Új privát üzeneted érkezett!

szia zsu!
mesélj, hogy vagytok!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok..

Suzy: örülök, hogy jöttél :D Remélem jól vagytok :D

Juli: nagyon jók a képek iwiwen :D és a szövegek hozzá :D

Kírus: nagylánykád ilyen cuki volt farsangon :D nem sokára sulis lesz?!?!?Ninike, hogy van???3 babácska???? :lol: Lesz van nem????

Én jól vagyok, vagyis vagyogatok :lol: holnap megyek a kis gyógyszeremért :) kíváncsi vagyok mit kapok és hogyan kell szednem, holnap mondd el mindent a dokim :)
csip-csip18
 
 


csip!
kíváncsian várom a hogyantovábbot :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Juli: köszike, Én is ám :lol: :lol: :lol:
csip-csip18
 
 


Sziasztok :!:

Köszönjük szépen jól vagyunk, már betöltötte Cipike a 2 hónapot, gyönyörű kis formás bébike, imádom :!: :lol:
Az eleje nem volt könnyű, de megoldódott hasfájós volt, de tápot váltottunk és kapja még a mai napig is a Gripe Water-t, mert nekünk ez vált be hál istennek valami jó lett neki :!:

Sajnos a kezdetektől fogva nincs tejcsi, nem is volt csak még a klinikán egy max.30ml, nagyon megviselt a dolog, hogy nem tudtam neki igazi finom táplálékot, anyatejet adni, de nem tudtam mit csinálni...ezen túl kellett lépnem...sokat támogattak ebben és erősítettek, többek között Susytunder is, amit itt is nagyon köszönök neki :!: :wink:
A férjem mindig is azt mondogatta, hogy örüljünk, hogy egyáltalán sikerült spontán a terhesség, minden nekünk sem sikerülhet egyszerre :arrow: igaza van :!: :wink:
Igazából Cipike nem is tudott szopizni, hátra csapta a nyelvét, a cicit a nyelve alá tette, így nem tis tudott vákumot csinálni, meg kellett neki tanulni cumis üvegből is szívni (az apja kicsinek ugyanilyen volt :roll: ) :arrow: ez a genetika :roll: :wink:

Nagyon sokat mosolyog, minden érdekli, gagyarászik most már egyre többet, egyenlőre kézben tud csak elaludni, de nem bánom, mert mivel nincs cici, így nagyon hiányzik neki a közelségem :roll: :wink:

Gond volt az elején a kakival is, de a tápcsere óta az is megoldódott, adok neki teát is, mecsek babyt és így szinte minden nap reggeli 8-as kajcsinál van az első kaki :!:

Átalussza az éjszakát egy hete, este fél 8-kor van a fürcsi és 9-kor elalszik viszonylag gyorsan és csak reggel 5-kor kel, majd egy óra múlva vissza is alszunk 8-ig :!: ügyes az Én kicsikém :!: :lol:

Julcsi
Ti hogy vagytok :?: tejcsid van :?: (nem nagyon tudtam visszaolvasni még... :oops: )

Csip
neked drukk a mielőbbi babásodásért++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kírus
milyen nagyok már a gyerekeid :shock: :wink: lassan mehetsz vissza dolgozni :roll: :P

Többieket is pusszantom :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a köszöntést aranyosak vagytok!

Mi jól vagyunk, gyerekek nőnek, Kristóf betöltötte a 3. évét, volt nagy buli meg ajándék hegyek. Nóri ma 9 hónapos, hihetetlen ügyes, nem is értem hová rohan, de nem foghatom le. :)

Zsu
Nem 3 hónapos volt Cipike? :roll:

Ancsa
Utólag is boldog szülinapot.
Vannak kinőtt, meg nem is hordott ruháink, szólj ha érdekel. :)

Juli
Nagyon jók a képek az iwiw- en ott szoktam nézegetni őket. :wink:

Kitti
remélem hamar lesz eredménye ennek a sok vizsgálatnak, drukkolok nektek!!!

Kírus
Micsoda farsang lehetett. :) Nagyon jók a képek. :)

Remélem senkit nem hagytam ki, ha igen bocsi, időhiányba szenvedek.

Puszilok mindenkit.

Kép
Kép
susytunder
 
 


halihó!
mi megvagyunk, sajnos eléggé szenvedősen.
a 3. hét óta a 3. AB-kúrán vagyok túl (sebgyulladás, mellgyulladás, lázasos-köhögős kehesség), ami nagyon megviselte a törpe pocakját :?
szóval tejcsi van, de állandóan csak a gyógyszeres... és mire kilábalunk az egyikből, jön a következő... szóval már nem is tudom, hogy önmagában is hasfájós lenne-e a gyerekem, vagy csak miattam az :(

de vágom a centit, még 3 hét, és esszük az első almánkat :D

zsu!
én sosem voltam oda a szoptatásért. persze szopizunk, mert van mit, de nem hiszem, hogy ettől volnék jó anyja a gyerekemnek.
ezekben a tápikban ugyanúgy megvan minden, ami kell... attól jó anya valaki, hogy szereti a picit, és odafigyel rá és gondját viseli... na és üvegeset is lehet szorosan összebújva enni :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


juli
3 hónaposan? És még pocakfájós is...hát én nem lennék ennyire bátor. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


susytündér!
pont a hasfájás miatt.
a gyerekorvos azt mondta, a hozzátáplálás szokott megoldást jelenteni. minél előbb. alma, répa, krumpli...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli
Hát engem ez meglep. Pont az orvos...
Egyébként jól szopó babáknál általában az van, hogy küzdeni kell a hozzátápival. Nem akarják elfogadni, lehet, hogy hiába fogod neki adni nem is fogja elfogadni.
De azért a doki arra nem gondol, hogy annak a picinek a hasnyálmirigye a mája még nagyon éretlen pl a méreganyagok kiszűrésére?
Nálunk a doki még tápszeres babáknak is ajánlja a 6 hónapot, de 4- től hamarább semmiképp.
Persze ez csak az én véleményem, és ahogy az én környezetem, ismerősöm csinálja, én pont az érzékeny hasikája miatt bizony várnék, de te vagy az anyja, te tudod mi jó nektek. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok...

Íme Ez van :)

Anamnézis/Status:
Habituális vetélések miatt végzett hormonkivizsgálás sárgatest hormon hiányt igazoltak. Fenti eltérés miatt Utrogesta(3x1 hüvelykúp ), Duphaston(2x1tabletta ) kezelést kezdünk 2 hétig.

Jó kis dózis, ezt nem gondoltam volna.... :roll:
barátkozom vele, főleg a kúppal . No ez van. 2 hét múlva ismét talcsi...
csip-csip18
 
 


Susy
igen 3 hónapot töltötte, jól elírtam :oops: :wink: de látom van aki figyel 8)

Sztem korai lenne 3 hónaposan hozzátápiról beszélni :roll: majd eljön annak is az ideje...

Csip
akkor kaptál egy kis progeszteron hormon pótlást, ha sikerül a terhesség még a 12 hétig nyomatni kell majd :!: :roll: drukk+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
uh is volt :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Julcsi
sajnálom a sok AB-t, nálad mindig van valami :roll: szegénykém :cry: jobbulást drága :!: és a cicid jobban van :?:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


sziasztok!

Zsuzsik utólag is boldog névnapot! :oops: :)

Zsu Zoé a mai napig ringatva alszik el... tudom, hogy ez nem túl jó, de ez az a pár pillanat, amikor úgy igazán hozzám bújik... napközben kever ezerrel :arrow: mászik, ül, ügyeskedik... nem igazán tudom ölelgetni, mert folyton menne... :shock: nagyon mozgékony!

Juli hozzátáplálás :arrow: Zoé 3 és fél hónaposan kapott először almalevet, de ekkor már félig tápos baba volt, és így is fájt tőle a pocak... így vártunk még egy kicsit és utána vezettük be naggggyon lassan... most már a husis főzeléknél tartunk...

susytunder a hozzátáplálással kapcsolatban minden doki mást mond, a mienk kifejezetten szorgalmazta a 4 hós elkezdést...

Csip drukkolok, hogy hatásos legyen a kezelés! :wink:

Ancsa szülinapos vagy?!?! nagyon boldogat!!! gyönyörű a babóca!

Kép
gtunde75
 
 


csip!
ezek jó szerek, de tényleg oda kell figyelni, hogy csak akkor kezdd el szedni, ha bizonyítottan megvolt a pé-d!!! (legalább hőmérőzés, de inkább uh)

ja, és ha nem tudsz a kúppal megbarátkozni, akkor nyugodtan vedd be, mint a gyógyszert. az utró hüvelytabi és utró bogyó minden tekintetben ugyanaz, kivéve hogy más van a dobozára írva :)

zsu!
cicim alakulóban van.
éppen tegnap nézte meg a védőnő, hogy mi lehet a gond a cicizéssel... szépen szopizik Áron, jól fekszik, jól bekapja... de valamiért a defektes cicit nem jól szívja :/ azt mondta, ilyen gond piciknél szokott lenni, nem is érti, hogy miért van ez nálunk.
de mindegy. fél lábon is kibírom még ezt a bő 1 évet :)

hozzátápi:
pont a hasfájás miatt kell elkezdeni.
nem az a tipikus hasfájása van, hanem szegényem úgy küzd, mintha székrekedése lenne, pedig olyan hígat kakil, hogy van, hogy simán ki lehetne önteni a pelusból :shock: erre volna jó, ha kapna valami szilárdat is, mert legalább volna mit kinyomnia, és ezzel vége lenne annak, hogy küzd kvázi a semmiért.

de amúgy a gyerekorvosunk abszolút pártolja, hogy 3hósan lehet kezdeni... a védőnő azt mondta, nekik 6 hót tanítanak, így nem mondhat mást... de persze ha elkezdem, majd segít.

na de persze nehogy azt képzeljétek, hogy lekötözöm a gyerekemet és ha tetszik, ha nem, megtömöm :lol: ha nem kell neki, nem erőltetem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Oksa köszi Juli :wink: Hőm vezetve :wink:....Hát szerintem megbarátkoztam a kúppal :lol: miután láttam, hogy csak borsó szem nagyságú :lol: így nem lesz gond vele :wink: Doki szerint a 14 naptól-28 napig kell szedni, azt tanácsolta!De 2 hét múlva talizunk ismét.
Kíváncsian várom hatását :lol:

Majd jelentem...... :wink:
csip-csip18
 
 


ne használd a 14. naptól, csak ha tuti megvolt a pé-d!!!
különben bedöglik tőle a domináns tüsző!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ne használd a 14. naptól, csak ha tuti megvolt a pé-d!!!
különben bedöglik tőle a domináns tüsző!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


eccer akartam csak elküldeni :oops:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Értem és mi az a domináns tüsző?????? :oops:
csip-csip18
 
 


amelyik repedni fog ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Amúgy a beteg tájékoztatón ezen van...

Tabletta(Duphaston: naponta 2 szer 10mg didogeszteron a terhesség 20 hétig. a ciklus 14. naptától 25.napjáig

Kúp, Utrogestan:a menstruáció ciklus 14-28. napja a tüszőrepedéstől a vérzés első napjáig.

Most meg vagyok zavarodva :oops: :roll:
csip-csip18
 
 


csip-csip18 írta:Amúgy a beteg tájékoztatón ezen van...

Tabletta(Duphaston: naponta 2 szer 10mg didogeszteron a terhesség 20 hétig. a ciklus 14. naptától 25.napjáig

Kúp, Utrogestan:a menstruáció ciklus 14-28. napja a tüszőrepedéstől a vérzés első napjáig.

Most meg vagyok zavarodva :oops: :roll:


csip, ha rászedsz a meg nem repedt tüszőre progit (mindegy milyen irányból), akkor a szervezeted azt hiszi, hogy már megvolt a PÉ, tehát nem törekszik már arra, hogy az ovulációhoz szükséges hormonokat is termelje megfelelő mennyiségben.

a gyógyszerleírások feltételezik, hogy szabályos, 28napos ciklusa van az embernek...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Ne is mond, nagyon megy az idő :D öregszenek a gyerekek :lol:
Nagyon ügyes Ádám ha átalussza már az éjszakákat, és reggel még vissza is alszik :)
Nyugi, Nimi ma holnap 1 éves és ha nem a babakocsiban alszik el akkor nekem is ringatva alszik csak el.. Kérdik hogy nem nehéz... Nem.. leülök vele az ágy szélére kényelembe helyezem magam és ringatom egy kicsit és elalszik :D
Úgy sem sokáig lehet őket babusgatni..
Bár Kíra 6 éves és még "elvárja" de szerintem csak féltékenység miatt...mostanában eléggé az..

Csip!
Remélem meghozza gyümölcsét majd a gyógyszer!!! Drukkolok hogy álljon minden a helyére!!
Nimródnak most épp folyik az orra jó pár napja, egyik nap höemcsije is volt... és lám rájöttem mitől :!:
Felül egyszerre 4 foga jön :!: :!: :!:
Nem lesz 3.bébi, ilyen anyagiak mellett nem lehet :?
Na meg azt hiszem az én idegrendszeremnek elég is 2 :lol:
Itthon is megy a háború anyám válik apámtól az meg nem fogja fel...márc 23-án lesz a válóper-én vagyok az egyik tanú ...
Segítségem sincs szinte már :? ......

Juli!
Ki a gyerekdokid? Merre rendel?
Nem nyügike Áron erre az időváltozásokra?

Volt az oviba fényképész, és csináltattam Kírának igazolvány képet, ez lesz majd a diákigazolványán

Kép
Vendég
 


Ne haragudjatok lányok nem okoskodni akarok, csak tapasztalat.

Juli
A hozzátápi megkezdésével sok gyerek szorulásossá válik, és ez hónapok kérdése mire rendeződik...
És ez tényleg szorulás sokszor Laevolac- ot kapnak a babák, hogy legyen kaki...

Tünde
igen, valóban minden doki mást mond, és ahogy te is írod, fájt a pocija pedig almalével kezdtetek, és így is kell. Félig tápis volt ahogy írod, de julinak szopik és az a gyerek aki szopik, nem úgy van, hogy adok neki és ő elfogadja, hanem sokszor hetek mire mérhető mennyiséget eszik meg bármiből is.

Ha nekem olyan dokim lenne, aki rám erőlteti az akaratát, biztos máshoz mennék. Tanácsolhat sok mindent, de azt nem kötelező megfogadni, és a korai hozzátáplálásnak a hátránya csak később jelentkezik.

Kírus
nagyon szép nagylányod van! :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


kírus!
a Vass Katalinhoz tartozunk, nagyon aranyos. a városkapuban rendel.

nagyon komoly a csajszi képe!!! már tényleg igazolványba való.

susytündér!
nem erőlteti a doki... én kérdeztem (én ezt már hetekkel ezelőtt eldöntöttem), ő meg támogatja, hogy már most elkezdjük.
nem kell nagy dolgokra gondolni. cicizés után egy fél kanálka reszelt alma... vagy csak a reszelés után az almát megnyalogatni (Ajsi így kezdte :) a kanál nem tetszett neki :D), aztán majd meglátjuk, hogyan tovább :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli: értem oké majd rákérdezek köszi még egyszer a segítséget!!!!

Én elkezdtem tegnap az új fogorvoshoz járni, mert a réginél voltam 2 hete és még mindig nem volt jó a fogam, anyám közölte nem csodálja mert el van válva a fogamtól a tömés :evil: borult el az agyvízem, na mondom most váltok dokit, kaptam is tegnap reggel 8 ra időpontot :shock: utána meg jöttem melozni, féltem, hogy milyen állapotban leszek, de nem volt gondom :lol: :shock:
Hát fél 10 ig voltam ott...na lányok hát nem kell mondanom elmondtam, hogy beszari vagyok és nagyon fáj :lol: elkezdted hozzám beszélni(terelni a figyelmemet)erre hupsz kiszedte a tömést csak alá kellett nyúlt....na nem kell mondjam lefényképezte,(megláttam)lefordultam a székről és az hadiján, hogy szét fúrta a fogam, de hogy a másikat is megfúrta véletlenül :evil: na mondja ki tisztítja és gyógy- tömés lesz...nah jó... aha a nagy szart :shock:
hát ezt gyökér kezelni kell :shock: kész mondom kifordulok a székből....kérdezte, szűz vagyok még??? :lol: Mondom nagyon :lol: Nem fog fájni!!!Mondom magamba aha, azért mondja mindenki, hogy fáj meg szar....Áhhh unatkozni fogok mondja....Hát 30 perc elteltével közli készen vagyunk :shock: Komolyan-mondom???Mondja aha. Na milyen volt???Mondom unalmas!!!! :lol: 1 hét múl va megyek vissza, és meglátjuk mi lesz....De semmi bjom nincs, szerencsére, nem fáj most sem meg tegnap sem...és van még egy fogam amire szerintem ugyan ez vár...e sebaj kibírtam és büszke vagyok magamra, anyám az elájult a rendelőben mikor meglátta a képet s hallotta, hogy gyökér kezelés lesz :lol:
csip-csip18
 
 


sziasztok!

gyors bekukk!

csináltunk egy oldalt, ahova a kedvenc kajáink receptjeit töltjük fel! segítsetek Ti is, hogy mielőbb sok finomság legyen fent! :wink: :lol:
várjuk a recepteket!
susytunder számítunk Rád! :wink: :lol:
http://ilovas.hu/receptek/index.php

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok!

Csip!
Nem semmi dokid van így poénkodik( szűz vagy még?) :lol:
Most rendben a fogad,nem fáj? Melyik nap mész vissza?
Vendég
 


Kírus: most csütörtökön megyek vissza, ez egy fiatal csaj fogorvos :lol: ez a "szűz vagy még", arra értette, hogy látta a fejemen, hogy na akkor nem gyökér kezelték még a fogam, de majd most meg törik a szüzességemet, és gyökér kezelve leszek....
Csak, mert Nekem elsőre nem esett le, hogy hogy jön ide, hogy szüz vagyok-e vagy sem?! :lol: :lol: :lol: :lol:

nem fáj nagyon szupika.... :wink:
csip-csip18
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jaja gondoltam hogy nem a tényleges szüzességedre kíváncsi :lol: :lol: :lol:
Akkor szupin megcsinálta!!
Vendég
 


Sziasztok

Ki, hogy van????

Én vagyogatok szedem és dugogatom magam :oops: :lol:
Viszont lenne egy kérdésem, hogy szerintetek(Juli)vagy nem tudom ki tudhatja még, hogy ettől késhet a mensi???Azt mondta a dokim, hogy elméletileg nem befolyásolja a mensit...Nem tudom...
Nem jött még meg :oops: :) És ma vagyok a 37cn...Hőm az egekben 8) na ennyi :wink:
csip-csip18
 
 


csip!
amíg tolod a progit nem jön meg. ha abbahagytad, utána 3-14 napon belül valamikor...
amíg van progi a szervezetedben, addig úgy veszi, hogy van sárgatest... amíg van sárgatest, nem kezd leválni a nyálkahártya így nincs vérzés...
azért elég érdekes a dokid, ha ilyen alapvető biológiát figyelem nélkül hagy... :?

én megvagyok... sajnos a cicim megint begyulladt, most kúrálom magam... de ha nem jövök rendbe, akkor asszem abbahagyom a szoptatást :(

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Nahát ebből nem nagyon értettem sok mindent :oops: :cry:

Ha most még szedem 2 hétig, mondjuk akkor lehet addig meg sem jönne????????????De akkor mért van az egek a hőm???????

"alapvető biológiát figyelem nélkül hagy" nem értem... :roll: :oops:

"amíg tolod a progit nem jön meg. ha abbahagytad, utána 3-14 napon belül valamikor..."
Szóval ez az amit Én írtam?!?!?Hogy ha szedem nem jön meg még?!?!?!?
csip-csip18
 
 


No megint zűr zavarban vagyok :lol:
Amint Juli mondott az ügyben :)

A következő döntést hoztam meg: Holnapi nap folyamán szépen elmegyek az Endokrinológushoz elviszem a leleteimet, és megkérdezem, hogy most mi, hogy van stb...
És ha nem változik semmi hétfőig(mensi esetleg pozi teszt), akkor fel hívom a nődokimat, hogy most mi legyen a gyógyszerrel....
csip-csip18
 
 


csip!
amíg szeded a progeszteront meg sem jöhet! ha megjön, akkor valami nem működik benned!
a hőd pont a progitól van egekben (az emeli fel ovu után, ha nincs progi akkor esik le, és meg is jön a mensi).

alapvető biológia:
tüszőrepedéskor sárgatest marad hátra, ami progeszteront termel. a sárgatest élettartama kvázi 14 nap, ha nincs megtermékenyítés és beágyazódás. tehát 14 nap környékén elhal a sárgatest, így abbamarad a progeszteron termelése, aminek köszönhetően elkezd leválni a méhnyálkahártya...
tehát ha úgy kezd el leválni, hogy közben van progi, akkor elég nagy gáz van odabent!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli: "amíg szeded a progeszteront meg sem jöhet!" de ha nem vagyok terhes, akkor sem jön meg nekem magától?csak akkor ha abba hagynám?????

"ha megjön, akkor valami nem működik benned! " mondjuk az nem lehet, hogy azért jön meg, mert nem sikerült p.é elkapni???? :oops: :roll:

Hmmm érdekes ez az egész...De köszönöm szépen, hogy segítesz nekem. De a legjobb ha holnap megyek az Endóshoz és az is megmondja mi a szitu!!!

Na az úgy jó???
csip-csip18
 
 


csip!
ha volt PÉ-d, akkor a szervezeted termel progit, ha babás leszel, akkor a 12. hétig... szóval amíg te (ha volt pé, ha nem, ha babás vagy ha nem) kívülről viszel be progeszteront (vagy valami hasonlót), addig kvázi úgy működik a szervezeted, mintha a sárgatest termelné folyamatosan, azaz mintha lett volna megtermékenyítés... és amíg szeded, addig ugye nem vérezhetsz.

attól még hogy nem sikerül a pé-t elkapni, a kívülről bevitt progi ugyanúgy dolgozik benned.
ezért írtam, hogy fontos, hogy pé után kezd szedni, mert ha korábban kezded, akkor a növekvő tüsződ "bedöglik" mert a szervezetet a progi miatt hiheti azt, hogy "kérem szépen mi már ovuláltunk egyet" :)

de azért ezt az orvosnak illett volna elmagyaráznia.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli:"ha volt PÉ-d, akkor a szervezeted termel progit, ha babás leszel, akkor a 12. hétig"
De Én épp ezért kaptam a progit, mert P.é után a vv ben látszódott, hogy P.é meg volt, de a sárgatest hormon nem termelődik semmit sem.

"pé után kezd szedni, mert ha korábban kezded, akkor a növekvő tüsződ "bedöglik"
Értem :D jó az igaz, hogy nagyon semmi nem támasztja alá, csak a hőm, hogy most ezt a gyógyszert már tuti akkor kezdtem el szedni miután megvolt p.é-m.

"de azért ezt az orvosnak illett volna elmagyaráznia."
Hát nem értem ez mért nem mondta el a dokim, igaz Én nagyon nem is kérdeztem, csak azt mondta, hogy sárgatest meg erről egy két dolgot, de NEkem az agyi felfogásom, ilyenkor nulla :oops: :? és nem nagyon ragadnak meg a dolgok.... :oops: De egy két dolgot mondott, de ezt amit Te itt írsz nekem azt nem....
Mert ő azt mondta, hogy ezt a mnesi nem befolyásolja elméletben....
:roll: Hát úgy látszik de....

A mai hőm az egekben már 37.4 soha nem volt ennyi....És a derekam leszakad...Tuti már rég mensisnem kellett volna :cry:De egy érdekesség van a cicim meg tiszta érzékeny és piros. De ezáltal szerinted a köv mensim, ha most megjön akkor ugyan olyan ciklus lesz???Vagy változik a hossz vagy akár mi is?????

Jajjjj elnézést, hogy kukásodok itt neked :oops:

De ma megyek du 6 kor az endóshoz!!!!!!!!!!!!!!!
csip-csip18
 
 


csip!
tudom,hogy azért kaptad, mert kevés a progid. ez így jó is...

egy a lényeg:
amíg a progi-szinted magas, addig nem jöhet meg a mensi.
egyébként néhány elvetemült szülésig vezeti a hőjét... és az bizony 38 hétig fent marad... szülés előtt néhány nappal szokott leesni csak a hő (az elvetemülteknek előre jelzi: lassan itt az idő :))

hogy milyen ciklus lesz, nem tudom. akár változhat is, de lehet, hogy ugyanolyan vérzés lesz, mint bármikor máskor... de legideálisabb esetben jó lenne, ha nem is lenne mensi ;)

kíváncsi vagyok, mit mond az endomóki.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


ja, még valami:

ha valamit nem értesz, vagy kíváncsi vagy rá:
ÍRD LE PAPÍRRA, ÉS NYUGODTAN VEDD ELŐ, KÉRDEZD MEG!!!
hidd el, az orvosok láttak már ilyet, nem fog meglepődni, sőt! valószínű tetszeni fog, hogy te bizony készültél... és egészen biztos elmagyarázza a dolgokat.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Értem Juli köszönöm ezt meg is tettem már van is egy cetlim :wink:
De még valami érdekelne, hogy ettól a progis gyógyszertől, lehet pici hányingerem hangulat ingadozás és cici duzzanat és pirosodás???Teszteltem tegnap és nega lett :cry:
Mindenesetre ma megtudom mi van, aztán meg Csütörtökön meg bepályázom az Én dokimat is a kórházban :wink:
csip-csip18
 
 


mi volt a dokinál???

sztem ezek amiket felsoroltál simán lehetnek a gyógyszertől... hiszen van aki mensi előtt (gondolom a progitól) házisárkány... a cici simán feszülhet... piros pedig nem tudom hogy mitől lehet... azt tudom, nekem miért piros, de én megint odavagyok :?

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok...

Na doki megjárva...Nagyon sokkal okosabba nem lettem, mert volta, amire ő nem tudott választ adni, hisz ő Endos nem nőgyógyász...

A lényeg amit Juli is írt nekem, hogy addig nincs mensi ameddig szedem a gyógyit....De ez akkor is bosszant ezt az Én doki mért nem mondta :evil: Ő is azt, mondja, hogy lehet nem volt p.é nem repedt meg vagy mit tom, hogy mondta :D Értitek :D
A gyógyszerekkel teljesen egyetért....Szedésében is meg adagjában is. Egy dolog van amit még ő neki feltűnt a leleteimben, hogy az Fsh(jó értékben van) de ezt lehetne még erősíteni egy picit, hogy magasabb legyen.

Vélemény: amennyiben most sem lesz terhes, akkor Clostybegyt stimulációt(menstruásicó ciklusban 3.-8 napig 1x1, majd a következő ciklusban 2x1, majd ismét 2x1 ugyanígy a 3-8 nap között), nőgyógyászati uh kontroll mellett(túlstimuláció veeszélyének elkerüléséére).
Amennyiben teherbe jut, akkor sárgatesthormont(progeszteront)kell kiegészítésként adni.
De ezen egy kicsit töprengett, mert hát ügye két szer már voltam terhes az az volt akkor normális p.é....Szóval kérdéses ez is...
Na hát úgyan úgy gondolom még most is, hogy sokkal nem tudtam meg többet. nem tudom mit tegyek. de erősen azon vagyok, hogy ma csinálok egy tesztet vagy lehet nem is, és egyszerűen ma azért felhívom a nődokimat és mondom neki, hogy piri sehol és nega tesztem van, és most mi legyen...mert 8 napja szedem a semmiért, és az endos is azt mondta, hogy most csak tolom magam előtt a pirit :roll: Szóval szerintem ma már enm is szedem be és meg várom a pirit és aztán meglátjuk mi, hogy lesz....Nem tudom....
csip-csip18
 
 


Jah meg még az is szóba jött, hogy a páromat is lehetne vizsgáltatni :roll: szerintem meg ha nálam van valami és terhes is voltam 2 szer akkor nincs rá szükség :oops: :roll: vagy de???
Meg mivel mind 2 terhesség a 7 dik héten halt el ezért ő azt tanácsolja, hogy lehetne azt csinálni, hogy tesztelek a nem várt napján és ráér akkor adagolni a progit a 4 héttől....

Ezek voltak...

Mit gondolsz Juli???????????
csip-csip18
 
 


csip!
sztem most már 14 napig szedd a gyógyikat. hiszen annyi a lut szakasz, amit meg kell támogatni (ha volt pé, ha nem... ha nem, akkor ennek a ciklusnak már úgyis mindegy, de ha mégsem mindegy, legalább tutira mész).

párod vizsgálatát nem értem... mivel babás már voltál, lehet nem katona-vizsgálatra gondolt, hanem genetikára? mert az teljesen OK... arra valóban szükség lehet.

closti jó cucc (én már csak tudom :D), de nekem mindig 1. naptól kellett kezdenem... állítólag úgy jobban hat (de ugye nekem maga a PÉ miatt kellett, neked meg sztem csak rásegítésnek). sőt! volt olyan, hogy azt mondta a dokim, hogy ha tutira tudná, hogy megjön másnap, akkor aznap (szóval lényegében még vérzés előtti utolsó nap) kezdhetném... de ezt orvosa válogatja... lehet, a nőgyógyászod nem 3. naptól fogja javasolni, hanem 1.től... vagy 5.től... fene tudja...

én azért drukkolok ezerrel ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli:"sztem most már 14 napig szedd a gyógyikat. hiszen annyi a lut szakasz, amit meg kell támogatni (ha volt pé, ha nem... ha nem, akkor ennek a ciklusnak már úgyis mindegy, de ha mégsem mindegy, legalább tutira mész). "

Ma vagyok a 39cn :roll: és még ha szedném, az még 7 nap lenne, hát akkor már megint mikor jönne meg????
És 35 napra szokott megjönni....
Az első nap amikor meg bevettem az volt a 25cn.

Beszéltem ma a dokimmal és is azt javasolta, hogy akkor ma már ne szedjem és tegnap az Endós is azt mondta.....
Úgy olvastam pár nap és megjön. Remélem. Én nem érte most Te ezt mért irtad mire vagy, hogy szedjem még????P.é jóval keztem el szedni, és már a nem várt is jóval elmúlt.
Hmmmmm???vagy most mi, hogy értetted???NYeme értelek :(

Closti: Te meddig kaptad???Hány hónapon keresztül???És Te nem lettél cisztás???jajjjjj én attól nagyon félek :oops: és remélem nem lezs rá szükség végül is ahogy írtad, az egy rásegítés képpen kellene nekem, de jobb lenne ha nem kellene ez a rásegítés nehogy inkább galibát okozzon nekem :oops: :roll:
csip-csip18
 
 


Amúgy páromhoz vissza térve ezt írja a leltemen....

Párjánál andrológia vizsgálat is megfontalandó. :roll: Na akkor ez mi???Mit tartalmaz?? :lol:
csip-csip18
 
 


csip!
én mondjuk az sem értem, hogy mire kezdted el így a gyógyikat... akkor kellett volna, amikor bizonyítottan van pé-d, utána azonnal.
ha az orvosok azt mondják, persze hagyd abba... de csak ha egészen tuti nem vagy babás.

hogy meddig fog tolódni a ciklus? nem mindegy? (a pár nap és megjön lehet 2-3 nap... de ne lepődj meg, ha 2 hét! az még belefér! hőt viszont mérj szorgalmasan, mert ha nem esik le addig, tesztelni kell!!!) ez most egy ilyen ciklus... majd a következő jobb lesz :D

én 3 cikluson keresztül szedtem a clostit. nem lett tőle cisztám, bár volt olyan, amikor azt hittük, hogy igen... annyira fájtam, hogy a dokim mondta a telefonba, hogy most azonnal uh! eztán kiderült, csak ovuláltam :shock:

a párodnál az bizony katona-vizsgálat :o
erről a dokit kell megkérdezni, hogy miért tartja szükségesnek, ha egyszer a babát sikerül összehozni, csak megtartani nem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: