Új privát üzeneted érkezett!

Végigóvastam a linket, amit küldtél, Rambóka. Az angolom nem olyan jó mint a németem, de azt hiszem, megértettem a lényeget :roll: Nekem minimális adagot írt fel a doki, itt meg a maximális napi dózisról írnak a patkányok esetében. Azért nem ez lesz a kedven olvasmányom...
Erről jut eszembe, olvastál már ösztrogén használatit? Az milyen durva! Valami fél méteren kersztül azt tárgyalja, hány nő kapott petefészek és endometrium rákot, hányan agyvérzést stb. Sőt! Prednizolont is szedtem a stimu alatt, elvileg terhesség alatt azt sem lehet, mégis sok meddőségiben adnak szteroidokat. Azokat is beszedtem, nem vállalhatom fel, hogy magamnak állítok össze egy stimulációs tervedt :shock: Ahhoz én túl besz**i vagyok :)
wandrea
 
 


Andrea!

Hol adják neked a Prednisolont? Az azért elég kemény gyógyszer... :shock: hallottam, hogy egyes lombikos helyeken nyomatták, de azt hittem, ma már nem.

Félre ne érts, nem kötekedni akarok, csupán tárgyilagos kíváncsisággal kérdezem. Ezek szerint, ha jól értettem, a dokid azért javasolta az Avandiát a metforminnal szemben, hogy ne szenvedj mellékhatásoktól?
Az Avandiát a teherbeeső betegei terhesség alatt is szedték? Csak mert erre vonatkozóan sehol nem olvastam erre példát. Merész...
A másik, hogy mi veled a terve? Beszeded, közben visszakéred a fagyikat, és utána? Szeded végig a terhesség alatt? Vagy most tulajdonképpen mihez fog kelleni a gyógyszer? Hiszen ha jól olvasom, rögtön visszakérnéd a fagyikat.
Vendég
 


Röhögöm magam, mert tulajdonképpen a kilencvenes években így kezdték a sima metforminnal is... egyszer csak elkezdte valaki adni annak is, aki terhes akart lenni...

de asszem mégis meredek... :?
Vendég
 

 
 

Rambóka!Egyépként szerinted is alacsony a progim??????Minden PCO-snak van sárgatestelégtelensége???Légyszi írjatok mert kezdek becsavarodni és csak este 6-ig vagyok net közelbe!!!
niki26
 
 


Niki:)
Nem vagyok kicsit képbe,,az orvosod mit mondott az értékre???
Nem ajánlotta a progipótlást?????Nincs véletlen ismerősöd aki tudna szerezni..én is suttyomba szedtem az orvos tudta nélkül!
Vendég
 


Ella!Nem tudtam beszélni az orvosommal mert szabin van és csak hétfőn lesz!Szerintetek addig ráér v.keressek meg vki mást???
niki26
 
 


Niki: Sote2 ambulancia? Nagyon felkészültek az orvosok és a metformint alkalmazzák a PCO-nál... tutira képben lesznek! Ha már nincsenek bent akkor ügyelet... szerintem még a hétvége előtt egyeztetned kellene egy dokival... csak, hogy megnyugodjál... (ha aszongya, hogy nem kell akkor elég lesz hétfőn beszélni a dokiddal)
csakegysokadnick
 
 


Norka,
Pécsen kaptam a Prednizolont, és ahogy láttam, a többiek is ezt kapták. A cél, hogy ezáltal ne kezelje a női szervezet idegenként a beágyazódni kívánó embiót.
A doki azt mondta, csak a terhesség elején szedjem az Avandametet - és ezt az álláspontot képviseli az összes gyógyszerrel kapcsolatban is - arról szerinte szó sem lehet, hogy végig a terhesség alatt. A többi kismama sem szedi a második-harmadik trimeszterben. Csak a szoptatás után ajánlaná megint elkezdeni a szedést.
Egyébként jól értetted, én szerettem volna Metformint, ezért is mentem hozzá, de írtam, hogy mit mondott.
Nem bízom abban, hogy csodák történnek egy hét alatt, de jó lenne, ha a diétával együtt csökkenne a szint. A doki szeint erre jó kilátásaim vannak, mármint a csökkenésre, de a szint nomalizálása csak három hónap után mutatkozik.
Backa említette, hogy neki 34-gyel is megcsinálták a beültit, ehhez képest az én 19-em nem is olyan rossz... (most persze nem ugrándozok itt fel-le örömömben)
wandrea
 
 


Niki:)
Egyetértek Csakegyel..ha más nincs akkor ügyeletre,de kérdezz meg orvost...ÉS Ne parázz!!!!!!
Vendég
 


Pont most beszéltem az ügyeletes orvossal,azt mondta ha valóban terhesség áll fenn akkor a jövőhéten ismételtessem meg a Hcg-t és a progit is jelenleg nem kell pótlás és azt mondta még hogy a Hcg egyre intenzívebb termelődésével emelkedik a progi szint is!Nem tudom... meddőségi szakorvos, csak igazat beszél!!!Mindenesetre hétfőn azért beszélek a dokimmal!!Köszi mindent lányok!!!!
niki26
 
 


Csakegy, ács is ugyi Sotekettős, mégis a következőket mondta tegnap nekem:

1. PCO esetén nincs peteérés úgyhogy spontán gyakorlatilag nincs esélyem
2. Metformint felesleges szednem ( tudja hogy tudok íratni mással is, úgyhogy nem a saját felelőssége elől akart kibújni)
3. Rögtön clostyt akart adni
4. A terhes PCo-sok nem kaptak tőle progipótlást.

Úgyhogy szerintem ott sem mindegy hogy kit és épp milyen hangulatában fogunk ki.

Wandrea, szerintem alapból ezek szerint hasonló gyógyszert kapsz mint a merckformin, a tiédben is van metformin ha jól olvasom, szóval szerintem ne tojj be, végülis ahogy Norka is mondta, lehet hogy ő már nálunk is előrébb jár 1 lépéssel...

Kandi, én is szeretnélek megkérni hogy maradj! Én is úgy érzem hogy nem a táblázatot akarod lepasszolni hanem ... mintha feladtad volna és ezért nem akarnál olyan lányokat olvasni akik itt örömködnek vagy várakoznak babára. De ez olyan mintha egy családtag hagyna itt minket :( :oops: Akkor is fontos vagy nekünk ha nem írogatsz magadról épp... megértjük hogy most épp minden fekete és semmi nem jön össze...de azért ott van neked Nati!!! Ha ő sikerült, akkor most is van esélyed! De legeslegrosszabb esetben is... neked már van családod!!!!!!!!!!!!!!!!! Akkor is lenne itt helyed ha nem is akarnál több gyereket!!! Tudom hogy az ember a fájdalmait meg a lelke mélyét nem egy fórumon fogja mutogatni, de ha csak piciket is írsz hogy mik történnek veled hétköznapi kis örömök és bánatok, akkor is mögé tudjuk képzelni-érezni a többit... tudjuk hogy mennyire nehéz minden miatt neked. És ha nem is mindíg írja mindenki akkor is gondolunk rád, nem csak táblázatilag. :-) Ha minden kötél szakad és tényleg úgy érzed hogy számodra már semmi de semmi jó nincs abban hogy ezt csinálgatod akkor megpróbálhatom én a táblázatot, mert tudom hogy mennyire sz*r amikor az embert valamire egy kis lelki terrorral akarják kényszeríteni ami neki nagyon nagyon nem kéne, de kérlek, légyszi ne tűnj el! Ha csak 1-1 sort írsz is, legalább tudjuk hogy még a fejed a víz fölött van... (ha nem is sokkal feljebb, mert azt is tudjuk hogy nem móka vidámság kacagás van. Nem is várjuk tőled hogy azt mutasd hogy igen.)

Rambóka, a cikkecske nagyon jó, de szerintem az hogy mi már sok mindent értünk belőle mert ezen rágjuk magunkat szééép hosszú ideje az nem feltétlen jelenti azt hogy olyan emberke is érteni fogja aki életében először találkozik azzal hogy ő lehet hogy PCO-s, és azt se tudja hogy milyen hormonok vannak egyáltalán. Én pl a mai napig nem igazán értem hogy voltaképp mit csinál az LH a női cikluson belül és mit az FSH. Kb amit úgy az egész ciklusról tudok az annyi hogy az elején az ösztrogén van túlsúlyban, valamelyik hormon ( FSH?) megérleli szépen a petikét jó esetben, aztán magával a peteéréssel kapcsolatban tk homály, utána tudom hogy a petesejt átalakul sárgatestté és sárgatesthormont termel( ez a progeszteron, ugye?), aztán egy idő múlva ennek a szintje leesik és akkor megjön. Brutál, de hogy őszinte legyek kb ennyi van a fejemben, és nem több ismeret :-( . Azt se tudom hogy melyik hormontól függ a méhnyálkahártya vastagsága, vagy hogy konkrétan melyik hormon ( ok) azok amik miatt van akinek csak 21 nap a ciklusa és van akinek 6 hét.
Én pl örülnék egy olyan táblázatnak amiben a hormonok magyar nevei is ott vannak, ahogy biológiaórán hívták őket ( LH- Oké hogy luteizáló hormon, de mi az a luteizálás? És mit luteizál?), meg estleg egy olyan mensinaptár féle hogy a ciklus hányadik napján milyen hormonok épp mit csinálnak, mikor kb mennyi a normális szintjük, persze ezt mondjuk egy normális ciklusra lebontva, és mellette hogy a PCO esetén miért nem így történik.
Az utóbbira pl azért lennék kíváncsi, mert PCO van IR nélkül is ( petrányi ilyenkor is ugyi javasolja a metformint, de ezek szerint tényleg van hogy nem IR miatt van PCO) és vannak olyan esetek amikor a pajzsmirigy vagy a mellékvese okozza a bajt. Akkor bizti más a mechanizmus mint Ir esetén...vagy nem? Nekem őszintén megmondom hogy nem világos.
És én még sokkal jobban képben vagyok így is mint az áltag!!!!!!!!!!
Nyugodtan tartsatok ezügynem közönségvéleménykutatást barátnői körben: kérdezzétek meg hogy mi az az FSH, LH, progeszteron, prolaktin! Kevesen fogják tudni.
Szóval Rambóka, szerintem is kicsit -hogy is mondjam- általános iskolásoknak való szinten kellene elkezdeni mindennek a magyarázatát ahhoz hogy érthető legyen. Aki azt mondja hogy nagyjából érti az szerintem nem érti ugyanúgy mint én :-) Nagyjából én is értem, de nem annyira hogy mondjuk vitába tudjak szállni Áccsal amikor közli hogy igen, van PCO, de most épp nem olyanok a hormonok úgyhogy nem kell metformin viszont rögtön spontán próbálkozás nélkül kell closty.
Nem is engedett amúgy vitatkozni, de nem is akarok. Hozzá nem megyek vissza.

A candidát amúgy nem is értem: én is úgy tudom hogy ez voltaképp nem is fertőzés hanem teljesen normális esetben is vannak a szervezetben candida gombák, csak van amikor már elszaporodnak annyira hogy tüneteket okoznak, satöbbi. Ebben esetleg el tudom fogadni amit mondott, vagyis hogy a partnert nem kell kezelni. Nem is tudnám: egy egyszerhasználatos hüvelykrémet adott, majd ma felnyomom :D
De tünetem nincs!!!! Se folyás, se viszketés, se szag! Semmi!! Mégcsak nem is fáj vagy érzékeny semmim. Szóval igazán nem is értem. Jaaaa, ha nem kérdezek rá erre akkor magától nem is mondta volna meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szóval nálam tk Ács kissé leszerepelt. Ha már kifizetek neki 7000 pénzt akkor ne 2 perc alatt dobjon ki. Meg sem nézte amúgy a leleteimet, csak a nyitóoldalán a diabdoki szakvéleményét! A mellékvesét se tudtam megkérdezni, egyszerűen felállt és elbúcsúzott azzal hogy jó hírekkel vár vissza.
Szóval azügyben sem vagyok hülye hogy nem csak a norcolut van, jóóólvan.... de akkor ő miért nem ismer mást???
Amúgy most megint úgy érzem hogy talán lassan készülődik egy mensi, érzem a petefészkeimet, ilyet csak akkor szoktam ha épp működni akarnak:)
Ha nem kell beszednem a norcolutot mensihozásra mert megjön magától, akkor ALKALMAS AZ IS PROGIPÓTLÁSRA TERHESSÉG ESETÉN??????????????????????????????????????????????


Norka amúgy párod mit szól az anyósbogi-viszonyhoz?
felícia
 
 




Még egy dolgot akartam csak írni a témához. Csak fel ne idegesítsem itt a társaságot, ez tényleg nem célom...
"A metforminkészítményeket elsődleges gyógyszerként tartják számon túlsúlyos 2-típusú cukorbetegségben szenvedők esetében. Jó eredmények érhetők el a készítményekkel olyan betegeknél, akiknél tartósan magas vércukorszint állapítható meg. A mellékhatások, hatóanyaggal szembeni intolerancia, valamint az inzulinszint-csökkentés hosszútávú kezelés során fellépő elégtelensége mindig felveti a diabetológusban a kérdést, milyen más hatóanyaggal egészíthető ki a kezelés. Jó döntés ebben az esetben az Avandamet, mivel a gyógyszer Metformint (Glucophage) és inzulinérzékenység-növelőt (Avandia) tartalmaz. (...) Kezelésként ajánlott azon nők esetében, akik PCO-ban szenvednek és e kór következtében emelkedett az inzulinszintjük."
Ezt kaptam most egy német ismerősömtől, egy diab újságból szedte. Ez alapján nem tűnik rossznak ez a gyogyi sem. Az ödémáról, vízvisszatartásról és súlygyarapodásról azt olvasta, kevesebb mint 1 főnél jelentkezik 10.000-ből. Mindennek vannak mellékhatásai, sajnos...
wandrea
 
 


Szisztok :-)

Rambóka nagyon jólesett hogy hiányoltál :-)

Élek ám, csak Norkához hasonlóan anyósozok én is, azzal a különbséggel, hogy mivel itt lakik 24 órás szolgálatra lettem beosztva, 10 perce jöttem meg pl a boltból, mert grapefruitot óhajtott a banda :-(
Ráadásul beállított a Dani idóta nagybátyja is, elnézést a kifejezésért, de évekig szolgált az idegenlégióba, és ma már nem bir mást csak fröcsögni, ugy beszél, hogy közbe a sütivel a kezében hadonászik, hullik szanaszét a morzsa, még a bútortok mögött is porszivoznom kell napi kétszer hogy ne jöjjenek be a bogarak mert a földszinten lakunk.
Bocsánat hogy rátok öntöm, de már a sirás határán állok, nem birom már hogy másról sem beszél, csak arról, hogy az arabok mikor háboruzni voltak hogy dugták meg a kecskéket meg az öszvéreket, és közbe persze zabál mint egy disznó, csámcsog, csupa vörösborfolt a vadonatúj terítőm és állandóan tele szájjal beszél, és csupa nyál meg kajamaradák körülötte minden. Kajával a kezébe járkál mindenfelé, és le sem veszi a cipőjét, ugy megy be a hálóba és és beledolgozza a morzsát az összes szőnyegembe!
És közbe állandóan kritizál, hogy a francia etikett szerint a salátát a főétel előtt kell adni, meg csak a magyarok eszilk a hallal együtt a párolt padlizsán köretet, és amugy sem igy kell csinálni, mert ő tudja mert ő tud főzni. És milyen háziasszony és orvosfeleség vagyok én, hogy a leértékelt vörösborához nem adom ki az asztalra a talpas poharakat. Na persze majd pont a méregdrága kristály borospoharaimat fogom kirakni egy ilyen disznónak!!!!
És közbe hatezerszer elmondja, hogy igaz hogy ő légiós volt, de ha kell, akkor fel tud öltözni mint egy uriember és el tudja járni az angolkeringőt is!!! Na ekkor a Dani már látta rajtam ma hogy mindjárt felrobbanok, és elvitte őket sétálni a városba, én meg leültem kicsit panaszkodni nektek.
Má nem látok mert potyognak a könnyeim, asszem jól kibömbölöm magam aztán csinálok vacsorát.
Ja és ugy wc-zik, hogy szisztematikusan körbehugyozza a wc-t én meg öklődve takarítom fel a padlót minden nap!!!
Fáradt vagyok!!!!

Na megyek, köszi hogy elmondhattam :-((((((
krumplis pogácsa
 
 


Anita!

Sajnálom, hogy ilyen vendégetek van. A francia etikett nem magyarázza az illem fejezetben, hogy vendégségben hogyan kell (lene) viselkedni? Még örüljön neki, hogy kapott salátát!! Ha sokáig marad a rokon akkor jobb mielőbb beszabályozni!

Kép
lara26
 
 


Hű Pogi részvétem! Ez szörnyű! Én az ilyen embert gúnyolni szoktam, de lehet azt se venné észre.

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!
Na szóval,kissé fásult lettem lehet,vagy inkább csak esek szét....nincs annyi időm,vagy mégis...de mégse akarom....na mindegy....(vissza olvasok,de a munkahelyemen nem tudok netezni)....néha csak átfutom,akinek változás van jegyzem....de sokminden más,nem marad egyenlőre a fejemben!Tudom idő kell,a napok meg lassan telnek!
----ezért nem jövök naponta nyafogni----
Szó sincs arról,hogy más örömének,nem tudok örülni....Nikit is alig vártam,hogy jelentkezzen.Lehet azért,mert van Nati Nekem...de mindenki babásodása egy csoda!Mindenkiért nagyon izgulok.
Akikkel meg találkoztam és akikkel meg nem....azokkal pü-ben,telcsin msn-en is tartom a kapcsolatot,de nem ebben a témában....nem ide írunk,mert nem ide tartozik.Szóval,nem akarok Én eltünni.Dehogy!
Köszönöm a marasztalásokat is!
u.i.:Nati nyaral...ez teszi fel az i-re a pontot,de holnap már Velem lesz!Na akkor is kissé az agyam helyre rázódik majd.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Andi!

Gondolom milyen lassan telnek a napok!Örülök, hogy azért néha benézel. Volt (van) amikor én is így voltam (vagyok) ezzel és nem írtam csak olvastam.


Hála nektek sokkal informáltabb vagyok gyógyszerek és orvosok terén.

Kép
lara26
 
 


Lányok!
Azt hiszem holnap a talira mégsem tudok elmenni! :cry: :cry: :cry:
A férjem összeszedett vmi vírusos nyavaját,és félek a gyerek közelébe engedni.Nem lenne jó,ha a bölcsibe szoktatást megzavarná egy betegség! :(
Remélem nem kapja el!!! :!: :!:
Nagyon szerettem volna Veletek találkozni(a kék pólóm frissen van vasalva),és remélem sikerül is hamarosan! :lol:
Most lépek is,mert tudjátok,ha a férfi beteg.......

Anita
Hozzánk váratlan,ittalvós vendégek jöttek a minap! :evil: Minden együttérzésem,és vendésghuss !

Andika
Sajnálom,hogy ritkábban jössz! :(

Gyógyszerhez hozzászólni nem nagyon tudok! :oops:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Akkor most végülis hányan leszünk???????? :shock:
rambóka
 
 


Okriszti jó, hogy benéztél!
Jobbulást a férjednek, remélhetőleg nem kapja el a gyerek.
Sajnálom, hogy nem tudsz menni a találkára. Póttalálkában én is benne lennék. Olyan nincs, hogy egy időpont mindenkinek jó. De majd legközelebb!

Gyógyítgasd a férjedet, ilyenkor a pasik úgy tudnak szenvedni, olyan gyámoltalanok :lol:

Én mindig számítok a váratlan ittalvós vendégre. Ezért mindig van itthon szeletelt kenyér a hűtőben, lekvár, szalonna és felhúzott ágynemű az ágyneműtartóban. Na meg egy lapát, ha nem akar hazamenni :wink:

Kép
babancs
 
 


Kriszta!
ÓÓÓ, annyira sajnáloim, hogy Te sem jössz :(

Kezdek teljesen elkenődni!!!

Én minden esetre ott lesz és várlak benneteket!!!!! :roll:

Akik konkrétan jelezték, hogy jönnek (ezen a héten jelezték)
Rambóka
Rejo
Norka
Zsizsik
Nóra1
Kincs
Espero
Csakegy
ÉN

Akik konkrétan jelezték, hogy nem jönnek:
Kandi
Gabika
Babancs
Almodo
Felicia
Szyszqo(ő kérdőjeles, mert nem volt biztos a döntésében)
Backa
Mniki
Kriszta

Vöcsök, Alice, Pogi, Ginuska külföldön van!

A többieket nem tudom, pedig vagyunk még néhányan:
Beebeey
Niki26
Csillagfény
Mir
Lara26
Wandrea
Áfonya
Pimó
K_Dina, ők nem jeleztek vissza!!!

Most nagyon szégyelem magam, ha valakit kihagytam.... :?
Andem régóta nem jelentkezett, sem Bangi, sem Mony, Fenyőke, Sorstárs .............

Lányok van még hely!!!
Nem tudok névreszólóan senkit sem hívni. De nagyon szeretném ha jönnétek!!!!!!

Gondoljátok át!!!!!!

Holnap reggel 7:50-kor indul a vonatom.... :)

Rajtam csak a nadrág lesz kék farmer!!!!
Basszusm nincs is kék cuccom!!!! Be kell szereznem egy sálat vagy hajpántot, holnap lesz időm nézelődni!!! :roll:

Csók mindenkinek!!
Mennem kell lefeküdni!!!!!!!!!

VÁRLAK BENNETEKET!!!!!!
Vendég
 


Ella!

Ez külső hallójárat gyulladás. Szoktál úszni? Sokat piszkálod, mert viszket?

Kavicsot el fogja vinni a röhögőgörcs, de én is ettől szenvedek!!!! :lol: :lol: :lol:

Gyerekkoromban addig nyektették a fülemet nyaranta fülzsír-dugó miatt, amíg megdöglöttek a fülzsírt termelő mirigyek, emiatt hajlamos viszketni, ami miatt viszont én meg hajlamos vagyok piszkálni! :lol:
Na ettől aztán szeret begyulladni!!! :evil:
De volt már olyan sampon is, amitől viszketett!!!!!
Nekem mindig Burow kenőcsöt javasolt a dokim kezelés gyanánt fülpiszkálóval bevive, de ne piszkáljam a fülem!!!!! :lol: :lol: :lol:
De ha egyszer viszket!!!!!!!!!!!! Szétvakartam! :oops:
Szóval nem sokat ért!
Ami bevált, az a babaolaj szemcseppentővel bevive+vattadugó+ellentétes oldalra feküdni, fél óra múlva másik oldalon ugyanez! Csak tegyél egy törölközőt v. papírtörlőt a fejed alá, mert kifolyik!!!!!

De a hivatalos kezelés az, amit a dokid mondott! Vérprofi!!!!!!
Főleg, ha már fáj is!!!!!! Ilyenkor már bacik is befertőzték!!!!! Abból meg csúnya dolgok lehetnek!!!! Hétfőn mindenképp menj kontrollra!
A fülcsepp nem hiszem, h. felszívódna olyan mennyiségben, h. a babádnak baja lenne tőle!!!!! Nem köbcentire használod!!!!! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Kavicska,
én konkrétan egy senki által humorosnak nem talált poénnal (miszerint senki ne kapjon a szívéhez) jeleztem hogy sajnos nem tudok elmenni, mert nálunk itthon is közösségi élet lesz a hétvégén, a férjem volt egyetemi barátai jönnek szalonnát sütni, borozni.
De nagyon köszönöm az invitálást, szívesen elmennék! Majd a póttalin ottleszek. :)
Vendég
 


Nagyon köszönöm,hogy engem is megemlítettél Kavics,pedig én még tényleg új vagyok....De vasárnap lesz a fiaim szülinapja,vagyis most tartjuk,mert a lakásfelújítás miatt halasztgattuk...szóval holnap tortákat sütök,és készülök!!

Lehet a gyógyszer hatása,hogy iszonyatosan szomjas vagyok?? :? :shock: Na,és persze aztán látogatom a mellékhelyiséget is.... :oops:
Mikor lesz,amikor már nem kívánom a kaját,az édességet? :oops: Mert most nagyon éhes vagyok pl.reggel,meg ha nem tudok rendszeresen enni,akkor már délben is!! :oops:
pimó
 
 


Lányok!!!!

Jó reggelt!!!

Ezerrel készülök!!!!

Áfonya!
Tényleg, emlékszem, hogy írtad!!! :roll: Bocsánat, hirtelen elfeletettem a felsoroláskor! :oops: :oops: :oops:
A szívemhez kapok, mert sajnálom, hogy te sem jössz :(

Lesz egy második forduló, de azt nem én "szervezem", hátha többen leszünk.

Sok puszika!!!!

Mögyök, mert nem egyszerű a szegény lánygyerek élete reggel korán, álmosan, SZOMBATON!!!! :shock:

Rambóka!
Tényleg hahahahaha!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De legalább számtalan saját tapasztalatból származó jótanácscsal tudod ellátni a rászorulókat :)

Én ami a ksimamáknál alkalmazható gyógyszereket illeti, nem merek véleményt mondani, mert nem vagyok kismama és úgy igazából nem merültem bele... :oops: És nem szeretnék butaságot mondani!!!

De ajánlom, hogy elsősorban a kezelőorvost (főleg nőgyógyászt ) kérdezzétek meg illetve az itt lévő kismamák, akik már egy csomó nyavalyán átestek a terhesség során és gyógyszerekt szedtek, ők tudnak segíteni!!!!

Hú de helyesen írok!!! :shock:

Sietek!!!

Tehát
11 óra
Campona!!!
Feeling Cafe
1. emelet
Springfielddel szemben!!!!
A fittness terem mellett kettővel!!!!
:)
Vendég
 


Jó szórakozást csajok!!!!

Kép
babancs
 
 


Sziasztok!

Nagggyon irigykedek!!! Jó dumcsizást Nektek! Aztán beszámoljatok ám, mi volt! Nagyon várom a tudósításokat!

Pogi!
Én is hiányoltalak ám! Csak tudtam, hogy megszállás van Nálatok! :shock: Meddig??? Kitartás!!! Tanácsot sajna nem tudok adni, gondolom a p...ba nem küldheted el a kedves rokont, jobb meg nem jut az eszembe! :(
backa
 
 


Lányok!
Sajnos Ada is elkapta,és ugy néz ki rám is átragadt.Mondjuk,hogy nekem folyik az orrom az nem számít,de mi lesz most a beszokással??

Remélem a tali nagyon jól sikerült,rengeteget gondoltam rátok!Ha készültek képek,én nagyon kíváncsi lennék,és élménybeszámolóra is!
Sok puszi:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok,

úgy láccccik, én vagyok az első, aki a tali után bejelentkezik.... :lol:
NAGGGYON JÓ VOLT !!!!!! Eszméletlen klassz volt megismerni személyesen is a lányokat, látni a gömölyödő pocakú kismamáinkat (Rambóka, Rejo) az éppen hogy gömbölyödni kezdő pocakú kismamáinkat (Nóra, Csakegy, Espero),a már kibújt kisbabánkat az anyucijával együtt (Norka és Bogi ) és a küzőtéren levőket (Kincs, KAvics és jómagam....). Én nagyon élveztem az egészet, jókat dumáltunk,egymás szavába vágva, ahogy ez a vérbeli PCOS temperamentum diktálja.... :lol: Jó lett volnaha mindenki ott tudott volna lenni, remélem, hamarosan tartunk egy következő kört ! Ahová a külhoniak is el tudnának esetleg jönni...
Kavicska, ezer köszönet a szervezésért !
Vannak fotók is, remélem, feltesztek egy párat... !

Pogi drága, annyira sajnálom, hogy nyaggat az a hülye rokon. :( Vágd pofán, ha lezabálja az abroszt ! Micsoda egy bunkó ! :twisted: :twisted: :twisted: (már bocsi, hogy így beszélek a rokonról, de ez akkor is bunkóság ! )

Én végre 7 év után megismertem a sógoromat - eddig a férjem hallani sem akart róla, mert anno összevesztek - tök kedves, aranyos ember, és a két gyermeke is nagyon helyes. Eszter teljesen el volt ájulva, hogy neki hirtelen lett két unokatesója, ráadásul a kislánnyal pár év csak a korkülönbség, nagyon jót játszottak együtt. Eszter még el is sírta magát, mikor elmentek... :roll: Annyira tesó hiánya van, állandóan panaszkodik, hogy neki miért nincsen tesója,mikor mindenkinek van.... rajtunk nem fog múlni... !
zsizsik
 
 


Lányok!

Zsizsiken kivül senki nem akar mesélni h milyen volt a tali???
Biztos mindenki lefáradt..a sok kajálásba! :lol:

Pogi:)
Hát öszinte részvétem az ilyen rokonokhoz :?
A 24 órás anyós szolgálat tudom milyen,,brrrrrr :x


Rambóka :D
Akkor ezt sikeresen kitaláltuk/tad!!!!! :wink:
Uszodába nem járok,már évek óta,nem birom elviselni h csomó emberrel együtt fürödjek,,na meg csak én is fertőzném/tem volna a népet! :shock:
Nekem már annyi elég ha éjszaka nyitva van az ablak és jobban lehül a levegő,reggelre már fáj is! :?
Viszket,,,,ááá dehogy...csak állandó jeleggel a fülemet túrom a fülpiszkálóval...férjem meg morog,h nem kéne! :lol: :lol: :lol:
Könnyű neki! :D
Köszönöm..sikerült megnyugtatni h jó az a kezelés amit mondtak! :wink:
Tudsz vmit a kővirózsa virágról...annak a levelét ha kinyomod nagyon jó fülfájásra...áment kaptam rá a háziorvostól,vszeg a fülcsepp helyett azt használom!sajna nem találtam róla leirást h mit tartalmaz +mennyire ártalmas?! :roll:

Szép éjszakát Mindenkinek!
Vendég
 


Ella!

Gyógynövényekben nem vagyok otthon!!!!
Egyvalamit tudok, de azt sem saját tapasztalatból (csak a melóhelyen van egy csaj aki aloékat nevelget), naszóval állítólag az mindenre jó! :wink:
Én egyenlőre felületes égés utáni sebkezelésben láttam alkalmazni, arra jó volt! Nem tudom fülre jó-e? Majd Csakegy segít!

Ha majd gatyába ráztad a füledet, akkor a fülpucolós nyektetés helyett mindenképpen javaslom a babaolajat, ha máshogy nem, akkor azon a nagyfejű biztonsági babafülpucolón betunkolva, sokat javít a viszketésen és pótolja a hiányzó fülzsírt!!!!
Célszerű hajmosás előtt is alkalmazni, mert akkor is belemegy a füledbe a víz és feláztatja a bőrkét, amitől még jobban tud viszketni (asszem nem mondok újat :wink: )!

Azért röhej, h. az ember irigyelheti más fülzsírját! :lol: :lol: :lol:
rambóka
 
 


Sziasztok topiktalitól sajnálatosan távolmaradt topiktársak!

Sajnálom, h. nem tudtatok eljönni!
Annyira kíváncsi lettem volna rátok!!!!!
Bár agyi kapacitásomat így is jelentősen meghaladta a jelenlévők beazonosítása! :lol: :lol: :lol:
De mostmár tudok arcokat kötni a nevekhez!
Csupa tipikus dagadt, szőrös PCO-s volt jelen!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Kellett volna csinálni egy csoportképet és beküldeni a legközelebbi PCO-val foglalkozó nőgyógyász konferenciára!

Minden ellenkező híreszteléssel szemben kijelenthetem, h. Bogibaba nem is olyan kövér és hisztis, mint azt Norka állítja!!!! Tök jól viselkedett, páran akik elég bátrak voltak (én nem :oops: ) meg is fogták, és mégsem szakadt le az ég!!!!!! :lol:
Viszont ezek után elképzelem anyóspajtást!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Akár estig is tudtunk volna dumálni, de sajnos többeknek menniük kellett, úgyhogy végül 1 óra körül asztalt bontottunk, páran még elügettek pótolni a beígért palacsintát (nem árulom el, h. kik! :lol: )

Rólunk annyit, h. kiságy nuku! Pedig végül még a Brendonba is benéztünk (na ott húztam fel magam igazán!!!!! :evil: :evil: :evil: )
Úgyhogy még egy hetet adok a helyi cégnek arra h. végre meghozzák azt az ágyat, amire 4 hete várunk, aztán bemegyek és megveszem a legolcsóbb, legegyszerübb kiságyat, ami csak létezik!!!!! :evil:


Ja! Ella!

Nincs neked pollenallergiád??? És a viszketés nem úgy indul, h. mintha vmi nedv termelődne a füledben?????
rambóka
 
 


Sziasztok!
Gondolom szupi volt a tali!
Én jobban vagyok,tegnap Natit hazahoztuk,voltunk moziban és vacsizni....most itt ül a "szoknyámon"(az nincs) és mesét néz,közben eszik....és ez tök jó!
Felícia átveszi a táblázatot,szeptemberben,ha haza jönnek a nyaralásból.
Talis képek nem készültek?????Ha valaki nem tudja feltenni,küldje a mail-emre...segítek!
Na teszek egy táblát,mielött meguntok!
Adriról tud valaki valamit?????Létezik,hogy ennyi napnál tart???? Vagyis létezhet....csak ,nem jelentkezik!
Kép
OKriszti-ék! Jobbulást Nektek!!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Örülök,hogy jól sikerült a tali!!!!! :!: :!:

Niki,neked nem is tudom gratuláltam-e már :oops: , óriási gratula a babához!

Andika
Köszike!
Szted,ha most egy hétig nem megyünk bölcsibe nagyon megzavarja a beszokást? :x :shock: :?:
Ha a gyerek orra folyik "csak" ,láz,és torokfájás nincs,akkor vihetem?
Bocsi az offért,de ebbe már beleőrülök! :( :(

Ella
A kövirózsa jó a fülre!Gyerekeknek is szokták cseppenteni!

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szisztok lányok!Örülök hogy jól sikerült a találka sajnálom hogy én nem tudtam menni!!!Ha lesznek képek majd tegyétek fel mert nagyon kíváncsi vagyok!
Köszönöm mindenkinek aki szorított nekem és köszi a gratulációkat is!Bár nekem még mindíg olyan felfoghatalan ez az egész ...azt hiszem akkor fogom elhini ha UH-al is látni lehet már!
Szép napot mindenkinek!!!!
niki26
 
 


Szép vasárnapot!:)

Örülök h jól sikerült a tali,,,na én ott lettem volna rontottam volna a tipikus pco-s képet! :lol: :lol: :lol:
Abba is biztos voltam h Bogi baba nem is olyan hiszti zsák,mint ahogy anyukája leirta! :wink:

Okrisz:)
Buksi simi Adának és jobbulást! :)

Rambóka:)
Már jobban van a fülem :) ...az olajozást megfogadom ,mert nagyon jó :wink:
Fűfélékre van enyhe allergiám,vszeg az is közre játszik :?

Tuti biztos akkor látod meg azt az ágyat amit szerettél volna ,ha már vettél egyet :x ,,várj vele még!

Na megyek kajolni!
Puszi
Vendég
 


Halihó Mindenkinek!!!! :)

Most estem be az ajtón és első dolgom a gép bekapcsolása volt :lol: :lol:

Látom volt már két élmény beszámoló!!!

Lányok, köszönhetem Nektek!!!, én fantasztikusan éreztem magam. :)

Kb 10 óra 30 perckor érkeztem a Camponába és fél órát téblábóltam, hogy érkezzetek már :)

Első befutó Espero volt :) Mivel nem volt szemüveg rajtam (természetesen otthon felejtettem a Metforminommal együtt-Rambókától kaptam egy tablettát :D ) alig ismertem meg :) De amikor megállt a kávézó előtt már egyértelmű volt :lol:
A legnagyobb meglepetés számomra Zsizsik és Nóra volt, mert nem láttam róluk fényképet :)

Látni kellett volna, ahogy a frissen érkező találgatta, hogy ki kicsoda :lol: :lol: :lol:

Rambókát megfenyegettem, hogy kikérdezem a neveket, de gyorsan begyakorolta hogy melyik Nick névhez ki tartozik :)

Norkát volt a legkönnyebb felismerni :) Nem ordító, hanem éhes csomagjával együtt. :)

Amikor Bogikát a karomba kaptam, akkor rám tört a következő érzés:

NE KEM IIIS KEEEEELL, MOOST AA ZOOON NAAAL !!!! tEEG NAAAP IIIS KÉÉ SŐŐŐ!!!!

Volt három főszereplőnk: Bogika, és a két nagypocakos személyében : Rejo és Rambóka :)
Pocak fotók is készültek, de egybehangzóan az volt a kérés, hogy csak privibe, vagy emailba küldjük el annak, aki kéri. :)

Rambóka, a csoportkép sajnos későn jutott eszedbe, de tényleg jó lett volna :) PCOS fejezethez a nőgyógyászat szakvizsgához szükséges könyvbe!!!
ÍME: Tipikus PCOS-s nők!!!!

Zsizsiket meg tudom abban erősíteni, hogy tényleg egymás szavába vágtunk, nagyokat nevettünk és temperamentum van bőven mindenkiben!! :lol:

Azt nem tudom, hogy én a többieknek milyennek tüntem, de azt tapasztaltam, hogy az életben minden lány olyan, mint a hozzászólásaiban!
De igazából mindenki most teljesedett ki. Kaptam még arcot, hangot és gesztusokat :)

Jelentem az egyik palacsintazabáló én voltam :lol: :lol:

És nem utolsó sorban gratulálok a párotokhoz!!!!
Egy pillanatra megállt a tekintetem rajtuk. Figyeltem az arcukat. :)
VOlt az arcukon egy közös mosoly, vegyült bele kedvesség, félszegség és kiváncsíság. Minden esetre kíváncsi lettem volna, hogy mire gondolhatnak, amikor megláttak minket? Egy csoport hasonló sorsú nőt, mint az élete párja. "Ezek azok a csajok, akik miatt a feleségem oly sok időt tölt a neten????"

Mégegyszer hatalmas gratula Nekik, hogy elkísértek, megvártak, elhoztak titeket!!!

Remélem a következő találkozón sokkal többen leszünk. Olyanok is!!!! akik most nem voltak ott!!!!!
Vendég
 


Lányok!
Akik kérnek képet írják meg, hogy privibe kérik vagy email címre, és ha az utobbi akkor írjatok egy emailt!!! És küldöm az általam csinált néhány képet!
Vendég
 


Kavicska!Én szeretnék képeket kapni!Az email címemen valszínű röhögni fogtok:merkformin@freemail.hu
Köszi!!!
niki26
 
 


Niki 26 mingyá küldöm a képeket! :)

Itt egy cikk :)

1156679598.27.doc
Vendég
 


Niki!
Hibás az email címed, mert visszaküldte!!!

Nézd meg újra!!!
Nem merckformin??? esetleg???
Vendég
 


Szisztok!

Niki, en most olvastam a pozitiv tesztet, es szivbol gratulalok hozza!!! :lol:

Andika, sajnalom, hogy lemondtal a tablicsku vezeteserol, de azert remelem jossz majd, mert nagyon hianyoznal...

Orolok, hogy ilyen jol sikerult a tali, gondoltam Ratok tegnap delelott :lol: ...kar, hogy nem lehettem eggyut veletek :cry: ..de remelem lesz meg ujabb tali, es oda majd sikerul eljutnom....Kavicska, ha lehet, en is szeretnek kepet kapni a alice27@citromail.hu cimre.

Rejoka, ment a pu a piaci beszamoloval... :lol:

Mindenkinek jo vasarnapot, es elnezest, hogy nem tudok reagalni minden temat kimeritoen, de eleg tetemes visszaolvasni valom van meg...

Alice
alice27
 
 


Kavicska,bocsi!Elfelejtettem hogy ez már nem él!A másik:merkformin@citromail.hu
niki26
 
 


Most csókoltam be a Nutella végét. A fene a bendőmet!!! Fúú, ilyenkor haragszom magamra. De olyan jól esett!!!!! :?

Olyan lassan csatolja ez a gép a cuccot. .... haragszom rá.

Kriszta!
Gyógyulást az egész családnak. Küldöm a magyar éteren a gyógyító energiát. :)

Pogi!
Megértem, hogy kivagy a kedves rokontól, szerintem vedd lazára a figurát és inkább szórakozz rajta. :lol: :lol:
Aztán gyere és írj!!!

Alice!!!
Merre kószálsz mostanság????

Orshe!
A múltkori felsorolásból téged kihagytalak, utólag rájöttem, bocsánat!!!

Többiek????

Rambóka!
Tegnap óta azon töprengek, hogy pálcákat kiságynak honnan lehet beszerezni :roll: , nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz egy normális kiságyat találni, ami nem túlságosan megerőltető. Anyagilag!!! Kész csőd állapot!!!
Vendég
 


Kavics!Küldöd a képeket???
niki26
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok végre...pfu... (fejtörölgetés)

Lányok, sajnálhatjátok, akik nem voltak ott, már volt alkalmam részt venni 1-2 topiktalin, de ez szerintem igazán jól sikerült, bár én csak jó félórát voltam Bogival ott. Tényleg dolgozik a tesztoszteron... :lol: Szóval nem is tudom, de nem volt néha az a zavart hallgatagság, ami ilyen helyzetekben fel szokott lépni! És még bőven maradtam volna, dehát Bogi a végén azért már nyögdösődött rendesen... :wink:

Megcsodálhattuk a kerek pocakokat... :lol: Kavicskának a nagy haját... :lol: Csakegy tényleg kis hátizsákkal jött, összetéveszthetetlen volt... :lol: :wink:

Az a helyzet, tényleg anyóssal vannak a bibik. Mert tegnap anyám megjött, és Bogi nagyon jól elvolt vele, beszélgetett neki stb. Este még el is szabadultunk a párommal egy másfél órára vacsizni. Ma délben viszont megint mehettünk anyóshoz meg a vén férjéhez, ebédre, a lány úgy-ahogy elvolt ölemben, meg ott is kajcsizott stb, de a bizalmaskodást sírva utasította vissza. :? Úgyhogy tényleg pofára megy. Hosszú távon nem is tudom mi lesz, mert látszik, hogy egyszerűen irritálja őt ez a nő... :roll:

Lányok, a talin volt róla szó, meg a részletekről, de igencsak úgy tűnik, hogy Ácsot lehúzhatjuk a listáról, mert mostmár igen egyértelműen IR-es (az illetőnek a terheléses cukra lett rossz, háziorvosnál csináltatta) leányzónál azt mondta, hogy a lombik a megoldás... :shock: :x Ott vége a dalnak.

Na megyek, pusszantás, köd előttem köd utánam!
Vendég
 


Niki ebben a pillanatban küldtem el PÜben, mert valamiért küldi vissza az email cimről. Valszeg túl nagyok :roll:
Vendég
 


Kavicska!
A Brico-ban,OBI-ban,Baumax-ban is van kiságyhoz való pálca....tudom,mert férjem csinálta Nati kiságyát is!!!
.....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: