Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

kis.csillag:
Barbi haja inkább barna, mint vörös, bár néha tényleg annak tűnik, és mikor egész pici volt még inkább annak látszott!

Erika
: Barbinak minden tetszik, ami nem az övé: távirányítók, telefonok, fényképezőgép, számítógép, a kutya labdája, stb.

Végre vettünk szőnyeget, Barbi is élvezi, hogy szinte az egész nappali az ő területe lett, nem csak az a másfél négyzetméternyi tapiszőnyeg. Bár néha ez sem elé neki, vagy a konyhában, vagy pedig az előszobában csípem nyakon.

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


A torta igazából nem a mi ötletünk volt, talán egy Horváth Rozi könyvből lestük ki, de nagyon fini! :)
Olyan jó, hogy most már nem kell menni havont a dokihoz! Képzeljétek az egy éves mérésen Szani még mindig csak 8 kiló volt, de a dokinő azt mondta nincs mit aggódni, állandó növekedése volt, úgyhogy ő ilyen pindur.
A bölcsiben ma voltunk, már ki van rakva a nyílt nap és a beiratkozás időpontja, nézzetek utána ti is, ha nem akartok lemaradni. :)

Érdekes, most vannak ö betűim, a múltkor meg nem voltak...

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 

 
 

Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Köszi, Ági, de nálunk a cumi én vagyok :oops: :? :shock:
Sajnos Máté a kezdetektől utálja a "nyugtató" cumit, a cumisüveget is csak nagy nehezen fogadja el. Pohárból ügyeen iszik, most van csőrös pohara csepegésmentes és ömlős formában is, de éjjel semmi nem jó. Olyankor csak dobálja a fejét, ha megérzi a "szerkezetet", és még jobban kiabál.
De azért előbb-utóbb meg kell próbálni.

A másik baj, hogy ő fürdés után már nem fogad el kaját. És előtte is keveset. Még mindig alig eszik, ha megtömöm, kiadja, tehát nem igazán jóllakottan fekszik le.

Szóval: ezek együtt nem könnyítenek a helyzeten. De majd az új lakásban!!!!

Köszi. B.

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok mostanában? Úgy eltűnt mindenki!

Kiscsillag, próbálkoztál már? :)

Mi megvagyunk, sokszor voltak betegek a gyerekek. Zsófi most is itthon van, köhög, taknyos, de még nem vittem dokihoz. Várok. 3 napig nem kell orvosi igazolás az oviba, remélem addig használ valamit a mézestea, meg hogy nem rohangál az udvaron.

Zsolti holnap lesz 1 éves, megint csak ismételni tudom magam, hihetetlen, hogy múlik az idő! Szülinapi buli vasárnap lesz, fogalmam sincs mit kapjon ajándékot, mert Zsófitól maradt egy halom játéka.

Zsoltival végül is sikeresnek mondhatom az esti alvást, nem cicizik éjjel, pár korty víz után visszaalszik. Most inkább a fogzás miatt nem alszunk. Egyszerre jön két rágó, meg bal felső kettese. Jól megszenvedi szegény.
na,most röviden ennyi, büdös a pelus... :-P
Írjatok ti is!

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Zsoltinak!

Sajna most Zsoca is picit náthás, de szerintem csak a foga miatt. Most szenvedünk ezzel a foggal és valahogy ez most jobban gyötri, mint a többi.
Éjszaka ő is csak pár korty víz miatt szokott ébredni.

Bölcsi, beiratkoztunk időben és egy kis hátszéllel a szép felújított részbe sikerült kerülni. Remélem tetszeni fog neki. Szerintem én várom jobban, hogy végre szeptember legyen. Már most látszik rajta, hogy nem vagyok elég neki, imád a játszón lenni és menni a többi gyerek közé.

Zsuzsi

Kép
zsukka75
 
 


sziasztok

mi két elég nehéz heten vagyunk túl, az elsőn iszonyúan ment a hasa, és baromi nyűgös volt (valszeg több foga jön/jött), be is taknyosodott, mint minden fogzáskor. a popója olyan csúnya volt, hogy hihetetlen, már akkor sírt, ha meglátta a pelust.
aztán elkapta a köhögős-takonykórt, abból most jön kifele, bár ezt mindenki elkapta, én taknyos voltam, a párom köhögött, tiszta göthös az egész család. szerencsére már javulunk. tegnap kb két percenként tudtam volna szívókázni az orrát. :-/ de ma már sokkal jobb volt.

imádja a babákat amúgy, a betegváróban mindenkihez odament, én meg nem győztem elrángatni, annyira barátkozós.

ortopédia kontrollon is voltunk, mezítláb kellett mennie a placcon, szegény csak tipegett, mert itthon nincs olyan jó idő, hogy mezítláb engedjem, a dokinő szerint az egyik lábában van egy x a másikban nemtom mi, aztán amikor közelebbről nézte a lábát, már nem látott semmit, én meg nem mondtam, hogy attól ilyen pipiskedős, hogy nem szokta a zokni nélkül járkálást. :)
ott is kint a váróban kiszúrt egy kislányt magának, ölelgette és két puszit is adott neki, annyira aranyos volt, hogy nem igaz. majd lecserélte egy másik kislányra, bár ő már csak egy puszit kapott.
viszont az öltöztetésnél annyira nyűgös volt, hogy kénytelen voltam a telefonom odaadni, de már azért is hisztizett, mert bill.zár volt rajta, na a lényeg, hogy mire sikerült felöltöztetni menetkészre csinált egy fotót és elküldte mms-ben egy barátnőmnek.

viszont ha minden igaz jön a tesó. és ő is decemberi lesz. valszeg mikulásos. :)
és egy mostani kép:
Kép

Kép

Kép
plömi
 
 


És Boldog Szülinapot Zsoltinak!
plömi
 
 


Sziasztok!

Ági: Boldog szülinapot Zsoltinak, Zsófinak meg jobbulást!

Zsuzsi: Nektek is jobbulást! hú már ősszel kezditek a bölcsit, én még csak a nyári szünetet várom :D , ill. az őszt nem annyira, Lili kezdi a sulit, kicsit aggódom :roll:

Plömi: Nektek sok-sok jobbulást, ennyi betegség után, mi kb. 2 hete kínlódtunk náthával-fogzással, akkor egyszerre kijött Bálintnak 3 foga, azóta még egy, most 8 fogú :)

nagyon jó ez a kép Ábelről
amúgy az én lányom is ilyen barátkozós volt, ill. még mindig az, már kicsinek is alig tudtam "lefejteni" a gyerekekről, pl. kimondottan élvezte a várakozást az orvosnál :D , én nem annyira

gratulálok a kistesóhoz!

szép napot mindenkinek!

Kép

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, most visszaolvasgattalak benneteket.

Zsoltinak nagyon boldog szülinapot!
A betegeskedőknek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Velünk sok minden történt, mióta utoljára írtam ide.
Dorina pár hete megtanult járni, imádja a gyerekeket, imád játszótérre járni.
Szerencsére eddig őt elkerülte mindenféle most terjengő betegség.
Plömi gratulálok a kis tesóhoz.
Mi is tervezzük és szabad utat engedünk a dolognak már január óta, de eddig sajnos semmi.
Most ebben a hónapban megpróbálkozok az ovu teszttel hátha ez segít,mert nagyon várjuk, de úgy látszik a kis tesó még várat magára.
Hoztam én is képet Dorináról:
Kép
Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot Zsoltinak!
Barbi szombaton ünnepelte az első szülinapját! Kép Kép

Kép
kislaczko
 
 


Sziasztok!
Én is rég jártam erre, kevés időm van ilyesmire sajnos.
Nagyon jók a képek mindenkiről, iszonyú aranyosak a porontyok. :)
Plömi, gratula a kistesóhoz! :)
Andi, nektek is hajrá hozzá! ;-)
Boldog szülinapot minden egyévesnek!!!!
Mi is jól vagyunk, Gergő sokat betegeskedett a télen, de remélem, már vége... Máté nagyon jól bírta, körülötte az ovistársak sokat betegeskedtek, de ő legfeljebb Gergőnek hordta haza a bacikat... :roll:
Gergő nagyon vidám, mozgékony kissrác, lehet utána szaladni egész álló nap, lassan sztem el is indul, már próbálkozik időnként. Étvágya töretlenül jó, de rágni annyira nem akar, pedig nem ártana lassan.... most jön a 8. foga. Na de majdcsak.
Erika: nagyon cuki a kis fürtösöd. :) Nekünk még mindig kevés a hajunk... :D Tesók jól megvannak egymással? Nálunk már kezdődik azért h Máté időnként bedurvul Gergővel, ha az nagyon rámászik a cuccaira, ami sokszor előfordul. Már nem bánik vele hímestojásként. Igaz, Gergő is elég agresszíven tud nyomulni, ha kell neki vmi... :lol:
Hova mentek végül suliba? Mi a körzetest választottuk, jó suli szerencsére és nagyon közel is van. :)
Gergőt én is beiratom bölcsibe, de majd csak januártól. Szerencsére pont addigra nyílik meg 2 új csoport az itteni bölcsiben és így talán nem lesz gond v helyhiány. Sajna muszáj lesz újra dolgozni jövőre...
Mindenkit puszilok, tegyetek fel fotókat! Kriszta
Kép
Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Köszi csajok! annyira hihetetlen volt, hogy 6 db tesztet csináltam :D (nem egyszerre), ráadásul csatasorba vannak állítva és fél óránként kirohangáltam megnézni, hogy tényleg két csíkosak-e. Ábelnél csak két teszt volt, egy, amikor kiderült, meg egy másnap reggel, hogy tuti-e. most meg sokkal jobban izgulok, hogy nincs-e valami gáz, tök furi. O.o


Akinek a Mecsér volt a dokija, írna róla, hogy milyen doki? Őt szeretném választani dokinak.


Szülinaposoknak boldogat!

Nagyon cukik a képek!
buba, kislaczko: nektek már maguktól motorkáznak a lányok? mert az Ábelnek is van itthoni kisautója, de ő csak hátrafelé tud még araszolni, vagy húzni kell. :)
buba sztem fog jönni a tesó nektek is.

Ábel egyébként nagyon édes, gagyog, de gagyogással képes körmondatokban fogalmazni, még a nyelvét is kidugja nagy igyekezetében. És a zene ugyanúgy a mindene, vagyis nagyjából minden olyan, aminek van egy kis ritmusa, pl a múltkor kint mászkáltunk és a madárcsicsergésre kezdett el táncolni. Majd később a szirénázásra. És a mosógépre is.
Igazság szerint tök csöndben is képes táncizni, mikor mentünk dokihoz ahogy beléptünk a váróba, odament egy anyuka elé és elkezdett neki táncolni.

Kép

Kép
plömi
 
 


kkrisz:
Nagyon édes Gergő a képeken!

plömi:
Dorina a napokban kezdte el rendeltetésszerűen használni.

Édes lehet Ábel ahogy gagyog. Dorina is folyton mondja a magáét, épp csak nem midig értjük.
Viszont rettenetesen ragaszkodó lett. Ráadásul, ha apa itton van, akkor én nem nagyon mehetek ki onnan ahol ők vannak, ha mégis, azonnal jön és berángat, hogy hármasban legyünk együtt.
Olyan édes ilyenkor.

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Boldog szülinapot az 1 éveseknek!

plömi:
Barbinak is van kismotorja /a nagyinál/, de még nem ér le a lába róla, a kisautóval először őt is tologatni kellett, majd egy kicsit lökdöste magát hátrafelé, és néhány napja elindult előre is, de csak egy kicsit!
Mecsér-ről pedig csak annyit tudok, hogy anno én nála születtem, tehát tapasztalata biztos van; és a velem egy szobában levő anyuka szült nála, és többször bejött hozzá, szimpatikus és lelkiismeretes dokinak tűnt.
Én a doktornéninkben is azért bízom jobban, mint a védőnőben, mert ő már akkor is gyerekorvos volt, mikor én kicsi voltam. Pl.: a védőnő azt mondta, hogy fél éves koráig ne kapjon a gyerek anyatejen, ill. tápszeren kívül semmit, a doktornéni pedig -kb. 3 és fél hónaposan- közölte, hogy elkezdhetünk próbálkozni az almával, őszibarackkal.

Most ennyire futotta az időmből, legközelebb teszek fel képeket is.

Kép
kislaczko
 
 


Sziasztok!

Látom, kevés a mozgás, de azért rakok fel egy fotót egyévesemről, a kis tortaimádóról. :) Hirtelen még rágni is megtanult. ;-) Már szépen totyog és 1 hónap alatt kinőtte az első cipőjét... :roll:

Erika: nektek is boldog szülinapot holnapra, írj! :)

Plömi: nekem Mecsér volt a dokim, nagyon rendes volt végig, nem mondta meg h mennyit kér, mi döntöttük el a végén. Szereti ha szépen felkérik a feladatra, aztán tényleg nagyon jó fej. Én neki köszönhetem azt is, hogy nem császározott meg rögtön, amikor a terminusra ismét keresztbe fordult a kis porontyom, hanem adott két napot a kh-ban (más egyből kés alá küldött volna keresztharánt fekvéssel) - és pont aznapra vissza is fordult Gergő, lefújták a műtétet és simán szülhettem - ezért én nagyon hálás vagyok neki és nagyon boldog voltam a szép szülésélménytől. Mátéval nem volt ennyire kerek a dolog anno... Ha kérdésed van, nyugodtan írj.

Puszi mindenkinek! Kriszta

Kép

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Kriszta: épp írni készültem :), boldog szülinapot Gergőnek!, szépek vagytok így együtt!

Bálint nevében köszönöm a köszöntést! mi szombaton tartjuk a bulit :lol:

suli ügyben: mi kis csavarral lettünk körzetesek abban a suliban, ahová iratni szerettük volna, sajnos idén nálunk nagyon bekeményített az önkormányzat, mindenki csak a körzetesbe mehet, ennyit a szabad intézményválasztásról :twisted: , de ne rontsuk el ezzel a szülinapokat!
amúgy nekünk is ez a suli a legközelebbi, és az egyetlen, ami gyalogszerrel elérhető, mi családi házas környéken lakunk, nincs túl sok iskola a közelben.

Bálint is kinőtt már egy cipőt, egyet meg kilukasztott, ahogy mászik kint a kertben, a járda, meg a térkő nem tett jót a bőrnek :shock: , de a gyerek boldog, ha kint lehet :D

Gergő már egyedül ügyeskedik a menésben? Bálint még csak vezetve, de kimenne a világból is :D

Kriszti: Barbinak utólag is boldog szülinapot!

szép napot mindenkinek! Kép Bálint és a nyuszi

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Sziasztok!

lilijudit:Köszönjük szépen!

Most jöttünk haza a védőnőtől, megmérte a gyereket, és közölte, hogy ez a 9kg határeset.
Nem értem miért kellene többnek lennie, mikor én sem vagyok testes, az apja sem az, sőt én is mindig rosszevő voltam, az iskolába is csak második nekifutásra is épphogy felvettek , mert a súlyhatár alatt voltam.
Na mindegy, nem bosszantom magam ezzel.

Más: Esernyő babakocsi ügyben szeretném a tanácsotokat kérni, milyet érdemes venni?!
Milyen tapasztalataitok vannak?

Puszi: Kriszti Kép

Kép
kislaczko
 
 


Hahó!

Erika: örülök h írtál! És hogy végül csak sikerült az áhított suli. Mit ne mondjak, érdekes hozzáállás az önkormányzatotoktól... éljen a szabad választás a 21. sz-ban... :roll:
Nagyon cukik a gyerekek a képen, főleg a nyuszis hajasbaba! :)))) Szinte látom, ahogy aktívan lyukasztja a cipőket! :lol:
Igen, Gergő már kb 3 hete megtette első önálló lépéseit, amiket azóta nagy hévvel fejleszt tovább. Nagyon kis ügyes, főleg Mátéhoz képest, aki anno 14 hónaposan kezdett el nagy komótosan totyorászni és nem is jött bele gyorsan. :lol: Szóval ügyesen közlekedik már. Kaptam rá klassz kis cipőt ma, úgyhogy boldog vagyok, mintha magamnak vásárolnék... :lol:
Tényleg találkozhatnánk vmikor... a számom megvan még neked? Nekem megvan a tiéd!

Kriszti: nagyon cuki Barbi! :) Sztem ne aggódj, a dokik-védőnők mindig kárálnak, de pl. nálunk Máté is 9 kiló ha volt (sztem annyi se) 1 évesen, vékony típus azóta is. Bezzeg Gergő, több mint 10... :)
Én is esernyőkocsit vettem régen is, akkor tök egyszerűt, nem is nagyon volt más 6 éve, jól széthasználtuk. Most a család kar-i ajándékpénzéből cseréltem le ezt a régit Gergőnek egy modernre, szebbre,jobbra, de igazából most már úgy érzem, megtette volna egyszerűbb, olcsóbb is. A miénk Espiro Metro típusú, könnyű, fokozatmentesen dönthető, nagyon szép amúgy, szeretem. Nem mintha sokat aludna benne, de néha azért előfordul és kényelmesen ledönthető majdnem vízszintig. Utólag már lehet h jobban megnéztem volna a lapra csukhatóakat is, most már azokból is vannak könnyűk és nagyobb a pakolórészük, más az üléskialakításuk. És nemigen csukjuk össze a iénket, legfeljebb majd ha vonattal utazunk vele... na mindegy, utólag okos az ember. Pedig mennyit böngésztem a neten, aztán elmentem megnézni a favoritokat és utána döntöttem...

Szép napot, jön a sz.r idő, úgy nézem... :?

Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Kriszti: nagyon cuki Barbi!
ne foglalkozz a védőnővel, Lili még 9 kg sem volt 1 évesen, zongorázni lehetett a bordáin, rosszul evett, aztán kb. 4,5 éves korában elkezdett enni, ma meg már nem sovány, sőt :), Bálint is csak a 9 kg-t súrolja

esernyőkocsi: mi használtat vettünk, azt is csak azért, ha nyaralni megyünk, vagy valami programra ne foglaljon olyan sok helyet a kocsi. ez egy régebbi típus szerintem, de valamennyire dönthető, könnyen csukható, nem túl nehéz, van kupolája, kis rakodórész
használtan elég nehéz kifogni, mert horror áron akarják eladni :(

ettől függetlenül én sétálni, vagy piacra ... még mindig a bergonunkkal megyek, az kényelmesebb, átfordítható a karja, stb.

mikor először elmentünk a kiskocsival pont szembe sütött a nap, Bálintnak folyt a könny a szeméből :shock:

Kriszta: gratulálok Gergőnek, nagyon kis ügyes!

nekem az a fura, bár nem foglalkozom vele, hogy Bálint még nem indult el, Lili már 10 hónaposan ment, nem vagyunk lemaradva, sőt szerintem agyilag érettebb lesz a járásra

hol és milyen cipőt vettél, és persze mennyiért? én is most agyalok, hogy milyen cipőt kéne venni, én magamnak utálok vásárolni, de bezzeg a gyerekeknek :D

jó lenne találkozni, megvan a számod, mikor csöröghetnék Rád? mert az enyém megváltozott
Nálatok hogy alakul a nap, mert Bálint még 2x alszik, emiatt eléggé sakkozni kell, ha megyünk valahova
amúgy szívesen látnánk Benneteket itt a kertben is, ha vállalkoznátok a nagy útra :D , a 125-ös busz itt megy el a házunk előtt

szép napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


sziasztok


sajna ritkábban tudok mostanság jönni, mert a gyerkőc irtóra rá van izgulva gépre, vagyis főleg zenét szeretne hallgatni (és nézni). és nem engedi, hogy mást nézzünk, így egy csomó mindennel, levelekkel stb el vagyok maradva, mert szinte csak akkor tudok gépezni, ha ő alszik.

kislaczko: köszi:)

ma voltam másodjára dokinál, két centis az új baba. nagyon kis cuki, izgett-mozgott, lapátolt a kezeivel.
az első tali nem volt valami szerencsés a dokival, mert a váróban volt egy lány, aki valszeg nem jelentkezett be, és pont hallottam, amikor telefonba mondja valakinek, hogy itt ül már 3 órája..gondoltam szólok neki, miután letette, hogy jelentkezzen be, mire kijött a nővérke és beszólt, hogy: Krisztina, majd motyogott valamit (sztem nem értette jól a vezetéknevet és ezért ő sem mondta valami határozottan), mire a telós csaj felpattant és bement.valszeg ő is Krisztina volt.
na mindegy,már 1 órája dekkoltam kinn, kicsit kezdett fogyni a türelmem, megkérdeztem a nővért, hogy van-e doki (volt), majd mikor másodszor jött ki (elfogytak a betegek, csak én ültem ott), már elkérte a kártyám, mire behívtak, hogy de én voltam már benn, kb egy órája.... na, kiderült, hogy az a hülye p..(bocs) bement helyettem, meg sem nézte az ambuláns lapot, kenetet is az én nevemre vettek le neki, gyak. minden papírt, amit kapott az én adataimmal volt megtömve. remek.
a doki először rám volt pipás, hogy de miazhogy nem én mentem be, mire közöltem, hogy a nővérke Krisztinával kezdte, majd a csaj be is startolt. no comment.
ma kérdeztem a dokit, de mondta, hogy azóta nem jelentkezett a lány.
szal ez volt az első talink a dokival, a másodiknál kicsit furi volt, mert úgy beszélt velem, mint egy hülyegyerekkel, najó, biztos mondtam hülyeségeket (pl hogy terhes kontrollra jöttem, nem uh kontrollra), de mondtam neki, hogy bocsi de az agyam helyén most egy massza van. mondta, hogy no problemo.

a napjaink megint kissé nyűgösen telnek, Ábel nagyon rossz fogzós, megint nyűgi, hasmenés, ami kell, ilyenkor már rögtön nyomatom neki a Normaflore-t. az nagyon jó. a hasmenésre legalábbis.

és vannak tök furi dolgai, pl a Túró Rudit csak papírból hajlandó enni, ha anélkül adom, nem eszi meg és hisztizik. :)
meg utálja a csukott ajtókat.

üdv
kriszta

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Bálintnak és Gergőnek, utólag nagyon boldog szülinapot kívánok!
Kriszta, Erika, köszi az infókat babakocsi, és a megnyugtató szavakat babasúly ügyben.

plömi: nem semmi, amit arról a csajról írtál; hasonló esetem volt nekem is, az első vizsgálatsornál (vérvétel, EKG, stb.), vérvétel után bejelentkeztem EKG-ra, és csak vártam, és vártam, mikor már csak én maradtam az ajtó előtt, akkor már gyanús volt, hogy valami nem stimmel, kiderült, hogy a nő nőgyógyászatra írt be, és nem EKG-ra.

Pusza: Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Szülinaposoknak Boldogat!

tkrisz: neked is nagyon köszi, ahogy lesz picit több időm, írok pm-et.

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a szülinapi jókívánságokat. :)

Hát nem semmi, hogy ilyen könnyen történnek csereberék, tévedések. Gondolom, senki sem volt boldog...
Kriszta, akkor végülis milyen a benyomásod a dokiról, ennek ellenére pozitív, felkérted?

Erika: nekem is van egy másik számom, de a régi is él. Nyugodtan csörögj rám bármikor, amikor kedved van, aztán megbeszéljük. Azt a buszt nem ismerem, de majd megnézem. Szívesen kimegyünk hozzátok, de titeket is szívesen látunk ám. :) Gergő is kétszer alszik, így valóban nem mindig egyszerű a dolog, lassan csak jobb lesz...
Cipőt végül kettőt vettem :roll: , egyet a Deichmann-ban, egyet meg féláron a Reno-ban, egyik zártabb, másik nyitottabb. 4-5 ezer ft-ok voltak. Az első cipőcskéje meg 6ezer... :? Borzasztó...

Jók legyetek!

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy kicsit megindult itt az élet...
Sok-sok puszi a kis ünnepelteknek!

Kriszti, én anno olyan esernyő babakocsit kerestem, aminek viszonylag nagy tárolórekesze van, dönthető háttámla, fékezhető, elöl fixálható bolygókerék, van kupolája, kis ablak rajta, hogy lássam a gyereket, legyen lábtartója (az se baj, ha az ülés eleje dönthető, hogy kényelmesen rátehesse a lábát a lábtartóra) és beférjen az autónk csomagtartójába. Hát rengeteget néztem a neten, végül találtam egyet, ami úgy ahogy megfelelt. Bár nincs olyan tárolója, mint egy Graconak, de hát ne legyek nagyigényű, mi? :P
Na, talán ehhez hasonlít a legjobban és vettem hozzá egy uv-szűrős napernyőt, mert ugye a kupola sem árnyékol teljesen:
http://sarvar.olx.hu/pictures/esernyo-b ... d-92926823

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok,hogy csak úgy beestem ide,próbálok az Uzsokis szüléssel kapcsolatosan információkhoz jutni,így akadtam erre a fórumra is :)

Aug.10-re vagyok kiírva első babámmal,és Mecsér dokit választottam szülészemnek,hozzá járok január óta.

Sok jót hallottam/olvastam róla,és nagyon szimpatikus is az első perctől.

Pár dolgot már tudok,amit az egyik szülésfelkészítőn elmondtak,hogy mi várható a szülés után,de most egyelőre az érdekelne még jobban, ami a szüléskor várható.

Tudtok nekem ebben segíteni,hogy a választott dokimnál ez hogyan megy?
Egyelőre még csak sima (rövid) vizsgálatok vannak nála, szülésről szó sem esett,hogy mondjuk a természetes szülés híve-e, hagyja-e "érvényesülni" a kismamát,vagy siet inkább.

Szóval leginkább a hozzáállása érdekelne,ha van köztetek,aki már be tud számolni ilyen tapasztalatokról :)

Állítólag rengetegen szülünk júl.-aug.-ban,így fogalmam sincs, lesz-e lehetőség pl. kádban ücsörgésre.

De ha bármilyen hasznos infóval megdobtok az ottani szüléssel kapcsolatban,annak is nagyon örülnék!! :D

Előre is köszi a segítséget! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ági: Én is hasonló tulajdonságokkal rendelkező babakocsit szeretnék, még a tárolórekesze nem is fontos, csak, hogy könnyű legyen és kicsire lehessen összecsukni. Most a Bertoni kocsikat nézegetem:
http://tucsokbababolt.hu/bababolt/babak ... kocsi.html
http://tucsokbababolt.hu/bababolt/babak ... kocsi.html
A Sun könnyebb, a Piccadilly pedig jobban dönthető.
Viszont a páromat még meg kellene győznöm, mert nem érti, hogy miért nem jó a régi! (nagy, nehéz, alig férek el vele a buszon, stb.)

Fogacskákkal hogy álltok? Nálunk már 7 van, elől, alul 4, fölül 3.

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Kriszti: én a 47 kilómmal (plusz most a baba) szintén nagyon könnyű,de megbízható babakocsit kerestem,így végül az Espiro Vectort választottam.

http://aprosagokboltja.hu/spd/ocean2in1 ... _babakocsi

Ilyet vettem,csak nem Air,hanem Lite változatban,azaz nem felfújható kerekekkel,mert párom kerékpárszerelőként úgy tapasztalja,hogy sokan pórul járnak,amikor kidurran,mert nincs mindenhol hozzá való belső gumi...

persze szerencsés,ha valaki olyan terepen tud menni,ahol biztosan nincsenek üvegszilánkok,sajnos nálunk maga a járda is életveszélyes... :roll:
Vendég
 


kisbeeka:
Köszi a tippet, tényleg jó, de ennél jóval egyszerűbbet, és olcsóbbat szeretnék.
Barbi már elmúlt 1 éves, így csak egy sima sport kocsi kell. Mielőtt született, én is nézegettem az Espiro kocsikat, nagyon jók, de nem a mi pénztárcánkhoz találták ki őket!
Én sem vagyok túl nagy darab, gyerek előtt 48, most 52kg vagyok, és ehhez a magasságom 152cm.

Kép
kislaczko
 
 


Kriszti: hát én sem a boltban vettem meg,hanem egy lánytól használtan,így nagyon olcsón megúsztam :)

Vaterán találtam,sajnos 2 lombik után nekünk se maradt pénzünk arra,hogy boltban drágán vegyük...
Vendég
 


sziasztok

tkrisz: még nem kértem meg, szerintem, ha legközelebb megyek, akkor lehet. vagy az még korai? bocsi, pm-et igyekszem írni, de nagyon-nagyon el vagyok mindennel maradva, magánlevelekkel is stb nagyon durva ez a folyamatos álomkór.
a benyomás róla amúgy nekem pozitív, bár eddig tényleg nem sokat találkoztunk.

kisbeeka: szia! én is hozzá járok, de még csak kétszer voltam, én is őt szeretném megkérni. tkrisz szült nála, amiatt akarok neki írni én is, 1-2 dolgot megkérdezni. gartula Majához! :)


felém: valszeg gondok lesznek a cukorral megint. :-S már most diétázom. szerdán megyek először terhesrendelésre, remélem lehet kérni, hogy az első vérvételnél is csináljanak terheléses cukorvizsgálatot. a másik, hogy viszonylag alacsony a vérnyomásom (100/75-80 körül szokott lenni), ehhez a pulzusom szinte mindig 90-100 körül van, olyan vagyok, mint aki lefutott egy csomó kört. állandóan fáradt vagyok, nagyjából sok kedvem nincs semmihez. remélem ez javul majd, mert Ábel meg iszonyú eleven.:)

ő egy hete kapott két oltást is, de jól viselte szerencsére, pici bőgés volt. délután adtam neki nurofent, mert nagyon nyűgös volt, attól jobb lett. itt van róla egy kép, húsvétkor készült, anyuéknál.





Kép

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Kriszta: nagyon édes Ábel! :) Írtam választ neked!

Kriszti: milyen jó árak vannak abban a bababoltban, nem is hallottam még róla eddig! Nézted már élőben is a kocsikat v csak neten? Én úgy látom, h elég nagy különbség tud lenni a kép meg az élő variáció közt, sztem érdemes megnézni, mielőtt döntést hozol. :) Hát igen, a férfiak ezt nem érthetik... :lol:

Kisbeeka: üdv itt és gratula a babához! :) Kérdezz bátran, szívesen mesélek Mecsérrel kapcs., írj nyugodtan privit. A jelen kérdésedre válaszolva, egyáltalán nem siettetett semmit, nagyon higgadt, nyugodt és kedves, normális volt végig, én nagyon örülök, h másodikra őt választottam.
Mostanában elég nagyüzem van már az Uzsokiban, sokan szülnek mindig, azt meg úgysem lehet kiszámolni, h ki mikor s hogy jut be melyik vajúdóba... gondolom, jelezni lehet előre, h te kádasra vágysz és ha szabad, akkor a tiéd. :) Én a műtőelőkészítőben szültem, már nem vttek át máshova, miután az utolsó percben lefújták a császáromat. Simán labdával és sétálgatva tök jó volt a vajúdás. :) Még zuhany sem kellett, mint első alkalommal. Sajna ezt sem lehet készpénznek venni, h kinek mi a jó az adott pill-ban.

Mennem kell, sziasztok!!Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

tkrisz: Nem láttam még a kocsit egész közelről, a múltkor az Auchan-ban láttam valakinél a Sun-t, de csak néhány pillanatra.
Képen nézve, nagyon gyengének tűnik.
Igen, a pasik nem egyszerűek, de majdcsak rábeszélem valahogy, ha előbb nem a nyaralásra!

kisbeeka: Vaterán nem néztem mostanában, de majd megnézem, a jófogás.hu-t nézegettem, de ott nem túl olcsók a babakocsik.

Kriszti

Kép
kislaczko
 
 


Plömi: köszi szépen!! :)

úgy látom a tüneteink tökéletesen egyeznek!!
Ma voltam M dokinál amúgy,nem foglalkozott a cukor értékemmel, pedig az asszisztensek ijesztgettek mindenfélével...

Nekem is gyors pulzus,még ülve vagy ágyban fekve is rámjön, állandó ájulásos szédülés,alacsony vérnyomás.

Egyből rávágták,hogy terhességi alacsony vérnyomás,nincs mit tenni.....

Tkrisz: köszi a választ! :) Mint első babás anyuka,rengeteg minden érdekel :D

Pl. hogy áll az EDA kérdéséhez (tudom,hogy nehéz kifogni az anesztest,és hogy 20e Ft).....
De a lényeg,hogy a doki mit gondol erről (tapasztalatod alapján),illetve a siettetés kapcsán az érdekelne pl.,hogy nagyon rámegy-e erre a mindenáron nyomás dologra,vagy hagyja,hogy a test és a természet rendezze,ahogy normálisan is tenné (magzatkilökő reflex).

kicsit félek a vézna alkatom és vékony csípőm miatt,hogyan fogok tudni produkálni.... :roll:

Köszi a válaszokat!!! :)


Kriszti: vaterán nekem 39999-ért sikerült megvenni az Espiro-t,és engem nem is zavar,hogy már használta valaki,tökéletes állapotú :)
Vendég
 


tkrisz: köszi, már válaszoltam is! :)

kisbeeka: képzeld én meg ma voltam terhesrendelésen, és mondtam a cukrot, egyből veszélyeztetett terhesnek írtak be. :O pedig a 32 hetes anno már jó lett (durva diétával)
na mindegy, legalább most már az elejétől nézik, holnap el is megyek vérvételre.
pulzust is mondtam, de arra azt mondták, hogy majd az ekg-n eldől vagyis hogy azt majd kielemzi a házidoki.
én nagyon féltem a szüléstől és gondolkodtam az EDA-n, de az Uzsokiban olyan macerás, hogy előre le kell beszélni az anesztessel (legalábbis 2009-ben így volt). de nekem olyan gyorsan jött Ábel, hogy már semmire nem volt idő.:)

Kép

Kép
plömi
 
 


na most frissítettem a vonalzót is.

Kép

Kép
plömi
 
 


Plömi: én alapból veszélyeztetett vagyok.
voltam este a szülésfelkészítőn,ott elmondta a doktornő,hogy VAN lehetőség az EDÁ-ra,csak nekik kell ilyenkor a harcot megvívni az anesztesekkel,akik nem szívesen adnak erre embert... :?

De a lényeg,hogy ha kérjük,akkor megszerzik ;)
akár az éjszaka közepén is :D
Vendég
 


Sziasztok!

Június végén - július elején fogok az Uzsokiban szülni (Kisbeekával próbáljuk életben tartani a 2011-es topikot :lol: ).
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e valamit Csorodás Erika szülésznőről? Az én "régi" szülésznőm sajnos nem lesz szülőszobás ekkor, úgyhogy másikat kell választanom és az orvosom Cs. E-t ajánlotta. Szült valaki közületek nála?

Előre is köszönöm az infókat! :D

Mindenkinek további szép napot kívánok!

Cupicica
cupicica
 
 


Cupicica: én csak annyit hallottam,hogy ott bármelyik szülésznővel lesz is dolgod,jól jársz! :)
Vendég
 


Az én szülésznőm is egy aranypofa volt, röhögcséltünk, poénkodtunk a vajúdás alatt, de sajnos fogalmam sincs hogy hívják. És semmilyen papíromon nincs rajta a neve, pedig tuti bemutatkoztunk egymásnak, mert arra emlékszem, hogy összetegeződtünk, bár van egy-két fehér folt a szülés környékéről, valszeg a neve is emiatt esett ki.:S

nem is tudtam, hogy nem lehet választani szülésznőt, vagy lehet? régen lehetett, azt tudom.

ma kiderült, hogy Ábel imád utazni, mentünk a 32-es busszal és mikor leszálltunk elkezdett bőgni. : )) annyira cuki volt. aztán hazafelé a villamoson is eljátszotta ugyanezt. és mindig az ajtó felé kell fordítani, mert szereti nézni, ahogy nyílik-csukódik az ajtó.
van róla egy nagyon édes kép, ahogy a kanapéra mászva, menet közben bealudt, de úgy, hogy a lába még lóg. majd felteszem, csak még a f.gépen van.

Kép

Kép
plömi
 
 


itt van a bealvós kép:

Kép

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok!

Mostanában nem nagyon jártam itt, nem nagyon volt időm gép elé ülni. De amint lesz időm, visszaolvaslak benneteket.
Most csak a képeket futottam végig és meg kell állapítanom, hogy tündériek a fórumos babák!!!!!
És Isten Éltessen minden új 1 éves kis babót!

Dorina nagy dumás lett, meg a játszótér ördöge is. Nagyon jó baba, mit baba, már kész kislány. Éjszaka még mindig 10-11 órát alszik egyhuzamban, szeret magyarázni nagyon, imádja az állatokat.
És.....úgy néz ki bővül a család jövő január elején.
Nagyon boldogok voltunk mikor megtudtuk, hogy megint pocaklakóm van. Persze Dorina még ebből semmit sem érzékel, ehhez még túl pici.
Én viszont annál többet. Nagyon fáradt vagyok, egyre nehezebb emelgetni Dorinát, de legalább a rosszullétek kicsit csillapodtak.
Jövő hét kedden megyek az Uzsokiba vérvételre, kíváncsi leszek milyen az új rész.
Na most ennyire futotta. Majd még írok ha lesz időm.


Hoztam képet Dorináról:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
buba*
 
 


Buba: gratulálok!!! :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én 2008-ban szültem az Uzsokiban.
Ott volt egy gyerekápoló, Putzné Nagy Erika. Nem tudja valaki véletlenül a mobilszámát? Ő lyukasztotta ki a kislányom fülét anno és most kéne másnak is ez a segítség.
Köszi,
további jó babázást, babavárást mindenkinek!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


A francba!!!
Tök jó levelet írtam Nektek, mindent elmondtam, és már megint nem küldte el az oldal, hanem kiléptetett!!!!

Röviden: irígykedem az újra pocakosokra, és imádom a képeket a 2010-es babákról:)

Hosszabban: majd később, most kihasználom, hogy Máté alszik.

Üdv. B.

kis.csillag
Kép
kis.csillag
 
 


buba: gratula! Dorina nagyon cuki!

nusildi: nekem sajna fogalmam sincs.

kis.csillag: én ezt úgy oldottam meg, hogy folyamatosan be vagyok ide lépve, vagyis jelentkezve. :) így még nem dobott ki sosem.


képek másoktól is jöhetnek, nagyon édesek! :)

Kép

Kép
plömi
 
 


Sziasztok lányok! Hónapok óta most sikerült végre belépnem, egy nagy-nagy újratelepítés után. :D Már nagyon régen nem voltam, most meg csak ámulok egyrészt hogy milyen nagyok lettek a gyerkőcök (már nem babák :)) másrészt hogy jönnek a kistesók :D Gratulálok! Nálunk mostanában biztos nem lesz, sőt lehet hogy már egyáltalán nem, mert Zoli szerint még egy gyerek totál kikészítene. Azt hiszem van is benne valami, nem tudom, hogy akarnám-e újra elölről kezdeni az egészet, ráadásul úgy, hogy már egy másik itt kapaszkodik a lábamba... :)
A bölcsiből tegnap kaptunk levelet: "helyhiány miatt nem tudjuk lányát felvenni." :evil: Most jöhet a fellebbezés... :(

Szaninak még mindig csak 6 foga van, de már szalad mint a nyúl, motorozik, szövegel (persze még csak babanyelven)
Május 19-én voltunk az állatkertben, itt van pár kép:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Kislányom szintén az Uzsokiban született 2010-ben és a múlt héten kapta meg a 15-hónapos MMR oltást.
Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni, ugyanis az oltást követő 5. napon kiütéses lett a lányom háta. A szakirodalom és az orvosi tájékoztatás szerint inkább 7-10, illetve 10-14 napon belül jelentkezhetnek az oltással kivédendő betegségek tünetei.
Ha van erre vonatkozóan tapasztalatotok vagy pontosabb információtok, nagyon szívesen venném, ha megosztanátok!

Előre is köszönöm!

Kép
lontana
Lánycsók
 
 


szia ahsoka!

jó itt látni. :) nagyon cuki Szani!
őszintén szólva néha én is kétségbe esem, mert az Ábel nagyon-nagyon-naggggyon eleven, mondjuk úgy, hogy másfél, ha nem két emberes. szóval kicsit tartok tőle, amikor már ketten fognak nyúzni, de próbálom magam emberelni, hogy más is kibírta blablabla.: ))
de azért parázok rendesen, na.:D

Ábelnak most bújik a 13-14. foga, de azért van ennyi, mert volt, hogy egyszerre jött neki vagy 3 vagy 4 is, igen durva mellékhatásokkal. most is bevörösödött a popója, pedig speckó krémünk van most.
és egész nap ez megy most: eeeeeeeeeeeeeeeee, eeeeeeeeeeeeeeeeeeee, eeeeeeeeeeeeeeee, eeeeeeeeeeeeeeeeee. :D nagyon kemény. néha benyomnék egy füldugót.
de amikor cukiskodik, akkor iszonyú aranyos, ő is nyomatja a babanyelvet, puszit ad, ha kérem (sokszor kérem, mert annyira édes), de van, hogy csak a fejét tartja oda.

a legcukibb, mikor zuhanyozom, mélyített zuhanykabinunk van, nem lehet tőle behúzni, mert odajön és széthúzza (vagy ezt írtam már?), közben hülyéskedni kell vele. a múltkor mindenféle ajándékkal lepett meg, dörzsi-szivacs, bár ezt nemtom hogy szerválta meg, strandlabda, macis hátizsák, hagyma, amit előtte megrágcsált. ezt mind nyomatta be hozzám míg zuhanyoztam. közben osztogatta a puszikat, a macis hátizsáknak és a falnak is.

szia lontana!

nekem pont fogzásos beteg volt, amikor oltani vittem volna, így csúsztunk 1 hónapot, de neki semmi nem jött ki.
esetleg melegpöttyök? Ábel tavaly nagyon durván bepöttyösödött. de elmúlt neki hamar.
meg sztem jobb, ha a védőnőt, vagy a gyerekdokit kérdezed, esetleg bőrgyógyászt. bár remélem azóta már javult a helyzet.

Kép

Kép
plömi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: