Új privát üzeneted érkezett!

Judit
Minél hamarabb.
A 2 hósat, a HiB-et megkapta már?
Mert az újfajtával oltva a 2 hósat sem kell külön megkapnia, hanem majd a 3 hóssal együtt.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Judit
Minél hamarabb.
A 2 hósat, a HiB-et megkapta már?
Mert az újfajtával oltva a 2 hósat sem kell külön megkapnia, hanem majd a 3 hóssal együtt.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!
Kapott valamit, de a doki neni a konyvecskeben a 3honaposhoz irt es pecsetelt. Ezt csak azutan vettem eszre miutan elment, igy nem tudtam rakerdezni. Beirt valami szamot is. Megprobalom majd hetfon felhivni. Jovo heten megyunk csiposzuresre. Kicsit izgulok, mert ferde egy picit a gyerkoc. Tul nagy baba volt a pocakomban, nem volt helye. A labacskaja is ferde volt, de az mar helyre jott azota.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

 
 

Judit
A szám az oltás száma.
Egyébként nem tudom mit írhatott a 3 hónaposhoz, mikor az Atti még csak 2 hónapos.

Csípőszűrés miatt ne izguljKép

Tényleg, Judit, elolvasnád légyszi, amit a másik topikba írtam, úgy tudom, te jártál már természetgyógyásznál(ha nem, bocsi), érdekelne a véleményedKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Nem jó, nem működik a centimKép, Kristóf még ma is ugyanannyi idős, mint tegnapKép
Kép

Kép
babus2005
 
 


Hú lányok, rengeteget írtatok, és én meg rohanok, nem tudok ennyit olvasni, de pótolom majd.
Indulunk Balcsira pihizni két napot, úgyhogy már csak hétfőn jövök.
Addig is puszi mindenkinek! Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


Nicol
Kellemes hétvégét és jó időt!!!Kép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Igen, ez az az oltas, amit Babus irt. Csak annyit jegyeztem meg, hogy eggyel kevesebbet szurnak es hogy a mellekhatasai nem olyan veszesek a baba szamara. Az elsot mar ki is valtottam, tenyleg 8000 Ft volt. Huzos, de szerencsere belefer a baba koltsegekbe. Es a mi dokinenink is azt mondta, hogy meg nem ez a kotelezo, de igy lesz hamarosan.

Sajnalom Babus, hogy Gyongyoson ennyire nehezkesek az orvosok. Gondolom ezert sem ott akartal szulni...
Annyira rohan az ido! Meg olyan elenk az emlek, amikor a pocakod oriasi meretet neztuk a kepeken, most meg mar 7 honapos Kristofka. Isten eltesse!

Judit,
szerintem sem akkora gaz, hogy meg nem voltal 6 hetes kontrollon, de azert ne halaszd tovabb. Jobb ezen tulesni...
Csiposzures miatt ne izgulj, 2 perc az egesz es ugy tudom fiuknal ritkabban vannak gondok ezen a tajon. Mi majd a futyi kerdesben kinlodunk, amikor a lanyok mar csak nevetnek az egeszen...

Csajok, van egy intim kerdesem. Ti hogyan eltetek meg a szulesi utani elso egyuttletet a papakkal? Gondolom rajottetek, hogy nem azert kerdezem, mert eletem legjobb szeretkezese volt?

Ha kinos, ne valaszoljatok, csak masokkal ezt kicsit nehez megbeszelni, itt meg mar megszoktuk, hogy neha vannak kinos, razos, gusztustalan kerdesek...

Vanda
vanda72
 
 


Judit!Kép

Megvan Tőled a számod ugye???
Vagy rosszul emlékszem??
Mert ha megadtad akkor üzennék majd ha aktuálisKép

Lányok!Kép
A folyamatos enyhe görcsölgetés normális és ez josló?????

Mea
mea
 
 


Vanda
Már nagyon nem emlékszem, hogy milyen volt a szülés utáni első együttlét, de nagyon szörnyű nem lehetett, ha már nem is emlékszem rá.
Mi inkább csak féltünk, főleg én, nehogy valami gond legyen.

Mea
Sajna én jóslófájás ügyében nem vagyok szakértő, nekem csak a szülés napján voltak görcseim és fájásaim, előtte semmi, még a pocakom se keményedett soha.
Azt tudom, hogy a szülés előtti nap este megfájdult a derekam, de úgy, mint még soha, aludni se tudtam tőle, és másnapra már annyira fájt, hogy csak a falba kapaszkodva tudtam menni. Délutánra viszont hipp-hopp elmúlt, egészen hajnali 1-ig semmi se volt, majd hirtelen beindultak a dolgok és hajnali 5-re meglett KristófkaKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Babus!Kép

De jó Neked, hogy előtte nem voltak keményedéseid fájásaid stb.Kép
Így tudtad legalább hogy itt az ideje....Kép
Azért bizti én is fogom tudniKép
Bocsánat hogy annyira ezzel vagyok most elfoglalva, ne haragudjatok rám.
Tudom Nektek ez már nem nagy dolog, csak én még kis kezdő vagyok!Kép

Jó éjt mindenkinek, megyek zuhizni és aludniKép

Puszika
Mea(37+5)

Mea
mea
 
 


Mea
Épp az, hogy fogalmam se volt, hogy itt az idő, hisz még csak a 37.héten jártam és a dokim előző nap még arról beszélt, hogy ha nem születik meg a 41.hétig, akkor megindítják a szülést, ráadásul tényleg semmi előzménye nem volt a dolognak, tök jól éreztem magam, azt hittem, hogy ezek jóslófájások.
Csak azért mentünk be Pestre a kórházba, mert egész nap nem mozgott Kristóf és itt a gyöngyösi kórházban a CTG szerint ejtette a szívhangot.
De még a szülésznőm éjfélkor azt mondta, hogy ezek simán lehettek jóslófájások és akár még 1-2 hét is lehet, mire eljön a szülés ideje. Még Apucimat is hazaküldtük a kórházból, mondván itt már semmi se lesz, és tessék, pár óra múlva megszületett KristófKép

Egyébként teljesen természetes, hogy most ezzel vagy elfoglalva, miért haragudnánk ezért rád.

Én mindig arra gondoltam, hogy senki sem maradt még le a saját szüléséről, bizti nem én leszek az elsőKépPedig nekem még min. 1 órát hagynom is kellett, hogy beérjünk PestreKép, mégis időben odaértünkKépRáadásul akkor éjszaka hatalmas hó esett.
Úgyhogy nyugi, tudni fogod, amikor eljön az idő, és minden rendben leszKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Köszi Babus!Kép
MegnyugodtamKép
Tényleg neked anno 37. hétre született meg Kristóf, már emlékszemKép

Hát kiváncsi vagyok a miénk mikor akar kibújni a jó kis meleg helyérőlKépKépKép
Holnap leszek 38.hetesKép

Szép hétvégét Mindenkinek!Kép

Mea(37+6)

Mea
mea
 
 


SziasztokKép

Vanda:
Igaz én császárral szültem,de
nekem elég fájdalmas volt az"első" együttlétKép
Dokim erre azt mondta hogy mivel ugye szoptatok így sűrűn előfordulhat
hüvelyszárazság!!!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Koszi a valaszokat, remelem nem marad ilyen a helyzet. Meg csak 1x voltunk egyutt azota, de eleg fura erzes volt. na mindegy, igyekszunk behozni a lemaradast...

Mea,
joslo fajasaim nem voltak nekem sem, mert engem egy ctg utan megvizsgalt a dokim es mivel mar tul voltam a kiirt datumon (juni 22), es tulsagosan zartnak talalta a mehszajat, elkezdte levalasztani a kulsot a belsorol kezzel. Nem volt jo erzes, de azert ki lehetett birni. Ez volt du 1 korul, es mondta, hogy lehet, hogy ettol majd beindula szules, ha nem, akkor var holnap is ctg-re, de ezutana vizsgalat utan gorcsolni fogok, ne aggodjak. Azert ha meg 5 korul is gorcseim vannak, kezdjem el figyelni, hogy rendszeresek-e. Es mivel meg 5 korul is gorcsoltem, hazarendeltem a ferjem a munkabol, hogy mutassuk meg a dokinak, mert inkabb nezzen hulyenek, mint hogy keson erjek be. Tudod, en az epidural miatt nagyon feltem, nehogy ne adjak be az elorehaladott tagulas miatt. Ugyhogy 6-ra beertunk a korhazba, 1/4 7-kor burkot repesztettek, mivel akkor mar 5-6 centire nyitva voltam es 10:41-re mar meg is volt Mate. Szoval igazi gorcsok nekem csak a burokrepesztes utan jottek, az viszont brutal volt, mert rogton 1 perces fajasaim lettek.

Tul leszel rajta, ne felj, bar tudom, hogy ezt most nehez elhinni. Mikor mesz legkozelebb dokihoz?

Egyebkent most mar csak azert vagyok fenn, mert most ertem haza a Fenyo koncertrol es varoma steriéizalot, hogy lejarjon, mert fejnem kell.

Jo ejt csajok es kisbabak!
Vanda
vanda72
 
 


Vanda!Kép

Csütörtökön megyek megint CTG-re.

Amúgy meg enyhe görcs folyamatosan van nálam...

Hát kiváncsi vagyok mi sül ki ebből....

Lehet, még kihúzom végig isKép

Mea
mea
 
 


Babus!
Bocsi, csak most olvastam, hogy kerted nezzek be a masik topicba. Megyek is olvasni, es ha tudok, segitek.

Vanda!
Hat en mennek a vizsgalatra, de nem rajtam mulik Kép
A futyi kerdesen mar most kivagyok. Nekem a vedono, es a dokino is azt mondta, ne piszkaljam min 1eves koraig. Aztan masok meg azzal farasztanak, hogy rosszul teszem, mert le fog tapadni, furdesnel huzogassam. Lassan mar elegem van, mert valaki szerint mindig rosszul csinalok valamit. Vagy a szoptatast, vagy ezt, vagy a csuda tudja mit. A volt kolleganom kisfianak a futykoset egy kedves egeszsegugyis ismerose megpiszkalta, mert szerinte kell a kisfiuknal. Na utana egy csomot jartak dokihoz, mert ugy elintezte szegenynek. Szerintem a csajokkal sem konnyebb, eszakrol delre, vagy delrol eszakra torlod nekik, ott meg ez a gaz Kép
Intim kerdesedre a valasz, en nagyon jol, sot mindkettonknek szinte jobb, mint volt Kép Szerencsere, mert en ettol nagyon feltem.
Ha jol szamolom Mate es Atti kozott egy het es 6perc van Kép Atti 06.16 22.35 szuletett.

Mea!
megadom megegyszer 20-432-54-74 Nagy megtiszteltetes szamomra, hogy en tudosithatok a babatokrol. Komolyan, nagyon orulok neki!
Fajasok: az csak jo, nekem ezt mondta a doki. Nekem tobb hettel szules elott voltak fajasaim. Nagyon feltem, hogy nem ismerem majd meg az igaziakat. Hat majdnem igy is lett. Nekem a derekam utolso pillanatig nem fajt. Tobbszor kemenyedett, gorcsolt, fajt elotte. Ennek azert orulok utolag, mert az elosegitette a mehszaj kitagulasat, szoval megroviditette a vajudasomat. Egy hettel szules elott voltak tobb oran at 7perces fajasaim. Szabalyos idokozonkent jottek. Aztan a szules napjan nekem 3percesekkel kezdodott. Anyosom pont nalunk volt, o nezte az orat es irta a fajasok idopontjat du 2tol. Azt mondta szerinte nem szulok, mert lazan viselem a fajasokat, es nem faj a derekam. Na ra 8 orara meglett Atti Kép 5mentunk be a korhazba. Az igazi, eros fajasok nekem csak este 8kor indultak be, burokrepesztes utan, es 10.35megvolt Atti. Jaj, de jo volt. Ugy atelnem megint. Eletem legcsodalatosabb napja volt, es neked is az lesz.

Kepzeljetek, az Atti este tiztol reggel 6ig aludt, utana visszaaludt meg tizig, es megint alszik Kép Arra ebredtem, hogy csupa nedves minden korulottem, hat a tej folyt szerte-szet Kép Ilyen mar nagyon reg nem volt. Majdnem oromtancot jartam. Tudjatok, rettegek attol, hogy nekem nincs tejem. Olyan boldog vagyok!!! Tegnap voltunk Fehervaron a baratainknal, nagyon zizi volt Atti. Sirt, szopi kozben bealudt, es csak 20perceket aludt, utana ehesen, orditva ebredt. Igy szinte egesz nap csak szoptattam Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Babus!
Elolvastalak, es valaszoltam is. Nem hiszem, hogy segitettem, de ez csak az en velemenyem, ettol meg lehet jo is. Tudod, en mindig csak hulyekkel, kontarokkal, penzehesekkel talalkozom Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csajok!

Szo volt multkor a hozzataplalasrol. Ezt az oldalt olvassatok el, szerinem nagyon hasznos:
http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


meg egy kerdes, volt valamelyikotok babajanak koszmoja? minden este "hajat" (mar amennyi van) mosunk. vigyazok, de most ugy nezem a buksija tetejen a homloka korul sargas valami van. nem sok, de van. ha megdorzsolom enyhen lejon. mit csinaljak vele? mitol lehet?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc!Kép

Elmentettem a számotKép
akkor majd írok SMS-t rögtön, ahogy tudokKép
És olyan jó, hogy így lelkesedtek a szülésért Babussal, mert így kedvet kapok hozzá, pedig ott van még a félsz, de már várom, meg már nehéz is így a végére nagyon.
Majd leszakad a hasam, és görcsölök egész éjjel is folyamatosan, nem túl erősen.
Meg a lábam közt is annyira fáj már....
Mintha leszakadna a pocakomKép

Na nem nyavajgok tovább....

Jó éjt anyukák+babák!!!Kép

Hamarosan én is anyuka leszek, de jóóóóóóóóóóKép

Mea(38)

Mea
mea
 
 


Szia Mea Anyuka!
Maríanyuka vagy, csak meg nem latod a dragat Kép
Panaszkodj csak nyugodtan, nekem annak idejen bejott Kép Varom hivasod, es tenyleg nagyon megtisztelo szamomra, hogy en tudosithatok. Annak idejen en irhattam meg, hogy Babusek indulnak a korhazba. Hat en aznap este semmit nem aludtam. Sosem fogom elfelejteni. Tenyleg csodas erzes. Ma kerdeztek pont a szulesrol, es olyan csodas regenyt meseltem. En amugy egy pesszimista emberke vagyok, mindenben a rosszat latom. Meg voltam lepodve, hogy csak jo dolgokat meseltem. Neked is minden jot kivanok, gyors szulest!!!
Segit meg a szopi parna? Hasznalod? En meg most is hasznalom esti szopiknal. Utana meg majd hasznalom alvasnal. Tudom, teged zavart a zizegese Kép
Jo tanacs, amit en elmulasztottam. Nezz utana a fejesnek, mert szukseg lehet ra. En Babusnak irogattam, szegeny biztos kivolt. Nem neztem utana, es a mellszivomat meg nem tudtam bent hasznalni. Az is fontos, hogy kell maszirozni. Nekem is csak mondtak, de nem mutatta meg senki. Ezt sajnalom a legjobban, mert 3.nap tisztara kiborultam odabent. WC papiruloket vettel? Nekem beontes utan ez is bevalt. Ja, es sok sotet (esetleg piros) torolkozo. Meg valami, Tena betet, a legnagyobb. En csak normalt vittem be, de nem volt eleg, nagyon vereztem szules utan. A ferjemnek kellett rohangalni erte. Ha gondolod feladok neked postan Kép Mi egy 30csomagot vettunk, nem volt kisebb, es maradt egy csomo. Csak az elso par nap kellett, utana a normal is eleg volt. De egy csajnak pl az Always is eleg volt. Szivesen kuldok am!

Mindenkitol elnezest, kicsit belendultem. Szinte liftezik a gyomrom, izzad a kezem. Dehat nem is en fogok szulni Kép

Jo ejt!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Ma egesz nap saskajaras volt nalunk, nem volt idom irni vagy olvasni.

Judit,
en is igyekszem elengedni a fulem mellett a sok "joindulatu" hozzaszolast. En eddig minden orvostol es vedonotol azt hallottam, hogy 1 eves koraig semmit sem szabad csinalni Mate futykosevel, ugyhogy nem piszkalom es remenykedem, hogy megusszuk...
Orulok, hogy ennyire jo elmeny volt a szules es hogy utana sem karosodott az also fertalyad, sot jobb lett nagy Attival az osszebujas. Aztan csak ovatosan a testverkevel Kép

Babus,
en is elolvastam a masik topicban a kerdesed. En nagyon termeszetbarat vagyok ilyen tekintetben es rettenetesen hiszek a term gyogyaszataban. = eve jarok talpmasszorhoz, most is csak szunetet tartaok, mivel meg nem allt be Mate napja es igy nem merek fix idopontot megbeszelni. De szerintem nekunk reszben ezert is sikerult a baba elso probalkozasra (most mar talan nem bantok meg ezzel senkit) es ezert volt a terhessegem szinte teljesen problemamentes.
A jo taplalkozas nagyon fontos, bar engem mindeki hulyenek nez, amiert a kajak jelentos reszet nem eszem meg. Talan nalad is eleg lenne egy tisztito kura, bar ezt szoptatas alatt nem ajanlanam meg.

Mea,
olyan kivancsi vagyok mar en is Livire. Lehet, hogy ma, lehet, hogy holnap, lehet, hogy meg 1-2 het, de mindjart csodalhatjuk a legifjabb topic babat!!! Huuuu de izgi Kép

Vanda
vanda72
 
 


Jó reggeltKép

Nem tudom tegnap mi volt Vikivel egész nap nyűglődöttKép
Így egész nap csak kézben nyugodott,meg, vagy cicinKép
De nem szopizott csak "rágcsálta"
Nem tudom néha majd a falat kaparomKép
Remélem ma már jobb kedve lesz a kishölgynek!!!!

Judit:
Az hiszem én is tapasztaltam ezt a sárgás foltot a fején, én személy szerint fürdés elött bekentem olajjal kb fél órát rajta hagytam majd szépen fürdés közben lemostamKép
Azóta nem tapasztaltam ilyet!!!

Mea:
Hú ez már a finis
Nagyon várom a MEA HÍRADÓTKép

Babus:
Én nem hiszek a természetgyógyászatban

Délután teszek fel képet, hogy nekem is még mindig szülés után 4 hónappal milyen nagy a pocimKép
Nekem sem akar egyáltalán lemenni!!!
Tökre idegesít.....
Én is mindenkitől ezt hallgatom hogy mekkora nagy hasam vanKép
Délután jövök
szép napot mindenkinek
Remélem ma napos időnk lesz

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka!
Nálunk 3 hónapig ment a kézben altatás utána ágyba csempészés, de miután elmaradt a 8-tól 10-ig tartó hiszti csak leteszem, kap cumit és elalszik. Vivinél is elkezdtem a hozzátáplálást. A tejpépet imádja, a gyümölcsöket nem, azt mindig kiköpi.

Vanda!
Először is örülök, hogy a kontrolon minden jól alakult. Kép Az én lányom oldalt fekve alszik általában, de éjszaka néha hanyatt is fordul egy rövid időre. Eleinte ki is támasztottam, ne tudjon hanyatt fordulni, 2 hónaposan megelégelte, azota szabad neki. Én addig nem adtam semmit inni, amíg anyatejet evett, azóta kap, a vizet nagyon szereti.
A Vivi még naponta 5-6-7 alkalommal eszik, általában 6-szor, nagyjából mindig ugyanakkor, de ha előbb vagy később kér alkalmazkodom hozzá.
Szeretkezés: nekem még mindig nagyon fájdalmas. Kép Már dokinál is voltam e miatt, de semmi betegség nincs, így csak annyit mondott, gyakoroljunk és meg fog szünni. Amikor sűrűbben vagyunk együtt akkor sokkal jobb, de ha kimarad 1-2 hét, akkor megint nagyon szar. Márpedig egy baba mellett nehéz időt szakítani rá.

Judyt!
Olyan jó hallani rólatok is. Édik a fiúcskák. Kép Az én babám is 36. héten született, de a gyerekdoki ragaszkodott a szurikhoz. Nem hagyta tolni.

Judit!
Koszmo: nálunk is volt egyszer, fürdés után babahajkefével lekeféltem, mint egy korpa úgy jött le, de többet nem fordult elő. A dokinéni a fogkefét ajánlotta a hajkefe helyett.

Hát lányok ez a pihizés elég fárasztóra sikerült. Kép Vivi utálta éjszaka az utazóágyat, többször is felébredt. Alig aludtam. Napközben meg az anyósom fárasztott le, állandóan felvette a kicsit, is tök nyűgös volt a kevés alvástól. Tegnap este itthon mint egy hulla elaludt és csak 5-kor ébredt enni és azóta is alszik. Nem tudom mi lesz velem, ha október elején hazajönnek a balcsiról. A szomszéd lakásban laknak, nem szeretném ha egész nap itt lógna.

Babus!
A banánt mikortól eheti a picuri? Mi most szerdán megyünk a 4. havi oltásra, már nagyon félek tőle. Kár hogy nem halottam erről a jobb oltóanyagról, biztosan kiharcoltam volna, hogy azt kaphassa. Kép

Mea!
Nagyon-nagyon várom az új topic babát és drukkolok majd a szüléshez.

Nicol

Kép
nicol
 
 


Olyan aranyosak vagytok, mindjárt elsírom magam ám!!!Kép

KöszönömKép

Még jól vagyok, néha görcsöcske ennyi...Kép

JuditKép

Nekem extra Tena van, az jó???

Mea
mea
 
 


Mea!

csinalj meg legyszi pocakos kepet. Olyat nem csinaltatok, hogy a parod megsimizi, megpuszilja? Nekunk csak simizo van Kép

szerintem jo az extra.
Olyan jo neked Kép

imadom a fiam, csodalatos dolog volt a vilagra hozni.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Csajok!
szerintetek mennyi idos kortol lehet a babokat a ket csuklojuknal fogva felultetni. mi probaltuk egy parszor, es az Atti azota szemmel lathatolag jobban tartja a buksijat. artok vele? baratnomnek a dokija mondta, hogy 5naposan lehet. anyum szerint majd ha o akarja. mindenki mast mond Kép
most itt ul az olemben, es nagyon nyugos

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit!

Nagyon fontos, hogy ne ultesd Attit, amig nem tornazza fel magat egyedul. Ebben igaza van anyosnak, de tornaztatni szabad, sot szerintem kell is. Teljesen jo, ha hanyatt fekvesbol a csuklojanal fogva felulteted es visszaengeded, de ilyenkor sem szabad ulo pozicioban tartani. Es arra figyelj nagyon, hogy amikor huzod folfele, a karjai vizszintesek legyenek es ne folfele huzd. Nem tudom, ertheto-e, ahogy leirtam. Ebben azert vagyok 100%-ig biztos, mert Mate egyik gyogytorna gyakorlata pont ez, amit most leirtam, es tudod, hogy o 10-15 percig is siman el bibelodik hason es olvasgat, vagy megfordul. Szerintem csinald nyugodtan es rendszeresen. Mi napi 4-et tornazunk es ebben 5db felules van. Gondolom az eleg, az sem jo, ha tul sokat nyustoli oket az ember.

Nicol, sorstarsam!
Sajnalom, hogy nalatok is problemas meg az osszebujas, remelem a gyakorlassal majd rendezodik a sorsunk.
Ja, es anyos kerdes is durva, nagyon nehez normalis keretek koze terelni a dolgokat. En szemely szerint megertelek, bar en rohadt nehez eset vagyok ilyen szempontbol, mert rosszul esik, hogy nincs segitsegem, de azt sem birnam, ha itt teblabolna valaki a lakasban segitseg gyanant. Ettol fuggetlenul sajnos rengeteg konfliktus forrasa ez az anyos kerdes.

Mea,
kitartas! Nagyon varjuk mar a mazsoladat es drukkolok a CTG-hez! Sokat mozog meg a kiralylany?

Vanda
vanda72
 
 


Judit!Kép

Nincs olyan képünk mégKép

Vanda!Kép

Érdekes de nagyon sokat mozog, pedig azt mondják a végére már nem mozognak annyit, hát az enyém rengeteget.
Nem forog már mmeg iylenek de kinyomja hol a lábát, hol a fenekét, hol a kis hátátKép

Szerintetek ez normális, hogy így mozog még???Kép

Mea(38+1)

Mea
mea
 
 


LányokKép

bármi tanácsot a szüléssel kapcsolatban szívesen fogadok vagy a kórházi első napokkal kapcsolatban is, hogy mit hogy érdemes csinálni stb.

Mea
mea
 
 


Mea!
Ne idegeskedj, az Atti is sokat mozgott az utolso pillanatig. Nekem is mondtak, de megis szultem aznap. Az en tanacsaimat elolvastad? Kép
Ha eszembe jut majd meg valami, irok.

Vanda!
Szerinted holnap csiposzuresen ra lehet kerdezni, hogy lehet-e tornaztatni, meg mutasson gyakorlatokat? Szoval akkor megfogom a ket kezet csuklonal, es elkezdem ot felhuzni, de nem felfele huzom a kezet, hanem mondjuk a labaival parhuzamosan? Csinalok majd este egy kepet, es majd adj tanacsot. Meddig kell felhuzni? A baratnom egesz ulopozicioba huzta. Jaj ugy felek, hogy valami rosszat csinalok vele.
Matenal az olvasgatast ugy erted, hogy annyi ideig tartja a kis buksijat? Az igen, nagy gratula. Szegeny Atti addig nem is bir haton fekudni, nemhogy meg tartsa a fejet Kép Hol fekteted hason? Agyon, pelenkazon?
Milyen gyakorlatokat csinaltok meg?
Koszi az infokat

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Mea,
en a szuleshez annyit tudok tanacsolni, hogy tanuld meg a lelegzest es nyomast, az szerintem rengeteget segit. Szerintem en reszben ezert usztam meg a vagast is, ami nagyon jol jott akkor, amikor masnap mar kirugtak a korhazbol. Meg kulonben is jobb, gondolom, mint a gatseb, mert arrol ugy hallottam, hogy rettenetes.
A korhazi napokhoz nem tudok semmi tanacsot adni a fentiek miatt.

Judit,
pontosan ugy csinald, ahogy irtad. Magad fele huzd, ne folfele es szepen lassan. Nagyjabol fuggoleges helyzetig kell felhuzni ugy, hogy a buksija ne essen elore.

Forgatni kell meg Matet, pelusra hanyatt fektetem es a pelust megfogva forgatom at hasra es vissza. Balrol jobbra 5-szor es jobbrol balra is 5-szor. Amikor hason van a mutato es a kozepso ujjamat vegig huzom a gerince mellett fentrol lefele 2-szer es utana forditom vissza a hatara. Ha nem ertheto szol es csinalunk kepeket, hogy egyertelmu legyen. Egyebkent a kisagyaban tornaztatom, mivel a kokusz matrac viszonylag kemeny, igy konnyen tudja kinyomni magat benne.
Egyebkent a jatszo szonyegen is hasra szoktam, forditani, ott olvas. Ez csak annyi, hogy ele ellitom a konyvet es azt nezegeti meg beszelget hozza. Ha felebred a parom, teszek fel kepet rola.

Vanda
vanda72
 
 


SziasztokKép

Egy kis időm most van, míg apucim nem ér hazaKép

Végül elmentem ma ehhez a csodadokihoz. Hát, érdekes volt. Részletesen majd leírom máskorKép

Fütyi:
Nekünk azt mondta a dokinéni, hogy kell húzogatni a bőrt Kristófka kukiján. És a kórházban, egy idősebb kolléganőm is a lelkemre kötötte, hogy csináljam mindenképp.
Persze csak picit és finoman.
Mindenki mást mond.

Mea
Már ezerszer kérdezni akartam, hogy melyik kórházban fogsz szülni?
Mert egyszer ugye érdeklődtél a MÁV-ról, de nem tudom, hogy végül melyik mellett döntöttélKép


Mennem kell, jött apucim és a gépet akarjaKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Vanda!
Mikor kapja meg Máté a szurit?

Mea!
A kórházhoz:
-Tena betétek tényleg jók.Én normált vittem, abból kb. 3 napig használtam.Utánna már csak a tisztasági
betétjét.
-Nekem nagyon jó volt a császár után a Tena "eldobható" bugyija, mert szellőzött, és kényelmes volt.Abból 5 db-ot vettem.Neked M-es méretű kell, ha akarsz venni.
-A mellszívót Én is úgy kértem be, mert általában aludtak a fiúk amikor kihozták őket, így lefejtem a tejcsit és vittem utánuk, hogy adjhák nekik oda.

Babus!
Mikortól kell huzogatni?
Nekem azt mondták, hogy 1 éves korig nem szabad.
Na most akkor hogy van ez?

Nem akarom elszólni magam, de képzeljétek a fiúk 5 napja este 10-től reggel 6-ig alszanak.Kép

Puszi:
Judyt
Kép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Jó reggeltKép

JudytKép Te császárral szültél?
Ez nem így rémlett nekemKép
Neked szépen gyógyulgat a sebed??

Kuki: Én is úgy hallottam hogy 1 éves koráig nem szabad vele semmit csinálni!!!!

Mea:
Szerintem is ez a Tena betét nagyon jó, én is ezt használtam a császár utánn, pár napig utánna már a tisztasági is elég voltKép
A mellszívót nekem is kérni kellet mert ugye "szivatni " kellett a mellemet hogy minél előbb beinduljon a tejcsi!!!
De akkor a falat kapartam ,mert már akkor nagyon fájtKép

Felülés:
Ha én Vikinek megfogom a csuklójánál már szépen húzza felfelé magátKép
Néha el üldögél az ölembe is szépen tartja magátKép
De még a hasáról nem tud vissza fordulni a hátáraKép
De hátról csak úgy vágódik a hasáraKép))

Kép

Kép
edinka
 
 


Edinka,
ez nagyon erdekes, en ugy tudtam, hogy a hatrol hasra fordulas sokkal nehezebb, mint forditva! Viki egy ocsdagyerek, vagy en tudom rosszul, hogy melyik nehezebb?!

Futyi,
en is azt tudom, hogy 1 eves korukig nem szabad vele semmit sem csinalni. Hat ez tenyleg orulet, hogy mindeki mast mond.

Mate is rekordot aludt most ejjel, este 8-tol reggel 7-ig. Extran halasak vagyunk erte, mert a ferjemmel mindketten dogrovason vagyunk, torokfajas, ferjem mar taknyos is.
Reggel az elso utam a gyogyszertarba vezetett, vettem maszkot, hatha van esely arra, hogy Mate nem kapja el tolunk.

Judyt,
ez super, hogy mindket gyerkoc ilyen rendesen alszik. Gondolom igy neked is tobb erod van korbeugralni oket naphosszat. Tenyleg, van segitseged vagy allandoan egyedul vagy veluk?

Mate szept 5-en kapja az oltast, remelm nem lesz beteg es nem kell elhalasztanunk.

Vanda
vanda72
 
 


Vanda!
Mielőbbi gyógyulást nektek.
Van még segítségem a házimunkára (főzés, vasalás), de néha már Én is szoktam.

Edinka!
Nekem nagyon szépen gyógyul a vágásnál.Kép
Kezdettől fogva körömvirág krémmel kenem a mai napig.

Lányok!
Rajtatok mennyi kiló maradt még?
Én a szülés előtti súlyomhoz képest még 5kg-val vagyok több.KépEz már nem is olyan sok ahhoz képest, hogy 23 kg szedtem fel a fiúkkal.

JudytKép

Judyt
KépKép
judyt
 
 


Sziasztok!Kép

Jöhetek én is?Kép

JudytKép
Raktam 3 kg maradt, szerintem mind a hasamon.Kép Neked érzékeny még a seb?

VandaKép
Sajnálom hogy lebetegedtetek, remélhetőleg Máté nem kapja majd el.

JuditKép
Tudom hogy nem nyugtat meg, de nekem én még nem voltam 6 hetes kontrollon... valószínűleg már nem is leszek. Majd otthon elmegyek a dokinénimhez és majd ő leellenőriz.

Oltáshoz: Nálunk a 2-4-6 hós oltás ugyanaz, a 2 hós egyáltalán nem viselte meg a lányokat, remélem a 4 hós se fogja.
Alvás: A lányok 2 napig este 10-től reggel 8-ig aludtak. Nagyon heppi voltam. Erre tegnap megint 5-kor keltek...Kép Na mindegy, így se panaszkodhatok.

Gyöngyi

Hogy kell a Lilypie-t berakni? Nekem nem sikerült...Kép

bgy
 
 


Gyongyi!
De jo, hogy Te is itt vagy!

Judyt!
Felesleg: en annyi vagyok, mint szules elott, de ez nem vigasztal, mert akkor mar volt rajtam +15kg a versenysulyomhoz kepest. Kulonben kb 9kg szedtem fel vegul a terhesseg alatt.

Ma voltunk csiposzuresen, minden rendben van.

Az Atti most egesz jol alszik. Este 9tol 5ig, utana visszaaludt, es mi ebresztettuk 8.30korul a vizsgalat miatt. Most is alszik. El vagyok ajulva. Ilyeneket nem szokott csinalni. Elkenyeztet Kép

A gatsebem kepzeljetek meg mindig szokott fajni. Tegnap allva telefonaltam, es ugy ereztem szulni fogok. Szabalyosan tolofajaskor erzett feszitest ereztem. Mar tobbszor is volt ilyen. Hat nem tudom, lehet az idojarasra erzekeny Kép

Vanda!
Jobbulast kivanok nektek!
Kepzeld a doki ugy huzta fel a vizsgalaton az Attit, hogy felfele huzta a jezet. Majdnem raszoltam Kép Az Atti nagyon elvezte. Mennunk kell majd ho vegen uh. Nincs baj, csak alaposak

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


JuditKép
Nekem is érzékeny időjárásra a sebem, biztos ez van nálad is.
Nagyon jó, hogy Atti ilyen jól alszik!Kép Reméljük így is marad majd ezután!

Gyöngyi

bgy
 
 


Gyongyi,
de jo, hogy itt vagy! Leirod nekem meg egyszer azt a yahoo-s oldalt, ahol megnezhetem a csajszikat? Mekkorak mar? Mikor jottok? Multkor pont lattam, hogy a Malev-nak van mar kozvetlen jarata Cork-ba.

Judit,
orulok, hogy a csiposzuresen OK volt minden. Hat nem tudom, hogy akkor nekem miert hivtak fel kulon a figyelmemet arra, hogy ne folfele huzzam a gyereket?
Egyebkent ezert kerdeztem en is a szeretkezest, mert nekem is ugy faj neha lent, mint a tolofajasoknal, amikor mar jott ki Mate buksija es feszitett mint a fene. Szoval ez masnal is van?
Nem mondom, hogy orulok, de picit megnyugtat.

Kilok: hat rajtam nem maradt plusz kilo, de csakugy, mint Judit, evek ota cipelek pluszban 6-8 kg-ot, ami meg sem mozdul sajnos.
vanda72
 
 


SziasztokKép

Most sajna nincs időm olvasni, majd este igyekszem még jönni, de most megyünk a városba anyukámmal.

Ha írni nem is, képet mindenképp fel kell tennem.
Képzeljétek, Kristófka próbálkozik MÁSZNIKépKépKép
Bár ez még nem az igazi, mert még csak hátrafelé halad vele, ha egyáltalán halad vele, mert még sokáig nem tudja megtartani magát, de akkoris úúúgy örülökKépOlyan kis ügyiKép
Íme a próbálkozások:
KépKép

És végre sikerült:
KépKép


Ja, és még egy kép.
Tegnap nálunk voltak egy volt munkatársamék a 2 hónapos kislányukkal, Mollival.
Kristófka igazi férfiként viselkedett, a kép magáért beszél:
Kép

Nicol, Vigyázz Vivikére a talin, mert Kristófom nagy nőcsábászKépKépKép


Ja és kilókKép, nekem +10kgKépKépKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Vanda!
Engem is megnyugtat Kép

Gyongyi!
En is szeretnem megnezni a lanyokat!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Ma tök jó napom van. Kép Jó az idő, sokat babakocsiztunk, Vivi végig aludt. Amúgy is egy alvógép ma.

Bgy!
Örülök hogy te is itt vagy. Kép Már hiányoltalak. Milyen felétek az időjárás?

Babus!
Majd vigyázok a talin a csajszira, de egy ilyen szép fiúcskától nincs mitől tartanom! Nagyon ügyes már Kristófka, mindig is csodáltam milyen rohamosan fejlődik. Kép
Elmondanád nekem, hogy kell répafözeléket csinálni? Kiszeretném próbálni mit szól a lányzó hozzá, mert sajnos a gyümiket nem nagyon szereti.

Judit!
Jó hogy minden rendben volt a csipőszűrésen. Kép

Vanda!
Nekem nem a gátsebem fáj, azt már nem is érzem, inkább belül feszít az egész együttlétkor. És most hogy így írtátok, nekem is toló érzésem van akkor.

Holnap megyünk a 4. havi oltásra. Már előre félek tőle. Még anyámat is áthivtam délutánra, hátha nagyon nyügi lesz a kisasszony.

Kilók: rajtam egy deka sem maradt, sőt kisebb súllyal jötten ki a kórházból, mint amennyi a terhességem előtt volt. Azóta viszont 3-4 kilót felszedtem és az ragaszkodik hozzám. Kép

Kép

Nicol

Kép
nicol
 
 


BGY:
De jó hogy te is itt vagyKép
Rakjál fel képet ha tudsz!!!!

Nicol:
Én is félek a 4 hós oltástól de mint írtam nekünk a
szuri késik 2 hetet mert nincs oltó anyagKép
Nálunk szep19 én lesz szuriKép

Babus:
De jó hogy már Kristóf ilyen ügyesKép
Nem sokára felállKép
És már korán kezdi az udvarlástKép

Judyt:
Nekem a vágásom néha nagyon fáj,eléggé piros isKép
Főleg a varrás végénélKép

Kilók:
Hm.......
hát én igen sokat híztam terhesség alatt
még csak 15 kg ment leKép
De a hasm olyen mint egy félidős terhesnek!!!!!

Ti tudjátok hogy mikortól lehet együtt fürödni babával????
Ha már tud ülni?

Nem értem mért nem szabad felfelé húzni a babákat?
Nosztalgiázunk egy kicsit???
Kép
Kép
És itt velemKép
Kép
És ilyen fejet vágok ha eszekKép
Kép

Kép

Kép
edinka
 
 


SziasztokKép

HazaértünkKép, most épp apucim fürdeti a sráct, de sietek, mert rögtön jönnek kajcsizniKép

Nagyon tündériek a kiscsajokKép

Nicol
Én üveges bébiételt adok Kristófnak, így sajna nem tudok segíteniKép

Edina
Mi már fürödtünk együtt Kristófkával, pedig még ő sem tud ülni.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Nicol, Judit
nekem is felul feszit, es nagyon furcsa erzes az egesz. De ennek el kell mulnia, en meg sosem hallottam senkitol, hogy ez allando problemaja maradt volna szules utan. Milyen fura, hogy mindannyiunknak ugyanazok a panaszai, nem?

Babus,
nagyon ugyes Kristof, kivancsi leszek, mikor jon ra a maszas izere? Hogyan lehet nekik ilyenkor segiteni?
Es ahogy udvarol... Atengedi a jateko a csajnak, hogy elterelje a figyelmet es utana rogton a tettek mezejere lep. Tunderi, majd megmutatom Matenak hogy is kell ezt csinalni!

Vanda
vanda72
 
 


Nagyon cukik a babák, mind egytől egyigKépKépKép
Már várom, hogy én is teheseek fel képeket a miénkrőlKép

Addig a babagondozás témákba nem szólnék bele, inkább csak olvaslak Titeket, hogy hasznos infókhoz jussakKép

Mi holnap megyünk CTG-re és remélem lesz vizsgálat is, kiváncsi vagyok van e változás, úgy látszik kicsi Lívike jól érzi magát ám!Kép

Pedig pörögtem végig ezerrelKép

Most már nem megy úgy.....

Jó babázgatást Nektek!
Legyen szép napotok, élvezzétek a napsütéstKép

Mea(38+3)

Mea
mea
 
 


Ja a hízás, én 16 kg-nál tartok már, ebből 3 kg az elején jött fel a lustizás nem a baba miattKép
De mindenki azt mondja csak pocakra, na jó én tudom máshová is jött azért egy kicsikeKép

De ennyi a pocira, te jó Ég, akkor mekkorka a baba vajjon?!?!?Kép

Mea
mea
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: