Új privát üzeneted érkezett!

xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.02 20:07-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2009.06.10 16:52-kor.
jaimee1
 
 


GIOIA
A méhszalagok nyúlását is érzi valaki fájdalmasnak, hát én nagyon nem éreztem ilyet, de sokak számoltak be ilyesmiről.

dita75
 
 

 
 

xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:21-kor.
Vendég
 


No azért van, pl. úgy egy hete nem tudok aludni.
Össze-vissza forgolódom az ágyban és nem találom a helyemet, éjszaka közepén megébredek hajnali 2-kor és nem tudok visszaaludni. Reggelre mosott kaki vagyok és fáj a fejem a kialvatlanságtól. :roll:

dita75
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:21-kor.
Vendég
 


Egyébként milyen hülye tud lenni az ember. Amikor hányingerem volt, zavart, most hogy nem nagyon van tünetem azon aggódom, hogy minden oké-e odabent, fejlődik-e rendesen:-)
Vendég
 


Már előre rettegek attól amikor majd nem tudok hasrafordulni...


Ezzel én is így voltam:wink:, mert mindig hason aludtam el, máshogy nem is tudtam. Aztán jött magától az átszokás az oldalamon alvásra. Meg fogod oldani, ne aggódj!
jaimee1
 
 


GIOIA
Én már a lombik stimu alatt nem tudtam hason aludni, és azóta is egyik vagy másik oldalamon nyomulok. Pedig én is nagy hasonalvó vagyok, spec. hanyattfekvésben nem is tudnék elaludni egyáltalán.

Megjártma a védőnőt az új kismami barátnőmmel.
Kocsival vitt fel így kivi voltam a dombmászás nélküli vérnyomimra. 124/94 lett, de a pulzus 122. Hát én ezt már nem értem! A terhesség alatt eddig 40 dekát sikerült híznom, úgyhogy remélem a mérleggel továbbra is jóban leszek! NAgyon várom már a holnapi napot számolom az órákat.

Drukkoljatok hogy lásson a doki egy nunust a képernyőn! :)

dita75
 
 


DIta,
én is ma voltam védőnőnél . Annyira kedves kis nő, hogy hihetetlen. Kiderült, hogy a férjem hugának a gyerekeinél is ő volta védőnő, úgyhogy klassz lesz. Végre van kiskönyvem!! Nekem 110/70 vérnyomásom és én 4kg-t híztam az induláshoz képest. Dehát nem is csodálom, már több mint 2 hónapja tunyulok és eszem. Már nagyon várom hogy felszívódjon a vérömleny, hogy tornázhassak. Te mit mozogsz?

Én drukkolok Neked, de leginkább azért hogy egy kisfütyinek is legalább annyira tudj örülni mint a nuninak :)
Vendég
 


JAimee, és tervben van-e már kistesóka?
Vendég
 


SZiasztok,

Gioia,

nekem a terhesség első felében iszonyú derékfájásom volt, amire a nőgyógyi azt mondta, hogy a szervezetem alakul át a terhesség hatására, az ízületek lazábbak, ezért a fájdalom. A terhesség második felében pedig a szeméremcsontom fájt annyira, hogy nem lehetett hozzáérni, a válasz ugyanaz volt erre is.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Másolok, bocsika

NEm tudtam meg semmit, sőt még uhu sem volt.
Nem mentünk át az uhuba mert csak az eredményeimet nézte meg és azt mondta hogy el kéne döntenem a 4-es tesztet hogy akarom-e a korom miatt, mutatom neki a kombináltat, azt mondta ez sokat nem jelent. Még jó hogy nem kellett kifizetnem a 25ezret érte ha amúgy nem jelent semmit (????????????) Hát én ezt nem teljesen értem.

Annyian voltak mint az oroszok és mindenki hőzöngött mert eleve késve indult a rendelés aztán mindenki előtt bevittek egy kiscsajt kórházi ágyon, őt vizsgálta vagy 40 percig legalább. Gondolom ezért nem vitt már át az uhuba, pedig azon az 5 percen már nem múlott volna semmi. Aztán mi van akkor ha húzöng a nép, nem? Én is csöndben voltam, pedig majd egy órával később hívtak be. Evvan!

Jövő hétre bejelentezek a pesti 4D-re mert amit itt csinálnak helyben pont az a doki csinálja akit annyira utálok, hogy megfogadtam ő nem nyúlhat hozzám soha.

Mindjárt hívom is őket, csak az előbb foglalt volt, lehet hogy hétfőre már lenne is időpont.

dita75
 
 


Hát jól megjártad Dita. Felháborító mi megy egyes helyeken.
A kombitesztről én már lecsúsztam, most épp az integráltat akarta vki rámbeszélni. Engem asziszem ez nem érdekel...Annyira pénzleszívás szaga van. Ha az AFP rossz lesz akkor elmegyek erre a négyes tesztre, azt hiszem akkor ezt még lehet.
Holnapra drukk. A 4d ilyenkor még nem korai? Vagy nincs olyan hogy korai
Vendég
 


GIOIA
Hát végülis már a 12. héten gondolkoztam hogy elmegyek, de most már sima uhun is meg tudnák mondani a nemét, ha úgy fordul.
Itt megy asszem fél óráig tart az uhu és ha nem is mutizza magát addig piszkálják míg csak meglátjuk az alatt az idő alatt hogy mije is van nekije! :wink: :lol:

Ezen kívül még egyszer szeretnék majd menni a 30. hét körül mert akkor már tényleg nagyon szép kis formáska lesz.

Most igazán a neme miatt megyek el, meg a képek, video miatt, hisz apa még csak nem is látta egyszer sem. Egy képet mutattam neki amin van egy kis kulcs formájú valaki. Előtte meg csak a petezsák látszott benne egy halvány golyócskával. :)

dita75
 
 


a kép miatt megértem, főleg hogy a férjed még nem látta, de ez az őrület a neme miatt... :) vagy időben akarsz lenni hogy feldolgozd ha mégis fütyis?
Vendég
 


valahogy így, de inkább nagyon bízom a kis- csajban!
a kiscsávót tényleg nehéz lesz egy kicsit feldolgozni de csak is azért mert a párom fia lebeg a szemem előtt és nem szeretném ha Bogyó kicsit is hasonlítana rá!

dita75
 
 


Dita,

én nagyon megértelek, én ugyanebből az okból akartam kisfiút. Az én álmom teljesült, remélem a tiéd is fog :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nekem mindegy mi lesz, kisfiú vagy kislány, páromnak van ilyen is olyan is. :) Annyit vártunk erre a kisédesre hogy immár tényleg mindegy. Én úgy vagyok vele, hogy a kiskrapekokkal kicsinek nehéz, mert általában hasfájósabbak, a kislányokkal meg amikor megnőnek, mert több veszélynek vannak kitéve eme veszélyes világban.
Vendég
 


GIOIA
Hát én nagyon nem jövök ki a párom fiával úgyhogy ha Bogyó olyan lesz mint ő akkor lehet hogy a hárshegyen kötök ki! :roll:

dita75
 
 


Hú...nem vitatkozni akarok, inkább csak értetlenkedés ez részemről és nem is kell lereagálni, de ennyi idő próbálkozás után nekem elég furcsa az a prekoncepció, hogy rettegsz attól, hogy olyan lesz mint a párod fia. Egyrészt lányként is lehet olyan, meg amiket írtál a párod fiáról mint hibák nem tűnnek genetikai dolgoknak, annál inkább neveltetés /azaz inkább nemneveltetés, ami gondolom nem rajtad múlik, hanem elsősorban az anyján és az apján, hisz Te sokmindent megpróbáltál már hogy gatyába rázd a kölyköt.
Én azt gondolom, hogy a lényeg, hogy egészséges legyen, mert ha sérült gyerek vagy kisfiú között kéne választani, biztos nem kérdés melyiket választaná az ember.
És már el is dugultam, nem okoskodni akartam, csak vélemény.
Puszi
Vendég
 


Sziasztok!
Hát nem lettem sokkal előrébb ma sem. :(
Sanszos hogy csajszi mert nem nagyon akarta mutatni magát.
Törökülésben nem libbent ki a lába alól a herezacsi. A csajszi egyszer csak mondta hogy na ott van valami kukira utaló árnyék, erre csak a köldökzsinórt csapta a lábai közé! :)
Haránt fekszik a köldököm alatt és keresztben a lábai.
Azért teszek fel néhány képet, videot nem tom hogy kell.

Amúgy mindkettőnkből van benne, mert makacs mint az apja, juszt se mutatom meg nektek hogy mi van a lábikáim között, és lustika mint én mert nem nagyon aktívkodott. Bezzeg tegnap este 22-23 óra között meg pörgött mint a motor. Ezt a kölköt! :)
Én meg juszt is vettem neki egy rózsaszín kiskabátot.


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bosszúból muszáj lesz majd hordania még a rózsaszínt is ha kukit növeszt nekem mégis. :wink: :lol:


GIOIA
NEm tudom jobban elmagyarázni, ezt érzem és ezen nem tudok változtatni. Észrevettem, hogy ezzel az érzéssel nem vagyok/voltam egyedül, mert Monic és még pár lány aki ugyanabban a cipőben jár(t) ugyanarról számolt be mint én, neked úgy látszik szerencséd van, bár én 3 gyerekkel nem tudom mit kezdenék még ha jó gyerekek is.

dita75
 
 


xx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.16 19:22-kor.
Vendég
 


GIOIA
Tényleg nincs rá igazi magyarázat, ez egy érzés. De amúgy érdekes, mert több mint tíz évvel ezelőtt a nagy szerelmem amikor megkérte a kezemet és beszéltünk a babáról ő is kisfiút képzelt el, én meg kislányt. Mindig is egy kislány volt az álmaimban.
De annyira szerettem a páromat hogy végülis mindegy volt, és persze akkor még fiatal voltam, csak álmodoztunk, de belementem a játékba és már nem babának hívtuk a leendő gyerekünket, hanem Dávidkának.
Nem mintha a mostani páromat nem szeretném annyira, de mivel megismertem a fiát egy kicsit változott a helyzet, és még egyéb más tényező is közrejátszik abban miért szeretnék annyira kislányt.
Az egyik az hogy már nem vagyok fiatal. A másik hogy természetes úton nem is lehet babám, a harmadik pedig az hogy nekem Bogyó lesz az egyetlen gyerekem és nem az első!
Én megértem a te érveidet, de az emberek nem egyformák, én igy gondolkozom, te úgy, és most ezért nem foglak kevésbé szeretni.
Nehogy azt hidd hogy megharagszom mert te is elmondtad a véleményedet a dologról. Sajnos nálunk eléggé az "én gondom" a párom fia, és ezt most mindenféle tekintetben értsd.
Szóval elég sok minden miatt "jó lenne" ha kislány lenne, de tényleg mindennél fontosabb az egészsége, és hogy boldogok legyünk mindannyian. Remélem így lesz. De azért csak álmodozhat az ember. Pár hét múlva már erre sem lesz lehetősem, ha végre kiderül mit rejt a lábaköze! :)

dita75
 
 


Monic,
és derékfájásra végül csináltál vmit? Masszázs, kenegetés? Bár masszírozni is csak olyannak lehet aki ért a kismamákhoz, mert pont derékvonalban vannak a hormonpontok. Nekem továbbra is a jobb farcsontom , csípőm fáj, leginkább éjszakánként. Szeretném hinni, hogy ez tényleg normális és a baba növekedése okozza, de remélem azért nem válok mozgásképtelenné :) Tényleg annyira más ez az állapot és olyan rossz hogy még nem mozoghatok. Ti hogy bírtátok ezt? Oké, hogy takarít az ember meg tesz-vesz, de azért az mégsem sport, mégha olykor fel is ér azzal 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.13 13:17-kor.
Vendég
 


Dita,
a 4d mennyibe került most ott ahol voltál? És merre volt? Bp-en? Vagy otthon nálatok?
Vendég
 



dita75
 
 


Gioia:

Én arra gondoltam, hogy ez az amire vágytam, mármint a baba, a terhesség....és ha ezt ki kell bírni a babáért, hát kibírom. Nem volt leányálom, de Rékáért 2x ennyi is elviseltem volna. Nyavalyogtam, de igyekeztem megbecsülni magam és az állapotom.

Sajnos a medencefájás, szeméremcsont fájás RÉSZE a terhességnek, tényleg a hormonok okozzák, hidd el!!! Ez van! De mondom, elmúlik szülés után.

Mozogni pedig még szoptatás alatt sem nagyon lehet, csak óóóóóvatosan, mer hat a tejcsire. Már ha akarsz szoptatni....

Szóval értékeld az állapotod és ha furán is hangzik, de ÉLVEZD, mert huss elmúlik és majd sírod vissza.
jaimee1
 
 


félreértés ne essék. Értékelem az állapotom és szeretem. nem keveset vártam rá, eszemben sincs nem élvezni. A fájdalom okára csak azért kérdeztem, hogy tudjam nem gond és nem magam miatt hanem a baba miatt. Tudom hogy a terhesség egy állapot, csak nagyon más:-) És lehet mozogni ha nem vagy veszélyeztetett, hisz van kismamajoga, kismamatorna - ilyenekre gondoltam, amelyek a szülés szempontjából is hasznosabbak mint a punnyadás :-) a szoptatás meg egy újabb történet. És természetesen szeretnék szoptatni, aki félti a mellét sztem ne szüljön gyereket
Vendég
 


GIOIA
Monic is veszélyeztetett volt ráadásul lombikos és ő is járt kismama tornára. Ha van a közeletekben lehetősed ki ne hagyd, én is mennék de itt falun bakker nincs. :cry:
Ott nem fognak olyat csináltatni veled ami árt a babának és valóban jótékony hatással van a szülésre nem beszélve a kilókra. :wink:

dita75
 
 


Igen, én is a jógára gondoltam és itt ugye sok helyen van is, de 2 hete a doki azt mondta, hogy zero mozgás, zero sex. És nem egy paradokim van, igazi sportember és a súly miatt is állandóan macerálja a mamikat :) . Szval amíg ő azt nem mondja hogy vérömleny felszívódott, mehet minden, addig kénytelen vagyok a sétára hagyatkozni. de talán most csütörtökön már jó híreket kapok. Te mikor mész legközelebb uhura? Hugimnak a 17. héten derült ki most hogy a 2. gyerkőc fiúcska, de lehet csak mázlija volt hogy úgy fordult a kölök.
Monic,
te miért voltál veszélyeztetett?- biztos írtad anno, de nem emléxem vagy már nem voltam regisztrálva.
Vendég
 


GIOIA
A lombikosok végig de min. a 12. hétig veszélyeztetettek alapból. A dokim engem is egyből tp-re vett és no sex, sok pihi jelszóval engedett utamra, de azóta már eltelt egy csomó idő, és a kritikus időszakon is bőven túl vagyok, úgyhogy simán járthatnék kismama tornára, de ezért nem fogom egy várossal odébb menni.
Én jövő héten megyek genetikai uhura 18+3 hetes leszek.
Csütörtökön van mindig csak dokim úgyhogy akkor! :)
Remélem én is okosabban jövök el mint a 4Dről!

dita75
 
 


Dita: Tudod már? Puncis vagy kukis??????? Már nagyon kivi vagyok.

Gioia: Felszívódott már a vérömleny? Mozoghatsz egy kicsit? A súly miatt kismamikat maceráló dokikról megvan a véleményem. :roll: Nálam az már le is írta magát. Én 14-15 kilót híztam a 38. hétre és Réka még 10 napos sem volt, de már egy deka felesleg nem volt rajtam. Azt is kellene nézni (és az én tg-s dokim nem nézte) hogy hová hízik az a szerencsétlen kismami.
Mifelénk olyan doki is van, aki x kiló hízás felett nem vállalja a kismamát tovább. :shock: :roll: :roll: :roll:

Pussz, csajok!!!

Timejka, mi újság felétek?

Monic? Bocsi, nem nagyon tudok utánatok nézni más fórumban....
jaimee1
 
 


Hello Jaimee
Én is furcsállottam mikor hugi meg a bnőm mondta hogy a dokink a súlyt komolyan veszi, de az bizony tény, hogy +25 kg-val azért sokkal nehezebb lehet minden a terhesség idején ..pl. 10-14 sztem tök normális és a dokim szerint is. de azt én is érzem, hogy egyfolytában falnék....Ha vmi miatt nem jutok kajához egyébként kibírom, ez a vicc 8) Mindegy. Valszleg egyébként 30 alatt eleve könnyebb leadni a felszedett kilókat mint 30 fölött (mármint évre gondolok). De majd december után agyalok ezen, most nem zavar, 4 kg-t híztam eddig, még jólérzem magam:-)
Vérömleny még megvan, kicsike viszont szépen növekszik, doki még nem enged mozgást. jövő héten afp, majd ismét doki, akkor remélem már feloldoz 8)
Ti jól vagytok? Szépséges tündérlányod?
Vendég
 


ja, egy másik topicban olvastam - ha nem jönne Dita - hogy a gyereke még mindig nem mutatta meg magát . Hát legalább a gyerkőcnek van humora és megmutatja anyának hogy nem ez a lényeg hanem az egészség :wink:
Vendég
 


Gioia: Ja persze, 15 - 20 kiló plusszal nehezebb a terhesség, de főleg a szülés. Már nem emlékszem, hogy miért, de valahogy a tágulás nehezebb vagy a fájásokkal van valami...na mindegy....:oops: :oops: :oops: Csak azt utálom, ha +8-nál már húzza a száját a doki....Mondjuk, én a 20. hétig egyáltalán nem híztam, utána kaptam fel mindet...tán ez nem tetszett a dokinak statisztikailag....

De jó neked, hogy falnál! :lol: :lol:

A szülés utáni fogyás nagyon alkati, ahogy láttam....a környezetemben többnyire visszanyerték az alakukat a csajok (részben a szopi miatt) hanem aztán a gyed 1-2 éve alatt szépen szedték fel a kilókat. Khm,,....mint most én.

Mi jól vagyunk, Rékám varázslatos tündérke. És tesóra gyúrunk...:P

Dita: Na Ditám, ha nem akarnál annyira kislányt, már biztosan tudnád a nemét. :lol: :lol: :lol:
jaimee1
 
 


Sziasztok! Hú, jó régen nem járt erre senki!
Jaimee ,Dita, Timejka, Monic, Erzsébet, hogy vagytok?
Én ma voltam a 18. heti genetikain, minden okés és nagyon úgy tűnik hogy kiccsaj lapul a pociban :)
Vendég
 


Gioia: Hurrá! Örülök, hogy minden rendben veletek. A kislányhoz is gratula.

Dita: Tudod már? Kisfiú vagy kislány?
jaimee1
 
 


Hahó Jaimee!!
Írj már magatokról hogy mi a helyzet, jól vagytok?

Nem tudom dita látogatja -e még ezt a topicot. Iwiwen kaptam egy üzenetet tőle, illetve itt is olvastam vhol, hogy kisfia lesz...Eléggé kivolt, de igyexik összeszedni magát (még jó...számomra még mindig egy abszurd történet az övé ezzel a hozzáállással, de végülis nem az én dolgom, meg ahogy elnéztem több nő is van akik így gondolkodnak. Csak vhogy azt hagyják ki a történetből, hogy a magzat pontosan érzi mit gondol, érez az anyja...).

Timejkáról tudsz vmit?
Vendég
 


Goioa: Szia! Írok privit!
jaimee1
 
 


sziasztok! Rég járt erre bárki. Timejkát láttam itt a fórumon rég, tud róla vki?
Vendég
 


Sziasztok!
Én már hallottam Timejkáról.

timejka
 
 


timejka írta:Sziasztok!
Én már hallottam Timejkáról.


Szia! Hogy vagy?Mizujs Veled?
Vendég
 


Szia Gioia!

Én jól vagyok köszönöm. Még semmi nincs. Veled mi van, hogy vagytok? Te már 26 hetes vagy?

timejka
 
 


Most végzek már a 27. héttel és jön az édes 3. trimeszter:-)
Amúgy minden oké úgy tűnik, eredmények is rendben, túl immár a rettegett cukorvizsgálaton is. Még dolgozom.
Olvasom hogy inszem. Drukkolok nagyon, mikor lesz teszt?
Vendég
 


Dolgozz is amíg bírod. Nem tesztelek, mert nem kell, természet úgy néz ki elintézi és spórol nekem egy teszt árát.

timejka
 
 


timejka írta:Dolgozz is amíg bírod. Nem tesztelek, mert nem kell, természet úgy néz ki elintézi és spórol nekem egy teszt árát.


hát ezt sajna nem értem...EZ jót jelent vagy azt hogy megjött?
Vendég
 


Gioia
Azt hiszem, hogy nem jót jelent, de majd csütörtökön legkésőbb kiderül, akkor nem kéne mensi. Kicsit barnázok.

timejka
 
 


Hahó
miújság Timejka?
Amúgy így inszem előtt neked megcsinálták újra a hsg-t?
Vendég
 


Nem pont az inszem előtt, hanem pár hónapja csináltak hsg-t.

timejka
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: