Új privát üzeneted érkezett!

Deni,
Hát nálunk elég gáz a fognövesztés :roll: Most az 5. érkezik éppen (áttört) és már látom a 6. is nyomul. Szerintem többek között emiatt kel ennyiszer éjszaka, leszámítva, h amúgy meg még éhes is legalább 2-3x 8) A vitamin dolgot meg jól elfelejtettük múltkor :wink:

Tinu,
Mintha Alexről írnál totál, annyira különböző nálunk is a két kőc. Adél 3 hós korától 10-12 órákat aludt éjszaka. Alex meg van amikor óránként kel fel, enni vagy csak úgy nyöszögni. Nagyon rosszul alszik :( Alex sem cumizik, pedig időnként nagyon örülnék neki, főleg, amikor altatás van. Egyfolytában éhes és a hozzátápival sem boldogulok, mert max 50-60 milit hajlandó megenni, aztán cicit kér. Van olyan, h napközben is, amikor nem alszik 2 óránként eszik, pedig már lassan 8 hós. Kérdeztem a védőnőt, h ez normális és ő azt mondta, h hozzátápizzam. Hát, köszi! Az meg nem megy. Kérdeztem, h esetleg vmi kiegészítő tápszer. Erre: hát azt, ne maradjunk a hozzátápinál. Szóval egy picit azért kétségbe vagyok esve, h ez vajon normális-e ilyen korban, h még ennyiszer eszik, még éjszaka is?????? Már az is megfordult a fejembe, h esetleg a tejci nem elég, de akkor meg nem lenne 10 kilóhoz közel a súlya.
Amúgy meg mindent ezerrel csinál, gyakorlatilg pár hét alatt nekiállt kúszni, mászni, 90%-osan ülni és térdelni. Adélt vastagon beelőzte már mindenben. Nemalvástól eltekintve egyébként nagyon jófej pasi, nálunk is inkább Adél adja fel a leckét :roll:
Sátán autója :lol: És Csonginak is kell sín? Bár gondolom inkább téged zavar, mint őt?

Ficánka,
Az Alma együttes tényleg nagyon jó, Adél is szereti. Most ősszel akarok is neki koncertet nézni, mert szerintem végignézné, bulizná :)

Ti láttátok a Séta a Dinókkal vagy mi a fene reklámját. Gondoltam elmegyünk mi is, hátha, de az árak :shock: A legolcsóbb jegy is 5e ft, ha csak 3 is megyünk, az is már 15e ft és akkor vhol a standion falánál ülünk. Pedig Adélnak bizti tetszene, mert imádja a dinókat.

Ruz,
De jó olvasni Rólatok a jó híreket! :D

Rylie,
Hát elhiszem, h most annyira nem szívesen ülsz volán mögé, de aztat mondják az okosok, ha ledob a ló, akkor vissza kell ráülni, mert különben soha többet nem fogsz/mersz ráülni. Úgyhogy csak ügyin és relax! :) Vitaminos dologban meg van némi igazság :?
Pisi témában talán még az segít, amit Tinu vagy Szellőke írt. Nem szabad rágörcsölni a témára, tudom, h baromi idegesítő, mert nálunk is hónapk óta okés a dolog, aztán egyszer csak egyik nap 2x is becsurrantott a csaj (a félház olyan lett, mert miközben csurgott szaladt a bilire), bár akkor nagyon zizi volt mindenki a hülye időjárástól :roll: Pisis könyvről nekem is a Votiv által írt könyv jutott eszembe, csak nekem sem ugrik be a címe :roll:

Kata,
Nem is hiszem el, h vége lehet a hisztikorszaknak :lol: Bár mondjuk pasid van, a csajoknál bizti megmarad. Legalábbis párom és a többi pasi is ezt állítja 8)

Barbi,
Grat a forgáshoz! :D És gyöngyörűségesek a csajaid a mailes képen :wink: Angi annyi, de annyit változott :o

Szellőke,
Erről az lgg probiotikumról én még nem hallottam. Viszont ez a füllgyulladás nagyon kakául hangzik :( Jobbulást Nektek mielőbb!!!!

Ani,
Hát vitamin ügyben még nem lett semmi, mert Denivel legutóbb jól elfelejtettük a témát :lol:
A játszótér talán nem volt a legalkalmasabb beszélgetésre.

Szrek,
Szépek vagytok! :) Milyen nagy Áron! :o

Vancsura,
Hát elvileg az én szülésznőmre is illik a leírás. Nálam anno volt vele egy kis félreértés az nstket illetően, mert nem kötelező a magánjába csinálni, hanem lehet a rendelésen is és tarifát sem mondott, legalábbis én nem kérdeztem. Ő Széles Ágnes.

Kép Kép
curse
 
 


Szellő: +++++++ jobbulást!! nálunk még nem volt ilyen sárgulás sose...
Ma mi se oviztunk, mert hétvégén volt egy minimális hőemje Kamillának és én nagyon beteg vagyok, úgyhogy ma maradtunk a seggünkön. Sinupret borzasztóóóóó izű..komolyan ennél még a lándzsá utifű is ezreszer finomabb!! Kamilla mondjuk simán lenyeli :o Bori meg simán visszaköpi :?
Ja hepar sulfurt nyomass néki!

Curse: Bori detto ilyen "rossz evő" és rossz alvó. Teljesen rászokott az éjjeli cicizésre :roll: ami miatt, most el is akarom adni a kiságyát, mert totál felesleges. Csak a helyet foglalja.
Mondjuk Borek még mindig csak 9 kiló..úgyhogy ha Alex csinál mindent és jól néz ki akkor ne aggódj szerintem ;)
Sütőtököt próbáltad már? Meg együtt etetni őket? Mert nálunk mindig az a sláger, amit Kamilla is eszik :) Sütőtököt meg ehetne mind a két ded, pláne ha Adél szereti, hm?

Rylie
rylie
 
 


Rylie,
Én azon aggódok inkább, h tudod vannak azok az emberek, akik nem tudják megállni az evést, h esetleg Alexnél is nincs-e vmi hasonló probléma. Amellett, h ennyit eszik, alig van kaka. Jó mondjuk, tudom, h anyatejes babáknál ez nem gond, de amikor hozzátápit is kap, az sem garancia rá, h lesz kaka. Persze a hozzátápi sem szokott sok lenne egy nap, mert nem hajlandó belőle sokat enni, de pl. egy egész alma reszelve. Most nem tudom eldönteni, h vmi baja van az emésztőrendszerének vagy tényleg mindent hasznosít :? Mondjuk tényleg nem néz ki soványnak :lol: Együttevést már próbáltam, azzal az a baj, h Adélt annyira nézi ilyenkor (Adél még pluszba hülyéskedik is hozzá), h nem eszik, eltereli a figyelmét. Áh, nem tudom mi lenne a jó :roll:
Kiságy eladásán már én is gondolkozom 8) Apjuk lassan 8 hónapja máshol alszik, mert egyszerűen Alexet nem tudom hosszabb időre átpattintani az ágyába. Max. 2-3 órát van el benne, aztán jön az éhség és akár utána óránként fel kel enni. Na ilyenkor kinek van ereje felkelni kivenni az ágyából, evés után meg visszarakni? Így hogy mellettem van az ágyba és csak a cicit kell elővenni, h ha nyekereg, akkor is rohadt fáradt vagyok napközben, állva el tudnék aludni :roll: Na most jól kipanaszkodtam magam, pedig nem is emiatt írtam :oops:

Hallotattok erről a Helen Dorony suliról? Vélemények?

A többiek merre járnak? Annyian eltűntek :( Votiv? Zsanci! költözés? Zuzi! Hogy megy a meló kőcök mellett? Ancsi??? Neet! a te szöveged is hiányzik :wink: bár tudom, h most már nincs szünet a suliban. Monisa? Neked is mindig olyan jó szövegeid vannak :wink: Írjatok legalább egy hsz erejéig, h kivel mi újság!!!!!

Kép Kép
curse
 
 

 
 

Helen Doronynak már sulija is van?? Ezt nem is tudtam...azt hiszem nem rég volt a nők lapjában egy cikk róla és a módszeréről. Vekerdy bá dicsérte, csak szerinte azért kissé korai a 0 vagy hány éves kortól való kezdés :) Persze konkrétat nem írt, de én inkább az iskolás kezdést éreztem ki a szavai mögül. 8)

Bori amúgy detto!!! Éjjel szeritnem tök simán ellenne ha végig a szájában lenne a cici :?
Holott ugye arról volt szó, hogy 1 éves korától leszoktatom az éjjeli kelésről. Hát ez nem ment :( féltem, hogy felébreszti Kamillát..már kitartásom se volt, igy maradt az éjjeli cicizés..és az ágy szélén való alvás :? (hozzáteszem 130cm széles az ágyunk)

Többiek ezerrel dolgoznak biztos mink meg itt hereverélünk :lol: :lol:

Rylie
rylie
 
 


bazz, elszállt...

tök jó, hogy írtátok ezt,már bocsi :) tudom, hogy Áron más korosztály, de éjjelek nálunk is ilyenek, nem is kéne semmit se vegyek fölülre :roll: engem nem zavar, na jó, az ágy szélén alvástól meg a kilógó deréktól azért itt fáj-ott fáj, viszont apjukot néha már zavarja

konkrét nyelvtanítás (tehát nem 2nyelvűségről vagy néha angol dalocskákról van szó) 6 éves kor körül, szerintem A zegy nagyon fogékony kor ;) persze, ebben van vita (nyelvi kapuk záródása), de ELTE alkalmazott nyelvészei is ezt mondják :)

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Azért most egy picit megnyugodtam, h nem csak nálunk van ilyen cicimánia még éjszaka is. Adél annyira, de annyira nem ilyen volt, h azt hittem, ez már "beteges" amit Alex művel 8)

HD: hát nem igazán suli, hanem nyelvsuli vagy mifene. Csak azért kérdeztem, mert itt Érden annyira nyomulnak, meg a bababónusz kuponba is van kedvezmény. Nem mintha Adélt vinni akarnám, mivel még magyarul is enyhe alapfokon beszél :lol: , csak kivi voltam a véleményetekre, meg h mit hallottatok róla.
Egyébként én is a nyelvtanulást sulikezdés környékére tenném, nem igazán gondolnám korábbra.
Nekem anno úgy volt az angoltanulás, h az én évfolyamom volt az utolsó, akinek még oroszt kellett ált isibe tanulni és csak gimiben kezdtem neki. Na és a vicc az egészben az, h én 4 év alatt többre jutottam angolból, mint akik már ált isisben is azt tanulhatták. Én nem gondolom, h az idő számítana sokat, h hány éve tanul vki. Vkinek vagy van érzéke hozzá vagy nincs, nem??? Párom soha sem tanult angolul, csak annyi, h mivel ő Kváron lakott és Taszárra meg rengeteg amcsi jött anno, összehaverkodtak. És most úgy beszél párom, mint egy native. Ja és persze már ő is javában gimis volt akkor

Még egy dolog eszembe jutott, ahol már nagyobbak a kőcök. Ti mikor kezdtétek a kőcöket együtt fürdetni? Én azt gondoltam, h megpróbálnám. Előtte Adélt leszappanoznám, lezuhanyoztatnám és utána összeengedni egy pancsolás erejéig őket. Fura, mert ugye Adél sokkal később kezdett el kúszni és emlékszem Adélt akkor tájt kezdtük a nagy kádba fürdetni. Alex meg már javába csinál mindent (2-3 napja már az állást is próbálgatja :shock:) viszont korban még nincs ott. Meg megmondom őszintén sokkal egyszerűbb lenne az esti mizéria is. Bár nem tudom, h Adél mennyire kultiválná, h nem csak az övé a fürdőkád :?

Kép Kép
curse
 
 


Halihó! :lol:
Nyugi csajok Telihold van/volt(?). :wink:
Emma már a négykézlábon fenékringatós stádiumban :lol: .
S imádjuk a w-ovit :lol: .

Rylie! Igazad van, s valszínű bénáztam a kötésekkel :D . Sztem ha nekünk találták volna ki akkor nem kedvetlenedek el 8) .
Hajrá Kamilla!

Láttam a manduc(k?)a fotót. Engem nagyon mai-teire emlékeztet...

Curse! neked egy :lol:

most csak ennyi

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Curse, Rylie, Szrek: állelúja, sorstársak, végre kezdek én is megnyugodni, hogy nem én vagyok a földkerekség leglúzerebb anyuja. :lol: Azt kivéve, hogy én nem tudok Csongival egy ágyban aludni, mert TÜcivel alszom és ő meg rémes hálótárs ilyen szempontból. MEg Csongi nem szeret mindig, sőt, csak nagyon ritkán, fekve szopizni, úgyhoyg én ágyból kivesz, ülve szopi, ágyba visszatesz verziót alkalmazok. De istenuccse, ma kipróbálom az ágyban szopit, hátha könnyít valamit rajtunk.
És Csongi is már feláll négykézlábra két napja! Annyira, de annyira ügyi és sokkal gyorsabban fejlődik mozgásilag, mint TÜci anno.
Curse, szerintem semmi baja Alex emésztőrendszerének. Ő ilyen típus az evésben. Szerintem ezzel semmi baj nincsen. Pl. Tüci is ilyen volt, nem evett soha sokat egyszerre semmiből.

Kép
Kép
tinu
 
 


Macs,
Most láttam iwiwen :D ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!! :D

Lányok, akkor most megnyugodtam én is, h nem csak én vagyok ilyen peches :lol: Hiába, ezek a mai gyerekek :mrgreen:

Barbi,
Én is megpróbálom mindig vmire rákenni a kakkantos napokat, pl időjárás meg ilyesmi :lol: Legalábbis ezzel vigasztalom magam h bizti emiatt van 8)

Tinu,
Szóval Tünci is ilyen volt? Akkor megnyugodtam, Adél egyenesen falt még a hozzátápit is és csak 3-4 óránként kért hamit ilyen korban már. Végülis az ember nem lehet szerencsés mindkét gyerekkel :lol: 8)

Szrek,
Anno te írtál arról a cégről, akik lábra terveznek cipit kőcöknek? Ők vannak itt Budaörsön? Vmit mondott a szomszédasszonyom is, csak nem vagyok bizti abban, h ugyanaz a cég-e. Szerintem Adéllal hamarosan gyógycipőre fogunk szorulni, mert eléggé bedől a bokacsontja a csajnak :roll: Feltennéd annak cégnek a linkjét, akiről te írtál még régebben?

Lányos Anyukák,
Van olyan köztetek, aki nem a kórházban tetettet fülbevalót a csajának a fülibe? Én nem akartam akkor, mert bevallom őszintén nem tetszenek pici babák hatalmas fülbevalókkal :oops: meg nem gondoltam Adélnak kényelmes viseletnek. Szerencsére párom is így gondolta és megbeszéltük, h ha majd akar Adél fülbevalót, akkor kap. Nos, ez most elérkezett. Én még korainak tartom, de már majdnem belementem, h akkor a 3 éves szülijére azt kap, de aztán elkövettem azt a hibát, h utánaolvastam neten :roll: Nagyon elgondolkoztattak, írtak mindenfélét, h a gyerek kilővés után nem engedte alhollal kezelni a fülét és begyulladt, meg h játék közben simán kikaphatják egymásnak stb stb. Én bevallom őszintén ilyesmikre nem gondoltam. Én olyan 5 éves voltam, amikor ki lett lővetve a fülem és semmi rossz emlékem nincs vele kapcsolatosan. Nem fájt, nem kezelték semmivel és nem is akadt, meg szakadt stb. Én csak simán elvittem volna most egy lővetésre, de már nem bizti, h akarom. Egyrészt nem tudom, h Adél tényleg mennyire szeretné ezt és hogy mennyire fogja fel, mivel jár ez. De egyfolytában ezt hajtogatja, h a szülijére fülbevalót akar :roll: Vagy legyünk gonoszak és csak egy fülbevalót vegyünk neki :mrgreen: mert végülis ő csak fülbevalót kér. Ja és akkor még itt van az is, h nem mindegy kivel csináltatom, mert h a fül tele van reflex meg akupunktúrás pontokkal és hogy nem mindegy hova kerül a lyuk. Áh, szóval kár volt utánanéznem :roll: és tudom, túllihegem a témát 8)

Kép Kép
curse
 
 


Curse: igen, Tüci is kevés hozzátápit evett, és igény szerint szopizott, elég sűrűn ennyi idősen. :wink:
Szerintem ne parázd túl a dolgot. Én belövetném azt a fülcsit, ha már Adél azt akarja. Tüci még nem kérte, ellenben már volt kifestve kézkörme, lábkörme, mert rákattant a témára. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
Nem semmi a csajod :lol: :lol: Én örülök, h vegyespárosom van :D A csajomat majd szépítgethetem, a pasimból meg menőcsávót varázsolhatok :lol: Fülbevaló témába meg tényleg hülye voltam, h egyáltalán utánanéztem :roll: Mondjuk nem igazán lenne szívem nem venni fülbevalót, ha már ennyire szeretné a csaj :D Még azért rágódom rajta egyet, aztán meglátom. Úgyis nov. elején akarjuk megvenni, mert anyumék bevállalták Adél néhány napra és akkor lenne időnk körülnézni :D Mondjuk tartok attól, h Adél vajon tényleg akar-e majd anyuéknál maradni.
Te mit szakember, h mondanád el a gyereknek? Frankóra azt, h akkor őt marad, mi eljövünk és néhányat kell aludnia és újra ott leszünk? Elköszönjünk? És mi van akkor, ha annyira sír majd, h nem akar ott maradni? Nem is tudom mi lenne a jobb :? Áh, nem tudom h hogy lesz, de örülnék néhány Adélmentes napnak, mert már totál idegroggyant vagyok a hisztijeitől, Alex miatt meg a fáradtságtól:roll:

Kép Kép
curse
 
 


Rylie,
Vekerdy tényleg dícsérte a HD módszert???? Hol lehet ennek utánaolvasni?
fibi
 
 


Curse: hát ez nálunk is szó szerint így van. Idegroggyant vagyok Tüci dacolásától, és hullafáradt Csongor éjszakai keléseitől. :roll: Az ajánlásom: igen, igen, mindent előre elmondani Adélnak. Kérdezd meg tőle már most, hogy akar-e ott maradni majd. Készítsd előre és akkor könnnyebb lesz. Ha nagyon sír, szerintem ne hagyd ott. Én nem hagynám. És persze, hogy köszönjetek el, ne csak sutyiban balra el.

Kép
Kép
tinu
 
 


Fibi,
én elolvastam, nem dicsérte! :)

Hogy látja a gyermekpszichológus?

A módszert önmagában nagyszerűnek találom - vélekedik Vekerdy Tamás pszichológus. - Az idegen nyelvet pontosan így, játékosan, lazán, az életkorukhoz illő mesékkel, dalokkal kellene elsajátítaniuk a gyerekeinknek. Másszon bele a fülükbe, mint az anyanyelv, ne pedig poros könyvekből, unalmas tanórákon verjék a fejükbe. Az időpontot tekintve azonban kétségeim vannak. Ahhoz az iskolához tartozom, amely azt mondja, hatéves kor előtt nem érdemes terhelni ilyesmivel a gyereket. Előbb szilárduljon meg az anyanyelv, azután jöhetnek az idegen nyelvek. Bizonyítékom is van az igazamra: a kétnyelvű vagy többnyelvű emberek közül, mint amilyen például Svájc lakossága is, arányában kevesebb híres író és filozófus kerül ki, mint az egy nyelvet anyanyelvének tekintő nemzetekből.

Ám a legfontosabb a módszer. Ha felkészült pedagógusok remek módszerekkel nyúlnak egy gyerekhez, azzal biztosan gyors eredményt fognak elérni. Az időpontot tekintve pedig mindenkire rábíznám a döntést. Kinek mennyire kommunikatív a gyereke, mennyire nyitott ezekre a foglalkozásokra, és mikor nyilvánul meg ez az igénye, az teljesen egyéni kérdés.


innen
nekem is furcsa lett volna...


Curse,
köszönöm kérdésed, mi jól vagyunk. Költözés megvolt, igaz még nem az új lakásba, csak albérletbe, az igazi költözés majd december-január fele várható.
gyermekeim jól vannak, ovi/iskola jól szuperál, csak egy jobb bölcsit kéne találnom, és az életem újra szép lenne! :)

további szép napokat mindenkinek!

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsan, Fibi: a "dicsérte" dolgot én arra értettem, ami az első mondata is : a módszer jó. Azaz a mondóka, meg dalolgatás stb stb, lényegében az életkorral nem ért egyet. Számomra ez jött le belőle és ezt is írtam le. Nem azt, hogy hű de zsír HD mindenki menjen azonnal! :mrgreen:

Zsan: A költözés miatt nem irigyellek...remek lehetett három gyerekkel...reméljük mihamarabb mehettek a sajátba!

Curse: én azt hallottam, és Öcsém barátnéja is ezt erősítette meg, hogy a fülbelövés az nagyon fájdalmas és be is durranhat és JUJ meg JAJ, úgyhogy inkább szúrasd a fülit. Állítólag erre a kozmetikusok vannak kiképezve. Öcsém bnéja lövette is fúratta is és azt mondta, hogy a lövésnél sírt meg fájt meg minden, a szúrást észre se vette szinte. És nemis gyulladt be neki.
Vannak védőnők akik szintén vállalnak ilyesmit, nemtom milyen a védőnőtök esetleg kérdezd meg. Vagy a kozmetikusodat!
és hát...a szépségért meg kell szenvedni 8) utáltam mindig is ezt az okos közhelyet...
És mi már viszonylag korán kezdtük a gyerek lepasszolását Anyuhoz. És alig volt 1 éves de már elmondtam neki, hogy elmegyek de mire felkelsz, megebédeltél stb itt leszek. Eleinte volt sírás, de aztán elmúlt. És miután megszokta, hogy tényleg visszajövök x időre egy idő után már simán integetett. Bori még a sírós résznél tart :( de kb 1 percet bőg és utána már semmi gond.

Tegnap megnéztük a Spamelotot. Hm...színes, szagos...de a régi Pesti Színházas Gyalog Galopp ezerszeeeeer jobb volt...

Rylie
rylie
 
 


sziasztok,
Zsan,
hűűűha, lemaradtam: sikerült gyorsan eladnotok a lakást! DE jóó, gratu!
És akkor ha bölcsiztetsz, akkor már dolgozol is? Hogy bírod??

Curse,
részemről a fülbelövésre kőkeményen emlékszem, s emiatt (is) nem is kap Eszter még sokáig fülbevalót: kb 8-9évesek voltunk tesómmal, mikor nagymamánk elvitt, és majdnem mindketten kifeküdtünk a fájdalomtól. A mai napig érzem, ahogy ájulás környékez, ááááá.
Aztán az alkoholos, forgatós macera, brrrr..
DE akkor már tudtuk a mondást- ahogy Rylie is mondja, és éreztük, hogy tuttira megéri ;-)
Részemről nem kínzom a gyereket meg ezzel, amíg nem akar a szépségért szenvedni :-D


Jah, kakikönyvet most láttam word vagy milyen dokumentumban, ha kell vkinek elküldöm!

Pussz

Kép
Kép
szelloke
 
 


Zsan,
köszi-köszi :D Benned bíztam :wink: :lol:
fibi
 
 


http://www.homeopata.hu/doc/h1n1-oltas.pdf

Curse
ő egy sima cipész, nem konkrétan lábra csinál, csak figyel arra, hogy amit elviszel, az jó legyen, igazít rajta apróságokat, ha kell
www.szupercipo.hu

Kép

Kép

:D
szrekuc
 
 


Tinu,
Köszi-köszi! Igazából már most is mondogatom neki, de nem nagyon akar kötélnek állni, úgyhogy szerintem be fogjuk bukni az Adél nélküli hétvégét :lol: Amit csak azért bánnék, mert egy picit talán itt lenne az ideje már annak is, h ő időnként nagyszülőzzön.
Az elbúcsúzást én is úgy gondolnám, h kell, csak nem tudom mennyire értené még, h másnap jövünk érte. Ő még ennyire ezekkel a dolgokkal ugye nincs tisztában, már mint az idő fogalmával. Ha pedig vigasztalhatatlan lenne, akkor meg egyértelmű, h nem hagynánk ott. Nem szeretném, ha azt érezné, h ő kevésbé fontos nekünk Alexnál. Én őt is simán lepasszolnám, ha nem lenne ilyen cicimán ;-)

Zsanci,
Húh, hát azért nem semmi, h a beköltözés előtt még bevállaltatok egy albit is. Én a pakolás miatt annyira úúúúútálom a költözést.
Meme már bölcsibe jár vagy amihez tartoztok oda nem akarod őt járatni?
A kismamarucik még nálam, jövő héten bedobhatnám Neked? Hátha vkinek még tovább tudnád adni ;-)

Szellőke, Rylie,
Köszi, h leírtátok a tapasztalatokat/sztorikat a fülbevalóval kapcsolatban :) Nekem tényleg abszolút fájdalommentes volt a fülbelövés, ezért gondoltam ezt a verzióját a füllyukasztásnak. A tűs megoldást azért nem akarnám, mert Adél már a tű látványától is sírva fakad, mert ugye a szúrik is azzal történnek.
Mondjuk elmagyaráztam neki, h mivel jár a fülbevaló, h tűvel kilyukasztják a fülét, ami majd fájhat stb. de ő továbbra is azt mondja, h akar. Viszont én meg abban nem vagyok biztos, h fel fogja-e, h mivel jár, mi a fájdalom stb. :?

Szrek,
Köszi :) Akkor én teljesen másról hallottam. Ők a Salus. Nektek egyébként miért kellett ilyen cipit hordani? Bevált? Igazából nekünk is el kéne menni ortopédiára, csak ugye mire ipnk lenne, tutti bejönne a kakkantos idő és Adélnak meg nincs téli cipője. Azért gondoltam vmi ilyesmi cipőgyártóra, aki tényleg ügyel arra, h a cipiben hogy van a kőc lába.

ORSOLYÁKNAK pedig utólag is nagyon boldog névnapot! :D

Kép Kép
curse
 
 


Curse: az unokahúgom 4 éves múlt májusban és most volt először, hogy maga mondta, hogy a nagyapánál akar aludni a szülők nélkül. Szóval azért annyira nincs elkésve Adél. Annyira különbözőek a gyerekek. Van, aki simán veszi ezt a dolgot. De én TÜcit sem hagytam még ott nélkülünk aludni. Amíg nem mondja, hogy akar, addig nem fogom, hiába akarják már a nagyszülők nagyon. A másnap fogalmát talán nem érti, de azt talán már igen, hogy alszik egyet és utána jöttök.
Amúgy én sem emlékszem fájdalomra a fülbelövésről, 6-7 éves voltam. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Curse,
muszáj volt az albi, mert az új hely még nincs meg... és igen, pakolás, dobozok, stb... HORROR!
jövő héten persze jöhetsz, de szerdán biztos nem vagyok otthon, meg csüt délután sem, ja, és hétfőn sem vagyunk még... :) mindegy, megoldjuk...

fülbevaló: én nyolc éves voltam, én kértem, és anyukám egy csomót mondta, hogy ez SOKKAL kevésbé fáj, mint tűvel, elhittem neki, és tényleg nem volt vészes... :D

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Curse: ha vigasztal-fülbevalótéma még: ezek a korai fájdalmak felülíródnak majd a frissekkel 8)

Ott alvás: hát ez nálunk is nagyon érdekesen alakul, mert amig Anyu dolgozott volt, hogy Kamilla sírt, hogy nem aludhat ott. És sokszor ott is aludt hétvégén. Most meg?? Amióta Anyu nyugdíjas azaz ideje, mint a tenger, Kamilla egyszersem aludt ott, és nem is akar :roll: fene se érti...
De azért Pécsett simán elvolt tőlünk 2x is 1-1 hetet. És ez is érdekes volt, mert másodjára én is ott maradtam egy-két napot és amig ott voltam tiszta gyagya votl a gyerek, -bezavartam/tuk Borival a köreit-és olyan hisztiket vágott le, hogy rokonyok csak lestek. Majd miután elpályáztunk Borival haza, visszaállt minden a normálba és ismét angyali unoka lett... :?

Tinu: csúcs a ticker fotó Tüciről! Szuper a sérója!! :)

Macsek, Votiv és a többi Orsinak Boldog nevük napját!

Nálunk meg most jött el a fekete leves :( Minden reggel óriás bőgés, de úgy, hogy szívem szakad belé..."nem akarok itt maradni, Anya vigyél haza, Anya ne menj el..." borzasztó...Úgyhogy nálunk most jött ki a beszoktatós sírás-rívás, amint az várható is volt.
És persze most van a hülye őszi szünet, emiatt összevont csoportok vannak, más ovinénikkel, igy holnaptól Kamilla itthon lesz. Jövő hétfőn meg kezdjük előlről a sírást :(

Rylie
rylie
 
 


Rylie: és a bepisi hogy alakult? Nálunk katasztrofálisra váltott a dolog. És visszaadtam Tücire a pelust. :cry: Az én lányom sosem lesz óvodás. :? Most már én is félek az ovitól, mert TÜcit kivettem a csanából, csütörtökön megy utoljára. Majd ha eccer sikerül ovit találnunk, szerintem mi sem ússzuk meg a beszoktatási mizériát. Ide TÜci imád járni, a beszoktatás is anno sima ügy volt. Még életében nem sírt azért, hogy ne hagyjam ott, vagy nem vagyok ott. Hát attól tartok, ennyire nem lehetek szerencsés még egyszer. Bár lehet, hogy épp pesszimisztikus hangulatban vagyok...
És nálunk is úgy működik, hogy ha én jelen vagyok, a gyerek megkattan és hisztizik. De érdekes, hogy azt is észrevettem, hogy ha mindketten itthon vagyunk az urammal, akkor még hisztisebb. Ha csak egyikünk van, akkor kevésbé. SZóval a legjobb, ha egyikünk sincs jelen. :mrgreen: Jajjjjjjjjjj, de szeretném, ha már vége lenne a dackorszaknak!

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu: detto..ha az apja itthon van pláne gyagya tud lenni. De azért, mert Laci nem elég "erős" és nála hat a hiszti, és hát ezért.
A pisit meg ne is mondd :( Tegnap az összes gatyáját összepisilte: 3 db+ami rajta volt idegen gatya, már az is pisis volt, csak azt már nem vették észre az ovinénik. :cry:
Nem szóltam hozzá. De levette, hogy mi ez a nagy hallgatás a részemről és mondta, hogy bocsánatot kér.
Aztán hazafelé folyamatosan törtem a fejem, hogy mit tegyek..és végül most rajzoltunk egy Büszkeségtáblát és egy Szégyentáblát. Egyiken mosolygós Kamilla integet a klotyóról a másikon sír a bepisilt Kamilla. Ha ügyes akkor rajzolunk egy mosolygós fejet a B táblára, ha becsurran akkor egy sírós fejet a SZ Táblára. Apa, vagy bárki aki jön hozzánk, rögtön látja, hogy ügyes volt-e vagy se. 5 fejecske után van egy jutalom avagy zálog. Hát most ezt próbáljuk...ezen a héten úgyis itthon van. Ha ez se válik be, akkro feladom és elviszem cicológushoz vagy nemtom...
Hozzáteszem megint hólyaghurutja vna szegénynek, igy elég sokat megy WC-re és alig jön neki valami. De akkoris éreznie kell, és el kell menni, mese nincs.
És persze sokszor megkérdezi, hogy Borinak miért lehet pelenkába csinálni. - úgyhogy innen fúj a szél :? pedig tényleg nem kivételezünk a kisebbel, sőőőt! Kamilla kivánsága van elősorban szem előtt tartva, pláne, hogy ő ennek hangot is tud már adni.
De úúútálok úgy oviba menni érte, hogy azon rettegek, hogy na vajon az a gatya van-e rajta még amit én adtam rá reggel? :roll:

Rylie
rylie
 
 


Rylie: nálunk is tesó-ügy van a háttérben. Tüci amúgy is sokszor ugyanazt csinálja, ugyanúgy, mint CSongi. Benne turkál a szájában, meg rugdos pelenkázás közben stb.
Nem lehet, hogy Kamilla azért pisil be most korlát nélkül az oviban, mert abban reménykedik, hogy egy idő után otthon tartod?
Mi is ki fogjuk próbálni a matricázást. Még várok egy kicsit, aztán belevágunk, hátha.
Pszichóhoz csak 5 éves kor után érdemes elmenni, addig nem számít kórosnak a bepisilés.

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát én csak azért nem írtam, mert nálunk minden okés, minek is untatnálak Titeket :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Növögető, ügyes, négykézlábazó és egyebező gyerkőcöknek gratula!!! :D
Kimerült, kialvatlan, idegroncs anyukáknak meg ++++++++++++++++++ (Tudom ez most nagyon önzően fog hangzani :oops: de úgy örülök, hogy mi már túl vagyunk ezen az időszakon... persze mindig akad valami, hogy ne unatkozzon az ember, de ez a végkimerülős állapot nagyon fárasztó... :( :( úgyhogy még egy rakat +++++++++ akinek kell :wink: )

Curse :) Nem akarok okoskodni, de nem a védőnő éjszakázik állandóan, szóval én kipróbálnám a tápit is, nemcsak a hozzátápival próbálkoznék. Persze lehet hogy az sem kell majd Alexnek, de próba cseresznye, végülis az mégiscsak "közelebb" áll a szopihoz (már csak fílingre is) mint a gyümik-zöldségek, meg a cumisüveget még apa is betolhatja a fiatalúr szájába :wink: és akkor már másra is rábízhatnád néhány órára, stb. :wink: Éjlen a túlélés ösztöne, ki kell próbálni mindent!! és igenis legyél néha picit önző, és próbáld meg a nagyszülős segítséget, így legalább fel tudnál töltődni egy kicsit!

Zsan :) Költözéshez ++++++++++++ és persze gratula is, mert ez nagy lépés!! :D

Barbi :) Szuper, hogy W. ovi ennyire szuper! :D

Fibi :) Jövőhéten szalma leszel Te is egy napra? :wink: :mrgreen: :lol:

Rylie :) Pisiügyben megpróbálok Neked mélt írni alvásidőben!

Bocsi, most ennyire futotta, puszi Mindenkinek!
denizsa
 
 


Curse :) Még a fülbevalóról akartam írni, hogy előre megmondhatod Adélnak, hogy esetleg fájni fog a lyukasztás, stb. és ha így is akaraja... Nekem 10éves koromban lőtték be, nem emlékszem hogy olyan rossz lett volna, inkább arra, hogy örültem neki. Játék közben kitépésre mindig fenn áll a kockázat, ilyen alapon várhatsz vele még vagy 10 évet :lol: az oviban is sok kislánynak van, de még nem volt példa kitépésre, persze ez nem jelent garanciát.
denizsa
 
 


sziasztok,
Deniii,
derééééég :-D Jó ,h írtál!

Rylie,
hólyaghurut és egyéb felfázós problémákra nálunk családilag bizonyítottan CSODASZER a cran-c (azt hiszem van még másik nevű is), ami tőzegáfonya kivonat! Nem gyógyszer! és azt hiszem már Kamilla is szedhetné! Bepisi :-(
Olyan nehéz szerintem az oviztatás, ha amúgy meg kisebbel otthon vagyunk, nem?!Részemről ölég kicsia motiváció hozzá...

Nálunk mondjuk mindegy, mert E a negyedik napon lebetegedett,s azóta nem is volt (kétszer lett középfulgyulája, s fel is szakadt neki :-( ), tavasszal viszem legközelebb oviba, vagy majd jövőre egyszerre kezdenek...
Megszakad a szívem, mikor előre közli,h sírni fog,ha az oviban hagyom és már könnyesedik a szeme :-(((

Nagy a pangás...Ilyenkor kéne fotókat bedobálni :-D
Légysziiii

Kép
Kép
szelloke
 
 


Deni,
nahát, honnan tudtad? :lol: (amugy már beszerveztem a szingli barátnőmet h aludjon nálunk aznap 8) )

Fotót most nem tudok feltenni, pedig rengeteget nőttek a fijaim :)
Pisitémához sem tudok okosat szólni, csak annyi jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy ha anyuka "felfújja" a dolgot, akkor a gyermek még jobban csinálja? persze, tudom, nem ilyen egyszerű... :? türelem meg bizalom meg ilyesmi...

És egy KÖZÉRDEKŰ:
Aki szeretne grafológiai elemzést, barátnőmnél rendelhet. részletek priviben :)
fibi
 
 


Rylie: azt akartam még írni, hogy hiába nem kivételezel egyikkel sem, attól még a kisebbel máshogy viselkedsz, mint a nagyobbal. Sajna ez nálunk is így van. CSongival pl. sose ordibálok, mert még nem dacol. :mrgreen:

Kép
Kép
tinu
 
 


Curse: még a nemalvásról jut eszembe, hogy nálunk 3 napig javult a helyzet, miután CSongornak kijött két foga! szóval mi a fog miatt keltünk óránként, kétóránként. Sajnos, azóta visszaromlott a helyzet, a védőnő szerint újabb fogak jöhetnek, mert megvan hozzá még néhány fogzásos tünet. Viszont fogat nem látok jövőben. :roll:

Deni: titkos a pisis mél tartalma? Mert minket is igencsak érint. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Fibi :) Te kis előrelátó!!! :lol: :lol: Én is szervezkedem, de nem ittalvással, csak progival. De az is eszembe jutott, hogy milyen mázlista vagyok, hogy ez lesz az első szalma éjszakánk a srácokkal. Aztán meg majd lesz fordítva is :wink:

Tinu :) Gratula a fogakhoz!! :D Bencus is most növeszti az uccsó leghátsó rágókat, már kint vannak a recék, de hál'istennek nem ébredünk miatta éjszaka :) A pisi téma nem titkos, csak hosszú, de Neked is átküldöm, ha gondolod :wink:

Szellő :) Jól értem, hogy összesen 4 napot volt oviban és különben végig betegek voltatok?? Ez nagyon gázosan hangzik :( :( no meg így nehéz megszeretni az ovit is... :roll: És miért tavaszra gondolsz? Hogy addig megerősödjön? mert még akkor is bőven tarolnak a vírusok és egyéb állatfajták... Mindenesetre nem unatkozol otthon, nem igaz?

És akkor Szellőke kedvéért :lol: :
Ez a legfrissebb kép, látszik, hogy Bencus is fúróval a kezében bújt ki, de legalábbis közös a hobbija a két fiúnak 8) A gépbe nézni persze nem értek rá... :mrgreen: :lol:
Kép
Itt talán több látszik belőlük, mindenesetre le sem moshatom magamról, hogy állandóan csak dolgoztatom a gyerekeimet :lol: így aztán tényleg szép herevere az élet :mrgreen: :lol:
Kép
denizsa
 
 


Tinu: persze, persze...pl Bori sokat van kézben, még mindig cicizik, de próbálok Kamillával is sokat összebújni. Én má leüvöltöttem a kisebbet is :oops: mert ő meg az evésmizériájával kerget néha az őrületbe :x

Szellő: hűűű kitartást nektek!!

Deni: jóóók a képek :D

R
rylie
 
 


Deni: köszi az emilt!!! A fiúk nagyon édesek. Én is alig várom már, hogy a tesók így összenőjenek.

Rylie: mi az evésmizéria???

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu: hát konkrétan az, hogy alig eszik.. :(
És igen tudom, egy gyerek sem halasztja magát éhen, és eszik amennyi neki kell..de amikor szinte a napi 2 deci kakaójával van el azt borzasztó látni :cry: És amikor próbálok olyat főzni amit tudom, hogy szeret (illetve csak azt hiszem, hogy szereti, mert pl 1 hete még imádta) és csak turkál benne, meg szétdobálja, meg szétkeni akkor van, hogy elpattan egy húúúr :roll:
Még mindig nem érte el a 9 kilót..de az az egy vigasztal, hogy emellett mégis csak erős az immunrendszere, mert még eddig nem kellett neki antibigyó semmire, meg semmi egyéb gyogyó. Szegény Kamilla ilyenkor már rég túl volt a két kórházon és rengeteg antibigyó vackon.

Rylie
rylie
 
 


Rylie: a gyerekek nagyon megtalálják ám, hogy késztessék aggódásra és plusz figyelemre anyucit. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Most csak egy rövidet, aztán jövök bővebben is még :)

Tinu, többiek,
Ti hallottatok erről a csajról és könyvéről??
http://alvas.kismamablog.hu/alomba-ringato-praktikak.
Tinu csak azért Neked elsőként, mert h picológus a csaj.

Nem ebben a témában kutakodtam, csak rákerestem az orrfolyás és fogzás kapcsolatra és ez volt az első, amit kidobott a gugli :) de hátha hasznos lehet a nemalvásunkra is. Alex tegnap 4-től félóránként felkelt, azt hittem, meghalok :roll:

Kép Kép
curse
 
 


Curse: én nem ismerem ezt a csajt, de a weboldalt már olvastam. Nekem túl reklámízű... :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Zsanci,
Na jól nem beszéltem meg veled semmit a ruhák ügyében :oops: Majd jövő héten hívlak, h melyik nap lenne jó, mert a héten is lesz dolgunk a városban, hátha sikerül az átadás :wink:

Rylie,
Hú, hát azért Neked sem lehet egyszerű :( Kamilla pisis dolgai mellett még Boris nemevése is :roll: Kitartást!!!! Ez a Büszkeség-Szégyentábla jó ötlet, nekem ilyen eszembe se jutott volna :) És eddig hogy műxik?

Tinu, Rylie,
Egyébként amiket írtok annyira igazak nálunk is. Most Adél legújabb dolga pl. az, h ha az apja hazaér, akkor elkezd bőgni, h neki milyen sanyarú sorsa is van napközben, míg az apja nincs itthon :roll: Akkor ez a kéz a szájban, meg hasonló dolgok dettó. Egyfolytában utánozza Alexet és engem időnként nagyon idegesít, főleg, mikor evés közben azt csinálja, amit Alex szokott :roll: Remélem hamar leszokik róla és végre korának megfelelően fog viselkedni.

Deni,
Én is így gondolom, h nem a védőnő kel fel éjszaka Alexhez, csak most mire elszántam volna magam a tápszerre, addigra Alex már nem is a hami miatt kel fel, hanem a cici kedvéért :roll: Ergó nem eszik, csak lóg rajta. Szóval az éjszakai 4-5 kelésből, csak 1-2x eszik is rendesen.
Neked is köszi a fülbevalós tapasztalatot :) És micsoda segítséged van ám, nem semmik a srácok!!! :D

Szellőke,
Nálatok sem egyszerű akkor ez az oviztatás és ez sok betegség is :( Szegény Eszter :( És Atiddal mi újság?

Tinu,
Nekem erről az oldalról konkrétan a Top Shop jutott eszembe, csak annyi, h itt olvasod és nem nézed a reklámot :lol: Mondjuk rákerestem a neten, h mit írnak róla, de nagyon keveset találtam. A legtöbben a suttogóhoz hasonlítják, volt olyan, aki azt írta, h jó-jó, de csodát ez sem tesz.

És képzeljétek. Adél tegnap ott maradt anyumékkal. Nem is kellett győzködni meg semmi, megkérdeztem, h akar-e maradni, h csak egy egyet kell aludnia stb és azt mondta, h jó. Persze nem úgy mondta, h mintha a fogát húzták volna :lol: Tényleg akart maradni, úgyhogy most nagyon boldog és büszke vagyok 8) Mondjuk ugyanakkor meg jól megszívattam magam, mert elsősorban azért akartam, h maradjon a csaj, h megvegyük neki a szülinapi ajándékait. Na persze, ma milyen nap van? Munkaszüneti! Úgyhogy most semmit sem tudunk venni :roll: Egyszerűen eszembe se jutott. Mindenesetre most megyek és eldőlők, mert Alex bealudt. Legalább kihasználom, h tudok egy picit én is pihenni :)

Kép Kép
curse
 
 


Curse: nekem is gyanús volt tegnap a nagy pangás a kistecsó meg a cba környékén :mrgreen:
Hurrá, hogy Adél könnyen maradt! Akkor majd legközelebb újra lehet és újra és újra és és :D
És majomszokás nálunk is megy: Bori ugye úgy eszik, mint egy malac, de kénytelen vagyok hagyni, mert igy legalább néha betéved valami a szájába :? újabban Kamilla is áttért a kézzel való evésre.. no comment :?

Tinu: sokszor eszembejut Zuzi, amikor mesélte, hogy Bazsót már a fürdőkádban etették fürdés közben, csakhogy egyen valamit...hát nem állok ettől olyan messze én sem :(
Tegnap reggeli kakaó+1-2 falat sajt+parizer után délután 4-kor volt hajlandó enni. Délben felkínáltam a zöldséges levest és mégcsak meg se kóstolta úgy lökte el a kezem, aztán délután evett brassóit este meg sütit. Borzasztó tud lenni egy rosszevő gyerek :( főleg egy jó evő után meg aztán pláne... :roll:

Rajzolgatásunk eredménye: első két nap óriási siker! Csuma száraz bugyi! Azaz még egy csepp se ment be! Ilyet még nem tapasztaltam nála még! Szóval WOW és WOW! Boldogan rajzolgattuk a vicces kis fejeket, agyba-főbe dicsértem. Harmadnap már volt egy-két becsúszás, arra is csak jaj-jajjal reagáltam+szomorú fejecskét rajzoltunk, aztán Anyukámnál egy nagyobb becsúszás, és szépen ahogy közeledett a hétvége annyira halványodott a hét eleji siker. :( Tegnap két totális nagy becsúszás. Ebből is tisztán látszik, hogy nem szervi ill. agyi baja van a gyereknek, hanem motivációs probléma van a háttérben. :?
Úgyhogy megállt a tudomány, feladom...Nem tudom már mivel lehetne motiválni...vagy majd az idő eldönti. Kész.Majd vágom a fapofát az oviban, ha megint vár a csomag.

Rylie
rylie
 
 


Curse :) Hurrá, hogy Adél ilyen szépen anyukádéknál maradt!! És a legjobban tetted, hogy pihentél! vásárolni ráérsz máskor is, már anyudéknál maradhat Adél :wink:

Rylie :) 2deci kakaó a napi kajája Borinak?! nem semmi! hihetetlen, hogy nem éhes, de ha nincs semmi baja, akkor :wink: Ha ennyire mindegy neki hogy mit főzöl, akkor a helyedben olyat főznék, amit szeretsz, legalább Neked legyen jó :wink: :lol:
denizsa
 
 


Rylie: ma kezdtük mi is a matricázást. Eddig van két szép matrica az ajtóra ragasztva. Kíváncsi vagyok, hogy lesz a folytatás. Nálunk is motivációs probléma van szerintem.
Evéshez csak annyit, hogy én ezt sokkal jobban le tudom tojni, mint a bepisilést, mert nem kell takarítani. :P Tüci se eszik olyan hiperszuperül. De megmondom őszintén, én már nem is kínálgatom külön. Szól, ha enni akar, azt már megtanulta, hogy csoki, cuki csak akkor, ha evett valami értelmeset. Szóval eleve úgy jön, hogy most akkor reggelizni akar, de közben meg cukrot akar enni. :lol: Aztán ha én is eszek, vagy az apja, akkor néha ő is kedvet kap. Ha nem, nem. Így aztán simán van, hogy nem eszik napközben főtt ételt, mert azt nem akar valamiért. Eszik helyette szendvicset, vagy mást. Mondjuk nem látszik rajta, hogy éhezne. Tudom, nálatok Borka nem egy súlybajnok. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu: hát ez az, hogy Bori után a nemevése mellett néha többet takarítok, mintha egy csomót evett volna. Tegnap is, ebédre szépen megette a lencsefőzit, vacsira azt játszotta, hogy szájába vette, kiköpte, majd elkente, majd a lencseszemeket egyesével ledobálta a földre :x
Nálunk újra visszaállt a becsuri..sőt ma votl egy félig bekaki is :( nemtom...

Deni: reggelire votl a kakaó és utána délután 4-kor egy tál (kis tál) étel. Közte lényegében semmi :roll:

Reggelre Kamilla elkezdett bégetni! (még ez is) Az a mák, hogy pont tegnap volt az ovis fotózás, úgyhogy ott még minden okés volt :) Szépen sorban jönnek a pöttyök..szerencsére nincs láz, meg egyelőre nem is viszket neki. Gondolom két hét múlva Borin a sor.
Sajna nem írtam anno fel, de milyen tutti szerek vannak barihimlőre????
A doki mentolos hintőport mondott, mellette rhus toxit adok neki.
Egyéb?

Rylie
rylie
 
 


Rylie: POX CLEAN nevű hab, enyhíti a viszketést és nem engedi elfertőződni a pöttyöket.
Bocs, hogy csak ennyi, de legalább néha zugolvasok!
Hol vannak, akik eltűntek??
rídonli#
 
 


Rylie: jobbulást a barihimlőhöz! Legalább nem kell menni oviba. :mrgreen: NÁlunk bepisilés hegyek vanna, én megbolondulok, mire szobatiszta lesz egy a gyerek. :roll: Na mindegy, igyekszem relax lenni, mert végülis az lenne a lényeg, hogy a gyereket ne frusztráljam még jobban, elég neki a saját baja. Bár épp most szólt, hogy kell neki... Csak megjavul eccer... Most beszerzek valami elmos dvd-t, meg szobatisztaságra szoktató bugyit, meg pelust. Valaminek csak be kell már jönnie.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!
Érdi 34. hetes anyuka vagyok. Elvileg a Női I.-es klinikán kellene szülnöm, mert odatartozunk, de nekem egyáltalán nem szimpatikus az a hely. A Szent Imrében szeretnék szülni. A védőnőm azt javasolta, hogy fogadjak fel egy szülésznőt onnan, és akkor tudok ott szülni. Orvost nem szeretnék fogadni, mert az első szülésem után mindent tisztábban láttam, pl, hogy tényleg csak a végén érkezik az orvos, aztán már el is tűnt, az oroszlán részt a szülésznők végzik.
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy tudtok e valamit Vastaghné Nagy Éva és Csizmadiané Erika "tarifájáról"? Nem nagyon szeretnék hasra esni amikor az összeget közlik:)
Köszönöm a segítségeteket!
Rita
lolkabolka83
 
 


lolkabolka83 írta:Vastaghné Nagy Éva

Én kétszer szültem vele, és egyszer sem közölt tarifát sem előre, sem utólag.

Ani
manitou
 
 


Szia Rita,

lolkabolka83 írta: Csizmadiané Erika


Én szintén kétszer szültem nála, úgyszintén nem mondott sem előre, sem utólag tarifát.

Vica

Kép
Kép
vica94
 
 


Sziasztok!

Ide még nem írtam így biztos nem ismertek.
Segítséget szeretnék kérni tőletek.
A Szent Imrébe készülök szűlni orvosom Dr.Bálint Mihály.
Bajba a szülésznővel vagyok. :roll:
Tudnátok nekem akár privibe is segíteni, hogy kit érdemes felkeresnem?
Esetleg elérhetőséget adni?
Nagyon köszönöm mindenkinek!

Kép

Kép
raniko
 
 


Jövök panaszkodni, hátha műxik a boszi topik 8)
Azt hiszem a tegnapi este volt az a pont, amikor azt mondtam, h kész nem bírom tovább.... újra szingli és gyerekmentes akarok lenni. Ha már apjuk azt mondta, h menjek át a másik szobába aludni és majd ő "alszik" a gyerekkel, akkor az már tényleg nagy szó. Látta rajtam, h totálisan kész vagyok idegileg, amiért Alex olyan rosszul "alszik".
10-kor lefeküdtem aludni, h hátha sikerül 2-3 órát egyben aludni, mert h Alex kb. 1 óra körül szokott kelni. Hát most nem! Fél éjfélkor felkelt és onnantól kezdve félóránként szenvedett. Aztán 2-kor, mint akinek kipattantak szemei nem is akart aludni. Talán párom olyan 3 óra magasságában vissza is altatta. Egyszerűen megőrjít a tehetetlenség! Nem tudom eldönteni, h mitől nem alszik a gyerek! A foga? Nem látok semmit és most nem is nyálzunk. Éhes? Nem, mert csak azért kell a cici, h visszaaludjon. Fáj a pocija? Nem tudom, de nem tekereg és nem erőlködik és nincsenek pukik sem. EGyszerűen nem tudom, h mi a baja, amikor felkel. És nem az van, h felkel és el kezd nyöszögni, hanem talán még nyitva sincs a szeme, amikor nekiáll zenélni. Gondoltam nézek vmi homeos szert, de vajon mire nézzek???? Ha nem tudom mi a baja, akkor hogyan kezeljem. Totálisan ki vagyok, h ennyire nem tudok semmit sem tenni. Tudtam, h nem lesz olyan könnyű a második gyerekkel, mint Adéllal, aki csak evett, nagyokat aludt, mosolygott és fogakat is úgy növesztett, h észre sem vettük. De azért ezt sem gondoltam volna, h ennyire gáz lesz. És az a baj, h nem hogy javulna a helyzet és egyre kevesebbet kelne a 9 hónap alatt, hanem még sűrűbben. Ráadásul most már a nappali alvások is igen keservesek lettek, tök nehezen alszik (bár totál fáradt) el és akkor is max egyórát alszik délelőtt is és délután is. Ötletek? Volt vki hasonló cipőben??? Már az is megfordult a fejembe, h vmi szervi dolog áll mögötte, de amúgy meg nincs vele semmi baj. Meg persze azt is tudom, h kisbaba és neki még másak a igényei, de nem gondolom, h az óránkénti/félórás kelések is olyan nagyon normálisak lennének......

Tinu, Rylie,
Ezt Nektek találtam. Adélnak kerestem fifis dvdt és ez ott volt mellette. Tudom, h nem vagytok tvs pártiak, de hátha segít. Mi sem nézzük sokat a tvt Adéllal, de ha megy az elmo akkor ott tud rendesen ragadni a gyerek, pedig szerintem totál idegesítő!!!
http://www.jateknet.hu/index.php?main_p ... ts_id=3652

Rylie,
Hogy vagytok? Könnyen veszítek a barihimlőt??? Mindenesetre gyógyulgassatok!!!

Raniko,
Mi az elképzelésed szülésznővel kapcsolatba, talán úgy jobban tudnánk segíteni? A dokidat nem kérdezted egyébként, h ő kivel dolgozna szívesen, kit ajánlana?

Kép Kép
curse
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: