Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Most rövid leszek,mert elutazunk a szülőkhöz,pakolnom kell,no meg Ágota is felébredt.KépSzóval van teendőm bőven,mire a párom hazaér.
Engi!
Ágota szépen halad a beszéddel egyre jobban megérteti magát Kép
Pl:tányér-táér,csibét szépen tisztán kiejti stb.meg ehez hasonlóakat mond!

Viki!
Igazad van,akkor tegyél fel képet,amikor te úgy érzed!A késés alatt nem csináltam,mivel nem éreztem,hogy terhes lennék(csak titkon biztam benne).
Az inszemekre járva megtanulja az ember,hogy türelem nélkül nem megy,mást nem tehet!
A ciklusaim szülés óta elég változó,ezért is mentem el a dokimhoz szerdán.Szerinte nálam ez várható,de ez nem kizáró ok a terhességre,ettől még lehet baba.Pontosan ezért kell mérnem az ébredési hőmet is(peteérés végett)

Amica!
Igazad van!Kép
Nem keseredek el,mert igazán jövőre terveznénk a tesót,igy van időnk mindenre!!!KépKép


Szép hétvégét nektek!!!

Sziasztok!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Viki!

Sajnálom a kisfiadat.Hámy napig tartott a múltkor ez a fertőzés?
nincs annál rosszabb,ha a gyerekek betegek.Szerencsére nem soxor fordul elő velünk,akkor is inkább megfázás,remélem most hogy kezdődik az ovi nem hozza haza Kincső a betegségeket.

Amica!

Remélem simán fog menni a beszoktatás az oviba,én ezt nem mondhattam .Kincső igazán csak a középsőben kezdte jól érezni magát,most pedig a nyári szünet után már várja a nagycsoportot.

Sapé!

Nem lehet máris inszem.-mel kezdeni?

Ha ilyen főzős csapat jött össze,tud nekem valaki jó kis receptet adni vacsira?Ami gyorsan megvan és finom!
Esténként van időtök legalább egy kicsit olvasni?

Ébred a csipet csapat,megyek.Kép)

Mozgalmas ,szép napos hétvégét mindenkinek!

Engi
engi
 
 


Sziasztok,
Amica: szerencsére fiam sem beteges, megfázáson kívül nem volt semmi baja. Ezt a vírust valószínüleg a strandon szedték össze. Ezért vacilálok én is beadni neki bármit is, nem akarom feleslegesen terhelni a szervezetét.

Sapé: jól tettétek, hogy időben elkezdtetek próbálkozni, így nincs stressz amiatt, hogy esetleg kicsúszol a Gyes-ből, vagy a korkülömbségből, amit szeretnétek. Csak próbálkozni rendesen! Kép

Engi: az előző fertőzés fiamon és férjemen viszonylag gyorsan, 2-3 nap alatt átfutott, engem kapott el nagyon csúnyán. 2 nap alatt 3 kilót fogytam, bár ez meg sem látszik. Még ma sem tudok mindent megenni úgy, mint régen, mert néha begörcsöl a hasam.
Gyors recept? Hú, nagyon sok van, tudni kéne mire gondolsz, valami húsos kajára? Mondjuk nem kimondottan vacsi, de a bolognai is gyors kaja, én holnap azt főzök. Vagy valami főzelék. Van egy gyors és nagyon finom halas receptem, majd írd meg szeretitek-e a tengeri halat és leírom.
Vagy csinálj fini melegszenya krémet: májkrém, darált kolbi, ketchup, mustár, fűszerek, reszelt főtt tojás és tejföl.
Imádok olvasni, és mostanában TV helyett inkább olvasok, mondjuk nem sok időm van rá, úgy este 9 és fél 11 között. De mostanában ez is kevesebb, mert álomkórban szenvedek. Tudod,hogy van ez, ha esetleg az ember pocakjában próbál valaki fészket készíteni...talán Kép Na csitt, még pár napig!

Puszi és mindenkinek szép hétvégét!

Viki
viki30
 
 

 
 

Viki!

HO-HO-HÓ!!!!Na akkor hogy is van ez?:-)
Mikor is kéne hogy megjöjjön a mensid??
NAgyon drukkolok!!!!
Szeretjük a halas kajákat,jöhet a recept.Bolognait tegnap előtt csináltam.Mára kipróbálom a melegszendvicsedet.Köszi!!
Lassan én is visszazökkenek az olvasásba,nagyon szeretem,a terhesség alatt rengeteget olvastam.Volt rá időm.Az én pocakom most üres,nem lakja senki,de bármikor tudok,jobban mondva tudnék aludni.
Párod be tud esténként segíteni?Későn megy haza?

Hétvégén dolgozik,vagy tudtok együtt lenni?

Csók Engi
engi
 
 


Sziasztok!

Én is a naponta főzőcskézők táborát gyarapítom. Magam miatt ugyan a fakanalat sem emelném meg, de a lányok miatt szívesen teszem. A baj csak az, hogy más-más ételeket szeretnek. Emese semmilyen zöldséget sem fogyaszt, olyan mint egy ősember: húst-hússal, meg egy kis tészta. Csenge viszont imádja a főzelékeket, a leveseket, húst csak nagy ritkán eszik. Kész tortúra nálunk egy ebéd. Emese most megy nagy csoportba, ahonnan délben muszáj hazahozni, mert nem eszik az óvodában semmit, és napközben már tavaly sem aludt. Annak meg semmi értelme, hogy a reggelivel a gyomrában legyen délutánig, mert így sem egy duci alkat.
Ma megint megpróbálkoztam az egy szobában altatással, de megint bevadultak, és mivel Csenge miatt éjjel csak 4 és fél órát aludtam, így türelmem sem volt az egészhez, ezért most halasztottam a dolgot. Mástól is hallottam már, hogy a 2 és fél év volt a vízválasztó alvás terén. Úgyhogy bizakodom!
Szerdán voltam a munkahelyemen a GYES-t intézni, és a visszatérést illetően nem sok jóval kecsegtettek, így már csak emiatt sem ártana egy harmadik csemete. Akkor még lenne 8 évem, hogy kitaláljam mit is fogok csinálni.

Viki!
Hányadik cn-on vagy? Lehet reménykedni?

Mindjárt leragad a szemem, ezért inkább elteszem magam hétvégére. Jó pihenést mindenkinek!

Éva
vica32
 
 


Sziasztok Lányok!
Remélem jó hétvégétek volt! Mi kicsit ünnepeltünk. Nemrég volt a 6. házassági évfordulónk és kaptunk egy gyerekmentes szombat estét anyukáméktól. Elmentünk Szombathelyre. Móni, megnéztük a karneváli felvonulást, épp arra értünk oda és utána átmentünk a "besodrom" koncertre. Jó volt!

Vica, kitartást! Néha a két kölyök engem is teljesen lefáraszt, de lassan jó hiszti és problémamegoldó válik belőlem. A harmadik kölyök már egész "laza" anyukát kaphatna. Én is most mentem át gyesre, de miért jelentene egy harmadik gyerek még 8 évet a munkaszerzésre? Átmennél vele főállású anyának?

Viki, Engi, Fagyi és a többiek, szép álmokat!!!!!!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Szia Amica!

Nem biztos, hogy főállású anya szeretnék lenni, bár imádom a lányokat, de eléggé egyhangúnak látszik így a jövő. Úgy tudom, hogy a három gyereknél a harmadik gyerek 8 éves koráig itthon lehet maradni, miközben állományban vagyok. A gyes lejárta után az önkormányzat fizet még 5 évet, az összeg kb. a gyes összegével egyezik meg. Ebből ugyan nem gazdagszik meg az ember, viszont mellette lehet másodállást vállalni. Persze ha majd ott tartok, hogy 3. gyerek, akkor jobban utánakérdezek a kollegináktól, ugyanis személyzetis vagyok (voltam). Ha téged érdekel, akkor szívesen megkérdezem hamarabb, és megírom, hogy jól tudtam-e.

Jó éjszakát mindenkinek!
vica32
 
 


Sziasztok,
nincs jó hírem, a hétvégén megjött Kép Most szomorú vagyok, pedig nem sok okom volt a reménykedésre, mert írtam Nektek, hogy a félidőben elutaztunk és a gyerekkel voltunk egy szobában. De késett, ami az utóbbi időben nem igazán történt meg és ezért már teljesen beleéltem magam. Mondhatnám, hogy nagyon magam alatt vagyok, félek hogy sokat kell majd várni. Nektek mennyi ideig tartott "összehozni" a babákat?

Engi: ezután a levél után leírom a halas receptet, tényleg nagyon fini.
Férjem munkája elég érdekesen alakult az utóbbi fél évben. Tavaly nálunk egy napon derült ki, hogy költözünk, hogy én visszajövök és hogy Õ céget vált. Nem tudtuk a gyereket beadni az új helyen sehová, így most az vigyáz rá, aki éppen ráér, és ebbe férjem is belesegít. Ezt akkor tisztázta a mukahelyével, de persze semmi sem úgy alakult, ahogy megigérték, így most újat néz és váltani fog. Szerencsére erre anyagilag felkészültünk, így nincs bennünk semmi félsz.
A munkája egyébként olyan, hogy sokat dolgozik és a hétvége is gyakran foglalt Kép A Te férjed mennyi időt tud Veletek tölteni?

Vica: fiam is válogatós, pontosabban nem egy kóstolgatós fajta. Kevés új dolgot akar kipróbálni, 3 éves létére még ma is eszi az üveges főzelékeket, mert nagyon szereti. Van hogy rájön a gyümölcsözhetnék, de ez nagyon ritka. Õ inkább leveses, na meg az édeset szereti. Oviban abban bízok,hogy annyira ki lesz éhezve, hogy majd megeszik mindent.
Az alvási igény nála is csökken az utóbbi időben, eddig akár 3-3,5 órákat aludt, most van, hogy elég neki 1 óra.
Én sem értettem a 8 év gyest, de érdekes, amit írsz az önkormányzatról, erről még én sem hallottam. Ez engem is érdekelne. Férjed szeretne 3. babát?

Amica: gratulálok a 6. évfordulót, nagy kincs ilyenkor egy-egy szabadnap! Hogy sikerült a kiruccanás?

Képzeljétek, tegnap találkoztam báttyámmal, 1,5 év után. A szüleink miatt sokáig és sokszor megszakadt sajnos a kapcsolat. Most egy hatalmasat beszélgettünk, volt sírás meg minden. Emiatt és a becsapós menzi miatt most nagyon paff vagyok, egyáltalán nem mondhatnám, hogy jó kedvem van Kép Na mindegy, lesz ez jobb is.

Puszi Nektek és szép napot!

Viki
viki30
 
 


A halas recept:
tengeri halfilét beáztatok egy éjszakára fokhagymás tejbe. Másnap beszórom halfűszerkeverékkel, leterítem egy tepsibe. Összekeverek egy nagy pohár tejfölt kis vegetával, egy tojással és mexikói zöldségkeverékkel. Ezt ráöntöm, sajtot reszelek rá és be a sütőbe. Nagyon laktató, így salátával is adható. A vegetával óvatosan kell bánni, mert a fűszerkeverék is sós.
Jó étvágyat hozzá!

Vica: a szomszéd kisfiú is újra elkezdett sírni, éjjel vagy egy órát kiabált. Sajnáltam szegényt, lehet hogy most valami front is van?
viki30
 
 


Sziasztok!

Amica!
Gratula az évfordulóhoz!Remélem,tartalmasan ünnapeltétek meg!

Viki!
Pedig nagyon szurkoltam érted!Vegyél PG53-at,próbáld ki!Mondom,nekem bejött.Két illetve 3 hónap alatt sikerültek a babók.Ez nekem simán simén ment,inkább utána voltak problémák.
Kitartás ,sikerülni fog,hisz még nem régóta próbálkoztok!
Nekünk Apa este kb.6 után általában itthon van.Hétvégéje is szabad,kivéve a szombat délelőttöt.Ugyhogy viszonylag nem panaszkodhatom,bár többet is lehetnénk együtt.
a halas receot jól hangzik,holnap kiprobálom,köszi!

Úgy néz ki hogy a Gergő átalussza az éjszakák.KOP-KOP-KOP!!!!!!!!!!!Kép)
Remélem ez már így is marad és nem éjszakázunk vele 2 és fél évig mint Kincsővel!
Úgyhogy mivel éjjel nem eszik,visszaköltöztem Apához.

Vica!

Kincső bepróbálkozik az esti lefekvésnél,hogy maradjunk mellette mig elalszik.Pedig minden olyan szép volt!Próbálok következetesen hárítani ,remélem csak átmeneti ez a z állapot.Kép

Engi
engi
 
 


Sziasztok!
Viki, ne keseregj! Új hónap, új remények monják mindig a "megint megöttbe". Talán ma már jobb lesz, nem volt valami jó hétvégéd.
A recept nagyon jól hangzik, mi is kipróbáljuk!
Az ovis kajákra én sem tudom mit reagál majd az úriember, de egy hét múlva kezdjük.

Jó volt a hétvégénk, köszönöm a gratulát, tényleg rég voltunk már kettesben.

Nálunk is kel a kisebbik enni éjjel, szerencse a naggyal együtt alszanak és nem ébrednek egymásra.
Most mennem kell, alszanak, de Márton kiszólt, hogy felkelne, ez nem volt sok pihenés...

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok,
hát tényleg nem mondom, hogy boldog vagyok. Igazán nem is az aggaszt, hogy nem sikerült elsőre, mert az utazás miatt ennek nem is volt esélye, hanem már annyira beleéltem magam, hogy így a munkahelyi gondjaim is megoldódnak. Fiam mintha megérezné, hogy jön az ovi, újra anyás lett. Minden reggel elmondja, hogy ne menjek dolgozni, délután pedig van mikor meglát és 15-20 percig sír és kapaszkodik belém Kép Úgy visszacsinálnám az egészet, hülyeség volt visszajönnöm a pénz miatt.

Engi: köszi a PG53-as tippet, de egyenlőre nem szeretnénk semmit számolni, nézni, időzíteni. Szeretnénk, ha a babatervezés minden percét élvezni tudnánk. Még ez volt az első hónap, aminél még nem is adtunk bele mindent, így csak akkor kezdeném el figyelni magam, ha már hosszabb időt kellene várni. Én így is mindent túlspirázok, és tudom hogy ilyenkor nem szabad túl a lelkemre venni ezeket a csalódásokat.
Milyen problémák voltak a második babánál?

Amica: a hétvégém így tényleg nem volt tökéletes. Ilyenkor olyan hosszúnak tűnik egy hónap, nem?
Örülök, hogy tetszik nektek a halas recept, majd meséljetek, hogy hogy ízlet!
Hogy oldod meg az oviba szoktatást, ki lesz a picivel? Szerintetek tényleg sok, hogy a beszoktatásra 1,5 hét szabit kértem? Meséltem, hogy teljesen padlót fogott ettől a főnöknőm??

Engi:egyébként neked milyen napot mutatott termékenynek a teszt? Azt, amit amúgy is sejtettél vagy valami egészen már eredmény kaptál?

Sziasztok.

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!
Szép napot mindenkinek!
Hát ismét itthon vagyunk,tegnap későn értünk haza.
LÁtom elég sokat irtatok,nem is győzön olvasni!Kép
Ágota ébredezik,igy most nincs sok időm,meg hát mivel nem voltunk itthon,főzni,mosni,takaritani is kell,igy nem tudom, hogy mikor jövök.Megpróbálok délután benézni!
Inszemmel azért nem lehet azonnal kezdeni,mert a szüléssel változott a szervezetem,igy lépésről lépésre szépen lépegetünk(remélem elég lesz 1-2,és több nem kell)Annyi előny van számomra,hogy tudjuk,hogy mi volt a gubi az előző alkalommal,igy gyógyszerekkel úgy mond nem kell kisérletezni,hanem tudjuk,hogy mi vált be!
Egyébként az ébredési hőmérséklet mérés az egyik legbiztosabb módszer arra,hogy meglehessen tudni mikor van peteérés.(Én mától mérem a hőmet reggelenként,mielőtt felkelnék)

Most megyek:........

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé,
örülök, hogy újra itthon vagytok!

Biztosan írtad már, ezért ne haragudj, hogy rákérdezek, de mi volt az első terhességed elött a gond? És elmentél most újra a dokihoz? Már felírt gyógyszereket?

Te mutattad anno a dokidnak a hőgörbéidet? Arra mit mondott?

Na most nekem is mennem kell, mert sok a munka.

sziasztok.

Viki
viki30
 
 


Sapé!
Kitartást a hőmérőzéshez!
Én meg sem próbálom, mert éjjelente még szoptatok, van, hogy hajnalban is kelek, nincs meg az ágyban töltött szükséges idő és a rendszeresség is bukik a dolgon.
De ez tényleg jó módszer.

Viki!
Szép napot, remélem már túl vagy a nehezén! Próbálj meg laza maradni, a kistesógyártáshoz az elengedhetetlen, ha számolgatásba kezdesz sokszor csak felhúzod magad.

Üdv: Amica

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Viki!
Akkor kezdem az elején Kép,igaz ennyire részletesen nem irtam le.
Mi babát szerettünk volna,de nem sikrül.Voltam több dokinál is akik,csak gyógyszert +gyógyszert irtak fel ,semmi sem történt.A mostani dokimat ajánlották,igy kerültem hozzá.Megvizsgált első alkalommal +vérvételre küldött el 1 cikluson belül többször is.Következő alkalommal amikor mentem hozzá,már a diagnózist is mondta.Hormonális rendszerem fel van borulva,"helyre kell rázni".Érdekes módon a többi doki pár hónap után sem csinált semmit Kép
Innen kezdtük el a gyógyszeres kezelést,a rendszeres ultrahangra járást,ébredési hő mérést stb.Hormonális dolog miatt a peteérésem sem volt jó.6 hónap után sem volt eredmény,igy tovább kellett lépni.HSG(petevezeték átjárhatóság)-t is csináltak,aminek az eredménye jó lett,közben a páromat is megnézték,nála jó volt minden.
Utána jött az injekciós korszak,no meg az inszeminálások.Összeségében 3 évet vártunk ÁGotára.
MOst mivel 53.napot késett úgy éreztem,hogy jó lenne a dokimmal beszélni,igy mentem el most ismét hozzá.Kérte,hogy 3 cikluson keresztül mérjem már az ébredési hőmet,mert a peteérést nyomon tudnánk követi(+ egyéb dolgokat)Gyógyszert még nem irt fel,majd ha vissza megyek hozzá akkor dönti el,hogy mit ,mennyit, és mikor kéne szednem.

Most felkelt Ágota mennem kell,majd még benézek!Kép

Kép
sapé
 
 


Amica!
Köszi,remélem lesz!!KépKép
Azt mondta a dokim,hogy szoptatás alatt is teherbe lehet esni vigan,pedig azt hangoztatják,hogy a szoptatás védettséget ad.

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Viki!

Nekem az első mensim óta 28 napos a ciklusom,igy a PG53 sem okozott meglepetést,tankönyv szerint volt a peteérésem.Így nem is volt gond a teherbeeséssel.
Na de aztán!!! 6 hetesen vérezgettem,nem tudták mitől,bent fogtak a kórházban,mire elmúlt volna vérezgetés,újra kezdődőtt,akkor hematómát találtak a méhfalon.5 hetet feküdtem bent.Majd 27 hetesen fájásaim voltak,leállították,újabb 5 hét.Mikor hazaengedett a dokim szigorú pihenes volt a receptre írva.
Ehhez azért az is hozzá tartozik,hogy a lányom koraszülött volt,így sokkal jobban vigyázott rám a dokim.
Szerintem neki köszönhetem,hogy a Gergővel kihúztam a 37-dik hétig.
Szóval röviden ennyi.

Egyébként igazad van,ne stresszelj a babán,úgyis jön,mikor ő akar.

Ébred a kis csapat,éppen végeztem mindennel.
Majd még jövök,ha tudok.

Jók legyetek!!!
engi
 
 


Sziasztok,
Amica: nem mondom, hogy túl boldog vagyok, de igyekszem nem keseregni. Nem fűztem nagy reményeket a hónaphoz egészen addig, míg nem késett és így utána igen, csalódott voltam. Nem szeretnék sokat foglalkozni ezzel, pozítivnak kell lenni és elhinni, hogy nincs semmi baj, csak idő kérdése, de jön a baba.

Sapé: akkor Ti már nagy gyakorlattal indultok neki a vizsgálatoknak. Felkészültél arra, hogy esetleg újra végigcsináld az egészet? Régen azt hittem, hogy ha az embernek már van egy gyereke és nem sikerül a második akkor sem keseredik el, hiszen másnak ez sem adatik meg. De látom nem így van, a második gyerekre ugyanúgy vágyik az ember. Hova jársz dokihoz?

Engi: régen nekem is nagyon rendszeres volt a menstruációm, de szülés óta volt,hogy 6 napot is késett. Volt hogy csináltam régebben próba hőmérőzést és aszerint még mindig 12-14. nap körül van a peteérésem. Nyilván, nem számolgatás nélkül is sokkal aktívabbak leszünk azokban a napokban, de most még tényleg nem akarok minden reggel azzal a gondolattal kelni, hogy ma jó-e a hőm.
Nehéz lehetett a nagyobbik mellett egy ilyen terhesség, gondolom nagy szervezést igényelt. Mi volt az oka annak, hogy ezek a gondok előjöttek? Nektek a 3. hónapban sikerült a baba ugye? A PG53 elött nem félidőben próbálkoztatok?

Azért történt jó dolog is, elkezdhettem intézni az otthoni internet hozzáférésemet, és vészhelyzet esetén (gyerek betegsége, oviszünet) otthonról is dolgozhatok majd. Azért ez nagy könnyebbség lesz.

Nagyon szép idő van ma, voltatok valahol?

Ma sietek haza, mert jönnek az oviból, úgyhogy mondtam férjemnek tegye el a kukoricát a sarokból és egyébként is egy hete nem verjük a gyereket, nehogy lássák rajta a kék foltokat Kép

Sziasztok, holnap mesélek milyenek az óvonénik!

Viki
viki30
 
 


Viki!
Ha az élet úgy hozná,hogy mégsem jön össze,elfogadom,de addig amig lehet próbálkozni,megteszem!Lehet,hogy a doki azt fogja mondani legközelebb,hogy minden ok!!Általában a második terhesség hamarabb jön inszem után(tapasztaltak mondják,meglátjuk!!!)
Dote Szülészeti-Nőgyógyászati Klinikára járok.
Megyek,leviszem Ágotát levegőzni!!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Viki, ez tényleg nagyon igaz! A 2. 3. gyerekre is úgy tud vágyni az ember!
Mesélj majd az oviról, mi csak 5-én kezdjük. Gondoltam benézünk egyik nap, megkeressük a szekrénykét, megnézzük a lényeget és hétfőn úgy vágunk neki.

Sapé, nekem is a másokdik hamar összejött és tudtam, hogy a szoptatás sem véd egy idő után. Jó, hogy van egy biztos orvosod, nem kell előlről kezdenetek mindent ha mégis kell valami segítség. Egyszer már bejött, megvan a megoldás ha szükséges.

Engi, szerencse, hogy jó kezekben voltál!

Ma fogdokinál voltam, nem vagyok valami lelkes, fáj mindenem.
Jó pihenést!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok Kép

Ma nagyon jó kedvem van! Tegnap még iszonyú ideges voltam, mert férjem felhívott, hogy hétfőtől kezdődik gőzerővel neki is a meló, már felhívták a figyelmét, hogy lesz mikor este 9-ig kell dolgozni. Kétségbeestem, mert nekem csak szerdától lett volna szabim, viszont az ovi hétfőn kezdődik. Na összeszedtem minden bátorságomat és megmondtam főnöknőmnek mi a helyzet. Először sipítozott, de utána már bíztatott, hogy Õ is hasonlóan nehéz helyzetben volt, mikor a fiát oviba kellett adni, és egy ideig voltak napok, mikor részidőben otthonról dolgozott. Tegnap nekem is jóváhagyták az otthoni munkát, így már csak az ADSL bekötésre várok. Jajj, akkora kő esett le a szívemről, már csak azért is, mert így nem kell kétségbeesett versenyt csinálni abból, hogy minél elöbb legyen kistesó.

Sapé: kívánom mindkettőnknek, hogy minél elöbb teljesüljön az álma a második babával kapcsolatban és átélhessük újra ezt a csodát! Méred már a hődet? Hogy alakult eddig?

Amica: tegnap egy órát késtek az óvonénik, de hatra beestek. Ez még csak családlátogatás volt, mi is hétfőn kezdünk. Szóval kapott kis dió teknősbékát fiam ajándékba. Megmutatta az óvonéniknek az autóit, bár ők csak a kanapéról csodálták meg, de aranyosak voltak. Két nagyon fiatal lány, mondta főnöknőm, hogy talán őket hamarabb elfogadja, mint egy idősebb nőt. Az igaz, hogy fiam a fiatal csajszikat nagyon bírja, velük is már este el akart menni oviba Kép
Az oviban már voltunk nyílt napon, akkor mindent meg lehetett nézni, és augusztusban is voltunk bent két napot ismerkedni. Egyébként azt mondták, hogy 4 éves kor körül már nincs úgymond beszoktatás, mert akkor a gyerek már önként akar maradni, mert annyira élvezi a társaságot, a közös játékot.
Szerncsére nem tüntek merevnek a lányok tegnap, sokmindenről beszélgettünk, hát majd meglátjuk a gyakorlatban.
Mit csináltak a fogdokinál? Nekem pár éve volt egy nagyon hosszúra nyúlt foghúzásom (4 óra), de semmit nem éreztem belőle. Azóta csak odajárok az évenkénti kontrollra, mert félelem nélkül tudok bemenni.

Férjem aranyos volt tegnap, mondtam hogy kb. 2 naponként kéne akcióba lendülnünk. Rámvigyorog: hogy mondtad? Naponta kétszer? Kép) Hát mondom, akkor szervezzen meg egy baby-sittert aki akció esetén elszórakoztattja a fiúnkat, mert erre másképp nem látok reális esélyt.

Na megyek, mert ma rengeteg munkám van.

Írjatok, mert olyan jó olvasni Titeket!

Puszi: Viki
viki30
 
 


Sziasztok!

Viki!
Komoly szervezést igényelt,mikor a kórházban kellett nyaralnom.Szerencse hogy férjemnek nagyon rugalmas a főnöke ,így el tudott minden nap korábban,úgy hogy odaérjen Kincsőért az oviba.
Nem tudni mitől indult meg a szülés olyan korán,de a lényeg hogy jól összeszorítottam a lábam és bentmaradt a babus.

Szóval ovis nagyfiad lett!!Tényleg igaz,hogy 4 évesen igénylik a gyerektársaságot.Kincsővel 3 évesen kezdtük az ovit,utólag belátom,hamar volt.
4évesen a középsőben kezdte jól érezni magát.

Sapé!
Simán teherbe lehet esni szoptatás alatt.Erre nagyon jó példa egy volt munkatársam.A két gyereke között 11 !!!! hónap van.Azt hitte ,a szoptatás teljes védettséget ad.Nem így volt.

Ma volt nálunk a védőnő.Meg vagyunk dícsérve!Kép
Holnap kell menni oltásra.Állítólag ezután gyakran belázasodnak.
Nálatok hogy volt?

Pussz ENGI
engi
 
 


Sziasztok!
Igen elkezdtem mérni a hőmet,mindkét nap 36,5 volt,még ebből semmi sem szűrhető le.Szorgalmasan mérem továbbra is.

Nálunk az oltásoknál eddig probléma nem volt,semmi féle tünete nem jelentkezett.Mi szeptember 17-e körül megyünk a 15 hónaposra,azt mondják,hogy ettől szinte minden gyerek belázasodik.A tünetek kb.1 hét után jelentkeznek.

Ágota tegnap elindult(6-8 lépést egyedül ment).
Többet majd később,mert Ágota nagyon sir mennem kell(foga jön,nyügi)

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
régen írtam már ide, de azért olvaslak ám benneteket!

Holnap kezdődik a suli, meg uyge az ovi is. Utána már nem sok időm lesz netezni. Kép

Viki!
Tényleg ne keseredj el! Majd fél év után. Nekem Viki uyge később jött, de akkor is azt mondtam, hogy kivárom az egy évet türelmesen, és majd akkor kesergek! És amikor erre átálltam meg is fogant Viki! Most türelmetlenebb voltam, de már sikerült meggyőznőm magam! KépKépKép Egyébként az olvastam a neten, hogy egy év alatt 98%, hogy összejön a babó! KépKépKép

Egyébként én ugyanúgy vágyom most a 3.-ra mint anno az elsőre! Hiába nyugtatgatnak, hogy van kettő, miért nem elégszem meg velük, de ez nem így van! Ez az érzés belülről jön, lehet csillapítani, meg bemagyarázni, de akkor is legbelül ott marad!

moni
 
 


Sziasztok,
jajj, de jó hogy írtatok! Kép

Engi: Kincső hány órát volt oviban az elején? Mennyi idő után aludt ott? Most hogy jár?
Oltásokra külön-külön nem emlékszem, mi szinte mindig beadtunk fiamnak éjszakára egy kúpot, sokszor azért, hogy legalább egy éjszakácskát had aludjunk, tudom önző dolog volt. De volt, hogy mondta a doki, hogy most nem lesz láz, nem kell semmit csinálni. Csak már nem tudom melyik oltás volt ez.

Sapé: kolleganőm is 8 hónappal a kislánya születése után esett újra teherbe, teljesen meglepte őket a dolog. Nehéz volt az eleje, viszont késöbb nagyon jól kijöttek egymással a kis korkülömbség miatt.
Te méred a hődet a menzi alatt is? Én olyankor nem mértem, nem volt hozzá gusztusom. És fertőtleníted valamivel a hőmérőt?
Gratulálok Ágotának a járáshoz! Nemsokára kergetheted az asztal körül és most jön majd a nem hagyhatod egyedül egy pillanatra sem korszak.

Moni: már sokat gondoltam Rád! Valóban ugyanolyan erős a vágy most is a gyerek után, mint fiam elött. Azzal próbálom "nyugtatni" magam, hogy na még egy hónap, amíg nincs hányinger, lehet tornázni, nyugodtan aludni, utazni, sokat olvasok, szóval olyan dolgokat csinálok, ami majd baba mellett megint sokáig feledésbe merül. De nehéz lazítani, pl. ma reggel is sok munka volt, de ha rajtam múlna reggel 8-tól csak babás témákkal foglalkoznék, most olyan másodlagos minden más. Na elég, mert még behergelem magam! Kép

Megyek, kollegám rámszállt, segítenem kell neki.

Sziasztok!
viki30
 
 


Viki!
A mensi alatt nem kell,egyébként sem lenne értelme.A hőmérőzés azért kell részben,hogy a peteérést idejét meghatározzuk(kb.hanyadik napra esik)Ez a mensi utánra esik,14.nap környékén.Különösebben nem fertőtlenitem,erre a célra olyan hőmérőt használok ami az enyém,nem keverem mással,igy a leghigienikusabb.

Na megyek vacsit késziteni.
Jó pihizést mindenkinek!!Kép

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Tegnap este beájultam, mert Csenge előző éjjel több, mint másfél óráig szórakoztatott, ráadásul reggel sem lehetett tőle aludni, így egész nap szédelegtem a fáradságtól. Most éjjel csak negyed órát ücsörögtem mellette, és aztán aludt reggelig, így nagyon fitti vagyok.
Emese is hétfőn megy már óvodába, de mi már nagycsoportosok leszünk. Nálunk most az a legfőbb téma, hogy járjunk-e még egy évet, vagy jövőre kezdje-e a sulit. Nem az a típus, aki meg tud ülni a fenekén, vagy túl sokáig tudna koncentrálni egy dologra, azt mondanám egy sajtkukac. Így azt hiszem még maradunk kicsit ovisak. Mellesleg neki is jobban bejönnek a fiatalabb óvónénik. Valahogy nem szereti a ráncos néniket.
Az én unokatestvérem kisfia, és leendő második gyerkőc között 13 hónap lesz a korkülönbség, ő is szoptat még mindig. Szegény rettenetesen pánikba esett, de már összeszedte magát. A kisfiú az első beültetéssel jött össze. Azt hiszem 8 évet vártak rá. A második teljesen véletlenül spontán. Hát ilyenek a hormonok, és a gyerekek!
Amúgy én is ugyanúgy vágyom a harmadik gyerkőcre, mint az első kettőre. És kezd egyre sürgetőbb lenni ez az érzés!

Éva
vica32
 
 


Jó reggelt!

Tegnap este elaludtam olvasás közben, annyira álmos voltam. Múlt héten elég vacakul aludtam és most pótolom. Így viszont negyed 7-kor már fent voltam, de nem is volt baj, mert hajat kellett mosnom.

Sapé: igen, ezt még fiam elött hallottam, hogy a hőmérőzéssel megközelítőleg meg lehet határozni a peteérés időpontját. Én fiamnál csak az utolsó napokban mértem, hogy lássam, reggel fent van-e még a hőm, vagy készüljek a menzire. Múlt héten is mértem 1-2 nap, mikor késett és nagyon fent volt, 37,3 körül még aznap is mikor megjött. És ma reggel kiváncsiságból újra megmértem, még megvan, de 36,9! Csak nincs valami gond velem!! Jajj, nehogy most legyen valami, mikor elkezdjük a próbálkozást! Te mennyit mérsz hó elején?

Vica: Emese hány órát van az oviban? Szereti? Mi szeretnénk majd 4 évig oviba járatni fiamat. Olyan leterheltek most már a kisiskolások is, had legyen még 1 éve, ami csak a játékról szól.
Örülök, hogy Csenge most jobban aludt. Ha otthagyod a szobában akkor sokáig sír?
Ti terveztek 3. babát? Mikor? Fura, de ez a baba utáni vágy tényleg csak úgy rátör az emberre. Mi is szóban már legalább fél éve tervezgetünk, de nem éreztem a sürgetést, egészen mostanáig. Most viszont, ide nekem, de azonnal! Kép

Jajj, mesélek nektek egy "aranyos" történetet. Megkért egy kollegám tegnap,hogy segítsek neki, mert nincs ideje befejezni a melót. Nekiálltunk, elmondta miről van szó, én nekiestem. Erre mit csinált? Fogta a cigijét és kiment egy órát cigizni és kávézni! Kép Na ezek után időben hazamentem, pedig túlórázni akartam.

Egyébként még mindig rossz kedvem van, nehéz elfogadni, hogy fiam már ovis, vége ennek az idilli korszaknak.

Jók legyetek!
viki30
 
 


Sziasztok!

Megvolt az oltás.Hát nem volt túl boldog tőle.
Viszont kiderült mennyit hízott,ami engem már nagyon izgatott.5900 gramm.Hát nem mondhatni,hogy nagyon le lenne soványodva.

Viki!

Kincsőt a kiscsoportban ebéd után elhoztam,itthon aludt.Aztán a középsőt is így kezdtük,majd egyszer elém állt,hogy Õ ezt nem érti,hogy miért nem aludhat ott,mikor senkit nem visznek haza ebéd után.Nahát ezen ledöbbentem és másnaptól ott aludt.Én meg azt hittem,hogy esze ágában sincs ott aludni!Kép
Azóta ott alszik.

Éva!

Mi kétszer fogjuk járni az nagycsoportot,vagyis a második kicsit már előkészítő.Kincső viszont nagyon várja sulit,rettentően érdeklik a betűk,számok,nálunk nem is azzal volna gond,hogy nem tudna egy helyben ülni,hanem inkább "idegileg"viselné meg.Nem is ez a legjobb szó rá,inkább,hogy kifáradna a koncentrálásban.Õ ilyen.

Puszi mindenkinek!
engi
 
 


Sziasztok!
Éva!
Szerintem az a legjobb ha hagyjátok még 1 évet,semmi értelme nem lenne tovább engedni.Hogy "sajkukac" lenne,de hát gyerek?Mikor legyen eleven,ha nem most.Sulit elkezdi akkor ezeknek vége!

Engi!
Szépen gyarapodtok!!!!

Viki!
Szerintem próbáld meg 1 teljes cikluson keresztül vezetni,ha ennyire pontosan szeretnéd tudni a peteérésedet.Ekkor van értelme az egész mérésnek(sőt a dokim azért irt 3 havi mérést nekem,mert igy jobban átlátható az egész!)
1-1 mérésből igazán nem lehet leszűrni.Én most kezdtem el 3.napja mérni,2*36,5,1*36,4 volt.
Ja!Reggel mérd,és az előtt mielőtt felkelnél az ágyból,igy pontos a mérés!
De ha te úgy érzed,hogy nem stimmel valami fordulj orvoshoz az a legbiztosabb.Első szülés után is változhat a szervezeted.

Én hétfőtől suliban leszek(fősuli).igy kevesebbet tudok jönni!DE majd jövök!!!!
Brendon megnyitása volt délelőtt nálunk,Ágotával szétnéztünk.Akciós dolgok jó áron voltak,de egyébként drága!(szerintem)

Sziasztok!Jó hétvégét!!!

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Köszi Viki, hogy gondoltál rám!

Még a főzéshez, én nyáron főztem csak, most Martin suliban, Viki oviban, férjem meg étteremben kajál. Ahol bérlik az irodájukat, ott a fsz.-en van egy étterem, ahol 420 Ft a menü, és bőséges, és fincsi. Főzelék nincs, csak inkább húsok, meg Milánói, meg ilyesmik, de jók! Amíg kicsik voltak, akkor itthon főztemnekik én is.

Hőmérőzésnél az is fontos, hogy azonos időben feküdjünk, és ébredjünk! Így pontos, de az orvosom szerint 20%-os pontosságú, LH teszttel kiegészítve 30, úgyhogy én még egy hót méricskézek, és abbahagyom. na megyek, ellenőrzöm mit készített fiam be holnapra!

moni
 
 


Sziasztok!

Viki!
Emesének reggel 9-ig kell beérnie az oviba (ez a házirend), és ebéd után, kb. fél 1-kor szoktam elhozni. Ha valakinek szülinapja van és tortáznak, akkor kicsit csúszik a dolog. Amúgy nagyon szeret óvodába járni.
Csengét ha egyedül hagyom a szobában, akkor nemcsak sír, hanem egy idő után behergeli magát, és hisztérikussá válik. Aztán a hisztitől és a sok nyáltól el kezd öklendezni. Hát ezért nem próbálkozom a sírni hagyással. Inkább nem alszom évekig.
A harmadik gyerkőcöt úgy terveztük, hogy idén foganjon és jövőre szüljek, mert idén építkezni akartunk, és akkor szép új házba született volna. Csakhogy a tervező nem lett kész időben, ezért nem tudtuk elkezdeni az építkezést, és így átcsúszott minden a jövő évre. Talán nem is baj, így van esélyem, hogy néha aludjak kicsit addig is. Csenge ugyanis januárban lesz 2,5 éves. És ugye ez vízválasztó!

Engi, Sapé!
Én is leginkább a plusz egy évre szavazok az óvodában. Pont ma beszéltem a szomszéd nénivel, akinek az unokája ma kezdte az 1. osztályt. Teljesen el volt keseredve, hogy szegény gyereknek mostmár mindig lesznek kötelességei. Először az iskolákban a tanulás, aztán a munka, aztán a család. Így sosem gondoltam még végig!!! Pedig milyen igaza van!

Bocsi lányok, hogy mindig ilyen hosszúra sikeredek, de csak este 9 után tudok a gép elé ülni, amikor a csajok már alszanak. Alig győzöm végigolvasni az aktuális napokat is. Így aztán egybesűrítek mindent. El is teszem magam holnapra, ki tudja mire számíthatok az éjjel!

Éva
vica32
 
 


Sziasztok,
hú ez az utolsó nap, utána két hétig szabin vagyok. Bár most már nem értek semmit, mert ha szabin vagyok, akkor miért kell otthonról dolgoznom? Na mindegy, egyenlőre még nem él az ADSL-em, de idő kérdése.

Kezdem magam nyugtatni, hogy minden rendben lesz az ovival. Tegnap fiam annyira jól eljátszott a gyerekekkel, mikor mentünk el már nem is láttuk a gyerekeket, csak a hangjukat hallottuk: szia, és gyere holnap is! Fiam meg kiabált: sziasztok, jövőre ugyanitt Kép

Engi: gratulálok a szép gyarapodáshoz, csak így tovább!

Jajj, képzeljétek tegnap bejelentették, hogy a kolleganőm 3 hónapos terhes. Azt mondja csak mostanában tudta meg ő is, hát ezt nem tudom hogy értette.

Sapé: fiam elött is és most nyár elején is csináltam egy hőmérőzős hónapot és akkor olyan volt a görbe, ahogy a nagykönyvben le van írva. Elején 36,4 körül, ami félidőben elkezdett emelkedni 37 felé. De ma 37 volt és még most múlt el a menzim! Na mindegy, nem mérem mert ha 3 hónapja minden rendben volt, akkor nem hiszem hogy azóta elromlottam volna.
A Brendon tényleg nagyon drága, bár szép cuccokat árulnak...

Moni: üdv újra! Nem is tudtam, hogy a hőmérőzés ennyire megbízhatatlan!
Ti hol tartotok most?

Vica32: de jó, hogy Emesét nem kell sokáig az oviban hagynod!
Fiam is iszonyúan sírt, ha egyedül hagytam a szobájában, így mi sem eröltettük. Kedden kérdezték az óvonénik, hogy van-e fiamnak valamije, amihez bújik elalváskor. Mondom igen, mi vagyunk az a "valamije". Ilyenkor mit lehet bevinni neki, ami megvigasztalja? Kép
Remélem a harmadik baba is hamarosan jön! Hová költöztök?

Képzeljétek ma fiam felébredt, még ki sem nyitotta a szemét és azt mondta: anyunak nem kell mennie dolgozni! Jajj, ilyenkor úgy összeszorúl a szívem és maradnék inkább vele.

Ti mit főztök hétvégén? Nekem semmi ötletem sincs, még nem is vásároltam.

Szió
viki30
 
 


VIki!
Mi anyuékhoz megyünk ma, ott leszünk egész hétvégén, így nincs gondom most erre! Kép Múlt hétvégén én rizst, zöldséget és mézes-mustáros szószos pulykamellett csináltam. Próbaképpen vettük ezt a Knorr szószt, se mesterséges anyag, se színezék nincs benne, és nagyon fincso volt, gyerekeknek is nagyon ízlett. Én csak gyors kajákat szeretek csinálni, hogy több időm maradjon a gyerekekre, és ez tényleg hamar megvan. Meg rakott tököt csináltam pénteken. Szombaton meg "pompost",vagy más nevén kenyérlángost(tejföl, bacon, hagyma és sajt van a tetején). Ez is gyorsan megvan,és isteni!Annak is sikere volt! Kép Ja és gulyáslevest!

Ma a 22.napon vagyok. Jó lenne ha jövő szerdán megjönne, mert akkor pénteken mehetnék a 3. napos vérvételre. Már várom a jövő hetet! Kép

Egyébként ti merrefele laktok? Bp.-i mindegyikőtök?

Vica!
Hol építkeztek? Milyen házat szeretnétek? Nekünk sajna az építkezés csúszik,mert pang a lakáspiac, szinte eladhatatlanok a lakások, pontosabban csak mélyen az ár alatt. És nekünk ugye csak másfél-2 éves a lakásunk, így meg még nehezebb. Igaz még a telekre sincs meg a pénz, de bízom abban, hoigy 2 év múlva sikerül.

moni
 
 


Viki!

Nálunk a csoportban az egyik anyuka az csinálta, hogy egy családi fotót adott a gyereknek, amit felfűzött egy madzagra, és a kisfiú a nyakában hordta, ha hiányzott anya, akkor azt nézegette. Fogalmam sincs, hogy másnál beválik-e, vagy nem hülyeség-e. Nálunk semmi ilyesmire nem volt szükség, mert a lányom már a második napon küldött volna haza, a harmadikon pedig már ott akart aludni. Igaz, ő egyáltalán nem volt anyás, és nagyon gyorsan barátkozik. Valószínűleg jövőre Csengével sokkal nehezebb lesz, de neki van babája, amihez nagyon kötődik, talán az segít.

Móni!

Mi kertes házban lakunk, ami két házrészre van osztva. Az egyikben a férjem papája lakott, a másikban mi. A papa egy pár éve meghalt, és úgy döntöttünk, hogy egybenyitjuk az egészet. Mivel mindkét részben van konyha, fürdő, W.C., kamra, így egy kissé át kell rendezni a házat. Ehhez viszont le kell rombolni szinte az egészet, csak a főfalak maradnak meg. Ezért addig valószínűleg majd albérletbe költözünk. Maga a ház 160 m2, lesz mit takarítanom. Pedig sokszor így is szalad az egész. Ettől függetlenül imádok kertes házban lakni, remélem nektek is sikerül összehozni.

Én szombaton bablevest csinálok, és valószínűleg palacsintát, de ez még nem tuti. Lehet, hogy krumplistésztát.

Jó hétvégét mindenkinek!
vica32
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó volt a hétvégénk,nem is tudtam jönni,de látom, ti is el voltatok foglalva.

Moni!

Én Veszprémben lakok, Jól összejöttünk itt,az ország több pontjáról!.Ha jól emlékszem, te Szombathelyen laksz?
Ki is a Soproni?Valaki odavalósi ugye?

Viki!

remélem sikerül elintézni az otthoni internetet és nem kell nélkülöznünk 2 hosszú hétig!!!KépKépKép
Hagyd hogy minden reggel a kis- illetve mostmár-nagyfiad minden reggel maga válasszon valami alvótársat magának az oviba.
Egyébkent a családi fotó lehet,hogy nem is olyan rossz ötlet!!
Reméljük hamar megszokja majd az ovit!Kép


Éva!
Nekem egy tanítónő ismerősöm is azt mondta,hogy jobban szeretik,ha 7 évesen kezdik a gyerekek a sulit,mert akkorra érettebbek,ügyesebben tanulnak.
Viszont a "mókuskerék" már az oviban elkezdődik nekik.Kép Kép Bár ott még azért "lájtosabb".Kép

Sapé!

Sok erőt a sulihoz!Milyen szakra jársz?MI leszel,ha nagy leszel? Ha írtad már akkor ,bocs!


Pussz mindenkinek!
Engi
engi
 
 


Sziasztok!
Még nem volt időm visszaolvasni...
Ma mi is elkeztük az ovit, Mártonnak tetszett nagyon, Janka bőgött, hogy ő is maradni akar, holnap már a délelőttöt ott tölti.
Rohannom kell rokokat takarítani, a hétvégén anyósoméknál voltunk, ma meg már rohangáltunk oviba, vissza stb.

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Hello Csajok!

Mi volt ma? Sztrájk? Mindenkit ennyire megviselt az ovi? Van még egy tartozásom, szeretnék törleszteni. Felhívtam a kolleginákat, és egy kicsit tévedtem. A helyzet a következő: Ha lejárt a három éved, és vagy kilépsz, vagy nem vesznek vissza és megszűnik a munkaviszonyod, akkor lehet az önkormányzattól igényelni ezt a támogatást, hogy a 3. gyerek 8 éves koráig otthon maradhatsz, és a GYES-nek megfelelő összeget kapod (24.700.-Ft). Ez olyan időszak, ami majd anno beleszámít a nyugdíjadba, tehát ezt az utolsó 5 évet is beszámítják. Így már nem hangzik olyan klasszul, de a semminél jobb.
Ja, amúgy mi Budapestiek vagyunk, pontosabban Csepel sziget lakói.

Viki!
Eszembe jutott még valami. A Mesi csoportjában van egy játékos kosár, ami tele van plüssökkel, és a gyerekek abból szoktak választani ölelgetős, vagy alvós állatkákat. Aztán a nap végén mindenki szépen visszateszi. Kiscsoportban 1 napra haza lehetett vinni, és a kis ovis megígérte óvónéninek, hogy nagyon vigyáz rá, és reggel amikor jön visszahozza.

Amica!
Az óvódában ahová Emese jár van egy Mikkamakka játszóház, Csengével oda szoktam járni. Hetente többször is lehet menni, így amikor reggel viszem a Mesit, akkor néha Csenge is jön és olyankor bemegyünk a Mikkamakkába. Így legalább a kicsi igényei is ki vannak elégítve, mert amúgy én sem tudnám a Mesi csoportjából elrángatni, nálunk is lenne sírás-rívás. Nálatok nincs ilyen a közelben ahova a Jankát elvihetnéd?

Most nézem közben a Győzikét az RTL-en. Micsoda Barbie-s bútorokat kapott a Virág!!! Plusz rózsaszín falak! Emese ölni tudna egy ilyenért, de engem valószínűleg a hideg kirázna ahányszor bemennék a szobájába. Hozzá kell tenni, hogy neki a rózsaszín a kedvence (már Csengének is), én viszont egyáltalán nem csípem. Persze nekik azért van ilyen ruhájuk, de ilyen töményen nem bírnám.

Azt hiszem baromi hosszúra sikeredett, úgyhogy kellemes jó éjszakát mindenkinek! Szurkoljatok, hogy nekem is az legyen!

Éva
vica32
 
 


Lányok!!!

Hol vagytok??? Senki sem járt erre mostanában??? Nagyon egyedül érzem magam!!!

Éva
vica32
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik,most hogy ovi van,mindenki sokkal elfoglaltabb.De miért,mikor kevesebb van egy gyerkőccel napközben???KépKép

Éva!

A rózsaszínről csak annyit,hogy most festettük át a szobákat.Kincső kitartóan rózsaszínt akart,olyan lett.Jó kis tapétacsíkkal a végére már nekem is tetszett.
De azért azt a Barbie-s bútort azért cenzuráztam volna.Elég a falon ez a szín.

Mikor kezditek az átalakítást?

Engi
engi
 
 


Sziasztok!
Engi az az egy is tanulja még, hogy mit kezdjen magával nálunk míg a tesó oviban van. Na meg elkezdődött az én inkább nem mennék, anyukám már úgy vártalak pityergés nálunk. Nagyon kifáradok!

Vica, nálunk nincs az oviban ilyen lehetőség, de majd csak megszokja mindegyikük az új napirendet. Csajok, olyan fáradt vagyok, megyek pihenni! Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Hali!

Amica!
Azt elhiszem,hogy a picurnak unalmas egyedül otthon.
Az meg szerintam teljesen normális,hogy nem akar menni.Hisz gondolom otthon tök jól érezte magát,akkor meg nem érti,hogy most mi az hogy muszály.Próbáld azzal,hogy Õ mostmár milyen nagy fiú,meg oviba csak nagyok mehetnek..... .
Nekünk mondjuk minden próbálkozásom ellenére a kiscsoport erről szólt.A középsőt viszont már szerette,most meg tiszta büszke,hogy már nagycsoportos!KépKépKép
Egyik barátnőm szokta ilyenkor mondani,hogy kitartés,lesz ez még rosszabb is!KépKépKép

Képzeljétek a Gergő mostmár 3-4 hete átalussza az éjszakát.Este 1/2 9-kor ágyban van és reggel 6 körül kel.Nem is hallom éjjel a hangját.
Hátha vele megússzuk a 2 és fél évig húzódó éjszakázást!KépKép

Lányok!!
Nem hanyagoljuk a topikot!KépKép

Sziasztok Engi
engi
 
 


Szia Engi!

Ma éjjel én is aludtam, Janka nem ébredt fel, vagy már én voltam annyira fáradt, hogy nem hallottam meg? Nem hinném, ha felkel rövid idő után ébreszti az egész házat.

Az ovi azért tetszik Mártonnak, de hosszú és fárasztó még neki.
Most kicsit kikapcsolódunk a hétvégén!
Üdv!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok csajszik!
Mi ez a nagy eltünés? Tessék visszajönni ebbe a topicba, most már nekem is van itthon internetem, bár kevesebb időm lesz írni, mint bentről, de jövök!!! Gyertek Ti is!!!

Szóval röviden az élménybeszámoló: az ovi jobban megy, mint gondoltam. Egész jól viseli a kismanó, csak hamar elfárad. Már 10-fél 11 körül félrevonul, durcáskodik és álmos, nagyon lefárasztja a sok új dolog. Még mi sem próbálkoztunk az ottalvással, az a jövő hétre marad. Reggel néha mondja, hogy nem akar oviba menni, de ilyenkor azt mondom, hogy ugyan már, elhoztuk a Buksi kutyust (plüss) és megigértük neki, hogy mentek oviba, nem okozhatunk neki csalódást! Egyenlőre bejön és már futva megy befelé. Volt még két problémánk, az egyik, hogy nem akart bent pisilni, fél 9-től délig visszatartotta, de most csütörtökön már sikerült rávennem, hogy a WC-be pisiljen. A másik, hogy nem akkor éhes, amikor kéne és adják a hamit. Csütörtökre egy kicsit benáthásodott, de javul a dolog. Pénteken nem vittem, mert megbeszéltük óvonénikkel, hogy amíg meg tudjuk oldani, addig csak heti 4 napot fog járni. Egyébként egy rakás pénz volt elkezdeni az ovit...

Moni: mi újság Veletek? Babóka????

Köszönöm a sok ovibeszokást elősegítő tanácsot!!!

Vica32: sok sikert a ház felújításához! Nem gondoltatok rá, hogy egy kisebb társasházzá alakítsátok a házat? Barátnőmék csinálták úgy, hasonló helyzetben voltak, mint Ti. Így hosszútávon megvan mindkét gyeeknek a lakást, most pedig iszonyú jó pénzért ki tudják adni a lakásokat.

Engi: de jó, hogy végre tudtok aludni! Nekem fiam alszik most napközben hatalmasakat, lefektetem fél 1 körül és fél 5-kor úgy kell felkelteni.

Győzikéék gyerekszobáját én is láttam, hát kicsit túlzás, nekem sem tetszett. De gondolom a fő küldetést teljesítették: csicsás és drága!

Mennem kell, mert szanaszét van minden a szobában, fiam játszott Kép) Egyébként mikor itt van, nem tudok netezni, mert rögtön ideül és csapkod.

Sziasztok és gyertek!!!!

Viki30
viki30
 
 


Sziasztok!
Ismét vagyok,de sajnos kevés az időm.
A sulinak egyenlőre vége,lehet tanulni a vizsgákra.
Vannak nehezebb-könnyebb tárgyak,sokat kell olvasni.Van olyan tárgy ahol min.10 könyvet kell feldolgozni(tétel)
Ágota kicsit náthás,fogzik,de ezt leszámitva jól van.
Sajna még nem olvastam vissza,de pótolom.

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, de megint kicsit.
Na nálunk megkezdődött az ovi frász. Reggel megy, délben már pityereg, de itthon nagyon hisztis, már két éjjel zajklatottan ébredt. Gondolom eltart egy ideig míg megbírkózik az új helyzettel.

Viki, nekem még nem írtad meg a szupertitkos nevet. Még várom! szalay73@freemail.hu

Jó pihenést mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Vagyok, olvasok, de nem mindig van mondanivalóm!
Ma a 30. napon vagyok az orvosom csináltatott egy tesztet velem, de negatív lett. Ezt is vártam, bár titkon reménykedtem... A 10 napon még nem volt érett tüszőm, tehát ha mégis utána megérett, akkor később volt tüszőrepedésem, tehát még korai volt. De én várom, hogy ,megjöjjön,aztán mehessek a 3. napi vérvételre, majd a hsg-re.

Egyébként a Babát szeretnák topicba vagyok sűrűbben ott zajosabb élet folyik! Gyertek, olvassatok, írjatok oda is, nagyon-nagyon szuper a társaság!

Ti hányadik napon játok?

moni
 
 


Sziasztok!

Viki!

Gondolom,"kinyúlik" az oviban aztán nemgyőzi otthon kipihenni magát.KépKép
Majd belerázódik.Akárki akármit is mondhat,szerintem idegileg fáradnak ki,nemis fizikailag.KépKép

Moni!

Kitartás,ne add fel,amíg nem jön meg addig még lehet bízni!!!Kép

Sapé!

Mit is tanulsz?

Most megyek,mert főzöm a vasárnapi ebédet,meg Gergőt is le kell tennem aludni.

Puszi nektek

Engi
engi
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak vasárnapi családkényezetetős üzemmódban.
Holnap benézek!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: