Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem. Örülök, hogy rátaláltam erre a forumra, de egy kicsit össze is zavarodtam. Minket párommal együtt elküldtek Istenhegyi útra (vérvétel volt), és a leletünkön ez szerepel:az alkalmazott G-sáv festés eljárással kromoszóma eltérés nem látható. Ha jól értem, amit írtok, ti egy ilyen vérvétel eredméyne alapján tudjátok, hogy nálatok van valamilyen eltérés és ezért indokolt nálatok a PDG a kis embrikék visszaültetése előtt? Azért kérdezem, mert nálunk az előbb említett lelet alapján elvileg nincs genetikai probléma, de petefészek kimerülés miatt nagyon kevés petesejtem van és jópár lombikból még sosem tapadt meg egy sem és erre Vereczkey doktor azt mondta, hogy azért mert ezeknek a petesejteknek 70 %-a génhibás és örüljek, hogy nem tapadt meg és nem vetéltem el eddig egyszer sem. Ő most mindenképp javasolja ezt a vizsgálatot amit babola is írt, de félek, hogy csak azért mondja, mert neki ebből is bevétele van :oops: ráadásul azt sem értem, hogy lenne idő erre a vizsgálatra, mikor nálam a kevés embrió miatt mindig 2. napon már visszarakták őket, nehogy elhaljanak a táptalajon :oops:
bableves
 
 


Sziasztok!

Bogyóka nem akart velünk maradni, majd talán máskor.


Bableves:
Ilyet még nem is hallottam, hogy ez miatt kéne PGD. Azt már halottam ha mondjuk megtapad és üres a petezsák vagy mint a mi esetünkben elvetélünk akkor igen az nagy valószínűséggel genetika. De azt, hogy ez miatt meg se tapadna ezt nem de ügye én nem vagyok orvos így nem is kérdőjelezhetem meg az orvos döntését, véleményét. Talán kérd ki egy másik orvos véleményét is.

csodacsibe
 
 


Csodacsibe,

Nagyon sajnálom, de majd legközelebb biztos sikerülni fog.
jennko
 
 

 
 

A kaali intézetekben másfajta pgd van,az nem teljes kromoszoma allomanyt vizsgál, csak bizonyosokat. A versys klinikán teljes kromoszoma vizsgálat van, fent vannak a részletek a honlapjukon,személyes tapasztalatom van onnan, utána jártam részleteiben a témának. B.
Vendég
 


Sziasztok!


11.napi vérvétel eredménye:
Bhcg: 300
Progeszteron: 91

Ez most meglepett én azt hittem nem sikerült.

csodacsibe
 
 


Csodacsibe, gratulálok! 8)
bableves
 
 


Akkor gratulálok!!! :D :D :D Ez így mégjobb hír! :lol:

Aztán majd gyere a hírekkel, hogy minden rendben van-e.
Neked menned kellett vérvételre? Nekem csak tesztelnem kellett a 14.napon és telefonálni, hogy mi az eredmény.
jennko
 
 


Jennko:

nekem mindig vv.-re kellett mennem. azért írtam, hogy nem sikerült mert elkezdtem barnázni, teszteltem és totál halvány volt nem erősödött. VV. előtti napon teszteltem megint az full pozi lett. November 3.án megyek uh.-ra. Remélem már pulzálni fog a szivecskéje. Hosszú lesz a 9 hónap megint.
Sok lépcsőfok van:
1: a pozi teszt : ez pipa
2: legyen szívműködés: ez nov 3.
3: jussunk el a 10.hétig és ott is legyen szívműködés
4: amnió: ne legyen utána baj és jó legyen az eredmény
ez kb= 16,hét. utána meg azért jön a para jussunk el 39-40.hétig , majd a szülés menjen rendbe. Ha mindez egy nagy pipa és itthon lesz a 2 csodababa, én leszek a világ leges leg boldogabb embere. utána már csak az kérem: tudjuk őket felnevelni egészségbe , boldogságba.:-)

csodacsibe
 
 


Csodacsibe
Majd szorítok, hogy minden rendben legyen. Hogy csinálod a pozi tesztet? :roll: Tudnál tippet adni? :D Én a két hetet végigfeküdtem és semmi....lehet ez volt a baj?
Elvileg nem kéne, hogy baj legyen a 10.héten hisz ezért nézik a genetikát? Vagy ez nem 100%-os? Akkor majd én is izgulhatok ha egyszer összejön.
Csinálnak amniót?
jennko
 
 


Jennko:

Pozi teszt: hát nem is tudom én nem feküdtem csak a beülti napján. Nem takarítottam meg ilyenek . Amikor Grétivel volt a lombik többet ledőltem napközben mint most de nem végig fekvés. Nekem azt mondta az orvos kímélő életmód, de nem fekvés. Sokat sétáltam és nem étkeztem se fehérjedúsan se máshogy. Úgy mint eddig is nem változtattam az étkezésen semmit. Ja és a stimu alatt ettem a pempős mézet és a femibiont szedtem. Elvileg nem kéne, hogy baj legyen de itt is van hiba % sajnos ami nem kizárható. Igen megcsináltatom az amniót nem csak a kromoszóma hanem a korom miatt is. Soha nem bocsájtanám meg ha nem lenne megcsináltatva és kiderülne baj van.
Amint még gondolok és ezzel nyugtatom magam: ha egészséges a baba és fejlődik szépen akkor meg fog maradni. Ha nem akkor biztos baja van és bárhogy is fáj el kell engedni akkor. Ezt Grétinél is így gondoltam.

csodacsibe
 
 


Csodacsibe:

Mi volt az ultrahangon? Remélem minden rendben van!

Köszi az infókat! Hogy kell enni ezt a pempős mézet és mikor kell elkezdeni?
jennko
 
 


Jennko:

A stimu első napján kezdtem és a beülti napjáig használtam. Van hozzá egy pici műa. kanál azzal kell bevenni, most este a vacsi előtt vettem be. Ízre nem a legjobb.

uh, rendben volt szerencsére, csak maradjon is így.[/img]

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó,
Örülök, hogy minden rendben Veletek! :D
Köszi az infót. Nevet változtattál?
jennko
 
 


Szia Jennko!

Nem akartam , véletlen volt ez volt a felh. nevem régen is csak itt másik néven regeltem anno.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

A megérzéseim nem csaltak, sajnos nem fejlődött semmit az 5 hetes uh.-hoz képest. Ennyi volt majd a köv.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


(((((nikó)))))) nagyon sajnálom :( :( :( de örülök, hogy máris előre nézel és drukkolok, hogy a következő sikerüljön! 8)
dorkabab
 
 


Én is nagyon sajnálom! :cry: Majd legközelebb biztos sikerülni fog.
jennko
 
 


Tompul már a csillagszóró fénye, búcsúzik az Ó esztendõ, jár az idõ gépe.
Halkan cseng a csengõ, elnémul a hangja, mert itt van már a szilveszternek napja.

BUÉK!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok Csajok!

Rég jártam már erre. BUÉK mindenkinek. :D

Kezdi valaki mostanában a lombikot? Ha minden jól megy én kb 1 hét múlva kezdem a fogamzásgátló szedését. Már csak azon múlik tényleg kapok-e időpontot. Telefonáltam novemberben, de azt mondták hívjam őket mikor kezdem. Majd kiderül....már izgatottan várom. :)
jennko
 
 


Szia Jennko: Elkezdtétek a lombikot? Mi elméletileg márciusba mehetnénk de nagyon nem tudom lombik legyen vagy spontán próbálkozás? Tudom senki nem dönthet helyettem de olyan jó lenne tudni a helyes választ, mert ugye most lombik ide vagy oda műszeres bef. lett a vége . Mivel ártok magamnak többet? Melyiknek van nagyobb kockázata?

Nagyon szorítok értetek, majd írj mi a helyzet veletek.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Szia Nikó!

Most kezdtem el a fogigátló szedését és február 7-re kértem időpontot ultrahangra.
Én is gondolkodtam a spontán dolgon, de nincs kedvem több műtétre menni. Lehet ha most sem jön össze akkor legközelebb spontán lesz. A nőgyógyászom inkább a lombikot javasolja mint a sok műtétet, ezt már én is kérdeztem mi lenne a jobb. Remélem most sikeres lesz.
jennko
 
 


Jennko: Mi újság? Mikor kezded a stimut?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó: Nem a legjobb híreket hallottam. Még írt fel fogamzásgátlót a doki és 23-ig kell szednem. Szerinte puffadt a hasam és ez nem jó, így a gonal f-ből is 112-es adagot kaptam a 150 helyett és suprefactet nem is írt fel. Nem tudom ebből hogy lehet produkálni sok petesejtet?! :( Úgy érzem ez nem fog összejönni. Majd március 5-én kell mennem ultrahangra.
jennko
 
 


Jennko:
Ezt nem igazán értem, szeded a fogigátlót és kapod a Gonált is?
Én soha nem kaptam a kettőt együtt. Igyál sokat, próbálj meg minél több fehérjét bevinni. Nem lehetne megbeszélni, hogy ha ennyire nem jó a helyzet akkor állítsa le az egészet?????

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nem együtt, még a fogigátlót szedem 23-ig és majd 28-án kezdem a szurit.
jennko
 
 


ennko: ok így már értem, puffadás akármi miatt is lehet szerintem így akkor nem gáz. Biztos rendben lesznek a dolgok na izgulj szerintem. Nagyon szorítok nektek. :)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó

Köszönöm a szorítást. Majd jelentkezem mi újság.
jennko
 
 


Jennko: továbbra is mennek a druk!!!! :-)))

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Jennko: Hol vagy????????? Hírek??????

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Niko: Ma kezdem a szurit. :D Hétfőn megyek ultrahangra. Kíváncsi vagyok mit mond majd. Remélem csak jót.
jennko
 
 


Niko:

Ma voltunk Pesten. 6 tüsző van eddig. :D Ilyen kevés adaggal nem is gondoltam, hogy lehet ennyi. Kaptam 2 napra cetrotide injekciót is, meg gonal f 300-at. Pénteken kell menni újból. Szerintem hétfőn lesz a leszívás. Már várom nagyon. :)
jennko
 
 


Sziasztok!

Nekünk csütörtökön lehetett volna tesztelni, de sajnos ma megjött. Ez volt az 5. lombik beültetés, eddig eredménytelenül.

Eddig 3 OEP-es normál és 2 fizetős fagyasztott beültetésem volt. Eddig sajnos az 5 beültetésem után 2 héten belül 4 alkalommal mindig megjött a vérzésem, 1 alkalommal, a 3. beültetés után volt egy méhen kívüli terhességem, a jobb oldali petevezetékem bánja.
A pesti Kaaliba járunk, elvileg minden vizsgálaton túl vagyunk, mindent rendben találtak nálam, csak vmi úton módon az embriók nem akarnak megmaradni a méhemben...
A párom ondószáma 5 millió, ezen javítani nem tudtunk ( méhpempő, FER14...) sehogy, ezért a lombik.

Mit tanácsoltok, hova forduljunk, mit csináljunk?
Most gondolkodunk azon, hogy elmegyünk az Istenhegyi Géndiagnosztikára. Van értelme, tudnak többet mondani mint a Kaaliban?
Vagy más helyet, módot...?

Nagyon köszönöm a válaszotok, segítségetek
galgi
Hatvan
 
 


Galgi,
Hasonló cipőben járok én is. Múlt héten vasárnap kellett volna tesztelnem de megjött kedden. Valamiért nem akar megtapadni és nem tudom mit tehetnék többet. Ez volt a 2.lombikom. Olvasgattam de semmit nem találtam. Normális esetben egyből megtapad, csak sajnos mindig vetélés a vége.
jennko
 
 


Jennko:

Ezt nem hiszem el!!!!! :-(((((((((((

Fogalmam sincs mit lehetne tenni, de tudnod kell Gréti nekem is 3.-ra sikerült! Ne adjátok fel!!!!
Pajzsmirigy rendben van? De kérdezek is hülyeségeket, ezt mind megnézik elvileg. Nem tudod mennyi volt a tsh-d? Nekem most 3,9 lassan készülünk az 5. lombikra. Nagyon ott akarok lenni, mármint azt szeretném ha minden jól menne, most másik protokoll lesz azt már tudom, nem csak Gonál lesz hanem másik szuri is.
Nem értem ez hogyan is van mert lombik előtt spontánba ha próbálkoztunk simán összejött elsőre de max másodikra. Nagyon igazságtalan a sors.
Mentek 3.-ra? Bírod még lelkileg?
Bocs az eltűnésér, nem így terveztem de közbe jöttek dolgok. Szerettelek volna támogatni de nem sikerült. :-( Beteg volt Gréti aztán én, majd megint Gréti és megint én. Talán túl vagyunk rajta és végre elhúznak a bacilusuk innen.

Galgo: neked se tudok sok okosat mondani sajna :-(. De ami utat tudsz azt járd be, mert az a tuti ami után te mész ez tapasztalat.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Niko

Bízom benne, hogy 3.-ra nekem is sikerül. Spontán simán megy, de így nem akar megtapadni. Olyan mintha a szervezetem idegenként kezelné. A TSH-m nagyon jó, 1, 6 körül van. Szedek gyógyszert de csak azért mert van egy göböm, ha nem szedem akkor is 3,4, bár tudom ez lombikhoz sok. Most a gonalon kívül én is kaptam más injekciót, merionalt 1-szer, de elötte meg volt 4 napig valami más a gonallal együtt. Sikerült 6 petesejt és ebből kettő volt jó. Elsőre csak 4 termékenyült meg aztán valahogy a 4.nap már 6-ból sikerült mintát venni. Szóval a rossz is jól fejlődik. Számomra ez a hihetetlen és mégsem. Másnak meg van vagy 15 petesejtje de csak egy, kettő lesz jó mert nem osztódik. Ez olyan bosszantó. Amúgy jövő januárban szeretném újra kezdeni, vagy december végén, hogy januárra essen a genetikai vizsgálat miatt. Most újra kell csináltatnom minden orvosi vizsgálatot, így majd októberben megyek konzultációra, hogy mik kellenek. Megint kell majd a méhtükrözés, de minek???
Majd írj mikor kezdesz, hogy tudjak szorítani. Kihez jársz?

Kellemes húsvéti ünnepeket!
jennko
 
 


Jennko:

Nekem is úgy van , hogy első nap fele termékenyül meg majd másnap a másik nagy része. Nem tudom spontán miért nem sikerül. :-(((((
A tsh-m: 3,69 nekem na akkor ez nem lesz jó vagyis be kell állítani????
Nem is ismerek endokrinológust. Kezdhetek kutatni utána :-(((( A kaáliba is mondták, hogy magas a 3,4????? Ott adtak neked rá gyógyszert?
Nagyon nem értem miért nem alakulnak jól a dolgok hamár a leszívás és a vizsgálat is megvan, legalább tapadna meg végre.
:-(((((((

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó

Mikor mutattam az eredményem a dokinak akkor csak mellékesen jegyezte meg, hogy erre majd valami gyógyszer kell, de nem mondta mi, így endokrinológushoz mentem és felírta a letrox 50-et napi felet.

Elfelejtettem kérdezni, hogy mikor neked visszaültetik a 6.nap milyen gyógyszereket kapsz? Én csak az ultrogestan 3*2-t kapom.
jennko
 
 


Utrót kaptam meg azt az új hüvely gélt, de annak nem tudom most a nevét. De még így is kevesebb volt a progi szintem az utolsó beülti után, mint Grétinél. Még rá is kérdeztem de azt mondta a doki , jó ez még. Barnázgattam is pedig , mégse adott semmit pluszba, nem az én dokim volt ő akkor szabira ment.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Néznek progi szintet is? Nekem semmi. Csak egy teszt és telefonáljak 2 hét múlva mi az eredmény. Ha eszedbe jut a gél neve leírnád? Rákérdezek. Gondolom a pesti kaáliba jársz és kihez?
jennko
 
 


Nem erre gondolsz: CRINONE 80 mg/g hüvelygél?

Kép
bandy27
 
 


Jennko:
Nekem soha nem tesztelnem kell, vérvételre megyek mindig.
Nézik a HCG-t és Progeszteron szintet.

Bandy: De ez volt az.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Lányok!

A TSH nem játék,mert ha sajnos magas,akkor vetélés és megtapadási gondokkal jár. Az ideális,aki babázni szeretne 1.5 legyen,az orvosok ezt szeretik.
Az inzulinrezisztenciát nézték nálatok?

Kép
bandy27
 
 


Bandy: nálam nem nézték, akkor azt mondod ez sok? Irány az endokrinológus?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nálam nem nézték inzulinrezisztenciát. Köszi Bandy a gél nevét. A TSH-m az jó.
jennko
 
 


Elfelejtettem kérdezni, hogy háziorvos megtudja nézetni vagy valami szakorvos kell?
jennko
 
 


Most olvastam a Crinone gélről és azt írja, ne alkalmazza ha megkésett (orvosi segítséggel befejezett) vetélése volt (ún. "missed" abortusz).
Nekem kettő is volt. Neked volt Nikó?
jennko
 
 


Nikó!

Ez sajnos nagyon magas érték,minél előbb keres egy jó endokrinológust. Addig amíg nincs rendbe téve a TSH-d,ne vágj bele a következő lombikba! (szerény vélemény) A meddőségis dokid nem mondott erre semmit?

Jennkó!

Az inzulinrezisztencia is vetéléssel és megtapadási gondokkal jár,azért kérdeztem. Van egy mondás ezzel kapcsolatban:nem minden PCOS IR-es és nem IR-es PCOS. Ezzel csak azt akartam mondani, attól még,hogy a petefészked nincs tele cisztával,nem szőrősödsz,nem hullik a hajad,vékony vagy még az inzulinoddal lehet gond. Neked is beszélned kellene az endokrinológussal,hogy kérjen cukor és inzulin terhelést! Ne csak cukrot,könyörögd ki,ha másképp nem megy az inzulint is!! Minél több pontos,annál jobb=0,30,60,90 és 120 percest érdemes csináltatni.

Az inzulinrezisztenciával sajnos a meddőségis orvosok nem kellően foglalkoznak :(

Ha még van kérdésetek szívesen segítek :) Mennek a drukkok!!!

Kép
bandy27
 
 


Én mint Szegedi sajna nem tudok tb-s endokrinológust Pesten,de magánban sokan járnak a MENS MENIT-be,de szerintem hiába nagyon jók,azt a pénzt másra is ellehet költeni...

Kép
bandy27
 
 


Bandy,

Köszi az infót, jegyzetelek, hogy minek kell utánajárnom, hogy legközelebb minden rendben legyen. Te is jársz a Kaáliba vagy neked már sikerült a baba? Nálad mi a baj?
jennko
 
 


Jennko!

Még vmi eszembe jutott! Volt-e már hematológiai kivizsgálás és genetika? Nekem a sima nődokim TB-re csináltatta mindkettőt a vetélések miatt. Érdemes ezt is megnézetni,mert pl. a folsav felszívódási zavar=MTHFR mutáció ezen segít a femibion kismami vitamin,mert metafolint tartalmaz,lehet véralvadási gond is,Leiden mutáció. ha még vmi eszembe jut,akkor megírom.

Húúú,hol is kezdjem? Én PCOS és IR-es voltam/vagyok,szedtem a meforalt öt évig,meg is műtöttek vele,(+ endometriozist a vastagbelemen meghagyták,mert veszélyes,a méhem alattiakat leműtötték) ezek után volt 5. inszemem,ami után a 2. spontán vetélésem volt,mindkettő 6 hetesen. Tavaly februárban közölték,hogy az IR-em sajna átfordult diabétesszé,október óta inzulinozom magam.A doki azt mondta ilyen cukor és inzulin értékek mellett nem hogy terhes nem leszek,hanem meg sem tapadok,és egyértelműen ezért voltak a vetélések. Tavaly novemberben volt az 1.lombikom,ami nem sikerült,augusztusban folytatás. Igen,a szegedi Kaáliba járok.

Kép
bandy27
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: