Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Reginand!
Mielőbbi felépülést!

Lilla!
Most megint cisztám volt, így egy ciklust várunk, hátha elmúlik. Jövő héten meg megyünk Fülöp Vilmoshoz konzultációra.
És ti hogy álltok?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Sajnálom, hogy nem tudtatok kezdeni. Mitől van cisztád? Ennek nem hormonális oka van? Nem lehet kezelni valamivel, hogy ne alakuljon ki? Eddig is Fülöphöz jártatok?
Hát, mi most sehogy sem állunk. Voltam januárba magánba endokrinológusnál, csinált hormon vérvételeket, inzulinrezisztenciát, D vitamint, meg még sok minden vérvételt. Jövő héten megyek vissza hozzá az eredményekkel, de úgy tűnik, hogy minden jó. (A neten rákérdeztem egy doktornőre.) A D vitamin szintem elég alacsony, de már január óta vitaminozunk, meg a kortizol szintem volt magasabb. De ha stresszhormon, megvolt az oka. Kíváncsi vagyok, mit mond rá. Hétfőn voltunk Zalaegerszegen immunológia-genetikai vizsgálaton, 3 hét múlvára ígérték az eredményt. Hát, itt tartunk. Az ottani immunológus szerint nagy esélye van nálam a véralvadási problémának, ami egy szerzett dolog lehet nálam. A terhesség és a szülés válthatta ki, de majd az eredmények birtokában okosabbak leszünk, addig csak találgatás van. Szóval addig pihenünk, amíg meg nem jön az eredmény, plusz még ha utána kezelni kell valamit. Szerintem ősz körül vágunk bele újra. Csak már elegem van ebből a suprefat+gonal-os hosszú protokollból, sosem voltak jó eredményeink, valami mást szeretnék, de a dokim nagyon ragaszkodik hozzá. Lehet, hogy átmegyek a másikhoz. Ezért is kérdeztem múltkor, hogy nálad milyen protokoll van.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem néztem be látom azért aktívak vagytok! :)

Lilla
Köszi jól vagyunk 32hetesek vagyunk április 2-re vagyok kiírva.Egy hete voltam uhon doki azt mondta Milánka kicsit kisebb az átlagnál... Mondta ne ijedjek meg nem baj,csak nem 4kg-os gyerek lesz hanem csak mondjuk 3kg.Remélem nem lesz gond.
Örömmel olvasom hogy voltál Egerszegen vizsgálaton!kinél voltál?Én Kovács Monikához járok a mai napig,és azóta is nagyon sok lombikossal találkoztam ott!Engem nődokim küldött oda anno kivizsgálásra sikertelen lombikok miatt.Vettek vért(sokat) és ott derült ki hogy nem jó a pajzsmirigyem írtak rá gyógyszert.valamint APA és ANA is igazolódott először fél évig kaptam rá szterodiot amit utána abbahagyatott.valamint ott mondták hogy kell szednem az innofolicot ,és mikor kezdtem a szurikat akkor kellett elkezdenem az Aspirin Protectet.A clexane injekciót a kórházba kezdték el,de azt egész végig a szülésig szurni kell.Ezt a nődokim is mondta és Egerszegen is!Ezt mind a megtagadásra és a megtartásra adták!De a clexanet nem csak lombikosok bökik,mert uh-on sok olyan "sima" kismamával beszéltem akik szúrják.nekik viszeres a labuk azért kell.Trombozis elkerülése miatt.Az Aspirin protectet a 28.hétig kell szedni utána abbahagyatják.most TSH-ra szedem a gyógyszert+magnézium+femibiont+vasat+clexanet szúrom.
Azért érdemes Egerszegre menni,mert ott mindenkinek testreszabott kezelést adnak.Ha valami gond van ott tuti kiderítik!!!! Én csak ajánlani tudom mindenkinek pénzbe nem kerül kórházba rendel csak egy beutaló kell hozzá és időpontot kérni.Rengeteg embert megismertem akiknek azóta sikerült mióta oda elmentek!
Lilla remélem te is nála voltál!ha nem akkor menj el hozzá!ja és ugyanúgy a férjeket is megvizsgálják nekik is ugyanúgy van vérvétel!
Amúgy hogyhogy belevágtok újra?Azt mondtad befejezitek nem?
Múltkor voltam Tapolcán végre barátnőmék is belevágnak a lombikba.(mindkét petevezetéke el van záródva+Pcos...) Annyira aranyos volt mindenki mikor megláttak!Piri,Attila,Ildikó a vérvételes hölgy.... olyan örömmel szeretettel vettek körül nagyon jól esett!Szerintem ebben különbözik Tapolca a többitől!
Amugy most is rengetegen vannak sok változás van (sorszámot kell húzni...).Ildi mondta most majd állam megemeli a támogatást több lombikot tudnak majd csinálni.Bár eddig is sokkal többet csináltak mint a többi intézet.30-40 helyett 90körül csináltak eddig most majd kb.140et fognak. Sziasztok!
Ezer éve nem néztem be látom azért aktívak vagytok! :)

Lilla
Köszi jól vagyunk 32hetesek vagyunk április 2-re vagyok kiírva.Egy hete voltam uhon doki azt mondta Milánka kicsit kisebb az átlagnál... Mondta ne ijedjek meg nem baj,csak nem 4kg-os gyerek lesz hanem csak mondjuk 3kg.Remélem nem lesz gond.
Örömmel olvasom hogy voltál Egerszegen vizsgálaton!kinél voltál?Én Kovács Monikához járok a mai napig,és azóta is nagyon sok lombikossal találkoztam ott!Engem nődokim küldött oda anno kivizsgálásra sikertelen lombikok miatt.Vettek vért(sokat) és ott derült ki hogy nem jó a pajzsmirigyem írtak rá gyógyszert.valamint APA és ANA is igazolódott először fél évig kaptam rá szterodiot amit utána abbahagyatott.valamint ott mondták hogy kell szednem az innofolicot ,és mikor kezdtem a szurikat akkor kellett elkezdenem az Aspirin Protectet.A clexane injekciót a kórházba kezdték el,de azt egész végig a szülésig szurni kell.Ezt a nődokim is mondta és Egerszegen is!Ezt mind a megtagadásra és a megtartásra adták!De a clexanet nem csak lombikosok bökik,mert uh-on sok olyan "sima" kismamával beszéltem akik szúrják.nekik viszeres a labuk azért kell.Trombozis elkerülése miatt.Az Aspirin protectet a 28.hétig kell szedni utána abbahagyatják.most TSH-ra szedem a gyógyszert+magnézium+femibiont+vasat+clexanet szúrom.
Azért érdemes Egerszegre menni,mert ott mindenkinek testreszabott kezelést adnak.Ha valami gond van ott tuti kiderítik!!!! Én csak ajánlani tudom mindenkinek pénzbe nem kerül kórházba rendel csak egy beutaló kell hozzá és időpontot kérni.Rengeteg embert megismertem akiknek azóta sikerült mióta oda elmentek!
Lilla remélem te is nála voltál!ha nem akkor menj el hozzá!ja és ugyanúgy a férjeket is megvizsgálják nekik is ugyanúgy van vérvétel!
Amúgy hogyhogy belevágtok újra?Azt mondtad befejezitek nem?
Múltkor voltam Tapolcán végre barátnőmék is belevágnak a lombikba.(mindkét petevezetéke el van záródva+Pcos...) Annyira aranyos volt mindenki mikor megláttak!Piri,Attila,Ildikó a vérvételes hölgy.... olyan örömmel szeretettel vettek körül nagyon jól esett!Szerintem ebben különbözik Tapolca a többitől!
Amugy most is rengetegen vannak sok változás van (sorszámot kell húzni...).Ildi mondta most majd állam megemeli a támogatást több lombikot tudnak majd csinálni.Bár eddig is sokkal többet csináltak mint a többi intézet.30-40 helyett 90körül csináltak eddig most majd kb.140et fognak.
bea8383
 
 

 
 

Bocsi 2* ment el nem jó a gépünk telóról írok :)
bea8383
 
 


Bea
Örülök, hogy jól vagytok!!! Már nincs sok hátra 2in1. Elgondolkodtam már ezen a szurin, hogy ekkora hassal hogyan adod be? Nekem ennyi idős terhesen már annyira vékony volt a bőröm, nem is tudom, hogy össze tudtam volna-e annyira csípni, hogy bemenjen a szuri. Bírod amúgy még? Alvás megy? Milánka sokat mocorog?
Sokat gondoltam rád, hogy vagytok!
Hát, ahogy telik az idő, az ember túllesz a fájdalmakon. Igazából már az érdekel, hogy hol a hiba nálunk, azért csinálom ezeket végig. Egyszerűen nem tudok belenyugodni, hogy ami először simán ment, az miért nem sikerül újra. Kíváncsi vagyok az okokra. Aztán ha találnak hibát és meg tudják oldani, akkor lehet, hogy belevágunk mégegyszer. Tavaly eljutottunk arra a szintre apuka terén is, hogy a spermái normál tartományban vannak mind mennyiségileg, mint mozgásilag, elvileg hormonügyileg nálam is minden rendben van. Ha már ennyit az ember belefektetett, megyünk tovább, szóval ez egy ördögi kör. Az endokrinológus is javasolta az immunológiai-genetikai vizsgálatot, mert ő is úgy ítélte meg az első vizsgálat alkalmával már, hogy az ő területén nem lesz gond. Tapolcán Győrt ajánlották, és csak genetikát, de úgy gondoltam, hogy Zalaegerszeg azért híresebb ez ügyben. Fel is hívtam őket, és mindjárt mondták, hogy itt immunológia is van egyben, kértünk a háziorvostól beutalót, és hétfőn voltunk. Genetikánál valami Mariann nevű doktornőnél voltunk az immunológián meg a Mónikánál. Egyenlőre nem mondott semmit, csak ezt a véralvadásos problémát, hogy nagy valószínűséggel ez lesz a baj. Nálam ez valószínű a szülésnél alakulhatott ki, mert akkor sok vér veszít az ember, és a szervezet a fokozottabb véralvadással válaszol rá, ami megmaradhatott. Hát, majd 3 hét múlva kiderül, akkor nekem is majd véralvadásgátlózni kell végig biztos. Mert ugye a megtapadással eddig nem volt gond. Nekem már az is gyanús volt, hogy októberben 2 megtapadt, és mindkettő ugyanúgy nem fejlődött tovább, elhalt. Most kettőből annyira kicsi az esélye, hogy genetikai okból egyiksem jó. Szóval Zalaegerszegen megvolt a vérvétel mindkettőnknek, hát, 10-nél biztos több kémcsővel vettek le. Talán március 10 körülre meglesz az eredmény. És mikor megjött nektek a papír, mennyi idő múlva hívtak vissza?
Hú, ennyi lombikot fognak Tapolcán csinálni? Akkor már ennyit sem fognak az emberrel foglalkozni, mint eddig. Ennyi emberre kevés két orvos.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla

Ne aggódj már 3 doki van Tapolcán! :) de képzeld újakkal nem is foglalkozik a Török automatikusan a Gőgösihez kerülnek.Múltkor jó is volt,hogy elmentem a barátnőmékkel így egy kis protekciot tudtam intézni nekik.kérdeztem a vérvételes Ildikót mi a véleménye a másik 2dokiról... Mondta ő nem mond véleményt de "halkan" mondja,hogy a másik kettő még csak tanulgat és komolyabb esetben ugyis a Törököt kérdezik meg... Kérdeztem tőle nem lehetne-e átrakni őket a Törökhöz... Mondta hát nem igen lehet ... De nagyon aranyos volt mondta menjek oda velük a Pirihez mikor fizetnek és beszeljem meg vele biztos megengedi ha szólok mivel én régi motoros vagyok. :) végülis abba maradtak hogy ha mégegyszer mennek akkor még Gőgösihez menjenek leletegyeztetésre,de ha majd kezdik a szurikat akkor Törökhöz fogja beírni őket! :D nagyon rendesek voltak!

Jaj úgy örülök,hogy Mónikánál kötöttél ki ott jó kezekbe vagy és biztos meg tudja mondani mi a bibi.biztos neked is kell majd Aspirin+Clexane.Tőlünk is annyi kémcső vért vettek :) Nektek is elküldték vmelyik vérmintát Debrecenbe?mert nekünk arra kellett várni sokat.Amugy itt kell leadni borítékot és postán szokják kiküldeni a vérvétel eredményét és ráírja mikor kell menni legközelebb kontrollra és miből mennyit kell szedni.Én 3havonta járok.Amugy tök rendes Mónika nem?
Én is szokszor gondolok lombikos-kórházas társaimra :)
Köszi elég jól viselem.11kg hiztam eddig de jóformán csak hasra.elég jól bírom még a terhelést,most épp nagy munkába vagyunk hétvégén estünk neki a gyerekszobának elég nagy a felfordulás... Azért hétvégén estére már fájt a derekam meg a lábam!aludni hol tudok hol nem... Az a baj ha éjjel kimegyek wcre 2-3 óra fele nem tudok már visszaaludni reggelig lesegetek :( miután apa elmegy melózni utána szokok visszaaludni pár órát.az elején amennyit aludtam most olyan bagoly vagyok :D Milánka is esti gyerek nappal csak éves előtt és után mocorog.Este viszont beindul.még éjjel is rugdal :) jól járunk ha kint is így lesz!24-én megyünk majd uh-ra.
bea8383
 
 


Ja és a clexane-t combba is lehet adni!én mondjuk a hasam mellé a derék-comb találkozásánál szokom beadni.
bea8383
 
 


Bea
Hú, ennyi változás van Tapolcán? Sorszámot kell húzni? Mondjuk az nem is rossz, mert szörnyű, hogy mennyi ember állt mindig a pultnál? Ki a 3 doki? A Csongrády a 3.? De ő csak szerdán szokott lenni, és ő már régi motoros, nem hinném, hogy a Töröktől kér tanácsot. Egy lombikot kezdtem nála, csak jót mondhatok róla, de vele lehetetlen egyet végigcsinálni, mert van, hogy egy héten többször kell menni. Szóval az újak csak a Gőgöshöz juthatnak. De én már nem leszek új, ha visszamegyünk, ugye?
Akkor a zalaegerszegi levélben rajt lesz, ha valamit szedni kell? Nekünk is kellett vinni borítékot 2-t. Igen, Debrecenbe küldik azt, amire sokat kell várni. Ja, rendes, kikérdezett, de sokmindent nem mondott, csak hogy a véralvadási gondra gyanakszik. 
De jó, hogy a gyerekszobát csináljátok. Ez annyira jó érzés, nem? Mikor kész lett Marcié, mi esténként órákat bent töltöttünk. Szóval esti gyerek Milánka. Majdcsak áttér nappalra. :) Nem lenne jó, ha éjjel viribülne. :)
Akkor jó, ha combba is lehet adni a clexane-t, ott már van mit összefogni. :) És szülés után is kell járnod majd a doktornőhöz? És hogy fogsz szülni vérgigítóval? Vagy akkor leállítanak róla? Miért kellett szedned szteroidot?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla
A rendelési idő is változott ott a recepcióval szemben a falon ki van írva!mi csütörtöki nap voltunk Török akkor ha jól emlékszem 11-18óráig volt vagy hogy.Amugy nincs már az hogy nyitásra odamész és megy a verseny ki ér oda előbb :) időpontot adnak mire kell menned!
Te velem együtt réginek számítasz! :) Biztos jó doki a Csongrádi is én egyszer ha voltam nála.Barátnőm is elég problémás esett jobb ha a Török kezeli majd mégis csak ő a koponya :) de mondta rendes volt ez a Gőgösi is.
Már nem emlékszem pontosan mire is kellett szednem a szteroidot :) de csak fél évig kellett azt.clexane-t szülésig kell utána abbahagyhatom.azt mondta szülés utan itt nálunk csinaltassak egy vérvételt és küldjem el neki az eredményt megnézi.amugy szülés utan 3-4 hónap múlva kell kobtrollra mennem de mondta lehet utána nem kell oda jarnom csak majd ha akarok 2. babát.attól függ mi lesz az eredmény.
Mondta ne féljek nem fogok a clexanetól elvérezni :)
Nagy dillemmába vagyunk szülést illetően sima vagy császár legyen.... Ugy e alapba hogy lombik+tsh+clexane ez már indokolhatja a császárt.kérdezte dokim melyiket szeretném de még nem tudom mondta visszatérünk rá... Vki azt mondja császár a jobb nem szenvedsz annyit,vki azt mondja nehogy kérjek magamtól császárt....
Először lehet hogy csak a kontroll időpont lesz rajt,de ha már megvannak mit szedsz mindig ráírja!mar nem emlékszem hogy volt először régen volt már 3 éve.
Aha nagyon jó érzés készíteni a gyerekszobát alig várjuk kész legyen!de mikor elkezdtem venni neki ezt-azt mindig olyan izgatott voltam! :) azóta is mindig előveszem a kis ruháit nezegetem.most a héten épp micimackós ágynemű szettet vettünk most azt nem győzöm nézegetni olyan cuki :)
Egyenlőre egy szobába lesz velünk nem akarjuk külön szobába tenni már a legeleje óta... Ti már az elejétől külön raktátok Marcit?
Most akkor majd azért izgulok,hogy derüljön ki vmi Neked és kapj kezelést akkor tuti megfog maradni majd a kis embrike!Várom nagyon majd az eredményed!
bea8383
 
 


Bea
Az viszont nagyon jó, hogy megmondják az időpontot, hogy mikorra kell menni. És nem is kell várni órákat?
Köszi az infókat Zalaegerszeggel kapcsolatban. Hát, én is szeretném, ha kiderülne valami, és meglenne a megoldás a vetélésekre. Addig nem is mernék belevágni egy újabb terhességbe. 
Hát, én szülést illetően a simát választanám. Ha a clexane nem zavar be, de műtétnél is vérzel, úgyhogy ilyen szempontból mindegy. Láttam mellettem a császárosokat. Ha nincs semmi komplikáció, én újra simán szülnék. Pár óra alatt megvan, a császár után meg jön a neheze. De hát minden ember más, mikor terhes voltam, én is császárral akartam szülni. :)
Nálunk Marci az első naptól külön szobába aludt. Nem akartam hozzászoktatni, hogy velünk van, mert akkor nehéz kipaterolni. Így szokta meg, ez a természetes neki. Mondjuk, ha sokat köhög éjjel, vagy beteg, akkor ott alszok nála, meg van úgy, hogy a mi ágyunkba akar aludni, de ha elaludt, viszem át az övébe. :)

Kép
p__lilla
 
 


Megjött az első levelün Zegerszegről. TSH-m 1,67. Ez tök jó, de akkor hogyan lett 1 hónapja 2,36? Amúgy minden értékünk normális, a B12 és a Folsavam több, de gondolom ez nem gond. Ja, meg az AST érték magasabb mindkettőnknél, ez nem tudom mi. A D vitamin szintem már helyrejött, a vasam is jó. De a "lényeg" majd csak 2-3 hét múlva jön meg.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, az AST az nem jelent tul jot: vmi fertozes gyulladas van a szervezetben, pl egy kronikusan gyulladt mandula. De ezt ne vedd veresen komolyan marmint h. gyulladt mandula de azt tudomh. a kronikus gyulladasok eseteben az AST ertek novekedett, ilyenkor szoktak gockutatast is csinalni. persze ha nincs meg elsore a dolog illetve ha nem lehet h. mondjuk vmilyen gyogyszer vagy akarmi barmi okozhat ilyen elterest. Egyebkent meg a TSHd is lehetett emelkedett amiatt mert van gyulladas a szervezetben.
Nekem most nem csinaltak AST vizsgalatot mutet elott, mivel a mandulabol nyomasra tavozott a genny, fullra egyertelmu volt h.ki kell venni..

majd most megyek immunologiara, ahol csinalnak most mutet  utan is egyet amivel ellenorzik hogy ez volt e a goc vagy van e vmilyen autoimmun betegsegem amit esetleg megtalalni es kezelni kell.

Sok sikert, es nezz utana mi okozhatja ezt az elterest, ne hagyd magad elteriteni
Udv
R
reginand1pont0
 
 


Bea
Légyszíves segíts! Neked Aspirin Protectet kellett szedned, vagy ASA Protectet? Mikortól szedted? Csak a lombiknál? És az LMWH az, amivel egész terhesség alatt injekciózod magad? És ki írta fel őket? A nőgyógyász, vagy a zalaegerszegiek?

Reginand
Köszi! Hogy vagy? Gyógyulgatsz?

Kép
p__lilla
 
 


Szia Lilla,

pont most akartam kerdezni h. mi ujsag sikerult e vmi dokival beszelni az AST rol, mit mondtak, esetleg tovabbi vizsgalat lesz?

Koszonom, nagyon jol vagyok, igazabol mutet utan sem volt tul sok panasz, szedtem a fajdalomcsillapitot kb 10 napig, de ennyi. Nagyon jol viseltem es most mutet utan kiderult szamomra h. az izuleteimre tuti rament mert meg mutet elott kotottem egy kismellenyt, 2 evesre, es megfajdult a kezemen az izulet. mutet utan egy , masfel hettel ismet elkezdtem kotni es akkor vettem eszre igazan, h. egyaltalan nem faj az izuletem a kotestol, pedig most mar majd ket hete egyfolytaban kotok.
Ma voltam immunologusnal es kertem d vitamin szintet is, plusz ujra megcsinaltak a vervizsgalatokat ami decemberben pozitiv volt.
remelem azok negativak lesznek mar...

aztan mar csak a dietat kell folytatnom, es lassan raallhatok a tornara is.

Sok sikert mindenkinek!
reginand1pont0
 
 


Reginand
Hát, az endokrinológus azt mondta az AST-re, hogy nem kell vele foglalkozni, nyugodtan vállalhatok babát. Amúgy minimálisan emelkedett csak. Zalaegerszegről megkaptuk az immunológiai, genetikai papírokat, minden rendben, szóval az AST-t sem írták, hogy további vizsgálat javasolt. Azomban az előzményekre tekintettel továbbra is fennál a lehetősége, hogy APS (antifoszfolipid szindróma) felvethető, mely miatt újabb terhesség vállalását megelőzően ASA+inofolic, IVF beültetés napján/pos. menoteszt esetén ezel LMWH-val történő kiegészítése javasolt. Kell kérnem időpontot, hogy ezt megbeszéljük. Amúgy ennek is negatív lett az eredménye, csak ugye volt két vetélés. 
Örülök, hogy jobban vagy. Persze, ahogy olvasgattam, az izületekre is lehet hatással a mandula. Az AST értékkel kapcsolatban jutottam el idáig. Jó, hogy nálad ez megoldódott. Mikor lesz meg az eredményed? Szedsz amúgy d vitamint? Mik lettek neked decemberben pozitívak? Mit fogsz tornázni?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
orulok, hogy akkor nincs nagy gond az AST vel. Mi az az ASA? sossem hallottem Meg mi az LMWH? ezekrol semmit nem tudok es ezt az ASPt hogy deritettek ki?
Amugy en tok merges vagyok a legtobb helyre, mert nem igazan nezik meg a problemat, hanem egybol IVF vagy mas, pedig lehet egy banalis problema amit meg lehetne oldani gyorsan.

Azt mondtak ket het kb. nagyon remelem hogy minden jobb lesz. Bar azt talan nem hiszem h. negativ lesz.. Igen szedek D vitamint (4000NE t), meg egy csomo mast is: Q10, E, Multivitamin + Asvanyianyagos+ szelent irtak fel 100 microgrammot. Ezeket folyamatosan, foleg ha nem felejtem el :)
Autoimmun vmik, amik pozitivitasa Sjorgen szindromara utalhat. Persze ez esetben meg kell mas adat is hogy igazolodjon, mert tobb adatot kell nezni.
Ezt csinaltattam meg:
http://www.laboratoriumkft.hu/vizsgalat ... s-panelek/

A legbovebbet- vagyis 26 e. Ezekbol lett poz.:ANA ELISA, Annexin IgG/IgM, , Anti-C1y antitest, Foszfatidilszerin IgG elleni antitest, Foszfatidilszerin IgM elleni antitest. Legalabbis igy fejbol azt hiszem, mert a leleten nem is igy irtak fel.. es sokkal reszletesebb volt mint ahogy itt van felsorolva.
Az tuti h. nem vagyok liszterzekeny :) persze ettol meg most nem ehetek egy csomo mindent az IR miatt :( pedig en nagyon szeretem a tesztakat, pizzat, kelt tesztakat, sosakat, edeseket ritkan. De pl aranygaluskat szeretem :( hat ez van.
Remelem ezzel tenyleg megoldodik a problema, olvastam egy csaj hozzaszolasat vmi cikkhez, bar nem tudom hogy jott oda, hogy 7 evig probalkoztak, majd olvasta h. a mandula miket okoz es gyerekkoraba sok problema volt vele, kivetette. Ra par honapra teherbe esett, mar kettot szult vagy a masodikat varja, nem tudom mar.
Parom mindig azt mondja h. ha ez igy sikerul akkor csak magamnak koszonhetem. Remelem meg idoben es nem fogynak ki a petesejtjeim :(

Tornazni, gondoltam avivat, dehat meg mindig nem kezdtem el :) vagy van beres alexandra azt is szerettem. Aztan majd ha lejar a 6 het akkor indul a futas, mar jo lenne. Mielott megbetegedtem akkor is futottam. Aztan jott a tuszos mandula, ezzel elkinlodtam okt vegetol januarig, akkor kiirtak ugye a mutetet es mar felfuggesztettem. Mondtak azt is h. mivel idult gyulladas, ne eroltessem a mozgast amig nincs mutet.

Kaptam vercukormerot, amivel meregetem a cukromat, hogy alakul. A multkor 5,4 volt az ehgyomri, 60p 5, majd 120 p 5,3 , ez jo lehet? marmint lehet javulas jele? vagy ezt egyaltalan nem lehet tudni?
Nem tudom hogy ezek a hazi merok mennyit csalnak vagy mi a kulonbseg a cukorivassal kapcsolatban de amikor mertek a cukrom 60 es 120 p nem ment lejebb, ebbol gondoltam h. ez most talan jobb..



Drukkolok h. sikerrel jarj!
Szep napot!


reginand1pont0
 
 


Reginand
Az ASA az ugyan az, mint az Aspirin Protect, csak azt fel tudják írni receptre, és úgy olcsóbb. Az LMWH meg gondolom a vérhigító injekció, amit pozitív terhesség esetén végig adni kell. Ha nálad a foszfatidil pozitív, szerintem fogsz ilyen kezelést kapni. Nálam ez is negatív, csak az előzmények végett kell.  Amiket szedsz, az nagyon jó. A párod is szedi? Kívánom, hogy a mandulaműtéttel megoldódjanak a problémák. Majd írd meg, ha meglesznek az eredményeid. AMH-t nézettél? Abból nagyjából megtudod, hogyan állsz petesejtek terén. Amúgy hány éves vagy, ha megkérdezhetem? Az Aviváról is sok jót hallottam. A cukorral kapcsolatban sokmindent nem tudok. A cukrod ha jó is, attól még lehetsz inzulinrezisztenciás. Szerintem tartsd a diétát, aztán pár hónap múlva nézess újra IR-t. Ha otthon méregeted, akkor csak kaja után nézed, és nem cukrot iszol. Szerintem van köztük különbség. A cukor biztos jobban megdobja.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla, nah mar ertem :) hat nem tudom am pontosan mi a pozitiv, mert elvittuk a mens mentisbe es ott nem mondtak semmi verhigitot, vittem immunologiara ott sem mondtak. Szoval lehet h. az nem pozitiv megsem.. csak szoltak volna h. vmi ilyesmi van a hatterben, nem? Igen, nezettem AMHt meg okt. ben, igaz eleg regi, dehat utana jott a tuszus mandula amibol kohoges lett stb a tobbit meg irtam. Akkor 1,3 volt... tudom ez nem egy szuper eredmeny, dehat sztem annyira nem gazos. Es nagyon idos vagyok, sztem a legidosebb itt:37 :( utalom a koromat, miota nem jon a baba, elotte nem volt gondom vele es ha lenne mar egy, most sem zavarna.. Parom nem ezeket szedi: e vitamint, L arginint vagy vmi ilyesmit, A, C-Vitamint, q10, szelen, cink. Meg sztem meg vmit amit most nem tudok. Mar kisse unjunk ezt az egeszet amugy, dehat a babaert mindent. Most ha felepulok, elkezdem a futast megint, a dietat tartom, azt mondjak fogytam, pedig eddig sem voltam tul kover. Most 158 vagyok kb 50-51 kg. Ja, igen, nem cukrot iszom, de en merem kaja elott is. Gondoltam is ra h. iszom cukros vizet aztan megnezem mi lesz.. erdekes teszt lenne :D
Most vettem kecskeruta teat- az jo IR re is meg cukorra is. Kivancsi vagyok hasznal e.. Majd meg jelentkezem!
reginand1pont0
 
 


Lilla akkor ugyanazt a kezelést fogod majd kapni mint én.  Csak ugye nekem ANA pozitivitás is igazolódott ( A pozitív eredmény autoimmunbetegségre utal-pajzsmirigy alulműködés )  Az ASA-ra van az Aspirin protekt, a  LMWH az pedig a clexane injekció.Az inofolic meg a megtapadást segíti. Nekünk a genetikus is azt mondta,hogy biztos hogy az Aspirin protect miatt sikerült!Plusz én még szedtem E-vitamint,folsavat,méhpempő kapszulát (Dr. Chen ginseng eleuthero kapszula)+ittam a tiszta fehérjeport.Nem volt olcsó ez így egybe de hatásos :) Most akkor hogy lesz tovább mikor kezdtek? Mi jól vagyunk csak egyre nehezebben viselem így a végét... reggelente mindig savam van,meg rossz ilyenkor már a fekvés meg az alvás.éjjel is állandóan a wcre járok pisilni.Nagyon várjuk már a végét! :)
bea8383
 
 


Bea
Igen, azt a kezelést fogom kapni, csak nem tudom, majd mikor kell elkezdeni az aspirin protectet. Csak a lombik előtt? Március 16-án megyünk a kezelés beállítása végett Zegerszegre. Aztán egyenlőre nem megyünk lombikra, majd csak nyáron előreláthatólag. Az inofolicra is kíváncsi leszek, mit javasol, mikor kezdjem. Mondjuk napi egy adagot iszok már december vége óta, de ha kell elkezdem napi 2-vel. Milyen fehérjeport ittál? Leírod pontosan, mert én is vennék? Ezt is ott javasolták? Én szedek multivitamint, lazacolajat q10-zel és e vitamin komplexxel, és d vitamint, a férjem is ezeket szedi nagyjából. Hát, ezek is drágák, mert állítólag kizárólag természetes vitaminok. Most ezt próbáljuk ki. 
Nézegettem az eredményeinket, és annyira hihetetlen, hogy minden negatív, és már kétszer is így jártunk, hogy elmentek a babák. Bízok most nagyon ebbe a vérhigítós kezelésbe, de azért tartok az így szüléstől. (Ja, még el is kell odáig jutni.) Írom össze a kérdéseimet a doktornőnek. :)
Örülök, hogy jól vagytok. Persze, a vége már egyre nehezebb, De már nincs sok hátra, és a karodban tarthatod a kisbabád, kitartást!

Reginand
Az AMH-d még nem rossz. És dehogy vagy öreg. Ha az vagy, akkor én is az vagyok, ebben az évben már én is 37 leszek sajnos. Megy az idő nagyon. Persze, nekem már van egy gyerekem, de már olyan sok lesz a korkülönbség is köztük, hogy nem is játszanak el. Bár már ez sem érdekelne, csak legyen még egy legalább.
És mióta próbálkoztok a babával? Hát, egyáltalán nem vagy kövér, sőt, inkább vékony lehetsz ilyen méretekkel. 


Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
lassan mar 4 eve probalkozunk.. nyar vegen van a fordulo, ill azt hiszem most, mert ekkor csinaltattam az elso hormonpaneleket..:( Keson kezdtuk, de keson is talalkoztunk, ez van ilyen az elet. Szeptemberben voltunk eloszor a BMCben.

Mi van ma? del ota annyira faj a fejem, majd szetszakad, hanyigerem van tole. raadasul ezt nehezen viselem mert nem vagyok fejfajos.. Sztem holnap megjon, de ilyen tunetem meg nem volt tole :( es remelem nem is lesz tobbet..

Milyen erdekes hogy ennyi kezelest kaptok tapolcan.. en ilyeneket nem is hallottam a bmcben.. vajon ott is csinaljak? tapolca amugy fizetos vagy tbs? es ez hogy van hogy majd nyaron mesz lombikra? eldontod mikor kezded es odamesz hogy akkor jottem? bmcben ilyen sincs, most mi megint lecsusztunk, de nem tudom mi lesz a kovetkezo lepes ismet...

Ahogy nezem a vonalzot, ha jovore megszuletik vagy iden a kisteso, azert meg el tudnak jatszani :D Meg talan az sem mindegy am h. lany lesz vagy fiu :D Es kepzeld mi is ezt a nevet neztuk ki :)
Amikor elmentem pszichologushoz, ezzel a problemaval mert mindenki, nem viccelek, mindenki terhes lett korulottem, nehezen viseltem es ezt vhogy meg kell oldani, szoval kiderult hogy az o fiat is Marcinak hivjak.. ugy erzem mindez egy jel.. bizom benne

Szep estet
reginand1pont0
 
 


Reginand
Hát, 4 év már sok idő... És a BMC-ben mit javasoltak? Lombikot vagy inszemet? Igazából most melyikőtöknél van probléma?
A kezeléseket nem Tapolcán kapjuk. Ott ilyennel nem foglalkoznak. Magunktól kell mindennek utána járni. Magán endokrinológusnál voltam és Zalaegerszegre mentünk immunológiai és genetikai kivizsgálásra. Két vetélés után nem mertem volna elmenni még egy lombikra úgy, hogy nem tudom, hogy van-e valami baj. Kiderült, hogy minden ok, szóval nem vagyok előrébb, de a vetélésekre való tekintettel fogom kapni ezt a kezelést. Hát reménykedem... Tapolca tbs, de 5 lombikot finanszíroz az oep, ha ez elfogy, fizethetsz is, és akkor igen, úgy van, hogy odamész, hogy jöttél, fizetsz és soron kívül mehetsz.
Hát, talán még el tudnának játszani..., talán még babúsgatná is Marci a tesót, segítene ő már sokat körülötte. Na, ti is ezt a nevet néztétek ki? Kívánok nektek is egy Marcit. :)

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
A BMCben most mar lombikot. Volt 3 sikertelen inszem ugye, es azt modnta a doki h. akkor lombik annak nagyobb az eselye, de igazabol nem mondtak mi a problema es nem talaltak ott senkinel semmit. Mindegyonknek azt mondtak h. normalis. Ugye en szedtem a magas prolaktinra gyogyit, azzal rendbejott. A paromnak hatarerteken vannak a katonai, ahogy mar irtam egyszer. ( 19M/ml 5ml) azt hiszem.
Es en meg ebbe nem nyugodtam bele es elkezdtem utanajarni. Ugye kiderult az infertilitasi immunologia panelbol az elteres, meg elotte kaptam a tuszos mandulat, annak utananeztem, es rajottem h. talan ezert volt az elteres is es nem autoimmn betegseg. Dehat akkor mar ugye ummunologushoz is mentem. Aztan felmentunk a mens mentisbe hatha mondanak vmit ott is: mondtak is, IR szoval dieta, plusz megerositettek h. a gennyes mandula nem tul jo es igen, ki kell vetetni. meg eloirtak egy csomo vizsgalatot amit egyelore nem csinaltattam meg mert gondoltam felesleges sietni a terhelest meg ugyis kesobb kell csinalni.
Szoval itt tartunk most.. Azota volt egy polip mutetem is ugyanis vagy kijott az inszemektol vagy mar ott is volt, nem tudom. Az utolso inszem ota meg alig van mensim :( Nem tudom mi lehet a problema es mi tortent velem, ill a rendszerrel hogy ez okozta..
Remelem azert minden rendben lesz, az tartja a lelket bennem h. az 1,3 AMH annyira nem gazos.

Akkor azert te is jol megjartad az utadat. De neked segitettek hogy merre indulj el vagy magatoktol menteke Z.egerszegre? Nekem itt a doki mosolyogva mondta h. menjek akkor immunologiai vizsgalatra.. hat vazze. Ha ok nem csinaljak meg legalabb segithetne hogy merre menjek..
Na mindegy, most meg gondolkozom az intezetvaltason is..

Orulnek egy Marcinak, de egy kislany is johetne :D

En meg egy kislanyt kivanok nektek ! es midnenkinek! :D
reginand1pont0
 
 


Sziasztok!
Elkezdtük a lombikot, most nekem is cetrotidos stimu van. Majd meglátjuk, számít-e valamit, hogy váltottunk. (most még a stimu elején vagyunk). Különben meg az akciós lombik most már 150e Ft a Kaáliban.
Nálunk az aspirin protect alap, a stimu kezdetétől mindenkivel szedtetik. Én sokszor kaptam clexant is a beülti utántól, nekem ugyanúgy nem sikerült azzal sem a lombik.

Polipom nekem is volt, az inszemek után. Kiszedték azóta nem volt.


Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
De jó!!! Drukk neked! Majd azért írj, hogy állsz. 
Tapolcán nem adnak, nem ajánlanak semmit. Most már én is a HBA teszten gondolkodom, szerintetek érdemes megcsináltatni? Mit adnak rá, ha rossz az eredmény?

Reginand
Hogyhogy alig van mensid? Több hónapra jön meg? PCO-s nem vagy?
Nekünk nem segítettek, hogy merre menjünk. Bújtam a netet. Tapolcán csak azt mondták, hogy próbálkozzunk...

Mi most egyenlőre pihentetjük a dolgot. Júniust gondoltam folytatásnak.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok,
Bumi, en szivbol kivanom hogy sikerrel jarjatok! Regota olvaslak titeket, es csodallak a kitartasodert!
Persze mindenki mast aki ennyit kuzd!
az aspirin protectet megelozi vmi vizsgalat, vagy ez teljesen alap hogy szedni kell?
Sztetek ha elkezdem csak ugy szedni, az segithet?
Marmint mit valtottatok? Intezmenyt vagy kezelest? ( na ilyen melyen azert nem olvastalak..:()

Bar en most vettem mehpempot, igy minden mast hanyagolok. D vitamint es multit + szelent szedek mast nem.

Lilla,
az hogy alig van azt jelenti hogy mindig pontos, alt 26 napos, de keves a mennyisege. Eletemben nem volt meg olyan hogy kimaradt volna..
Eleg gaz, akkor hogy neked sem segitettek :( nekem is az a bajom, hogy legalabb otletet adjanak merre mit erdemes megnezetni.
En azt nem felejtem el amikor kertem / kerdeztem az immunuologiai tesztet a meddosegiben a doki mosolygott es azt mondta az habitualis vetelesnel szoktak, meg a sokadik lombik utan ( hozzateszem elotte azt mondta h. legyen lombik mert megy az ido es a felesleges inszemes stimuk meritik a feszkeimet, persze gondolom a sok lombik meg hasznal..) na mindegy, elmentem es kiderult hogy van egy ket durva pozotivitasom, amit immunologussal ki kell vizsgaltatni.. Aztan kutattam es jott a mandulamutet ( merthogy kutatasaim alapjan ez okozhatja egyes adatok pozitivitasat autoimmun betegseghez hasonloan, plusz, volt akinek sikerult teherbe esni, bar senki nem bizonyitja, de gyanus. igaz nem sok ilyet talaltam mert talan sokan nemis latjak az osszefuggest. Persze doki ezt sem tudja megerositeni..)

Nem tudom hogy nem vagyok e PCOs meg senki nemmondta hogy gyanus lenne pedig egy rakat dokinal voltam.. meghat ott vannaka  VVk, aminek az eredmenye nem tamasztja ala. Aztan nem lattak soha semmit a petefeszeknel. Ugye most csinalom a dietat, mar fogytam megint szoval lassan tinikori sulyom lesz :) ( a fogyas nalam ahogy mar mondtam nem olyan sok, de a ruhakon eszreveszem)
Igaz vetkeztem: soha nem volltam csokizabalo, de ez a tiltas kihozta az allatot belolem, es a multkor megettem ket csik milkat..Akkor jo volt, de aztan fajt a pocakom tole..
A heten voltam futni, mutet utan. JO volt, meg birta volna a labam, tüdőm, de a torkom, orrom nem. az orromban a hideg levego mar fajt, szoval abbahagytam, de igy is rohangaltam 17 percet :D azert elegedett voltam Sztem ahogy jon a jo ido, majd tobbet tudok futni is.

Remeljuk sikerrel jarunk mindannyian!
Bar most nalunk felmerult az orokbefogadas is: el kell kezdeni, mert kulonben nem kapunk sose babat..aztan meglatjuk. Errol mi a velemenyetek? ( orokbefogadas)

Jah, es egy jo hir, hogy jelenleg lakasvasarlas van, ez elegge lefoglal.

Szep napot mindenkinek!!


reginand1pont0
 
 


Elfelejtettem megkerdezni: Mi az a HBA teszt?
reginand1pont0
 
 


A férjemmel éveken át próbálkoztunk, de nem sikerült teherbe esnem. Kiderült, hogy vele van a gond. Jártunk orvosról orvosra, de a kezelések nem használtak. Végül elmentünk a Mens Mentisbe, ahol pontos diagnózist kaptunk. Nagyon empatikusak és diszkrétek voltak. 1 éve született meg a kislányunk, Flóra! Csak ajánlani tudom!

anita59
 
 


Anita,
elarulod hogy mi volt a gond ill hogy kezeltek ? meg nem is hallottam hogy a ffiakat is kezelik.
Mi is voltunk ott, de ott szinte ra sem neztek a parom leleteire..

Kinel voltatok? marmint andrologushoz mentetek? Mert mi csak endokrinologusnal voltunk de nem javasolta h. menjunk masik dokihoz is.

Koszi
R
reginand1pont0
 
 


Sziasztok! Kedden volt a leszívás, 7 petesejtem lett. Ebből egy éretlen volt, és 5 termékenyült meg. Ma mind az 5 4 sejtes volt. A terv az, hogy elviszik őket 5 napig. Közben a férjem spermaképe megint rossz volt, nagyon sok az alaki hibás.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Reginand!
Nálunk az aspirin protect alap, nem kell előtte vizsgálat, nyugodtan szedheted. A leszívás előtti napon már nem szabad bevenni, de utána megint lehet, hacsak nem kapsz clexanet. Én most kapok, ezt szúrom kedd óta.



Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Ezek szuper hírek. Drukkolok nagyon!!!! Akkor hétfőn lesz beültetés? Volt már cetrotidos protokollod, vagy ez az első. Mert ez most nagyon jó eredmény, nem? 

Hétfőn voltam Zegerszegen. Felírták az aspirin protectet + a beültetéstől a clexanet. De már szedem most az aspirint, és mondta, hogy próbálkozzunk a lombikig. Hát én most nagyon meg vagyok ijedve, mert még csak a 18. napon vagyok, de barnázgatok. Nem mérem a hőm, nem tudom, hogy mikor van a peteérés. Lehet esetleg az aspirintől ilyen?

Reginand
A 26 napos mensi normális, nem baj szerintem, hogy kevesebb a mennyisége. Lehet, hogy vékony a méhnyálkahártyád. Azt nem nézték uh-n a ciklus második felében? Akkor biztos pcos sem vagy, ha nem láttak semmit.
Nagyon ügyes vagy, hogy tudod tartani a diétát és sportolsz. Csak így tovább. :) Hát, ha én elkezdem a csokit, nem tudok megállni két csíknál. :(


Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

3 8 sejtes, 2 6 sejtes. Vasárnap lesz várhatóan a beülti.


Lilla!
Első cetrotideos, de kb ugyanazt tudja darabszámra, mint a többi. Most jobban hozzáfértek a jobb petefészkemhez, azért sikerült 7-et leszívni.
Azt mondta a dokim, hogy a minősége viszont lehet jobb a petesejteknek az ilyen stimutól.
A végére szerintem a szokásos 2-3 embrió marad. (legalábbis remélem, hogy ennyi marad)

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
szurkolok en is. Nem is tudtam h. vasarnap csinalnak beultit, epp ezt szamoltam hogy vasarnapra esik.
Biztos marad, annyi! Nagyon szamit hogy alaki hibasak a katonak? marmint kivalogatjak nem? vagy ezt rosszul tudom?

Lilla,
de neztek, es azt is mondta a doki h vekony, de nem tudom mit tegyek ellene.. Ezert van most mehpempo..
ma voltam mell UH n, ellenorizni a csomot, hat nem tunt el, sot nott..:( nem vagyok tul boldog..

Szep hetveget!
reginand1pont0
 
 


Reginand!
Persze válogatják a spermiumokat, csak nehezebb dolguk van, ha alapból nagyon rossz a spermakép. És most mondták is, hogy nagyon az volt.
Igen vasárnao is van beülti, bár lehetőség szerint gondolom itt is igyekeznek hétköznapra időzíteni. De nekem pl már mindig elviszik 5 naposig az embriókat (akkor is elvitték, amikor csak 1 volt), így már a leszíváskor vasárnapi beülti volt a terv.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
sajnalom hogy ennyire rossz volt az eredmeny. Parod szed vmit?
Sztetek mi jobb a ferfiaknak, a komplex vitamin, mint ferulon, fer14, vagy inkabb kulon? parom nem hajlando ezeket beszedni :( inkabb kulon mindent..
Es azt lehet tudni hogy miert lett ennyire rossz? en azt olvastam h. a folsav  hat az alakisagra..
Miert viszik neked az 5. napig mindig? ez nem altalanos eljaras? en ugy emlekszem BMc ben ez a norma, bar ugye meg nem vettem reszt lombikban.
Teged megvisel a kezeles? marmint testileg, agyilag?

Nagy kalappal holnapra!

En elkezdtem a mehpempot ugye, kb az 5. napon, akkor jott meg, de vmit hat, mert bolond vagyok. Es erzem hogy teljesen a hormonjaim rabja: amikor volt kb ovulaciom, mintha rozsaszin kod lett volna rajtam, ugy neztem a paromra mint egy istenre, nem vicc. Ez tegnapra elmult. :) Most mar sarkany vagyok, pedig a mensim meg odebb van.

raaadasul nem tudom hogy a cukrommal lehet e baj, de reggel nem voltam vmi jol. Kicsit emelygos voltam, es keson fekudtem le ( ejfel korul) de mar 6 kor ebren. A vacsit 6 korul ettem meg, szoval igy sok volt sztem, de persze nem mertem meg a cukrom :D

Szep hetveget!

reginand1pont0
 
 


Reginand! Hát pont ez az, hogy kb 5 hónapja folyamatosan toljuk a vitaminokat, meg előtte ugye leszívatta a heréje körüli vízburkot, és tök jó normális eredményei is voltak. Szóval passz. A lombiknál 3. vagy 5. napon ültetik vissza a az embriókat. Elvileg az 5. naposaknál ugye jobban működik a természetes szelekció. Régebben az volt az elv, hogy ha sok embrió van, akkor viszik el őket 5. napig, ha kevés, akkor visszaültetik a 3. napon.

A méhpempő, meg az E vitamin vastagítja a méhnyálkahártyát, viszont  a  C vitamin vékonyítja.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

drukkolok! Es mi volt a Fülöpnél?
mmzs75
 
 


Bumi
Drukk holnapra!!!
Tényleg lehet jobb minőségű petesejt a cetrotidostól? Lehet, hogy legközelebb kérni fogom. És milyen stimus szurit kaptál? Gonalt vagy mást? Azok között mik a különbségek, tudsz valamit? Nekem mindig gonal és long protokoll megy, már szeretnék változtatni.
Tök jó, hogy nálatok vasárnap is van beülti. Tapolcán szombat vasárnap nincs munka, és így mi sosem tudtunk 5 naposig elmenni. :( Pedig akkor lehet, hogy kiszelektálódtak volna, nem lett volna vetélés. 

Zsó
Mizu veled?

Reginand
Mi már próbáltuk a drága profertilt. A neten keress rá az összetevőkre, és vegyétek meg külön, fele annyiba sem fog kerülni. Méhnyálkahártya vastagításra jó a méhpempő, E vitamin és a sok-sok szénsavmentes víz.

Amúgy Zegerszegen rákérdeztem az inofolicra, hogy a férfinál esetleg nem javítja-e a spermahelyzetet, és a doktornő kifejezetten javasolta. Igaz magyar oldalakon még nem nagyon találni írásokat róla, de ha tudtok angolul, érdemes olvasgatni.

Bumi, a párod milyen vitaminokat szedett?

Bea
Veletek mizu? Megszültél már??? Jelentkezz, izgulok értetek!

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés, aztán megyek feküdni.
3 balsztót kaptam vissza, kettő pedig fagyiba ment. El se hisszük, hogy mind tökéletes lett (először van fagyibabánk)
Már csak egy szerencsés folytatás kellene.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!
Ez szuper!!!! Hihetetlen, hogy mind ilyen szép lett az 5. napra. Akkor azért mégis érnek valamit a vitaminok. Drukkolok a kis drágáidnak, hogy szépen megkapaszkodjanak!!!!

Kép
p__lilla
 
 


hali,
Bumi, ez nafyon jo. ugye minden ok azota us?
reginand1pont0
 
 


folytatom csak telorol irok...
olvastam mar het elejen de idom bem volt irni...a laksvasarlassal valo dolgok lefarasztanak raadasul itt is sok a melo.

lilla. veletek mizu?
felhivtam bmct ujabb idopontert bar mar mindent megbeszeltunk mar de ujra neg kell.. majzs vegen mehetunk fel...
immunologiara apr vegere van idopontom..mens mentisbe nincs is...
most megint elegem lett az egeszbbol, persze megtudtam h egy ujabb kollegano terhes..

kivancsi leszek a mehpempore..
reginand1pont0
 
 


Sziasztok!
Szerintem ami használt, az az inozitol, 4 hónapig szedtem a beülti előtt. Plusz ugye a a cetritidos stimu, hisz az elején a tüszőérést nem fogta vissza semmi.
Beülti után 3 napot otthon voltam, de tegnap is meg ma is dolgozom. Millió progit kapok: reggel este Crinone, délben 2 utro, plus esténként még Prolutex is. Szerdán voltam egy progi vv-n, akkor 100 körüli értékem volt, így az adagoláson neem változtattak.
Hérfőn megyek megint vv-re.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


@mmzs75:


Fülöp baromi fura fickó, 4-5 órás csúszás volt, rá se nézett egy korábbi leletünkre sem, mert nem 1 éven belüliek, de elmesélni el kellett, hogy mik történtek eddig.
Kaptunk egy kézzel írt cetlit, amir efelírta, milyen vizsgálatok kellenek, ezt mir emegírta az kb 1 óra volt és kifizettünk 18e Ftot. Az esetéeges alloimmun dolgokról semmit nem tudtam meg...
Ha valakit érdkel bemásolom hogy mikert kért (már amit el tudtam olvasni):
TSH
autoimmun panel
trombophília
OGTT 0, 60, 120 perc
inzulinrezisztencia 0, 60, 120 perc
vcs-ellenanyag
nagylabor
Toxoplasma, Rubeola,  CMV, Chlamydia
helikobakter belégzés
3d uh
HYCOSY
FV, FII, MTHFR feleség
MTHFR férj
AMH
NK sejt aktivitás
D3 vitamin szint
férj spermatogram tenyésztés
perdektív érték?
milyen zoospermia?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
Múltkor is ittad az inozitolt, nem? Vagy nem ilyen sokáig? Napi kettőt ittál? Külön vetted a port, vagy inofolicot ittál? Nektek múltkor is eljutott 5 sejtesig, itt nem volt nálatok probléma, nem? Bár már nem emlékszem pontosan. Most az volt jó, hogy mindkét petefészkedhez hozzáfértek. És most milyen vitamint szedsz? Mikor mész tesztelni? Nagyon drukkolok!
Akkor Zsóék folytatják? 

Reginand
Velünk semmi különös. Most szedem az aspirin protectet. Hát nagyon megijedtem, mert ciklus közben vérzésem volt, nem sok, kevéske, de megijesztett nagyon. Nem tudom, hogy az aspirin protect zavart-e be annyira. Most várakozó állásponton vagyunk. :) Május elején telefonálok időpontért Tapolcára, és ha minden jól megy, utána ciklusban kezdünk. 
És május végén kezditek is a lombikot? Vagy az mikor van tervben? Addigra meglesz az immunológiai eredmény?

Bea, Jucus???

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!
Korábban csak a stimu alatt ittam, most viszont vettem sima inozitol port, és 4 hónapig ittam, de bből csak az utolsó hónapban ittam 2x1mg-ot, meg a stimu alatt, addig csak 1x1mgot.
És igen, eddig is elmentek 5 naposig, de mindig voltak lemorzsolódó versenyzők, most viszont mind elment addig, ezért gondoltam a jobb minőségre.
De persze úgyis a folytatás lesz a lényeg, de nekünk már az is eredmény, hogy 10. nekifutásra végre egyszer lett fagyibabánk.
Aspirin protecttől lehet pici barnázás, meg egyébként is egy jó peteérés környékén előfordul elszineződött nyák, úgyhogy használjátok ki.



Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi
1 mg-ot ittál egy alkalommal? Az inofolicban 2 g van, a napi adag 4 gramm. Legalábbis én 4 grammot iszok. 
Mindegy végül is, a lényeg, hogy 3 ott van a pocidban és a fagyiban is van. Szorítok nagyon, megérdemelnétek már 1-2 kisbabát. Én most január óta 1x2 g-ot ittam, március 10 óta iszok 2x2 g-ot, kíváncsi leszek, júniusban mi lesz. Március 10 óta a férjem is iszik 2x2 g-ot. Szedtél hozzá folsavat is?
Hát, valószínű nem középidőben volt a vérezgetés, mert úgy néz ki, megjön a mensim. Vagy rövid a második fele a ciklusomnak.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Lilla még egyben vagyunk! 5nap van már csak elvileg 2-ra vagyok kiírva.De semmi jele még hogy megszülnék... Jövök-megyek semmi fájás se dagadás se vizesedés vérnyomásom 110.... :) úgy tűnik jol érzi magát odabent nem akar kijönni pedig nagyon várjuk már!

Bumi

Annyira örülök,hogy 3 blasztocisztát kaptál vissza!!fantasztikusan jó eredmény ez!ritka szerintem... nekem is anno 2db 5 napos maradt csak... Amúgy nekem is ez most cetrotidos volt (régebben is volt nekem ilyen ).Török azt mondta semmi különbség a longhoz képest csak máskor kezdik a stimut.nekünk csak azért lett ez mert a longba beleesett volna a nyaralás.nagyon drukkolok ez tuti sikerülni fog!!!!!! :) mikor mész tesztre?
bea8383
 
 


Bea
De jó, hogy jelentkeztél. Akkor Milánka még jól érzi magát ottbent. Nembaj, még van egy pár napja. Kihasználja.  Az meg jó, hogy jól vagy, én sem éreztem semmit előtte, csak elkezdődött egyik pillanatról a másikra.  Neked is cetrotidos volt? És mennyi egység gonalt kaptál? 

Hát, én meg most hormonzavaros lettem. Tegnap óta barnázgatok és még nem jön semmi. Ilyen még sosem volt. Most ezt is az aspirin protectre fogjam? Januárban még a vérvételen jó volt minden.

Kép
p__lilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: