Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A mindenki által csak jónak tartott KÚTVÖLGYI KÓRHÁZ-zal kapcsolatban várom a beszámolótokat.
írjátok meg a jó és a rossz élményeiteket.
Köszi
Névtelen
 


SZia kedves Névtelen,

Én tavaly szeptemberben szültem a Kútvölgyiben dr. Hegedűsnél, ill. Várnainé Gabinál.
Én maximálisan jó emlékekkel tértem haza, annak ellenére, hoyg majdnem 2 héttel tovább hordtam a babát, de senkinek esze ágában nem volt megindítani a szülést, mert semmi indokot nem láttak rá. Mikor végre megindult, akkor minden klasszikus,rutinbeavatkozást megkaptam (beöntés, borotválás), aztán mivel nagy volt a baba, nem tágultam, volt burokrepesztés, oxitocin infúzió, Nos-pa injekció, kézzel tágítás, szóval majdnem minden ami mesterséges beavatkozásként szóba jöhet.

Nem tudom, hogy milyen szándékkal tetted fel a kérdésedet, most gondolkozol-e a kórházválasztáson vagy pedig már "Kútvölgyis" vagy, de azért tartottam leírni mindezt, mert ha a liberálisabb, természetközeli megoldásokat kedveled, akkor nim biztos, hogy ez a kórház a legnyerőbb. (Pl. normál szülés esetében - egy orvos kivételével- nem adnak epidurális érzéstelenítést.)

Én mindezek ellenére mindvégig maximálisan emberinek, odafigyelőnek éreztem a légkört, a csecsemősök, a neonatológus is egytől-egyig lelkiismeretesek és segítőkészek voltak.

Ha rossz élményeken gondolkodom, akkor a 9 hónap során kötelező laborvizsgálatok jutnak eszembe. Nem vagyok különösen jó vénákkal megáldva, és van ott egy rendkívül ügyetlen és ráadásul még arrogáns laborasszisztens, aki több ízben kiosztott, hogy amikor 2.3. kísérletre nagy nehezen sikerült vért faksztania belőlem, és egyszer csak elállt a vér, hoyg miért állítottam el a vérzést...... (de ha más oldalról nézem, akár hálás is lehetnék neki, amiért ilyen félisteni tulajdonságokkal ruházott fel Kép )

TAvaly óta már képek is kerültek a falakra, van a szülőszoba mellett UH, állítólag 1 személyes szülőszobák is vannak /lesznek. November végén már többet tudok neked mondani, remélhetőleg akkor születik a 2. babánk- hacsak addig Te már meg nem szültél...

SZia,
Enci
Enci
 


Szia Enci!
A nevem Andrea, csak meg nem azonosítottam magam. Köszi a választ. Én két gyermeket szültem a Kútvölgyiben. Az elsot a X-nél és borzasztóan rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Nem vette észre, hogy leállt a pajzsmirigy műkodésem, ezért híztam 30 kg-ot. Eszébe nem jutott egy egyszeru labor vizsgálattal megnézni a hormonszintemet. Végig engem bántott, hogy biztosan csak zabálok.
A toxémiámat sem vette észre, sot szerinte errol is én tehetek. Ez egy abszurdum!
Pedig pénzeltem. Azóta közvéleményt kutattam és Te vagy a második anyuka, aki meg volt vele elégedve. Eleinte azt hittem, hogy tényleg velem van a baj.
A második babámat is ott szültem a kórház miatt.
A Vida doktorral borzasztóan meg voltam elégedve. Azóta a fél baráti koröm hozzájár. Ég és Föld a két ember.
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat!
Várom még a Kútvölgyis mamák leveleit.
Sziasztok
Andrea
Névtelen
 

 
 

Kedves ANdrea,

Egy kicsit most elbizonytalanítottál, de jó ezt is tudni, akkor én is jobban odafigyelek. Most elhatároztam, hogy bármi is lesz, addig nyüstölöm, amig nem csináltat egy ellenanyag szűrést.
A Vidáról én is sok jót hallottam, nekem szimpatikus a stílusa, bát sokan vannak, akik pont a közvetlen poénkodásai miatt komolytalannak hiszik.

Mindkét történet azt hiszem megint csak élő példa arra, hogy minden éremnek két oldala van....
Akkor szurkolj nekem, hogy ezt a menetet is egészségesen túléljük mindketten...

SZia, Enci
ENci
 


Szia Enci!


Tényleg figyelj oda, mert szerintem a Hegedus valamiért nem szereti a laborvizsgálatokat.
Persze ez csak poén... De tényleg röhej, hogy nekünk kell kiharcolni egy vérvételt.
Ha én tudtam volna akkor, hogy ez a nagyfokú hízás a pajzsmirigytol is lehet, biztosan én is kérek egy konkrét hormonvizsgálatot.
Az ellenanyag szUrés miért kell?

Szia Andrea


Megmondaná valaki, hogy hol kell regisztráltatni magamat? (Hogy ne névtelen legyek.) Köszi
Névtelen
 


Szia ANdrea,

Nem kell regisztráltatnod magad, csak ha jelszót akarsz használni. Egyébként elegendő, ha az azonosító mezőbe beírod a neved.

Az ellenanyagszűrésre eyg transzfúziológus barátnőm hívta fel a figyelmemet, ill. a védőnő is kereste rajtam, amikor kiállította a terheskönyvet. A vércsoportod az a szülés során nem változik, ideális esetben az Rh-faktor is bejósolható, (nálunk mindenki +), viszont az Rh faktoron kívül még számtalan "kisebb" ellenanyag létezik, amelyekre nem szűrnek rutin szerűen. EGy szülés után elképzelhető, hogy a baba be tud kavarni egy kicsit az ő vérével, és a következő alkalommal esetleg gond lehet.
Biztosan nem akart rosszat a barátnőm, a Hegedűsnek pedig semmibe nem kerül egy labor.

A te pajzsmirigy problémádra végül is hogyan derült fény? És a toxémiára? Mi volt a Hegedűs reakciója? Gondolom egyértelmű volt a véleményed, amikor legközelebb nem hozzá mentél vissza.
Kiváncsi lennék a történetedre, csak a teljesség kedvéért!
Szia,
Enci
Enci
 


Szia Enci!

Szóval az egyértelmu, hogy nem a X-hez mentem vissza......
A pajzsmirigyem úgy derült ki, hogy addig jártam a dokik nyakára, míg ki nem derült.
Éreztem, hogy valami nem stimmel. Nem ettem annyit, hogy 30 kg-ot hízzak. De annyira bántott a H., hogy elhittem én vagyok a ludas.
Ugy örültem, amikor kiderült a betegségem.
Más teljesen kiakadna ilyenkor, de nekem ez volt az önigazolás.
A toxémia jele a magas vérnyomás, a fehérje vizelés és a lábdagadás. Nekem a vérnyomásom alacsony volt végig, de a bokám fél idotol dagadt. Egyáltalán nem érdekelte. Egyszer olyan rossz lett egy érték a vérvizsgálaton, hogy azt sem tudta, létezik ilyen. O mondta. De nem tett semmit.
A lábdagadás ellenére a 39. hétig nem nézett vizeletet. A szulészno szólt rá, hogy tutti a rossz vizelet, ilyen bokával.
Menetközben végig pénzeltem, de a végén koppant. Nagyon keveset adtam neki. Még a mutoben is azt mondta, hogy azért lettem toxémiás, mert sokat zabáltam. Ezt több orvos is cáfolta, hogy ez nem ok.
Szóval a pénzéhes dokinak kiszúrtam a szemét pár ezerrel.
A második terhességemnél szerencsém volt vele, mert eltörte a könyökét és nem nagyon találkoztam vele.
De láttam, hogy amikor találkoztunk, nagyon nézett, biztos ismeros lehettem neki.
Na és most jön a Kútvölgyi vicce. Ki jött be asszisztálni a második császáromhoz......?
Igen a X. Még meg is kérdezte a drága Vidát, hogy ki csinálta az elozo császáromat. Hát O!
Jó, mi!?
Be is szaladt a szulészet réme Aranka hozzám (a vezeto szulészno) a kórterembe - rögtön császár után-, hogy én kinél is szültem az elsot?
Elindult a pletyka már a mutoben.
Ez röviden a történetem.
Te is írj majd le mindent.

Bocsi többiek, ha unalmas volt a történet.

Andi
Névtelen
 


Sziasztok!
Képzeljétek, hogy jártam a szülésznő választással. 98-ban még nem volt ilyen lehetőség, vagy inkább divat. Akkor éppen aki ügyeletes volt, annál szültem. A kis kitüzőről arra emlékeztem, hogy Erika volt és vörös hajú. Két éév után a Vida megkérdezte, hogy kinél szültem az elsőt. Mondtam hogy az erikánál. Erre a kérdés: Melyiknél? Na, puff. Aztán megkérdezte a hajszinét: Vörös v. szöke? Vörös. Akkor az a Zachár Erika lesz. Aztán amikor mentem ctg-re, hivta is a Zachár rikát. Persze egy teljesen ismeretlen hölgy állt elöttem. Mondta, hogy nem igazán emlékszik, de hát két év hosszu idö. Én meg ugy szégyelltem magam, hogy akkor már nem magyarázkodtam. A Vidának sem mertem elmondani, milyen béna voltam (illetve hát voltunk). De alényeg, hogy az Erik amegadta a mobilszámát, amikor éreztem a fájásokat, felhivtam és elmondtam neki, mit érzek, de nem tudtam eldönteni, menjek-e vagy várjak, ö mondta, hogy rögtön induljak. Végig nagyon rendes volt, bár a másik erikával is nagyon meg voltam elégedve. Hát ez az én bakim, ami az egyébként fantasztikus szülésemröl megmaradt.
Moncsi
 


Sziasztok!

Ez a szülésznőválasztás-téma tényleg mostanában kezd divatba jönni, egyébként a Zachár Erikára én is emlékszem,nagyon kedves nő volt. Tőlem ő vett vért a szülés után, amint fent olvashattad, neuralgikus pontnak számít nálam... Bár alapvetően talán mindegyik szülésznő kedves volt és bizalmat sugárzó (més egy kis Jóindulattal az Aranka is), nekem volt részem mindegyikben mert majdnem két héttel később szültem és lassan bentlakónak számítottam a CTG-n. Aztán mikor végre szülni kezdtem, az Aranka meg is jegyezte, hogy "addig jár a korsó a kútra....."
Amennyire vissza tudok emlékezni a 10 órás szülőszobai vajúdás után a kitolásnál egy kisebbfajta tömeg volt ott, legalább 4 szülésznő+ az orvos+gyerekorvos+csecsemősök+férjem. De akkor ez egyáltalán nem tűnt fel, akkor már olyan mindegy volt...

Egyébként én a VÁrnainé Gabinál szültem, uyganúgy ahogy Moncsi, felhívtam éjszaka és jött, nekem nagyon nagy biztonságot adott. A H. épp a szülés körüli időszakomban volt szabadságon és konferenciázni, így legalább az a jó eérzés meg volt bennem, hogyha már az orvos nem lesz ismerős, akkor a szülésznő legyen az. Mert ha igazán őszinték vagyunk a könyöklésen és a varráson kívül igazán nem sok a szerepük egy szülésnél (És mégis ők kapják a nagy pénzeket..)

LEhet, hoyg nekem szerencsém volt, de hozzám többször is bejött szülés után a H., igaz nem voltam valami jó állapotban, komoly kis kézimunkázást kellett csinálnia rajtam, nagyon rossz volt a vérképem, és még a méhem sem kezdett el összehúzódni, de a végére úgy-ahogy összeszedtem magam és a búcsúnál még puszit is kaptam !!!(lehet, hoyg ezek oktatják egymást az orvosi szobában?? Kép

AMi a vizesedést illeti. Nálam mindig nézett vizeleteredményt (kivéve a könyöktörős hónapokat), ami állítólag jó volt, ennek ellenére én már a végén nem is mertem mérni magamat, szerintem min. 18 kg-ot hízhattam. Ebből igazhogy 4,25 volt a baba, töménytelen mennyiségű magzatvíz és valószínűleg a többinek is víznek kellett lennie, mert én is elég parizer -lábú voltam a 7.-8. hónaptól, és két héttel a szülés után kevesebb voltam, mint amikor terhes lettem.... HA már a víznél tartunk, még sehol nem tudtam megkérdezni, nem volt oylan élményetek, hogy a szülés után kb. 6 hétig az éjszaka során min. 2-3 alkalmommal patakokban folyó izzadtségban ébredtek?? Nálam ez oylan méreteket öltött, hogy min. 3 váltás hálóing és ágynemű kellett éjszakánként. Gondolom a szervezet így távolította el a felesleges vizet. Nem volt természetesen fájdalmas, de eléggé megviselt, hoyg pont az első időkben, amikor éppen a szoptatások között aludni tudnál valamit, akkor álló éjszaka huzatolsz és törölközöl....

Egy kicsit én is hosszúra nyúltam, bocs,
sziasztok,
ENci
Enci
 


Sziasztok!
Én is a kútvölgyiben szültem, eléggé vegyesek a tapasztalataim. Az én orvosom dr.Teleki Attila volt, vele semmi gond nincs, nagyon lelkiismeretes, rendes, mindenkinek csak ajánlani tudnám, nála fogom megszülni a pocakomban levő másodikat is. Az én szülésznőm is valamelyik Erika volt, de őszintén szólva én sem tudom, melyikKép-mindenesetre nagyon kedves, szimpatikus volt, másodszor is szívesen szülnék vele.
Egyébként 28 órás vajúdáson estem át, elég rémálom volt, de az eredmény megérte.
Amiről senki sem írt: Hogy mi van a szülés UTÁN a Kútvölgyiben?
Nekem például furcsa volt, hogy a gyereket szinte azonnal elhurcolták és inkubátorba tették megfigyelésre, holott tökéletesen egészséges volt. Kb. 5 percet tarthattam a karomban, szoptatásról meg ugye szó sem volt.. Éjjel azzal a szöveggel jelent meg egyszer a csecsemősnővér(nem emlékszem melyik), hogy MUSZÁJ VOLT KIHOZNIA, MERT ÜVÖLTÖTT ÉS NEM VOLT HAJLANDÓ MEGENNI A TÁPSZERT SE HIDEGEN SE MELEGEN. Na ehhez szóljatok hozzá... minek akart neki tápszert adni, ahelyett hogy egyből kihozta volna???Szerencsére a daninak volt esze és nem ette meg..
ja, és hogy naponta többször begyüjtötték a kicsiket a kocsival...és hasonló bababarát dolgok.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak ilyen téren?
KATADanianyu
 


Szia Kata!
Három éve meég nem igazán mondhatta el magáról a Kútvölgyi a bababarát jelzőt, bár én a szülöágyon már akkor is szoptathattam a lányomat, tavaly szeptemberre már sok minden megváltozott, nem adnak tápszert a babáknak, csak ha te kéred, akkor cukros vizet, egész nap nálam lehetett a baba, reggel kihozták, aztán este visszavittük öket aludni. Az inkubátoros dolog nem tudom, hogy miért jó vagy nem jó, nekem azt mondták, hogy azért rakják öket bele, mert hogy a testhömérsékletük fokozatosan alkalmazkodjon a külvilágéhoz. Persze nincs tökéletes kórház, hacsak nem akarsz Telkiben szülni, bár nem tudom, ez minden igényt kielégitene-e. Én eltekintve ezektöl a dolgoktól örülök, hogy ebben a kórházban szültem a kicsiket. Üdv. Móni
Moncsi
 


Nahát, én néhány hete hosszasan dolgoztam, hogy a Kútvölgyirol infokat kapjak, most meg egy egész topic nyílik róla!
Én is ott szándékozom szülni, majd decemberben csak, és sokaktól sok jó hallottam róla.
Kata, nekem most, akik az elmúlt félévben nem meséltek ilyeneket, mint te. Azt mondták, nem tápszereznek, és akkor van veled a baba, ha akarod, akkor viszik el, ha akarod. És Enci, tényleg van egyágyas szüloszoba is, bár talán nem ez a legfontosabb.
mégegykata
mégegykata
 


Szia Mégegykata!

Hiába szídtam és is feljebb, azért ez a legjobb kórház.
Nem hiába szült itt az Orbánné. Fekszik ide minden politikus.
Tényleg gyönyöru tiszta, frissen festet kórtermek vannak.
A szülészeten van két darab fizetos szoba. Az egyikhez fürdo, telefon és TV tartozik ez 5.000 Ft/nap. A másikhoz nincs fürdo ez 2.500 Ft/nap.De szerintem egy kezdo anyukának jó ha szól hozzá a szobatársnoje.
Amúgy meg a Gabi szülészno is azt mondta, hogy nem biztos, hogy jó dolog, ha egy csomó idegen látogató bejön abba a szobába, ahol a baba is van.
Meg szoptatni is kell valamikor.
Én mind a két alkalommal nagyon jó barátságokat kötöttem. A mai napig tartjuk a kapcsolatot a lányokkal.
Szóval a "sima" szobák 3-4-5 ágyasok. A császáros szobában van légkondi is. A szobák feléhez külön fürdoszoba van.
Akkor jön látogató amikor csak akar. A babákat az üvegajtóhoz viheted megmutatni. A kórtermekbe nem jöhet be látogató, ami szerintem nagyon jó, mert amikor Te éppen szoptatsz nincs ott idegen.
A csecsemosökrol én is tudnék jót és rosszat is mondani. A leglelkiismeretesebb a Lukács Anna és az Erdei Ágnes volt. A "róka" (vörös, rövid hajú, magas no) és a Kati (szoke, alacsony lány) meg egy barna rövid haju, szemüveges csecsemos nem áll épp a helyzet magaslatán. A "róka" befogta a kezével a gyerekek száját, hogy ne üvöltsenek. A barna, szemüveges betette az inkubátorba a 4 napos fiamat: büntetésbol, mert sokat sírt.(Fájt a hasa vagy éhes volt!)
A szoke Kati sose volt a helyén, kint illegett az apukák elott.
De mindenhol lesz olyan novér,akivel nincs megelégedve az ember.
Azt is hallottam amikor a "róka" kicsúfolt egy elso anyukát, mert bajlódott a bimbóvédovel.
De az Anna és az Ági nagyon segítokészek. Nyugodtan kérdezz tolük bármit.
Az esti novérek közül Schneider Ágnes volt a legrendesebb.O egy szülészno, aki ügyeletet lát el éjszakánként. Nagyon rendes, segítokész, hozza a fájdalomcsillapítót. A fiatal novérkék is kibeszélik az embert, no meg a vörös hajú, agyon szolizott Erika novér.
Nem jött be, hiába hívtuk éjszaka, csengettünk neki, mert a szobatársam rosszul lett. Kimegyek a novérpulthoz, O ott magántelefonál......
Felháborodottan rászóltam, hogy én a két napos sebemmel ágytálazom a szobatársam, míg O szórakozik. A válasz sima szülés volt, menjen ki a WC-re. (A lány 40kg-os, 24 órát szenvedett, szana-szét szakadt, még a kezét sem tudta megemelni, úgy kimerült......
Irtam is egy levelet a fo szülésznonek, aki állítólag megmosta a no fejét.....
Persze itt lehet személyes rossz benyomás is. A gyermekorvos Péch doktor a lányomat nem volt hajlandó megvizsgálni, mert péntek délután 4 órakor született. (O pénteken már korán szeret hazamenni.) Pedig császáros baba volt. A János kórházból jött hozzá orvos.
A fiamnál viszont már bemehetett a férjem is videózni az újszülött ellátóba, a Péch doktor nagyon megvizsgálta a babát.
Én azt vettem észre, hogy most már nem pótolnak. Sot úgy kellett könyörögnie a szobatársamnak egy kis pótlásért, mert még a negyedik nap sem volt teje, a baba pedig nagyon sírt.
Szóval szerintem jó ez a kórház. Én Vida doktort ajánlom neked!!!
Ird meg, hogy kit választottál!
Sziasztok
Andi2
Andi2
 


remélem, hogy tényleg sokat változott a hozzáállás az elmúlt évben, mert én a második babaámat is a Kútvölgyiben szándékozom megszülni. Persze az is sokat számít, hogy már nem leszek kezdő anyuka, jobban ki merem majd nyilvánítani a véleményemet azzal kapcsolatban, hogy mit csináljanak a gyerekemmel és mit ne.
KATADanianyu
 


Sziasztok!

En is a Kutvolgyiben szultem csaszarral 1,5 éve a Teleki doktornal. Az orvosommal nem volt gondom, sot a mutet is jol sikerult, de en annyira nem voltam magatol a korhaztol elajulva.
Tenyleg jol neznek ki a szobak, valoszinuleg nekem nem volt szerencsem, hogy az ablak melle fektettek, ami azert volt kellemetlen, mert nem lehetett becsukni (mindez oktoberben). A fureszporral megtoltott parnak sem tetszettek nagyon, de mindez elhanyagolhato. Leginkabb az nem tetszett, hogy a babakat allandoan cukros vizzel itattak, raadasul azokkal a hosszu, hatalmas lyuku, osregi tipusu dudlikkal, amivel a fiamat teljesen sikerult leszoktatniuk a szopasrol, ugyhogy ennek koszonhetoen nem is sikerult szoptatnom.
Volt amelyik nover rendes volt, volt amelyik nem, bar ez azt hiszem mindenutt igy van.
A Vidarol en is sok jot hallottam, az egyik baratnom a napokban fogja nala megszulni a 2. gyereket es o is csak aradozik rola, de tenyleg nekem is szimpatikus volt.
En mindenesetre nem vagyok benne biztos, hogy a masodik gyereket ott fogom szülni.
Sziasztok: Detti
Detti
 


Sziasztok!

Ami az egyágyas kórtermeket illeti: nekem személy szerint kimondottan jó volt, hoyg elsőgyerekes anyuka lévén volt kihez szólnom, ill. tanácsot kérnem a mellettem fekvőktől. (no és volt kivel röhögcsélni , ha a Morvai doktor- fiatal, szemüveges osztályos orvos - jött vizitelni )Az tény, hogy bár ágytálazni engem nem kellett, nem tudtam a szülés után kimenni egyedül vécére, és bizony a szobatársak sokat segítettek. HA már ennél a témánál tartunk, én déli 12-kor szültem,. előtte kb. 15 órája nem ettem, ittam, természetesen nem sikerült semmit produkálnom a megfigyelés alatt, így beígérték a katéterezést. A szülésznő azt javasolta, hoyg igyak sokat, de hát én szerencsétlen, az ebédidő után kerültem már be az osztályra, és így az egész osztályon nem maradt egy bögre tea sem, -várjak a vacsora időig- szólt a parancs. MAjdnem törvényszerűen következett így a katéter,de akkor már úyg éreztem, hogy nincs olyan testnyílásom, ahová valamit ne dugtak volna.....

AZ ellátás a tea kérdést leszámítva is elég siralmas, bár én nem vagyok valami nagy evő, de az tény, hogy azt a keveset is amit kapsz, azt sem a szoptatós anyáknak állítják össze. (Rakott kel, kelkáposztafőzelék, borsóleves stb.)

De ezek a dolgok tényleg csak most jutottak eszembe, ahogy elkezdtem rajt gondolkoni, mert én valahogy olyan eufóruában voltam, hogy mindketten túléltük viszonylag jól ezt az egész tortúrát, hogy ezek a dolgok eltörpültek az öröm felett. Tudom, hoyg mindannyiunk toleranciaküszöbe más és más, sok függ attól, hogy jól vagytok-e mindketten, de az összbenyomást tekintve tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kórházat.

A csecsmősökkel nekem is az volt a tapasztalatom, hogy délelőtt, amikor többen voltak, akkor a gyerekekkel nem értek rá foglalkozni (KV, cigi csacsogás), de du és este valahogy simább volt az ügy. ÉS még egy fontos dolog: A tapasztalatom az volt, hogy ha az ember kérdezett, segítséget kéret tőlük, akkor kapott is (minden ember hiú, ha a szakértelmét fitogtathatja), de maguktól nem jutott eszükbe. Így tehát megmutatták a pelenkázást, a köldökápolást, a szoptatást, a fejést, amit csak kérdeztem és még kedvesek is voltak. (Tanács: főleg este és késő du., de nem illett zavarni őket)
A szülőszobán én is szoptathattam, és nem tették inkubátorba az én lányomat, gondolom, ez sokban függ a súlytól, általános állapottól.

Pótlásra én is úgy emlékszem, hoyg csak cukros vizet kaptak, és szerencsére nkeünk nem volt szükségünk rá, de fültanúja voltam olyan esetnek is, amikor a csecsemős próbálta lebeszélni az anyukát arról, hogy telenyomja tápszerrel a gyerekét. Az ősrégi cumik, tényleg katasztófálisak, egyszer az én lányommal 10percig próbálkoztunk a vízivással, amire rájöttem, hoyg nincs is lyuk a cumin..... ("Rutinos" anyukák + "lelkiismeretes" csecsemősök mindig nyerő kombináció....)

Gondolom hasonló esetek mindenhol történnek, de a szülés után megfogalmaztam magamnak, hogy isten irgalmazzon nekem, ha egyszer tényleg beteg leszek és bekerülök a magyar egészségügy útvesztőjébe... és a Kútvölgyi tényleg a jobbak közé tartozik!

Sziasztok,
Enci

PS: mégyegykata! Mikor fogsz szülni?
Enci
 


Niki
Mégegykatától kérdezném:
Ki az orvosod?
Én ugyanis november legvégére vagyok kiírva, és Vida doktorhoz járok...
Eddig nagyon meg vagyok elégedve, igaz a babám sem rendetlenkedik, nem hányok stb...
Minden anyukának:
Örülök, hogy ilyen sok információhoz jutottam általatok!
Névtelen
 


Kösz a sok infot, nagyon jó volt olvasni. A kaja-ügyek nem rémisztenek, végülis minden kórházzal így van, hogy vagy viszel magadnak enni, inni, vagy szenvedsz, nem?
Egy dolog van, amit nagyon utálok, ha a folyosón van ilyen ronda nagy közös zuhanyzó, aminek nem lehet rendesen becsukni az ajtaját, nincs rendesen kitakaritva stb. De ezek szerint a Kútvölgyiben a szobák nagyrészéhez van saját fürdoszoba.
Én csak decemberben szülök, szóval egyelore csak tapogatódzom, de mindneképpen elmegyek a Vida doktorhoz, mert már mindenki ot ajánlja, aztán ha télleg szimpi, akkor ottragadok. Tudom, hogy most a MÁV a legmenobb kórház, de ott meg akkora tömeg van a jobb dokiknál, hogy nem is értem, hogy tudnak már ennyi pacienssel foglalkozni. Meg hát ott most már vagyonokat kell fizetni, ha jól vagyok értesülve.
Tényleg a Kútvölgyi árairól tud valaki valamit?

mégegykata
mégegykata
 


Enci! Amikor én szültem, minden babát inkubátorba tettek az első két órára, súlytól és állapottól függetlenül. Az én kisfiam pl. 3600g volt, és 10/10 es apgart kapott.

Az árakról nem sok mindent tudok, egy évvel ezelőtt mi 30000ft-ot adtunk a dokinak, akkor ez reális volt, hogy most mekkora összegeket adbónak, azt nem tudom.
KATA
 


Én nyolc hónapja 35000-et a dokinak, 10000-et a választott szülésznőnek adtam,a szobatársaim ugyanigy, gondolom, reális volt. Árat nem mondott az orvosom. Persze magánrendelésre jártam, ott is egy csomót fizettem,igy elég drága szülés lett ugy összességéban, de sajna ha az ember ugy érzi, valaha az életében még szüksége lehet a nőgyógyászára, akkor ha megteheti, nem sajnálja tőle a pénzt. Nyilván ha nem lett volna, nem kapottt volna ennyit, ezért szerintem nem lehet azt mondani, hogy ennyi a tarifa és kész. De ez a hálapénz mindig is olyan kényes téma volt és lesz. Most inkább ehhez nem adom a nevem.
Üdv.Esztianyuka
Névtelen
 


A Sándor doktort senki nem ismeri? Kiváncsi lennék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?
Névtelen
 


Sziasztok!

Én decemberben 25.000 Ft-ot adtam, plussz havi 3.000 Ft-ot menetközben.
Volt aki 50.000 Ft-ot adott, de olyan is aki összesen 20.000 Ft-ot.
Az orvosommal azóta háromszor találkoztam nagyon rendes volt, szerintem nem keveselte.

Sziasztok!
Névtelen
 


Sziasztok!
Megkérdezhetném az utolsó (névtelen) hozzászólótól, hogy o "csak" a kórházba járt vizsgálatokra, vagy magánrendelésen is megfordult?
Köszönettel: Niki
Névtelen
 


Szia Niki!

Én csak a Kútvölgyiben adtam 3.000 Ft-ot. A magánrendelése 6.000 Ft/alkalom. Én imádom az orvosom, de ezt kicsit soknak találtam.
De van, aki 8.000-10.000Ft-ot kér a magánrendelésen, s utána elhanyagolta a kismamáját.
Névtelen
 


Ha jártál magánrendelésre, mire fizettél a kórházban?? Tőlem az orvosom nem kért és nem fogadott el pénzt a kórházi vizsgálatokért, én is úgy gondoltam, hogy azoknak is bele kell férniük abba az 5000 ft-ba, amit egy-egy magánrendelésen fizettem.
Kata
Névtelen
 


Szia Kata!

Bocs, félreértheto voltam. Nem mentem a magánrendelésére, mert sokalltam az összeget.
Inkább bejártam a kórházba. Te is itt szültél
Bocs nincs kérdojelem!
Névtelen
 


Igen, én is a Kútvölgyiben szültem, egy éve. és decemberben újra ott fogok.
KATA
Névtelen
 


Ismeritek Dr. Kovács Kálmánt?
Névtelen
 


Szia Kata
Én azért adtam pénzt a kórházban, mert nem jártam magánrendelésre. Nem is engedhetnénk meg: pedagógusok vagyunk...
Igaz úgy érzem, hogy a kicsi minden pénzt megér, de ha nekünk sincs nem várhatnak lehetetlent.
Jó babavárást, babagondozást mindenkinek!
Névtelen
 


Sziasztok.
Elfelejtettem aláírni:
Niki voltam (utolsó hozzászólás)
Névtelen
 


Sziasztok!

Én idáig csak jót hallottam a Kovácsról. De most decemberben volt egy szörnyu bakija. A 45 kg-os, láthatóan szuk medencéju betegét, 20 órán keresztül hagyta vajúdni. A végén hárman nyomták ki belole a 4,65 kg-os babát. A baba sötét lila volt, mindene!!
Az anyuka 3 hétig feküdt utána még bent. Egy hétig nem volt ereje felkelni.
Nem tudom, hogy miért nem lehetett megnézni ultrahanggal a medencéje szélességét, kikövetkeztetni, hogy nagy lesz a baba és megcsászározni.
Szegény lány még foiskolás, de menetközben 60.000 Ft-ot adott a Kovács dr-nak. Nem a magánrendelésén!
És ezt kapta! Rá se nézett a kórteremben.
Borzasztó, unszimpatikus, beképzelt.

Bocs, de elragadtattam magam.

Sziasztok
Nina
Nina
 


Szia Nina
Tegnap olvastam a soraidat Kovács dr.-ról... Nem én érdeklodtem utána, én máshoz járok (elso baba) de elgondolkoztatott amit írtál... Én nagyon bízom a saját orvosomban (nem titok Dr. Vida), itt csupa jót olvashattam róla, a személyes tapasztalataim is megerosítik ezt... De elgondolkodtam azon, ha valaki ilyet mesélne róla mit éreznék...
Nem tudom ez a lány (hölgy) milyen kapcsolatban áll a Kováccsal? Elso babás kismama, ismerosének érdeklodik... Nekem lett gyomorgörcsöm a soroktól... A védonom azt tanácsolta ne a kórházhoz, hanem az orvoshoz ragaszkodjak, ez nálam muködik is, de elgondolkodtam, mi lesz ha a saját orvosom nem ér rá ha szülök? Más nem ismerek ott... Azt hiszem érted mire gondolok... Üdvözlettel: egy tapasztalatlan kismama
Névtelen
 


Sziasztok!
Olvastam a Fitt mama c. újságban, hogy a Kútvölgyiben muködik egy 3 dimenziós ultrahang... Valaki hallott errol bovebben?
Üdvözlettel: Niki
Névtelen
 


Niki, keress rá, többen regéltek már róla!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Na voltam én is a Vida doktornál, és teljesen megnyugodtam minden miatt, annyira elképesztoen kedves meg megnyugtató meg szimpatikus volt, nem is gondoltam volna a legmerészebb álmaimban sem, hogy ennyire emberi bír lenni egy nogyógyász. Szóval nagyon köszönöm mindenkinek az ajánlást, irtó nagy ko esett le a szívemrol.
És hát minden rendben a babával is, úgy tunik, szilveszterre megérkezik. Csak ne lenne olyan valószerutlenül messze!
mégegykata
 


Szia Mégegykata!
Örülök, hogy nem csalódtál, én tudtam elore... Kép
Én novemberben szülök, nagyon várom, de nagyon gyorsan repülni fog az ido, hidd el! Addig is élvezd a terhességedet!
Ha tudod a párodat is vidd el legközelebb babanézobe! Eloször én is egyedül voltam, azóta (2-szer) a párommal. Vida dr. a papákkal is nagyon kedves! A babádat meg egyszeruen imádni fogja! Nem csak nagyszeru szakember, de csodálatos ember is!
Minden jót! Vigyázz magatokra!
Üdv.: Niki
Köszönöm Pethes Ildinek a válaszát! Utánanézek!
Névtelen
 


De jó Niki, örülök, hogy ezt írod. Én most elsore egyedül voltam, és rögtön kérdezte is, hogy hol van az apuka? Én meg eloször nem értettem a dolgot: a nogyógyászhoz a lányok az apjukkal szoktak járni? Percekkel késobb esett csak le, hogy az apuka a párom. Hiába, szokni kell még a gondolathoz. Niki neked ez az elso babád lesz? vagy honnan ismered ilyen jól a Vidát?
Mikor én mentem hozzá, ott ültünk a váróban vagy öten - mindenki a Vida doktort várta! A recepciós novér még morgott is egy kicsit, hogy "de népszeru a Vida doktor", amikor az ötödik paciens is ot kereste!
mégegykata
 


Szia Kata!
Pénteken voltál? Én is... A másik fórumon láttam... Én véletlenül kerültem a doktorunkhoz... Még a terhességem elott, egészen egyszeruen o rendelt... (A rendeloben) Amikor jött a baba gondolkoztam, mit csináljak, mert a pesti oldalon lakunk, de azt hiszem jól döntöttem, hogy megutaztatom magunkat... Kép
O az elso babánk... Gondolhatod, semmit nem tudtunk, csak azt, hogy nagyon várjuk...
Aztán a 2. alkalommal velem tartott a párom, és egy gombóccal a torkomban megkérdeztem bejöhet-e az ultrahangra (természetesen a másik vizsgálóba nem jött be Kép )
Azóta már 2. alkalommal voltunk... Teljesen "baráti" hangulatban. (Megismer, a papának is bemutatkozik, kezet fognak...)
Nekem ez nagyon fontos, elég érzékenyke vagyok...
Az elozo orvosom (még vidéki éveim alatt) rideg volt és zord...
Szerintem jó kezekben vagyunk!
Üdv.: Niki
Niki
 


Hát igen, szerintem is jó kezekben vagyunk.
Az nagyon jó volt nekem, hogy azonnal átlátta, hogy én rettenetesen ódzkodom minden orvostól meg orvosi vizsgálattól, és ezért aztán be vagyok rezelve, és olyan ügyesen elkezdett velem beszélgetni, meg kérdezgetni teljesen személyes dolgokról, hogy szinte észre sem vettem és elvégezte a vizsgálatot. Pánikolva mentem be hozzá, de felszabadultan jöttem ki, ez nagyon nagy dolog, szerintem.
Niki, ne haragudj, hogy megkérdezem , de te fizetsz neki a vizsgálatokkor? Vagy majd szüléskor akarsz? Neked több tapasztalatod van vele, hátha tudsz ebben tanácsot adni. én szivesen fizetek neki, hiszen megérdemli o is, meg a gyerekünk is (remélem!), de nem akarom kinos helyzetbe hozni. Azt meg foleg nem szeretném, hogy elkönyveljen ilyen "fizetos"-nek vagy ilyesmi. Nálad ez hogy van?
Kata
mégegykata
 


Szia Mégegykata
Én nem tudom ilyen szempontból milyen gondozottnak számítok, de eddig csak egyetlen egyszer (legutóbb), akkor is kifelé jövet, az ajtónál... (És 5 ezer alatt...)
Szóval nem ettol lett kedves velünk...
Én bízom ebben az emberben... Remélem ott lesz velünk végig, és nem elsosorban a pénz miatt. Bár igen elanyagiasodott ez a szakma is.
Niki
Névtelen
 


Sziasztok!
Én már rengetegszer több helyen is istenítettem a mi Vidánkat. Lányok szuper tényleg. Én vagyok az, aki az elso babát is a Kútvölgyiben szültem, csak egy másik dokinál.
A szobatársam volt Vida beteg. Én akkor már eldöntöttem, hogy csak nála szülök legközelebb. Lányok O tényleg egy csodálatos ember. Megpuszilta a fiamat, csak úgy spontán. Ja, és vigyetek neki majd fényképet a babáról. Én még csak most viszek neki jövo szerdán a magánrendelésére, pedig már 5 hónapos a fiam. (Mindig rákérdez.)
Azt már én is észrevettem, hogy a fél kórház az O betege. Sot egyre többen mennek át hozzá a többi orvostól. Egyik sem olyan emberi, mint o.
Egyáltalán nem fáj ahogy megvizsgál.
Szóval én, aki elindítottam ezt a témát nagyon
örülök, hogy mások is így vélekednek róla.
Tényleg a foorvos betege átment hozzá, mert a barátnom lett, s látta milyen orvos a Kedvencünk.

Kedves Tapasztalatlan Kismama!

A Vida doktorról sohasem fogsz rosszat hallani!


Tényleg lányok hányan is vagyunk az O betegei?
Nem mentek hozzá mostanában a magánrendelojébe?

Tényleg nem a pénzt nézi. Én a terhességem alatt csak a kórházba jártam hozzá. És tényleg nagyon rendes volt velem is. Nem tesz különbséget a magánbetegei és közöttünk.

Sziasztok
Andi2
andrea (andrea)
 


Örülök, hogy nyitottak egy topikot abban a témában, ami engem egyre inkább foglalkoztat  Én is a Kútvölgyiben szültem még 1996-ban. A szülésznom Várnaniné Gabi volt, az orvosom, Kodaj Imre, aki azóta már eljött onnan. Szeretnék második csemetét, de az orvosválasztás kérdéskörében most legalább annyira tanácstalan vagyok, mint az elsogyermekes kismamák. Osztottam, szoroztam és arra az álláspontra jutottam, hogy nekem a kórház fontosabb, mint az orvos. Tehát a Kútvölgyi marad, mert nagyon elégedett voltam a körülményekkel és az ellátással. Ha minden jól megy, Várnaniné Gabit szívesen választanám, mert odafigyelésével, humorával, természetességével igazi élménnyé varázsolta a szülést. Ha jól látom, akkor legtöbben Vida doktort ajánljátok. A szülés óta a nogyógyászati vizsgálatok során két orvossal találkoztam: Hegedus doktorral és a másik orvos egy fiatal férfi, de a nevére nem emlékszem /lehet, hogy vmilyen Gábor?, talán Mészáros?/.

Visszatérve a szülésemre és a többieket is érinto körülményekre. Összességében azt tudom mondani, hogy a Kútvölgyi azok válasszák, akiknek a tisztaság, rendezettség és nyugalom különösen fontos, de nem zavarják oket a hagyományos szülészeti körülmények, módszerek. Ebbol a szempontból a Kútvölgyi elég konzervatív hely, de nekem ez tökéletesen megfelelt. Egyedül a szobához tartozó fürdoszobát hiányoltam. Zuhanyozni még csak-csak kicsoszog az ember, de a WC azért lehetne közelebb, pláne az éjszakát tekintve.
A piciknek adott cukros víz nálunk is dívott, kínlódtam is két hétig, mire beindult a tejem, mert ráadásul senki nem is segített, oktatott. Ezen kívül még az sem tetszett, hogy nem mutatták meg, hogyan kell bánni a babával, hogyan kell tisztába tenni. Gondolom kérésre segítettek volna, de egy kezdo anyukának elég ciki a helyzet, amikor össze van zárva 5 rutinos, többedszer szülo novel. Másodszor már nem lesz ilyen gondom  Összességében én elégedett voltam ezzel az intézménnyel, sot, még a kaját is mind megettem 
Az anyagiakat tekintve 5 évvel ezelott 10-20 ezer forint volt a tarifa. Azért döbbenetes, amiket írtok! 
Írjatok még az orvosokról!
Gabó
 


Sziasztok!
Olyan jó volt olvasni ezeket a sorokat. Megmondom oszintén másodjára tértem vissza. Kíváncsi voltam mi alakult itt az alatt a pár nap alatt amíg nem olvastam. Amiért jó volt olvasni: Mert természetesen én is a Kútvölgyiben szültem és a Vidánál. Azóta, ha csak elmegyek a kórház elott nem tud nem eszembe jutni az a csodálatos élmény amit a szülés jelentett. Azt hiszem az, hogy ez így van ebben nem kis része van az orvosomnak. Hajnali 2 óra 13-kor, amikor Flóra megszületett mindenki elég álmos volt már, mégha nem is vajúdtam túl sokat. Mégis a Vidának jutott eloször eszébe, hogy adják már végre oda a babát. Hosszasan csodálhattuk utána pedig mindenhová az ujdonsült papájával ment,- már nem velem. Engem varrogattak, de az már olyan mindegy volt. Azután a Vida névjegyet is készített a csöppségnek és beszélgetett velünk. Hangsúlyozom szerda volt. Azaz magánrendelése után jött, biztosan fáradtan...
Rengetegen szültünk azokban a napokban, de én a kórházban is remekül éreztem magam. Rózsaszín köd borított mindent. Talán csak akkor nem amikor beindult a tejem és frankó kis csomókat kellett kimaszírozni-tatni.
Most szeptember végére, október elejére várom a második babánkat. Megértem az eloször szüloket. Hiába minden elso pozitív tapasztalat. Annyira szeretném, hogy másodjára is legalább olyan jól alakuljon minden. Talán jobban is izgulok, mint eloször.
Mi lesz ha megérkezik a kistestvér, hogyan fogadja majd az én "nagy lányom",... De ez már egy külön téma.
Üdvözlök mindenkit.
Vali
Névtelen
 


Kedves Nevtelen Nevesek!

Ha azonositohoz irtok valamit eltunik nevtelensegetek. Konnyebb megismerni ugy egymas uzenetet.

Ha meg regisztraltatni szeretnetek magatokat irjatok mailt a szerk@babanet.hu mail cimra

Napocska
Napocska (napocska)
 


Hát gyerekek, ezt atopicot el kellene olvastatni a Vida doktorral, biztos hízna a mája KépKépKépKép
mégegykata
 


Sokan járnak hozzá, szóljon már neki vki. Ja, és mivel egyre nagyobb a tumultus, igazán kizárólagos jogra tehetnének szert nála a Babanetesek Kép Van egy gyanúm, hogy legközelebb hozzá látogatok, feltéve ha győzöm kivárni a sort Kép
Gabó
 


Sziasztok!

Én nyitottam ezt a topicot és mint írtam megyek hozzá szerdán. Elújsűgolom akkor neki a Ti jóváhagyásatokkal, hogy itt istenítjük Ot. De hozzáteszem teljesen jogosan.
Én már írtam, hogy tudom, mi a különbség a Hegedus és a Vida doktor között.

Gabó
Tényleg sokan szeretik a Vné Gabi szülésznot.
A Kodaj egy idosebb orvos volt?


Ja, én ugy tudom egy kismamatársunktól, hogy néha belenéz a "MI DOKTORUNK" a Babanetbe.
andrea
 


Sziasztok!
Megint Vali. Andrea én is szerdán megyek a Vidához (május 30). Éppen terveztem, hogy megemlítem neki milyen csuda jókat olvastam róla az interneten. A férjem javasolta, hogy nyomtassam ki neki. Ahhoz azért nincs kedvem. Te hány órára mégy? Én 1/2 8-ra.
Vali
 


Sziasztok lányok!
Itt Niki! Tegnap nem jártam felétek... Ma meglepodve láttam milyen sok üzenet érkezett! Nagyon örülök...
Még jelentkezem!
Üdvözlet mindenkinek: Niki
Niki
 


Sziasztok!
Vali... Te nem az a Vali vagy aki egyszer írt a Mama-baba (vagy baba-mama?) oldalakra, hogy a Kútvölgyiben szült? Ott láttam egy Valit és ugye ez nem olyan gyakori név... (Mint mondjuk a Niki...)
Puszi mindenkinek!
Niki
Niki
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: