Új privát üzeneted érkezett!

Rambóka!
A lencse isteni! :lol: :lol:

A múltkor olyan lencsefőzeléket csináltam... :? életemben először :? , hogy azt néztem merre van a kuka. Dobjam ki mire gyün az ember! :lol: Oszt' végül tettem bele ezt is azt is és egész jó lett! Még nekem is ízlett! :lol: :lol:

A receptet az internetről szermányoltam. Nálunk a családban nem volt és most sem divat! :roll:
Vendég
 


Hát a mi szilveszteri lencsénk sikerült érdekesen. Eleve odaégettem, majd megkóstoltam és olyan jó füstös volt az íze, de addig addig vakeráltam, amíg marha jó ízű nem lett!!!Szóval Kavics, egy cipőben járunk!
Vendég
 


Én is imádom a lencsét! :D És isteni főzeléket tudok csinálni, csak az a baj, hogy rántással. Hogy lehet kikerülni a rántást???

Kép
Kép
zazzy
 
 

 
 

sehogy. legalábbis én azt nem tudom kikerülni, de legalább barnaliszttel csinálom.
Vendég
 


Lafi!
A fehér liszt is megbarnul a pirítástól! Kép

Zazzy!
Minimális lisztet kell bele tenni! Egy nagy kanál. De az sem púpozott. És kész. :lol:
Vendég
 


sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, ti szoktatok enni kinderpingvin és maxiking vagy mifene desszertet? Nem túl sok a ch tartalmuk,uzsira nálam lecsúszik néha. :? Túrórudi??
Uncle bens-es barna rizs szerintem is műrizs.
Nálunk ma az ebéd hagymával sült tarjaszelet, a köret pedig édesítővel készült cékla. ( egy kis magos kiflit benyomok mellé) Uram kap hozzá krumplit.
vacsorám pedig spenót lesz üresen,némi rozskenyérrel. ( különben is utálom, ha a spenót tetején úszik valami szaft,vagy más)
A spenótot tk .liszttel rántottam be, és kb. 1.5 dl tej ment bele.A többi higitás víz.
nani72
 
 


RAMBÓKA!!!!
Tk. lisztes palacsinta, mérve!!! :) Tőlemtől, garantáltan működőképes!

3 tojás
2 csipet só
50 dkg tk. liszt (ezt én teljesen tk. lisztből készítem, de lehet lazítani is fehér liszttel, az eredmény ugyanaz!)
1 liter víz
2 dkg élesztő
citromhéj

Mindent bele, a vízzel eleinte csínyján, kikevered a tésztát teljesen simára, amolyan nokedli sűrűségűre, és utána óvatosan tovább hígitani a teljes liternyi víz elfogyásáig.
A sütés előtt jó ha áll kb. 2-3 órát langyos helyen! Nem megijedni, az élesztőtől amolyan "kelések" lesznek benne, de ki nem fut, nyugi, egy kézi habverővel pár kavarintás, és újra tök homogén lesz! Sütése ugyanaz, mint a rendes palacsintáé! Kb. 35 db. lesz belőle kisserpenyőben! Diet lekvárral nyami! :)
Vendég
 


És egy saláta recept!

4 nagyobb csirke comb
4 szál répa
2 szál fehérrépa
zeller, karalábé ízlés szerint
1 fej hagyma
esetleg csirkehús leves kocka

A csirkecombokból főzzünk egy nagy fazék levest! A combokat egészben kell megfőzni, le lehet bőrözni, aki gy szereti! A zöldségeket már csak akkor add hozzá, amikor teljesen megpuhult a hús!
A husit kiszeded, és kihűtöd. A csontról leszeded, és pici falatokra vágod vagy téped! Majonézt kikeverni házilag, abban tudod mi van! ( majonéz recpie: 2 tojás sárgája, mustár, só, bors, cukor, alaposan kikeverni kézi habverővel, aztán nagyon LASSAN hozzáadagolni kb. 1-2 deci olajat! De tényleg nagyon lassan, akár 5 cseppenként az elején, végül lehet bátrabban is! Ha kész, tejföl bele, kóstolás, és lehet még bele utólag mustárt is tenni, akinek jobban ízlik úgy!)

A salátát én készen veszem a tecsóban, de kinek mit kíván az ízlése, gazdagítsa tovább ubival, póré-, vagy lilahagymával, stb..... Majonézzel összekeverni a salátát és a husit, és lehet nekiülni!
Nálunk nagy favorit főételnek is, nem tudok akkora mennyiséget gyártani, ami ne fogyna el azonnal!

A húslevest, ha megmarad, be a fagyóba!!

Jó étvágyat csajok!
Vendég
 


Visszaolvastam.....

Látom lencse volt a téma!
Én is tk. liszttel rántom be, és füstölt csülök van belefőzve, és rengeteg zöldséget is főzök a levesbe! Főzeléket még nem csináltam sosem............. :oops:
Vendég
 


sziasztok.

asszem en is elkezdenem a dietat,vagyis inkabb ugy fogalmaznek hogy megprobalom minnel jobban mellozni a tiltos dolgokat.

rogton lenne egy kerdesem.a cukorbetegeknek valo cukrot nekunk szabad enni?

Kép
monyo83
 
 


Monyo,szabad!És sok sikert a fogyáshoz!
Vendég
 


Sziasztok csajok!

A TV-paprikán szokott lenni egy műsor "Ételem az életem" címmel, amiben szénhidrát szegény kajcsikat szoktak csinálni. Szerintem vannak benne jók, én éppen most mentettem le az eddigi kajákat, mert tetszik, hogy le van bontva hogy egy adagban mennyi szénhidrát van. Persze szerintem lehet rajta variálni, de ahogy elnézem a "tiltott dolgokból" sincs benne olyan nagy mennyiség. Természetesen ez csak az én véleményem, de támpontnal talán jó. :)

http://tvpaprika.hu/hu/musoraink/etelem_az_eletem

hajni...
Budaörs
 
 


mai ebéd:
párolt zöldség, rajta 2 kanál tejföl. rajta 2 szelet bakonyi barna rozskenyérből pirított kocka.fűszeres. egy kis köményes sajttal megszórva. nyami.

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


lanyok szerintem madartejet lehet csinalni dietasan.
vegul is tojas meg tej megengedett es icipici cukor hozzaadasaval 4 szemelyre kesz is.
most csinaltam.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok,
megcsináltam (remélem jól emlékszem) Csakegy kenyerét kenyérsütö gépben, amiben csak tk. liszt van. Nagyon tartottam töle, hogy kemény lesz, de a benne levö sikér sokat segitett és nagyon finom lett. Szépen felszeltem és lefagyasztottam, hogy mindig legyen 1-1 szelet egészséges kenyerem. Ez volt a recept

PCOs kenyér
270 ml víz
225g tönkölybúza liszt (TK) - mi frissen őröljük (van a robotgépünkhöz egy kiegészítő kütyü amivel itthon is tudunk gabonát őrölni - teljesen más az íze a frissen őröltből készült cuccoknak!)
225g rozsliszt - mi frissen őröljük
2-3 ek olaj
1 kk méz
1-1,5 kk só
1/4 kocka friss élesztő
3 EK sikér
köménymag + amit akartok bele

gépben sütve: folyadék az aljára, szilárd a tetejére aztán mindent bele

Annyit kérdeznék még töletek, hogy használtatok-e már hántolt árpát ? A GI-s könyv nagyon preferálja. Vettem fél kg-ot a Metroban, nem volt 100 ft.
Üdv szepm

üdv szepm
szepm
 
 


Ne nekem már lement 1 kg!!! :lol: Még 19 kg van hátra!!! :x
Vendég
 


LAfim, gratulálok!!!! Ügyes vagy nagyon!!! :lol: :wink:

Kép

Kép
anyoooka
 
 


lányok ha már lencse. én imádom, de csak főzeléket szoktam és tudok! :lol:

de árulja már el valaki, hol és hogy terem a lencse??? :roll: :shock: olyan mint a zöldbab és cukorborsó, benne valami héjban? hogy néz ki, lencsebokor, vagy lencsefa? :lol: :lol:

sajtkrémem: 20dkg karaván, 20 dkg trappista 5 db főtt tojás lereszel finomluku reszelőn. 1 nagy tejföl. só, bors, mustár vagy őrölt mustármag, és sok-sok fokhagyma. (4-5 gerezd minimum)

Vigyázat, nagggyon finom!! Nálam pár csaj már ette, meg lehet őket kérdezni! :lol: Én pirítósra szoktam tenni. reggelire, vendégeknek, vacsorára.

másik: spenótos palacsinta:nagyon sűrű palacsintatésztát csinálni (én fehér liszttel szoktam :oops: ) kicsit több só mint általában, és egy doboz fagyasztott parajpürét felengedni, azt belekeverni, kis szerecsendiót belereszelni. akkor nem szakad sütésnél, ha olyan sűrű, hogy nem folyik a serpenyőben, hanem késsel kell elsimítani.

bele mehet minden fantázia szerint. vagy az előző fokhagymás sajtkrém (a fokhagyma úgyis megy a spenóthoz), vagy csak simán sajt ráreszel, parmezán, vagy ami van otthon, tejföl, gombás -tejszínes ragu, előzö mapról megmaradt paprikás csirke darálva, vagy bármi. félbe vagy négybe hajt, és hami.

és nézem a sárgarépás sütit.

Kép

Kép
rejo
 
 


lafi nekem minimum 10, max 13 van vissza. lehet csinálok is tikkert. bár lehet ezt nem rakom ki az ablakba! :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

A sajtkrémed fergeteges!!!! :lol:

A nyálam összefutott a számba. :? Megyek és lefekszem. Éhesen :shock: , mostmár tutti :? , hogy eszembe jutott. :? :roll:

Rambóka napok óta nincs! Mi lehet vele???
Vendég
 


kavics ezen én is gondolkodtam, mi lehet vele, lehet fel is hívom, rá kéne kérdezni mi van.

ja azt elfelejtettem írni lányok, a sajtkrémet minimum centi vastagon kell kenni a pirítósra, akkor az igazi! :lol:

na hoztam három süti receptet.

az elsőben az a fergeteges, hogy ÖT (!!!) azaz 5 (!!!) perc alatt kész van. de ennyi. szóval nem diétás!! :lol: :lol: de azért leírom, mert ha apa hazaszól telefonon hogy indulok haza a sielésből/munkából/pecázásból (ki honnan, lehet válogatni :lol: ) és elkezdi az ember csinálni, mire hazaér megsütve ott várja.

3,5 dl liszt
2,5 deci cukor( :oops: :oops: :oops: kicsit lehet kevesebb is, elég édes lesz a süti így ) összekever. kivajazott tepsibe szórni a felét. 1/2 kilo (egy zacsi) túró rámorzsol, egy üveg magozott megy lé nélkül ráönt, aztán ami van otthon még rászór, reszelt citromhéj, vaniliás cukor, mazsola, maradék lisztes-cukor rászór.

3 egész tojás elkever 2-2,5dl tejben, + 8-10 dkg olvasztott vaj, rálocsol a tepsire. 50 percig sütni közepes lángon.

másik kedvencem, ez is nagyon-nagyon gyors, egy db. fakanál és tál kell csak hozzá, és nagyon könnyű süti.

sajttortának hívom, mert olyan mint a németeknél a sqajttorta, de túróból van.

1 kg túró,
1 zacskó vanilíás puding,
20 dkg porcukor,
1 kanál liszt (sztem ebből kicsit több kell, de eddig csak 1x csináltam, nem kísérleteztem ki) összekever,
4 tojás egyenként hozzákever.

vajazott tortaformában sütni, míg enyhén barna nem lesz, tűpróba!

isteni! és ez végül is diétás, mert sok benne a túró, és kevés a liszt, nem? :wink: :lol: :lol:

répás süti holnap! az hosszabb recept! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


igen, rami eltűnt..... :(

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hiányolást!
Vagyok, csak nem nagyon van kedvem jönni.
Nem miattatok!

Dimet!

Megkaptam a privit, küldöm előbb-utóbb a választ!

Na lépek mosogatni!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


oksa, ráér. rem. semmi baj!

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Rejoka!
Jövő hétvégén jön apukám, babaszobát véglegesítjük.
Megcsinálom a sajtkrémet. Igaz, hogy fogyózik, de mást nem kap! :lol: Nem is fog mást kívánni! :lol: :lol:

cuppancs!
Vendég
 


Ha valakit érdekelnek cukormentes kaják:
http://cukroskata.blogspot.com/

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Nincs itt egy biológus??

hogyan terem a lencse?? a végén nekem kell utánanéznem a neten! :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Sziasztok!

Rejoka, csak neked! :)

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/lencse.html

Lencse

(növ., Lens Tourn., Ervum Tourn.), vitorlás virágu, kacskaringós fű, levele ágas, 2-sok páru levélkékből alakul, a csúcsa szálkaheggyel (lemeztelen levélnyél) v. kacskaringóval végződik. Virágfürtjét magános v. kevés virág alkotja, hüvelye lapított, egyrekeszü, 1-2 magu, magva nagyon alapított, kerek. A Lens génusznak 8 faja van a mediterrán vidéken és Ázsia nyugati részén. A Lens esculenta L. v. Ervum Lens L. (termesztett L.) Európa déli részéről és Keletről ered, 15-45 cm. magas, szőrös; levele többnyire hatpáruan szárnyalt, levélkéje hosszas, csonkított v. csorbított; virága 1-4-enként nő, fehér lilával eres v. kékes, hüvelye kopasz, kétmagu.

A L. a legrégibb kulturnövények egyike, melynek több faja létezik. Közülük a legértékesebb a nagyszemü fillér- és Középszerü szürke L. Tájfajtái közül kiemelendők a stockeraui és a gömöri L. Sikeres termelésének feltételei: szelid éghajlat és jó mivelésben álló, homokos és meszes vályogtalaj. Megfelelő előveteményei a trágyázott kapásnövények. Vetés ápril hóban történik legcélszerübben sorvetőgéppel 20-30 cm.-nyi sortávokra. Minthogy a L. szára a földön elterül, mi esős időben szemtermésének hátrányára van, a L.-t árpával keverten is szokás termelni. Legveszélyesebb ellensége a L.-zsizsik (Bruchus lentis). Ahol ez a rovar honos, zsizsikmentes L. nem termelhető. A tisztán vetett L.-t éréskor kinyűvik, a keverten vetettet lekaszálják. Kataszt. holdjáról 6-12 hl. 75-86 kg.-os L. és 4-8 q takarmánynak alkalmas szalma nyerhető. - A L. betegségeit l. Hüvelyesek.

A L.-nek, mint valamennyi hüvelyes veteménynek, nagy tápláló értéke van, könnyebben emészthető, mint a borsó, a magyar közmondás szerint szépít is. A beduin kenyeret süt belőle. Egyre-másra 24,81% fehérje, 54,78% keményítő és dextrin, 1,85% zsír, 3,58% celluloza, 2,47% só, különösen káli- és foszforsó s 12,51% viz alkotja. A L. ősrégi vetemény, már az ókorban szerették, az egyiptomiak és zsidók (Ézsau öröksége) ismerték. A régi görögök meg a rómaiak is termesztették. Egyiptom is sokat termesztett s a Nilus torkolatából, Pelusium városából sokat szállítottak. Az a nagy hajó, melyen most a Péter-templom előtt álló obeliszk Rómába került, hajónehezékül 120 000 római véka L.-t hozott magával. Lencsét a bronzkorszak cölöpházaiban is találtak, p. a Bieli-tóban. Athénben az V. sz. közepén csak a szegényebb nép ette, Cato az ültetését is leirta. A Alpescken át terjedt el Németországba. A L. lisztjét mint a babét orvosi borogatónak használták. L. még Vadlencse.
Lencse
Vendég
 


Rambóka!
A receptes blog nagyon tetszik. :)
Vendég
 


a receptes blogok tényleg nagyon jók!!

Kép

Kép
rejo
 
 


kavics okééééé, de hol van egy lencsenövény fotója????itt is csak a tenyérben egy marék lencse...komolyan ez így terem, zacskóban meg tenyérben... Látni szeretnék egy lencsenövényt... :cry: :cry:

most már komolyan izgat ez a lencsenövény-téma! :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejo!

Csak neked, csak most, csak itt :wink: :
Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami! kösziii!!!

asszem ma éjjel végre fogok tudni aludni! :lol: :lol:

Kép

Kép
rejo
 
 


Rejoka!

Fotó is van, leírás is van. Kíváncsiságod kielégült! :lol: :lol:

Ennek örömére pár napon belül készíts lencsét a családnak! :lol:
Vendég
 


hali,

sül a kenyér, drukkoljatok.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Sziasztok!

kisgizi: milyen kenyeret sütsz?????Nekem nem akar sikerülni semilyen egészséges kenyér. :cry: Már a tököm tele. Olvastam itt a pcos kenyeret is de lövésem nincs hogy azt melyik programon süssem a gépemen. Kezdek kiábrándulni a moulinexből.Ehhez csak olyan recik vannak, amikbe kell fehérliszt, amit én hanyagolni akarok, de ha kihagyom akkor ehetetlen a kenyér. Segítsetek!!!!!Teljesen kész vagyok, mert pont azért vettünk frankó márkás gépet, hogy fini egészséges rozs, teljeskiörlésű vagy barna magos kenyérkét süssek amiben tudom mi van. Erre tessék, béna vagyok!!!! Valaki jöjjön el hozzám valaki és csináljon nekem a gépemmel kenyeret!!!! :lol: :roll: :oops:

hajni...
Budaörs
 
 


szepm receptjét próbálom most.
én is mindig megszívtam a tk lisztekkel és barnakenyerekkel. mind a kukában landolt, max ölni lehetett volna vele :lol: :lol: :lol: :lol:

kíváncsi vagyok erre, elvileg a sikér miatt jó lehet.

emargit oldalát ismered?
ott van sok ahsznos infó.

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Ismerem, de valahogy én a gépemnél nem tudom hasznosítani. Lehet én vagyok a béna, de az is megfordult a fejemben hogy a gép rossz. De tényleg, mert hiába állítom pl. a kenyér színét nem történik semmi, és gomboknál el van csúzva az a műanyag kis izé ami rá van ragasztva. Komolyan már a sírás határán vagyok....... meg hogy elmegyek és veszek egy "noném" sz.rt.
Neked milyen géped van?

hajni...
Budaörs
 
 


Lányok!

Szalagos Barna sütőlisztből csináltam kenyeret. Ez még mehet nekünk?1tojás, víz, élesztő, só, kis cukor(én barna cukrot raktam bele) kellett bele. Éééééééééés legalább sikerült ,ráadásul finom is. Effektív ez most akkor barnakenyér nem?

hajni...
Budaörs
 
 


szepm: isteni finom lett a kenyér, és a végén sem esett össze. :D igaz nem volt otthon rozsliszt ezért tk tönkölybúzából csináltam, de minden mást ugyanannyit mértem bele (ja és porélesztőt tettem bele, igazi sem volt:o))

köszi

Hajni: tesco gazdaságos a kenyérsütőgépem.

még apának is ízlett bpedig az nagy szó!

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


A recept nem az én érdemem, én is csak kipróbáltam . És nálunk is izlett a páromnak is. A gépem Booman, egylapátos. Én a volkorn programot használtam, mert ott több idöt ad kelni a kenyérnek.

Amikor kelt tésztákat készitek, mint pizza, töki pompos, aranygaluska, ott már lecseréltem a fehér liszt 1/3-át tk. lisztre, észre sem venni csak a szinén.

Hántolt árpára találtam pár receptet, csak még gyüjtöm a bátorságomat, hogy megcsináljam :lol:

szép napot szepm

üdv szepm
szepm
 
 


Sziasztok!

Nekem is Moulinex-em van. Az enyémen a 4-es a teljeskiôrlés? program. Bár a legszebb kenyeret a 8-as szupergyors programmal tudo m sütni úgy, hogy kihagyom belôle a tejport és barna liszttel csinálom. Vasárnap már arra vetemedtem, hogy tettem bele összevágott olajbogyót. Hmmmm... fini lett.
lona1
 
 


sziasztok!

nekem is boomann van. :D
én általában felesben veszem a TK és a fehér lisztet, vagy graham liszt szinte 2/3, teszek bele zabkorpát, valami őrölt magocskát (szezámmag zabpehely), vagy sajtot, egy kanál tejfölt vagy kefirt, vagy a folyadék felét tejre veszem.
igy egészséges, változatos, és nagyon finom, a páromnak is és Marcinak is izlik.
én a normál, vagy a szendvicsprograom használom. érdekes a szupergyorssal , meg a gyorssal sose sikerült semmi. valahoy nem volt elég idő a megkelésre. nálam a szupergyor program asszem 1:45p. nincs ideje megkelni. lona neked ez hogy sikerül?

rejóka, kiváncsian várjuk a répasütit is! :D
ez a túrós nagyon szimpi. asszem holnap marcivaél felkerekedünk túrót venni. :D

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag igyekszem!

ja, a megyges-túrósnál fontos, hogy rétesliszt legyen a liszt. (asszem a másiknál is jobb rétesliszttel) És a sajtorta -szerűnél még az fontos nagyon, hogy a tojásokat csak egyenként szabad hozzákeverni.

Répás ha Johanna alszik majd, jó?

Kép

Kép
rejo
 
 


marci most alszik. :D

rétesliszt. én mindent sütőlisztből csinálok, az nem jó? bár asszem inkább a finomliszthez hasonlit.

ma a TK palit próbálom. kis fehérlisztet tettem bele azrt, hogy a párom is megegye. :D meg egy kis mézet. a tészta kész, du csinálom.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


sárgarépatorta:

1 pohár olaj
2 pohár cukor
3 pohár sárgarépa lereszelve (7 db. sárgarépa)
1 pohár dió összevágva
2 pohár liszt
3 teáskanál sütőpor
1 teáskanál fahéj
1 teáskanál nutmeg (mi is az, basszus elfelejtettem, szerencsendió? meg kéne nézni...)
1/2 teáskanál só
4 tojás
+ alma, mazsola, banán ami van otthon

kis lángon sütni, én asszem 180 fok légkeverésen 40 percig sütöttem muffinformában papírban a legegyszerűbb., de figyelni kell és tűpróba. rég csináltam. (melós a reszelés miatt)

van krémje is, de azt én soha nem csináltam. (úgy már túl sok lenne)

1/4 pohár vaj
1/4 pohár vegetable shortening (nem tom mi ez. csakegy? help me pleaseee)
1 1/2 pohár krémsajt
2 evőkanál tej
1 evőkanál vaníliakivonat
1 1/2 pohár cukor

NNNa ez sem diétás, még a répa ellenére sem! :lol: :lol: Jól néz ki a diétás topikon! :lol: :lol:

viszont a tészta kikever, akár nyersen, akár kisütve remekül fagyasztható, legjobb kisütve, és akkor bármikor előveszi az ember, felengedi, lehet enni.

Kép

Kép
rejo
 
 


Hát én eddig a meggyes túróst finomlisztből csináltam, és túl porhanyós lett, kipróbáltam réteslisztből, és akkor lett nagyon klassz az állaga. sütőlisztet nem ismerem.

Kép

Kép
rejo
 
 


- Tessék mondani van répatorta???

- Van Nyuszika!

- Blööö! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Csillagfény!

Majd referálj kérlek, hogy milyen lett a palacsinta!!!


Kavicska! Végre humorodnál vagy !!! :):):):):):):):):)
Vendég
 


Monácska!
Én mindig humoromnál vagyok! :lol:

Épp ebben a pillanatban gondoltam rád, hogy mi lehet veled?
Gondolok ám rád, ebben az izgalmas szakában az életednek ! :wink:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: