Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Leírtam a nagy bánatomat arról, hogy megint egy nem sikerült hónap van mögöttem. Ti erről, hogy gondolokodtok? Hogyan élitek meg? Mit lehet ellene tenni?
Írjatok!
Cili
cili
 


Szia Cili!
Mint mar tegnap is irtam, fel a fejjel! Igaz mogottunk meg nincs annyi probalkozos ido, de a homersekleti gorben teljesen lent van. Eselyet sem latom, hogy legyen valami. Pedig tobb okbol nagyon jo lenne, ha osszejonne.
Nekem is nehez, foleg azert mert Martin elsore osszejott.
Moni
Moni
 


Szia Moni!
Ma már jobb a kedvem, habár a hasam változatlanul nagyon görcsöl.
Párommal megbeszéltük, hogy sebaj új ciklus, új próba... most ő tartja bennem a lelket. Az andrológustól a héten kap időpontot. Drukkolj nekünk!
Én is szorítok nektek.
Szia!
Cili
cili
 

 
 

Kedves Cili!

Én is nagyon rosszul éltem át azt amikor megjött, mikor annyira szerettük volna hogy teherbe essek. Sokat sírtam emiatt. Nálunk is a férjem tartja bennem a lelket. Már régen feledtam volna nélküle. Az a bosszantó hogy nem tudok változtatni rajta. Jön az újabb hónap várakozás, ami nekem mindig egy örökkévalóságnak tűnik. Még azt sem tudom csinálni hogy egy kicsit elfeledkezzek róla mert akár hova megyek mindenhol csak édes babákat látok. Ilyenkor üvölteni tudnék.
Én sem tudom mit kellene tenni.

Sziasztok!RÁGI
RÁGI
 


Kedves Rági!
Véletlenul se éld ugy meg, mint hiaba valo honapot!
Ne csak a babusra koncentralj-bar ez nehez -.
Szoritok nektek!
Zsike
zsiek
 


Sziasztok!
Hiaba hatarozom el en is nap mint nap, hogy nem gondolok ra, de ez lehetetlen. Mondogatom ugyan magamban, hogy orulj, hogy van mar egy, de ha az ember tobbet szeretne, akkor nehez letenni rola. Pedig tudom, hogy az lenne a jo, mert szinte 100 %-ig biztos vagyok abban, hogy lelki okra vezetheto vissza minden. Nekem egy het mulva kell megjonnie. De mar sokat fejlodtem annyiban, hogy nem azt varom, hogy ne jojjon meg, hanem azt, hogy megjon, es keszulok ra. Szerintem ez is valami.
Moni
Moni
 


Sziasztok!

Én is jó pár hónapot éltem már meg úgy, hogy reménykedtem talán ebben a hónapban sikerül. Ma teljesen el vagyok keseredve, bár még nem jött meg, de már érzem a görcsöket, amik nálam megelőzik a mensturációt. Próbálok minden egyes alkalommal nem gondolni arra, hogy esetleg most összejött, de valami mindig tartja bennem a reményt, és utána mikor megjön teljesen padlóra kerülök. Szerencsére elég hamar sikerült felállnom eddig, mert mindig az jutott eszembe, hogy majd most sikerül. De ahogy egyre több hónap telik el sikertelenséggel egyre nehezebb. Néha azzal vígasztalom magamat, hogy legalább annak örülhetek, hogy 28 napos ciklusaim vannak, mert előtte ez sem volt. Most, hogy ezeket így kiírtam magamból kezd jobb kedvem lenni. Köszönöm, hogy meghallgattatok.
Éva
Éva
 


Sziasztok !

Ma kellene megjönnie. Fájdogál a hasam , de egyenlőre még semmi.Nagyon megértelek titeket, Nekem is hasonló érzéseim vannak.Tudom, hogy nem vagyok terhes.Mivel a hőmérsékleti görbém nem mutat semmi jót.
Hát röviden ennyit.

Üdv.:Kati
Király Katalin
 


Sziasztok!

A korábban már kitárgyalt munkahelyi stressz miatt nekem megint előbb jött meg, éppen egy teljes héttel. Esélyem sincs a teherbeesésre. Azóta egy doki megosztotta velem azt az információt is, hogy hátrahajló méhem van, így nehezebb lesz teherbe esnem. Szóval ennyi. De szerintem ne keseregjetek, fő az optimizmus. Már tényleg kezdek nem gondolni a picúrra, (amúgy is van elég gondom, meg problémám mostanában, ) szóval, ha összejön, akkor annál nagyobb boldogság lesz.

Drukkolok mindannyiótoknak, meg egy kicsit magamnak is.

Üdv:

Niki
Niki
 


Sziasztok Lányok!
Itt mi mindannyian el vagyunk keseredve, ki több, ki kevesebb hónapja, de most egy vígaszunk azért lehet: ha tudjuk egymást bíztatni, ha tudunk egymásnak tanácsot adni, ha drukkolunk egymásért akkor csak sikerül, hisz egy a célunk: gyermeket szeretnénk.
Ismeritek a következőt?
...a vonuló felhők felett örökké kék az ég...
Próbálkozzunk! Egy tipp: véletlenül a kezembe került egy Maria Treben könyv, amiben azt írja le, hogy a Fagyöngy tea elősegítheti a megtermékenyülést. Tegnap este a patikában megvettem ezt a teát. A patikusnő csak sejtelmesen mosolygott...
Sziasztok, Cili
cili
 


Szia, Niki!

A hátrahajló méhed miatt ne aggódj! Engem is ezzel riogattak, mert nekem ERŐTELJESEN hátrahajló a méhem, ennek ellenére mindkét esetben a próbálkozás első hónapjában teherbe estem! Lényeg, hogy "akció" közben tégy egy kispárnát a csípőd alá, utána pedig feküdj hason pár percig.

Drukkolok nektek!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Niki!

Még valami. Anyukámnak és nővéremnek is hátrahajló a méhe, mégis már akkor teherbe estek, ha a férjük rájuk nézett... Szóval nem egyedülálló az esetem.

Erről egyébként a rendelő rovatban is találsz írást, a nőgyógyász válaszol részben.

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Niki!

Nekem is hátrahajló méhem van. Nekünk a 3. próbálkozásra jött össze a baba és most vagyok a 33. hétben. Nekünk azt ajánlották, hogy próbáljuk meg hátulról, és igy egyből összejött a várva-várt babánk. Utána ajánlom a párnát a fenék alá. Próbáljátok ki Ti is.
Sok szerencsét hozzá.

Szia
Magdi
Gallainé Magdi
 


Sziasztok!
Sajons én is összetörtem... nem is olyan régen. Pedig már...
Átjárhatósági következik. Jövő héten.
Kicsit félek, de a baba...
Nekem sosem mondták milyen a méhem - akkor azt jelenti normális? Szerintetek ebben az esetben melyik a jobb módszer? :)
Üdv: K.
Ui. Lehet, hogy a PG53 ablakocskájában lévő nyálminta egyik része azt mutatja igen a másik nem?
K.
 


Sziasztok!
K.!
Nekem is volt ilyen, es utana megcsinaltam huvelyvaladekkal. Es az nemet mutatott. :(

Cili!
Meg milyen okosakat olvastal? Ma en is veszek ilyen teat! Reszletesebben nem tudnal irni rola? Esetleg peteerest serkento tearol, vagy gyogynovenyrol nem olvastal? Nem szeretem a gyogyszereket! Lehet, hogy mint placebo fog hasznalni, de igy eggyel tobb dolog lesz, ami hitet ad!
Moni
Moni
 


Éva!

Leírnád nekem milyen jellegüek a menstruációt megelőző görcseid? Nekem is szokott lenni, kb négy nappal kezdődik előtte. Hasonlít a menstruáció alatti görcsökre, de enyhébb valamivel az erőssége és nem tartós csak rövid ideig tart.
Most viszont nem ilyen jellegüt érzek, hanem inkább valami nyilallás félét.

Kedves Mindenki!

Nektek milyen a tapasztalatotok?
Éreztetek már a menstruáció előtt görcsöket?
Azt olvastam hogy annak fáj és görcsöl nagyon a hasa menses alatt akinek endometriózisa van. Egy kicsit megillyedtem, mert nekem eléggé szokott fájni. Van olyan közültek akinek fájt a menses de mégis semmi gond sem volt a teherbeesésnél?
Nekem a derekam is fáj most. Ez valyon mit jelent?
Holnap kellene megjönnie.

Kedves K.

Én azt olvastam hogy a klasszikus hátulról póz a legjobb. Az állatok is indig ezt a módszert alkalmazzák és igen szaporák.

Sziasztok.RÁGI
RÁGI
 


Kedves Rági!

A görcseim nekem már a menstruáció előtt kb. 10 nappal kezdődnek és olyanok mint a menstruációs görcsök, csak gyengébbek, de minnél közelebb kerülök hozzá annál erősebbek és egy nap többször is jelentkeznek. Ezek a tünetek akkor vannak, ha a jobb oldalon ért a petesejt. Jelenleg a bal oldalon érik, és szerdán volt az első görcs, de nem volt vészes, tegnap viszont borzasztóan görcsöltem, legalább fél óráig, de eredménye még mindig nem lett. Most ebben a ciklusban kaptam Profasit és erről azt olvastam, hogy a beadást követő 36. órában reped meg a tüsző. Ha ezt vesszük alapul, akkor holnap, de legkésőbb holnapután meg kéne jöjjön, ha viszont a hőmérsékleti görbét nézem, akkor kedden. Nincs valami információtok erről a Profasi injekcióról.
Kedves RÁGI ha gondolod, és érdekel, hogy milyen kezeléseket kapok, nyugodtan írhatsz magánba is.

Sziasztok

Éva
Éva
 


Kedves Éva!

E-mail ment.

Sziasztok!RÁGI
RÁGI
 


Sziasztok Lányok!
Én most először írok a babanetre. Jó látni, hogy így összetartotok. Rám is ugyanaz vonatkozik mint Cilire. Ma megint megjött. Fáj is a hasam. Mi május óta próbálkozunk az első babával. Nem sieti el. Pedig már nagyon várjuk. Én is nagy csalódásként élem meg mostanában, amikor megjön. Sőt, nekem még össze-vissza is a ciklusom, és átlagban a 28-nál mindig több (32-38), így még esélyünk is ritkábban van. Nekem is sokan mondják, hogy ne gondoljak annyit rá, de hogy lehet nem rá gondolni, ha már annyira várjuk. Elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy javasol egy injekciós kúrát, amit a menses alatt ad be 2 naponta 2-2 ampullát, így előidézve egy tuti (?)peteérést, nagy esélyekkel, lehetőségekkel. Én kicsit megijedtem, tartok tőle, hogy ez egy drasztikus hormonális beavatkozás. Lehet, hogy még várnunk és próbálkoznunk kellene enélkül. Mi a véleményetek róla? Amiért ezt javasolta az az, hogy a ciklusaim ilyen össze-visszák, és lehet hogy gyenge peteérésem van, vagy nincs is. Nagyon csalódott vagyok, de jön a következő hónap, újabb reménnyel. Várom tanácsaitokat, véleményeteket.
Fran
 


Szia Fran!
Majus ota probalkoztaok --hat csuggedesre meg abszolut semmi ok!!!!
Eva: Profasit en is kaptam, es feszult tole a hasam, rajtam eredmenyesen segitett. Hol kapod? Hova jarsz babaugyben?
Zsike

Fran! Nem akarlak riogatni, de nezz utana, hogy a dokid tuti etr-e a " gyerekcsinalashoz+ es nem csak tomi beled a hormont! En sajna kaptam ugy valami szurikat, hogy semmi szukseg sem volt ra, es feleslegesen hormonizalt a dokinak nevezett szemely. Nem idegesiteni akarlak, csak ovatossagbol, nehogy ugy jarj mint en.
Ezugyben olvashatsz a Kismamaban is.
Zsike
 


A hátrahajló méhszáj miatt senki ne aggódjon. Én is teherbe estem, pedig a méhszájam miatt nem szedtem gyógyszert, hisz ugyse... (no meg naptár-módszer) Tévedtünk. Most már azt mondom, szerencsére. Mindenkinek fel a fejjel! Lehet, hogy nagyon sok energiával, de mindenkinek sikerül egyszer!
frideri
 


Fran!

Én ugyan nem vagyok érintett a témában, de sok mindent olvastam itt a neten. Ezek alapján véleményem szerint addig ne szedjél semmilyen gyógyszert, ne engedj injekciózni, amíg nem estél át arra vonatkozó vizsgálaton, hogy most akkor van-e peteérésed! Olvashatsz ezeken az oldalakon több módszert erre, háziakat is (lázmérőzés, PG53) meg ha jól tudom, UH-val tudják kimutatni.
Egyébként pedig kitartás, egy évnél rövidebb próbálkozás még nem indokol orvosi beavatkozást!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Egyertek Ildivel. En is aprilisig adtam magunknak idot, akkor telik el az egy ev. Igaz, hogy most dec.-ben megyek UH-ra, de meg hatra van a ferjem vizsgalata. Semmikeppen ne kapkodd el a gyogyszerezest Fran! Adj meg ,agatoknak majusig idot, lazulj el. Menj el az OCSK-ba, ahol segitenek.
Moni
Moni
 


Már vártam, hogy hazaérjek és megnézzem, hogy mi történt ma Veletek. Jól esik, hogy írtatok nekem. A kedvesemmel tegnap eldöntöttük, hogy kérünk időpontot az OCSK-ba. Ti már jártatok ott? Mit tudtok róla? Az injekciókat mi is kizártuk egyenlőre a kedvesemmel. Már csak az is furcsa volt, hogy a doki nem nézte meg a hormonszintjeimet, vérvétel nélkül javasolta a szurikat. Most lázmérőzök és megyünk az OCSK-ba.
Mit tudtok Lányok a macskák terhesekre való hatásáról? Van ahol azt olvastam, hogy nagyon veszélyesek, van ahol meg csak annyit írnak, hogy a macska alomhoz ne nyúljon a kismama, amúgy nem ártalmas a macsesz közelége a babára (a pociban). Veletek mi újság van?
Fran
 


bocsánat nem közelége, hanem közelsége
Fran
 


Szia Fran!
Csak a macskaalomhoz ne nyúlj, ha nem feltétlenül szükséges. De egyébként van erre vonatkozó vizsgálat a terhesség alatt, nekem a következő vérvételnél végzik el, pedig kutyám van:toxoplasma. Ha kimutatható, akkor is kezelhető. Nyugi.
Friderika
friderika
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni! Nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek illetve tegyünk a férjemmel együtt. Idén januárban kezdtünk el próbálkozni a babával, de még nem jött össze. Július óta kapom a különböző hormongyógyszereket és injekciókat megállás nélkül minden ciklusban. Volt hormonvizsgálat, vettek mindkettőnktől vért, és a férjem volt spermavizsgálaton. Most azon gondolkodunk, hogy esetleg elmenjünk-e a Kaáli intézetbe, van is időpontunk péntekre, de most kezdődött az újabb ciklus, és ebben a ciklusban az újabbfajta hormonkezelés. Nem tudjuk, hogy most ezt a hormonkezelést csak úgy egyszerűen abba lehet hagyni, vagy úgy menjünk a Kaáliba, hogy jelenleg ezt a kezelést kapom. Egyáltalán szerintetek ilyenkor érdemes már elmenni a Kaáliba vagy meg kell várni az egy évet. A mostani dokim azt mondta, hogy 1-2 évig lehet folytatni ezt a hormonkezelést, de én ennek a mellékhatásaitól azért nagyon félek.
Várom a tanácsaitokat.

Köszi
Éva
ÉVA
 


Sziasztok!
Macskak: En ugy tudom, hogy leginkabb az idegen macskak veszelyesek, ha mar regota nalatok van a cica, akkor nem. Es akinek regota van mar cicaja, az vedett a toxoplasma ellen, mert nagy valoszinuseggel atesett mar rajta eszrevetlenul. De mindenkeppen megkerdeznem a dokit pontosan.
Kaali intezet: Szerintem felesleges meg elmennetek, es en a hormonkezelest is korainak talalom. A nagy konyv szerint 1 evet kell mindenkeppen varni, es utana johetnek a hormonok, es ha ez sem hat, akkor ra egy evre az egyeb mesterseges dolgok. Errol olvashatsz a novemberi Kismama ujsagban. Az interneten is fenn van, a Babanet fooldalarol elerheto! Egyebkent az eredmenyeitek nagyon rosszak voltak, Eva?
Moni
Moni
 


Cili!
Boldog névnapot!
(Jól sejtem, hogy Cecília vagy?)
Fran
 


Sziasztok! 3 hóapja nem szedem a Tri-regolt, kezdhetünk próbálkozni?
Névtelen
 


HIV tesztet is végeznek a kismamán?
8 éve volt egy egyéjszakás kapcsolatom, amitõl azóta is aggódok. Már férjnél vagyok, és babát szeretnénk, de nem merek elmenni HIV tesztre!
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Ha visszatért a normális ciklusod, akkor próbálkozhattok. A gyógyszer kiürülése a szervezetbõl és a normál ciklus visszaállása egyénenként változó, van akinél 3 hónap elég, de van, akinél fél év sem. Ha még nem ürült ki teljesen a fogamzásgátló a szervezetedbõl, akkor is csak a korai vetélés kockázata nagyobb, mivel a fogamzásgátló jelenléte a megtermékenyített petesejt beágyazódását akadályozhatja, mivel hatására a méhnyálkahártya esetleg nem tud a kellõ vastagságúra növekedni. Én egyébként mindkét terhességemnél a fogamzásgátló (elõször Marvelon majd Femonden) abbahagyása utáni 2. hónapban teherbe estem, és komplikációk sem adódtak.

Sikeres próbálkozást kívánok!

A HIV tesztrõl sajnos nem tudok semmit.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Névtelen,

Mint már korábban is írtam, 5 éven keresztül szedtem TriRegol-t.Idén májusban befejeztem a szedését,és júniusban már terhes is voltam.
Én is féltem a "mellékhatásoktól",de több orvos is megnyugtatott,hogy nincs mitol félni.
A korai vetélés sem bizonyított,sot néha "erosebb" is lesz a terhesség.

Hédi
Hédi
 


Kedves Névtelen!
HIV-teszt ügyben ajánlom, hogy menj el vért adni, ott automatikusan megcsinálják és szólnak, ha gáz van!!!
Kata
Kata
 


Hello Mindenki!

Nagyon örülünk a férjemmel mert kisbabát várunk.
Úgy látszik felesleges volt aggódni. Apropó az aggódásról és a szüntelen babavárásról csak annyit, hogy valószínüleg nibcs nagy köze a teherbeeséshez. Én pont ebben a hónapban amikor teherbe estem aggódtam a legtöbbet, állandóan gyomoridegem volt, mindig csak a babára gondoltam és mégis összejött.
A hátrahajló méhrõl pedig annyit hogy nekem is az van.
Macska: Azt hallottam hogy a macska karmolás nagy veszélyt jelent a pocakban levõ babára mert a körme alatt olyan bacik vannak a mik a véráramba bekerülve bejutnak a baba szervezetébe és elég komoly betegségeket lehet tõlük szerezni. Ha nenm simogatsz idegen macskákat vagy a sajátodat nem ingerled fel, akkor nyugodt lehetsz tõlük.
Kedves Névtelen!
Nagyon som orvos azt állítja hogy a mai fogamzásgátló szerek abbahagyása után egyáltalán nem szükséges várni, sõt ha gyorsan akarsz babát akkor a szedés abbagagyása után minél gyorsabban próbálkozz mert akkor nagyobb az esély a teherbeesésre.
HIV tesztet biztosan végeznek, csak egy vérvétel, a babának nem árthat. Téged pedid megnyugtat.
Nagyon szorítok nektek.
Sok Puszi! RÁGI
Névtelen
 


Kedves RÁgi!

Nagyon gratulálok a kisbabához. Nem jött tõled mostanában semmi, nem vagyok biztos, hogy az elõzõ levelemet megkaptad. Szívesen hallanék még rólatok. Mi végülis elmegyünk a Kaáli intézetbe, tegnap felhívtam õket, elmondtam, hogy még nem próbálkozunk 1 éve, és kérdeztem, hogy ez esetleg kizáró tényezõ e, de azt válaszolták menjünk csak nyugodtan.
Mégegyszer szívbõl gratulálok!

Éva
Névtelen
 


Kedves Ragi!
Mikorra vagy kiirva? Nekunk is most jott ossze. Meg el sem merem hinni! Fel a fejjel mindenkinek! Elobb vagy utobb biztos sikerul. Mar irtam a medoseg topicba, hogy en 15 ev hazassag utan jottem ossze! Es ez 26 evvel ezelott volt! Es anyut mutottek mar elotte nogyogyaszatilag, es sehol nem volt meg a lombik program! Mindenkinek kitartast! Beerik az a gyumolcs!
Moni
Moni
 


Moni!

Hétfõ óta most olvasok elõször netet, szépen sorban, úgyhogy akkor én itt és most:
Nagyon-nagyon gratula!!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Móni, Éva!

Nagyon köszönöm a gratulációkat, nagyon jólesett.
Móni: gratulálok nektek is, örülök hogy a ti babátok is gyarapszik már a pocakodban.
A mi picink augusztus elején érkezik kb.. És a tiétek?
Éva: köszi a leveledet, továbbra is jelentkezem.

Sziasztok: Rági
Névtelen
 


Kedves lányok!
Olvasgattam a hozzászólásokat. Mi 3 évet vártunk az elsőre és már túl voltunk harmincon. Mindenféle vizsgálat megvolt és már akarták kezdeni a hormonkúrát. Ezt a feleségem nem engedte. ( Láthatólag én a férj vagyok.) S akkor hallottam a rádióban egy Gynevac nevű szerről, amely gyengített lactobacillus vakcina, amely a méh nyálkahártyájának baktérium flóráját rendezi. Mondanom sem kell a nejem 3 hónapon belül teherbe esett, s azóta van egy csodálatos kislányunk. A vakcina ismeretlensége annak köszönhető, hogy magyarok találták föl, magyarok próbálták ki és nincs mögötte nagy gyógyszergyártó konszern,mely nyomja pénzzel az orvosokat, hogy az ő terméküket használják mindenáron. A patikákban erősködni kell, hogy nézzék meg a kompjúterben, mert ott bizony benne van. Ártani nem árt, legfeljebb nem használ. Több mint tízezer alkalmazás után jöttek rá, hogy 50 %-kal nőtt a kezelt nők teherben maradásának az esélye. Eredetileg nőgyógyászati célból próbálták ki.
Azóta feleségem 40 éves barátnője is megszülte első gyermekét, 3! sikertelen lombikbébi program után.
Higgyétek el ez itt nem a reklám helye, de olvasva néhány kétségbeesett hozzászólást kötelességemnek éreztem leírni a mi esetünket.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Nagyon szépen köszönjük a hozzászólásodat! Mi is tudjuk, hogy ez nem a reklám helye, és reméljük, hogy senki nem fog érte reklamálni. De ha még van hasonló tapasztalatotok ilyesmirõl, akkor nyugodtan írd le. Vagyunk egypáran akik szívesen olvasnak és hallanak ilyesmirõl.

Még egyszer köszi
Hajni
Hajni
 


Kedves Nevtelen!

Nagyon kedves töled hogy leitad a tapasztalatodat.
Sziasztok: Ragi
Névtelen
 


Sziasztok!
Voltunk a férjemmel az Optimáli Családtervezõ Szolgálatnál (Bolgárkerék u.). Nagyon kedves emberek (akikkel találkoztunk). Nekem eddig szimpatikus amit csinálnak. Holnap megyünk hozzájuk vérvételre, és utána várjuk az eredményeket, illetve bõszen hõmérõzünk. Tartok tõle, hogy a hõmérõzéssel nem leszünk sokkal elõrébb, mert nekem változó hosszúak a cikluaink, de legalább elvégeznek egy csomó vizsgálatot rajtunk, és tanácsot is tudnak adni. Az elsõ alkalom kb. 1,5 órán át tart. Ebben van egy hosszú-hosszú kérdéssor, amibõl összerakják a családfát és annak jellegzetességeit. Mérnek vérnyomást (mindkét félnél), és én még aznap átestem a hüvelytisztasági vizsgálaton (épp egy kedves doktornéni volt ott). Még a vérvizsgálat van hátra mindkettõnknél, illetve a kedvesemnél az ondõvizsgálat. Az ondót itthonról is lehet vinni, az a lényeg, hogy 3 órán belül bekerüljön hozzájuk. A hõmérõzést 2 cikluson át kell végezni, és utána kell hozzájuk visszamenni. Amennyiben az eredmények indokolják, elvégeznek egyéb vizsgálatokat is, illetve beadják a szüksége oltásokat (ha kell pl. rubeola és toxoplazmózis ellen) és van náluk genetikai tanácadás is.És el kell kezdeni a magzatvédõ vitamin szedését is (1-2 hónappal a tervezett terhesség elõtt - bár ilyen alapon én már kb. 8 hónapja szedem). A felkészülés 2 hónapjában azt kérik, hogy a párok védekezzenek (mert hátha szükség van oltásokra a védettség kialakítása érdekéében).
Ti jártatok már náluk? És ha igen, mi volt a véleményetek?
Fran
 


Ne haragudjatok, a billentyûzetemen elég vacak az s betû, így emiatt néha furcsa szavak alakulnak ki a mondanivalómban.
Fran
 


Sziasztok Lányok!

Most járok itt elõször, és nagyon ujó érzés olvasni, hogy mennyire támogatjátok egymást, és segítitek a többieket jótanácsokkal.

Elõször is, múlt hónapban 10 napot késett a mensesem. Azt hittük, hogy jön a baba, kezdtük beleélni nagyon magunkat, és akkor "hideg zuhanyként" ért, hogy megjött :-(( Elmentem dokihoz, és kiderült, hogy egy ciszta miatt késett ennyit a mensesem.
Akkor tudtam meg azt is, hogy nekem is hátrahajló a méhem.De ez már annyira nem bánt, olvasva a fenti történeteket.
Ebben a hónapban sem jött meg a mensesem, éppen 8. napja késik, és nagyon félek, hogy majd megint megjön....Nagyon szeretnék egy kisbabát!De félek attól is, hogy esetleg újabb cisztám van. Még nem csináltam terhességi tesztet. Szerintetek mit tegyek? Ha néhány napot még késik, akkor csinálok egy tesztet....Jó ötlet?

Amúgy köszönöm a sok tanácsot, amit így virtuálisan kaptam Tõletek.Ha megjön, akkor azt hiszem, hogy kipróbálom a fagyöngy teát.

Mindenkinek sok sikert kívánok a továbbiakban!

Sziasztok!

Imola
Imola
 


Szia Imola!

A tesztek sem 100%-sak, valaki írta már, hogy egy hónapig menzesze is volt, de már rég terhes volt. A teszt meg negatív lett!

Amúgy mi van a fagyöngy teával? Én még nem hallottam róla. Elmondod?

Köszi,

Niki
Niki
 


Imola!

Szerintem a "korhazi" tesztek eleg biztosak. Hivd fel az orvosod es akar holnap reggel is mehetsz mar, es kiderulhet, mi a helyzet. Jobb tudni az igazsagot, mint bizonytalansagban lenni, nem?

Faline
Faline
 


Sziasztok!
Ezt a rovatot én indítottam el és nem hittem, hogy ekkora sikere lesz.
Köszönök minden hozzászólást, köszönöm a névnapi gratulációt ill. gratulálok a friss kismamáknak.
Látjátok azért a vonuló felhõk felett helyenként már kiderült az ég.
Az idõbeosztásom mostanában olyan, hogy ritkán tudok ide benézni, így arra szeretnélek kérni benneteket, hogy továbbra is támogassátok a többieket.
Magamról röviden annyit: most vagyok lassan a ciklusom végén. Szinte biztos vagyok benne, hogy az anyaságot most sem fogom megismerni. Pedig iszom a Fagyöngy teát...
Kedves névtelen aki a Gynevac-ról írtál!- kérlek írj le nekünk errõl mindent amit tudsz (hogyan jutottatok hozzá, ki írhatja fel, hogyan kell szedni, van-e valami mellékhatása stb. illetve arról, hogy nálatok melyikõtöknél nem mûködtek úgy a dolgok ahogy annak kellett volna stb.)
És még valami!- ha easetleg valamelyikõtök esetleg lapkiadással foglalkozna,akkor annak pedig azt üzenem, hogy érdemes lenne ennek a témának nagyobb teret szentelni...
Most elköszönök, mindenkinek a lehetõ legjobbakat kívánom és ígérem amint tudok jelentkezem.
Sziasztok!
Cili
Ui: segítséget kérek!!!Kép(- hiába írom be a jelszóba a nevemet és utána a jelszómat, mégsem fogadja el. Pedig én indítottam ezt az egész rovatot. Ennek mi az oka?
Névtelen
 


Niki!

Itt olvastam a fagyöngy teáról, hogy elõsegíti a megtermékenyülést. Én is itt hallottam errõl elõször.

Múlt hónapban is megjött 10 napi késés után, úgyhogy azt hiszem azt mindenképpen megvárom (még 2 nap).Izgulok nagyon! És reménykedem abban, hogy nem fog megjönni!

Sziasztok!

Imola
Imola
 


Imola!

Remélem én is , hogy összejön neked, mindenképpen írj, hogy mi van nálatok! Kíváncsian várom a fejleményeket!

Niki
Niki
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: