Új privát üzeneted érkezett!

Kagyló
dehogy baj :lol:
Nekem dec. 1.-én volt egy stimus lombik, ami nem sikerült (4 fagyink maradt), majd dec. 29.-én mehettünk a következő kettőért.
A menszesz nem jött meg, viszont a teszt is nega volt, és az elmaradt után jó egy héttel az UH.-n is és v.v. alapján is bizonyított volt, hogy nem sikerült, viszont találtak a jobb petefészkemben egy 30 mm-es cisztát. Azt mondták, ha megjön a vérzés, valószínű azzal együtt távozik, vagy összeesik...stb., és mehetünk akkor a fagyikért megint.
Pár nap múlva vérzés jött, 9cn UH (készülés fagyikért), kiderült ott, ciszta maradt velünk. Azt mondta a doki, hogy akkor fagyi elmarad, várunk még 1 ciklust, és ha ciszta nem megy el, akkor műtét (lapar valószínű), mert el kell távolítani. Ok.
Most eltelt 2 hét, és megjött megint.
Viszont ha úgy számolom, mintha a múltkori egy "nem rendes" vérzés lett volna (mert nem volt olyan mértékű, és azóta a hőm sem esett le, csak ma), akkor ez (1 ciklus kihagyással) napra pontos volt, ahogy nekem szokott is lenni.
Szal most nem tudom, mi van igazából....
Azért remélem érthető volt az írás... :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


sziasztok csajok!

Betty:ezt szomoruan hallom mi ujs veled?szerinted ,te mire gondolsz ez mitől lehet?mert az biztos,hogy ez igy nem jo!lehet most távozik a ciszta?nem?

Kagylo:mi ujs?hogy állsz a készülödéssel?megvan már minden?

Képzeljétek kaptam három időpontot,amiből megfogan állitolag a babám,és hogy tartsam be?kicsit misztikus dologgal nézték meg,de ki tudja?ezen már ne veszitek semmit,nem?mert a családomban van egy neves asztrologus aki a blikknek,internet nők lapjának.cafénak,ir és mindenkinek a családban van külön mappája a gépén,de soha nem kértem,hogy nézze meg és az én drága nagymamám akit a világon a legjobban szertek ő már nem birta mert már alig várja hogy legyen mégegy déd uncsija,és megkérdezte,majd késő este felhivott és diktált,napot,meg időpontot,és kérte hogy tartsam be,hát nem édes?imádom!
p.szilvi
 
 


Sziasztok
Betty 615
Tudtalak követni,igaz kétszer olvastam el... :oops: :wink: Hányadik lombikot volt eddig?Úgy értem fagyi nélkül. Látom még fagyik is maradnak,csak megtapadás nincsen?! Milyen progi potlást kaptál? Most van elöször cisztád? Ha most jött meg akkor még eltünhet.Azt nem tudom,hogy erősen kell -e vérezni amikor cisztád van. Nekem volt nem is egyszer,de soha nem volt egyforma akkor a vérzésem. Most nem akarlak rábeszélni, mert én is be vagyok rendesen....a lapartol. Állítólag az a biztos amit ott látnak, mégha kinszenvedés is az egész. Igazából neked kell tudni.
Nekem most jönne az utolsó 5. támogatott, ezért már bármire képes vagyok,hátha végre találnak valamit. Ha előbb mondja nekem az orvosom akkor nem lett volna olyan sok ellőve feleslegesen.Ezt az egyet sajnálom.De tudod az is lehet,hamarosan spontán babás leszel. Olvastam én már annyi mindent ez alatt a pár év alatt. Aztán tessék csoda van csak nem nálam......

P.szilvi
Hát alakul,holnap hozom haza a leleteket, délután meg hívom a dokit. Remélem minnél hamarabb mehetek be az altató orvoshoz.Félek de már túl lennék rajta. Jaj,remélem végre kiderül valami, és meg tudják oldani....

De aranyos a dédid.Látod milyen nagyon várja mindenki. Csak sajnos az alakút végén meg kell találni a fényt...De ki tudja,lehet neked mát itt a baba.Szórítok bejöjjön a dédid jóslása.Időpontokat betartani. Ha sikerül, akkor szeretnék a dédid listályára felkerülni!!!! :D

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 

 
 

szia Kagylo:

Nem,nem a Dédim,hanem a nagyim:)remélem fel foglak tudni iartni a listára,akkor nagyon voldog lennék :lol: Mondtam neked,hogy ne félj annyira alaprtol,mert tényleg semmiség ahogy Betty is mondta nekem.Ezt viszont én sem értem hogy miért a 4 lombik után kerül erre sor???mondjuk nekem is a 3 inszem után volt az,hogy én szoltam a dokinak hogy akkor megcsinálja e a lapart mire mondta nekem hogy ha igy szeretném akkor igen,mert ha nem szolok akkor csinált volna még 3 inszemet,ja és még a hormon labort is én kértem!!!annak a jövöhéten tudommeg az eredményét,kiváncsi leszek rá :?: hátha :?: Mert akkor legalább tudjuk hol a bibi,de igy ,hogy azt mondják hogy minden jo és mégsem jön a drágaság,nem tudom elfogadni.Bár most nagyon bizok ebben a három honapban :roll: hátha :?:
p.szilvi
 
 


Kagyló
1 stimus lombikom volt, abból maradtak meg a fagyisok, amiből még 2 db. embri van.
Progipótlást 3x3 utrot kaptam stimukor, fagyisnál 3x2-t.
Most van igen először cisztám, soha nem volt eddig.
Laparom már volt lombik előtt meg kellett csinálni (nem is értem neked miért nem csináltak előtte...vagy hystero-d volt :?: Vagy sima HSG-d :?: Mert végülis az is elég), de ha most UH-n kiderül (menszi után megyek), hogy még ott a ciszta, akkor megint laparra megyek, mert úgy tudják leghatékonyabban eltávolítani. Le tudnák szívni, csak félő olyankor, hogy újratelítődik. Úgyhogy símán bevállalom akkor a lapart megint, ha szükség lesz rá....bébiért mindent :wink:
Én is olvastam sok csodáról, de mégis azt mondom, a férjem 1 millás spermaszámával a teherbeesés matematikai képtelenség lenne spontán...de csodák vannak :wink: hinni kell bennük :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok
p.szilvi
Hú, az tök jó lenne! Gondolok rád ebben a három hónapban. Neked nem mondták, hogy mennyi idővel rá lehettek együtt a lapar után? :oops: Képzeld el,hogy jártam,elmentem a labor eredményéért. Kiderült,hogy nem lett megcsinálva az ellenanyag, meg amiket ehhez kért. Most újra kell mennem. Azt hittem ma már tudom hívni a dokit, erre tessék. Nem indul valami jól.....
betty615
Akkor te nem kaptál progeszteron injekciót. Azt minden nap az ügyeleten,vagy a körzetinél kell beadatni. Még 7 éve volt egy kontrasztos átjárhatósági vigsgálatom. Azóta semmi. Az egymillióra csak annyit tudok mondani, hogy 1 db sper... is lehet baba. Hiszek a csodában, csak sajnos nem magamnál. Mióta itt vagyok mindenki babás lett mellettem, csak én nem. Lassan már ti is közzé tartoztok már.
Nekem a párom az aki mindig azt mondja lesz majd babánk, de én már egyre borúsabban látom a helyzetünket. Ami létezet mindent kipróbáltam, teák, aviva torna, gyógyszerek, méregtelenítés stb. Ime a z eredmény.
Lehet,hogy hűlyeséget írok, de mintha hallottam volna valakitől, hogy felüléseket kell csinálni és akkor kidurran majd. Probáld meg.
Mikor mész megnézetni, hogy van-e cyszta? Lehet,hogy meglepődnél ha már nem lenne. :wink:

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Kagyló én progi injekciót nem kaptam.
Az a baj az 1 milla spermával, hogy 20 milla a legalsó értékhatár, és ugye egymás "támogatásával" jutnak el oda, ahova kell, de sajna ez olyan kevés (tudom, hogy 1 is elég, na de ennyiből :?: ), hogy soha nem jutnak fel még talán a petevezetőbe sem, nehogy a háromnegyedéig :roll:
Én is amióta el kezdtem fórumozni, talán 3-an vagyunk úgy, akinek még nem jött össze (2007 óta) . Az újabb fórumozók is már rég meg is szültek, a 2007-esek pedig már a második babájukat várják (sőőt, valaki már meg is szülte azt), úgyhogy tudom, miről beszélsz sajnos...de hát ez van.
Minden nap felülök egyébként, a lombikok előtt is csináltam, aztán akkor leálltam, és most megint el kezdtem.
Jövő hét hétfőn megyek UH-ra "cisztanézőbe" :twisted: hát meglátjuk mi lesz :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!
Én most készülök laparra, feb végére várom a mensit és utána. Most figyelem a pét és ha megvolt akkor irány a doki lapar előjegyzésre. Kérdésem lenne: műtét után meddig érdemes otthon maradni táppénzen? Mert nekem olyan munkaköröm van hogy muszáj helyettest szerezni, és nem mindegy, h 2napra vagy 2hétre :)
Előre is köszi a választ!

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Sziasztok csajok!

Kagyló,Betty!

Tegnap kaptam egy uj receptet,illetve homeopátiás szert az a neve,hogy mastodyon csepp,állitolag sokat segit meddőség ellen,meg mindenféle női bajra!ti hallotatok már rola?ma vettem egyet elkezdem hátha nem?állitolag olyanoknak is segitett akikről már rég lemondtak az orvosok mert már hiába volt minden jo,vagy nem ,nem jött össze a baba és elkezdték ezt használni és az átlag 3 honap mulva babás lett.szerintetek?nem reménykedjek?
Igazatok van abban ,hogy tényleg mindenkinek körülöttünk,itt,családba,barátok közt sikerült csak nekünk nem ,de nem baj csajok most jött el a mi időnk,én hiszem és bizom hogy idén mint hárman babások leszünk,csak a pozitv hozzá állás kell ugye Betty?ezt töled tanultam,hogy nem szabad feladni!!!

Kagyló,ezt el sem hiszem,hogy ilyen bénák voltak veled!ez meg hogy fordulhatott elő?ne aggodj most már minden jo lesz és végre tul leszel rajta!Öszinte leszek én kijöttem a korházbol eltelt 3 nap még a varratok is bennem voltak,de mi már együtt voltunk,az orvos mondta hogy nyugodtan lehet,ha valaki birja :lol: ezzel nincs baj!nem kell semmit betartani,legalábbis nekem nem mondták!

ahugika:

Én nekem most lesz holnap 2 hete,hogy mütöttek és ma mentem elöször munkába,bár nagyon nem akartam ,mert meg szoktam a jot :? Szerintem egy jo kéthetet vegyél ki,mert a mütét után 4-5 nap mire kiszedik a varratokat,meg attol is függ mennyire gyogyulsz?csak az elsö háromnap a rossz akkor még nehezen mozogsz,én nagyon sokat feküdtem másbol nem is állt az első 3 napom de az nagyon jot tett mert azért tudtam hamarabb felépülni!pihenj sokat!és akkor elöbb gyogyulsz ez a lényeg!neked miért kell laparra menned?
p.szilvi
 
 


Szia Ahugika!

A varratszedés a műtét után kb 5 nappal van, és amíg benned vannak a varratok, addig járkálni, ruhát hordani is elég kellemetlen. Szerintem egy-másfél hétre azért számíts. Persze attól függ, mert lapar és lapar között is van különbség. Ha csak egy és könnyen elérhető helyen levő cisztát szednek ki, akkor könnyebb és hamarabb van a felépülés. Ha bekukkantás után egy csomó mindent találnak, amit ki kell szedni, akkor jó két hét is lehet, mire visszatér az ember a kerékvágásba.

Ciszta és felülések: az igaz, hogy bizonyos ciszták maguktól is elpukkannak és felszívódnak. Sokszor előfordul, hogy az ember nem is tud róla, hogy cisztája van. De és viszont: attól függ ez, hogy milyen az a ciszta, több fajtájuk van. Ezért is van az, hogy van úgy, hogy várnak, hátha felszívódik, és ha nem, csak ezt megvárva műtenek. De attól függ, milyen cisztáról van szó.

Csak a ciszta kedvéért semmi értelme felüléseket csinálni. Pláne, ha épp olyan helyen van, ahol a behajló hasnak semmi ráhatása nincs.

Kép
manguszta
 
 


Szia manguszta!

Hogy vagy?mit mondott a dokid?
p.szilvi
 
 


Betty615
Nem mindenki kap progi injekciót. Igaz én pl.ragaszkodtam hozzá. Szórítok,hogy jövőhétre eltünjön a cisztád. Igazad van,több féle ciszta van. De azért én remélem,neked a gyorsan húzd el a csikott van!!! :wink: Hallottam már olyanról akinek még ennél kevesem sper...volt,és mégis spontán sikerült nekik.De gondolom,ez véletlen lehetet akkor,ha legalábbis te így gondolod,abból amit leírtál. Betty,én mindig abban reménykedek,hogy muszáj,hogy spontán babám legyen,vagy legalábbis bizakodok benne.Ha mégse úgy lenne,akkor is jó nekem ha ilyenre gondolhatok.Mégis más érzés lehet.........................
Ahugika
Hol csinálják a laparodat? Nekem is muszáj táppénre mennem, de szerintem 1,5-2 hét amit fogok kapni. Miért küldenek laparra?
P.szilvi
Én még nem hallottam róla.Ki ajánlotta? Mindenféle női bajra jó?! Ez vitamin?
Elintéztem a vérvételt, kedvesek voltak, egyből mehettem be.Még elnézést is kértek azért mert,be volt jelölve,hogy meg kell csinálni,aztán kihagyták.Na azért én a varatokkal,frissen nem fogok még duhajkodni, csak ha kiszedték.
Manguszta
Hogy vagy? Magadról nem írtál semmit!!!!

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 



"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 



"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


A Mastodynon csepp segítségére lehet, ha a probléma hátterében az emelkedett prolactinszint, vagy luteális elégtelenség áll.

Na mostmár nem keresek többet. Nekem nem lenne jó,nincsen semmi bajom a prolactin szintemmel.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Szilvi
nem hallottam még erről a cseppről, majd meglátjuk nálad hogy válik be :wink: bár nálunk is a férjemnél van a gond, úgyhogy fölöslegesen szedném :roll:
igen, jól mondod, ez a 4 szó a leglényegesebb: soha ne add fel :!: :wink:


Kagyló
Reménykedni is kell a spontán babóban :!: titkon én is reménykedem minden egyes hónapban, hogy nna talán majd most....de már nem élem bele magam, mint az elején mikor el kezdtük :lol: piri már nem hat meg, nálam már inkább- mondjuk úgy- az "elfogadás" stádiuma van.
Én is remélem hogy ez a fajta cisztám van :lol: gyorsan húzd el a csíkot ciszta :lol: jól hangzik, ez tetszett :D


Ahugika
Üdv itt :!:
én anno 2 hetet voltam itthon lapar után, bár a körzeti azt mondta először, hogy 3 hétig nuku meló :shock: (ki is voltam írva, de bementem egy héttel előbb úgy dolgozni)


Manguszta
Pusszantalak :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!

Szilvi: úgy látszik szép lassan követlek téged :) tegnap volt hsg-m és sanszos hogy megyek laparra énis. Pénteken beszélem meg a dokinkkal. A jobb oldalamon volt egy elzáródás amit megnyitottak, de nem látták hogy végül átment-e az anyag a petefészkemen.

Betty: szia! hogy vagy?

Timi
titimee
 
 


Szia Timi :D

De rég láttalak már :shock:
Én jól vagyok, köszi, és te :?:
Most olvasom, tegnap hsg-d volt. UH-s, vagy rtg-s :?: És mi lett az eredmény :?: Bár ha nem lenne valami, nem sanszos, hogy mész laparra :roll:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Én nem vagyok jól, bár a tegnapi rémálomhoz képest már istenien érzem magam.
jobb oldalon a petevezeték nehezen nyílt meg (hydrosalpinx miatt) és nem lehetett látni egyértelműen, hogy a petefészekből távozott a kontrasztanyag (takarásban volt) énmeg nem voltam valami segítőkész. arra koncentráltam hogy ne üvöltsek a fájdalomtól. Röntgenes volt.
Lombikkal hogy álltok? Mikor lesz a következő beülti?

Timi
titimee
 
 


betty615
Nem is tudom,mit írjak arra amit írtál. Hiszen totál így vagyok én is mindennel. De azért próbálom magamnak bebeszélni,hogy na most lesz és kész!!!!Szóval bebeszélem magamnak,lesz itt csóda. Minden hónapban a padlon vagyok, mert megjön.Olyan mint a libikokán fent,lent.....
Már én is gondolkoztam rajta,hogy meddig kell ilyenkor itthon lenni.Megkérdezem majd a dokim,aztán a körzetivel beszélek. Tuti,hogy a varatszedésig itthon maradok.Olyan két hétre tippeltem....
Titimme
Erre gondolsz?
Egészséges esetben a méh ürege normális, a kürtök alakja és átjárhatósága megfelelő és a kontrasztanyag szabadon kijut mindkét oldalon a hasüregbe. A méh egyes eltérései jól diagnosztizálhatók:

polipok, fibroidok
Asherman-szindróma
veleszületett anatómiai rendellenességek: uterus septum (sövénnyel kettéosztott méh), két- vagy egyszarvú méh, T-alakú méh, stb...
A kürtök rendellenességei közül az elzáródás és a tágulat (hydrosalpinx) látszik jól. Ez utóbbi (hydrosalpinx) betegek esetében a kürt tágulatának mértéke ill. megtöretések megléte - avagy hiánya - a későbbi kezelést is meghatározza. A vizsgáló orvos a HSG által mutatott kép alapján el tudja dönteni, hogy műtéttel helyrehozható a kürt (tubaplasztika), vagy el kell távolítani (salpingectomia).

Elzáródott kürtök esetében (proximal tubal disease) meg lehet próbálni azok átjárhatóvá tételét kürtkatéter alkalmazásával. Ez egy speciális műanyag katéter, fém vezetődróttal, az erre alkalmas betegek jórészében hatékonyan működik. (Sajnos, ez az elzáródásos betegek igen kis százaléka.)
Bár a HSG röntgensugárral működik, a mai modern gépek az egészségre veszélytelen sugárdózissal dolgoznak, biztonságos vizsgálatnak tekinthetjük. Emellett ma már, képerősítők és számítógép segítségével lehetőség van a a képek digitális tárolására és későbbi alaposabb tanulmányozására. (Magyarországon nem mindenhol.) Ugyanakkor megvannak a HSG korlátai is. Nem alkalmas pl. a kismedencei összenövések vagy a petefészek betegségeinek vizsgálatára. Ezek felderítésére a laparoszkópia sokkal alkalmasabb, emellett szines folyadékkal a kürtök átjárhatósága is teljes bizonyossággal megállapítható.

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Sziasztok csajok!

Titimee!De jo ujra hallani rolad!mi ujs?az Istvánkorházba csinálta a dokink?Igen ezt tdtam hogy ha valakinek nem át járhato és le van tapadva az borzasztoan tud fájni! :( ,mert nekem momnetán semmi nem volt,illetve alig éreztem valamit belöle,de láttam én is hogy átjárhato mert az akkori orvosom mondta hogy nézzem én is a monitort és látni fogom,hogy milyen szépen át megy!sajnálom,hogy nálad ilyen problémák merültek fel,de ne aggodj ez után már csak jobb lesz!Igen a lapart ezért nálad mindenképp meg kell csinálni,hálistennek én is tul éltem :wink: És mit mondott a doki mi a következő lépés?

Betty:Hát ,kár volt meg vennem az a cseppet,mert ugy jártam vele hogy szerbül,lengyelül,vagy szolvákul van a tájékoztato,és tegnap mikor rá kerestem a neten akkor minden hallottam rola csak jot nem,nekem apám bnője ajánlotta mert hogy sokat olvasott rola én hülye meg hittem neki mielött utána jártam volna pedig ilyet sosem tettem!Azt irja ha valaki migrénes akkor arra is jo,én sajna mindig a fejfájással küzdők,ennek még örültem is az elején,de aztán mikor elolvastam a mellékhatást:fejfájással kezdödik,pelyhesedés,stb..ugyhogy be raktam a gyogyok közé,hogy ez kilöve!na jol jártam!mindegy!

Kagylo:hogy áll a dolog?tustál mostmár beszélni a dokival?
p.szilvi
 
 


p.szilvi
Ma hoztam el a maradék leletet.Nem akartam este 6 óra körül hívni, mondjuk azt nem mondta hány óráig hívjam.De majd holnap mindenképpen felhívom. Neked kb mennyi idővel előbb kellett bemenned az altató orvossal beszélni?!Vagy a műtét hetén is mehetsz pár nappal előbb?

Sajnálom a csepp dolgot. Tudod nem mindenkinek válik be az ami másnak jó.Lesz mostmár nálatok valami? Mi a következő lépés baba ügyben?

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Most csak gyorsan jövök :wink:

Titti
a lombikkal úgy állunk, hogy találtak nálam egy cisztát (előrébb írtam róla), és most ezért kihagytunk egy ciklust, hátha kiürül magától. Addig a lombik áll. Ha nem ütül, műtét...nem akarok ezzel sok időt vesztegetni :wink:

Puszi mindenkinek :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


sziasztok

Kagylo:nekem közvetlen elötte valo nap kellett be mennem az altato dokival beszélni,mivel nem aludtam bent ,ezért adott 3 gyogyot meg két szurit amit este a páromnak kellett beadni!kösd az ebet a karohoz te is hogy csak a mütét reggelén mész be!hidd el egy éjszaka is elég ott,mert én láttam a sok abortuszost,mivel őket nem hordágyon viszik fe,igy mindenki tudta hogy aki a saját lábán megy fel,miért megy oda,és szivbe markolo!ugyhogy ebben hallgass rám,csak aznap reggel menj be!!!jo?
p.szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi: holnap megyek megbeszéljük a továbbiakat. azt mondta átnézi a leleteimet és eldöntjük hogy lesz-e műtét. Még nem biztos, mert az elzáródást megnyitotta az átjárhatóságival. Igen az Istvánban volt a vizsgálat. (én erről a cseppről nem sok jót olvastam)

Betty: hányadik lombik után jött elő a ciszta? cisztaüzőt küldök neked. fáj is?

kagyló: köszi az infot, nekem valószinűleg a petefészek gyulladástól alakult ki az elzáródás.

Timi
titimee
 
 


Timi
a 2. után. nem, nem fáj,, eleinte pé. szerűen szurkált, de azóta nem.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!

Ma megyek nőgyógyászhoz, majd este benézek! Voltam tegnap az urológusnál, azt mondta, minden rendben van. Ez tökjó, mert amióta kivették a merevítődrótot múlthéten, megint elkezdett fájni odabenn. De azt mondta a doki, hogy nem a vesétől van, az teljesen egészséges. A sebem állítólag nagyon szép. Hát, elég bordó a vonal és van egy kis dudor is, de tényleg nem olyan gáz. A laparos sebeim is ugyanolyan bordók.

Szóval, ma délután megtudom, hogy lehet-e babával is próbálkozni! Urológus szerint igen, nőgyógyi áldását is szeretném...
Mondjuk, ha most összejönne nemsokára, akkor karácsonyi baba lehetne, talán nem kéne kiszúrni szegénykével... Na de tökmindegy, legyen tényleg ez a legkevesebb...

Szilvi, tudok szerbül, ha be tudod szkennelni a tájékoztatót, lefordítom neked!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat, akkor legalább 1.5hétre kérek helyettest.
Hogy miért kell mennem? 1,5éve nem jön a babó. Páromnál minden rendben-sőt a doki rég látott ilyen jó eredményeket :D -volt egy kis genny a spermájában, de az már ki van kezelve. Nálam is úgy tűnik nagyjából minden rendben, hormonszintjeim jók, de valamiért mégsem pontos a ciklusom. A doki tanácsára az elmúlt félévben hőmérőztem, és bár néha 23,néha 35napos volt a ciklusom pé-m mindig volt. Sőt most már felismerem az előjeleit, így elvileg tudom mikor van nálam a ciklus közepe. Szóval most már "csak" az a kérdés hogy átjárható vagyok e, illetve nincs e valami kürt, vagy egyéb rendellenesség. Nyíregyházán fognak műteni, itt senkinek nem csinálnak HSG-t hanem egyből lapar van.
Ja! Amikor a dokit kérdeztem hány nap múlva mehetek dolgozni azt mondta akár már a 3. napon!!! De gondolom neki még nem volt műtéti sebe... :D

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


sziasztok csajok!

Timi:ird majd meg,hogy mit mondott!Én is nemrég voltam nála,de minket elküldött pszihologushoz,meg a páromat andrologusshoz,ő február 17-én megy a vizsgálatra,holnap ha megjön az én hormon leletem akkor,majd ha minden megvan kell hozzá menni megint,és azt mondta hogy szertne mégegy inszemet!majd meglátjuk!

Kagylo:akkor kitartás,már nem sok van hátra!i

Manguszta:örülök,hogy igy gyogyulgatsz!de akkor mitől fájhat nem mondták,?szerintem szépen elfog majd mulni a sebed,az enyém csak most kezdett leesni!

Ahugika:ne higyj a dokinak harmadik nap ép,hogy csak jol leszel nem is értem ilyet doki hogy mondhat meg után nem igazán szabad még emelni sem egy hétig legalább!én a helyedben 2 hétre iratnám ki magam!Te akkor ezzel a korházzal jol jársz mert egybe kötnek neked mindent hsg+lapar,nekem külön csinálták!
p.szilvi
 
 


Azt mondták, esetleg csontfájdalom (menjek a reumatológiára, a nyanyák közé :-) ). Voltam ma nőgyógyinál, látott egy tüszőt és azt mondta, akár terhesség is lehetne belőle, ha rágyúrunk! Úgyhogy rágyúrunk! :oops:

Aztán, lehet, hogy szimplán csak elvástak az ízületeim a nagyműtét utáni fekvésben, meghát nem nagyon mozdultam ki itthonról az elmúlt 6 hétben. Remélem, csak ettől van a fájás.

Ahugika: laparos sebbel a 3. napon még a varratok is benned vannak, minden lépésnél, levegővételnél, moccanásnál húzódik mint állat, pisilni kimenni is kínszenvedés. Ja, tud az ember emaileket olvasgatni az ágyban fekve, de szerintem tkp csak ennyire futja az erőből...

A doki ezt orvosi szempontból mondta... ha esetleg elmennél a 3. napon dolgozni, nagyon alacsony a rizikója a fertőzésnek, a belázasodásnak, bárminek, amivel visszajutnál a kórházba. De ez távolról se azt jelenti, hogy meg is bírod csinálni. Én nem bírtam. A 3 napon még járni is alig tudtam. Majd a varratszedést követően: akkor rohamosan elindul a javulás.

Juteszembe, a hasi műtétem után 10. napon volt varratszedés (asszem), és akkor is azt mondta a doki, hogy már lehet babával próbálkozni meg mehetek uszodába. Persze ez korántsem lett volna életszerű kivitelezni...

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok lányok!

Kinél mi ujság?

Kagylo:?
Betty?
Manguszta?
Titi?
ahugika?
p.szilvi
 
 


Sziasztok!
Nálunk semmi változás. Várom a pé-m, de miért ne pont most késne?? Ma vagy holnap kellene lennie, de eddig még semmi jelét nem mutatja. :?
Egyébként egyedül voltam hétvégén, párom otthon anyóséknál, csak nekem most nem volt idegzetem ott lenni. Úgyis egész nap barkácsolgatnak, készítik elő a kaptárakat a méheknek, én meg mit tébláboljak ott?? Vagy ugye maradt volna a fiúk a műhélyben, én meg anyóssal a konyhában verzió, de valamiért ehhez nem igazán volt kedvem :lol:
többiek?

Évi
Kép
Kép
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


p.szilvi írta: én láttam a sok abortuszost,mivel őket nem hordágyon viszik fe,igy mindenki tudta hogy aki a saját lábán megy fel,miért megy oda,és szivbe markolo!ugyhogy ebben hallgass rám,csak aznap reggel menj be!!!jo?


Ez kórházanként változó lehet... Nekem a polipműtétemnél, a baba elvesztése utáni műszeres befejezésnél is (pedig dőlt belőlem a vér...) és a laparműtétnél is a saját lábamon kellett felmennem. Szóval, nem mindenki abortuszos...

Voltam nőgyógyásznál, megadta az engedélyt a babagyártáshoz! Azt mondta, hogy a hasi sebem teljesen oké, kibírja azt is, ha holnap teherbe esem (adná az Ég!!!), összehegedt, amennyire szükséges. Bár még ronda bordó, de úgy tűnik, ez már csak szépészeti kérdés :-) Szóval, rajtunk nem fog múlni! :oops: Bátorított is, hogy ez tesz jót majd az endometriózisnak, és csak annyi volt a kitétel, hogy azonnal telefonáljak, ha összejön, és nagyon mosolygott, azt hiszem, extramód oda fog figyelni. Bár eddig se volt panaszom a dokira :-)
Szép vasárnapot!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Betty: mikor mész dokihoz ultrahangra?

Szilvi: pszihologus jó ötlet, énis sokszor gondoltam már arra, hogy elmegyek agyturkászhoz. A Nők lapjában volt egy cikk a meddőség pszichológiai okairól.

Csütörtökön voltam dokinál akkor mny: 7mm és volt egy pár tüszőm 17,8mm volt a legnagyobb, persze a jobb petefészkemben. kaptam tüszőrepit és próbálkoznunk kell. Következő hónapban inszem és ha három hónapig nem esek teherbe akkor lapar (szerinte nem hydrosalpinx, de biztosat csak műtét után tud mondani)

manguszta: ez nagyon jó hír akkor ma már lehet próbálkoznotok? mikor lesz pé-d?

Timi
titimee
 
 


Sziasztok, csatlakozom Mangusztához :wink:
Nálunk is laparnál is, rtg-s HSG-nél is,cisztaműtétnél is, sőőt, még petesejtleszívásnál, és embrió transfernél is mindenki a saját lábán megy be. Aki tud menni, azt nem viszik ágyon. Nálunk ez van.


Titti
Én holnap megyek igen, Uh-ra.
ha azt mondja a doki, hogy semmi változás, és műtét, akkor én ott is szándékozom holnap maradni tehát cuccal megyek, mert akkor nem autókázunk fölösben annyit másnap is...
Csak mert holnap leszek 10 cn-en, és 14cn. (pé) előtt meg kell, hogy legyen a dolog.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Titimee,

Volt egyszer egy méhszáj polipom, és bizonyos óvatos, de megalapozott elképzelések azt súgták, hogy akár lelki alapon is lehetett... merthogy akkor a munka miatt nem volt szabad teherbe esnem, de nagyon vágytam rá, így a szervezetem növesztett valamit, ahova tudott... Se előtte, se azóta (lekopogom) nem volt polipom. Szóval, a meddőség mögött is simán állhat lelki ok, sőőőőt!

Hát, a nőgyógyász ráadásul látott most egy tüszőt, és azt mondta, rajta, de gyorsan :oops: A ciklusom teljesen bolond, mert most kb 20. napon vagyok, és most érik tüszőm? A nyáron voltam várandós (sajnos elment a baba), akkor pedig a ciklus 8. napján jöhetett össze, ahogy utánaszámoltam... Szóval fogalmam sincs, mikor van pé-m :-D Mikor hogy...

Kép
manguszta
 
 


sziasztok csajok!

Megjött a hormon eredményem,egyből megnéztem a neten,hogy jo vagy rossz?de nem tudtam eldönteni,igy most azt szeretném kérni,ha tudtok akkor segitsetek kommentálni a dolgot jo?
LH:9,86 U/L
FSH:7,02 U/L
Prolaktin:134,0 mlU/L

A ciklusom 4.napján vették le a vért!
szerintetek?

most szerdán meg megyünk az andrologushoz apával,nem tudjátok ott mennyit kell várni az eredményre,mert ez nem egy sima sperma vizsgálat lesz hanem teljes kép,vagy mit mondtak???
p.szilvi
 
 


Szilvi: a laborleletemről másoltam be neked. folliculáris fázist nézd. ott van a referencia érték. úgy látom a tiéd mindegyiken belül van.

Kép


Manguszta: akkor apára fel :) sajnálom hogy elment a babád. nekem tavaly januárban volt missed ab-om.

Timi
titimee
 
 



Nem kell műtét :D
Most van a jobb petefészekben 3 tüszim (arra majd repesztőt adnak, gondolom én) 24mm-es, egy 16mm-es, és még egy, azt nem mérte le, mert kisebb volt. Mnyh.: 7,6 mm.
Már holnapra be is jelentkeztem a lombikos klinikára, 11cn.-i UH-ra, és ha minden jól megy, ebben a ciklusban mehet is tovább a projekt 8)
És a furcsaság az egészben: eddig mindenféle homeopátiás sz@rt megettem, teákat ittam, méhpempőztem, csak hogy jó vastag legyen a mnyh. Most, hogy nem szedek semmit,több, mint 1 cm-rel vastagabb a 10cn.-en :shock: (múltkor 12 cn.-en volt 6,4mm)
Úgyhogy most nem fogok "vastagítani" semmivel. Hisz jobban nő ez magától, nem kell neki semmi.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


sziasztok

Timi:köszi,én is ugy látom,hogy minden oké :wink: legalábbis!
csak azt nem tudom,hogy akkor meg miért,nem sikerül a babo?mert ebbe kezdek már bele bolondulni néha ugy érzem,hogy minden jo és mégsincs babám :cry: veled minden ok?

Betty:ennek,nagyon örülök,hogy igy álltok,ez tényleg boldogság :lol:,igen igazad van ha za ember nem szed semmit,akkor változik valami,és mikor tömi lagát,marad minden a régiben :?: :!: kiérti ezt :?: :roll:

Kagylo:mi a helyzet?
p.szilvi
 
 


sziasztok csajszik!

Ma képzeljétek voltunk andrologusnál,vettek vért a páromtol és megérdeklödtük,hogy milyen vizsgálatokat csinálnak?mert ha olyat amit a lombiknál akkor nem kérjük,erre meglepődtem a válaszon mert annyira alaposan át nézik,meg a spermát is hogy se inszemnél,se lombiknál nem nézik ugy mert nincs rá olyan számitogépes müszer amivel azt tudnák biztositani,aztán meg viszgálta apát :oops: bevallom kacagtam mert ilyen vizsgálatot még nem láttam,mondjuk szegény páromnak nem volt olyan humoros mint nekem :lol: de hát ez van,most legalább nem engem vettek elő :P Néznek genetikai vizsgálatot meg még valamit,ez került 42000ftba,és akkor mondtuk na jo most volt elég,mert mást nem csinálunk már évek ota csak adjuk ki a pénzt :cry: és semmi eredmény.kicsit felhuztam magam rajta,de hát ezt kell elfogadni,nem?

Amugy hogy vagytok?
p.szilvi
 
 


sziasztok
p.szilvi
Privi ment!

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


kagylo
remélem megkaptad!
p.szilvi
 
 


p szilvi

Köszönöm, válasz ment!!! :D

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


szia Kagylo!

na mi ujs?mesélj!
p.szilvi
 
 


Sziasztok!

Szilvi: mi újság? mikor lesz meg a párod eredménye? képzeld nekem meg ugrott az inszemem mert talált a bal petefészkemben dermoid-ot. úgyhogy most mindkét oldalam gázos, valószinűleg műtét lesz belőle. Nem volt valami közlékeny, hiába kérdeztem hogy mi az amit talált. Úgyhogy legközelebb a párommal fogok menni. Érdekes, hogy csak olyankor tud válaszolni a kérdéseimre. Kicsit kezd elegem lenni abból, hogy semmit nem hajlandó mondani úgyhogy bejelentkeztem a Budai Meddőségi Központba is, de csak májusra kaptam időpontot.

Timi
titimee
 
 


Szia Timi!

Az elég gáz, ha nem mondja, meg, hogy mi van - gondolkodsz esetleg az orvosváltáson? Mármint, a BMK-ban keresel új orvost, vagy oda konzultációra mennél?

Kép
manguszta
 
 


Szia Manguszta!

Ez már a második nőgyógyász akinél járok, nem szívesen váltok, de ha nem lesz a következő alkalommal együttműködőbb akkor újragondolom. A budaiba azért jelentkeztem be, mert ha úgy alakul akkor műtét után egyből szeretném megpróbálni a lombikot, főleg ha kiveszik a jobb petevezetőmet (amit nagyon nem szeretnék). Konzultáció lesz májusban.

Neked hogy alakul a ciklusod? Meggyógyultál már teljesen?

Timi
titimee
 
 


szia Timi:

Igen ez nála felettébb érdekes,mondjuk én nem tudom milyen ha kettesben vagyok vele mert a párom mindig velem van és ő a kérdező biztos,és van egy olyan fellépése a drágámnak hogy ha nem kapja meg a kellő választ akkor mérges lesz,ugyhogy ebben sajna nem tudok véleményt mondani,csak sajnálom ahogy veled viselkedik!reméelm nem lesz vészes a dolog amit talált!különben az micsida amit talált?és mitől lett?Nekünk március 23án kell mennünk a leletért.addig mi is várakozásban vagyunk.
p.szilvi
 
 


Igen, már teljesen, illetve kapok még antibiotikum-kúrát bizonyos baktériumfertőzés miatt, ami eddig még nem takarodott ki a szervezetemből. Volt bennem egy kettősség, mert nagyon-nagyon akarom már a gyereket, de mégsem lenne jó antibiotikum alatt teherbe esni. ezért bevallom, egy kicsit megkönnyebbültem, amikor múlt hónapban megjött...

Most úgy tűnik, egy napot késik, de a ráutaló jelek szerint valszeg ez a hónap is kiesik. Nem is baj. Lehet, hülyeség, de az antibio mellett azt is számolgattam, hogyha most jönne össze, akkor szerencsétlennek Karácsony körül volna a szülinapja, az meg mekkora kitolás már a gyerekkel :oops: . Szóóóóval, egy hónapot még szívesen várok, utána meg Projekt ezerrel!

Kép
manguszta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: