Új privát üzeneted érkezett!

Mea! Kép
GRATULÁLOK! Nagyon sok boldogságot és sok-sok tejcsit kívánunk! Kép

Vanda!
Akkor nem csak én cipelem a picurt mindenhová Kép
A csajszi mostmár jobban eszik. Imádja a répafőzelékes tápszert és a tejpépet is. Mind a kettőből jó sokat befal. Sajnos az anyatejcsi már nem nagyon jön be neki, de a pépet is abból csínálom, így csak kerül bele valamennyi. Kép Mérem hetente, de már nem naponta. Most 4600 gramm.

Babus!
Már hatalmas Kristófka. Én nem aggódnék a hízáson, így is jó börben van a kissrác.
Majd akkor a talin meglessük a fogacskát, remélem nem fáj neki Kép
Vivi is mindent a szájába vesz és kostolgatja Kép
Édesek a képek! Kép

Edinka!
Milyen nagy a lányod, nagyon édes. Biztosan finom a labacskája Kép

Judit!
Épp hiányolni akartalak amikor láttam, hogy írtál. Jó hogy ilyen sokat alszik a kicsi. Vivi két napja alussza át az éjszakát. Én is örülök neki. Kép
Jó súlyban van a fiúcska.

Úgy tünik csak az én kislányom súlya nő ilyen lassan, még csak 4600 gramm. Bár most nem panaszkodom, az elmúlt hét alatt 140 grammot hízott Kép.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nagyon rossz napom volt, mert szinte egesz nap sirt a dragam. Semmire nem volt idom, most meg mindjart ossze esem, megyek is aludni.

Meanak nagy gratula!
Nekem nem irta, nehogy azt higgyetek elfelejtettelek ertesiteni titeket.

Gratula Livikehez!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Mea!
Nagy-nagy gratula.Kép
Szép nagy baba Lívike.Kép
Várjuk majd a képeket.Kép

Judit!
Jól behoztuk a lemaradásunkat.A fiaink egy súlycsoportba vannak.Kép

Mi ma vagyunk 12 hetesek, 14-én pedig 3 hónaposak.Kép
Ma voltunk védőnéninél.Ákos 6410g 59 cm, Attila 6200g 59 cm.Kép

Kép
Kép

Puszi:
Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 

 
 

Judyt!
Gratula, ez gyonyoru suly! A fiuk nem egy hettel idosebbek Attimnal? Hogy lehet, hogy 14.en lesznek 3honaposak? Az Atti 16.an lesz 3honapos.

Babus!
Pantex Oval a neve a kupnak, 1100ft korul van. Van egy dragabb is, na annak nem talalom a nevet. A dokim ezt jonak talalta.
Szedek az allergiara homeot. Ha bejon, megadom neked a neveket. Tegnap este kezdtem.

Szerintem az Attimnak valami baja van. Este nagy uvoltes kozepedte sikerult elaudnia olyan 9korul, es reggel 6kor kelt csak. Aztan szopi, egy ora forgolodas, es vissza aludt. Meg most is alszik. Normalis ez? Na ha ebren van, akkor az a baj, ha alszik akkor az Kép Tegnap ugyan ez volt, de akkor egesz nap sirt utana. Alig szopizott! Hetfon a doki neni mindent rendben talalt.
Szerintetek nem lehet a homeopatias gyogyiktol? De most komolyan. Azota alszik ilyen jol, amiota szedem. Raadasul most meg 3mat szedek az allergiara.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Nicol
Vivike igazi nő, szeretne szép karcsú maradni, ezért vigyázz annyira a súlyáraKép

Judyt
Gyönyörűek a srácokKép És tényleg jó húsban vannakKép

Judit
Köszi a kúpot, majd megérdeklődömKép

Tegnap Kristóf is álomkóros volt, már hetek óta nem alszik vissza reggel, így már kb. 8-tól ébren vagyunk.
Tegnap viszont beájult a reggeli kajálás közepette és negyed 12-kor kellett valahogy életet lehelnem belé, merthát mennünk kellett a védőnénihez, hát nem volt könnyű, rendesen horkolt, miközben én ott csörömpöltem körülötte. Máskor bezzeg a legkisebb neszre is felriad.
És mindezekután a nap folyamán még 2-szer fél órára bealudt, ez nála nagyon nagy számKép

Hétvégén pedig délben 2 és fél órát aludt a srác, ez meg már egyenesen rendkívüli nála, én is izgultam, mitől ez a nagy alvás, de kutya baja sem voltKép

Szóval ne izgulj, vannak ilyen napok, örülj neki, használd ki, hogy pihenhetsz!

Nem hiszem, hogy a homeós gyógyiktól aludna jól. Szerintem egyszerűen eljött az ideje, hisz már lassan 3 hónapos, hogy végre jól aludjon.



Képzeljétek, nem kicsit be vagyok most pánikolva.
Tegnap mondta az anyósom, hogy szerinte Kristófka a fényképeken bandzsít a bal szemével. Én ekkor még nem láttam rajta semmi eltérést.
Este apucim is megnézte, ő is egyértelműen látta, hogy bandzsít a drága és ekkor már én is.
Kiderült, hogy anyukám már nagyon régen észrevette, csak gondlta, hogy ez még most normális.
Ráadásul egy ismerősünknek a 2 fiának hasonló problémájuk volt, az egyiknek, a nagyobbnak későn vették észre, őt már műteni kellett, a kicsinek időben észrevették, neki "elég" volt az, hogy a másik, a jobb szemét leragasztották, hogy a bandzsítósat erősítse.
Szóval tiszta ideg vagyok, most épp szemorvos után kutatunk, hogy megnézze Kristófkát.
De én nem akarok sem műtétet, sem szemletakarást. Pont most, amikor már úgy érdeklődik a külvilág iránt, most fogják leragasztani az egyik kis szemét?
Neeeeeeeem akarom.
Persze úgyis belemegyek bármibe, csakhogy helrejöjjön a szemecskéje.
De olyan hihetetlen, hogy eddig ezt nem vettük észre.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ide pofátlankodom, de nekem volt olyan fogikúpom. Jól gondolom, hogy erről beszéltetek? A neve: Ovules Pharmatex. Remélem segítettem.

A babák nagyon-nagyon cukorfalatok. Sok boldogságot és egészséget kívánok hozzájuk Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Látom nem sok időtök volt irogatni, mi tagadás nekem sem Kép.
Tegnap átéltünk egy borzalmas napot. Kedden valamivel elrontottam a gyomromat, de sajnos én ezt csak szerdán tudatm meg. Este a kisasszony befalt egy halom anyatejes tejpépet, majd utána éjféltől szerda reggelig nyüglődött, semmit sem aludtunk, olyan hasfájása volt. Reggelre engem is környékezett a hányinger, hasmenés, nameg a nem alvástól a fejem is szét akart robbanni. Kép Tegnap egész nap nem ettünk semmit a lányzóval, semmit nem fogadott el. Még szerencse hogy anyukámat pont tegnapra hívtam, hogy tudjak takarítani, hát nem jött össze...
Õ babázott, nyugtatgatta Vivikémet és meg pihiztem. És még ráadásul tegnap volt a 4. havi oltás is. A dokinénire 1 órát kellett várnunk a rendelőben, nagy dugóba került. Kép De legalább az oltás jól sikerült, szinte semmit sem sírt, itthon meg előre kapott kúpot, így lázas sem lett Kép
Este mind a ketten hulla módjára elaludtunk. Remélem ma jobb napunk lesz.

Judyt!
Tündériek az ikrek! Kép

Babus!
Remélem semmi baj nem lesz a szemecskével. Ha van eredmény feltétlenül írd meg! Drukkolok Kristófkának.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Csajok egy gyors kerdes: este elontott a ver, gondolom ez piroska. Most akkor elmegy a tejem?
Egyszer mar megjott julius6.an

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


JuditKép
Nem megy el, ne ijedj meg. Max. az ize változik meg, de azt már biztos láttad Attin, ha nem tetszene neki.

Gyöngyi

bgy
 
 


SziasztokKép)

Judit:
Én is úgy tudom hogy ilyenkor mikor megjön a mensi nem megy el a tej!!!!
Csak max az íze változik megKép

Babus:
Ne aggódj nem lesz semmi bajKép
Én nem láttok a bal szemén semmitKép

Nicol:
remélem már jobban vagytok???!!!!
Mivel rontottad el a gyomrod?

Lehet egy kérdésem?
MA a nagy kapkodásba az üzletben olyan gyümölcsitalt vettünk ami 6 hónapos babáknak atható!!!
Sárgarépa-ananász!!
Szerintetek akkor most ezt ne adjam oda Vikinek????
21-én lesz 5 hós!!!

Szerintetek Mea férje nem fog feltenni képet a kis Líviáról???
Már nagyon kíváncsi vagyok a topic leg ifjabb lányáraKép Kép

Ilyen nagyra növök....

Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


SziasztokKép

Nicol
Átérzem a helyzeteketKép
Mi is jártunk már így, még áprilisban, talán emlékszel is, amikor úgy fájt a pocim, hogy még kórházba is kerültem vakbélgyanúval.Rá 2 napra pedig, pont amikor hazajöttünk a kórházból, Kristófkának is megfájdult a pocija,olyannyira, hogy még a dokinénihez is elvittük és kapott görcsoldó kúpot a pocijára.

Edina
Nagyon édi VikikeKép
Nem hinném, hogy baja lenne a sárgarépa-ananász italtól.

Judit
Csatlakozom a többiekhez, a mensitől nem megy el a tej, max. csak megváltozik az íze.

Én is úgy szeretnék már képet átni LivikérőlKép


Tegnap megkérdeztem a gyerekdokinkat Kristófka szeméről, (megjegyzem, ő idáig észre sem vette és most se érdekelte túlzottan a dolog, mégcsak rá sem pillantott Kristófra, jó, csak az utcán találkoztunk, de akkoris) és azt mondta, hogy ez ilyenkor még lehet normális, mert még gyengék a szemizmai.Egyébként pedig 1 évesen minden babának van szemészeti kontroll, majd akkor megnézik, addig nem kell vele foglalkozni.
Ez nem nyugtatott meg túlságosan, így egy szemészt is meg akarunk kérdezni, de az, akit mi ismerünk, az a héten szabin van, majd a jövő héten felhívjuk.
Csak az a baj, hogy ahány orvos, annyifélét mond. Beleolvasgattam a Babanetes Rendelőbe, ahol szemészorvos válaszolgat, hát homlokegyenest eltérő véleményeket írtak. Egyik orvos szerint már 6 hónaposan kezelni kell a szemet letakarással, volt aki szerint csak később, volt aki szemüveget ajánlott.
Nem tudom, mi lesz.


Babus

Kép
babus2005
 
 


MeaKép
Nagyon nagy gratula Livikéhez!Kép Nagyon szép súllyal született! Várjuk a képeket és a beszámolót!Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


Sziasztok!

MEA,
NAGYON ORULOK, HOGY MEGSZULETETT LIVIKE! GYONYORU A SULYA, GONDOLOM MAGA A KISASSZONY IS EGY CSODA! NAGYON VARJUK A KEPEKET ES A TORTENETET!

Babus,
en sem lennek nyugodt egy velemenytol, szerintem is inkabb mutasd meg minel tobb orvosnak.

Judyt,
oriasiak a fiuk, Mate meg egyszemelyben sincs akkora, mint a te kisfiaid, nemhogy dupla valtozatban! Annyira edesek es kulon jopofa, hogy nem egyformak! Nagyon kulonbozo a szemelyiseguk?

Bgy,
ezt toled is kerdezem! Nagyon mas a ket kiscsaj? Ok mekkorak most sulyra?

Mi jol vagyunk, bar kicsit zuros volt a hetunk. Hetfon megkapta Mate az oltast, jol viselte, de teny, hogy kicsit felzaklatta ot a dolog, mert 3x is felebredt ejszaka pedig egyszer sem szokott.

Kedden voltunk az elso nyomkodason Deveny Annanal, szerencsere a lany, aki nyomkodta azt mondta, hogy szerinte semmi baja sincs Matenak, de mivel o a veszelyeztetett kategoriaba sorolhato, jobb, ha kezelik kicsit, hogy megelozzuk a (nem letezo) bajt. Szegenykem orditott azert rendesen, sajnaltam nagyon, de igyekeztem elhitetni magammal, hogy ez jot tesz neki!

Hetvegen jaroka vadaszatot rendezunk, most, hogy mar nincs olyan meleg megprobalom minel tobbet kint tarolni a fiatalembert a levegon. Ti mennyit vagytok levegon a babokkal?

Vanda
vanda72
 
 


Edinka!
Igazából nem tudom mit ettem ami nem tetszett a hasimnak, aznap túrógombóc volt ebédre és tejberizs vacsira. De már szerencsére kutya bajunk! Kép Amúgy szerintem sem lesz semmi baja Vikinek a gyümölcsitaltól, mi a tejpépet már 3 és fél hónaposan adtud a Vivinek és még koraszülött is, így csak 5 hós kortól kaphatná, de semmi baja tőle és nagyon szereti. Kép

Vanda!
De jó, hogy jelentkeztél. Már rég hallottam rólad. Szegény Máté Kép , akkor ez a torna nem lehet túl kellemes. Nekem biztos a szivem megszakadt volna.
Mi is vettünk már járókát, de egyenlőre nem sokáig van el benne, az sajnos nem mozog Kép. Így inkább a babakocsinál maradunk. Mi általában 4 órát vagyunk levegőn kb.

Mi is túl vagyunk az oltáson, szerencsére a lázat is megusztuk. Kép
És az újdonság, hogy szinte minden nap reggel 6-ig alszik a csajszi Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol,
ugye Te Nikolett vagy? Mert ha igen, akkor nagyon boldog nevnapot kivanok Neked!

Jarokabeszerzo korut megvolt, nem vettunk semmit. Nekem igazabol a koralaku vagy 6 szogletu jaroka tetszene, ami persze sokkal dragabb, mint a sima. Fene a jo izelsemet! De meg ki kell talalnunk azt is, hogy hova tesszuk.

Mate attert a napi 5x-i kajalasra, nagyon orulok neki. Ebbol 4x tudom szoptatni, egyet fagyasztott tejbol oldunk meg. Remelem beallunk erre, akkor konnyebb lenne vele jonni-menni, mert tobb ido van a kajak kozott.

Mearol vagy Stellarol tud valaki valamit?
Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Igen Nikolett vagyok és köszönöm szépen Kép

Mi kocka alakú hálós járokát vettünk. Bár utólag mondta az egyik babás ismerős, hogy a fa járóka praktikusabb, abban könnyebben kapaszkodik. Mi erre nem is gondoltunk.

Vivi is 4x-5x eszik egy nap. Ebből 2x jól, a többi csak nyammogás, kevés csúszik csak le. Viszont imádja a gyümölcsleveket, abból napi 1.5 dl is lecsúszik. Kép

Meáról sajnos csak annyit tudok, hogy megszült, azóta semmit nem hallóttam.
Stelláról a felettünk lévő topicban Tündi mindig szines betükkel kiemelve szokott írni. ott érdemes keresgélni.

Lányok ti hány órára szándékoztok a talira odaérni?

Nicol

Kép
nicol
 
 


SziasztokKép

Szeretnék kérdezni valamit!!!!
Csütörtökön voltunk gyerekdokinál,mondanom sem kell
ahogy meglátta Viki a fehér köppenyét neki fogott a
nagy sírásnakKép
Akkor vette észre a védőnőm hogy még Vikinek
levan nőlve a nyelve!!!
Ezt nem nagyon értem valaki eltudja magyarázni?Kép
A gy.doki erre ezt mondta ezzel nem kell foglalkozni ha majd kibujik az első két fogacska akkor majd "elkopik és"felszakad"
Én még ilyenről nem is hallottam!!
Ti igen?

Hétfőn megyünk 4 hós szuriraKép
Jaj nagyon félek tőle!!!!

Nicol:
Ez a tejberizs ízesített?
Akkor te hogyan eteted Vivit
Tejcsi,gy.lé, és ez a tejberizs?

Vikim továbbra sem tud hasról vissza fordulniKép
De ha megfordítom akkor meg egyből vissza vágódik hasraKép
Ki érti ezt?!


Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Lányok!
Holnaptól egy hétig nem leszek, mert elmegyünk
"nyaralni" anyósomékhoz.Kép

Bocsika, de nincs időm többet írni, mert rengeteg cuccot kell még össze pakolnom.

Puszi:
Judyt

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Edinka!
Én már hallottam a nyelv lenövésről, de fogalmam sincs mit is jelent. Kép remélem semmi komoly. Drukkolok az oltáshoz.
A tejberizst én ettem, csak az én gyomorrontásom az anyatejen keresztül a lányzóra is hatott. Egyébként a reggelije anyatej, ebédre répapüré tápszerrel hígitva, délután megint tej, és vacsira kap tejpépet anyatejjel hígitva. A gyümölcslé egész nap folyadék gyanánt többször. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Előbb lefelejtettem a képeket:

Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Halihó!

Csak bekukkantottam gyorsan, hogy milyen itt az élet, de rohannom kell fürdetni, ezért csak Edinkának.

Edinka,
pont ma olvastam, gyorsan bemásolom:
Lenőtt nyelv: Az újszülöttek nyelve a nyelv hosszának sokkal nagyobb része mentén rögzített, mint az idősebbeké. Egyes babáknál a nyelvet rögzítő nyálkahártyaredő, a nyelvfék (én: ez az, ami alul rögzíti a nyelved, ki lehet tapintani) olyan hosszú, hogy a nyelvüknek csupán egy kis része tud szabadon mozogni. Régebben az ilyen babákat lenőtt nyelvűnek mondták. Azt hitték, hogy ha nem vágják fel ezt a lenövést, akkor a baba nem lesz képes megfelelően szopni, és nehezen fog megtanulni beszélni. Ma már tudjuk, hogy az igazi lenőtt nyelv (amely valóban gondot okoz, és a baba növekedésével nem múlik el) kivételesen ritka jelenség. A baba első életéve alatt a nyelvének elülső része növekszik, így első születésnapjára a nyelve általában tökéletesen mozgékonnyá válik. Addig pedig az átlagnál szorosabban rögzített nyelve sem a szopásban, sem az evésben, sem a beszédtanulásban nem befolyásolja.

Ananászos levet egyébként én még biztosan nem adnék a gyereknek 5 hósan (mondjuk én nagyon szigorú vagyok ilyen téren, a legszigorúbb ajánlások szerint megyek, amit Rózsa Ibolya szoptatási tanácsadó javasol: http://www.otlettar.try.hu/kismama/szilard_etelek.htm , eszerint az ananászt 2 éves kortól lehet), tehát én 6 hó előtt semmit sem adok.Kép Egyébként a bébiételgyártók mindent korábbra mondanak, mint az ajánlás, van olyan bébiétel, amiben rendes tej vagy tejszín van, és már 6-8 hótól ajánlják...

Na, futok fürdetni.

Babók egyébként szuperédik!Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Nicol,
olyan szep a kislanyotok! Annyira helyes ezekkel a nagy gomb szemeivel!

Judyt,
jo "pihenest". Remelem anyosod a segitsegedre lesz es nem meg faradtabban tertek haza. Hol laknak egyebkent?

Edinka,
en semmit az eg vilagon nem tudok errol a nyelvlenoves dologrol, de gondolom amit Kobor bemasolt az eleg megnyugtato, nem?

En a babatalira 11 korul fogok erkezni es szerintem max 1 orat fogunk ott tolteni. Ti?

Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

Először is minden baba gyöngyörű!!!Kép

JudytKép
Én is jó pihenést kívánok! Akkor ez most az első kirándulás?Kép

NicolKép
Így utólag mi is nagyon boldog névnapot kívánunk!

EdinkaKép
Ne aggódj szerintem, biztos kinövi Viki ezt a dolgot!Kép

BabusKép
Voltatok már szemésznél? Mik a hírek? Hogy megy az újfajta étrend?

VandaKép
Helyrejöttél már a gyulladás után? Nekem a forró tus is nagyon jól jött.
Akkor a dévényes torna mellett döntöttetek? Mi volt a döntő szempont? Mi is elmegyünk otthon valószínűleg egy dévényes tornászhoz. Kíváncsi vagyok a véleményedre.

JuditKép
Nagyon eltüntél... Ugye nem változott a tejci mennyisége?! Atti továbbra is alszik nappal? Rakhatnál fel te is képet Attiról!

Nálunk a lányok még mindig 6x esznek, és hihetetlen mennyiséget tudnak bedarálni. Általában 1 l felett fogyasztanak... Emese 2 napja egyfolytában dumál és vigyorog hozzá, Réka még csak néha pötyög valamit, de a vigyorgás nála is állandó. Egyébként természetre teljesen különböznek, Emese maga a megtestesült nyugalom, Rékának meg minden azonnal kell és jaj ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő akarja.
Sajnálom, hogy mi nem tudunk a talira menni, nagyon kíváncsi vagyok mindenkire. Persze, ha a Ferihegyen lenneKép, akkor részt tudnánk venni, pont aznap érkezünk haza...

Egy pár friss kép a csajokról ahogy délután az egerekkel társalogtak...Kép
KépKép

Emese pedig csukott szemmel is tud olvasni!Kép
Kép

Gyöngyi

bgy
 
 


SziasztokKép

Tegnap írtam egy hosszút, és amikor már majdnem a végére értem, Kristófka, aki közben az ölemben ült, rátaposott a Reset gombra és újraindította a gépetKép Újraírni meg már nem volt kedvem.

Edina
Mindenhol más a szokás, nálunk a kórházban pl. születés után rögtön felvágják a baba nyelvét, ha le van nőve.

Nicol
Mi is nagyon boldog névnapot kívánunk, így utólagKép
Vivike pedig rettentő gyönyörűKép
A második képen pedig egyenesen észveszejtőKép

Talira mi kb. 10-fél 11 körül megyünk majd.

Gyöngyi
A te lánykáid is szuper édesekKép

Kóbor
Csabiról nem teszel fel egy képet?
Annyira jó lenne megkuksizni a nagyfiútKép

Én egyébként nagyon egyetértek Tavasz véleményével.
Nálunk legalábbis, itt Gyöngyösön borzalmas babakocsival közlekedni, A postára pl. 3 hatalmas lépcső vezet, a gyógyszertárak közül egy van, ahová egyedül is be tudok jutni, ott "csupán" 1 lépcső van.
Az emberek segítőkészségéről ne is beszéljek, a múltkor a DM-ben a biztonsági őr ahelyett, hogy segített volna lehozni a babakocsit, megfogta nekem az ajtót, hogy én le tudjam hozni egyedül a babakocsit, benne a 9 kilós gyerekkel a közel 10 hatalmas lépcsőfeljárón.
Akik pedig segítenek, azok főleg kisgyerekes anyukák.

Szemészdokival ma beszéltnk, azt mondta, hogy sajna ő nem foglalkozik gyerekekkel, kapcsolta a főorvost, aki mellesleg szabin van, így tudtunk beszélni az asszisztensnővel, aki azt mondta, hogy 1 éves korban van szűrővizsgálat, addig nem kell vele foglalkozni, de ha nagyon akarom, csütörtökönként elvihetem a szemész főorvosnak megmutatni, bár tutira nem fognak vele semmit se csinálni. És egyébként időpointra megy a dolog, de mivel én saját kérésemre szeretném, én nem kaphatok időpontot, menjünk oda 11 órakor és várjunk.
Végülis mit nekünk egy 7 és fél hónapos babával kivárni, amíg az aznapra időpontra bejelentkezett összes gyerekkel bemennek vizsgáltra. És végül úgyis csak azt a választ kapnánk, hogy anyuka, ezzel 1 éves koráig felesleges foglalkozni.
Tök idióták itt Gyöngyösön. Ugyanez volt az oltással is (kevernek, kavarnak, közben meg Pesten simán oltanak az új oltással az Infanrix-szal), most meg a szemével is.
Most majd Pesten megpróbálok érdeklődni.
Hát nem igaz, hogy itt mindenki leszarja szegény Kismacim szemét.
Végigolvastam egy csomó erről szóló cikket, meg itt a Babaneten is erről szóló topikokat, mindenhol azt írják, hogy minél hamarabb elkezdik kezelni, annál nagyobb eséllyel és rövidebb idő alatt fog meggyógyulni.
Dehát itt Gyöngyösön mégcsak megnézni se hajlandóak.
Úúúúúúgy utálom a gyöngyösi kórházat.
Na nem dühöngök tovább.

Ma voltunk babamasszázsonKép
Nagyon jó volt, kár, hogy nem mentünk el már korábban.
3 baba volt, Kristófka volt a főműsorszám, sikongatott, nevetgélt, elfordult, elmászott, meg akarta szerezni a szekrényen lévő összes labdátKép, oda akart menni a többi babához,hát elég nehéz volt háton fekve tartani és közben masszírozni.


Végezetül teszek fel pár képet:

Ez az új sportkocsink, most vettük Kristófkának, mert a régivel már egyrészt alig tudtunk közlekedni, olyan nehéz volt, ráadásul pocsék volt benne az ülő pozíció, a félülő pedig egyenesen használhatalnan, így szegényke folyton csak fekve volt a babakocsiban, amit már marhára únt, és folyton nyűglődött. Most viszont nagyon élvezi, hogy kilátKép
És tök jó nekem is, mert könnyű tolni, és sportkocsi létére téliesíthető, esővédő, alul pakolóhely is van hozzá, háttámlája pedig vagy 6 pozícióba dönthető.

Szóval ő lenne az:

Kép

Kép

Kép




Ezek pedig csak úgy készültek:

Itt épp kukucskál a srác:

Kép


Itt pedig jól látható a változás.
Az első kép 1 naposan, a másik most, 7 és fél hónaposan készült, mindkettő apa karján:

Kép

Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Kóbor!
Örülök, hogy jelentkeztél, bárcsak többet hallhatnánk rólatok is. Képet is szívesen nézegetünk.

Vanda!
Köszönjük a dicséretet Kép. Mi is fél 11 felé érünk majd oda, és nemnagyon maradunk 1-2 óránál tovább. Így is az egyik etetés közbe fog esni.

Bgy!
Köszönöm a jó kívánságokat! Nagyon szépek a lányok és iszonyú egyformák Kép Életben is két tojás?? Nagyon jó az étvágyuk!

Babus!
Tessék a gombokat kerülni Kristófka!! Kép
Köszönöm a jókívánságokat. A babamasszázst én is szoktam csinálni, ha fürdés után még van türelme a picurnak hozzá. Nekem a védőnéni tanította meg. Kép
Nagyon szép az új babakocsi és persze Kristófka a legszebb benne. Kép Nagyon tetszik az apás összehasonlító kép. Rengeteget változott 7 hónap alatt.
Próbáljak itt pesten szemész után érdeklődni nektek? Hátha az én gyerekorvos ismerőseim tudnak ajánlani valakit. Ezek a Gyöngyösi viszonyok nem túl kedvezőek Kép.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Aranyos vagyKép
Egyelőre az van, hogy a fentebbi topikból Rékának van egy szemész barátja, a Szent Imre kórházban dolgozik, ha jól emlékszem, csak most külföldön van, jövő héten jön haza, és majd beajánl hozzá.
De kösziKép

Amúgy 6 kiló és 19cm a különbség a két kép közöttKép
2520gr-mal és 51cm-rel hoztuk haza Kristófkát a kórházból és most 8600gr és 70cmKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Hali!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így érdeklődtök felőlünk, amikor én csak amolyan eltévedt báránykaként tévedek be néha-néha (ilyen a kétgyerekes létKép). Írni most nincsen időm, de íme pár kép:

Kép

Kép

Kép

Gyerkőcök továbbra is tünemények!Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Kóbor
Csodaszép a kisfiadKép
Szerintem úgy hasonlít Kristófra picikorábanKép

És a nagytesó hogy viseli a kicsit? Nem féltékeny?


Babus

Kép
babus2005
 
 


Tényleg,
MEA!!!!!
Légyszi, már biztos otthon vagytok, legalább egy kép erejéig ugorj fel a Babanetre!
Annyira, de annyira kíváncsiak vagyunk Livikére!!!

Kép
babus2005
 
 


SziasztokKép

Én Meát már láttam írni szombaton!!!
A 2005 ősszi topicba!!!
De húzok most Viki extra nyűgösKép
Tegapi szuri óta

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!!!KépKépKép

Ne haragudjatok, hogy csak most írokKép de semmi időm semmire semKép

Baby Bluesos vagyok rendesen amúgy, fáradtak vagyunk párommal.

Sajnos Lívike sokat sír evés után, de úgy látjuk az éhségtől, elég kevés a tejcsi sajnos, így felírattunk már tápszert, mert ha így marad muszáj lesz adni neki egy keveset mellé.

Babus Neked mikortól kellett kiegészíteni?
Ha jól emlékszem Neked is kellett, ugye?

Amúgy jól vagyok, ma voltam varratszedésen, babával kellett bemennünk de szerencsére végig aludtaKép

Képeket teszek fel gyorsanKép

Mea
mea
 
 


Kép

Kép

Kép

Mea
mea
 
 


Kép

Mea
mea
 
 


Szia Mea!

Gratulálok, gyönyörű kislányod született! Kép Kép Kép
Sok boldogságot kívánok Nektek!!!

Zsu

Zsu
valér
 
 


Kóbor!
Nagyon aranyos a fiúcska! Nagyon jó képeket látni róla Kép

MEA!!
De örülök, hogy írtál. Sajnálom, hogy császár lett a vége, de így is gyönyörű a babócád. És ez a nagy haj, nagyon szép! Kép
A babát próbáld minnél sűrűbben a cicire tenni, hátha megnő a tejcsi mennyiség. Sajnálom, hogy kevés van belőle. Kép Nem tudtok anyatejet szerezni gyűjtőből. Jó lenne szerintem ha legalább az első pár hétben csak tejcsit kaphatna Livike. Mi 2 hónapos kor után kezdtük a tápszeres pótlást, de Vivi nagyon utálta. Most sem szereti a tápit, csak cukrozva eszi meg.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Mea
Nagyon-nagyon gyönyörű LivikeKép

És a szopizást ne add fel!Kép Én sajna túl korán feladtam, de a kistesónál már tuti nem fogom majdKép
Bár nálunk inkább pszichés okai voltak a tejcsicsökkenésnek, bizonyára emlélkszel, hogy akkortájt száműzte Apucim a kutyusomat, és ez rettenetesen megviselt)
Igyál rengeteget, Lactoherb vagy/és Fitolac teát, próbáld ki az Urtica Urens CH5 homeós bogyót, szopiztass minél gyakrabban, mindkét ciciből, ha kell, fejjél, és amennyit csak tudsz, pihenjél!

Babus

Kép
babus2005
 
 


Mea,
most csak neked: nagyon édes a kicsi, és nagyon hasonlít rád!Kép Szopi: mikor hazajöttünk a kórházból, nekem is kevés volt, mivel Csabi nagyon lusti volt az elején, a cicik meg vették a lapot, és visszavettek a termelésből. Megoldás: napi 3 liter folyadék, Urtica urens ch5 homeobogyó (három napig 3x5, két napig 2x5, egy napig 1x5 golyó, utána 6 nap szünet után meg lehet ismételni a kúrát), rengeteg pihenés, de ami a legfontosabb: nonstop szopi. Amikor fent van Lívike, add oda a cicit, mert ha inger éri, tudni fogja, hogy több tejcire van szükség, és meg fogja termelni! (Azt ajánlják az okosok, hogy be kell feküdni a babával az ágyba két-három napra, semmit sem csinálni, csak szoptatni, minden mást hordjanak neked oda). Nekem három nap kellett (én mondjuk nem feküdtem), de a harmadik nap már ömlött a tejci, pont amennyi kellett. Ha viszont pótlást adsz, akkor nem éri inger a cicit, ami azt hiszi, hogy pont eleget termel, és nem is fog többet. (Ha viszont nagyon úgy látszik, hogy éhezik/szomjazik a baba, akkor adj neki, de ne cumisüvegből, hanem pohárból vagy kanállal, így nem romlik a szopitechnikája). Esetleg hívj fel egy szopis tanácsadót, vagy valakit az lll-től (www.lll.hu), ők tudnak okosakat mondani.

Bocsi, másnak nem írok, mert Csabi ébredezik, és még fogat kell mosnom.

Kóbor
kóbor
 
 


Babus!
Most olvastam az egyik gyógyhírek újságban 2 oldalas cikket a kancsalságról és újszülött kori kancsalságról. Ott is azt írja, hogy nem szabad várni vele, mielőbb szemészhez kell vinni. Meg is adta, hogy Budapesten, hol foglalkoznak ezzel:
Rendelési idő: 8-16h a Heim Pál Kórház Szemészeti ambulanciáján, az "A" épület I. emelet 117. szobában.
Bejelentkezés időpontra:06-1-210-0720/1329 mellék
Hátha érdekel gondoltam...

Nicol

Kép
nicol
 
 


MEA
Gartulálok ehhez a gyönyörű kislányhoz! Remélem a lányok által javasoltakat kipróbálod és segítenek, hoyg minél több tejed legyen! Sok boldogságot nektek! Kép

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!

Mea,
nagyon varom, hogy elmeseld, miert lett csaszar a dologbol es hogy vagytok? Kezdetek mar osszeszokni vagy meg teljes a kaosz?

Kobor,
ugye Te is az Istvanban szultel? Kinel es milyen volt a szules illetve az azt koveto nehany nap? En sajnos nem tudok semmit a gyermekagyas napokrol, pedig 2 baratnom is most fog szulni az Istvanban es biztosan jol jonne nekik nehany otlet, eszrevetel.

Ma voltunk Deveny Annanal gyotresen, szegeny Mate annyira sirt, olyan szornyu ot latni, ahogy szenved. De amikor a tobbi szobaban latom azokat a kisbabakat, gyerekeket, akik igazan mozgasserultek, mindig megnyugtatom magam, hogy ki kell birnia valahogy.
Ma is megnezte ot egy neurologus, szerencsere azt mondta, hogy kutya baja a gyereknek. Ezt imadom hallani! Kép

Sziasztok,
Vanda
vanda72
 
 


Vanda,
igen, az Istvánban szültem, és nagyon jól éreztem magam, mert mindenki irtó kedves volt.Kép A csecsemősök segítettek, ha megkértem őket (többször mentem kérdezni a helyes mellrehelyezést, mert nem voltunk túl ügyesek Csabival, és tényleg érdemes a nyakukra járni, mert segítenek), a nővérek is nagyon odafigyeltek rám (mondjuk én egyágyasban voltam elkülönítve, mert nálam valószínűleg ételmérgezés indította be a szülést, 38.8 volt a lázam lázcsillapítóstul, végig antibiotikumot kellett szednem, és ezért külön figyeltek rám). Én nagyon élveztem, hogy a baba velem volt végig, egy pillanatra sem vitték el, leszámítva egy órát az első napon, amikor a légzését figyelték inkubátorban (az előzmények miatt, hátha elkapta tőlem a kórt). Ami nem volt olyan jó: most újítják fel a nagy zuhanyzót, ezért csak egy háromszemélyes van (kivéve, ha már befejezték a másikat), meg a háromágyas szobákhoz van külön. Az ötágyas szobák olyan szempontból "rosszak", hogy ott éjjel mindig sír legalább egy baba, ezért nehéz aludni, viszont mindig tud segíteni valaki, ha szükséged van rá. Ha alapítványi szobába akarnak menni, akkor rögtön szóljanak, mihelyt beérnek, és kiderül, hogy szülnek, mert aszerint adják ki, hogy ki szólt hamarabb (nem a szülés időpontja számít). Én Siklósnál szültem, és leszámítva a betegség miatti nehézségeket, jó volt a szülés, már másnap megismételtem volna (az előző szülésem után egy ideig gondolni sem szerettem arra, hogy tesót is akarunk). Szülés közben magunkra hagytak a férjemmel, de mondták, hogy szóljunk, ha szeretnénk valamit, vagy ha szeretnénk, ha bejönne a szülésznő (én jobban örültem a kettesben létnek). Van cd lejátszó, hallgathattunk zenét, ugye egyágyasak a szülőszobák (van egy alternatív is, de ha oda kerülnek, és végül az ágyon szülnének, akkor érdemes átmenni egy másik szobába a kitoláshoz, mert sokak tapasztalata szerint az alternatív szobabeli franciaágy borzasztóan kényelmetlen szüléshez, szemben a többi szoba állítható szülőágyával), masszázsolajat is lehet vinni (nekem csak azt mondta a dokim viccesen, hogy ne túl büdöset, ha lehetKép), gátmasszázst is csinál a szülésznő, ha kéred, van olaja is, de lehet is vinni, szóval ha meg van beszélve, akkor gátvédelemmel lehet szülni. Én mondjuk repedtem rendesen, mert Csabi nagyon gyorsan ki akart jönni, de a sok repedés is összehasonlíthatatlanul jobb volt, mint az előző szülésemnél a gátmetszés, már második nap ültem rajta (a múltkori 2-2.5 hét helyett). Gátsebre egyébként lehet kérni jeget a nővérektől. Ha egyágyasba mennek a barátnőid (ezek ugye a fizetős alapítványiak), érdemes valami halvány lámpát vinni, mert az éjjeli fény nagyon erős. Betétet adnak a szülés után, nekem bejött, ott nem is használtam mást, pedig vittem magammal. Én kaptam a köldökápoláshoz cuccot, meg popsikenőcsöt is, de pelenkát sajátot használtam (elméletileg napi 5 jár), meg popsitörlőt is. Fürdetni a csecsemősök fürdetnek, de végig ott vagy, ruhát kell vinni a babának (sapka fontos, a folyosón nincsen meleg!, takaró sem árt), meg fürdőlepedőt is. A párna katasztrofális, szerintem mindenképpen érdemes egy párnát bevinni, mert a fekve szopihoz kifejezetten kell, meg az ülve szopinál is jól jöhet. A kaja a szokásos kórházi, szóval érdemes bevitetni normálisat, meg jó sok innivalót is. Most hirtelen nem jut más az eszembe, ha van valami konkrét kérdés, nyugodtan kérdezz.

A Dévényezés nagyon jó, bár sírnak tőle a babák, viszont rengeteget segít, több ismerősöm is mondta.Kép

Babus,
remélem olyan jóképű lesz Csabi nagyobb korában is, mint Kristóf!Kép Nagytesó titkoltan féltékeny, állandóan tiltott dolgokat csinál, hogy rá figyeljünk (direkt kihasználja, amikor szoptatok). Emellett viszont egy tündér, és borzasztóan aranyos, ma pl. megszoptatta a babáját (ki kellett patentolni a bodyt, hogy fel tudja húzni, és a szopispárna is kellett neki), sőt utána meg is törölte a baba száját, mert köpött, és még a bútort is leköpte, ezért azt is le kellett törölni.Kép

Kóbor
kóbor
 
 


Mea:
GratulálokKép
Lívia nagyon szép babaKép
És milyen érzés az anyaság???
Összeszoktatok már?
Ha tudsz gyere és mesélj.

Babus:
Találtatok már szemészt?
Mit mondanak?
Ne aggódj, nem lesz semmi baj.

Vanda:
Milyen az a torna,hogy szegény máté sokat sír közben?

Ja Babus:
Szerinted nem baj ha már Vikinek átalakítottuk a b.kocsiját
sportkocsivá???
NAgyon élvezi hogy lát kifelé
Már fekve állandóan húzta felfelé magát!!!

Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!Kép

A tejem továbbra is kevés és az a baj, hogy már kapja a tápit és szereti is, mondjuk a tejcimet is ugyanúgy megissza.

2x-i fejéssel jön ki 100-110ml, ez már jobb mint eddig, de ha szopizna csak 50ml-ért küzdene, elég kicsik a bimbóim és nem jön gyorsan a tejcsi csak lassan, hogy bealudna csak és keveset enne.

Most 100ml tápit utána 100ml tejcsit eszik.
Mennyit kelle enniük ennyi idősen és hogyan kell növelni mikortól aza dagot és menynivel???

Hát most már kezdek megnyugodni, mert amúgy rengeteget sírtam a csaszi miatt a kórházban aztán meg mert nem volt elég a tejem neki.
Úgy sajnáltam és tök bűntudatom voltKép

De kórházban is az volt, hogy szopi után keservesen sírt még az éhségtől.

Lehet, hogy elszúrtam, mert nem cicizik, de viszont így békésebb, most először aludt el 3 órákra éjjel kajcsi után.

Végre aludhattunk pár órát.

Viszont párom nagyon aranyos, nagyon sokat segít, ő is kel mindig velünk, és már tisztába teszi, eteti és ő fürdeti.

A köldökcsonk még rajta van Lívin, mikor kéne leesnie, nem kellett volna már????
Már félig lóg, de nem bántjuk, gondolam magától le fog jönni, ugye?

Ja a csaszi azért kellett mert magzatvízem elfolyt és emmi fájás nem volt, de CTG miatt nem vállaltákl az oxitocinozást, valami olyat mondtak nem volt megfelelő a CTG?!?!
ezért rögtön csaszi mellett döntöttek.
Akkor rossz votl nagyon ezért kértem végül EDÁT pedig rettegtem tőle de látni akartama kicsinket és apukáját is amikor együtt lehettünk utána.

A II.nőin szültem, és 1 napig nem is láttam a kicsitKép de én lehozattam ismerőssel.
Nem is szoiztattam, senki nem segítettKép

Utána gyerekágyon sem segített senki semmiben, csak cukros lötyizték állandóan.
Ciciczést sem tanították.
akik velem egy szobábanm voltak ők már legtöbben több gyermekes anyukák voltak és mindenki a saját kis bajával votl elfoglalvaKép

Úgy hogy stressz volt rendesen így első babával és lehet ez is oka hogy nincs tejcsi.

De most legalább nyugodt vagyok, hogy eszik.

Na megyek mert végre alszik és soka dolgom.

Puszika

Mea

Mea
mea
 
 


Több kép van az őszi topicban, de nincs időm feltenni ide is, de majd csinálok albumot és akkor ott lesz sokKép
Addig is pár kép apuciról + Líviről.
KépKépKép

Mea
mea
 
 


Kép

Mea
mea
 
 


Sziasztok Kép
Nagyon szépek a gyerkőcök, mind egytől-egyig mind Kép

Mea Kép
Nagyon-nagyon sok boldogságot Livihez Kép
A tejcsi miatt ne aggódj, a csaszisoknál egy kicsit nehezebben indul be. Fejjél szorgalasan, igyál sok folyadékot (legalább 3 litert) és pihenj amennyit csak tudsz Kép
Puszi

Annácska

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]http://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


BabusKép

Te mikor kezdted el a tápszert adni Kristófnak?

Mea
mea
 
 


Mea Kép gyönyörű Lívike, gratulálunk hozzá!
Remélem a tejed minél előbb beindul.
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek a bővült családoddal!

Puszi
Noémi
a megint megjöttből Kép mert ott is figyeltünk ám téged KépKépKépKépKép emlékszel? KépKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!Bocsi ,hogy ide pofátlankodom"babát szeretnékböl" jöttem .
Mea nagyon ari Livike!!Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: