Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
már régóta olvaslak titeket, csak még nem volt merszem bekapcsolódni :oops: eddig a beültisben írogattam és néhányotokkal priviztem. Már annyi mindent megtudtam ebben a topikban, ez nagyon klassz, most tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Májusban volt laparom, itt derült ki a PCO-m - ezt akkor drilllinggel megoldották. Nálam egyik oldalon sem egyértelmű az átjárhatóság, a férjemnél is gondok vannak - így kezdtük el a lombikot. Nem sikerült, pedig elég jól indult. A lombikos doki azt mondta, ne szedjek a PCO-ra gyogyit, mert a műtét után átmenetileg jól működik minden. Jövő héten lenne a fagyis beülti. Közben voltam belgyogyinál, aki tovább küldött egy diabetológus/endokrinológushoz. Csináltatott terheléses cukrot, inzulint és minden egyebet is megnézett. A vérképem tökéletes, kivéve az inzulint. Nagyon tájékozott volt, mindent tudott a PCO-ról és az IR-ről. Itt azt olvastam, hogy ti szinte mind Metformint szedtek. Ő pedig azt mondta, ezt semmiképpen sem írná fel, ha babát akarunk, de az Avandia-t kimondottan javasolja. Ugyanis a Metforminnal nagy a születési rendellenességek kockázata, volt vele sok jól kihodott terhesség is, de ellenpélda sem kevés.
Havonta váltakozva kell szednem az Avandia és az Avandiamet-et. Két hónap múlva megyek laborba, aztán emelhetünk adagot.
Nem tudom, egy hét alatt a beültiig változna-e a szint a gyogyival. Azt mondta a doki, ránk bízza, de ő inkább kihagyna egy-két hónapot.
Viszont azt is mondta, látja az eredményeimen, hogy diétával is jól kordában tudnám tartani az inzulinom. (Többször kellett megismételnem a terhelést.) A kezdeti éhgyomri 29.9 egy hét alatt 19.9-re esett.
Azt mondta, a magas inzulin elsősorban a teherbeesét gátolja, de a beágyazódásra sincs igazán jó hatással.
Azt szeretném tőletek kérdezni, ti eltolnátok-e ezért a beültit? Nem tudom, Backán kívül lombikozik-e valaki közületek... Én nagyon szeretném most visszakapni a babókat, de ha tudnám, hogy nincs sok esélyem, akkor nem erőltetném... teljesen tanácstalan vagyok :roll:
Most egyébként egy darab cisztám/tüszőm sincs, ami az embriók szempontjából úgy hiszem, nagyon jó.
Jaaaaj, bocsi, hogy ennyit írtam... most látom csak :shock:
wandrea
 
 


Sziasztok!

Üdv itt is Wandrea!

LÁNYOK!!!!
EZ igaz, amit Wandrea dokija mondott? :shock:
Tényleg árt a metformin a babának?
Hisz az itteni kismamik jó része is szedi és gyönyörű, egészséges babák születnek!
Meg a Kaáliban sem adták volna azonnal a gyógyit, ha ártana! NEEEM????
backa
 
 


Na gyerekek! Összebányásztam a hiperinzulinémia-PCO összefüggést!!!!!! Megpróbáltam aránylag érthetően leírni, ha ez nem sikerült légyszi' kérdezzetek, hogy módosíthassam, mert szeretném, ha Norka felpakolná majd a PCO-s honlapra!


Menstruációs ciklus hormonális szabályozása:

Hipotalamusz GnRH-t termel, ezzel szabályozva a hipofízis LH és FSH termelését.

A hipofízis számos hormont termel közöttük a petefészek működését szabályozó LH-t és FSH-t, prolaktint, mellékvesekéreg működésre ható ACTH-t.

Normálisan az érőfélben levő tüsző külső sejtjei (az ún. theca sejtek) először koleszterinból kiindulva a LH hatására androgéneket állítanak elő. Az androgén hormonokat a tüsző belső sejtjei (az ún. granulosa-sejtek) felveszik és az FSH hatására ösztradiollá alakítják.

A ciklus első felében (follikuláris fázis)az FSH hatására ösztradiol keletkezik, ez segíti elő a méhnyálkahártya érését, vastagodását, ill. a méhnyaknyák elfolyósodását, ugyanakkor emelkedő szintje visszaszorítja az FSH termelődését. Később elérvén egy ún. kritikus szintet, kiváltja az LH csúcs kialakulását, ami ovulációt eredményez. A megrepedt tüszőből kiszabadul az érett petesejt, a helyén kialakuló sárgatest pedig progeszteront kezd termelni.

A ciklus második felében (luteális fázis) a progeszteron dominál(bár ezt egy második ösztadiol-csúcs is kíséri), a progeszteron és az ösztradiol visszaszorítja az LH és FSH termelődést.
A sárgatest működése 2 hét alatt megszűnik, a hormonszintek csökkenése a méhnyálkahártya lelökődéséhez, menstruációhoz vezet.

Inzulinrezisztencia →

Hiperinzulinémia:
- Fokozza az LH receptorok számát a theca sejteken → A petefészekben az LH okozta androgéntermelés nő
- Fokozza a mellékvesekéreg ACTH érzékenységét → Mellékvesekéreg androgéntermelése nő → periférián (máj, zsírszövet) tesztoszteronná alakul
- Csökkenti az SHBG (ez kötné le a tesztoszteront) szintet → nő a vérben a szabad tesztoszteron mennyisége
Androgéntúlsúly →zsírszövetben ösztronná alakul


Ösztron:
- serkenti a hipotalamusz által termelt GnRH pulzációját → hipofízisben fokozódik az LH termelés → petefészekben fokozódik az androgéntermelő enzimaktivitás
- csökkenti a hipofízisben az FSH termelést
- növeli a hipofízisben a prolaktinszekréciót ← hipotireózis is
Fokozza a mellékvesekéreg androgéntermelését

A kialakuló androgéntúlsúly fokozza az inzulintermelést → hiperinzulinémia ÖRDÖGI KÖR!!!


Normálisan az érőfélben levő tüsző külső sejtjei (az ún. theca sejtek) először koleszterinból kiindulva a LH hatására androgéneket állítanak elő. Az androgén hormonokat a tüsző belső sejtjei (az ún. granulosa-sejtek) felveszik és az FSH hatására ösztradiollá alakítják.

A kórosan megváltozott LH/FSH arány miatt a theca sejtek túlműködése jön létre, következményes hiperandrogenizmussal, ugyanakkor az FSH csökkent mennyisége miatt a granulosa sejtek nem képesek az androgéneket ösztradiollá alakítani.

A normális LH szint mellett létrejövő PCO esetén a theca sejtek LH receptor túlműködését feltételezik.

A kóros visszacsatolás miatt a hipothalamusz pulzatilis GnRH termelése megváltozik, a hipofízis LH, FSH, ACTH, prolaktin termelése felborul → a menstruációs ciklus hormonális szabályozása felborul, a tüszők érése leáll, az FSH mennyisége a tüszőérés beindításához elegendő, tüszőrepedés azonban az LH csúcs hiányában nincs, sárgatest hiányában progeszteron sem termelődik, nincs bifázisos ciklus. Kialakul a PCOS.
rambóka
 
 

 
 

Wandrea!

Most se időm se kedvem, h. újra felpakoljam a metformin terhesség alatti kedvező hatásairól szóló cikkfordításaimat!
Olvass vissza!
És ne rémisztgesd feleslegesen a csajokat!!!!
A nemzetközi szakirodalomban (egyetlen később többször cáfolt tanulmányon kívül), semmilyen metformin okozta fejlődési rendellenességet nem található!!!!!


A 19-es éhomi inzulinod még mindig rohadt magas!!!!!!!!!
Többünknél már a 13-as is elegendő volt a diabdokiknak a metformin felírásához!!!!!!!!!


Egyébként az Avandia (rosiglitazon) eléggé új gyógyszer (szemben a metforminnal, amit évtizedek óta használnak!!!)

Ezt egy orvos írta róla, nem én:

"...monitorozni, ellenőrizni kell a májműködést rosiglitazon szedésekor, hogy májkárosodás gyanújakor leállhassunk vele. És az is valóban igaz, hogy a troglitasont mellékhatásai miatt kivonták a forgalomból. Sajnos, bár minden gyógyszerkészítésre használt vegyület többfázisú klinikofarmakológiai vizsgálaton megy keresztül, mielőtt egyáltalán emberi kipróbálásra, gyógyszerként számba jön, nem várt hatások bármikor előfordulhatnak, de szerencsére nem túl nagy a valószínűsége. Gyakran például bizonyos mellékhatás csak minden tízezredik embernél jön elő, de azt nem tudjuk, hogy az ki. A rosiglitazon szedésekor különösen a vízvisszatartó hatására kell odafigyelni, ez testsúlynövekedés képében jelentkezik. Ez non-szteroidok (mozgásszervi betegségek kezelésére alkalmazott gyógyszerek) szedésekor még tovább fokozódhat, ami szívbetegeknél szívelégtelenség kialakulásához vezethet. Szedésekor vérszegénység is kialakulhat, a tabletta laktóz-tartalmára pedig az erre érzékenyeknek gondolni kell, hogy csak néhányat emeljek ki."

Ez meg az Avandia eredeti angolnyelvű gyógyszerismertetőjében van (GlaxoSmithKline)(ebben is leírtál a Szendei doktornő által leírt mellékhatásokat!!!):

"There was no effect on implantation or the embryo with rosiglitazone treatment during early pregnancy in rats, but treatment during mid-late gestation was associated with fetal death and growth retardation in both rats and rabbits. Teratogenicity was not observed at doses up to 3 mg/kg in rats and 100 mg/kg in rabbits (approximately 20 and 75 times human AUC at the maximum recommended human daily dose, respectively). Rosiglitazone caused placental pathology in rats (3 mg/kg/day). Treatment of rats during gestation through lactation reduced litter size, neonatal viability, and postnatal growth, with growth retardation reversible after puberty. For effects on the placenta, embryo/fetus, and offspring, the no-effect dose was 0.2 mg/kg/day in rats and 15 mg/kg/day in rabbits. These no-effect levels are approximately 4 times human AUC at the maximum recommended human daily dose. Rosiglitazone reduced the number of uterine implantations and live offspring when juvenile female rats were treated at 40 mg/kg/day from 27 days of age through to sexual maturity (approximately 68 times human AUC at the maximum recommended daily dose). The no-effect level was 2 mg/kg/day (approximately 4 times human AUC at the maximum recommended daily dose). There was no effect on pre- or post-natal survival or growth. There are no adequate and well-controlled studies in pregnant women. AVANDIA should not be used during pregnancy unless the potential benefit justifies the potential risk to the fetus "

A ferdén szedett részek fordítása:

"Patkányoknál és nyulaknál a vemhesség középidején túl is folytatott kezelés magzati elhalással ill. növekedési elmaradással hozható összefüggésbe."
"Patkányokban kóros méhlepény elváltozásokat okozott."
"Patkányoknál csökkent születési súlyt, újszülöttkori életképességet, növekedésbeli elmaradást okozott."
"Csökkentette a beágyazódás ill. az élveszületések arányát."

Mindezek persze állatkísérletekre és hatalmas adagokra vonatkoznak, de ők írják végül a konklúziót:

"Jelenleg nem állnak rendelkezésre pontos és jól kontrollált tanulmányok terhességben való alkalmazásban.Ezért az Avandia terhesség alatti használatát nem javasoljuk mindaddig, amíg a lehetséges előnyök nem haladják meg a magzati károsodás kockázatát."

Aztán lehet, h. 10 év múlva befut, de az is lehet, h. kivonják a forgalomból!

JA! A gyógyszerismertetőt letöltheted a

http://72.14.221.104/search?q=cache:07q ... =clnk&cd=5

oldalról, ha meg akarnád mutatni a dokidnak! Lehet, h. az orvoslátogató gyógyszerügynöke ezekről mélyen hallgatott!!!!!!!
rambóka
 
 


Na ezzel a hajnalba nyúló fordítgatással megúszok egy pisilést! :lol: :lol: :lol:
Így már csak 2X kell kelnem reggelig!!!!!! :lol:
De az is igaz, h. holnap olyan leszek, mint a mosott sz.r!!!! :?

Norka, vedd úgy, h. veled szolidálok!!!!!! :lol:
rambóka
 
 


Wandrea!

Du tánb többet írok!!!!

Rambóka látom már reagált az Avandiára!!!!

ÉN annyit tudok mondani ezzel kapcsolatban, hogy a Metforminnal eddig egyértelmüen pozítiv eredmények vannak. Éspedig nincs magzat károsító hatása. Ellenben az Avandia nagyon új a piacon.
Pár hónapja volt egy gyógyszerügynök az osztályunkon aki az Avandiat reklámozta.
Elmondta, hogy konkrétan egy PCOS, Cukorbeteg nőről tudnak, aki meddőként volt nyilvántartva és az Avandia szedése közben teherbe esett. Nagyon szoros utánkövetés melletett semmileny baba károsodást nem tapasztalnak!!!!
De ez csak egy példa!!!!! Itt magyarországon. Konkrétan egy gyógyszerprogramról van szó!!!!
Ellenben a Metforminról csak potitiv leírásokat hallottunk. Egyáltalán nem bizonyított a magzatra való káros hatása!!!!


Rambóka!
Gratula a cikkhez!!! Frodításhoz, munkádhoz!!!! Mos reggel nem sikerült gyorsan átolvasni!!! Csak éppen átfutottam. :)
Nagyon ügyes vagy.
Lógok nektek a hormon táblázattal. Folyamatban van, de elkészül... :)
Vendég
 


Kedves Wandrea!

Én érdemben nem tudok neked a gyógyszerekkel kapcsolatban segíteni, mert nem vagyok sem orvos, sem tapasztalt ebben a témában, mert nem szedtem soha metformint.

De átérzem a kétségeidet, és látom, nagyon nehéz lehet most neked.

Én paraszti józan ésszel átgondolva azt látom, a lapar után lehet, hogy tényleg jól működnek a női hormonjaid átmenetileg, de az inzulinodon nem változtatott, ez biztos.

Márpedig, ha rossz az inzulinod, az csökkenteni fogja a beágyazódás hatékonyságát.

Én várnék egy-két hónapot, tudom, hogy nagyon nehéz lehet, de talán megéri.

A gyógyszerügy már nehezebb eset. Ha szakorvosok nem tudják eldönteni mi is van, nagyon nehéz helyzetben vagyunk mi, páciensek.

A lombikos dokiddal nem értek egyet, hogy semmit ne szedj, mert nálad egyértelmű az IR, papírod van róla, és még csak nem is határeset.
Az endokrinológus már nehezebb eset, mert ő képben van a PCO-val és IR-rel kapcsolatban legalább.
nekem otthon drága jó nagymamám azt tanította, hogy egy orvos nem orvos. nehéz döntések előtt kérdezzek meg legalább hármat, és ha kettő ugyanazt mondja, akkor menjek csak bele a műtétbe, kezelésbe stb.

Azért abban backának igaza van, hogy a Kaáliban válogatottan jó meddőségi szakemberek vannak, akik értik a dolgukat, nem hiszem, hogy felvállalnának egy bizonytalan gyógyszert, és kockáztatnák az intézmény hírnevét és jövőjét, hisz ez egy magánintézmény, ebből élnek. (képzeld mi lenne, ha itteni kezelés eredményeképpen születne beteg baba. Lehúzhatnák a rolót)

Szóval ennek az endokrinológusnak a szava azért nem szentírás.

Szóval én eltolnám a lombikot, mindenképpen szednék valamilyen gyógyszert az IR-re, és több hozzáértő orvost is megkérdeznék a metforminról, egy kaálisat is pl.

de ez csak eszmefuttatás, tudom érdemben nem tudtam segíteni.

(azt azért elmondanám neked, orvos ismerőseim azt mondták, nagyon kevés bizonyítottan teratogén gyógyszer létezik. Én pl. csíraölő gyógyszert szedtem az előző terhességem elején!!! Rá volt írva SZIGORÚAN tilos terhesség alatt. rohangáltam mindenhova, mi legyen most a babával. Sima nőgyógyik azt mondták, mindent vagy semmit elv működik a természetben, ha egy icipici kárt tett a babában a gyógyi, már akkor elmegy az elején.)

Viszont voltam a HIETE-én genetikai tanácsadáson, amit egy öreg prof. tartott, és teljes mértékben megnyugtatott, hogy ez agyógyszer nem okozhat magzati károsodást.

Esetleg ez irányba is elmozdulhatsz, mit mondanak a direkt erre szakosodott dokik, akik tisztában vannak a gyógyszerek terhességre gyxakorolt hatásaival.

Kép

Kép
rejo
 
 


Wandrea!

Bocs! Én sem akartalak ilyesztgetni az Avandiával kapcsolatban, csak utánanéztem és ezt találtam.

Alapvetően az csapta ki a biztosítékot, h. mindkét gyógyszer magyar betegismertetőjében az áll, h. terhességben nem adható, ugyanakkor van egy régóta ismert, használt bogyónk, meg egy új, összesen 2 éves tapasztalatokkal rendelkező, sokkal több mellékhatással bíró, zsíranyagcserét kedvezőtlenül befolyásoló bogyónk. Erre a dokid az utóbbit javasolja, és az előzőről terjeszt rémhíreket, csak mert a gyógyszerügynök (valszeg) ezt mondta neki! :evil:

Nemzetközi tapasztalatok sora bizonyítja a metformin hatásosságát, és éppen az lenne a célunk, h. bevigyük a köztudatba, h. van a PCO-nak egy műtét nélküli kezelési útja is. Erre jön X cég, aki a Merck-kel ellentétben meglátja a lehetőséget a PCO-ban és elkezdi fikázni a metformint, csak, h. a saját bogyóját eladhassa!!!! :evil:

Norka! Lehet, h. szólni kéne a Mercknek, h. ki fogják túrni a piacról!!!!!!!! Talán ez felgyorsítaná a gyógyszerengedélyeztetési eljárást???????? :twisted:
rambóka
 
 


Sziasztok!

Hát, Rambóka!
Megáll az eszem, milyen profi vagy!
Amit leírtál, a lehetőségekhez képest felfogtam. (bár megjegyezni soha nem tudnám, a logikája teljesen követhető!) Köszi szépen!
Megnyugtattál metformin-ügyben is!
Különben kezdek jobban lenni. Próbálok kikísérletezni egy diétát, nagyon visszavettem a szénhidrátot. Mennyire állhatok le vele? Édességet eddig sem ettem, a tetemes szénhidrát-bevitelemet főleg kenyérfélével oldottam meg. :) Most hála a gyógyinak, szinte soha nem vagyok éhes, nem kívánok kajákat, pláne nem a nehezeket. Kenyeret se!!! Hétfő óta másfél- két kilót fogytam! El se hiszem!
backa
 
 


Backa!

Örülök, hogy jól vagy! Az édesség-szénhidtrát bevitel csökkentése jó! Úgy tudom, volt olyan PCO-s, aki így gyógyult meg, gyógyszer nélkül. Bennem is felmerült már, hogy legalább az édességet el kéne hagynom. Anno, mikor diétáztam, és nem ettem édeset, akkor gombám sem volt. Szóval a gomba a cukroból él, az tuti.

Wandrea!

Üdv! Én nemtok hozzászólni, de Rambóka, Kavics biztos ellátnak okos tanácsokkal!

Kép
babancs
 
 


Síkideg vagyok!

Wandrea!!

Ezt Petrányi május 3-ai magánleveléből ragadom ki Neked, amikor a cikkem kapcsán okosodtam nála és infókat gyűjtöttem!

A gyogyszergyartok egy resze lehet csak direkt modon ellenerdekelt, leginkabb a glitazonokat gyartok (pioglitazon = Actos, roziglitazon = Avandia, az ujabb, meregdraga inzulin-rezisztencia csokkento szercsoport) jonnek szoba, mert azok mindenkeppen a metformin kiszoritasara torekszenek, hogy sokkal dragabb termekuket jobban forgalmazhassak a cukorbetegek koreben (ami egyelore az igazi piac), es lehet, hogy ok mar vegeznek tehessegi vizsgalatokat sajat szerukkel, de ha igy is lenne, arra hosszu-hosszu eveket kene meg varni, ugyanakkor azokkal mar a cukorbetegsegben is vannak aggalyok (sulynovekedes, vizretencio, szivbetegek nem szedhetik), es tul ujak ahhoz, hogy PCOS-ban valo biztonsagos adasarol lehetne nyilatkozni (nem-terheseken talan igen, de azzal nem vagyunk kint a vizbol).
Az informed website-on megtalalhato kiskereskedelmi aron az Avandia napi dozis-ekvivalenciaban hozzavetoleg huszszor tobbe kerul, mint a metformin, nem tudom, ez a beteg altal fizetendo valodi ar vagy ebbol lejon az esetleges tamogatas merteke, de ez most lenyegtelen, hiszen valakinek csak ki kell fizetnie a teljes arat. Itt Cipruson az arkulonbseg tizszeres. A hataskulonbseg cukorbetegsegben alig szamottevo ha van egyaltalan.

Egyelőre az Avandiát épphogy nem merik teherbe esőknek adni, így valszeg te lennél a kísérleti nyulacska!
A dokid másik állítása, hogy a metforminnal sok negatív ellenpélda volt teherbeesésnél és magzati károsodás, az szimplán hazugság, mert volt módo mindenfele levelezgetni a cikkem írásakor orvosokkal, és mindenki kivétel nélkül azt mondta, hogy végülis, nem tudnak egyetlen egy olyan esetről sem, amikor a metformin bajt csinált volna!! Ezért a véleményem, hogy a dokidat megkente a gyógyszergyártó!

Szerintem én ezt most meg is fogom írni Petrányinak! Totál kivagyok, hogy már mik vannak.... :(
Vendég
 


Wandrea! Én is azt mondom hogy 1 doki nem doki... én csak a 3.at fogyasztom de már látom hogy nem ő az utsó :)
A te életed, a leendő babád élete, nézz utána alaposan és ne higyj feltétel nélkül a dokinak! Ő is ember, te is tudsz információhoz jutni szakcikkekből,stb!
A metforminos babák ezen a fórumon azt hiszem vannak annyian hogy meggyőző legyen az eredmény :-)

Csajok, tényleg nincs más gyógyszer mensimeghozásra mint a Norcolut?
Mondtam Ácsnak hogy az nálam nem igazán volt nyerő mert ugyan megjött tőle de csupa ragya lettem extrán, de teljesen meglepett arcot vágott hogy semmi más ilyen készítmény nincs ami erre jó lenne... tőletek én asszem olvastam mást is... ha nem akarom mensimeghozóként használni hanem simán progipótláshoz elteszem aranytartaláknak arra az esetre ha a szerencsés 10%-ban lennék akinek összejön a babó spontán is, akkor alkalmazható erre is? Mintha azt olvastam volna hogy nem a legjobb szer... most akkor létezik más vagy nem? Asszem duphaston-t vagy valami hasonló nevűt írtatok.... ????????? Ha igen, akkor a norcolut miért jobb v rosszabb? Másképp késztik? A tisztasága más? Na már megint csak kérdezősködök itten....
Szóval ha spontán nem jön össze a baba év végéig akkor jön aszem a 2. menet dokikat illetően. Akkor addigra fél év után szerintem megint gyöööööönyörű PCO-s hormonjaim lesznek, vizsgálhatják kedvükre a dokik :D
felícia
 
 


Babancs!
Aranyos vagy! Azt vettem észre én is, hogy jó a szénhidrát-csökkentés, csak nem tudom mennyire szabad levinni napi 3x850 Adimet mellett! Mert még mindig tudnám egy kicsit csökkenteni, hisz még az uborkában is van. Csak nem merek tömény fehérjén sem élni, hátha az sem jó!
Amúgy nekem egy doki sem mondja a diétát, csodálom is, hiszen jó dagi vagyok ! :) Ezt az egészet magamtól csinálom, ezért is vagyok bizonytalan a jó tapasztalatok ellenére.
Mostanában én már nem fogyóztam, eléggé elvette a kedvemet húsz év sikertelenség.
A gombához nemigen tudok hozzászólni, hálistennek ez engem elkerült, nem is tudom, hogyan...
Viszont már jó ideje olyan hasmenésfélém volt mindig (csak napi egyszer, de akkor eléggé), most meg tök oké! Pedig a metformintól pont annak kéne lenni, nem? Fene se érti ezt!
Veled mizu? Továbbra is tök jól vagy? (leszámítva a vizsgát :) )

Norka!
Neked is köszönöm a megnyugtató véleményedet!
backa
 
 


Felícia!
nem akarok baromságot írni, de ha nekem nem jött meg, a Kaáliban Proverát írtak. 7 napig napi 3 szem, ezután 10 napon belül kell megjönnie (nekem általában 3-4 nap alatt megjött).
De erről még soha nem olvastam itt, mindenki mást kapott...úgyhogy nem tudom...
backa
 
 


Sziasztok !

Rambóka : nagyon köszönjük a fordítást, igen hasznos anyag :wink:
Komolyan lányok, minden elismerésem Nektek, olyan sokat tesztek az "ügy" érdekében !!

Norka : fúú, anyóspajti nagyon rátok van állva :evil: Nem irigyellek.
Sajnos én is tuningolom ilyenkor magam :?

Felícia : no comment. Nekem Ács sem lopta be magát a szívembe.
Én elfelejteném a clostyt, persze ez csak az én magánvéleményem..

Zsizsik : húha, apával gyúrjatok rá ma is, holnap is !! Szerintem az LH teszt megbízható, úgyhogy mindent bele :lol:

Most háttérbe vonulok..
mniki
 
 


No még gyorsan.

Rambóka, feltesszük a honlapra! (Kicsit közérhető-populáris formába kell önteni, mert pár cikk kivételével a honlap stílusa ilyet lett/lesz)

No, nem kellett oda sem én, sem párom, ami anyós elrendezését illeti, ugyanis Bogi elrendezte egymaga. :shock: Első karbavételnél egyből hatalmas sikítás, könnyek, fejrázás (!). Én elmentem mosogatni, közben bevallom én is bőgtem, hihetetlen szörnyű volt hallgatni azt a sírást (még oltásnál sem rendezett ekkora műsort). Pedig anyós direkt visszafogta magát, mondtam neki, szó sem lehet hangos mantrázásról. Na, Bogi visszakerült hozzám. Utána megpróbáltuk még kétszer az este folyamán, egyszer az apja társaságában, hasonló eredménnyel. (Párom legalább láthatta, hogy miről van szó...) Utána már csak annyit próbáltunk, hogy ölemben ült Bogi, onnan kukucskált a nagyanyjára, de ha hozzáért a kezéhez, rögtön elhúzta. :shock: :?
Szerintem ez azért Bogi részéről is túlzás. Komoly fenntartásaim vannak a holnapi talival kapcsolatban. Nem tudom, most mi ez nála. Utálja az egész világot. :(
Meg sajnos eleve nem fogunk tudni sokat ott lenni, ugyanis a kávézóban legnagyobb sajnálatomra nem tudom tologatni kocsiban, így csak imádkozom, hogy vagy félórát kibírjon normálisan, társaságban. :? A fene egye meg azt a Forma 1-et (mióta nincsen Senna meg Prost, úgyse ér sz.rt se) !

Na megyek a dógomra!
Vendég
 


Hello csajok!A tegnapi tesztem totál poz. lett, a mai hCG-m 116.3 ugyhogy még nagyon az elején tartok.Vetettem progeszteronra is az majd később lesz!Du. leszek
niki26
 
 


Kavics, ezt úgy mégis hogy gondoltad, beáldozzuk a palacsintát holmi intimitásért cserébe? Ez egy kismama számára felfoghatatlan :D :D :D

Azért nagy duzzogva elmegyek a talira, de viszek magammal dugi palacsintát :lol: :lol:

Wandrea, üdv. köztünk, szerencsére én nem értek a lombikhoz, de abban egyetértek az előttem szólokkal, hogy meg kell kérdezni több orvost is. Én abbahagytam a metformint a terhesség 5. hetében. Azt még nem tudom, hogy ez milyen következményekkel jár, mint ahogy azt sem, hogy mi lenne, ha szedném végig. Persze itt azt írják a hozzáértők, hogy nincs igazolva semmilyen káros hatása a babára, de azért én jobban érzem így magam. Azt meg csak remélem, hogy ezzel sem okozok kárt magunkban.

Norka, kitartás a rémanyóshoz! Előbb-utóbb Bogi is megszokja a képét, nem? Leglább is kénytelen lesz :(
espero
 
 


Hajrá Niki, neked szurkolunk!!!!!!!
espero
 
 


Niki!
Nagy gratula! Megint bebizonyosodott, hogy a halvány csík is csík! Nagyon örülök! :)

Norka!
Látod, kezd megoldódni az anyós-kérdés! Nem semmi ez a kis nőci! Aztán lehet, hogy a talin semmi gond nem lesz...ki tudja Bogikánál..lehet,hogy pofára megy :lol:

Espero!
Nekem azt mondták, hogy a 8. hétig kell szednem metformint (majd egyszer :( ), tehát óvatoskodnak (?)...jobb a békesség!
Engem inkább az aggasztott, hogy addig szedhetem-e, de a lányok megnyugtattak!
backa
 
 


Sziasztok!

Húú annyit irtatok.....

Felicia:)
Na nálam ilyenkor nyilik ki a bicska. :evil: ...mi az h a férjed nem kaphatja el a candidát????????????????????Ez a barom nem hallott a pin-pong hatásról..max.akkor nem kapja el ha nem szeretkeztek v. csak gumival!!!! :twisted:
Sztem sűrgőssen váltsd le ezt a dokid!!

Csakegy:)
Nem semmik vagytok,jól meg túráztattátok a gyerkőcőt! :lol:
Képeket raksz fel???


Wandrea!
Üdv itt nálunk!
Érdemben sajna én sem tudok segiteni,,,de látom a lányok már okositanak! :wink:

Norka
Anyós pajti akkor eláshatja magát rendesen!Hátha kicsit halkabra fogja most már!

Andika:)
Remélem csak a táblát untad meg???? :shock:
De én nem válalnám be,,,nem jövök olyan sűrűn!
Lányok fel lett dobva egy kérdés??!!?!?

Niki
Most már egy óriási hangos gratula :wink:
Sok jót kivánok Nektek! :lol:

Espero
Miújsi veletek???Tényleg meddig akarsz dolgozni???

Backa:)
Vigyázz...egyél azért szinhidrátot szükséged van rá!

Almondo
Mekkora pocód van már!!? :lol:

Rambóka:)
Hétfőre kaptam időpontot a fogdokihoz,majd meglássuk mi lesz! :roll:

Tegnap voltam a fülészeten,az orvos azzal kezte h ad augmentint...mondom azért vizsgáljon már meg :shock: ....nézzi ez tényleg nincs begyulladva,,,hát akkor még se kell antibió :? ,krémes csikot rakott a fülembe,ma vegyem ki és fülcseppet használjak...nem javul hétfőn irány vissza!
Pont most irtatok,attól h rá van irva h terhesek nem használhatják,nem biztos h árt is!Kikerestem a leirását,,,hát nem nyugodtam meg :?
Csak annyit h Ti használnátok???Ha nem akkor mi a fenével csepegtesek,mikor maj d szét esik ! :?

Otosporin

A lokálisan ható kortikoszteroidok szisztémás felszívódás esetén potenciálisan kiválthatják a hypophysis-mellékvese tengely szuppresszióját. Valószínűtlen, hogy az Otosporin hidrokortizon komponense szisztémás mellékhatásokat okozzon, azonban az ajánlott adagokat nem ajánlott fellépni, különösen csecsemőknél. Hasonlóan más antibakteriális-kortikoszteroid kombinációkhoz, az Otosporin tartós használata is a készítményre nem érzékeny mikroorganizmusok, köztük gombák elszaporodását okozhatja. A hidrokortizon elfedheti a készítmény más összetevői által kiváltott allergiás reakciókat. Kizárólag fülcseppként használható, szembe cseppenteni nem szabad. Újszülöttek és csecsemők esetében figyelembe kell venni a fokozott felszívódás lehetőségét, mivel a bőr még éretlen és éretlen a veseműködés is. Terhesség és szoptatás: Kevés adat van a lokálisan alkalmazott neomicin hatásáról terhesség és szoptatás alatt. Azonban a neomicin az anya véréből átjuthat a placentán és elméletileg fennáll a foetalis toxicitás lehetősége, ezért az Otosporin fülcsepp használata terhesség és szoptatás alatt nem ajánlott. Használat előtt óvatosan felrázandó!

Később jövök!
Puszi
Vendég
 


Szia Ella!
Hát nem csodálom, hogy nem nyugodtál meg! majd a dokilányok segítenek! Tényleg ötven embert meg kell kérdezni, mire megbízhatsz valamiben!? :shock: Az ember naívan azt hinné, hogy orvos adta, tuti rendben van, aztán milliószor kiderül, hogy baromságot beszélt!
backa
 
 


Köszi Backa, jól vagyok, csak nagyon fáradt. Na nem a tanulástól, hanem mert nem tudok aludni. Valószínű a pajzsmirigy-gyógyszertől viszketek egész éjjel, na meg amúgy sem jön álom a szememre. Igaz, a férjemmel minden délután főzünk egy finom fűszeres feketeteát. Itt van egy tök jó teaszaküzlet nem messze tőlünk. Úgy tudom, hogy a feketetea még hosszabban fejti ki a benne lévő tein hatását, mint a kávé. Szóval ma megpróbálok nem teázni. A mai teaadagom már amúgy is megvolt. Ma bővítettem egy elemmel. Úgyhogy mostmár cickafark-palástfű-anticandida-kamilla teát nyomok :D Valami haszna csak van, ha más nem, sokat járok tőle pisilni, meg kicsit tisztít is.

Js és még egy idétlen kérdés, aki hőmérőzik, az akció napját hova tudom beírni? A megjegyzésbe? Mert asszem ez is fontos lenne, mert utóbb elfelejtem mikor voltunk együtt :oops:

Norka!

Tesómnak 2 gyereke van, a lány volt az 1. és olyan sírós meg hasfájós volt, hogy csak na! Tölteni kellett belé a köménymagos teát meg még mittomén miket, attól a korai teáztatásoktól meg a foga teljesen elromlott.
A kisfiának meg gyönyörű fogai lettek..az egy dolog miatt sírt, ha nem foglalkoztunk vele. E téren nincs sok tapasztalatom, de igazad van, tuti az anyósodtól ijed meg! Mikor kaptam egy oltást csecsemőként, én sem a szuritól ijedtem meg, hanem az orángutánnak kinéző néger védőnőtől!!!! :lol:
És inkább vállald fel a konfliktust, mond meg bátran a szemébe, ha valami nem jó a gyereknek!

Kép
babancs
 
 


Hát Babancs!
A viszketés a rémálmom! Meg, ha melegem van. Ezzel a kettővel ki lehetne üldözni a világból! Esküszöm, inkább fájjon! Nagyon sajnállak! :(
Ja, lehet, hogy tea nélkül jobb lesz!
Azt a teakeveréket szereted is, vagy csak a hatása miatt iszod? Szerintem én nem bírnám, olyan ellenérzésem van velük szemben! (biztos valami koragyermekkori trauma : mondjuk itattak velem valami sz..t :lol: )
backa
 
 


Sziasztok!


Látom újabb imbolygás a téma körül.....

annyit hozzá, IR nélkül is hatásosnak tartják a met alaklamazását, mondjuk élő példa helyén legyek én.!!!!

Az, hogy a babákal bármi gond lenne EZT MEG SEM HALLOM.

Újabb gyenge próbálkozás, sokaknak fingjuk nincs az egészről, én is nem kevés orvost fogyasztottam 4-et számszerint, mire kijött az igazság.

Norka !

Botoxos boszorkánnyal képben vagyok. Sajnálom, de az ilyet el kell terelni, és most szépen fogalmaztam, tudom nehéz nekem is lesz mit , kit terelgetnem.....

Lányok !

Cikkek---Rambóka! teljesen rendben van. Szép munka!
mir
 
 


Sziasztok!!

sajnos most sincs időm,csak gyors átfutottam az irományokat.
Holnap a tali után a balcsira megyünk egy hétre,pakolok dolgozok stb...akivel a talin nem találkozok elköszönök !SZIASZTOK!!

Norka büszke lehetsz a lányodra elintézte anyóst :) ,én nem nyúlok hozzá csak megkuksizom,csak gyertek!! :D

Niki gratulálok!! :wink:

mniki!!!!!!talira jössz ugye????

Kandi én nem tudom a táblicskut átvenni,ilyen téren nem vagyok képben :( de semmi gond nincs ugy??menden ok??

Pussz!! Legyetek jók!!Legyetek zebrásak!!!Vigyázzatok egymásra,és sokan jönni a talira!!!! :)
Vendég
 


Kandika!!

Remélem ez nem azt jelenti, ha nem nálad lesz a táblázat, hogy ezután még ennyit sem jössz!!!! :cry: :cry:

Lányok ne haragudjatok, de én nem szeretném elvállani, mert max. egy hónapig tudnám csinálni, utána biztos nem bírnám. :(

Kép

Kép
rejo
 
 


Lányok!23.6 a progeszteronom, szerintetek jó???
niki26
 
 


7kincs : áá, emberem nem bír egyedül ténferegni egy órácskát sem, beülni meg végképp nem akar közénk. :twisted: Így útban Tatabánya felé :x légvonalban küldök majd egy pusszancsot az M0-ról nektek !!
mniki
 
 


Kincsecske!

Jó utat, jó pihenést a Balcsin! Pussz!

Niki!

Én csak annyit tudok a progiról, hogy 10 körüli értéknél már van peteérés általában, de a nőgyógyászok inkább 10 fölöttit várnak. Terheseknél jó magas szokott lenni a progi értéke, de nemtom mennyi a minimális. Biztos ez is nő a terhesség előrehaladtával. A gyakorlott kismamák biztos meg tudják neked mondani, vagy keress rá neten.

Backa!

Én elvagyok ennek a teakeveréknek az ízével. Bár igaz, hogy nem az ízéért iszom, hanem a hatásáért. Sokat áradoztak a babaneten főleg a cickafarkfűteáról, és nagyon fontos lenne a ciklusom rendeződése. Többek között azért is inkább teák, meg gyógyhatású készítmények még a fertőzésekre is, mert nagyon antibiotikum-ellenes vagyok. Kb. 5 éve nem vettem be semmilyen antibiotikumot, mert utána mindig gombát kaptam, meg hólyaghurutot.

Kandika!

Én sem értek a táblázat kezeléséhez, meg most magolok ezerrel. Sajnálom, hogy már nincs hozzá kedved, olyan ügyesen csináltad!

Kép
babancs
 
 


Niki: szerintem kéne SOS progipótlás!!!!!!!

Nekem talán 40 volt és arra mondta azt a doki, hogy jó, mert 10% ingadozás alapból lehet, de ebbe még belefér... de minimum 25 kell, nekem aszonta...

25 alatt én sem filozofáltam volna azon, hogy bevegyem-e az Utrot...
Vendég
 


Csakegy?Ez most tuti?Végül is még csak a 34.ciklusnapon vagyok még mehet feljebb nem????
niki26
 
 


TUTI! Én a 15. DPO-n vetettem le!

Nekem a Sote 2-n a doki határozottan 25-öt mondott... gondolom az alatt már necces, ha valami miatt ingadozás van... (ő is abból indult ki, hogy ha ingadozik, mennyire mehet le és, hogy az az érték elég-e... ha a 23 lejjebb megy akkor lehet, hogy már kevés lesz... szóval én nem kockáztatnék... de ezt tutira beszéld meg a dokiddal... lehet, hogy a Sotés doki túlzott...)
csakegysokadnick
 
 


ja... azt viszont nem tudom, hogy később feljebb megy-e... gondolom Te is a 14-15. DPO körül lehetsz most...
csakegysokadnick
 
 


Rambóka,írtad,hogy most egy hétig negyed tablettát vegyek be.Ha nincs hasmenés,semmi,akkor egy hét után reggel-este negyed-negyed tabletta??

Nekem azt mondta a doki,hogy ha sikerül lefogynom,akkor már nem kell gyógyszer,mert a magas inzulinomra a legjobb gyógymód,ha lefogyok. :?
pimó
 
 


(remélem nem emlékszem rosszul a számokra... de szerintem tutira meg kéne kérdezned erről egy dokit...)
csakegysokadnick
 
 


Sziasztok!

Backa!

Az édességmegvonást sem kell túlzásba vinni!!!!!! Csak az elején célszerű óvatosan bánni a cukortartalmú dolgokkal, mert akár egy pohár gyümölcslétől foshat az ember! :shock:
Ez később normalizálódik!!!!! Jelenleg az eperlekváros kenyér a kedvenc reggelim és rengeteg friss és szárított gyümölcsöt eszem, mert így a harmadik trimeszter végén már minden rostosra szükség van a bélműködés rendbentartásához!!!!! :lol:
De az nekem is hihetetlen élmény volt, h. a bogyó elkezdése után megszűnt a cukoréhségem és a zabálhatnékom :D (ilyet utoljára a szépemlékű Isolipán mellett éltem át, de azt menetközben kivonták a forgalomból, mert 1%-ban szív-tüdő elégtelenséghez vezetett!!! :cry: )!

Norka!

Én sem találtam a neten árat az Avandiára, de ezek után kíváncsi lennék, h. mennyibe is kerül!!!!!!! :twisted:
Nekem főleg az a rész nem tetszett a gyógyszerismertetőjében, ahol a vízretencióról és a testzsír fokozódásáról ír!!!!! Ha megnézitek a PCO-inzulinrezisztencia összefüggést taglaló hajnali irományomat, abból kiderül, h. éppen a zsírszövet az, ahol a petefészek által termelt androgének a hormonegyensúly megborulásáért felelős két fő hormonná: tesztoszteronná és ösztronná alakulnak!!!!! Ezért ba..ogat minket minden doki, h. le kéne fogyni!!!!!
( Csak éppen metformin nélkül cudar nehéz dolog!!!!)
Ez a bogyó meg éppen növeli a testzsírt?????????? :?: :?: :!:

Azért kértem, h. ha vki nem érti, h. miről is írtam, az kérdezzen nyugodtan, mert az ember (mármint aki orvos), azt hiszi, h. most aztán tök érthető volt, a laikus meg csak néz, mint hal a szatyorban, h. most akkor hogy is van ez????
Szóval csajok kéne ennyi segítség, h. ha bárkinek bármi kérdése van a cikkel kapcsolatban az tegye fel nyugodtan, nem kell félni nem fogom átharapni a torkát!!! Nekem segít vele, meg azoknak, akik később fogják olvasni!!!!! Előre is köszi!!!!!!!!

Én biztos nem fogom megrémíteni Bogit, mert még mindig osztom Csakegy álláspontját babatapizás ügyben!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

Niki!!!

HAJRÁ!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Felícia!

Candida ügyben teljesen egyetértek Ellával!!!! Kenegessétek csak a végit!!!!!! :wink: :wink: :wink:

Ella!

Mi is van a te füleddel????? Középfülgyula v. csak külső hallójáratgyula?????
Meg mi az a krémes csík??? Viszketett a füled v. csak fájt???? Mióta??? Minek a szteroid??? :?: :?: :?:
Antibiotikumból egyébként Augmentint szoktak írni terhességben, mint kiderült! Lehet, h. azzal jobban járnál!!!!!!!!

Kandika!

Én is attól félek, h. te itt akarsz hagyni minket!!!!! :cry: :cry: :cry: Már az is bánt, h. a talira se jössz el, pedig te aztán tényleg törzstag vagy!!!!!! Ne add fel a dolgot ilyen könnyen!!!!! Miért gondolod, h. rossz lenne neked velünk???? Legalább pár órára máson járna a fejed!!!!! Tudom, h. most nem így gondolod, de szerintem neked is jobb lenne!!!!! Ne is próbálj menekülni, te már az életünk része vagy!!!!!!!! Remélem még meggondolod magad és eljössz!!!!!!!!Lécci-lécci!!!!!!!

Ja! Én vállalom a két család elszállásolását, de csak ha egy 3. merci hozza a tevéket is, mert mostanában nincs időm füvet nyírni!!!!!!!! :lol:

Pogi!

Hova tűntél????
rambóka
 
 


Niki!
Ezt gyorsan neked elküldöm.

Ez a progi érték attól függ, hogy milyen mértékegységben van:

Ha:
- nmol/L :5,7-67 között jó!
- ng/mL : 7,6-25,6 között jó!!!

Nézd meg a papírt!!!
Vendég
 


Aha.... akkor az enyém valszeg nmol/L lehetett... Nikié meg valszeg ng/mL... (akkor viszont az nagyon jó... majdnem felső határ)
csakegysokadnick
 
 


Pimo!

Igen, akkor mehet az este-reggel 1/4!

Ha nem veleszületett inzulinreceptorhiba miatt magas az inzulinod, hanem vhol máshol van a bibi (bármely androgénszintézisben résztvevő enzim hibás működése is képes kialakítani a fent részletezett ördögi kört, de abba már igazán nem akartam belemenni!), akkor lehet, h. tényleg elég lesz lefogynod, de addig el is kell jutni! :wink:

Niki!

Szerintem mindenképpen kérj progipótlást!!!!!!! Nem ijesztgetni akarlak, de egy másik topikon éppen most van egy hasonló eset!!!!!! Még nem tudjuk mi lesz a vége! De nem kívánom senkinek!!!!!!
Az Utrogestan és a Duphaston is jó! Én az Utro hüvelybogyóját "szedtem" a 14. hétig 3X2-ben, így kevesebb a mellékhatása és több hasznosul belőle, mint szájon át, meg egyenletesebb a vérszintje!!!!!
Ne hagyd magad lerázni, a dokik hajlamosak elbagatelizálni a dolgot!!!!
Egyébként ártani biztosan nem fogsz vele!!! A fejlődési rendellenességek miatti vetélést nem akadályozza meg, de a PCO-s sárgatestelégtelenség (progihiány ) miattit igen!!!!!!!!
rambóka
 
 


Rambóka!
Mindig is nagyon gyenge volt a fülem ,kiskoromba csomószor felszúrták stb....
Kb 1 éve járkálok fülészetre h csináljanka már vmi,fél perce belekuksiznak,felirnak cseppet és kész!
Múltkor a háziorvos is megnézte...elmagyarázta h gyulladást nem lát(egyszer se láttak),kicsit piros!Fáj ill. viszket a külső hallójárat!
Ki van száradva olyan mintha ekcémás lenne,vszeg megtelepedett rajta baci és az okozza,adott rá paraffin olajat ..azzal kenegesem,+Bioparoxon orrsprayt! :arrow: már csak azt nem értem ha ő fel állitotta a diagnózist akkor mért küldött tovább :?: :?: :?:
A másik attól h külső hj-ba nem látnak gyuszit,nem lehet h vhol fentebb már kialakult???
Ez van a leleten:
Dg. Otitis ext. l.u
Th:Burow csik l.u
A cseppet most irta fel,,,de nem használtam még!!!!!Vagyis már volt itthon,mert múltkor is ezt kaptam,de akkor se ért semmit(akkor még nem voltam terhes)!Azt ne használjam???????

Na most megint beparáztam,,bocsi többiek az offért
Vendég
 


Ó Kavicska!Téged a Jó Isten küldött!!!!!ng/ml-ben van a papíromon a mértékegység!!Köszike!!Akkor ezek szerint jó nem?
Márcsak onnan is gondoltam hogy van elég progi mert a hőm 37.4 37.3 volt az utóbbi napokban és a cicim is marhára fáj!!!
niki26
 
 


Rambóka,köszi!!!

Hm..nem tudom.Azt mondta a doki,hogy van egy veleszületett anyagcserezavarom,és ha lefogyok,akkor ok lesz.
A cukrom nem volt magas,a terheléses sem,az inzulinnál az éhgyomri nem volt magas,a két órás inzulin volt 76.21 uIU/ml.
pimó
 
 


Na mostmár vékképp nem értek semmit!!!!!!!!!!!!!
niki26
 
 


Lányok, látjátok, hogy milyen dátummal küldte el az előbbi hozzászólásomat????? :shock:

Norka!
Hozzad csak nyugodtan Bogikát!!! Jól megkuksoljuk távolról :lol: :lol: Azt hiszem nagyon zokon venném ha meglátva az arcomat elkezdene sírni :shock: Jelentem: nem vagyok botoxolt, csodálkozó szemöldökü, pink szájú, hiperszőke és meg sem nyikkanok, hogy Bogiiikaaaa!!!!
Száj becsuk, kéz hátratéve, pislogás!!! :lol: :lol: :lol:

Rejoka!
Szereztem neked 3 dobozzal.

Wandrea!
Remélem nem rémültél meg!!!! :)
Nagyon örülünk, hogy írtál és írj mostmár rendszeresen!!!! :)
Nehéz helyzetben vagy, ez kétségtelen...
Üdv közöttünk. :)

Kandika!
Olyan jó, hogy te csinálod a táblázatot és végtelen szomorú lennék ha itthagynál minket. Bár azt is meg kell érteni, ha tényleg így éreznéd, hogy neked most nincs szükséged PCOS-t tárgyaló csajokra. Hogy ne emlékeztessenek téged erre. :cry:

Csillagfény, Mir és a többiek!!! Ki jön még talira?????
Tehát első emelet a feeling cafeban. !!!!

Espero!
Én úgy elképzeltem azt a beszélgetést, amikor egymást túlordítjuk:
1., MIKOR IS VOLT NEKED PÉD???
2. sZEX VOLT APÁVAL???
3., MÁR ÖT NAPJA HAVIZOK!!!
4. FÁJNAK A CSÖCSEIM!!!

Meg hasonlók :lol: :lol: :lol:
A palacsintát végtelenül sajnálom, én utánna be is pótolom. :lol: :lol:

Gabika!
Én nem mondok véáleményt, mert nem értek hozzá!!! A nőgyógyászodat hívd fel!!!!! Ha gyógyszert kell szedni, vagy csepegtetni vagy bármi hasonló!!!!

Pussz, most mennem kell!!!!
Vendég
 


Lányok, Niki,

ne haragudjatok, de másképp emlékszem progi ügyben...

a Kaáliban általában 15-17 dpo-n veszik le a vért HCG nézetéskor, és a progit is megnézik.

Terhesség esetén az az elvárás, hogy minimum 25 Ng/ml legyen, és minimum 60 nmol/L. Nekem például 125 nmol/L volt. De ha valakinek 70 alatt van, akkor már gondolkodás nélkül adnak/növelik a progimennyiséget...

Niki, nálad milyen mértékegységben van???????? Még ha határon van is ng/ml-ben, én akkor sem rizikóznék, nyomás Utrogestanért.
Vendég
 


Huh,
hazajöttem a suliból és egy órán át olvastam, amit itt rám zúdítottatok :) tényleg köszönöm, hogy többen válaszoltatok.
Rambóka,
egyáltalán nem sértődtem meg, nem is vártam, hogy pozitív reagálásokat is olvashatok, mert tudtam, hogy legtöbben Metformint szedtek.
Amit írtam, nem tőlem jön, hanem a dokitól. Megírom azért pontosan, mit is mondott. Elmondtam neki, mi a probléma, odaadtam az összes papíromat és kértem, hogy írjon fel Metformint, hátha segít a mostani fagyibabás ciklusban!
Erre mondta nagy szemekkel, hogy miért pont azt, ha babára várunk. Azt mondta, 5-6 éve van az Avandia a piacon és neki csak jó tapasztalatai vannak vele. Több betege is, akinek felírta, teherbe esett az első néhány hónapban. Azt mondta, miután ÚJRA rákérdeztem a Metforminra, hogy ő biztos nem írja fel PCO-s betegnek, ha az gyereket akar - egyébként semmi gond vele, rengetegen szedik az ő betegei közül is (Ezért nem gondolom, hogy gyogyigyártó cég állna emögött) Azt mondta, ennél nem jelentkeznek azok a mellékhatások, amiket a Metforminosoknak el kell szenvedniük. Nem állította, hogy biztos a fejlődési rendellenesség a Metforminos terhességeknél, egy szóval sem, de van rá esély, az Avandia-val pedig csak jó tapasztalatai vannak. Egyébként az Avandiametben Metformin van, ezzel váltakozva írta fel a gyogyit.
Még egyszer hangsúlyozom, ez nem az én véleményem, csak tolmácsolom, amit mondott.
Ezért szerettem volna tanácsot kérni tőletek... Annyira sz**-ul érzem magam, egyszerűen nem tudom, mit tegyek. Tudom, hogy ennek a diabos dokinak sok cukros kismamája van és mindenki dícséri, állítólag jó szakember. Csak ismerős segítségével kerülhettem be hozzá, mert legkorábban decemberre volt szabad időpontja.
Beszéltem ma már kínomban a régi nőgyogyimmal is, aki szintén azt mondta, nyugodtan kezdjem el szedni az Avandia-t, semmi gond nem lesz. Nem akarom kezeletlenül hagyni a dolgot.
Egyébként elolvastam a Metformin használati utasítását is egy barátnőmnél, hát… engem az sem dobott fel. Az Avandián ezt találtam: „ha több cisztás petefészek elváltozása van, fokozott elővigyázatossággal alkalmazható, mivel ebben az esetben növeli a teherbeesés lehetőségét“ Naaaaagyon ijesztő… De azért én kiegyeznék ezzel :lol:
Már fejgörcsöm van, biztos a sok gondolkodástól. Na, ez most jó hülén hangzik :)
Bocs, ha megint hosszúra nyúlt a mondókám, de mint említettem, teljesen tanácstalan vagyok, mondhatnám kicsit kétségbe is vagyok esve.
Azt tanácsolta a diabos, hogy tartsak diétát, ez mindenképpen elősegíti az inzulinszint csökkenését. Naponta 160 g szénhidrátot javasolt, beosztotta étkezésenként is.
A beültetést nem szívesen tolnám el, a hiperstimu után épp nincs egy cisztám, tüszőm sem, ez állítólag nem rossz előfeltétel.
Az ára egyébként 1890,- (Avandiamet) és 4409,- (Avandia). Nem ujjongtam a gyogyitárban, amikor kiváltottam :? de ha belegondolok, hogy több mint 230-at hagytam ott három hét alatt, akkor ez semmi…
Most már lőjetek le! Remélem, nem megyek az idegeitekre – csak jó olvasni olyanoktól, akik hasonló cipőben járnak :D
wandrea
 
 


Niki, bocsi, már nem vagyok biztos a 25 ng/ml-ben... :shock: a másikban igen, mert arra tutira emlékszem hogy minimum 60-nak kell lennie, de lehet hogy az ng/ml-esnél 15 az alsó határ terhességnél az első trimeszterben.

Akkor nincsen gáz. Bár az a baj, hogy a progiszint ingadozhat is, én mindig szoktam mondani, hogy azzal hogy szedik, végülis csak egy biztosító kötelet feszítenek ki!
Vendég
 


Norka... nekem is úgy rémlett, hogy 25-öt mondott az orvos minimumnak... nekem ehhez képest volt 40... (ezek szerint mégiscsak ng/ml lehetett nálam a mértékegység mert különben tutira kaptam volna progit.. )
csakegysokadnick
 
 


Csakegy, én is úgy érzem, hogy 25 ng/ml a jó a terhességben, csak most nem akarom feleslegesen paráztatni Nikit... :shock: ehh, az én fejem sem káptalan már... :shock:

40 nmol/L valóban nagyon kevés lett volna, az csak egy normális kövér pé utáni 6-8 nappal meglevő szintnek felel meg.
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: