Új privát üzeneted érkezett!

Andi!
Sajna el kell mennem,mert megyek dolgozni...csak holnap leszek,mert gondolom mikor hazaérek te már alukálsz!KépAzért nem fárasztottak le nagyon?Kép
Jó éjszakát!Szép álmokat!Kép
Puszi

KavicsKép
Sok sikert az új életmódodhoz!!!! és a gyógyszer hátha meghozza a várt reményt!Kép
A hagymák tényleg egészségesek,egyél belőle sokat én is szeretem,de nem hiszem h segitene-e valamibe is.A péksüti meg tele van szénhidráttal ha nincs súly próblémád ,akkor nem gáz,szerintemKép
Milyen teákat iszol?Én kecskerutafűt,hallotál róla?
Sziasztok!!!!Kép
Vendég
 


Ella
Pont az imént olvastam a teádról.Olyan a hatóanyaga,mint a mertforminnak.Vagy merkforminnak?Hogyan kell helyesen írni????
Valami barátcserje származékot használsz hozzá?

KépKép

KépKép
okr
 
 


KrisztiKép
Nem használok semmit hozzá,sőt már két napja nem is ittam.Teljesen elfelejtettem hol találtam már,+én ilyet nem találtam róla.Le irnád léccike,h hol találtad azt nagyon megköszöném!Kép
Miért te mit használsz/tál?
Asszem Merckformin-nak kell irniKép
Jó éjszakát!
Ui.:piri már megint a kaput döngeti,érzem!
Vendég
 

 
 

AndikaKép
Szép álmokatKépKépKép
Vendég
 


Ella
http://www.csaladinet.hu/forum/viewtopic.php?t=154
Almodo hsz-e 1636-os,ha jól emlékszem.

KépKép

KépKép
okr
 
 


na itt vagyok megint csak kozben visszajottem brusszelbe. szoval tok jo latni h midnenki tajekozott es ehhez szeretnek meg hozzatenni:
http://www.noklapja.hu/index.php?id=192&szakerto_id=327060&func=kf
es irjatok be alul h PCO. egy gyogynovenyszakerto van ott es o javasolt kulonfele teakat. en is bevasaroltam. meg most valtok gyogyit. (mi meg nem szeretnenk babat de a vajakos recept lenyege a jo hormonszint es anyagcsere ami segiti a teherbe esest is)
szoval a recept kb igy nez ki: az alap egy max 200 g-os szenhidratdieta (de nekem a 200 is sok en errol mentem lentebb mert eleve vekony vagyok: semmi kenyer, liszt, krumpli, teszta, cukor, csoki). reggel ehgyomorra egy cickafark-palastfu tea kevereke (babara vagyoknak a ciklus 15ik napjan kell elkezdeni, akinek nincs mensije annak ujhold utan 9 nappal) . ha birjatok akkor mehet tobb is a nap folyaman (koromvirag is es feketeafonyalevel meg kecskerutafu) evesek utan C es E vitamin ebbol mehet 200 mg naponta. majd este baratcserje tartalmu keszitmeny ami lehet premens tabletta vagy agnumens cseppek vagy mas amit be tudtok szerezni a tajoztato szerint adagolva. ehhez hozza johet luna yoga vagy aviva torna.
ebbol en csinalom: vitaminok, szh-dieta, cickafark de koromviraggal es pilates (30 perc estenkent videorol) meg hastans heti 2szer (szinten otthon videorol a letapadt hasi izmok elenkitesere)
baratcserjet nem szedek meg mert meg ezutan megyek nemeto-ba (de lehet h itt is lehet kapni majd meg utana nezek)
na ha vki ezt mind betartja akkor helyre kene allnia par honap utan a hormonszintnek es akkor johet a baba magatol. a baratcserjevel varazsolnak mensit is. itt is van fent statisztika ahol sikerrol szamolnak be :-)
luludi
 
 


Sziasztok!
Ma vagyok a 75.napon,dokihoz,csak jövőhét csütörtökön tudok menni!KépRemélem addig megjön!
Na akkor iszom továbbra a teát,hátha jövőhónapban lesz hatása!KépKépKép
na pusza
Gabi!Merre tekeregsz?KépKépKép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!Kép
De.főztem,Du.megint állás ügyben voltam aztán sógornőmék voltak itt,jól kicsajoztam magamKép
Egész jól kikapcsoltam,most teljesen oké vagyok!Kép
Nem is volt időm netezni,de legalább nem gondolkoztamKép
Na de már láttom beléptél msn-re,majd akkor ott folyt.

Kriszti
Köszi szépenKép

Sziasztok!!!
Vendég
 


Kiléptél...Kép
Igy irom tovább!Nálad mizújsi?75cn??????Nem semmi,de nincs semmi tünet se?Na a doki majd csak tud vmi okosságot mondani.Most már várom pirit,szeretnék orvoshoz menni!Képzeld akkora bazi nagy gennyes pattim van a szemőldököm között/+az egész arcomon/h már majd meg örülök.Kép
Kész lett a kocsink!Röpke egy hónapig nem tudtok használni!
Na ennyi.Ráérsz akkor gyere,várlak...
Puszi
Gabi
Vendég
 


Sziasztok!

Mc. 3. napja. Már bevettem a ClostymatKép 5 évig szedtem tablettát, de ilyen havira, mint most nem emlekszem, harmadik nap és meg mindig patakzik. Sőt, amióta tabletta nélkül vagyok ez az első ilyen.

Luludi:
Köszönöm a tea tippeket. Mindenképpen bemegyek egy gyógynövényes-bio boltba és bevásárolok.

Ella2:
Gyümölcs, zöld és csipkebogyó teát szoktam inni. De a gyümölcsös a kedvencem. Rengeteg citrommal és mézzel.

Merckformin=metformin ez utóbbi a hatóanyag név. Ez egy antidiabeticum (vagyis olyan cukorbetegeknek adják, akik nem inzulin függőek). Jó tulajdonsága, hogy nem hypoglicaemizál, vagyis hirtelen nem csökkenti le a vércukor szintet, csökkenti a cukor felszívódását a bélből, segíti a cukor bejutását a sejtekbe, gátolja a cukor képződését a májban. Úgy tűnik ez PCOsoknál is bejött. Mindenképpen kifaggatom a dokimat. De először meg kell várnom a mc. 10-12-ik napját.
Képzeljétek találtam egy olyan kínai naptart, ami megmondja, hogy attól függően, hogy mikor estél teherbe és hány éves vagy amikor szűlsz meg lehet állapítani a baba nemét. Bár én vagyok vele, hogy teljesen mindegy csak egészséges baba legyen. És legyen!!!!!!

Pussz Mindenkinek.

Kavics
Vendég
 


Kandi,
mennyi teat iszol naponta? es pontosan milyet? kerdezd meg az orvosod csutortokon h szedhetnel-e baratcserjet (ha tudja mi az) meg probalj hasgyakorlatozni. tudom nem ugyanaz de ha mar nagyon kesett akkor en mindig melegpalackoztam meg hasfalaztam es 2 nap alatt megjott....
luludi
 
 


Liludi!
Össze vissza,hol mennyit!A munkahelyemen szoktam,megcsinálok egy kancsóval...az kb.:1,5L.
Számít,hogy mennyi vízzel készítem?Mert ugyi,belül hígul,ha ráiszok xL vizet...?!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi, megint megláttam a nevedKép
Lányok bocs az off-ért, de Kandinak üzenem, hogy a másikban Tüncsi feltette a zebrás tesztjét!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 



Szia AndiKép
Még csak most térek magamhoz,hajnali 2-re értünk haza, majd mesélek,és apának megigértem sütök sütikét!Igy csak kb este felé leszek...
Addig is nagyon szép napot kivánok!!!!
Puszi
Gabi
KépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!
Nem tudom mit tegyek.
7 hónapja próbálkozunk eredménytelenül.28 napos ciklusaim vannak. Az ovulációm eleinte a 19. napon volt, aztán az egyik ciklusban rásegítettünk Utrogestannal, hátha az a baj h. túl rövid a sárgatest fázis.Onnantól kezdve jött szépen előre a PÉ-m a 16. majd 14. napra.
Decemberben aztán minden összekavarodott - talán a stressztől - kétfázisú hőgörbe mellett a ciklus 2. felében émelyegtem, szédültem, szúrkált a hasam, állandóan álmos voltam.Már kezdtem teljesen beleélni magam h. talán most, mégis, karácsonyi ajándékként....
De aztán karácsony előtt 2 nappal megjött, nem tartott tovább 2 napnál, vmi enyhe, rózsaszínes- piros, holott előző ciklusban majd meghaltam a görcsöktől.
Gyanús lett a dolog, ciklus 10 napján elkocogtam a dokimhoz, megnézett UH-gal: pé-nek nyoma se volt, méhnyálkah. 4 mm alatt, tehát babára ebben a ciklusban ne számítsak, de az előzőben sem valószínű h. volt PÉ.
Megbeszéltük az ovulációindukciót Closty + Merional szurik.Megszerveztem a szurik beadását, mert nem fogok tudni 2 naponta bemenni a klinikára.
De azért bújkált bennem a kisördög és mértem tovább a hőmérsékletemet:14.-15.-16.-17.nap semmi emelkedés, aztán a 18.-on megindult felfelé és ott is maradt(36.8-37).Újra visszatért a régi 19. napjára a PÉ-m!Ezért nem látszott az UH-on PÉ-re utaló jel!
Így most aztán nem tudom mit tegyek: várjak még a csodára (ami "normalizálódott" 14. napi PÉ mellett sem jött össze)vagy próbáljam meg az ovulációindukciót hátha csak egy kis rásegítés kell annak a szegény kis petének h. minden egybevágjon végre, mert attól tartok h. a 28 napos ciklusban a méhnyálkah.-m már öregecske mire a pete a 19. napon végre átkepeszti magát a sok kis cisztám között.
Érdekes, hogy miután erre a hónapra feladtam a babaprojektet elkezdett rendbejönni a bőröm. Vagy ez már a Premens és a Merckformin hatása lenne? Az utóbbit még csak 2 hete szedem!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Ramboka, mitol allt vissza a 28 napos ciklusod? es miota szeded a premenst?

kandi: sztem a teanak mindegy h hogy iszod milyen higan ha a hatoanyag bemegy...nekem azt mondtak reggel ehgyomorra 1 bogre, de ha megiszod mind amit lefozol sztem az tok jo. en sozot elfelejtem. mondjuk a tabival is igy vagyok, 1 honapban legalabb 3 szor felejtem el idoben bevenni most volt eloszor h csak 1 szer kestem vele, tehat eloszor onfegyelmet kene tanulnom.... :-/

homerozes: aki csinalja mondja mar el hogy kell: en annyit benaztam: csorog az ora lecsapod es homero szajba be? vagy hogy? mi van ha egy oraval hamarabb, vagy hetvegen 3 oraval kesobb kelsz/ szamit?
luludi
 
 


Sziasztok,

megint én vagyok, 1-2 havonta fel-felbukkanok, de csak akkor, ha úgy érzem, hogy mondanom kell valamit! Kép

Tudjátok, hogy Almodo is babás lett végül? Bejött neki a módszere. Metformin, barátcserje. A dolog "szépséghibája", hogy először ebben a hónapban Clostyt is szedett... Kép Tehát volt benne kis rásegítés mégiscsak, de működött a dolog! Egy lánynak szintén, aki már 3,5 éve próbálkozott, 2 sikertelen lombik stb, összejött a metformin+Closty variációval. Úgy látszik, ez a módszer a toplistás. Mert lehet, hogy valakiknek mégsem elég teljesen a metformin, csak annyiban, hogy rendeződik a hormonkép úgy-ahogy, csökken az inzulinrezisztencia, tehát a PCO alapproblémái megszűnnek - de nincs időben PÉ, és ez gátolja a sikeres babásodást. A Closty emellett már megoldást ad a problémára, és viszonylag időben, 1-2 petesejttel ovulációt indukál, mint a "normál" nőknél! Tehát ebben is lehet gondolkodni!
A metformint egyébként a Kaáliban a terhesség 7.hetéig szedetik, fokozatosan kell abbahagyni. A legújabb ismeretek szerint nem árt a fejlődő magzatnak. Vannak cukorbetegek, akik végig szedik a terhesség alatt.
Rambóka, még egy utolsó megjegyzés Neked. Kép Jó úton jársz, nem igazán kellene ez a hormonozás... szerintem még szedd kicsit a metformint, és ha nem javul a helyzet 2-3 hónapon belül, akkor elegendő csak megpróbálkozni Clostyval, de a Merional szurit már nem nagyon kéne erőltetni... menni fog az anélkül is! Kép

Norka (18+3)
s_norka
 
 


Liludi!
Akkor nem híbáztam,hogy egész nap kortyolgatom....nem ez a baj...hogy nem jön meg!Kép
Norka!
De jó,hogy újra jöttél!Olvastam az autós történetedet...nem semmi,miket kell átélned....átélnetek!KépVigyázz azért magatokra!-és gyere gyakrabban.Hol van a forumod,vagy írásaid,régen emlitetted és mindenki dicsérte...KépDE jó 18+3!Jól emlékeztem akkor,hogy a 7.hétig kell szedni a metformint!
Gabi! Nem semmi,hogy a hétvégén,mennyire eltüntél....pedig holnap munka,és egész nap nem tudunk dumcsizni!Délutános vagyok!
Rambóka! Sok lánynak bejött a Lh teszt,nem próbáltad?Igaz drága,de ha ketté vágod...dupla ideig jó!-és ezzel elcsípnétek....akár a 15...19 napot is!
OKriszti Merre vagy,semmi letargia!!!!!!***********************************************
pusza *Andi*
Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok lányok!
Írtatok ma jó sokat,de örülök neki!!!!Kép
A bőröm nekem is tiszta ragya ebben a ciklusban,pedig már 2 hónapig szinte semmi pattim nem volt,még mensi előtt sem.Most ez mitől van,megint????????
Lehet vissza kellene térnem az esti 5 mg bromora.Most 2,5 mg-t szedek.Szerintetek?

Rambóka
Nekem kb.21-23 napon van p.é.-m. a árgatest fázisom pedig úgy 7-10 nap.

Andika
Semmi bajom már!Szerencsére "csak " a szülinapom volt zűrös.
Itthon van a férejecském,most azért jövök ritkábban.Majd kedden ismét belelendülök az írásbaKépKép

Norka
Én is olvastam,sajnálom!Vannak ilyen zűrös napokKép

Puszika:Kriszti

KépKép

KépKép
okr
 
 


Luludi
Szeretettel várunk a hőmérős topikba!Gyere,és ellátunk tanácsokkal,ha akarod!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Andika!
Este 6h óta kb. voltam,de msn-en nem láttalak igy nem olyan rég elkezdtem olvasni...Sajna h nem sokat dumcsiztunk,de majd pótoljukKép
Mi újság nálad?Jól telt a hétvégétek?Na kaptál már rucit?Képzeld Tegnap este óta úgy fáj mindkét petefészkem mint állat,akármit csinálok nem múlik!Nem'tom mitől???
Ha még olvasol,akkor vagyok még!!!
Ha nem akkor szép álmokatKépKép

NorkaKép
Ha már megláttom a neved tudom h vkinek van pocilakójaKépGratula neki!
Mekkorák vagytok már???Remélem nem kérdezek olyat amit elvileg tudnom kéne,de lehet már tudni h tökös vagy nunis lesz?

Kriszti,Rambóka,LuludiKép
Sziasztok!!
Gabi
Vendég
 


Kedves Kandi 72,
Köszi, hogy átnéztél a Dévay topikra.

Liludi,
Infót kaptam Kanditól, hogy te esetleg tudsz behozni barátcserjés dolgokat(Mastodynon) vény nélkül. LEginkább teára vágyom mert azt láttam, hogy van ilyen és inkább az mint bogyók. Szerinted van ilyen vagy csak az USA-ban, mert a neten csak onnan tudnék rendelni. Az itthon árult készítmények közül a PreMens tablettában van ilyen és most a Kaális topikon szedte egy lány és rendbe tette a ciluást és teherbe esett. Egyenlőre még nem tudom elkezdeni majd csak február végén, március elején csak addig szeretnék minél több infót megtudni róla, bár majd azt, hogy érdemes-e szednem egy februári műtét dönti el.

Addig is köszi az infót

Farkasok Judit

Kép
farkasok
 
 


Sziasztok!

kb 3 hónapja olvasgatom a forumot, amióta kiderült, hogy PCO-m van. Abbahagytam a fogamzásgátló szedését kb 9 év után (bár babát még nem szeretnék). Először megjött 49 napra, majd 51 napra két napig, utána 60 napig semmi, ekkor mentem UH-ra ahol megláttak a pici cisztákat. Norcolut, vérvétel. Hormonok teljesen rendben, LH/FSH 1,2, vércukorszint, inzulin rezisztencia normális. Utána magától megjött 31 napra. A következőt már nem tudtam kivárni, mert el kellett kezdenem a Diane 35-öt, mivel most még nincs itt az ideje a baba projektnek (sajnos). Egyéb tünete a PCO-nak nincs nemhogy túlsúly, de az utóbbi időben az idegesség miatt még fogytam 5 kg-t. Szinte minden pillanatban sírni tudnék, annyira félek, hogy majd esetleg nem lehet kisbabám. Tudom nem szabad erre gondolni, majd ráérek akkor aggódni. Azt szeretném kérdzeni tőletek, hogy szerintetek a Diane35 mellett mit érdemés még alkalmazni. Gyógyteák, barátcserje tartalmú szerek (bár valahol azt olvastam ezt hormonnal együtt nem nagyon ajánlják) Esetleg van értelme a Metformin elkezdésének már most, akkor is ha csak kb 2 év múlva szeretnénk neki látni a baba projektnek?


Köszi:
Gerda
ppg
 
 


Sziasztok!
AndiKép
Hogy vagy?Mizú?Na milyen lett a fánk?
Nálam semmi extra,várlak msn-en!!!!Kép

GerdaKép
Üdv itt!
A gyógyszerrel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni,de vki bizti segit majd.
Nyugodj meg, szedd a gyógyszert,és hamár eljött a babásodás ideje akkor feküdj rá a dolgokra.Az orvosok úgy is megmondják h mit kell majd csinálnod, szedned.Nem élhetsz addig "rettegésbe"!

Hellóka!!!!
Vendég
 


hello
PPg: en is hasonlo szituban vagyok, fogigatlozok, mert babat meg nem szeretnenk de az egesz frusztral. nekem is az a celom h a fogigatlo mellett rendbetegyem a dolgokat, megagyazzunk a babnak :-) es ezert is nem szedek dianet csak yadine-t nekem azt mondta az nlc-n a gyogynovenyszakertos h lehet baratcserjezni mellette (lentre bekopizom mit irt) viszont a cickafarkra azt irta h gyengitheti a fogigatlo felszivodasat. szoval mar nem tudom mit kene csinalni. raadasul nekifogtam a szenhidratdietanak de allandoan ehes es almos vagyok es ugy erzem mingya elajulok... :-(

farkasok: en most belgiumban vagyok de a parom nemetben. tehat amit itt lehet kapni recept nelkul abbol tudok vinni/kuldeni. utananezek miben van baratcserje es megkerem a paromat is kerdezzen utana.

ezt irta a noci:
PCO

Kedves Judit,

PCO-m van, de mivel meg nem szeretnenk babat fogigatlot kaptam. kerdeseim:
1. van-e ertelme fogigatlo mellett a cickafark-koromvirag kevereket inni (napi 1 bogre reggel ehgyomorra)
2. hogyan mashogyan erhetnem el a cisztak visszahuzodasat es a hormonszint beallasat (mindig volt mensim de most a tabletta mellet meg koztiverzeseim is vannak amit rendbe szeretnek tenni)
3. hallottam a baratcserjerol es annak hormonerosito hatasarol. mivel orvosok erre nem tudnak valaszolni szeretnem tudni hogy szedhetem-e fogamzasgatlo mellett.
koszonom
lulu
Antalné Putnik Judit / 2006-01-15 22:30 Válasz / #2149
Kedves Lulu!

Kínai angyalgyökérteát igyon. Egy teáskanálnyit főzzön 1 bögre vízben 5 percig, a menses és a köztesvérzés rendezésére. A ciszták fölött testgyertyát égessen 5 egymást követő napon át. A barátcserje kizárólag gyógyszertárban kapható, homeopátiás szer formájában, azt szedheti fogamzásgátló mellett.

es meg valami: ma kene bevennem a levelbol az utolso tablettat, erre barnazas utan most gorcsolok ezerrel h orak kerdese h megjojjon. (igaz h a tegnapit 12 oras kesessel vettem be). viszont egy hete minden este tornazok itthon (pilates) sztetek ez okozhatja? rendes gorcsos mensi...sztetek bevegyem ma az utolso tabit vagy hagyjam? :-(
luludi
 
 


Hú de lemaradtam! Na akkor vegyük sorban!
Először is Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást!

Luludi!
Világéletemben 28 napos ciklusom volt,13 éves koromtól 17 éves koromig "percre pontosan", pl 3. gimiben mindig fizikadogára haltam meg, a tanár biztos volt benne h. szimulálok, de csak az történt h. a 28 nap az pont 4 hetente a hét ugyanazon napja, ő meg pont 4 hetente íratott dogát, hát ezért maradt meg bennem ennyire!
Szóval miután sosem volt ciklusproblémám minden vizsgálat nélkül felírták nekem annó a fogigátlót.2-3 éve pokoli fejfájás miatt kellett abbahagynom, rá 2 hónapra egyszercsak kirügyeztem, mint a fák.Tiniként nem voltam ragyás, úgyhogy furcsállottam a dolgot, de a dokim megnyugtatott,h. csak átmeneti hormonzavar majd elmúlik. Nem múlt el. Akkor elküldött UH-ra.
Amikor kiderült a PCO kétségbeestem. Aztán átrágtam magam a neten elérhető infókon, néhány fafejű szakbarbáron és eljutottam a jelenlegi dokimhoz. Én megbízom benne, eddig ő volt az egyetlen aki naprakész a kezeléseket illetően. A Merionalt is azért írta a Closty mellé mert a PCO néha nehezen reagál a Clostyra.
Hőmérőzés: Nem fontos az h. minden nap uakkor mérd, csak az a fontos h. előtte semmiféle fizikai tevékenységet ne végezz(pl ne kelj fel wc-re SE!). Én hétközben 6 kor kelek , hétvégén 9-11 felé(lustaság fél egészség!)és eddig még semmi problémát nem okozott.Ha pl fél 4 körül kimegyek pisilni az se zavar be, ha utána 6-ig alszok.De nyelv ALATT mérd!

Norka!
7 hónapja küzdünk elvileg normál ciklussal!Látod a barátnődnek is csak egy kis rásegítés kellett, lehet h. nekem is bejön.Az a baj h. sürgős lenne a dolog!A metformint mindenképpen szedni fogom most már 1+1/2-nél tartok!!+ premens+ bromo Kép

Andi!
Már 7 hónapja használom.Tényleg nem túl olcsó.Az a furcsa hogy úgy emlékszem az elején még az volt beleírva h. reggeli vizelettel teszteljünk, most meg az hogy azzal pont nem. Vagy már a Cavintont is fel kell vennem a gyógyszerlistámra? Kép
Hogy lettünk színesek???

Kriszti!
Nekem a karácsony okozta a kavart.Voltam olyan hülye h. meghívtam a párom tesóit családostul karácsonyozni.Aztán 2 nappal karácsony előtt megjött pedig már biztos voltam!Összeomlottam.Aztán rájöttem h. nem fogom tudni elviselni a 3 sógornőmet az össz 4 gyerekkel és a jótanácsaikkal h. mit kéne máshogy csinálni h. összejöjjön, meg a lesajnáló tekintetüket! Úgyhogy mégjobban összeomlottam.Szétbőgtem a fejem aztán összevakartam magam és végigcsináltam, érezhették a dolgot, mert egy mukk nem hangzott el az ÉN babásodásommal kapcsolatban.Hálás voltam.

Gerda!
Én ugyanígy kétségbe voltam esve az elején.Egyelőre szedd nyugodtan a Dianét legátolja a ciszták növekedését és a hiperandrogén tüneteket( szőrök, ragya, hajhullás).Azt nem tudom h. a metformint lehet-e mellette szedni, ezt a dokidtól kérdezd meg, de szerintem nem árthat.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Hú de lemaradtam! Na akkor vegyük sorban!
Először is Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást!

Luludi!
Világéletemben 28 napos ciklusom volt,13 éves koromtól 17 éves koromig "percre pontosan", pl 3. gimiben mindig fizikadogára haltam meg, a tanár biztos volt benne h. szimulálok, de csak az történt h. a 28 nap az pont 4 hetente a hét ugyanazon napja, ő meg pont 4 hetente íratott dogát, hát ezért maradt meg bennem ennyire!
Szóval miután sosem volt ciklusproblémám minden vizsgálat nélkül felírták nekem annó a fogigátlót.2-3 éve pokoli fejfájás miatt kellett abbahagynom, rá 2 hónapra egyszercsak kirügyeztem, mint a fák.Tiniként nem voltam ragyás, úgyhogy furcsállottam a dolgot, de a dokim megnyugtatott,h. csak átmeneti hormonzavar majd elmúlik. Nem múlt el. Akkor elküldött UH-ra.
Amikor kiderült a PCO kétségbeestem. Aztán átrágtam magam a neten elérhető infókon, néhány fafejű szakbarbáron és eljutottam a jelenlegi dokimhoz. Én megbízom benne, eddig ő volt az egyetlen aki naprakész a kezeléseket illetően. A Merionalt is azért írta a Closty mellé mert a PCO néha nehezen reagál a Clostyra.
Hőmérőzés: Nem fontos az h. minden nap uakkor mérd, csak az a fontos h. előtte semmiféle fizikai tevékenységet ne végezz(pl ne kelj fel wc-re SE!). Én hétközben 6 kor kelek , hétvégén 9-11 felé(lustaság fél egészség!)és eddig még semmi problémát nem okozott.Ha pl fél 4 körül kimegyek pisilni az se zavar be, ha utána 6-ig alszok.De nyelv ALATT mérd!

Norka!
7 hónapja küzdünk elvileg normál ciklussal!Látod a barátnődnek is csak egy kis rásegítés kellett, lehet h. nekem is bejön.Az a baj h. sürgős lenne a dolog!A metformint mindenképpen szedni fogom most már 1+1/2-nél tartok!!+ premens+ bromo Kép

Andi!
Már 7 hónapja használom.Tényleg nem túl olcsó.Az a furcsa hogy úgy emlékszem az elején még az volt beleírva h. reggeli vizelettel teszteljünk, most meg az hogy azzal pont nem. Vagy már a Cavintont is fel kell vennem a gyógyszerlistámra? Kép
Hogy lettünk színesek???

Kriszti!
Nekem a karácsony okozta a kavart.Voltam olyan hülye h. meghívtam a párom tesóit családostul karácsonyozni.Aztán 2 nappal karácsony előtt megjött pedig már biztos voltam!Összeomlottam.Aztán rájöttem h. nem fogom tudni elviselni a 3 sógornőmet az össz 4 gyerekkel és a jótanácsaikkal h. mit kéne máshogy csinálni h. összejöjjön, meg a lesajnáló tekintetüket! Úgyhogy mégjobban összeomlottam.Szétbőgtem a fejem aztán összevakartam magam és végigcsináltam, érezhették a dolgot, mert egy mukk nem hangzott el az ÉN babásodásommal kapcsolatban.Hálás voltam.

Gerda!
Én ugyanígy kétségbe voltam esve az elején.Egyelőre szedd nyugodtan a Dianét legátolja a ciszták növekedését és a hiperandrogén tüneteket( szőrök, ragya, hajhullás).Azt nem tudom h. a metformint lehet-e mellette szedni, ezt a dokidtól kérdezd meg, de szerintem nem árthat.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Farkasok
Barátcserje van a Premens,Agnus castus,Mastodynon szerekben.A Mastodynont kivéve,egyik sem vényköteles.Bemész a gyógyszertárba,és megveszed.

Hát ,lányok,én a bromocriptinen kívül semmi mást nem szedek.Azt hiszem pénteken elmegyek a dokimhoz,mert már jól berezeltem.Kikönyörgök egy UH-t,meg hormonlabort,valamint ha Merkformint nem ad,akkor fogigátlót.Csak haladjunk már vhová!!

Kandika
Dolgozol,hogy nem jössz?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Szia Rambóka!

Csaknem három év tapasztalata beszél belőlem, az elején nekem is ennyire sürgős volt, aztán csak elbaltáztam a dolgokat, mert a dokikra hallgattam... vagy megfogadod amit mondok, vagy nem. Kép Szóval a Closty meg a Merional ég és föld! A Closty csak az agyalapi mirigyre ható tabletta, a Merional viszont kőkemény hormoninjekció, csakúgy, mint a Puregon, a Gonal-F és társai! A szakirodalomban köztudott, hogy a PCO-sok vetélési aránya 30%, duplája a normálisnak. Miért? Mert egészen az elmúlt évekig náluk 1. hormonkezeléssel érték el a peteérést, és az így létrejött terhességek instabilabbak 2. az alap probléma nem rendeződött közben, tehát megmaradt a terhesség elejére is a magas LH- és gyakran tesztoszteron szint, ami nem jó a terhességnek.
Ezt a tapasztalataim teljes mértékben alátámasztják, a PCO-s brancsban, ahova tartozom, szinte mindenki átesett már hormonkezelésen, de 1 lombikos sorstársam kivételével így SENKINEK nem sikerült vagy a terhesség, vagy a baba (elvetéltek)! Én is!
A Closty valóban csak a PCO-sok felénél csinál pé-t, de nem úgy metformin mellett. Hiszen ha a metformint legalább 3-4 hónapja szedi a nő, akkor az alap problémák is rendeződnek, így a Closty is 90%-os hatásfokkal működik, és normális terhesség jön létre belőle. De van, hogy a Clostyra sincs szükség, megy anélkül is, teljesen spontán pé-vel! Kép
Hát csak gondoltam, megosztom azért azt, amit tudok erről a témáról. Az elején én is azt hittem, hogy majd a dokik "gyorsan" csinálnak nekem gyereket, és nem így lett, rá kellett jönnöm utólag, hogy a lassabb, de biztosabb és lehetőleg kármentes út a nyerő. Addig túlestem inszemeken, 2 lombikon, 2 vetélésen (egyik méhenkívüli), 2 laparoszkópián (az egyik súlyos szövődményeket okozott)...

Ella Kép Ha együttműködő lesz a baba, akko ma tudjuk meg elvileg a nemét...

Norka (18+5)
s_norka
 
 


Luludi!
Hát ez az már én sem tudom mit lehet és mit nem. Mindenki mást mond ezekkel a teákkal kapcsolatban. Egyszer azt mondják nem lehet sokáig inni, egyszer meg azt, hogy nyugodtan. Ez kész orület. Most valahol találtam egy másik teát, aminek a neve kecskeruta fu;. Állítólag ennek olyan hatása van, mint a metforminnak. Hallottál már róla? Egyébként annak a csajnak én is írtam Kép
Volktam homeopatánál, aki a következo homeopátiás szereket ajánlotta. Ezek rendbe tehetik a ciklust, és lehet fogamzásgátló mellett is szedni.
Pulsatilla D6 3X10 golyó étkezés elott elszopogatni
Thuja occ D12 1X10 golyó étkezés elott elszopogatni
Nekem több orvos is azt mondta (nogyógyász és endokrinológus is), hogy eloször célszeru kb 3/4 1 évig Dianet szedni, mivel az "erosebb" és talán ettol gyorsabban felszívódnak a ciszták és utána át lehet térni Yadinre, vagy valami másra, aminek hasonló a hatóanyaga.

Rambóka!
Szakbarbárral találkoztam én is eléggel. Ezért most nincs is egy normális orvos akiben megbízok. Az egyik egybol laparoszkópiát ajánnlott, a másik elkeverte a leleteimet és feleslegesen váratott 3 hetet .....Most kicsit jegelem a dolgot, és majd tavasszal úgy is idoszerulesz egy kontroll és rákszűrés, na majd akkor próbálok egy olyat találni, aki normális és ért is a PCO-hoz. Ha egyébként tudtok ajánlani valakit Pesten, azt megköszönném.

Gerda
ppg
 
 


Sziasztok!

Jaj lányok én teljesen el vagyok veszve. Kép Probálom enyhiteni ezzel a mosollyal a szavaim súlyát, de komolyan.
Amióta tudom, h PCOam van, azóta teljesen kiműveltem magam a neten. Én most kapom a második havi closty kezelést, de a 3,napi LH/FS magasabb, mint az eddigi kettő: 2,9. Úgy tűnik ennek sem lesz önállóan hatása. Ma elmentem egy igen nagytudású endokrinológushoz és a metforminról kérdezgettem. Azt mondta, hogy NE!!!! szedjem. Mert nem javasolt mellette a teherbe esés. egyébként én is olvastam farma könyvekben, hogy terhesség és szoptatás alatt ellenjavalt. Az interneten pedig sokan arról számolnak be, hogy már mindenen átestek és semmi nem hozta meg a várva várt babát, csak a metformin. Amúgy azt is mondta a doki, hogy igazából azoknál hatásos, akik túlsúlyosak, cukorbetegek, vagy inzulin rezisztenciások. Nekem ilyen nincs. És csak végszükség esetén javasolja.
Szóval én már teljesen kivagyok. Pénteken megyek a nőgyógyászhoz, kivancsi vagyok, hogy ő mit fog mondani.

A Kaáliban 7. terhességi hétig javasolják? Már nem tudom, hogy mit higgyek. Azt látom, hogy a closty önmagában semmit sem ér nálam. Most jön a többi. ..Kép
Nagyon bizonytalan és összezavarodott vagyok.
És ami a legrosszabb, hogy minden egyes dokis talalkozó nagyon felkavar. Ami jó, hogy megtaláltam ezt a honlapotKép és már kezdek tudni beszélni erről az egészről a családomnak és barátaimnak. És nagyon sok bíztatást kapok. Kép

Na csak ennyi, de eldöntöttem, hogy veszek ilyen "csoda" teákatKép
Sziasztok!

Norka gratula a babához!

Kép
Vendég
 


Aranykavics!
Ez hihetetlen,hogy a Te dokid...mit mond!Itt több lány,sőt a többi forumon is terhesek lettek a metformin kezelés alatt!Norka is ennek a gyógyszernek köszönheti a "kislányát" és Nekem eddig már volt 2 ciklusom hormon nélkül...és eddig még soha sem,mindig hormont szedtem.Igazából,az ember a sok hormontól hízik el,nem pusztán a PCO-tól.A Te eltérésed,szerintem indokolná a szedését....de Te döntessz!Mi itt biztos,nem fogunk győzködni...mi itt tanácsokat osztogatunk,saját tapasztalatunk alapján.
Szóval passz!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kandika
Mensiterén van már előrelépés?Mikor mész dokihoz?

Ella
A kecskerutafű teát hogyan csinálod?Mennyit kell inni belőle?Hol lehet venni?

Láttam itt vhol ezt a topikon,de most nem találomKép
Ha esetleg valaki tudja,légyszike írja meg nekem!
Puszika mindenkinek!!!!KépKép

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok!

KrisztiKép
Sztem bárhol lehet kapni,én egy gyógynövényesnél/Herbária/ vettem,asszem vmi 130ft-ért.Rávan irva a teára az elkészitése,de én egyszerre megcsinálok egy nagy kannával, találomra rakom beleKépátl. napi 1l iszok belőle,na azt már nemtom lehet-e annyit,nem hiszem h ártanék vele.
Nálad miújság?
Puszi Gabi
Vendég
 


Megtaláltam, 2dl forralt vizbe 1kk teát 5-10 percig kell áztatni.Könnyű volt mert én irtam anno...Kép
Vendég
 


PPg: irtam fent a vajakos receptben is a kecskerutafut. a lombikababa.hu oldalon olvastam rola. (ott is van sokminden a PCOrol es a gyogyulasrol)

Sztem aranykavicsnak azert nem javasolta a doki a metmorfint mert nincs inzulinrezisztenciaja sem cukorbetegsege (neme azert mert nem javallott csak lehet h okot akart mondani)

amugy valaki leirna h konkretan mi a metmorfin hatasmechanizmusa? mert ha jol okoskodtam akkor egy kemeny szenhidrratdietaval el lehet erni "ugyanazt" az eredmenyt. a noklapjan van olyan csaj aki azt irta h ha betartotta a dietat akkor megjott neki a mensije rogton. (en 1 hete csinalom a dietat meg a tornat es tegnap(elott) megjott a mensim 4 nappal a vart elott a tabletta utolso szemenel. szoval valamitol csak megjott.... (meg cickafarkoztam) az mar mas teszta h ennek nem igy kene, de ugy tunik jol reagalok a vajakos modszerekre. legalabbis ami a mensifakasztast illeti.

viszont lanyok en nem nagyon vagyok kepben h Ti hol tartotok. nem foglalnatok ossze roviden?
luludi
 
 


NorkaKép
Kiváncsi voltam és átlestem a másik topicbaKépNAgyon-nagyon gratulálok a kis nunisodhoz!!!!!!!Névvel hogy álltok?

Azzal teljesen egyetértek amit Kandi és Norka mondott!Lehet akár milyen nagy tudású orvos vki,neki nincs ciklusa,nincs petefészke,nincs cisztái, ő nem érzi azt amit mi!És ha konkrét nem tom hány pl. van hogy igenis a Merckforminnal sikerült az a baba,akkor miről beszélünk?!4 évig szenvedtem egy betegségben az orvosok azt mondták, bocsi rengeteg gyógyszert adtunk nem értik mi van!És mikor egy nagyon jó orvos végre kigyógyitott vissza mentem a régi nőgyógyimhoz,és mondta szégyen nem szégyen mondjam már el mit éreztem,miket szedtem és végül mi használt.
Ezt jószándékú hozzászólásként irtam!!!
Hellóka
Vendég
 


Ella
Köszi a receptet!Kép
Veszek kecskerutafüvetKépMég annyit kérdeznék,hogy cukrot,v. mézet ,esetleg édesítőt szabad beletenni?KépAzt gondolom,hogy a mensi kezdetétől kell inni.Vagy nem számít,mikor kezdem?

Nálam most nem tudom mi van,mert pár napja elég rosszul érzem magam.Hányinger,szédülés,hasfájás.Azt hiszem megtámadott vmi vírus,vagy az álmatlan éjszakák vesznek revansot.


Luludi
A férjem,esküszik rá,hogy sporttal sokféle betgség gyógyítható.
Már közölte is velem,hogy februártól aerobikra fogok járni,ha tetszik,ha nem.Szte az eredmény garantált!Kép

KépKép

KépKép
okr
 
 


KrisztiKép
Nem hallottam semmi olyat h ne lehetne-e belerakni vmi édesítőt,mondjuk szeretem eleve az ilyen teák izét,igy én nem rakok bele semmit.
Sztem bármikor elkezdheted inni!
Szomoró,jobbulást akkor.Sok c-vitamin,forró tea és sok alvás!!

LuludiKép
Megint egy jó kérdésKépPont most olvastam h diétával nem lehet ugyanazt elérni,mint amit a gyógyszer tud,annál a lánynál meg úgy látszik ez vált be.Biztos sokat segit a diéta,de...nem tudomKép
Valaki hátha tud nagyobb okosságot mondani!Kép
Sziasztok!
Gabi
Vendég
 


Sziasztok,
megint én. Kép Bogi lesz a neve a kislányunknak. Kép Remélem nem gondolja meg magát és mostmár nem növeszt kukit. Kép

Kavics,azt pl. tudod, hogy a Clostynak hosszabb távon van olyan hatása, hogy az LH-szintet valamelyest növeli? Kép Ezért lehet, hogy romlott az arány. Tehát a PCO-soknál amellett, hogy sok esetben 1. nem vált ki ovulációt 2. még több cisztát növeszthet, tehát súlyosbítja a helyzetet, még az LH szinten is ronthat (a ciszták is "termelik" ezeket a rossz hormonokat, a laparoszkópia hatásmechanizmusa ez: kipukkasztják őket, a hormonszint átmenetileg (!!) helyreáll). A metformin viszont mivel hónapok alatt csökkenti az inzulinrezisztenciát, megváltozik az endokrinológiai rendszer és a hormonszintek is beszabályozódnak, a régi ciszták felszívódnak, újak nem képződnek, a petefészek normalizálódik - emellett a Closty inkább hasznos, mint árt. Pfu. Ez most így tömény volt, de a nagy lényege a dolgoknak ez. Kép
A metforminról még annyit kell tudni, hogy a külföldi tanulmányok szerint, nem tudni miért, de a nem inzulinrezisztens PCO-sok nagy százalékán is segít. Kifejezetten én sem vagyok rezisztens (csak minimálisan), mégis segített. Hogy ennek mi az oka, még nem tudják. Valószínűleg olyan bonyolult mechanizmusok zajlanak le bennünk, amit még nem tudnak lemodellezni, de tény, hogy a metformin működik. Egyébként hogy csak a diabéteszeseknek lehet adni, és terhesség mellett/előtt nem, az régi beidegződés. Bocsánat hogy ilyet mondok, de az az orvos, aki lépést tart a korral és továbbképzi magát, olvassa a szaklapokat, az már nem mond ilyet.
A terhesség melletti szedéséről: valóban nem is szabad azonnal abbahagyni terhesség első heteiben, csak fokozatosan. Már csak azért sem, mert tegyük fel az a súlyos PCO-s aki egeket verő inzulinszinttel és LH szinttel büszkélkedhetett korábban, és abbahagyja a metformint nagyon gyorsan, akkor félő hogy újra destabil lesz a hormonszintje a 12.hét előtt, és ez veszélyezteti a babát. Ezért javasolják a 6-7.hétig való szedést és lassú leállást a Kaáliban. A személyes ismerőseimnél már három egészséges baba született így, égvilágon semmi bajuk nincsen, természetesen.
Sőt, már a sima belgyógyász háziorvosokkal is ismertetik ezt a metforminos témát újabban Magyarországon... ez saját info. De ebben sem egységes Európa, mert pl. a barátnőm Franciao-ban él, ott még a régi beidegződés van a metforminról, el is hajtotta az orvos, hogy zöldségeket beszél (ő nagyon súlyos PCO-s volt). Aztán itthonról hozatta a Merforalt vagy mit, és 2 hónap alatt teherbeesett...

Norka
s_norka
 
 


Ja még egy Kép : Almodonak majd jelzem, de már máshol is felvetődött, hogy hiányzik a vajákos írásából (ami a Lombikbaba.hu-n is fent van a PCOS alatt), hogy gyakorlatilag hogyan kell ezt a teát inni (pl. kecskeruta).
Nos, nincs túl jó hírem: éhgyomorra, ízesítés nélkül kell inni, lehetőleg napi legalább kétszer, ha jól tudom... Kép Másképp sokat veszt a hatásából.
s_norka
 
 


Norka
Grat a kiscsajhoz!Szép neve lesz!!!Kép
Köszi az infót a teáról,és a mertforminról.A teás kissé elszomorítottKépDe megpróbálom!Kép

Még egy kérdés:Sztetek létezik,hogy a PCO elmúlik?Már úgy értem,hogy gyógyszerek szedése után stb. már nem tér vissza?

KépKép

KépKép
okr
 
 


Norka
A Bogi cuki név!!Kép
De jóóó, én egyébként titkon kiscsajszit szeretnék,na de ha fiú lesz...az se lesz bajKép
Köszi az infókat,számomra nagyon hasznosak!!
Gabi
Vendég
 


hat sajnos (lusta vagyok) egyet kell ertsek a ferjeddel :D en is azota nyavajgok miiota abbahagytam a sportot. elotte csini voltam vekony egeszseges, most meg szottyad a fenekem meg hormonok... ezert is kezdtem el a pilatest... de arra almomban sem gondoltam h ilyen hatasos...
luludi
 
 


Kriszti
ezt találtam még:
A gyógynövényt leforrázva a belőle készített tea kihülése után fogyasztható,napi 2-4 csészével lehetőleg egyenletesen elosztva,étkezés előtt.
Hát akkor marad a keserű tea!Kép
Vendég
 


Az egyik legjobb baratnom is bogi :-) szep nev :-)

a metmorfinrol: a nemetorszagi laboreredmenyemen rajta allt az is h gyermekigeny eseten a metmorfin szedese ajanlott de ez nincs engedelyezve (de azert odairtak az adagolasat) es helyette egy masik gyogyszer nevet javasoltak (adagolas nelkul) es ott alltak az uj kutatasi eredmenyek is.
luludi
 
 


AndiKép
Behúzott az ágy???Kép
Jut eszembe,ma csak olyan 19h körül leszek a doki miatt.
Jó pihizést!
Jó éjszakát NektekKép
Pussz
Gabi
Vendég
 


Jó reggelt!
Na jó sokat írtatok!....KépKépKép
Gabi-bocsika,Natival néztem a Micimackót és elaludtam,2-kor ébredtem...Na akkor ma7-után,mert ma Én is 6-ig vagyok!
Nekem pl.:az Adimetet ajánlották,de a dokim ragaszkodott,hogy a Meckformint szedjem,méghozzá a 850mg-osat!!!!Holnap megyek Uh-ra,kiderül,a cisztáim mit műveltek bent!
Szép napot!Nekem a mai nagyon húzos lesz!Legyetek jók....írjatok!
***pusza Andi***

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na ma beszereztem a "kecskes" teat. Olyan jo, hogy munkaba menet van egy hatalmas bio nagyker az uton es lehet egyenileg is vasarolni, bar a mi cegunknek van kartyaja es igy meg kedvezmeny is jar. Mindent lehet kapni.

Egyebkent a gyogyteakat altalaban tenyleg ehgyomorra es izesites nelkul kell inni, akkor a leghatasosabbak.

Most hallottam egy ujjabb homeopatias szerrol, ami az egyik baratnom ismerosenel bevalt. Bar neki nem volt semmi problemaja se a ferjenek, de evekig nem jott ossze a baba. A szer neve: Gynex. Hat ki tudja. Az biztos, hogy ha majd eljon nalunk a baba projekt ideje akkor en minden homeopatias szert ki fogok probalni, ki tudja kinek mi jon be.

Az inzulinrezinsztenciarol egy endokrinologus azt irta nekem, hogy "Az inzulin-rezisztencia vizsgálat az egyéni diagnosztikában nemigen
értékelhet?, nagy hibahatárú módszer, a gyakorlatban ennek eredményét?l
függetlenül kell a helyzetet megitélni (csak csoportos összehasonlitásban
mondható el, hogy a PCOS betegek átlagban rezisztensebbek, mint a nem
PCOS-esek)" Es meg azt is irta, hogy ettol fuggetlenul nekik is a metformin a legjobb gyogyszer jelenleg. O az a doki - Petranyi Gyula - , aki írta azt cikket "Amit 2005-ben a PCO-rol tudni kell" vagy valami hasonló címmel. Tok rendes csak sajna Cipruson rendel Kép. Irtam neki e-mailt tobbszor es mindig nagyon reszletesen, valaszolt.

Okr!
O azt mondta, hogy a PCO egy kronikus allapot es atunetek mindig visszaternek.
ppg
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: