Új privát üzeneted érkezett!

szeretnék róla érdeklődni?
nagyné éva
 
 


Sziasztok
Tegnapi kérdésem egy kicsit rővidre sikerült. Az lenne a kérdésem hogy lett e valaki ugy terhes, hogy moimája van?
nagyné éva
 
 


Szia!
Bár én nem,de egyik ismerősöm két gyermeket is szült a mioma mellett.Gyakrabban járt UH-ra,veszélyeztetett terhes volt,és császárral szült.

KépKép

KépKép
okr
 
 

 
 

SZIA :!:
Köszi szépen hogy irtál.
DE ha esetleg valaki többet tudna róla móndani vagyis irni azt meg koszoném.
nagyné éva
 
 


Éva :)
Nekem is van miomám. ( Bár eddig csak 2 uh-n látták, pedig kukkoltak már párszor az elmúlt pár hónapban :roll: )
A dokim azt mondta, ne foglalkozzak vele.
Van egy topik, ahol erről beszélgettek a lányok. Ha minden igaz a "várandósság"-on belül kell keresni. (Megnézem)
Vendég
 


Várandósság/ Terhesség mioma- műtét után
Vendég
 


Szia gyugyi :!:
Köszi hogy irtál. Akkor neked is vot már terheség elött miomád,ha jól értelmeztem. :?:Nekem egy hete derült ki hogy miomám van. Mi már 3 hónapja probálkozünk de még semmi.Nem túl nagy a mioma,de eléggé fáj töle a hasam alja meg a derekam. Nagyon kétségbe vagyok esve mert az orvos azt monta,hogy igy nehezeben fog össze jönni a miomától.Pedig nagyon szeretnék mégegy gyereket. :(
nagyné éva
 
 


Éva :)
A két terhességem előtt még nem volt miomám. Most derült ki fél éve. És 17 hónapja próbálkozunk.... :shock: :(
Vendég
 


Szia gyugyi :!:

Remélem most már elobb utobb ossze jon nektek :!:
Sok sikert :!:
nagyné éva
 
 


Szia Éva :)

Nekem is voltak miómáim (most műtöttek meg, kivették őket), és a 4-ből kettő olyan rossz helyen volt (a belső méhszájhoz közel a falban), hogy a dokim szerint mindenképpen csökkentette a megtapadás esélyét, mert nem tudott megfelelő minőségű nyálkahártya felépülni a méhemben. A másik 2 mióma nem okozott zavart, de hamár ott voltak, akkor kivették azokat is. Vagyis szerintem a dokid tudja eldönteni, hogy a miómáid zavaró helyen vannak-e vagy sem.
Hol vannak a miómáid és milyen nagyok?

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!:

Bocsi de egy két betü meg jel nem mükődik de azért remélem olvasható lesz amit irok.
Ezt irta a dokim az ambulás lapomra. Ép portio. Joval tőmőtebb
egyetlen felszinű és konzistenciáju uteres.szab kőrny. uH:72*47mm uteres, melyben tőbb 12,13,14mm intramurális gőb látható."mioma" Az egyik a hólyagalapot bedomboritja. Endometrium 10mm vastagságú. Ez ugy derült ki hogy állandoan ugy fájt a hasam alja mint ha meg akarna jönni,meg majd le szakadt a derekam. Vagyis nagyobb a méhem, és van 3 miomám nem tül nagyok. Azt monta a doki nyugotan probálkozunk csak igy nehezebb lesz teherbe esni.És ha sikerül nyugotan ki hordhatom. Csak már el telt 4 hónap és semmi. :( Jó mondjuk csak 1 hónapja tudom kb ,de igy már tudom miért nem jött össze még. Az elsö bébi aki már 2 éves elsöre össze jött. Köszi hogy irtál!!!!!!!!
Ha gondolod irhatunk még egymásnak érdekel nagyon a téma :!:
nagyné éva
 
 


Szia Éva! :D

Gratulálok az első babához :D :D
4 hónap nem olyan sok idő, lehet, hogy nemsokára a második is összejön, ha a testvérkéje elsőre sikerült, akkor biztos ő is igyekezni fog, miómák ide vagy oda :D
Mi másfél éve próbálkozunk, de a miómákat csak 3 hónapja vették észre, egy meddőségi központban. Nekem is mondták, hogy akár teherbe is eshetek és akár ki is hordhatom a bébit, csak kisebb ezekre az esély, mint a miómák nélkül. Ráadásul a párom miatt valószínűleg lombik lesz, és annak a 25-35%-os esélyét nem akartam felére csökkenteni, ezért döntöttünk, a műtét mellett.
Nekem semmi tünetem nem volt, teljesen váratlanul ért, mikor mondták, hogy miómáim vannak, mert egy másik dokinál hónapokon keresztül néztük a peteérést ultrahangon, és semmi ilyesmit nem látott.
Nagyon drukkolok nektek, és szívesen levelezek veled :D

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!: :)

Nagyon pipa vagyok másodszor kezdek irni neked.Pillanatnyi áram ki maradás.És már olyan hoszut irtam neked ,na nembaj kezdem újbol.Bocsi hogy nem irtam még neked de ithon van a férjem szabadságon és csavargünk erre arra.Most viszont van egy kis idöm.Sajnálom hogy nálatok még semmi,csak össze jön már az a bébi valamilyen formában szoritok érete.Nekem az elsö 3 hónap nagyon feszült volt mindig arra gondoltam mikor lesz már bébi.Csak ez járt az agyamban,ezért mindig csalodott voltam amikor meg jött a menzi.Júliusban amikor meg tutam hogy miomám van akkor meg totál ki készultem.De meg beszéltem magamal és megnyugtatam magam"egy kicsit hülyén hangzik de igy van".KI kapcsoltam magam.És ügy néz ki lehet,hogy meg van a gyümölcse. Még nem jött meg vagyis 1 napja késik meg pozitiv lett a teszt :) .
De csak akkor hiszem el ha látom az ultrahangon.Csak az a baj hogy jövöhéten lesz csak dokim.Addig izgulás :!: :!: Most be fejezem mert megint megyünk el .Majd még irok .Addigis szoritok értetek. Évi
nagyné éva
 
 


Szia Évi :D :D

Erre a hírre jönni :D :D
Nagyon-nagyon örülök, de aztán továbbra is lazítani, nem izgulni :!: látod, a babucik is ezt szeretik :D :D

Mi ősszel folytatjuk, most kell egy 3 hónapos szünetet tartani.

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!:

Bocsi, hogy csak most irok de egész héten nem voltunk ithon.Sokat lazitok nem izgulok de azért nagyon várom már hogy mehesek a dokihoz.Szeretném már tudni 100% ra ,hogy téleg van e pocak lakóm.Rossz lehet hogy most egy kis pihit kell tartanotok.De ha meg kérdezhetem miért kell a pihi.Egyébként merre felé laktok pesten ha meg kérdezhetem?
nagyné éva
 
 


Szia Éva! :D

Holnap mégy dokihoz? Ha még mindig nem jött meg, az nagyon jó jel :D Mikor gondoljak rád?

Nálunk a műtét miatt kell a pihi, most júli közepén műtöttek, de majd szeptemberben, ha visszamegyünk kontrollra újra megkérdezem, hogy tényleg ki kell-e várni a 3 hónapot. Szerencsére :?: elég jól viseltem eddig is a várakozást, lehet, hogy akkor fogok megijedni, ha terhes leszek?
Mi Újpalotán lakunk, és ti?

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!: :)

Ma megyek dokihoz délután 17órátol rendel. Nagyon izgulok,majd ha haza jöttem irok neked mi az eredmény.Egyébként mi Szigetszentmiklósón lakunk.

Ducus "Évi"
nagyné éva
 
 


Szia Éva :)

Mi volt a dokinál?

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!:

Tényleg van egy pocak lakom. :) 5 hetesek vagyunk kb 5-6 mm.
Jó helyen van,ugy néz ki jól meg tapatt.Azt monta a doki hogy a myoma szerinte nem fog próblémát okozni mert nagyon kicsik még. Remélem azok is maradnak sokáig ,évekig :!:
nagyné éva
 
 


Szia Éva :D :D

Szuper :D Gratulálok :D
Boldog, szép, problémamentes babavárást kívánok :D :D

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :!:

Köszönöm szépen,remélem ugy lesz.Sajnos az első baba várásnál nem minden volt oké.Ugy kezdödött,hogy az AFP nem lett jó nagyon magas lett." Mondjuk szerintem nem jó idöben csinálták."Csináltak mégegyszer AFP az jó lett.
Na mindegy gondolhatod hogy meg ijettünk ,hogy valami baja van a bébinek.Mindjárt arra gondoltam,tudod nekem van gerinc betegségem,és hogy nála is ilyesmi lehet.Ezért genetikushoz kültek,csináltak magzatviz vizsgálatot.Egy hónapot kellett várnom az eredményre,gondolhatod hogy teltel az az 1 hónap.De végülis minden oké lett.A terheség végén meg kijött a terheségi cukor.Diétázni kellett 200 szénhidrát naponta.Nem segitet teljesen igy izulin lett belöle.Azt hozzá teszem apukám cukrós.Talán ezért kellett az inzulin mellet dönteni.Hát ennyi,de ezek elenére csodálatos volt a babavárás.Remélem nem voltam nagyon lehangóló.Csak gondoltam leirom hogy az elsö nem volt probléma mentes.Bizok benne a 2. bébinél nem lesznek ilyen problémáim.
Most egy kicsit rólad,figyeld meg hamar elfog telni az a 3 hónap reméljük hátha nem kell annyit várnotok.És utána hamar össze fog jönni vagy természetes utóm vagy azt hiszem lobikot irtál.A párod miatt,megkérdezhetem miért :?: Remélem nem vagyok pofátlan :!: :!: :!: :!: :!:
ha ugy gondolod inkább nem beszélnél róla meg értem.De ha igen és ide nem akarod irni irhatsz priviben is.
nagyné éva
 
 


Szia Éva :D

Bocsi, hogy csak most írok, de elkezdtem dolgozni, és kicsit sűrűre sikerednek így a napjaim.

Azt mondják, hogy minden terhesség más, biztos most nem lesznek ilyen problémák, drukkolok nektek :D :D
Egyébként jól vagy? Jól viseled az első heteket?

A mi dolgainkról írok majd privit.

Puszi

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :)

Egész jól viselem,hányingerem van elég sürün,nem birom a szagokat,illatokat,fáradékony vagyok sokat tudnék aludni.De hát azt nem lehet gyerek mellett,akkor szoktam piheni amikor lerakom ebédután aludni.De ez szerintem sok nönél igy van,ez a terheségel jár.Amit nagyon nehezen viselek az a derék fájás.Hát ennyi :!: Várom majd a prividet.

puszi Évi
nagyné éva
 
 


Szia Évi :D

Küldtem privit, de olyan furcsán ment el, hogy szerintem el se ment :)

Elhiszem hogy egy kétéves mellett nem igazán lehet pihenni, egyébként én is 2-3 év korkülönbséggel szeretném a kettőt, még akkor is, ha ez több fáradtsággal jár.

Sok energiát kívánok neked :!:

Puszi

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :)

Nem kaptam privit töled :!: :!: :( Nekem is az a véleményem 2-3 év kölömbség legyen a gyerekek közt.Pedig a családba mindenki azt monta ,hogy nem megyekel egy kicsit dolgozni.Én meg közöltem hogy nem mert a munkahelyem megszünt. A lányom csak jövö szeptemberbe megy oviba,amig be szoktatom,utána meg még keresni munkahelyet ugyebár az nem megy könnyen.Ott meg lehuzni legalább 1 évet ,tehát igy nagy kórkülömbség lenne köztük én meg azt nem akartam.Várom a prividet reméljük másodszora sikerül. :)

Puszi Évi :)
nagyné éva
 
 


Szia Évi :D

Valójában nem titok, amit priviben írtam :)
A párom legutóbbi eredményei alapján kevés a mennyiség, 60% nem mozog és 80% fejhibás. Van valami bacis fertőzése is. Korábban kapott már antibiotikum kúrát, "mega" mennyiségű vitaminokat kellett szednie, tesztoszteront is, de csak kevéssel javult az eredménye, és a dokija nem akarja megmondani, hogy ezek a számok elegendőek-e az inszeminációra, vagy csak lombikra, a párom pedig nem meri erőszakosabban megkérdezni, ezen már jól össze is vesztünk. (Tudom, hogy nem kéne :) )
Szeptember elején kell visszamennie az andrológushoz, addig újabb antibiotikumos kezelés.
Az biztos, hogy természetes úton kis valószínűséggel lesz babánk. Ha fiatalabbak lennénk, lehet, hogy adnék magunknak pár hónapot, de így nem akarok tovább próbálkozni. Másfél éve kezdtük el, jópár hónapot végigkövettünk UH-n, együtt voltunk szinte mindig az esélyes napokon.
Lehet, hogy a miómák miatt nem sikerült (az előző dokim nem látta), nem tudom. Már 35 felett vagyok, és a kor haladtával nem csak a teherbe esés esélyei csökkennek, hanem a betegségek valószínűsége is nő, és mi két babát szeretnénk. Persze, előbb jöjjön össze az első :)
Szóval ez van velünk :)

Puszi
Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :)

Irtam neked privit :!: :!:

Évi
nagyné éva
 
 


Szia ariel :)

Hová tuntél :?: :?: :?:


Évi
nagyné éva
 
 


Szia Évi :D

Bocsi, hogy csak most, de küldtem privit :D

Ariel
ariel
 
 


Szia ariel :)


Bocsi megint,hogy csak most irok de festés volt nálunk igy nem volt használható a gép.Egyébként koszi jól vagyok,amiket mutkor irtam mik vannak azok most nagyon el laposodtak csak fáradt vagyok.Képzeld ügy kezetem bele ebbe az égész terheségbe vagyis arra gondolk hogy másik dokihoz akartam menni nem a sajátomhoz.El is mentem de mivel az elso terheségem allatt volt cukor és meg van az esélye hogy 2 szor is ki jon nem lehet akárhol szülni csak 3 korház van.Ez egy új torvény,igy vissza mentem a régi dokimhoz.O meg szabadságon van igy helyetesito dokinál keztem,ez az én szerencsém :( Szeptembertol lesz csak :!: na mindegy egyébként minden rendben van.A terheléses cukrom nem a legjobb, de az étkezési terheléses visszont jó.Ugyhogy diéte :!: :( Remélem te jól vagy minden rendben :!: :?: Ja kérdezted most jutott az eszembe, kislányunk van.2 éves 4 hónapos

Évi üi:31-én megyek ultrahangra
nagyné éva
 
 


Sziasztok.
Engem is nagyon érdekelne hogy mennyi az esély myoma mellett a terhességre.Köztes időben voltam UH.-on.bal ováriunban 3 érett petesejt jobb ov.ban 1,aztán meg is repedtek,most várok,de gondolom a myoma az oka hogy még a mai napig nem sikerült a terhesség.Pont a hátsó falban,a nyálkahártyánál van 1 submucosus göb,ami 15mm-es és a doki szerint megneheziti a teherbe esés esélyét.Tud valaki sikeres storyt myoma meletti teherbe esésről?Nagyon érdekelne.El vagyok keseredve teljesen,hisz több éve próbálkozunk,,és szerintem most szombaton is meg fog jönni..Igaz hogy nem nagy a myomám,de ugylátszik ez is elég ahoz hogy ne sikerüljön a baba.Irjatok kérlek.Köszi.

reményteli picimacsi
picimacsi
 
 


Sziasztok !

bár már régen nem írt ide senki, de szeretnék mindenkit biztatni, hogy nincsenek lehetetlen dolgok. Magamból indulok ki. 35 múltam, már jó néhány hónapja, talán több mint egy éve próbálkoztunk, mikor kiderült, hogy miómáim (36 mm, 15 mm, 11 mm) vannak ! Az orvos aki felfedezte, azonnal műtétről beszélt, amiről én persze hallani sem akartam. Felkerestem egy másik orvost, akinek már a hozzáállásától jobb kedve lett az embernek, ő mindenféle kivizsgálást javasolt és azon a véleményen volt adjuk meg az esélyét a természetes úton való próbálkozásnak 4-6 hónapig. Ha nincs eredmény jöhet a lombik. A kivizsgálások során kiderült, hogy más problémáim is voltak, alacsony progiszint, letapadt petevezető, apánál is voltak problémák. Nem volt könnyű, de a kivizsgálás megkezdése utáni 6. hónapban pozitív tesztet produkáltam. Szóval az optimizmus, egy jó orvos csodákra képes ! Mindenkinek sok sikert ! Hani
bocida
 
 


sajnos nekem is van myomám 25x22mm-es nagyon szeretnénk még egy babát igy az orvosom clostilbegyt tabletát irt fel szerintetek öszejöhet myoma mellett is
zsuzsa7373
 
 


Szia Zsuzsa!

Lásd az előző hozzászólást.
nekem 3 miómám van, a legnagyobb most 40 mm-es. 20 hetes terhes vagyok.
Én is kaptam clostyt, de nem a mióma, hanem az alacsony progeszteronszint miatt. A folyamatos ellenőrzés (mióma, progiszint) és a pozitív hozzáállás fontos.

Bocida
bocida
 
 


Sziasztok!4!
Sziasztok!
Nekünk is nehezen jött össze a második baba, másfél évig próbálkoztunk, aztán a 12ik terhességi héten rájöttem, hogy miért: Nekem is miomát állapítottak meg, 4 cm-es göb volt a 6 centis gyufaszár gyerek mellett.
:shock:
Én arról szeretnék írni, hogy akkor rengeteg minden megfordult a fejemben, nagyon féltem, hogy elvetélek miatta. Itt a babaneten is írtam egy pár embernek hasonló problémákkal. LEgjobb esetben is császárral biztatgattak, az is elhangzott, hogy ha túl nagy a mióma, méhkivétel...
De minden jó, ha vége jó, 2 hete megszületett a kislányom, a 39ik betöltött héten 3300 grammal, teljesen normál, gyors szüléssel.
Remélem, a méhösszehúzódás is ugyanilyen könnyen fog menni, de az a lényeg, hogy Ő megvan, és léte bizonyíték, hogy nem kell kétségbeesni, biztatni szeretnélek benneteket!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Szilvih!
Én is hasonló problémával küzdök! Több kis miómám van, a legnagyobb kb. 3 cm, és 8 hetes terhes vagyok.
Az lenne a kérdésem, hogy neked a terhesség alatt a mióma nőtt vagy csökkent, vagy csa ott elvolt a méhedben?
Én mindenesetre nagyon poziívan állok a dologhoz. :D
Nem lesz semmi baj!

Tünci
tünci72
 
 


Tünci!

A 20ik heti nagyon alapos Uh-n már nem találták. Nem tudták megmondani, hogy összezsugorodott-e, vagy a méhfal vastagodott meg annyira, hogy beleolvadt. De a 12ik héten teljesen befelé növő volt, ez a rosszabbik fajta a baba szempontjából. Azóta sem látták Uh-n, most megyek 2 hét múlva a 6 hetes kontrollra, kíváncsi vagyok... :roll:
A pozitív hozzáállás nagyon fontos, meg én relaxációs technikát is tanultam egy pszichológustól, szerintem az is nagyon sokat segített.
De erről sokat mesélhetnék.
Ha an még kérdésed, írj priviben, mert most is csak véletlenül estem be ide.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Tudom regota nem irt ide senki de talan aki ert hozza azert figyeli a topikot


Nekem ma derult ki a bibi,hogy 2myomam is van egymas mellett :( az egyik 36mm masik 20mm.A baj az,hogy a 20mm-es eldeformalja a mehem(mind a ketto hatso mehfalon van) :roll: es azt mondta igy meg ha osszejon se tudom kihordani :( (november ota probalkozunk es sehol semmi nekem is lombikot ajanlottak)Valaki tudna valami tanacsot adni?

Mert azt tudom nem mind1 azert hol is helyezkedik el na meg mennyire melyen :roll: Most bajban vgyok mert nem tudom kivetessem-e vgy ne mert ott a 10% esely az egesz meh kivetelere.....ami azert nekem soknak tunik :roll:

Vgy a lombik segithet legalabb a teherbe esesen? :roll: es a myomat meg majd kezelik es figyeleik es sikerulhet? :roll:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


bridget0801 írta:Tudom regota nem irt ide senki de talan aki ert hozza azert figyeli a topikot


Nekem ma derult ki a bibi,hogy 2myomam is van egymas mellett :( az egyik 36mm masik 20mm.A baj az,hogy a 20mm-es eldeformalja a mehem(mind a ketto hatso mehfalon van) :roll: es azt mondta igy meg ha osszejon se tudom kihordani :( (november ota probalkozunk es sehol semmi nekem is lombikot ajanlottak)Valaki tudna valami tanacsot adni?

Mert azt tudom nem mind1 azert hol is helyezkedik el na meg mennyire melyen :roll: Most bajban vgyok mert nem tudom kivetessem-e vgy ne mert ott a 10% esely az egesz meh kivetelere.....ami azert nekem soknak tunik :roll:

Vgy a lombik segithet legalabb a teherbe esesen? :roll: es a myomat meg majd kezelik es figyeleik es sikerulhet? :roll:


Ezt mar jo reg irtam...azota a kissebbik myoma-m eltunt a nagy megvan 40mm-es(hatso falon)Senki nem ajanlotta a kivetelet mondvan,hogy nem zavar az ott senkit se :roll: Es ugye addig nem is erdemes hozzanyulni :) Mjad ha babas leszek figyelgetik jobban...ennyi.

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Bár látom itt már régóta nem járt senki,ez talán annak az oka hogy szerencsére nincsenek olyan nők akik miómával küzdenek :D !
Én sajnos decemberben megtudtam hogy van egy 5 centis miómám a méhfalban,ami bedomborítja a méhem üregét.Tavaly június óta szeretnénk babát,akkor kezdtük el a lombikprogramot.Májusban még nagyon pici volt a miómám,még méhtükrözéssel is alig lehetett látni,de a hormoninjekcióktól,amit a lombik során szuriztam sajnos így megnőtt.Decemberben kiderült,hogy ez miatt nem sikerült a beágyazódás.A Klinika ahová járok,ott nagy hasi műtétet javasoltak a mióma eltávolítására,de én ezt nem vállaltam.Rengeteget olvastam interneten hogy milyen más lehetőség van még,arra hogy a miómám eltűnjön.Szerencsére januárban ,egy kedves barátnőm segítségével találtam egy fórumot,ahol a mióma embolizációról írtak olyan nők/asszonyok,akiknek szintén miómájuk volt.Megtudtam hogy Pécsett végzik ezt az eljárást,ami nem műtét.Helyi érzéstelenítés után könyökhajlatban az artérián keresztül levezetik a katétert teljesen a miómáig,és minden egyes eret,ami körülveszi a miómát elzárják.Ennek hatására,hogy a mióma nem kap vérellátást,néhány hónap alatt elpusztul.Egy része felszívódik,egy része pedig a mensessel távozik.Sikerült is időpontot kérnem a Harmat Zoltán Doktor Úrhoz-aki egy roppant kedves ember/orvos-még februárban lementünk hozzá egy előzetes vizsgálatra,és már március 16.-ár kaptam is időpontot a beavatkozásra.Sikeresen elvégezte a Doktor Úr az embolizációt,mondhatni rekord idő alatt.30 percet töltöttem a műtőbe ahol végig ébren voltam,és végig követtem a beavatkozást.Ezután néhány órás erős görcsök jöttek,amik jelezték,hogy sikerült az embolizáció.Következő nap már haza is engedtek,és ma már elmondhatom-másfél héttel a beavatkozás után-hogy teljesen jól vagyok :D !!!Legközelebb májusban kell mennem kontroll uh-ra,ahol már jól fogjuk látni,hogy néhány centit fog zsugorodott a miómám!Kb augusztusra pedig meg is fog szűnni teljesen,és indulhatunk újra a várva várt babáinkért!

Ezt az egészet azért írtam le,hogy ha esetleg van valaki aki hasonló cipőben jár,mint én akkor az ne keseredjen el,hanem bátran vágjon bele ebbe az embolizációba.A pécsi radiológiáról csak pozitív dolgokat tudok mondani,és az ott dolgozókról is,és természetesen a Harmat Doktor Úrról is!Ha esetleg van valaki akit részletesebben érdekel ez a téma,írjon privit!Tudom vannak olyanok is akiknek nem okoz problémát-Ők a szerencsésebbek-és jól is teszik ha nem piszkáltatják.De sajnos mi megtudtuk hogy a beágyazódását a babánknak,ez okozza a problémát,így én tudtam hogy kell tennem valamit,hogy eltűnjön a miómám!
sztimcsi
 
 


sztimcsi
Orulok,hogy ezt leirtad :) errol en sem tudtam :shock: bar azt igen,hogy a jobb helyeken nagy hasi mutet nelkul laparban siman eltudjak tavolitani :roll: en abba bele is egyeztem volna de egyenlore most nem latnak semmi ilyenkoros elvaltozast :roll: :roll: amugy nekem is deformalta a mehemet amikor nyaron volt :roll: de sem elotte sem utana nem allt fent a dolog :roll: :roll: i meg monst van az azt mondtak ott ahol van elfer :roll:

Remelem meglesz a gyumolcse neked is es nekem is 8) Sok szerncset es jobbulast :wink:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


bridget,

Örömmel olvasom,hogy Nálad nem okoz problémát a mióma. :D Azért tartsd szemmel,nehogy a későbbiekben tovább nőjön!

Sok sikert Neked is!
sztimcsi
 
 


Igen allando figyelmet kivan ezert uhuzzak is bar en a lapar mellett dontenek ahol eltavolitanak :roll: viszont erdekes ez ahogy neked csinaltak a mai napig kiraz a hideg ha belegondolok :oops:
Azota van valami tortenes veled :idea:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia bridget!
Elsőre mikor olvastam erről a beavatkozásról,el sem tudtam képzelni hogy ez hogy is működhet.Hihetetlen volt számomra hogy fájdalom nélkül elvégezhető egy ilyen beavatkozás!De így utólag most már mindent értek.Én igazából a laparos változatot sem akartam vállalni,nem volt egy laparos műtétem 2 éve,borzasztó fájdalmaim voltak utánna :( !Egy pár hete a hír tv-n a Dr Fülöp Zoltán doktor Úr csinált egy ilyen laparos miómaeltávolítást,végig mutatták a műtétet.Számomra borzasztó látvány volt ahogy szó szerint szétdarabolta annak a nőnek a méhét,majd összevarrta :( !Én nem vállalnám ezt a fajta eljárást.De ezt végülis mindenki maga dönti el.Én azt tudom hogy így az embolizációval egyáltalán nem sértették meg a méhemet.
Egyébként teljesen jól vagyok,nincsen semmi panaszom,sőt.A mensim teljesen megváltozott.Már az utóbbi hónapokban nagyon erős vérzésem volt,iszonyú fájdalmakkal,Most viszont az embó óta megszűnt,nincsenek nagy fájdalmaim.Május közepén kell visszamennem kontroll uh-ra,már nagyon kíváncsi vagyok mit fogunk látni.Egyik lány írt az embolizációs fórumon,hogy neki is volt 2 40mm-es miómája,és most a 2 hónapos kontroll uh-n már csak az egyik volt meg,az is felére csökkent!Hasonló jó eredményre számítok én is :D
Kívánom hogy Neked a későbbiekben se okozzon gondot a mióma,és hogy mihamarabb beköltözzön a kis lakó a pocakodba!!
sztimcsi
 
 


Sztimcsi
Orulok,hogy ilyen reszletesen leirtad a velemenyed :) Hat igen nekem elkepzelni a masik beavatkozast is eleg nehez...lenyeg a enyeg egyenlore nincs valtozs nem csinalunk semmit vele :roll: Bar majd azert mostansag jo lenne mgenezetnem :roll: Majd majusban ha mar meglesz a lelet ird meg mi volt 8) Ngyon kivancsi vgyok en is 8) Mennyi idon belul tunik el teljesen?Vgy ilyet nem mondtak :?: :roll:

Babakerdessel azota mi van es a mehed formajaval :roll: Bocsi ha tul indriszket volt a kerdesem :oops:

Remelem mindenkit joool meglocsoltak :lol:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia bridget!

A Harmat Doktor Úr,annyit mondott hogy kb 4-5 hónap,mire teljesen eltűnik a mióma.De képzeld a múlt héten olvastam az embolizációs fórumon,hogy van egy lány kinek 2 db 40mm-es miómája volt,most volt 2 hónapos kontroll uh-n és az egyik már teljesen eltűnt:-)Ennek nagyon örülök,és azóta csak arra gondolok hogy ez nekem is sikerülhet:-)
Nőgyógyásznál azóta nem jártam,most először a Harmat dokihoz szeretnék visszamenni és majd csak utána a nőgyógyászhoz.
Mindenképpen megírom majd az eredményt!!
A babakérdésünk most úgy áll,hogy megvárjuk az eredményeket,és mikor már teljesen eltűnt a mióma,akkor megyünk a Kaáliba a fagyibabáinkért:-))Már nagyon várom,és bízok benne hogy minden rendben lesz!!!

És Veled miújság???Látom készülsz megnézetni a miómádat,majd megírod mi lett az eredmény???
sztimcsi
 
 


Nana,hogy neked is sikerulhet :wink: nem is hangzik ez olyan rosszul :roll: en a 3.cn-en azaz holnap megyek 3cn-es vv-telre :roll: aztan ha meg a miomam is megkuksizna az nem lenne baj :roll: mert en a meddosegibe jarok igy barmikor belehet menni nem kell idopont de a nodokihoz oda kell es az egy honpra mindig jol bevan tablazva :twisted: szal igen jo lenne ranezni erre a nyavajas miomar nott e vagy mi van :roll:

Fagyibaboook de jol hangzik :wink:

Megnezem mar azt a masik topikot is mert en nem tudtam hogy van ilyen amig megnem irtad :oops:

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Szia Bridget!

Mi volt a vizsgálaton???Megnézték a miómádat???Írj majd hogy mi vollt!
Igen vannak fagyibabáink,ketten vannak,így gondolom nem unatkoznak nagyon :wink: :lol:
Az első lombik program során lett 5 petesejtem,egyikőjük sajnos a második nap után nem osztódott tovább.Így a 4 ből kettőt kértünk akkor beültetni kettőjüket pedig eltetettük későbbre,Hát most ha a mióma elmúlik akkor megyünk értük :wink: !

Várom hogy írj!

Üdv:Timcsi
sztimcsi
 
 


Voltam de nincsenek jo hireim :cry:

LH 9.5
FSH 24.1
E2 97.5
PRL 19.32
TSH 2.97
T3 3.06
T4 1.20

A miomam ugyanott csucsul 51mm*50mm :twisted: es van meg egy :shock: 10mm*10mm es az izomban :( Hat majd nezzuk mert ha ekezd noni meg befele akkor baj van de egyenlore nem tok semmit :roll: Ma voltam ugye 3.cn-en es megyek a 11cn-en kovetkezo hetfon :roll:

Itt egy hormontablazat csak hogy ertsd mirol is van szo bar a tabliban az elso ketto azaz az FSH es a E2 az ami nekem gaz :? a 2talan legfontosabb :(
http://www.geocities.com/babatakarok/hormonszintek.htm

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sajnálom hogy rosszak lettek az eredményeid:-(
Ezekre van gyógyszer amivel helyre lehet állítani???
Lett még egy miómád??? :shock: Nagyon-nagyon sajnálom.Milyen időközönként kell megnézetned???Nagyon drukkolok hogy az eredményeid javuljanak és rövid időn belül álljanak vissza a rendes értékre.És drukkolok a miómák miatt is.Egyébként olvasgattál azon az embolizációs fórumon??Szerintem ha esetleg netalán mégiscsak növekedne akkor én mindenképpen ezt az eljárást ajánlanám Neked is.Sokkal kíméletesebb mint egy hasi műtét vagy egy lapar.Én nem bántam meg hogy ezt választottam,bár eredményt még nem tudok már nagyon várom a május közepét.
Drukkolok Érted hogy minden rendben legyen!
sztimcsi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: