Új privát üzeneted érkezett!

krisz
kérünk sok-sok képet a túráról!!!
én avégén csak oldalt tudtam aludni. Már mindenem zsibbadt tőle, de máshogy nem ment.

fenci
nem emlékszem, Márk ezsi már a gyümölsöt? Most hogy álltok a tejjel, elég neki?
Vendég
 


fenci
na itt a válasz:) én se mindig szerettem egy fél krumplit megfözni- Bár én asszem a hust megföztem, azt fagasztottam le, és ahhoz csináltam neki indig vmi zöccccséget. Bár ugye akkor már 8-9 honapos volt
nálunk tegnap a felmosás volt a program. tudom, gáz, de ez is emlitésre méltó, naponta eccerüen nem lehet felmosni, mindig mászkál vki. Aztán majd lekardozzák nekem a felmosóvödröt :lol:
Vendég
 


princzikeeeeeeeeee!! de jóóó nagyon örülök,már nagyon megérdemeltétek!!!!!tünetek? :lol:

krisz! nagyon csini vagy!

susy! nagyon jóó h két nyelven beszéltek hozzá!!

mami! nagyon szuper fotók!!!!! :D

nagyon kevés időm van netezni :( ,úgy sajnálom és olyan nehéz megjegyezni mindent!

:oops:

igyekszem a menyasszonyruhámról is a képet elküldeni ígérem. :oops:
kerítést csiszolunk,festünk...új lesz az új háznál :) lehet h előbb kiköltöznek...juppiii
párommal viszont nem vmi fényes a helyzet mostanában,nagyon szomorú vok... :cry:

KépKép
dike
 
 

 
 

Csináltam azért mai is, de még nem erősödött be jobban, de nem is halványodott. Ha jól tudom, akkor 2 naponta duplázódik a hormon? Na mindegy....
Kép
Íme az elmúlt 3 nap termése :lol:

Aztán hétfőn kezdem el hivogatni szerintem a dokikat.

Dike
Igazából a mellem az ami érzékeny, de az lassan vagy 4-5 napja :roll: Más nincsen. :)
Remélem róka koma is elkerül majd... :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 


Hú milyen szorgos volt mindenki tegnap. Ezt a pajta perveziómat én inkább ma éltem ki. Nem azt mondom, hogy tegnap nem csináltam semmit, csak protörlés és proszívózás volt.
Ma meg főzök ezerrel, amit szerencsésen már befejeztem, közben a vendégek is megjöttek egy kis bográcsozásra :).
Eddig a mai teljesítményem:
- rakott zöldbab
- szilvalekvár,
- rumos szilvabefőtt :)

Na megyek, mert a végén még hiányolnának.
Szép napot mindenkinek :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 


Basszus a hétvége arra van, hogy kipihend a hetet, de a hétvégét mikor pihend ki???

Tegnap barátnőmék jöttek át, én főztem ebédet (én marha jó sokat, előétel -sajttekercs-, leves -tejszínes ubileves-, főétel -szerb rakott csirke-, desszert -sajttorta-...) Hulla voltam estére. 11 kor már aludtam, szerencsére Bende 6kor megébredt, de mellettem visszaaludt 9ig. :) Ennek eredményeképpen 2 helyett 4kor aludt el. :evil: Ma Anyóséknál voltunk délelőtt.

Lassan megint óraátállítás. Hogy én hogy utálom..............

Mami!!!! Díjnyertes kép ez tuti. :) Haláli. :D Bende sosem aludt el etetőszékben. :) Ma kivételesen abban evett, de azt hiszem Ő már soha többé nem fogja használni.

Princzike! Szép! Csak így tovább!!! :wink: Holnap is???? Fencikének is később mutatta ki... Hányadik dpo-n vagy?

Kataaaaaa, ne így ilyeneket, mert görcsberándul a agyomrom!!! Még nem akarok szülni (mármint most persze hogy nem, de 8 hét is pikk pakk elrepül és még neeeeeeeeeeeeee) Bár egyre nehezebb, de akkor is...
Kajára... Hát ilyen milánóiféléket sem eszik meg? Sültkrumpli? Bendének ezek a favoritok. Mindig mindenhol...

Fenci, fúúúú én is sokszor főztem meg előre Bendének. Sokkal praktikusabb Neked is és Neki is. :) Többet érsz Rá és valóban fél krumplikat kifőzni negyed cukkinivel... :) Ja és tök jól lehet így variálni őket... Én csíptem. Husit úgy csináld, hogy megfőzöd a csirkehusit, turmix és jégkockatartó. Mindig csak 1et kiveszel és pont elég a kajcsira. :) Ja ízesítesz Neki? Mármint gondolom só nem, de van sómentes bio vegeta. Én azzal fűszereztem mindig Bendusnak. :wink: Valamikor nem ugrunk ki a soroksári útra? Téli cuccok kellenek...

Krisz, csini!!!! :) Rajtad sincs ám felesleg! :wink:

Na szitaagy megy kelti a gyereket, mert este 11kor is itt fog még rajtam ugrálni! :roll:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Be is bizonyítom rögtön, hogy szitaagy vagyok... akartam írni, hogy szerdán 4Dre megyünk!!!!!!!!!!!! :) Már nagyon utolsó utáni pillanat, mert egyre kevesebbet lehet látni belőlük, egyre nagyobb az esély, hogy elforduljon és vissza se tekintsen... :lol: Meg Bendének sipőt veszünk, mert lassan kibújik a lábujja (meg hideg is Neki). Remélem találunk valami szépet (Ja Vicus, a Liliputi boltba megyünk, megkukkolom a rugalmasakat is. :D Meg a csizmákat is Bendének.) 12000.- körül lesz a cipő... :roll: :?

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Végül is nem kirándultunk ma mert anyós is késett egy órát a váltással, párom is hulla volt, nekem sem volt kedvem...lemondtuk.
Megnéztük inkább az F1-et és aludtunk is.Most meg összerakta párom a kiságyat, találtunk ugyanis csavarokat a héten egy bútorasztalos boltban. :D Én meg mosogattam, rendet raktam a konyhában, fürdőben.

Prnczike
Jó lesz ez! :D

Kép
vizkriszisback
 
 


Hali! :P

Princi!
én is úgy örülök nektek,olyan szívmelengető ilyen zebrákat látni :D mintha az enyém is csak most lett volna 2csíkos :lol: aztán már itt szuszog a kiságyában :shock: :lol:

Sleepin!
hű, én már vettem Lillának a Liliputiban kiscipőt. :oops: :lol:
képet feltétlen hozz a 4dről :lol:

Gröni!
gratula a fogacskákhoz :lol: édi lehet ahogy követ Dóra :lol: apa melóval mizu? :roll:
fiad h bírja a pestre járást? :roll:

Mamika!
szupiiiiiiiiiiiiiiiiii kép!nem fáj a hátam! :D na nem mondom, h nem érezni a 7 kilót :P
remélem a csöppjeid már nem betegek :)
apa + melóügy no comment........nem nooooormális :twisted: :twisted:

Dike!
de jó h előbb költözhettek! :D te apuskádat is seggberúghatom? :roll: 8) (enyémmel egyetemben) :evil:

Tünde!
szülinapi fotót nem hozol? 8)

Kata!
arra gondoltam, összefuthatnánk eccer vmi játszótérféleségen :roll: :oops:

Fenci!
áruld már el, miket kotyvasztottál Márknak? :roll: :lol: te adtál neki Sinlacot? :roll:

Krisz!
szép nagy pocak!vigyázz a kajával :lol:

mi anyóséknál voltunk a hétvégén :) volt csomó vendég, még amerikából is, mindenki fogdosta Lillát, de egy hangja nem volt, azt mondták egy kis angyal :lol:
Vendég
 


Na kicsit eltűntem megint :oops: most csak ezt az oldalt olvastam :oops:

Princzike
ebben a topikban is hurrááááááááá :D

Mami
díjnyertes fotó :D :lol:

Gröni
akkor van egy kis árnyékod :lol: :D szupi, hogy a foga panaszmentesen kijött :D

Krisz
hát rajtad csak a poci nő :wink: nem csoda, sokat kirándultok :P
hát ez a vízszintbe feljön a sav ismerős :? volt hogy nem is jött fel, de a torkomban éreztem , car volt , viszont szülés után elmúlt :D

Fenci
nekem anyu házhoz jött vigyázni manóra, míg takarítottam :P apa dolgozott hétvégén, mostanában ő takarított :P A konyha és fürdő maradt az én dolgom

Dike
na mi van, így esküvő előtt nem fényes a helyzet? :shock: biztos sok a stressz

Sleepin
én is megyek hozzád ebédre, tetszik a menüsor :lol:
ja, k--va drágák a ciipők :? én most lőttem teszveszen és vaterán occsóért :D igaz amíg nem megy, addig jó a használt, később már nemigazán jó, ha más kitapossa előtte

Vicuska
nekem Máté a névadón járt kézről kézre, de jól tűrte :D kiváncsi vagyok, hogy 5-6 hónaposan elkezd e félni az idegenektől :roll:
apa meló no komment. Még én is meglátom, anyagilag hogy bírjuk, de jövő szeptemberig gyeden aakrok maradni, hacsak nem apa melóhelyével lesz gond, mert akkor csere

Lecseréltük az autónkat, Máté keresztapja az autószerelőnk, és mondta, hogy megérett a cserére, mert 200 ezret hamarosan rá kéne költeni. Máté már vezett is az új brüm brüm-öt :lol: beültünk, és megnyomtuk a dudát :D tetszett neki a kormány :P Hát egyre érdeklődőbb, laptopon gépelni akar, újságot olvasni, kutyit dögönyözni. Kénytelen voltam már megengedni egy kis simit, mert nem bírt magával :lol: aztán utána kézmosás

Kép
gaby25
 
 


Nemrég tettem le Bendét, negyed 11kor hiába tentéztem Neki, Ő focizott bőszen. :shock: :lol: Azt hittem éjfélig nyomja majd. :)

Vicus, milyen cipőt vettél? Pedipedet? Nekünk az volt eddig, és a legjobb, amit a lábára adhatsz, így hidd el!!! :) Ja, persze hogy hozok képet!!! :)

Gaby, én is cserélnék autót, de Apa hallani sem akar róla. Ez kicsi. :( Idén úgy mentünk nyaralni, hogy egy doboz gyufa nem fért volna el és jövőre 1-el többen leszünk... :roll: Milyenre cseréltétek?

Nem tudom, mit akartam még... Megyek vízszintbe! Szép álmokat a Manóknak, a Pocaklakóknak, Anyukáknak, Leendő Anyukáknak na ebbe mindenki benne van! :D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin
A pediped cipő elsőlépéses vagy milyen? Drága?
Honda civic-et cseréltük, jobban mondva még eladásra vár, és Nissan primera lett véve, diesel és így kevesebb lesz az üzemanyagköltségünk :) sedan mindkettő, nissannak kicsit nagyobb a csomagtartója és 4 évvel fiatalabb, és több minden van benne, pl ABS és légzsákok, elektromos tükör. Lementek az autó árak, 670ezerért vettük, azt mondta szerelőnk, hogy ez nemrég még 1 milliós autó lett volna.

Kép
gaby25
 
 


Jó reggelt!

köszönjük a képdicsiket juhéj :)

tegnap este ugyanebben a felállásban (illetve beülésben ) hagytam őket vacsi után mig kimentem a fürdövizet csinálni apa meg a szobájukat rámolta, tehát nem voltak szem előtt. arra jöttem ki a fürdőből hogy Flóra a helyén van, Dani viszont az előszobában matat...kérdeztem apját miért vette ki, mondta ő bizony nem... :shock: nézem a biztonságio övet, kicsit laza de be van kötve...kimászott valahogy az átok és földet is ért kioponyatörés nélkül.... :shock: fogalmam sincs hogyan csinálta...még jó hogy nem lett baja
Vendég
 


Gaby, igen, tökéletes elsőlépéses cipő, ugyanis teljesen félbehajtható, "1 szál" (persze nem egy) bőr az egész, kézzel készített. Bende semmi mást nem tűrt meg soha a lábán. Később, mikor már járt, próbálkoztam Neki merevebb talpúval és olyannal, ami tartja a bokáját és nem... úgy ment benne, mint aki karót nyelt, nem hajlította a térdét. Nem hiszem, hogy ez egészséges lenne. Nyáron 1 féle szandált viselt el, az Rider volt, merthogy Pedipedből sajnos kicsi a fiús választék. :evil: Most ennek a cipőnek a nagyobb keményebb talpú változatát fogjuk venni. Csizmából pedig valószínűleg Shooshoos-t, ami hasonlót típus ezekhez. Drága. Sajnos. De én a lábán nem spórolok.
Ezek a Pedipedek:
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... size=s,m,l
És itt vesszük majd a többit is (Pediflex, Shooshoos).
Van amelyikkel vigyázni kell, mert ha magas a rüsztje, akkor nem megy bele a lába (olyat keress, ami tépőzáras felül!) Nekünk a Jake lb volt ebből és L-es, karácsonykor (nemegész 1 éves volt) még nagy volt, de mire használni kezdtük (télen azért vékony, amit mi választottunk) belenőtt. Most nőtte ki, de mostmár brutálisan. :)

Most 4 hós Máté, hát kezdjetek gyűjteni. :D

Ja és ami még érdekes, hogy bőr az egész, Bende mászott is benne a kertben, teraszon, mindenhol és nem mondom, hogy nem kopott, de sehol egy luk. :shock:

Mami, nekem Bende múltkor azt csinálta, hogy tudtam, hogy a hátsó teraszon van (nincs lépcső), nyuszizott, majd egyszercsak megláttam elől. :shock: Hát sokkot kaptam, hogy vajon hogy jött le, de aztán rájöttem, hogy úgy ahogy az ágyról, les*ggelt. :D

PRINCZI? Kérjük a mai +t! :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Reggel :)
Sajnos ma nem volt reggel időm netezni, így a ma REGGELI teszt elmarad. Igaz pozi, de biztos erősebb lesz holnapra, mivel éjjel kint voltam mosdón :) De még mindig pozi :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Csajok!

Most nagyon önzőn, akinek muszáj volt elapasztania a tejét, mit csinált? Sleepin, ha jól tudom, te babásan hagytad abba a szopit! Mit csináltál, hogy ne durranjon be! Nem is gondoltam volna, hogy ennyi tejem van még, reggel lucskosan ébredtem, de Dórának nem kell! Viszont cumisüvegezünk! Nem értem ezt a lányt! Gondolom ha két napja nem cicizik, akkor levált ugye, és nincs értelme tartogatnom, várnom, hogy majd újra elkezd szopizni!

Mami!

Nálunk Dóra az ágyból mászott ki! Nem értem, hogy csinálta, de nagy volt benne az akarat az biztos! Szerencsére azóta nem volt ilyen, remélem nem is lesz! Jó nektek, hogy magukra tudjátok hagyni őket! Dórához kell mindig minimum egy ember, ha egyedül van nagyon sír!

Sleepin!

Jól értem, hogy ezt csak rendelni lehet? Ha nem jó, mi van? Dórának elég érdekes lába van! Tépőzárasból jó a 21-es, többiből nagyobb kell, de abban meg elég érdekesen megy, úgy ahogy Bendétek is! Nincs valami boltjuk?

Na rohanok, mert rengeteg dolgom van!

Kép

Kép
gröni
 
 


gröni
hideget a melledre! borogatás, jég, és csak akkor fejd, ha nagyon feszül. magátol leszokott, nem fogadta el? Megjött? bár te véreztél eddig is, ugye? vagy csak nagylány lett :wink: de ha érzed, h csomós, masszirozzad és fejd ki annyira, h nem feszüljön. az elsö 2 nap biztos sz.r lesz, de remélem, nem lesz gond
Vendég
 


Kata!

Köszi! Mi eddig is fordítva működtünk ami a szopit illeti, hízás stb. Igen, magától. Nem értem! :roll: Viszont nem fáj a lelkem,(végre élhetek :oops: nagyon önző, gonosz vagyok? :oops: ) de rajta látom, hogy hiányzik az elalváshoz, de kiköpi! Meg nem jött, most múlt el, hál'Istennek, már épp ideje volt 30 nap után! :? Már gondoltam a Bromora is, van itthon egy egész dobozzal, de ha rájön a szopizhatnék, mégha nem is tejecske kell neki, csak cuppogni, akkor nem épp a legjobb ötlet, hátha csöppen a szájacskájába! Köszi mégegyszer!

Majd jövök, de az egész család dögrováson van! :( (lehet ez is a baja Dórának :roll: )

Kép

Kép
gröni
 
 


Haliho!

Na ma nem volt nagy a sürgés-forgás. Én is már fáradt vagyok, fáj már a szemem, megyek is alukálni.

Princzike :D Szép nagyon a sorozatod! Dokikkal beszéltél ma? :wink:

Kata :D Erre a húsos dologra én is gondoltam már, de akkor sem lenne időm a zöldet megfőzni hétközben. Meg úgy vagyok vele, hogy az öreg nénitől megveszem szombat reggel a friss zöldséget és gyorsan meg is főzöm. Ha nézegetem a hűtőben, akkor csak megpuhul, szar lesz minden gyümi-zöldség, azt meg már dobnám ki. Minden nap vásárolni meg nem az esetem.... :oops: Tejcsit érzem, hogy már kevesebb van, valszeg amiatt, hogy 1-el kevesebbszer szopizik már. :roll: Naponta 5x eszik, abból 4 szopi, abból 2x jóllakik és nem kell pótlás, a másik 2 után még kap hozott tejcsit. Viszont nem hízott semmit az elmúlt 1 hónapban.... :roll: Nem értem miért.... Mások ilyentájt kezdenek adni szilárdat, a tejcsi simán elég... :roll: :shock: Na mindegy... több szilárdat még nem akarok adni, csak szépen óvatosan. Tejcsiből sem tudom, hogy mennyit adjak, mert ha 50 ml-t adnék, utána sem sír, ha 150-et adok, azt is megissza. Ezen a drága Márkon nem lehet kiigazodni. Nála olyan nincs, hogy igény szerint. Ha valamit kap, elfogadja, ha nem, nem reklamál. :oops: :roll: :shock:

Csajok, Ti mennyi főzeléket adtok a kicsiknek? :roll:

Vicus :D Minden ebédbe teszek Sinlacot. Ebéd zöldség és most mág valami gyümi keverék. Például céklába banánt tettem, akkor jobb ízűnek tűnik. Most főztem brokkolit, karfiolt, krumplit, sárgarépát, salátát, céklát, petrezselymet, rizst, mellé alma, körte, banán. és ezeknek az össze-vissza keverékét raktam pohárba.

Gröni :D Leszokott a nagylány a ciciről? :shock: :roll: És akkor fejed és úgy adod neki? :roll:

Csajok, bocsesz, mennem kell, kifolyik a szemem.... :oops: :?

Jóccakát mindenkinek!
fenci
 
 


Ja, Sleepinke, mehetünk vásárolni valamelyik délután. :wink:
fenci
 
 


Gröni, igen, én szoktattam le Bendust ciciről, mikor beksözöntött Kistesó, de mi már 15 hónaposak voltunk akkor és 1 cici volt/nap, így nem durrant be miatta. Volt mikor pici csomót éreztem, azt csináltam, amit Kata is írt. Amit muszáj volt, kifejtem, többit hagytam, mert ha kifejed úgy érzi a szervezeted, hogy kell és termeli... De kap tejcsit vagy nem? Mármint cuclisból... Mert ha igen, akkor fejd és úgy add...
Cipő: Rendelni is lehet és van 1 db boltjuk a 2. kerületben, most megyünk majd, mert már nem merek Bendének rendelni, remélem minden van Nekik ott, fel lehet próbálni stb... ha nem jó, amit rendeltél, visszaküldheted nyugodtan, kicserélik (csak postaköltséget kell állni :? ) Szerda után okosabb leszek. :)
30 napig megvolt????????????? Vazze, keresd fel a dokidat...
Jobbulást a családnak. :(

Kata, mizu felétek?

Fencike, ha jól emlékszem, ekkortájt Bende kajcsija ez volt: Reggeli 9 körül cici, 11kor nagy pohár gyümi, 1kor kispohár főzelék + cici, 5kor Sinlac+cici és vacsi is cici volt Sinlaccal. Nem 100% hogy 6 hósan ez volt az adag, de így rémlik... Aztán jött vacsira a tejpép, uzsira a joghurt gyümölccsel, végül a reggelit váltottuk ki. Valami ilyesmi volt. Ok, felcsöröglek, Apa délelőttös a héten, de majd itthonhagyom pihenni. Ma füvet kellett nyírnia, mert már hosszú volt + holnap jönnek a kukások, vigyék is a zsákot. Én 2szer söpörtem levelet össze, de mintha semmit sem csináltam volna... :evil:
Márk egyáltalán semmit sem hízott 1 hónap alatt???

Várom a szerdát nagyon. :D Azt nem hiszem, hogy fejvégű lesz, nem éreztem olyan hűűűűűűűűűűű ez az volt-fordulást.... :roll: Pedig nagyon kéne... Na megyek is felpolcolom a s*ggem, hátha... :)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Jó reggelt! :)
Sajnos nincs most túl sok időm, de azt hiszem múltkor kérte valaki :)

Nos ez a mai:
Kép

Ez pedig az összes együtt (szerintem az utolsó egy kicsit csalóka) :)
Kép

Kép

Kép
princzike
 
 


Tegnap voltam doki bácsinál is :) Irattam fel Duphastont :)
Ellátott pár jó tanáccsal :) Szerencsére egyiket sem szoktam csinálni :)
Viszont azt mondta, hogy valami van, mert most nagyon sok inszeme sikerül :) Heti két ember tuti bejelentkezik, hogy össze jött :)
Most a héten vagy mikor volt egy olyan leányzó (40+), akinek 15 év után sikerült végre :lol:

Ja... a legfontosabbat, majd lehagytam.... jövő hét kedden megyek UH-ra :lol: Kíváncsi leszek :lol:

Kép

Kép
princzike
 
 


Sziasztok csajok!

Na, végre van már netem is, ami nem hátrány, ha írni szeretnék ide. :)
Princzike, szívből gratulálok, nagyon szépek a tesztjeid, az első uhu pedig nagy élmény lesz. :)

Mi rendben vagyunk, tegnap volt uhu, fejvégű már a kis mocorgóm, úgy saccolom hogy kb. három hete... talán.. azóta érzem, hogy a májamat dolgozza nagyon, lefelé csak nyomást érzek néha, a popsijával meg a gyomromba nyomakszik. Két kilóra saccolták, továbbra is megvan mindene, úgyhogy nagyon örülünk. :) Lepényem is jól viselkedik. Beszereztünk már mindent neki, áll a kiságy, már csak a ruhácskákat kell kimosnom, vasalnom, más nincs is.. a kórházi táskám készülőben - szeretek előre dolgozni. :)
Méhszájam ua. , rövidke, de tartja magát, zárt.

Ja és a fiatalúr neve Donát lett, már jó ideje eldöntöttük, most már elképzelhetetlen, hogy más legyen... pedig mennyit nyűglődtünk rajta. :)

Aztán mostanában elkezdtem olvasni, főleg a szülésről... Na meg a csecsemőgondozásról sem ártana valamit beszerezni, eddig még nem bírtam eldönteni, hogy melyiket válasszam a sok közül.

Most elköszönök, mert rohannom kell szemészhez, és mostanában mindig elkésem.. sosem kalkulálom bele azt, hogy már csak diszkréten totyogok, és nem suhanok, mint anno. :)

sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Princzike
Szépen ersödik a csíkocska.Uh-ra vigyetek fényképezőt vagy telót, hogy fényképezzetek ha nem adnak képet...

Pompom
Akkor kb ugyanott járunk az előkészületekkel.
Alexandránk fejvégű már egy ideje de a függőleges tengelyén sokat forog mert hol a bal hol a jobb oldalam rúgja szét. :lol: Neked szokott Donát csuklani?Nekem tegnap este is sokáig csuklott szegény.6ig dolgozik apa, utána indulunk Pestre és ott leszünk szombatig...de majd net közelben leszek.

Én ma egyfolytában tanítottam eddig, most majd még egy lány jön, aztán pihi és pakolás.

Sleepin
REmélem befordul jó irányba a babód. :D

Kép
vizkriszisback
 
 


Sziasztok csajok!

Princzike :D Ott lapul a pici-Princzi, nagyon szépen erősödik az a teszt! :D :P :wink: Tünetek? Jövő kedden uh?, de jóóó!!! :wink:

Pompom :D Basszus, nem semmi, hogy már Ti is itt tartotok! :wink: Tök, jó h már minden megvan és még a név is, nekem nagyon tecc! :wink:

Sleepin :D Ma délutáni séta közben majd felcsöröglek. :wink:
fenci
 
 


Basszus, nekünk még a kiságy sincs meg... nemhogy kórházi cuccok... :shock: Majd novemberben... :) Akkor mosok, vasalok, teszek-veszek...

Nassolhatnékom van... :?

Princzi!!!!!!!!!!!!! Így kell ezt csinálni! :) Szépen erősödik a teszt... Még csak most kapsz progit??? Azt hittem mindenki kap inszemnél... No sebaj, mostmár tuti ott is marad Pici-Princzi. :D

Fenci, ok, lehet a holnap jó is lenne soroksárihoz... Délelőtt 4D + cipő, remélem gyerek kidől délután (nem úgy mint most :evil: ) és akkor 5 után mennénk. De ez Anyumtól is függ, tudod...

TÖBBIEK?????????? Megint mindenki eltűnt... ejnyebejnye...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Princzi
szépen erősödik az zebra, király :D

Pompom
szepr, hogy már fejvégű, és minden rendben, már nincs sok hátra :D

Sleepin
na nézegettem a cipőket. a pediped.com-on néztem cipőcskéket, ami olcsóbb mint itthon, csak 19 dollár, még a postaköltséggel is olcsóbban jön ki, ha onnan rendelem :P te mennyi idős korától adtál rá ilyen cipőt? még ráér gondolom :wink: most 9,5 cm a talpmérete, kocsicipőből 17-es jó, gondolom ha 19-es cipőcskét rendleke az jó lesz :roll: anyós említette a siesta cipőt, arról vélemény? Furi, hogy a picibabának már harántemelés van benne :shock:

Gröni
ti most milyen cipőt használtok? tesóm kislánya 8 hónapos korában tette le a cicit, én remélem Máté sokáig fog cicizni, 1 éves koráig azért jó lenne

Kép
gaby25
 
 


Krisz, szerintem én csuklani még nem éreztem... gondolom ritmusos összerándulást kellene éreznem huzamosabb ideig, de ilyenre nem emlékszem. Donci nem forog, ő inkább csak nyomakszik. :) Néha elindul valamerre a hasamban, aztán visszafordul, másik irányt vesz, feszegeti a határokat... kinyomja a fenekét, lábacskáit bedugja a bordáim közé, vagy egyszerűen csak dörömböl. Imádom. :) A nyomakodás eredménye viszont hogy néha nehezen jön a levegő, a gyomrom környékén pedig eléggé szűkösen vagyunk... mindegy, legalább nem kajálok annyit.

Sleepin, hozol holnap képeket 4dről?
Vendég
 


Gaby!

Én a Siestát jónak tartom, asszem az lesz, mert felmenni cipőt venni, ha rendelem nem jó, visszaküldeni, nem igazán éri meg! Persze ha arra járunk akkor mindenképp benézünk! Én elöszőr úgy voltam, ha 3 hóig tudok szoptatni, akkor már jó, aztán 6 hó volt a kitűzött cél, aztán 9, utána meg már úgy voltam, hogy ez nála márcsak pótcselekvés, mert simán két joghurt lecsuszott a reggeli cici után, inkább szomjoltásra volt ez márcsak jó!

Pompom!

Szép nevet választottatok! Méhszáj oké? Szép súlya van Donátnak! :wink:

Krisz!

Mindig összezavarsz a nevekkel! A vonalzón Alexa van de Alaxandrának hívod! De most már értem, hogy így becézitek! 8)

Sleepin!

Cumisüvegből sem kéri! :? Nem baj, nagylány lett! :wink: Viszont most lecsúszik neki simán egy liter körüli tea, aminek nagyon örülök, mert eddig jó ha fél deci folyadékot ivott pohárból! Kapott fél deci tehén tejet, nem lett baja, táp nem kell neki, próbálom erőltetni a levest, most hogy nem szopik kizárólag fözit kap, sok gyümit, minden étkezés után, így talán nem érzi meg a szervezete a változást! :roll: Így jó lesz szerinted? Kata? Tüncsi? Nagyobb gyerekek anyukája? :roll:

Fenci!

Én nem tom mennyit evett pontosan. Először az üveges felét kapta, ha kért még megkapta a másik felét, ez változó volt! Ha én főztem, egy desszertes tálnyit evett. Most műzlis tálból eszik, az nagyjából háromnegyedig van és becsókolja! :D


Princzike!

Nagyon szép! :D Drukkolok az uhura! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Sziasztok!

Hoztam egy kis olvasni valót:

Búzacsíra, a népi orvoslás alappillére


Nézzük csak mi mindet lehet vele megelőzni illetve hatékonyan kezelni!

Eredeti hagyományai

A búzát 9-10 ezer évvel ezelőtt, a Földközi-tenger termékeny keleti partján termesztették. Mintegy négyezer év elteltével az egyiptomiak nagyon magas szintre emelték a búza feldolgozását. Innen valamikor időszámításunk kezdetén, Rómán keresztül került a gallokhoz és britekhez. A gyarmatosítások idején a Föld minden részére eljutott.
A „finomliszt” készítésekor eltávolítják a búza csíráját és héját, pedig mindkettő gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és fehérjében. A keleti orvostudományok a szervezet egyik legjobb erősítőjeként már sok éve használják a búzacsírát. Igazi felfedezése azonban csak az utóbbi években kezdődött. A népi orvoslás a petefészek működésének serkentésére, vetélés, koraszülés megelőzésére, a meddőség egyes eseteiben, perifériás vérkeringési zavaroknál, idegerősítésként és magas vérnyomás esetén a szervezet méregtelenítésére, öregedést gátlóként, rák megelőzésére a rendszeres búzacsíra-fogyasztást javasolja.



Élettani hatásai, összetétele

Rendszeres fogyasztása csökkenti a vérkoleszterin-és trigliceridszintet.
Daganatos megbetegedések kialakulását gátló anyagokat tartalmaz.
A parányi búzacsíra igen gazdag antioxidánsokban. Közülük is kiemelkedik a klorofill tartalma. Kísérletek bizonyítják a klorofill mutáció ellenes hatását. A búzacsíra rákkeltő anyagokkal szembeni hatékonysága egyenes arányban van annak klorofill tartalmával. Felhasználják gyógyszermérgezések, gennyes folyamatok kezelésére, valamint rákterápiában kiegészítő szerként is.
A vitaminok közül E-vitamin-és karotin tartalma kiemelkedő.

Finomliszt készítésekor mellékterméknek minősülő búzacsíra rendkívül gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban, értékes fehérjeforrás és rosttartalma is említésre méltó. Mindezért, fogyasztását mindennapi étrendbe /müzli, stb./ feltétlenül javasolt beépíteni. Nem feltétlenül szükséges házilag csíráztatni a búzát, hiszen készen kapható szárított búzacsíra szinte teljesen ugyanilyen jótékony hatású.

Azért bátorkodtam bemásolni ide,mert a saját szememmel láttam az egyik ismerősünknél az eredményt.Egy gyönyörű egy éves kislányt akire 15 évet vártak.Azt mondták a csajnak,hogy soha nem lesz képes természetes úton teherbe esni,mert az egyik oldalát kivették,a másik totál lezárt volt.Elkezdte a búzacsíra olajat enni salátákkal,és láss csodát 5 hónap múlva terhes lett,mindenféle orvosi segítség nélkül.Úgyhogy már mi is beszereztük.Remélem beválik.Azért nincs elvetve a jövő évi inszem,de hátha nem kell.
Vendég
 


Gaby!

Ja cipő. Most sima gumitalpas vászoncipőt hordunk. Még jó, hogy jó idő van, mert már fázna a lába benne! Rengeteg cipőnk van ami jó neki, ugye a nagyról sok lemaradt ami csak lábon volt, sok közte a Siesta is, azok kicsikék, a többi olyan böszme, nem adom rá, mielöbb kell vennünk valamit, télen nagy bajban leszünk, ha nem nő fel a lábához! :lol:

Úgy döntöttem, hogy egyelőre kifejem a tejet, oszt lesz ami lesz, hátha gyógyultan visszaszoki! Ha meg nem akkor szép lassan napról napra kevesebbet fejek ki és borogatom! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


na megint elfelejtettem valamit....

Gaby!

Én nem vennék előre cipőt. Ha Máté is olyan ütembe nő, mint Dóra, márpedig úgy néz ki, hamar kifog nőni mindent. Most 22-es lábunk van, Máté mivel fiú, meg nagyobb is volt, biztos nagyobb lábon fog élni ennyi idősen! :lol: Egyébként eltűri a zoknit, cipőt? Dórát ennyi idősen mezitlábas parasztjánynak hívtam, mindig a zokniját rendezte! Viszont jó sokáig jó volt, mert nyújtott rajta mindig pár centit! :lol:

Kép

Kép
gröni
 
 


Gröni, méhszájam 1.5-2000.. pihi van, magnézium, talán már nem romlik hirtelen idő előtt, hiszen a 14. héttől ilyen, az meg már rég volt. Doki szerint az ilyen parás méhszájakat kell majd "kirobbantani" a 42. héten. :) Nem aggódom, de odafigyelek.

Lili, én is most olvastam a búzacsíráról, egy másik jótékony hatásáról. A gátmasszázsolaj fő összetevője, mert rugalmassá teszi a szöveteket, és táplálja, a pocakot is jó vele kenegetni. Remélem legközelebb akkor találkozol vele, ha naaaaagy pocakot kenegetsz majd. :)
Akkor ezek szerint az ismerősödnél megnyílt a zárt oldal..?
Vendég
 


haho jányok

na ezt már szeretem amikot sokat kell visszaolvasni, nem is fogok tudni mindenkinek reagálni biztos most meg :shock:

Pompom

szupi hogy már itt tartasz és egyben döbbenetes is....mennyire rohan az idő :shock: és nagyon tetszik a DOnát név!!!!

Grönike

ha nem kéri hát nem kéri ő tudja mi a jó neki én azt mondom :lol: 8) te nagyon nagyon áldozatos mami vagy, hátha nem akarsz többé szoptatni akkor ne tedd...főleg ha közös megegyezésen nyugszik az elhatározás :wink:

Fenci!

óvatosan azért azzal ha nem hízík egy hónap alatt semmit a manó, ilyenkor még elég fontos azt gondolom a gyarapodás, persze nem ijesztgetni akarlak, tőlem aztán távol távol áll az ilyesmi de lehet hogy kicsit emelni kellene a hozzátápi mennyiségén vagy sűrűségén a fenetudja---főleg ha Márk nem egy éhes-üvöltös típus. bááár én is mindig annyit adok amennyit megesznek nem számolgatok méricskélek és már nem is mértem őket két hónapja gyhogy nem tudom mit oksokodok itt bele 8) :lol: :wink:

Sleepin!

na akkor azért nagyon nagyon szurkolok hogy megforduljon a baba, de ha sejhajjal van hát akko annak is megvan a maga oka 8) ha császár lesz hát császár lesz azt is ki kell egyszer próbálni (bár gondolom szívesen kihagynád ).

Princzike!

tökéletes csikok ÉLJEN!!!!!!!!

és drágáim ennyire futotta...meggyógyultak a kölyköcskék végre, hozzáteszem ugyanabból a vírusból flóra négy, danikám 9 nap alatt gyógyultki...nemhiába férfi 8)

s néhány mai képecske

Kép


Kép Kép
Vendég
 


Mamikám!!! olyan egyértelműen csajos Flóra és egyértelműen pasis Dani, hogy ihaj! :D Gyönyörűségesek a "picurkák"!!! :lol: Jól látom, hogy Flóra még mindig a négykézlábazás mestere? :) Kényelmes na. :D Örülök, hogy kigyógyultatok!!!
Hát valóban nem örülnék a császárnak, remélem elkerül... (már csak a több benttatózkodás miatt sem, a 3 napot alig bírtam ki, most meg Bende nélkül... áááááááááááá előre félek)...

Gaby, én 1 évesen rendeltem L-es cipőt Bendének, de mint írtam, akkor nagy volt. Szerintem ráérsz a cipővel, lesz ez még bőven! Megnézem, amit Te írtál, nem is hallottam a külföldi oldalról (mindig félek tőlük...) Hát Siesta és társai... mi is abban nőttünk fel. Sok is a lúdtalpas. Én nem rajongok a korai harántemelésért és nem hiszem, hogy a merev talp is jót tesz. Persze mindenki másképp gondolja. Ami tény, Bende ebben futott már 15 hónaposan, míg a többiben orraesett. Nekem ez volt a döntő.

Gröni, szerintem merhetsz rendelni, de ahogy érzed. :) Pl. Pediped L-es még jónak kéne hogy legyen 22es lábra. Bendének nagyobb a lába (23-24) és épphogy jó még. De ha szimpibb a nagyobb, ott a Pediflex és qva jó csajszis csizmik vannak... De nem akarlak rábeszélni.
Kaja, az a lényeg, hogy a kieső fehérjét és folyadékot pótold. Ha joghurtot, tejfölt, sajtot, túrót... eszik és a folyadék megvan, akkor no prob. :) Azért tényleg fejd, hátha csak a betegség kavar be. bende is volt hogy elutasított 1-1 cicit, én kivoltam tőle, bőgtem. :roll: De aztán visszaállt. :)

Lili, wow. :) Látom kutatgatsz. Kipróbálod? És milyen formában? Azt hiszem pont most láttam bio-t a spar újságban. De nem biztos, hogy abban bíznék, inkább kisebb gyógynövényes?!

Megyek alszok, holnap hosszú lesz... Ja, MI AZ HOGY HOZOK-E KÉPET????????????????? Így ismertek???????

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sleepin!

Közlekedni még mindketten négykézláb közlekednek, kapszkodás nélkül még csak FLórám áll, ő is csak másodperceket de nembaaaj nem sietünk :wink: Örülök ha sokáig négykézlábaznak elvileg az fejleszti legjobban a kis agyukat...bár ez lehet csak városi legenda :lol:

Ha csaszi lesz egy mondat lebegjen a szemed előtt amit nekem is mondtak, és én sem értettem meg csak a műtét után mikor fel kellett állni :shock: :? : a fájdalom bár hihetetlennek tűnik akkor és ott, de a harmadik napon elmúlik...(majdnem :wink: :lol: :roll: )
Vendég
 


jézusom mi ez a sok laptetű

ügyelnem kell már látom 8)
Vendég
 


Sleepin
Barátnőmhoz megy ki a huga november végén, és így kevesebb a postaköltség :) szóval akkor L-es kell az a lényeg, ne vegyek kisebbet :wink: egyik amit kinéztem csak S-es van, akkor azt nem kérem. Na most más meg azt írta, hogy a sarokékes cipő jó :roll: supy és supi+ :roll: a harántemelésre ő is azt mondta nem jó. Azért veszek pedipedet így, mert olcsón kijön :) ha két cipőt veszek, akkor postaköltséggel együtt kb 4ezer darabja, persze ott is van drágább cipő :lol:

Kép
gaby25
 
 


Sleepin, Pompom
Ahogy elnézegetem a vonalzókat, ti nagyon egyszerre fogtok szülni :shock: :lol: Ha jól emlékezem, akkor mind a ketten 32 hét-en vagytok :)

Pompom
Szerintem is igaza lesz a dokinak :) A végén tényleg a 42-ik héten úgy kell Donátot kitessékelni :)
Szép nevet választottatok :)

Gröni
Köszi :)

Lányok!
Olvasgattam a neten, hogy a kis bentlakó kb hol tart, de nekem semmilyen rosszulléteim nincsenek :shock: , mondjuk most hétfőn este, meg kedden este egy kicsit mensisen fájdogált a hasam, pár perc volt, de ennyi. A melleim most már nem annyira érzékenyek, mint előtte voltak, de gondolom ez normális... :shock: ugye? :roll:

Kép

Kép
princzike
 
 


Pálinkásat :!:
Kép

Beköszönök, élek, virulok! :wink:

Csak esténként jutok géphez, nincs már erőm írni...:oops:
Meg olyan rossz, hogy nem tudok mindenre reagálni.

Princi :) :)
Kép
Ezt azé' megjegyeztem!!!!

Nálunk minden oké, újra gyurokwazze, úszni járok, statisztikát és helyzetelemzést írok, pakolok a család után, esténként meg a pohár pezsi mellett Rátok gondolok!! :lol: :lol:
Zapának lesz szülinapja, olyat vettem neki.... :wink: :oops: 8)

Na, indulnunk kell a suliba......

PUSSSZ!!!!!
Kép

KépKép
zapáné
 
 


Gyugyi!
De jó, hogy jöttél! Már nagyon hiányoltunk ám! Tessék jönni! :lol:
Mennyit fogytál?

Kép

Kép
princzike
 
 


Tartom a súlyom! :wink:
Kép

Andi még pámpilláskodik.....

KépKép
zapáné
 
 


Máté úgy elromlott, hogy 3. napja már éjfélkor felkel :( pedig tegnap még kapott vacsira pluszban 100 fagyasztott tejcsit is, gondoltam hátha kevés a vacsi, de így is felkelt. Egyre korábban kel, előtte 1-kor kelt pár napig, azelőtt meg 3 előtt. No mindegy, ez van. Teganp ráadásul nem is aludt vissza rögtön, még nyekergett 1 órát, forgolódott. Remélem azért hamarosan újra jó alvó lesz éjszaka.

Kép
gaby25
 
 


Princzike: a mensis görcs normális, nekem is volt az elején, néha erősebb, néha gyengébb. nő a méhed, telik vérrel :) a hányingert ne várd, eleinte nekem sem volt, de utána ....boááá... :D :D :D a mellek érzékenysége is változik :)

nincs több teszt ??? úgy szeretem nézni :)

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Hali! :D

Mami!
nagyon édesek!!!!!!!!!olyan nagyok már! :shock: :D

Fenci!
doki mit mond a nem súlygyarapodásra? :roll:
klasszakat főzöl neki 8)
mi is de. sinlacot eszünk gyümivel.ma almát. :wink:

Princi!
gyönyörű tesztsorozat :D az nem baj, ha nem fáj a cickód!hasfájás pedig normális :lol: ne aggódj, ott lapul a pöttöm(vagy többen? :D )

Gaby!
jujj...olyankor szopizik is? :roll:

Lilla 7-kor alszik, aztán 9-kor fel kell kelteni kajcsizni, aztán ma 5-kor kelt.aztán visszaalszik 8-ig 8)

Pompom!
teccik a Donát név :D

Gyugyi!
na csak meglettél te is végre valahára! :lol: úszni?hű, az olyan macerás..nem szeressem..hajszárítás, öltözködés...stb. :oops: :lol: lusta vagyok, na :oops:

hát, most meg én felejtettem el, mi volt még vajon...

tegnap voltunk lovardában Lillával.tavasztól újra elkezdem én is. :wink: meg elmeséltem neki, h majd ha nagyobbacska lesz, ő is kap :lol: ha már nekem nem jöt össze, majd a jányom :lol:
Vendég
 


Ja, Lili! :lol:
jól hangzik ez a búzacsíra doolog!hajrá :lol:
akkor lehet nekem is kéne szednem? :oops: :roll:
Vendég
 


Mami, gyönyörűek a csöppök! :)

Princzi, igen, Sleepinnel nagyon egyidőben vagyunk. :) Én mensi alapján dec. 6-ra vagyok kiírva, fogamzás és a korai uhuk alapján dec. 2., na de 100 babucból 4 születik a kiírt napon, úgyhogy ez mindegy is... jó, persze soknapos túlhordásnál már nem az, na de nem arra készülünk. :)
Hányingert még ne várj, egy kicsit később, a 6-7. hét környékén szokott berobbanni, de az is lehet hogy nálad nem is jelentkezik. Én nagyon vártam már hogy rosszul legyek, aztán jutott nekem összvissz két darab émelygős nap. :)

Gyugyi, szia! :) Zapának boldogot!
Vendég
 


Vicuska
igen, szopizik, cumival nem alszik vissza. Amikor 6-ig aludt, akkor is volt, hogy megébredt, de cumit adtam neki, és alukált tovább. Most még fél5-kor is cicizett, aztán aludt majdnem 10 ig :shock: igaz fél6-kor aludt vissza rendesen. Mi meg most rendeltünk először kaját kipróbálni, és negyed 8-kor már hozták, telefon ébresztett, és nem tudtam visszaaludni :?
húú, a lovalakt én is imádom, majd akarom vinni én is Mátét :P meg magunkat is :lol: igaz drága mulatság :?

Kép
gaby25
 
 


bár már nem ir, de babcsiéknak tgnapra

Kép
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: