Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen 14:43!

Én közel 2 éve szültem és voltak komplikációk. Sokszor leesett a szívhang, fekete volt a magzatvíz és több hónapig kellett gyógytornára járni a kisfiammal, aki oxigénhiányosan, "mellesleg" tüdőgyulladással született és a mai napig nagyon gyakran beteg. Valamint túl vagyunk 2 kórházi kivizsgálások epilepszia-gyanú miatt.

Nálatok mi volt a probléma?
Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Én Anita vagyok, csak eddig mégnem tudtam magam regisztálni. Ugye Te is Dr. H-nál szültél? Én másfél éve szültem nála, hál isten semmilyen komplikláció nem volt. Szóval maradandó károsodás nincs. Bennem, "csak" a kételyek, félelmek, és, hogy, hogy legyen a továbbiakban, foglalkoztatnak, bár bevallom eszembe sem jutna, és ugyanúgy a többiekben sem merülne a gyanú fel, ha ez az egész ügy nem robbana ki. Mert, hogyha Dr. H tényleg beindította a szüléseket, (gondolom ez alól én sem voltam kivétel) ez súlyos hiba a doki részéről, de ha csinálta is a trükkjeit, nagyon ügyesen tette. Több száz szülést beindítani, úgy, hogy senki sem veszi észre, valljuk be mi is naivak voltunk. Bár utólag mindenki okos, de eddig nem tudott senki semmit (már ami a kismamákat illeti). Én annak örülök, hogy mi egészségesek vagyunk, és kérlek írj magadról, hogy nálatok mi volt a probléma.

BUÉK!

Anita
Névtelen
 


Szia Anita!

Én egy egész más kórház orvosánál szültem, Dr H-t szerencsére nem ismerem. De akkor is bánt a dolog nagyon.
A kisfiam teljesen egészséges, csak annyi a bibi, hogy gyakran beteg, mint azt már írtam. Az oxigénhiánynak már semmi nyoma, csak annyi, hogy nagyon erős (13 kiló és 4-5 kilókat felemel, vasajtót kinyit, ilyesmi). Van róla egy kép a profilomban Kép

Annamari
muter
 
 

 
 

akármi
Névtelen
 


Légyszi írja meg valaki, hogy dicsi szüléstörténete pontosan hol található, mert szeretném elolvasni!!!! Köszi

Kép

Kép
ditta76
 
 


Szia Dobo E! Dicsu tortenete az okt. 6.archivumban van.
Anitus
 


Az orvosom amikor burokrepesztést csinált, ömlött belölem a magzatvíz a legerősebb tena betét is elég hamar elázott. Két kérdésem is lenne evvel kapcsolatban, ha valaki ért hozzá. Ilyen esetben nem nagy -e annak a kockázata, hogy előre esik a köldökzsinor, ha nincs komplikáció javasolt -e ennek a végzése. 4-5 órával később szültem meg. A babára nézve ennek lehet -e valami káros következménye. A picinek a kórlapját nem írta meg rögtön a doki csak két nap múlva, és 6 hét múlva a picit is kontrolra kellett vinni, bár mondani nem mondtak semmit, hogy gond lenne.
Vica
 


Az előbbieket még kiegészíteném avval, hogy az első napokban véres magzatvízet böfögött fel többször is, a mővérek erre azt mondták, hogy ez természetes. Utána egy napig még nem akart szopni, nem is volt neki vizelete, és amikor este meg kérdeztem ,hogy nem gond -e hogy nincs vizelete, azt mondták, hogy az jó mert akkor legalább folyadékot nem veszít. Utána besárgult, de egyfolytában probálkoztam, és elkezdett szopni, és igy nem kellett elvinni, bár kb. hónap alatt múlt el teljesen a sárgasága. A bőre pár hétig hámlott.
Vica
 


Vica! Az egyik ismerosom szuleszno, en is kerdezgettem ot a szules meginditasarol. O azt mondta ha a terminuson belul tortenik az inditas akkor semmilyen bajt nem okozhat az. En szerintem ne aggodj, mert szamtalan esetben alkalmaznak burokrepesztest, ettol a kesobbiekben nem szokott kialakulni szovodmeny.
anitus
 
 


Mi a "terminus"?
Névtelen
 


A terminus a szülés kiírt időpontja. Ehez képest plusz minusz 2 két is normálisnak tekinthető, vagyis hogyha, ebben az időszakban következik be a szülés, akkor se koraszülésről sem pedig túlhordásról nem beszélhetünk.
anitus
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy a burokrepesztésnek általában több a haszna, mint a kára. Meggyorsítja az eseményeket, erősíti a fájásokat.
Nekem olyasmi fájásaim voltak, mint Dicsunak, nemigen volt olyan, hogy ne fájt volna, néha jobban, néha kevésbé, de a hasam folyamatosan kőkemény volt és a szívhangok nagyon rosszak voltak. A burokrepesztés után a szívhangok rendeződtek és jól elkülöníthető, intenzív fájások voltak. Ez mentett meg a császártól, mert 1 órával a burokrepesztés után már ki is bújt a kisfiam. Ő is az első napon magzatvizet hányt, de ez nem akkora tragédia, mégcsak infúziót sem kellett bekötni Neki.

Annamari
muter
 
 


Nálam is repesztettek burkot, igaz előtte vagy 20 óra alatt nem tágultam ki jobban mint 2 ujjnyi, és mikor már nagynehezen 3 ujjnyi lett a méhszáj, akkor repesztettek burkot, meg siettették meg a szülést kézi tágitással is (brrr).

Én úgy tudom, hogy akkor veszélyes a burokrepesztés, ha túl sok a magzatvíz. Olvastam egy könyvben, hogy egy kismamának, akinek nagyon sok volt a magzatvize, úgy repesztettek burkot bizonyos itt nem részletezendő okok miatt, hogy egy egész pici rést lukasztottak ki a méhlepényben, és abba egy katétert raktak, hogy a magzatvíz lassan follyon ki, és nehogy a baba nyakára tekeredjen a köldökzsinór.

Szvsz. minden szülés egyedi, mert a túl hosszú vajúdás ugyanúgy nem tesz jót a magzatnak.
Etelka
 


Etelka!

Nem inkább a burkon csináltak lukat? (Remélem)
A gyorsan kiömlő magzatvíz pedig nem a baba nyakára tekeri, hanem előre sodorja a magzatvizet.

Egyébként úgy tudom, hogy be nem illeszkedett baba esetén nem is nagyon lenne szabad repeszteni pont emiatt.

Annamari
muter
 
 


Nem inkább a köldökzsinórt? Mert a magzatvizet nem nagyon lehet sodorni :-)
Névtelen
 


Vanda!

Te már voltál a rendőrségen vallomást tenni?

Mindenki, aki érintett jelentkezzen:

Vizsgálati Főosztály, Életvédelmi alosztály

DR. VARGA ISTVÁN, alezredes, 457-57-78 (ha üzenetrögzítő veszi fel, hagyjátok meg a számotokat visszahívnak!)
Névtelen
 


Bocs, a köldökzsinórt KépKépKép
muter
 
 


Kedves Juhászné!

A MÁV-kórházban szültem topikban, 2003.október 6-án írtam a szülésemről!(dicsu néven)

dicsi
dicsi
 
 


Azért írtam le a rendőrség elérhetőségét, hogy inkább ott jelentkezzetek, mint a Jakupcsek shownál. Ennek lenne értelme! (Legalább is remélem! Én már voltam, nemcsak a mostani esetben nyomoznak, hanem általában H.Sz. szülési "praktikáival" kapcsolatban, úgyhogy nagyon fontos lenne, minden segítség, minden eset! Gyerünk, nem tudom elképzelni, hogy akivel hasonsló dolgok történtek, mint velünk, az bele tud nyugodni.)
dicsi
 
 


Kedves Névtelen!

Abszolút egyetértek!
A mi esetünkben ugyanis a csecsemőosztály a szülést követően szintén nem megfelelően járt el.

A kislányomnak éjjel 2-től kezdve többször leállt a légzése, leszürkült, ballonnal sem tudták stabilizálni, újra intubálni kellett, hajnalban már görcsölt is, és csak reggel fél 10-kor vitették el az 1. sz. Gyermekklinikára. És nekem az éjszaka történtekről egy szót sem szóltak, a kórházi papírok később megszerzett fénymásolotaiból értesültünk.
Meg vagyok győződve arról, hogy azér vártak, hogy hátha mégis valahogy összeszedi magát, és akkor egy szót sem szóltak volna az egészről, beleértve a szülés utáni intubálást, stb. Mintahogy az utolsó pillanatig azt mondták minden rendben, csak egy kis garatoxigént kell kapnia.
Hazaadták volna egy szó nélkül, mi nyugodtan haza is mentünk volna vele abban a hiszemben, hogy egészséges, pedig az oxigénhiány és vele a károsodás akkor is megtörtént volna már.
Otthon aztán vártuk volna, hogy fejlődjön, és mint sok más esetben a gyerekorvos is azt mondta volna, hogy várjunk, biztos csak lusta, és elvesztegettünk volna egy csomó időt, amit nagyon nehezen lehet behozni.
Hiszen 4 hetes korától (ahogy kijöhetett a kórházból) jártunk a Dévény Alapítványhoz, másfél évig (meg vagyok győződve, hogy Dankuliné Editnek köszönheti, hogy nagy küszködés és gyötrelmek árán, és kb. fél év késéssel, de megtanult mászni és aztán járni is!). Ezenkívül a Petőbe is jártunk 1 évig, meg HRG-re, Ayres terápiára, és még ígysem hozta be a lemaradást.

Remélem iskolára utoléri a többieket.

Most talán van, aki azt mondja, hogy akkor meg mit akarok. Hát azt, hogy nem úgy élhette az életét mint (hála Istennek) a legtöbb 1-2 éves, hanem terápiáról terápiára rohangálva, ami részben ráadásul meglehetősen fájdalmas is.

És egészen a szülés napjáig egy teljesen egészséges baba volt, ez abból is látszik, hogy ilyen jól átvészelte a dolgokat. A Gyermekklinikán az orvosok (akiknek nagyon sokat köszönhetünk) nem akartak hinni a szemüknek a későbbi leletei láttán. Ők a legrosszabbra számítottak, és minket is arra készítettek fel.

dicsi
dicsi
 
 


Szervusztok,

Hasonloan másokhoz, már egy jó ideje olvasgatom a topic-ot. Talán túl sok is gyűlt bennem össze...

Látok csomó indulatot, pld dicsi, de, hozzáteszem, megértem indulatait. Én sem viselkednék másképpen... Viszont esetében nem csak H.Sz felelősse vizsgálandó. Kérdés állt-e akkor rendelkezésre egy másik team, aki meg tudta volna csinálni a csaszit. Mert ha igen, akkor mi a fenét csináltak az alatt, a több, mint 1 óra alatt? De ez sem úgy megy, hogy gyere cipő, hamm, bekaplak:
Gondolom H.Sz. ügyeletvezető volt... Gondoljatok csak bele: igen nagy gáznak kell lennie ahhoz, hogy a "főnök betégét" elkezdjem operálni, ha nem úgy rendelkezik.

Kérdés: amikor már nincs szívhangja a babának, akkor az még nem elég ok a protkoll ferúgására?
Sőt, maga H.Sz mondta, hogy azonnal, tehát ha vki nekiállt volna, azt tette volna, amit a "főnök" mond. Akkor meg...?

Másik kérdés: mi és ki dönti el, hogy hol van egy szülészet teljesítőképességének a határa? Hány orvos, anesztes, műtős van? (státusz, és ügyelet) Vagy mikor akasztják ki a megtelt táblát? (na nem annak az orra elé, akiből már majd' kipottyan a baba...)


Felelősség:

Igen, egyre többen feszegetik a kórház vezetőink felelősségét. Évi 400+ terhességet kellő odafigyeléssel gondozni, ennyi szülést levezetni lehet-e? Kizárt, hogy ez eleddig senkinek sem tűnt fel... Az élénk fantáziájúak továbbszőhetik: azért hagyták, mert érdekük fúződött hozzá.

De az igazi felelősök nem is a kórház vezetői közt keresendők... és ezért gondolom, hogy a közvélemény majd megkapja H.Sz. fejét tálcán a média elő követítésében, de igazából nem változik majd semmi. Mire gondolok?

A magyar egeészségügyből hiányzik rengeteg orvos (is). Egy baraátom sebész, nem sztár, nem nagyváros híres klinikáján dolgozik. Heti 6 napot ügyel, olyankor egyhuzamban 32 órát dolgozik. Csinálnak átlagban, fejenként 1 műtétet, plusz asszisztálnak napi 3-4 másikban. Hát, ő sem feküdne a saját "kése" alá a huszadik órában... Ok, világos, akkor inkább már "csak" másodasszisztens... ha minden jól mgy. Dicsinél nem ment minden jól. Említett barátéknak több akkut műtétjük van, mint a baleseti sebészetüknek... Sőt, időnként meg bal.seb is lehívja őket...

Vesd össze: Minden magyar polgárnak joga, hogy a legmegfelelőbb egészségügyi ellátást megkapja.

Szerintem egészen magasan, egészen magasról tesznek rá, hogy megfosztanak ettól a jogomtól.

Én magam is sokat éjszakáztam, ma már kevesebbet, mert fáradok, de azt tudom, hogy nem lehet sokáig csinálni anélkül, hogy a minőség rovására ne menne. De az én munkámon nem emberélet múlik, sorsok, amik egész elétre megpecsételődhetnek...

De az orvosoktól ezt várnák el... szinte a lehetetlent. És mindezt, ahogy Kati4343 írta kb 100 bruttóért. Lassan megírhatja Moldova, hogy "mára az egeszségügyben csak hülyék és megszállottak maradtak.", mint anno a vasútról.

Egészen a fejétől büdös a hal. Némileg kisarkítva így te fizetsz a leadózott jövedelmedből zsebbe (dokinak, nővérnek, betegszállítónak, ...), hogy odafigyeljenek. Vagy csak azt hiszed, hogy akkor odafigyelnek... valamiben hinni kell, nem? De kinek jó ez, mert nekünk nem, az tuti...
Én azt gondolom, hogy az orvosoknak sem: hogy mást ne is említsek: betegen is dogozni fog, mert addíg van "jövedelme" amíg nem megy táppénzre.

Vmiét szkeptikus vagyok, hogy egyhamar lesz mélyreható változás...

Z.
Z
 


Sziasztok!

Olvastam, hogy többnek is volt komplikáció a szülésnél. Nekem ikreim vannak, nyolc éve születtek. Komplikáció volt nálunk is, kisebb oxigénhiány.

Az elsö egy-két év kivizsgálásokkal telt, mert az egyik babának, mikor ct-t csináltak lehetett látni az oxigénhiányos helyeket a fejecskéjében. Sokat tornáztattuk, még nagyobb figyelmet kapott mint a testvére. Epilepszia kivizsgálást is csináltak, mind a két gyereknél, nem mutatott ki semmit.

Kb háromévesek voltak, amikor azt mondták, hogy nincs gond. Örültünk. Hétévesek voltak, amikor jelentkezett az epilepszia, annál a fiamnál, akinek az agyröntgen semmit nem mutatott ki annak idején.

A tanulással súlyos gondok vannak, nagyon le van maradva. Látszik, hogy egyre jobban marad le. A rohamok is nagyon megviselik.

A másik fiamnak, akinek pedig nagyobb gondok voltak a fejecskéjével, az teljesen jól van. Szóval, nem lehet igazán tudni, hogy mi lesz azzal, akinek oxigénhiánya volt.

Hiába a sok kontroll, az agy még mindig egy csupa rejtély.

Most már tudom, hogy születéskor egy oxigénhiányos gyerek olyan mint egy bomba. Nem lehet tudni, hogy mikor robban és jönnek a gondok.

Azt is mondták, hogy a kamaszkor még több gondot hozhat. Félek.

Veronika
Névtelen
 


Szia Annamari!

Megnéztem a kisfiadról a képeket, nagyon helyes, aranyos baba. Ha akarod te is megnézheted a kislányomat, a profilomban.

Anita
anitus
 
 


Tisztelt Doktor Urak!

Két kérdésem volna a HSZ problémakörrel kapcsolatban:

- Mégis hogy tudják felhelyezni az orvosok bizonyos C tablettát, hogy ne vegye észre a paciens? (Nekem HSz volt az orvosom, az első szülésemnél fel sem merülhetett a dolog (otthon éjszaka folyt el a magzatvíz), a másodiknál esetleg - így utólag visszagondolva) - Milyen eszköz szükséges hozzá, vagy elég a keze?

- Ha valóban a pharmafutártól szerezte be a tablettákat, akkor nem gondolhatott arra, hogy ennek nyoma marad? (Gondolom, az illető cégnél "könyvelik" a beszerzéseket, megrendeléseket)

Előre is köszönöm a válaszokat, tamara
Névtelen
 


Kedves Névtelen! (dec.30.00h08min)
Köszönöm reakciódat beírásom kapcsán, de részemről nem keverés történt, csupán ha az ember még a második gyermekének szülése előtt áll, és hall olyasmi negatív tapasztalatot saját orvosával kapcsolatban (akinél mellesleg második esetben is szülni kíván) megdobban a szíve... Miután rengeteg a ? H dr szüléseivel kapcsolatban a fő probléma mellett többen fájdalmas vizsgálatról panaszkodtak szülés előtt, talán érthető, hogy felkaptam a fejemet ha hasonlóan fájdalmas vizsgálatról ír a hozzá szóló közös orvosunkkal tapasztalt szülése kapcsán. Tudom, hogy a fájdalmas vizsgálatok alapján nem bizonyítható semmi, de azért filózgat az ember rajta, pláne így, hogy nem a "megúsztam szüléseimet" tartozók táborában vagyok, hanem az "egyet megúsztam és állok a következő előtt"-ben...

17.49-es Névtelen!
Hm... Köszi a választ!

Moncsúr
moncsúr
 


hello,

előbbi irományomat korrrigálandó: nem heti 6 napot ügyel, hanem havi 6 napot. bocs.

Z.
Z
 


Kedves Tamara! En is ugyannebben a cipoben jarok, mint te a H.Sz uggyel kapcsolatban. Javaslom irj e mailt Kati 43 nak, en is ezeket a kerdeseket tettem fel neki, es valaszolt ra.Fent ha vissza lapozol itt megtalalod a cimet, fejbol nem tudom. Anita
anitus
 
 


Névtelen!

Már voltam a rendőrségen.

Vanda
Névtelen
 


Zsuzso 2003 December 30 kedd - 09h 24

Bocs, hogy csak most valaszolok. Nem vagyok szakmabeli, csak probalom logikusan nezni a dolgokat es nem hiszek el mindent illetve megprobalom a masik oldalat is nezni az eremnek. Az orvosod a sajat gyakorlatabol indul ki, amely szerint a szulo no a szulo agyon fekszik majdnem vizszintesen es ebben a pozicioban kvazi felfele kell kitolnia a babat. Ilyenkor tenyleg szukseges a gatmetszes, nagyobb a spontan repedes eselye. Ha a mamat hagyjak a maga valasztotta pozicioban szulni, ami eleg ritkan kenyelmes az orvosnak, akkor sokkal kevesbe fog repedni es eleg a gatvedelem. Amugy a most inkontinenciaval kuszkodo, meheloesesben szenvedo nok mar nagyreszt vagva voltak...
idike
 


Idike,
Köszi,
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Én fekve szültem gátmetszés nélkül (második gyereket).

H.Sz. témával kapcsolatban a Babaneten régebbi "érdekességek" is vannak, pl. 2001. október 12. 15h38. Szintén méheltávolítás lett a vége, de gondolom, az az eset nem azonos a mostanival, hisz jópár éve történt, csak akkor még nemigen figyeltek fel rá. Remélem, az akkori érintett is panaszt tesz most a rendőrségen!

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Részlet a BLIKK cikkből:
…………… az orvosról megjelent híresztelések minden tényalapot nélkülöznek.
Az elhunyt hölgyet a doktor úr aznap délelőtt megvizsgálta, de hazaküldte, mert még nem találta időszerűnek a szülést. Este a kismama visszajött, megindult a szülés, de ügyfelem nem volt jelen, mivel két emelettel lejjebb egy, szintén nála aznap szült anyukánál vérzés lépett fel - tudtuk meg az ügyvédtől. - Az orvosi dokumentációk és a vizsgálat jegyzőkönyvei alátámasztják ezt. Egyik esetnek sincs köze a provokált szüléshez, amit a szülész nem is alkalmazott.


X doktor két esete közül, akik egy este szülték harmadik gyermeküket a délelőtti vizsgálatot követően

- egyik anyuka az égieknek és a főorvos timjének hála megmenekült („csak” a jegyzőkönyv szerint, méhrepedés, méhkivétel, lélegeztető gép, 4 liter vér és sok - sok egyéb lett a következménye)
- a másik kismamánál méh embólia lépett fel, de a babát megmentették.
Névtelen
 


Na ja, a legfőbb igazság tudora mindig is a védőügyvéd... hehe...
Etelka
 


Szerintem cenzúra van itt is, mert már kétszer írtam az utolsó névtelenre reagálva, de nem jelent meg.
Anonim
 


Anonim!
És ki cenzúráz a megjelenés előtt? És miért?
Szerintem próbáld meg még egyszer vagy írj a Szerkesztőknek, hátha tudnak segíteni.
Üdv, Virág
virga
 
 


ildike!
Tényleg nem vagy szakmabeli.
A fájástevékenység okozta nyomás olyan nagy erő, hogy ehhez képest a grvitáció jelentéktelen (kb. 5%), azaz a jó fájások + nyomás mellett hanyatt, sőt fejenállva is simán megszületne a baba.
A méhelőesés és vizeletvisszatartási (későbbi) zavarok és a gátmetszés közötti összefüggések még a szakirodalomban is erősen vitatottak, minden esetre ismert, hogy császármetszéssel szültek után is csaknem ugyanolyan gyakoriak mint hüvelyi úton történt szüléseket követően. Az azonban biztos, hogy régen, amikor igaz sokat szültek, de szinte sose volt gátmetszés a méhelőesés gyakoribb volt mint most....
dr. Csákány M. György
 


A babatervezés előtt eget-földet megmozgattam, hogy a lehető legtöbbet megtudjak a kórházakról, orvosokról, mert a korábbi nőgyógyászok, akinél rendületlenül próbáltam megállapodni, nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeim és elvárásaim. EGYETLEN ANYUKA SEM AKADT MÁSFÉL ÉVE, aki HSZ-ről egy bolhányi negatívumot is mondott volna. Nekem is nagyon szimpatikus volt, így rövidesen már várandósan is hozzá jártam terhesgondozásra. Kicsit korábban ugyan, de burokrepesztés, gyógyszer és egyéb "kínzóeszköz" alkalmazása nélkül néhány óra alatt természetes úton gyönyörű, egészséges kislányt szültem.
Amikor robbant a hírbomba, tulajdonképpen nem lepődtem meg nagyon. A kórházban már régóta érezhető volt, hogy nem kedvelik (sokan vélhetően irigyek voltak rá), a terhesgondozáson pedig szembetűnő volt, hogy nagyon sok páciense van. Az viszont nagyon meglepett, hogy az a sok anyuka, aki csupa szépet és jót énekelt róla, most hirtelen eltűnt, és rengetegen komplikációkat vélnek felfedezni a szülésükben. Hajlamosak vagyunk beképzelni olyan dolgokat, ami nincs, nem volt.
NEM VÉDENI AKAROM HSZ-t, félreértés ne essék. A gyomrom nekem is összeszorult, amikor a két kismama esetét meghallottam. Borzasztó. És borzasztó minden olyan eset, ahol a gyermekszületés - a legnagyobb ünnep - tragédiává változik. De ne kiáltsuk ki ezt az orvost fekete báránynak, ne ő legyen az, akire rákenjük a szülészek iránt érzett indulatainkat, hiszen nem ő az egyetlen, akinél előfordultak tragédiák, vagy aki szemtelenül meggazdagodott. Ez az orvos már biztosan "visszavett az arcából" a történtek után, de vajon mi a helyzet a többi hasonszőrűvel? Ők majd csóválják a fejüket az eset kapcsán, és még azt is bebeszélik maguknak, hogy ők nem ilyenek? HÁT DEHOGYNEM!!! És mennyien vannak...
Mazsola
 


1000%-ig egyetértek Mazsolával!!

Gabineni
gabineni
 
 


Mazsola!

Én mondtam volna neked bolhányinál több negatívumot H.Sz.-ről már 3 évvel ezelőtt, persze ha ismertél volna.

Elég baj az, ha egy orvost a kórházban nem kedvelnek, mert az a betegeken is csattan. Hidd el, tapasztalatból beszélek.

Én különben nem hiszem azt, hogy H.Sz-el kapcsolatban pusztán irigységről lett volna szó, szerintem sok mindent észrevettek a szülésznők a szülésmegindításokkal kapcsolatban, csak tehetetlenek voltak.
Névtelen
 


Elöttem szóló Névtelen!Jól látod a dolgokat! Ha az ott dolgozóknak nics bizonyítéka, de sejtik, hogy mit csinál x orvos, mit tehetnek? Jelentsék fel bizonyíték nélkül? Mire mennének vele? Bizonyos esetben az sem elég bizonyíték, hogy meghalt egy kismama, a másiknak meg sürgős műtéttel ki kellett venni a méhét, mert életveszélybe került. Az először szülő nők nem tudják, hogy mi a természetes folyamata a szülésnek, megbíznak az orvosaikban, az általuk megjelölt szülési időpontot szentírásnak veszik, teljesen alárendelik az akaratukat a választott orvosnak. Ettől fogva nem egyenlő partnerek, az orvos diktál.
Nem tudják, hogy az orvosnak milyen eszközei vannak a szülés megindítására, pláne ha meg sem kérdezik őket, tehát nem dönthetnek, hogy akarják-e vagy sem a beavakozást. A fogadott orvos közben kedves, megnyerő marad, de ő irányítja a dolgokat. Elég a szülés előtti vizsgálatnál egy tabletta felhelyezése, amit a kismama nem vesz észre, vagy a fájdalmas vizsgálat, burokrepesztés, stb. Lényeg, hogy hamarosan megszülnek a különböző vizsgálaton átesett kismamák. Közben azt sem tudják, hogy előzőleg mi történt velük. A fogadott orvos mellettük van, a modora, stílusa továbbra is megnyerő, együttérző, ha probléma lépne fel, lehet császározni. Ha minden rendben zajlik, a szülő nem tudja megítélni, hogy a hírtelen jött folymatos görcsök természetesek-e, vagy történt-e valamilyen beavatkozás a beleegyzése nélkül. Sok esetben az idő előtt megindított szülések okozzák a problémát, aminek következtében baja lehet a megszületett babának, vagy az anyának.
Elsősorban azoknak írtam, akiknek a terhességük normálisan zajlik, a baba egészséges. Mindenki bízzon magában, az anyai ösztöneiben, és ne fogadja el az alárendelt szerepet a fogadott orvosával szemben. (egy négy gyermeket szülő anya)
anonius
 


Ugyan a fentieket nem én írtam, én is írhattam volna. Minden egyes betűjét.

Virág
Virág
 


Névtelen! Egészen biztosan észrevettek a szülésznők H.SZ. sunyi dolgait. Én csak a szüléskor voltam a kórházban, előtte nem. Nem választottam szülésznőt, meg is látszott. Én ittam meg a levét. A szülésznő már ment volna haza akire rásóztak, és úgy kezelt, hogy az emberi méltóság a szülőágy alatt lapult. Vélhetően az is sokat dobott a dolgon, hogy HSZ "betege" voltam. Pedig én aztán nem voltam egy problémás eset. Nem káromkodtam, nem beszéltem feleslegesen, nem jajgattam... de ha tettem volna is, akkor sem bánhat így egy kórházi személyzet a beteggel, szülő nővel. A szülésznő úgy végezte a dolgát, hogy az teljes szakmai tudatlanságnak is beillene. Nem akarom részletezni itt, hogy mi történt, sem megnevezni a szülésznőt, de közrejátszott, hogy a MÁV-ba szülni semmi pénzért nem megyek újra.
Mazsola
 


Mazsola!

Hasonlóan jártam én is, mint te. Mikor megérkeztem, nem volt már H.Sz. a kórházban, más orvos vizsgált meg és ott volt több szülésznő, és bizony velem sem bántak valami szépen. Elképzelni sem tudtam, mit vétettem. Ma már tudom, hogy esetleg H.Sz-nek szólt az üzenet, hogy hé, állj le, mertha nem, a te pácienseid isszák meg a levét. Ez viszont a szülésznők részéről disznóság, mert mit vétett az a szülő nő? Én például nem azért jártam H-hoz, mert "divatos" volt, nem is ismertem senkit, aki nála szült. Én a kórházat választottam különféle cikkek alapján, majd felhívtam a szülészetet, és nekem bizony egy szülésznő ajánlotta őt telefonon (ezzel a nővel biztos jóban volt). Ezt azoknak is írom, akik ebben a topikban megvádolták a nőket, hogy divatos orvosra buknak. És engem a "sármja" például megijesztett, nincs jó tapasztalatom az ilyen emberekkel, inkább morogjon egy kicsit, de legyen megbízható. Én sem mennék a MÁV-ba szülni többet, sőt azt hiszem, hogy a terminus körül nem is mennék orvoshoz már, csak ha beindul a szülés.

Anonius!

Nagyon igazad van, viszont pont azért vagyunk itt mi tapasztaltabb nők, hogy a fiatalabbakat, először szülőket informáljuk. Engem, ha valaki a szülésemről kérdez például, az igazat fogom mondani és nem fogok szépítgetni. Te is soknak segíthetsz a környezetedben.
Névtelen
 


Sziasztok!

Egy ismerősöm a Pető Zsolt-ot ajánlotta, tudtok róla valamit. (Milyen, kb mennyit kér?)
Előre láthatóan császáros leszek, valaki tud nyilatkozni milyen nála a császár?.

Előre is köszi Judy
Névtelen
 


Névtelen!
Én sem a divatosságáért választottam HSZ-t. Nem is tudtam én még akkor, mennyire divatos. Nekem szimpatikus volt és az, hogy az egekig magasztalt MÁV Kórház orvosa, csak megerősített a döntésemben. A sármos kifejezés számomra nem őt takarja, úgyhogy engem - búgó hang ide vagy oda -, nem azzal vett le a lábamról. Amióta nőgyógyászhoz járok, megfordultam én már sztk-ban, magánrendelésen egyaránt. Az sztk-s rendelés keretében már ordibáltak velem, hülyének néztek, leszartak,... mindent kaptam én ott csak azt a picike tiszteletet nem, ami minden embernek jár. A szemem előtt változott az ordibálós sztk-s orvos negédes, mosolygós szuperorvossá a privát betege számára. Én meg a szak(?)vizsgálata után néhány órával kórházba kerültem, ahol azonnal betoltak a műtőbe. Az az orvos vajon miért nincs "kiállítva" H.SZ mellé? Sajnos szinte minden ismerősöm rendelkezik ilyen vagy olyan történettel (saját tapasztalata).
Mazsola
 


Sziasztok!én H.Sz.-nél két babát szültem. Az első babánál magától indult be a szülés,már 4 ujjnyira nyitva voltam,mikor bementem a kórházba, meg is lett pillanatok alatt.A második babával 2 héttel a kiírt idóőpont előtt felkerestem a magánrendelésen. Megvizsgált, azt mondta,hogy két ujjnyira vagyok nyitva, bármikor szülhetek.Már késő du.sűrű fájásaim lettek, felhívtam,és azt mondta, hogy feltétlenül menjek be a kórházba, mert biztosan szülünk.Bementem, a szülésznőnek mondtam, hogy kinek a betege vagyok, erre azt válaszolta, hogy a H.Sz. mindig így szokta csinálni ezen a napon, reggel magánrendelés, este meg jönnek szülni a betegei. E napon öten szültünk nála, az anyukák óránként jöttek, mind az öten reggel voltunk magánrendelésen, mindenkit hüvelyi úton vizsgált.Ami még furcsa hogy a doktor másnap elment szabadságra velünk a babaosztályon már nem foglalkozott. Mindez véletlen lenne?
horváth éva
 


Kedves Eva! Az elso szulesnel nem rendelt be aznap vizsgalatra?Eddig azt allitottak H. SZ. rol hogy az ugyeleti napjaira hivott be kismamakat, es ezutan delutan indultak be a szulesek.Most akkor hogy van ez, mar a maganrendelesen is csinalt valamit, ami beinditgatta a szuleseket? Nem lehet hogy ez csupa veletlen, nem pedig elore megfontolt beavatkozas volt? Hiszen a vizsgalat tenyleg felgyorsithatja az esemenyeket.
anitus
 
 


Köszi Virág,hogy megértettél " anoniusként."
Névtelen
 


Virág! Megértetted, hogy mirőlirtam. Üdv. Anonius.
Névtelen
 


Virág! Még nem vagyok a "technika ördöge", most tanulom az üzenetküldés "fortélyait", de remélem, hogy a lényeges dolgokat sikerült megírnom korábban. anoniusként. Minden váradós anyának önbizalmat, és sok szerencsét kívánok: Aninus
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: