Új privát üzeneted érkezett!

Szia! Nem egészen. KÖszi a címet.De innen hogyan tovább??? Tünde
tünde32
 
 


Szia Bea27!
Na végre rátaláltam és kibogarásztam ezt a Jónás naptárt.Most már csak egy kérdésem van: a függőleges jelzés mutatja a megfelelő napot? És a vízszintes szára mit jelöl? Hú! bocs, ez két kérdés volt. Tünde
tünde32
 
 


Szia Bea27!
Most látom, hogy sárga és fekete pontok is vannak.Teljesen összezavarodtam. Tudsz segíteni?
Tünde
tünde32
 
 

 
 

Szia!
Azért a biztonság kedéért leirom,hogy le tudd ellenőrizni magad!!-astrodienst special
-Please select the type of your chart you want.Legördördülő sáv legalján:Lunar phases fertility calendar,és most kell beállitani a személyes adataidat!
Igy csináltad????A végén,meg:Click here to show the chart.ENNYI!!

Kép
bea27
 
 


A - vonal a trm. napot mutatja
A Függőleges csik,meg a term.napok végét,illetve a beágyazódást!!Nekem igy magyarázták el ezen az oldalon pár hónapja!!Ugyanúgy nemvoltam vele tisztában,mint Te!!Sőt,nekem még meg is csinálták,és átküldték az e-mail cimemre!De már magam is boldogulok!A sárga pont a teliholdat jelöli,a fekete az újholdat!Ezeknek is van jelentésük,de erről már nem kaptam felvilágositást!!Ennyit tudtam segiteni!!Ti dolgoztok a babán?Mert ha igen,szeretném ha értesitenél,hogy ezáltal jött össze,vagy sem!!!
Bea

Kép
bea27
 
 


SIKERÜLT?????????????????????????
Bea

Kép
bea27
 
 


Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, aranyos vagy.Pont így csináltam. Azt hittem ettől kicsit bonyolultabb lesz az eredmény. Lelkes asztrológus tanuló vagyok, egy kicsit értek a horoszkóp készítéséhez. Simán meg tudom nézni a saját programommal is, hogy mikor lesz újra ott a Hold, mint ahol a születési képletemben.
Amúgy második gyermekünket tervezzük. Már van
egy csodaszép kislányom, de nagyon szeretnék még egy lányt. Tünde
tünde32
 
 


Szia!
Roppant kiváncsi vagyok rá,hogy-hogy jön be a teliholdas dolog!!Nekem a Jónás jelöli a mostanit is!!!!!!!Tudsz nekem is késziteni horoszkópot???
De jó lenne!!Kép
Nemrég megadtam a Boginak az E-mail cimemet irsz nekem erről a témáról???
Előre is köszi!
Bea

Kép
bea27
 
 


Tünde!
Leirom mégis!
Mert nemtudom,hogy hol van!!moky78@freemail.hu
Bea

Kép
bea27
 
 


Szia Bea27!
Írok a freemail címedre. Mire vagy kíváncsi horoszkóp ügyileg? Tünde
tünde32
 
 


Bogica! Persze, abban igazad van, hogy nem feltétlenül kell, hogy félidő legyen ahhoz, hogy megfoganjon. De nekem a hőmérő szerint mindig félidőben van peteérésem, persze az is lehet, hogy a hőmérő is átver. Már tényleg nem tudom mit gondoljak, úgyhogy egyfolytában próbálkozunk.

Köszi mindenkinek a bíztatást, nem keseredek fel és nem adom fel, csak nagyon türelmetlen vagyok!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szerintem nincs semmi gáz azzal,hogyha nem akkor van a term.nap amikor számitunk rá,mert én pl.sosem gondoltam volna,hogy akkor van a term.napom,amikor mensizek!!Pedig amikor még lelkesen figyelgettem a Pg53-at akkor azt mutatta!!Hozzáteszem,hogy nekem elmúlt úgy 1 hónap,hogy nem mutatott ez a szar semmit!Ez is olyan,hogy vagy bejön,vagy NEM!Viszont a Jónás naptár amikor jelöli még eddig mindig bejött!!Akkor sincs semmi,ha valaki ezzel próbálkozik,és nem elsőre jön össze!!Előbb-utóbb úgyis összejön!Kitartás csajok!!Kép
Bea

Kép
bea27
 
 


Bogica!
Irtam neked e-mailt!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Bea!
Írtam vissza mail-t!
Bogi
dbogica
 
 


Sziasztok!

Nekem két barátnőmnek nem jön össze a baba és nekik szeretnék segíteni. Letöltöttem a naptárt, gondolom a jelek a piros vonal fölött a baba nemét jelzik. De mit jelent, ha nincs ott jel????
Légyszi segítsetek, ha tudtok!!
Köszi
vircsike
 
 


Vircsike!
Sajnos nekem is jelöl olyat!!Illetve nem jelöli a baba nemét!!Sajnos fogalmam sincs,hogy miért nem!!!AZ LUTRI!!!KépSzerintem ezt senki sem tudja!!A vizszintes a termékeny napot jelöli,a függőleges meg a beágyazódás napját!!Ha ezzel segitettem!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatom ezt a témakört.Elolvastam a könyvet is.Ha nincs ott nemre való jelölés,akkor az azt jelenti,hogy a hold pont a határon van fiú és lány hónap között,így nem tudják behatárolni.Egyébként a naptárba be kell írni kékkel a menstr. idejét,valamint rá 15 napra lesz a zöld nap és előtte 6 valamint utána 6,tehát 13 nap a termékeny nap.Fontos még,hogy eggyütlétre olyan napot használj,amely nem esik egybe a zöld 13 nappal.Remélem segítettem.
manyics
 
 


Manyics!
Segitettél,köszi!KépKicsit bonyolultnak hangzik,de majd megnézem!!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!
Én is akarok adni egy kis segítséget, mivel nekem is meg van a könyv. Nézd meg azt is, hogy a termékeny napoknál jelöl-e neked a gép teli vagy újholdat (sárga ill. fekete pont). Ezeknél a napoknál van az, hogy nem biztos a gyermek neme. Én is letöltöttem magamnak, nálam nem esik egyszer sem bele ez az időszak. Bár nekem már 3 lányom van kiváncsi vagyok erre a módszerre.
(Nem Jónás módszerrel, hanem félidőben fogantak mind.)

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Kerekes!
Mi van itt a holdakkal???Nemértem!!!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!
Új vagyok-> most ismerkedek a jónás módszerrel.
Letöltöttem a naptárt (ahogy írtátok).
Amit a Manyics írt azt nem nagyon értem.
Mi az a zöld nap?
Előre is köszönöm a segítséget!
macsomo
 
 


Szia Bea!

Nekem a letöltött naptár jelöl a számskála(napok) fölött fekete ill. sárga pöttyöt. Ez jelenti, hogy éppen akkor telihold vagy újhold van valóságban. Ha ez a pötty jelölés akkor van, amikor a termékeny nap (piros vonal), akkor nem biztos a baba neme.
Zöld időszak: a Jónás módszer szerint a menzi első napjához hozzá kell adni 15 napot ezt bejelölni zölddel, valamint az e zöld napot megelőző és következő 6 napot is zölddel (összesen 13 nap). Ez az időszak azt jelenti, hogy ilyenkor is termékeny vagy (félidő), de ekkor nem garantált a baba neme. Akkor jöhet össze a kívánt baba, ha ez a zöld időszak nem eseik egybe a piros vonalas idővel.
A naptárban mindig NEKED kell bejelölni a menzi kezdő napját és a zöld időszakot.
Remélem így már érthetőbb mindenkinek.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Maybe-Baby!!Majd utána nézek!!Azért KÖSZI!!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Köszönöm Zsuzsa!
Így már teljesen értem.
Van olyan akinek a Jónás módszerrel már sikerült teherbe esni és a neme is stimmelt?
Nekem van már egy kisfiam és szeretnénk egy kislányt is.
macsomo
 
 


Sziasztok,
lenne egy kérdésem: ha a fekete pötty a piros vonal első napján van, akkor pl a 3.-4. napon már biztos a neme, vagy az egész piros vonalnál nem biztos?
Cs.
cloud
 
 


Szia Cloud!
Ha egybeesik bármely hold állás (fekete vagy sárga) a piros napokkal, akkor nem biztos a gyermek neme. Legalábis a Jónás féle füzetben ez van leírva.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Zsuzsa!
Köszi!
Akkor nekem sosem biztos?! Mindegyik piros vonalam alatt ott a fekete pötty. Kép
Másnak is van ilyen?
Cs.
cloud
 
 


Cloud!
Sajna akkor te is pont azok közé estél, akiknek az 1 évre megadott naptár szerint pont így jön össze. Volt már olyan (a könyv szerint is), akinek több éven keresztül kelett elkészítettnie a naptárt, mert csak akkor stimmelt a biztos nemű gyermek. Mindezt csak a könyv elolvasása alapján tudom neked leírni.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Köszi
Cs.
cloud
 
 


hahó,
végre sikerült utána néznem az első gyerekemnekKépszóval jónáska alapján vmikor aug 20-án kellett volna megfogannia vagy szept 25-e körül,ehhez képest szept 5 volt a fogamzás napja(amúgy ez volt a középidőm is!!!!!!).ezt azért tudom ennyire biztosan mert ott voltamKépés mert utána állati beteg lettem és nem volt kedvem próbálkozni.elötte meg nem voltunk együtt már másfél hete mert ütős anyagot akartunkKép
szóval sajnos nekem nem jött beKép Kép Kép
most már csak azt szertném tudni hogy a neme az pont arra a napra vonatkozik ami meg van adva vagy talán az egész hónapra????vagy egy periódusra?mert én megnéztem a köv évet mikorra is szeretnénk a tesót és sehogy nem esik egybe a középidő meg az ott jelölt idő.és nekem egyszer már a középidő jött be!de akkor így nem tudom a nemet pedig én úúúúúúúúúúgy szeretnék egy csajtKép
még egy:vki tud bővebbet arról hogy az első gyerek neme hogy határozza meg a következőét?????elmagyarázná vkiKép?

gigi
Vendég
 


Gigi83

A Jónásnál pont az a lényeg, hogy nem a középidőt tekinti fogamzási alapul. Ez a módszer a Hold álláson alapszik. Ezért sajnos a te összehasonlításod sem mérvadó, mivel a tiéd is félidőben fogant, és nem a megjelölt piros időszak alatt. A Jónás féle módszernél készítenek olyan számítást is, hogy mi lehet a következő gyermekek neme, és ilyenkor milyen sorrendben szeretné az ember gyerekek nemét. Ez spec. számítási mód plussz pénzért. A Jónás féle könyvben minden le van írva róla.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


zsuzsa,
bele-bele olvasgatok a könyvbe de a nagy részét nem értemKépgyerek mellett marhára nem lehet ilyeneket olvasni amit fel is kell fogniKépugye azt jól tudom hogy ez a módszer csak egészséges nőknél működik?és mi az ami az egészsésges kategóriába még belefér???vagy tök semmi se?és arra a kérdésemre tudsz választ hogy a neme csak arra a napra vonatkozik e ?

gigi
Vendég
 


Gigi

Tudom milyen gyerek mellett olvasni valamit, mivel nekem 3 pici lányom van.
A gyerek neme a piros vonallal jelölt időszakra vonatkozik. A záró piros vonal előtti nap az utolsó lehetséges fogamzási nap (könyv szerint).
Nézd hozzá a mintatáblázatot is, úgy könnyebben meg lehet érteni.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!Ebben a topicban még nem voltam!Tudna nekem valaki segíteni a Jónás naptárban?Vagy megcsinálná valaki aki ért hozzá?Előre is köszönöm.Milyen adat kell hozzá?

Kép
breni
 
 


Sziasztok!
Én még új vagyok itt, de nagyon tetszik ez a topic. Most barátkozom a Jónás módszerrel. Tudna-e nekem segíteni valaki abban, hogy megmagyarázzon néhány dolgot? Letöltöttem a naptárt és nem értem, hogy miért nem mutatja minden hónapnál a gyerek nemét?
sbetty
 
 


Szia Sbetty!
Én sem értek hozzá,sőt le sem tudtam tölteni.Te hogy csináltad meg?

Kép
breni
 
 


Szia Breni!
Nagyon örülök, hogy visszaírtál. Erről a címről töltöttem le: http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi. Nagyon egyszerű, ha akarod leírom bővebben.
sbetty
 
 


Megcsináltam berakom megnézed hogy hogy kell értelmezni.
Felakartam tenni a táblát,de nagy, nem tudod hogy kell lekicsinyíteni?

Kép
breni
 
 


Szia Breni!
Örülök, hogy sikerült.
Ha akarod elküldheted az e-mail címemre: sarkadi_betty@yahoo.com hogy lássam jól van-e. Neked mi jelenik meg rajta? Minden hónapban látszik a gyerek neme? Ne haragudj, ha nem tudok azonnal válaszolni, de munkahelyen vagyok és elég nehéz.
sbetty
 
 


Sbetty!
Küldöm a mailt.Igen látszik a gyerek neme,de a többit nem értem,elmagyarázod.E-mailben is leírhatod.

Kép
breni
 
 


Szia Sbetty ! Látom te már nagyon kiigazodsz a Jónás naptárban. Segítenél nekem hogy miket kell kiválasztani az általad megadott weboldalon ? Előre is köszi, Brigi
tbrigitta
 
 


Bea 27-nek szeretnék írni.
Tudsz e abban segíteni, hogy a könyv szerint az egészséges babát is ki lehet számolni a naptár szerint. (nem vetél el)
Vagy ez tényleg egy külön számítás.
Előre is köszönöm.
sissy7
 
 


Sissy7!
Nemtudom,hogy ezeket miért Tőlem kérdezitek!!De komolyan!!Sajnos erre nemtudom a megfelelő választ!Még régebben nekem is itt az egyik csajszi csinálta meg a Jónás naptárt amiből nemnagyon lettem okosabb!KépAztán magamtól kellett rájönnöm,hogy mi-mit jelent!Szerintem erre a kérdésre a Pánszky doki tudná a legmegfelelőbb választ adni!Nemnagyon merek állást foglalni a témában,és igy tanácsot sem adni,mert ha bármi közbejön,NE ADD ISTEN,akkor azt nem viselném el!!Neharagudj,hogy nemtudtam segiteni!Sajnálom!Bea

Kép
bea27
 
 


Egyébként még annyit a Jónás naptárról,hogy nekem egy időben "tök jól" bejött!!Aztán most tartok úgy a második hónapnál,hogy nem akkor van a term.napom,amikor mutatja!!Nemtudom,hogy miért,és nagyon idegesit is a dolog,mert elhihetitek,hogy amikor megtudtam,hogy van ez a naptár,akkor úgy örültem,hogy csak na!!Főleg,amikor egy jó ideig be is jöttek azok a napok!De lett egy kedves asztrológus ismerősöm,aki napra pontosan megtudja mondani,hogy mikor vagyok termékeny!!Jövő hónaptól,ha minden jól megy igy fogunk próbálkozni ÚJRA!!!Szoritsatok!!Ja!És még valami!!Valaki akinek összejött a Jónás módszerrel már terhesség az irja meg!!!Kiváncsi vagyok!
Bea

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok ezen a topikon. Tudna valaki segíteni a Jónás-módszerrel kapcsolatban? Hol lehet letölteni a naptárt?
csmaca
 
 


Szia Csmaca!
Tessék parancsolni!
http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi
Sok sikert!!
Bea

Kép
bea27
 
 


Sziasztok!
Régebben már írtam párszor, talán van aki emlékszik rám. Mostanáig hol próbálkoztunk a harmadik gyermekkel, hol nem. Most decembertől rákapcsolunk a kisfiú témára. Írtam már nektek az Asztrolapról, amit az újságosoknál lehet venni. Abban egy asztrológus napokra lebontja, hogy mikor fogan fiú és mikor lány. Tehát akinek jobban bejön a félidős módszer annak nagyon ajánlanám ezt a lapot. De nyugodtan lehet azt is csinálni, hogy csak azokban az időpontokban védekeztek, amikor nem a választott nem van megjelölve. Kéthavonta jelenik meg az újság, és nem egészen 400.-Ft. Tehát két hónap van napokra lebontva, és ugyanaz a módszer, mint a Jónásnál. Utánanéztem.
Sok sikert mindenkinek!
Vica
vica32
 
 


Helló Vica!
Megvan az újság!Hol is van ez?
Segitenél nekem megnézni?Illetve,hogy is van ez a téma?Hogy kell ezt használni?Engem minden érdekel,ami ezzel kapcsolatos!Mi Apával januárban,max. februárban szeretnénk "rákapcsolni"!Azoknak is bejön vajon ez a dolog akinek /mint nekem is/,nem pontos a ciklusa?
Bea

Kép
bea27
 
 


Találtam egy cikket,erről a naptárról:
http://free.srv.hu/t/p/tpzs/pn/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid =78
Olvassátok el,érdekes.
Egyébként hőmérőzöm,és visszanézve a görbén látszó p.é.-ket,mindegyik a Jónás által jelölt első napra esik.Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

A nővéremék a két fiú mellé nagyon szeretnének egy lányt.
Tudnátok segíteni, hogy hol lehet Dr. Pánszky Gyulával értekezni erről? Érdemes szerintetek?
Gigi! A jósnő elérhetősége is érdekelne.

Kérlek írjatok, ha van valami tuti információtok.
dina@vipmail.hu

Köszi előre is
Dina

bdina
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: