Új privát üzeneted érkezett!

Bettica: Összefuthatunk valamikor. Én mondjuk kicsit korábban megyek Barbusért, olyan fél és 3/4 4 között. Sajna előre nem tudom megmondani mikor érek oda, mert az a forgalomtól függ. Cseréljünk számot, ha még nem tettük volna meg.



vicky79
 
 


Nahát, laptető. :)



vicky79
 
 


Kandi, mikor tervezel visszamenni dolgozni? Biztos mondtad már, csak az én agyam szita :)


Szia!!!!
Szeptember 1-től! :)
:wink:

kandi72
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Vicky, oksa. Van, hogy 3 körül elindulunk sétálni, szóval az időpont jó és nem baj az sem, hogy nem tudod pontosan mikor érsz oda ;) Küldöm a számom nem sokára püben ;)

Kandi, na akkor majd meglátogatunk egyszer. Persze előtte azért szólok majd. Ha esetleg errefelé jártok, Te is szólhatsz ám, szívesen látunk vagy lemegyünk sétálni. De tényleg ide is jöhettek, ha gondolod ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Kandi, na akkor majd meglátogatunk egyszer. Persze előtte azért szólok majd. Ha esetleg errefelé jártok, Te is szólhatsz ám, szívesen látunk vagy lemegyünk sétálni. De tényleg ide is jöhettek, ha gondolod ;)

Szia!Oksi Bettica!Megdumcsizzuk,Bebszi a Kelta oviba fog járni :)) a mókusba!-addig meg lesz jó idő...lehet babakocsizhatnánk is egyet!
tuti fogunk talizni!
pusza

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi: Akár sétálhatnánk hármasban is, a te számod már meg van nekem. Azt nem tudod véletlenül, hogy Barbust fölvetethetném-e az oviba szeptembertől? Mármint ha szobatiszta lenne addigra? Ez a gondozási díj kicsit eltántorít a bölcsiben maradástól, pedig jobb lett volna neki még itt maradni egy évig.



vicky79
 
 


Vicky!
Ki mondta,hogy kell fizetni szeptembertől gondozási díjat???
-de amúgy nem vennék fel Barbust,mert 3életévett betölt9tt gyerekeket vehetnek fel....Én úgy tudom!
-de belinkeltem egy oldalt,nézd meg az összegeket....
Oksika,jobb idő lesz talizhatunk :)))


http://hvg.hu/itthon/20111117_fizetos_bolcsodek_orban

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Még csak a dadusok mondták, hogy szerintük nem ússzuk meg a gondozási díjat. Eddig még nem szóltak. Viszont tegnap beszélgettem az egyik csajjal, akinek a lánya a végén nem jött bölcsibe (novemberben született az öcsi). Ő kérdezte a védőnőnket és ő mondta, hogy mehetne a kislány szeptembenben oviba, ha már szobatiszta. Még rákérdezek én is, de mondjuk jobban szeretném, ha egy évig még bölcsis lenne.



vicky79
 
 


Nekem csak az a furcsa, hogy most is 600 ft-ot fizetünk naponta az étkezésért. Akkor most 12.500 lenne mndennel együtt? Majd kiderül.



vicky79
 
 


Izgi, a 15.i hét után mi is kezdjük a bölcsit. a héten megyek be pontosítani, hogy mikor, melyik csoportba fog járni. Kismanó már alig várja, kiváncsi vagyok mikor fog a lelkesedés elmúlni. amúgy az alvásokat leszámítva kb 1-1,5 hónapja szobatiszták vagyunk. mondjuk már a kaki kb fél éve csak bilibe, vagy wcbe ment. most már ha megyünk valahova, és tudom hogy túlságosan sokáig nem leszünk, akkor már nem adok rá. ti hogy oldjátok meg, ha útközben kell neki?

Vicky,

még nálunk sem kell fizetni, remélem nem is kell majd. itt talán 506Ft egy nap. mikor apcinak nem volt munkája, minden létező dolgot megigényeltünk. azt hittem a rendszeres gyerekvédelmi pénzzel jár, így azt is. de nem, viszont 1évig ingyenes ovodai, bölcsödei, iskolai teljes ellátás.
és holnaptól szabin vagyok. pénz miatt nem bánom, viszont biztos nagyon furi lesz. elég lesz megszokni a korán kelést, illetve azt, hogy a mostanival ellentétben napi néhány órát fogom látni lánykámat...

Kép
gota79
 
 


Jaj ez a fizetős dolog nekem is annyira kedvem szegi, de basszus muszáj lesz Katát beadni, mert gyesből nem lehet megélni :(

Kandi, sztem lesz nálatok is fizetős bölcsi, már csak azért is, mert az étkezési díjat is hogy megemelték már tavaly. Azt hittem a guta üt meg, mikor kiderült, hogy a duplája lesz :( És persze mindenhol azt mondták, hogy örüljek neki, mert a gyerek egészségesen étkezik. Ja és azt is mondták, hogy ha nem tudom kifizetni, akkor menjek támogatásért (ami megjegyzem nem jár, mert hiába fizetek ilyen olyan címen minden hónapban a lakásra, az nem számít, csak az hogy mennyi pénz jön a házhoz :( )... Hát kösz. Néha komolyan elgondolkodom azon, hogy az önkormányzat odaadhatná azt a pénzt a szülőnek, amit nem kell a gyerekre elköltenie a bölcsi-ovi miatt. Sokkal többen maradnának otthon, csökkenne a bölcsi-ovi terheltsége...

Hú, már Rebeka is bölcsis lesz? Azta nagyon megy az idő :( Bencének nem kellett út közben semmi a popójára, mert egyébként is keveset iszik. De ha szólt volna, max megáll sz ember és megpisilteti a gyerkőcöt. Lehet kapni hordozható papír bilit is ;)

A 3-as babakocsizást támogatom ;)
Jaj Vicky elfelejtettem elküldeni a számom, na mindjárt pótolom :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica: Örülök, hogy sikerült találkoznunk. Azért elküldtem a számomat is. :-)

Gota: Kíváncsi leszek hogy tetszik Rebekának a bölcsi. A bilizéssel nagyon ügyes, mi még sehol sem állunk. Majd most tavasszal meg nyáron.

A védőnőnk szerint lesz gondozási díjunk, de annyi lesz hogy mondjuk most 12.000-t fizetünk, akkor meg 20.000 lesz a kajával együtt. Azt még valahogy csak kibírjuk. 3 éves korától akár év közben is vihetném oviba, ha már szobatiszta. Viszont akkor már most április-május környékén be kéne íratnom. Most még várok.



vicky79
 
 


Ezen a papír bilin már én is gondolkoztam, szerintem fogok venni, bár 3-400 ft darabja.



vicky79
 
 


De nagy a pangás...

Ezo,

régen jártál erre, hogy vagytok?

Mi hétfőn elkezdtük a bölcsit. eddig nagyon jól megy. tegnap kint ültem majdnem egy órát, ma már haza is mentem, és ott ebédelt. holnap elvileg ott is alszik. amúgy elég jól megy. reggel 9re megyünk, kb 1órát ott vagyok vele, az elején még bújós, kell egy kis idő, hogy feloldódjon. majd meglátjuk.

Kép
gota79
 
 


Teljesen készen vagyok! ma du találkoztam azzal a kislánnyal és az apukájával, akivel együtt, de más csoportba kezdtük a bölcsit. kérdezi a srác, hogy voltunk ma bölcsibe? mondom igen. mert ők nem, nekik nem kell menni. kérdem én hogyhogy? reggel a felesége ment rendesen, és már mondták neki, hogy ne is vigye be a gyereket, hanem menjen a vezetőhöz. össze volt pakolva a cucc, hogy még sincs hely a gyereknek, nem tudják felvenni. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
állítólag mindenkinek, aki most kezdett szóltak ma, hogy még sincs hely. nekünk nem. vajon majd holnap? vagy mégsem? ha akartak volna már szóltak volna?
egyszerűen nem térek magamhoz, hogy ilyen van. egy az, hogy a csaj már szabin van, és pont előtte nap beszéltük, hogy az égvilágon senkire sem tudja hagyni a lánykát, még azt sem tudja, ki fogja elhozni, ha dolgozik (szülésznő). a másik, hogy szegény kislány ezt hogy fogja a kis lelkében helyrehozni...
egyrészről nem is bánnám, ha minket is elküldenének, hisz nem szívesen lennék ott, ahol megtesznek ilyet. másrészről Rebeka kezdi megszokni, neki a bölcsi az ez a hely, a gondozót már elfogadta. plusz rohangálhatnék új helyet keresni. kész vagyok...

Kép
gota79
 
 


Gota: Azért ez nem semmi, valamit nagyon elronthattak. Panaszt kéne tennetek az önkormányzatnál. Nem lehet így bánni szegény gyerekekkel. Én tuti felnyomnám őket, ha elküldenének. Szerintem nem tehetnének ilyet, csak esetleg azokat utasíthatják el, akik más településről hozzák a gyerekeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2012.05.22 17:26-kor.



vicky79
 
 


Ezer éve nem jártam erre :(

gota! Mi lett végül? Sztem sem tehetik ezt meg egy családdal. Basszus, remélem ti megúsztátok...

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

végül nekünk nem szóltak, maradtunk. nem tudom mi alapján szelektálták az embereket, mindenesetre durva.
Rebeka már kezdi megszokni a bölcsit, már egyre jobban eszik. alvással nem volt gond, ügyesen elalszik. viszont van egy kislány, nem gyengén viselkedési zavaros. alapból érdekesen néz ki, 3éves, Rebekával egy magas kb 95-100cm, és a táblázat alapján 23kg (Rebeka 12). és érdekesen viselkedik. ha valami nem tetszik neki, leáll torka szakadtából visítani/ordítani, köpköd, a fejét rázza, stb. természetesen ezt visszalátom otthon is. ha valami nem tetszik neki, a képembe ordít. hihetetlenül hisztis lett, és nagyon fáradékony. hazaérünk, alig tudom rávenni hogy lemenjünk a játszótérre, de ott is állandóan mellettem van. nem megy homokozni, csak ha vele megyek. anyámékat imádja, de mostanság ha megyünk nálunk, már a kocsiban elkezd sírni, hogy nem akar menni, menjünk haza. nagy nehezen felmegyünk, kb 20perc múlva feloldódik. hétkor elkezdi a hisztit, nagy nehezen eszik, zuhany, és 8kor már fekszünk. csak így tudom reggel felkelteni.

volt valakinek hasonló tapasztalat?

és visszafelé fejlődünk. kb 2-3 hete már csak ölemben hajlandó elaludni...

ja és vége a jó világomnak. jún 1. az első munkanapom :?

Kép
gota79
 
 


Gota: Barbus is felveszi az összes rossz tulajdonságot, de a többieknél is látom az ő reakcióit. Az egyik kisfiú náluk durván harap. Már pszichológushoz küldték. Egyébként pedig édes pofa a kölyök, de néha ok nélkül harap. Az egyik kisfiúnak megharapta a szemhéját, úgy bedagadt neki, hogy alig látott. Ott anyát alig látja a gyerek és így vezeti le a feszültséget. Ezt szerencsére nem vette át Barbus, de az arcán neki is volt már harapásnyom. Mindegy, van ilyen. Egaébként a múlt hétvégén nálunk is az volt, hogy nem akart a mamáéknál maradni. Pedig most már ott is kell aludnia, mert júniusban nekik kéne rá vigyázni egy hétig. De nem vagyok benne biztos, hogy Barbust visszük oda, lehet hogy inkább anya jön majd fel velünk. Nap közben el lesznek, délután meg jövök haza. Barbus egyébként olyan 87-88 cm és 10-10,5 kiló. Nem egy vastag dongájú gyerek.



vicky79
 
 


Hú, csak most látom. Egy hónapos betegség volt, nem nagyon neteztem :(
Gota: Bence is ilyen volt. Sőt! Ő rajtam kívül senkit nem engedett magához! Én 2méterre sem távolodhattam el tőle, az apja viszont ha megközelítette, már sírt és a nyakamba csimpaszkodott. Nagyon durva volt, lelkileg teljesen padlóra küldött ez, mert nekem mondták, hogy nem lesz könnyű, de azt nem gondoltam, hogy ennyire rossz lesz :( 1 hónap kellett kb. hogy helyre jöjjön...
Egyébként minden csoportban van olyan gyerek, aki "más", mint a többi. Másként vezeti le a feszültséget, másképp reagál arra, ha valami rossz történik vele. Bence verekedett, de volt egy másik kisfiú, aki harapott. Egyszer megharapta Bencét. De ő is csak úgy, ahogy anno Bence is csinálta: hátulról támadt :) El fog múlni, amint beszoknak (ha a bölcsi miatti stressz okozta). Sajnos ez lehet hosszabb idő is. Sztem erről Kandi tudna mit mesélni ;)
Az is teljesen természetes, hogy hazavisznek szokásokat. Jókat is nem csak rosszakat :) El kell mondani nekik, hogy ilyet nem szabad csinálni, erről is le fognak szokni sztem. (Nálunk most a "nem akarom", "hagyjál békén", "NEM megyek, NEM csinálom, NEM eszem meg" volt porondon épp nem rég. Ma már ritkán hallom tőle.)

Vicky, Barbusodnak olyan szép szőke haja van. Mindig megcsodálom :) Én is arról álmodoztam, hogy ilyen szőke lesz a lányom :D Volt rá esély, mert Apa tejföl szőke volt kicsinek, én meg csak ennyire, mint Kata és Bence anno :D Na mindegy, Kata majd a hatalmas barna szemeivel fogja a pasikat bolondítani :D

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: Katád nagyon édes. Olyan aranyos, ahogy felfedezi a dolgokat. Legutóbb meddig el volt egy marék kaviccsal. :-) Barbusom igazi kis kakuktojás. A szeme anyué, a haja az apja kicsi kori szőkesége (egyébként már barnul). Egyébként keddig nincs nyitva a máltai, kicsit meg vagyok lőve. De lesz állítólag még egy csúszda és megcsinálják a rugósat is, ami eltört még tavaly.



vicky79
 
 


Kétszer ment el.



vicky79
 
 


Láttam a máltain már az új játékokat, tegnap arrafelé jöttünk haza a játszóról :) Holnap már nyitnak :D Menjetek ki a másik játszóra a piac mellett (vagy mögött, attól függ honnan nézed), a cuki felé induljatok el. Az is egészen jó játszótér, bár inkább nagyobbaknak, de árnyékos és a homokozóba sem tűz be a nap. Ha még egy kicsit sétáltok, akkor a város felé elindulva van egy sokkal nagyobb, már kicsire is felkészített játszótér. Ott mondjuk mindig tömeg van :(

Igen, Kata teljesen ellentéte Bencének. Tök jól elvan egy apró szösszel is :) Türelme is van, nem az a fajta, aki első próbálkozás után hisztiben tör ki :) Nem is tudom, talán természetben Bence Apukámra hajaz, kis türelmetlen, mindent elsőre jól akar csinálni. Kata meg inkább rám ütött ilyen szempontból :) Érdekes ez, mert nem is annyira a szülőkre hasonlítanak néha a kicsit, hanem inkább a nagyszülőkre... Sok helyről hallottam már ilyet ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


A cuki mellettit azért nem szeretem, mert egyedül nem merem felengedni a csúszdán (fent két oldala is nyitott és félek, hogy leesik, elég figyelmetlen tud lenni néha) és az meg ritkán van, hogy az apja is velünk legyen. De ma már bölcsizik, ott kitombolhatja magát. Egyébként Barbus is anyukámra ütött külsőre, de a természete sajnos az enyém. Ő is kis türelmetelen és a beszélőkéje is az anyjáé. :)



vicky79
 
 


Igen, írtam is hogy ott sajna nem sok játék van ilyen kisebb gyereknek :( DE tényleg, ha onnan átsétáltok a város felé, akkor egy 200m és egy nagyon szupi játszótérbe botlotok :D Majd egyszer nézzétek meg, ha nem ismeritek.
Én is most beszéltem a régi bölcsis gondozónéninkkel és ő mondta, hogy most 2x3 hét a szünet és nem egybe van... Ha most dolgoznék, akkor törhetném a fejem, hogy mi legyen a gyerekekkel, mert az oviban most kezdődik a szünet (szerencsére ügyeletes az ovink, így viszem Bencét, sok volt neki az egy hónapos itthon lét :( Teljesen megváltozott, mondjuk ezt az oviban is mondták már...
Na, asszem fogom a két gyereket és elmegyünk, keresünk a túloldalon a Kreatív hobbi bolt környékén egy játszót...

Kép

Kép
bettica
 
 


A kreatív bolt bejáratával szemben van egy kis játszótér és mögötte pedig a máltai, bár nem tudom az nincs-e zárva. A mi máltaink még kedden sem lesz állítólag nyitva, de már alakul. A rugós ugráló és az új csúszda már a helyén van, de a csúszda baromi magas még nekünk. Mármint Barbus még egyedül nem fog oda felmászni. Vagy igen, de akkor szívrohamot fogok kapni. Egyébként iszonyúan meleg lesz (fém az egész), ősszel használhatják majd először a gyerekek rendesen.



vicky79
 
 


Igen azon a játszón voltunk, ami szemben van a bolttal. Na de azért arra nem gondoltam, hogy csak sötétebb bőrűek lesznek ott :( Nem mondhatnám, hogy jól éreztem magam ott. Mindegy, Bence játszott picit, aztán megunta, így fél óra alatt letudtuk. Viszont jó árnyékos volt az egész játszótér :)
Azt hittem ma már lesz Máltai. Na mindegy, úgy sem tudunk ma lemenni.
Barbussal ilyenkor hova mentek játszóra? Vagy hazamentek inkább?

Kép

Kép
bettica
 
 


Ma a cukrászda mellett voltunk, mert az apja is hamarabb jött és én is oda mentem. Szerencsére nem akart mászókázni, a homokozó meg nagyon jó árnyékos volt.



vicky79
 
 


Sziasztok!
Előkerültem...nem vesztem el...
Áprilisban polip miatt nőgyogyi műtétem volt,3hete meg egy gerinc műtétem...
Szóval zajlik az élet körülöttem...

Szép nyarat Nektek!
Bettica a bölcsiben 3évente van így a zárás!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kandi72 2013.02.18 23:50-kor.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: Praktikusabb lesz így, de azért azt hittem, hogy többet fogunk találkozni. Majd megbeszélünk egy találkát.



vicky79
 
 


Vicky79!
Oviztok szeptembertõl?
pusza
KAndi
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Igen, a Mosolygó óvodába fog járni Barbus a méhecske csoportba. Kicsit elkeseredtem, mert a kis barátnõi a katica csoportba fognqk járni, õt meg nem oda vették fel, pedig azt írtuk be, hogy maradjanak együtt. Remélem nem lesz gond a beszokással. Meg hogy nem fog újra szorulni, most egész jól beállt ez. Ha nem is naponta, de mondjuk 2 naponta hajlandó foglalkozni a dologgal. Beli hová jár oviba? Te vissza jössz a bölcsibe?
vicky79
 
 


Mi is a Keltába 3.ovink lesz,de a mókusba(Nati is oda járt) !Nem dolgozom(januárban kiléptem,Bebszit kivettem a 2.oviból is)...majd csak szeptembertõl,majd ha talizunk,elmesélem...mert így hosszú!
:)
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


kandi: A mòkus az nekünk is szívünk csücske volt (oda jár a mostani dadus néni kisfia), de nehéz volt oda bekerülni. Majd beszélgetünk.
vicky79
 
 



Barbus kis barátai a katica csoportba kerültek és még azt sem tudtam elintézni, hogy oda átkerüljön. Most meg már szünet van. De talán ha visszajönnek szünetről azt megkérdezhetnéd, hogy oda nem mehetne-e át Barbus. A méhecskében szimpatikusok az òvònők, de nem ismerünk egy gyereket sem. A mòkus sem lett volna rossz, oda is több ismerős megy.



vicky79
 
 


....hát most már nehéz lesz,de megpróbálom...mielőtt elosztották Őket akkor kellett volna szólnod...nekem...na majd írok...

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


A papírra is ráírtuk pedig, hogy együtt maradjanak a lányok, de nem vette figyelembe. Max azt kérdezd meg, ha tudod, hogy nem változott-e a helyzet a Katica csoportban. Ha esetleg valaki nem kezdi el az ovit ott, akkor még átvinném Barbust. Amikor már elkezdi a Méhecske csoportban, akkor nem akarom megkavarni, csak ha nagyon nem érezné ott jól magát. Mérges vagyok magamra, hogy nem beszéltem veled. Egyébként még nálatok is lehet hely, Dominik minden, csak nem szobatiszta. Viszont az anyukája A6-os audival jár érte a bölcsibe. Szerinted? Ha mégis oda fog járni, akkor nagyon jó dolgotok lesz, a bölcsibe a szekrényt kicseréltette.



vicky79
 
 



Előre is köszönöm.



vicky79
 
 


@vicky79:


Szia!
Megkaptad a múltheti pü-met????
-írj,mert ha nem újra írom...mert nem találom sehol...sajna....
Kandi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nem kaptam sajnos semmit. :-( Küldj nekem inkább emailt, berögzítem mindjárt a profilomhoz.



vicky79
 
 



Most megjött szerintem a pü, mindjárt megnézem. Azt hittem az emailemet a profilomban kiírja, de nem biztos.



vicky79
 
 


Barbust tegnap már bevitte az apja az oviba, maradt a méhecske csoportban, de egyelőre nem hiányolja az ismerősöket. Most még tetszik neki.

kandi: Ti nem mentek még be Belivel? A héten már lehet belátogatni. Eszembe jutottál valamelyik nap, mert a játszin az egyik kisfiút Beliánnak fogják hívni. Szeptember végére vannak kiírva.



vicky79
 
 



Én majd jövő hétfőn megyek vele. Ma egész jól érezte már magát.



vicky79
 
 



Mi is 8- fél9 körül megyünk, de állítólag már ott is kéne hagynom délig.



vicky79
 
 


Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: