Új privát üzeneted érkezett!

JAIMEE
Páromnak ma van a szülinapja és olyan hülye vagyok hogy a múlt hétre nem jelentkeztem be egy spéci 4D-re! ÚGy hirdetik magukat hogy 100 % meg tudják mondani a 12 héten a nemét. De hétfőn bejelentkezem, remélem mihamarabb kapok is időpontot. PEsten van valahol. 16ezerért kapok csomó képet, dvd-t és még valami vásárlási utalványt is.
Már alig várom.
Apának így csak utóajándéka lesz, de jobb később mint egyáltalán! :)

ERZSEBET
Biztosan nagyon szép lett ak is hercegnő. Sztem nagyon jól áll a bébiknek a fülbevaló. Én is szeretnék majd Bogyinak. A tesóimnak mind a kórházban fúrták át, nekem csak később már elég nagy voltam, sztem olyan 9-10 lehettem.
Amikor anya rövid bilisre vágta a hajam elkelt volna hogy ne nézzenek fiúnak.

Hát ha nem kell gyalog mennem sehova elvagyok a melegben.
Viszont pénteken mentem fel a Tescoba, hát félúton már igen szarul voltam.
Ha fel akarok menni a városba sajnos elég nagy emelkedőkön keresztül tudok csak odajutni, ami még a terhesség előtt is megviselt, hát még így.

dita75
 
 


Dita: te szegény :) már a kórházban nem lukasztanak fület mostmár marad a kozmetika, na megyek mert úgy hallom gyermekem berotyogott :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Erzsebet,

nálunk még lyukasztanak fület a kórházban.
Mondjuk mi szerencsére megúsztuk a lyukasztást és a fülbevaló vásárlást így, hogy Danika fiú lett :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

 
 

Dita: Mikor mész 4D-re? Kaptál időpontot?

Nálunk is van a kórházban likasztás, de csak itthon tudtam meg, nem nagyon terjesztették odabenn.

Erzsébet: Fotó????

Dobok egy képet!

Kép
jaimee1
 
 


Jaimee: ez a kép hát ...... :D zabálnivaló lesz kép délutánra igérem, csak apjok elvitte a gépet a főnökének tesz fel valami autót a netre és ahhoz kellett :roll: Dita: kismami időpont????

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:17-kor.
Vendég
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:17-kor.
Vendég
 


Gioia: Hahóóóó! Na végre!

Én is paramami voltam, ahogy telik az idő, ez majd enyhülni fog meglátod.:wink: Nekem a 12. hétig volt olyan, hogy mindjárt megjön. A fráááászt hozta rám, aztán elmúlt szerencsére.

Látod kicsit enyhült a görcs a babatémán és máris megfogant a picur. Nagyon nagyon örülök nektek!!!!! Vigyázz magatokra. : :lol: :lol: :lol:
jaimee1
 
 


Gioia,

nagyon örülök, hogy írtál nekünk! Gratulálok a pici babának és tényleg vannak csodák!
Én is sokat aggódtam a baba miatt, de ez így van rendjén. :wink:
Érdekes nagyon, hogy akkor jött a baba amikor a legkevésbé számítottatok rá, szerintem azért mert megszűnt a görcsös akarás. Örülök, hogy végülis minden rendben van veled/ veletek.

Te is nagyon hiányzotál nekünk! :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Gioia akkor én is csatlakoznék a gratulálók táborához :D hát igen csodák márpedig vannak :D tegnap voltunk szemészeten mert még mindig váladékozik a bal szeme és át kell mosatni a könnycsatornáját jövőhét keddre van időpontunk de én nem akarom :x úgy féltem pindurkámat, de az ő érdekében tudom át kell esnünk rajta :wink: Monic: Danika növöget? mennyi a súlya?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


Sziasztok,

Erzsebet,

Danika úgy nő mint a gomba. 7 kg most :shock: Hihetetlen sokat képes enni. Most is szopott 110-et, aztán 120 tápszer még megevett mellé. Próbálkoztam elvenni tőle de annyira hisztizett, hogy nem tudtam elvenni tőle.
Először nekünk is úgy volt, hogy át kell fújni a könnycsatornát, de magától megoldódott a helyzet.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


GIOIA
Annyira jó hogy itt vagy, azért remélem néha bekukkantasz!
drukk a 12-heti genetikához. Én megcsinátlattam a kombi tesztet is ami nega lett.
Nemsokára megyek afp-re. Én is parás vagyok, annyira berögzültek dolgok a sok év sikertelenség miatt, hogy még most is mindig megnézem a papírt amikor vécézek, hogy nem-e vérzek. De szerencsére sem barna, sem vér nem volt ezidáig és remélem a szülésig nem is lesz.
Amig nem mocizik sztem végig idegben leszek, hogy él-e odabent Bogyi.
Szóval ez természetes, sztem annak is aki egyik pillanatról a másikra lett babás, mert mindenkiben megvannak az anyai ösztönök amivel együtt jár a folyamatos aggódás még a pocakos korban is.

Egyébként remélem nem harizol hogy pletyiztem rólad, de egy ilyen hírt nem lehet csak úgy magamban tartani. Egy másik topicban csak én tudtam egy hasonló esetről és nagyon sokáig titkolta a lány, én már annyira ki voltam hogy nem mondhatom el, már szinte fájt.! :lol:

JAIMEE
Ez a kislány egyre szebb, én nem tudom hogy csinálja. Valami csodaszépítő szert kensz rá??? :wink: Én is én is akajok egy ilyen szépséges kiscsajt! :roll:

ERZSEBET
Jobbulást a kicsi lánynak!

Csajok sokan lebeszéltek a korai 4D-ről úgyhogy az a tervem, hogy ha most nem derül ki az apf-n Bogyi nunusa akkor megyek el arra pesti 4D-re.
17 hetesen már úgyis formásabb mint 12-n volt, és több az esély rá, hogy biztosra megmondják a nemét mint olyan korán.

Szóval ha két hét múlva nem derül ki akkor kb. utána valamikor bejelentkezem arra a 4D-re.

Ma (is) vettem egy két cuccot Bogyinak, ha vkit érdekel nézzen át az inszemes babásba, utolsó oldal középtájt lesz.

Pusszancs mindenkinek!

dita75
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:18-kor.
Vendég
 


Dita: Megnéztem a pocidat amott. . Valami csodaszép! :lol:

Az Afp nem jelent semmit, nem utal a baba nemére. Vagy az azt követő uhura gondolsz? De izgi! nagyon kíváncsi vagyok, ki lakik odabenn.

Gioia: Nekem a barátnőm viselte a terhességét úgy, mint a hugod. Irigykedtem is, mint a kutya. Képzeld, még saját dokija sem volt, beérte a tb-s terhesgondozással, azzal a néhány kötelező uhuval....Természetes volt neki, hogy szinte azonnal teherbe esett, ahogy szeretett volna, természetes volt, hogy minden oké lesz....

Én megcsináltatnám a kombinált vagy integrált tesztet. Ketteskével mindenképpen megcsináltatom, ha a dokim is úgy látja, hogy megéri. Ő genetikus is.

Puusz!

Ja, Dita, köszi a Rékát ért dicsérete. Hát..nem rám hasonlít.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jaimee1
 
 


Gioia
milklkió gratula. vigyázz magadra. Hát igen vannak csodák.

timejka
 
 


Jamiee
Milyen nagy lány Popika, nagyon cuki.

Erzsébet
Figyelj csak én most voltam átjárhatóságin uh-n, tegnapelőtt volt, utána picit brnás-véres (már bocsánat), ma meg ilyen barnás és félek, hogy most ez nem jó, és betesz, és nem leszek babás és sírok brühü. Tüszőm szép, mnyh alakul. tüszőrepit kapok holnap. Ma voltam uh-n, dokinak mondtam, de semmi nincs. Ugye ez most nem lehet baj? Jajk, most kicsit bonyolult voltam, ne haragudj.

timejka
 
 


Timejka: És nem is mondod?? Ezek szerint minden oké volt az átjárhatóságin? Én véreztem HSG után...asszem 2 napig.
Drukkkkk! ++++++++
jaimee1
 
 


Szia Jamiee!
Nem volt minden oké, mert le voltam tapadva, nagyon fájt amikor nyomták fel a kontraszt anyagot. Jó pár adagot nyomtak fel, az első 3 nagyon fájt. Szóval most már átjárható, azt nem tudták hogy melyik nem volt átjárható. Remélem a bal, mert jobb oldal az a kétes nekem. másfél éve nem fájt, de akkor ha átjárható volltam akkor miért nem jött a baba? Már nem vérzek, kicsit barnás-véres volt. Tegnap kaptam choragont.

timejka
 
 


Most gondolkoztam a látó a lelki dolgokkal foglalkozik. Na de nem is foglalkozom ilyenekkel.

timejka
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:18-kor.
Vendég
 


Gioia
Igen, így van már mindenhova elmentem majdnem. Most uhus vagy, nekem megbízhatóbbnak tűnt, mint a röntgenes. Nekem ez most nagyon fájt, amikor a kontraszt anyagot nyomták be katéteren keresztül, kb. az első három adag nagyon fájt, utána már meg se éreztem. Röntgnesenél valami kacsát, vagy mi a szart tesznek fel és őgy nyomják be az anyagot. Uhu-nál katétert, ami egy ici picit kellemetlen és a katéteren keresztül nyomják az anyagot.

timejka
 
 


Timejka: Hurrá átjárhatóság!!!! Kövesd példám iziben! :wink: :wink: :wink:
jaimee1
 
 


Timejka,
és a párodat vizsgálták mostanság? Ha minden oké veled, akkor lehet nála történt vmi, nem?
Bár én már nem tudom hogy osztja a Sors /Isten a dolgokat

Dita,
ha erre jársz, azt akartam kérdezni, hogy olvastam, hogy volt ugye méhtükrözésed, kiderült, hogy nem vagy átjárható. És meg sem próbáltak átjárhatóvá tenni, hogy azonnal a lombikot javasolták?

Holnap megyek a 12. heti genetikairam majd gondoljatok rám:-) Izgulok hogy édeskével minden oké legyen és úgy döntöttem, hogy a kombi tesztet csak akkor csináltatom meg, ha valami gyanut mutat a holnapi vizsgálat.
Vendég
 


GIOIA
Elvileg pont hogy a lombik miatt mentem a histerora ahol kiderült az átjárhatóság ill. a nem átjárhatóság. Amúgy teljesen véletlenül.
Ugyanis abban a kórházban a két műtétet egyszerre csinálják. Gondolom olyan a gépük vagy fogalmam sincs, én annyira nem értek hozzá. A lényeg az hogy kiderült a bibi és még ha fel is tudták volna oldani akkor is mentem volna a lombikra mert elég volt az inszemek csalódásaiból és már NAGYON AKARTAM A BOGYÓKÁMAT!!!!

Elvileg lehetséges hogy az évek folyamán "kidugulok" de annyira nem is érdekel. Ha összejön spontán egy tesó meg fogjuk tartani, annak ellenére hogy én nem szeretnék kistesót, mert már van neki egy aki 3-al is felér. De gondolkoztam azon is, hogy elképzelhető hogy mégiscsak szeretnék Bogyónak (igazi teljesen vér szerinti ) tesókát, erre pedig van 3 jégovisunk.

Egyelőre még Bogyi sem született meg úgyhogy van még időnk ezen gondolkozni.

A kombi tesztet amúgy valaki átkozza valaki meg azért átkozta magát hogy nem csináltatta meg mert az afp-je rossz lett.
Az afp elavultabb mint ez a kombi teszt és sajnos gyakran előfordul hogy nem jó az eredmény, persze alaptalanul.
Amúgy meg erre kötelező menni és ingyenes. A kombi nem az, de sokkal megbízhatóbb sztem. Viszont ha még tart az az akció aminek keretén én is mentem akkor totál ingyenes, és engem megnyugtatott.

Képzeljétek ma ismét nekifutottam a fogorvosnak, és most sem jutottam el odáig mert félúton összeestem. Annyira rossz tapasztalatom van a fogorvoslással kapcsolatban, hogy tele volt a nadrágom, és totál stresszben voltam. Visszafordultam félútról de csak az utcánk elejéig sikerült jutni ahol is elájultam az árok szélén. Ott megfogadtam, hogy mostanában biztos nem lesz fogászatra menetel.

dita75
 
 


Dita,
effektive elájultál??? És ki segített? Ez nagyon gáz, ha így félsz a fogdolitól..Mi lenne ha váltanál akkor? Bizonyára úgysem kell semmit csinálni, csak megnézegeti gondolom.
Vendég
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:19-kor.
Vendég
 


GIOIA
A sejtbank oldalán fel vannak tűntetve a kórházak ahol ingyen csinálják. Én a Margit kórházban voltam, a Margit hídtól van nem messze. NEm tudom te merre felé laksz, de én Várpalotáról mentem oda úgyhogy sztem mindenképp megéri.
A 12. heti uhuról kell vinned a papírt, szinte azonnal leveszik a vért és mehetsz is. Nem kell szinte semmit várni. Kitöltesz egy papírt, a telefonszámodat is elkérik és én kb. egy hét múlva kaptam egy sms-t egy kóddal ami alapján meg tudtam nézni a neten az eredméyt, ki is nyomtattam.
Azért előtte felhívtam őket, hogy biztos ingyenes és hogy éhgyomorra kell - e menni meg ilyesmi. Nem kell éhgyomor, csak a kiskönyvet és az uhus papírt kell vinni semmi mást.
KEresd ki a számot a netről én már eldobtam, és hívd fel a kórházat hogy még mindig ingyenes-e.

Végülis az utcánk előtt voltam már 4 házra a lakásunktól és éreztem hogy le kell ülnöm, mert nem fogok tudni már hazáig menni. Ahogy leültem már konyult is le a fejem úgyhogy az esést megúsztam, de végülis ájulás volt, mert pár percig nem tudtam magamról. Az árok partján feküdtem egy fa alatt néhány percig amíg összeszedtem magam. Tegnap nem is nagyon keltem ki az ágyból.

Minden fogásztól félek, nem a doki hanem a kezelés miatt. Nagyon rossz élményeim vannak gyerekkorom óta bennem van a félelem. Fogorvos és a vérvétel (injekció) ez a két mumusom van.
A vérvétellel már nincsenek gondjaim, hisz a lombik alatt is kb. 70 szurit adtam be saját magamnak. De a fogorvos még mindig kísért.
Sajnos van két lukas fogam ami érzékeny. Nem tudom mit lehet vele csinálni érzéstelenítő nélkül. ERőt veszek magamon és kísérettel újra próbálkozom, mert ha még hónapokig így marad a végén ki kell majd húzni.

dita75
 
 


A nőgyógyászatokon kell adott kórházban ezekről érdeklődni? Egyik kórház lapján sem találok infot
Vendég
 


Én felhívtam a központi számát a Margit kórháznak és elmondtam, hogy kombinált tesztre szeretnék menni hozzájuk, és kapcsolt valakit akitől tudtam informálódni.


Margit kórház: Budapest, Bécsi út 132.

Telefon: 250-2170, 250-2420

A www.sejtbank.hu oldalon van egy elérhetőség ott biztosan tudnak segíteni hogy melyik kórházakban támogatják a tesztet.
Ezen az oldalon lehet majd megnézni azt is, hogy mi lett az eredmény. Egy zöld kockában van hogy down-szűrés eredmények.
Csak a születési dátumod kell meg a kód amit kapsz sms-ben és már látod is a leletedet.

Hívd fel a számok egyikét mert az a tuti.
Ha már nincs az akció akkor bizony sajnos 25 ezer az ára ennek a vizsgálatnak. Remélem, hogy még tart és el tudsz menni te is.

dita75
 
 


Gioia: Gratula az eredményekhez! Szuper!

Dita: Dehát kismamák is kaphatnak érzéstelenítőt. Vagy a szurival van a baj? :lol: :lol: Hát pedig sajnos a szuvas fogat muszáj kezelni. :( :( :( Ha meglesz a baba, időd sem lesz fogorvoshoz menni egy darabig. :wink: :wink: Az az ájulás sztori borzasztó lehetett. És nem ment oda senki segíteni? :shock: :shock: :shock: :shock:
jaimee1
 
 


JAIMEE
Egy nő jött arrafelé, de sztem még direkt vissza is vett a tempóból.
Feltápászkodtam hogy lássa nem részeg vagyok hanem kismami de akkor sem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Erőt vettem magamon és felálltam elindultam az utcánkba, el is ment mellettem de meg sem kérdezte hogy jól vagyok-e.
Ennyit az emberekről.
Amúgy a buszon sem máshol nem adják át a helyet. A múltkor az apeh-nál is a sok böszme hapsi csak bámult.
A dokinál meg mostanában inkább kivárom a soromat, pedig köztudott hogy soron kívül mehetnek be a kismamák, pláne én aki veszélyeztetett, de az öreglányok mindig meg akarnak lincselni, majdnemhogy fellöknek ha nyílik az ajtó, én meg nem akarok vitatkozni, elvégre ráérek (ők bizos nem!) csak az a gáz, hogy ha elkapok vmit akkor kire verjem rá???

dita75
 
 



xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:19-kor.
Vendég
 


GIOIA
Tudom, hogy kevés a tp, mi is nagyon szegényesen élünk már hónapok óta, mert sajnos az összes félretett pénzünk elment a kezelésekre. Azt kell beosztani ami van. Én is sokáig ideges voltam, hogy fogunk így megélni. Sokáig nem is kaptam tp-t mert a szemét munkahelyem volt hogy 30 napig is elücsörgött rajta.
De kézbe vettem a dolgokat, meghúztam a családi kasszán a nadrágszíjat és úgy ahogy de megvagyunk.
Hiányzik azért néha a munkahelyem, mert szerettem a melómat de a sok rosszindulatú ember - élen a főnökeimmel - egyáltalán nem hiányzik. Idegeskedem én eleget nélkülük is.
A munkahelytől igen, de a párom fiától nem tudok megszabadulni, és ezért is döntöttem így hogy nem dolgozom, mert sajnos a hétvégék még keményebbek számomra a kiscsávó miatt mint maga a munkám.
Tehát a 9 hónapot non-stop stresszben éltem volna le amit szerettem volna elkerülni. Nem is bírnám 8 órában a munkát, aztán itthon, majd hétvégén is. Vizsgálatokra, védőnőhöz, vérvételre... is kell járni. Házimunka, főzés, takarítás, bevásárlás. Terhesen, pláne nagy hassal nem lennék már képes, mert sokkal hamarabb elfáradok mint régen. De még az is megoldás, hogy esetleg lecsökkentik a munkaidődet. Én úgy tudom, hogy eleve kötelesek a 8-ról 6 órára lecsökkenteni a munkaidődet mindenféle bérmegvonás nélkül. VAlahol van is egy cikkem erről. De a neten is biztos találsz róla infot valami jogi fórumon.

Más:

Eddig nem akartam mondani, de már többen is állítják, hogy szerintük is Bogyó mocizik a pocakomban. Néha érzek belülről jeleket. Apró kis pukkanás, enyhe, alig érezhető mocorgás.
REmélem nem csak beképzelem magamnak.

:?

dita75
 
 


Timejka: nem baj ha barnázol, na nekem is eko hsg-m volt nem röntgenes, és nekem is borzalmasan fájt, amikor nyomták be az anyagot azt hittem széttöröm az ágyat amin feküdtem, de hála istennek mostmár akkor nálatok sincs akadálya az újabb babónak :D

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép
erzsebet0312
 
 


..
Vendég
 


.-
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2009.06.10 16:53-kor.
jaimee1
 
 


JAIMEE
Már Popika is fórumozik??? :shock:

Valahogy a bugyborékolást máshogy képzeltem el ha ez az egyáltalán. Mostantól jobban figyelem.

dita75
 
 


DIta: ezzel én is így voltam. Másképp képzeltem el. :DSztem lesz még ennél határozottabb bugybugy is.

Poppy1 a ketteske projektes nevem, de minek, ha keverem őket. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
jaimee1
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:19-kor.
Vendég
 


Gioia: Ha idén szülsz, akkor a tgyásod/gyeded alapja a 2008-as fizud.
jaimee1
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:20-kor.
Vendég
 


GIOIA
Én ugyan lombikos mami vagyok, de nekem a dokim azt mondta hogy ne dolgozzak, hiába végzek ülőmunkát, és te is de azért mindkettőnk cége elég stresszes.

Tegnap megtaláltam a cikket egyébként a 6 órás munkáról, majd estefelé felteszem , mert a pendrivon van és most lusta vagyok kimenni érte. :oops:

én is úgy tudom hogy a gyás, gyed alapja a szülést megelőző év bruttó bére.
Én idén szülök, úgyhogy merem remélni hogy nem a tp-em alapján akarnak majd számolni, mert idén csak másfél hónapot dolgoztam.

Nálatok milyen gyakran vannak a párod gyerekei? Mennyi idősek?
Én tudom miről beszélsz, az én párom felér 3-al is, de egyáltalán nem szerethető, sőt nagyon is idegesítő dolgai vannak, és tudom, hogy direkt csinálja.

JAIMEE
Amúgy a gyed-et hogy számolják? Azt tudom hogy a bruttó fizunak a 70 %-a de abból mit vonnak? Ha jól olvastam akkor nyugdíjat és adót, mást nem?
Ha nekem 125 volt a tavalyi bruttó bérem akkor szted mennyi fogok kapni?

dita75
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:20-kor.
Vendég
 


GIOIA

Sztem kizárt! A lombiknál is már majdnem vérre mentünk emiatt, mert ágyban kellett lennem, és még anyukám jött el főzni hétköznap is 200km-ről. A műtéteim után is mindig itt tobzódott és ugyanúgy főztem, mostam, pakoltam utána mintha semmi bajom nem lenne, pedig a belem majd ki szakadt a lapar után.

A gyerek ezerszer fontosabb a páromnak nálam, amiért valahol becsülöm is, de azért meg kéne húzni bizonyos határokat, hogy ne csak mindig én szívjak. Az anyuciról meg inkább ne is pazaroljuk a szót, mert nincs értelme. Ő az az igazi lepasszolós fajta.
Már előre látom, hogy a nyári szünetben ide akarja paterolni pedig 2-kor már otthon van a munkából, és sztem egy 12 évesnek már nem kell állandó felügyelet. Eleve reggel elalszik sokáig. Hideg kaját tud magának csinálni, ha nem bírja ki 2-ig az ebéddel akkor ott a mikró. De persze tudom az a legkönyebb ha valaki másra bízza a koloncot, csak hogy most ebből nem eszik. Nekem semmi közöm hozzá, vannak szülei, rokonai. Az apja estig dolgozik nem tud vele foglalkozni. Nem vállalom még ha fizetne érte sem, de még nekem egy csomó plusz kiadás, mert kétszer annyit kajál mint az apja, elpacsál egy valag melegvizet, és naponta megy a mosógép ha itt van, a többi áramról (tévét néz egyszerre meg számítógépezik és még a magnó is megy) ne is beszéljünk.

Nálunk két kicsi háló van 10-12 m2, és egy amerikai konyhás nappali. Ha megérkezik Bogyi akkor a gyereknek ki kell költözni a nagyobbik szoba ugyanis most az övé. Én nem fogom a hétvégék miatt fenttartani a legnagyobb és legmelegebb szobát, úgyhogy az étkezőt át akarom neki alakítani. Nem lesz nagy, az ágya meg az ifjúsági szerkénysora épp hogy be fog férni és akkor már mozdulni sem lehet, de ő vagy gépezik vagy alszik, úgyhogy a funkciónak megfelel.

8 éves korában kijelentette hogy neki nem kell és hogy féltékeny lesz rá, de most örült hogy lesz, mert azt hiszi hogy majd együtt fognak motorozni meg ökörködni. Persze mire eljön az az idő őt már rég nem az foglalkoztatja az ami most, le sem szarja majd Bogyit, de nem is nagyon érdekel sőt még örülök is neki hogy nem tanítja a hülyeségeire.

dita75
 
 


Dita: 3 különböző "segély" is van. Tgyás, gyed, gyes. Csak hogy ne legyen olllyan egyszerű.

1) TGYÁS: ez 168 napig jár, kb. a gyermek fél éves koráig, a valóban megkeresett fizetésed átlagának a 70%-a. Tehát ebbe beleszámít, hogy mennyit túlóráztál, mennyiszer kaptál valamiféle jutalmat, de az is, hogy mennyit voltál betegszabin. Adó jön le csak belőle.

GYED: Ezt akkor kapod, amikor lejárt a TGYÁS, a gyermek két éves koráig vehető igénybe. Ez viszont a törzsbéred 70%-a, ebbe nem számít bele a túlóra meg ilyesmik, pusztán annyi, amennyire be vagy jelentve. Ez járulékköteles is...eü+nyugdíj, így ez kevesebb sajnos, mint a tgyás....

GYES: A GYED lejárta után a gyermek 3 éves koráig jár, mindenkinek ugyan annyi, azt hiszem, 28 ezer forint. Emellett lehet már dolgozni is.

Az még fontos, hogy aki dolgozik és akinek a bruttó bére magasabb, mint a minimálbér kétszerese, annak érdemes csak a szülés napján indítani a tgyást, nem előtte 28 nappal, mivel a tgyásnak nincs felső plafonja, a gyednek viszont van. És mivel tovább húzod a tgyást, annál jobb.

Gioia: BIzony. Hivatalos nyelven:
A TGyás és GYed alapja a jogosultság évét megelőző év naptári napi átlag keresete.
jaimee1
 
 


JAIMEE
Köszi a felhomályosítást, ugyan kaptam a védőnőtől egy kis füzetet amiben le vannak írva ezek a dolgok, de pl. egy szó sem esett arról hogy a gyed-nél mit vonnak. Gondoltam, hogy nyugdíjat vonnak belőle, mert a gyed később beleszámít a ledolgozott évekbe.

Én mivel tp-en vagyok, sztem kihasználom a szülésig, és a szüés napjától igénylem a tgyást.
Sajnos én egy maszek cégnél dolgozom, és még kajajegyet sem kaptam soha nem hogy jutalmat, vagy túlórapénzt, úgyhogy több nem lesz sajnos, csak kevesebb a táppénz miatt, mert tavaly is voltam több mint egy hónapig a műtétek miatt tp-en. :?

dita75
 
 


GIOIA

Itt a cikk amit kértél. Babakelengye listád van már?

A gyermeket váró munkavállalók, a kismamák közül sokan bizonytalanok, milyen jogaik vannak ebben az időszakban, mit tehet meg velük a munkaadó és mit nem. Mikortól számít a felmondási védelem és meddig tart? Milyen juttatások vehetők igénybe? Mennyivel kell emelni a fizetést a visszatérés után? Dr. Sipos Márta ügyvéd, munkajogász válaszol a leggyakoribb kérdésekre.

Mikortól élvez felmondási védettséget egy kismama? A terhesség megállapításának pillanatától?
A megfoganás pillanatától védett a munkavállaló, rendes felmondással nem bocsátható el. Vagyis az elbocsátása akkor is jogszerűtlen, ha sem ő, sem a vezető nem tudott a terhességről, és csak utólag derül ki a terhesség ténye.
Ha a próbaidő alatt derül ki, hogy terhes a munkavállaló, akkor elbocsáthatja a cég?
Igen, azonnali hatályú felmondással, őket nem védi a jogszabály.
A próbaidősökön kívül még kik azok, akiket terhességük ellenére is el lehet bocsátani?
A kölcsönzött munkavállalók és a határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatottak munkaviszonya megszűnik, ha letelik a határozott időtartam.
A kismamáknak mennyi szabadság jár az orvosi vizsgálatok miatt? A munkáltatónak ki kell fizetni az elmaradt munkaórákat?
Napokban nem mérik a kismamáknak járó szabadságot, a munkáltatónak a kötelező orvosi vizsgálatokra el kell engedniük a dolgozót. Egy mesterséges megtermékenyítéssel teherbe eső nőnek például - ha szükséges - havonta akár 20 napot is biztosítani kell. Az ilyen jellegű eltávozások egyébként munkaidőnek számítanak, vagyis nem vonhatnak bércsökkenést maguk után.
Ha az orvos azt javasolja, hogy 8 helyett csökkentsék 6 órára a dolgozó munkaidejét, akkor ez vonhat automatikus bércsökkenést maga után?
Nem, a terhes nőnek nem csökkenhet a fizetése emiatt.
A terhesség ideje alatt áthelyezhetik a kismamát másik helyiségbe vagy más munkakörbe?
Csak akkor, ha ezt az orvos javasolja, és a munkavállaló is beleegyezik, bére viszont nem lehet ekkor sem alacsonyabb. Ha a munkáltató nem tud az orvos által javasolt munkakörülményeket biztosítani, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól. Például ha a terhesség után is csak álló munkát tud biztosítani számára vagy olyat, ami során vegyi anyagokkal dolgozik, és ez egészségügyi-munkavédelmi szempontokból tilos. Ekkor - ha nem tud megfelelő munkakört biztosítani - haza kell küldenie az illetőt, és az otthon töltött időre az egyébként is kifizetendő munkabért kell biztosítania számára.
Túlóráztathatja a munkáltató a kismamát?
A gyermek egy éves koráig nem. Utána is csak akkor, ha az a dolgozónak megfelelő. A munkavállaló nyugodtan visszautasíthatja a rendkívüli munkavégzést például abban az esetben, ha a gyermeke beteg vagy épp nem tudja kire rábízni.
Legkorábban mikor hagyhatja abba a munkát?
Négy héttel a szülés előtt. Kivételt ez alól a veszélyeztetett terhesek jelentenek. Ők azonnal abbahagyhatják - orvosi intézkedésre - és elmehetnek táppénzre.
Mennyi ideig maradhat maximálisan otthon a kismama - a hivatalos terminológiával fizetés nélküli szabadságon? Ez idő alatt dolgozhat?
A gyermek három éves koráig fizetés nélküli szabadság jár. Az első két évben nem dolgozhatnak, a harmadik évben viszont igen, akár nyolc órát is. Ez idő alatt a kismamák vállalhatnak más cégnél is munkát. Ez esetben egyébként a 'fő munkáltató' köteles őket visszavenni a fizetés nélküli szabadság - vagyis a 3 év - leteltét követően.
Mennyi fizetett szabadság jár annak, aki 3 évig otthon marad a gyermekével? Ezeket a napokat mikor kell kivenni? Pénzért megváltható?
Fizetett szabadság a szülési szabadság idejére, majd a fizetés nélküli szabadság első évére jár. Ez a munkavállaló korától függően 20-30 nap lehet. Ez a munkáltatónak ki kell adni a fizetés nélküli szabadság leteltekor-megszakításakor. Vagyis hiába akar azonnal dolgozni az anya 3 év után, ezeket a napokat még ki kell vennie. Pénzért egyébként ez a szabadság nem váltható meg.
Milyen anyagi juttatásokra jogosult fizetés nélküli szabadsága alatt?
Anyasági támogatás- ez egy egyszeri juttatás, amelyet a szüléstől számított 180 napon belül kell igényelni.
TGYÁS - a korábbi fizetés 70 százaléka, melyet az anya a szülés után 168 napig kap
GYED - a korábbi fizetés 70 százaléka, maximum 96 ezer forint, amelyet az anya a gyermek két éves koráig kap
GYES - havi 28 ezer forint, amelyet az anya a gyermek 3 éves koráig kap
A munkáltatónak mindenképp a régi munkakörbe kell visszavenni a kismamát?
Igen, ha nem állapodnak meg a felek, ellenkező esetben nyugodtan fordulhat bírósághoz a dolgozó.
Milyen esetekben tekinthető jogszerűnek az, hogy nem veszik vissza a dolgozót?
Ha jogutód nélkül szűnik meg a cég, ha létszámcsökkentés volt és az a kismama munkakörét is érintette, ha megváltozott a munkavégzés helye és ott a kismama nem tud munkát végezni (keletről nyugatra települ át).
Kell-e emelni a dolgozó bérét visszatérése után, és ha igen, milyen mértékben?
Kell, ráadásul ugyanolyan mértékben, mint a többiekét. Egészen pontosan az átlagos bérfejlesztés mértékében.
Mennyi idő után mondhatnak fel neki legkorábban?
A felmondási idő nem kezdődhet el, csak a visszatérés után 30 nappal. Ha valakit a kérdéses egy hónap után - átlátszó indokkal - azonnal elküldenek, érdemes ügyvédhez fordulnia. A bírói gyakorlat ugyanis komolyan bünteti azokat a munkáltatókat, akik olyan kismamáknak mondtak fel, akik egyébként rendeltetésszerűen betöltötték munkakörüket, és munkájukban semmi kifogásolható nem volt.
Kinek és mennyi pótszabadság jár?
Egy gyermek után évi két nap jár. Az apa és az anya egyaránt jogosult rá. Tulajdonképpen az kapja, aki úgy nyilatkozik: ő az, aki a gyermek nevelésében nagyobb szerepet vállal. Értelemszerűen az anya otthonléte esetén az apa veszi ki ezeket a napokat. Nem árt tudni, hogy a pótszabadság igényléséhez ki kell tölteni egy nyomtatványt, amelyet a munkáltatótól kell igényelni.

dita75
 
 


Nincs még semmilyen listám:-) én a 12. hétig nem éltem bele magam semmibe, csak félhangosan örültem. Láttam a neten, hogy vannak ilyen oldalak, meg van pocakosnaplóm, abban is van azt hiszem vmi ilyesmi, de még nem vásárolgatok, majd ősszel.

Nagyon köszönöm a cikket!!!
Vendég
 


GIOIA
Persze ráérsz a vásárlással, és biztosan egy csomó mindent kaptok is. Én egy kicsit türelmetlen vagyok, ja és vásárlómániás is.
NEkem milliomosnak kellett volna születnem, erre már korábban is rájöttem! :)

Képzeljétek épp írom a blogomat, hogy icicpicit érzem Bogyit erre úgy rákezdett, elég intenzíven éreztem, hogy mintha valaki pörögne odabent. :) Még most is csinálja, de már lightosabban.
Alig mertem megmoccanni nehogy abbahagyja. :lol:

dita75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: