Új privát üzeneted érkezett!

Húúú Ildi, jobbulást ezerrel, ez borzasztó lehetett....hogy tudott ilyet összeszedni????

sok locsolót a Lányoknak!
Vendég
 


Vírus, bárhol összeszedhettük, pedig előtte nem voltunk betegek és szinte alig voltunk valahol :cry:

Most már Léni jobban van. Szopik, így van ereje újra.

Én első nap kisírtam magam, most már optimista vagyok, hogy meggyógyul. :D

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi, ez nagyon borzasztóan hangzik! :cry:
De biztosan meggyógyul, ez nem is kérdés, pont ezért engedtek haza benneteket, most már biztos minden rendben lesz! Ha lassan is, de meggyógyul!
Sok puszi nektek!!!

Kép
waterlilly
 
 

 
 

Ildi: Ezt még olvasni is rossz volt, nemhogy átélni! Remélem a kis Léni már jobban van és gyorsan meggyógyul!!!

Ma mi is megjártuk Esztivel a Heim Pált, a doktornéni elküldött mellkasröntgenre tüdőgyulladás gyanú miatt. Szerencsére nem tüdőgyuszi. De két héten belül már a második ilyen betegsége ez Esztinek. Szörnyű, mikor már azt hittem, hogy itt a tavasz, vége a betegeskedésnek...
Hogy valami jót is írjak: Ma beírattuk Zsófit oviba. Itt nem messze tőlünk van egy egyházi ovi, reményeink szerint oda fog járni. Jövő hét közepére kiderül. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


eperke :(

Pótolhatnánk a talit valamelyik nap, ha Eszti meggyógyul!

Mi ma voltunk UH-n, minden oké, pici babánknak már dobog a szíve :)
Vendég
 


Sziasztok,

Nálunk az az új hír, hogy majdnem egy hete ninncsen cumink. Sírás nélkül átvészeltük, de az elalvás sajnos egyenlőre problémás itthon is és a napköziben is. De reménykedem, hogy 1-2 héten belül rendeződik ez a dolog...

Én is most keresek ovit őszre....de még sehol sem tartok... :?

Panndi, csak megnő ez a bébi :lol:
Vendég
 


Mi is beírattuk Lillut oviba, aztán majd kiderül mi lesz, hogy megy.
Ő is összeszedett egy hányós-hasmenős vírust, csatlakozva Eperkéhez én is a tavaszt vártam, hogy ne legyünk betegek, ez eddig nem túl jó indítás :roll:
Esztinek jobbulást kívánunk, jó hogy nem tüdőgyulladása van.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: Gratula a ici-pici dobogó szívű kistesóhoz! :D A találkát pótolhatjuk mindenképp. A jövő hetünk talán már kicsit nyugisabb lesz és Eszti is rendbe jön.

Babett: Zsófit tegnap elvitték Anyuék hétvégéig, és a cumijai itt maradtak. Véletlenül elfelejtettük bepakolni. Úgyhogy mi is elkezdtük a leszoktatást. Kíváncsi leszek mit mesélnek, hogy aludt el nélküle.
Boti ügyes, hogy ilyen simán leszokott. :D

Ildi: Húúú, akkor jól rátok jár most a rúd. Kitartást a kis betegek ápolásához és mielőbbi jobbulást mindenkinek!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


eperke: hát merész ezt így a nagyszülőkre hagyni, de lehet bejön :wink: Azért ez a "könnyed leszoktatás" nekem több havi előkészületet igénylet, folyamatosan beszéltünk róla, hogy ha majd kiszakad, akkor hova fogja dobi (kuka) és kinek fogja odaadni (kukásbácsi) na és a lényeg, hogy kik lesznek az ágyban majd az új barátai (kisvakond és tigris). És ez ment kb 2-3 hónapja, és egy hónapja már szakadozik kifele a cumi magától, a végén meg rásegítettem ollóval. És ennyi.

Nekünk egyenlőre jól megy a tavasz (koppkoppkopp), már 5-6 hete jár napközibe. Egyszer volt közben fülgyull, de az meg épp hétvégén volt.

Hogy mennek a húsvéti járgányok? Boti kapott egy 12'-es bicajt és egy pedál nélkülit is, egyenlőre a decatlonos pedálnélküli a nyerő... A bicó tekerését nem érti, nem tudom hogy lehet elmagyarázni... :?
Vendég
 


Lilla háromkerekűt tud tekerni, ő a nagyon a kontra működését nem érti :lol: emiatt nem szereti :roll: mert néha tekerne hátrafelé és ezzel nem megy :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi is hadilábon áll a biciklivel. Tekeri már ügyesen, de nem olyan gyors, mint a motor, így a motort részesítu előnyben :)
Vendég
 


Babett: Nálunk is téma hosszú ideje a cumielhagyás. Nem szándékosan maradt itthon, én sem így terveztem leválasztani róla. Esztivel épp dokihoz igyekeztem, így a nagy sürgés-forgásban elfelejtettük bepakolni. :roll: De ha már így alakult, megpróbáljuk kihasználni a helyzetet.

Bicikli: Nálunk is a motor kedvesebb egyelőre. Zsófi is tudja tekerni a háromkerekűt is meg az újat is. Bár az újat elég sajátságosan hajtja: teker egy felet előre, aztán hátra is. :D Szerencsére nem kontrás, úgyhogy működik így is a dolog. :D Meg a bölcsiben a pedál nélkülit imádja nagyon, le sem lehet róla szedni. Múltkor, mikor mentem érte délután alig tudtam hazahozni, ki kellett menni az udvarra biciklizni. :D Szerintem nekik még az ideálisabb, meg az egyensúlyuk is nagyon jól fejlődik tőle. Úgyhogy ne bánd, hogy Boti azzal szeret jobban menni.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hát nálunk kezd a motor kikopni a divatból, mert elég kicsi neki, nagyobbat nem vettünk, így Lillánál a háromkerekű a topfavorit, pedig ő is nagy motoros volt.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Most tudtam meg a jó hírt, Zsófit felvették a kiszemelt oviba. :D Így szerencsére nem kell még egy kört fussak az önkormányzati ovikkal.

A múlt heti véletlennek köszönhetően úgy tűnik a cumit is elhagyta Zsófi. Azt mondtuk neki, hogy mikor pakoltunk be az autóba, valahogy kiesett a csomagból és nem vettük észre. Mikor mentünk érte pénteken, akkor vittem neki egy új alvó cimborát, aminek nagyon örült. Azért még megkérdezte tőlem is, hogy a cumijai hol vannak, én is elmondtam neki, és azzal megnyugodott. Az elalvás még kicsit macerás, de nem olyan vészes. Rosszabbra számítottam. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


De jó nektek Eperke :lol: Mi még nem kaptunk ovis papírt, pedig mostanában nagyon úgy érzem, hogy Lillának és nekem, valamint Lénának is jó lenne a fél nap ovi :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Én is beírattam Botit, de a kistesót egyenlőre nem raklámoztuk :? Nálunk csak májusban lesz eredmény, de túljelentkezés van...és 30 fős csoportok, nem sok kedvem van hozzá. És nincs is más állami alternatíva, csak magánovi.

Ildi: tuti jó az ovi, én nagyon szeretem a napközis napokat, akkor végre tudok gyorsan, hatékonyan intézkedni, dolgozni - nálunk nincs itt semmi segítség (pl. nagyszülő). És olyan gyorsan elmennek ezek a napok. Mondjuk az fura lesz, ha esetleg ősztől minden nap menne Boti...ez a 3 nap épp ideális.

Eperke, gartula Zsófinak :lol:
Vendég
 


Eperke, gratula Zsófinak :)

Mi jövőhéten megyünk beiratkozni, az állami oviba is, meg a fóti katolikus oviba is. Ez utóbbihoz van plébánosi ajánlásunk, remélem ide felveszik.
Vendég
 


Itt Monoron öt ovi van, bízom benne, hogy lesz elég hely mindenkinek :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Itt Dunakeszin is sok ovi, de csak a gyerekek 2/3-át tudják felvenni :(
Vendég
 


Nálunk ugyan 3 van, de az egynek számít, csak helyileg osztják el a gyerekeket....
Vendég
 


Jó, hogy beszéltünk róla, tegnap megkaptuk a papírt, hogy Lillut felvették az oviba :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Ildi! Tényleg rémálom lehetett..... Soha többé ne legyen ilyesmiben részetek!

Az óvodai jelentkezés nálunk is napirenden van. Mi önkormányzati óvodába visszük Gábort. Sajnos a kiszemelt oviban nem vagyunk körzetesek, kicsi az esélye Gabókám felvételének.

Eperke! Ti melyik óvodába lettetek felvéve ? Az önkormányzati óvodákba csak május első hetében lehet itt, Újpesten jelentkezni. Talán egyedül a magánóvodákban (egyházi, alapítványi) működik másként.

Mi most már jól vagyunk. Gáborkám skarlátos lett, amit még az elején időben sikerült elcsípnünk. Pár nap alatt rendbe is jött szerencsére. Egyre többet beszél, a szókincsére panaszom nem lehet. :D Szeret bölcsibe menni, sok barátja van, itthon pedig kis harci kakas a tesókkal szemben. De legkisebbként állítólag ez rendjén való még ebben a korban. Remélem is, hogy hamarosan kinövi ezt a tesócsépelést.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Tücsi, ti melyik oviba szeretnétek menni Újpesten?

Nekünk szerencsénk van, a legjobb ovi, suli körzetében lakunk itt Monoron.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi:Gratula az ovihoz!

Többieknek pedig drukkolunk, hogy sikerüljön oda, ahova szeretnétek! :D

Tücsi: Ez egy egyházi ovi, ezért volt előbb a beiratkozás, hogy ha nem sikerül, még lehessen keresni önkormányzatit. De amúgy nem kell érte extra fizetni, csak az étkezésért, mint a többiben is, tehát ilyen szempontból nem olyan, mint egy magán vagy alapítványi ovi. Én azért is örülök, hogy felvették, mert az önkormányzatiba nem sok esélyünk lett volna, mivel nem vagyunk bejelentkezve a kerületbe. Meg úgy láttam, úgy érzem, hogy jó helye lesz itt, jó társaságban lesz, odafigyelnek rájuk.
Mikor mentünk beiratkozni, a gyerekek épp kinn voltak az udvaron, Zsófi pedig sóvárogva nézte őket az irodából. Az igazgató néni, ezt látva kivitte, hogy amíg elrendezzük a papírmunkát, addig játszon. Ki is ment szívesen, mikor mentem érte, akkor nem akart hazajönni, és már 2-3 kislánnyal nagyban játszott, beszélgetett. :lol: Remélem szeretni fogja itt.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ildi! Ez tényleg nagyon nagy szerencse! Bárcsak mi is uezt mondhatnánk el magunkról.... Kérdésedre válaszolva, mi a Liget óvodába szeretnénk vinni Gábort, de mint írtam, nagyon kicsi az esélye, hogy bekerüljön. A nagyok a Károlyiba (12 évfolyamos gimnázium) járnak, és ez a jó hírű ovi pont az iskola mellett van. Azok is nagyon örülhetnek a jó iskola és óvoda (és nem utolsó sorban a bölcsőde) közelségének, akik a körzetükben laknak. Persze, csak ezért költözni nem szeretnénk. :wink:

Eperke! Erről az oviról is csak jót hallottam. A Liszt F. u.-i óvodában is minden évben többszörös a túljelentkezés. Gratulálok Zsófi felvételéhez! Nem lesz gond a beszoktatással, ha már az elején ennyire nagy érdeklődést mutat Zsófi az óvoda és a gyerekek iránt.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


A sulit tudom hol van, most legalább megtudtam az újpesti ovikról is valamit, remélem sikerrel jártok Ti is.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen nem voltam, így csak egy-két dologhoz szólnék most hozzá.

Ildi: Ijesztő volt nagyon, ami a lányokkal történt. Remélem most már Léni is teljesen jól van!

Ovi: Amikor Niki bölcsis lett, akkor úgy álltunk a témához, hogy jaj, csak ezt az egy évet vészelje át a bölcsiben, és novemberben, ahogy tölti a hármat, már megy is át oviba a Vivihez. Azonban annyira kellemesen csalódtunk a bölcsiben (és ezután nem sokkal durván csalódtunk az ovi egy dolgozójában), hogy inkább még marad Nikkancs jövőre is a bölcsiben. A gondozónénijeivel is beszéltünk, és ők is pártolták, most is több "nagy" gyerek van a csoportban.

Mi alapvetően jól vagyunk, bár bölcsi után a gyerekorvoshoz vezetett az utunk, mert Niki szeme tiszta váladék volt. Kötőhártyagyulladás :( De a lényeg, hogy már az első cseppek után látványos volt a javulás, és a kedve is jó, vidám, játszik :) Vivi meg újra hordja a szemüvegét, bár szerintem ez sem lett jól belőve.... Szerencsére amúgy ő jól van, remélem nem kapja el a trutyit Nikitől...
lamme
 
 


Lamme, novemberi kerilányom is anno a bölcsiben volt egy évvel többet :wink: Akkor nagyon elégedettek voltunk, utólag azt beszéltük, hogy az oviban többet fejlődött sokkal... Mondjuk ugye ezt intézménye is válogatja, itt az ovik sokkal jobbak, a bölcsi nem annyira...

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Igazad van, hogy intézménye válogatja, másrészt ez egyéni is. Nálunk pl. van egy nagyobb tesó is, akitől rengeteget tanul, plusz mi otthon is próbálunk velük minél többet foglalkozni. Pl. egyik bölcsiben sincs vízfestékkel festés, Niki már nemegyszer festett. Amúgy mondókáznak, énekelnek, gyurmáznak, és legfőképpen játszanak. Úgy gondolom, hogy ennyi bőven elég 3,5 éves koráig. Igazából nem csinálnak többet oviban sem a kiscsoportos (minicsoportos) gyerekek. Természetesen, ha most nem járna bölcsibe, akkor teljesen egyértelmű lenne, hogy kezdené az ovit novemberben, ahogy anno Vivi is, de ebben a helyzetben szerintem jobb, ha marad :)
lamme
 
 


Tücsi: Akkor kicsit megnyugodtam, hogy jól döntöttünk ovi terén. :D Az önkormányzatik közül nekem a szomszéd még a JMK-t javasolta. Neki oda járnak-jártak a gyerekei.

Lamme: Szerintem is igazad van, hogy hagyod Nikit a bölcsiben, főleg ha ilyen jók a tapasztalatok. Esztivel szerintem én is így leszek, főleg mert ez a bölcsi is nagyon jó, ahova járunk. Zsófiék is nagyon sok mindent csinálnak: gyurmáznak, festenek, vágnak-ragasztanak, énekelnek-mondókáznak, ha nem tudnak kimenni időnként még tornáznak is a szobában, persze a sok játék mellett.

Amúgy Eszti elkezdett mászni, és a járása is ügyesedett, már nem keresztezi annyit a lábait. Szóval használ a torna, egyre ügyesebb. :lol: :lol: Úgyhogy most nagyon örülünk. :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lamme, hát nálatok a bölcsiben tényleg lelkiismeretesen foglalkoznak akkor a gyerekekkel.

Eperke, jó hogy Eszti így ügyesedik :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi, a fóti katolikus oviba mi is beírattuk Esztit (abban az utcában van a házunk). Meg a fóti körzetesbe is, meg jövő héten ide a XIII. kerületbe is, meg az V. kerületbe is, ahol dolgozom... Valahová már csak felveszik!

Amúgy szinte folyamatosan beteg szegény, amióta bölcsis. :( Nekem meg dolgoznom kell, így vagy a nagymama vagy a bébi-szitter vigyáz rá, én meg sietek haza hozzá. Amúgy tegnapra én is lebetegedtem, de táppénzről most szó sem lehet. :( Nagyon durva így ez a dolgozós élet!

Kép
waterlilly
 
 


Anett kitartást Nektek! Sajna mindenkitől ez hallom, hogy nagyon durva időszak a munka újrakezdés ideje :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: Fruzsit Isten éltesse sokáig első születésnapján! :D

Babett: Most nézem a vonalzód, már nincs sok hátra...Hogy vagy, hogy bírod így a vége felé?
Ja, és ha gondolod én szívesen hozom majd a híreket, mint Te tetted Esztinél. :wink:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, köszi szépen :)

Kistesóval tegnap voltunk orvosnál, mindne rendben van vele, kedden megyek genetikai UH-ra :)
Vendég
 


Eperke, köszi szépen :)

Kistesóval tegnap voltunk orvosnál, mindne rendben van vele, kedden megyek genetikai UH-ra :)
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos kistesóval mégsincs minden rendben. Tegnap kiderült, hogy nagyon beteg, keddig marad velünk :cry:
Vendég
 


Panndi: Őszintén sajnálom! :( :( Nem is találok szavakat. Kívánom, hogy minél előbb érkezzen hozzátok a következő baba, aki kárpótol ezért a veszteségért! Addig pedig meríts erőt a szép családodból, a két gyönyörű kislányodból!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi! Most olvastam a szomorú hírt. :cry: Sok erőt és kitartást nektek!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Kedves Panndi! Nagyon sajnálom. :cry: Kedden majd gondolok Rátok. :cry:

Kép
waterlilly
 
 


Babett? ha olvasol kérlek írj, mi van veletek...

Panndi, itt is akartam írni, hogy gyere, öntsd ki a szívedet :cry:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi: Sokat gondoltam Rád tegnap! :(
Csatlakozom Ildihez, ha gondolod, hogy segít kicsit átvészelni ezt a nehéz időszakot, akkor gyere, és öntsd ki a szívedet. :(

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi: Szomorúan olvastam, hogy mi történt :( Nagyon sajnálom! Sok erőt kívánok nektek!!
lamme
 
 


Panndi! Kívánom, hogy pár ónap múlva megint eggyel több vonalzód legyen, minden a lehető legnagyobb rendben találtasson, és ismét boldog kismama legyél!

Babett! Ti hogy vagytok? Vannak fejlemények a babóka érkezése körül?

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Köszi lányok!

Kedden volt a műtét, fizikailag jól vagyok, lelkileg nagyon fáj :( Nem is tudom, ez mikor lesz jobb... :(
Vendég
 


Panndi! Idő kell hozzá, és egy kisbaba. :D Ami történt, megtörtént, az életünk része, de csak előre szabad nézni!!!!!! Peti után nálunk is ilyen szomorúság történt, de utána gyorsan jött Ádi, és Gáborral pedig pár év elteltével ugyan, de pont akkorra lettem kiírva, mint az elveszített kisbabával voltam.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok,

Mi összességében jól vagyunk, az utóbbi hónapokban minden időmet a munka vitte el- de szerencsére nagyjából befejeztem a héten, most meg már bármikor szülhetek.. ez a terhesség nekem elég körülményes volt, és nehézkes, és sajnos nem is értem rá nagyon lelkileg rákészülni. Remélem még jövő héten pótolhatom....

Panndi: idő, idő...sokunknál előforult már ez, sajnos, ez is része az életünknek. Szerintem itt egy dolog van, ami segít a helyzet elfogadásbában, hogy ez a baba beteg volt...jó hogy az orvostudomány már ilyen okos és kiderítette viszonylag időben. Fájó dolog... de örülj hogy van már 2 helyes kis Lurkód!

üdv.
Vendég
 


Igen, tudom, hogy sokan átéltek hasonlót, de már 13 hetes volt, igazi kisbaba, és nagyon nehezen tudom feldolgozni :(
Vendég
 


Babett: Esztinél én is így éreztem, hogy nem tudtam annyira ráhangolódni a babára, mint ahogy szerettem volna. De azért az egy hét után, amit ráhúztunk a kiírt időponthoz képest, már nagyon türelmetlenül vártam. :D Ha van valami, nekem írhatsz és hozom a hírt a Lányoknak! :wink:

Panndi: Kitartás! Hamarosan ismét lesz egy kis baba a pocakodban, aki talán enyhíti ennek a babának az elvesztését!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ildi: Lillusnak nagyon boldog 3. születésnapot kívánunk!! :D :lol:
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: