbbséget élvez, így a szülők nagy kiadásokba veri k magukat, csak hogy minél több, szebb, nagyobb játékkal kedveskedjenek gyermeküknek . Tudják ezt a gyártók és a kereskedők is, s nem véletlen, hogy egyes játékok csillagászati összegbe kerülnek. Egyes felmérések szerint azonban a legkisebbeknek szánt játékok mintegy 80 százaléka veszélyt jelenthet a gyerekekre.


A napokban az Európai Unió piacáról kivonták a szőnyeg-puzzle-t, mert fennáll a gyanú, hogy az egészségre káros formamidot tartalmaznak. Belgium után Franciaország, Szlovénia és még néhány ország elővigyázatossági okokból betiltotta árusításukat a formamid kártékony részecskéinek jelenléte miatt. Ez olyan rákkeltő ipari termék, amit arra használnak, hogy az anyag sokkal rugalmasabb legyen.

Egy fogyasztói szövetség azt javasolja a szülőknek, hogy többet ne adják oda gyermekeiknek ezeket szőnyeg-puzzle-lapokat. Az orvosok szerint a formamid allergén, és ártalmas lehet, ha a gyerekek belélegzik – mutatott rá a szövetség képviselője, hozzátéve, hogy mind ez idáig nincs ismert komoly egészségügyi probléma sem Belgiumban, sem Franciaországban.

Napjainkban a formamid nem tiltott Európában. Az anyag potenciális veszélyessége csak rövid ideje ismert. Sokkal szigorúbb ellenőrzéseket kell végrehajtani, hogy azonosítsák a veszélyes termékeket. Ez nemcsak a szőnyeg-puzzle-lapokra vonatkozik, talán nem ezek az egyedül érintett játékok. Amíg a formamid mérgező hatásának szintjét nem állapítják meg, nem árt elővigyázatosnak lenni – figyelmeztet a belga fogyasztóvédelmi szövetség. Egyes kereskedők – mint például a Toys’R’Us – már levette polcairól.

Szerbiában azonban szinte minden játékboltban kaphatóak, és ezekben a napokban igen kelendőek, mivel most készülnek a télapócsomagok. Ezért egyes hazai fogyasztóvédelmi szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy ezek a játékok amellett, hogy az egészségre káros anyagot tartalmazhatnak, azért is veszélyesek, mert könnyen morzsolódnak, s a darabkák a gyerek szájába kerülve fulladást okozhatnak. Az illetékesek azt tanácsolják a szülőknek, hogy megbízható gyártóktól vásároljanak, CE jelzéssel ellátott játékokat válasszanak, és vegyék figyelembe a RAPEX (veszélyes termékek gyorsinformációs rendszere) listáját, ahova évente mintegy fél ezer kifogásolható minőségű játékra vonatkozó bejelentés érkezik.


Szerencsére mi csak rövid ideig használtuk, mert Kristóf mindig fel akarta szedni. Mostmár ki is dobom, biztos, ami tuti. :)

Kép
urbanmelinda
 
 


melinda: köszi az infót!

tesótéma: nálunk is tervben van, ha nem is hamarosan. mindenképpen önállóbb Ábelkorszakban szeretném. :)

kint van a gyerek két felső lapátfog melletti metszőfoga. jól megszenvedtük...

és túl vagyunk már két leszaggatott fiókon. plusz egy gépházfeltevésen, mert állandóan nyomkodta a gépet ki-be. :-/
még a védőnőnél is bekapcsolta.

Kép

Kép
plömi
 
 


Hát igen alaptörvény, hogy olyan játékot nem adunk gyerek kezébe, ami befér egy wc-papír hengerbe (ergo lenyelheti, belélegezheti).
De ez megint csak egy média hajcihő...

Ezt írta egy másik fórumon egy anyuka:
A fogyasztóvédelem honlapján utána lehet olvasni a dolgoknak. Tömören: a leginkább attól kell félni, hogy a gyerekek leharapnak, letépnek belőle kis darabkákat, ami akár a légutakba is kerül. Mivel a röntgen nem mutatja ki, a súlyosabb esetekben csak műtéti úton lehet eltávolítani a hörgőkből. A lényeg, hogy 3 éves kor alatt csak felügyelet mellett vagy egyáltalán nem ajánlott. A megrágcsált darabokat, amikbpl könnyebb már letörni a darabkákat, érdemes kidobni. De rákkeltő anyag nem nagyon szabadulhat fel belőlük. Ha a tápcsatornába kerül és mérgez, akkor annak vannak hányásos, hasmenős tünetei, de többnyire abban a formában ürül, ahogy bejutott.
(Szó volt arról, hogy a formaldehid mérgez benne. De nem lehet benne formaldehid, formalin.)

És még egy riport:
http://tv2.hu/mokka/video/veszelyes-gyermek-jatek

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Tegnap tudtam meg, hogy a Fábián már nincs az sztk-ban. :-/
Tud róla valaki valamit? Nekem anno mondta, hogy máshol lesz már a magánrendelése, és majd megadja a címet, de azóta nem voltam nála.
Én nagyon jó dokinak tartom és sajnálom, hogy eljött az sztk-ból, mert a második babára is mindenképp őt kértem volna fel fogadott dokinak. (viszont arra nem igazán lenne lóvé, hogy minden vizsgálatot magánban intézzek nála) :( Remélem a kórházban még dolgozik, az Uzsoki honlapján még ott a neve.

És tudtátok, hogy a gyed felső határa 109200 Ft lett? :)

Kép

Kép
plömi
 
 


plömi írta:És tudtátok, hogy a gyed felső határa 109200 Ft lett? :)


Ja. A nettója meg kb. 2000 forinttal több, mint eddig. :?

De nem baj, pénteken bulizunk, Kristóf 1 éves lesz! :D
(Jut eszembe, boldog szülinapot Dorinának is! :D )

Kép
urbanmelinda
 
 


nemááá, ez bruttó? :shock:

hát, ez is valami.:)

ha addig nem jönnék, boldog szülinapot Kristófnak! és minden szülinaposnak. persze.

Kép

Kép
plömi
 
 


Nem tudom ti hogy vagytok vele, de hihetetlen, hogy rohan az idő!
Ennek örömére csatolom a régi táblázatunkat, hogy sorra ünnepelhessük a kis egyéveseket! :D
Kép uzsoki 2010

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


szia kiskavics, aranyosak a rucik, bár mi annyi ruhát örököltünk, hogy 3 zsákot megtöltött, de ha köv. lány lesz megnézem majd az albumod, vannak-e még benne lányos rucik. :)

Ábelnek ma megvolt az első ipari méretű hisztije, mindezt egy fülpucolóért. "vicces" volt. kb negyed óráig tartott, a végén már köhögött az ordítástól, de semmi nem hatott rá, a nyugtatás, az ölelés, kedvenc játékainak felsorakoztatása, még a macsek sem hatott rá, akivel amúgy nagy haverok.
az uccsó 5 percben betettem a kiságyába és rácsuktam az ajtót, egyszer benyitottam, de még idegesebb lett, majd a köv. rányitásnál már hüppögve nyújtotta a kezét. annyira édes volt. utána zenét hallgattunk, meg videókat nézegettünk a youtube-on.

itt van róla egy videó, ahogy táncol és az egyik kedvenc foglalatosságát műveli. (zoknihajilágás)
http://www.youtube.com/watch?v=Mt5_RTyhV9U

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Néha olvasgatok itt is, bár Máté mellett már nem nagyon lehet.
Még mindig alg alszik, azt is inkább ölben vagy mellettem, viszont ébren már mindent elér. Igen, a kikapcsoló gombot is.

Meglepődtem ezen a szőnyegpuzzle dolgon! És bosszant, mert én karácsonyra épp ilyet, állatosat vettem Máténak. Azzal, hogy ennek elég nagyok a darabjai ahhoz, hogy játsszon velük. Most meg mehetnek a kukába...
Igaz, Máté nem az a nagy "mindent a számba veszek" típus, de mégis.
Sőt, a magasság mérőnk is ebből az anyagból van, így azt is kidobhatom.
Pedig olyan jól eljátszik velük!!!
Kár, hogy nem szőnyegből vannak, bár arról is kiderülne, hogy mondjuk szöszöl...

Más.
Valóban, már egy évesek leszünk!
Olyan hihetetlen, hogy eltelt ennyi idő, hogy már nem is annyira baba a fiam, hanem inkább kisfiú!

Kistesó.
Én szeretném, de valszeg nem lesz. Nincs hozzá apa. Két gyereket pedig felelőtlenség lenne egyedülállóként felvállalni. Sokak szerint egyet is.
Máté jönni akart, itt van, boldoggá tesz bennünket, de úgy néz ki, egyke marad. Mert így hárman vagyunk. Úgy is hárman lennénk, csak nem két felnőtt egy gyerek, hanem egy felnőtt két gyerek kombinációban. Kár. De én még hiszek a csodákban!!!

Gyed.
Igen, emelkedett a bruttója, hisz a GYED maximuma a minmálbérhez kötött, és az emelkedett. Azért, hogy az adóváltozások miatt (egységes 16% szja, adójóváírás, családi adókedvezmény) ne csökkenjen a nettója.
A jó hír, hogy ha ketten vagytok, a családi adókedvezmény megosztható, s így pl egészségpénztárban többet ki lehet hozni a gyedből is. Ha valakit érdekel a téma, szívesen elmagyarázom részletesen is!
Akinél pedig két gyerek van, mindenképpen gondolja végig és használja ki a lehetőségeket - itt is szívesen magyarázok, ha nincs más és valamit nem értetek!

Na, szép napot!
Beáta

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


kis. csillag: én most kaptam az egészségpénztártól egy családi adókedvezményes papírt. de mi már úgy döntöttünk, hogy a párom veszi igénybe és le is lett már adva. akkor most azt a papírt is töltsük ki újra és küldjük vissza a e.pénztárnak? vagy hagyhatjuk?


időközben megtudtam Orsitól (egy másik fórumozó), hogy a Fábián már az Uzsokiból is eljött. :(

Kép

Kép
plömi
 
 


Szia Plömi!

Nem, jól csináltátok, csak ne lepődj meg majd, hogy neked kevesebb a nettó gyeded, mint azoknak, akik maguk veszik igénybe a családi adókedvezményt (pont 10000 Ft-tal). Viszont így lehetőséged van arra, hogy kihasználd az önkéntes egészségpénztárban rejlő lehetőséget, mert Te így fizetsz adót, amiből visszaigényelhető az önkéntes egp-be általad befizetett összeg 20 %-a. Ez azt jelenti, hogy ha az év folyamán befizetsz (én ikább úgy mondom, átfolyatsz) az egp-n 100 e Ft-ot (veszel pelust, fürdetőt, babakencét, gyógyszert, oltást, tehát csak annyit, amennyit ezekre költesz), akkor jövőre annak 20%-át, 20 e Ft-ot jóváírják az egp számládon, amit szintén elkölthetsz. Max 100 e Ft, de max a megfizetett adó igényelhető vissza. Ha részletesen érdekel a dolog, inkább beszéljük meg priviben, ne úntassuk a többieket!

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Az egyéves:

Kép

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


kis.csillag: köszi szépen, érdekel a dolog.
én az ilyenekhez annyira suta vagyok, hogy na. :shock:

de először is: Nagyon Boldog Szülinapot Máténak! :)

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is Boldog Szülinapot kívánni a mostanában ünneplő babáknak!
Mátéka nagyon kis édes!
Ági, köszi a táblázatot. Jó megint látni és kicsit nosztalgiázni.
Rohan az idő. Mi is pár napja ünnepeltük Dorina 1. szülinapját.
Én készítettem neki tortát. (a kis mázlistának sütöttem egyet vidéken szüleimnél, meg egyet itthon fent Pesten is megünnepeltük.)
Hoztam képet is a szülinapról:
Kép
Kép

én nem kaptam még az egészségpénztáramtól ilyen papírt.
Ennek van valami határideje egyébként?

Kép

Kép
buba*
 
 


Leesett itt időközben, mi már kitöltöttük és vissza is küldtük.

Kép

Kép
buba*
 
 


buba: Nagyon boldog szülinapot Dorinának, szépek vagytok együtt!

itt egy friss kép Ábelről is.

Kép

hajdani "műszaki szekció", átköltöztetve, gyerekesítve.

többiek, mi hír felétek?
ahsokáról tud valaki valamit pl.?

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Ági: de jó, hogy betetted a régi táblázatot, nosztalgiázhatunk :), csak kár, hogy sokan nem, vagy csak nagyon-nagyon ritkán jönnek :(

Bea: Boldog szülinapot Máténak, nagyon édes!
azt hittem, már el is költöztetek, olyan sokáig nem írtál

Buba: boldog szülinapot Dorinának, nagyon kis csinos, szépek vagytok együtt!
a torta is guszta, igazán ügyes vagy!

Melinda: boldog szülinapot Kristófnak!

Plömi: nagyon édes Ábel!, jót mosolyogtam, mikor olvastam a gépes sztorit, nálunk is el van barrikádozva, mert Bálint nyomkodná, lassan rájön, hogy hogy férjen hozzá :)
nálunk még a nyomtató is sláger

szép estét mindenkinek!
Kép Apa szerint: nyomtatóbarát verzió :)

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Máténak és Dorinának sok-sok puszit küldünk szülinapjuk alkalmából!

Buba, meg kell, hogy mondjam, nagyon szépek vagytok együtt és te kifejezetten csini vagy! :D Erre most nagyon érzékeny vagyok, mert próbálok már jobban odafigyelni mit eszem-iszom, "csupán" 20 kilót kéne ledobnom. :?

Nálunk Zsolti a videó- és dvd lejátszót találta meg, állandóan nyomkodja. :D

Sajna betegek vagyunk mindannyian, gyorsvonat tempóban rohant át rajtam a hányós-hasmenéses vírus, borzasztóan sz..ul voltam. Zsolti tegnapelőtt éjjel fél óránként hányt fél 12-től fél 3-ig. A lányom is még hány hébe-hóba, de most már "csak" hasmenésük van.

Vigyázzatok magatokra!

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Minden egy évesnek nagyon boldog szülinapot utólag!

lilijudit: Én is egy ilyen "nagyon ritkán jönnek" anyuka vagyok!

Ági: Szuper, hogy fölraktad a táblázatot újra. Mindig elfelejtem megírni a hiányzó adataimat: Barbi az első gyerek, a császáromat pedig a Tiba-Jex páros végezte.

Szőnyegpuzzle: nekünk is van, de amíg nem tudom rendes szőnyegre kicserélni, addig marad is.
Kép
Kép

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Kriszti, én imádom Barbi haját!
Valamikor, boldogult fiatal koromban, nekem is volt természetes vörös, de beszürkültem. Barbiét festeni nem is lehetne.
Máténak is tetszik, itt mutogatja, hogy "baba". :D

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok!
Már én is nagyon régen nem jártam erre (október óta) de ahoz képest nem kellett túl sokat visszaolvasnom... :)
Tényleg nagyon megnőtt mindegyik gyerkőc, nálunk is február 4-én volt a szülinap. Itt egy kép:

Kép

Szani is már megy, bár még csak a bútorok mellett, vagy ha fogjuk a kezét pakol, rámol, a számítógépet még nem sikeru:lt kikapcsolnia, de ez nem rajta múlt. :)
Már van 5 foga, most jo:n a 6., lehet, hogy ezért volt nyűgo:s tegnap és ma. Egyébként nagyon cuki, ő is imádja a ko:nyveket, tudja a játékai nevét. Tegnap végre ki tudott nyitni egy szekrényajtót, na az nagyon tetszett neki, utána azt játszotta, hogy kinyitotta, becsapta... Én meg rettegtem, hogy ne felejtse ott az ujját. :)
Mi is tapiszőnyeget vettu:nk neki karácsonyra, de én biztos nem dobom ki, mert neku:nk bevált, csak nem szabad egyedu:l hagyni, de mivel azt amúgy sem hagyom, nem veszélyes. A tapi viszont nagyon jól szigetel és nem hideg, ha ráu:lu:nk.
Beszélni még nem beszél, de halandzsázni nagyon tud. Néha úgy belejo:n, to:k vicces.
Szoktunk játszóterezni is, hintázni imád. :)

Kép

Most csak ennyire futotta, már félig alszom... :wink: [/img]

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Ahsoka, örülök, hogy rólatok is hallani, nagyon szépek vagytok!
Fú, mekkora ötlet ez a lepkés torta! Nagyon jól néz ki! :D

Olyan ügyesek-okosak már a gyerekek, nem? Csak ámulok, hogy rohan az idő! :o

Nekünk eseménydús hetünk volt... nagyon... Éjszakai ciciről leszoktatás van folyamatban. Tegnap éjjel már csak 1-szer ébredt fel. Ahhoz képest, hogy 15-én kezdtem, egész jó... kopp-kopp-kopp. :P
Kibújt Zsoltinak a 7. foga, végre elkezdett mászni már mérhető távolságot (bár néha még mindig inkább hasra vágja magát és kúszik) ÉS elkezdett a kanapénál lépegetni is. Most meg hova siet??? :shock:
Na, hát nem győztem kapkodni a fejem, mik történnek!
Ráadásul megint betegek, a szokásos takonykór tarkítva egy kis ugatós köhögéssel. Na... mindez egy hét alatt történt... 8)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Kriszti: nagyon édes Barbi! látom a távirányító Nálatok is sláger :D

Orsi: boldog szülinapot Szaninak! tényleg szupi a torta és nagyon jó a közös képetek!

Ági: gyógyulást Nektek! ne is mondd, egy hónapon belül már másodszor betegek, Lili kezdi, Bálint folytatja :twisted:
Bálintot még a fogai is kínozzák, volt 1-2 nagyon gázos éjszakánk :(

már nagyon várom a tavaszt, hátha jobb lesz!

Zsolti viszont jól belehúzott, a kis ügyes!

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Én a múltkor dicsekedtem, hogy Máté nem szokott beteg lenni. Két nap múlva felment a hője. :cry:
Telefon a dokinknak, telefon az ügyeletre, Apával hozattam nurofent (szegényt leszállítottam a buszról, fél óra múlva jött a másik). Rohantam másnap az orvoshoz, aki megállapította, hogy vírusos hurutos torokgyulladása van a gyereknek. 3 nap után leálltunk a nurofennel: kijött két foga majdnem egyszerre, valszeg attól volt a hőemelkedés...

Kár, hogy ide kis videót nem lehet feltölteni: most is riszál a drága az egyik babazenélőjére, de a múltkor kettőt nyomkodott egyszerre :) És arra riszált :lol: DJ Ubul :lol:
Imdom, ahogy riszál és közben tapsolja magát!!!!

Ági, hogy kell leszoktatni az éjszakai ciciről?! Máté, ha éjjel vagy hajnalban ébred (és ébred), csak cicit fogad el. Hagyam ordítani?
Pedig mostanában rátalált a cumira, és azt is megmutatta, hogy tudja, mire jó :roll:

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


sziasztok

kis.csillag: jobbulást Máténak!
én is írtam anno, hogy mennyire lázas volt Ábel (pont a szülinapja tájékán), nemrég kijött a 7. foga alul, ma rötyögtetem, belekuksizok a szájába, hogy mihelyzet. ááá, jön alul a következő, de mit látok?
hogy jobb oldalon fent és lent is azzal szemben két őrlője is kijött. a felső már elég jól kint van. :shock:
lehet az okozta neki is azt a nagyon durva lázat. mert azt gondoltuk, hogy a foga, de azt nem, hogy valszeg akkor jöhetett ki neki egyszerre vagy 2-3.

Ashoka
: na végre, hiányoltalak, Szaninak is boldog szülinapot!:) tök menő tortátok volt.

Kép

Kép
plömi
 
 


Kis.csillag
Úgy érdemes az egésznek nekifogni, hogy előtte jól kialszod magad, üde és friss vagy, lelkileg rákészülve az éjszakázásra. :P
Apával megdumáltam, hogy pár napig a kanapéra költözik, ha aludni is akar.
Fürdés után vacsi+cici (hogy tuti ne az éhség miatt ébredjen), odakészítem a cumit, meg a vizes cumit is.
Az első éjszakán még kivettem, több mint két órát virrasztott mellettem a nagyágyon. A másodikon is. A harmadikon már csak egy órát. Ahogy elaludt mellettem, átraktam az ágyába. Aztán eljött az idő, amikor nem vettem már ki. Kapott inni (nálunk nagyon száraz a levegő a panelban, így tutira szomjas), cumi a szájba. 5-15 perc nyűglődés után elaludt. Ez már nagy lépés volt. Most ott tartunk, hogy megébred, ugrom ki az ágyból, kap inni, cumi és már dobja is le a fejecskéjét aludni. :D
Mindez 8-9 nap alatt. Amíg ilyen picik, egész hamar tudnak alkalmazkodni az új szabályokhoz. Másfél évesen már jóval nehezebb lenne. Nyugodtan kérdezz, ha valamit érthetetlenül írtam! 8) Igyekszem segíteni, ha belevágnál a dologba. :wink:
Ja, az üvöltés: Soha nem hagytam a kétségbeesésig üvölteni őt! Amíg sírdogált, még nem mentem oda hozzá, de ahogy kezdte felhergelni magát, odamentem, simi a hátára, innivaló, majd vissza feküdtem. Ezt addig csináltam, míg sikerült elaludnia.

Olvastam, hogy fogzási problémák vannak. Nálunk is... nem elég a takonykór-köhögés... 7 fog után egyszerre indul két rágófog, totál duzzadt, feszülő, fehér ínye van, ma lázas is volt szegénykém. Kapott Nurofent. Szó szerint taknya-nyála egybe folyik... :? Hogy ez mennyire fájhat neki! :cry:
Kitartást a gyerkőcöknek!

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: