Új privát üzeneted érkezett!

ilonkám, renim, vócsajok, köszönöm szépen a névnapi köszöntéseket :lol:

tücsi, húú most megijedtem a szoptatástól, és beugrott, hogy Lujzi első sikertelen szopijánsk sz lett az eredménye, hogy egynagy seb lett a cicimen, úgy megharapott..há elhiszem, hogy így nem az igazi, ...tudom, lehet, hogy most megköveznek a csajok...de nem lehetne, hogy 1-2 etetésnél uvegből adnád neki a lefejt tejet, hogy pihenhessen a cickód? én tuti nem bírnék így fájdalommal szopiztatni.

reni, nem raktál még képet......... :evil: :lol:

ilonka, nálatok simán megy a szoptatás?

pandi?

juci?

mágnes, kértél, hogy írjak ha eőrelépés van, hétfőn megyek az ismerősünkhöz a sotéra, magzati diagnosztika a szakterülete, mindenképp 'kihajtok belőle egy alapos uh-t és remélem minél hamarabb megcsinálja az amniót....

szép hétvégét mindenkinek :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Borisom, akkor nagyon várlak hétfőn a jó hírekkel. És léccccci tegyél vonalzót, szeretném látni hogy növöget a pocoklakó.

Ne ijedj meg a szoptatástól, mert a világon ez a legmeghittebb és leggyönyörűbb dolog, de lehet hogy ici-pici korban érdemes megpróbáltatni vele a bimbóvédőt, nehogy így járj mint én.
Gondolod, hogy nem próbáltam az üveget? Saját tejcivel és tápival is, de a kaja el sem jut a szájáig, mert amint hozzáér valami a szájához már fintorog. Pedig állandóan ráindul a srácok üvegére amikor esznek, de azt sem veszi szájba, csak játszik velük. Sőt míg a fiúk a világon mindent a szájukba vettek és nyalogattak, addig ő nagy ritkán csak a szája széléhez érinti a játékokat , aztán már fintorog is. Rágókákat sem használ egyáltalán, pedig biztosan könnyítene a fogzáson is.

Trinky!
Lottid nagyon ügyes. Csabinak is kellene ilyen unokatesó....
De a védőnőm szerint nem kell aggódnom, mert a teremtés koronái mindent később csinálnak mint a csajok. :lol:

Ne tudjátok meg, ma elmentünk a brendonba ülést próbálni a Csabinak. Hát volt ott minden, motorozás, talicskázás, fél üzlet lebontása. Férjem teljesen kiakadt, de hát valamit kell csinálni a kölöknek, amíg apja nézelődik.

tücsökbogár
 
 


Ja, és a poént lehagytam. Az összes készleten lévő babakocsit is lepróbálta, aztán mikor induláskor megkérdeztem melyiket vigyük haza, ő mégiscsak azt választotta amiben a két tesó ült. Hát nem rendes kölök?

tücsökbogár
 
 

 
 

Boriskám:
Nagyon drukkolok holnapra,kezem -lábam csuriban!

Mi is holnap megyünk mindkettővel kardiológiára, egyre idegesebb vagyok miatta, jó lenne jó hírekkel jönni..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


tücsi, ne haragudj, biztosan írtad is, hogy próbáltad a cumisüveget, csak nem figyeltem :roll: hát nem egyszerű ez....
talán majd ha már mindenféle ízt megkóstol és eszik sokfélét, akkor kevesebbszer szopizik..
a srácaid nem semmik :lol: úgy előttem van a kép ahogy pakolnak, beülnek stb..hihi, vicces lehetett :lol:

holnap írok amint hazaértünk :!:

mágnes, okkés, jelentkezem, mindenképp meg kell, hogy legyen a héten a dolog!! nem akarok már várni vele, csak a magzatvíz mennyisége is befolyásolhatja állítólag, hogy mikor lehet elvégezni, meg hát nem sok kedvem van...utána izgulhatok, hogy ne legyen gond..

pandi???

Kép
Kép
piciboris
 
 


Na bummmm cicik. Ilkám tegnap este belázasodott, 39,2 volt a láza. Sőt reggelre is csak 38,4-re ment vissza. Így most fáj vagy nem fáj szoptatás van ezerrel, mert a kishölgy semmi más folyadékot nem fogyaszt. Bár ma a főzit is szabotálta, de ez értehető. Édes pici csajszikám olyan kis elgyötört.

Mágnes, miért mentek kardiológiára?

Boris??????

tücsökbogár
 
 


Sziasztok!
Boriska! Nagy drukk az orvoshoz.
Tücsi! Még azt hiszem nem is irta, hogy tündéri a három gyerkőcöd a képeken.
Kicsi Ilkát sajnálom, hogy beteg lett. Dokinál voltál vele, hogy mitől ilyen magas a láza?
Szoptatás: Nekem míg Annánál 2-3-szor is begyulladt a cicim, Petinél egyszer sem. Ővele könnyebb volt.
Nálunk, hogy ne legyen olyan könnyű Anna péntek óta megint itthon van. Már csütörtökön estére megint köhögött és elkezdett megint az orra folyni. 4 nap volt az ovi.
Ma lementünk dokihoz, de semmit nem mondott. Meghallgatta torkát nézte, de semmi. Mondta, hogy a héten maradjon itthon.
Ráadásul tegnap már Petyusnak is folydogált az orra, éjjel porszívozni kellett neki. Fúú de utálta. Ma már kétszer, de alig tudtam lefogni.
És hab a tortán én is beteg vagyok. Csütörtök óta fáj a torkom alig volt hangom 2 napig. És ha rámjön a száraz köhögés meg tudnék fulladni. Alig tudom abbahagyni a köhögést csak ha iszom valamit vagy cukrot eszem. Ma már tökre folyik az orrom is. Na ennyi a panaszból.
Ági! Miért mentek kardiológiára?
Trinky! ügyes Lotti a bilizéssel és a beszéddel.
Peti egyenlőre tart a bilitől. Beszéddel sem akar haladni, bár mondogatni próbálja utánunk a szavakat, de semmi érthető.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


mágnes, mi volt a dokinál?

tücsike, jajjjj basszus, de nehéz ez most, kicsi Ilkádat pusszantom!!

gyöngyike, csajok, volt uh, minden rendben, orrcsontja is jól látszott, izgett-mozgott.......így hát fiúnk lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: na jók voltak a megérzések????? :P
láttam is a kis répát :lol:
amnió jövő hétfőn lesz 11-kor, megcsináltatom, mert tutira megyünk.

Kép
Kép
piciboris
 
 


boris! Nagyon őrölök a írnek+++++++++++++++

Csajok minden szépséges babának gyógyulást.

Mágnes!
várjuk,hogy mi volt a vizsgálaton.

Nia nagyon beteg gennyes tüszősmadula gyulladás
3napja ordít .Ügyeleten voltunk vele a hétvégén.
szegénykém valami erős antibiotikumot kap. :roll:
veszett rossz íze van alig bírja lenyelni.


ígérem jövök majd fotókkal.

hello....

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Boriska! Szuper hírt kaptál!! :P
Gratulálok!! És hogy megjósoltuk Ágival.
Még drukk hétfőre, de ezek után semmi gond nem lesz.

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok...

Borisom! Az uh már minket igazol... A biztonság kedvéért megcsinálják az amniot is és teljesen megnyugodhatsz!
Kis pöcsös!!! Mikor csinálsz végre vonalzót?
Van pár édes fiúrucim a kicsimanónak!!! :) Kibújik és viszem neki személyesen! :)
A szopitól ne félj. Pasi lesz, alapból cicimániás. Vigyázni fog rá! :)
Lukács még most sem harap meg. Pedig van, amikor cicizés közben beszélgetünk is. :)

Reni! Lukácsnak is múlt el a mandulagyulladása. Bár őt egyáltalán nem viselte meg. Én annál xarabbul voltam. Megint lerobbantunk. Lukács kezdte, aztán én az összes bacit felnyaltam. Úgy berekedtem, hogy két napig beszélni is alig tudtam. Erre az egész család különböző gyerekdalokat kért tőlem. Én meg énekeltem. Könnyesre röhögtük magunkat. :)

Mágnes! Nézegettem profi fotós oldalakat. Hát nem a Te két szép gyerekedet is láttam?!! Úgy örültem nekik!!!!
Miért mentek dokihoz?

Tücsök! Tök jó poén lehetett a srácoknak a bababoltozás. :) Lukács is hasonló szélvész egy bevásárlás során. Győzzük kergetni. Egy idő után már nem is keresem, mit honnét vett le. Ha piros, pirosak közé teszem, ha zöld, hát a zöldekhez. Azért vannak az árufeltöltők, hogy majd rendbe rakják! :)

Gyöngyike! Gyógyulj meg gyorsan.. Tudom mit élsz át! :) Nekem is így kezdődött. A barátnőm ma még telefonban hallotta, hogy nem a régi a hangom. Hát, énekelni még tényleg nem tudok. ( mondjuk eddig sem ment jól.. :) )

Hoztam pár fotót.

A tortákat én csináltam!!!


Kép
Kép
a kertünk ilyen majdnem egész nyáron. A 1,2 méteres patak most is 8-10 m széles...
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Sziasztok!
Reni! Sajnálom, hogy kicsi Nia is ilyen beteg.
Úgy látom, hogy a topikban minden gyerkőc szinte beteg.
Jobbulást mindenkinek!
Zel! Engem ezekben a betegségekben a köhögés ami nagyon zavar. Éjjel is majd megfulladtam. És marhára fáj a hasam olyankor. De lekopogom ma még nem jött rám köhögő roham.
Gyógyulj meg te is hamar.
Torta rendelést felveszel? :lol:
Tök jó mindegyik. Ügyes vagy.
A viz a kertben a nyaralótoknál van?
Nagyon jó a kettőtökről készült kép is. Lukács szemén látszik a zsiványság. :lol:

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


lányok :!: köszönöm nektek a sok-sok szorítást, a drukkokat, az aranyosabbnál-aranyosabb rámgondolást, most el is érzékenyültem, olyan kedvesek vagytok :oops: :lol:
én meg olyan de olyan boldog, el sem tudom mondani...

reni, Niusnak nagyon sok gyógypuszit küldök és szerintem jó, hogy kap antibékát, Lujzinak nem írtak fel :roll: így 4 napja alig alszunk, szinte ugat...kééééépettt akkkarunk!!!!!!!!!!!!!!!!!

gyöngyike, hu-ha...nagyon el tudom képzelni milyen lehet, akkor úgy köhögsz mint lányom, borzasztó.....inhalálás?? kamillás-mentás?

mágnes???????????????????????????????????????hogy vagytok? mit mondott az orvos? jól emlékszem, hogy Bencénél volt valami kis 'luk a szívnél? összenőtt? ez a gond most? írjál aggódunk!

zel, várunk majd a tökivel sok-sok szeretettel!!!! egy darab fiúruhánk sincs..... :P :lol:

pandi? juci? domo? trin?

Kép
Kép
piciboris
 
 


meg van a vonlazóm :lol:

zel, nagyon szép vagy a képen!! Lukács...hmmm..nem semmi,
azt hiszem jó pasi lesz belőle, vagyis már az is :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Zel!

Csodálatos anya,és fantasztikus kézügyességed van, lennék Lukács helyében. :lol: Tényleg vicces lehetett az éneklés.
Gyönyörű herceged van

Minden betegnek a figyelmében ajánlanám a PROSPAN nevű
felnőtteknek,és gyerekeknek egyaránt.köhögésre.
borostyán levél kivonat.Én az összeset kipróbáltuk,és ez a legjobb.
:lol:

Gyönygyi!
Neked is jobbulást.,nem szoktál párásítani?

boris!

Én is örülök a kis pasidnak,fura lesz egy suni után?
Mi van a ház eladással?

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Az ígért képek :lol: Kép Kép Kép

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


reni, Nia nagy szemei :lol: :lol: édes! és a göndör fürtöcskék is :lol: én is beindultam amikor írtad, hogy hajvágás volt...Lujzinak frufrut vágtam..kicsit rövidke lett.. :P

huh, épp az előbb gondoltam arra, hogy egy fiúcskát azért kicsit másként kell majd gondoznom meg hát a férfias temperamentum :wink:
a házunkat nem tudtuk még eladni, sajnos nagyon nehéz...pedig jó lenne dobbantani.....

Kép
Kép
piciboris
 
 


boriska, nagyon örülök a jó híreknek! klassz az új vonalzó!

zel, hú jó kis kacsaúsztató! Hogy kiszőkült a fiatalember! Hogy van az, h tudsz burkolni, fogat gyártani, boltoskodni és még cukrásznak is elmehetnél? nagyon ügyes vagy.

tücsökbogár, az a bolt gyerekeknek van nem? Akkor hát miért ne szedhették volna szét?

reni, na megnyugodtam, loknik megmaradtak! igazán szép a kis hercegnő.

jobbulást lányok!

mágnes :?:
bbilona
 
 


Boris!
Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrááááááááááááááááááá!!!!!
Tudtam hogy minden rendben lesz! Most aztán hajrá boldog pocakos hónapok!!!

Zel!
Leesett az állam, nem semmi csaj vagy. Nálunk a cukrászok nem sütnek ilyen tortákat.
A pasid meg fantasztikus.

Nem különben kicsi Nia, látszik hogy igazi csajszi.

Azért jópár szép párt össze lehetne hozni itt a kölkökből.....

Ilka drágám még mindig nincs jól. Voltunk orvosnál, mert továbbra is csak nagy erőfeszítések, hűtőfürdő és max gyógyszeradag mellett tudtuk 38 körülre lehúzni a lázát, éjjel meg mindemellett is 39.4-et produkált. Hajnali kettőkor ilyen lázasan és álmosan, hűtőfürdőhöz készülve ahogy ült a pelenkázón, totál úgy nézett ki a lelkem, minha be lenne lőve.
Ja, és ha valaki nem tudta - én nem tudtam - akkor az ügyelettől kapott info alapján a nurofen és a panadol nem hatásos 39 fok fölötti láznál, ott mindenképpen kúp is kell. Mondjuk azt észrevettem hogy nem hat, csak nem tudtam hogy ez evidens. Szóval voltunk dokinál, szerinte vírus, igazán nem talált semmit, de mivel ilyen magas láza volt kapott antibiotikumot is, amit még a lázcsillapító szirupnál is jobban utál.
Két napja ma délelőtt evett először egy kis almalevest, eddig csak cici volt. Persze folyadékot sem fogad el semmi mást, úgyhogy most azért paráztam, hogy csak legyen elég a tejci, nehogy kiszáradjon.
Most éppen azon fo...ok, hogy ha vírus, akkor mikor lázasodnak be a fiúk.

Minden betegecske csöppségnek és anyjának jobbulást kívánok!

tücsökbogár
 
 


Csak gyorsan bekukk,

Ilkának jobbulást kívánok! Nem lehet, hogy háromnapos? Én sem tudtam a kúpról. Nincs is itthon.

Mi is göthösek vagyunk, gyerek, ember alszik, én rohanok husilevest főzni, közben meg ablakot pucolok. Hiába ha az ember anya, akkor így gyógyulgat:-)))))

puszi, majd jövök még.

KépKép
trinky
 
 


Jajj bocsi csajok, csak rohanós napjaink vannak, életükben először mindkét gyerkőc nélkülünk tölt egy hetet. Most kihasználjuk, hogy nincsenek itthon, és jövünk-megyünk :)

Először is: Boriskám: úúgy tudtam, hogy nem lesz semmi gond!!! Nagyon örülök nektek! Mi lesz a pici fiú neve?

Kardiológia:
mindkét gyerkőccel voltunk. Bencével a szívén lévő luk miatt kontrollon. A luk nem változott, nem nőtt, viszont be sem nőtt.. Nagyon makacs kis lukacska, így minden marad a régiben, ugyanaz a teendő vele,mint egy éve. Annyira reménykedtem, hogy végre összeforr, dehát nem jött össze..
Annával azért voltunk, mert amikor az orrmandula műtétje volt ,a röntgennél találtak valamit a szívénél. Megnézték, és vele szerencsére semmi gond nincs, amit láttak nála, az olyan elváltozás, amiről tudtunk eddig is (ínhúr abberancia), de ezzel semmi teendő nincs.

Én megjártam a nődokit, 4 hónapja semmi mensi nincs... Megnézett ,nincs baba,nincs ciszta,van viszont fertőzés és kicsit vérző méhszájseb. Kb. 3 hét múlva lejegeli a sebet, ha az segít, akkor elkerülhetem a műtétet.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Boris!!!
Szívből gratulálok és nagyon - nagyon boldog vagyok! De jó!!! Fiúcska... mázlista. Apuka gondolom nagyon boldog!
Jó egészséget és szép pocakos időszakot!

Puszika!

Odry

Kép

Kép
odry
 
 


sziasztok!

végre beindult a topik!
mágnes, akkor sajnos jól emlékeztem Bencédre :cry: és ez most mi jelent? meddig lehetséges, hogy benő a lyuk?
Annádnak örülök!!! és használjátok ám kis a 'szabadságotokat :lol:
Aranyos vagy, köszi, én is örültem a jó uh eredményemnek, de az anió hétfőn lesz 11-kor, kicsit tartok tőle...... :roll:

trin, jobbulást!!

tücsike, szgény Ilkád, olyan rossz amikor ilyen magas a láz, Lujzinak nem is volt még így. és én sem tudtam, hogy így kell eljárni, jobbulgassatok, sok puszi!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boris, nagyon gratulálok a kicsi fiúhoz, végre megint van kismama :lol: neven gondolkodtok már? biztos minden rendben lesz az amnión, de az izgalom azért érthető...


Tücsi, szegény Ilka :( én eddig csak kúpot használtam, de ez új infó.
Lili is beteg, de csak taknyos, láza nincs. A doki szerint 2 hétig is eltarthat, ezért oltást sem kapott most.

Reni, Nia nagyon csajos, édes a frizurája is! Munka még mindig semmi?

Trin, Lottinak is jobbulást! Lesz nálatok is bölcsi?

Zel, Lukáccsal együtt csodaszépek vagytok, és hát a torták :lol:

Kép
domo
 
 


Tücsök! Makacs, magas láznál én a "körkörös" lázcsillapítást szoktam alkalmazni. Doktornénink javasolta, mert Lukács is bele szokott húzni rendesen. Tehát egy napig, amíg az a nagyon magas a láz, 6 óránként kell egy kúp meg mellé egy adag szirup. Az a fontos, hogy ne egyforma legyen. Azt nem szabad. Így mi Panadol szirupot, és Nurofen kúpot tartunk itthon. Ha elkezded, akkor láztól függetlenül végig kell csinálni az egy napot. Ha nincs épp láza az egyik "körnél" akkor is kúp-szirup mindegyiket be kell adni.
Gyógyuljatok meg gyorsan! Srácok? Nem kapták el?
Cici! Annál jobb nincs is a beteg gyereknek! Lukács még a nyáron kihúzott 3 napot csak cicivel nagy betegen, és még csak nem is vesztett a súlyából. :)


Köszönöm pasim és tortáim dicséretét. A baba vaníliás-gyümölcsfarabos krémmel volt töltve. Tök jó volt benne a friss barack. Jó keményeket kockáztam el, tényleg isteni lett.
A gombának a feje volt ugyanígy töltve, a gyerekek miatt. A tönk pedig burgundi torta volt, aminek kakaós a tésztája és vörösboros a krém..

Ilonám! Néha én sem tudom, hogy bírom, aztán a szervezet visszaüt ám a "kizsákmányolásnak" :) . Alig tudok a homloküreg gyusziból kijönni. Tudom, lassítanom kéne, de akkor meg "unatkozok". :)

Reni! Nia nagyon édes. Azok a göndör fürtök...

Mágnes! Emlékszem, beszéltünk mi szívdolgokról. amikor pocaklakó Lukácsomnál is majdnem bajt találtak.
Nagyon szorítok, hogy továbbra se legye gond a gyerkőcöknél.
És ha a nődoki rendbe tesz, próbálkoztok a hármaskával? :)

Domo! Jaj, sajnálom a taknyit.. Én nagyon utálom. Szívni, orrsprayzni, szmutyizni.. Gyógyuljatok ti is!

Engem ma jól megijesztett a sz@ros. Fültisztítóval kiszutyiztam a nóziját, erre a kezébe vette, nézegette e fikát, hogy anya, höööcsög! Na, mondom ez nem hörcsög, hanem dínó, már a mérete miatt. Erre a gyerekem laza mozdulattal, szerencsére nem a dínófikás végét, de jó mélyre benyomta fülébe. Nagy sikítás, aztán már szürke volt, mire megint levegőt vett. Fáj, fáj, azt kiabálta. Betojtam erősen. Telefon a doktornéninek, hogy vigyem-e, mi a teendő. Azt gondoltam, hogy túl nagy baj nincs, mert a vatta tök tiszta volt. Mire a telefonálást befejeztem, a manó már mászott fel egy szál lengő kis pöcsben, meg kigombolt bodyban a tv állványra. Szóval baja nincs. Doktornéni is megnyugtatott, hogy igazából bármi történt is, nem is tudnak csinálni semmit. Ha a dobhártyát sértette meg, az magától összeforr és semmit nem szabad a fülbe kenni, ha pedig a hallójárat, akkor jó lenne egy kis fertőtlenítős szemcsepp, fülcsepp. De mivel már játszik biztos nincs semmi baj. csak hirtelen megijedt, nagy volt a fájdalom, nem ismerte eddig az érzést.
Ja és természetesen apa pont ma nincs itthon....

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Ejjjj ez a Lukács fiú sem egy földre szállt angyal, vagyis dehogynem. De azt különös érzékkel tudják ezek a pöcsösök, hogy mikor nem kellene rosszalkodni, és akkor aztán beleadnak apait, anyait.

Doki nénid nagyon okos, nekem is ezt javasolta az ügyeletes, sőt azt mondta, hogy 3 óránként lehet adni - mert nálunk max annyit bírt ki egy kúppal és ismét 39 fölött volt- csak váltogassam a Panadolt, Nurofent és a germicidet. MOndjuk én csak addig adtam amíg lázas volt, amikor láztalan volt, akkor nem kapott. Így is taccsra tette a gyomrát.
Már második napja nem lázas, de még kicsit bágyatag. Nyomjuk az antibigyót és reméljük hogy túl vagyunk a nehezén. Legalább az étvágya kezd visszatérni.
Most éppen egy nagy medvével bírkózik. Szegény maci meg csak tűri.

Mágnes, ez a nőgyógyászati dolog nem hangzik túl jól, de remélem segíteni fog a jegelés.
Élvezzétek ki a csendet és a magányt apával!!!!!

Jövő csütörtökön én is elköltözöm a 3 kölökkel anyumékhoz, mert lecseréljük a fűtésrendszert. Sajna az építkezéskor megálmodott rendszer nekünk nagyon nem jött be, pedig állítólag ez a jövő. Most visszatérünk a jól bevált radiátorokhoz.

tücsökbogár
 
 


helló,

na most tudok csak jönni, mert totál lerottyantam. Így vigéckedjen az ember, hogy utána meg ledönti a vírus. Pedig azt hittem megúszom, erre Lotti már 95%-os gyógyultságú (most éppen a kezemen horkol) apjuk is kap már levegőt, én meg hörgök. :roll:
Nagyon nem jó ez így, nagyszülők nélkül, hiába volt Lotti taknyos félpercenként jött, húzta a kezem sékálunk felkiáltással. Nagy kedvem volt sétálni, de apjuknak is. Na ennyit a panaszból.

Zel, a képek gyönyörűek. Jó, hogy nem történt baja a gézengúznak. Nagyon szöszi lett Lukács, te meg fiatalabbnak nézel ki, mint a régebbi képeden. Nagyon jól áll ez a haj. :D A tortabevonatokat marcipánból, vagy cukormázból csináltad?

Reni, Nia nagyot nőtt, szép kiscsaj.Munka?

Ági, még összeforrhat a Bencus szívecskéjén a luk? Remélem minden oké lesz, és használ a jegelés.

Domo, hogy van Lili? Nálunk is lesz bölcsi, mert muszáj összeszednünk magunkat anyagilag. Hiába dolgozik a férjem, a pedagógustársadalom nem éppen a legjobb kereső. Csinálni szeretnék valamit én is, de a szuper ötleteimhez elég nagy tőke kell.

Tücsi, geothermikus fűtésetek van?

Borisom, mi a helyzet?

Elzsibbadt a kezem. Felébresztem a nyanyát, bár lehet, hogy inkább tűrök. Olyan édesen alszik. :D

KépKép
trinky
 
 


tücsike, csak nem az a plafonra szerelhető elektromos 'szuper gazdaságos fútésetek van? (infra)

trin, kicsit húzódik pár napja a hasam, legszívesebben egész nap feküdnék, de hát Lujzám mellett..
jobbulást neked, most én is betaknyosodtam, és uuutálom..

mágnes, mit mondott még az orvosí, minden rendbe jöhet?

zel, atyavilág!!!! hú én is betojtam volna, Lukács mindent jól kipróbál :shock: 8) de jó, hogy megúsztátok :wink:

domo köszi!!!!!! most nézegetem a neveket, párom meg majd válogat :lol:

csajok, nézegetem a Hauck babakocsikat, vagyis egyet: Hauck Malibu a neve, megnéztük, nagyon jól irányítható és könnyű (ja, a quinnyt eladtuk)és jó az ára, va valamelyikőtöknek tapasztalata?
köszi!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Nem, nekünk un. fan-coil berendezéseink vannak, amik elméletileg nyáron hűtenek, télen fűtenek. A gyors hatásfokot és az alacsonyabb vízhőmérsékletet pedig úgy tudják gazdaságosan kihasználni, hogy nem csak sugározzák a hőt, hanem beépített ventillátorokkal fújják ki. Szóval ez így tök jól is hangzik, nekünk is tetszett annak idején, de nálunk valamiért nem működik. Hűtésre nincs szükségünk, mert nagyon árnyékos a házunk és nem melegszik fel nyáron sem, télen viszont nekünk nem ad ez elég meleget. Lehet, hogy csak a tervezés volt rossz, vagy egyszerűen ehhez a házhoz nem megfelelő, de már 6 telet végigbosszankodtunk velük és most úgy döntöttünk, hogy veszünk egy nagy levegőt és gyorsan most megcsináltatjuk, mert különben megint elmarad.

Jobbulást a betegeknek!

Boris, azért csak próbálj meg pihenni!!!!

tücsökbogár
 
 


Trin! Köszike..Növesztem a hajam. Mindig elég hosszú szokott lenni, de az utolsó lombik előtt tök rövidre vágattam.. Most viszont szeretném a régi sörényemet.
Kicsit végre elkezdtem sminkelni. Attól lettem másabb. Csalok.. :)

Gyógyuljatok meg! Tudom, milyen nehéz kilábalni .. Még nálam is tart, sőt megint elkezdtem köhögni.

A máz pillecukor fondant. Én csináltam. Neten találtam a receptet. Ha valaki megpróbálja, nézze meg a videot. Azon látja, meddig a a cukit olvasztani.

Borisom! Nincs hozzáfűzésem a kocsihoz. Én anno nézegettem Hauckokat, jók. ( ha újra kezdhetném a bevásárlást, biztosan nem extráznék ennyit a babakocsin.. mi alig használjuk ki őket. :) )

Tücsök! Gyorsan csináljátok a jó fűtést meg, mert nagyon hideg telet jósolnak! Állítólag rekord hidegek lesznek,bazi hóval.
Ilka legyűrte a medvét? Ha már azzal birkózik javul a csibém! :)

Lukács dumál..
Szösszenetek:
Apa hoztál ajóndákét? ( ajándékot)
Anya gyere kapanéra. Kell cici. Nincs cici. anya, gyeee, cici... pici cici..
Mókus! mit csinál a mókus? megy, bóóótba. mit vesz? poggácsát és még? diiinnnnyét
mit kérsz reggelire? sonkát Jó hogy nem kaviárt, igen ha kimondod megkapod kabiááár

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Zel, össze kéne ereszteni ezt a két fecsegő kölyköt. Jól elbeszélgetnének. Nagyon vicces Lukács tájszólása :D :D
Én is nőt akarok csinálni magamból, mert ma reggel úgy néztem ki mint Kóbor János. A hajam önálló életet él. Szögegyenes és rengeteg, és így nem áll sehogy.
A tortát megpróbálom, valami jó kis formát kitalálok. Megpróbálok Lottival ügyködni.

Tücsi, remélem jobb lesz az új rendszer, és mehettek haza. Apukád hogy van?

KépKép
trinky
 
 


mágnes, tényleg van nálatok mindig valami esemény. Ha egészséges a két gyerek, bevállalsz egy harmadikat is, most meg vérző seb..., hogy a kánya rúgja meg. Bencét nem is kérdezem, kérdezték a többiek, kíváncsian várom a választ.

trinky, no akkor neked is gyors gyógyulást. Úgy látszik Fertő tó túra kíváncsiságom nem kerül kielégítésre. Vagy már megint összekevertem és nem is te tervezted a csillagtúrát, biciklivel?

zel, nesze neked kaviár :D , meg kell zabálni. Gondolom pont volt otthon.

tücsökbogár, szegénykém, olyan vacak amikor beteg a kölyök (és a mienk még csak taknyos volt 1x). És neked 3 is van egyszerre, még mindig elképzelni sem tudom, h csinálod.

boriska, olyan ritkán jövök, h mindjárt félidős vagy. Amnio?
Nem ismerem ezt a babakocsit, de mi nagyon sokat használjuk, nekem két szempont lenne ha most újat választhatnék. Az első időkre való része legyen kellőképpen széles és hosszú, és a karja legyen átfordítható. Ugyanis a mi lányunk már kinőtte a 13kg-ig való mózesszerű, bébihordós izét. Mivel azonban nem lehet a tolókart átfordítani, így sportrésszé alakítva nem látom a tündérkémet és halogatom az átalakítást. Így most már csak bepaszírozva fér el a gyerek a kocsiban. (ugye érthető voltam?)

Kinga hasról hátra már egészen ügyesen forog. Ma reszeltem neki almát a kertből, mert kinézi a szánkból az ételt italt egyaránt. Vártam a fintort, nem volt. Most meg tiszta tanácstalan lettem, de azt hiszem adok neki minden nap egy kicsit két szopi között délutánonként. Remélve, h nem ártok neki.

Gyógyuljon meg hamar mindenki!
Vérző sebek, takonykor és láz távozzatok!
bbilona
 
 


csaok holnap megyek amnióra, félrenéztem :shock: ami viszont aggaszt, hogy vannak kisebb keményedéseim, talán az idő miatt lehet??????

ilonkám, ez a kocsi-dolog elég nehéz, én sem drágát nem szeretnék sem pedig nehezet-nehezen szétnyithatót.
Kinga nagyon ügyi!!olyan izgalmasak ezek a hónapok, csak lesi az ember, hogy hogyan fejlődik, olyan jó :lol:
Az almaevést is jól csinálod szerintem, akár majd délelőtt is adhatsz neki akár még a kopasz barackból is pürét, még lehet kapni :lol:

zel, ez édes, remélem írod a 'szájkincseket :lol: :lol: olyan aranyos ez a kor, imádni való :lol:

dudorka :?: merre jársz? juci? és mindenki :?:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriskám:
szerintem a keményedés simán lehet attól, hogy ideges vagy..
Nagyon drukkolok!

Bence:
Bármikor összenőhet neki a luk. Van, akinek iskolás korára, van, akinek korábban, van, akinek egyáltalán nem nő össze. Tehát bármi lehet még belőle..
A doki nénik azt mondta tavaly, hogy a kiskönyvére ragasszuk rá nagy betűkkel, hogy endocarditises baba, mert hát ez fontos, és azonnal látnia kell annak az orvosnak, aki éppen kezelésbe veszi.
Eddig nem ragasztottam fel a papírt, mert úgy voltam vele, hogy következő kontrollra tuti benő a luk, addig is vele vagyok, ahová ő meg, oda én is. Most viszont felragasztottam, már nem tudok tovább várni, közeledik a bölcsi, ott pedig nem leszek vele..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, biztos így is van, idegesít ez az egész..
de az a fura, hogy ha állok akkor érzem a legjobban, nem tudom mi a fene ez, lehet, hogy elugrom az sztk-ba, 7-ig rendel az orvos..

Bencédnek reméljük, hogy összenő minél előbb a lukacska, basszus..hát nem csodállom, ha nem vagy épp vidám. nagyon szorítok!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Trin, és mikor indul a bölcsi? én jövőhéten már megyek egyeztetni a céggel, hogy várhatnak vissza februártól...
és milyen remek ötleteid vannak? én úgy csinálnék valami sajátot, csak én meg ötlet, vagy bátorság híjján vagyok.

Kép
domo
 
 


Boris, hogy vagy? elmentél az sztk-ba? ugye minden rendben volt?

Ilona, nekünk átfordíthatós volt, ez tényleg jó, mert szemmel tarhattam sokáig, nehezen is szántam rá magam, hogy kifelé nézen a gyerek. Kinga ügyes a forgással is, tegyél majd új képeket!

Zel, Lukács még hányszor szopizik? én most próbálom eggyel csökkenteni, így már csak az alvás marad. Viszont azt is meg kell oldanom, mert közeleg a bölcsi! Nincs valakinek ötlete???

Kép
domo
 
 


Már harmadszor állok neki... Új a billentyűzet, a régi egere megdöglött.. Ez meg kicsit más, és feszt eltalálok egy gombot, nem tudom,melyiket, de visszadob minden elejére és kezdhetem előről..

Trin! Jó lenne a dumagépeket összeengedni, és jól kihallgatni. Szerintem, ha belemelegednének a játékba, zokognánk a röhögéstől a dumájukon.
Milyen ötleteid vannak? Nekem is van ezer, csak az a baj, hogy van egy két lábbal a földön álló férjem, aki felébreszt.. :)

Borisom! Remélem, minden okés.. Voltál dokinál, ugye? Csak pihenned kell, meg nem idegeskedni!!!
Jegyzeteljük a gyermek aranyköpéseit. Különben nem fogja elhinni, hogy ezeket ő mondta.

Domo! Ötletem nincs, majd inkább te mesélj, hogyan sikerült!! :)
Lukács még van, hogy ötször szopizik. Már ígértem neki, hogy hétvégére hazahozom a mérleget, és mérem, érdemes-e cicire tenni.. Aztán múltkor egész nap nem kérte, mert a babakocsiban elaludt, estére már én akartam hogy jöjjön végre szopizni. Az egyikből bekajált, elaludt, a másikból meg fejnem kellett, hogy ne fájjon.

Ilonám! Ügyesek vagytok a forgással, meg a gyümölccsel is. Nem lesz semmi baja Kingának tőle. Gondolhatod, milyen jól esik a kis pocakjának, meg az ízlelésének egy kis újdonság!

Mágnes! Szorítok, hogy a következő kontrollra összeforrjon a lyukacska. Egyébként igényel Bence külön ellátás emiatt?

Lukácsom elkezdett mindent becézni. Anyaka, apaka, anyucika, apika, papika, mamika, kutyika, cicike, nénike, bácsika.. Így lett a tehén bú-ka! :)

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Zel:
szerencsére semmilyen ellátást nem igényel, semmilyen tünete nincsen. Örökmozgó,igazi ördög kiskölök,jól eszik, szép súlya van, sosem fárad el. :)
az egyedüli különleges bánásmód fogászati kezeléseken lesz, ill. minden féle műtét során. (akár mandula,sérv műtét,stb. ) Van erre egy táblázatunk, amiben szerepel, hogy milyen beavatkozások előtt menyivel ,milyen fajta és mekkora dózis antibiotikumot kell kapnia. Mert, hogy minden ilyen alkalommal kell kapjon a szívizomgyulladás elkerülése miatt.
Ezt hurcoljuk magunkkal mindenhová.

bú-ka :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok, túl vagyok az amnión, a dokinak aranykeze van, alig éreztem, tegnap nem mentem el sztk-ba végülis, szerintem a stressz miatt éreztem a feszülést, ma jól vagyok, köszike mindenkinek az aggódást!!!!!!

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriska:
örülök, hogy túl vagy rajta, pihenj sokat!
Ki csinálta? Mikor lesz eredmény? Addig csuriban a kezem!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Te, Te Borisom!! Nem ér ám a szívbajt hozni anyádra!!!! Tényleg pihizz sokat, amennyit csak Lujzám enged. Nem lesz semmi baj. Én is örülök, hogy az amnio simán ment. Az eredménye meg úgyis tökkkkéletes lesz, mi más lehetne?!

Mágnes! Ez is jó hír, hogy "csak" orvosi esetben kell külön figyelni Bencére.
A képen meg tisztán látszik, hogy ő sem megy a csibészségért a szomszédba!

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Na azért csupa jó hírért érdemes bekapcsolni a szgépet.

mágnes, Bencét azzal a lyukkal sajnálom, milyen jó lett volna, ha nem kellene ragasztani a könyv elejére semmit. Szurkolok a kis manóért!

alma ügyben igen jók vagyunk, megeszik 1/2-et simán, és szerencsére nem veszem észre h fájna a hasa, v ilyesmi. Tegnap voltunk doktornéninél, és rá kellett jöjjek, h hozzátáplálásra igazából semmi szüksége, mert 800g-ot hízott a hónap alatt, így túlléptük a 9kg-ot, és talán jön a fogacska is.

boriksa nekünk használt a kocsi, és így nem volt olyan drága.
Szép hétvégét lányok!
bbilona
 
 


ilonka, nézem én is a használtakat, és előszörre lehet, hogy csak hordozót veszünk.
ügyi a kicsi lány, hú és milyen jól szopizik még :lol:

mágnes egy volt évfolyamtársunk bátyja csinálta a sote I.-en, dr. Bán Zoltán, tök jó fej, kb 2 hét múlva lesz eredmény, 25-én viszont mindjárt beírt ott egy magzati szív uh-ra is meg egy genetikai uh-ra, mert itt az sztk-s vizsik nagyon szegényesek.

zel, drága anyu, nagyon köszi!!! én is a --------- eredményre várok :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Boriskám:
én is a Sote I-en voltam szívuh-n, nagyon alaposak!!! Hajdú Júlia csinálta, z egyik legjobb a szakmájában.
Na és legkisebbiknek mi lesz a neve?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mágnes, a 'sima uh is fél órás volt, tényleg jók ebben :lol:
húú, nagyon ciki de még nincs nevünk, adhat mindenki tippeket, mert egyáltalán nincs ötletünk, komolyat szeretnénk, jól kimondhatót :wink:

Kép
Kép
piciboris
 
 


boriksa, annak idején viccelődtem a Lujzával, az a név valóra is vált. Nekem tetszik pl a férjem neve: Árpád, de ma hallottam egy Vilmost is, Kristófot is szerintem lehet kedvesen is hívni és lehet belőle komoly felnőtt név is. Vagy itt van a tesómék fia Batbaján, mondjuk nem túl könnyű, hihi.
bbilona
 
 


ilonkám, a Vilmos tetszik nekem is csak párom neve olyan kackiás...Pácser.....nehéz hozzá olyat választani ami jó ez után a vezetéknév után, ha van még tipp, jöheeeeeettt :twisted:
Batbaján..képzeld nekem a Baján is tetszik :lol:

Kép
Kép
piciboris
 
 


Borcsám! A Vilmos nagyon jó kis név.. Ha a név kötelez, még lesz neked is egy kis hétpróbás gazembered, mint az egy Vilmos, akit ismerek. Tündérgyönyörű kiscsávó, égető tűz rosszaságú, majdnem, mint Lukácsom.
Nekem a Lőrinc lett most favorit név, de a faluban hirtelen kettővel is találkoztam, így letettem róla, másik nevet keresünk, ha egyszer netán lesz még egy fiunk.
Egyébként szerintem ez mindegyik jól hangzik a férjed vezetéknevével. Bár, lehet, hogy szebb lenne egy három szótagú keresztnévvel, mint a Benedek. De majd kitaláljátok!!! :)

Lukács egyre többször szól. hogy wc-re akar menni. Van, hogy csak akkor jelzi, amikor már a pelusban van a cucc, de pár napja előtte is kérte, hogy menjünk wc-re, pisilni, vagy kakilni. És, sikerült addig vinni, majd szülőileg körbeálltuk "termést" csodáltuk ezerrel és Lukács húzta meg a zsinórt... :)

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


csak fürdetés előtt gyors gratulálni akartam Lukácsnak a sikerekhez. Ügyes nagyfiú már.
bbilona
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: