Új privát üzeneted érkezett!

Betticának mehetnek a drukkok!Fél 9 előtt írt,hogy a szülőszobán vannak! :wink:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
Kép
zazzy
 
 


Na micsoda laptető! :lol: Hajrááááááááááááááááááááááááááááá!!!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Mennek a drukkok, bár nagyon remélem az ő érdekében, hogy már túl vannak rajta és babáznak.



vicky79
 
 

 
 

1 óra körül jött az sms,csak azóta se jutottam ide frontos gyerekeimtől...

"Éjfél előtt 5 perccel úgy döntöttem,hogy véget vetek az egyre fokozódó izgalmaknak és 3800 gr súlyommal,56 cm-es termetemmel megérkeztem a nagyvilágba.Anyukámmal együtt jól vagyunk.Kata Melinda "

Itt is hatalmas gratula,minden szépet és jót az egész családnak!Csudaszép kisleány lehet,és hát jól megnőtt :) Méltó kishúga Bencének! :D
Alig várom a részleteket!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Gratulálok nekik és jó egészséget az egész családnak.



vicky79
 
 


Bettica,

Gratulálok! Jó egészséget babának és mamának!

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

Zazzy, köszönöm a tudósítást!

És a gratukat is köszönjük mindenkinek.

Tegnap hazajöhettünk végre, minden rendben ment ;)
Most próbáljuk összehangolni a két gyerek igényeit, amit egyenlőre jól megoldunk, de ha Apa nem lesz itthon szabin, na akkor lesz itt még mit hangolni :lol: Tegnap csak másfél órás csúszásban voltunk estére :)

A 2 napközbeni alvásról: Bence is 2x aludt mikor bölcsibe került. Tudtuk mikor fog kezdeni és pár héttel előtte elkezdtük próbálgatni a napi 1 alvást. Ha sikerült örültünk, ha nem akkor sem estünk kétségbe. mire bölcsibe került már nagyjából ment neki, bár 10 körül voltak nehézségek, amiken végül sikeresen átlendült a többi gyerek hatására. A bölcsiben már az első olyan napon, amikor azt mondták ott alhat, akkor úgy kidőlt délben, hogy csak lestek :) Jól elfáradt, de szerintem rengeteget játszott és emiatt észre sem vette, hogy nem aludt el, akkor amikor szokott... Volt egy kislány, akinek még kellett a 2 alvás, őt délelőtt letették aludni egy órácskára és aztán délben a többiekkel együtt ismét lefeküdt. Szóval ez sem jelent gondot a bölcsiben ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Képzeljétek, éjszaka bekerültünk Barbussal a Bethesdába. Annyira hányt, hogy nem maradt meg benne semmi és nem akart abba maradni a hányás. Hajnalban kapott infúziót, de azóta jobban van. Már nem hányt. Remélem hamar haza mehetünk. A bölcsi a hétre biztosan annyi. Pedig már ott reggelizhetett volna. Mindegy, majd a jövő héten, így egy hét táppénzzel nyitom a melót.



vicky79
 
 


Jaj Vicky, nagyon sajnálom! Jobbulást Barbusnak!

Az oviban is van vmi virus, kicsit aggódom is, nehogy hazahozza Bence... :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Vicky,

jobbulást Barbusnak!

Kép
gota79
 
 


Mehetünk haza végre, már kivették Barbus kezéből a branült.



vicky79
 
 


De jó!!!! Nagyon jó hír!

Kép

Kép
bettica
 
 


Hű Vicky,sajnálom,nagyon nehéz lehetett ezt átélni,örülök,hogy már minden rendben!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Bettica!
Látom,itt vagy!Ejnyebejnye!Tessék pihizni!!! :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Hát igen, nehéz volt, de még mindig nem lábaltunk ki teljesen a dologból. Ahogy hazaértünk Barbussal a kórházból apának begörcsölt az epéje és be kellett vinnem a Honvédba a sürgősségire. Szerencsére nem kő volt, így nem kellett megműteni, de csak hajnalban jöhetett haza. Egy barátunk ment érte. Barbus vírusa ment rá az epéjére. Nekem most a torkom kezd fájni tőle. Barbusomnak megy a hasa és nem akarja meginni azokat az innivalókat, amibe gyógyszert teszek. Szóval kezd a hócipőm kicsit tele lenni.



vicky79
 
 


Vicky, nincs mese gyógyszeres adagolóval bele kell imádkozni. Sajnos ismerős a helyzet, bár Bence legalább a gyógyszereket bevette, nála az itatás volt rémálom! A folyadék a legfontosabb és csak úgy tudtam "itatni", hogy fél óránként fél decit kis nurofenes adagolóval toltam a szájába. Brutálnak hangzik, de a 2. alkalom után már beletörődött és engedte, nyelte a teát. Fontos volt, hogy gyakran cseréljem a folyadékot: viz, tápszer, leves, gyümölcslé, tea, szörp.
Párodnak jobbulást!

Zazzy, csak állandóan megy a gépem. Nem ülök én itt, max 5 percre, most a pihi fontosabb ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Vicky,

sajnálom a bajokat! én a gyógyszereket, illetve a teát amiben benne van, zsarolással tudom neki beadni. pl átmegyünk a szomszédba a fiúkhoz, kapsz gumicukrot :oops: :oops: :oops: , stb...

epegörcsre van valami nagyon jó, nekem is használt, megkeresem majd és leírom.

Bettica,

babafotót kérünk majd!

Kép
gota79
 
 


Gota: Az epegörcsre a rowacol jó volt. Most kaptunk antibiotikumot a torkunkra. Ez állítólag nem a vírus, hanem már baci.

Barbus most elkezdett kicsit inni, a gyógyszert fecskendővel adtam be neki. Már nem megy a hasa.



vicky79
 
 


Vicky,

nekem a cholagol cseppet ajánlották, és be is jött. az első szedésnél, nem voltam otthon, amikor elkezdődött. nekem alattomos volt, néha már 1órával előtte is volt előjele, csak nem tudtam megkülönböztetni az éhségtől. bevettem 2nospát, de már késő volt. mire hazaértünk már a falat kezdtem volna el kaparni. apci nem volt itthon, szerencsére a tesóm átjött, és nem voltam egyedül Rebekával. lényeg a lényeg, hogy már iszonyat fájt, mire hazaértünk. 1kiskanál kristálycukorra kellett csepegtetni, és úgy bevenni. bevettem, és nem telt el 5perc sem, és mintha elvágták volna a fájdalmat, és sose lett volna. hihetetlen volt. (a védőnőnek mondtam egyszer, hogy epés lettem, mikor kérdezte hogy vagyunk, és ő ajánlotta. ha nem mondja, nem is tudok róla. kérdem én, ezt miért nem tudta egy doki sem mondani??????????? voltam már a sürgősségin, a házidokinál, az infektológián)

Kép
gota79
 
 


Gota: És te nem gondolkoztál el rajta, hogy kivetesd az epédet? Apával most ezen gondolkozunk.



vicky79
 
 


Vicky,

januárban volt a műtét... nekem már nagyon muszály volt, mert brutál májgyuladásom is volt... jövő héten megyek oda is kontrollra, remélem így majd már be lehet fejeznem az oda járkálást.

amúgy nem volt nagy szám, csütörtök reggel bementem, akkor meg is műtöttek, és már szombaton engedtek is haza. nem emlékszem már rá, de szerintem néhány nap, és teljesen helyre jöttem erőnlétileg. de lehet hogy csak babó miatt muszály volt... az infektológián mesélte az asszisztens csaj, hogy az ő férje iszonyat, ahogy elhagyta magát... ja és az epeműtét utántól van erősebb hasmars minden reggel, és időközönként délelőtt. lehet hogy így jobban kijön a met ezen hatása? csak az a baj, hogy nem fogyok tőle.

Kép
gota79
 
 


Gota: Apának nincs állandó baja az epéjével, de azért az nem normális, hogy évente begörcsöl neki. Ezért javasolták neki, hogy esetleg vetesse ki.



vicky79
 
 


Vicky,

nekem is havonta 1-2szer volt. vérvételen volt már? csak hogy neki nincs e baj a májával. nekem is javasolták, főleg a barátnőm rágta a fülem, hogy csináltassam meg. neki az anyukájának volt, évekig, és ő is szinte csak évenként vagy még ritkábban görcsölt. aztán egy karácsonyi hurka után begörcsölt, hasnyálmirigy gyulladást kapott tőle. március végén már a temetésére mentünk... ez már több mint 12 éve volt, én is benne voltam a történtekben, akkor még az öccsével jártam. de még most is beleborzongok, ha rá gondolok...

Kép
gota79
 
 


Gota: Most is csináltak neki vv-t és nem volt gond a májfunkcióival. Meg akarok majd azért kérdezni egy sebészt, hogy ő mit javasol.



vicky79
 
 


Budapestiek segítségét szeretném kérni. hugicámék most akarnak belevágni a babaprojektbe. mondtam neki, hogy mindenféleképpen előtte rákszűrés. nem tudja hova menjen. a 13.kerben laknak. mondta, hogy ott van a közelben 3kórház is, de nem tudja, hogy ott is van e sztk-s rendelés. illetve azt is megköszönnénk, ha esetleg valaki tud ezekben a kórházakban lévő olyan nőgyógyászt, akivel meg volt elégedve ő, vagy ismerőse.
Köszönjük

Kép
gota79
 
 


Gota: Az én nőgyógyászom a máv kórházban van és a myugatinál rendel. Viszont nem olcsó. A terhes gondozást is magánban végzi, de legalább nem 5 perc egy genetikai uh és nem kell órákat várni. Nem tudom a hugod melyik kórházhoz tartozik, de mindegyikben kell lennie sima rendelésnek, ahol leveszik a rákszűrést.



vicky79
 
 


Üzenet Norkától:

"Sziasztok.

Végleges és publikus az október 22.ei PCOS Közönségtalálkozó programja. Ezt olvashatjátok a PCOS honlapon és az alapítvány Facebook-oldalán:

http://www.facebook.com/pcosszivugyalapitvany

Talán még soha nem volt ennyire "ütős" a program, és most a szervezők igyekeztek átfogóbb előadás-sorozatot szervezni, és meddőségi szakembereket is megszólaltatnak.

A Közönségtalálkozó meghívott sztárvendégei pedig Erőss Zsolt hegymászó (aki a túlélésről beszél) valamint dr.C.Molnár Emma pszichológus (A nő ezer arca), és Kriston Andrea, aki tavaly is nagy siker volt.

Érdemes minél előbb jelentkezni, hiszen már csak 16 nap van hátra, a helyek pedig fogynak.

ui: ha kismama vagy, akkor kihangsúlyozzuk, hogy van lehetőség szoptatásra, pelenkázásra a szopiszobában, valamint lesz kisdedmegőrző is a játékszobában. "

Lucuzs

Kép

Kép

Kép
3x850g met: 2011. december 2.
lucuzs
 
 


Bettica!
Úgy szégyellem,de utólag gratulálok a kicsi lányhoz!!!!!! :D :D :D :D :D Remélem hamarosan fotót is láthatunk.

Kép
mók
 
 


PCOS-es, vagy inzulinrezisztens vagy – esetleg gyanakszol erre?

Esetleg teherbeesési nehézségekkel küzdesz, vagy megszakad a terhesség?

Szeretnéd tudni, hogy mi a helyes kivizsgálási protokoll és mit tehetsz még az egészségedért és a babavállalásért?



Gyere el okt.22-én az V. PCOS Orvos- és Közönségtalálkozóra!

http://www.facebook.com/pcosszivugyalapitvany

regisztráció: pcos.talalkozo@gmail.com



A rendezvényen tavaly több százan voltak, jelentkezz időben, hogy legyen helyed!



Most először meddőségi szakembereket is megszólaltatunk! A férfi meddőségről is szó lesz.

Nagy hangsúlyt helyeztünk a lelki oldalra. Ennek szellemében az alábbi sztárvendégek adnak elő:



Erőss Zsolt hegymászó, dr.C.Molnár Emma pszichológus (A nő ezer arca), Kriston Andrea



A szakemberektől kérdezni is lehet majd!

A szünetben büfé, a családoknak játszó- illetve pelenkázó-, szoptatószoba áll rendelkezésre.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Jól eltünt mindenki!

2kérdésem lenne:

Rebeka nagyon sokat áll, és járkál lábújjhegyen. Ez nem baj? tudok valamit tenni ellene?
a másik, hogy már hetek óta van az alkarján egy fehér folt, alig észrevehető. olyan, mintha megütötte volna, csak kék/zöld helyett fehéres. és nyomásra fáj is neki.
ezeket mindig elfelejtem megkérdezni a védőnőtől/dokitól.

voltunk a 18hós tanácsadáson. 86cm és 11kg.

Kép
gota79
 
 


Jó reggelt!

Gota, pedig a védőnő biztosan tudna valamit mondani rá...

Mók, nem gond ;) Köszi! Fotót akartam feltenni, de bepöccentem, hogy csak max 600dpi-s lehet a fotó. Még ezzel is szöszölhetek :( De mindjárt teszek fel egyet ;)

Ki jön a PCOS talira? Mi ott leszünk Katával :)

Kép

Kép
bettica
 
 


A mi kis Katicánk :)

Kép Kata baba [/img]

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

Tüneményes!!!!!!!!!!!!!

Hogy bírsz kettővel?

Kép
gota79
 
 


Bettica!
Ez a gyermek gyönyörű!!!! Örülök hogy láthattam... :lol:
Sima szülés volt???

Gota!
Lilla nemrég elindult,de nem lábujjhegyezik. Szerintem is jó lenne a védőnő tanácsát kérni.

Kép
mók
 
 


Köszi :)

Mók isten éltesse Lillát így utólag is!

Igen sima szülés volt ;)
Hát nem egyszerű kettővel, főleg ha a nagy itthon van betegen :) Azóta Kata is beteg lett, de szerencsére nem egyszerre volt mindkettő, mert akkor aztán tényleg nem tudom mit csináltam volna :(

Gota:
A lábujjhegyezésre mit mondott a védőnő?

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

még nem voltunk vissza. anyukám mondta, hogy múltkor beszélgetett vmi rokonnal, és nekik a kisfiú 1évvel idősebb Rebekánál. ő nem tudom mennyi idős koráig lábújjhegyeskedett, de csak úgy járt. és egyszer abbahagyta. amúgy most így belegondolva, Rebeka is már nagyon régen nem csinálja...

Kép
gota79
 
 


gota: lehet rákérdeznék azért a dokinál vagy a védőnőnél. Végülis veszteni valód nincs ;)
Látom odaát, hogy a párod munkanélküli. Nem tud ő elmenni gyed-re vagy gyesre és te visszamennél dolgozni? Csak hangosan gondolkozom, bocsi ha hülyeséget írok ;) Ha tavaly volt egész jó bére, akkor a gyed is elfogadhatóbb lenne. De talán az oep tud erről mondani nektek vmit. Érdemes lehet utánajárni. Még pedig addig, amíg van neki biztosítása! Ha lejár a munkanélkülije már biztosítása sem lesz, így viszont sikerülne azt is megtartani.

Kép

Kép
bettica
 
 


Mi pont ma voltunk ortopédián, de nálunk nem a lábujjhegyezés volt az ok. Barbusnak dől befelé a bokája. Tornáztatni kell és fél év múlva kontroll. Sima sztk-s orvos, de nagyon aranyos és jó orvos is. Megnézte a cipőjét is, azt mondta jó. Ennek örülök, mert nem volt annyira drága, de ezek szerint nem is kell, hogy az legyen.



vicky79
 
 


Bettica,

már lejárt a munkanélkülije. Lehet hogy rossz nézet, de amíg meg tudjuk oldani mindenféleképpen szeretnék én itthon maradni vele. Védőnővel/dokival mindenféleképpen akarok a jövő héten beszélni. tegnap vettem észre, hogy valószínűleg a bal lábán a lábujjak alatt nem lett jól kitörölve, és csúnya neki nagyon. olyan mintha hámlana szegénykémnek. hát igen, néhány hetet apci fürdeti...

Vicky,

és milyen tornát kell csinálni? Rebekának is dőlt egy kicsit befelé, de mióta jól tud járni, azóta nem. legalábbis nem vettem észre, de majd ránézek. nekem itthon is benti cipőben van, így nem lehet látni, de most hogy írtad, mindenféleképpen ránézek.

Kép
gota79
 
 


Vicky: Bencének is bedőlt a bokája... Szupináló cipőt hord, tornáztatjuk néha (sajnos gyakran elfelejtjük, főleg mióta Kata is velünk van :( ). Most januárban lett volna a fél éves kontroll, de semmit sem javult, így nem vittem vissza. Azóta is ugyanaz a helyzet :( Állítólag el fog múlni, úgy legyen!

Gota: Nem furcsa, számomra ez totál érhető. Csak egy alternativa, hogy legyen mégis vmi a családi kasszában... Tudom milyen, amikor az egyik szülőnél semmi bevétel sincs. Nekem a szeptemberem volt ilyen és igaz az csak egy hónap volt, de marha szar... Hát reméljük lesz azért vmi munkája az uradnak hamarosan.

Kép

Kép
bettica
 
 


Ja és Vicky, Bencénél látszik is hogy vmi nem kóser a talpával. Futáskor kifelé csapja mindkét sarkát. Először azt hittem, játszik, de aztán láttuk, hogy mindig így fut.

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica: Én még nem tudom megállapítani Barbusnál hogy hogy fut, mert még olyan kis esetlenül csinálja.

Gota: Úgy kell tornáztatni, hogy megfogom a bokáját és a talpát megpróbálom vízszintesbe nyomogatni. Olyan, mintha masszíroznám a talpát. Remélem segíteni fog, bár én itthonra sosem adok rá cipőt. Nem mondta a doki hogy kéne, de lehet, hogy rákérdezek.



vicky79
 
 


Sziasztok!

a véleményetekre lennék kíváncsi. Rebekának borzasztóan lazák az izületei. néha olyan pózokat vesz fel, és úgy ki tud tekeregni, hogy rossz nézni. volt úgy hogy oldalra fekve aludt, és az alsó karja mint ha nem is lett volna, sem pedig válla. sokszor recsegnek a csontjai már akkor is, ha felveszem a kiságyból, vagy pl ha megfordul az ágyban. egyszer régebben megemlítettem a védőnőnek, de letudta annyival hogy ilyen és kész.

szerintetek? tudják ezt valahol nézni, vagy tényleg nem kell vele foglalkozni?

Kép
gota79
 
 


Gota: Barbus is hihetetlen pózokban képes aludni. Ha te úgy gondolod, hogy ránézetnél, akkor kérdezz ré egy ortopéd orvosnál. Beutaló ugyan kell, de nálunk mondjuk mindenkit elküld a doki ellenőrzésre.



vicky79
 
 


Vicky,

milyen ellenőrzésre küld a doki? a 4.hónaposon voltunk. vagy másra gondolsz?

Kép
gota79
 
 


Gota: Mi voltunk a 6 hetesen és azóta is mindig visszarendel a doki. Nem, tudom, hogy ez azért van-e, mert Barbusnak tornáztatni kellett a csípőjét most meg a bokáját, vagy a többi gyereket is ellenőrizgeti. Akkor kellett visszamennünk, mikor elkezdett stabilan járni. És most fél évente ránéz.



vicky79
 
 


Vicky,

voltunk ma a dokinál, mondta, hogy vannak olyan gyerekek, akiknek lazábbak az izületei. kérdezte, hogy tud e futkorászni sokáig, mondtam igen. ha pedig gondolom, kérjek időpontot az ortopédiára, és megírja a beutalót. szerintem a héten meg is fogom kérni.
kaptunk antibiotikumot is, mert reggel elkezdett folyni az orra, ránézett, és piros a torka.
ja és 1hónap alatt 40dkgot hízott.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!

De jó,hogy most beleolvastam ide is!
Tök véletlenül eggyel feljebb kattintottam és lám, pont leírtátok a problémámat!!!!! :))))
Dani is nemrég kezdett el kézen fogva járni. A szobában zokniban viszonylag szépen megy, de időnként neki is befelé dől a bokája. De csak a bal. Viszont ha utcai cipő van rajta, akkor meg az esetek 80%-ában lábélen megy,annyira bedől. Majd én is tornáztatom,mint Vicky, remélem jobb lesz. Vagy ez még azért van,mert most tanulja még csak a lépegetést?
Viszont lábujjhegyezik ő is. Azt hittem a bébikomptól van, de most már megnyugodtam,hogy ez így jó. ;)

gota79
Igaz, Dani majdnem 1 évvel fiatalabb,de ő is eléggé nyeklik-nyaklik! Sőt, mostanában délután úgy alszik el,hogy ül a járókában terpeszben, játszik és egyszercsak eldől....vagy oldalra, vagy előre. :D Aztán megyek és szépen beigazgatom,mert attól tartok,hogy elzsibbad neki.

Az ortopédia nálunk is úgy volt. Fél évesen, aztán majd ha "önállóan tud járni" lesz a következő.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág,

nekem annó azt mondták, hogy akkor kell nézni a bokáját, járását, amikor már teljesen jól tud járni. úgyhogy még ráérsz figyelni.

egy másik topikban olvastam, hogy annyira nem is egészséges a harántemelős cipő.

holnap megyünk az ortopédiára, kiváncsi leszek mit mond a doki.
kedden voltunk tanácsadáson, ez a gyerek 3hét alatt újabb 50dkgot hízott. erőteljesen hatni kezdett a béres csepp, 3-4hónap szedés után. hát nem semmi étvágya van amúgy. végre nem kell szaladgálni utána kajával.
rákérdeztem újra a köldökére, és állítólag már nem alkalmazzák a leragasztást. menjek konzultálni sebésszel, mert műteni kell. akik korábban használták ezt a leragasztást, azoktól kérdezem, hogy valami speciális kötéssel kell leragasztani? recept nélkül lehet kapni ilyet? segítség nélkül le tudom helyesen ragasztani?

Többiek?

Kép
gota79
 
 


Megjártuk az ortopédiát, egy nagyon kedves dokinőt fogtunk ki. azt mondta, egy kicsit tényleg lazább, de nem vészes. a bokája nem dől be, és már kezd alakulni a talpán a boltozat. kicsit befelé megy a lábfeje (csámpázik), ez sem vészes. erre mondta, hogy néha adjam rá fordítva a cipőt. fél év múlva kontroll.

Kép
gota79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: