Új privát üzeneted érkezett!

Mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat, nagyon arik vagytok, hogy gondoltatok rám!!!!!Kép

Sok puszikát küldünk Lívivel mindenkinekKépKépKépKépKép

Mea
mea
 
 


Csináltam albmot Lívikénk címmel, oda teszem majd fel az újabb képeketKép

Mea
mea
 
 


Mea!
Nagyon szép a képeken a kislányotok. Nagyon jó, hogy az apuci is így szeret vele foglalkozni.Kép

Babus, Judit!
Merre vagytok?? Mi van veletek??

Nicol

Kép
nicol
 
 

 
 

Sziasztok!

Kobor,
nagyon szepen koszonom a sok-sok infot, igazan sokat segitettel es most meg jobban sajnalom, hogy nekem kimaradt az a nehany nap az eletembol.

Mea, szerintem is fejjel szorgalmasan. Iszod a Laktoherb teat vagy szeded azokat a homeo bogyokat? Nekem is ettol van szerintem tejem, kulonben a csaladomban senki nem tudott szoptatni!

Sajnalom, hogy ennyire negativ elmenyed volt a korhazrol, nem is ertem mitol ilyen jo a hire, ha ennyire tojnak az emberre. Nem eleg, hogy csaszaros voltal, meg raadasul elso babad is es ennyire nem foglalkozott veled senki? Eleg felhaborito!

De Livike gyonyoru es ha 200-at eszik egyszerre, az rengeteg egy ujszulottol.
Csak a sulyat kell figyelned, hogy mennyit hizik hetente / havonta. Az eslo honapban 500g-ot, a masodikban 600-at kell hiznia egy 3200gr koruli babanak, de mivel Livike nagyobb volt, igy lehet, hogy neki kicsit tobbet.

Edinka,
Matenak a letapadt izmait nyomorgatjak asszem, ami nagyon fajdalmas, ezert sir. Utana jo erzes allitolag, de amikor nyomkodjak az biztosan nagyon rossz lehet.

Mate meg mindig nem alszik napkozben szinte semmit, kezdek elegge kitikkadni ettol. Ha mar 2x fel orat hajlando aludni egy nap, mar oromujjongasban torok ki. Rettenet!

Vanda
vanda72
 
 


-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seszi 2010.10.24 11:56-kor.
seszi
 
 


- [/i]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seszi 2010.10.24 11:55-kor.
seszi
 
 


Szszi!Kép
Köszi soraidat, aranyos vagyKép
Igyekszem nagyon, sajnos még nem igazán nőtt meg a tejcsi.

Vanda!Kép

Hol lehet venni azokat a bogyókat???
Iszom Laktoherb teát, de mennyit kell???

Akkor szerintetek cicizhet tápszer evés előtt is?
Nekem azt mondta védőnő nemkfeverjem a kettőt egy evésnél.

Vanda!Kép

Csak 100-at eszik egyszerre nem 200-atKép
Attól szét is durrana a pocakjaKép

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Előkerültem én isKép
Sajna Kismacim őrületesen nyűgös, hisztis az elmúlt 4-5 napban.
És éjszaka is rendszeresen felsír vagy 3-4-szer, ilyenkor csupán annyi elég neki, hogy kiveszem, átöleljük egymást, megsimizem és már a kezemben alszik is tovább és teszem vissza az ágyába. És ez 2-3 óránként ismétlődik.
Reggel pedig már 7 órakor ordítva ébred, és estig jó ha fél órát alszik.

De érdekes módon ha megyünk valahová, pl. babakocsizni, akkor órákig remekül elvan, örömében csak úgy sikongat. És ha játszunk vele, vagy épp beleültetjük a babahordozójába, akkor is.
Úgyhogy nem tudom, mi a baja. Elsősorban a fogára gondolok, de én még nem látok ott semmi változást, és az is furcsa, hogy csak akkor fáj neki, ha épp letesszük valahová, hogy játsszon.
De az éjszakai felsírások miatt is a fogára gondolok.
Viszont adtam neki Panadol Baby-t, gondolván, hogyha fájdalma van, akkor ez elmulasztja, de ugyanúgy nyöszörgött tőle.
Dentinox-ot is kentem az ínyére, nahát az semmit se ér, rögtön lenyalta.

Arra is gondoltam, hogy az idegesíti, hogy feküdnie kell, merthát az új babakocsiban is nagyon élvezi, hogy ülhet, a bébihordozóból is kilát, játék közben viszont fekve, hason vagy háton, kicsit uncsi lehet, és idegesítő, hogy próbálkozik ugyan mászni, de semmire sem halad vele, sőt, hátrafelé megy, és a végén betolat a szoba sarkába a játékai pedig egy kilométerre vannak tőle.
Szerintem ő már nagyon vágyik arra, hogy lásson mindent, megnézzen mindent, odamenjen hozzá, de nem tud. Nagyon kis kíváncsi és nagyon kis eleven, egy igazi kis örökmozgó, lenne, ha tudna haladni valahová. De a sok sikertelen mászási kisérlet bedühíti, feladja és inkább nyöszörög.

Nem igazán nyöszörög, hanem inkább morog, kínlódik, hisztizik, semmi se jó neki.

Most is itt nyöszörgött mellettem, pedig nincs egyedül, beszéltem hozzá, énekeltem hozzá, de nem jó. Aztán most beültettem ide mellém a babahordozóba, és lám, itt már semmi baja nincs. Dumál a halaknak az akváriumbanKép
De ha folyton itt fog ülni, sose tanul majd meg mászni, ülni, állni. Ráadásul a babahordozó már majdnem kicsi neki, már bekötni sem lehet, így viszont folyton figyelni kell, nehogy kimásszon belőle.
Csak akkor jutna egyről a kettőre, ha gyakorolna, de lusta.

Úgyhogy teljesen kész vagyok, fáradt is vagyok, az idegeim is kikészültek, tegnap szégyenszemre már kiabáltam vele, amire persze méginkább elkezdett sírni. Utólag volt is tőle lelkiismeretfurdalásom rendesen.

Mea
Gyönyörű LivikeKép

Kristóf csak 5 és fél hónapos korától kap tászert, addig elég volt neki a tejcsi, amit az anyatejgyűjtőből kaptunk.

200ml kaja tényleg nem semmi mennyiség Livikének, sőt szerintem már sok is egy ilyen pici babának.

Seszinek teljesen igaza van, először anyatej és csak utána adjál tápit. Ha tápszerrel jóllakatod, akkor miért is szopizna?!

Én olyat még nem hallottam, hogy a pici bimbó miatt jön lassan a tejcsi. Nem próbáltad a bimbóvédővel szoptatást? A bimbóvédőt könnyen bekapja a baba, talán azzal sikerülni fog. Mi 4 hónapig azzal szopiztunk, aztán csak úgy leszoktunk róla és utána már nélküle is mentKép

Vanda
Megértelek. Kristóf 1 hónapos kora óta nem alszik nappalKép
Bár, mióta már nagyon pörög, úgy fél éves kora óta, azóta kb. fél - 1 órát esetleg alszik dél körül.

Többre most sajna nincs időm.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Mea
Homeós bogyót gyógyszertárban kaphatsz.
Lactoherb vagy Fitolac teából pedig igyál minél többet, csak figyelj, mert egyes babákba átjutva, pocifájást okozhat.

Most olvastam, hogy csak 100-at eszik, így visszavonom, hogy sokKép

Bocsi, de hogy a fenébe ne cicizhetne tápszerevés előtt. Sőt, kell is!!!
A védőnőd pedig totál marhaságot mondott, én ilyet még nem is hallottam.
Ez a nő tuti szoptatás ellenes. Hisz ha nem szoptatod minden alkalommal, csak tápival eteted, akkor mégis mitől lesz majd tejcsid?

Én 3-4 óránként akkor is megszopiztattam Kristófot, ha csak 40gr tejcsim volt, hisz a szopizás a legjobb inger arra, hogy termelődjön a tejcsi. A fejés azért nem ugyanolyan.
Ráadásul ha megszokja, hogy van tápszer, akkor egy idő után hülye lenne szopizni, hisz megeheti minezt cumisüvegből is, fele annyi munkával.

Kérdezz meg bárkit, mindenki más azt fogja mondani, hogy először szopi, utána pótlás, azt is ha van lefejt tejcsi, akkor először azzal, a tápszer a legutolsó a sorban.
Mi mindig így csináltuk, és lám, azzal a kevéssel tejcsimmel még mindig kitartok, pedig már 7 és fél hónapos Kristóf.
Hadd szopizzon, mindkét ciciből akár, hadd dolgozzon érte, utána egye meg az összes tecsit, amit lefejtél, hisz neki a saját anyatej a legjobb. És ha mindez nem elég, max. akkor kapjon tápszert.

Sőt, elárulom neked, hogy mi jelenleg 3 félét keverünk egy evésnél.
Először szopi, utána főzelék husival, (egy teljes üveg bébikaja), utána pedig még kb. 150-200gr tápszer, mert a főzivel sose lakik jól.
ehhez mit szólna a védőnőd??!

Babus

Kép
babus2005
 
 


Jajj, a képek lemaradtakKép

Kismaci a nagymaci ölében:
Kép


És így játszik a nagyfiú a kockáival, ha épp nem nyűgizik:
Kép
Kép Kép


Most már eltűnökKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Még utoljáraKép, valamit elfelejtettemKép

Nicol
Köszi szépen a cikketKép, felhívtam a Heim Pál Kórházat, december 1.-re kaptunk időpontot, előbbre nem, mert azt mondták 10 hónapos kornál előbb még nem nagyon tudják vizsgálni.


Végleg eltűntemKép

Közben Kristóf bealudt a babahordozóbanKép

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Nagyon szép a képeket a srác! Kép
Nagyon átérzem a helyzetedet, Vivi is nagyon nyűgi csütörtök óta. Szerda esti sétánál jól megfáztam és azóta sem hevertem ki. Csütörtökön egész nap szarul voltam, valószínüleg érezte és egész délután sírt, nyüszögött és este 7 helyett fél 9-kor aludt el. Péntek egész jól telt, de tegnap és ma is tiszta hiszti. Állandóan megijed, ha köhögök vagy orrot fújok. Éjjel meg felébred rá. Így napok óta alig alszok.
Örülök neki, hogy a cikkel segíthettem, remélem szakszerű ellátásban részesül a gyerkőc. Kép

Amúgy a kajákat én is keverem. Ebédre mindig főzelék van amit anyatejjel hígitok, és sokszor még egy-két kanál tápszert is teszek bele, hogy laktatóbb legyen. Nagyon szereti és még sohasem lett tőle semmi baja.

A főzöcskézésről ma végérvényesen lemondtam addig, amíg nem tanul meg kanállal enni. Tegnap is csináltunk anyuval tök fini sütőtök főzeléket a Vivinek, nagyon izlett is neki, csak a főzelékes cumival is nagyon nehezen szívta ki az üvegből. Állandóan eldugul a lyuk és sírva fakad szegény. Minden nap pedig nincs türelmem teaszűrön átpaszírozni Kép Úgyhogy marad a bébiétel.

Szerintetek gond ha a baba sokat ücsörög a bébihordozóban? Vivi nagyon szereti és nappal csak abban hajlandó aludni. És a babakocsizást is csak azzal szereti, mert úgy kilát. Így van úgy, hogy napi 6 órát is benne van.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Nekünk a bébiétel sem megy át a cumisüveg lyukán. Még egy sima őszibaracklé sem, nemhogy még a főzelék.

Kristóf is rengeteget ül(t) a bébihordozóban. Nem hiszem, hogy káros lenne, legalábbis remélem, hogy nem, bár azt se hiszem, hogy hasznos lenne, talán csak mondjuk a pocakfájásra, Kristóf pl. hatalmasakat kakil benneKép
Én mindig ebben vittem magammal, ha ettem, főztem, fürödtem, mert egyedül szinte semeddig sincs el.Talán ezzel lett elrontva.
Éshát megszokta, hogy ebből jól tud nézelődni, most meg szívunk rendesen, mert nem lehet leszoktatni róla, pedig már el sem fér benne a 9 kilójával.
Ha tehetné éjjel-nappal benne ülne, de most már bébihordozó-elvonókúrán vanKép
Úgyhogy szerintem ha van hátránya, az az, hogy hozzászokik. Legalábbis nálunk ez van.

Én egyébként több okból nem főzök még Kristófnak.
Egyrészt, szeretném, ha változatosan étkezne, de nekem egyelőre sem időm, sem energiám arra, hogy én neki minden nap mást főzzek.
Másrészt van olyan, hogy 3-4 kanál után nem kér többet, most akkor 3-4 kanál kedvéért főzzek?(persze olyan is van, hogy 2 üveggel megeszik egyszerre).
Harmadrészt, és ez a fő ok, nem tudom, hogy honnan szerezzek be olyan alapanyagokat, amik biztonságosak, mármint, hogy tuti nem műtrágyázták. És a húsra is hasonló vonatkozik, ki tudja, hogy a bolti csirkét honnan hozták.
Manapság már folyton arról hallani, hogy ilyen meg olyan romlott kajákat adnak el.
Nekünk nincs saját kertünk, ahonnan hozhatnék friss házi gyümölcsöt, zöldséget.
A bébikaják pedig elvileg szigorúan ellenőrzött alapanyagokból készülnek. Tudom, tudom, ez sem 100%, hogy így van, de talán mégisKép

Képzeljétek, délben kakilt 2 iszonyú bűzit a srác, de tényleg ritka büdös volt, most nem részletezem, de azóta tök jól elvanKép Most épp a járókájában sikongatKép
talán ez volt a baj. Lehet, hogy valamitől fájt a hasa?!


Mea
Még kérdezted, hogy mennyit kell híznia egy babának.
Ez szerintem nincs így meghatározva. Egy nap kb. a testsúlyának az 1/6-át kell megennie egy babának.
Kristóf többet is megevett, ő havonta kb. 1-másfél kilót hízott eleinte, pedig ő 2700gr-os kis törpe voltKép

Egyébként a következő oldalon találsz egy táblázatot, hogy mikor, mennyi idősen kb. hány kiló és hány cm-nek kell lennie egy babának:
http://www.vitalitas.hu/ismerettar/babalex/blhh2ossznov.htm

Ide pedig a születési adatok megadva, megnézhető a baba súly- és hosszúság görbéje:
http://www.babaweb.hu/services/percentil


Babus

Kép
babus2005
 
 


Én a múltkor beírtam Kristóf adatait abba a táblázatba, amit az előbb ajánlottam, és teljesen ideális a súlygyarapodása, a hosszúsága pedig már a felső határértéket súrolja, szóval biztos magas fiú lesz, akárcsak az apukája, aki 180cmKép

Kép
babus2005
 
 


Hát tegnap este Lívike megint végigsírt két étkezés közötti időt:-(
Nem tudom mi van vele olyankor, egyszerűen semmi nem segít:-(

Lehetséges hogy éhes marad????100 ml után?
Szerintetek???

És ezt egy nap van hogy 2x végigcsinálja, ált. délelőtt és este:-(

Mi tegnap voltunk 10 percig sétálni de ma rossz idő van és hűvös, szerintem ma nem megyünk ki.

Most evett és akkorákat szokott bukni, hogy már furi az is.
Nem baj az ha sokat bukik egyszerre ki???

Most elaludt úgy néz ki.

Mindjárt megyünk védőnőhöz.

Ez is akkora hülyeség, nektek is mennetek kellett hozzá nem mentházhoz???

Na elég a kérdésimbőlKép

Ja még egy a ti babáitok is szedték vagy szedik a Vigantol cseppet(D vitamin) és a Konakiont???

Mea
mea
 
 


Szia Mea!

Nagyon fura dolgok tortennek feletek. Egy vedononek hazhoz kell mennie szerintem, nehogy mar egy 10 napos babaval neked kelljen ugralni!

Vannak babak, akik sokat buknak, emiatt ne izgasd magad.

Elvileg 100 ml utan nem maradhat ehes. Nem a pocija faj esetleg?

En ugy tudom, hogy Konakiont nem kell szednie annak a babanak, aki tapszeres (is), de ebben nem vagyok biztos, mivel mi meg nem tapizunk. Babus biztosan jobban tudja!

Viszont a szopizas/tapizas dologgal egyetertek, eloszor szopi utana tap. Ha elfogadja, mert Mate pl utalja a cumisuvegbol mamatej otletet.

Babus,
Kristof tunderi meg midnig! Hihetetlen nagy, mar 9kg?

Megneztem en is a tablazatot, amit emlitettel, benne vagyunk a kozepmezonyben, de mostanaban mar kevesebbet hizik Mate. Nem baj az, ha csak 100-120-at hizik hetente? Kristof ehhez kepest 200 folott teljesitett, nem?

Most mennem kell, sziasztok!
Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Tenyleg csak gyorsan. Minden ok, nincs baj, csak Pecsett voltunk anyueknal.
Ma kapjuk a 3hos oltast, igy nem tudom mikor tudok jonni irni, olvasni.

puszi minden babanak!

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Babus, Mea, Judyt
Jövő hónapban vlószínüleg nekem is clostyt kell majd szednem. Ti hoyg szedtétek a 2x1-et? reggel, este? Milyen mellékhatásokra készüljek fel? Kicsit félek tőle, mert a mnyhártyám most sem valami vastag, mi lesz closytval? Kép Na mindegy, majd rágyúrok Kép
Köszi a válaszokat!

Tündi
Vendég
 


Sikerult gyorsan visszaolvasnom.
Gyonyoruek a babak!

Babus!
hova jartok masszazsra? Nem tudom irtam-e, de a talira tuti nem tudunk menni. Majd esetleg a borzen osszefuthatnank. Vegre elmegyunk harmasban egy kicsit pihenni Kép Remelem a hetvegen jo ido lesz!

Kobor!
Ugyan ilyen sarga rugink van nekunk is Kép

MEA!
Az Atti ugyan ilyen volt ennyi idosen. Nalunk a pocija fajt, mert 4hetes koraban (addig a doki neni es vedono nem javasolta) kapott Infacolt, es azutan megszuntek a sirasok.
Szerintem ki hany milit eszik, az a tej zsirossagatol is fugg. Az Atti csak 90ml evett, volt, hogy kevesebbet, es egy het alatt volt, hogy 50dkg hizott. Volt, hogy 160ml evett, akkor meg csak 10dkg hizott egy het alatt. A tej milyensegetol sok minden fugg

Na megyek, megkaptuk az oltast. Majd jovok, ha tudok

puszi mindenkinek!
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Tündi
Én reggel-este szedtem a Clostyt.
Mellékhatások nálam voltak bőven, majd minden, ami a tájékoztatójában le van írva. Bár szerintem ez ritka, úgyhogy ne ijedj meg tőle, valószínűleg én voltam a ritka kivétel.Bár utólag belegondolva, simán megérte szednemKép
Szóval hőhullámaim nagyon erősen voltak, hol fáztam, hol izzadtam, főleg éjszaka volt ez.
A látásomat is befolyásolta, sokszor csomó apró fekete pöttyöt láttam, nem tudom, ezt pontosan hogy hívják.
Éshát volt étvágyam tőle rendesen, úgyhogy picit híztam tőle.
Na és ugye 1-szer lett tőle cisztám.
A méhnyálkahártyát nálam nem vékonyította.

Judit
Sajnálom, hogy nem jöttökKép
Ide járunk babamasszázsra a csecsemőtanácsadóba. De csak 2 alkalom volt, hogy betanuljuk, utána itthon kell csinálni.
Szerdánként pedig valószíműleg eljárunk majd baba-mama tornára. De ez még nem biztos.

Vanda
Szerintem a lényeg, hogy hízzon.
Kristóf nagyon változóan hízott, volt, hogy hetente 360gr-ot hízott, de volt, hogy 2 hét alatt csak 140gr-ot.
Mostanság megint kevesebbet eszik a srác, pont holnap megyünk majd méricskélésre, gomdolom a védőnő majd megint keveselni figja a gyarapodását. De most már majd kiosztom, hogy mégse tömhetem szegény gyereket, annyit eszik, amennyi jól esik neki. Nem úgy néz ki a maga 9 kilójával, mint akit éheztetnekKép

Mea
A Vigantol csepp 1 éves korig jár, a Konakion pedid úgy tudom, hogyha már tápszert kap a baba, akkor nem kell.
Védőnő nálunk egyébként házhoz jött, eleinte hetente, aztán pedig fél éves koráig havonta.


Csináltam ma pár képet Kismacimról:

Itt az új sapijában láthatóKép
Kép

Kép



Itt pedig egy leleplező képKép
A szoba közepéről betolat kúszva a fotelig, onnan balra fordul és már ott is van az alsó polc, amit lehet lepakolniKép
Kép

Kép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus,
nagyon edes a kis sapkas mackod. Nekem a masodik kepen tetszik nagyon, ahogy beult nagyfius pozba. Halali! O mar tud ulni rendesen vagy azert meg tamasztani kell a biztonsag kedveert? Ugye jol tudom, hogy ilyen kompba es etetoszekbe is csak akkor lehet berakni oket, ha mar stabilan ulnek egyedul?
Hat vicces lenne, ha letolna benneteket a vedono, hogy nem hizott eleget Kristofka. Nezzen mar ra, milyen husitartalekokat kepzett!

Nalunk ma volt a dr neni, azt mondta, hogy a 100 gr teljesen jo hizasnak, nem kell ennel tobbet hiznia. De igy csak 400-500 gr-ot hizik majd 1 honap alatt. Mindegy, vegulis, igy is tobb, mint 2kg-ot hizott a szuletese ota, az boven jo allitolag.
Egyebkent azt mondta a dr neni, hogy elviszi magaval Matet, akkora spanok lettek. Es hogy a produkcioi alapjan minimum 4 honaposnak megfelelo szinten van. Ezt jo volt hallani, bar nem siettetjuk ot semmiben.

Mea,
hogy megy a szopi?

Kobor,
mindig elfelejtem megdicserni a kisfiad szepseget. Annyira bajos kis pofija van!

Ezvicc,
hogy vagytok oltas utan?

Judyt, Gyongyi,
hogy vagytok?

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!Kép

Hát tejem ugyanannyi, kevés pedig mindig ciciztetem őt minden evés előtt de nem indul beKép

Amúgy milyen állagúnak kell ilyenkor lennie a tejnek, ha két hete szültem?

Mert nekem fehér, de tök híg.

Az ok?

Sajnos anyni a tejcsim, hogy szopik 5 percig és utána már nem jön semmi belőle csak fárasztja magát rajtaKép

Lefejni 100 ml-t tudok 2x fejésselKép

Hát marad a tápi, mert anyatejet meg nem lehet itt szerezni, nincs csak Pesten hivatalosan anyatejgyűjtő állomás.

Itt csak ismerőstől lehetne, de az meg nincsKép

Pedig annyira jó lenne!!!!!

A cumisüvegezés amúgy baromi fárasztó, és regeteg levegőt nyel.
Aventet használjuk, de még azzal is.
Utána meg jön a pocifájás.

Ja és 2x egy nap van hogy sír két étkezés között.
Azt mondta a védőnő ez normális ilyen piciknél.

Nálatok volt ilyen Anyukák???Kép

Ja és most már majdnem 4 órája alszik, ilyenkor keltsem őt, mert azt mondta a hülye védőnőm, hogy fel kell kelteni, mert 4 óránál tovább nem aludhat?!?!

Szerintetek?

Annyi kérdésem van, remélem segítetekKép

Előre is köszönöm Nektek!Kép

Jó, hogy vagytok!!!Kép

Mea
mea
 
 


MEA!

siras:
nekunk a 2.hettol a 4.hetig minden este vagy 8-tol hajnal 2-ig, vagy 10-tol hajnal 5-ig ment a siras. Volt, hogy csendben volt, de volt, hogy vegig sirt. Hiaba szopiztattam. Volt egy ido, hogy a cicin logott egesz este, mert ugy nem sirt Kép Aztan atalt arra, hogy nappal sem aludt. Igy se nappalom, se ejszakam. Most viszont atalussza az estet, nappal 2szer alszik (igaz csak keveseket)
Ez pocakfajas is volt, meg azt mondta nekem mindenki meg kell, hogy szokja a kinti eletet. Meg nem tudja mi, hogy mukodik. KITARTAS! Idovel TUTI jobb lesz.

tejci:
iszonyatos volt az elso ido. Ugyan azokon mentem at szinte, mint te, csk nekem beindult a tej, nem kellett tapszert adni. Rengeteget stresszeltem. Nem mutattak meg, hogy kell fejni. Babus zaklattam a korhazbol Kép Szoval tudom, hogy nehez.
Probald meg felhivni a szoptatos ligat, ok tenyleg ertenek hozza, tudnak segiteni. En is hivtam oket, amikor az Atti 5dkg hizott egy het alatt, es tapszert akartak adni neki. Adjak neked szamot esetleg.
Az Urtica Urens nagyon jo, en is szedtem. Sot megint fogom! Van meg egy homeopatias, azt is szedtem Ricinus akarmi a neve Kép Ha erdekel ezt is megnezem. Ha nalatok nem lehet beszerezni, akkor ha gondolod veszunk, es feladjuk neked postan.

ebresztes:
nekunk sargasag miatt kellett ebreszteni. Egyszer keltettem fel, tobbszor nem, es nem lett baja. Doki neni azt mondta, hogy nagy sulyu babat nem kell ebreszteni. Viszont a tej miatt meg fontos lenne, hogy minel tobb inger erje, tobb tej legyen. A mellszivo ezt nem nagyon helyettesiti. A gyerkoc sziv, es presel egyszerre, amikor szopik. A mellszivo csak sziv, a kezzel fejes csak presel, es igy nem fejt ki olyan hatast, mintha a picur szopizna. Nekem ezt a ligasok mondtak.
Sok folyadek, suru szoptatas, akar fel orankent is. A tejci ketharmada szopi kozben termelodik. Mind ket cicibol szopiztass, de az elsobol tobb ideig, mert az elejen hig a tej (szomjolto) es ha ezt kapja mind a kettobol nem fog jollakni.

Bocs, hogy hosszura sikeredtem! Segiteni szeretnek csak. Tudom milyen rossz! Nekunk is csak nem reg ota konnyebb. En ugy zokogtam, azt mondtam nem lesz tesoja, de most megis meggondoltam. Most mar nagyon jo.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Jó reggeltKép

Mea:
Én nem értem a védőnődet!!
Nem értem mért mondta hogy fel kell ébresztened Líviát ha 4 óránál többet alszik?
Én nem hallottam ilyenről
Hisz nem idő szerint etetünk,ő jelez ha éhes.

Addig is termelődik a tejcsi.
Nekem is nehezen indult be a császár utánn a tejcsim.
De minnél többet kinálod meg őt annál előbb be indul,rendesen.
A tej állaga az elején hígabb ez a szomjuságra szolgál, de ezutánn ami jön az sokkal táplálobb!
Fejjél ha tudsz,minnél többet ha lenne fejőd az lenne a legjobb.
És mindig előbb az anyatej és utánna a tápszer!!!!
Az hülyeség hogy elöbb a tápi és utánna az a.tej!!!
Próbáld meg bimbovédővel a szoptatást,hátha ugy nem fájdalmas,de annál az a rossz hogy a babának nagyon kell szívni és gyorsan kifáradKép
De NE ADD FEL
Első hónapokban a babáknak az anyatej nagyon fontos ne hagyd magad lebeszélni ,és ne nyulj egyből a tápszerhez csak ha nagyon szükséges!!!!
Az hogy sír az természetes hisz ő csak így tud komunikálni veled, nem biztos hogy éhes,
lehet a poci fáj.
Igyál laktoherb teát,nekem ez is bejött.
És lásd Viki 5 hós lesz 21-én és még szopik csak este kap BEBA H.Á-ás tápszert.
Vigantolt megírta Babus.
A k-vitamint nem kell adni azoknak a babáknak akik
már tápszet kapnak.

remélem tudtam segíteni egy kicsit.
puszi

Kép

Kép
edinka
 
 


Vanda!
Hat a kislegeny nagyon bator volt. Nem sirt sokat, egy picit. Utana jatszott a forgoval, ami a feje felett van. A doki neni teljesen el volt ajulva. Azt mondta ra sem ismer. Milyen kiegyensulyozott, jokedvu kisbaba. Ugy orultem. Mondtam is neki, hogy egy honapja meg el sem tudtam volna kepzelni, hogy ilyen lesz Kép
Aztan estere nyugos lett, nehezen tudtam elaltatni. 2orankent felkelt szegeny. Most alszik, de szerintem megint fel fog riadni. Laza nem volt hala Istennek, es nem is kellett borogatni alabacskajat. Adtam neki oltas utan 3oraval kupot (doki neni mondta) csak kikakilta Kép

MEA!

konaikont addig kell szedni, mig csak anyatejet kap, mert allitolag az anyatejben nincs Kvitamin. A Vigantalt (en igy hivom) pedig nekunk 5eves koraig mondta. Sogornomek 3ig szedtek. Mindenhol mast mondanak.

Meg annyi, hogy a doki neni hozzank 4alkalommal jott ki (4hetig) teljesen magatol, utana oltasokra en kerem, hogy jojjon. A vedono pedig vagy 6,7szer volt kint nagyon szeretem, es a heten is jon majd.

Babus!
3 konakionunk van, es a doki neni azt mondta tobbet nem is ir fel. Most szerinted ugy gondolja, hogy 3het mulva (4honaposan) kezdjem majd el bevezetni a kajat az Attinak? Ez most jutott eszembe. Ha van tejem en 6honapos korig nem akarok mast adni neki. Megtehetem en ezt? En vagyok az anyukaja nem? En ugy olvastam, hogy a WHO is ezt ajanlja, akkor az orvosok miert eroltetik az etelek bevezeteset? Mondjuk nem mondta a doki neni, csak gondolom, hogy ezert nem irt fel konakiont. A Vigantolt meg nekunk 5evre mondta. 3eves kortol nyaron nem kell azt mondta. Kulonben nagyon aranyos, nagyon szeretem ot.

Na megyek, mert iszonyat faradt vagyok.

Elnezest mindenkitol a hosszu hozzaszolasokert

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Lányok!

Egy utolso kerdes. Ha az Attinak 10cm koruli a talpacskaja, akkor hanyas cipocske kell neki? Akarok valami premeset a labacskajara.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit

Örülök, hogy Atti jól viselte az oltástKép

Azért nem írt fel a doki nektek több Konakiont, mert szoptatott babáknál sem kell 2-3-4 hónapnál tovább adni (dokifüggő,hogy ki meddig mondja)
Kristóf is 5 és fél hónapig csak anyatejet kapott, a Konakiont viszont csak 2 hónapos koráig kapta.

Én sose mértem Kristóf talpát, most közel 8 hónaposan még bőven jó rá az a 19-es cipő, amit megszületésekor vettünk neki.

Nálunk a dokinéni csak egyetlen egyszer jött ki házhoz, miután megszületett Kristóf. Azóta mindig én viszem hozzá, ha beteg, ha oltásra viszem, mindig.


Mi ma mégse mentünk súlymérésre, mert pocsék idő van, gondolom felétek is. Majd jövő kedden.

Már tényleg nem tudom, mi van Kristóffal. Hihetetlenül pocsékul alszik az elmúlt 1 hétben.
Ma éjszaka is 3-szor ébredt fel. Először este 9-kor arra, hogy telefonáltam, a tőle legtávolabbi szobából, szinte már suttogva. Utána 11-kor arra, hogy fogat mosok. Hajnali fél 6-kor arra, hogy Apuci munkába indult, és azóta fél órát aludt, most az előbb. Egyébként egyhuzamban hisztis, nem is csodálom, ennyi alvástól.
De tegnap, és azelőtt is, folyton felébredt éjszaka, pedig ő már 1 hónapos kora óta átaludja az éjszakákat, ráadásul hipermélyen.
Most viszont, már kiköltöztünk a szobájából, rázártuk a szoba ajtót, de lassan már levegőt nem lehet venni, ha alszik.
Lehet, hogy tényleg a foga miatt van?! Bár én még semmi változást nem látok.
Most már szinte biztos, hogy fogatlanul megyünk a taliraKép

Mea
Judit és Edina már válaszoltKép
Amúgy 5 perc alatt is kiszívhat sok tejcsit Livike.
Ha 100ml-t le tudsz fejni, mégha kétszerre is, akkor azért nem lehet olyan nagyon-nagyon kevés az a tejcsi.
Én eleinte két ciciből összesen 80gr-okat szopiztattam és emellett már egy cseppet sem tudtam lefejni. Ha te még szopi mellett ilyen sokat le tudsz fejni, az elég jóKép
Nincs mérlegetek? Mert érdemes lenne megmérni, hogy mennyit szopizik ez a leányzóKép

A cumisüveget pedig jól megdöntöd etetés közben? Úgy, hogy a cumi része tele legyen tejcsivel, mert akkor így nem tud sok levegőt nyelni.
És álljatok meg közben büfizni.

A Kismama újságban van egy cím, az Eszter-lánc Anyatejmisszió, ahol non-profit tejtestvér-közvetítés van, a 30/343-6460-on lehet érdeklődni. Esetleg próbáld meg!

Ja, és szerintem se ébreszd fel Livikét, ha alszik.
Nagy baba, nem is sárga, felkel ő ha éhes.
Egyébként pedig a tápszer sokkal laktatóbb, mint az anyatej, sokkal később bomlik le, így teljesen normális, hogy többet alszik tőle.

Vanda
Kristóf még önállóan nem tud ülni, max. ölben pár másodpercig, viszont ha kitámasztjuk, bár ezt ritkán szoktuk, mert tudom, nem túl jó, akkor már ülve marad. Bár ez is széktől függ, mert az etetőszékben pl. nem tud ülni, annak túl egyenes a háttámlája.
Viszont a babakocsiban nem marad meg feve, sőt félig ülő pozícióban se nagyon, folyton húzná fel magát ülésbe, így ott teljesen ülve van és nagyon tetszik neki, nagyon szépen ül benneKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus
És amikor egyszer lett cisztád a clostyltól akkor mit mondott a dokid? Sebaj majd a következő hónapban meg is fog repedni? És mekkora volt? Én is a cisztától rettegek...Köszi a választ!
Kristóf már megtalálja a pakolós helyeket? Nem gyenge... Kép

Tündi
Vendég
 


Tündi
Picit több, mint 4cm-es volt a ciszta.
A doki azt mondta, hogy ilyenkor a tüsző túlnövi magát, és esetleg még megrepedhet és talán kiszabadul a petesejt és összejöhet a baba, de nem valószínű.
Általában mensikor szokott megrepedni, magától, ezért miután megjött, megnézték UH-gal, hogy valóban így történt-e, szerencsére igen, különben nem kezdhettem volna el a következő adag Clostyt.
Ja, és azt mondta, hogyha nagyon erős alhasi görcseim lennének, akkor azonnal hívjam fel!De semmi bajom nem lett tőle, meg se éreztem, hogy cisztám volt, olyan volt, mint bármelyik másik hónap, még a mensim is időben megjött, a hőm is rendben volt.

Ne izgulj, nem feltétlenül lesz tőle cisztád, ez ritka, ha pedig netán mégis, majd felszívódik magától, mint nekemKép
Az nagyon nagyon ritka, hogy valakinek megmaradna és kéne valamit kezdeni vele.

Bár az érdekes, hogy neked a PCO-ra Clostyt adnak, én ha jól emlékszem, a Closty tájékoztatója szerint ez ellenjavallat. Dehát a dokid tudja.

Babus

Kép
babus2005
 
 


A mai kép lemaradtKép:

Kép

Kép
babus2005
 
 


Babus
Azért aggódok a ciszta miatt, mert múlt hónapban alapban volt egy 31-es. BIztosan felszívódott, mert e hónapban már nem volt ott. A sok kis cisztának meg nyoma sem volt már a tegnapi UH-n.
Köszi a sok infót, nagyon kíváncsi leszek majd erre a clostys hónapomra Kép
Aranyos vagy hogy ilyen lelkesen irogatsz még a másik topikba is Kép

Tündi
Vendég
 


Babus,
Mate is ebred az elmult 2-3 napban ejjel is, en sem tudom, miert. Eddig azt hittem ehes marad vagy megsem jo, ha alszik napkozben. Ezek szerint lehet, hogy az idojaras teszi? Fogjuk erre!!!

Mea,
nekem a levaltott gyerekorvos mondta, hogy azert kell 4 orankent ebreszteni kajalni, mert igy leeshet a cukra az ehsegtol es az nem tesz jot az agynak. De szerintem sem jo felkelteni, ha ehes, felebred magatol. Ennyire egyszeruen mukodik egy baba szerintem!
Mi is Aventet vettunk mindenbol es ez az, amit Mate utal. Csak akkor eszik belole, ha mar annyira ehes, hogy onkivuletben van tole. Ugyhogy en nem vagyok 100%-ra meggyozve az Avent nagyszerusegerol, de lehet, hogy Mate izlese ennyire egyedi, nem tudom. Mindenesetre nem fogjuk megvenni neki a piacon fellelheto oszes cumisuveget, hogy hatha az egyik tetszik neki?

Az en tejem viszonylag suru es zsiros volt allitolag, legalabbis amikor az intenzivre hordtam meg Matenak a lefejt tejet a csodajara jartak, hogy ilyet ok meg nem lattak es milyen jo. De ebbol az kovetkezik, hogy nem ez a normalis. Szerintem is nyustold magad, jo volna, ha legalabb az elso nehany honapban mamatejen elhetne a kisasszony.
100 ml nem keves egyaltalan, ne add fel, lesz ez meg tobb is!

A sirastol szinten ne ijedj meg, tok normalis, hogy vannak nyugosebb periodusai. Egyre kevesebb lesz, ahogy "oregszik".

Judit,
nagyon orulok, hogy ennyire jol viselte Attika az oltast, es az is tok jo, hogy utana sem nyuglodott sokat csak ejjel felkelt. Ez semmiseg, mennyivel rosszabb lett volna, ha belazasodik vagy ilyesmi. Stramm kiskrapek!

A szoptatas kerdes nalunk is kezd nagyon osszekeveredni. Nem tud egyszerre 150-200-akat szopizni, ezert 2-3 ora mulva ismet ehes lesz. Tejem nem eleg, tehat olvasztok ki fagyasztottat, amit viszont utal cumisuvegbol meginni, tehat csak 80-100-at eszik, ami megint arra eleg, hogy ne haljon ehen es 2-3 ora mulva ismet hisztizzen az ehsegtol. Igy nem eszik eleget napkozben, ezert felebred ejszaka, es igy ott tartunk, mint 2 honappal ezelott. Napi 6x kajal, amit neki mar nem szabadna.
Szerintetek mi a megoldas? En most azt csinaltam, hogy cumisuveg utan meg kap cicit, igy megvan a 150-es mennyiseg, de ettol nem keveredik ossze a kolok meg a kajalasaink?

Vanda
vanda72
 
 


Mea!
Én sosem keltettem Vivit fel, pedig ő kis súlyú baba és mégis már az első hetekben 4 óránként evett, most meg örülök ha 4-szer eszik, de a 3-szori éétkezés a gyakoribb.

Vanda!
Cümisüveg: Vivi is utálja az Avent üvegeket. Nekünk a NUK levegőszelepes, laposcumis jött be nagyon. Annak még főzelékes cumija is van és jó nagy a lyuk rajta a fözelékhez. Egyenes cumis üvegből csak akkor hajlandó enni ha nagyon puha cumit teszek bele.

Kezdek aggódni a tali miatt. Nem nagyon múlik a megfázásom és köhögök is. Tegnap már a Vivi is szürcsögött és kicsit köhög is. Pedig még maszkot is hordok nehogy elkapja, de úgy néz ki nem usszuk meg. Betegen meg mégse szívesen mennék ennyi baba közé Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Vanda
Kristóf is össze-vissza eszik manapság.

Reggel, 12 óra éhezés után sem éhes még eléggé, játszunk vagy 1 órát, aztán jó, ha 100-140gr-ot bele tudok tukmálni, ettől persze 1 óra múlva benyűgizik, így 10-11 óra körül széteszi magát, bevág vagy 250-300 tápit, ettől kidől fél órára, utána 4 körül ismét éhes, balhézik, de ha ekkor jóllakatom, akkor vacsira nem ezik eleget és lefekvés után fél-1 órával felkel még repetázni.

Nicol
Légysz gyógyuljatok meg!!!!Kép

Mennem kell, tajtékzik a srác.
Megbolondulok már, nem tudom mi van vele. Nem bírok vele. Sétálni se tudunk menni ebben az időben. De itthon se haladok semmivel, a ruhák már délelőtt óta a mosógépben rohadnak. Rumli van, piszokság, éhes vagyok, álmos vagyok.
Reggel 6 óta csak hisztizik, kétszer aludt el 20-20 percre.Miéééért???

Babus

Kép
babus2005
 
 


Nicol
Annyira szeretném én is ha rendbejönnétek szombatra! Nem tudsz egy kis plusz C vitaminnal, mézes teával javítani a helyzeten? Hátha Vivinek is jót tesz a tejcsin keresztül (remélem nem írtam nagy butaságot, csak annyira szeretnélek látni benneteket isKép)

Tündi
Vendég
 


Babus, Tündi!
Igyekszem higgyétek el. A nátha már nem gáz, alig folyik már az orrom, meghát az allergia is kezrejátszik benne. A köhögés is javulgat csak lassan. Iszom a Neocitránt, köhögésre egy port és lámpázom a fejemet. Remélem elég ennyi.
Én is szeretnék ott lenni.
Vivinél semmi súlyos nincs még, de azért a dokinéni megnézi holnap az egészséges rendelésen. Csak kicsit nyűgi. A köhögés nála napi 8-10 köhintést jelent.

Nicol

Kép
nicol
 
 


VandaKép NicolKép
Nekünk is az anatómiai latex-es Nuk cumi jött be az elején, mostmár azért majdnem mindenből hajlandóak enni. A kórházban ezt használták, és kaptunk is belőle, így nem is nagyon kísérleteztünk.

Egyébként a lányok egészen a múlt hétig 6x ettek naponta, mostmár úgy néz ki, hogy átálltak a napi 5x-re.

MeaKép
Livike gyöngyörű!Kép Gratulálok!
A többiek már mindent leírtak a fejéssel, szoptatással kapcsolatban. Én még annyit tennék hozzá, hogy ne stresszeld magad rajta, mert az se jó a tejnek (nekem el is ment a sok stressz miatt, utána gyógyszerrel jött csak úgy-ahogy vissza). Szerintem minden szopi után fejjél még (ha van energiád).

NicolKép
Nálunk a lányok a ringatóban töltetnek el ált. órákat, mert nagyon szeretik. Mondjuk ott nem teljesen ülnek, lehet hogy Vivinek is tetszene, és mégse ülne?!
Jobbulást!

BabusKép
Kristóf édes, mint mindig!

TündiKép
Gondolom úgyis benézel ide!Kép Drukkolok, hogy jóls sikerüljön a clostis hónapod!

Gyöngyi

bgy
 
 


Bgy!
Mi szilikonosat használunk. Állítólag egészségesebb, és mivel bimbóvédővel szoptattam, így a szilikonhoz szokott. A latexet kiköpi. Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Hat total kivagyok. Nagyon nehez napunk volt. Igazabol most este zizisedett be nagyon. Tiszta nyugi volt Kép Most apucija karjaban alszik, ami nalunk nem szokas. Mar reg ota elalszik a kisagyba, de ma nem volt hajlando. Orditott ezerrel.

Vanda!
Nalunk ugyan ez a helyzet az Avent cumisuveggel. Ketszer probaltam igaz eddig, de nem fogadta el. Azota hala Istennek nem volt ra szukseg.

Nicol!
Jobbulast kivanok!

Babus!
ti hol szereztek be zoknikat? Adsz mar ra harisnyat ebben az idoben? Az Atti ma ugyan ennyiket aludt Kép Lehet ez tenyleg az ido miatt van?

Ket napja nem voltunk setalni. Tiszta depi vagyok, lehet az Atti is attol az. Dehat ebben az idoben hova menjunk?

Tundi!
Mindenben igazad volt, ugy volt, ahogy mondtad Kép Orulok, hogy talalkoztunk Kép Irnal egy mailt kerlek a juci@myrealbox.com-ra vagy add meg kerlek a mail cimedet. Koszi!

puszi mindenkinek
Judit

Jobb ejszakat!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit
Én bababoltban veszek zoknikat, bár nagyon nehéz jó zoknit találnunk, mert Kristófkának nagyon vastag kis lába van és szinte mindegyik elszorítja a bokáját.
Harisnyánk még nincs, pont ma gondolkodtam rajta, hogy be kéne szerezni egyet-kettőt, vagy pedig valami hosszabb zoknit.

Kristóf imádta az Aventes cumisüveget.

Amúgy Kristóf is estére ért a hiszti maximumára.
Délután már majd bealudt, olyan fáradt volt, de azért ezt már mégse, helyette végignyűglődte a sétát, az esti fürdetéstől és kajálástól pedig új erőre kapott és teljesen felpörgött.
400gr-ot evett meg, hihetetlen, mégse ájult be tőle.
Ja, és még el sem kezdődött az éjszaka, máris 1-szer felsírt. Kivettem, megsimiztem, már aludt is vissza. Mi történik vele ilyenkor? Rá nem tudok jönni.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Még két kép:

Ez az új őszi szerkóm:
Kép


Ezt a hintát pedig ma szerelte fel nekem apu, nagyon élvezem:
Kép

Kép
babus2005
 
 


Köszönöm Nektek a rengetek tanácsot!Kép
Nagyon rendik vagytok!!!Kép

Sajnos nekem össz vissz 50 ml van egy alkalomra, azon felül nem fejek le 100-at.
Hanem az úgy volt, hogy eleinte fejtem cicimből és azt adtam egyszerre oda neki(100ml) utána tápszer míg rá nem jöttem nem így kell hanem mindig cici és utána pótolni.

A hülye védőnőm kavart be, hogy enm lehet keverni a kettőt!!!
Akkora .....!!!

Nekünk a doki sem jött kiKép
2 hetes babával kellett lemennünk a védőbe hozzájuk, a védőnő is csak 2 x volt kint kb. 5 percre az első hétenKép

Nagyon hülyék itt és régimódiak azt már észrevettem!!!!KépKépKép

Na megyek fejniKép hátha jön valami.

Mea
mea
 
 


Megpróbálom beszerezni a homebogyókat, és ha nem sikerül megköszönném a segítségedet JuditKép

Mea
mea
 
 


JUDIT
tundi30@freemail.hu
Azt hiszem értem mire gondolsz, várom a leveled! Kép

Gyöngyi
Nagyon köszi a drukkot, begyűjtök most minden ilyet Kép

Nicol
Jobbulást mindkettőtöknek, szerintem nem lesz komolyabb gond Kép

Lányok
Valszeg holnap megyünk andrológiára, már nagyon várom, ha van egy ici-pici energiátok szoritani ehhez, akkor megköszönném! Egyre nagyon léptekben haladunk a babánk felé, tök jó Kép
Na nem zavargolódok itt tovább! Kép

Puszi mindenkinek!

Tündi
Vendég
 


Tündi
Drukkolok nagyon holnapra, hogy a kiskatonákkal minden rendben legyenKépKépKép

És egyáltalán nem zavarsz, egyébként pedig jobb ha ismerkedsz ezzel a topikkal, mert hamarosan te is de fogsz tartozniKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus
Köszi! Az az igazság, hoyg én már most is ide tartozónak érzem magam, csak még egyedül vagyok Kép Ugye nem baj?!?!?!??! Kép
Clostival kapcs.akartam még kérdezni, hogy neked rögtön az első hónapban beállította a ciklust? Rendesen 14. nap körül volt peteérésed, és akkor már ciszta volt?

Tündi
Vendég
 


Tundi!
Clostit en is szedtem 3honapig, de peteeresem megis a 19.napon volt. Alig varom mar, hogy babas legyel, es minden nap Kép beszamolj nekunk. Lennek megint allapotos, pedig mennyit panaszkodtam. Most visszaszivnek mindent.
Atti ma is zizzencs volt (de legalabb jol aludt) Tegnap este nem is furdettuk, annyira kivolt szegenyem. Nehezen aludt el, de utana reggelig nyomta.
Most kitettem az udvarra, igaz ezerrel orditott. Korbe, korbe setaltunk, es bealudt. Egyhelyben all a kocsi, es O alszik. Ez nalunk nagy ritkasag!!!

Majd szet robban a fejem, ugy faj. Titeket nem zavar ez a rossz ido?

A hetvegen vegre elmegyunk pihenni. Remelem jo ido lesz. Egesz keddig maradunk.

Mea!
Kerlek ne add fel. Tegnap este en is ugy ereztem keves a tej. Csak szivta, szivta de hallottam nem nyel. Aztan most ugy dontottem nem kezdek el panikolni. Hatradoltem, becsuktam a szemem, es arra gondoltam, bar csak jonne a tejcsi. Erre meg egy perc sem telt el, es hallottam, amint jo surun nyeldes az en kisfiam. Tenyleg nem szabad stresszelni! Hidd el lesz tejed. Igyal sokat, foleg a teat, amit a csajok tanacsoltak. Ha nem talasz homeot szivesen beszerzem neked (par napba telik majd, mert a gyogyszertarban rendelni kell, es mi ugye penteken elutazunk, kedden jovunk. Idoben szolj majd kerlek, hogy be tudjam majd szerezni neked)

puszi
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Tündi
Bocsi, nem így értettemKép Persze, hogy már most ide tartozolKép, csak nemsokára már más miatt fogsz ide írogatniKép

Végülis már az első hónapban beállította, mert az addigi 50-60napos ciklusaim helyett, akkor már 32 napra jött meg.
A 10.napig minden rendben is volt, szépen kezdett tőle nőni a tüszőm, viszont a 16.napra kicsit megugrott a növekedésben és ciszta lett belőle.
De a második hónaptól már minden oké volt, nekem a 15.napon lett tőle peteérésem és a 32.napra jött meg. A 3.hónapban pedig összejött az én kis drágámKép

Judit
Én is annyira visszasírom a pocakos hónapjaimatKép
Végülis akkoris meg volt már Kristóf, jó helyen is volt, nekem pedig csodaszép 9 hónapom voltKép Életemben nem voltam még olyan boldog és kiegyensúlyozott, mint akkor. És persze kipihentKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Judit!Kép

Sikerült venni homebogyótKép

Kiváncsi vagyokKép

Mea
mea
 
 


Babus!Kép

Annyira édes KristófkaKép

De szeretném, ha nekünk is ilyen vidám babánk lenne!Kép

Mea
mea
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: