Új privát üzeneted érkezett!

Úgy legyen!!

Szal akkor 2 nap után lehet h nem is kell minden etetéskor??Ez jó lenne!

És figyi,te mikor adod neki?Mert etetés alatt vagy után írja,én meg inkább előtte adom...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Laptető!! :lol: :lol: :lol:

Ez besz@rás megint...a Várandósság/2008.márciusi babás topicban is én vok a laptetőn... :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok! Megjöttem!
Egy kicsit eltüntem, problémás időszakunk van............ :cry:
Rájöttem, hogy amit hisztinek hittem, az hasfájás. Egyre tipikusabb lett, és a chamomoilla is azért hatott, mert mindkét dologra hatásos. Az a baj, hogy ha fáj a hasa, akkor evés után szundít 30percet aztán ordít a köv etetésig. Szóval nincs, vagy csak 1x 2-3órás alvás egész nap :shock: :shock: Így estére teljesen kiüti magát, én meg egész nap nem tudom letenni :cry: Ez így gáz, neki is és nekem is :roll:
Mit használjak rá, maradjon a chamomilla (15ch-ból 1 gólyót adok neki etetés után)? Vagy nézegettem az espumisan-t? Szerintetek?

Hétvégén voltunk 2 napot egy kempingben (téglaházban). Tök jó volt :P Kár, hogy szomb-on erős szél fújt, azt Marci rosszul viselte. Volt kicsi hiszti :roll:
Meg mi Apával egész este azon stresszeltünk, hogy mást ne zavarjunk (szobatársat, meg a szomszédokat). Nekünk nagyon szar volt az éjjel, Marcinak nem!


Olvastam a fogamzásgátlásos beszélgetéseteket, nálunk is aktuális lesz. A jövő hétem megyek a 6hetes kontrollra :roll:
Azt hiszem én is gyógyszer mellett maradok, a spirál nem szimpi nekem sem :? :?

Ma volt a Doki a Csak csajok-ban. Furcsa, már olyan rég láttam. A terhesség alatt úgy megszoktam, hogy sűrűn találkozunk :roll:
Mióta Marci megérkezett, azok a személyek, helyek ( a Doki, Csilla, Margit, Sote) amik 9hónapig fontos szerepet játszottak az életemben, most eltüntek :? Furcsa érzés, majdnem nosztalgiázom :?
Na, nem azért mert sajnálom, hogy Marci velünk van!!!!!!!!!!!

Kép
p.andi
 
 

 
 

Panni! Én kaja után adom.

Andi, sajnálom, hogy Marci baba is hasfájós :( Sztem próbáld ki a gripe water-t, ez úgy néz ki mindenkinek használ... Panninak is és már másoktól is hallottam!

Én is láttam ma Kisfalvit a csak csajokban :D

És képek:

Kép Kép Kép

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi, mi az a "gripe water"? Hol kell azt megvenni?
Mondjuk, azóta már megvettem az Espumisan-t, most kipróbálam azt, hátha beválik.
Annyit már biztos segített, hogy reggel üres volt a pelus (kaki sehol :? ), ugyhogy délelőtt volt is üvöltés, de az Espumisan óta rotyog a gatya!!!! Bár, azt nem mondanám hogy nem sír :? ! És nem is alszik!!!
Nálatok a hasfájás ellenére volt alvás napközben?

Kép
p.andi
 
 


Ja, nagyon helyesek a fotók? Gabi!!! :lol: :lol:
Mennyit nőt már Aliz :o És milyen husi :lol: ! Mennyi most a súlya?
Szerintem Marci vékonykább :cry:

Kép
p.andi
 
 


Andi, a gripe water gyógyvíz, kapormagolajat tartalmaz. Patikában kapható, 1800 ft körül van... De hátha beválik az espumisan :wink:

Nálunk általában nappal volt alvás, viszont ha mégis ébren volt, akkor mindig üvöltött, és éjjel is sokat fent volt :cry:

Alíz már 4,5 kg :D Marci? Rakjál fel képet!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Panny és Gabi, nagyon helyesek a babák!

Mi ma voltunk oltáson. Marci 6020 gr és 66 cm. Az oltást is egész jól viselte, közben kicsit sírt, de aztán hamar megnyugodott. Most meg persze alszik mint a bunda!

Sok-sok kitartást a hasfájós babákhoz. Szerencsére mi ezen már túl vagyunk és nem szokott gond lenni a pocakkal! Remélem mindenkinél hamar elmúlik majd!

Rita

mpuma
 
 


Hali!

Hát tegnap még úgy gondoltam hat a Gripe Water de este :shock: :shock: :shock: basszus egy órás sírás,kínlódás volt szopi alattt...közben már 2x megszélcsöveztem,apa járkált vel(érdeke akkor sosem fáj9aztán ült egy kicsit az ölemben..adtam neki 3x az angol vízből...és nagy nehezen egy óra múlva tudott enni és szopi alatt elaludni...ez volt 9-kor és azóta is szunyál :wink:

Nekünk nappal nincs gond az alvással,sőt éjjel még úgysem hál'istennek...Olikának kimondottan evés közben fáj csak a hasija,de az nagyon :cry:
Már nagyon ki vok ettől :( nagyon sajnálom őt is,meg nekem is olyan tehetetlen és idegőrlő érzés...
Remélem azért egy pár nap alatt hat a víz,most minden bizodalmama ebben van

Gabci!

Szted én akkor most hogy adjam neki???Elkezd szopizni és 3-4 perc után jön az iszonyat sírás...akkor adjam be neki???

Nagyon szépek vagytok a képeken! :wink: Te milyen csinos vagy!!!

Andi!

Meg tudlak érteni,nagyon sz@r ez a pocifájás...

Én is láttam a dokinkat a Csak csajokban :wink:

Olika már 6550gr éps 68 cm. :wink:

Rita!

Nektek meddig tartott a hasfájás??És nektek is ilyen durva volt?

Mikor múlik már el szegénykémnek.....

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Megint írtam, megint elszállt :evil: :evil: :evil:

Panni, nagyon car lehetett az estétek :( Sztem próbáld meg akkor kaja közben beadni neki, ha tudod, a sírás miatt..nekem Alíz múltkor majdnem megfulladt rajta, mert annyira sírt ...
Egyébként ez érdekes, hogy Olikának nemhogy elmúlna, hanem egyre jobban fáj a pocakja. Gyerekorvossal beszéltél erről?
Nálunk is előfordult már, hogy kaja közben kezd el sírni, de nem ilyen brutál módon...erre azt mondta a védőnő, hogy ahogy elkezd enni beindul az emésztés és elkezd fájni a poci, szóval biztos attól van, de hogy ennyire... :shock: Szoktad kaja közben büfiztetni? Az is segíthet! Nagyon sajnálom!

Köszi a dícséretet, de ez csak egy viszonylag jó kép rólam, azért mertem feltenni :oops: :) A régi énemtől még azért messze vagyok (pont 10 kilóval) :(

Olivér is szép nagy fiú már! :wink:

Rita neked is köszi a bókot! És a bíztatást is! Marci is szép nagy baba!

Képzeljétek Alíz tegnap este 9-kor evett, kb 11-kor aludt el, és csak 5 órakor kelt újra enni!!! Szuper volt 6 órát aludni egyhuzamban! :D Bár íígy maradna!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Beszéltem a gyerekdokival,sajna azt mondta ez természetes...vanna babák akiknél erősebb a pocifájdalom,van akinél nincs is.....hát mi az előző kategóriába tartozunk Olikával :(
Azt mondta amikor elkezd enni és elkezd mozogni a nyelőcsöve,úgy elkezdenek a belei is mozogni és a benne lévő anyag elkezd dolgozni ,szelek képződnek és ettől fáj neki...egyik napról a másikra el fog múlni...Nem lehet semmi más mert a végén minsig pukiáradat van,szal egyértelmű...meg voltunk 7 hetesen hasi UH-n és minden OK volt.

Tegnap este megint jött a műsor,kaja közben adtam neki töbször is a vizet,aztán felvettem,ja és persze büfiztettem(szoktuk sokszor kaja közben)aztán beadtam neki a cumit és szépen elaludt.Na gondoltam, tuti kelni fog éjjel mert még biztos nem lakott jól..erre este 9-től reggel 9-ig(12 órát!)aludt.Arra a következtetésre jutottam hogy amíg nem fáj evés elején a pocija(4-5 percig)ő valszeg simán teleeszi magát(lehet h ezért is fáj a poci mert túl tele van)és utána már nem éhes...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Gabi!
Nagyon aranyosak a lányok!Éa Alíz milyen erős baba! :D
Az a 10 kiló meg még bőven elfér!Ne foglalkozz vele! :wink:

Panni!
Remélem Olika hamar túl lesz a hasfájáson. :o
Nekem szerencsére egyik sem volt túlzottan hasfájós,remélem Zsani sem lesz az. :oops:
Viszont a hosszabb alvásért megy az irígy! :)
Nekem két éves korig egyik sem aludt rendesen.Éjjel 4-5 alkalommal keltek.Ki voltam állandóan.Majd kiderül,most hogy lesz. :P

Rita!
Marci nő,mint a gomba!Pedig most született! :lol: Már elmúlt 4 hónapos!


Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Hát igen, hihetetlen hogy hogy repül az idő! :D

Az éjszakák nekünk sem túl jók, egyszer-kétszer biztos hogy eszik éjszaka, meg még néhányszor vizet is kér. Változó, vannak jobb éjszakák, de olyan hogy egész éjszaka aludjon olyan nem igazán.

Szerencsére a hasfájás nekünk nem volt olyan vészes, most így titeket olvasva. Akkor én néha elég szörnyűnek tartottam, de most látom, hogy ez lehetett volna sokkal rosszabb is. Remélem azért hamarosan nálatok is le fog múlni!

Képzeljétek, szerdán volt egy barátnőm lánybúcsúja (szombaton lesz az esküvő) ahova elmentem és Marcit itthon hagytam Apával. Aztán csütörtök reggel a férjem ezt mondta: "Minden tiszteletem és elismerésem a tiéd, hogy nap mint nap a Marcival vagy" Szegény egy kicsit kikészült az este, mert Marci nem akart elaludni, elég sokat nyűglődött, mire elaludt. Nekem viszont nagyon jól esett az elismerés, mert azért néha nagy szokott lenni a férjem szája, hogy mit panaszkodom a gyerek miatt. Most viszont ő is megtapasztalhatta, hogy azért nem mindig olyan könnyű vele. Szóval jó kis tanulópénz volt neki, nekem meg egy kicsit hízott a májam! :D Ja és persze jó volt a kikapcsólódás is a csajokkal! :-)

Holnap megint esküvő, de most Marcit is visszük, mert nincs kire itthon hagyni! Szóval nem unatkozunk! :-) Remélem Marci jó lesz és bírni fogja a strapát!

Ja és a hétvégére megint jön a kánikula! :? Kitartást mindenkinek!

mpuma
 
 


Sziasztok Lányok!
Szeretnék hozzátok csatlakozni ha nem gond. Van egy lassan 2 éves kisfiam, a régi MÁV kórházban született a Kisfalvi doktornál. És most útban a kistesó is... Lenne néhány kérdésem hozzátok. Van olyan köztetek aki szintén a MÁV-ban szült régen és most ment az orvossal tovább a SOTE II-re? Milyenek a tapasztalataitok ezzel a kórházzal kapcsolatban?
Szintén a több babásoktól kérdezném: szoptattátok még a nagyobb gyerkőcöt amikor terhesek lettetek? Az én kicsi fiam még szopizik és nem tudom hogyan sikerül majd elválasztani.
Hasfájással kapcsolatban: ha nem szűnik meg a hasfájás, érdemes arra is figyelni, hogy ti mit esztek. Sokszor a tehéntej fogyasztása is problémákat okozhat a babáknál. Találtam erről egy cikket: http://www.lll.hu/node/11
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Panni :( Akkor majd az idő segít!!! Tudom közhely, meg mikor????? De nem tudsz mást tenni!

Rita, azta, de jó neked! Én barátnőm is most megy férjhez, de én örülök, ha az esküvőn ott tudok lenni kicsit. Nem merném itthonhagyni éjszakára Alízt senkire sem! Úgy látszik hiába második gyerek mégis parásabb vagyok...

Daniki, köszi! Te hogy vagy? Keményedések?

Üdv itt Bánszkiné! Gratula a babához, és persze a nagyobbikhoz is! :) Sajna nem tudok neked mit mondani, mert nem szültem a Mávban, tehát nincs viszonyítási alapom, de majd Panny és Daniki...
És nem is szoptattam már, mikor terhes lettem, de úgy tudom az nem probléma, max majd leszokik akkor, amikor Te a kórházban leszel...

Én nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem, tejet csak minimálisat, ami napi egy tejeskávéhoz szükséges. Már lemondtam a joghurtról, tejfölről is, pedig ezeket imádom. :( De hál' istennek úgy néz ki, hogy egyre kevesebbet fáj a pocak... :wink: :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!
Az van folyamatosan.Meg most 2 napja erőteljes dagadás is. Alakulnak a dolgok! :P De már nem sok van.Lassan itt az idő! :lol:

Üdv köztünk!
Sajna a tapasztalataim még csak a MÁV-ra vonatkoznak.Majd szeptemberben többet tudok.De neked az még bőven belefér!Gratula a babához!
Én már nem szoptattam,de volt olyan ismerősöm aki igen.Ő 7 hónapos terhesen választotta el a babát,de neki akkor már csak reggel,meg este cicizett a fia.És elég hamar átállt.

Holnapra 37 fokot jósoltak!Vigyázzatok magatokra!
Csajok!
Holnap jó szórakozást!

Sziasztok!

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Hali :wink:

Vsaárnapra is 37 fokot mondott :shock: :shock: :shock:
De gáz.... :x nyár-nyár,rendben van de ez már túlzás :shock: :shock: :shock: ,nem?!

Üdv az új csapattagnak :wink:

Én szültem a Máv-ban is és a SOTE -n is...mentem a dokival utána.

Hát ne legyenek nagyon illúzióid...azért nem ugyanaz..legalábbis sztem...igaz hogy a dokink nagyon állítja hogy ugyanolyan baba-barát meg ilyenek..de ha te nem vagy kicsit agilisebb és kirató akkor lehet hogy egy csomó minden nem baba és mama barát :? :?
Pl.cukrosvizezik a babákat ami a MÁV-ban nem volt jellemző...bár az a helyzet hogy ez is csecsemősnővér függő...volt olyan aki azonal vizezni akarta volt aki nem.....én mondtam h nem kell,van előtejem,meg amúgyis a természet úgy áldja meg ezeket az apróságokat h amíg beindul a tejcsi van tartakékuk...szal én már az elején a tudtukra adtam h egyrészt van tapasztalatom nekem ott ne okítsanak,másrészt nem kérek semmilyen pótlást a babucinak...
Állandóan mérni kell h mennyit esznek a babák...sztem egy agyrém :evil: főleg régi típusú mérleggel...volt h evés után kevesebbet mutatott mint evés előtt :evil: :roll:
Amúgy a szülésnél meg az van amit a dokivalv és a szülésznővel megbeszél az ember...dokik közül is van vaskalapos,fafejű,de a Kisfalvi hál'istennek rugalmas és mindenben benne van ami nem veszélyezteti a kismamát vagy a babát :wink:
Hát kb.ennyi jut eszembe,de kérdezz nyugodtan :wink:

Ja és sztem is szoptathatsz...bár ez is egy olyan téma ami megossza a védőnők és orvosok táborát..de sztem szabad :wink:

Rita!

Jó csajbuli lehetett :wink: Apa elismerése meg sokat jelent az tuti!!! :wink:

Gabci!

Káépzeld tegnap egyátalán nem volt sírás egész nap!!! :lol:
Hogy mitől???A fene se tudja...lehet h mostanra hatott a víz???
Én amúgy egyátalán nem iszom tejet(3 éves korom óta nem bírom)szal attól nem fájhat a hasa...

Daniki!

Kiratás!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Üdv az újonnan érkezőnek!!!! Tanácsot adni sajna, nem tudok, egy babám van csak. Lehetne tudni egy keresztnevet esteleg?

Rita! Irigyellek én is. Én fodrászhoz szeretnék elmenni és addig apának kell Marcira felügyelni. Háááát, egy kicsit tartok tőle, hogy Apát megrázza esetleg az a néhány óra. :roll:

Hasfájás ügyben viszont sokat javultunk :lol: :lol: :lol:
Elmentünk a Doktornénihez, Ő ajánlotta az Infacolt és egy saját gyártmányú folyadékot. A kettőt felváltva adom, így most nincs sírás!!!
Nagyon boldog vagyok!!!!! Szörnyű volt az üvöltés és a tehetetlenség :cry:

Gáz ez a meleg. Egész nap leengedett reluxával, "sötétben" ülünk otthon, amig estefelé ki merjük dugni az orrunk. :roll:
Nagyon izgi :? Ha meg hideg lesz, az lesz a baj :shock:

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Igaz h rendeződni látszik nálunk is a hasfájás(nem tom a Gripe Water-nek köszönhető-e,valószínű igen :wink: )de már 3.este nincs sírás és kínlódás!!De azért meg tudnád adni a dokid saját lötyi tartalmát?Nekünk az Infacol kutya fülét sem ért :( de van akinek használ...

Hát én se nagyon tudok nappal elmenni egyenlőreOlika nélkül sehova :?
Velem nagyon jól elvan,de másnál... :shock: :shock: vagyis apával elvan ugyanúgy, de ő meg napközben dolgozik...múltkor is mentem kozmetikushoz,anyu már 10 perc múlva hívott h üvölt...sajna nem tudtam rohanni mert ott feküdtem befestett pillákkal :shock: ...Szal a lényeg h csak este vagy éjjel tudok portyázni(mondjuk az is jó) :wink:
Érdekes a nagyfiaim simábn elvoltak anyuval már 2 hetes kortuktól..Olika anyás :wink: Azt mondja anyu most visszakapom :lol: én voltam ilyen h anyu sehova nem mehetett tőlem :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, nem kértél egyszerűt :roll:
A dokinéni felírta a receptet, az alapján megcsinálták a patikában, de hogy mit tettek bele??? :? Megpróbálom kideríteni, de nem ígérek semmit, jó? Ne haragudj! :?

Érdekes dolog ez a "kihez kötődik a baba" kérdés.
Én még nem látom ezt kialakulni nálunk Marci részéről, azt gondolom viszont, hogy én tudom a legjobban mikor-mit akar Marci! Ami természetes is, mivel én vagyok vele éjjel-nappal :lol:
Valahol jó lenne, ha nem lenne túlságosan hozzám ragadva, bár lehet , hogy fájna is :oops: Majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok késöbb!

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy válaszoltatok és bocsánat, hogy lemaradt a keresztnevem, Andinak hívnak.
Panny, valahogy én is így sejtettem, nem lesz minden olyan mint a MÁV-ban, sokat gondolkoztam azon, mit válasszak a dokit, vagy maradjak a kórháznál. Ráadásul a szülésznőm is maradt a MÁV-ban, őt is nagyon sajnálom, remélem azért a SOTE-n is lesznek hasonló jó szülésznők. Nekem semmilyen problémám nem volt a kórházzal a 9 hónap alatt sem, teljesen rugalmasan mentek a vizsgálatok is, na jó kellett hozzá a Csilla is, jó hogy még most is lehet hozzá járni. Holnap megyek az első laborvizsgálatra, remélem minden rendben lesz.

Nem semmi ez az időjárás, tegnap a hőség miatt nem lehetett kimozdulni a lakásból, ma meg azért mert szakad az eső. Kicsi fiam teljesen összevan zavarodva, most is alszik, hogy fogom így este elaltatni?

Teszek fel róla nektek képet:
Kép Jánoska és kedvenc mackója

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok ha lehet. Megpróbáltam elolvasni a topicok végig, de nagyon hosszú. Ezért előre is elnézést ha valamit már írtatok és újra kérdezném.
Én még csak egyszer voltam Kisfalvinál, de nagyon szimpi. Nekem már van egy 12 éves nagylányom. Őt még Pásztón szültem. Hatvani vagyok, de nem szeretnék itt szülni, ha egyszer összejön a baba.
Már jó ideje szeretnénk másodikat, csak én nem voltam eddig rendben. Kérdéznék is ezzel kapcsolatban. Van valakinek tapasztalata, mennyire jó problémás esetekben a doki.
Még egy kérdés, megmondaná valaki mennyi most a doki magánrendelése (priviben is jó).

Köszönöm a segítséget. Az eddig olvasottak is sokat segítettek.

Üdv
Mónika
kiscica13
 
 


Üdv Bné Andi!
Ezen a dilemánn én is átestem pár hónappal ezelőtt.De végülis a doki mellett döntöttem, meg azért,mert maradt ismerősöm a Máv-ban,és nem tanácsolta,hogy maradjak.Azt mondta,hatalmas a káosz az átszervezés óta.Úgyhogy maradt az orvos,meg az új kórház.

Lányok!
Ez az időjárás rémes!Köztes megoldást nem lehetne?! :twisted:

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Szia Mónika!
Üdvözlet köztünk!
szerintem nagyon megbízható.Velem mindig nagyon korrektül bánt,és nagyon odafigyelt ránk.Dániel és vele együtt én is neki köszönhetjük,hogy minden renben volt a születésénél.Nem sokon múlott a baj.
A tarifa 8e Ft.

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Üdv.Móni!

A tarifa úgy van,8 rugó :wink:
Én sajna(vagyis hál"istennek) nem tudom h problémás estekben milyen a doki mert nálunk simán mind mindkettő szülés amit vele éltem meg(2. és 3.)de sztem biztos nagyon profi!!
Emberileg nagyon a topon van mert még nem egy úm.sztárdoki,nincs elszállva és nem pénzéhes.Azt gondolom ő még igenis hivatástudatos doki.
Azt tudom róla h nagyon rugalmas ,nem fafejű doki,nyitott a kismamik kéréseire a vajúdásnál vagy a szülésnél.Nagyon kedves és humoros.A férjem is tök jól kijött vele, a vizsgálatokon meg a szüléskor is dumáltak pl.a Forma 1 -ről,focról :lol: :lol: :lol:

Amúgy Hatvan itt van tőlünk 30km-re,szal a közelben vagy hozzám :lol:

Bné Andi!

Én is sokat vaciláltam h maradja.e a MÁV-ban vagy jöjjek a doki után...így uólag tudom h nagy hülyeség lett volna dokit váltani..de akkor még a régi MÁV-ra gondoltam,emlékzetm...aztán én is hallottam sokaktól h az már nem az a MÁV és nagy a káosz,meg a dokink is nagyon lebeszélt...Az én szülésznőm is ott maradt sajna(őt nagyon sajnáltam)mert a 2.szülésem a dokival meg vele nagyon szép volt.Amúgy Fazekas Zsuzsinak hívják.A tiéd?
De itt is találtam egy nagyon szupi szülésznőt aki legalább olyan szimpi és ügyes és profi és nagyon szép lett velük is a szülés(Tigyi Zsuzsi)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Képek :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gyönyörű gyerkőcök.
kiscica13
 
 


De jó, hogy egyre többen vagyunk! :D

Mónika, üdv itt!!! Nagylányodról rakjál majd képet! :wink:
Lehet tudni mi a "problémád"?

Bné Andi! Hogy milyen gyönyörű a fiad!!!!!! :D
Tigyi Zsuzsit én is ajánlom, nagyon kedves, jófej!!!

Panni! Olivér még mindig tünemény, milyen mosolygós!!! Annyira hasonlít a tesókra! Édesek! Krizsi hogy áll a féltékenységgel?

Lilinél szerencsére már elmúlt, mostanában egyre többet szeretgeti, úgy örülök!

Nálunk ma is nagyon sz@r idő van :( Ki sem tudunk mozdulni.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Hát ez az idő tényleg durva! Marci, nem tudom hogy ennek hatására-e, de tegnap reggel óta nem hajlandó aludni! Egész nap fent volt tegnap, kb.10 perceket aludt. Este is nagyon nehezen tudtam elaltatni. Aztán éjszaka jól aludt leszámítva, hogy 5-kor felkelt és nem akart visszaaludni. Aztán ma folytatja ugyanezt, egész délelőtt nem aludt. Már szerintem tök fáradt, nem tudm miért nem hajlandó elaludni!

Szegényt tökre sajnálom!

Üdv az újaknak!

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Olika se vitte túlzásba az alvást ma :? ...most nagy nehezen tudtam elaltatni a teraszon...jó kis friss,enyhén szeles idő van...jól betakartam,sztem jót fog aludni.

Gabci!

Hál 'Istennek Krizsi túl van a féltékenységen :wink: kb.3,5 fél hó kellett hogy helyrerázódjon lelkileg,ezért is siekrült a szobatisztaság is.Mostanra tudta elfogadni hogy van kistetsó,persze eddig is szerette csak velünk volt dacos.

Utálom ezt az időt...annyira rányomja az emnber hangulatára a bélyeget :x Utálom hogy nem lehet seova menni,ilynkeo olyan bezártság érzésem van és ez rossz...(depihangulat :shock: )

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Még nem írtam a topicba, csak olvastalak titeket, mert én is a Kisfalvi dokihoz járok.
Mónika: nem tudom, hogy ez mennyire számít problémás esetnek, de én egy éve hagytam abba a gyógyszert és tavaly novemberben kezdtünk dolgozni a babaprojekten. Január végén voltam a dokinál, hogy valami nincs rendben. Elküldött hormonvizsgálatra és azt mondta, hogy felborult a gyógyszertől a hormonháztartásom. Írt fel gyógyszer, clostit, amit két hónapig szedtem, de sajnos nem történt semmi. Majd visszamentem hozzá és azt mondta, hogy most gyógyszerszünet, megnézett uh-n és azt mondta, hogy nagyon biztató dolgokat lát. Ez egy hónapja volt. Most csütörtökön megyek hozzá uh-ra, mert ha jól számolom, akkor ma vagyok hat hetes kismami. Tehát a lényeg, hogy elég gyorsan összehoztuk a segítségével a babát :D Már csak abban bízom, hogy minden rendben lesz az uh-n, lesz szívhang és jó helyen is van a babóca.
Lányok nagyon tündériek a babócák, mindenkinek gratulálok hozzá.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!
Mónika! Én is hatvani vagyok, néhány éve költöztünk Bp-re. És Gödöllőn is laktunk albérletben egy évig, szeretem azt a várost, ha lesz rá lehetőségünk oda szeretnénk kiköltözni majd kertes házba, de egyenlőre csak álom.
Panny! Nagyon helyesek a fiúk, milyen az élet 3 (ill. 4) fiúval?
Nekem is Fazekas Zsuzsi volt a szülésznőm, bár a szülésnél sokat nem tudott segíteni mert császár lett a vége, de a szülés előtti napokban és órákban is sokat segített lelkileg is. A másik Zsuzsi szülésznő nevét megjegyzem, köszi hogy ajánlottátok!
Gabcika! Nálunk is kb. hasonló lesz a korkülönbség mint a te gyerkőceid között, kíváncsi vagyok nálunk lesz-e féltékenység.
Csige-bige! Örülnék ha lenne itt a fórumon egy velem egyidős kismami!!! :lol:
Rita! Szerintem csak próbál átállni egy következő napirendre, egyre kevesebbet fog majd aludni, de ezek az átmenti időszakok mindig olyan nehezek. Állandóan változtatnak vmin ezek a babócák, ami az egyik hónapban már működik a következő hónapban már nem fog. Nálunk legalábbis ez volt.

Ja, és ma voltam vérvételen (ez elég jól, gyorsan ment), és EKG-n. Na erre egy csomót kellett várnom, és még utánna is az eredményre. Ment a nagy sírás, hogy mert egyedül kell csinálnia mindent, stb., azért sajnáltam szegény nőcit, úgy látom tényleg uralkodik a káosz.

Andi

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Szisztok!

A nevekkel bajban leszek. Amint elovasom rögtön el is felejtem őket.
Mi már 2004 óta nem védekezünk. 2005-től 2008 jan-ig nem is menstruáltam. Az endokrinológiára jártam. Már januártól rendesen megjön. De 6 hónap closty szedése után semmi eredmény, ezért váltottam orvost. kb 1 hét múlva megyek vérvételre, hormonokat néznek. És apának is mennie kell az andrológiára (eléggé para, nagyon kell biztatni)
De hogy ne legyen ennyire egyszerű, magas a vérnyomásom és az első terhességem után volt egy mélyvénás trombózisom.
Ezért is vártunk sokáig a második babócával.
Hár ennyi, kicsit félek.

Üdv mindenkinek
Mónika
kiscica13
 
 


Sziasztok!
Úgy látom szépen összejövünk! :D
Üdv a legújabb tagnak4!
Csige-bige megy a drukk! :P

Mónika
Nekem is elég gáz volt az első terhességem, és a 24. héten találtam rá a dokira.A szülés után a trómbózis veszély folyamatosan fenállt,de azonnal gyógytornászt hozatott,meg szurikat kaptam,meg kompressziós harisnyát.De ha visszaolvastál,láthatod,hogy a 36. héten életmentő műtéttel született meg a fiam,amit Neki köszönhetek,az intenzíven volt egy kismama akinek nem volt ilyen figyelmes orvosa,és nem is úszta meg ennyivel,mint én.Szóval nagyon odafigyelt rám.Úgyhogy 8 nap után engedett haza folyamatos orvosi ellenőrzés mellett.
Szerencsére a 2.-kal minden rendben ment,és most sincs különösebb problémám.

Panni!
Olika tiszta mosolyalbum.Nagyon ari! :P
és hogy milyen gyorsan nő!

Rita!
Ne csodálkozz,minket is megvisel a front.marcika is biztos szenved.

Kitartást mindenkinek!

Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Bocsi lányok,de a shift billentyű nem akar mindig működni.Ki kéne dobnom!!! :evil: :twisted: :evil:

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Daniki!

Jöhetnél a 3.gyerket tervezzük topicba is(fogamzás-nál)én ott is vok :wink:

Üdv Csige-bige :wink:

Hányadikára vagy kiírva márciusra?Láttalak a 2009.márciusi topicban(én a 2008-ban vok :wink: )

Bné!

Tényleg ide akartok költözni majd Gödöllőre??De jó :wink:
Sztem is jó hely,én nagyon szeretem. :wink: Tőzsgyökeres gödöllői vok,igazi lokálpatriota :wink:
És merre laktatok albiban??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny: ha jól számoltam akkor márci 11-re leszek kiírva. Majd holnap megyek első uh-ra és meglátjuk hogy ő mit mond. Azon drukkolok, hogy már legyen szívhang és jó helyen legyen a baba.
Nagyon aranyos Olika, kis csupamosoly, nagyon vidám bab :D

KépKép
csige-bige
 
 


Panni, albérletben a Palotakert úton laktunk az egyik tízemeletesben, a MOL kúttól a másodikban. Szuper volt, hogy minden a közelünkben volt.

Kép

Kép
bánszkiné
 
 


Csige-bige!

Biztos minden OK lesz,majd számolj be :wink:

Bné!

Tudom hol van, mi is laktunk a Palotakerten fél évet albiban míg építkeztünk ,a lakást meg már eladtuk.
Tényleg jó hely mert minden kéznél van.Egyébként oda járnak a srácaim oviba :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én nagyon eltűntem, ebben az örületes melegben ami volt lemenekültünk Gárdonyba, múlt hét vasárnap jöttünk haza, de holnap megyünk megint vissza.

Nagyon édesek a babák, gratulálok mindenkinek!!!! :)

Mi is szépen fejlődünk, Mazsi már 5 kiló, megvolt az első oltás is (ami egy napra teljesen elrontotta a gyerekekt... :? ), szépen sonkásodik a kisasszony. :) Ha így fejlődünktovább, akkor már szeptemberben mehetünk is vissza kontrollra és kiírják műtétre, én annyira szeretnék már túlleni rajta és elfelejteni ezt az egészet....

Nagyon nagy dumás kiscsaj, meg folyton jár keze-lába, de az éjszakákat szerencsére 3 hetes kora óta átalussza, úgyhogy egy szavam nincs rá :)

Sajna a csecsemős nővérekéknek hála a szopira nem sikerült visszazoktatnunk, úgyhogy cumisüvegezünk én meg fejek vadul. Nem vagyok egy nagy tejcsáda, már napi 1x tápit eszik, de örülök hogy még ennyi is van.

A SOTE II-n igenis NAGYON erőszakosnak kell lenni a csecsemősökkel különben csesznek az emberre, sajnos én mint első gyerekes anyuka nem tudtam, nem voltam elég agresszív, és ettől aztán el is rontották nekünk a szopit 2 nap alatt....

Teszek képet

Kép

Kép

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szia Szőlő,

Nagyon aranyos babó.
kiscica13
 
 


Szőlő, nagyon édes a kiscsaj.
Sajnos SOTEII-ről én is azt hallottam, hogy a csecsemősök nem igazán foglalkoznak az emberre. Kis "ösztönzőt" kell nekik adni, hogy legalább az alapvető dolgokban segítsenek.

KépKép
csige-bige
 
 


Így van... Nekünk volt egy olyan hogy a köldökcsonk picit véres volt, átmentem megmutatni, a nő ahelyett hogy normálisan elmondta volna hogy miért, jól leb.szott hogy nem tisztítom neki jól.... "Megmutattam, nem?" Ja, megmutatta, ott álltuk körbe kb hatan, én meg pont nem láttam belőle semmit. Akkor azért mondtam neki hogy finoman, hogy nem azért jöttem ide hogy megdorgáljanak, hanem segítséget szerettem volna kérni, de ha gondolja keresek egy másik csecsemős nővért aki szívesen segít.

Csak sajna engem annyira kiidegeltek Linzerke szájpadhasadéka miatt, hogy mikor a szoptatásra kaptam a megjegyzéseket akkor már nem tudtam kezelni a dolgot...

Kép Kép
szõlõ
 
 


Ja, és köszönjük szépen a dícséreteket :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Nagyon édes kiscsajszi!!!!

És igazad van,a csecsemősök nincsenek a topon... :(

Engem azzal idegeltek ki h egy percre bevittem és máris cukrosvizezték :evil: :evil: :evil:
Ja és attól is kiakadtunk mindannyian h elvitték őket 8 körül fürdetni és fél11-11 körül hozták vissza... :x

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó estét lányok!
Megjöttünk az első uh-ról. Annyira jó volt, bár egy kicsit csalódott voltam, mert még nagyon pindur a mi kicsikénk. Még csak 4-5 hetes lehet. Valószínű, mivel nekem hosszabb szokott lenni a ciklusom a normálnál általában 5-9 nappal, ezért később volt pém is, így nagyon picuri még a baba. Szívhang még nem volt, de olyan jó volt látni. A doki azt mondta, hogy jó helyen van, jól van. Vigyázzak magamra, meló után sokat pihenjek és ha valami van, akkor hívjam. Következő uh augusztus 7-én.
A férjem is bejött a vizsgálatra és úgy örültünk neki.
Jó éjt mindenkinek.

KépKép
csige-bige
 
 


Szőlő!
Nagyon ari a Mazsi baba.

Csige-bige! Hatalmas gratula! Én is így voltam a picivel,mert 35 napos a ciklusom.Úgyhogy engem is visszahívott 3 héttel későbbre,és már volt szívhang addigra. :D

Panni!
Mit csináltál a cukros víz elkerülése érdekében?
Szerintem én össze fogok velük ugrani. :twisted:
Nem bírom a fránya népséget.ráadásul a császár után még rosszabb,mert nem mehetek azonnal vele az osztályra. :x
Majd benézek a másik topikba,köszi a hívást.
Az a legrosszabb,hogy tuti a 3.-4. napon tiszta hiszti leszek a baby blue miatt, mert a másik 2-vel is így volt,és egész nap sírtam. :cry:
Akkor aztán mindenkivel sikerül majd összekapnom.

Jó éjt!


Kriszta

Kép
Kép
Kép
daniki
 
 


Kép Anyukám és a még pici lányom Vivien (1996) Kép Az én nagy lányom (2007)
kiscica13
 
 


Nem vagyok még profi képfeltöltő.
Bocsi
kiscica13
 
 


Móni!

Ugyan,nagyon jól sikerült feltöltened a képeket.
Szép nagy lányod van már!! :wink:

Csige-bige!

Én is így voltam...nekem a pé-m a 18.napon volt így pár nappal később lehetett csak látni a pici szívhangját...
Gartulálok!!!
Az első babánál az első UH mindenkinek meghatározó és megható élmény :wink:

Daniki!

Hát én kikértem magamnak h miért adtak neki cukros vízet amíg 5,de szó szerint 5 percre betoltam egyetlen 1x...muszáj volt leugranom az anyakönyvi papírok miatt a felvételi irodába...szal a kis fital csajszi csak hebegett h sírt a baba...mondtam, neki h akkor estelg lehetett volna kicsit ringatni8a MÁV-ban ezt csinálták ahelyett h benyomják neki a cukros vízet,ráadásul gagyi cumisüvegből,ami egyátalán nem hasonlít az anyamellhez gondolhatod :evil: )
Minden szobához tartozik majd egy csecsemős(meglátod)aki az elején jön majd bemutatkozni..szal neki kifejtettem h semmi de semmiféle pótlást nem igénylek a babámank mert az előtej arra hivatott,h a tej beindulásáig ellása a babát és amúgyis van annyi tartalékuk mert a Jó Isten így teremti őket!!!Csak tudod sokan lekicsinylik a nagyon értékes,tele vitaminos előtejet!!
Na szal a nő ezt elfogadta mert látta h tapasztalat anyuka vok és elég agilis és határozott :wink: Sztem is ilyan legyél...kiálltam a babáért,volt h össze is kaptam egyik máésik csecsemőssel..Ja és volt h fürdésből(ami írtam h 3 órás is volt :evil: )úgy hozták vissaz h aludt édesdede(!!!)és a szája szélén folyt valami fehér :evil: :shock: :evil: :shock:
Onnantól ott vártuk a többi anyuikával a fürdető ablaka alatt a kicsiket és néztük őket folyamatosan!!Persze ez nem tetszett nekik de minket nem érdekelt!!Nehogymár beetessék a gyrekemt amikor nekem már a szülést követő nap beindult a rendes tejem és majd szét akart durrani úgy fájt,nehogymá egy mellgyuszit csináljanak nekem :evil: :evil:
Légy te is agilis,OK?!Sok szerencsét hozzá!Egy 3 gyrekes anyukát már nem tudnak megvezetni és ne is hagyd magad!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: