Új privát üzeneted érkezett!

Rodina,
most olvastam újra amit írtál, illetve kérdeztél.
A magas prolaktin okoz tüneteket, rosszullétet, szerencsére nem mindenkinál, lsd Paminak se volt különösebb tünete. Én viszont sajnos tudom mi az :( .
Nekem sokat fájt a fejem, rendszertelen volt a ciklusom, nagyon feszültek a melleim, idegbeteg voltam, rosszul aludtam és még sorolhatnám. Az, hogy nem jön össze a baba, az is egy tünet sajnos, mert a kezeletlen probléma meddőséget okoz(hat). Nem riogatni akarlak, csak nekem az orvosaim ezt mondják/mondták. Én már lassan 2 éve gyógyszert szedek, hogy helyrejöjjek, most vagyok úgy, hogy azt mondhatom, hogy oké minden.
De amit írtál azok alapján, a te a helyzeted egyáltalán nem olyan súlyos! Fel a fejjel minden rendben lesz! :)

Többiek merre?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Ditus!

Itt is megdicsérem Milókát! Nagyon helyes kisfiú! A párod tud segíteni neked? Remélem most már nem hagy magadra! :lol:

Sucer!
Köszi, hogy válaszoltál. Ahogy írtad a tüneteket, egy-két dologra ráismertem. Sokat szokott fájni a fejem, bár anyukám is migrénes volt. Én is néha idegbeteg vagyok, de mindig meg van az oka. Szóval szerintem ez nem a prolaktintól van, egyszerűen dinkának születtem!
:wink: Egyébként közben voltam egy dokinál és azt mondta, hogy majd a hormonvizsgálatok után felír 3x500 mg Bromót. Ez egyébként mekkora mennyiség? Soknak számít? Te mennyit szedsz? Ja, és az is kiderül, hogy Ir-es vagyok, inzulintúltermelésem van! Egyébként minden más vizsgálati eredményem jó! Remélem csak ez akadályoz a babásodásba! Neked nagyon szurkolok, hogy minél hamarabb babásodj! :lol:

rodina74
 
 


Rodina,
a tünetek gyakorisága a mérvadó. Nekem nem volt már nap, h nem fájt volna a fejem, feszült volna a mellem (nem menszeszes fájdalmak, hanem pokolian fájt, nem tudtam melltartót felvenni, hátizsákot vinni stb.) és ne lettem volna tiszta dinka. Alapban nem vagyok egy izgága vki, na de akkor már csak a fogamat nem csikorgattam :( /ss .s
Én is bromtót szedek napi 1 szemet, 2,5mg-os verzióból. Ezt a gyógyszert sokan nem bírják, én is nagyon fokozatosan kezdtem el szedni. Negyed, majd fél és így tovább az 1 szemig. Van 10mg-os kiszerelés is, de az már nagyon brutális. Inkább ebből a 2,5mg-osból szoktak egyénre szabottan adagolni. Általában a bromó gyorsan lenyomja a prolaktint, de ezt szinten is kell tartani ezért kell tovább is szedni a gyógyszert. Hogy mitől magas a prolaktinod megnézték? Nekem csináltak koponya MRI-t, és nekem egy microadenoma okozta a gondot, de van,h ogy nincs ilyen elváltozás, a huzamosabb ideig tartó stressz is kiválthatja ezt a gondot. A lényeg az, hogy ezt gyógyszeresen nagyon jól lehet kezelni, csak rendszeres kontrollt kell betartani.
Ez az inzulin gond, hogy jött ki? Pajzsmirigyed is rendben van?
Kívánom, hogy mielőbb rendeződjenek a dolgok és babásodhass!!

Majd írd meg mi van veled, drukkolok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 

 
 

De csináltak nekem is MRI-t, de az nem mutatott semmit. Szóval nem tudom mitől lehet még. Mostanában pedig nem vagyok sok stressznek kitéve, csak az a baj, hogy nagyon lelkis vagyok, és mindenért rágom magam belül, a lelkembe!
Neked milyen magas volt a prolaktinod, emlékszel még?
Az inzulin gond úgy jött ki, hogy csináltattam terheléses cukrot és inzulint. A terheléses cukron jó lett, az mindig jó volt, az inzulinom meg lassan áll vissza, a doki azt mondta túltermelek!
A pajzsmirigyre is vizsgálnak még, mert a T3 és aT4-em jó, a TSH-m is jó, de a babához 1 körüli érték kellene, nekem meg 4-es értékem van. Úgyhogy csináltatott a doki velem anti TG és anti TPO-t, majd két hét múlva lesz eredmény. Valami hasimoto kórt emlegetett, de ahogy utánaolvastam, szerintem az nekem nincs.
Egyébként nagyon sok más vizsgálatot is megcsináltak, immun, trombózis, genetika...stb, de eddig szerencsére csak ezek jöttek ki. Nagyon remélem, hogyha ezeket rendben rakják, akkor jönni fog a baba!

Ti mióta próbálkoztok? Csak a prolaktin a baj?

rodina74
 
 


Szia Rodina,
nekem az egyik féle számítás szerint (22 volt a felső határérték 271 volt). Ez volt 2 éve. Azóta szedem a gyógyszert és mindig rendes tartományban van. Legutóbb augusztusban nézték, akkor jó volt. Szerencsére semmi más hormonommal nincs gondom, "csak" ez van/volt. Mi amúgy most kezdtünk próbálkozni októberben, így nem vagyok elkeseredve :) :) . Az adenoma is felszívódott, igaz van egy kisebb, de a gyógyszer majd azt is elsorvasztja, nem aggódom :) .

Neked miért kellett ez a sok vizsgálat? Mióta próbálkoztok?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Rodina!

Aztaaaaaaaaaaaaa! Nem semmi ez a sok vizsgálat! Meg ez a sok betű ami a vizsgálatokat jelenti :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan mintha kínai lenne :lol:
A bromó egyébként tényleg olyan amilyennek Sucer leírta, vannak akik nagyon nehezen bírják. De sztem ha szépem fokozatosan szoktatnak hozzá nem lesz semmi gond! Ja és nem utolsó sorban segít is. Nekem a végén olyan alacsony lett a prl hogy le kellett csökkenteni az adagom a felére!
Egyébként én úgy hallottam hogy maga az inzulin problémád is lehet az oka annak ha nem jön a baba! Legalábbis 1 barinőm ezt mondta!
Remélhetőleg most majd rendbe teszik a dolgokat nálad és nagyon hamar jön a babaáldás!


Sucer!

Nálatok mizu?
Hogy áll a projek jelenleg?
Ilongocska hogy van?
Képzeld mint kiderült a tesómmal is voltál vagy 1 topikban! Azt ne kérdezd hogy ő milyen néven fut mert nem tudom. Csak mondta hogy ahol ő van oda is szoktál írni!
Ő most asszem a 22 hetét töltötte be!
Persze neki egyből össze is jött a baba. Nem úgy mint nálunk. Vhogy mi mindig fordítva működtünk. Ha neki vmi nehezen ment akkor za nekem könnyen és ue fordítva! Vicces az élet!


Többiek?
Bridget!

Hova tűntél kicsiszív????
Amióta visszamentél nem is tudok rólad semmit!
Remélem meggyógyultál és minden okés!

Dita!

Nálatok mi a helyzet???
Kicsi Miló hogy van? Milyen baba?
Apjuk hogyan viselkedik? Kisfia hogyan viseli a dolgokat? Volt már nálatok azóta hogy a csodátok megérkezett???

Zsu!

Na rólad már 1000 éve nem hallottam semmit!
Hogy vagytok? Milyenek, hogyan telnek a babás hétköznapok?

Na kicsit hosszú lettem!

Puszi Nektek

Niki

Kép
pamilla
 
 


Sucer!
Nagyon szurkolok neked, hogy minél hamarabb sikerüljön a tesó baba projekt! Ne is aggódj, minden rendben lesz. A kislányotok könnyen összejött? És azóta emelkedett a prolaktinod?
Nekem a sok vizsgálat a vetélések miatt kellettek. Kétszer vetéltem el, egyszer a 8. héten ikrekkel, és egyszer az 5. héten. Utána még volt egy kémiai terhességem is spontán, de hát abból sem lett baba. Január óta próbálkozunk, a Kaáliba jártam, de elegem lett, és eljöttem onnan. Akkor túrtam a neten és rátaláltam Dr. Fülöpre, aki kifejezetten a habituális vetélőkkel foglalkozik, és nagyon sok vizsgálatot kér, de sem inszemmel, sem lombikkal nem foglalkozik, csak kivizsgál. Ez már csak a vége, amit olvastatok! Kb. vagy 40 vizsgálaton voltam, volt olyan hét, amikor mindennap vettek tőlem vért. De nem baj, mert tudom, hogy most kikezelnek és utána lesz egy szép, aranyos babám!

Pammila!
Mindent végig csinálok, amit kell, csak jöjjön a baba! Igen, tudom, hogy az inzulin is felelős lehet, ezért is reménykedek benne, hogy ezekre kapok gyógyit és hipp-hopp kezembe lesz a babszink!
Látom, nektek összejött a csoda! Gratulálok Majácskához! Neked is magas volt a prolaktin szinted? Ahogy elkezdted szedni a bromót, mennyi idő múlva teszteltél pozitívat?

rodina74
 
 


Pami,
tényleg? Melyik fórumon? Én ide a bnet-re több helyre is irogatok, de nem olyan régen, augusztusban kattantam rá újra. 8) 8) Érdekes amit a fordítottságról írtál...
Magatokról nem is írtál. Ti hogy vagytok? Miket csinál Majácska?

Rodina,
köszi a drukkokat, én is neked hasonló szépeket kívánok! Szörnyű lehetett ez a sok vetélés, de jól teszed, hogy nem adod fel és mész utána. Sokszor azon múlik a dolog sikere, hogy az ember mennyire határozott és eltökélt. Biztos, hogy lesz szép és aranyos babócád, ez nem kérdés :wink: :wink: !

Megyek meló van!
Vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Pajzsmirigyre írt elő beutalót a nőgyógyászom. Kétszer kell majd mennem, csak azt nem tudom, hogy ezt most a menszesz elött, vagy után nézik? Tudna nekem valaki segíteni?
:oops:
sz zsuzska
 
 


zsuzska!

Én úgy tudom, hogy a pajzsmirigynél mindegy, hogy mikor nézik. Pontosan milyen vizsgálatokat írt elő? Csak azért kérdezem, mert nekem is folyamatban vannak ilyen tipusú vizsgálataim, és akkor a saját esetemből kiindulva jobban tudok segíteni.
Egyébként ha tanácstalan vagy, akkor hívd fel a dokit és kérdezz nyugodtan rá!

rodina74
 
 


Rodina,
ha nem haragszol, beleolvastam a blogodba. Nagyon sajnálom azt a sok nehézséget amin átmentél/átmentetek! Minden tiszteletem a tiéd! Csak egyet tudok mondani, ne add fel, ott repked vhol a ti kis babótok is és várja, hogy beköltözhessen a pocakodba!

Amúgy nekünk újabb hónap ment el, elkezdtem maszatolni, fájdogál a hasam.... ez van.

De ne keseredjünk el, ugye?
Hajrá lányok, mindenkinek csak jókat!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Rodina köszi szépen!

Megnéztem a papírom: TSH, T3,T4, FSH, LH, Prolaktin,Tesztoszteron. Neked ezeket mikor nézték? Előre is köszi a választ!
sz zsuzska
 
 


Sucer!
Sajnálom! Viszont minden nappal közelebb kerülsz ahhoz a naphoz, amikor + tesztelsz! Én így fogom fel, mert másképp megbolondulnék!
Akinek nem jön könnyen a baba, mind megszenved érte, ki így, ki úgy. A testi szenvedés jöhet, a lelki már sokkal nehezebb. És mindig felállni....de hát tudjátok miről beszélek!

Zsuzska!
A TSH, T3, és aT4 vonatkozik a pajzsmirigyre. Ezt szerintem bármikor csinálhatod. Ezek a pajzsmirigynél az alapvizsgálatok.

Amit pirossal írtál, azok a hormonok. Azt viszont nem tudom megmondani, hogy melyik napon kellene menned. Mert az Lh és az FSH azt a 3. nap vagy 12 nap nézték nekem. (Általában a PCO miatt nézik.) A tesztoszteronnál azt hiszem nincs megszabva melyik napon kell menni. A prolaktint a ciklus elején és általában a 22. nap nézik. Szóval szerintem a dokidat hívd fel és kérdezz erre rá. Nekem nem jó a prolaktinom, így azt egy cikluson belül többször nézték. Ha egyszerre írta ki a vizsgálatot, akkor én valamikor a ciklus elejére teszem a vizsgálatot, de a dokival beszélj! Remélem valamit tudtam segíteni.

rodina74
 
 


Rodina,
jó ötlet, így nézni ezt az egészet, kipróbálom. Mondjuk abban is hiszek, hogy magunk is gátolhatjuk a teherbeesést. Én mostanában sokat rágódóm az anyagiak miatt, hogy mi lesz, hogy lesz, és ebben a kistesó is benne van. Lehet, hogy még nem alkalmas az időpont, hogy jöjjön...., de igazad van, minden nappal közelebb vagyok ahhoz, hogy babás legyek :) .
Amúgy egyetértek veled abban is, hogy én is elég sokat jártam dokihoz, voltam nagyon elkeseredve is, fájt is, de igaz ami igaz, hogy a csalódottság az még rosszabb. És én még nem szólhatok semmit, mert van már egy drága, egészséges, kicsi lányunk és Ő a legfontosabb!

Ma amúgy bethelemzni voltak az idősek otthonában, nagyon csinos volt reggel, nagyon büszke vagyok rá! :) :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Persze az utolsó mondatomat nem akartam bold-olni, bocsi :oops:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!
Nagyon helyes, ha büszke vagy a gyermekedre!
Le kellett volna fényképezned, és felrakni nekünk, hogy mintát vegyünk a sajátunkhoz! :wink: :lol:
A pozitív hozzáállás a lényeg! Igaz én is nagyon le tudok törni, össze tudok esni, de aztán összekaparom magam, és megyek tovább, és csinálom tovább. Másképp el sem tudnám képzelni!

rodina74
 
 


Majd du. lefotózom, és rakok képet :), kedvcsinálónak :wink:.
A pozitív gondolkodás pedig alap, én is úgy gondolom, hogy anélkül nem lehet élni. Nálunk a családban sokan baromi negatívak, igazi energiavámpírok, de már egyre jobban kezelem őket. Egy időben teljesen leszívtak, kihasználtak, de ma már nem hagyom magam. Persze van, hogy kiakasztanak, de ez egyre ritkábban fordul elő szerencsére. Voltunk anno agykontrollon is, csak a lustaságom miatt nem használom eleget, bár tényszerűen használt már sok esetben.

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Én sajnos nem voltam agykontrollon, de nagyon sok jót hallottam róla. Hát tudom milyen, amikor energiavámpírok szívják az életerődet!
Várom a fotót! NAgyon kíváncsi vagyok!
Ezt nem is lehet másképp csinálni, mint csak a pozitív gondolkodással!

rodina74
 
 


Rodina,
sajnos a tegnapi csinos képpel adósod maradok :oops: . Anyukám ment érte az oviba, tegnap du. és mire én hazaértem, már nyoma sem volt a reggeli csini lánykámnak. Mondjuk nem is haragudtam, ne a fehér blúzban, kisruhában, kússzon-másszon :) otthon . Tegnap megvettem az egyik nagy vágyát: a hátaslovat (na nem igazit :D ), amit kedvére kényeztethet, fésülhet, ülhet rajta. Semmi extrát nem tud, de az biztos, hogy nagyon boldog lesz tőle. Kap amúgy könyveket, diafilmeket, társasjátékot, legót is, hogy ne csak "butulós" játék legyen a fa alatt. Én személy szerint nem vagyok a nagy ajándékozás híve, tőlünk pusztán 2-3 dolgot kap, a többit a családtól, nagyszülők, nagybácsik adják az általam körbeküldött lista alapján :) .
Agykontrollt próbáljátok ki, nagyon-de nagyon jó. Mi akkor voltunk, amikor kirúgtak minket a munkahelyünkről és én 5 hónapos babás voltam. Nagyon jó volt, hogy közben míg hallgattam, ott rugdalt a pocakomban :) :)

Te hogy készülsz a karácsonyra? Itt élsz Mo-n?

Süt a nap, szép napot neked!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!

Sajnálom, hogy nem tudta lefényképezni a lányod. Nem csak miattam, hanem neked is meg lett volna ez a kép! De teljesen igazad van, ne fehér blúzba játszon.
A lányod ennyire szereti a lovakat? Lovagolt már? Vagy miért van ez a nagy kötődés a lovakhoz?
Tényleg jó sok ajándékot fog kapni a lányod, ezek szerint nagyon jó kislány volt!
Hát annak idején nem lehetett könnyű nektek! Terhesen, állás nélkül! Minden elismerésem, én biztos szétidegeltem volna magam!

Én már apukámnak és anyukámnak megvettem az ajándékot. Apu két nagyon szép inget kap, egy hozzájuk való nyakkendővel és egy pulóverrel. Anyukám kap két pohárkészletet, az egyik boros, a másik pezsgős, és egy 18 db étkészletet. A páromnak még nem tudom, hogy mit veszek! Anyósom kottás könyveket kap és vichy krémeket. Apósom meg hangfalakat a kocsiba, mert azt akarta. Tesóm külföldön él, így neki mindig pénzt szoktam küldeni. Egyszerűen nem éri meg csomagot feladni, mert nagyon drága. A pénzből meg azt vesz, amit akar.
Nálatok mi a karácsonyi menü? Milyen sütiket sütsz?

rodina74
 
 


Rodina,
igen, a kislányunk nagyon-de nagyon szereti a lovakat. Igazából ennek nincs előzménye, ez a kislányoknál teljesen normális, olyan 4 éves korban elkezdenek nagyon ragaszkodni a pacikhoz, ebben a my little poni borzalmak is nagyban benne vannak. Nála az már lecsengett, Ő sokkal inkább ragaszkodik az igazi (szagos) pacikhoz. Jár lovagolni (most télen felfüggesztettük, hogy ne fázzon meg), nagyon ügyes, tehetséges azt mondják, ügetni tud (könnyű ügetés), meg tanulja vezetni a lovat. Mivel mindösszesen 20 kiló, ez nem könnyű feladat, hisz egy hatalmas lovon lovagol, aki meg se érzi, hogy a hátán ül. Nagyon várja, hogy folytathassa, és hogy őszinte legyek én ennek nagyon örülök. Mi nem a sznob lovaglást nyomjuk, nincs is méregdrága csizmája, meg ilyenek, mert nem ez a lényeg. Az oktatója egy fiatal lány, akire felnéz Ilangocska. Olyan lány, akivel együtt csutakolják, szerelik fel a lovat, majd hozzák viszik a karámba. Szóval teljesen a részleteiben űzi a sportot, az állat is nagyon fontos benne, nem csak rózsaszínű kobak... Sokan úgy lovagolnak, hogy alájuk teszik a lovat, lovagolnak rajta 1 órát, aztán a gyeplőt visszanyomják az oktató kezébe, mert a lóval már nem akarnak foglalkozni. Na nekünk nem így van, nálunk ez egy családi program, levegőn vagyunk, együtt vagyunk, lovakat etetünk, simogatunk, nagyon szeretjük. Bocs, hogy ilyen hosszan írtam, de így látni fogod, honnan ez a lóimádat :D.
terhesen állás nélkül: hát én is szétidegeltem magam, a 16-. hétig véreztem is, veszélyeztetett terhes voltam, a sok idegtől. De a mi kis Ilangocskánk, kapaszkodott, Ő jönni akart :D :D .

Ajándékok: nagyon szép dolgokat veszel a családnak. Mi idén is apróságokat adunk egymásnak és csupa olyat ami handmade. Mi szép üvegbe eltett saját körtelekvárt adunk a családnak, személyes felirattal, na és unoka fényképet szép keretben, ez minden évben nyerő :wink: . A párom egy mérnökember, imádja a számítógépes cuccokat is, így én egy 16GB-os pedrive-val lepem meg, meg egy olyan könyvvel amire régóta vágyott. A gyerkőcnek, nagyjából megvan, asszem már csak a csomagolás van hátra:).

Mi karácsonykor jövünk-megyünk, mert nagyon széjjel-szana van az országban a család, így én csak püspökkenyeret és mézest sütök, a többik anyósom és anyukám süti. A menü amúgy a szokásos, káposzta, hal, halászlé, pulykamell, majonézes krumpli szokott amúgy lenni. Te milyen menüvel készülsz?

Jó hétvégét neked!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Rodina,
mi volt ma a dokinál?
Majd írj!

Többeik, Bridget, Monic, Dita, Pami, merre jártok? Mindenki jól van, csak már ezerrel készül a karácsonyra ugye?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Rodina,
merre jársz? Remélem nincs gond!

Többiek merre vagytok? :(

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


sziasztok!

Én vagyok de sajnos a párom elég keveset van mostanában itthon és így nincs úgy időm írogatni max olvasni!

Velünk minden okés!
Majának jönnek a fogai már 2 hónapja de úgy tűnik most kapcsolt nagyobb sebességre! Így néha 2 óránként megébred este,éjjel és napközben is elég sokszor nyűgös. De hát ez van!
Amúgy szépen növöget és egyre viccesebb dolgai vannak!

Karira akkora készülődés nincs mert mi szenteste anyuéknál vagyunk 25 apu családja, 26 anyósék (bár a legutóbbit a hátam közepére nem kívánom).
Szóval nekünk csak a meglepik vannak és természetesen Majácska ajiai.
Hát röviden ennyi!


Tényleg hol vannak a többiek???
Senkiről semmi hír :cry: :cry: :cry: :cry: tisztelet a kivételnek :lol: :lol: :lol: :lol:

Sucer!

Tök jó hogya lányod ilyen jó hobbit talált magának!
Régen amúgy én is nagy lovaglós kislány voltam. Lovastábor stb. De ott nem volt ilyen hogy együtt gondoztuk a lovakat meg amiket írtál.
Olyan jó olvasni ahogy készülődtök. Gondolom nálunk is ez lesz ha majd nagyobb lesz Jajácska!

Kép
pamilla
 
 


Sucer!

Nincs semmi baj! Sajnos elromlott a gépem, és próbálták megcsinálni, amit csak félig sikerült. Mindegy most épp tudom használni ezért is jöttem.

A dokinő nagyon szimpatikus. Minden leletünk megvan. A párommal csináltatnak ott még egy tenyésztést, mert múltkor találtak valamit, és most szed rá antibiotikumot. Engem pont ma nézett meg uhuval, és azt mondta, hogy Pco 3-as. Ezt pontosan nem tudom, hogy mit jelent. Tudom mi az a Pco, de soha senki nem mondta, hogy az lennék, azonban multicisztás azt tudom, hogy vagyok. Na ez egy kicsit megzavart. De egyébként mindent rendben talált. Még kell a jövő hónap első felében egy hsg, aminek szintén örülök, és február elején jöhet az inszem. A prolaktinomat tényleg sokkalta, arra kapok gyógyszert, de az inzulinomra azt mondta, hogy nem sok. Ezen csodálkoztam, mert máshol azt mondták, hogy túltermelek. Mindegy 5-én megyek a mensmentisbe és ott majd eldöntik tényleg sok-e. Szóval ennyi, de minden nagyon tetszett!

Képzeld az én párom informatikus, ő karira egy videóvezérlőt kap!

Náluk a karácsonyi menü: halászlé tésztával, rántott hal, majonézes burgonyával, pogácsa, mézes krémes, kókuszos süti és tv ropogós.

Veled mi történt ez alatt a pár nap alatt?
Hát én mindig tartottam a lovaktól! Annyira nagy fejük van, és mekkora nagy foguk van! :shock:

rodina74
 
 


Sziasztok! :D

Pami,
azta Majácskának már jönnek a fogai? Ilangocskának fél évesen jöttek az elsők és 1 évesen is csak 2 fogacskája volt, alul :) . A karácsony amúgy nekünk is baromia rohanós idén így alakul:
24-e párom Anyukájáék, 25-e párom Apujáék, 26-a Anyukámék, 27-én barátos, gyerekes karácsony. Idén mivel mióta együtt vagyunk hármasban/kettesben nem volt karácsonyunk, 22-én este otthon karácsonyozunk egyet, mert 23-án már Anyóséknál leszünk, lévén Ők vidéken laknak. A gyerek is nagyon vágyik egy kis szűk családira, és ha őszinte akarok lenni én is nagyon vágyom rá, évek óta....nem mintha rossz lenne a családdal, sőőőt!, de azért jó lesz :) :)

Rodina,
de jó, hogy jelentkeztél! Nagyon örülök, hogy szimpi volt a doki, meg minden, ez nagyon fontos a jövőre nézve! Ez a pco, hogy derült ki? Lehet kezelni az tuti, nálam is felmerült anno ez a gyanú., de aztán én végül a prolaktin mizériát húztam :? :?
Inzulin: akkor nagy az esély, hogy azzal nem kell foglalkozni? MIt találtak a párodnál? Mondjuk tök, jó hogy adtak rá antibogyót, aztán nemsokára mehet a projekt! Nagyon örülök! :D :D
Te meddig dolgozol?

Mi köszönöm jól vagyunk (kopp-kopp), dolgozom/zunk, gyerkőc ovizik. Holnap dolgozom utoljára az évben, már nagyon várom, a 2 hét kikapcsot, még ha pörgős is lesz. Tegnap volt az ovis karácsony, bemutatták nekünk a betlehemi előadást, meg kaptunk karácsonyi ajándékot tőlük, én annyira büszke voltam, még a könnyeimmel is küzdöttem, én már csak ilyen meghatódós vagyok... :D

Mennem kell ma azért még van meló!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Pami draga
Az ostopiomra van csa idom meg meg1re (Beszelgetosaro parral van fejebb ennel a topinal) megaptam a gyogyszerem magas TSH-ra szedem mar.Amugy semmi uli rolam hirek inab a naplomban vanna amit az alairasomnal a www-re attintva megnezhetsz 8)

Orulo hogy jol vgyto!Minden rendben mar veled?Ujabb foto Majarol? 8)

Tobbiebnek is pusza :)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Hoztam nete valami szivhez szolot :arrow: itt voltam Novemberben :roll:

Zsebkendoet elovenni :!: Kép

http://www.rtlklub.hu/musorok/felketto/videok/78735

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget,
megnéztem a videót, számomra nagyon tanulságos volt.
Nálunk sajnos Apa dohányzik, és szokott stresszelni is és ülőmunkát végez...., remélem azért ha egészségesen eszik és idővel leszokik a cigriől (én nagyon bízom benne!!), akkor nem lesznek ebből gondjai(nk). Szerencsére van élő bizonyíték, hogy fogamzóképes (otthon játszik a kis drága :D ), de azért tény, hogy nagyon kell figyelni. Örülök, hogy jelentkeztél, nagyon drukkolok továbbra is!

Többiek?

Én még ma dolgozom, holnaptól szabi, január 3-ig.

A jövőhéten még benézek mindenképpen, hogy kellemes ünnepeket kívánjak nektek!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok,

mindenkit beszippantott a karácsonyi vákum? :)

Mi ma temetésen voltunk, szép volt, márha egy temetésre lehet ilyet mondani, leszámítva, hogy majd másfél órát tartott a -10 fokban. Vidéken voltunk, így el is ment a nap. AMúgy jól vagyunk kopp-kopp-kopp.

Holnap még benézek!
Legyetek óvatosak, vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Succer
Tudod sajnos az nem bizonyitek ami evvel ezelott jo volt az most is jo :? Sot pl meddosegikben 6honapnal regebbi katona leletet nem is fogadnak el :roll: mert igenis annyit romolhat ,valthat 6honap alatt is :!: Szerencsere az en paromnak 5szor jobb az eredmenye egy atlagosnal...ugyhogy ha rajta mulna mi mar nagy csaladosok lennek :lol: :lol: :lol:

Mindenkinek puszi sajnos en is elvgyok uszva nem tom mikor jovok legkozelebb de olvasok!!!! 8)

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok csajok!

Most csak beugrottam, hogy:

[i]Nagyon Boldog és Szeretettben Teljes Karácsonyi Ünnepeket Kívánjunk!!!![/i

Maja&Niki

2 ünnep között jövök még!

Kép
pamilla
 
 


Sziasztok,

nagyon sok boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!!!!!!!!

Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Mindenkinek áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok!

Kép

rodina74
 
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, ezért bocsánat is!

Remélem mindenkinek szépen és békésen telt a karácsony!

Nekünk kicsit rohanósan, de szépen telt, volt sok ajándék, sok kaja, családozás is.

És, hogy vmi kis jót is mondjak:
2 hete tudom/tudjuk, hogy vki lakik odabent, de nem igen akartam elhinni, meg nagyon félek a vetéléstől is. Sajnos vasárnap elkezdtem vérezgetni, amiről azóta kiderült, hogy egy haemótama (bevérzés) okozza, így vasárnap óta szobafogságon vagyok és 1 hónapig !!!, kiírt az orvosom, nem mehetek melózni. A nagyobb gond, hogy 50-50% esélyünk van, hogy megmarad-e a babuci, aki 6 hetes és 4 napos, és már nagyon kalapált a szivecskéje. :)
Ilangocskával anno gyakorlatilag ugyanígy volt minden, így nagyon bízom benne, hogy Ő is velünk marad. Kaptam utrogestant, napi 3x1-et kell szednem és pihenni, pihenni.

Kérlek drukkoljatok, hogy minden rendben legyen, nagyon aggódom! Közben agykontrollozok és nagyon bízom benne, hogy átvészeljük ezt a kritikus 5-6 hetet.

Kinek hogy telt a karácsony?

Ha nem jönnék már idén, kívánok nektek, szép, sikeres és egészséges babában, családban gazdag Újesztendőt!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!

Milyen hírekre jövök! :shock:
Nagyon gratulálok! Higgy benne, hogy minden rendben lesz!
Nagyon szurkolok 12-ére! Hát, szép lett a 2009-es évetek! :lol:

Nektek is nagyon boldog új évet kívánok!

rodina74
 
 



Mindenkinek nagyon boldog, békés, szeretetben és kisbabákban gazdag új évet kívánok!


Kép

rodina74
 
 


sziasztok!

Először is BUÉK!!!

Sucer!

Igaz régen jöttél de nekem a tesóm már pletyizett! :lol: :lol: :lol:
Nagyon nagyon drukkolok nektek! Nem lehet semmi baj! Gondolj mindig Ilongocskára, hogy vele is ez volt és mégis sikerült, rendben ment minden!

Hogy teltek az ünnepek? Család mit szólt a babásodáshoz?

Kép
pamilla
 
 


Rodina!

RÉg írtál magatokról! Csak nem nálad is titkos babásodás folyik???
:lol: :wink: :lol: :wink:
Jól lenne még 1 jó hír!
Hol tart a babaprojektetek?


Bridget!

NA véled kisasszony mi történt?
Ennyire elfoglalod magad? Még amikor Japánosban voltál akkor is többet tudtál jönni???
Mizu vele? Hogy állnak a hormonok?

Nemsoká megint jöttök babásodni nemigaz?

Kép
pamilla
 
 


Velünk minden oké!
Majácskát megtanította okos anyja sikítani+fröcskölni kézzel vizet, szájjal nyálat utóbbihoz még pruttyogó hangokat is kiad! Nagyon édi és vicces bár az apjuk néha nem értékeli a tömérdek nyálrengeteget
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hülyeségre már most vevő!

A méreteink 64 cm :shock: (54-vel született) és 6 kg ruhástul!
Szóval szépen növögetünk.
Ja rakok fel képet karácsonyit csini rucisat: Kép

kari2 a család
Kép
(tesóm balról a 2. pocilakóval)

Maja közelről
Kép

Kis hármasunk
Kép

Kép
pamilla
 
 


Sziasztok,

Rodina,
köszi szépen, pozitívan gondolkodom, most nem is tehetek mást!
Neked is nagyon drukkolok, hogy a 2010 a ti évetek legyen!!!

Pami,
igen említette a tesód, hogy majd pletyizik :wink: . Nagyon szépek vagytok a fotón, milyen nagy már Majácska! :) Nagyon csini a rucija :)
Fogacskákkal hogy álltok? Nyálröpködés nagyon jó olyan édesek olyankor a picik :) .

Többiek merre jártok?
Kinek hogy teltek az ünnepek?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok,

ma beszéltem a főnökömmel, elmondtam neki mindent, persze csak azt ami rá tartozik. Nagyon rendes és megértő volt, azt mondta, hogy az első az egészségem/ünk, így emiatt nem kell aggódnom. Azt mondta nem ragaszkodik ahhoz sem, hogy bejárjak pár délelőttöt, igyekeznek megoldani, csak legyek rendben. Sajnos ami rossz, hogy kérdéses a cég jövője, így remélem egy hónap múlva lesz hova visszamennem :( .

Amúgy zajlik az élet, Apukámat szilveszterkor leütötték és kifosztották, szerencsére nem lett komoly baja. Hallatlan, hogy milyen emberek vannak :cry: :cry: :cry: .

Amúgy jól vagyok, émelygek, elalszom, csak a szokásos. Az háziorvos kiírt, vettem elevitet, aludtam du. így úgy érzem mindent megteszek a babókáért!

Írjatok, ki hogy, merre, meddig???

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!

Hát nem semmi ami apukáddal történt de sajnos tudatosítani kell magunkban hogy ilyen világot élünk! Tudod én ezek után azt szoktam magamtól kérdezni hogy ha a lányos nagyobb lesz hogyan fogom elengedni itthonról egyedül??? Borzasztó milyen világot élünk.

Az viszont tök jó hogy a főnököd ilyen megértő volt(ritka az ilyen fajta, bár nekem sem volt gondom amikor már a lombikot mondtam hogy lesz), de az már kevésbé hogy lehet hogy a cég megszűnik! Remélhetőleg ez nem következik be és veletek is minden okés lesz! Hiszen TE/TI mindent megtesztek!

Mi még itthon apával együtt. Sajnos Neki most még nincs meló, de hát ilyen a vállalkozók élete, pláne ha az építőiparban dolgoznak! Most mennek a drukkok hogy a héten azért valami beinduljon. Mindenki csak tologatja a felújításokat, vagy az építkezést. Addig pedig szoros nadrágszíj!!!
Hát nem egyszerű az élet... de ha Majácskára nézek akkor minden gond elillan. :lol: :lol:



Többiek merre????

Kép
pamilla
 
 


Pamilla!
Nagyon szépek vagyok! Nagyon szép kis családotok van! Gratulálok! Biztos nem sokára lesz munkája a párodnak! A válság ellenére azért van pénze az embereknek, hidd el, idővel beindul!

Sucer!
Szegény apukád! Sok mindent elvittek? Nem lett komolyabb baja? Hát, ez nem semmi!
Rendes nagyon a főnököd! Pihenjél is, most az a legfontosabb!
Remélem, lesz munkahelyed!

Nálunk nem folyik - sajnos- titkos babaprojekt. Sőt, 42 napja nem jött meg, de nem vagyok terhes. 33-35 napra szokott megjönni, és nem értem a késedelem okát. Pedig nagyon várom, mert akkor sor kerülhet végre a hsg-re és mehetne februárban a következő inszem. Szóval rólam ennyi, sajnos!

rodina74
 
 


Sziasztok!

Én új lennék itt, 20 éves vagyok, dolgozom és öröklötten (ha lehet így mondani) családcentrikus vagyok. Na ez persze nem azt jelenti, hogy szülöm eszeveszettül a gyerekeket, hanem hogy szeretnék egy picurkát az életembe, és max. 2nél megállok :)
Most júniusba derült ki hogy magas a prolaktin szintem, már túl estem MRI-n, idegsebészen, szerencsére microadenomát nem találtak, tegnap pedig voltam endokrinológusnál (Balázs Csaba prof) és felírta nekem a Bromo-t. Húú nagyon félek milyen lesz a mellékhatások miatt, de csütörtökön fogom elkezdeni.
Nagyon kiváncsi vagyok mikor lehet majd babám, mert a párommal már tervezzük. Úgy gondolom, ha már késznek érzem magam rá, nem gond hogy ilyen fiatal vagyok, legalább több időt tudok majd vele tölteni.
Úgy írta fel a dokim a Bromot, hogy két hétig reggelente egy fél tabletta, és 2 hét múlva egy egész.
Szeretném megkérdezni, hogy ennyi tapasztalat után mit mondtok a mellékhatásokról, és hogy mikor lehet általában tőle baba, ha más bajom nincs remélhetőleg.

Köszi, örülök hogy beregisztráltam és beszélhetek veletek.

Puszi
Detti
missgemini
 
 


Szia Detti,

nekem volt microadenomám, nem halálos, sőt ez csak jóindulatú elváltozás lehet, ami gyógyszeresen kezelhető (bromo, vagy mastodyn csepp), és csak nagyon-nagyon indokolt esetben műtenek ilyen adenómát. Ha neked még az sincs, kisebb a gond. Én a bromót lassan 2 éve szedem, pár hónap után nekem rendezte (levitte) a prolaktinomat a normál tartományba. Mivel mi még akkor nem akartunk bébit, illetve a munkahelyem miatt nem lehetett, így nem tudom mennyi idő után lehetsz babás, de nekünk most a második éles hónapban beköltözött vki :). Még egyelőre 2 esélyes a dolog egy bevérzés miatt, de bizakodó vagyok és mindent megteszek, hogy megmaradjon a baba.

Én a bromót mindig este veszem be, mert elálmosít, és kezdetekben hányingert, fejfájást, rossz közérzetet okozhat (kb, az első 1-2 hétben, de ez egyéntől is függ). Én negyed szemmel kezdtem a 2,5mg-osból, majd hetente lett emelve az adagom napi 1 szemre. Most is szedem, mert a 12. hétig szedni kell, de most már csak 3/4 szemet szedek a 9-10. hétig, aztán a 12.-ig felet, majd a 14. hétig negyedet aztán vége.

Biztos gyorsan rendbejössz, ha más hormonoddal nincs gondod. Minden más amúgy rendben van?

Csak ügyesen, drukkolok! Még fiatal vagy, minden esélyed megvan a gyors babásodásra! :wink:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Rodina,
mindenét elvitték, telefon, pénz, iratok, a kislányom fényképét is és a papírzsepijét is :evil: :evil: . nagy szerencse, hogy rátaláltak és nem fagyott meg :( . Az iartokat már intézi, telefont is szerváltunk neki, a lelkét lesz nehéz összekanalazni :?.
Figyelj! Minden rendben lesz veled és menni fog minden a maga útján, aztán februárban inszem, majd pozitív teszt és még idén egy csillógó szemű, tátogó, illatos kisbéka a karodban. :) :) Képzeld el magad vele, nagy pocakkal, nekem ez nagyon működött a kislányunknál is, én magam lepődtem meg többször, hogy jé milyen dezasvűm van, mintha lett volna már ez velem, és eszembe jutott, hogy hiszen ezt én vizualizáltam! Szóval gondolj sokat arra amit szeretnél és ne arra amit nem! Sikerülni fog!!!!! nagyon drukkolok neked, igazán megérdemled, hogy babád legyen!

Pamilla,
szegény párod! Ennek az évnek már jobbnak kell lennie, sikerülnie kell a munkának! Mi is küzködünk, a cég ahol dolgozom az építőipart szolgálja ki, így abszolút átérzem a problémátokat. Mi mr egy ideje szorítjuk a nadrágszíjat, így jó lenne, egy kis lazítás. Na nem semmittevésre gondolok, csak egy kis biztonságérzetre, ami a mai világban nagyon ritka! Gondolok rátok!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Szia Sucer,

Köszönöm a biztatást! Ebben a pillanatban vettem be az első negyed szem Bromot. Nem mertem féllel kezdeni úgy akarom hogy 2 napig azért negyed-negyedet, és utána felet :S

Mással nálam nincs probléma, a többi hormonom is rendben van. Úgyhogy remélhetőleg hamar összejön a picurkám, már meg is vannak a nevek, nézegetem a baba oldalakat, babaholmikat. Már nagyon várom őt.

Remélem neked is összejön nagyon nagyon sok szerencsét kívánok hozzá, és sok egészséget!

Én amúgy csak azért ilyedtem meg a mellékhatásoktól, mert mindenhol olvastam a Bromo-ról és egy csomó helyen irták hogy valakinek ez volt a baja tőle, másnak az. És nekem nagyon alacsony a vérnyomásom mindig és ezért félek.
De most arra gondolok, hogy a babu miatt bármit... Úgyhogy átvészelem remélem azt az egy két nehéz hetet a mellékhatások miatt.

Holnap írok, hogy mik a tapasztalataim :) ezen egy nap alatt :)

Jók legyetek itt mindannyian!

Pusszpussz
missgemini
 
 


Szia Detti,

a dokid mondta, hogy reggel vedd be? Sztem szerencsésebb este bevenni és így a lehetséges mellékhatásokat át lehet aludni. Én a kezdetekben olyan jókat aludtam tőle :lol: :lol:. Szóval ha amúgy is alacsony a vérnyomásod, inkább este kellene bevenned, de ezt természetesen majd a tapasztalataid és az orvosoddal való konzultáció után döntsd el. Érdekes volt a bromós kezdés nálam, mert engem egy idő után nem elálmosított, hanem mintha picit felvitte volna a vérnyomásom. Most megint alacsonyabb, illetve tök normális, de lehet, hogy ez a terhességtől is van.

Szép napot neked és majd írd meg mi volt a tapasztalatod!

Többiek merre vagytok?

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Szia Detti!

Isten hozott közöttünk!
Szóval én is úgy szedtem mint Sucer,legalábbis ami az időpontot illeti! Nekem pl nem nagyon voltak mellékhatásai max 1 kis émelygés de mivel este vettem be át is aludtam.
Nálunk is ez volt a gond de pl nekünk csak a lombik járt végül sikerrel. Bár tat hiszem ami a végeredményt illeti tök mindegy hogy hogyan sikerült :wink: :lol: Viszont sok olyan esetről hallottam hogy ahogy elkezdte szedni a bromót rá 1-2 hónapra ott is lakott a pociban a bébi!
HÁt ez utóbbit kívánom neked is!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
pamilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: