Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

fel a fejjel, nekem is csak harmadikra sikerült és elsõre mindenki biztos volt abban, hogy baba lesz. Hát nem lett.
Hogy mivel lehet vígasztalódni? Egyrészt, hogy van még rengeteg esély, másrészt, el kell menni szórakozni, kikapcsolódni, moziba, a természet lágy ölére, stb. Ha lehet, párostul és nagyon nem a gyerekrõl beszélgetni. Egyébként szerintem a legjobb valami munkába belevetni magatokat (lehet szárnyalni a munkahelyen), vagy pl. nyelvtanulásba, lakásfelújításba, sportba. Azzal a felkiáltással, hogy ha gyerek lesz, akkor ez már nem fog menni. Mire nagyon belejöttök, ott lesz a baba és az lesz a probléma, hogy hogy lehet a kettõt összeegyeztetni...

Nem elkeseredni, biztos, hogy sikerül!
Hajrá (ez most divat)!

bimbi
bimbi
 
 


Munka tenyleg jo otlet!
Oszinten szolva, nekunk sem hamar jott ossze a babus. A munkahelyemen persze nem tudtak probaltozasainkrol, orvos-torturainkrol. Ok szegenyek azt hiottek, hogy munkamanias vagyok, hollott ez valahol potcselekves volt. De sikerelmenyt adott.
panka
panka
 


Sziasztok!
Nekem sem sikerült elsõre. Én is a Kaáliba járok. 3 petesejtet tudtak leszívni, de csak egyet tudtak visszaültetni. Szombaton kellett tesztet csinálnom. A második csík is meg volt, de jóval halványabb volt. Azért még reménykedtem, de a ma reggeli már egyértelmû nemet mondott. Egy kicsit elszomorodtam, de csak azért, mert a következõ lombik kezelésig még kb 2 hónapot kell várni. Azt hiszem én azzal fogom tölteni az idõt a munkán kívül, hogy fogyókúrázok egy kicsit, mert eddig nem mertem, és le kellene adnom néhány kilót. Remélem, a következõ sikeres lesz, és több petesejtem érik meg, illetve termékenyül meg. Amúgy itt a Kaáliban tényleg nagyon aranyosak az orvosok és a nõvérek is. Mindenkinek tudom ajánlani, bátran fogjon bele egy lombik programba, ha más módon nem sikerül. Én is elvesztegettem 1 évet mindenféle orvosokkal. Egy barátnõm mondta, akinek elsõre sikerült itt, hogy nem érdemes várni. El kell menni, itt biztosan összejön. Neki elsõre sikerült. Úgyhogy fel a fejjel mindenkinek, akinek eddig nem sikerült. Biztos sikerülni fog. Én azért egy kicsit féltem az elején, hogy mi vár rám a peteleszíváskor, de kellemesen csalódtam az egészben, és biztos, hogy másodszorra semmitõl nem fogok tartani.
Puszi, és mindenkinek nagyon trukkolok!
audrey
 

 
 

Szia Andy, és mindenki!
Kösz, hogy írtok, elmondjátok ti is mennyire szomorú a dolog, de én még most sem tudok magamhoz térni.
Kitaláltam sok mindent hogy egy kicsit elterelõdjön a figyelmem, (lakáscsere, tanulás)de nagyon nehéz.
Nekem 10 petesejtet tudtak leszívni, 6 megtermékenyült, 4 szépen osztódott, 2-t ültettek be( ami nem sikerült), 2 lefagyasztattunk és egy spontán ciklusba kerül beültetésre.
De azt hiszem elõbb lelkileg, idegileg teljesen renbe kell legyek. akkor biztos sikerül.
Üdv. mindenkinek Nyuszi
Névtelen
 


Sziasztok,
Én egy filmet szeretnék ajánlani, ami azt hiszem a Budai Meddõségi Klinikáról szól, (ha az van a János Kórháznál), és nagyon megható, meg szerintem biztató, hogy nem szabad feladni, négy házaspárt követ végig, amint sokszor visszamennek az intézetbe, és végül a négybõl háromnak lombik programmal, a negyediknek pedig természetes úton sikerül a gyerek. Nem tudom, hol lehet majd látni, de ha a tévében találkoztok a cmével, feltétlenül nézzétek meg, Almási Tamás: Sejtjeink c. dokumentumflmje.
Névtelen
 


Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi van akkor, ha a férj teljesen meddõ? Ha spermadonorra van szükség, akkor gyakran választják-e ezt a megoldást, és milyen lesz a baba?
Ezt a a helyzetet nem kívánom senkinek, de sajnos elõfordul. Aki hozzá tudna szólni, légyszi válaszoljon!
Köszi
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Az én párom is teljesen meddõ. Nálunk a donor inszem.-mel jött össze mind a két gyerek. A párom jellemzõ adatai, (magasság, haj, szem szín, bõrtipus(fehér bõr)), alapján választották ki a donort.
Mind a két gyerkõc nagyon értelmes és "szép".
Zsuzsa
zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Hamarosan nekilátunk a lombik programnak. Csak még bizonytalankodunk, hogy melyik meddõségi centrumot válasszuk.
Szeretnék infot a Nyírõ Gyula meddõségi kp-ról. Ha tudtok valamit írjatok! Egyelõre csak azért szimpi a hely, mert nagyon közel van hozzánk és a sok vizsgálat esetén ez nem hátrány.

Köszi elõre is!
Kubuka
Kubuka
 


Kedves Edit!

Elõször is gratulálok a babához!
Nagyon köszi, hogy ilyen gyorsan írtál. Minden érdekel!!! A dokid neve, tel. száma, a tarifák, meg minden ami eszedbe jut.
Tegnap voltam a dokimnál és még azt mondta csinál egy kontroll hormonszint vizsgálatot meg egy laparoszkópiát (õ egyébként Péterffys) és utána küldene meddõségi kp-ba, mert ha most elmegyünk akkor ott is úgyis ezekkel a vizsgálatokkal fogják kezdeni, ill. folytatni nálam a dolgokat. A párom sem tökéletes sajnos. Nála is vannak gondok a spermaszerkezettel. Nálatok, mi volt a gond? És most hová jársz dokihoz? És õ melyik andrológusnál van?
Írhatsz emilt is, ha az jobb. kubuka@freemail.hu
Köszi!
Kriszta
kubuka
 


Sziasztok!

Nekem egy olyan andrológus telefonszáma kellene, vagy egy olyan intézménynév, ahova a férjem besétál, és néhány napon belül kiterül, hogy van-e vele valami gond. Tudtok olyan helyet mondani, ahol ez egy telefonnal, vagy azonnal is lehetséges?

Nagyon megköszönném a válaszotokat.

Gabi
Névtelen
 


Sziasztok!

Július 3-án lesz laparoszkópiám. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem félek, de ha egyszer muszáj, akkor muszáj.
Biztos van valaki, aki már átesett ezen, ha egy kiscit részletesebben megírná, örülnék. Akár itt, akár mailben.
A Péterffyben fogja csinálni dr. Zacher.
Na szóval izgulok! Írjatok!
Köszi elõre is!
Kubuka
kubuka
 


Szia Kubuka!

Nos, a laparaszkópiától nem kell félni! Nekem már volt többször is. A dolog úgy néz ki, hogy hüvelyen keresztül felfújnak valami gázzal és utána piciket vágnak a hasadon. Általában egyet a köldökben, a másikat valahol bikinivonal környékén. Ezek kb. 1 cm-es vágások, szépen gyógyulnak és nem is fájnak. A mûtét elõtt el fognak altatni, nem tart sokáig és utána sem olyan szörnyû, mint egy nagymûtét után. Nekem egy ideig be volt dagadva a hasam, de ez lehet, hogy csak nálam van így, nem tudom.
Szóval, fel a fejjel, hamar túl leszel rajta. Még az is lehet, hogy utána nagyon hamar (2-3 nap) "kiraknak" a kórházból. Tudom, hogy ez nem nagyon szakszerû leírás, de tényleg túl lehet élni és ha normális az orvosod biztosan elmagyarázza részletesebben is. Mellesleg olyan dokinak, aki ezt nem teszi, nem engedném, hogy megmûtsön..:-))

Gondolunk rád, utána írj, hogy Te hogyan élted meg.

szia, Andi
Névtelen
 


Van koztetek valaki akinek embrio redukcios mutetje volt? Nalam jelenleg 3 babo lakik, de egeszsegugyi es egyeb szempontok miatt a redukcio mellett dontottunk.

Kerlek benneteket irjatok meg az "elmenyeiteket". Nagyon koszonom,
Cipomama
Cipomama
 


Cipomama, szerintem itt is kerdezd meg ezt a dolgot: [url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100[/url]

Ezen a topicon tavaly volt ezzel kapcsolatban egy szomoru esemeny, idemasolom neked.

"27 éves vagyok, mindkét petevezetékem zárt ezért csak a lombik program jöhetett szóba , ami nagyon sikeres volt, elsõre megmaradt mind a három bébi.13 hétig. Amilyen könnyen jött olyan könnyen ment el. Elvetéltem .Ennek az volt az elõzménye, hogy a dokim azt ajánlotta, tényleg jóindulatból, hogy a hármasterhesség nagyon veszélyes (kihordás,koraszülés stb.) legyen inkább csak kettõ. Embrióredukciónak hívják a mûtétet ami nem is igazán mûtét mert csak hasfalon keresztûl megszúrnak , közben végig UH-n figyelnek.Szörnyû volt , kétszer is meg kellett szúrni mert nehezen viseltem.Másnap hazaengedtek ,de még éjszaka visszamentem ,mert belázasodtam.Öt nap múlva elvetéltem.A dokik azt mondták ,hogy a redukciónak van kockázata ,de a 40 esetbõl senki sem vetélt el csak én.Biztos vagyok benne ,hogy nem a beavatkozás miatt történt , illetve részben.Ugyanis elég erõs hüvelyfertõzésem volt , szóltam is a dokimnak de azt mondta nem számít és amikor megszúrták a hasam biztos vagyok benne ,hogy bekerûlt a méhembe. Mindenesetre már csak elõre nézek,várom a következõ beûltetést és sokkal jobban fogok vigyázni.Már beszéltem is a lombikos dokival és kértem ,hogy még az idén "csináljon nekem gyereket": ) Ha minden rendben lesz akkor decemberben újra terhes lehetek,de már csak két embriót kérek beûltetni.Szóval ez a helyzet . Már nagyon várom az injekciós kezelést."

Remelem, nalad minden rendben fog menni!
Névtelen
 


Nevtelen,

Koszonom a linket, megprobalok benezni.
Cipomama
Cipomama
 


Szia Andi!

Köszi, hoyg írtál. Kicsit izgulok, de azért csak túlélem valahogy. Leginkább az alatástól félek, na de ezt másképp nem csinálják, úgyhogy jobb ha beletörõdök, hoyg végigalszom az egészet.
Neked hol és ki csinálta???
Nekem a Péterffyben dr. Zacher fogja. Ja és még valami. Mikor volt és mennyit adtál a dokinak? Mert én most ezen bizonytalankodom, hogy hogy is csináljam.
Várom válaszodat.
Kedden reggel vonulok be a kórházba.
Köszi, szia:
Kriszta
kubuka
 


Lombikosoknak ajanlom Kép

[url=http://www.kisalfold.hu/cikk.php?sessionid=2165114651&cid=21659&id=190" TARGET="_top]http://www.kisalfold.hu/cikk.php?sessionid=2165114651&cid=21659&id=190[/url]
Névtelen
 


Szia Kriszta!

Ne haragudj, hogy csak most írok, azóta már biztosan nem is aktuális.
Szóval, az altatástól nem kell félni, gondolom azóta erre Te is rájöttél. Nem is engedném másképp, hogy hozzám nyúljanak!
Én - ha jól emlékszem - hol 10.000,-, hol 15.000,- Ft-ot adtam. (Szerintem nagyon felháborító dolog ez az "adni kell", és az is, hogy sajnos nagyon kevés orvos utasítja vissza. Sõt, váltottam már azért orvost, mert a "figyelme is lankadt", ha nem kapott annyit, amennyit elvárt..) Általában a hozzáállásuktól és az aktuális anyagi helyzetemtõl függõen.
Te, hogy döntöttél?
Remélem azóta jól vagy, várom a válaszod és én is ígérem, hogy nem fognak hetek eltelni mire megnézem.

szia, Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Na hát túléltem. Nem volt vészes. Semmire nem emlékszem az egészbõl. Utána fájt egy kicsit, de már jól vagyok. Végül 20-at astam a dokinak. Szó nélkül elfogadta. De hát ez van. Utánajártam még néhány helyen és sajnos szinte mindenütt így megy.
És te hová jársz? Kihez? És hol csinálták a lombikot?
Nekem most a következõ ciklusban bromocriptin, closti kombináció és spontán (már amennyire ezek mellett spontánnak lehet nevezeni)próbálkozás, majd ha ez nem jön be, akkor az azt követõben inszemináció.
Ja a lapar alapján anatómiailag mindent rendben talált a doki.
Írj majd.
Szia!
Kriszta
kubuka
 


Szia Kriszta!

Örülök neki, hogy már jól vagy! Sajnos tudom, hogy már majdnem mindenhol így mûködik, de persze mi rontjuk el a dokikat... És tudod, adnék én valamit, mikor úgy érzem segít mert ez nekem sokat jelent, de nem pénzt. Ez annyira megalázó! Persze, pénzbõl élünk én tudom, de akkor is. Nõgyógyászhoz a MÁV kh-ba járok, Koós Hutás Piroska doktornõhöz, nagyon rendes, egy tündér, csak sajnos rettentõen leterhelt. Hát, õ nem az az orvos, akivel akár 30 percet beszélgethetnél a problémádról. Pedig nekem néha nagyon jó lenne, ha a rengeteg kérdésemre (félelmemre!) megnyugtató választ tudna adni valaki, aki ért is hozzá. Lombikra a Kaáli Intézetbe járunk dr. Bernard Artúrhoz. Nekünk most várnunk kell - remélem már nem sokat - mert az utolsó próbálkozásból hiperstimuláció lett, ami azt jelenti, hogy tele lettem cisztákkal, úgyhogy minden állj. Most várunk, szedem a fogamzásgátlót (!) és várunk és várunk.
Nyerges Andrea
 


Szia Kriszta,


jaj, bocs csak itt nyomkodok össze vissza és elrepült a levél minden elköszönés nélkül..Ezt még gyakorolnom kell:-)

Szóval írj, mindenre nagyon kiváncsi vagyok!!

üdv, Andi
Nyerges Andrea
 


Szia Andi!

HOgy vagy ma reggel ebben a remek idõben???? Itt szakad az esõ (végre).
Azt hiszem mi is a Kálit vesszük célba és a Krizsa doktorhoz szeretnénk járni. Több ismerõsöm is hozzá járt és mindenki nagyon dícséri. A te dokidról is jókat hallottam. Most mikor a lapart csinálták, a másik szobában feküdt egy 7. hónapos kismama. Ikreket vár.Õk is a Bernardhoz jártak és nagyon dícsérték. Nekik ez volt a 4. beültetésük, ami végre megmaradt. Nektek mikor lesz a következõ??? És nektek miért lombik? Mi volt a gond? És mióta próbálkoztok?

Én már teljesen jól vagyok, csak nagyon picit látszik még a seb, de nagyon szépen begyógyult. Most várom, hoyg megjöjjön, akkor 3. napon hormonszint nézés, utána bromocriptin closti kúra és spontán próbálkozás és ha nem jön össze, akkor a következõ ciklusban inszem, amit még ott a Péterffyben csinál a dokim és azt mondta ha az sikertelen lesz, akkor õ is azt javasolja, hoyg irány a Káli.

Na most befejezem, mert kicsit dolgozom.
Szia,
Kriszta
kubuka
 


Szia Kriszta,

szupergyorsan válaszolok!:-)
Krizsa dokit nem ismerem, de láttam már és nagyon szimpatikus. A következõ nem tudom mikor lesz, mert most fogamzásgátlót szedek (vicces nem?) és ha javul a hormonszint és eltünnek a ciszták akkor lehet újra próbálkozni. Engem lelkileg nagyon megviselt, hogy nem sikerült, úgyhogy egy kicsit erõsödnöm kell, hogy bele merjek vágni a követ.
A lombikra azért van szükség, mert összenövések miatt ki kellett venni az egyik petefészkem, utána pedig egy rosszul sikerült átjárhatóság vizsgálat miatt a másik petevezetékem is. Úgyhogy, most van 1 petefészkem és 0 petevezetékem. Így természetes úton nem jöhet össze a baba, úgyhogy lombikkal próbálkozunk. Nekem azért volt annyira szörnyû, mert én nem azt éreztem, hogy nem lettem terhes, hanem azt, hogy elment a babám. Én minden tünetet (majdnem) produkáltam, teljesen arra voltam ráállva és mikor megcsináltam a tesztet, kiederült, hogy semmi. Rágondolni is szörnyû.
Nem sikerült túl jó hangulatúra a levél, talán a következõ.

szia, Andi

Azért, ha tudsz, írj!
lilike
 
 


Na ez a tünetprodukálás nekem is nagyon jól szokott sierülni, de hát sajnos mindig csak produkálom a tüneteket és aztán annyi...
Na de azért fel a fejjel!!! Siekrül ez, csak nem elsõre. Már miért is sikerülne nekünk ez olyan könnyedén?? De majd meglátod annál jobban fogjuk élvezni az anyaságot és olyan tündéri gyerekeink lesznek, hogy csak na!!!!
Amikor a lombikot csinálták te dolgoztál? Mert én most azon filózok, hoyg nem akarom itt megmondani a melóhelyen, hogy mire is készülünk, mert akkor aztán nap mint nap ezt kérdeznék, hoyg na mizujs, sikerült..stb, utána meg kollektívan sajnálnának ha nem, na erre nincs szükségem. De valamit csak ki kell találnom majd, mert a beültetés után pihi van, ugye?
Én különben kezdem egyre pozitavabban látni ezt a lombikos dolgot (lehet hoyg ez csak addig tart, amíg igazán bele nem kezdünk???) mert mostanában legalább 4 vagy 5 olyan párról tudok a közvetlen baráti környezetünkben, akiknek így sikerült. Na jó van akinek elsõre, de van olyan is akinek csak ötödszörre, de sikerült. Úgyhoyg csak összejön nektek is meg nekünk is. Karácsonyig pocakunk lesz és kész!!!!! (kár hoyg már tavaly is ezt modntam)

Na pusz, dolgozom kicsit.
kubuka
 


Hello!

Amikor év elején belevágtunk a lombikba én nagyon abban gondolkoztam, hogy kismama leszek. Szóval így is intéztem mindent. A munkahelyemen nem szóltam, a fõnökömmel nem olyan a kapcsolatom, féltem, hogy nem érti meg, esetleg felvesz valakit én meg ülhetek a földre, ha mégsem sikerül. A közvetlek kollégáim tudták, mert többükkel baráti a kapcsolat. Szóval a beültetés elõtt kb. 1 héttel már kiirattam magam, mert naponta kellett menni vizsgálatra és a hasam is akkora volt, hogy nem fértem el semmiben, 2 ruhámat tudtam hordani felváltva. Erre többen "panaszkodtak", gondolom hozzá tartozik. Aztán a doki azt mondta pihenjek, de nem mondta, hogy mennyit. Arra gondoltam (barátnõm is gyakorlott lombikos, tõle szerzem az info-kat), hogy 1 hétig, max kettõig maradok otthon, utána meg mivel úgyis kismama leszek majd eldöntöm, hogy visszajövök-e doldozni.. Jól hangzik nem? Ehhez képest, az elsõ hét után begörcsölt a hasam és ettõl pánikba estem, úgyhogy maradtam második héten is otthon, hátha az még segít valamit, bár a lelkem mélyén már éreztem, hogy vége. Aztán volt egy kis gondom egyéb orvosi problémák és a harmadik héten végig orvosnál ültem. Tudtam, hogy azt már nem tudom megcsinálni, hogy visszajövök és utána naponta ellógok dokihoz, úgyhogy maradtam otthon. Szóval 4 hét volt a betegállomány kb, de következõ alkalommal biztosan nem maradok ennyit, mert itt sem nézik jó szemmel és engem is megvisel. Persze függ attól is, mit javasol az orvos..

Azért kezdhetnénk már! Egyik pillanatban alig várom, hogy újra menjünk, utána meg várnék. Biztosan a csalódástól való félelem..

Kellemes hétvégét mindenkinek!!

szia, Andi
lilike
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Sziasztok

Jön valaki a babanetes talira amit apa belinkelt ide???
Én megyek meg még sokan akiket pl. a délelõtti csetrõl ismerek, de más topikokból is jönnek sokan.
Andi????
És a többiek?
Tavaly voltam, nagyon jól éreztem magam.

ANdi és meddig kell várnotok a következõ lombikkal?
pusz
kubuka
 


Sziasztok, Zsüri vagyok.
Üdvözlök mindenkit.
Zsüri
 


Leírom az én történetem is röviden.
29 éves vagyok. Tavaly derült ki, hogy a petevezetékeim
átjárhatatlanok (egy vagbélmûtét miatt teljesen elzáródtak mindkét oldalon, mûtéttel sem szüntethetõ meg) és csak a lombik segít. Már Pesten az I. sz. klinikán tájékoztatott
minket egy kedves orvos, hogy ez mivel jár. Azóta már az interneten is olvastam egy honlapon egy részletesebb tájé-
koztatást. Igazából a ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.
Én Borsod megyei vagyok és Debrecen vagy Budapest is messze
van. Én úgy érzem, hogy nagyon sok fizikai és lelki megter-
heléssel jár, nagyon erõsnek kell lennem. A munkahelyem sem
hiszem, hogy megtarthatnám, mert elég sok a vizsgálat és nem
lehet tudni, hogy hogyan reagál a szervezetem.
Én csoportvezetõi szinten dolgozom egy multi cégnél, és vannak napok, amikor nem mehetek el egy percre sem. Ti hogyan tudtatok dolgozni a program alatt?
Mennyire voltak fájdalmasak a vizsgálatok?
Debrecen kicsit közelebb van, ott is vannak jó orvosok?
Írjatok, köszi
Üdv. Zsüri
Zsüri
 


Szia Kriszta,

sajnos nem tudok menni, mert elutazunk nyaralni (ez persze nem sajnos!!:-)) és pont aznap indulunk. Sajnálom, hoy nem tudok menni, jó lett volna megismerni titeket! Talán majd legközelebb. És akkor akár mehetünk már nagy pocakkal is vagy a babákkal! No, mit szólsz?
Pénteken el is búcsúzom másfél hétre, de utána várom nagyon a beeszámolókat!!
A következõ lombikra nem tudom még mennyit kell várnom, de év végénél elõbb nem valószínû, hogy lehet. Vizsgálatok eredményeitõl függ..

Szia Zsüri,

üdv nálunk! Úgy látom hasonló cipõben járunk. Nem tudom a szurikkal hogy állsz, maga a beültetés nem fáj, persze nem kellemes, de túl lehet élni. A munkahelyem szívesen itthagynám (nem a Lombik miatt), de nem tehetem meg és ezért szerintem nem is kell. Azt mondják az okosok, hogy folytassuk úgy az életünket, mintha nem történt volna semmi. Jó ötlet, nem? Szóval, ha megértõek, te szeretsz ott dolgozni és meg tudod oldani, hogy az utolsó (beültetés elõtti héten) bizony akár naponta kell menni vizsgálatra, akkor nem kell eljönnöd. Szerintem.

No, sziasztok lányok, még a héten elnézek ide olvasgatni Rólatok, utána pedig kipihenem ezt az évet.

üdv, Andi
Andrea
 


Szia Andi!
Köszönöm a bíztató sorokat. Lehet, hogy mi is belevágunk.
Olvastam, hogy nektek is volt elég sok problémátok. Azért
fel a fejjel, ne keseredjetek el.
Pihenjetek sokat. Jó nyaralást kívánok.
És írok, ha eldöntöttük, hogy elkezdjük.

Üdv. Zsüri
Zsüri
 


GabiKép

Andrológus ügyben írok Neked. A leggyorsabb és legprecízebb vizsgálatot a Spermabank végzi Magyarországon. A férjemmel egy hónapja jártunk ott, a sperma vizsgálat 20 perc alatt elkészült, utánna még megvizsgálta az andrológus, és egy óra alatt kész voltunk. Mondjuk elég borsos az ára, mert 8.000 Ft volt, de mi nem akartunk bizonytalanságban lenni 1-2 hétig.
Ha telefonszámra van szükséged kérlek írj magánba !!!

CatEye

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig csak olvasgattalak benneteket ebben a topicban, és próbáltam erõt meríteni a lombikhoz. Gondoltam leírom Nektek a Mi történetünket, mert szerencsére még vannak csodák. Kép

Áprilisban derült ki, hogy nekünk is a lombik-programra lesz szükségünk a párocskám igencsak ingatag spermiogramja miatt. Szerencsére úgy jött ki a lépés, hogy nem kellett a vizsgálatokra várnunk, mert rá néhány napra megjött a mensim, megvolt az elbeszélgetés a Kaáliban és meg tudták csinálni az összes megelõzõ vizsgálatot is (3. napi hormon, szûrések). A következõ ciklusban már a fogamzásgátlót szedtem, majd következett a stimulálás. Szépen nõttek a tüszõcskéim, majd a 13. napon amikor a punkció esedékes volt kiderült, hogy az 5 tüszõcskébõl 2 megközelíthetetlen, mert elbarikádozza a méhem és az azt ellátó ér. Nem tudják biztonságosan leszívni. Mindegy, úgy voltunk vele, hogy elég lesz a maradék 3 is, 2 embriónál többet amúgy sem tett volna vissza az orvos, mert nálam semmi problémát nem találtak. Szóval a 3 tüszõben volt összesen 1 db petesejt. Ne tudjátok meg mit éreztem, amikor ez kiderült. Teljesen kétségbe estem, csak akkor kezdtem megnyugodni, amikor másnap mondták, hogy szépen megtermékenyült, a következõ nap meg hogy szépen osztódik. 3 nap múlva 8 sejtesen kaptam vissza. Két hét múlva produkáltam végre elõször életemben egy pozitív tesztet, aztán még egyet. Kép Pénteken lesz hivatalosan 8 hetes Pöttömke.

Bocsi kicsit hosszúra sikeredett a mondókám, de ezzel azt akarom mondani, hogy ne adjátok fel! Mindenkinek megadatik hamarosan a kis pocaklakó. Már alig várja, hogy végre beköltözhessen az életetekbe.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok Anett vagyok!

Mi is a lombik-programban utazunk a párommal!
Május végén volt az elsõ beültetésem, 9 tüszõbõl 4 lett használható. 2-t beültettek, 2-t lefagyasztottk. Mi a gyõri Kaáliba járunk. Sajnos nem maradtak meg a babák, pedig nagyon számítottam rá. Most pihi van, de hamarosan letelik az idõ, és remélem szeptember végén egy újabb beültetésre kerülhet sor.
Többektõl hallottam, hogy a beültetés után a megtapadásig otthon kellene maradni pihenni. A dokim azt mondta, hogy ez nem segíti elõ a megtapadást, úgyhogy fölösleges. Én azonbamn arra gondoltam, hogy legközelebb nem kockáztatok. Persze lehet, hogy semmi köze ahhoz, hogy nem sikerült, de ezt még meg tudom tenni, htha mégis számít.
Azt még nem tudom, hogy a lefagysztott két embrió elég-e a beültetéshez egy spontán ciklusban, vagy újra kezdõdik a kúra. Nagyon várom már, hogy újra megpróbálhassuk.

Edelweiss!
Gratulálok! Reméljük hasonló sikerrel fogunk járni, elõbb-utóbb talán mindannyian!

Mindenkinek szorítok,

Anett
anett
 


Sziasztok!
Mi a párommal most kerültünk bele a lombik programba.
Hosszú volt az út idáig...
Kb 2 éve próbálkoztunk már amikor kezdett gyanússá válni.
Elmentünk a Ceizelhez, aki ajánlott egy specialistát dr. Dudás Istvánt, akit fel is kerestünk.
Elvégezték a szükséges vizsgálatokat, de csak a páromnál.
Mondta a doktor, hogy kevés a spermaszám, ezért inseminációt ajánlott. Megcsinálta 1x, 2x. Semmi. Persze ez mind pénzbe került. Ugyanakkor elmentem a saját nõgyógyászomhoz és kérdeztem, hogy a mi esetünkben mit lehet tenni. Õ ajánlotta a meddõségi központot a szabolcs utcában. A leleteket is magunkkal kellett volna vinni.
Amikor a Dudástól el akartuk kérni a leletet, kiderült, hogy nem találják sehol. Ez már nagyon gyanús volt.
Elmentünk a meddõségi központba. Ott mindkettõnket kivizsgálták. És kaptuk a szomorú hírt, hogy a férjemnek egyáltalán nincs spermája. Szóval a Dudást be is perelhetnénk, mert eltitkolta az igazságot és pénzt csikart ki tõlünk.
De nincs veszve semmi.
Herebiopsia elvégzésével találtak épp spermiumokat és megindulhat a program a Kaáli intézetben.
Most végre reménykedhetünk, sinen vagyunk.
Remélem sikerül és hamarosan kisbabánk lesz.
Üdv mindenkinek
Névtelen
 


Szia Edit!
Szörnyû lehetett, amikor reménykedtetek és kiderült hogy mégsincs ·anyag·, ráadásul ilyen szemetek voltak. Ember az ilyen? De szerencse, hogy jól alakult! Remélem így már sikerül, nagyon szorítok nektek, sok-sok-sok szerencsét, meg mindent, ami még szükséges a sikerhez!
Timi
Névtelen
 


Ceizel es tarsulata!
Szep kis csapat,hallottam mar en is roluk.Kép
Drukkolok Nektek,hogy sikeruljon a baby.KépKépKép
nevtelen
 


Na,ez igen durva volt,kedves "nevtelen"!
A Ceizelnek nem tul sok koze volt ehhez a dologhoz! Az,hogy fenti holgy ferjenek nem volt spermaja,nehogy mar az o lelken szaradjon. O csak ajanlott egy szakorvost.
Ez az a tipikus eset,amikor meg kellene hallgatni a masik felt is!
BB
 


Tévedés ne essék!
Mi senkit nem hibáztatunk fõleg a Ceizelt nem.
Tényleg õ csak segíteni akart.
A Dudás dr. volt a "ludas"
Õ csapott be minket kegyetlenül.
A meddõségi központba mondták, hogy jelentsük fel.
De valahogy nem kívántuk ezt a tortúrát.
Annak örülünk, hogy már sínen vagyunk. Más nem érdekel.
Köszönöm a jó kívánságokat.
Sziasztok
Ja és szívesen meghalgatnám a másik felet!!
Edit
 


Hat akkor elmondom,hogy a Ceizelnel volt egy ismerosom,mert tudni szerette volna,hogy a babaja egeszseges lesz-e vmilyen dolog miatt(mindegy mi miatt)es mikor a doki nem tudta a valaszt,a lany ugy dontott,hogy megtartja a babajat.Mikor kb.5 honapos terhes volt a lakas ajtojan!!kopogtatott egy orvos aki kozolte,hogy a Ceizel kuldte,es hogy nem akarja-e felajanlani a gyermeket most mielott meg nem szuli KISERLETEZES!szempontjabol!Gondolhatjatok mit erzett a csaj,teljesen kivolt.
Koszi,jo kis team.
Errol ennyit BB.
nevtelen
 


nevtelenke!
Ugye nem akarod,hogy ezt a suletlenseget barki is elhiggye?
En a helyedben kicsit felnek,hogy ilyen keptelen dolgokat leirok egy nyilvanos helyen,mert akar fel is jelenthetne valaki,hiszen nev szerint MEGRAGALMAZTAL egy vilaghiru,nagyszeru orvos-genetikust!!!
Latod,ilyen dolgokbol lesznek a rosszindulatu pletykak: hallottam egy ismerosom keresztanyjanak a szomszedjanak,a mennyasszonyatol,hogy ez es ez tortent....
Szoval ilyen hajmereszto sztori meg Magyarorszagon sem kepzelheto el....!!!
Manocska
 


Sziasztok!

A párommal mi is belevágunk a lombik bébi programba,holnap megyeünk a 3."napos" vérvételre,aztán pedig a HSG vizsgálat fog következni.Ez az amitõl nagyon félek ...Szóval ,nagyon megköszönném,ha valaki aki volt már ilyen vizsgálaton elmesélni,hogy mi is ez,és hogy milyen volt,hogy fájt-e,mennyi ideig tartott,hol,és ki csinálta...Egyáltalán miért szükséges ez a vizsgálat,nálam minden rendben van,a páromnál alacsony az életképes spermiumok száma,ezért van szükség a lombik bébi módszerre.Nagyon izgulok,mert nem birom a fájdalmat,nekem még egy sima rákszûrés is "rémálom",ezért még egyszer kérlek benneteket aki tud válaszoljon nekem!
Köszönöm,nagyon köszönöm!
Berta
Névtelen
 


Kedves BertaKép
Nekem néhány hónapja volt HSG-m. Ez a petevezetõk átjárhatósági vizsgálata. Az elsõ és legfontosabb dolog, hogy megnyugodj. Ez a beavatkozás nem fájdalommentes de ha lelkileg rákészülsz akkor az sokat segít. Kb. 15 perc az egész. A beavatkozás abból áll, hogy elsõként felteszik a rákszûrésnél használatos kacsát majd bevezetnek egy aprócska katétert. Ekkor egy nagyon enyhe kis szúrást lehet érezni de nem fájdalmas. Aztán felfújnak egy labdaszerû valamit, hogy kitáguljon a méhed. (ezt lehet, hogy nagyon szakszerûtlenül írtam, de csak így tudom jellemezni...)Ekkor nekem menzi szerû görcseim voltak de valamivel erõssebb görcsöket képzelj el mint a menzidkor szokásos. Utána átvittek a röntgenbe de lehet, hogy ez nálad egy helységben történik és befecskendezték az anyagot ami nekem már nem fájt. Utána szépen nyomon lehet követni a monitoron az anyag mozgását és azt, hogy elzáródtak-e a petevezetõk vagy semKép Azt gondolom fájdalmas beavatkozás de megéri és sok reménytelen hónaptól kímélheted meg önmagad. Arról nem is beszélve, hogy ha kiderül pl. hogy mindkét petevezetõd elzáródott akkor egyenes utatok van a lombikraKépReméljük minden rendben leszKép
Sok sikert és ne félj. 15 perc fájdalom de gondoj a babukáraKép Nekem a nõgyógyászom csinálta meg a korházban ahová járok. A Kaáli intézetbe már a leleteimmel mentem és örültek, hogy kész leleteket tudtam bemutatniKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Kedves Doris!

Köszönöm szépen a válaszodat,igazán részletesen felkészitettél arra,hogy mire számithatok majd,és ez már egy kicsit meg is nyugtatott.Azt azért nem mondhatom,hogy már nem is félek egyáltalán,de lényegesen jobban érzem magam a vizsgálattal kapcsolatban mint korábban.Azt hiszem igazad,van a babóca bõven megéri azt a kis fájdalmat...
Remélem az eredményem is rende lesz.
Egyébként Ti hol tartotok most a baba programmal? Ti is a Kaáli intézetbe jártok? Mindenestre én nagyon drukkolok Nektek,és minden babára vágyó párnak!
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a válaszodat,tényleg sokat segitettél!

Puszi:Berta
Névtelen
 


BertaKép
Örülök, hogy sikerült megnyugtatnom TégedKép Elfelejtettem írni, hogy nem tudom hol csinálják Neked a hsg-t, de kérdezz rá, hogy bent kell-e maradnod, vagy ambulanter ellátás lesz. Ez azért fontos, mert ha bent kell maradnod néhány órára (nekem a Margit kh.-ban így csinálták) akkor legyen nálad hálóing, papucs, köntös és tusfürdõ. Kellemetlen,ha nem tudnak betakarni valamivel a hordágyon ill. jó ha le tudsz zuhanyozni, mert ez a ragacsos folyadék a beavatkozás után folydogál... Mi még csak bejelentkeztünk a Kaáliba mert most lesz a laparoszkópiám és annak eredménye dönti majd el, hogy inszem vagy lombik lesz a folytatás... Egyébként endometriosisem és egy elzáródott petevezetõm van. Nálad mi a probléma? A Párod lelete jó lett?

Puszi: Doris

ui: Ha magányos vagy ill. kérdésed lenne gyere át hozzánk a ..."ma megint megjött"... topikbaKépSokan járunk azonos cipõben...sajnos.
doris
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak benneteket, most én is bemutatkoznék. 32 éves vagyok, nálunk tavaly dec. derült ki hogy a férjemnek kevés a spermaszáma. Akkor kaptunk beutalót lombikra, de csak júl. közepén kezdték a stimulációt. Aug.1-jén volt a beültetés
a 2 petesejtbõl sajna csak 1 kezdett el osztódni, és a 13. napra meg is jött. A héten megyek UH-ra a köv. ciklusban remélem már szedhetem a fogamzásgátlót és akkor nov. közepén
lenne a köv. beültetés. Én nagyon bizakodok.

Andi, Kubuka! Elképedtem, mert nekem is volt az idén laparoszkópos mûtétem, de én "csak" 5e Ft-ot adtam a dokimnak. Ennek ellenére azóta is igen alapos velem is.
10e gondolkodtam, de sokaltam és nem is volt annyim mert minden fillért akkor már a lombikra tettünk félre.

SZiasztok: Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni tõletek valamit.
Mi a párommal most járunk a lombik programra és már egy hete szedem a fogamzásgátlót.
Jövõhónapban történik a nagy esemény.
De bizonytalan vagyok mert nem tudom miken fogok még addig keresztülmenni.
Ha most megjön akkor már egybõl kapom az inekciókat, de hány hétig?
Sajnos nem sikerült ezt megbeszélni az orvosommal mert rengetegen voltak és már csúszásban.
Ha valaki ismeri ezeket a folyamatokat (mi, hogyan, meddig tart)az kérem válaszoljon!!
Eszter
 


EszterKép
Mi még nem járunk lombikra, de azt javaslom próbálj meg érdeklõdni a ..."ma megint megjött"... vagy a "Friss kismamik..." topikjában mert ott biztosan akadsz majd olyanokra akik hasonló cipõben járnak mint Ti, esetleg már túl is vannak egy-két sikeres beavatkozásonKép

Sok sikert kívánokKép

Doris
doris
 
 


Eszter!

Nekünk csak 1 lombikunk volt, sajnos az nem volt sikeres. Én nagyon féltem, fõleg mert a injekciót tûtõl rettegtem, mindig elájultam. Naponta 2-3 injekció 10 napig megtette a hatását, már nem csak nem félek, de rosszul sem vagyok, meg oda is tudok nézni. Nekem a 2. napon kezdik a szurikat majd, azután hogy mennyit kapok és mit azt mindig közben döntik el. 2-3 naponta volt UH, és ez alapján tudtak változtatni a kezelésen. Én legjobban a visszaültetéstõl féltem, mert akkor ugye nem alszok, de csak annyit éreztem mintha rákszûrésen lennék. Nekem amikor elkezdték ahhoz képest a 10. napon szivták le a tüszõket, de volt akinek a 14. napon. Nem lehet tudni te hogyan fogsz reagálni a gyógyszerekre. Három nappal késöbb kaptam vissza 1 embriót, 2 hét mulva kellett tesztet csinálnom, sajnos aznap meg is jött. Nekem a köv. hónapban kezdik adni a fogamzásgátlót.

Remélem neked sikeres lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az információt.
A héten találkozom az orvosommal és megpróbálom kifaggatni!
Azért azt nem gondoltam volna, hogy naponta 2-3 injekció.
Ti mit mondtatok a munkahelyeteken?
Köszönöm a jókívánságokat!
És mindenkinek sok sikert!
Soha nem szabad feladni!
Sziasztok
Eszter
Eszter
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: