Új privát üzeneted érkezett!

Azért indítom ezt a topicot, mert nem találtam meg ezt a kórházat, pedig úgy néz ki, hogy, ha sikerül, ott fogok szülni. Kérek mindenkit, aki ismeri ezt a helyet, írjátok meg tapasztalataitokat.
Aranka
Aranka
 


Én ugyan még nem szültem, de 2 kismûtétem volt Dr. Horváth Miklósnál. Nagyon rendes, kedves, aranyos orvos, jó szakember, csak ajánlani tudom õt. 2X is bent feküdtem 3-3 napot és egyátalán nem volt rossz tapasztalatom. Az orvosok jóhírûek, normálisak és állítólag szakmailag is jók. A nõvérekkel sem volt bajom. A kórház sajnos egy régi, szocreál épület, de ki lehetett bírni.
Fekete
 


SZiasztok!

Én ott szültem tavaly, az orvosom Dr. HArtman Gábor.
már a szülés elõtt is bent voltam egy hétig, aztán meg hat napot, szóval van tapasztalatom ,de alapvetõen jó. A csecsemõsoztályon 12 órás rooming in van, reggel 7-kor hozzák ki a gyerekeket, aztán kb. fél tízkorr visszaviszik, amíg vizit van, aztán kihozzák újra, akkor kint voltak látogatásig, 16 óráig, a látogatási idõre bevitték õket, aztán este tízig voltak kint megint .Éjszakára ki lehet kérni a gyereket szoptatni. Nõvérel -egy- két kivétellel - rendesk, szülõszoba jó, bár én azt nme élesben láttam, mert császárra lszültem.
Lehet kérni 1 ágyas szobát is, - ha éppen üres - nem kell érte fizetni sem! De nincs is benne semmi extra.
A kórház ténylg szocreál, de az újszülöttosztály meg a szülõszobák - fel vannak újítva.
Egyébként van szülséflekészítõ is, ha jól emlékszem, minden hónap elsõ csütörtökjén volt úgy három óra környékén, de ez nem biztos. Ott elmondtak mindnet, amit tudni kell.

Mi érdekel még?

SZiasztok: Kriszta
pötyimami
 
 

 
 

Kösz! Így már jobban érzem magam.
Aranka
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Aranka, én is 1 éve szültem ott. Nekünk nagy élmény volt a férjemmel. Nem tudom milyen szempontjaid vannak - orvos vagy "szolgáltatás" terén - de a délpestiben nincs epidurál, ami engem nem zavart. Szülõszobán bent lehet veled a párod, van gumilabda, bordásfal, a beöntés, borotválás és elsõ szülés esetén a gátmetszés rutin. Mi egyágyas szobában voltunk, ami nekem nagyon fontos volt, de az 5 ágyasokhoz is tartozik fürdõszoba. A gyerkõc az ágy végében van elvileg egy kosárkában. Igény esetén, ha megbeszéled az éjszakással, tudsz éjszaka is szoptatni.
A gyereken minden vizsgálatot elvégeznek a benntartózkodás alatt, feji és hasi UH-t is.
Az, hogy szocreál az épületKép, azt jelenti, hogy Budapest legfiatalabb kórháza...
Most ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed szívesen válaszolok!
Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Igen, kösz, Zsofi, ezeket és is megtudtam közben, bár jobban örülnék, ha lenne epidurálás, mert akkor kérhetem, hogy ne fájjon.
de most már ezért nem váltok doktort.
Még egy kérdés, de ha nem akarsz persze nem kell váalszolni. "mit szokás adni?" nem akarok se sokat se keveset.
Aranka
Névtelen
 


És még valami. Az egyágyasért kell fizetni?
Aranka
Névtelen
 


Az egyágyasért nem kell fizetni, viszont protekció kell hozzá. Ki az orvosod?
Hogy mit szokás adni? Szerencsére ez a kórház nem "drága" ilyen téren. A nõvérek nem várják el, hogy adj, az orvosnak max. a vizitdíj 10x esét "szokás", már ha meg vagy vele elégedve. Most jól kisegítettelekKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Kedves Aranka!

Én is ott szültem. Nekem az tetszett a kórházban, hogy egész nap van látogatás a gyermekágyon, viszont nem jöhet be senki az ágyadhoz, hanem egy hangosbeszélõn, ami csak a szobába szól, beszólnak és akkor Te kimész, a babát meg leadod, õket meg egy meghatározott idõszakban üvegen kereszül kérésre megmutatják. Én is féltem, hogy sokan leszünk egy szobában, de utólag jó, hogy nem egyágyasba kerültem, szerintem halálra untam volna magam. Erzsébeti kórház lévén megfigyeltem, hogy a szobák lakóinak összeválogatásánál ügyeltek mindenre!!! Meg ebben a típusú rooming-in-ben az a jó, hogy legalább egy pár napig alszol éjszaka. A nõvérek általában segítõkészek voltak, pl. szoptatásnál.
Cicamama
cicamama (cicamama)
 


Én is ott fogok szülni, és eddig csak mûtétes tapasztalataim vannak ott. Az orvosom nagyon jó, a nõvérek is, egy két kivételével, azokkal meg nem foglalkozik az ember. A 7. emeleten a tisztasággal volt csak egyedül bajom, és csak reméleni tudom, hogy feljebb azért minden sokkal tisztább.
Lilla
Lilla
 


Az igazság az, hogy én noveberben fogok ugyan szülni, de még nincs orvosom. Második gyerek, az elsõt Veszprémban szültem, az ügyeletesnél, és nagyon meg voltam vele elégedve, kedves volt és semmi bajom nem lett. Itt a neten is többen arra biztatnak, hogy nem kell "fogadott" orvos.
Ti akik ott szültetek, hogy látjátok ezt?

Aranka
Névtelen
 


Én sajnos még nem szültem, de 2X is voltam néhány napot a kórházban, és a mûtõsfiú és orvosok beszámolója szerint van epidurális érzéstelenítés.Erre határozottan emlékszem.A gerincvelõérzéstelenítõt nem csak a normál, de a császárosoknál is használják tudtommal és szabadon választható a császárnál, hogy mélyaltatás, vagy gerincbe-szuri.
fekete
 


Hali!
Kedves Fekete, de sima szülésnél nincs. Én tavaly szültem, a barátosném pedig a múlthónapban.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Aranka!

Ha komplikációmentes a terhességed, akkor szerintem se kell. Ha meg valami gond adódik - ne legyen! - még az utolsó pillanatban is megbeszélheted bennt a kórházban azzal, aki számodra szimpatikus. Láttam rá pédát, jól müködött.

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


gyertek nyugodtan jó kórház ez. Különben uj fõorvos is lesz rövidesen, ugy kb. novembertõl, az Orvostovábbképzõbõl jön.
Névtelen
 


Névtelen, Te ezt még NEM tudhatod biztosan! Kép
Vagy már biztos???

Tudodki
Tudodki
 


Szerintem egy osztly nem lesz jobb attól, hogy új fõorvosa lesz. Az osztály munkájának színvonalát, figyelem sorrend!
a nõvérek és az orvosok együttes munkája szabja meg. A fõorvos, csak elsõ az egyenlõk között. Egyedül nem megy semmire!
Névtelen
 


T. név telen-kedd,07,34. Sajnos vitatkoznom kell, mert nem arról van szó, hogy a nõvérek és orvosok együttes munkája adja a szinvonalat. A helyzet az, hogy a fõorvos felelõssége más mint a beosztottaké. Nem véletlen : az osztályvezetõi állást pályázat utján töltik be, aminek több
állomása van, és nem akármilyen feltételeknek kell megfelelni. A be- osztottak állását is pályázat utján töltik be, de feltételek azonban teljesen eltérõek. Minden szervezetben a fõnök felelõssége más és bizony az õ tevékenysége határozza meg a munka szinvonalát.
Névtelen
 


T. Névtelen! (X.8. 16.44)
Én az elõzõ Névtelennel értek egyet. Egy fecske nem csinál nyarat.
dr.Csákány
 


T. Csákány doktor, ne mondja, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Ön is jól tudja, hogy mi minden függ a "fõnök"-tõl!
Ha kellõ módon vezeti az osztályt, amit persze nem lehet pontosan megfogalmazni, akkor nem lesz nehéz kellõ szinvonalu osztályt müködtetni. Egy-egy osztályról-különösen ha szülészet pontosan lehet tudni milyen, gyakran csak a fõnök neve pedig az ismert. Természetesen nagyon fontosak a nõvérek és a szülésznõk, mütõsnõk, de ha rossz a hangulat, akkor bizony az osztály szinvonala is kérdéses.Különben elismerem, ezen a portalon nem kizetõdõ a sok mama között orvos, pláne fõorvos pártinak lenni. Sok szerencsét! Egy tisztelõje.
Névtelen
 


Kedves "tiszetlõm"! Nem igazána tisztelet jele, ha kétsébe vonják az ember õszinteségét. Én így gondolom: Egy fecske nem csinál nyarat! És azt is hogy az egészségügy a 200 000 nõvéren (stb) áll vagy bukik, a 35 000 orvos és a néhányszáz "fõorvos" persze fontos, de kevésbé meghatározó. Ez csapatmunka és a "zongoracipelõk" viszik a primet (milyen szép képzavar)
dr.Csákány
 


T. Csákány doktor, nem kell hogy egyezzen a véleményünk. A képzavarhoz pedig szivbõl gratulálok.Valószinüen mindketten egyet szeretnénk, hogy az egészségügy jól müködjön.Az egyik hozzászóló nagyon helyesen megirta:ELSÕ az egyenlõk között.Üdvözlettel egy tisztelõje, és egyátalán nem vonom kétségbe õszinteségét, csak máskép gondolom.
Névtelen
 


Bocs, hogy beleszólok, én a Szabolcs u.-ban fogok szülni, ahol nagyon kedvesek a növérek és jó orvosok vannak, viszont a föorvos nevét még csak hírböl sem ismerem. Egy ember szaktudása és a beteghez való hozzáállása nem változik meg csak azért mert új fönök érkezik.
Egy biztos Kép az új föorvos nem fog rossz hangulatot csinálni.
Kép
Nyanya (kriszta67)
 


Szerintem a fõnök arra kell, hogy koordinálja a beosztottakat, hogy meghatározza fõ irányvonalakat és nem arra, hogy õ végezze el az összes munkát. A szülõ anyákkal ki van ott a szülésnél? A szülészõ. A gyermekágyas asszonynak ki segít, ha kéri? A nõvér. Az újszülöttet ki látja el? A csecsemõs nõvér. Az orvos asszisztál a szülésnél (nem õ vágja szét a gátat, nem õ takarítja le a bélsarat az anusodról), a szülészorvos szülés után a varrást rendezi le, majd pár nap múlva kiszedi. Az orvosnak a beteg állapotáért felelõs, de a nõvér (minthogy tanulta az iskolában és a gyakorlatban) jól érti a szakmáját, tehát az esetek többségében igenis õ végzi a kemény melót. Egy új fõorvos tényleg nem megy egyedül semmire, ha a személyzetnek, vagy éppen a felsõbb vezetésnek más a szemléletmódja, vagy ha épp nincs az új tervek megvalósítására pénz. Ne szídjuk se a fõorvosokat, se az orvosokat, se a szakszemélyzetet, de még a takarítónéniket se, hiszen az egészségügy egy olya gépezet, ahol minden láncszemre szükség van. Én már szültem, tudom milyen érzés kiszolgáltatottnak lenni, de csupa jó dolgot tudnék csak felsorolni, mind a szülésznõkrõl, mind pedig az orvosról. Ami a Jahn Ferenc Kórházat illeti, én az ápolási igazgatóságon dolgoztam jóideig. Régen elavultnak láttam a szülészetet, de az utóbbi idõben fordítottak rá pénzt, hogy szebbé, jobbá tegyék, s a szüléselõkészítõ program is nagyon jó, mely egybe van kötve szülõszoba látogatással is. Nem a hely a lényeg, hanem a tény maga, hogy gyermeked születik, akár ott van a személyzet, akár nincs... - de biztonságban!

Charlotte
Névtelen
 


Nyanya!
Ismered! : Dr.Csákány M.György néven.
Névtelen
 


Charlotte!
Egyetértek, de folytassuk onnan, ahol befejezted: Biztoságban, de ez ma már nem elég. Humanizált környezetre van szükség, arra, hogy a "beteg" jól érezze magát, amig bennt kell lennie. ld. még: "Álmaink kórháza"
Ez az én álmom is és remélem találok hozzá partnereket. Sokat. Mindenkit.
dr.csákány
 


Csákány doktor! Örülök, hogy átvette a kinevezést, és gratulálok. Remélem jó munkát fog végezni és jól fogja magát érezni uj helyén. Egy tisztelõje a multból.
Névtelen
 


Csákány doktor! Örülök, hogy átvette a kinevezést, és gratulálok. Remélem jó munkát fog végezni és jól fogja magát érezni uj helyén. Egy tisztelõje a multból.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ha valakinek van információja Tolnay doktorról, legyen szíves velem azt megosztani. Úgy értem milyen ember, milyen a szülésnél, stb.

Ágota
Névtelen
 


Szerintem egy orvosról a legpontosabb információt úgy lehet szerezni, ha felkészülten leülünk vele beszélgetni. Mindenki mástól származó vélemény kevesebbet ér.
Tehát: leülni vele és kérdezni.

a "fõnöke"
csmgy
 


Gratulalok en is Csakany dr. Kép Es bar a fecskek nem csinalnak nyarat egyedul, de a fejetol buzlik a hal Kép ha mar a kozmondasoknal tartunk. Mindent bele es sok sikert kivanok Kép

idi
idike
 


Sziasztok!

En is itt szultem 2001-ben. Erzeseim vegyesek a korhazzal vagyis az orvosokkal kapcsolatban (nem a sajat orvossommal!). Megprobalom "roviden" leirni a lenyeget.
XY vizsgalt, aki 39 hetesen ferdefekvessel es 3 het retardacioval(szerintuk kisebb volt a baba) azonnali befektetest javasolt legnagyobb megdobbenesemre.
Befekudtem.Napi atlag 3 vizit, 3 kulonbozo orvoscsoporttal kulonfele diagnozissal, miszerint
- azonnal csaszar
- vagy varjunk meg
- vagy semmi baj, normalis szules lesz, ha eljon az ideje.
Masnapra mar nem volt ferdefekvesu!
XY felhaborodottan kerdezte "Mit keresek en itt?", amikor
meg 39 hetesen oxitocinra kotottek "probabol"????, de fajasaim nem lettek es 20 perc utan levettek rola. Szinte minden nap CTG vagy terheleses (biciklizes) probara kellett mennem. Vegul a kiiras napja elotti este elokeszites utan (beontes, borotvalas) szuloszobara kuldtek es gellel probalkoztak tagitani a mehszajamat, de nem sok sikerrel. Reggel 3 oran at valoban fajasaim voltak, de csak fel ujjnyira sikerult tagulnom. Mire az aktualis ugyeletes orvos odaert mar zarultam is. XY kijelentette, hogy nem lehet oxitocinra kotni, vegul delben meglepodve tapasztaltam, hogy megis kapok oxitocint! 4 oran at kaptam, mialatt a hasamon elhelyezett ovvel figyeltek a picurt es a mehtevekenyseget. A grafikon szerint oriasi fajasaim voltak, amibol en csak az oriasi kemenyedeseket ereztem. Persze semmit nem tagultam. Teljesen tanacstalanok voltak az orvosok!!! Vegul ugy dontottek, hogy visszakuldenek a korterembe es masnap ujraprobalkoznak oxitocinnal! Ferjemmel megelegeltuk a dolgot es a szuloszoban megvartuk orvosunkat. Tudtuk, hogy masnap sem fog semmi tortenni az oxitocinra, ezert nem ertettuk miert csinaljak ezt? Vegul kiderult, hogy irott szabaly ebben a korhazban, hogy eloszor szulonel legalabb 2x oxitocinnal kell probalkozni a szules elinditasaval. Orvosunk tudta, hogy ebbol csak csaszar lehet es azonnal megcsaszarozott volna, de sajnos o nem foorvos(?), aki donthet ilyen dologban. Mar a hazajovetelen gondolkodtunk, de a baba erdekeben maradtunk es orvosunk megigerte, hogy holnap csaszar lesz! Az ejszakat a jol megszokott kortermni agyamban toltottem es megprobaltam pihenni. Ejszaka 2 orankent jottek hozzam es a baba szivhangjat ellenoriztek. Reggel masodszor is elokeszitettek a szulesre, de mostmar a csaszarra is. Reggel 8-kor infuziora kotottek, amiben meg a mai napig nem tudom, hogy volt-e oxitocin, de nagy volt a mosolygas! A lenyeg, hogy orvosom tutira ment a csaszarral kapcsolatban. 1-2 ora mulva latvan a "nagyokosok", hogy semmi valtozas beleegyeztek a csaszarba. Persze elotte meg zart mehszajjal nekemesett az ugyeletes foorvos es elvegezte a magzatvizvizsgalatot, ami eleg kellemetlen volt. Vegre 2 napos koplalas utan teljesen zold utat kaptunk a csaszarra es bal kezemben az infuzioval, jobb kezemben a kateteres zacsival bevonultam a mutobe. Spinalis erzestelenitest kaptam, amitol nem ereztem semmit derektol lefele. Fogadott orvosom mellett XY segedkezett, aki kiemelve a babat meglepodve kerdezte, hogy "Ki mondta, hogy ez a gyerek retardalt?". Szivem szerint odavagtam volna neki a vizsgalati lapot, amin az o neve szerepelt!
A legfontosabb, hogy megszuletett 2850gr-mal 47 cm-rel es 10/10 ertekkel kislanyunk, aki sajat szuletesi adataimhoz kepest(2800gr, 48 cm) abszolut nem retardalt!
Fogadott orvosom Dr. Tolnay Lajos, akiben egy percig sem ketelkedtem, viszont sajnalom, hogy az O szaktudasa es velemenye csak ennyi tortura utan ervenyesulhetett ebben a korhazban. Mellesleg megjegyzem, hogy a noverek es szulesznok mindvegig mellettem alltak, akiket a mai napig nagyon tisztelek es kedvelek.

Szilvi
Névtelen
 


Ildi!
Van még néhány használható közmondás:
"Csak az nem téved, aki nem dolgozik" (aki nem dolgozik az ne is egyék)
"Ahol fát vágnak ott hullik a forgács"

Szivi!
A története számomra is tanulságos volt, kifogásait érzékeltem. Tanulunk belõle.
dr.Csákány
 


Kedves Csákány doktor!

Nagyon köszönöm, hogy elolvasta a történetemet, amit talán egyedinek talált. A történtek ellenére a következõ babát is Tolnay doktorúrnál és a Jáhn Ferenc Kórházban tervezzük megszülni és reméljük, minden rendben lesz.

Köszönettel:
Szilvi
sztigris
 
 


Szilvi, en csak azt nem ertettem miert volt szukseg a csaszarra? Nem lehet hogy par nap, esetleg egy het mulva magatol is kibujik, kicsit meg nagyobban es erettebben? Mert igy a masodik biztosan csaszar lesz Kép
idike
 


Sziasztok!

Én 4 éve Tolnay doktorhoz járok az SZTK-ba, mindig segítõkész, kedves és a modora, a stílusa is olyan megnyugtató, illetve eddig még minden bajomon tudott segíteni. Most 12 hetes terhes vagyok, még nincs fogadott orvosom (elõzõ babámat a MÁV-ban szültem), de nagyon ajánlják Tolnay doktort.
A doktor úr nagyon szimpi, szívesen venném, ha õ lenne mellettem a utolsó nehéz órákban, már csak a szülõszobai környezet érdekelne.
pl:
van-e egyágyas szülõszoba?
papás szülésnél apuka végig, mindennél ott lehet-e?
lehet-e enni, inni vajúdás alatt?
lehet-e mászkálni vajúdás alatt?
a vajúdás és a szülés egy helyiségben történik?
van-e szervezett szülõszoba látogatás?

Régebben azért nem szültem ott babámat, mert nem volt szimpi a szülõszoba ( Kép ), de azóta már felújították, de már nem emléxem rá, hogy néz ki, milyenek a körülmények?

Segítsetek nekem a döntésben, pliiiiz!

Köszi:

Saci

ui: elõzõ babámat 4,5 évvel ezelõtt a MÁV Kórházban szültem, ami nagyon jó hely, az orvos is szuperjó volt, DE ugyanaz az orvos nagyon drága lett. Egy vizit 7-8000,-Ft, a szülés 60.000,-. Hiába olyan jó és kedves, stb. nem adok ki ennyi pénzt ezen jó tulajdonságaiért. Ebbõl a pénzbõl szinte mindent meg tudok már venni a kisbabának.
charlottee
 
 


Sziasztok!

Ildi!
A CTG alapján azt mondták, hogy nem mozog rendesen a baba. Az tény, hogy amint a hasamra tették az övet Zsanka nagyon passzív lett és 1 órán keresztül alig produkált valami értékelhetõk. Legtöbbször csak az utolsó 15 percben mozgott úgy, hogy az értékelhetõ lett volna. Szerintem Zsanka rengeteget mozgott a terhesség utolsó heteiben is, de sosem akkor amikor "kellett" volna. Az orvosok jobbnak látták, ha nem hordom túl a babát a kiírtnál.
A méretei, amint írtam kb. a saját születési adataim és teljesen korának megfelelõ érettségûnek találták az orvosok. A következõ babánál tudomásom szerint 2 lehetõségem lesz: normálisan beindult szülés hüvelyi úton vagy császár. Mivel volt már császárom nem indíthatnak oxitocinnal.

Szilvi
sztigris
 
 


Saci!

Tolnay doktort én is mindenkinek ajánlom, sõt már néhány barátnõm is nála fog szülni.
A szülõszoba még 2001-ben így nézett ki:
hosszú folyosó, amelybõl 4-5 szülõ(vajúdó)szoba nyilik. Ezek egymástól fallal, a folyosóról függönnyel vannak elválasztva.

>>van-e egyágyas szülõszoba?
Helységenként 2 ágy volt, de mindenhol csak 1 anyuka, viszont a 2 ágy különbözött kinézetre.

>>papás szülésnél apuka végig, mindennél ott lehet-e?
Nálunk folyamatosan ott lehetett a férjem.

>>lehet-e enni, inni vajúdás alatt?
Bár én infúzióról ettem, ittam, de szerintem nem igazán jó ötlet enni a vajúdás alatt. Félõ, hogy a fájások miatti hányingert mégjobban fokozza. Az ivást titokban nekem is engedélyezték, de normál szülésnél szerintem nincs gond ezzel.

>>lehet-e mászkálni vajúdás alatt?
Rengeteg anyukát láttam ide-oda mászkálni, sõt talán könnyebb is volt nekik így. Van bordásfal és labda is.

>>a vajúdás és a szülés egy helyiségben történik?
Szerintem nincs különbség.

>>van-e szervezett szülõszoba látogatás?
?

Hozzáteszem, hogy én csak "csendes megfigyelõ" voltam 2 napig a szülõszobán és a látottak alapján írom ezeket. Remélem azért hasznát veszed.

Szilvi
sztigris
 
 


Saci, akkor vajon mi tortenik ha nem 60-at csak 30-at adsz neki a vegen? Most komolyan, nem adja ki a zarot?

Amikor anyukam engem szult a 60-as evekben a Hirschler profnal, aki akkor a magyar szuleszet totumfaktuma volt, nem volt tarifa. Apukam 2000 forintot tett a boritekba, egy teljes havi fizeteset. Nagyon csorok voltak es anyukam kivett belole apu tudta nelkul 500at Kép. Apu csak evek mulva tudta meg. A tesoim is nala szulettek de akkor mar el sem fogadott boritekot az oreg Kép.

Pl. azt nem ertem, amikor a fogadott orvos eppen ugyel es akkor szul egy kismamaja. Akkor ugye az illeto az ugyeletesnel szul. Akkor is van boritek?
idike
 


Saci!
Van-e egyágyas szülõszoba? Van. Egy. A többi egymástól fallal, egy közös helyiségtõl függönnyel van elválasztva.

Papás szülésnél apuka végig, mindennél ott lehet-e? Igen.

Lehet-e enni, inni vajúdás alatt? Nem helyes, mert veszélyes, de ez csak a vajúdás aktív, utolsó néhány órájára igaz.

Lehet-e mászkálni vajúdás alatt? Igen. Ha nincs epidurál.
A vajúdás és a szülés egy helyiségben történik? Igen, de a helyiség elég nagy, egyébként pedig ki lehet menni a közös térbe is.
Van-e szervezett szülõszoba látogatás? Havonta van un. tanfolyam, aminek keretében a szülõszobát is megmutatjuk. (telefonon megmondják az idõpontot)
Várjuk:

dr.Csákány M. Gy.
csmgy
 


Ki ez a Tolnay doktor? Mit tud, hogy ennyire dicsérik? És mit szól hozzá a fõnöke?
Névtelen
 


Köszönöm válaszaitokat! Minden bizonnyal el fogok menni egy ilyen tanfolyamra.
Mikor elsõ babámat szültem, azt mondták mindent lehet, ami jólesik, lehet kaját-piát vinni, stb. Vittem is, de sokórai vajúdás után már semmi kedvem nem volt enni-inni, úgyhogy nem kerültem veszélyes helyzetbe. Kép
Egyre nagyobb kedvet csináltok nekem a Jahn Ferenchez. Kép

Pussz:

Saci
charlottee
 
 


Halihó Mindenkinek!

Doktor úr, ha van hozzám türelme, több kérdésem is volna Önhöz.

ELõzményeimKép: Kicsifiamat 1,5 éve szültem a kórházban, az amerikai ágyon, ami nagyon tetszett. Ez még mindig müxik? A jómúltkor tárolónak használtákKép
A gyerekágyas osztályon az egyágyas szobával kapcsolatban változott a helyzet? Most is szeretném igénybe venni, ha lehetséges! (március végére vagyok kiírva)
Hálapénzzel kapcsolatban remélem nem változott nagyot a kórház... Eddigi tapasztalataim szerint az egyik legolcsóbb volt budapesti viszonylatban...

Válaszát elõre is köszönöm!

Saci, ivással kapcsolatban mindig az adott helyzet dönt, de a kispapa, nyugodtan ihatKép. Nekem nagyon tetszett-tetszik, ahogy a kispapával bánnakKép

Pusszantás!
Zsófi
Csucsuka
 


Kedves Névtelen!

Tolnay doktor a kórház egyik szülész-nõgyógyász szakorvosa, akinél többek között én is szültem. Én nem tudom és nem is akarom megítélni, hogy mennyivel tud szakmailag többet más orvosnál. Viszont az én esetemben az õ szakmai véleménye helytálló volt, de ezen felül inkább az emberséges hozzáállását emelném ki.

Szilvi
sztigris
 
 


Zsófi!
Kaptunk egy új, korszerû szülõágyat, egy régebbit így le tudunk cserélni ...
Az egyágyas szoba igény és szerencse kérdése. Nem mindenki kéri, de ha kéri, és van épen üresen, akkor meg kell kapni. Nem protekció kérdése, mint ezt valaki írta.

Hogy nõjön a kedv: megindítjuk azt a lehetõséget, hogy epidurál is legyen, és fejleszteni akarjuk a koraszülött osztályunkat is.

Névtelen!
Tolnai dr. egy az osztály szakorvosai közül, van aki õt szereti, van aki mást, itt azok írtak akik õt szeretik. Mi ezzel a baj?
Dr.Csákány
 


Kedves doktor úr, köszönöm a válaszát!

Zsófi
Csucsuka
 


Mikor szültem a kisfiamat, se elõtte, se közben, se utána nem jutott eszembe, hogy EDA-t kérjek. Úgy éreztem, megy ez fájdalomcsillapító nélkül is. Most is így gondolom, hogy nem fog kelleni semmi, de kíváncsi lennék véleményekre már epidurállal szült asszonyoktól. Veszítek-e vele valamit, ha kihagyom, vagy éppen nyerek?

Köszi.

Saci
charlottee
 
 


Sziasztok!

2002.szeptember 24-én szültem kislányomat. Császáros szülés volt, mivel a CTG eredmények rosszak lettek (késõbb derült ki, hogy kislányomon 3x tekeredett körbe a köldökzsinór). Orvosom, Hartmann Gábor azonnal visszasietett a kórházba, megérkezéséig engem elõkészítettek. Aznap éppen a fõorvos ügyelt (vagy csak éppen ott volt??), de végig velem maradt, a szülésznõkkel egyetemben tartotta bennem a lelket. A mûtét alatt végig bennt volt. Az összes dolgozó szaktudása, határozott hozzáállása bátorságot öntött belém és mára egy gyönyörû, mosolygós, nyugodt baba anyukája vagyok. Epidurális érzéstelenítést kaptam, ezért rögtön láthattam kislányomat. Sokat segített a szülésre való felkészítõ tanfolyam. Egyedül a csecsemõs nõvérekkel volt gondom, mint tapasztalatlan "elsõgyerekes" anyuka több segítséget vártam. A szoptatás kín volt, és sajnos csak 1 hónapig volt tejem. Ez annak köszönhetõ, hogy a befelé forduló mellbimbó miatt nem tudott szopni a kislányom. Mire (3 nap múlva) az egyik nõvérke kiderítette a baj okát már nagyon kisebesedett, így inkább kínként éltem meg ezt a csodálatos dolgot. Az vigasztal, hogy emiatt (mármint, hogy nem szoptatok) senki nem kritizált. Inkább engem bánt a dolog, de megfogadtam, hogy második gyermekemet ameddig lehet szoptatni fogom. Kb. 2 év múlva tervezzük a kistesót, akit ismét ebben a kórházban, ismét Hartmann doktornál fogok megszülni. Kicsit "szocreál" kórház, de felszereltsége magas színvonalú. Én már csak a kellemes élményre emlékezem, kislányom elsõ pillantására emlékezve maig napig melegség tölt el.
Tehát bátorság! Mindenkinek, aki itt fog szülni azt üzenem: Jó kezekbe került! Sok sikert mindenkinek!

Léna

Ui: Ezt a történetet azért is írtam meg, hogy egy kicsit Hartmann doktor is kapjon a dicséretekbõl! Õt egyébként tényleg szívbõl ajánlom mindenkinek, akinek még nincs fogadott orvosa! Nagyon jó fej!
Léna
 


Szilvi!
Ujra elolvastam (kimásolva) levelét és néhány gondolatomat szeretném megosztani önnel, elõször "négyszemközt". Kérem irja meg emilcímét.
üdv
dr.Csákány
dr.Csákány
 


Kedves Csákány doktor!

A kért címen várom levelét: sztigris@monornet.hu

Szilvi
sztigris
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: