Új privát üzeneted érkezett!

Norcsi !!
Most olvaslaaaaak!!!!! Szörnyû! Jobbulást Bánknak!
Maminti
maminti (maminti)
 


Maminti!
Köszi, azt hiszem most már javulgatunk, holnap megyünk vissza a közös fülészünkhöz!Kép Remélem most már õ is megerõsít abban, hogy gyógyulgatunk. Lillával mi a helyzet?
Írtam emilt, nem kaptad meg?Kép

Szia, Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia, Norcsi !
Lilla jól van, már úszni is jár rendszeresen, kutya baja. Megyek és nézek mailt, mert eddig azt sem néztem, mert ügyelek és most jöttünk ki a mütibõl. Tudod, kedd van és a gégészeten kezdtem..., folyt. köv. volt egy emelettel lejjebb. Na, megyek emilezni!
maminti
maminti (maminti)
 

 
 

Szia Norcsi! Nem csak a fülészetük ilyen! Láttad már a sort a bõrgyógyon? A Lányom atópiás, így sajna volt szerencsénk többször is a helyhez. Sõt, be is kellett fektetni a gyerekem egy allergiás roham miatt, aztán mikor gyógyszerosztás volt, én mentem a nõvér után, hogy minket kihagyott. Itt szedett össze Krisztim egy mandulagyulladást, át kellett sétálnunk az utca túlfelén lévõ gégészetre, hogy ezt megállapítsák. Mivel az utcai ruhákat haza kellett vinni, így a gyerkõcöt dupla pizsiben és a pulcsimba tekerve cipeltem át. Antibiotikumot kellett volna kapjon a gyerek, amit másnap reggel nyögött ki végre a doktornõnk, miután órák óta kergettem, hogy mit beszélt a gégésszel. Ez a gyógyszer tehát megint késett. Orrcseppet azért nem adtak, mert elfogyott az osztályon (kedden) és legközelebb csak csüt-ön lehet vételezni!!! Na, legfeljebb addig nem gyógyulnak a gyerekek, merthogy itt mind összeszedett vmi légúti nyavalyát. A kórházi patika is zárva volt aznap, hát kiballagtam a Nagyvárad tér sarkán lévõbe egy Nasivinért, így az én babámnak volt, de a többinek nem. Negyednap saját felelõsségemre hazavittem a lányt.
Egy dolog viszont nagyon pozitív volt: az éjszakás nõvérkék ötpercenként jöttek visszatakargatni a gyerekeket, kedvesek voltak, akárcsak a nappaliak legtöbbje.
ld
ld
 


Sziasztok!
most 19 hetes kismama vagyok. Szolnokon Erdõdinél fogok szülni.Jó lenne ha megosztanátok "élményeiteket" a szolnoki szülészettel kapcsolatban.
Névtelen
 


Mercit es ld fedonevu es kanga-Zs. hozzaszolokat keresem!

Most ugy gondoltam, hogy szeretnek a Szent Istvanban szulni, de meg nincs orvosom. Irjatok meg az emilemre (baloghne@rtl.hu)az altalatok nem ajanlott vagy ajanlott neveket, lecci!!! Es roviden azt is, hogy miert. Azert furcsallom a negativ tapasztalatokat, mert mint bababarat korhaznak a tobbinel sokkal jobban lenne kotelessege figyelni a reszletekre is. persze ez sok mindenen mulik, nemcsak az orvosokon.
Koszi:
Morgensen
morgensen
 
 


Kedves Morgensen!

Én is az Istvánban szültem tavaly októberben Gajdos doktornõnél. Az orvosom nagyon kedves volt, mindig minden kérdésemre szívesen válaszolt annak ellenére, hogy a 20.héttõl kezdtem csak el hozzá járni, és a szülésig egy fillért sem fizettem. Csak most olvastam több hozzászólásban, hogy esetleg kellett volna adni neki, de a hozzáállásán ez nem látszott meg. különben is, ha a kórházban a munkaideje alatt havonta egyszer megvizsgál, azért miért kellene fizetni? Szóval a szülésig minden rendben ment, eltekintve a hosszú várakozástól az ultahangnál és a CTG-n. Választott szülésznõm nem volt, ezt már luxusnak éreztem (anyagilag is), de hiba volt. Hál'istennek gyorsan szültem (Timi a szülõszobára érkezéstõl számítva 2 óra múlva világra jött), de nincsenek felhõtlen élményeim a szülésrõl és a 4 napról. Hétfõn reggel 8-kor az ügyeletes orvos fogadott a szülõszobán és minden várakozásomat felülmúlta a pár perces vizsgálatával okozott fájdalom. Bár már 4 ujjnyira ki voltam tágulva és csöpögött a magzatvíz, majdnem azt mondta, elsõ gyereknél ilyen stádiumban még fölösleges volt bejönni. Mivel Albertirsán lakom (kb. 60km)és a gyors szülés is családi hagyomány, nem osztottam a nézetét. Az orvosom fél óra múlva elõkerült és közölte, hogy még elintéz ezt-azt, a baba úgyis csak kora délután születik meg. Én a férjemmel együtt próbáltam bizonygatni, hogy nem jó ötlet messzire mennie. Szerencsére hitt nekünk, mert egy óra múlva már szültünk is. Szóval a szülõszobán nem sok dolog volt velem, de nem is nagyon törõdtek (az orvosomon kívül) a felvilágosításommal. A szülés után elõször egy 3 ágyas kórterembe kerültem ,ahol csak a folyosón volt WC és zuhanyzó, de addig ez nem zavart, amíg meg nem láttam a vaságy végére felszerelt babakosarat, ami gyakorlatilag az ajtó és az ablak közötti huzatban volt elhelyezve. Na ekkor mondta a párom, hogy õ bizony kifizeti az alapítványi szobáért a napi 8000 Ft-ot, csak a babának baja ne essen. Át is költöztem egy óra múlva, innentõl kezdve egyedül bajlódtam a kislányommal, nõvérke alig nézett ránk. A hazamenetelnél is volt egy kis gubanc, mivel az utolsó pillanatig senki nem tudta megmondani pontosan, hogy melyik nap mehetünk haza, de a biztonság kedvéért ebédet az utolsó nap már nem kaptam, nehogy kárba vesszen. Ja, és persze el se mertem mozdulni a szobából, hogy valaki végre megmondja, mikorra hívjam be értünk a férjemet, aminek az lett az eredménye, hogy estére dinnye nagyságúak és keménységûek lettek a melleim, mert nem tudtam lefejni a sok tejcsit. A zárójelentésemet is alig tudták elõkotorni a számítógépbõl, de persze a szoba árát majdnem duplán kifizettették velem és a férjemmel is. Ezek után kicsit elgondolkoztató, hol is szüljem a kistesót.

Üdv Veszter
Varga Eszter (veszter)
 


Szegény Morgensen rövid írást kért a kórházról, de én képtelen vagyok röviden írni, így már biztos megbánta, hogy engem is megszólított! Kép
Szóval, nem t'om most hogy is van, de két éve, mikor szültem, még a frissen megszült anyukák a szülõszobából szépen lelépcsõzhettek a kórteremig (miután egyedül zuhanyoztak, ha akartak). Mivel igen fáradt voltam, szóltam, hogy én inkább lifttel mennék. Elég furán néztek, de végül Bálint Marika néni (nagyon kedves nõvérke) segített ebben is, meg a sporttáskám levitelében, utóbbiban a teljes kórházi cuccal.
A gátkezelésrõl a Babaneten olvastam elõször, hogy még létezõ eljárás, ott meg sem említették, csak azt mondták, WC után jó, ha lezuhanyozunk. Segítségre-természetesen?-ekkor sem számíthattál. Betétet mi vittünk magunknak, meglepve olvasom, hogy egyes elit(?) kórházak még adnak is. A Babáknak napi 6 db pelust ígérnek írásban és szóban, Lányom csüt-ön este 7 elõtt született, akkor kapott egyet, péntekre 3-at, hétvégén semmit, hétfõn pedig megint 3-at, bár a nõvér megjegyezte, hogy már nem jár, mert a gyerekorvos elbocsátotta a Lánykát. Igaz, mivel engem még bent akartak tartani, nehezen vihette volna el bárki is a csecsemõt. Jó, én vittem magammal vagy 30 pelcsit, nekünk volt, de ez nem gazdag környék, sokan otthon átálltak a textilre, itt legalább jól jött volna az a napi 6, ne kelljen olyan sokat hozzárakni.
Mellesleg egyszer még az Algopyrin is elfogyott, az otthonról hozottból adtam a szobátársamnak.
bocs, megint elszaladt velem a ló...


ld
ld
 


Csatlakozom az elõttem szólóhoz! Még mindíg séta van a kórteremig, betétet nem szívesen adnak, csak egy-két darabot,a baba napi 5 darab pelenkáját pedig többször is kérni kell, mire elhiszik, hogy nem kaptad még meg. Ja, és a gátseb ellátásáról nekem egy árva szót sem mondtak, és azt is csak más kórházban hallottam, hogy lehetne felszívódó varratot is használni, ami nem lebecsülendõ dolog, ha az ember lánya már átélt egy varratszedést. Az ágynemût a négy nap alatt egyszer sem akarták kicserélni, pedig a fizetõs szobában voltam. Röviden ennyit.

Üdv mindenkinek Momo


Momo
momo
 
 


Szia Momo! Már kezdtem azt hinni, hogy csak az én paranoiám az István!! Lehet, hogy évente 1500 nõ szül ott és csak töredéke éli így meg a helyzetet, de sajnálom, hogy mi pont abba a töredékbe tartozunk... Igyekszem többé nem írni, csak tudjam megállni!

ld
ld
 


Szia Veszter!

Ki volt az az ügyeletes doki? (Akkot talán õt jobb lesz kerülni.)
Névtelen
 


Szia Id!
Én pont azért mentem fel Pestre szülni, hogy jobb körülmények közé kerüljek. Az elsõ szülésnél az ember igyekszik jó emlékeket szerezni, hátha még egyszer kedve támad egy újabb babára. Sajnos az újságcikkek nem teljesen a valóságot tükrözték az István kórházról, de ez még a szülés elõtti tanfolyamon sem tûnt fel. Lehet, hogy én nem fizettem eleget, vagy nem alkalmazkodtam eléggé a kórházi alkalmazottak zaklatott lelkivilágához, esetleg nem nyitottam elég nagyra a számat? Jó lenne kideríteni még a második baba elõtt!

Üdv Momo


Momo
momo
 
 


Kedves Névtelen!
Sajna, pont annyira tudom a nevét, mint a tiedet. No meg a szülés elõtt két órával nem a bemutatkozással bíbelõdtem.
Bocs! Veszter
Névtelen
 


Szia Momo!
Hát...én is a Születéskalauznak "dõltem be"! A 2. babára pedig a legjobb tippem, hogy ezt a helyet messzire kerüld el! Kép
ld
ld
 


Szia Id!

Nekem csak az a bajom, hogy most megint váltsak orvost, vagyis ugorjak fejest a homályba? Hát ez rosszabb, mint a négy évenkénti kormányváltás.

Momo


Momo
momo
 
 


Momo, ez nem rosszabb!
És mit veszíthetsz egy orvos/kórházváltással, ha ezzel úgysem vagy elégedett? Gondold végig: lehet rosszabb? (igen, lehet, de kicsi az esélye Kép) Itt viszont tutira rossz, ha másnak nem is, nekünk már igen, mert mi itt már 1x megégettük magunkat! Én is gondolkodtam, hogy más orvos/kórház jobb lesz-e, de aztán úgy döntöttem, adok egy esélyt a Kútvölgyinek Kép

ildi
ld
 


Sziasztok!

Bár én nem szültem, de magándokival nekem is rossz tapasztalataim vannak. Sajnos én 12 hetesen elveszítettem a babámat. Már a 8 héttõl kezdõdõen volt egy kis barnás folyásom, szinte észrevehetetlen. Akkor az UH-s doki be akart fektetni a kórházba. A mai napig bánom, hogy nem hallgattam rá! A dokim azt mondta, menjek haza, feküdjek. Semmi gyógyszer, semmi kezelés. Állítólag a vérezgetés megszüntetésére létezik injekció! Ezt is utólag tudtam meg. Sajnos úgy indítottam, hogy iszonyúan meg voltam fázva az elsõ hetekben. A nõgyógyászom gyógyszert írt fel, amire az volt írva, hogy terheseknek nem ajánlott. Megkérdeztem, õ azt mondta, nyugodtam szedjem be!!! 1 hét múlva újra vérezgetni kezdtem, akkor sem tett semmit! Az utolsó héten írt fel gyógyszert, de akkor már késõ volt. Hétvégén bevéreztem, másnap már nem volt szívhangja a picinek! Felhívtam telefonon, hétvégén, a válasza az volt, hogy hétfõn menjek be a kórházba UH-ra, és NEM AZ Õ MAGÁNRENDELÉSÉRE, õ Pestre megy hétfõn! Hozzá kell még tennem, hogy elötte tudtam meg, hogy csak Pesten vállal szüléslevezetést, és nekem nem mondta meg, hogy hozzá itt nem is mehetek!
Késöbb megtudtam, hogy nem én vagyok az egyetlen kismamája, aki így járt!!! Másról is tudok, akivel utyanezt a kezelés csinálta, és elvetélt!
Lehet hogy véletlen, de az is lehet, hogy nem...

A másik, az UH. Amikor bementem, hogy vérzek, akkor a doki azt kérdezte, hogy terhes vagyok-e egyálltalán, mert nem látja jelét! 12 hetesen! Hosszas kb. 1-2 perces keresgélés után megtalálta, akkor átváltott egy másik UH gépre. Azt mondta itt van a baba, szép, mindene megvan, 12 hetets kb. csak az a probléma, hogy nem ver a szive!!! Szinte szó szerint ezt mondta!!! Hogy lehet valaki ilyen bunkó???!!!
Másként nem tudta volna megmondani?

A kórházban viszont nagyon kedves volt a doki, aki velem foglalkozott! Nehezen tudtam elfogadni a tényt, hogy nincs többé a babám. Kértem, hogy a mûtét elött csináljanak mégegy UH-t. A doki lejött velem, Õ kísért le!!! az UH-ra. Visszafelé is Õ jött velem, nem bízott rá senkire! Tudni kell, hogy nem adtam neki elötte semmi pénzt!!! Felfelé megbeszéltük, hogy akkor Õ fogja megcsinálni a mûtétet, ne kelljen már a másik dokihoz Pestre utaznom!!! Szinte be sem értem már a szobába, amikor jött értem a mûtõsfiú!!!

A kórházi körülmények nagyon jók voltak. Igaz 5 ágyas szobában voltam, de minden szobához külön fürdõszoba volt!!!
Csak az bántott, hogy együtt voltam az abortuszra készülõkkel. Nehéz volt elfogadni, hogy õk önként mondanak le arról a csöpp kis életrõl, amit a szívük alatt hordanak!
Ja, mindez Tatabányán történt!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Sziasztok! Nagyon felháborodtam!
(Margit kh-i terhesgondozáson szerzett negativ tapasztalatok a Béressel.)

Nagyon dühös lettem ezekre a nõgyógyász istenekre - már ahogy valszeg õk magukról gondolják hogy azok. Nagyon nehéz új dokit választani nyári szüléshez.

Az elsõ szülésemkor ott ténfergõ dokihoz nem megyek vissza, mert tüdõgyulladással született a fiam és minden kérdésemre hogy mitõl lehetett ez, kizárólag kitérõ válaszokat kaptam. Ezek után szerintem érthetõ hogy megtört a bizalmam felé.
Kiszemeltem magamnak még akkor egy másik orvost (volt idõm, másfél hétig voltunk bennt, mindennap más jön vizitelni), a Czeiner dokit. Nekem nagyon szimpatikus, mivel korrekt, nem nõgyûlölõ, kérdésekre értelmesen válaszoló típus. Találkoztam is vele most terhesen 1-2 alkalommal, amikor is szólt (korrektül), hogy õ szabin lesz akkoriban amikor szülni fogok, nem tud ott lenni majd, válasszak esetleg másik dokit magamnak. Teljesen elkeseredtem.
Aztán nekiálltam, elolvastam a Margitos dokikról itt az összes információt és mivel sok jót olvastam róla kiválasztottam a Bérest... bár ne tettem volna.
Az elsõ (és utolsó) találkozásunkkor minõsíthetetlen stílusban a következõket bírta mondani:
- Jónap. Mé jött ide? Mé nem a Czeinerhez megy?
- Hát, mivel szólt, hogy szabin lesz akkor, válasszak esetleg mást aki...
- MIÉRT GONDOLJA HOGY ÉN BEJÖVÖK SZABIRÓL MAGÁNAK???????
Levegõt nem kaptam ettõl hangnemtõl, jó hogy nem köpött egyet. Mondtam neki, hogy nem tudhatom ki mikor megy szabira a nyáron...
Ezután az asszisztenssel kórusban azt ajánlgatták nekem, hogy járjak csak az "eredeti"hez, aztán majd szülök az ügyeletesnél. Még megkockáztattam egy "hát szerintem jobb, ha a terhesen vizsgálgatónál szülök"-öt, de akkor már csak a vállát vonogatta, én meg csak arra tudtam figyelni hogy legalább ne elõtte sírjam el magam. Megvizsgálni nem is méltóztatott (pedig kellett volna), csak kenetet vett tõlem de azt is úgy, mint egy leprástól.

Milyen orvos az ilyen? Mert hogy embernek szerintem milyen, azt inkább nem írom le. De miért kell így megalázni egy embert? Miért nem tudja egyszerûen csak azt mondani, hogy õ is akkor megy szabira, vagy hogy nem tud elvállalni?

Szerintem felháborító, hogy ilyen viselkedést engednek meg maguknak orvosok.
Hát az ilyen dokik miatt nem akarok az ügyeletesnél szülni.

Bocs hogy ilyen hosszú, de le kellett írjam.
Mikoo
mikoo
 
 


Mikoo, biztosan fogsz talalni egy orvost aki nem akkor megy szabira amikor szulni fogsz. Ez tuti. Es amikor megtalalod, nagyon kedves lesz hozzad, hiszen vegiggondozza a terhessegedet es ha korabban nem, a szulesnel fizetni fogsz neki. Lehet hogy elore meg is mondja mennyit, persze nagyon kedvesen. Becsszo nem hulyenek nezlek, csak gondolkodj el egy picit. Ha az orvosok nem mennenek be a rendes szolgalati idejukon kivul a korhazba dolgozni akkor te nem szulnel? En sokkal szivesebben biznam ra magam egy frissen bejott, kialudt (persze ha nem mulatott elotte a lanya eskuvojen) ugyeletesre meg akkor is ha eloszor latom, mint egy esetleg 36 oraja nem aludt orvosra aki annyira ismer csak hogy parszor megvizsgalt. Azt hogy a szulesed milyen lesz, senki nem tudja megmondani elore, meg ha a legjobb dokit fogod is ki a vilagon. A valasztott dokinak egyetlen elonye lesz, hogy te ismered mar az arcat. De lehet hogy vegig Erikanak fog szolitani, pedig Te Kati vagy. Ha ismeros arcot szeretnel latni, akkor vidd el a Parodat, az Anyukadat, a Noveredet vagy a Baratnodet. Szulni pedig neked kell majd Kép

Ahogyan nemelyik doki vizsgal, lehet hogy jobban jartal hogy egy vizsgalat kimaradt. A kenetvetel nem vizsgalat?
idike
 


Idike!
Vitatkoznék veled némiképpen bár sokmindenben igazad is van.
Mostanában mindenhol azt hallja az ember lánya, hogy várandósként is harcoljon a jogaiért –és persze a baba jogaiért– és akkor nem elviselõje hanem irányítója lesz a saját szülésének. No igen. Többnyire az orrodra koppintanak.
"szülési terv? tudja mi az igazi szülési terv? Megszülöm és kész!" Ezt az egyik kismamának mondták aki naivan azt gondolta, hogy majd õ szépen kitalálja, hogy hogyan is lenne...
Amíg nem olvastam Mikoo írását nem értettem, hogy miért kérdezgetik itt sokan, hogy vajon 20-30 hetesen átvenné e õket valaki. Miért ne venné, gondoltam naivan. No lámcsak, mit kockáztat az aki orvost akar váltani.
És igen is olvastam itt a Babaneten olyan orvosokról akik bementek a szabiról a szülésre.
Tudom, hogy amit írtál jó indulatú ezért nehogy félreérts amiért vitatkozom. Kép

Mikoo!
Ezt amit tapasztaltál tessék bekopizni a Margitos topicba is. A kórházi dolgozók olvasgatják ám az írásainkat. He-he.
Ott a helye!
Ne add fel. Meglesz a Te Orvosod.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


sziasztok!

nekem is választott orvosom volt mindkét terhességnél, és õ is ha éppen szabadságon van akkor is bejön szülésre. és én pedig úgy vagyok vele hogy igen is számít az ismerõs arc, nyílván azért van választott orvosod mert abban megbízol, ha kilenchónapig egy valakihez jársz és az jó orvos akkor az igen is meg tudja jegyezni hogy ki vagy és hogy hívnak, legalább is az én tapasztalatom ez. én tudom milyen érzés kilenchónapig egy valakihez járni és végül nem nála szülni, de nem azért mert nem jött be hanem mert betegen feüdt otthon, ennek ellenére beszélt az ottani ügyeletessel éppen ketten voltak és semmibe vették az õ kérését. az ügyeletes orvos szószerint elaludt az ágynál és alig várta már hogy kibújjon a baba. amikor megúnta akkor többször bekönyökölt a hasamba, azt hittem ott halok meg. egyszerûen csak császározni kellett volna, mert keskeny volt a szülõ csatornám, amit persze a fogadott orvosom elmondott neki de õt nem érdekelte.
szerintem ha van fogadott orvosod akkot az tudja mi történt a terhességed alatt, míg az ügyeletes orvos nem.

sokan mondják hogy az a lényeg a korház jó legyen, mert megszülni mindenkinél meg lehet, hát én pont az ellenkezõjét mondom, az orvosom legyen nagyon jó, akiben tökéletesen megbízhatok. én egyébként a Bajcsiban szültem, és bár mások szerint a korház rossz, nekem nem voltak rossz tapasztalataim,ezért az orvosomat bárkinek merem ajánlani.

sziasztok Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Mikoo!

Akár örülhetnék is annak, amit írtál, mert az írásod megerõsített abban, hogy jól tettem, mikor otthagytam a Bérest a terhességem elején, pedig milyen jó híre van.
Velem iszonyú bunkó volt szakmailag, kb. olyan dolgokat nézett el, ill. nem nézett meg egyáltalán, amiért még egy harmadéves hallgatót is kiraknának a SOTÉ-ról.
Nekem a margitos védõnõ segített dokit találni, aki a terhesgondozáson van vérvétellel szemben. A Sztanyikhoz mentem, kérdezte, hányszor jártam a kollégánál elõtte, hogy ne legyen túl ciki, aztán nem kérette magát. Még a magánrendelõbe sem irányított át automatikusan, alaposan kikérdezgetett, szóval elsõre szimpatikusnak tûnt. Hogy aztán milyen, majd késõbb kiderül.
Szóval, szerintem érdeklõdj a védõnõnél, és egyáltalán nem baj, ha u.arról a dokiról több negatív vélemény gyûlik össze.

Juli
rjuli
 
 


OK nem akarok en itt forradalmat csinalni, csak meg annyit hogy ahol eddig Europaban eltem, ott sehol nem volt orvosvalasztas szuleshez. A terhesgondozason persze kiszamolhatod hogy mindig ugyanahhoz kerulj de bejonni senki nem fog senkiert. Kiveve talan a feleseget Kép

Az orvos akihez en jartam Olaszorszagban, a baratunk volt, csak 160km-re szulni mar nem mentem hozza. Miattam bejott volna, amugysem volt akkoriban szabin de az amugyis zsufolt munkaideje utan jart neki a pihenes. Igaz, a nettoja volt majd 1 millio havonta forintban, sima osztalyos orvoskent ugyeletekkel, maganrendeles nelkul. Szoval itt a kulonbseg, o nem hajtott plusz penzre Kép

Gabi1, en maskepp latom. Egy rossz moralu korhazban tenyleg szentnek kell lennie valakinek hogy ne sullyedjen a tobbiek szintjere. Viszont ahol a tobbseg szepen beszel a pacienssel, ahol emberszamba veszik a szulonoket, ahol elfogadjak a szulesi tervet es megbeszelik a kismamaval es persze be is tartjak, stbstb ott a nem ugy dolgozot elobb utobb kigolyozzak, vagy felzarkozik mert rontja az atlagot. Ma mar talan a korhazak is a "piacrol" elnek, ha nem megy oda eleg kismama akkor elobb utobb nem lesz eleg majdnem minden terhest egy hetre befektetni mint pl a Hieten hogy meglegyen a kihasznaltsag, mert a kismama el fog menni es mas orvossal is konzultal. Es ha egyes korhazakban folyamatosan boviteni kell mert meg videkrol is oda jonnek szulni (Miskolcrol a Szent Imrebe pl) mig mashol alig van szules, akkor az azert mutatni fog valamit. Csak hat ezt a harcot a kismamaknak kell megvivnia. Tenyleg oda menni ahol jo es nem lenyelni a hasbakonyokolest es masokat.

Na lehet hogy naiv vagyok.
idike
 


Sziasztok!
Féltem, hogy hallgatás lesz, és örülök a hozzászólásoknak.

Ildike, a kenetvételhez kellet neki egy olyan vattáspálcika, amit ha nem érint hozzám csak úgy lehetett volna messzebbrõl és kevésbé használni. Egyébként meg elõtte elsoroltam neki hogy milyen panaszaim vannak (nem akarok most szaftos részletekbe menni), amihez igenis de legalább egy kacsa és mondjuk a szemecskéje is kellett volna, amit egyébként egyetlen pillanatra nem méltóztatott rám emelni az egész ottlétem során.
Amúgy meg egyáltalán nem az az elvárásom a szülészekkel, hogy SZABIRÓL BEJÖJJENEK. Olyat szeretnék, aki NEM AKKOR MEGY SZABIRA. De ez nincs kiírva rájuk! Valahogy meg kell tudnom, milyen ember, szimpatikus-e, tudok-e vele kommunikálni (az elsövel pont ez volt a bibi), ösztönösen tudok-e bízni benne és hogy MIKOR megy szabira. De ennél még szinte le sem ültem, nemhogy kérdezni tudtam volna, már rámripakodott.
Remélem így egy kicsit árnyaltabban talán jobban érthetõ.
Egyébként meg szerintem örüljünk, hogy Európában ezek szerint kivételes helyzetben vagyunk azzal a lehetõséggel, hogy VÁLASZTHATUNK. Hirtelen nem is jut eszembe olyan orvosi terület, ahol ne választhatnánk. Miért lenne PONT a szülés kivétel, ott rögtön 2 ember sorsa van terítéken.
Egyébként lehet hogy ennek is csak a zsebén keresztül van elfogadható stílusa, de pont az ilyeneknek nem akarok adni.
Ebben a khban meg már szültem, ismerem, közel is van, eszem ágában sincs még kórházat is keresgélni.

Malacka, jól írtam egy figyelmeztetõt oda, hogy ide írtam a rosszat hosszan.

Juli! Nekem is ott és õt ajánlották, itt is jókat írtak róla (hm...), úgyhogy õ a következõ... Azé szólj ha valami kiderült!

Köszönöm a pozitív megerõsítéseket, nagyon jól jöttek.
Mikoo
mikoo
 
 


Mikoo,
Én azt gondolom, hogy az orvos választás mindig bizalmi viszony. Nekem már az is furcsa, hogy az a doki akihez elõtte jártál nem jön be a szabijáról a szülésedre. Holott nyilvánvaló, hogy külön fizetsz neki a szülésért, vagy nem?
Szerintem ne bántódj meg azon amit írni fogok és ezt nem a Béres doki védelmében írom le, de lelkiismeretes orvos nem vállal el egy olyan áldott állapotban lévõ nõt akinek semminemû kórelõzményét nem ismeri sõt a korábbi szülésénél még csak a szülészoba közelében sem volt. Ez egyszerûen felelõsség kérdése, hogy vállaljon el ha ha nem is ismer...
Szerintem válassz másik kórházat, konkrétan tudom, hogy a SOTE I.-en még a 36. héten is elvállalnak szülõnõket magánba és így talán az ügyeletes dokit is elkerülheted.
Renata
Renata
 


Renata!

Szerintem egyáltalán nincs igazad, a lelkiismeretesség nem azon múlik, hogy ismert-e elõtte. Én pl. olyan dokihoz jártam terhesség elõtt, aki nem vállal szülést, így hiába ismer, újat kellett keresnem. Aztán van olyan doki, aki hiába jó, szülést is vállal, olyan kórházban dolgozik, ahol b.milyen objektív v. szubjektív ok miatt nem akarsz szülni. Ezen kívûl pont erre találták ki a kórelõzmények felvételét, zárójelentéseket kér el, és kikérdez egy lelkiismeretes orvos. Egy "mezei" terhességnél nem lehet kizáró ok, hogy elõtte nem ismert, arról nem is szólva, h. a Béres nem a fene nagy lelkiismerete miatt volt olyan, amilyen.
rjuli
 
 


Renata, ha a valasztott doki eltori a karjat ket nappal a szulesem elott akkor nem szulok? A dokivalasztas nem a magyar anyukak kitudja milyen kivaltsaga, hanem a magyar nogyogyaszoke. Amint egy magyar nogyogyasz annyit fog keresni amennyit tenyleg megerdemelne boritek nelkul, biztosan nem fog bejonni minden betege szulesehez. Viszont minden ugyeletes jo dokiva valik Kép

Mikoo te aznap szultel amikorra ki voltal irva? +-2 het belefer. Tehat olyat kell keresned aki a kiirt idoponthoz kepest +- 2 hetig nem megy szabira. Mi van ha koraszules?

Mindegy, nem zavarok itt tovabb, valami miatt nem megy at amit mondani szeretnek Kép
idike
 


sziasztok!

az én orvosomnak van egy naptára ahová minden kismamának beírja a szülésvárható idõpontját, és akkorra nem tervezi hogy elmegy szabadságra, de nekem is volt olyan a második terhességemnél hogy épp kongresszuson volt, akkor meghagyta az asszisztensnõnek hogy ha bármi van azonnal szóljon.
ha pedig elõbb jön a baba a vártnál és õ szabin van akkor zokszónélkül bejön. viszont én is ismerek elég sok olyan nõgyógyászt hogy nem jön be sem éjszaka sem ünnepnap sem amikor szabin van. szerintem akkor ne várja el hogy sok betege legyen. szerintem ma már egyre több nõnek van választott orvosa, és nem csak azért mert az jobb mint az ügyeletes orvos, hanem egyszerûen ma már ez a szokás.
mint ahogy külföldön is, csak itthon még nem értük el azt a színvonalat sajnos, de mivel a betegek nagyrészének ez a kívánsága egyre több korházi osztály változik meg. nézzük csak meg pl azt hogy 4 évvel ezelõtt még csak látogatási idõben lehetett bemenni a kórházakba, mamár bármikor ott lehetsz akár még éjszaka is ha azt a hozzátartozó kívánja.
amikor én a lányomat szültem 4 évvel ezelõtt még csak üvegfalon lehetett megnézni a hozzátartozónak a gyereket, 2001-ben már a látogatók bejöhettek a kórterembe is.

persze aki sajnos nem tudja megfizetni a magánorvost az mehet hozzá úgy is hogy nem magán betege, köteles õt megvizsgálni. attól hogy nem választott orvos, és ügyeletben szülsz még lehet jó orvos.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Gabi1, kulfoldon nincsen valasztott orvos. Van maganorvos a korhazon, TB-alapu rendelon kivul, sok penzert. Ha TB alapon kered az ellatast akkor nem valogathatsz! Aki ott van, az lat el. Viszont tenyleg TB alapon, ingyen kapod es jo minosegu. De senki nem jon be erted a szabijarol, pihenonapjarol. Es itt sem fog, errol meg vagyok gyozodve, amint hivatalosan is eleget fog keresni. Most sem a szent meggyozodes hajtja oket, hanem a penz. Viszont akkor neked is olcsobb lesz Kép
idike
 


Szerintem tök fölösleges folyton a külföldi példákkal elõhozakodni. Mi itt élünk, itt szülünk, és itt ezek a szokások. Van választott orvos, és be szokás menni, ill. elõre szokás szólni, ha akkor szabadságon van, és általában akkor el sem vállalja a doki. Ha máshogy van, az nem azért van, mert az olyan EU-konform, hanem , mert rengeteg bunkó orvos van, aki természeténél és nem a pénztárcájánál fogva tojik az esküjére.
rjuli
 
 


Sziasztok!
Lehet, kicsit off, de elfilózgattam itt a látogatások kapcsán... Szülés elõtt én is olvasgattam, melyik kórházban mi a szokás, és persze én is felháborodtam, mi az, hogy nem látogatható a friss anyuka, meg üvegfal, mg stb.. sõt, amikor megszületett a lányom, akkoris rengeteg látogatót fogadtam benn a kórteremben /szobatársamat saját bevallása szerint nem zavarta, de ki tudja../. Aztán így utólag, immár féléves gyerkõccel, túl pár náthán, köhögésen, orrfolyáson, elfilóztam, hogy lehet, mégsem túl jó dolog, ha az a rengeteg látogató "beköpi" a pár napos babák szobáját? Szóval mindennek van elõnye és hátránya is. Szerintetek?
-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Én személy szerint nem szeretném, ha miközben én vérben fetrengek, szoptatok, vagy egyszerûen csak pihennék, a szobatársaim látogatói elözönlenék a szobát.. én örülök, hogy ahol én szültem, meg szülni is fogok, ott nincs kórtermi látogatás. Remélem nem is lesz.
Anyakati
 


rjuli!

Szerintem, ha vki külföldi példát hoz, majdnem biztos, hgy tapasztalatból beszél. Vagy zárjuk ki a külföldön élõ kismamákat? Arról nem is beszélve, hogy sok helyen jobban mûködik az egészségbiztosítás, mint Magyarországon. Lehetne belõle tanulni.
Az pedig, hogy egy választott orvos ott lesz-e a szülésnél, nagyban függ a személyiségétõl, amirõl korábban tud tájékozódni az ember. Te döntöd el, hogy mi a fontos számodra, ha már választod az orvost. Hallottam olyan orvosról, aki kerek-perec megmondja a kismamáinak, hogy hétvégén nem szül. És mégis járnak hozzá, mert nagy koponya.

Anyakati! Áfonya!

Szerencsére én is olyan helyen szültem, ahol nem volt kórtermi látogatás, viszont a nõvérektõl függött, hogy látogatási idõn kívül megszeghettük-e a kórházi házirendet és kivihettük-e a babákat a folyosóra. Mindenki maga döntött. Ha pedig szükség volt rá, limitált létszámú látogató bejöhetett a kórterembe.

Sziasztok!
Solya
solya
 
 


Nem kell kizárni a külföldi tapasztalatokat, de folyamatosan ellenérvként, meggyõzésként használni, szembeállítani a hazai viszonyokkal egyszerûen nincs értelme. Engem nem vígasztal, hogy máshol mennyivel jobb a rendszer, mivel nincs választási lehetõségem, és hiába gyõzköd engem bárki, hogy nyugaton így meg úgy szokás, ha egyszer itthon meg máshogy van. Így az orvos hozzáállását csak az alapján tudom megítélni, hogy az itthoni viszonyoknak, szokásoknak mennyire felel meg.
rjuli
 
 


Norcsi!

Ha még néha benézel ide, a tavaszi Heim Pál-os rémtörténettel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy ki volt az a doktornõ, aki ennyire félrekezelte Bánkot. Mi is két hete járunk vissza és a fiam nem igazán javul. Ha nem akarod ide leírni, akkor légyszíves magánban.

Köszi
Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


rjuli!

És a fejlõdés?
A viszonyok, szokások állandóan változnak, mi alakítjuk a sorsunkat. Ha megalkuszunk, sosem lesz jobb. De gondolj a gyerekeinke. Amíg mi állunk a saját utunkba, nem változhat semmi.

Solya
solya
 
 


Én nem tekintem megalkuvásnak, hogy választok egy orvost, megfizetem, és amikor szükség van rá, akkor bejön a "kedvemért". Ez szerintem egy olyan üzlet vagy szerzõdés, ha úgy vesszük, amivel optimális esetben mindkét fél jól jár.
rjuli
 
 


Szia Ancsa!

Szívesen leírnám a nevét, valamilyen orosz származású lehet a nõ, Tamara, vagy Tánya vagy ilyesmi neve van, sajna már nem emlékszem rá.
Milyenfajta panaszaitok vannak? Sajna fülész-téren már elég széleskörû tapasztalatokat szereztünk!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


rjuli! Igen üzlet. Én is kötöttem és valszeg fogok is ilyen üzletet kötni. Egészen addig, míg nem normalizálódik a helyzet. Mert ma Mo-on az esetek többségében csak akkor érzed magad biztonságban egy kórházban, ha külön fizetsz. Próbáltál már zsebbe pénzt dugni? Én éreztem magam megalázva. Pedig tudtam, hogy õ nem azért segített.
És még valami. Szerinted, ha meg lennének fizetve, hányan jönnének be a kedvünkért?

Solya
solya
 
 


Nem tudom, hogy régen, amikor a hálapénz még nem volt elterjedt, akkor hogy volt, de most attól függetlenül, hogy mennyit keresnek, szerintem nem rossz szokás, hogy az az orvos van ott szüléskor, aki a 9 hónapot végigkövette, akiben bízom, és akit direkt én választottam bizonyos-nekem fontos- szempontok szerint. Azért, mert nyugaton nem szokás bemenni a szülésre, ha amúgy épp nincs beosztva az ember orvosa, még nem biztos, hogy az ott élõ nõk nem örülnének, ha volna ilyen lehetõség.
Ez kereslet-kínálat alapján mûködik. Az orvosnak jó, mert plusz pénzt kap, a szülõ nõnek is jó, mert -elvileg- jó kezekben van, és van egy személyes kapcsolat köztük, ami sokat segíthet. Nekem az egésszel csak annyi a fenntartásom, hogy ha fizetek, és mégsem azt kapom, amit elvárok, vagy, amirõl szó volt, akkor nem lehet reklamálni. Ez kockázat, de amúgy más gondom nincs ezzel a szokással.
rjuli
 
 


rjuli! Szerintem is fontos, hogy mikor szülni megyek, tudjam, hogy biztos kezekben leszek és ismerõs arcokat is látok. Persze ha másba nõttünk volna bele, más lenne a természetes. Lassan, nagyon lassan lehet hogy otthon is általánossá válik majd az orvos nélküli szülés. Végül is minek orvos, ha nincs komplikáció? Egyszer szükségem volt rá, de a második szülésemnél akár ott se lett volna. Minden ment nélküle is. A szülésznõ elég volt és a szakértelmében is megbíztam. Kvázi azért fizettem neki, hogy fogja a kezem és biztos legyek benne, ha baj van, õ vág. Azért szerintem ez egy kicsit mókás. Miért nem lehet megbízni egy intézmény összes orvosában?
Ha pedig a választott orvosom nem jön be a szülésre, a reklamáció egy csendes formája, hogy az ügyeletesnek adom a pénzt, ha meg voltam elégedve. És elfelejtem a korábban engem gondozó orvost. Esetleg finoman célzok rá, hogy felejtsen el õ is, mindenesetre többet nem megyek a magánrendelésére. És nem ajánlom senkinek!
Egyébként ha megreformálják az egészségügyet, miért ne lehetne a nyugati jó példák átvétele mellett megtartani az itthoni pozitívumokat. Pl. jöjjön be az engem TB-re gondozó orvos. Bár lehet, hogy még több lenne a munkaidõben kis segítséggel beindított szülés?! Ki tudja, mindenesetre gondolkodni érdemes rajta. Hátha az álmok egyszer valóra válnak!
Mondom ezt úgy, hogy igaz jelenleg külföldön élek, de nincs itteni kórházi tapasztalatom.

Solya
solya
 
 


Szia Norcsi!

Köszi, hogy válaszoltál! Nem véletlenül Tatjána a doktornõ?
Tominak arcüreg- és orrmandula gondjai vannak, de a Heim Pálban nem akaródzik senkinek érdemben foglalkozni a gyerekkel. Az volt a csúcs amikor a doktornõ belenézett a fülébe, nézegetett valamit a szeménél, és kijelentette, hogy a gyereknek arcüreggyulladása van. Az orrába bele sem nézett, nem tudom mibõl állapította meg, lehet hogy röntgen szeme van? Orrcseppett kapott, és ezzel el volt intézve, ja és igen nekünk is hozzátették, hogy ezt csak ott a kórházi patikában lehet kiváltani.
Na mindegy már nem is dühöngök, keresek valami normális orvost, aki hajlandó lesz megvizsgálni rendesen a gyereket.

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Ancsa, ezek után nem is csodálom hogy Nektek is elegetek lett belõlük!
De, lehet hogy Tatjana volt, valamilyen orosz származású volt az biztos.
Nálunk is ilyesmi gondok voltak/vannak sokszor. Kép Nálunk mondjuk a lányomnál az orrmandula-kivétel sem hozott átütõ megoldást!Kép Takony-kór télen-nyáron azóta is. Most is éppen beteg õ is. Írtam neked mélt magánban!

Szia: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Ancsa!

Próbáljátok meg a Madarászban a Votisky Péter fül-orr-gégészt. Nekünk jó tapasztalataink voltak.
Kedves, elmagyarázza a gyereknek, hogy mi fog következni, így még az én lányom is csendben tûrt, pedig az nem kis szó. Ráadásul úgy vizsgál, hogy nem fáj. Papíron megkapod az otthoni teendõket, nem kell agyalni, hogy mit is mondtak.
Amúgy nekünk nagyon jól bevált kiegészítõ-kezelésként a Gellért fürdõ sóskamrája. elsõre szörnyû, de megszokható.
rjuli
 
 


Lányok
ahol én szültem a SOTE 1 klinikán ott nem jöhetetbe senki a korterembe ha valaki látni kivánta a babát az bekopogot és én kivitem a fiamat az elötérbe megmutatni szerintem ez igy jo volt .

Mikoo
ezel mindenkinek számolnia kell mostmár én is tudom de mikor a fiamat vártam ezt nem tudtam de nekem jo volt igy is mert néha én elöbb végeztem mint azok akiknek volt fogadot dokijuk mert ök töbett vártak mint én .

CSics
csics
 
 


figyeljétek a maildoktor.hu-portalt ott találtok mindenre segitséget! Nyanyi
Névtelen
 


A Heim Pál Fül-Orr-Gégészetén van egy doktornéni, valamilyen Pálma, (sajna nem jegyeztem meg a vezetéknevét), akivel nagyon elégedettek vagyunk. Eddig volt arcüreggyulladása a kisfiamnak, illetve ki kellett venni az orrmanduláját, s mindkét alkalommal Pálma végezte a szükséges ellátást. Kedves, aranyos és NEM PÉNZES, visszautasította a neki szánt pénzt. Ajánlani tudom.
Névtelen
 


Én már az idõsebb korosztályhoz tartozom. Szülni nem fogok,de csatlakozom az orvost választók táborához.Mert életem végéig hozzá fogok járni,ha megelékszem vele.Nem csak szülésbõl áll a világ/vérzési rendellenesség,ciszta myoma, daganat,gyógyszer,klimax/és nem soroltam fel mindent.Sõt,lehet hogy a lányom elsõ fogamzásgátlóját is õ fogja felírni.Nem árt ha ismeri a kór elõzményeket.Mellesleg ugy beszéltek róluk mint egy duracellel müködõ gépekrõl.Szabadságog, feltöltõdés,pihenés nekik is jár.Nem dolgozhatnak 365 napot éjjel-nappal.Elvárható tõlük a bejövés,ez igaz,de nem esetleg a Spanyol tengerpartról.Arra a kát hétre nem vállal szülést az lehet,de a legritkább esetben szülünk a kiirt dátumkor.Mit szólnátok ha ti sem mennétek a párotokkal soha nyaralni,mert kitudja nem akkor szül-e meg valamelyik nõ,független hogy kiirva csak két hét mulva lenne esedékes.Mellesleg nagyon tudom ajánlani a Kistarcsai kórházat.Akit érdekel kérdezzen. VICA
VICA
 


A sp. tengerpartról senki sem várja el, hogy bejöjjön a doki, de ez egy évben általában egyszer fordul elõ. a kiírthoz képest néhány nap eltérés tényleg gyakori, de a 2 hét már ritkább. Amúgy bármit lehet mondani, csak a stílus nem mindegy. Annyit nyaral, amennyit akar, de idõben szóljon, és ne tolja le az aggódó kismamát. Mellesleg az én férjem "csak" vállalkozó, de még nyaraláskor is folyton csöng a telefonja, nem tud eltûnni úgy, hogy ne érjék utol, úgyhogy aki akár nõgyógyászhoz, akár vállalkozóhoz megy feleségül, az elfogadja, hogy ez benne van a pakliban, ugyanis ebbõl élünk és az orvos is azokból a nõkbõl él, akik miatt bemegy.
névtelen
 


Sziasztok!
Látom, kiújult a mérnemjönbe téma.
Szeretném mégeccer megerõsíteni azt, hogy szerintem is tényleg csak a stíluson múlik. Menjen el az a nyomorult doki, csak szóljon elõre, normálisan.
És nem kell túlvállalnia magát, akkor bizonyosan tud pihenni is.

üdv
mikoo
mikoo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: