Új privát üzeneted érkezett!

Szia Surmi!

Köszi az infót. Még egy dologra nem válszoltál, hogy kötelesek-e lereagálni a levelet? Honnan tudjuk meg, hogy sikerült beindítanunk valamit?

Üdv!
agmano
 
 


Szia !

Elvileg kötelesek 30 napon belül.
Minden hónap utolsó hétfőn gyűlnek össze és tárgyalják a beadandó kérelmeket.
De, hogy valójában , hogyis működnek azt nem tudom.
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziasztok vagyok én is... emilre válaszoltam.. :wink:

Kép
sasha
 
 

 
 

Sziasztok!

Látom, az eltelt időben szépen gyarapodtak a hozzászólások.
Azonban azt is látom, hogy kevés a különböző nevü szerző: KEVESNEN VAGYUNK!

Először néhány nekem címzett hozzászólásra reagálok, aztán jön néhány általános megjegyzés...
.
.
.
babaprojekt
 
 


Azt írod:
krumplis pogácsa írta:hja! most olvastuk egy francia lapban, hogy Indiában törvény tiltja hogy az UH-on megmondják az anyának a baba nemét, mert ha lány, akkor az anyák megölik! Mi meg mit nem adnánk egy kislányért, mi? Ugy szeretnék egy Jankát magamnak :-)


Kedves Krumpli pogácsa!
Az ott egy teljesen más kultúra!
A hívattkozott korlátozás azért van, mert ott a férfi az eltartó, ha leány születne (nem hagynák a szülők!), akkor nem lenne a későbbiekben eltartó... Ezt a kulturális és gazdasági jellemzőt (és annak káros mellékhatásait: lányok magzat abortusza) próbálja semlegesíteni a hívattkozott korlátozás.
babaprojekt
 
 


szami1108 írta:Babaprojekt !
Csak ámulok, hogy mennyire felkészült vagy ebben a témában. Úgy látszik, hogy van nálam elszántabb ember, pedig én sem vagyok semmi. Csak azt nem értem, hogy a Czeizel Endre, miért írta le olyan egyszerűen ezt az egészet.


Nem tudom a pontos választ, de azt tudom, hogy a Tanárúr lelkes támogatója az eljárás(ok)nak. A gond az, hogy több ismert, és megbízható statisztikájú ilyen eljárás létezik. Az egyik a Tanárúr által oly gyakran emlegetett centrifugás változat, de ennek -- sajnos -- nem ismert széles fórumok előtt a statisztikája. (Korábban már részletesen utaltam a centrifugás eljárás ismert jellemzőire, javaslom a visszatekintést.)
Másik eljárás az általam is említett fotometrikus szétválasztás (USA), melynek elengedhetetlen velejárója a befejező IVF. Ezzel az eljárással kapcsolatban elég jó az információgyűjtés lehetősége (pl.: www.microsort.com).
De van még több alig ismert más módszer is...
babaprojekt
 
 


agmano írta:Szia Surmi, sziasztok csajok!

Akkor most már egyre többen vagyunk. A játszótéren direkt tesztelem az anyukákat, és sokan kimondják, hogy ha 100% lenne a következő baba neme, vállalnának még egyet. Kérdés, hogy is aláírnák-e e névvel címmel szig számmal?
Szóval, Ti mind rutinosabbak vagytok, hogy vágjunk bele? Mi kell hozzá? Kit kell felkeresni? Esetleg hány aláírás szükséges? Én semmit nem tudok erről, csak egy lelkes amatőr vagyok.

Üdv!
Éva


Sajnos még néhány évtizedig aligha lesz 100%-os az apai örökítőanyag válogatása... :( De a kérdezősködés mindenképpen hasznos, feltéve, hogy a válaszadó nem érzi túl indiszkrétnek a kérdést...
babaprojekt
 
 


agmano írta:"A normál IVF (mesterséges megtermékenyítés) során nem derül ki a gyermek neme, tudtunkkal, nem is vizsgálják."
Én úgy hallottam egy tv műsorban (Sejtjeink), hogy a kromoszóma vizsgálatok "melléktermékeként" kiderül a baba neme, csak nem árulhatják el.


Ha nem a szülők genetikai kórveszélye miatt végzik a vizsgálatot, hanem "normál" meddőségi IVF-ről van szó, akkor aligha végeznek olyan vizsgálatot a zigótán, ami veszélyezteti annak megmaradását, márpedig a zigóta nemének megállapítása (PGD) egy ilyen -- kockázatos -- vizsgálat.

Ha a már megmaradt terhesség esetén a magzatvízből vett mintára gondolsz (ez sem veszélytelen a terhességre), akkor ezt elvégezhetik a normál IVF után, de állítólag az anyuka 35 éves kora után lehet csak kérni és 40 éves kora fölött kötelező...
babaprojekt
 
 


gi_anya írta:http://www.csaladinet.hu/hirek/csaladtervezes/terhesseg_szules/9083/

Témába vág. Esetleg lehet szavazni is. Csak ettől még nem leszünk előrébb! :( :)

Gi


Elolvasva a cikket, arra a következtetésre jutottam, hogy még mindig akadnak amatőrök, akik csak azért írnak, hogy tudálékosságuknak fórumot találjanak... Szomorú.

Elolvashatjátok, de tele van megtévesztő csúsztatással és helytelen, téves anatómiai, biológiai és statisztikai utalásokkal.

(Véleményemet és részletes kifogásaimat megírtam a szerkesztőségnek is.)
babaprojekt
 
 


amin változtatni szeretnénk: 1978. évi IV-es törvény 173/c8 1. bekezdés, a gyermek nemének megválasztása
agmano
 
 


a 8-as helyett paragrafus
agmano
 
 


Sziasztok !
Olvasta valaki a Nők Lapjában annak a családnak a történetét aki kiment Brüsszelbe, mert három fiú után szeretett volna egy kislányt? Nagyon, nagyon jó cikk volt. Ezt a cikket kellene elküldeni eü. minisztériumba, hogy kicsit gondolkodjanak el. Az összegyűjtött pénzüket nem autóra, hanem egy kislányra fordították. És milyen igazuk van. Sajnos az a baj, hogy nagyon sok embernek nincs összegyűjtve még megközelítőleg sem annyi pénze,hogy ezt finanszírozni tudná. (de ezt most nem rosszalóan írom, nyilvánvaló, ha nekem lenne 4 millió forintom azonnal mennék).
szami1108
 
 


Sziasztok !
Rajtam kívül olvassa valaki még ezt a topikot :cry:

Mit szóltok az új fejleményhez, miszerint az MSZP próbálkozik a tv.módosítással. :lol: :lol: :lol:

Surmi ! Hol vagy???
szami1108
 
 


Sziasztok!

Nekem van két fiam, a második most született áprilisban, imádom őket!!!
De... szó nélkül belevágnék a harmadik babába, ha a nemének megválasztására szóló törvényjavaslat elfogadásra kerülne!!
Kérem a véleményeket és ellenvéleményeket /remélem abból nem sok van/!!!
norani
 
 


Szia Norani !
Üdv közöttünk. Most egy kicsit áll a topic, de remélem hamarosan a csajszik visszatalálnak. De ahogy látom a topicot elég sűrűn keresik fel. Már 3000 körüli a látogatók száma. Ez azért jelent valamit.

Nekem is két fiam van és nagyon szeretnénk egy kislányt. Remélem a tv. javaslatot elfogadják. Az a baj, hogy már egy párszor elhuzták előttünk a mézes madzagott, aztán koppantunk. Remélem most nem ez lesz.

Ha bármi kérdésedven van, úgy nyugodtan írj. Nagyon kivagyunk képezve ez ügyben.
szami1108
 
 


Sziasztok lányok!

Én írtam egy köszönő és bíztató levelet Török Zsoltnak, aki a törvényjavaslatot benyújtotta, ha van kedvetek írjatok neki, hogy érezze van civil támogatottsága. Írhattok érveket is, biztos nem árt.
Lányok, ne lazsáljatok! Csak pár sor az egész, és még a postára sem kell elmenni vele!
Cím: zsolt.torok@parlament.hu
Üdv mindenkinek!
Agmano
agmano
 
 


sziasztok Lányok!
Itt vagyok, a hőmérős topicban írogatok.
levelemet másfél hete feladtam.
Agmano, ki ez az ember :?:
én most egy kicsit elvagyok keseredve, mert úgy néz ki a dolog nálam ,hogy nem tudok teherbe esni. most gynevac kúrára küldőtt a doki, de nem bizakodom. az ídőm fogy, mindjárt metöltőm a 35-öt :cry:
surmi
kockasfulunyul
 
 


Agmano honnan szerezted ezt a z infót :?: :lol: :P :D :)
surmi
kockasfulunyul
 
 


A szombati Dunántúli Naplóban jelent meg egy cikk, mellékelve küldöm a lényeget fiú-lány
Rákerestem az illető Török Zsoltra a neten. Gondotam buzdítsuk egy kicsit.
Na mit szóltok? Szerintetek komolyan lehet venni?
Surmi! Szültél már, szerintem 40-42-ig van esélyed, de te most nem kisfiúra hajtassz?
Üdv mindenkinek!
Agmano
agmano
 
 


Az elmúlt 1 napban 30-40 érdeklődő látogatott el a topicra. Hétvége óta 100-an pedig még csak kedd van. Mégis folyamatosan csak 3-4 ember írogat. Másnak nincs véleménye az eseményekről?
agmano
 
 


agmano!
természetesen fiúra hajtok, de nem tudom mikor lesz a dolog engedélyezve nálunk, ha egyáltalán lesz.
ezért úgy gondoltam addig is marad a Czeizel féle módszer, nekem
anno bejött. az ídő az ami megy és nem tudom, hogy később milyen lelki és fizikai állapotban leszek, mert azért 40 fele az ember már szeretne magával is foglalkozni.

Remélem csak lesz valami.
surmi
kockasfulunyul
 
 


Az a baj, hogy senki sem meri felvállani, hogy igenis én márpedig más nemű gyermeket szeretnék. Pedig ez nem ciki. Tessék egy kicsit bárabbnak lenni !!!!!! Ez nem azt jelenti, hogy nem szereted a gyermeked. Csak szeretnéd megtapasztalni, hogy milyen egy cserfes kisfiú vagy egy cserfes kislány. Olyan nagy bűn ez
szami1108
 
 


Surmi!

Nem dolgozik a párod véletlenül elektronika, mágnesesség, rádió területén, mert azok az elekrtomágneses sugarak tönkreteszik a y-okat. Rokonom lokátorozott katonakorában, és az összes kiskatonának lánya lett, aki akkortájt apuka lett. Érdekes nem?
agmano
 
 


agmano!
a férjem sofőr, a city taxinál. a kollégái többségének fia van.
15 év dolgozik itt., de nemsokára meglesz a diplomája,
(gépészmérnőki)
surmi
kockasfulunyul
 
 


Hát akkor dologra!
agmano
 
 


Igaza van Szaminak, attól, hogy szeretnénk egy kislányt vagy kisfiút a meglévő fiaink vagy lányaink mellé, még nem jelenti azt, hogy nem imádjuk a "meglévő" gyerekeinket! Én imádom a két fiamat és oda nem adnám őket 1000 lányért sem, de úgy szeretnék még melléjük egy kislányt is. Úgy érzem, hogy így lenne teljes a mi boldog kis családunk!
norani
 
 


Írtam én is Török Úrnak egy biztató levelet!
norani
 
 


Norani teljesen egyetértek veled.

Lányok ! Mit szóltok, hogy az SZDSZ is hajlik rá, hogy elfogadják a tv. módosítást. Reggel a mokkába Sándor Judit (lehet, hogy nem Judit) azt mondta,hogy nem ellenzi.

Agmano !
Az én férjem az elektronikába dolgozik, és két gyönyörű fiam van. Szerintem ez nem számít.
szami1108
 
 


Norani teljesen egyetértek veled.

Lányok ! Mit szóltok, hogy az SZDSZ is hajlik rá, hogy elfogadják a tv. módosítást. Reggel a mokkába Sándor Judit (lehet, hogy nem Judit) azt mondta,hogy nem ellenzi.

Agmano !
Az én férjem az elektronikába dolgozik, és két gyönyörű fiam van. Szerintem ez nem számít.
szami1108
 
 


Sziasztok!

Egyszer már jártam itt, de folyamatosan követem az eseményeket. Az Aktívban azt mondták ma, hogy lehet parlament elé terjesztik ezt a nemválasztást, ha jól értettem még az idén. Nem akarok hülyeséget írni, de én így tudom. Valaki más is nézte az Aktívot? Mert én sajnos csak fél füllel hallottam. :roll:

Mindenkinek szép estét!
mandula82
 
 


Mandula !
Örülök, hogy te is aktív részese vagy a topicnak. Nyugodtan írj, én tutira itt vagyok. Ide vagyok betonozva :shock:
Én most próbáltam az internetről letölteni, de még nincs rajta. Úgy néz ki, hogy annyira a média nincs ellene, sőt......., Lehet, hogy lesz belőle valami lányok ?:lol: :lol: :lol: :lol: Én annyira boldog lennék :D
szami1108
 
 


Sziasztok!

Én lennék a topicnyitó!
Most egy kicsit eltüntem, de megint itt vagyok!
Örülök, hogy egyre többen vagyunk!
Sokszor pofára ejtettek már! Mikor már meggyőzném magam, hogy így is teljes az életünk(bár minden nap eszembe jut a "kislányom"), mindig jön valami és megint reménykedhetek!
Nagyon jó lennem ha ebből végre lenne valami!
Én is írtam a Töröknek(meg Dobrev Klárának, Veress Józsefnek, Czeizelnek)!
Ha megint nem lesz semmi, elmegyünk a parlament elé és lármázunk egy kicsit!(ez vicc volt)
Aki csak tud írjon!
üdv: édes virág
édes virág
 
 


Sziasztok!

Minden elismerésem édes virág! Köszi, hogy felvállatd elsőként és létrehoztad ezt az oldalt!
Vasárnap (7. hó 8-án) este 20.30-tól, m1 Szólás szabadságában téma (részben) a nemválasztás. Lehet irogatni: szolasszabadsaga@mtv.hu

Üdv!

Agmano
agmano
 
 


Sziasztok!

Mindenki nézze holnap este a Naplót a TV2-n, mert a nemválasztás is téma lesz! Bár botrányként emlegetik, amit nem egészen értek. Tudom etikai kérdés, meg minden, de az abortusz például nem etikai kérdés?! Az mégsem botrányos, hanem már általánosan elfogadott dolog. Pedig a nemválasztásnál életek létrehozataláról van szó és nem az ellenkezőjéről! Ezért nem értem én ezt a "botrány" kifejezést.

Édes virág!
Köszönjük, hogy létrehoztad ezt az oldalt! :P

Mindenkinek szép estét!

Adri
mandula82
 
 


Sziasztok!

Ma reggel a Nap keltében Czeizel prof. volt a vendég. Úgy tűnik, mégha meg is szavazzák a nemválasztást, még a technikai feltételei Mo-on nem adottak, így egy fiatal orvoscsoportnak ki kell tanulni az eljárást és a technikai hátteret meg kell teremteni. Amerikai példát hozott. Sajnos ez azt jelenti, hogy sokunk számára megfizethetetlen lesz a szétválasztás.
Pedig már nagyon bizakodtam.
Minden jót!

Agmano
agmano
 
 


Sziasztok!

Török Zsolt válaszlevele:
Tisztelt Édesanya!

Szeretnénk elérni, hogy legalább megfontolják a képviselőtársak a kérdést.
Sokan azonban automatikusan becsúkják fülüket, ha erről hallanak.
örömmel vennénk, ha (és remélem nem veszi tolakodásnak) tapasztalataikról, az Önök körében megjelenő vélemyénekről tájékoztatnának minket, esetleg a többi OGY Képviselőt is.
Amennyiben gondolják, úgy akár személyes talákozót is tudunk szervezni a nyár második felében (július 20-augusztus 20), hogy az Önök ügyének tovább vitele ne csak elméleti, hanem gyakorlati ismeretekre, tapsztalatokra épülve mehessen tovább.
Jó egészséget kívánok !
Tisztelettel és üdvözlettel:


Török Zsolt
Országgyűlési Képviselő
Budapest, Széchenyi rkp. 19.
1/441-5239 zsolt.torok@parlament.hu
agmano
 
 


Agmano !

Nem értem én ezt az egészet. A Czeizel azt mondta, hogy néhány tízezer forintról lesz szó. Most meg variál.

Rendes volt Török Zsolt, hogy ilyen gyorsan válaszolt. Nekem még nem írt vissza.

Este nézem a naplót.
szami1108
 
 


Szioasztok!

DRÁGA agmano!

Ha találkozót szerveztek Török Zsolttal, nagyon szeretnék ott lenni!
Mi aug.11.től aug.20.ig nem leszünk, ha szervezkedtek, akkor légyszi, olyan időpontot szervezzetek már le, hogy én is tudjak menni!
Előre is köszönöm: Feke Éva(édes virág)
édes virág
 
 


a "menni"természetesen "lenni"!!!!
Bocsi!
édes virág
 
 


Agmanó, Édes Virág !

Akkor már hárman vagyunk, mert én is ott szeretnék lenni.

Most visszanéztem a napkeltét. Ne keseredj el Agmano. Nem hinném, hogy annyira drága lenne majd ez a beavatkozás. Ez nem a Belgiuméval egyenlő. Az azért drága, mert kiviszik a spermákat Amerikába onnan vissza, és az nem inszem, hanem beültetés. Ami tényleg egy vagyon.
Mikor megkérdezte Czeizelt a műsorvezető, hogy mennyi esé van a tv módosítására, azt mondta, hogy nem kell a kétharmados többség. Vagyis az ellenzék nem szükséges hozzá.
szami1108
 
 


Sziasztok!

Akkor kinek mikor jó egy találkozó?

Júli 20- szerintem az már túl közeli- és aug 10 között?
Talán aug 1-10 közé tehetnénk, Török Zsolttal egyeztetve.

Szerintem szedjük össze az érveinket ( az Eü minisztériumnak írt levélből), a kívánságainkat (részben ingyenes) és az ellenzőink indokainak cáfolatait. Pl "jobban szeretnénk a kívánt neműt", vagy "biztos azért nem született más nemű, mert örökletes betegséget hordoz" - ettől tudok a falra mászni. Azért mert 2 fiam van, még nem törvényszerű, hogy csak beteg lányom születhet. Lehet hogy spontán szülnék még 5 lányt, de nem merem felvállalni, mert tisztességesen szeretném őket felnevelni.
Segítsetek összeállítani egy ilyen irományt, amit átadhatunk és megbeszélhetünk! Az időpontra is jelezzetek vissza! Alkalmazkodunk mindenkihez!

Üdv!
Agmano
agmano
 
 


agmano :!: én megyek , csak szólj :!: :D
surmi
kockasfulunyul
 
 


Sziaztok!

Az augusztus eleje nekem is jó!
Rohannom kell!
Üdv mindenkinek
édes virág
 
 


Sziasztok!ne haragudjatok,csak az a véleményem,hogy Ti azon vagytok,hogy megválaszthassátok a következő gyermeketek nemét mi pedig azért harcolunk hogy eggyáltalán legyen gyermekünk,támogatva van ugyan a lombikprogram viszont a gyógyszerek még így is több százezer sőt millió felé megy,Örüljetek hogy olyan szerencsések vagytok hogy teherbe estek és ne válogassatok hanem legyetek az életnek hálásak,hogy gyermeket szülhettek!!!Nem rosszindulatú a levelem,csak szeretnélek Titeket elgondolkodtatni min problémáztok és mik az igazi problémák!!!Mindenkinek sok szerencsét egézséget boldogságot
lanyané
 
 


A levelet elküldtem, akkor aug 1-10 közöttre kértem időpontot írtam, hogy hívjon másokat is pl. Dobrev Klárát.
Ha választ kaptam jelentkezem.
Jó hűsölést, menjetek vízpartra, jön a kánikula!
Üdv!
Agmano
agmano
 
 


Agmano !
Köszi, ügyes vagy.
Neked is jó pihenést ls minden idelátogatónak.
szami1108
 
 


Sziasztok!

Írtam én is Török Zsoltnak és meg is érkezett a válasz. Remélem nem fog haragudni, hogy bemásolom ide nektek!

Tisztelt Hölgyem!
Kedves (2fiús) Édesanya!

Köszönöm biztatását és az infdormációt a topicról.
Mindenképpen végig visszük az országgyűlési határorazti javaslatot, de sok embert meg kell még ennek helyességéről gyöznünk.
Ebben várjuk az érintett párok mellet, képviselőtársaim segítségét is.
Augusztus elején szeretnénk néhány érintett pár részvételével egy találkozott szervezni, ahol a társadalmi támogatottság megteremtésének lehetőségeiről szeretnénk konzultálni.
Önöknek kívánok jó egészséget !
Tisztelettel és köszönettel:


Török Zsolt
Országgyűlési Képviselő
Budapest, Széchenyi rkp. 19.
1/441-5239 zsolt.torok@parlament.hu

Én reménykedem!!! :D :D :D :D
Puszi nektek, jó nyarat, kellemes pihenést!!!
norani
 
 


Sziasztok!

Norani!

Szuper, hogy Neked is válaszolt! Én megkértem az időpontot a találkozóra - ahogy írtam - de most néztem és még nem válaszolt. Remélhetőleg szervezi már, aug 1-10 közé kértem, remélem Te és párod is el tudtok jönni.
Jó hűsölést mindenkinek!

Agmano
agmano
 
 


Lányok !
Azért azt nem lehet mondani, hogy nem sok embert érdekel ez a téma, már 3600 látogatója volt a topicnak. Igaz Ők csak benéztek, de nem írtak, de ez is valami. Elmúlt hetekben nagyon megnőtt a látogatottság. Csak így tovább.

Bátran írjon mindenki, aki e téma mellett van. Minél többen vagyunk annál nagyobb az esélyünk.

Nekem még nem válaszolt Török, de nagyon várom.
És még valami, ha valaki most akar neki írni, akkor kérdezze meg, hogy az Ovidói egyezményben foglaltakat egyáltalán meg lehet szegni. Az Eu Unió beleszólhat vajon a tv. módosításba?
szami1108
 
 


Lányok !
A kezdőlapon a szavazásnak a témája a köv:

Ha a következő gyermekem fogantatásakor eldönthetném, hogy milyen nemű legyen akkor bevállalnám e........,

Mindenki szavazzon. Elég jól áll a dolog, 51 % javunkra.
A Török Zsoltnak ezt is meg kell említeni, remélem ez is valamit számit.
szami1108
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: