Új privát üzeneted érkezett!

manya valahogy en is igy kepzelem a nevelest ahogy te csinalod.
ez a megveszem nem veszem dolog nalunk is igy zajlott.anyu elmagyarazta hogy nem birjuk megvenni mert nincs ra penzunk.

a hiszti dolgot rolam ugy szoktatta le apukam hogy egyszeruen atnezett rajtam.volt hogy vagdaloztam a foldon es apu egyszerun atlepett rajtam es ugy tett mintha eszre se venne.kis ido alatt éeszoktam rola.

anyoseknal nem hiszem hogy gond lesz a rahagyassal,inkabb olyan dolgok nem tetszenek mint becezes,nem szeretem ha becezgetik a gyereket.En is Gabika vagyok holott utalom(szerencsere fiu nevunket nem nagyon lehet becezgetni).A masik a produkaltatas.csinald meg ezt es kapsz erte csokit,ezt meg olyan zsarolasfelenek erzem.lehet csak en vagyok nagyon kulonleges :roll:

Kép
monyo83
 
 


Monyo!

Akkor nem értem mit aggódsz, hiszen ott volt előtted a jó példa (Szüleid), neked is menni fog, úgyanígy, vagy még jobban. Ha meg úgy érzed, hogy megoldhatatlan a probléma, megkérdezed a szüleidet, hogy ők miként csinálták.
Ha a lányom gonoszkodik, megkérdezem, hogy neki jól esne-e, ha más ugyanúgy viselkedne vele, mint amit éppen most ő csinál. Ez hatni szokott, abba is hagyja.

MManya


Kép


Kép
mmanya
 
 


manya hat remelem hogy legalbb fele olyan jo szulo leszek mint a szuleim,akkor mar meg leszek elegedve.

Kép
monyo83
 
 

 
 

sziasztok!
amint tudok teszek fel képet mátérol,igérem!!!!!!
köszi mindenkinek a drukkot!!!!!!!!!!!
Péntektől meg szemüveges vagyok!!!!! :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mmanya te nálam a szuperanyu kategóriába kerültél!! :D :D :D

Ismerősöm így reagált egyszer a kislánya hisztijére:
Kislány veri magát a földhöz, üvölt, anyával mi beszélgetünk az asztalnál. Anya odaszól tündibündi kislányának:
-Kincsem, anya most nem figyel rád.
Kislány:
-Tényleg?
És abbamaradt a hiszti. :D :D :D :D Majd szétvetett a röhögés olyan édesen vette tudomásul az anyja közönyét.
zénéildi
 
 


Lányok, már a hatodik lapnál tartunk!!!
zénéildi
 
 


nitacska,szemuveg? :cry: Mondjuk szerintem valakinek kifejezetten jol all.ne legyel szomoru.

ildi jo ez a story :lol: :lol:

Kép
monyo83
 
 


Monyo!

Nekem is az a célom, hogy legalább feleolyan jó legyek, mint anyukám. Kicsit ő is túl magasra tette a lécet. De talán rengeteg mindent "megtanultunk" tapasztalati úton tőle.
Csak ő azt szokta mondani, hogy két gyerek elég, annyira még oda lehet figyelni. Hugom most várja a harmadikat, én meg még csak tervezem. Úgyhogy most reménykedek, hogy most először ne legyen igaza. :cry:

MManya


Kép


Kép
mmanya
 
 


Szép napot Nektek :D

Ildi! Köszi a dicséretet, az egyik kedvenc képünk :lol:

Lehet, hogy fura de én nem tudom.. Mi az a sztíva?

Én óvónő képzőbe jártam, és ott tanultam,elég sok mindent, gyermeklélektan, játékpedagógia, neveléstörténetet és hát eléggé érdekes.. Nem hiszem, hogy én könyvből nevelném majd a gyermekem. Nem mondom sok a hasznos dolog....
Első babával, meg pláne nehéz :lol:

Ildi, ez jó volt :lol:
Vendég
 


A sztívia az egy növény (persze kishazánkban nem őshonos ezért nem olyan ismert), aminek a levele édes. Ezt megszárítják és utána porrá őrlik. Én az egész levelet szoktam megvenni gyógynövényboltban vagy bioboltban, és otthon a kávédarálón örlöm meg. Így a legolcsóbb.

Csajok, hogy raktok fel képet? Én próbáltam de azt írja, hogy max 10kbájt lehet, hát annál még egy world dokumentum is nagyobb! :?
zénéildi
 
 


monyo igen sajna kell a szemüveg!!!! :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!

Az miért baj, hogy kell szemüveg - nekem 6 éves korom óta van. Bár lehet, ha huszonévesen kellett volna először, akkor az rosszabbul érintene....

Mmanya


Kép


Kép
mmanya
 
 


furcsa hogy lesz...meg kicsit még fura majd meg kell szoknom......... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem is 6éves korom óta van. Voltak vele rossz élményeim, de most már annyira szép keretek vannak no meg ott a kontaktlencse. Én nyáron szinte csak azt hordok! De bizony még nekem is furcsa néhány kontaktlecsés nap után a szemüveg.
zénéildi
 
 


Csajok és hogy raktátok fel azt az izét ami a hozzászólásaitok végén van (hogy hívják?)?? Én is akarok!!!!!!!! :D :D :D
zénéildi
 
 


Sziasztok!

De sokat írtatok :wink:

Nita!
Ne keseredj el a szemüveg miatt! Nekem csak kicsi koromban volt, utáltam is rendesen, azóta nincs. Tavaly írtak fel felest, de nem váltottam ki :oops: (mivel nekem is fura lenne, de a műtétet meg nem javasolja a doki :? - amúgy már volt egy szemműtétem).

Ildi!
Képet nagyon picire le kell kicsinyíteni, hogy fel tudd rakni.
Vendég
 


kitty már kezdem felfogni..majd megszokom.. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!

Biztos jó lesz, csak először lesz fura! De annyi szép keretet lehet venni, hogy biztos lesz hozzád illő is! :wink:
Vendég
 


már megvan a keret is..fekete és két csillogó strassz van az oldalán... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Majd tegyél fel képet!!! Imádom a strassz köveket! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Cicamaci! Én is óvónő vagyok :D Hol és mikor végeztél?
Én Sárospatakra jártam és 2004-ben diplomáztam.
Most is ezzel foglalkozol vagy máshol dolgozol?

Lányok!
A gyerekneveléssel kapcsolatban nem tudok mit hozzáfűzni :lol:
A nagyis kérdéshez viszont szólnék.
Miért baj az, ha a nagyik elkényeztetik a kicsiket? Vagy az, ha becézik? Ezek miért jelentenek gondot? Így mutatják ki a szeretetük oly magas fokát.

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


én is azért kértem csillogos keretet!majd teszek fel oké....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szerintem nem a nagyik szeretetével van a gond, hanem mikor minden vackot megvesznek a gyereknek, pedig már van 1000 bóvli játéka :? Meg tömi csipsszel, csokival, mert szegény gyerek nem kap otthon. Persze hogy nem ezen él, mert az anyja védi a gyerek fogát :evil: És hasonlók, amiket hallottam már...
Vendég
 


nálunk is illetve nagyrész ők kényeztették el a gyereket az édességgel..szinte semmi főtt ételt nem eszik!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!

Ez teljesen igaz. Ha már nagynehezen megeszi a gyerek a főzeléket, gyümölcsöt, akkor tuti, hogy a nagyi elrontja :evil:

Amúgy a hány dioptriás lesz a szemüveged?
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi, ha gondolod, küld át nekem és lekicsinyítem Neked :)
A hozzászólás végére meg a profilban kell ügyködni, ha nem találod akkor szólj, leírom részletesen. Neten lehet csinálni ilyet :)
Sztíva ügyben is okosabb lettem :lol:

Szerintem a jó szemüvegválasztás, sokat jelent, nem lesz az olyan borzasztó :) Nekem is kéne szerintem, de nem jutottam még el dokihoz....

Gani! Nem végeztem sajnos el, más dolgok közbejöttek. A nagyvárad térre jártam, itt pesten... Így nem foglalkozom ezzel, de keresztfiamon gyakorlok

:lol: :lol: :lol:

Szerintem, nem baj a kényeztetés, ha nem eltúlzott :) Az én anyukám is kényeztette Danit mindaddig míg ő maga jött rá, ha túlzásba viszi..... :D Az etetést viszont ő is túlzásba viszi, az anyjának már sinte nem is akar enni

:oops:

Na ez hosszú lett :lol:
Vendég
 


kitty ez van a papírra irva:jobb:-1.0
bal:-1.5

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!

Akkor inkább most viseld azt a szemüveget, míg nem rossz a szemed annyira. :wink:
Vendég
 


kitty azt mondod ez még nem olyan rossz? :roll:
viselni is fogom!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita, igen ez még nem rossz. Ha már 4-5 körül lenne, vagy még több, az már rossz lenne. Most az a lényeg, hogy ne romoljon tovább!!!
Vendég
 


köszi kitty most megnyugtattál... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Csajszik!

Nem győztem olvasgatni,olyan sokat írtatok az elmúlt 2 napban! :lol:

Kitty!Üdv köztünk!
Írtad,hogy itt nem öreg senki.Sajnos azért én igen! :oops:
Most decemberben leszek 30 kereken! :cry:
Bár azt mondják,hogy egy nő életében ez a legszebb kor.

Nita!Én is szemüveges vagyok kb 17 éves korom óta.De úgy 5 éve használom a kontaklencsét.Nagyon nehezen tudtak rábeszélni,de mire megszoktam és megtanultam berakni meg kivenni,azóta nagyon szeretem.Már el se tudom képzelni,hogy minsen nap szemüvegben legyek.Azért néha abba kell lennem,hogy a szem pihenjen.Ami van szemüvegem már nem új,és nem is olyan divatos,de ha lenne egy trendi szemüvegem,többet hordanám utcára is,mivel a kolléganőim mondták,hogy nagyon jól áll.A műtéten is gondolkodtam,jó is lenne,csak sajna szemenként 200 ezer ft.De lehet,hogy már több is. :cry: Szóval nem egy olcsó mulatság a műtét.A kontaklencsét meg úgy veszem,hogy 3 havi adag van egy dobozban (3 pár) és az 9000ft.De mivel van egészségpénztáras kártyám,arra szoktam venni.

Cicamaci!
Nekem is nagyon tetszik a közös képetek!Nagyon arik vagytok! :lol:

Hát a gyerekneveléshez még nem igazán tudok hozzászólni.Majd ha mi is gyarapodunk.A párommal beszéltünkmár erről,ő azt mondja nem fogja elkényeztetni.Én meg erre azt mondom,majd meglátjuk akkor,ha már a kezünkbe fogjuk a csöppséget.Én ahogy magamat ismerem,azon leszek,hogy mindent megadjak neki,amit a száján kiejt.Bár azért biztonyos keretek között. :wink:

Amúgy ma megtudtam a szövettan eredményét.Szóval az volt a baj,hogy a méhlepény nem volt jó (megfelelő) helyen és ezért nem tudott jól megtapadni.Ez okozta a baba elhalását. :cry:
De nem látom negatívan a dolgokat,lelkileg készítem magamat az újabb terhességre.A párommal úgy beszéltük meg,hogy februárban elkezdünk próbálkozni.Az mégse 6 hónap,az már 3-4 hónap.
Abban maradtam a doktornőmmel,hogy majd jelentkezem nála a jövő év elején.És akkor elküld mindenféle vizsgálatra,hogy tudjuk hogy egészséges legyek,mire újból teherbe esek.

Bocsi,most kicsit hosszúra sikeredtem!
Jó éjt mindenkinek :!: :)
sziszkó29
 
 


Nitacska!

AZ előbb el is felejtettem.Mi újság babaügyileg?Tesztet mikor csinálsz?Drukk ezerrel! :wink: :D :lol:
sziszkó29
 
 


sziszkó..a szemüveg kerek nekem is szép lesz!
fekete a keret és kétoldalt két csilogó strasszkő van! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Húúúúú mennyit írtatok tegnap!! :) :)

Köszi Cicamaci a tippet, majd nézelődöm a profilomban mit hogy kell állítani!

Nitacska a -1 ill -1,5 az nagyon jó! Én már szemüveg nélkül nem is mernék elindulni sehova. A múltkor történt, hogy csináltattam egy szemüveget de szerintem nem jól rakták bele az üveget és visszavittem. Az optikus hátravitte megnézni és véletlenül kettétörte. Ez nem baj, mert legalább kaptam egy új keretet :P :P de nem mertem szemcsi nélkül hazaindulni így eljött értem a férjecském. Szóval szerintem ne aggódj, használd rendszeresen a szemcsit és akkor nem fog tovább romlani a szemed!

Sziszkó a következő terhességnél lehet ez ellen tenni valamit, hogy ne forduljon újra elő? Lehet ezt gyógyszerekkel befolyásolni, mit mond a dokinőd?

Képzeljétek, még mindig nem engedik haza apukámat a kórházból. Nem elég, hogy immunbeteg most még kiderült hogy a pajzsmirigye is alulműködik. Így még bent kell maradnia vizsgálatok miatt meg a gyógyszert be kell állítani. Szegénykém tegnap este elpityeregte magát, hogy ő már haza akar menni. :( :D Olyan kis anyátlan volt, megölelgettem, megszeretgettem. Mondtam neki, hogy akkor legalább hétvégére kikérem és saját felelőségemre hazaviszem. Doki elengedte úgyhogy holnap szabin leszek és viszem haza!
zénéildi
 
 


Nálunk úgy volt mindig, hogy étkezés után kaphat Bogi valami meglepit. Eza meglepi lehet bármi, csoki, chips, gumicukor...Bármi! De csak és kizárólag étkezés után. Megette az ételt, kaphat édességet.
Amúgy nálunk a legnagyobb édesség amit megeszik Bogi, az a túrórudi, meg a kinder szeletek. Egyáltalán nem édesszájú. Sokáig a rudiról le kellett vennem a csokirészt, mert nem szerette az édes ízt.
Persze van, hogy Ő is megkívánja.

Sziszkó!
Engem úgy neveltek a szüleim, hogy mindenem az ég világon megvolt. Valamit szerettem volna, max. pár héten belül megkaptam. Ezt egészen a férjhez menésem napjáig így csinálták a szüleim. Elmondhatnám, hogy el voltam kényeztetve.
DE!
Ezek ellenére! Soha, de soha nem fordult elő, hogy visszaéljek ezzel és rossz gyerek legyek. Mindig azt mondták a szüleim, hogy Ők mindent megtesznek azért, hogy mindenem meglegyen, de Ők is várnak ezért cserébe valamit. 2 dolgom volt amióta az eszemet tudom. A szobámat rendben tartani és jó gyereknek lenni. S nem is volt ezzel semmi gond. Mindig betartottam a játékszabályokat.
Látod, így is lehet :D

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Sziszkó!

"Örülök", hogy öregnek érzed magad :wink: , én 33 múltam az idén - szóval a rangidős jelző szerintem jelenleg az enyém!!!
A műtéten én is gondolkodtam, de már pletyka szinten is hallottam, hogy valakinek nem sikerült és ettől egy kicsit félek- bár nekem csak az egyik szememet kellene megműteni.


Nita!
Tényleg hord, amíg rosszabb nem lesz. Én sokáig voltam az inkubátorban ezért -5-ös az egyik szemem (másik -0,5) - de erre csak az iskolában jöttek rá, az agyam kikapcsolja a rossz szemet, abban az irányban csak nagy homály van.
Én is áldom annak a nevét, aki a kontaktot kitalálta :)

Gani!
És nem volt rossz jó gyereknek lenni? - azért az hihetetlen nagy elvárás - vagyis én mindig annak éreztem. És kicsit vadabb kamaszkor lett a jutalma.

Ildi!
Nagyon jól kitaláltad! Nagyon büszke vagyok Rád - már ha szabad:) . Apukádnak így nagyon jó lesz. Én csak azt tudom, hogy amikor nem mehettem Miksával 3. nap haza, teljesen összedőlt a világ.

Ez sem volt rövid, érik a 7. oldal :wink:


MManya


Kép


Kép
mmanya
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok!

Nitácska: Nekem is volt szemüvegem de 2 év után nem kellet már.

A gyerek nevelés nálunk szép játék lesz. 1hete itt voltak a bátyámék a gyerekekkel. elmentek anyuék vásárólni a Bátyámékkal.Mi itt maradtunk a gyerekekkel.
Felmentek a szobába kis vakondott nézni mondtam páromnak altassa el a Zsófit. megyek fel egy félóra múlva. zsófi ül az ágyon nézi a tévét párom meg alszik Kérdezem a Zsófitól miért nem alszik egyszerü válasz -" Kisztián alszik":D
Remélem a mi gyerekünk nem fogja elaltatni majd az apját
:D

Kép
zuzmo4
Érd
 
 


Mmanya!
Velem nem volt soha gond. Tényleg jó gyerek voltam! Kamaszkoromban is mindig mindent megbeszéltem a szüleimmel(több dolgot anyával inkább). Nekem a legjobb barátnőm mindig az anyukám volt/most is. Nem mondom, hogy soha nem próbálkoztam, de tudtak rám hatni a szüleim! Soha nem vertek meg! De akkor azt mondtam, hogy inkább adnának pár pofont, minthogy jöjjön a lelkizős elbeszélgetés. Ám a lélekre hatás bevált, a pofon, nem bizti, hogy bevált volna.Sőt...
Mindenesetre ezt szeretném folytatni Boginál is. Felnőttként bánni vele, szerintem ez a titok. A férjemet is így nevelték (jó, más egy fiú, tudom) és mondhatom, nagyszerű ember! Büszke vagyok rá, hogy a társamnak mondhatom.

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Zuzmo!

Apukámmal szerettem aludni menni délben, mert akkor ő hamarabb elaludt, mint én a hugommal - utána mehettünk ki. A lányom is már tudja, ha a szüleimnél vagyunk, akkor is már a Papival akar menni aludni, valószínűleg hasonló indokok miatt - bár még nem mondta.

Gani!

Én is azt gondolom, hogy emberszámba kell venni a gyereket - és ezt ők is tudják, mert több eszük van néha, mint vlamelyik felnőttnek...


MManya

Kép


Kép
mmanya
 
 


lányok köszönöm a bíztatást..igérem hordani fogm..képet is fogok készíteni!!! :)
ildi örülök hogy apukád legalább hétvégére veled lehet..további jobbulást neki!!!!!!!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ildi!A doktornőm csak annyit mondott,hogy várjak egy kicsit a másik babával,hogy lelkileg rendbejöjjek.Meg,hogy újból elkezdhetem szedni a magzatvédő vitamint,ha már tervbe lesz az újabb baba.
Amúgy az Elevitet szedtem,de olvastam,hogy valamelyikőtök nagyon rosszat írt róla.
A Gravidáról azt hallottam,hogy azért nem jó,mert nagyon nagy lesz tőle a baba.Ez igaz?Ezeken kívül tudtok valamilyen más vitamint ajánlani?

Gani!anyukám elmondáas szerint én kicsiként (úgy iskolás koromig) hisztis voltam.Ha valamit megláttam,és megtetszett,azonnal akartam.De ha akkor nem kaphattam meg,mikor legközelebb mentünk,megkaptam.
Később,mikor már iskolába jártam kinőttem a hisztis kkorszakom.
Amolyan jókislány voltam.

Nita!Teszt mikor lesz :?: :?: :?:
Már nagyon szeretnék Neked gratulálni :!: :!: :!: :lol: :wink:
sziszkó29
 
 


Zuzmó hát ez nagyon jó!!!! :D :D :D

Köszi a bíztatást, remélem tényleg jó lesz minden a hétvégén!

Hát én nagyon csöndes kislány voltam állítólag. Azt mondta anyu, hogy engem ha reggel lerakott játszani este biztos ugyanott voltam. Nem szóltam egy szót se, nemhogy hisztiztem volna. De ahogy nőttem nálunk inkább a pofon volt a nevelési módszer, nem a megbeszélés. Ennek meg is van az eredménye, mert mindenki elköltözött otthonról, apu egyedül maradt. :( Szerintem nagyban köszönhető ez apukám "jó" nevelési elveinek.
zénéildi
 
 


Mindezek ellenére nagyon szeretem apukámat, a gyerekkoromat nem cserélném el senkiével, nagyon hálás vagyok azért hogy anyu volt az anyukám és apu az apukám. De most már azért reálisabban látom a hibáikat és az erényeiket is. És nekem már csak apu él, így bármit tehet vagy mondhat, soha nem fog tudni megbántani annyira hogy ne törődjek vele, mert nekem már csak ő az egyetlen szülőm!
zénéildi
 
 


Mmanya!
Amúgy nem volt rossz jó gyereknek lenni. Szerintem nem egy nehéz feladat.

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Amúgy a nagyikra visszatérve van egy örök mondás. Szerintem találó!
Neveld a gyerekedet, mert az unokádat neveled.

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziszkó!
Üdv!

Nita, nem is tudtam, hogy teszt előtt állsz. Hát akkor ne várakoztass minket sokáig :wink:

Ildi, jobbulást apudnak!
Vendég
 


Sziszkó! Köszi :wink:

Ildi! Sikerült valami vonalzót alkotnod? Apukádnak jobbulást kívánok :)

Gyermeknevelésnél, nekem tuti lesz segítségem, akár nővérem szerepében, de apuci is sokat segíthet, mert neki van már egy kislánya :lol:

Nitácska! Szerintem sem olyan borzaszó egy szemüveg, és ha ilyen kevés a száma, akkor inkább most hord. Nekem gyerekkoromban kellett volna hordanom, nem tettem, most már rosszabb :? a teszthez meg szorítok

Én is ó gyermek voltam, nálunk inkább a nővérem volt rossz kislány. A hullámcsatott bedugta a konnektorba, volt hogy a hosszú haját levágta mert ő fodrász szeretne lenni :lol: :wink:
Vendég
 


sziasztok.

Latom szepen felporgott a topik.sajnos nem tudtam visszaolvasni,tegnap volt egy kisebb fog mutetem es pihennem kellet de ma mar jobban vagyok igy jovok :lol:

Kép
monyo83
 
 


sziszko reggel teszteltem de nem tudsz gratulálni..negatív... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: