Új privát üzeneted érkezett!

Tigris!
nagyon örülök a jó híreknek! most van esély egy kicsit nem a műtéten agyalni ;)

én meg közben próbálom magam meggyőzni, hogy el kéne mennem dokihoz... de nem megy :o :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Mai hírek, hogy ne maradjunk anélkül. :)

Voltam bőrgyógyászaton (a fülem mellett lévő majd 1.5cm átmérőjű anyajegy miatt), mivel Pesten 2 orvos mást-mást mondott. (Egyik szerint ki kell vágni, másik szerint semmi baja.) Na az itteni doki nagyot nézett és közölte, hogy ez KATASZTRÓFÁLISAN NÉZ KI. Ennyit a szakemberekről. Eredmény: el kell mennem majd a Kék golyóba (onkológiai központ) Déli-pályaudvarhoz, ahol több órás várakozás után megnézik és eldöntik, hogy milyen kezelési móddal távolítják majd el, mivel doki szerint ezt nem fogják csak úgy kivágni… Hát kíváncsi leszek.

Voltam a sebész ismerősnél is. Kértem értelmezze nekem szóról szóra a kapott colonoscopos eredményemet. Azt mondta, hogy a leírtak alapján a műtét nem indokolt. JUHHÉÉÉ!!! Cél, hogy minél tovább tudjam tartani az állapotomat. Az eredmény, mint kiderül azt írta le, hogy a végbél és a leszálló vastagbél szakaszában már elkezdett kiégni a bélfal. Ezeken a helyeken se nyálkahártya, se erezet nem található.  Ez az az állapot amire a kezelőorvosok ilyen esetben várnak, mint a messiás, mivel a kiégett szakasz begyulladni már nem tud. Az a terület egy merő hegesedés és kész. Funkciót már nem tölt be. Szóval az lenne a jó, ha tovább hegesedne a bélfalam, így nem lobbanna be többet.

Azért átbeszéltük persze kérdéseimet is a nagyon távoli műtétről (ki tudja ősszel mennyire lobbanok be, reméljük nem jobban mint most voltam), hogy fel legyek készülve arra is. Zoli megnyugtatott, hogy nem készül külföldre hosszú távra, itt van ha kellene, ő fog végig felügyelni is, nem ad át másnak. Mondtam neki, hogy engem csak ő műthet, másnak nem fekszek kés alá. Nem laporoszkóppal műt, mivel azzal sokkal hosszadalmasabb, illetve egyéb kialakítások miatt (pouch) amúgy is fel kell nyitni az embert ilyenkor. Az orrszonda alap meg a katéter és epidurál is. A nyaki centrál véna szúrás stb. meg altató orvos döntése. A kórházba 8-9 nap a lábadozás, ha minden rendben megy. 2 hétre rá varratszedés. A sztómás nővér  nagyon kedves és segítőkész. Enni 1 hétig nem lehet a bélnél lévő varrás (vékonybél összekötés a végbéllel) forradása miatt, inni 3-4 napig a hányás miatt. Minden gyógyszert, amire szükség van műtét után, injekcióba adnak, mivel nincs felszívódás a bélben már. A vékonybél kivezetés pedig nem lóghat ki a hasfalból (sokan írják, hogy kilóg a vékonybélnek a vége), szerinte az akkor rosszul van megcsinálva. Ez is megnyugtató azért. Mindenképpen a vékonybélből alakítana ki tartályt a székletnek (pouch) és ha ne adj azt vmiért nem bírnám (pl. sokat begyulladna, mivel ilyenkor a végbélre kötik rá, ami ugyanúgy hordozhatja a gyulladást és tovább viheti a kialakított puchra), akkor lenne csak sztóma végleg. Hát kb ennyi! Mindenkinek szép estét!!!


Pussz: Tigrisék
tigris03
 
 



Sziasztok!


Bocsi, hogy csak most jövök a hírekkel. Mumi: A nőgyógyász az elmondottakból gyanúsnak ítélt, majd mikor a görbéimet látta, majd megvizsgált látta, nincs baba. 6-án láttam a kis petécskéimet, nagyon aranyosak voltak :))) de tényleg, még Sosem láttam ilyet. Mivel a görbékből is látszik a két termékeny hónap, meg fájak sokat a melleim, mindenképp hormonra gyanakszik. Március 3-án meg is nézzük, majd a 20. Nap körül, ha most sem jön össze. Az ok nélküli súlyfelesleg is gyanúsan pajzsmirigy alulműködés lehet, és lehet inzulin rezisztencia is. Ezeket mind megnézi. Azt mondta, reméli nem vagyok crohn beteg...hát én is...de egy hete szurkál a legutóbbi tályog, csak néha, de már Megijedtem...mert eddig nem volt semmi...! A fene egye meg. :(


Tigris, ezek jó hírek! De jó, hogy így bírtad!!! Nekem altatásban csinálták, nem tudom kibirtam volna-e... A gyomortükrözés is egy élmény volt.... De legalább a reflux Kiderült. Az eredményem azóta se jött, mindjárt Felhívom őket, mert a Kisfiam beteg, Itthon vagyunk. Láz, hányás, hasmenés.



Elvileg már megvolt az ovum...azóta görcsölgetek és szurkálódik lent minden...ez nem korai? Remélem lesz valami belőle. :) A hőm du. 37,2 viszont reggelre megint 36,6. Fura. :) Amúgy ikres görbém van.:)))


Mindenkinek szép napot!!!;)

lepke83
 
 

 
 

muti a görbédet! 

azt hiszem, a fb-csoportban rábeszéltek, hogy orvoshoz kellene mennem... na nem nagyon... de azt hiszem, megírok egy levelet ma neki. mmint MT-nek... aztán majd kiderül, h ő mit szól ezekhez a nyákokhoz... ha meg menni kell, hát menni kell...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


durva, hogy annyira nyuszi vagyok, hogy nem merem felhívni... ennyire fosok az esetleges vizsgálattól... gááááááz. mindenesetre elküldtem neki egy levelet (nem mintha így jobb volna)...

komolyan kezd nagyon zavarni ez a nyák... éppen akartam írni, hogy pedig a héten még nem is volt... aztán rájöttem, h még csak kedd van 

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi,
NO PARA!!!!! Tudod, h jobb lesz, ha meg is vizsgál... De +, h a levelet elküldted neki!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


a legszebb az, hogy amitől félek, az a gyomortükrözés, de az ottani bajokat meg a rabeprazollal megoldottuk... ugye a nyáknak meg nem sok köze van a bejárathoz  kicsit nyuogdtabb vagyok így, hogy most esélytelen ez a ciklusom babára... egyik fő visszatartó erő volt a folyamatos "háthamostmajdsikerül"  na, most ez nincs  doki meg remélem, válaszol...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 



Sziasztok lányok!


Megjött a gyomortükrözés szövettana. Enyhe gyomorgyulladás és nincs helicobacter. 3 év múlva kontroll. Olyan ideges lett
em, hogy egyfolytában büfögök a reflux miatt. Bocsi, csak tudni szeretném, más is van így, aki refluxos, ugye?


Most akkor ennek lehet köze, a Crohn gyanúját alátámasztja? Mert erről nem írtak. Meg arról sem, hogy a további vizsgálatokkal mi lesz.... Készen vagyok ettől az egészségügytől.

lepke83
 
 


Ha én kibirtam, te is ki fogod...én is nagyon paráztam ám!!!!!


Már nem olyan ikreses, mert áttette a Pét 15-re.:) de attól még lehet ikrek;) de mutatom azért:


http://www.fertilityfriend.com/home/4b3b26


Előzőleg 13. Napon volt, amikor ikresnek látszott. Az egyik oldalon vannak ilyenek. Néhány esetben ilyen csak a többin persze semmi nem látszik.:)

lepke83
 
 


Nekem a gyomrommal nem volt gond. reflux, gerd, nyalőcső és nyombél volt gyulladt. utóbbi szövettana megfelelHET crohnnak, de végül ez nem lett rámondva.

nekem az a gondom a gyomortükrözéssel, hogy amikor legutóbb (kettőből :D) volt, akkor nagyon gáz volt... nem tudom, mi volt velem, de én konkrétan úgy gondoltam, hogy én ott meg fogok halni. nyilván megfulladok, vagy hasonló... és bepánikoltam és nem voltam képes együttműködni... pedig tudtam, hogy mit és hogyan kellene, de nem mert... na, szóval valóban úgy éreztem, hogy én akkor ottmaradok... és ezt a doki is érezte... komolyan, azt kell mondjam, hogy 10x colon, mint 1x gyomortükrözés...

és tudom, hogy az idő mindent megszépít, de még 10x inkább a szülés is, mint a gyomortükrözés... (és akkor nem beszélek arról, hogy még a gastroscopiánál is rosszabb élmény a grommet-berakás )

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


görbéd folytatására kíváncsi leszek... megmondom őszintén, eddig nem sok mindent látok belőle... mondjuk ciklus.hu-hoz vagyok szokva... és így ahhoz is, hogy majd én megmondom mikor van PÉ, mert a ciklus.hu úőgyis hülyeségeket beszél :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


lepke,
mitől ikres egy hőgörbe? Ezt én nem is tudom... Én is kíváncsi leszek a folytatásra!
A januári görbéd totál terhesnek tűnik a magas hők alapján. Aztán a végén esik le. Megnéztem a sajátomat most megint. Háááátttt, a kiasasszonnyal meg nem mondtam volna a görbéből, h ez összejött... :D
Totál más volt, mint Danié. Ott simán lehetett sejteni a két csíkot.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Ja, hogy neked már volt...akkor elmondom...én is igy éreztem...:((( öklendeztem, és folyamatosan hánytam volna, ha lett volna mit... de utólag azt mondom magamnak, ha egyszer kibirtam, ki kell, hogy birjam legközelebb is... (3 év múlva)
És milyen az a szövettan, ami megfelel a Crohn-nak? :)

Én is kiváncsi leszek a görbém folytatására...:) amúgy én is vezetem a ciklus.hu -n is, de az ha egyszer beteszi a pé-t, akkor már, ha a fene fenét eszik se hajlandó módositani rajta!! Úgy szokott lenni, hogy először beteszi az ff is, meg a ciklus is egy helyre, majd később még egyszer változik az ff és az a jó mindig. Most ugyan 3x változott, de most először van szaggatott helyett rendes vonalam az ff-en, úgyhogy ezt égi jelnek veszem. :))))

Béltükrözésem kábitásban volt szerencsére, na, attól még jobban féltem! :) De megúsztam ilyen szempontból. :) Meglepődtem, hogy azt irtad az jobb. :)
lepke83
 
 


a gyomortükrözés már nekem is rutin... Hozzáteszem, h én is utálom és a második valahogy rosszabb volt pl., mint az első... :( Én is pánikoltam egy kicsit és ez meg is látszott, mert sokkal jobban is fájt, és én sem tudtam ellazulni rendesen.

Ciklus. hu-t nem ismerem ilyen szempontból, de nekem az ff még soha nem módosított pé-én! mindi ugyanaz maradt. Olyan már volt, h nem az utána következő 3. napon tette be a vonalat, hanem várt az 5. napig, de nem változtatott...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Nekem szokott, mindig, gondolom több az enyémben az ugrálás, vagy a termékeny nyák vagy ilyesmi a megelőző napokban.
lepke83
 
 


lepke!
igen, volt már 2x. először bódítottak,l másodszor csak a kivizsgálás (bentfekvés) végén jött az ötlet, hogy mégis meg kellene csinálni. akkor már nem volt bódításra lehetőség, mert utána még várt rám vizsgálat, ami be volt ütemezve... és igen, a béltükrözést jobban viseltem, annak ellenére, hogy a kábításból nem sokat éreztem... de legalább az emlékeimet homály fedi... szóval azt tudom, hogy akkor ott nagyon fájt, de ennyi... hogy pontosan mi és mikor, arra ráborult a köd :D


a szövettan, ami megfelel crohnnak... mindjárt keresem...


youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


no, megvan... a szövettani vélemény (nem írom le magát az elemzést, ott semmi extra nincs):
"enyhe chronikus activ duodenitis jelei, antralis metaplasiával, regeneratív hámatypiával (crohn betegség duodenalis manifesztációjának megfelelhet)"

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja, írt vissza MT, hogy ha úgy érzem, hogy gáz, akkor nyugodtan hívjam fel :) most kicsit dögrováson vagyok, a kötőhártyagyulladás mellé kezd kiteljesedni rajtam valami taknyos-köhögős rontás... de ha ezen túl vagyok (és újra jelentkezik a nyák), akkor azt hiszem, felhívom... talán...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


no, a rontás az garatgyulladás... reggel a szemcsepp és az inofolic mellé még 7 db bogyót toltam be az arcba... remélem, lassan már gyógyulni fogok.

egyébként valahogy megkönnyebbültem, hogy MT ilyen kedvesen válaszolt... már csak azt nem tudom, h 4 év távlatából kell-e hozzá beutaló, vagy csak menjek kontrollra jó vicc kontroll


youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok! Baja, ez a neved? Bocsi, csak nekem nem egyértelmű. :) ne Hari!

Nekem szó sincs Crohnról. Akkor ez vagy jó vagy elfelejtették...?! Mert szó volt további vizsgálati beutalásról is... Az is elmaradt.


Lányok, ma egész nap görcsöltem, hőemelkedés napok óta, de ez ilyenkor szokásos... Olyan mindjárt megjövős, de még korai. Szerintem inkább 15 vagy 17-én volt ovu..hol ide, hol oda teszi. Ilyen bizonytalan hónap még nem volt. A petefészekszurkálás nem jó jel ugye?


http://www.fertilityfriend.com/home/4b3b26



 


Itt tartok, de lehet nem jó a pé.


Mumi, igen? Köszi a bíztatást, jól esik. Minden hónapban pár napig úgy érzem, mintha terhes lennék, lehet, hogy hülyeség..:) de így érzem mindig.. :)


Baja, Köszi amúgy, hogy megkerested nekem, nagyon kedves vagy!!!! :)

lepke83
 
 


@lepke83: "Sziasztok! Baja, ez a neved? Bocsi, csak nekem nem egyértelmű. ne Hari!Nekem szó sincs Crohnról. Akkor ez vagy jó vagy elfelejtették...?! Mert szó volt további vizsgálati beutalásról is... Az is elmaradt.Lányok, ma egész nap görcsöltem, hőemelkedés napok óta, de ez ilyenkor szokásos... Olyan mindjárt megjövős, de még korai. Szerintem inkább 15 vagy 17-én volt ovu..hol ide, hol oda teszi. Ilyen bizonytalan hónap még nem volt. A petefészekszurkálás nem jó jel ugye?http://www.fertilityfriend.com/home/4b3b26 Itt tartok, de lehet nem jó a pé. Mumi, igen? Köszi a bíztatást, jól esik. Minden hónapban pár napig úgy érzem, mintha terhes lennék, lehet, hogy hülyeség.. de így érzem mindig.. Baja, Köszi amúgy, hogy megkerested nekem, nagyon kedves vagy!!!! "



Baja a városom :)
szurkálásokhoz meg hasonlókhoz nem tudok hozzászólni... ilyenem sosem volt még.

görbéd egész jó ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Ja, én is mutatok most már a Mukiról egy képet:
 friss, mai kép a bölcsis farsangról. De amúgy a fb-on megtalálható a gyerek, mint Muki :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ehhh, csak a kép maradt le :o :D


youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


A kép lemaradt.:)
lepke83
 
 


Jaj, de tündéri!!!!!!! Micsoda kis sapka!!!;))) nagyon édes!!! :))
lepke83
 
 


Sziasztok Lányok!

Youlcsi,
Nagyon édes Áron! :) Élvezte a bulit?

Lepke,
NAGYON JÓ A GÖRBÉD!!!! :D Komolyan. A hőd az egekben, a 11. napon a pecsételés is nagyon jó jel! SZORÍTOK!!!!!!!!!
Nézd meg az én görbémet milyen volt most Emmával.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


na, lemaradt...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Nekem is volt most pecsételő "beágyazódós" vérzés és petefészek szurkálásom is volt mind a két gyereknél!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi!
igen, nagyon élvezte a bulit! a képen azért ilyen megszeppent, mert még csak ő volt ott... néha nagyon sajnálom, de általában ő az első gyerek a bölcsiben... vagy egy másik kórházi dolgozónak a kislánya, de őt hamar átviszik a saját csoportjába. szóval megesik (ha sokan betegek pl), hogy akár 1 órát is tök egyedül van.
táncoltak, játszottak, sütiztek... kell ennél jobb? szerencsére a gondozónő nem volt teljesen műszaki analfabéta, szóval egész jó fotókat csinált a gyerekről. még azt is lefotózta, ahogy aludt :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, megnéztem a farsangi képeket face-n. :D Nagyon édesek voltak!!! És be is jelöltelek...

Sajna, azzal nem tudsz mit tenni, h dolgoznod kell és időre mész. A gyerek meg első ezáltal a bölcsiben. Én ugyan nem dolgozom, mégis beviszem Danót az oviba 8-ra, h szokja csak meg a rendet. Hát, sok esetben ő a 2. gyerek. Mindenkit később hoznak. Nem is értem... Ha dolgoznék, még előbb lenne bent, mert ált. 8-ra bent kell lenni melóban...

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Youlcsi, nagyon cuki ez a Muki :) Eü. helyzet nálad?
Lepke : megy a drukk!!!
Nálam kezd enyhülni a hányásos-émelygéses időszak, de azért tegnap még hánytam egyet (most éppen az egyik mosatlan edény szagától, pfuj). Nagyon unom ezt az állapotot...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok! Mumi: Nem biztos, hogy jó a pém, lehetett később is, mert behúzta 15-re és 17-re is, csak az ovu utáni vizes cm miatt rakta vissza.. Sajna 12. Nap elfogyott az ovu tesztem és a hőmre bízták magam.;) Nagyon köszönöm a görbédet, tanulmányoztam, hasonlítgattam az enyémekkel. :) Biztató igen, jó így egy élő példagörbe, mert az ff-én az a rengeteg mind névtelen ismeretlen.:)


Youlcsi, hát furi, de Ugyanezen mentem át oviban, iskolában. Néha azon gondolkodtam biztos csak én dolgozom, a Pedagóguso
knak meg én vagyok az űrlény...hmm.. Szóval ne aggódj!:) Ezért is jó lenne egy babus..persze ez csak mellékes pozitívum, hogy időben mehetnénk a tesóért. :) nem leszünk űrlények.;)


Lica, megértelek én végighánytam a 9 hónapot annó, bár a végére ritkult azért:) Ez a ritka!!:) Köszi a drukkot! Ja, Czeizel szerint ez a jó terhesség! Biztos van rá magyarázat is.:)

lepke83
 
 


Mumi!
Itt a bölcsiben 8ra be KELL érnie a gyerekeknek. a gondozónők azt mondták, ha 8ra nincs bent, akkor már csak 9 után tudják átvenni, mert a reggeliztetést nem lehet zavarni.
igaz, a Muki 7re jár... vagyis én járok 7re, de van, hogy már 7 is elmúlik, mire kilépek a bölcsi ajtaján. azért ilyenkor látom a közszféra előnyét... kutya nem szól, ha 5-10 (20-30 ) perccel később érek be... vagy ennyivel korábban jövök el... vagy ha napközben el kell ugranom valahova pl bank, bolt, posta (bár utóbbit megesik, hogy megoldom bentről ). 
tény, hogy nem lesz majd gond később sem a korán keléssel. remélem.

Lica!
eü-helyzet? elvagyok... sok a meló, éves oktatások, balesetek, stb... szóval nem érek rá... igaz, a múlt héten is 4 nap is volt nyákos széklet. ma meg konkrétan alig értem be reggel a klozettre :o mert ez ha megindul, akkor jön... 
de most legalább a felsőlégúti rontások múlóban, szemem alakul (még csíp kicsit, úgyhogy lehet, lesz még egy utam a szemészetre)... és pénteken szabin leszek, mert megyünk Zeg.re dédilátogatóba, meg szülinapot ünnepelni :)

lepke!
a tesóbaba is csak átmenetileg oldja meg a helyzetet :) aztán meg már kettőt vihetek 2felé mégkorábban, hogy minél kevesebbet késsek :D de azért tényleg jó lenne már... bár per pill. már azt sem tudom, hanyadik napon tartok... de mindegy is, mert azt sem tudom, mikor jön haza a párom...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Youlcsi, mi kettőt szeretnénk.;))))


Nekem úgy néz ki megjön. Igaz ma csak két barna alvadék, de a hőm a vonalon...:(


http://www.fertilityfriend.com/home/4b3b26

lepke83
 
 


BREAKING NEWS : szobatisztaság kipipálva, végre  Legalábbis azt hiszem. Tegnap még egypárszor bepisilt, de ma eddig nem kellett pelenka és kaki is volt a biliben úgy, hogy szólt hogy kell. Estére kap pelenkát, de tegnap és ma a délutáni alváshoz nem tettem és nem is kellett!!! Felébredt és rögtön mondta, hogy "kell pisilni a bilibe". (Igaz, hogy délelőtt kb. 15 percenként rá kellett ülni a bilire, ha 3 csepp volt, akkor is, de  én is most állandóan járkálok, úgyhogy a klozetton töltjuk a fél napot

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Sziasztok Lányok!

Lepke,
Sajnálom! :( Pedig nagyon biztató volt a görbéd... De ne csüggedj! Össze fog jönni!!!!!

Lica,
GRATULA a szobatisztasághoz! :D A nappali tök jó eredmény! Danónak is van még éjszaka pelusa. És egyelőre kell is... Egyébként azt olvastam, h az éjszakai szobatisztaságot 4-5 éves korukra kell elérniük. Addig teljesen normális, ha nem azok.

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Lica, ezek szuper hírek!!;) Ezek nagyon nagy dolgok, olyan kis ügyesek ilyenkor.;)


Mumi, Köszi szépen!!! Most végre rendes menzim van, mint gyógyszerrel volt. Se nem olyan, mint, mikor abbahagytam, hogy túl sok, se nem, mint az elmúltak, hogy túl kevés. Szóval március lesz az én hónapom;)))))))

lepke83
 
 


hú csajok! Áron október óta pelus nélkül alszik. és kb augusztus óta nincs nappalra sem peluka. én próbáltam leszedni róla, de akkor mindig bepisilt. eztán egyszer közölte, hogy nem kell, ne adjak rá. és ugyanígy sok-sok száraz éjszaka után az estinél is (amit addig kifejezetten kért) mondta, hogy de hár ő már nem pisil a sötétben! amúgy a világból ki tud kergetni azzal, hogy pisil reggel ébredés után (ha akkor, de van, hogy csak 1-1,5 óra múlva reggeli után), és legközelebb megesik, h csak délutáni alvás után!!! nem is értem, hogy bírja :o bölcsiben persze pisiltetik őket rendszeresen, ott megy is. itthon meg nekiáll hisztizni, ha kérem, hogy menjen el (pl boltba megyünk, és akkor ott majd nem tud), mert hogy neki nem kell pisilnie.

amúgy fiúknál akár 6 év is lehet az ágytisztaság normál határa. az idegrendszernek kell megérnie erre a dologra...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Hát igen, nem egyszerű...:)) Emlékszem, én is mit agyaltam rajta.:)) Ilyenkor ugye két dolgot tehetsz, vagy megkéred, hogy mégis, vagy elhiszed, hogy mire visszaértek kibírja.:) Az én fiamnak akkor van néha pisilhetnékje fojton, ha nekem van...:)) ő már ugye 10 éves.:)) Bár mostanság próbál férfi lenni, ahogy az apja mondta.:)))
lepke83
 
 


Youlcsi,
Ti nagyon jók vagytok! Áron nagyon ügyi fiú!!!

Érdekes, h sokszor nálunk is könyörögni kell, h menjen el pisilni. Én sem értem, h bírja ki. Ok, most én egyáltalán nem vagyok mérvadó (kb. 5 percenként megyek)..., de egyébként is egy hugyos Panna vagyok, Dani viszont van, h csak 1-2X megy WC-re/nap, pedig iszik is rendesen.

Este tök rendes, nem pisil és kakil bele a pelusba, alvásig szépen kimegy a WC-re annak ellenére, h rajta van. Viszont éjszaka még bőven pisil bele.
Gondoltam, h nyáron megpróbálkozom a leszoktatással, amikor nem gond, ha becsurrant, mert gyorsan meg tud száradni minden a napon, a melegben, még akkor is, ha minden nap mosnom kell az ágyneműjét.
Ugyanakkor, én is azt hallottam, h addig nem kell levenni róla a pelust, míg totál száraz nem marad reggelre legalább 1 hétig.
Szerintetek?

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


amíg nem száraz reggel a pelus, addig felesleges levenned róla, mert csak az lesz az eredménye, hogy minden éjjel (akár többször) ébredés, ágyhúzás, öltözés, stb... kell ez nektek? a gyereket is stresszeli, nem csak téged! el kell fogadni, hogy ehhez még nem elég érett... de ez nem jelenti azt, hogy 1 hét múlva már ne lenne máshogy! tudod milyen messze még a nyár? addigra simán 6x leszokhat :) az már jó, ha nappal nem nem a pelusban pisil!

egyébként Áron valóban nagyon ügyes... a védőnő szerint is sokkal ügyesebb sokmindenben, mint a hasonló korú gyerekek, főleg fiúk. korán kezdett járni (fiúhoz képest legalábbis), beszélni, viszonylag korán teljesen szoba és ágytiszta lett... viszont van egy csomó dolog, ami nem megy... pl nem rajzol, nem kirakózik, nem tud egyedül öltözni, stb...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Igazad van Youlcsi, asszem nem is fogom erőltetni ezt a leszokás kérdést. Majd alakul magától!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Mumi!
azért nagyon nem akarlak a tervedről lebeszélni... mert nyilván te ismered a saját gyerkőcödet... és ha úgy érzed, bejönne, ha egyszerűen nem kapna pelust, hát hajrá, egy próbát megér... de mint írtam, azért a nyár még nagyon messze van... és ráadásul addigra lesz egy friss hugi is, aki jó eséllyel amúgy is belekavar majd a kis életébe... szóval én csak tanácsolom, hogy hagyd rá. saját ütemében majd leszokik
(ha meg nem, arra is van megoldás. ismerősöm 5évese nem ágytiszta, de csatakosra pisili minden éjjel az ágyat, viszont nagyfiú, pelust nem hajlandó húzni, szégyenli, szóval szenvednek, szenvedtek... aztán vettek cseppcsengőt és az 1. hét végére már többségben voltak a száraz éjszakák :) de ő már 5 éves... és a gyerekorvos meg az óvónő is azt mondta, hogy még simán belefér)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


igen, nagy dilemma a dolog... Főleg amiatt is, h jön a hugi. És tutira befolyásolni fogja a kis életét, de ugye azt még nem lehet tudni mennyire és milyen irányban.
Nyárig semmiképpen nem csinálok semmit, aztán majd meglátjuk. Lehet, addigra még magától is leszokhat.  Ha meg nem, akkor sem fogok egyelőre a kardomba dőlni. Tényleg van még ideje rá!

Puszi! Mumi

Kép

Kép
mumigugo
 
 


Hú, beindítottam ám a témát :) Nálunk most az van, hogy nappal nincs rajta itthon pelus, csak ha megyünk valahová. Itthon 1-2x bepisilt eddig, de általában szól hogy bilire menne, sőt mint mondtam, néha 3 csepp miatt is le kell vetkőzni, így már kicsit fárasztó néha 10-15 percenként menni, de hát ez van. A kakinak  sajnos azóta sem sikerült a bilibe landolnia, mindig későn érünk oda...illetve a délutáni alváshoz ráadtam megint a pelenkát, mert ha nincs rajra, akkor 10 percenként kijár és így nem alszik...ha rajta van, könnyebben elalszik És akkor a kaki is már belemegy a pelankába, mert általában ebéd után kakil...

Jövő héten megyek AFP vizsgálatra, aztán ápr. 1-jén a dokimhoz, akkor leszek 19. hetes és remélem akkorra már tutibiztosra megmondja hogy kislány :)  Kezdek jobban lenni hányásilag de még nem tökéletes...
lica
 
 


Hú, beindítottam ám a témát :) Nálunk most az van, hogy nappal nincs rajta itthon pelus, csak ha megyünk valahová. Itthon 1-2x bepisilt eddig, de általában szól hogy bilire menne, sőt mint mondtam, néha 3 csepp miatt is le kell vetkőzni, így már kicsit fárasztó néha 10-15 percenként menni, de hát ez van. A kakinak  sajnos azóta sem sikerült a bilibe landolnia, mindig későn érünk oda...illetve a délutáni alváshoz ráadtam megint a pelenkát, mert ha nincs rajra, akkor 10 percenként kijár és így nem alszik...ha rajta van, könnyebben elalszik És akkor a kaki is már belemegy a pelankába, mert általában ebéd után kakil...

Jövő héten megyek AFP vizsgálatra, aztán ápr. 1-jén a dokimhoz, akkor leszek 19. hetes és remélem akkorra már tutibiztosra megmondja hogy kislány :)  Kezdek jobban lenni hányásilag de még nem tökéletes...

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


Na, már megint alakítottam, beléptem 2x, mindig elfelejtem hogy Licaca vagyok régebbről, közben pedig újra regisztráltam magam mint Lica és csak amikor elküldöm a szöveget és nem jelennek meg a kis "matricáim", akkor jövök ra, hogy...basszus! Bocsánat!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 



youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 





Boldog Nőnapot !!!

Lica


Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
licaca
 
 


ne pironkodj! a pocaklakó feledékennyé tesz ;) ha mégsem, akkor is simán ráfogható :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: