Új privát üzeneted érkezett!

Igen.Én is emiatt aggódom.Igaz nem reggeli vizeletből teszteltem,de akkor is ki kellett volna mutatnia szerintem.De majd meglátjuk.Nem teázom amúgy.Milyen teát iszol?
naomi777
 
 


@naomi777:


Palástfü, cickafark, málnalevél. Orvosom ajánlotta. DE igaza lett. beált a ziklusom 28 napra. Nomálisan meg jön a menzeszem és nem kellet mötteni sem a cisza miatt. A málna levél nagyon jó méregtelenitö, a palástfü vizhajto és segit a baba megtartásában a cickafark meg javit a tüszö minöségén stb.... Mindegy milyen vizeleletböl mutatja ki ennyi idö után már ki kellene mutatnia ha volt ultrahangod azon viszont látnia kellene a cisztát akár milyen kicsi nekem nem volt nagy 8mm de simán észre vette a doki a korházba. Anyira görcsöltem hogy be mentem mert magas volt a höm is meg hánytam mint egy igazi terhes de nem.
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:


A dokihoz ezen a héten megyek.A tea tippet köszi,mindenképp kipróbálom.Remélem nincs gond.Kicsit aggódom. :(
naomi777
 
 

 
 

babamama29
Tirol
 
 


Köszi!

naomi777
 
 


@varatlan:


Igen én is babát szeretnék, eddig csak olvastalak titeket, azért nem láttál :)
Ne haragudj, hogy ezt írom, de az ismerősöd esete nekem hihetetlen, vagyis nem tudom elhinni, mivel nem lehetséges, hogy nem veszi észre egy nő. hogy terhes, azt viszont el tudom képzelni, hogy nem akart róla tudomást venni.
Mégegy dologra felhívnám a figyelmedet. A menses az az amikor a méh teljes nyálkahártyájának a felső rétege leválik. Vagyis nem lehet menseselni terhesség alatt! Lehet hüvelynél pici vérzés, vagy nagyon veszélyes esetben egy kis nyálkahártya levállás magában a méhben is, de ezeket vérzéseknek nevezzük, és nem mensesnek. Rendesen ugyanúgy mint terhesség előtt, élénk piros vérrel, nagy mennyiséggel és darabosan, nyálkásan vérezni terhesség alatt lehetetlen.
A hCG (humán choriongonadotropin) egy olyan hormon ami az alfa alegységében megegyezik a TSH, LH, FSH-val. béta alegységében különbözik. Szerepe nem teljesen tisztázott, de valószínűleg szerepe van a sárgatest aktívan történő fennmaradásában, és a fiú magzatoknál van még jelentősége.
A 10. hét körül éri el a maximumot a terhesség alatt, utána csökken a terhesség kb. 120. napjáig, majd állandó értéken marad a terhesség végéig egészséges esetben. Összefoglalva, ha nincs hCG, nincs sárgatest, és ezáltal nincs progeszteron, vagyis nincs baba sem.

Lehet kicsit szakmaisan válaszoltam...  kérdezz ha maradt benned még valami. :)

Velem nemsok van, pár hónapja próbálkozunk a Kedvesemmel.
Ott tartok ahol a vonalzóm mutatja. Nem élem bele semmibe magam, két lábbal a földön, próbálom elterelni a gondolataimat, hogy ne görcsöljek rá.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Third Birthday tickers
scolo
 
 


Scolo, igen elég szakmaian hangzott, és köszi a választ. :) TUdtam mi a menzesz, de így leírva legalább még egyszer látom.  Az ismerősöm a hugom barátnője. Mi is nehezen hittük el az egész történetet, biztosan vannak ennek hátsó mellékvágányai a történetének, de amiket leírtam tények. Nekem hivatalból is rá kellett kérdeznem az orvosnál, lehet e olyan, hogy van menzesz a terhesség alatt. És a hivatalos választ meg tudom mutatni, csak megkeresem a papírt: Lehet. Írtam is fentebb, hogy ilynekor kisebb mennyiégű, és barnás, nem tart tovább 3 napnál. De mivel havi szinten jön meg, viszonyag fixen, ezért könnyű terhességnek nézni. Nem egy ilyen esete volt már. Nem hüvelyi vérzés, mert barnás, az okának nem néztem utána. A lány, akivel ez történt, leírta mi volt, és hogy őt is mennyire hülyének nézték. ELhiszem, én is hibáztattam, és mondtam , kizárt, hogy ne észlelje. Amúgy egy duci lány, akinek akkor volt egy kisbabája, akit már ugyan nem szoptatott, de még kicsi volt, a súlyfeleslege nem jött még le, és ennek tudta be a mozgásokat is. Nyilván nem látok bele senkinek a fejébe, azt tudom leírni, ami történt, és amit az orvos mondott. Sajnos előfordul.
Én ma vagyok 5-én, azaz pont ma kéne megjnnie. Reggel teszteltem, semmi. Így azt gondolom, lassan tuti lesz, hogy nincs babám. Hát, most ez van.
varatlan
Miskolc
 
 


Könnyű menzesznek nézni, elírtam, elnézést.
varatlan
Miskolc
 
 


Sziasztok! Köszi a visszajelzéseket. Végülis tegnap megjött, így a doki már nem tudott megultrahangozni. Egyébként lehet, hogy tényleg nagy jelentőséget tulajdonítok a tüneteknek, de az egyik nap még a fogam is úgy el kezdett fájni, hogy azt hittem megőrülök, aztán, mielőtt megjött volna az is elmúlt. Én elég racionális ember vagyok, nem szoktam bebszélni dolgokat, sőt amúgy még nem is aktuális nagyon ez a projekt, csak úgy vagyunk vele, hogy miért ne. És, ha nem produkálnék ennyi tünetet valószínűleg nem is foglalkoznék vele. De majd meglátjuk... mindenesetre most már csak a pozitív teszt a cél :)
mandurka88
 
 


Mandurka88 az van, ha a lehetőség ott van, már akkor produkál az ember tüneteket. Nem kell ezt akarni. Nekem van két gyermekem, és nekem is úgy jött képbe a várandósság és harmadik gyermek téma, hogy egyszer nem védekeztünk, és az pont az ovuláció idejére esett. Na akkor már meg akartuk tartani, és akkor má rakartam. Másfél hetet késett. UTána meg úgy voltunk vele, hogy akkor hátha, és azóta nem védekezünk. És így, hogy nem vagyok rágörcsölve, így is, a menzesz várható ideje előtt bejön azért a para,a tünetek figyelére és létrehozása. És nem akaroma  tüneteket én sem, azok egyszerűen onnan, hogy elkezdesz figyelni magadra megjelennek, és mivel val lehetőség a babára, ezért összekötődnek a várandóssággal. Akkor ha nincs esély gyerekre, akkor a hastáji puffadás gyomor probléma, azt nézed mit ettél, ha duzzadtak a cicik, akkor meg fog jönni, vagy középidőben vagy stb. Ha van esélygyerekekre, akkor logikus, hogy a várandósság az ok. Szerintem. :)
varatlan
Miskolc
 
 


Sziasztok! Nekem az első tészt pozitív lett(halvanyan), a masodik negatív. Volt kétszer egy csepp vér is. Lehetséges,hogy a negatív teszt éllenére terhes
vagyok?
kk
 
 


@kk:


Ha nem elsö vizeletböl csináltad reggel igen lehetsz vagy ha másik "erösebb" tesztett probáltál ki. hányadik napon vagy?
babamama29
Tirol
 
 


1 napot már késik és a höm emelkedett 0,2  reggel is meg este is 37,1 :) talán még is baba lesz. 

babamama29
Tirol
 
 


Lányok, én már lassan a célegyenesbe érek és még nagyon sok dolgunk van, így egyre kevesebb időm jut a gép előtt ülni. 
Szeretnék elköszönni tőletek! Köszönöm szépen mindenkinek a bíztatást, ami segített átvészelni a nehézségeket és a jó tanácsokat azoktól, akinek már van gyereke. Nektek pedig tiszta szívemből szurkolok, hogy mihamarabb sikerrel járjatok... Minden jót nektek, puszi :)

sarah16
 
 


@sarah16:


Neked is minden jót kívánok sok örömöt és Boldogságot a babahoz :) És reméelem azért vissza látogadsz majd néha :)
babamama29
Tirol
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam és sok érdekességet olvasok itt!
Kérdések az lenne, hogy 5 napja késik a mensim, 3 napja negativat teszteltem, viszont nagyon érzékenyek a mellbimbóim, ami eddig soha nem volt! Lehetek terhes? A mensim mindig pontosan nött meg, nem késett soha!
Légyszi valaki valami biztatót!
kata0501
 
 


@kata0501:


Szia szerintem lehetsz babaás, milyen eröségü a teszt amit használsz?  Ovunál voltatok a pároddal? Egyébb tünet?
babamama29
Tirol
 
 


Sziasztok ha még is 27re csuszott az ovum de 5 nem vártam viszont 2napot késet és barnázok sajnos de a höm 37,2 lehet belöle még baba?
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Az ovu utan mindig 14 nappal jon meg altalaban.A piros verzes szamit a menstruacio elso napjanak.Tehat ha az elso rendesen verzos napodbol visszamszamolsz majd 14-et aznap volt az ovud.Aznap vagy a kornyeken voltatok egyutt?Valoszinuleg nem 21-en volt neked ahogy gondoltad hanem kesobb.Igy a nem vart napja maris tolodik es nem 5- en kellett volna megjonnie.A pici barnas pecseteles ha nem volt idaig lehet meg beagyazodas is,ha esetleg 27-en volt az ovud.A hod igen biztato,viszont van akinek csak a mensi masodik napjan esik vissza a hoje.Vagy van aki barnazik par napot a mensi idejeben amikor babas lesz.
Ezt sajnos a kovetkezo napok fogjak eldonteni majd.En nagyon drukkolok nekes.

mimkosz
 
 


@mimkosz:


Köszönöm a választ :)
18-19-20-án voltunk együtt mert a kalkulátor is 21-re josolta meg az Ovumalt. De az ovu tesztem bekavart igy már nem tudom melyikhez képest nézzem. a Barnázás el maradt csak tegnap volt 36,8 a höm és fáj a mellem meg a derekam akar leszakadni. 
Hát igen Csütörtökön kell mennem korházba ott minden kiderül. Kicsit félek is töle. 
Most már minden tesztem negativ de remélem csak késöi volt a beágyazodás. 
Szegény párom se igazdik ki mindig azt mondja olyan bonyorultan müködünk és annyi minden befolyásolo tényezö van. 

babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Ne felj,a korhazban minden kiderul.Irj makd h mi volt.Viszont ha elmult a barnazas az jo hir,mert akkor a 27-ei ovut hatha elkaptatok.Es akkor meg nincsen veszve semmi.

mimkosz
 
 


@babamama29:


A gyógyszertáros elvileg a legjobb tesztet adta, a legmegbízhatóbbat kértem tőle, ami elvileg kimutatja már az 1-2 hetes terhességet is! De igazából fogalmam nincs, hogy mi lehet épp ezért kértem itt tanácsot! Semmilyen más tünetem nincs azon kívül, hogy fájnak-és érzékenyek a mellbimbóim, illeteve, hogy fájdogál a hasam alja!
kata0501
 
 


@kata0501:


A menzesz késését stressz , és sok minden más is késleltetheti. Amugy egyik teszt sem 100%-os csak a vér teszt. A mell feszülés és egyébb tünet a menzeszedet is elöre jelezheti de sajnos ezek azok a tünetek ami mind 2 esetben elöfordulnak. Nekem pl. Februárba egy egész honap kimaradt egy nem kiszabadult tüszö miatt. De következö honapba rendesen bepotolta. Szerintem menj el vér tesztre. Ha az is negativ akkor csak késik. Nyugodj meg ez benne van akkor is a pakliba ha eddig mindig idöben jött meg. Igyál egy fél liter szolya tejet az el dönti mi a helyzett. Mert ha csak késés akkor attol meg jön mert a szoja molekulák hasonloak a höi hormonhoz.
babamama29
Tirol
 
 


@mimkosz:


Reméelem babát állapit meg a doki és nem egy megint kinem szabadult tüszöt bár az ovu tesztek alapján nem gondolom ,hogy most nem volt ovum.
babamama29
Tirol
 
 


@babamama29:
Szerintem is volt ovud,a ho is ezt mutatja.Viszont ha kesobb volt ovud,akkor meg csak most fog jonni a nem vart.Ne izgulj ha nem lat meg babat a doki csak mondjuk megvastagodott nyalkahartyat.Irj majd mindenkeppen ha van valamilyen valtozas.

mimkosz
 
 


@mimkosz:


Mindenképpen megirom, ma még fekszek mert a fátam meg a fejem is fáj de holnapra össze kaparom magam, Csütörtökön 12-re kell mennem és megírom mi volt. 

babamama29
Tirol
 
 


Sarah 16, nézz majd be, és meséld el, ha lesz erőd, a szülés élményét. :) Én nagyon kíváncsi vagyok, mert végigkövettem a fórumot és végig nagyon izgultam érted, mikor lesz baba, aztán a várandósság, és stb. :)
Babamam29 írj te is, remélem, ez a terhesség. :) HOgy van a barnázásod? Még barnázás, nem ment át rendes vérzésbe?
Kata0501 ezek a tünetek lehetnek a késő menzesz tünetei is. Nekem akkor mindig feszül a mellem, és fáj az alhasam, de ha Neked ez nem szokott lenni, (mondjuk, ahogy leírtad, késni sem szokott), akkor akár baba is lehet. Szorítok Neked. Azóta hogy állsz? Megjött? Nem jött meg? Valami?
Én is 5-re nem vártam, és még mindig semmi. Mióta várom a babát, állandóan van késés. Első körben a másfél hét, múlt hónapban csak 1 nap, és most ismét már 4. napnál tartunk, ha 31 napra számolok, akkor is. Szóval, veszek tesztet.
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan: nekem sajna most sem baba volt,pedig minden jel arra mutatott de ez utan mar csak a mensi elmaradasnak hiszek mas tunetnek nem erdemes az orvos is azt mondta h minnel jobban figyeled a tested jelzeseit,annal tobb tunetet kepzelsz be magadnak,ha pedig nem jon ossze csak meg nagyobb lesz a csalodas!a dr szerint normalis volt a rozsaszines folyas,sem ciszta sem felfazas sem egyeb bajok nincsenek,igy turelemre intett h nogyogyaszatilag lehet babam barmikor sikerulhet csak sok turelem kell es nem kell gorcsolni ra!

beababa23
Carei
 
 


@beababa23:
Most mar piros verzes van?Vagy meg a barnazas?Az elso piros verzeses naptol szamolj vissza 14-et.Aznap volt az ovud?Voltatok akkor egyutt?

mimkosz
 
 


@varatlan: Csináltam ma reggel is tesztet, amit ismét negatív volt!  MEgyek orvoshoz, csak még nem tudott adni időpontot! Nem tudom mi lehet a baj, ha baba lenne, azt a tesztnek már mutatnia kellett volna!  Valószínűleg más lesz a baj! 
Nálad mi a helyzet???
kata0501
 
 


Én is csináltam tesztet tegnap. Negatív. Nekem 5-e óta csúszik szintén. Nem fix nekem sosem, mióta figyelem magam, meg még inkább csúszkál. MOst meg jól meg is fáztam, így emaitt is lehet. Kata neked mióta késik?
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


Már most a 8. napja, hogy késik, viszont most már kezdek komolyan aggódni! 
Nemtudom mi lehet a baj, de nagyon aggódom most már! :( 
Nálad azóta valami változás? 

kata0501
 
 


Nincs változás. Tesztet nem csináltam ma reggel, majd talán délután. Nem jött meg, tünetem nincs semmilyen, sem oylan, hogy mindjárt megjön, sem semmilyen mellfeszülős. éN nem aggódok, mert volt már ilyenem, kivizsgáltak, semmit enm találtak. Egyszerűen nem fix. Így elég nehéz kiszámolni az ovulációt is. HA bármi van szólok. Kata0501 Te miért aggódsz? Neked sosem késet, ezért izgulsz valami komolyabb miatt? Én megfáztam, köhögök. A fagyi világnapja votl múlt vasárnap, és a sok fagyi lehet az oka. KÉsni késhet stressz miatt, felfázás miatt, megfázás miatt is. Lehet neke dis ilyesmi van. Nem? MÉsz dokihoz? Megnézeted, mi lehet az ok? Vagy még vársz?
Szomani lassan Neked is esedékes. Te hogy álsz?
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


Én ma vagyok ciklusom 29. napján, egyelőre nem jött meg. Ha így marad tesztelek hétvégén, már beszereztem teszteket 10-es is vettem. Meglátjuk. Hétfőn, kedden úgy éreztem, hogy mindjárt megjön, de tegnap már nem volt ilyen érzésem. Fájnak, érzékenyek a melleim, hányingerem is van, de általában délután-este. Én már nem hiszek a tüneteknek. Pár napot várok, aztán tesztelek. Addig is palástfű tea, fehér fagyöngy kivonat és aviva..... 
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Szomani, szurkolok Neked. NAgyon:)
Nekem negatív lett a teszt. Nem vagyok én sem várandós. Csak késik. Hát, most ez van.
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


 sajnálom.
Köszi a szurkolást, rám fér. Lehet holnap reggel tesztelek és akkor megírom mi lett.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


OKé, nagyon várom. :)
varatlan
Miskolc
 
 


@mimkosz:4 napig piros verzes,normalis mensi!ez van probalkozunk tovabb:(

beababa23
Carei
 
 


Sziasztok! Szükségem lenne egy kis segítségre/megerősítésre/tanácsra.
28napos ciklusom van a kezdetektől 5 napos menstruációval. Utoljára március27-31 ig volt meg a menstruációm, peteérésem április 11. a naptár (illetve tünetek) szerint. Április 17-18.-án herpesz,torokfájás,gyomorégés,levertség, mellfeszülés és hasonló panaszok ,19.-én alhasi szúró fájdalom jelentkezett. 25.-én negatívat teszteltem(25IU érzékenységű teszt). Majd 25-26.án gyenge görcsökkel, kevés mennyiségű vérzés jelentkezett, 29.-én barna pecsételő vérzésem volt, 30.-án újabb negatív teszt. Ezután elkönyveltem hogy vaklárma volt és nem is kerestem fel a nőgyógyászt. Viszont azóta is"falási" rohamok kapnak el, gyakran járok vizelni, a melleim feszülnek.

Nagyon sok fórumot, hozzászólást olvastam és láttam hogy szinte bármi lehetséges. Holnap valószínűleg veszek egy tesztet. De addig is köszönettel vennék pár jó tanácsot, illetve véleményt ! :) Szép napot ! Hajni
hajni92
Győr
 
 


@hajni92:


Szerintem tesztelj újra reggeli vizeletből. Már ki kellene mutatni a tesztnek szerintem, ha negatív az is sajna nem hiszem hogy van baba.
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


@varatlan:


Nekem is negatív sajna 
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Nekem sem jött meg továbbra sem, és egyelőre várok a teszttel, de már ki kéne mutatnia, ebben biztos vagyok. Tünetem nincsenek egyáltalán.
Hajni92 már mutatnia kéne a tesztnek. Vannak kivételek, ez előfordul, itt a fórumon is votl ilyen. Viszont akik most aktívabban csevegünk azoknál a negatív teszt és elmaradt mensi nem jelentett terhességet. A tüneteid koraiak, ennek oka lehet simán tudati is. MÉg amúgy én is azt mondom, ha csúszott a peteérésed, akkor még lehet baba, vegyélt tesztet, és reggeli vizeletből nézd meg. Ha nem szedsz semmilyen gyógyszert, ami hamis begatív tünetet mutathat, akkor várj még. Ha nem jön megm továbbra is késik, akor pedig egy nőgyógyász biztosan választ ad a kérdésedre. Én azt mondom, ha nem fix a havid, kicsúszhatott, ha fix, akkor már mutatnia kellene. Nekem 5-6-án kellett volna, nem jött meg, és nem hiszem, hogy baba van a dologban. De majd írok, ha bármi van.
Szomani sajnálom. De Neked még lehet pozitív. MÉg korán vagy.
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


Igen, lehet korai volt a tesztem, de Te is tudod, ha menzi időben érzed, hogy mindjárt megjön és a teszt negatív (mégha korai is), abból nem szokott baba lenni tapasztalatom szerint 
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Nálam a teszt nem tévedett :( gonoltam ebbe a topigba is jelzem. 

babamama29
Tirol
 
 


A teszte nem tévedett, ma reggel megjött a ciklus 31. napján. Igazából nem vagyok annyira elkeseredve, mert tudom, hogy volt peteérésem és végre normális hosszuságú a ciklusom. Eddig 38-40 napos volt, most 31., remélem most már beáll és akkor sikerülni fog a baba is. Remélem hamarosan valaki kiírja ide, hogy pozitív a teszt. Mindenkinek drukkolok. Váratlan Nálad mi újság?
szomani
Vonyarcvashegy
 
 


Még mindig nem jőtt meg. De nincs tünetem. Nem hiszem hogy van baba. Azt gondolom,a megfázásom miatt csúszhat közel 7 napja. De akarok még tesztet venni ha nem jön meg. Ma és holnap sűrű a program így addig is tudom tolni az időt a terhességi teszttel.
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


Mizu nálad? 


@szomani:


Sajnálom tegnap nekem is meg jött , meg kiderült miért negtiv a teszt de miért késik. PCOS

babamama29
Tirol
 
 


Tesztet azóta nem csináltam. De nem jött meg. :( Babamama29 akkor most mit csinálsz? Aviva torna? Cickafark tea? Mit ajánlott a dokid?
varatlan
Miskolc
 
 


@varatlan:


Szerintem menj el dokihoz?!

Doki meg akar mütteni amihez semmi kedven ,hogy összinte legyek a másik doki meg Jogát meg diétát, javasol meg palástfü cickafart keát meg propoliszt. 
 2. verzio jobban teteszik, h összint legyek.
babamama29
Tirol
 
 


Majd megyek dokihoz, a szokásos ellenőrzésre. MIndenkinek úgyis azt mondják PCOS-e van, ami a következő ultrahangon már nem látszik. Csak idegeskedés van miatta. De majd ha legközelebb megyek a dokimhoz, rákérdezek erre. Egyelőre eléggé taknyolok meg köhögök. Most nem is akarnék orvoshoz menni, hiszen ez simán befolyásolhat mindent.

Többek? Ki hogy van? Senkinek nincs híre?
varatlan
Miskolc
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: