Új privát üzeneted érkezett!

szivesen.

Kép
keti25
 
 


Sziasztok!

Volt valakinek lapar után vérzése? Mert én egy kicsit vérzek. De tényleg nem nagyon, csak amikor elmentem wc-re.

Köszi előre is.
Szilvi
szilvia80
 
 


szia szilvia80!

én napokig véreztem lapar után. de ez normális, azt mondta a dokim.
surmi
kockasfulunyul
 
 

 
 

Surmi!


Köszi szépen a választ. Közben abba is maradt a vérzés hála..
Csak elég nehezen múlik ez a pár hét szex nélkül...
Neked hatásos volt a lapar???

Szilvi
szilvia80
 
 


Sziasztok!

Csajok, ha van még itt valaki... Szeretnék kérdezni valamit.. Nektek a lapar után mennyidőre jött meg a mensitek? Mert nekem lassan öt hete volt a műtét, de még semmi. Tesztem persze ------

Tisztára ki vagyok, hogy nem is használt a lapar...

Köszi előre is .
Szilvi

Kép
szilvia80
 
 


Sziasztok!
Nekem már régen volt a laparom,hat éve,mert endometriozisom volt azért nem estem teherbe.És utána még egy évig....de most már három csodaszép kis fiam van!
Szilvia a mütét után nekem is nehezen jött meg a menzesz és utána minden honapban össze-vissza,lassan állt vissza a "normális".Miért volt lapar?
garykata
 
 


Kata!

Köszi a válaszod!
PCO miatt volt a műtét. Meg körbenéztek odabent... De szerencsére átjárható vagyok, meg mással sincs gond. Viszont most sem akar rendbe jönni. Két napja volt barnázásom (nemolyan kevés), de azóta megint semmi.

Meg szabad kérdeznem, hogy hogy sikerültek a fiúkák? Spontán, vagy segítséggel?
Gratulálok Neked hozzájuk!

Szilvi

Kép
szilvia80
 
 


Szilvia80!

Nekem 3 éve volt egy laparom, szintén PCO miatt(+ nálam is körbenéztek), és rá 6 hétre jött meg először. Utána már beállt a ciklusom, 30-33 napra.
Lehet, hogy ez már nem is aktuális, de nyugodj meg, szerintem minden ok lesz, én szurkolok.
ranita1979
 
 


Bocsi, ez még lemaradt.
3 hete szintén volt egy laparom, úgyhogy most én is várakozó állásponton vagyok.
ranita1979
 
 


Sziasztok!


Nekem februarban volt laparom,es rendesen megjott utanna.
A mutetet ugy csinaltak,hogy eppen megvolt a menstruaciom.
Szerintetek ez normalis?? Semmit nem talatak,atjarhato vagyok,de azota nem erzem a peteeresem,es elotte mindig ereztem!
Ha vki tud vmi okasat,nagyon koszonom!
szulita
 
 


sziasztok leanykak,

Most csatlakozom ehez a topichoz, mivel nalam is lapar lesz esedekes, ahogy a SOTE-n sorrakerulok.

Megmondom oszinten, a rezgo nyarfalavel hozzam kepest egy levaliumozott, belassult oszi-legy. Osszefoglalva: felek nagyon!

kerek szepen batoritast:)

sünciboglya
 
 


Szia Sünciboglya!

Ebbe a topikba már nem jár senki, de véletlen megláttam, hogy írtál.
Nekem 2* volt eddig laparom, nem vészes, de tényleg. Ne félj tőle. Tudom, könnyű ezt mondani, mert én is féltem, de miután túl voltam rajt csak annyit kérdeztem, hogy ennyi volt az egész?
Miért kell neked?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


A lapar nekem sem fájt hiszen altattak....utána kicsi vérzés, ennyi. Kórházi tartózkodás 3 nap volt. Menszeszem utána normálisan megjött.
Rtg-s HSG-m is volt, inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas, de állítólag akinél van elzáródás, ott egy kicsivel kellemetlenebb...de ezt csak hallomásból tudom.

Nem nagyon szaggatjátok szét ezt a topicot...csak gondoltam leírom én is a tapasztalatomat:wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki, nekem is laparom lesz két hét múlva, ciszta miatt.

A hasi sebek mennyire fájnak utána? Gondolok itt arra, hogy ha köhögök, akkor fáj-e majd (és mennyire; nemrég estem át influenzán és baromira köhögök még mindig, és sajnos elég rosszak a légutaim, egy-egy kehes nyavalya nálam hónapos krahácsolást jelent...). Meg a cipőfűzőt mennyire lesz kalandos bekötni, leülni-felállni, hason aludni mennyire utána bír majd az ember, ilyenek. Érzékeny lesz-e a seb a gyógyulás után, időjárásváltozásra, ilyesmire...?

Köszi, ha válaszoltok!

Kép
manguszta
 
 


Szijja megtaláltalak :!: :)

De már priviben megírtam.... :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Manguszta
megvolt már a laparod :?:
Elvileg eltelt azóta kb. 2 hét....majd írd meg milyen volt, és mi lett az eredmény :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Halihó!
Ma jöttem haza a kórházból. Komplikáció volt, nem a műtét miatt, hanem találtak valami más kiszednivalót is, így 3 órásra nyúlt a műtét és alig kúszom-mászom még. Majd a napokban jelentkezem, most még csak fekve írok... De jól sikerült a műtét, csak nagyon megterhelő volt/még mindig az egy kicsit. Annyira aranyos vagy, hogy eszedbe jutottam! Jövök vissza pár nap múlva, jó?
Puszi!!!

Kép
manguszta
 
 


Manguszta
persze, hogy eszembe jutottál :!:
Sajnálom a komplikációkat, de akkor az a lényeg, hogy tudták korrigálni ami nem volt odavaló.
Nagyon ügyi vagy :!: :D , pihengess, gyógyulgass, és majd jelentkezz, ha jobban leszel :!: :wink:
Puszó :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia!

Itt vagyok, megjöttem!
Szóval, vérhígítót hála Istennek nem kell szednem, viszont a hosszas "nagytakarítás" miatt kaptam még odabent egy drain-csövet, és nehéz volt azzal közlekedni, felkelni, mozogni, annyira bugyborékolt a hasam tőle. Meg, amikor kivették, na, hát majd be...-tam. Sokkal rosszabb, mint a gyomortükrözés, bár csak egy pillanatig tart.

Aranyosak voltak a csajszik a kórteremben. Mind egykorúak voltunk és hasonló problémákkal kerültünk be, ezt nagyon értékelem a klinikában, hogy odafigyelnek erre.

Igyekszem gyógyulgatni. Elég megterhelő volt a műtét, meg a drain is, felkelni se tudtam még másnap, csak nagyon-nagyon erőltetve. Most már itthonról lábadozom... édes otthon... :D

Veletek mi újság?
Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Manguszta
nagyon örülök, hogy már sokkal jobban vagy...hát én nem úsztam meg, mikor ott voltam, és engem műtöttek, csak úgy váltogatták mellettem egymást az abortuszosok :evil: :twisted:
Nem volt jó érzés...


Én csütörtökön megyek UH-ra, 6 cn.-en.
Szedek mindent, nyomok mindent, aztán nemsokára punkció :D

Pussz :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szió!

Akkor mi most megúsztuk... bár, nem ítélem el az abortuszosokat igazán... Lehet az ember buta. Csak aztán tanuljon is belőle.

Volt a kórteremben egy lány, sajnos ő is a sorstársunk volt. Vele beszélgetve iderült, 5-ünk közül már sajnos hármunknak volt vetélése, szóval, sajnos egyáltalán nem ritka eset... De mihelyt lehet, ráállunk a témára. Nekem még nem mondta a dokim, mikortól lehet, de a szomszéd, szintén laparral műtött lánynak csak egy hónapot mondtak... reménykedem!

Szúrjad csak, amit kell, aztán, Nektek is hajrá! :oops:

Puszi!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Lányok, sziasztok!

Volna egy kérdésem, hálapénz... Tudnátok priviben választ adni?
Ezer köszönet!

Kép
manguszta
 
 


Betty, mondd, neked vettek szövettani mintát a laparműtéten?
Nekem most derült ki, hogy hiába várom az eredményt, merthogy nem vettek mintát. :twisted: Pedig a zárójelentésben az volt, hogy jelentkezzem az eredményért. Habár, ezek a zárók amúgy is annyira semmitmondók, gondolom, csak kinyomtattak egy sablonszöveget.
Nem mintha a szövettani eredmények nagyon mélyenszántóak lennének... Várni kell rájuk egy csomót, aztán úgy hangzik, mintha összecsapták volna...

Kép
manguszta
 
 


Manguszta
nálam nem volt szövetmintavétel, nem is mondták, hogy vesznek...
Most elolvastam a zárómat, de abban sincs ilyen.
Szal most nem tudom ...

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Köszi, hogy megnézted!
Múltkor azt mondta a doki, hogy hát látták, hogy az az, csak azt hittem, terel... Szóval lehet, hogy tényleg nem szoktak mintát venni, ha szemre megállapítható, hogy mi az...

Kép
manguszta
 
 


sziasztok,bocsi a zavarásért nem tudom van e itt még valaki?de sajnos ugy néz ki most már biztos hogy engem is megműtenek,nagyon félős vagyok szintén:(az lenne a kérdésem hogy igaz e ?hoogy:műtét előtt kapunk beöntést?altatás alatt felhelyeznek katétert?(mentsenek meg tőle)?meddig kell bennt maradni?csak altatással végzik?mennyibe kerül ez?köszi a válaszokat:)nekem január 26ára adtak időpontot az István korházba,nincs semmi bajom idáig csak nem sikerül a baba és azt mondta a doki hogy benézz a pocimba :roll: és a legfontosabb kérdés:mivel én akkor már mensi előtt leszek egy héttel hogy néznek e Hcg hormont?mert mi van ha pont akkor sikerül a baba?vagy inkább ne nagyon reménykedjek?ultrahangot csinálnak elötte?ne hari a sok kérdést csak kicsit be vagyok rezelve:) :( köszi a válaszokat csajok!!!
p.szilvi
 
 


Szia Szilvi :!:

Ha látom, hogy van mozgás, akkor be szoktam nézni :wink:
Nem adnak beöntést, de viszont ki kell váltanod egy olyan szert a gyógyszertárban előtte (most nem jut eszembe a neve), amit előtte délután kell meginnod (nagyon édes, csokis íze van, kicsit szar) a kórházban, és az majd kitisztít az este folyamán. Nekem azt ajánlották, hogy aznap ne sokat egyek, és nem lesz olyan hasmenésem. Így is tettem, és kb. 3x mentem el wc-re...szal nem vészes egyáltalán.
Altatás alatt raknak katétert fel, de azt te nem érzed, max. utána kicsit kellemetlen a pisi.
Én előtte nap mentem be, másnap volt a műtét, és harmadnap reggeli vizit után jöttem haza.
Csak altatással végzik ezt, én is csak attól féltem, meg is kérdeztem a dokit, hogy nem érdekel ha fáj, de nem lehet-e csak érzéstelenítéssel :lol: azt mondta, semmiképp, ez altatásban megy.
Ez elvileg tb-re megy, legalábbis nálam úgy volt, úgyhogy ha adsz csúszópénzt, csak annyiba van.
Nem értem, hogy miért menszi előtt végzik, sztem erre kérdezz rá, mert direkt úgy szokták csinálni, hogy menszi utáni napokban, még a peteérés előtt, azért, hogy nehogy az legyen, amit mondasz...szal ezt nálad nem értem. Nekem a 10 cn-en volt.
Előtte nem csinálnak uh-t.
Ha még van kérdésed, nyugodtan tedd csak fel :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty nagyon szépen köszönöm ,hogy ilyen gyorsan tudtál nekem válaszolni.nagyon félek,ezt én sem értem hogy miért akkor csinálják?az asszisztens a telefonba ezeket meg sem kérdezte!hogy mikor mensizek meg egyebek,csak az Ekg,meg a tüdő röntgen.É szoltam a dokinak,hogy nem szeretném a katétert inkább a bilibe pisilek azt mondta hogy jó ha igy akarom??mert én sok rosszat hallottam rola.És sajnos nemrég megkaptam a laborpapirjaimat és a fehérvérsejtjeim száma 15,a megengedett meg:4 és a laphámsejtem is 15 a megengedett meg :2 ez a vizeletemben van ami nem jo jel sajna mert valahol van egy gyulladásom és attol félek hogy a petefészkembe?neked miért kellett a lapar?lett utána babád?mi már nagyon szeretnénk!szerinted ez a mütét segiteni fog?köszi ,hogy segitesz!!
p.szilvi
 
 


Szilvi

Hogy segíteni fog-e, az attól függ, van-e gond valamelyikőtökkel alapban :?:
Párodat vizsgálták már :?: Neked milyen lett a többi eredményed :?:
Mint látod alul a vonalzómon, mi több, mint 3 éve próbálkozunk, nálunk sajna apagondok vannak a spermiumszáma/mozgása rettenet gyenge, úgyhogy most volt 8 napja a második lombikom.
Nekem ehez kellett a vizsgálat, mert lombik előtt mindenkinek megcsinálják, kell hozzá. Nálam nincsen semmi gond elvileg.
A műtétem tavaly áprilisban volt, szeptemberben meg csináltak egy sima rtg-s HSG-t is. Akkor jelentkeztünk be lombikra, nálunk csak az a megoldás.
Azt mondják, ha nincs gond, egy átjárhatósági után símán teherbe lehet esni, mert a kontrasztanyaggal átmossák végülis a petevezetőket, és a spermiumnak utána sokkal könnyebb dolga van. Nem egy olyan lányt ismerek, aki abban a hónapban fogant, amikor volt az átjárhatóságija :wink:
Mióta próbálkoztok :?:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betti!
Páromat csak ugy vizsgálták mikor voltak az inszemináciok,ennyi.
A többi eredményem állitolag jo?de a dokim arra a leletre mondja amit még 2 éve januárban csináltak?szerintem valami nem jo?már jártam természetgyogyásznál is,ő azt mondta hogy sárgatestelégtelenségem van,adott egy doboz bogyot,hogy szedjem,hát én szedem!Mi 2 éve probálkozunk,én 28 éves vagyok a párom 38 és már nagyon szeretnénk!!Hát te is sok mindenen keresztül mész látom ,hogy sikerüljön,lombik.azt hogy csinálják?fent vagy közbe mikor ültetnek?nem fáj?hány éves vagy?mivel foglalkozol?
p.szilvi
 
 


Szi
akkor most nem értem..nektek volt már inszemetek :?:
Mert ha igen, előtte kellett csinálni a dokinak átjárhatóságit neked :o az nélkül nincs inszem.
Ha 2 éve csináltak utsóra vizsgálatokat, akkor már ideje újakat "beszerezni" :wink:
A lombikot úgy csinálják, hogy kapok injekciókat, gyógyszereket (attól függ, mennyit, hogy milyen protokoll van), és 2-3 naponta UH követés van, hogy a tüszőket szemmel tartsák. Aztán a ciklus közepe felé, amikor érettek a tüszők, megtörténik a leszívás :arrow: ez altatásban megy,(közben párodat hívják produkálni) aztán pihensz, hazajössz.Közben ők megtermékenyítik a petesejteket, amennyi van, és másnap kell telózni, hogy mennyi kezdett el fejlődni, osztódni.
Akkor azt is mondják, mikor lesz a visszaülti (2-5 napig ültetnek vissza), én mindkétszer 2 db. 5 napos embrit kaptam vissza.
A beültetés kb. 5-10 perc, és olyan mint egy rákszűrés, tehát semmi.
Ott nincs altatás sem.
Én 32 leszek, férjem 37 .
Most nem dolgozom, nem is igazán tudnék olyan helyet találni, ahol ennyit elengednek a vizsgálatok miatt :roll:
Májusban becsődölt a bolt, ahol voltam, mindenkit menesztettek, azóta nem dolizom.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty!
Igen nekünk már volt 3 inszemünk de elötte megkérdezte mielőtt belevágtunk az inszem sorozatokba hogy mivel kezdjük az inszemmel vagy a laporoszkopiával?én mondtam,hogy legyen az inszem elöször,megcsinált hármat de nem jött össze sajnos:(
De majd ha most megyek a műtétre megfogom neki mondani hoy csináljon egy labor vizsgálatot is mert az már jó régi,és fogok szólni neki hogy nézzen mütét elött hcg-t is.vagy szerinted ne szoljak,?
mert ő olyan doki aki keveset beszél és nem szereti ha betegek okosabbak nála!!!félek:)
p.szilvi
 
 


Hát ha menszi előtt akarja csinálni, akkor mindenképpen kérdezd meg a hcg dolgot :!:
Még ilyet nem is hallottam hogy inszemet csinálnak átjárhatósági vizsgálat nélkül :shock:
Na de a lényeg, hogy ne félj, nem kell...meg hát ha cidrizve mész oda, akkor még rosszabb...csak nyugi :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty!köszi a gyors válaszokat mondjuk a nyárfalevél hozzám képest kutyakaka.és neked mikor lesz legközelebb lombikot?te nem érzed néha ugy ,hogy belefáradtál ebbe az egészbe?akkor honnan meritesz erőt?mert nekem néha nagyon nehéz,hogy öszinte legyek és tudod mi a legnehezebb mikor megkell mondjam a szerelmemenek,hogy megint megjött:(((ez van sajna,csak kiváncsi vagyok hogy ki hogy tudja feldolgozni ,hogy én vagyok csak ilyen lelekis?
p.szilvi
 
 


Nem, dehogy csak te vagy lelkis, mindenki az :!:
Igazából én a spontán sikertelen ciklusokat már úgy megszoktam, hogy a nega tesztek már szinte a mindennapjaimhoz tartoznak :lol:
Ha egyszer pozi lesz véletlen, akkor fogok elfehéredni igazán, mert olyant még nem láttam :lol:
Azt mondom, nekem az első másfél év volt a legnehezebb, akkor voltam kiborúlós, és ne szóljatok hozzám legalább 3 napig, mert kaptok a pofátokra, semmit nem ér az életem típus.
Aztán mindig a körülöttem lévőkön, leginkább a családomon vezettem ezt le, holott tudtam, hogy ők az egyedüliek, akikre számíthatok és mellettem állnak, bármi van.
Egy ilyen alkalommal leültem, és végiggondoltam mindent. És arra jöttem rá, hogy azzal, ha ideges vagyok, kedvetlen, kiborult, azzal csak a magam, és a körülöttem lévő embereknek ártok, meg persze a projektnek, és minden csak sokkal rosszabb lesz, ha ezt teszem.
Aztán akkor megráztam magam, és fölálltam hatalmas erővel. Attól a ponttól röhögök piri szemébe mikor megjön, mert tudom, és hiszem, hogy egyszer úgyis én nyerek :!:
Ha nem most, akkor később...de nyerni fogok :!:
Az első lombikomban rettenetesen bíztam, 100%-ig hittem, hogy sikerült...azóta a hosszú idő óta azon a napon sírtam el magam, amikor megbetegedtem lombik után...nagyon szomorú voltam....nem egészen 1 napig :!: :)
Most, hogy sikerült e ez, még nem tudom, de ha nem, akkor megyünk tovább, és most már sírni sem fogok, és bánkódni sem miatta...1 percig sem....mert még mindig van remény :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty!jó hallani illetve látni amikor valaiknek ekkora ereje van én most vagyok azon a ponton,hogy ki vagyok borulva de teljesen és ugy érzem ez már a kapcsolatunk rovására fog menni mert a párom még jobban ki van tőle,mint én ,És tudod sokszor ezért ő üresnek érzi magát és ilyenkor sok mindenen elgondolkozik én meg ilyenkor mindig félek hogy már nem ugy szeret mint régen ő mondja hogy nem igy van de ha hallanád,most pont ma este mondtam neki,hogy ha már nem akar tovább engem elmehet nyugodtan és mindneki megy a maga dolgára erre az volt a válasz hogy mennyire fog sajnálni engem mert érzi hogy én mennyire szeretem és mondtam neki hogy ez ne legyen akadály,dehogy én őt félre értem és hogy nagyon szeret,tudod most vagyok ott hogy nem tudom már mit higyjek én ugyanugy akarom ezt a gyereket mint ő de nem könnyiti meg a dolgom,jó mondjuk nekünk más miatt is fáj eléggé a fejünk és tényleg olyan reménytelennek tünik ilyenkor minden?érted amit mondok?ne haragudj,hogy ezt igy rád zuditom de ki kellett hogy jöjjön.nagyon szomorú vagyok most,de rettentően,elis köszönök inkább,jó éjt neked
p.szilvi
 
 


Szilvi
Nagyon rosszul teszed, amit teszel. Pont erről beszéltem. Én is ugyanilyen voltam. Én is rázúdítottam mindent saját magamra, és legfőképp a férjemre.....nem szabad :!: Mert akár tényleg rá mehet a kapcsolatotok is. Mindketten egy ügyön vagytok, mindketten ugyanúgy szeretnétek, hogy megtörténjen végre veletek is a csoda...de ha hónapról hónapra rávetíted a párodra a sikertelenséget, holott ő sem tehet róla, mint ahogy te sem, hogy a természet megint nem jól működött. Ilyenkor egy kicsit magadban fordítsd meg a kockát, és képzeld el ugyanazt a helyzetet fordítva....ugye milyen rosszul esne neked is :?:
Csak menjetek előre, higgyetek benne, mert ez nagyon fontos, és garantálom hogy meg fogjátok kapni a kisbabátokat :wink:
Ülj le egy nyugodt percedben, és gondolj végig mindent erről az egészről....rá fogsz jönni, hogy tényleg nem kéne tönkretenni azt, ami jól működik...
Egy a lényeg: senki sincs ellened, csak a természet, az ellen meg nem tudsz tenni semmit sajna...de ha büntetni akarsz, őt büntesd, ne a párodat...

Remélem érted, mit akartam írni :wink:

"...s amikor a pillangó megmozdítja a szárnyát, fuvallat száll az egész Föld körül. Amikor porszem esik a földre, az egész bolygó egy kicsit súlyosabb lesz, és ha lábaddal toppantasz egyet a Föld kissé eltér a pályáról. AMIKOR NEVETSZ, KÖRBEN TERJED A VIDÁMSÁG, MINT TÓBAN A VÍZGYŰRŰK, és amikor szomorú vagy, sehol senki sem lehet igazán boldog...."


"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty!Igen szó szerint igy van amit leirtál,csak kicsit forditott témában sokszor,a párom jobban ki van borulva mint én,tegnap este már odájig fajult a dolog hogy lemondom a mütétet,és nem csinálom,befejeztem,tudod mi 2 éve vagyunk együtt elöttem ő nős volt 18 évig,de nem sikerült a baba ott sem,ezért váltott részben,nekem ezért is ennyire stresszes mert alig várja már hogy apa legyen csupán 10 éve vár rá,és valahol ezért nekem sokkal nehezebb,mint másnak mert alig várom,hogy boldoggá tudjam őt tenni,mindig megbeszélem oda fent a nagyfönökkel,hogy csak most utoljára segitsen és többet nem fogok kérni semmit,de ő mindig megtagadja valahogy?:)érted?én is erre várok már egy ideje,hogy valaki azt mondja nekem hogy anya!mint a tesomnak,neki van egy gyönyörű kislánya és rendesen szerelmes vagyok abba a gyerekbe!leirni nem tudom mennyire szeretem őt!ő az ikertesóm,egypetéjű ikrek vagyunk ő is sokáig várt mig anya lett,aztán egyszer megtörtént a csoda amikor nem is számitott rá mert már le tett rola.ő nem járt orvoshoz megsehova mindig azt mondta,hogy majd eldöntik az égiek.Most is lehet babás lett,és tudod mit mondott nekem hogy ő szivesen lemondana rola az én javamra ,hogy inkább azt a kis csodát ami benne van az bennem legyen,érted amit mondok?most ebben a pár napban kicsit lehangolt vagyok ne haragudj ezért de 2 napja van nekem is piri:(de különben egy jó kedű és jó szivű vagyok,amit ki is szoktak sajna használni:(te viszont nagyon aranyos vagy és ritka jó szived van neked is ,mert meg van a magad baja és mégis másokba öntesz lelket a párod nagyon büszke lehet rád:)és egy ilyen lombik sokba kerül?sok gyogyot kell szedni?
p.szilvi
 
 


Persze Szilvi, értek minden szót, amit leírtál.
Nem tudtam, hogy a párod már az előző párjával is próbálkozott...
Hát 10 év, valjuk be, nem kis idő :roll: sajnálom.
Egyébként neki milyen spermium eredményei vannak :?: Mert az fura, hogy az exszel sem jött össze.
Persze csak ha publikus.
Nagyon nagyon rendi a tesód, hogy odaadná a babát...
Az az igazság, hogy ez az egész helyzet, amiben egy meddő pár van, ezt csak olyan érti meg, aki benne van/volt maga is.
Kívülállók abszolút nem tudnak ebbe még belegondolni sem, hogy ez mekkora dolog, milyen idegfeszítő várakozás, mennyi munka, mennyi lemondás, elkeseredés, és persze pénz :roll:
De úgy látszik, nekünk is az van, mint nektek: valamiért odafönn ezt megvonják tőlünk :roll: a kérdés: miért :?: Hisz nem csináltunk semmi rosszat soha, a gyerekünket úgy szeretnénk, mint egy anyatigris, nem pedig úgy, aki esetleg mindjárt megkapja, és valójában nincs is szüksége rá/tisztelet a kivételnek.
Ha csak a lombikot nézzük, akkor a gyogyik, injekciók, vitaminok durván 105.000. ft-ba kerültek....ha utiköltséggel együtt nézzük (mert mi másik városba járunk, kb. 70 km), akkor minden második nap kell mennünk uh-ra, oda-vissza 140 km. fúúú, hát ezt igazából nem is számoltuk. Összesen cca. 200.000.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


szia Betty!Hálistennek a párom spermája kitünő legalábbis az orvosok ahánynál jártunk mind ezt mondta,tehát a baj bennem keresendő de az volna a legjobb mert legalább velem lehet kezdeni valamit?!Különben amit még nem mondtam el hogy nekem 9 évvel ezelőtt volt egy terhesség megszakitásom sajna tul fiatal voltam és még tanultam,buta és meggondolatlan,vákummal vették el,de azóta nem telik elnap hogy ne gondoljak rá és ne bánnám:(csak a baj az volt,hogy még anyagilag se álltak ugy a szüleim ,hogy megtarthassam az első nagy szerelmemtől volt 2 évig voltunk együtt és ahogy lenni szokott miután kijöttem a korházbol szakitott velem egy lány miatt,igy jártam mondjuk a mai napig joba vagyunk és mikor erről beszélünk akkor mindig elmondja hogy mennyire sajnálja hogy annak idején nem adta meg ezt nekem mert akkor most nem szenvednénk,persze én már minden vizsgálaton át estem és ez miatt nincs baj oda bent inkább szerintem a hormonokkal?!legalábbis a doki ezt mondta!hsg-m is volt szép átjárható vagyok.De neked sem könnyű amint látom de nagyon szurkolok hogy most sikerüljön neked!mikor lehet majd megtudni az eredményt?mikor tesztelsz?párod mivel foglalkozik?mert neked tudnék egy otthon ülős internetes melót ha van kedved?
p.szilvi
 
 


Persze, ha itthon tudom csinálni, és még keresni is lehet vele, miért ne :?: :wink: Majd írd meg, mi az.
Férjem egy virágnagykerben dolgozik a raktáron tesz-vesz a virágok között. Most biztos azt mondod, húúú, de jó neked, akkor tuti mindig hoz virágot...hát nem, mert nem annyira szeretem őket :oops: mármint szép, meg minden, de 2 nap, és a kukában végzi, úgyhogy én inkább a "maradandó" ajikat szeretem, amiket el tudok tenni emlékbe esetleg.
Szomorú a történeted, és csak elképzelni tudom, hogy mardos ilyenkor az önvád, és a megbánás, a szokásos "ha ezt előre tudtam volna, másképp csináltam volna az egészet" eset.
De túl könnyű lenne minden, az egész élet, ha előre tudnánk mindent igaz :?: Kár, hogy nincs mindenkinek egy sorskönyve, hogy mi, és mikor fog történni....könnyebb lenne minden. De mint mondtam, ez túl egyszerű is lenne.
Ma csináltam tesztet, és érzem már piri előszelét is, úgyhogy sajnos megint nem sikerült.
Majd beszélek a dokkerral, és megyünk tovább.....nem adjuk fel :!:
A cél előtt járunk már, kár lenne feladni :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia Betty!Tehát a tesztes sajna nega lett?talán mégis változik valami nem?lehet még nem mutatja ki?Én ugy voltam terhes hogy csak a 10.héten vettem észre mert megvolt.hiztam és nem birtam a szagokat,igy jöttem rá.Helyileg melyik településen laktok Somogyban?Mi sokat járunk arra a munkánkbol kifolyolag mert van egy vállalkozásunk és most szálltam be egy uj,és nagyon jó üzletbe,és annyi embert vehetek be amennyit szeretnék,ha gondolod neked is elmondhatnám.van msned?skypod?Igen én sem fogom feladni,csak ez a műtét aggaszt nagyon!félek az altatástol?tudod ilyenkor jönnek a rém képek,inkább nem sorolom mert csak frásztkapok :shock:
Igen valamit elkövettünk,de nem most hanem szerintem elöző életünkben,de netán-talán majd egyszer nekünk is sikerül???sokszor álmodom gyermekekkel,és azt mondják,hogy amit sokáig elképzelsz magad elött az valóra is válik,és tudod mi van mindig előttem a pozitiv teszt,és hogy-hogy mondanám el a drágámnak?Különben én is igy vagyok a virágokkal mint te,szeretem ,de nálam is két nap és annyi neki,szegénynek.
p.szilvi
 
 


Szia Betty!Tehát a tesztes sajna nega lett?talán mégis változik valami nem?lehet még nem mutatja ki?Én ugy voltam terhes hogy csak a 10.héten vettem észre mert megvolt.hiztam és nem birtam a szagokat,igy jöttem rá.Helyileg melyik településen laktok Somogyban?Mi sokat járunk arra a munkánkbol kifolyolag mert van egy vállalkozásunk és most szálltam be egy uj,és nagyon jó üzletbe,és annyi embert vehetek be amennyit szeretnék,ha gondolod neked is elmondhatnám.van msned?skypod?Igen én sem fogom feladni,csak ez a műtét aggaszt nagyon!félek az altatástol?tudod ilyenkor jönnek a rém képek,inkább nem sorolom mert csak frásztkapok :shock:
Igen valamit elkövettünk,de nem most hanem szerintem elöző életünkben,de netán-talán majd egyszer nekünk is sikerül???sokszor álmodom gyermekekkel,és azt mondják,hogy amit sokáig elképzelsz magad elött az valóra is válik,és tudod mi van mindig előttem a pozitiv teszt,és hogy-hogy mondanám el a drágámnak?Különben én is igy vagyok a virágokkal mint te,szeretem ,de nálam is két nap és annyi neki,szegénynek.
p.szilvi
 
 


Pontosan Kaposváron lakom.
És te? Melyik városban?
Remélem nem ilyen piramisépítő lépjél be, és sokat kereshetsz játék...mert azokat utálom :lol: meg fizess be ennyit, aztán majd nyugdíjas korodra jó lesz minden :lol: :lol:
Nincs sajna sem msn, sem skype évek óta nincs feltelepítve, mert nincs rá szükségünk.
Tényleg csak 10 hetesen jöttél rá :shock: :?:
Addig nem is teszteltél :?: Vagy nem mutatta :?: Az, hogy megjött közben, már nem újdonság, anyu a bátyámmal mindvégig menstruált, míg a bátyus meg nem mozdult :wink:
Nem, én már nem bízok benne, mert úgy sokkal rosszabb lenne, inkább megyek tovább agyban is, nem szeretek leragadni, és toporogni a sikertelenségben, mert az nem jó :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia Betty!Én budapesten lakok.Képzeld ma vissza mentem a háziorvoshoz a leletekkel tudod a fehérvérsejt,igy ujra kell mennem tenyésztésre és megadta az ekg-ra a beutalot,elmentünk,megvizsgáltak és közölték velem,hogy valami nem jó és szerdán kell mennem sziv ultrahangra,jo mi?csak a rossz egymás után,itt tartok most.valami zörejt hallottak de olyan ,hogy ki kell vizsgálni,mondtam a doki nőnek aki persze nagyon aranyos,és kedves volt,hogy miután megultrahangoztak mi legyen és mondta nekem ,hogy soron kivül be mehetek hozzá.Sajnálom,hogy nem sikerült,most ez a lombikod sem,nem baj majd a következő!!!!az már tuti siker lesz,te mondtad,hogy egyszer ugy is te nyersz!!!!én is igy vagyok vele!Adod belém a leleket!és mikor mész a következőre?ez mennyi időt vesz igénybe?
p.szilvi
 
 


Húú, szívprobléma az nem jóó..
Drukkolok, hogy renben legyen minden :!:
A fagyis lombik egy ciklust vesz igénybe, tehát szinte semmit. A stimus ciklus többet, ha long protokollt kapsz, akkor másfél ciklusnyi idő, de ha short-ot, akkor ugyanúgy egy ciklus.
A stimus hónapom novemberben volt, dec. 1.-én volt az első transfer. 12.-én meg is jött piri, és egyből mehettem is abban a ciklusban a másodikra, ami 29.-én volt, és fagyis. Még van egy fagyis duónk, és ha most megjön piri, akár ebben a ciklusban is mehetnénk értük, de szívem szerint most egy ciklust kihagynék...majd a dokitól függ, mit mond.
A fagyis beültinél nem kell kihagyni semmi időt, a stimus ciklusoknál viszont 3 hónap, mire újra indulhatsz.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia.Hú ez nekem kicsit bolnyolult,fagyis ciklus megilyenek,nem nagyon értem,de gondolom te egyből tudtad,hogy mit mikor kell,őszinte leszek remélem én nem fogok idáig elérni!és sikerül majd spontán,mert biztos idegörlő lehet mindig ez a tudat,hogy ott van vagy nincs ott?én tudom mert mikor volt az inszemem,akkor ugyanezeket gondoltam!Amugy minden oké?jól vagytok?és meg jött már?
p.szilvi
 
 


:wink: Igen, egyébként jól vagyok, piri még mindig nem jött, a menszis tünetek is elmúltak már. De van egy tippem, hogy csak az utro nem engedi, hogy megjöjjön.
Jöbő héten majd beszélek a klinikával, és megkérdezem, mi legyen.. :?: Mert most én is tanácstalan vagyok.

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 


Szia,Én is szedtem utrot az nekem is kihuzta 5 napot késett,már én is reménykedtem,de sajna csak odáig tartott.Remélem neked viszont baba miatt kerülgeti a forro kását,hányingered nincs?vagy valami tünet?kiváncsi vagyok mit mondanak??
Te hallottál már olyanról,hogy valakinek akkor legyen peteérése mikor menstruál?vagy hogy valakinek kétszer van egy honapban?én nehezen tudom elhinni??és a kobor petesejt az tényleg fokozza a hcg szintet?mert képzeld el nekem áprilisban volt egy pozi tesztem elmentem a dokihoz és azt mondta hogy a petefészkem termelhet hcg-t mert levették a vért és 1,2 volt a szint,tudom hogy az semmi de akkor hogy lehetett és hogy pont akkor csináltam tesztet?szerinted?
p.szilvi
 
 


Nagyon ritka esetben van menszi alatt is peteérés :wink: Hallottam már olyan esetről (összesen kettőről, úgyhogy nem sok), hogy menszesz alatt esett teherbe.
Úgyhogy igen, létezik ilyen is.
Az több esetben is előfordul, hogy valakinek 2x van egy hónapban, de olyan is van. Nekem egyetlen egyszer volt, 2 nap külömbséggel, de itt a bneten is többeknek volt már ilyen.
A hcg a szervezetben csak akkor van, ha baba van, vagy ha kaptál előtte hcg szurit. Én nem is értem, mit mondott a dokid...petefészek nem termelhet tudomásom szerint hcg-t :shock: :?: :!:
Pozi teszted hányadik dpo.-don volt :?: Mert inkább egy korai terhesség lehet az oka, ami menszesszel együtt ürül, de már esetleg mutatja a teszt. Legalábbis sztem. Vagy nem értettem jól a kérdést :?: :wink:

Nincs semmi hányinger, már most este megint rákezdett a meg fog mindjárt jönni című sorozat, úgyhogy nem bízok már a csodában....majd a következőben :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
betty615
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: