Új privát üzeneted érkezett!

Folyt. köv. majd a szoptatásról, de felébredt a lányka :D .
Üdv mindenkinek addig is.
kõnigné
 
 


Úgy látszik, hogy szó szerint mindenki behavazódott... :lol:
kuglica
 
 


Haló... hol vagytok? Karácsonyi előkészületben? :)

Ma megyek az Ágacskás klubba és a férjem is jön velem. Igaz, semmit nem fog érteni, de legalább együtt leszünk. ;)

Szép hétvégét mindenkinek.
kuglica
 
 

 
 

Halo halo :) en jelen! mondjuk most rikabban nezek errefele, es inkabb olvaso uzemmodra kapcsoltam, kicsit beteg vagytok :( megfaztam.

Konigne: nagyon varom az infokat a szoptasrol! :)

Kuglica: huuu de "iriiiigy" vagyok :) :oops: mirol lesz most szo? milyen temat erint! majd varunk, es meselj-egy hosszu hozzaszolast kerek :wink: .

Jo pihenest mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Én is vagyok, de karácsonyi takarítás a program.

Amina: jobbulást! Pihenj sokat! Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Hello Lányok!

Jó hideg lett, ugye? És milyen sok hó volt?!?!! :shock:

Szuper volt az Ágacskás klubban - bár fél órát késtünk, akkora volt a hó. Igazából nem is tudom, hogy mi írjak, mert az egy Ágacskás szabály, hogy konkrét dolgokat nem illik (nem szabad) ám kifelé elmondani / írni.. úgyhogy zavarban vagyok egy kicsit. Csak általánosságban tudnék mondani valamit.. de most nem jut eszembe, hogy mit írjak általánosságban.. :roll:

Na majd még gondolkodom.. :wink:

addig is, mindenkinek üdvözlet
kuglica
 
 


Kulica: én várom az összefoglalót, általánosan is jó lesz! :wink:


Egy kis karácsonyi előüdvözlettel: Kép :P

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Puszi - csúcs-aranyos ez az elő-karácsonyi üdvözlet!! :wink:
kuglica
 
 


Sziasztok Lányok!

A topiknyitás után itt voltam, aztán eltüntem. Elsodort a decemberi hajsza :roll:

Nagyon boldog karácsonyt kívánok Nektek.

Amina jobbulást!

Én is szívesen olvasnám a beszámolódat (az általánost) Kuglica :lol: .

Rohanok mert még vásárolnunk kell egy kicsit, szép is ez a karácsonyi utolsó pillanat a boltokban :wink:

"A világmindenség úgy van berendezve, hogy legmélyebb és legerősebb vágyainkat valóra válthassuk benne."
irises
 
 


Kedves Lányok!



Boldog, meghitt, békés karácsonyt kívánok Nektek!


Kép

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Boldog és békés karácsonyi ünnepeket kívánok ennek a kis csapatnak! Reméljük, a következő év már mindenki számára tartogat egy kis csöppséget :) .

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Hello lányok, jó reggelt!

Én is kívánok nektek egy nagyon békés, nyugodt, kellemes karácsonyt.. és úgy szintén kívánom mindannyiunknak, hogy jövőre már legyen egy kis pufóka, szuszogó gyerkőc a karjainkban. :)

Szép ünnepeket kívánok mindenkinek!
kuglica
 
 


Látom, mindenki eltűnt itt a nagy karácsonyozásban!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Boldog uj evet lanyok! :)

Jooooooooooooo reggelt! ideje kicsit osszerazodnunk a sok unneples utan. :oops:
Kinek hogy telt a szilveszter? /mi baratoknal voltunk, jo volt nagyon :)/
Konigne, Csopike, Sminti: gyerekeknek mit hozott a Jezuska? :)

Kuglica: varom akkor az osszefoglalot, ha majd raersz-persze csak altalanossagban! Mo-n unnepeltetek?

Puszi: milyen edes kis csomag! kerek ilyet idenre :) - illetve mindenkinek legyen, akinek meg nincs, vagy aki vagyik ra.

Irises: januar is hajtos lesz a munkahelyen?

Mniki, Lidi: gyertek Ti is!

+ Kőnigné: nagyon varom az infokat a szoptatasrol. Bar ahogy kicsit utanajartam a temanak, picit elkeseredtem, mivel a Bolcsos babaknal a of total kiszamithatlan,igy nem lehet elore tudni, mikor kell elkezdeni a gyogyszereket :(. De azert nem adom fel :).

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Sziasztok,

boldog új évet kívánok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket az Esőcseppek Egyesületre, amely olyan családok támogatására jött létre, akik roma származású örökbefogadott gyermeke(ke)t nevelnek vagy tervezik roma gyermek örökbefogadását.
A honlapunk: www.esocseppek.hu - amelyet folyamatosan töltünk fel információkkal.

A fórumtémák között az örökbefogadással általánosságban foglalkozóakat is találhattok (pl. szakirodalom kérdése), szóval sok szeretettel várjuk azokat is, akik nem közvetlenül érintettek a témában.

Kata
kata.j
 
 


Lányok - ne hari, de nincsenek tiszta gondolataim. Majd írok egy kicsit később. Most hétvégén, jan. 8-9, és köv. hétvégén, jan. 15-16, megyek a Tegyeszbe a hivatalos tanfolyásomra.. majd ezzel vegyítve írok.

De azért addig is, valaki írhatna. Nem én vagyok egyedül. :wink:

(Egyébként azért is vagyok kicsit visszafogottabb, mert jövő héten megyek konzultációra a dokimhoz és februárban megpróbáljuk a következő lombikomat. Nehéz lelkileg is kezelni párhuzamosan ezt a lombik és az örökbefogadás témáját.. gyakorlatilag, nem is tudom kezelni.)

Veletek mi újság?
kuglica
 
 


Sziasztok Lányok !

Mindenkinek nagyon boldog Új Évet kívánok ! :)

Jövök majd, gyakorlatilag december óta hébe-hóba dolgozok és ez február közepéig/végéig így lesz (szerencsére :lol:)

Puszi,
Niki
mniki
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánnátok akkor csatlakoznék hozzátok. Igaz nem vagyok Kaális, de öf. várunk.

Röviden Rólunk:
Idén már sajnos 7.éve lesz, hogy "próbálkozunk". 3 sikertelen lombik után döntöttünk úgy a férjemmel, hogy Örökbefogadunk egy babát. Ez a gondolat tavaly augusztusban ért meg bennünk. Úgymond túl vagyunk mindenen, de még nincs határozatunk. Január 11-én megyünk a Gyámhivatalba és remélem most már nem kell nagyon sokáig várnunk.

Üdv:
Ildi

gyoreneildi
 
 


Ildi: üdv.! Hova jártál lombikra? Kívánom, hogy mihamarabb megszülessen a Ti gyermeketek!

Niki: jó munkát!

Kugli: mennek a drukkok!


Egy kérdés: szeretnénk bejelentkezni az 1. beszélgetésre a Tegyeszhez. Vagy mi az 1. lépés? És megye szerint kell megnézni hova tartozunk? Van esetleg egy honlap, ahol találok infót? Köszi.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Puszedli!

Az első lombikunk a szegedi Kaáli intézetben volt, a másik kettő pedig a Budai Meddőségi Centrumba.
A kérdésedre a válasz: A területileg illetékes Tegyeszhez kell bejelentkezned, de a Tegyesz honlapján bizti találsz hasznos infót, de ha felhívod a központi számot tuti tudnak segíteni.

gyoreneildi
 
 


Halihoooo!

Ildi: de jo, hogy jo hogy atjottel! Hogy vagy? :) Remelem minel hamarabb megkapjatok a hatarozatot! Es ha megkapjatok, merre mentek tovabb ? alapitvanyok?

Puszi:
ugye Ti a bp-i tegyeszhez tartoztok? a honlapjuk: http://www.tegyesz.hu/, telefonalni kell, es adnak idopontot egy szemelyes megbeszelesre.

Kugli: persze dragam, nem csodalkozom, hogy igy erzed magad. Jo lesz majd a tanfolyam, bar neked sok uj dolgot ugysem tudnak mondani :) .
Februarban akkor nagyon nagyon fogok drukkolni. Egy vagy ket kuglicat szugeraljak a pociba? :roll: :lol: .

Niki: en is nagyon el vagyok havazva... :? kitartas

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Szia Ildi! Üdv köztünk. Hát figyusz, ez szuper .. akkor most már nem kell sokat aludni, és lesz egy határozatotok! :) Én is tavaly nyáron (majdnem aug-ban, azaz július 29-én) jelentkeztem a férjemmel, és lásd, még csak most megyek a tanfolyamra. Mikorra letettek ti túl mindenen? Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő telt el jan. 11-ig..

Amina - köszi megértésed. Igen, ez egy nehéz téma. Nem tudom, hogy írtam-e, bocs ha ismétlem magam: de tavaly is, amikor Ágacskás tanfolyás volt, egyszer nem tudtam elmenni, mert pont a beülti volt, utána meg pont akkor volt tanfolyás, mikor negatívot teszteltem. A két téma valahogy mindig egy napra esett többször is és ez lelkileg megviseli az embert.. mintha a sors jelezne, hogy választani kell. :roll:

Puszi - így van, menj el drága. Érdeklődj, beszélgessetek a Tegyesszel, jófejek. Utána még mindig lehet magatokban érlelni a dolgot.
kuglica
 
 


Ja.. csak egy szösszenet. Ma a fodrásznál a következő történet hangzott el a szomszéd széknél:

Adott egy hölgy, aki terhes lett, kiderült, hogy hármas ikrek (nem tudom, hogy lombik-e vagy spontán).. és szülés előtt a hölgyet otthagyta a férje ("jófej") .. és a csajszi úgy bekattant, hogy otthagyta a kórházban mind a három babát.

Nem is kommentálom ezt a történetet és nem is kell.. mindenesetre elképzelem azt a három picit (akikről persze nem mondtak le).. és ha a csajszi nem kerül elő, csecsemőotthonba kerülnek 1-2 évre.. :cry:
kuglica
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Kugli:szegény babák!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást! Olyan jó, hogy van egy ilyen topik, mert néha nagyon sok kérdés merül fel bennem, amit nem tudok "senkivel" megbeszélni.
Próbálok, majd minnél többet jönni.

Mi 2009. augusztus 29-én adtuk be a kérelmünket a területileg illetékes Tegyeszhez. Majd mentünk a pszichológushoz. Mivel a hölgy és az ügyintézőnk "ráült" a papírokra, így csak november végén tudtunk menni sz Ágacskához tanfolyamra, ami nagyon csúcs szuper volt. Majd ismét be a Tegyeszhez, akik azonnal továbbküldték a papírjainkat a gyámhivatalba, ahonnan még karácsony előtt megjött a papír, hogy január 11-én mehetünk hozzájuk. Remélem meglesz már a határozat és már "csak" várnunk kell.
Szeretnénk majd alapítványokhoz is menni, de még nem döntöttünk, hogy melyikhez is.

gyoreneildi
 
 


Emberek! – Hát bocsánat, ha belerondítok, de végig olvastam a hozzászólásokat, és főleg azt találom szomorúnak, hogy mennyien nem tudják mekkora áldás (ajándék, csoda) gyereket kapni. (sajnos MO-on csak a végső esetben, több homokeszelés után mennek be a TEGYÉSZ-be a párok). Olyan mintha „ha nincs ló jó a szamár is” gondolat lebegne a nagy többség fejében, aztán ha a gyerek kérdezi, miért nem te szültél, jön a sírás, hogy nem lehetett, „ezért vagy te itt pótléknak” – ha nem ezekkel a szavakkal ez jön le neki, ha nem dolgozod fel és sajátként fogadod el.

Ráadásul MO-on olyan könnyű, egyszerű, tiszta és gyors a folyamat, hogy én szívem szerint nagyot durvítanék rajta, hogy tényleg végig gondolhassak az Öf. Szándékozok miről is szól ez. Más országokban 12-30 ezer eurókat is fizetnek azért, hogy egy távoli országból hazahozzak gyermeküket, 3-4 évnyi várakozás után, iszonyúan megküzdenek, és nevelik gyermeküket olyan társadalmakban, ahol szinten létezik a fajgyűlölet (Mert nem vagyunk sokkal különbek, csak talán többen nem gondolkodnak azon, hogy mit is mondanak, amikor kimondják, de nem fajgyűlölők… ah, dehogy! ), évekig készülnek rá, tudatosan… Szomorúnak tartom, hogy olyan válogatósak MO-on az emberek, és még így is panaszkodnak. Csak a kisbaba lebeg mindenki előtt itt, de arra nem gondol senki, hogy kislánya/fia felnő majd, megismeri múltját és rájön az identitáskeresés? – Hogy lesz neki egészséges önképe, ha az egész család cigányozik, majd ő maga rájön, mondjuk 18 év múlva, hogy „csak ¼ cigány?”. Imádni fog titeket… Nem annak kell gyereket adni akinek nem lehet, hanem annak aki feltudja vállalni! – Ez az én véleményem.
BUÉK mindenkinek!
mater
 
 


„Egy másik néni hasából” – Roma gyerekek örökbefogadóknál:

http://www.marieclaire.hu/itthon/egy_ma ... abol/5621/
:wink:
mater
 
 


Szia mater!

Üdv a csapatban. Köszönjük szépen a cikket, nagyon érdekes.
Nem értem, hogy miért kérsz bocsánatot.. és miért írod, hogy belerondítasz valamibe. Teljesen rendben van, amit írtál. Itt nem az a lényeg, hogy egyetértsünk, hanem hogy beszélgessünk - és mindegyikünk más, más tervekkel, múlttal, egészségi állapottal, korral, stb., más véleményekkel.. és ez így van rendjén. Teljesen igazgad van szerintem egyébként nagyon sok dologban, amit írtál. Ki bosszantott fel? :wink:

Te már örökbefogadtál vagy most vagy folyamatban? Melyik Tegyesznél vagy?
kuglica
 
 


Szia Ildi!

Hát gyorsnak nem nevezném a folyamatot.. :(.. de azért nem is volt olyan lassú nálatok.. Egy barátnőm szintén az Ágacskánál volt tanfolyamon és neki is nagyon tetszett. Ő viszont azért van várakozó állásponton, mert a pszichológusnak immár két hónapja nem sikerült papírra vetnie a véleményét. Nem ér rá.. :(

Itt nézem a naptárt, és hát tényleg, jan. 11-e már nagyon közel van neked! :) Majd írd azért meg, hogy mi volt. Szorítok.

Megkérdezhetem, hogy kisfiúban vagy kislányban gondolkodtok? vagy mindegy? hány éves kor körül szeretnétek gyermeket?

Ha alapítványokhoz is akartok menni, akkor gondolom, kisbabát, csecsemőt szeretnétek. (A Tegyesz weboldalán láttam még pár hete, hogy csecsemőre, egy éves gyermekre - legalábbis itt Bp-en kb. 6-7 évet várni kell.. :)

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? .. csak az alapítványok miatt is kérdezem.
kuglica
 
 


Bocs.. a 6-7 év után egy " :( " arcocskát akartam tenni.. :roll:
kuglica
 
 


Mater: udvozollek koztunk! Jo volt a cikk.
Semmi baj nincs azzal amit irtal, Kuglica minden leirt ezzel kapcsolatban. Kell egy forum, ahogy leirhatjuk a velemenyeinket, erzeseinket. Az of is olyan tema, amirol mindenkinek van velemenye, de igazabol csak az gondol bele komolyabban, aki valamilyen szempontbol kozel kerul hozza.
A "ha nincs ló jó a szamár is” jo velemennyel azert kicsit vitatkoznek, nem csak meddo parok akarnak of-ni. Egyreszt mert, van aki a verszerinti gyerekek melle akar of-ni, van aki egyeduallokent fogad orokbe, es semmilyen meddosegi proceduran nem vett reszt stb. Persze ok kevesebben vannak. Masreszt pedig, nagytobbsegunk nem ugy szuletik, hogy tudjuk, hogy konkretan, xy korban akarunk of-ni. Ez idovel es az esemenyek hatasara alakul, erlelodik. Es nem konnyu folyamat. Sztem tisztaban kell lenni, hogy mi az amit el tudunk fogadni, hogy kesobb a gyermeknek ne legyen ebbol gondja. Es itt a gyermek a legfontosabb.
Es amit mar irtam, hogy ez a hozzaallas folyamatosan alakul, siman lehet hogy a masodik, harmadik szivszerint babanal mar sokkal nyitottabb es toleransabb az ember.

Kugli: annyit gondolok rad! Nagyon drukkolok !!!!
(borzaszto, amit irtal a harmasikrekrol! szegenykeim :( )

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Kedves Kuglica, amina09! Kicsit elkapkodtam talán a dolgot, csak a szüllői tanfolyamon látottak alapján vontam le a következtetéseimet. 10 jelentkezőből 3-án még próbálkoztak a lombikkal, miközben intéztek az ÖF-t, az egyedülállók pedig már igazán idősek voltak, tehát feltehetően már nem tudtak volna szülni. Mi a 30-ás éveinkben járunk, és meg az előadok számára is meglepő volt a jelenlétünk, míg más országokban pl. az hogy lombik programban veszel részt az kizáró tényező én végig izgultam, hogy megkapjuk-e az alkalmaságít úgy, hogy nem vagyunk meddők. Úgy tűnik kicsit frusztrált vagyok emiatt. Válóban, minél jobban belemélyedsz, annál jobban alakul a nézeted ezzel kapcsán, érlelődik. Amíg várakozunk kell felkészülnünk, csak szerintem nem mindenki készül fel kellően. Egy babát vár és nem egy entitást, nem tudom érthető-e mire gondolok... Személy szerint senkivel nincs gondom, nem haragszok senkire, mindenki a maga útját járja.
mater
 
 


Szia Mater - semmit nem kapkodtál el, nyugi.. mi is szoktunk fusztráltak lenni. ;) Csak megnyugtatásként írom, hogy az örökbefogadás döntése esetén mindannyiunk egy másik entitást vár. Én pl. ezért is járok a Tegyeszes tanfolyamon kívül az Ágacska Alapítvány klubjába, hogy rendesen felkészüljek, továbbá a párommal könyveket olvasunk, rendeltünk (még Angliából is) és plusz pszicológussal veszek át külön egy-két témát, hogy magamban is rendet rakjak.

Igen fontos és komoly kérdés - amit te is említesz - miszerint a lombik mellett az örökbefogadást elindítani nem egy egyszerű kérdés.
Van itt aki véglegesen, van aki ideiglenesen felfüggesztette a lombikot az öf procedúra alatt. Én még nem, ugyanis idén leszek 40 éves, még 1-2 alkalommal szeretném a lombikot megpróbálni.. (a férjem miatt is).. de a korom miatt és a körülmények miatt is, az öf-t elindítottam/elindítottuk, mert még 0-3 éves korú gyermek esetén is kb. három évet kell várni egy gyermekre.. és talán megérted, hogy 42-44 évesen nem szeretném idegösszeroppanás kellős közepette az öf-t elindítani, mert annak nem sok értelme van - egy gyerkőcöt fel is kell nevelni.

Egyébként most járok a Tegyeszes tanfolyamra, és a csoportban lévő cca. 14 főből legalább 5 pár (10 fő!!!) még nem adta fel a lombikot, van akinél már csak 1 próbálkozás maradt meg tb által támogatva, van ahol több.. de ez egy természetes dolog. Szépen lassan mindenkinél le fog tisztulni ez a dolog és felkészül a megfelelő helyzetre a megfelelő módon.

Ugyanis - pszichológustól is tudom - hogy gyerekre vagyunk kódolva. Tehát nem "ló helyett szamár" esete áll fenn, hanem szeretnénk valakiről gondoskodni, családot alapítani. Amennyiben ez öf. gyermekkel valósul meg, akkor pedig mindent megteszünk, hogy privát tanfolyamok és további pszichológiai tanácsadásokkal erre felkészüljünk - a gyerek érdekében. Vagy legalábbis mi, itt a fórumon.

Én már hallottam olyat, hogy valaki örökbefogadás keretében ott volt a szülésnél (talán Gólyahíres volt), és a kórházban, amikor vajúdott a vérszerinti anyuka, nem az érdekelte, hogy "jön a gyerekük", hanem az érdekelte, hogy a büfében nem lehetett főtt kaját kapni és étterem után nyomozott a környéken, mert nagyon fontos volt neki, hogy főtt kaját egyen.. :shock: Na.. hát ilyen is van.

Nektek akkor megvan minden papír már? .. a tanfolyamot végzitek vagy már befelyeztétek? Milyen gyermeket szeretnétek? hány éveset? nyílt vagy titkos öf-sal? Írj egy pár sort magatokról.

puszi
kugli
kuglica
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a Gyámhivatalnál, igaz kicsit hosszúra sikeredett a beszélgetés a hölgyel, de pozítivan csalódtunk is. :D Úgyanis megigérte, hogy még a héten kézbe kapjuk a határozatot, nem kell 30 napot várni. Én ennek úgy örülök. :D :D

Amina!
Múltkor elfelejtettem írni Neked, pedig a másik topikban Te adtál Nekem tanácsokat, amit szeretnék itt is megköszönni.
Köszönjük, jól vagyunk, és remélem egyre jobban. Már tényleg nemsokáig tart ez a procedúra- utánna meg már csak várni kell, igaz biztos sokáig, de legalább már a papírunk meglesz. Ti jól vagytok? Hogy tartottok a dolgokban?

Puszi mindenkinek!
Ildi

gyoreneildi
 
 


Szia Ildi!

Hát ez tökjó hír! Akkor a héten pezsgőbontás lesz? :) Nagyon drukkolok, hogy megkapjátok a papírt a héten!

(Bocs, ha már írtad, de nem találom a hsz-t..), ti milyen korú babát szeretnétek? nyílt vagy titkos öf mellett döntöttetek? és kisfiút vagy kislányt szeretnétek?

:wink:
kuglica
 
 


Hello Lányok!

Bocs, hogy ritkán vagyok, de sok a munka és miegymás.. :(

Na.. nem tudom, hogy mit is írjak.. az Ágacska "klub" nagyon jó.. olyan sok dolgot tanulunk.. mindig van meghívott öf-vendég is. Szóval csúcs. Ja.. és a csoport egyik házaspár tagja decemberben kapott egy kislányt és ez olyan jó hír mindenkinek, hogy ilyen közelről látjuk, hogy igenis ez az út rendben van. És olyan megható volt, hogy ez a házaspár aznap már elhozhatta volna (hazavihette volna) a kislányt (aki 1,5 - 2 éves, félig roma származású, volt fotó is: tünemény!!), de a csoport miatt még eljöttek vidékről Bp-re, hogy velünk megosszák a jó hírt, bíztassanak bennünket, karácsonyra békességet/boldogságot kívánjanak, és elbúcsúzzanak.. megható volt, könnyek szöktek a szemembe, leírhatatlan.

A Tegyeszes tanfolyam első "fele" megvolt (jan. 8-9), a másik fele jan. 15-16. A csoport itt nem olyan nyitott/kommunikatív, mint az Ágacskában - de ez szerintem csak időfüggő.. A hölgy, aki vezette a tanfolyást (Székely Zsuzsa) egy angyal, nagyon felkészült, kedves, részletekre kitérő.. szóval nagyon jó. E héten már nem ő lesz, hanem egy kolléganője, de várom.. remélem, jó lesz. Itt a Tegyesznél állandó gond - szerintem - hogy nincs mindenre idő. De ami van, az minőségi.

Jó volt látni a Tegyeszes tanfolyamon, hogy mindenki sokat tanult, formálódtak a vélemények, hozzáállások, elképzelések.. Itt megint külön kiemelném, hogy számomra meglepő, hogy a budapesti Tegyesznél milyen kedvesek, segítőkészek, felkészültek.. (persze, ők tudják, hogy azok.. csak hát mi, az "utca embere" nem tudjuk, hogy mire számíthatunk).. de azt kell mondanom, hogy nagyon kellemes meglepetés, hogy milyen jó szakembereik vannak.

Az Ágacska egy másik történet: ott meghittebb (számomra legalábbis.. mert tudom, hogy zárt a csoport.. szeretem a moderátorokat.. ismerem a csoporttársaim, mármint: már összeismerkedtem mindenkivel). Úgy gondolom, hogy a Tegyeszes tanfolyam és más, kiegészítő "foglalkozás" nagyon jól megférnek egymással.

Amina - nálatok mizújs?
Puszi - te elmentél a pároddal "bejelentkezni"?
kuglica
 
 


Sziasztok!

Pezsgőbontás!!! :D :D Megkaptuk a határozatot, már csak jogerőre kell, hogy emelkedjen!!!!! Annyira boldog vagyok. Sosem gondoltam, hogy egy papírnak így lehet örülni!

Kuglica!
Mi 0-1 éves kort adtunk meg. Neme mindegy, de valahol kislányt szeretnék, de lehet, hogy egy kisfiucska fogja a szívemet elrabolni. Majd meglátjuk!

Olyat szeretnék kérdezni tőletek, hogy most hogy megvan a harározatunk, de még nemjogerős jelentkwzhetünk már nyíil öf.-ra? Válaszotokat előre is köszönöm!

Puszi
Ildi

gyoreneildi
 
 


Ildi: Kép

Szuper hirek! Gratulalok!
Szerintem jelentkezhettek mar az alapitvanyoknal. Melyikhez akartok menni? Bolcso? Golyahir? Esocsepp? stb...
Koszi, mi is jol vagyunk :). Hat jelenleg turelemmel varunk :) az orokbefogadas malmai lassan orolnek. Szeptemberben ugye megkaptuk a hatarozatot, aztan probalkoztunk egy lombikkal,aztan jelentkeztunk a Bolcso Alapitvanynal, majd jottek az unnepek, most meg ugye eveleje-mindehol zuros :roll: . Hat nem mondhatnam hogy porognek az esemenyek :)

Kugli: tokjo, hogy igy ossze tudod hasonlitani a ket fajta "tanfolyamot" :) . A pesti TEGYESZnél 4 napos a tanfolyas? :roll: nem is tudtam... :oops: Nagyon drukkolok a lombikos akciozhoz-olvaslak am!

Puszi: nagyon eltuntel!

Tobbiek?
bar nalunk is melohegyek, ev vege, ev eleje ...[/b]

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Amina: vagyok-vagyok-vagyogatok! :D Zita asszony nem jelentkezett? :roll: A bejegyzéseidet miért törölted?

Ildi: szuper hírek! :D :D :D

Kugli: még nem jelentkeztünk be. :oops: De hamarosan.

Mater: várom a többiek kérdéseire a válaszod, örülnék, ha megosztanád velünk. Vér szerinti gyermeket terveztek?
Én tinikorom óta szeretnék öribabát (sztem a neveltetésem és a végzettségem miatt) és vérszerinti babát is.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Boldog új évet Lányok, akivel a másikban nem találkoztam.

Lányok, bocsánat az off-ért. Köszi Amina a kérdésed, nálunk a január is rémes. Azon gondolkozunk, hogy egy időre abbahagyom a munkát. Meglátjuk hogy alakul:)

Puszi én is így gondolkodtam régebben, most megint ez jár a fejemben. Egy saját és egy öribaba, de jegeljük a témát, majd kialakul, nem egyszerű.

Mater én értem mire gondolsz, vagyis sejtem, de a saját baba is entitás, nem?

Szép estét mindenkinek!

"A világmindenség úgy van berendezve, hogy legmélyebb és legerősebb vágyainkat valóra válthassuk benne."
irises
 
 


Ildi! Gratulálok!!! Hát eljött ez a nap is. :) Nnnya.. akkor lehet ünnepelni. Szerintem is már jelentkezhettek nyílt öf-ós alapítványnál. Melyik alapítványt keresitek meg?

Puszikám, ne szégyenlősködj.. :) csak kérdeztem, hogy mizújs. Majd elmentek, amikor úgy érzed.

Amina - nálatok hány napos volt a tanfolyam?
kuglica
 
 


Irises: hol melózol?

Kugli: :D

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Puszi: milyen bejegyzesekre gondolsz? :roll: :oops:

Kugli: 3 napos volt az Agacskas tanfolyam. :)

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Amina: blog.

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Puszi: nem ertem :oops: irok privit

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Sziasztok!

Ez milyen blog?

Amina: Bp-en is három napos az Ágacskás tanfolyam, csak én ezt a hivatalos felkészítő tanfolyamot nem az Ágacskánál csinálom, hanem a Tegyesznél.. ami pedig négy nap.

Az Ágacskába felkészítő foglalkozásra járok (havi 1x alkalom).

A Tegyeszben egyébként lassan végzünk, holnap lesz az utolsó napunk. Utána lehet majd intézni a határozatot.

Egyébként ma megváltoztattam a gyerkőc korát 0-3 év helyett 0-2re.. majd pedig elbizonytalanodtam, hogy jól tettem-e.. és ott nevetgéltünk a csoportban, hogy jövő héten lehet, hogy visszaváltoztatom 0-3-ra... :roll: Kicsit össze vagyok zavarodva. :wink:
kuglica
 
 


Kugli:
mi eredetileg 0-6 honapos kort akartuk megadni, mert elso korben csecsemot szeretnenk es nyilta orokbefogadni. De aztan atirtuk 0-12-re, abbol a megfontolasbol, hogy ne az legyen a gond, hogy mondjuk 7 honapos a bebi, es ezert nem tudjuk hazavinni, ah pl Tegyeszen keresztul sikerul szulokke valnunk.
De ne aggodj, majd ki fog az tisztulni! :)
/az en blogomrol van szo, nem kuldtem meg Neked meghivot?/ :oops:

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


amina! köszönöm a kérdést. Mi régóta terveztük az örökbefogadást, de amíg nem voltak meg a szerintünk ideális körülmények nem adtuk be a jelentkezést. A férjemmel 6 éve vagyunk együtt és úgy volt, hogy egy saját egy öf. , aztán két éve meghalt a férjem édesanyja, ő nem volt jó passzban, és mondott egy olyat, hogy neki saját gyerek kell. Akkor komolyan azt gondoltam, hogy ez itt a vég... hiszen végül, akár hogy is lesz gyereked a tiéd lesz, a sajátod. Tavaly az én apukám halt meg, valamiért ekkor határoztam el, hogy itt az idő! A férjem volt végül, aki azt mondta, hogy fogadjunk örökbe és egyből testvérpárt... legyen inkább öf. mindkettő!

Szóval hosszan elemezgettük a kérdést, de én is úgy emlékszem, hogy már gyerekként elhatároztam, hogy öf-ni szeretnék, és sose múlt el az érzés, a férjem is benne volt az elejétől kézdve.
Valahogy sokkal "nyugodtabb" vagyok azóta, készülők az anyaságra. Biztos neveltetés kérdése is, de én tényleg úgy élem meg, hogy ez a számomra legmegfelelőbb döntése, én így szeretnek anya lenni. Nagyon kevesen értik meg, de ha mindenki úgy gondolkozna mint én, akkor kevesebb ember élne a földön, és akkor talán én szülnek. Nekem ez egy opció, ami kivitelézhető és így érzem magamat teljesnek.
mater
 
 


Puszi bocs, hogy most válaszolok.
Ügyvédi irodában dolgozom :roll:

Kuglica szerintem is kialakul majd. Nem egyszerű ez.

Én megint bedobtam az öf- témát a férjemnek, de eléggé lassan reagált, hogy gondolkozzunk még. Hát itt tartunk...

"A világmindenség úgy van berendezve, hogy legmélyebb és legerősebb vágyainkat valóra válthassuk benne."
irises
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: