Új privát üzeneted érkezett!

Katus!
Jövő kedden megyünk 4d-s uh-ra Gyulára! Alig várjuk már! Ad a doki Dvd-t, nem kell vinni. Majd megírom, milyen volt. Ma voltam vérvételen, pénteken jön hozzánk a védőnő. Megkérdezem tőle a szülésre felk. tanfolyamot is.
Remélem mindenki remekül van ebben a napocskás időben!
kilda
 
 


Sziasztok!

Gerit csütörtökön visszük vizsgálatra, majd utána megyünk a humán fejlesztési központba. Úgy beszéltük a férjemmel, ha a dokik szerint nincs nagy baj Gergővel, akkor bízom benne, hogy hamarosan úgy csatlakozhatom hozzátok, mint kismama. Kép De nem akarok semmit sem elkiabálni!

Ildi!
Majd írd meg, hogy milyen volt a 4d-s uh és mik a fejlemények! Kép

Katus!
Nekem nem ment el a kedvem! Jövök, ahogy tudok. Kép Csak beindult a munka.

Kellemes napot nektek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Katus, még nem voltam a dokinál...most szombatra beszéltünk meg időpontot.
Hozzánk csütörtökön jön a védőnő.
Úgyhogy túl sok mindent nem tudok még mesélni.
4D-sre én is akarok majd menni, de valószínűleg úgy fogom időzíteni, hogy ha legközelebb kell menni az orvosomhoz, akkor átmegyünk Gyulára is az ultrahangra.
Ma egy kolléganőmtől aki gyeden van kaptam egy csomó babaholmit, amit az ő picurija már kinőtt Kép ...ruhára már nem sokat kell költenünk.

Anikó, szorítok, hogy a kisfiadnál ne legyen komoly baj....lehet, hogy egy kis idő múlva magától elkezd majd beszélni, és egész mondatokat fog mondani. (Hallotam már hasonló esetről.)

Ildi, én is nagyon kíváncsi vagyok a 4D-re, feltétlen írd meg milyen volt!
hmnoemi
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom, szépen szaporodnak a hozzászólások az utóbbi időben. Jelentem, nekem időközben megszületett a kisfiam, ezért tűntem el szó nélkül! Kép Két héttel korábban jött a drágám. Kép

Azt kell mondanom, hogy minden sokkal jobban alakult, mint előre gondoltam volna, ezért nagyon szerencsésnek érzem magam. Leszámítva persze a szülési fájdalmakat, azokról ugye fogalmam sem volt eddig... Hááát, most már tudom, hogy a fájdalomnak nincs felső határa...

Nagyon gyorsan történt minden, egyik este 11-kor váratlanul folyni kezdett a magzatvíz. Éjfélre beértünk a kórházba, akkor éreztem az első fájást, addig csak keményedett a pocakom. Az ügyeletes doki és a szülésznő is nagyon kedves volt, ez utóbbitól féltem előtte, hogy vajon kihez lesz szerencsém, de jobbat elképzelni sem tudnék! Pozitív kritikánál lehet nevet írni? Kép Hajni a keresztneve. Éjfél után feltették a CTG-t, ott feküdtem 3/4 1-ig, akkor már komoly fájásaim voltak. Az ügyeletes doki úgy saccolta, hogy reggel 7-re baba lesz, no, akkor úgy éreztem, hogy addig én meghalok, vagy minimum megőrülök, mert ezt biztos nem tudom elviselni. 2 ujjnyi volt a méhszáj, ami nem nagy kaland annak tudatában, hogy már 2 hónapja 1 ujjnyival rohangáltam... Kaptam beöntést, nagyon kíméletesen, még csak kellemetlen sem volt, pedig féltem tőle. Utána irány a tusoló. Szerencsére egyedül voltam az éjszaka kellős közepén, így "kedvemre" kínlódhattam, jól esett a meleg víz. Szegény párom már kétszer utánam küldött valakit, hogy nem lettem-e rosszul, olyan sokáig voltam bent. Nem voltam rosszul, csak azt sem tudtam, hogy fiú vagyok, vagy lány, mert már összeértek a fájások. Utána újra vizsgálat, ahol kiderült, hogy időközben teljesen eltűnt a méhszáj...! Nem terveztünk apás szülést, de az én drága párom végig mellettem volt, örök hálám neki érte, előtte nem is gondoltam volna, hogy ez milyen sokat tud jelenteni. Mindketten vártuk Orosz dokit, mint a messiást, aki ott is volt nagyon rövid időn belül, miután szóltak neki. Szinte a finisre érkezett, megvizsgált és jöttek is a tolófájások. Nem tudom, mennyi ideig tartott a kitolási szakasz, talán 15 perc volt, talán 20, talán fél óra... A végén már nem voltam teljesen észnél, kívülállóként, mechanikusan tettem, amit mondtak. Nekem ez volt a legnehezebb része az egésznek, míg másoknak ez a legkönnyebb. Lényeg a lényeg, hogy hajnali fél 3-kor már felsírt a kis fütyis és ezt akárhogyan is számoljuk, mindössze 2,5 óra az első fájástól kezdve. Kép Nagyon aranyos volt mindenki, a hasamra tették, mondták, hogy nyugodtan lehet fényképezni, ha szeretnénk. Utána volt még pár "finomság", ami a szüléssel jár (gátvarrás, kitörlés, stb...), de ez már szóra sem érdemes. Kép Amit még érdemes megjegyeznem, hogy Orosz doki nagyon sokat segített nekem és a babának az utolsó nehéz percekben azzal, hogy segített kitolni őt a karjával. Nagyon profin csinálta, mert a következő napokban a másnál szült kismamik folyton panaszkodtak, hogy mennyire fáj nekik a dokijuk könyökének nyoma a bordájuk körényékén, míg én semmit sem éreztem. Sem akkor, sem utána. Nekem egyedül a gátsebem fájt pár napig, nem bírtam ülni, de már semmi bajom. Kép

Röviden ennyi. Kép Kellemes emlékként marad meg bennem ez az öt nap, igazából senkire sem tudok rosszat mondani. A takinéninek van egy stílusa, de ő olyan, meg kell találni vele a hangot, vagy nem kell vele foglalkozni. Kép A csecsemősök kedvesek voltak, a lényeg, hogy kérdezni kell tőlük, ha szeretnénk valamit. Mellszívót érdemes vinni, az én babám nem nagyon szopizott az első két napon, őt is megviselte a szülés és ugye nem is nagyon volt még mit, de erőltettem a mellszívóval is, így a 2. nap estéjére szépen belövellt a tej és azóta is nagyon sok van, nem kell semmi pótlást adni. Attól kezdve a kórházban is minden este leadtam a csecsemősőknél a lefejt tejet, hogy éjjel azt adják a babának. Szerencsére a sárgaság is elkerülte a kis drágámat, így az 5. napon hazajöhettünk.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, nagyon szívesen válaszolok. Kép Ha minden jól megy, 2-3 év múlva a következő babámat is ugyanígy szeretném a világra hozni. Mindenben pozitívan csalódtam, amitől féltem, Orosz dokiban pedig nem hiába bíztam, megérdemli a maximális bizalmat, csak erősödött bennem, hogy legközelebb is csak nála szülnék. Kép
mirage
 
 


Mirage!
Lehet,hogy az általad dicsért orvos másoknak nem szimpatikus,vagy kellemetlen élményeik vannak vele kapcsolatban.
Ne ébresszd fel senkiben ilymódon a gyülöletét,hogy dicséred.
Õ is egy orvos a sokból.Neked pozitív élményed volt vele kapcsolatban,ez jó,de óvatosan a jelzőkkel.Az orvos is csak egy láncszem a gépezetben.A bábák ,ápolónők neve nem hangzik el(kivéve most),pedig Õk is dolgoznak és segítenek a szülésnél ill. az osztályon,az ágy mellett.Szerintem valamiféle középutat kellene találni a dicséretek kiosztásánál.
(ez egy jóindulatú hozzászólás volt a részemről,nem támadólag irtam).Sok boldogságot a babához!
bábák
 
 


Kedves Bábák!

Én még nem szültem, de már most tisztában vagyok a Ti munkátok jelentőségével. Sőt!!! Abszolult csak pozitívumokat hallottam a békéscsabai szülészet dolgozóiról. Ezt előre is köszönöm Nektek, így én teljes bizalommal megyek majd a következő hónapban szülni hozzátok.
Viszont nem értem, hogy miért tiltakozol ennyire a véleményektől. Valamilyen módon tapasztalatokat kell gyűjtenünk, információkhoz kell jutnunk. Én a terhességem előtt azt sem tudtam, hol az osztály, milyenek itt a lehetőségek, viszonyok, pedig már évek óta, ahhoz az orvoshoz járok, akinél szülni fogok, tehát valamilyen szinten már ismertem, de mivel nem voltam még terhes "szüléssel" kapcsolatos oldaláról nem ismerhettem meg. Hála az égnek soha nem volt semmi problémám, így a rákszűrésen, gyógyszerfelíráson kívül nem kellett más miatt megkeresnem. Jó lett volna, ha valakivel tudok erről is beszélni, mielőtt döntök, hogy kit kérek fel a szülésre. Ha van időd nézz meg esetleg más topikokat, hogy mennyire nyíltan írnak egyes korházakról, orvosokról. Miért baj az ha kapunk infókat. Miért baj az ha esetleg tudja a kismama, hogy mire számíthat. Itt most nem feltétlen a rosszra gondolok. Mint az előző hozzászólásomban írtam a miénk a választási lehetőség, de ahhoz hogy tudjunk választani kellenek azért támpontok. Ha mindenki körültekintően informálódna talán nem lenne ennyi félreértés. Például voltak olyan kisebb dolgok, amelyek nekem sem teszettek az orvosommal kapcsolatban, de tájékozódtam és azt kellett megállapítani, hogy ez itt Békéscsabán teljesen általános dolog, így ezt magamban feltudtam dolgozni és rá kellett jönnöm, hogy ez így van, ha "hergelem" magam rajta az semmit nem segít. Ha ezt nem tudtam volna elfogadni nem itt szülnék.
Mirage!
Gratulálok a babához. Sok boldogságot!
zsu77
 
 


Kedves Bábák!

Amit írtam, én is kizárólag jóindulatúlag írtam. Nem bántottam sehol senkit és azt sem írtam sehol, hogy kizárólag az általam említett orvos és szülésznő profi a kórházban. Azért emeltem ki őket, mert nekem csak velük volt személyes kontaktusom. Ez nem azt jelenti, hogy a többiek nem jók!

A babavárás valóban egy rendkívül érzékeny időszak minden nő életében és tudatosan-tudat alatt arra törekszünk, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki belőle a születendő babáinknak és magunknak egyaránt. Ott van a végén a nagy ismeretlen, a szülés, amitől mindannyian tartunk. Aki még nem szült, az azért fél, aki pedig igen, az azért... Természetes, hogy érdeklődünk, hogy egymástól szerezzük az információkat. Ez a fórum a szóbeli kommunikáció írásbeli formája, amit meg lehet szüntetni, ki lehet hagyni a neveket, de akkor mi értelme az egésznek? Hogyan lehet általánosságokat írni a tapasztalatainkról? Eltűnhet innen mindenki, de a jelenség attól nem fog megszűnni, az orvosok népszerűsége ezután is szájról szájra terjed majd, mint eddig. Biztosan van olyan, akinek pl. az én orvosom nem szimpatikus, de nem hinném, hogy bárkiben is gyűlöletet keltene az, hogy mások jó véleménnyel vannak róla. Ha pedig egy valaki feltűen sokszor kap akár pozitív, akár negatív kritikát, az nyilván nem lehet véletlen... Egészen apró dolgokon is múlhat... Az említett orvos naponta bejár a "betegeihez", érdeklődik, megnézi őket. Pár pillanat az egész, a többiek is megtehetnék, mégsem teszik... A többi kismama meg is jegyezte minden alkalommal, hogy az ő orvosuk rájuk sem nézett a szülés óta...

A csecsemősök, ápolónők neve nyilván azért nem hangzik el, mert egy átlagos szülésnél bent töltünk 5 napot, ami alatt minimum 10-15 személlyel találkozunk. Ez sem azt jelenti, hogy ők nem jók. Sokan vannak, nincs meg velük az a személyes kontaktus, mint egy orvossal/szülésznővel, így a nevüket sem tudjuk. (Mint már írtam, én nagyon elégedett voltam mindenkivel)

Mindent összegezve nem hinném, hogy kárt okoztam volna bárkinek is Békéscsabán azzal, hogy megosztottam a pozitív tapasztalataimat. Annak tudatában főleg nem, hogy egyre több kismama dönt úgy, hogy inkább átmegy Gyulára szülni.........
mirage
 
 


Mirage!
Enged meg hogy gratuláljak és nagyon jó egészséget kívánjak nektek!

Teljesen egyetértek veled szerintem is le kell írni a tapasztalatokat.
Bábák!
Nem értem, hogy miért keltene gyűlöletet a dícséret azokban akiknek volt rossz élményük egy-egy orvossal szemben.
Én biztosan örülnék, ha például a thgond. orvosról végre hallanék valakitől legalább egy pozitív történetet.
Miért baj ha leírjuk azt hogy valamelyik orvossal vagy szülésznővel ill. nővérrel meg vagyunk elégedve?
Önnek nem esne jól, hogyha valaki megdícsérné a munkáját név szerint? Mert szerintem álszerénység lenne azt állítani hogy nem.
Én leginkább azt szeretném, ha itt mindenkiről csak jó dolgokat írhatnánk le és a negatív kritikák elmaradoznának.

Kép

Kép
katus73
 
 


Kedves Bábák!

Elolvastam mégegyszer amit írt.
Nekem úgy tűnik, hogy inkább az a baj, hogy mindíg csak az orvost dícsérik.( vele találkozunk a legtöbbet és szerintem ez érthető.)

Tudom, hogy nagy átlagban a szülésznő irányítja a szülés folyamtatát és az orvos csak a vége felé kapcsolódik be. Ezért le a kalappal a szülésznők előtt.
Talán jó lenne, ha mindenki hordana névtáblát és akkor tudnánk a neveket.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Bábák!
Én most egy kicsit összezavarodtam. Rosszat ne írjunk, mert.... De jót se írjunk, mert... Akkor mit írhatunk le?
Bennem nem keletett gyűlöletet ...dr dícsérete, akit Mirage említett! Sőt! Nagyon is jó dolog, hogy így áll a betegeihez, a munkájához.

Valóban nem nagyon ismerjük meg a szülésznőket és sajnos most sem vállalod, vállaljátok neveteket a fórumban. Így biztos nem lesznek ismertek a szülésznők! Ezáltal ha valaki szeretne is választani szülésznőt, fogalma sincs, hogy kit válasszon. Én nem hiszem, hogy fogok választani, mert megbízom bennük, viszont orvost egyértelmű, hogy választok.

Szerintem maradjunk annyiban, hogy írjuk le tapasztalatinkat. Jót, rosszat, egyszóval mindent!

Mirage!
Szívből gartuálok a picibabádhoz és kívánok jó egészséget, sok tejcsit! Örülök, hogy kellemes élményekkel gazdagodtál és megosztottad velünk! Remélem azért beszámolsz majd a picid fejlődéséről!

Mi ma voltunk a neurológián. Nem írom ide a diagnózist, mert azt hiszem ez újabb vitát szülne! Aki szeretné tudni mi baja van a kisfiamnak, szívesen leírom levélben!

Mindenkinek minden jót!
Anikó Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


sziasztok,
ne haragudjatok, nincs időm visszaolvasniKép

Szeretnék nektek egy tökúj babakocsit kínálni,
azért nem csak a keres-kínál topicba írok, mert csabai vagyok.

Eladásr kínálom ezt a Quinny Freestyle 3XL babakocsit,
Nagyon jó, csak egész télen nem használtuk, most meg rájöttem, hogy mivel sokat utazom majd, nekünk egy ennél kisebb kocsira lesz szükségünk, ha szegedre megek és villmosozni meg buszozni kell.

Teszek fel képet, h bárkit érdekelne, írjon!
angelface@freemail.hu

KépKép

-önkormányzó első kerék,
-bármely útfelületen biztonságos,
-a hordozó is kombinálható a naptetővel
-hordozóval újszülött kortól használható,
-5pontos párnázott biztonsági öv,
-stb...
nem akarom foglalni a sok helyet, ha bárkit érdekel, írjon e-mailt!

sziasztok,
jó egészséget minden mamának, babának!
Zsófi
zsofy
 
 


bocs a sok elírásért,a lányom nem hagyott írniKép
zsofy
 
 


Sziasztok lányok!

Azért nem írtam mert valami baj volt az internettel nem tudtam rákapcsolódni.
Mi ez a pangás?

Zsofy!
Én 4 kerekű babakocsit szeretnék majd venni, nekem ez a 3 kerekű nem jön be.( A régi tolókocsikra emlékeztet ha meg nem bántalak.)

Noémi!
Mi volt az orvosnál?

Anyko!
Szerintem nyugodtan leírhatod, hogy mi volt a neurológusnál, vagy esetleg beigazolódott a sejtésed ( a szülés alatti komplikációra gonodolok)

Mirage!
Hogyan telnek a babás hétköznapok?

Bábák!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hány szülésznő dolgozik a békéscsabai szülészeten?

Magamról annyit, hogy volt ma nálunk a védőnénink aki egy tündér. Jövő héten megyek a 20 hetes Uh.-ra, ahová természetesen a férjem is elkísér.
Hát most egyenlőre ennyi. Írjatok!

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van, idekinn és a pocakokban is!
Ma voltam a tgondozóban - reggel 8-11-ig. Ja, és csak a laboreredményemért. Tanulság, csak ezért fél 11 után szabad menni, és inkább a hét vége felé!
Ma van végre a 4D-nk napja!
Holnap jelentkezem, és részletesen elmesélem!

Anikó! Engem (is) érdekel a kisfiad diagnózisa!!!
Mirage! Egészségben, tejcsiben gazdag, örömteli babázást kívánok én is neked! (Ilyen szülésre vágynék én is! Megerősítettél, hogy Apának ott a helye!)
Tudtok-e a Centerrel szemben (a parkolóházzal szemben talán)nemrég nyílt újabb bababoltról? Érdemes megnézni?
Holnap jövök! (Itt tartunk:25 hét+1nap)
kilda
 
 


Ildikó!

Én csütörtökön megyek a t.gondozóba szintén csak labor eredményért és megfogadom a tanácsod 10 után megyek majd.
Vittél vizeletet és meg is mértek szokás szerint, vagy csak odaadták az eredményt?
Az orvoshoz is be kellett menned?

Végül is milyen telefonszámon jelentkeztél be az 4D uh.-s orvoshoz?

Katus 19+0

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon ritkán tudok jönni, a maradék néhány szabad percemben általában nem jön be a babanet.

A hétköznapok még furcsák, meg kell szoknunk az új napirendet a babával. Még mindig olyan hihetetlen, hogy ő a MI kisfiunk! Kép Nagyon jó baba, ritkán sír (de olyankor nagyon Kép) és rengeteget eszik. A szopizással vannak gondjaink, mert hiába az én végtelen türelmem, egyszerűen nem tudja rendesen a szájába venni a cicit és neki nincs türelme sokáig próbálkozni... No, olyankor jön az ordítás. Próbálok neki segíteni, ahogyan a kórházban mutatták, de az én kis drágám nem tud várni, neki azonnal kell a tej és csak hergeli magát. Rengeteg tejem van (nem tudom, honnan jön ez a mennyiség Kép), így lefejem és megkapja cumisüvegből. Sokan nagyon helytelenítik ezt a dolgot, de ennie azért csak kell...

Anykó, szerintem is írd le, hogy mi lett a diagnózis, engem nagyon érdekel!
mirage
 
 


Egy kép lemaradt. KépKép
mirage
 
 


Egy kép lemaradt. Kép
mirage
 
 


Kép
mirage
 
 


Sziasztok!

Voltam szombaton az orvosnál, nagyon aranyos volt. Megbeszéltünk minden fontosat. Mondta, ha bármi gondom van hívhatom őt akár éjszaka is.
Kérdeztem őt a 4D-ről is. Szakmai szempontból inkább a kecskemétit javasolta, de oda csak február végére kaptam volna időpontot. Így azt mondta akkor inkább menjünk Gyulára. most a 22. héten tartunk, és a legideálisabb a 24-25 hét környékén, mert akkor még van helye megmutatni magát. Kép
A 24. heti vérvizsgálat után vár majd újból sok szeretettel a doktorbácsi minket. Kép
A védőnénink nem volt még, a múlt heti randinkat lemondta, mert elhúzódott a tanácsadás, majd talán ezen a héten jön.
A picuri nagyon aktív, minden nap mocorog. Kép Nagyon jó érzés.
Mondta a doki bácsi, hogy az elevitet nem ártana szedni, ha nem is minden nap, de azért szedjem. Hát nem sok kedvem van hozzá, mert már így is 9-10 kiló plusz van rajtam. És még csak most jön a java. Azt javasolta, hogy néha próbáljak meg beiktatni gyümölcsnapot. De segítsetek! Hogy lehet ezt kibírni?
Vasárnap kipróbáltam, de azt hittem megzavarodok olyan éhes voltam. Utána meg olyan hasmenésem lett, hogy csak na. Kép
Szóval ha van valami tippetek.....

Mirage! Gyönyörű a kisfiad! Kép

Remélem az én kisbabám is ilyen szép lesz. Kép

További szép napot nektek!
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Mirage!
Szerintem is csodaszép ez a kis legény!
Sok sikert a szopizáshoz, én azért a cumisüveget nem erőltetném még. A védőnődtől nem tudsz segítséget kérni ezügyben?

Katus!
Nem vittem és nem is mértek meg, csak a vérvételkor. A védőnőknél kapsz sorszámot, szólítanak, beírják a könyvedbe az eredményeket. Újabb várakozás, és a dokihoz is behívnak. De ő csak aláírja a könyvedet, megkérdezi esetleg, hogy van-e panaszod. Nekem írt fel egy kis vasat, igaz ezt a könyvembe nem írta bele.
A 4D-s re már leírtam a számot korábban, most nincs nálam. Ha visszakeresel... remélem megtalálod!

A 4D-s Uh: az orvos nagyon kedves, szimpatikus nekem.Szülnék nála gondolkodás nélkül. Kár, hogy nem itt van csabán! Kb fél óráig tartott összesen az egész, maga a felvétel kb 15 perces lett. Mindent elmagyarázott, hogy micsoda, megmérte szinte mindenét.Picúr nem örült annyira a vizsgálódásnak, így mindig takarta magát a kezével. De azért mosolygott, tapicskolt a lábaival, mutogatott, ivott, mocorgott... A végén megkérdezte, hogy mindent értettünk-e...
A mostani súlya /708gr/ alapján megsaccolta, hogy mennyivel várható szüléskor( 3400 gr), és a szülés idejét is! Mi +3 napot kaptunk még. Kiskönyvet jó vinni. Dvd-re írta a felvételt - ő adta a lemezt. Kaptunk egy nagyobb színes, és egy fekete-fehér képet, egy kis papírt a mért adatokkal, bár ez a felvételen is látható. 11 ezret kért. Nagyon örültünk, hogy elmentünk, megnyugodtunk, hogy jól van, szépen gyarapodik, és a lábaitól odavagyok! (Egyébként tiszta Apukám!)

Noémi! Én láttam kecskeméti felvételt is. Kisebb korú babáról, az igaz. (20 hetes volt akkor.) A miénken ezért jobban láthatóak a testrészek, de a felbontás ugyanaz lehet. Időtartamban is kb. Árban is. Az orvos itt is ezerrel törte magát, hogy a legjobb fotókat készíthesse, és örült minden kis "produkciónak" ugyanúgy, mint mi!
Szóval nem lebeszélni akarlak, csak tudatni, hogy akinek itt is megfelel, az nem fog csalódni.

Diétában nem tudok segíteni! Sokszor keveset, ezt mondják. Én szerencsére nem vagyok - még?- kívánós.

Bocs, ha hosszú voltam! Mindenkinek szép napot!
kilda
 
 


Szia Ildi!

Nagyon-nagyon köszi, hogy leírtad milyen volt a 4D. Én is nagyon meg szeretném csináltatni. Kép
A kecskemétit csak olyan szempontból mondta a doki, hogy ott tapasztaltabb az orvos, régebb óta csinálja és talán jobban odafigyel a vizsgálat alkalmával a szervek fejlődésére is.
De a gyulait is jó szakembernek tartja. Biztos azért mondja, hogy nyugodtan menjünk Gyulára, ha Kecskeméten nem kapunk korábbi időpontot.
Na majd még megálmodjuk.
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

A 4D ultrahanghoz szeretnék hozzászólni. Én dr. Nemes Andrásnál voltam Kecskeméten, nem voltam a gyulai orvosnál, de három ismerősöm is volt. Az egyik azt mondta, hogy ők a vizsgálat után elmentek Kecskemétre, mert itt a doki azt se nagyon tudta, hogy mit néz. Másik két ismerősömnek nagyobb babát saccolt, mint ami utánna lett, a szülési időpontok sem álták meg a helyüket. De egyébként mindenki azt mondta, hogy jó fej a doki. Én csak Kecskeméten voltam (háromszor), nekem egyébként az egyik nőgyógyász barátunk is őt javasolta. Olyan dolgokat mondott, olyan tanácsokat adott, amiről az itteni választott orvosommal nem is beszéltünk. Pl. most voltam a 36 hetes ultrahangon és kb. 20 percig csak arról beszélt, hogy mit csináljak, ha úgy érzem, hogy rám jött a szülhetnék. Pedig nem nála fogok szülni, mit kellene, hogy érdekelje, hogy én mit csinálok. Tegnap voltam a saját orvosomnál direkt megkérdeztem, hogy mi a teendő, ha valami szokatlant tapasztalok, ő egy mondattal elintézte: azt mondta, hogy menjek be a korházba, ahol majd az ügyeletes orvos eldönti mit kell tenni.
Hmnoemi!
Az Elevit-től és bármilyen más egyéb vitamintől nem fogsz hízni, ez csak rajtad múlik, hogy mennyit eszel. Viszont a babának jót teszel vele és ez most a legfontosabb. Nem?! Én 16 hetes koromig semmit nem híztam, minden ruhám, nadrágom jó volt rám. Utánna hirtelen elkezdtem hízni, úgy hogy a végén heti 1 kg-nál tartottam. Pedig nem éreztem, hogy többet ettem volna, mint terhesség előtt. Amikor 11-12 kg volt már rajtam a terhesgondozáson szóltak, hogy jó lesz megállni. Nekem is diétát javasoltak, sok zöldséget, sovány húst, só és fűszermentes kajákat. És ezek kívül azt, hogy fogjam vissza a vizet, folyadékot!!! Nem is éreztem, hogy vizesedek. Diétázni nem igazán tudtam sosem, én sem lakom jól salátával, de a vizet visszafogtam és 4 nap alatt lement 3 kg!!! Utánna is odafigyeltem és egy deka nem jött fel, az ünnepekig. Akkor egy kicsit eleresztettem magam. 37 hetesen 13 kg-nál tartok, de mostmár mindent eszem, csak legfeljebb nem annyit amennyi belémfér. Pl. imádom a korházi kakaóscsigát (ami egyébként nem egy átlagos méretű, kb. kistányérnyi) és ha megyek veszek egyet. Persze kettőt is megbírnék enni. Ami még egyébként segített a diétába az az, hogy az orvosom elmondta, hogy a szülést is megnehezíti, a babának sem jó a nagy súlyfelesleg. Mi meg ugye neki akarjuk a legjobbat. Ami szerintem még fontos a vacsora. Megpróbálok 6-ig megvacsorázni, csak diétás kaját (kefír, sonka, körözött, sajt, semmi kenyér), viszont reggelire és ebédre azt eszem, amit kívánok.

Mirage!
Gyönyörű a kisfiad.
zsu77
 
 


Mirage!
A szoptatással kapcsolatosan tényleg kérdezd meg a védőnőt és ha akkor sem megy akkor ne legyen lelkiismeretfurdalásod attól, hogy cumis üvegből adod az anyatejet. Az a lényeg hogy anyatej!

Noémi!

Az én orvosom meg azt mondja vitaminnal kapcsolatosan, hogy inkább csak azok szedjék akik kórosan soványak vagy cigiznek vagy van valami betegségük. Ahány ház annyi szokás.
Egyébként ha a táplákozással minden vitamint be tudsz vinni akkor szerintem is felesleges a vitamin, ugyanis vannak olyan vitamin fajták amiből nem jó ha a szervezetben felhalmozódnak.

Én is nagyon szeretnék elmenni 4D-s ultrahangra de most egy kicsit elbizonytalanodtam, valószínűleg megkérdezem az orvosomat.

Eddig 4 kiló híztam most vagyok 19+2.( 60 kg vagyok és 158 cm )

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Hát ez a hízás téma egy kicsit elkeserít. Azt hiszem sajnos nem csak azon múlik, hogy mit eszek, és mit nem, hanem nagyon sok a hajlamon és az alkaton is. Kép
Én átlagosan 62-63 kiló szoktam lenni, ha nem fogyózok, nem teszek semmit azért, hogy kevesebbet mutasson a mérleg.
Ahogy terhes lettem nem vettem észre, hogy többet ennék, annyit változtattam, hogy reggelire is mindig eszem valamit, délben kenyérmentes főtt menü, vacsorát is igyekszem nem túl késői időpontra időzíteni. Általában azt eszem, ami éppen jól esik.
Igyekszem elég sok gyümölcsöt, zöldséget enni, és rákaptam az aszalt gyülöcsre is.
A súlyom nem is igazán magam miatt érdekel, mert azzal úgy vagyok, hogy majd leadom később, hanem inkább attól félek ha túl sokat sikerül magamra szedni, akkor esetleg egészségi problémák alakulhatnak ki, ami ugye nem tenne jót a babának sem. És ezt nagyon nem szeretném. Kép
Az elevittel kapcsolatosan meg egy gyógyszerésznő, és az orvosom is megerősített abban, hogy előfordulhat, hogy annak hatására még inkább csipegetem fel a kilócskákat.
Talán az is gond, hogy irodai munkát végzek és sajnos elég keveset mozgok.
Azt várom, hogy egy kicsit jobbb idő legyen és akkor sétálva fogok hazajárni a munkából, hátha az egy kicsit segíteni fog.
De szerencsére a vizesedés jeleit még nem tapasztaltam.
És ami még inkább aggaszt, hogy most még csak a 23.héten járok, és ha jól sejtem a baba még csak ezután kezd igazán nőni, lehet, hogy most még jobban fognak felfele kúszni a kilók.

Mirage!
Azt olvastam, hogy talán segítene a szopizásnál, ha előbb kifejnél egy kis tejet, hogy ne feszüljön úgy a melled, és utána próbálnád meg szoptatni a kicsit. Hátha úgy már sikerülne bekapnia a cicit.
Nem tudom milyen érzés lesz majd a kisbabámat szoptatni, de ha tehetem biztos igyekezni fogok, hogy megtanuljuk mind a ketten.
Szerintem ne add fel a próbálkozást....a cumi nem helyettesíti a cicit. Én úgy érzem ez kell a babának és a mamának is.

Na de ne okoskodjak előre, lehet hogy nekem se fog sikrülni elsőre. Kép
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Hát ez a hízás téma egy kicsit elkeserít. Azt hiszem sajnos nem csak azon múlik, hogy mit eszek, és mit nem, hanem nagyon sok a hajlamon és az alkaton is. Kép
Én átlagosan 62-63 kiló szoktam lenni, ha nem fogyózok, nem teszek semmit azért, hogy kevesebbet mutasson a mérleg.
Ahogy terhes lettem nem vettem észre, hogy többet ennék, annyit változtattam, hogy reggelire is mindig eszem valamit, délben kenyérmentes főtt menü, vacsorát is igyekszem nem túl késői időpontra időzíteni. Általában azt eszem, ami éppen jól esik.
Igyekszem elég sok gyümölcsöt, zöldséget enni, és rákaptam az aszalt gyülöcsre is.
A súlyom nem is igazán magam miatt érdekel, mert azzal úgy vagyok, hogy majd leadom később, hanem inkább attól félek ha túl sokat sikerül magamra szedni, akkor esetleg egészségi problémák alakulhatnak ki, ami ugye nem tenne jót a babának sem. És ezt nagyon nem szeretném. Kép
Az elevittel kapcsolatosan meg egy gyógyszerésznő, és az orvosom is megerősített abban, hogy előfordulhat, hogy annak hatására még inkább csipegetem fel a kilócskákat.
Talán az is gond, hogy irodai munkát végzek és sajnos elég keveset mozgok.
Azt várom, hogy egy kicsit jobbb idő legyen és akkor sétálva fogok hazajárni a munkából, hátha az egy kicsit segíteni fog.
De szerencsére a vizesedés jeleit még nem tapasztaltam.
És ami még inkább aggaszt, hogy most még csak a 23.héten járok, és ha jól sejtem a baba még csak ezután kezd igazán nőni, lehet, hogy most még jobban fognak felfele kúszni a kilók.

Mirage!
Azt olvastam, hogy talán segítene a szopizásnál, ha előbb kifejnél egy kis tejet, hogy ne feszüljön úgy a melled, és utána próbálnád meg szoptatni a kicsit. Hátha úgy már sikerülne bekapnia a cicit.
Nem tudom milyen érzés lesz majd a kisbabámat szoptatni, de ha tehetem biztos igyekezni fogok, hogy megtanuljuk mind a ketten.
Szerintem ne add fel a próbálkozást....a cumi nem helyettesíti a cicit. Én úgy érzem ez kell a babának és a mamának is.

Na de ne okoskodjak előre, lehet hogy nekem se fog sikrülni elsőre. Kép
hmnoemi
 
 


Szia Mirage!

Azt szeretném kérdezni, hogy Te szedtél e, ittál e valami szülést megkönnyítő "csodaszert"? Mindenféléről lehet hallani, de még nem találkoztam olyan anyukával, akinek van tapasztalata a hatásukról. Én a 35. héttől málnalevél teát iszom.
zsu77
 
 


Zsu!
Nekem 2 ismerősöm is ivott málnalevélteát szülés előtt és elég hamar megszületett mindkettőnek a babája, azt nem tudom, hogy ennek hatására-e.
Szerintem ha betartod a pontos utasítást akkor biztosan nem fog ártani.

Noémi!
Sajnos vannak olyan nők akik hajlamosabbak a hízásra a terhesség alatt lehet, hogy te is ezek közé tartozol. De azért ne keseredj el.Annál okosabbat mint amit leírtál nem tudok én sem tanácsolni, az biztos, hogy fogyókúrázni eszedbe ne jusson.Esetle ha számolnád a kalóriákat.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok! Kép

Köszönet az ötletekért, jelentem, ma végre sikerült rendesen, ciciből szopizni! Kép Jó ötlet volt, hogy előtte ki kell fejni egy kis tejet, hogy ne feszüljön annyira a mell. Köszi Noémi!! Sőt, olyan jól sikerült, hogy a babócámnak azóta nem kell a cumisüveg, így Apája már nem tudta délután megetetni. Cicifüggő lett a drágám nagyon rövid idő alatt! Kép

Zsu! Én nem szedtem/ettem/ittam semmiféle szüléskönnyítő dolgot. Terveztem a málnalevél teát, de valamiéert mindig elmaradt. Így is 37+5 napra jött a kis fütyis és nagyon könnyen!

Mennem kell, nyöszörgés van, majd még jövök! Kép
mirage
 
 


Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra és megörültem, hogy a megyéből is írnak Anyukák, nem csak Pestről lehet olvasni!
Ha nem haragszotok én is bekapcsolódnék a témába.
A lányom 1.5 éves, Gyulán szültem. Leírom a tapasztalataimat a kórházról, amik nem olyan jók, mint amiket Zsófi írt.
Dr. Jurdi volt a fogadott orvosom.Szerintem nagyon jól ultrahangoz, mindent részletesen elmondott, pedig akkor még nem volt meg a 4D-s készüléke. (Mi 4D-n Debrecenben voltunk, ott is alaposan és jó magyaráztak mindent.)Egy baj volt, hogy rengetegen járnak Jurdi doktorhoz, ezért még a terhesség végén sem tudta ki vagyok. 2004. augusztusára voltam kiírva, de az én számításaim júl. végét jósoltak, ezért folyton kérdezgettem a doktort mikor megy szabadságra. Õ mindig annyit mondott, ne izguljak, aug.-ban itt lesz. Aztán felhívtam a 36 hetes vizsgálat miatt időpontért. Másnap mennem kellett, mert nyaralni készült. Megállapította, hogy nyitva van a méhszáj és nem engedett haza.(Aznap volt utoljára a kórházban)Egész nap könyörögnöm kellett neki, hogy adjon át másik orvosnak. Ez az egy dolog van, amiért nem választanám újra orvosomnak. Kata júl.18.-án született. Végül Paulik doktort hívta fel, akiről csak jót mondhatok! Első pillanattól rendesen elmagyarázott mindent, a szülésnél segített és a varrást meg sem éreztem.Igaz, hogy kb.2 cm-es seb volt csak. Szülés után minden nap megnézett, pedig eredetileg nem is az Õ betege voltam. A szülés nem volt hosszú, 1 óra alatt megszületett a lányom. Sem infúziót, sem érzéstelenítőt nem kaptam. A szülésznő goromba volt beöntésnél és utána is. Pedig sok dolga nem volt velem.(szerencsére) A férjem a szülés végére ért ide, mert bent szeretett volna lenni, de 1 óra az út otthonról Gyulára, ezért sajnos lemaradt a nagy pillanatról. Épp vitték ki Katát, amikor megérkezett, de meg sem nézhette, pedig semmi baja nem volt...
9 ágyas szobában volt csak hely, ami tragikus volt. Páran nagyon kedvesek voltak az osztályon dolgozók közül, a többiekről inkább nem írok. Szoptatási tanáccsal sem láttak el.
Mivel a második baba tervben van, lenne néhány kérdésem a kórházzal kapcsolatban.(Mert Paulik doktor miatt valószínű újra Gyulára fogok menni.)Ezek első sorban olyanoknak szólnak, akik ott szültek (pl. Zsófi), de ha más is tud infót, annak is örülnék.
Lehet-e szülésznőt választani, ha igen, akkor kit javasoltok?( Volt, aki nekem szimpatikus lett, de nem mertem akkor megkérdezni, amit már utólag bánok és a nevét sem tudom. Hosszú szőkés barna haja van, mindig összekötve viselte. Nem tudjátok ki Õ?)
Zsófi! Te az osztályra is vittél valami ajándékot, hogy olyan kedvesek voltak Veled? Megírnád nekem ki volt az orvosod, szülésznőd?(akár privátban is)
Most ennyi jut eszembe, ha lesz még valami, leírom.
Írnék néhány választ is pár kérdésre, amit feltettetek, ha elfogadjátok.
Noémi! Én az első 3 hónapban szedtem az Elevitet, a védőnő barátnőm javaslatára. Azt mondta, utána nem olyan fontos. Én is éhes voltam mindig. Úgy oldottam meg, hogy este 8 után már csak joghurtot, tejet, műzlit ettem, nappal pedig rendesen mindent. Nem is híztam sokat (10 kg-ot), ami a szülés után szinte nem is látszott.
Zsu! Én nem ittam semmi szüléskönnyítő teát, mégis gyorsan sikerült. Szerintem a sok séta miatt. Nagyon sokat mozogtam egész terhesség alatt és dolgoztam is végig.
Mirage! Nagyon helyes Babád van! Ha szoptatással kapcsolatban kérdésed van és szakember válasza kell, nézz be a La Leche Liga oldalára. Õk mindent tudnak a szoptatásról! Láttam, hogy a mostani kis gond megoldódott, csak azért írtam le, ha később segítség kellene. További jó babázást kívánok és nyugodt éjszakákat :-) Katám most 1 hete alussza át az éjszakákat, pedig 1.5 éves.
Ekkora lett a kisregényem, remélem nem haragszotok érte :-)
Benézek máskor is erre az oldalra, köszi, hogy "meghallgattatok"!
Jó éjt mindenkinek!
kataflóra
kataflóra
 
 


Szia Kataflóra!
Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk!

Mirage!
Gratulálok a szoptatással kapcsolatos eredményedhez!
Ugye milyen csodálatos érzés szoptatni?
Na megyek mert a férje, nagyon beteg egész nap hányt és hasmenése volt.Volt az ügyeleten és azt mondták ha nem fog múlni akkor be kell feküdni GYulára mert valószínű, hogy fertőző.
Jó mi ? Én meg ápolom 19 hetes terhesem +a lányom is itt van 3 évesen.

Kép

Kép
katus73
 
 


Lányok!
Mi van? Nagyon eltűntetek!

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Kicsit elmaradtam, mert elég sok dolgom volt a munkában. De most már utól értem magam. Kép
Mirage!
Nagyon nagyon örülök, hogy segített a tanácsom. Nagyon jó érzés volt, pláne úgy, hogy én is még csak "kezdő" vagyok és csak az olvasmányaimból tudtam javasolni. Kép
Ma töltöttük be a 23. hetet.
Tegnap már látszódott ahogy a picuri a hasamban ficánkolt. Tök jó volt. Végre a férjem is látta!
Jövő héten megyek a terheléses cukros vérvételre.
És jövő péntekre szeretnék időpontot kérni a 4D-s ultrahangra is. Utána ha mindkettő meglesz akkor megyünk újra a dokibácsihoz Csabára.
Múlt pénteken meg szombaton egy kicsit dagadt a bokám, de most már úgy néz ki, hogy azóta nem. Lehet hogy akkor egy kicsit sűrűre sikeredett a napom. Szombaton disznótoroztunk.

Na, sziasztok!
hmnoemi
 
 


Sziasztok!

Mirage!
Szívből gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz! Kívánok jó egészséget, sok tejcsit és sok sok örömet!
Örülök, hogy minden jól ment, jól vagytok! Ez a kisfiú egy tündér! Kép

Sajnos betegeskedünk, hol Geri, hol pedig én. Így nem tudam hamarabb jönni.

Lenne egy kérdésem. Szerintem sokan nem is tudnak erről a dologról. Én sem tudtam, amíg nem estünk át rajta.
Ez pedig a letapadt nyelv. Még terhesen olvastam erről valamit, de nem sokat. Geri letapadt nyelvvel született. Neki egész a nyelve hegyéig le volt nőve a nyelvfék, így nem tudott szopni.
Kinek a feladata ezt megállapítani, mikor és kinek kell a nyelvfelvágásról dönteni?
Sajnos én ezt 3 hónapos korban vettem észre, mert nem bírta kidugni a nyelvét. A dokinénink nem mondott rá semmit, pedig mindig megemlítettem, hogy ez nem lehet kizáró ok a szopást illetően. Szerinte nem, de egy évesen sürgősen fel kellett vágni neki.

Többek közt ezért nem beszél még a neurológus szerint. Mert a beszédhez a nyelv nagyon is kell. És mivel 1 évig nem tudta mozgatni, így nem erősödtek meg az izmok a szájában. nem tudott emiatt rágni sem. Nyelte a kaját, mint kacsa anokedlit...csúnyán szólva. Mai napig nehezen rág, a beszéd közben ( már amennyit tud mondani ) nem pörög a nyelve. Logopédiával jól fejleszthető, nem is gond ez. Csak nem tudom, hogy kinek kell ezt megállapítani, mikor kell felvágni a nyelvét, hogy időben legyen. Ezekre a kérdésekre keresek választ.
Jó lenne, ha a bábák tudnának valami választ adni erről. nem csak nekem, sokaknak jól jöhet, hisz ha jól tudom, nem ritka eset, hogy egy baba letapadt nyelvvel születik. A baráti körben is van egy kislány, akinek fél évesen vágták fel a nyelvét.

Amúgy a neurológián megállapították, hogy Geri oxigénhiányosan jött a világra. Kép Valószínű emiatt fejlődik lassabban. De behozható a lemaradás a korai fejlesztőben. Nem autista, csak a neurológus szerint hamar rámondják egy gyerekere, hogy az. A dokinéni nagyon rendes volt, több, mint 2,5 órát voltunk ott. Mindent elmondott részletesen, alapos volt. Igaz ami a szívén az a száján típus, de nagyon meg vagyok vele elégedve!
Csináltak eeg-t is Gergőnek. Nagyon ügyes volt! Kép
Ennyit rólunk.

Ki hogy van? Babák? Anyukák?
Most egy kicsit fógyókúrázok ( sok gyümölcs, zöldség )és ha sikerül, akkor hamarosan babaprojekt elé nézünk. Kép

Katus! Mi van veletek? A férjed hogy van? Remélem te és a lányod is megússza a betegséget! Vigyázz magatokra....bár ezt könnyű mondani!

Kataflóra! Üdv! Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko!
Nyelvtémába nem tudok beleszólni.
Örülök, hogy a kisfiad fejleszthető, kitartást és sok sikert kívánok hozzá.

Szerencsére a hányást és a hasmenést nem kaptuk el, de nekem fáj a torkom és folyik az orrom.

Voltam ma kórházba a 20 hetes Uh-on, megint nagyon rossz véleményt tudnék leírni az orvosról aki csinálta. Úgyhogy inkább nem is írom meg mert még keresztre feszítenek.
Az eredményekkel minden rendben volt nem látszott, hogy fiú-e vagy lány.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Az egyik ismerősünk pont nemrég mondta, hogy a lánya nem tudott szopizni, mert le volt tapadva a nyelve és mintha azt említette volna, hogy fel kellett vágni. De hogy mikor, hol, hogy történt nem tudom. Ha találkozom vele majd kifaggatom. Úgy látszik ez tényleg nem ritkaság.

Katus!
Gondolom nem a választott orvosodnál voltál ultrahangon és egyébként én gondolom, hogy kinél. Azért engem (és gondolom a többieket is) érdekel, hogy mi történt. Egyébként engem mindig a fogadott orvosom ultrahangozott meg, de nem volt "mozizás". Kb. 2 perc volt egy-egy vizsgálat, nekem szinte nem is mondott semmit a doki, csak mondta az adatokat az asszisztensnek, a végén én kérdeztem meg, hogy minden rendben e. Egyszer sem kezdte el magyarázni, hogy melyik adat mit jelent. Sőt! Nekünk a 4D-n mondták meg, hogy lányunk lesz, az itteni orvosom rá sem kérdezett, hogy akarom e egyáltalán tudni, megnézzük e, tudom e esetleg. De engem azért nem érdekelt ez az egész, mert rendszeresen jártam 4D-re, így ott minden infót megkaptam. De tudom, hogy ezt sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy fizessen a választott dokijának a magánrendelésen, meg még ezenkívül ultrahangra is elköltsön 40-50e ft-ot. Szóval elég gáz, csak az a baj, hogy szinte minden orvosról ezt lehet hallani, tök mindegy hogy kihez mész. A szüléssel kapcsolatban ugyanezt mondják, hogy ha nem "munkaidőben" szülsz, akkor épp, hogy a végére odaérnek. Az egyik barátnőmnek a gátvarrásra toppant be a dokija!!! Mondjuk az is biztos, hogy hiába van ott sok mindent nem tud csinálni, a munka nagyrészét a bábák végzik el. Én ezért fogadtam szülésznőt.
Lehet, hogy ki fogtok röhögni, de engem a körülmények zavarnak. Az egyik, hogy a terhesgondozóban a ctg vizsgálaton ugye feküdni kell. És a párnán, a fejünk alatt nincs semmi steril védőhuzat vagy legalább valami papírt raknának oda. Múltkor olyan kismama után következtem, hogy a lányoknak szellőztetniük kellett...
A másik szintén terhesgondozós "történet". Volt, hogy nem vittem vizeletet és el kellett mennem a mosdóba. Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de ahogy nőtt a hasam egyre nehezebb lett belepisilnem a megfelelő eszközbe, még otthon is, nemhogy a vécékagyló felett egyensúlyozva. És egy darab szappant nem láttam sosem, még otthon is számomra evidens mosdó után szappannal kezet mosni, nemhogy egy ilyen helyen.
Ami még kiakasztott, hogy a magánrendelésen az öltözőben nincs egy 500 ft-os "kínai" gumipapucs, hogy ne mezítláb, harisnyába kelljen a vizsgálószékhez mennem a hideg kőpadlón, amin ugye mindenki utcai cipőben mászkál.
Én azt megértem, hogy nagyon rossz helyzetben van az egészségügy, megértem, hogy nincs pénz EDA-ra, a szülőszobában mindenféle idegen előtt kell szétteríteni magam, mert nem lehet normálisan elválasztani a szülőágyakat egymástól, hogy lehet, hogy technikai akadályai lesznek annak, hogy a kisbabámmal lehessek, mert a 4 ágyas baba-mama szoba nem valami nagy kapacitású, de azért amiken én kiakadok szerintem alapvetőnek kellene hogy legyen.
Szóval mindenkit más zavar, tudom, hogy nem lehet minden igényt kielégíteni, de nem hiszem, hogy csak én lennék ilyen finnyás.
zsu77
 
 


Zsu!
Mikor fogsz kb. szülni?
Megkérdezhetem, hgoy ki az orvosod elég a monogram.

Várok még egy két napot és majd akkor írom le a sztorimat amikor lehiggadtam, mert ha most tenném akkor nem biztos, hogy objektív lenne a véleményem.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Február 8.-ra vagyok kiírva. Dr. Boros Zoltán az orvosom. Hallottam róla nagyon jókat és nagyon rosszakat is. De szerintem ez minden orvosról elmondható. Én eddig meg vagyok vele elégedve, teljesen szimpi, de sok gondja nem is volt velem, mert a terhességem teljesen problémamentes volt, nem sokszor kellett "zaklatnom". Ha megszülök lefogom írni a véleményem, mert szerintem ott fog eldőlni sokminden.
Neked ki az orvosod? Kinél szültél?

Ti hallotatok már dr. Harsányi Gáborról? Ma voltam ultrahangon és a dokimat ő helyettesíti, mert szabin van. Nagyon szimpatikus, kedves volt.
zsu77
 
 


Zsu!
Nem írom le az orvosom nevét de ha visszamész az archívba akkor ott le van írva

Kép

Kép
katus73
 
 


Zsu!
Akkor neked már nincs sok hátra, gondolom észre fogjuk venni, hogy szülni mentél ha sokáig nem jelentkezel.
Kitartást, erőt és tolerANCIÁT KÍVÁNOK A SZÜLÉSHEZ .És természetesen egészséges kisbabát.
Ne aggódj a kórházban nagyon rendesek lesznek veled, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom kivéve egy bizonyos taki néni.
Nem tudom ki az a Harsányi doktor a neve nem ismerős. Fiatal v. idősebb?
Azt hiszem mégsem írom le az uh.-os sztorimat mert ma szembesültem azzal a ténnyel, hogy azok is olvassák ezt a topicot akikről a történetek ill. vélemények szólnak. Remélem mindenki érti miről beszélek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Most olvastam vissza az archívumot. Hát mit mondjak, nem a legjobbak a vélemények a választott orvosomról. De azért ez engem nem keserít el, remélem én majd tudok róla szülés után "ódákat regélni". Bíznom kell abban, hogy minden rendben lesz és akkor nagy baj nem történhet. Hú, de pozitív vagyok!!! (Ha ott leszek már biztos nem leszek ennyire magabiztos)

Katus!
Harsányi Gábor fiatal, nagyon szimpatikus, ha Orosz dokira azt írtátok, hogy jóképű, rá is lehet ezt mondani.
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy azok is olvassák a topicot, akik a másik oldalon vannak. Sőt én annak is nagyon örülnék, ha ezáltal létrejöhetne egy kommunikációs csatorna. (Nagyon eltüntetek kedves Bábák, Védőnők) Tudom, hogy Nektek ez esetleg plussz munka, de milyen jó lett volna, ha például Mirage-t tudjátok valamiféle tanáccsal segíteni itt a topicban a szoptatással kapcsolatban. Ezt most nehogy számonkérésnek vegyétek, mert hát ugye ez nem a Ti feladatotok.
zsu77
 
 


Zsu!
Tiszta szívből kívánom, hogy ódákat tudjál majd regélni a szülésed után.Jó lenne ha minnél több békéscsabai orvost lehetne ezen a fórumon az egekig magasztalni.
És hát a te szempontodból sem mindegy.
Ami negatívat olvastál azt pedig felejtsd el, nehogy más véleménye esetleg előítéletekre adjon okot és emiatt szorongjál. Végülis a bizalom az alapja mindennek.
Választasz bábát, vagy veled lesz a férjed?

Kép

Kép
katus73
 
 


Zsu!
Kérdeztem már, hogy mivel foglalkozol?
Gondolom mostmár táppénzen vagy.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!

Egyenlőre nem tervezzük, hogy apás szülés lesz, de majd a helyzet hozza. Elég sokszor olvasom, hogy nem volt így tervezve, de aztán az apuka mégis jelen volt a szülésnél. A legjobb barátnőmet kértem meg, hogy legyen velem. Õ már tapasztalt, kétgyerekes anyuci. Egyébként én fogadtam szülésznőt. Találkoztam vele, nagyon aranyos volt, nyílt, majdnem két órát beszélgettünk.

Tegnap este vendégségben voltunk és annyira bedagadt a lábam, hogy a házigazda papucsába tudtam csak hazajönni a cipőmet nem bírtam felvenni. Tudom, hogy ez elég gyakori tünet, de Ti mit gondoltok, teljessen vissza kell fognom a folyadékot? Azt is lehet olvasni, hogy a szervezetnek szüksége van a vízre. Most igyak vagy ne?!
zsu77
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Szerintem igyál folyadékot, de ne túl sokat. Nekem nyáron volt a legnagyobb a pocakom és azt mondta az orvos, hogy igyak amennyi kell, de ne egyek meg ezen felül egy fél görögdinnyét :-) Remélem a szülés simán fog menni! A Te hozzáállásodon sok múlik. Ezt úgy értem, hogy ne félj tőle, hanem várd nyugodtan a Babád és bízz abban, hogy ez egy természetes folyamat és a tested tudja mit kell tennie. Tudom, hogy fájások közt ez nem olyan egyértelmű, de én gondoltam erre szülés közben.

Szerintem jó, ha mindenki elmondja a tapasztalatait a kórházzal, orvosokkal, szülésznőkkel, mert így segítünk egymásnak felkészülni, mire számíthatunk. Olvastam más fórumokat is és mindenhol kiírják annak a nevét, akiről szó van, ez nem titkos dolog.

Jó olvasni, hogy mindenkinél rendben mennek a dolgok!
Mi most voltunk megnézni a bölcsit, mert szeptembertől visszavesznek, úgy néz ki. Katának tetszett, én majdnem könnyeztem...Így a tesó max. Kata 4 éves korára érkezik majd.

Írjatok még sok jó hírt!
Sziasztok!
kataflóra
 
 


Zsu!
Az ivásról szerintem kérdezd meg a dokit.
Van olyan orvos aki azt mondja, hogy nyugodtan lehet 2 litert is inni még akkor is ha dagad a boka, de van aki azt mondja hogy 1 liternél többet ne igyon a kismama.
Szerintem a só fogyasztást kellene visszavenni.
De azért az durva, hogy a cipőd nem ment fel a lábadra ugye nincs terhességi mérgezésed?
Nem akarlak megijeszteni, de jobb félni mint megijedni.
Melyik szülésznő mellett döntöttél elég ha körülírod.

Kataflóra!
Egyébként én is azt tapasztalom, hogy mindenhol kiírják az orvosok és az eü. személyzet nevét.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!
Zsu! Nagyon várom majd a híreket a szülésedről, hisz én is az orvosodhoz járok.Én is bízom benne, de jól jön majd egy friss infó! Remélem, csak pozítív élményekről fogsz beszámolni nekünk! Ki a választott szülésznőd? Miért épp ő? Hogy kerested meg? Febr. 8., ha jól emlékszem a nagy napotok! Remélem még dolgozni fogok, hogy olvashassak rólatok!
A vizesedésről én azt hallottam, hogy eléggé le kell csökkenteni a folyadékbevitelt. Kismama kolléganőmnek is napi 1 liter az adagja max.!
kilda
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam visszaolvasni, de meg fogom majd tenni.
Sajnos kedd éjel bekerültünk Gerivel a gyerekosztájra. Hörghurutja van. Azóta folyamatosan infúziót kap.
Most hazajöttem rendbetenni magam és megyek vissza hozzá.
Maga gyerekosztály tragikus ( kicsi zsúfolt szobák, teltház ), viszont a nővérek emberfeletti teljesítményt nyújtanak! le a kalappal.

Jó egészséget kívánok mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko!
Jobbulást a kisfiadnak és mielőbb térjetek haza.
Zsu!
Mi a helyzet a boka dagadással?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsot a lábdagadással kapcsolatban. Napközben úgy tűnik, hogy minden OK, estére dagad csak be. Ma azért biztos a biztos alapon elmentem a védőnőmhöz, aki megnézte, hogy a vizeletemben van e fehérje. Rendben volt minden. Most megpróbálok minél kevesebbet inni, max. 1 litert. Ez elég nehezen megy, mert mindig úgy érzem, hogy szomjas vagyok. Megpróbáltam az interneten is utánnanézni, hogy mit írnak és több helyen azt olvastam, hogy nem a folyadékbevitellel van probléma (akár ne is csökkentsük), hanem a fűszeres, sós kajákkal. A barátnőmmel, aki Svájcban kismama emailt váltottunk és azt írta, hogy nekik is azt mondták, hogy minél többet kell inni, akár bokadagadás esetén is. Szerintem ahány orvos annyi vélemény.

Kérdeztétek, hogy hogy választottam szülésznőt és kit. Egyenlőre a nevét nem akarom leírni, inkább majd csak szülés után. Van egy szülésznő ismerősöm csak ő most nem dolgozik és őt kérdeztem meg erről. Gondolkoztam azon, hogy megkérdezem a dokimat, csak nem tudtam, hogy ők ehhez hogy viszonyulnak. De egyébként a védőnőktől is lehet ilyen ügyben segítséget kérni, valamint azóta a szülésznő is mondta, hogy a dokiknak semmi bajuk nincs ezzel. Miután lebeszéltük a szülésznővel, hogy elvállal ő megkereste az orvosomat, megkérdezte, hogy hogy állok, szólt neki, hogy velem lesz szülésnél. Szóval nagyon rendes. Mivel nem szültem még, én magam is nagyon kiváncsi vagyok, hogy miben tud majd segíteni. Ma vettem egy újságot, amiben van egy cikk a bábák és a dúlák szerepéről, de még nem olvastam el.

És Ti hogy vagytok?

Anikó!
Remélem Gerivel minél hamarabb hazamehettek és meggyógyul és a körülményekhez képest azért jól van.
zsu77
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: