Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Eléggé elkeserítetek ezzel a csecsemőosztályos sztorival. Remélem engem sem tudnak már megvezetni, főleg szopi ügyben. De mi van itt császár után? Miért nem lehet az ember vele? A MÁV-ban, ahogy "összeraktak", már mentünk is át az osztályra (együtt, apa hozta át) és a csecsemősök első dolga az volt, hogy cicire tegyük Jánoskát.
Szőlő, nagyon szép baba a kis Mazsi. Milyen műtét lesz?
Csige-bige! Gratulálok! Mi hétfőn megyünk megint, remélem akkor már jó látszik a szívhang.
Andi

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Szia Bné Andi!
A Kisfalvi azt mondta,hogy 24 óra intenzív osztály a protokoll itt a SOTE-n.Utána mehetsz fel a gyerekágyasra,ahol megkapod a manót.
De ha negyon jól vagy esetleg már 16 óra után is.De az intenzívet szó szerint képzeld,legalábbis a doki elmondása szerint.
Oda 2-3 alkalommal hozzák le a babát,attól függ van -e rá idő,ha nincs,akkor kevesebbszer. Úgyhogy én próbálok majd minél hamarabb felkerülni.
Dehát majd csak túl leszek rajta.Már néha nem is bánnám. :P

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


De különben Andi most szülte császárral Marcit,ő már többet tud,mint amit a Kisfalvi elmondott nekem.Kérdezzük őt!
Andi? Hogy is van ez?

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 

 
 

Sziasztok!

Olvaslak titeket, csak nem jutok el a válaszig. :cry: Tegnap már majdnem......., leírtam1 sort, aztán mennem kellett Marciügyben :)

A kórházzal kapcsolatban:
a műtétnél rögtön megmutatják a babát, aztán elviszik, és te jó ideig nem látod. Nekem is mondták, hogy lehozzák a babákat az örzőbe, de ez nem igaz. Sem este, sem reggel :x Ha másnap felkerülsz az osztályra, akkor mehetsz érte :) És a papa is csak üvegen keresztül láthatja, ha ráér egy csecsemősnővér, hogy megmutassa.

Bocs, de mennem kell. Megyünk fodrászhoz és meg kell tennem a szükséges előkészületeket.

Andi

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!
Andi, Kriszta, hát nagyon szomorúan hallom ezt a császáros dolgot..., ez nem túl baba-mama barát megoldás. Egyre jobban sajnálom a régi MÁV kórházat elhagyni, de hát a dokink.... :roll: Hátha megússzuk az újabb műtétet.
Ma voltam uh, úgy tűnik nagyobb a babóca, mint gondoltuk, már a 9. héten járok kb.
Andi

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Andi!
Gratula a babó méreteihez.Igazi óriás! :P
Az az igazság,hogy az emlékeinkben él már csak az a kórház.Már teljesen más,mint volt.Voltam fenn.
Csak túl leszünk azon a 4-5 napon valahogy.
Drukkolok,hogy ne legyen műtét.A heged 4 mm felett kell,hogy maradjon a szülésig.Akkor van esély rá. :wink:

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Ezt hallottátok? http://www.mno.hu/portal/574171
Döbbenet. :shock:

Kriszta, nálatok biztosan műtétet lesz, arra számítasz?

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Szia Andi!
Szerintem ez már a jéghegy csúcsa.Lassan összedől.
Igen,tuti a császár.Az előző kettő után meg sem próbálkozhatok a spontán szüléssel. :twisted:
Mindegy,csak egészségesek legyünk. :?

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Hát ez a cikk tényleg durva! Én úgy örültem hogy volt választott szülésznőm, nekem így az első szülésnél tényleg nagyon sokat segített, hogy már előre ismertem, végig ott volt velem, stb. Szóval ez tényleg szemétség... :twisted:

mpuma
 
 


Egyébként mi továbbra is nagyon küzdünk az alvással. Marci iszonyú nehezen alszik és akkor is csak rövideket. Ezért is csak ritkán jutok ide. Most épp valami csoda folytán már másfél órája alszik. De egyébként max. 2 órát alszik napközben azt is olyan 20 perc, 1/2 órás darabokban.

Nem tudom miért van ez, frontok vagy fog, vagy egyszerűen más életritmusra kezd átállni, de már kezd egy kicsit fárasztó lenni.

Panny, ilyen esetben is lehet a Chamomillát használni? HOgyan kell pontosan adagolni? És meddig kell neki adni? Tudom már millió egyszer leírtad, de most nem tudom előkeresni. Bocs.

Na elkiabáltam, felébredt!

Üdv mindenkinek!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Sztem próbáld meg a Cahmomillát,semmit nem vezítesz.Alvás előtt add be neki,egy szemet.....nem kell rendszeresen csak amikor azt akarod h aludjon nyugodtan...vagy feloldod egy fém kiskanál vízben,vagy beteszed a nyelve alá h feloldódjon ott...
Először az 5ch-t próbáld,ha nem segyt próbáld ki a 9,15,30 ch-t.

Daniki!

De tutira nem lehet normál szülés??A heg miatt?De eltelt már 5 év,nem?Nem értek hozzá csak kérdés... :shock: :roll:

Sajnálom a csaszit,de tényleg az egézség a lényeg!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, köszi kipróbálom! Csak 15 ch van itthon mert azt tudtak adni a gyógyszertárban! (Mondjuk én 5 ch-t kértem, mondtam hogy csak nyűgös a gyerek és arra kell, de a gyógyszerász azt mondta, hogy biztos a foga és arra a 15 ch kell... Nem szeretem amikor felülbírálnak, de mindegy :? )

mpuma
 
 


Sziasztok!

Rita!
Megnéztem a homeos könyvben: nyugtalanságra, alvászavarra a 15ch-ból esténként 5 golyót ír, fogzásra ugyanez az adag akár negyedóránként. Nem hiszem, hogy bármi baja lenne a te Marcidnak tőle. Egyébként én is 15 ch-s chamomillát adok, ha nyügi van, de csak 1 golyót és rendszeresen hat is
:wink:
Bocs, hogy beleszóltam. Csak gondoltam megosztom, mert én is használom :roll:

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Nekünk is simán hat az egy golyócska is :wink:
Azért íi írtam Ritának h elég egy.Amúgy tényleg mindenkinek ki kell tapasztalni h mi hogy jó...

Rita!

Jó lesz a 15 ch is...az kicsit erősebb mint az 5 ch,legalább előbb hat nektek8legalábbis remélem h beválik) :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Köszi a tapasztalatokat! Most egész szépen aludt Marci délután 1 órát! :-) Előtte kapott 1 golyót!

Még annyit kérdeznék, hogy náluk is kell várni előtte és utána az evéssel-ivással? Most vártam, mert nem volt olyan nyűgös, úgyhogy kibírta még egy picit a kajával...

mpuma
 
 


Panni!
Mivel már a 3. ezért nincs választási lehetőség.azt mondta a doki,hogy itthon nagyon kevés az a kórház,meg orvos,aki meri vállalni a 3.-kal a hegszétválást. Ő nem. :(
Ő az orvos,én nem akarok bajt.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos szombat este elment a babóca. Azonnal hívtam a dokit és még szombat éjfélkor a kórházban megvizsgált és azt mondta nincs remény, így vasárnap este megműtött. Nagyon rendes volt. Hétfőn este jöhettem haza a kórházból, most itthon pihengetek. Eleinte nagyon pocsék volt mert nagyon akartuk ezt a babát és csupán csak két hétig tartott ez a kis csoda, visszagondolva olyan volt mint egy szép álom, de kezdek szép lassan jobban lenni. Hat hét mulva kontroll és két-három hónap mulva próbálkozunk újra. Remélem hogy mihamarabb sikerül. Azt mondta a doki, hogy arra számítsak, hogy azonnal táppénz és pihenés. Mondtam neki, hogy ezt én is így gondolom már.
Aki még az elején tart ennek a bűvös kilenc hónapnak, annak azt üzenem hogy nagyon vigyázzon magára, aki pedig már lassan a vége fele jár, komplikációmentes szülést kívánok és vigyázzatok magatokra.
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Nagyon sajnálom hogy így alakult! Remélem hamarosan újra a babázósok közé tartozol majd! Addig is regenrálódj mihamarabb és vigyázz magadra!

Rita

mpuma
 
 


Cige-bige!

:( :cry: :( :cry:

Ha gondolod gyere a Várandósság/ Élet a vetélés után topicba...vagyunk egy páran és sok-sok erőt adunk egymásnak.Sok pozitív példa is van akik vetélések után ma már babáznak.


Klassz, hogy azt olvasom a soraid között h nem hagytad el magad teljesen lelkileg.....erős csajszi vagy!!
:wink:

A doki mondta a 2-3 hónapot?
Nekem a műtét után az első mensi után azonnal megfogant Olika :wink:
És mit mondott...nem kell hormonvizsgálat?Nem a kevés progeszteron miatt történt??Csak hogy nehogy megint megtörténjen...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Csige-bige!
Nagyon sajnálom.Remélem hamar ismét jó hírekkel jössz.
Nem kell azért lelépni.Néha adj hírt magatokról.
Sok sikert!
:wink:

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Köszönöm a biztatást. Én sem gondoltam, hogy ennyire jól fogom viselni. Ahogy hazajöttem a kórházból, az első nap itthon nagyon rossz volt. A doki viszont rendes volt nagyon. A műtét másnapján reggel bejött hozzám és megkérdezte hogy minden rendben van e. Emlékszem e azokra a dolgokra amiket megbeszéltünk.
Köszi Panni a tanácsot, erre én is gondoltam. Két hét mulva lesz szövettan eredmény és akkor hívnom kell majd. Akkor rá szeretnék majd kérdezni, hogy nem e esetleg a progeszteron szinttel volt a gond?! Még februárban voltam hormonvizsgálaton és írt is fel clostit. Két hónapig kellett szednem, de nem lettem babás. Visszamentem hozzá és azt mondta, hogy most pihi lesz. Az első closti mentes hónapban terhes lettem. Megnéztem a hormonvizsgálat eredményét és a progi szintnél 0,16 ng/ml-t ír. Szerintem ez alacsony. Lehet hogy ez volt a gond?! Kellett volna szurit kapnom?! Nem tudom. Rá akarok majd kérdezni. Remélem nem ez volt a gond, mert akkor szar érzés lesz, hogy gyógyszerrel elkerülhető lett volna.
csige-bige
 
 


Ja és a 2-3 hónapot a doki mondta. Sokan azt mondják, hogy elég a három hónap bőven, de megbeszéltük a férjemmel, hogy kivárjuk a három hónapot, nehogy a szervezetem még ne legyen felkészülve egy újabb terhességre és az legyen most majd a baj.
csige-bige
 
 


Csige-Bige,

Nagyon sajnálom. Reméljük a legjobbakat.

Én már egy hete kések, ami tudom semmi. Mégis felmerül a gondolat hátha most. Aztán abban a pillanatban el is hesegetem. Biztos megint csak a testem játszik velem. Ilyenkor az ember próbál pozitív lenni, de azért nem beleélni magam.

Na majd két hét múlva, addig nem is tesztelek (hogy bírom ki?)

Más
Én régen voltam kisbabás és ráadásul falun. Még nem is hallotam ilyen homeos segéd szerekről mint pl.: Cahmomilla. De följegyeztem. Már csak ezért is megérte ide jönni.

Mindenkinek szép napot.

Üdv
Mónika
kiscica13
 
 


Csige-bige!

Sztem se tűnj el :wink:

Nem bizti h egyből szurit kellet volna kapnod..a progeszteront már kúpban is lehet adagolni(Utrogestan).Én is kaptam mindháromszor mert barnáztam meg pecsételgettem az elején és a bizit ami bizti adta a dokim.Valszeg nem is kellett volna de csak megnyugtatásképpen :wink: ERz az egyetlen amivel meg lehet támogatni a terhességet...de ha el akar menni a baba akkor sajna ígyis-úgyis elmegy...
Ne rágódj ezen,ennek valamiért így kellett történnie(tudom ezt fura így hallani és főleg elfogadni)de a leendő kisababád csak így tud hozzátok költözni :wink: .Ha most nekem sincs a vírus miatti baba elvetetés tavaly májusab akkor most nincs velünk Olika,én ezt így fogom fel mert így könnyebb...

És ha meg nincs hormongondod akkor tök mindegy mennyit vártok...a terhesség úgyis akkor marad meg ha már kész a szervezetet a babára..látod az én példám...műtét után 6 héttel már babás voltam és semmi gond nem volt.Ezt a doki is így mondta nekem. :wink:

Mónika!

Akkor megy a drukkkk ezerrel...!!!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi Panny. Majd azért megkérdezem a dokit a hat hetes kontrolon, hogy mennyi a max amit ki kell várnom. Várom már hogy legalább apával dolgozhassunk az ügy érdekében, annak is megvan a varázsa :wink:
Hát Mónika én is így voltam. Láttam már egy pár negatív tesztet és nem akartam megcsinálni egy hét késés után. Vettem tesztet, de úgy eltettem, hogy hirtelen nem is találtam. A férjem unszolására csináltam meg és el sem akartam hinni, hogy pozitív :D Jó türelmes vagy, ha ki tudod várni még ezt a két hetet :D
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Csige-Bige, nagyon sajnálom én is ami történt. :( Le a kalappal előtted az erődért, nagyon tisztellek hogy nem hagytad el magad. Drukkolok nektek hogy mihamarabb újra babát várjatok!

Andi, kérdezted milyen műtét lesz.

Mazsi lágyszájpad hasadékkal született (a torkában nincs meg az a "lelógó bigyó", helyette egy kis kapu van), azt fogják neki műteni jövőre valamikor, remélem már tavasszal. Szerenscére csontot nem érint a hasadék csak a lágy részt, úgyhogy elméletileg egy műtéttel helyrehozható a dolog.

Mónika, nekem is 1 hete és pár napja késett mikor teszteltem, és egy nagyon konkrét 2 csíkos tesztet prdukáltam! :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Helló!
Ma voltam a dokinál.
Zsani már 2 kiló körül van. :D
Majd aug. végén kell újra mennem.És utána kezdődik a ctg.

Hát lányok.
Ha hét végén megint jön a kánikula,az agyam szét fog robbanni a frontoktól.
:cry:

De legyen is jó idő,mert 1-én megyünk nyaralni. :P

Andi!
Tóth Krisztivel mi van?! Nem tudsz valamit?A szülés óta nem is jelentkezett.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Panny: neked mi volt a gond tavaly, miért kellett elvetetni a babát?
Azt elhiszem hogy Olika kárpótol mindenért, hisz olyan édes, jókedvű baba. Abban bízok, hogy ha letelik a várakozási idő, akkor mihamarabb sikerült egy babót "összehozni", aki kárpótol minden rosszért.
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Szal tervezett volt a 3.baba nálunk...elsőre össze is jött(mint mindegyik :wink: )és épp hat hetes voltam amikor a nagyfiam hazahozott egy lepkehímlő nevezetű vírust az oviból és sajna én is elkaptam :cry: ...minden tünetem kijött(láz,először piros arc lepkeszárny formában-innen a név is-aztán apró kiütések az egész testen)..semmi kétség nem volt h elkaptam...sajna a dokik még nagyon nem ismerik...a SOTE-n beszéltem virológussal aki sajna közölte h olyan mint a rózashímlő,tehát nagyon veszélyes a magzatra...főleg az elős 3 hónapban...én meg ugye a 6 .hétben voltam amikor a baba agya meg szíve meg mindene kezd fejlődni...90%-ra beteg babánk lett volna így úgy döntöttünk h sajna el kell vetetnünk az ő érdekében és a családunk érdekében :cry: :cry: :cry: Nagyon szar volt,még a műtőasztalon is sírtam(alig bírtak elaltatni)de ez volt a lehető legjobb döntés mert nem tudom mim lett volna a családdal egy beteg babával...
És kislánynak készült,nagyon figyeltem a peteérést és úgy időzítettük az akciót h lány legyen...de utána tök mindegy volt h mi a neme, csak jöjjön minél előbb,mert tudtam h csakis így jön helyre a lelkem...és jött is hamar Olika :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Így már étem Panny és nagyon jól döntöttél még ha akkor nehéz is volt. Látod gyorsan kárpótolt a sors. Én is ebben bízom. A hat hetes kontrolnál meg akarom kérdezni a dokit, hogy mennyit kell mindenképpen kivárni, mert szeretnénk mihamarabb ismét próbálkozni, hátha ismét sikerül. Azt mondják, hogy ilyenkor nagyobb esély van rá hogy babás legyek, mert a méh "emlékszik" az utóbbi terhességre. Bízva bízunk.
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Igen-igen,ilyenkor nagyobb az esély mert még a terhességi hormonok is benne vannak a szervezetben,a méhnyálkahártya is vastagabb......és nem kell sztem parázni mert a szerevezet tudja h mi a dolga...ha nincs hormon gond akkor úgyis csak akkor esel teherbe ha a szervezeted kész rá és nem lesz gond :wink:


Gabci!

Mizu?eltűntél... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Kriszta!
A Tóth Kriszta köszöni jól van. Találkoztam velük, láttam Lázárt :lol:
Amikor én láttam 4500gr körül volt. Hááát. nem egy alultáplált bébi :lol: :lol: Nagyon cuki husi-musi. Kriszta el van havazva. A nagyobbik kislány is otthon van, ugyhogy nem unatkozik :roll: Most vidéken van rokonoknál, ott kényeztetik egy kicsit, amit meg is érdemel :wink:
Szóval, jól van. Majd mondom neki, hogy jelenkezzen!!!!!!

Csige-bige, nagyon szomorú ami veled történt :(
De látod a Panni (bocs Panni, h veled példálózom) példáját is, minden rossz után jön valami jó is. Úgyhogy tényleg fel a fejjel és HAJRÁ!!!!!!!!!!

Kép
p.andi
 
 


Gabci!

Remélem csak nyaraltok h így eltűntél??Vagy mi van???
Adj életjelt :wink:

Andi!

Igen én is szoktam példálózni magammal :wink: pozitív példaként emlegetem a mi esetünket. :wink:

Úr Isten már a te Marcid is mindjárt 2 hónapos!!!Basszus...úgy szalad az idő tényleg!! :shock: :shock: :shock:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hát, igen. Mindjárt 2 hónapos Marcika. Nekem sem tűnik fel, csak azt veszem észre, hogy megint vasárnap, aztán hétfőn egy újabb hét kezdődik. És így tovább.

Jól látom, Panni, ma szülinapot ünnepeltek?
Sok boldogsagot kívánok!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek mi szerdán megyünk nyaralni! :-) Már nagyon várom. Na meg persze izgulok is, kiváncsi vagyok milyen lesz Marcival nyaralni. Nem hármasban megyünk, hanem férjem családjával együtt, de azért szerintem jó lesz. (Bár emiatt is félek egy kicsit, hogy ne szóljon bele mindenki Marci nevelésébe). Lenne is egy kérdésem: szerintetek az 5 hónapos Marcival mennyire lehet a strandon a gyerekmedencében fürdőzni. Mert itthon a kádat nagyon élvezi, és szerintem a strandon is élvezné a lubickolást. Viszont nem tudom, hogy fertőzések szempontjából mennyire veszélyes egy ilyen picinek a strand.

Másik fejlemény nálunk, hogy péntek óta elkezdtünk gyümölcsöt enni. Már írtam nektek, hogy az utóbbi két hétben nagyon nyűgös volt, meg keveset aludt, aztán múlt héten elkezdtem méregetni, hogy nem-e az a gond hogy kevés a tej. Aztán kiderült, hogy valószínűleg ez a probléma. Próbáltam mindenféle tejszaporítást, de valahogy nem hozta meg a várt eredményt. Aztán felhívtam a védőnőt, és nagy örömömre nem a tápszert javasolta, hanem azt hogy kezdjünk el két etetés között gyümölcsözni. Marcinak nagyon tetszik, most az almával kezdük, azt nagy örömmel ette. Holnap lehet hogy már egy kis barackot is kóstoltatok vele. Na és a lényeg, hogy péntek óta sokkal nyugisabb, kiegyensúlyozottabb, szépen alszik. Én meg örülök, hogy a tápszert megúsztuk! :-) Ma délután már az egyik etetés helyén egy egész almát megevett. Persze szeretném még szoptatni ameddig csak tudom, de így jó mert 1-1 étkezésre több tejecske termelődik.

Szóval ez a helyzet nálunk, talán még holnap jövök, de utána már csak vasárnap vagy egy hét múlva hétfőn!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Sztem egyenesen örülj hogy most kívételesen nem csak 3-an mentek hanem az anyósékkal nyaralni,mert így te is tudsz egy kicsit pihenni,lesz aki pesztrálja Marcit,tudtok ketten strandolni pl.a férjeddel :wink: .Én kifejezetten örülnék ha így mennénk,de sajna anyu is akkor megy kirándulni Felvidékre a kórussal ahova jár...
Egyébként mióta megvannak a srácok minsig visszük anyut is nyaralni h segítsen...

Sztem strandolhat már Marcika is a gyerekmedencébe.Főleg ha olyan ,ahova a felnőtteket nem nagyon engedik be.Ennyi idősen már én is strandoltattam a nagyokat és Olika is fog 2 hét múlva amikor mi is megyünk nyaralni.

Gyümik:mi már 3 hete gyümüzünk és Olika nagyon csípi :wink: Én HIPP-eseket adok neki.Van közüzük ami különösen táplálá,sokkal jobban jóllakik tőle mintha sima gyümi lenne:alma-szőlő rizzsel,őszibarack rizzsel...sztem próbáld ki. :wink: Olika hatalmasakat alszik tőlük napközben.Én egyenlőre két szopi között adom neki,de hamarosan én is kiváltok vele egy szopit.

Jó nyaralást nektek!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny,

Persze látom az előnyeit is annak hogy együtt megyünk. :D Csak azért félek 1-2 dologtól: beleszólnak majd abba, hogy hogyan, mikor etetem/altatom a Marcit, állandóan kézben lesz, ha sír akkor mindig fel fogják kapdosni (pedig én azért szoktam hagyni sírni, főként ha "hisztizik"). És félek, hogy mivel a férjem családjáról van szó nehezbb lesz nekik megmondani, hogy mit hogyan csináljanak és kiállni a "nevelésemért". De aztán lehet hogy feleslegesen parázok előre ezen és minden rendben lesz!

A gyümikkel igazából még csak az almánál tartunk, eddig én reszeltem de most a nyaraláshoz vettem pár üvegeset, hogy ott ne kelljen pepecselni. Igazából még én sem akartam kiváltani vele egy étkezést, csak tegnap annyira ette az almát, hogy egy egész almányit megevett és utána persze nem volt éhes a következő etetésig! Amiket írtál majd kipróbálom, csak nálunk arra kell figyelni, hogy egyenlőre tejes dolgokat ne nagyon egyen, mert a férjem családjában sok a tejérzékeny és emiatt Marci is hajlamos lehet rá. Pl. a tejpépeket nem ehet csak 1 éves kora után. (Receptre lehet feliratni speciális tejpépet neki).

No megyek vasalni meg csomagolni. :D

mpuma
 
 


Nálunk nincs baba.
Irány holnap újabb hormonvizsgálatra.

Üdv
Mindenkinek
kiscica13
 
 


Kiscica!
:(
De nem feladni!!!

Rita!

Amiket írtam egyik sem tejes.Tejes cuccot én sem adok neki min.egy éves koráig és sima gtejet pedig 2 épves koráig.
Tejpépet én is csakis olyat adtam a srácoknak amit a doki írt fel receptre(Ha=hipoallergén)és Olikának is ilyet írtattam már fel de még nem kapott.

sírni hagyás,elkapatás:asszem már ismeritek a véleményem :wink: Mindenki maga dönti el természetesen hogy mikor mit tesz a babájával,és ne kövvezz meg Rita :wink: én még most is azt mondom h egy ekkora baba NEM HISZTIZIK,és nem hiszem h jót tesz neki ha hagyjuk sírni és nem lehet elkényezteteni és ha sokat van ölben és azonnal felveszik az csakis jót tesz a lelkének,fejlődésének,mindennek!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Lányok!

Vagyok ám, mindennap benézek, de írni nics időm :(
Alíz rengeteget sír, állandóan ölben van, Lili is hisztis, unatkozik...szóval kivagyok.

Asszem nálam a szülés utáni depi most jött ki... nem bírok a gyerekeimmel, nincs időm semmire, magamra sem, úgy nézek ki, hogy utálok tükörbe nézni és kezdek megőrülni itthon, a bezártságtól, de ennek ellenére nem is akarok emberek közé menni, mert elegem a sajnálkozó arcokból, hogy "jajj, szegény miért sír"???? ... azé b... meg mert kisbaba és nem tud beszélni!!!! :evil: :twisted:

Amúgy tényleg nemtom miért bőg állandóan, mert csak ritkán fáj már a hasa... és ami gáz, hogy nem csak akkor sír, ha leteszem, hanem ölben is :roll: :roll: :roll:
Este órákon keresztül cicizik, mire elalszik, de már nem bírom a sétálgatást vele, nehéz is, a lábaim is nagyon fájnak....

Lilit néha elviszik anyuék, anyósék, ilyenkor azért kicsit jobb, mert míg alszik Prüntyi, addig egy-két dolgot meg tudok csinálni.
Általában délelőtt alszik ,de délután csak ölben és csak 10-20 perceket, úgyhogy akkor moccani sem tudok tőle, mellőle. Szóval effektív délután 1-2 órától kb este 10-11ig ölben van :shock:

A nandu kendő nem jött be, vettem egy karikásat, az nekem kénylelmetlen, mert féloldalas. Most az egyik lány a hordozós topikból varrt nekem egy álomszép mei tai-t (kötős kenguru). Tök szupi, elvileg a hátamra is fel tudom kötni vele Alízt és akkor ugye sokkal könnyebb lenne az élet, de! egyenlőre nem tetszik neki! :cry: Pedig ez volt az utolsó reményem. De próbálkozom kitartóan, ma reggel már elaludt benne :)

Na most jól kipanaszkodtam magam!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Csige-bige! Nagyon sajnálom a történteket!!! De fel a fejjel!!! Drukkolok, hogy hamarosan Te is babázhass!!!

Szőlő! MazsiLinzer gyönyörű!!! Annyira csajos!!! Jó nektek, hogy van Gárdony :) :wink: Szép nyarat kívánok!

Rita, nektek is jó nyaralást! Hova mentek? Ja látom, hogxy már elmentetek, elkéstem... :D Na majd várjuk az elménybeszámolót!!!

Kiscica! Sajnálom :( De fel a fejjel!!! :wink:

Panni! Jól esett, hogy hiányoltál! :wink: Sajna nem nyaralunk, nem is indulnék el, pedig Lili nagyon élvezné, de Alíz.... :roll: Ja meg persze a fürdőruhát idén inkább kihagyom!
Idáig kb heti 1 kiló lement (összesen kb 6-8 kg), most viszont 2-3 hete nem mozdul a mérleg nyelve :twisted:

A sírni hagyásról megegyezik a véleményem Panniéval! Pedig soxor már ott tartok, hogy bevágom a kiságyba és hagy ordítson, mert már nem bírom, meg úgyis ordít a kezemben is, de végül mégsincs szívem. Hiszen szegénykémnek valami nyűgje baja van, és akkor még én is hagyjam magára? Azzal csak azt érem el, hogy elveszíti a bizalmát velem szemben, azt hiszi, nem számíthat rám. Pedig ez nem így van.
A rabszolgája vagyok igen! De majd elmúlik ez az időszak, és majd mikor már eltol magától vissza fogom sírni.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja és ami nagyon furi, apjánál úgy ordít, hogy az már ilyesztő :shock:
Mi lehet az oka???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Indulás előtt még benéztem egy kicsit! Várjuk a kölcsön autót amivel megyünk. Egyébként Bogácsra megyünk, Eger mellé. Remélem szép hely.

A sírásról meg a felvételről: én azt nevezem "hisztizésnek" amikor mindenért sír, ha kézben van, ha enni adok, ha inni adok, stb. Na ilyenkor van, hogy néha hagyom egy picit sírni és csak utána veszem fel, nem kapom ki azonnal az ágyból/ülőkéből. Viszont a férjem családja már az első nyikkanásnál azonnal felkapja. A másik, hogy ha jól eljátszik egyedül akkor szoktam hagyni, hogy játszon egyedül is. Viszont a férjem családja non-stop szórakoztatja, és amikor eljátszana egyedül akkor is felveszik. Na engem ez zavar egy kicsit. De lehet hogy hülyeség.

Remélem így egy kicsit érthetőbb!

Na mindenkinek további szép hetet!

Gabi, neked sok-sok kitartást!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Jól van na :wink: értünk :wink: :wink:
Azzal nagyon is egyet értek h hagyni kell játszani őket ha jól el vannak egyedül..Olika most is épp egyedül játszik a járókába a fölé lógatott cucokkal.

Egyébként meg ha a rokonok felveszik ebben a egy hétben sztem azzal sincs gond...majd ha visszajöttök visszaáll a gyerek is...

Azért gondolom te se sokáig hagyod sírni :wink:

Gabci!

Jó h írtál már aggódtam. :wink:
Akkor nincs nagy baj....együttérzek veled...néha én is meg akarok bolondulni,de én inkább a nagyoktól meg a bezártságtól...Olika annyira nem gáz...nem sírós...estefelé igényli h ölben legyen de nem sír és apánál is jól elvan.
A férjednél sír Alízka??Nem tom mi lehet...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok,

Olvasgatom a pici babás napokról szóló beszámolókat és én is felidézem a mi hajdani kisbabás időszakunkat.
Én szülés után másfél hónapig kórházban voltam, így az első hat hét teljesen kiesett. Bár a szívem még most is összeszorul ha rá gondolok, én a kórházban a pici lányom meg otthon. Ezt szeretném most elkerülni.
Azt hiszem az én lányom mintagyerek volt. Bár hozzá kell tennem tápszeres volt.
Viszont napközben rendesen aludt, este hét körül volt az utolsó etetés aztán reggel hatig alvás.
Kiváncsi leszek milen lesz a második.

Mindenkinek sok kitartást
Üdv
Kiscica

Ui: holnap vérvétel.
kiscica13
 
 


Sziasztok!

Gabi, örülök hogy bejelentkeztél, de azt tényleg sajnálom, hogy ilyen rossz híreid vannak. Tippen sincs, hogy mit lehet olyankor csinálni, mikor már ölben is sír a baba :? És Apunál még rosszabb :shock:
Akkor gondolom, teljesen rád marad, amitől tényleg becsavarodik az ember. :roll: :roll:

Nálunk Marcival tök jól vannak a dolgok. A hasfájás csak ritkán kínozza már, bár adom a gyógyszereket.
Panni, a jövő héten megyek a gyerekdokinkhoz, akkor lesz recept, ha még aktuális?! :?:
Hízásnak indult bár még mindig csak 4200gr körül van. A tejcsi nem elég és sokszor Ő sem szívja le teljesen amit lehetne :? Ugyhogy pótlást kap. én meg mindenféle tejszaporítással próbálkozom.
De más körülmények sem kedveznek a szoptatásnak. A párom vasárnap csúnyán elestt egy bicikliversenyen, szilánkosra törte a térdét :(
Kedden műtötték, a héten kórházban van, én látogatom minden nap, addig Anyukám vigyáz a Marcira, 1 szoptatás mindig kimarad, mert 1 1/2órányira van a kórház, és gondolom nem kell ecsetelnem, hogy kicsit aggódom hogy mi lesz amikor lábujjtól-combtőig érő gipszben hazajön pénteken................. :shock: :shock:
Majd csak lesz valahogy. Jövök, ha tudok. :?

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Jaj szegénykém....
Hát ez se kellemes...
Lesz még egy nagyfiad péntektől... :shock: :wink:

Hogy próbálkozol a tejszaporítással,Homeo?Utrica Urens 15ch!!!
És minél gyakoribb mellre tétel...hát az tényleg nem jó h kimarad egy szopi de ha hazamegy a párod akkor simán visszahozhatod a mennyiséget...ne aggódj!!A tejcsi csak hónapok alatt apad el,volt olyan aki 2 hó ritka szopi után visszahozta a gyakori szopizással a tejet!!
Jobbulást a párodnak!!!
Te meg ügyes csajszi vagy...általában az anyukáknak kimeríthetetlen energiájuk van :wink: ,most a tiédre különösen szükség lesz!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jesszus Andi! Hát nem irigyellek! Szegénykém, és szegény párod!!!
Mielőbbi jobbulást neki!
Még jó, hogy legalább Marci jó kisfiú :wink:
A tejcsivel kapcs: én Lilit 15 hós koráig szoptattam és utána még 1-2 hónapig volt tejem... szóval hajrá!!!!

Kiscica! Remélem másodszorra nem kell ilyen megpróbáltatásokon keresztülmenned. Mi volt a gond ami miatt kórházban voltál?
Nagyon nehéz lehetett neked a babád nélkül az első hetekben. Hogy lehet ezt kibírni???

Panni, kicsit megkésve, de boldog szülinapot Márknak és hófordulót Olikának :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika! Szülés után volt egy mélyvénás trombózisom. Ezért voltam kórházban. Most is összeszorul a szivem ha erre gondolok. Mint kiderült egy kis gézdarabka bennem maradt szülékkor és ez okozhatta a vérrögöt. Mivel nem alapbetegség miat hanem külső hatás miatt történt, így talán másodikra nem fordul elő. Meg ha minden igaz kapok vérhígítót is. De ebben nem vagyok még jólinformált. Mivel először teherbe kéne esni. Na de majd most. :lol: Vagy mégsem :cry:

Üdv
Kiscica
kiscica13
 
 


Sziasztok lányok!
Andi! Jobbulást a férjednek!Remélem hamar rendbe jön.Kitartást!

Gabi!Nem a frontok,meg miágymás nyűgösíti Alízt?Nem lehet egyszerű.Gondolom otthon sem tudsz úgy végezni,ahogy szeretnél,és ez megvisel.Majdcsak alakul.Fel a fejjel!!! :wink:

Én most egy hétre elköszönök.Vigyázzatok magatokra,meg a babókra! Remélem nem Keszthelyen fogok szülni! :D

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: